fepZEVRoUWEfl- Garneering voor Babygoed. ONZE KLEEDING Handsn en stem. Dingen die de man niet weet. De moderne Parasol- Zelf parfum maken. Kookkunst. Practische wenken Recepten. Uit de Moppentrommel. Patronen naar Maat O0o Maar weinig menschen krijgen bij een eerste voorstelling dadelijk een volledi- gen indruk van hun nieuwen kennis Meestal is het de een of andere onder geschikte kleinigheid, een uiterlijke ei genaardigheid, die 't eerst onze aan dacht trekt, en heel dikwijls laten we ons, bewust of onbewust, daardoor ook bij de verdere kennismaking beinvloc- den en baseeren er onze sympathie of antipathie op Soms is dat opmerken van bepaalde détails een onbewuste gewoonte, soms is t opzettelijk en critisch. Zoo valt mij, geheel onwillekeurig, bij een man altijd het eerst de vorm van schedel op en bij een vrouw: de handen Handen, die ik eens gezien heb, vergeet ik nooit meer en soms na jaren, wanneer ik iemands manier van lachen of praten begin te vergeten, zie ik altijd no<? duidelijk zijn handen voor me: hoe hij schreef, of op de ruiten trommelde, of bad na tafel Handen vertoonen een ongeloofelüke verscheidenheid van karakter Je hebt verlegen handen, trouwe handen, oer- domme handen, fijngevoelige handen, on- schuldige handen fGod zegene ze!) en noö veel meer Handen zelfs, wanneer ze in rust zijn, staan voor mij in veel nauwer verband tot iemands tempera ment, dan bijvoorbeeld zijn oogen, waar van het effect dikwiils zoo afhankelijk is van den vorm, de plaatsing en de lengte van de wimpers. Menschen met spre kende oogen en veel praats, worden soms gelogenstraft door hun botte, ziel- looze handen, terwijl anderen met een alledaagsch gezicht soms zelf niet we ten hoe hun intelligente, expressieve handen hun uiterlijk „ophalen." Toch is er niets onzinnigers dan de populaire methode van „karakter-lezen uit 'den vorm der handen die vaste regels aangeven: zulke vingertoppen, zulke eigenschappen van geest en hart. De meest samengestelde en uiteenloo- pende détails kunnen juist een verras send harmonisch en karakteristiek ge- ceel geven. De psyche van de hand spreekt niet uit afgesneden, op zich zelf beschouwde onde-deelen, maar uit de eigenaardige belijning van het geheel als zoodanig uit den vorm die de hand ^aanneemt bij de verscheidene geba ren uit het merkwaardig en typee rend spel van vingers en geledingen, dat even sprekend kan zijn als de mimiek van een gezicht Sommige begaafde menschen hebben lange, smalle sterke vingers, die aan den uitersten top plotseling iets breeder en platter wo-den. bijna vierkant, met een grooten, mooi-gevormden, slechts flauw gewelfden nagel Knijp zoo n top puntig toe en het effect is beoaald béte, in- plaats van „artistiek", zooals de dom me boekjes beweren. Spitse vingers hebben lang niet altijd nobele of kunstzinnige eigenaars: een spitse, tengere duim is zelfs miserabel! Een andere uiterlijkheid, die bij een eersten indruk zeer veel gewicht in de schaal legt, is de stem! fk geloof over t algemeen heel weinig aan al die ka rakter-uitleggingen, maar van de stem zou ik graag willen toegeven dat ze in nauw verband staat tot het innerlijk, speciaal het gemoedsleven. Een bene pen, drijverig mensch met een gul, sym pathiek geluid, of een domme aanstelster met een diepe, volle alt heb ik ten minste nog nooit ontmoet Met een schrille, holle stem is het op den duur veel ondragelijker samenleven dan met een leelijk gezicht! Een lieve, vreemde stem kan even verrassend zijn als een plotselinge betuiging van sympathie; geen andere uiterlijke charme vindt zóó vlot den weg naar ons hart. Ook in vriendschap speelt de stem, naast t gelaat, een belangrijke rol. Dit valt ons gewoonlijk pas op bij een weer zien na een langere of kortere scheiding. Het plotseling en onvermoed terugzien van een dierbaar gezicht kan ons over vallen met een verrassing die aan ont steltenis grenst, en de aandoening wordt bijna pijnluk van onverwachte heftig heid: ze is niet veel anders dan een schrik Maar t plotseling opklinken van een geliefde stem, die we misschien niet verwacht hadden nog ooit te zullen booren, doet ons niet schrikken, en overweldigt ons niet met die al te felle sensatie. De ont"oering om den terug keer van een stem is veel inniger en aangrijpender We worden koud en heet, heel een sluimerend verleden van beel den en klanken vliegt ons duizelend naar 't hoofd, we worden dronken van blijd schap en voelen het tastbaar en na bij,veel dieper dan op het wee-zien van een, vaak veranderd, gelaat: ik heb je terug ik heb je weer terug! O, soms komen we thuis, en in onze afwezigheid is een vriend uit den vreem de gekomen, geheel onaangemeld, en praat met de huisgenooten We hooren zijn stem in de gang klemmen een oogenblik onze handen in elkaar van spanning en twijfel dan slaat de ze kerheid ons naar 't hoofd en dwaas en uitgelaten stormen we de deur open en vliegen recht op hem toe en vin den opeens alle woorden die we noodig hebben. Maar wanneer we plotseling tegenover hem staan, zonder eerst door zijn stem gewekt te zijn en hij zwijgt en kijkt dns aan met een gezicht van: ik ben een verrassing dan worden we bleek en verlegen, laten onze armen slap hangen en vliegen hem volst-ekt niet aan en weten geen woord van welkom! Zulk een wonderlijke macht heeft de stem! MACHTELD l Elke man denkt, dat alle vrouwen het hart op de tong dragen wat een heel verkeerde plaats is voor een hart! Maar elke vrouw weet, dat de man het daar in mis heeft Elke man denkt ook, dat een vrouw geen geheim kan bewaren en dat zij niets liever doet dan den heelen dag haar tong laten gaan Maar het is de vrouw die de wijsheid in het licht stelt van den man die gezegd heeft, dat de spraak den mensch is gegeven, niet om zijn gedachten uit te spreken, maar om ze te verbergen De meeste mannen denken, dat ze alles van hun vrouw af weten, dat zij geen geheimen of geheim pjes voor hen heeft. „Gelukkige waan," zegt een sarcastische sch-ijver; „een huishouden waar de man ook het gering ste, dat zijn vrouw deed of zeide, wist, zou het ongelukkigste huishouden ter wereld zijnDat is een beetje sterk uitgedrukt; maar tot op zekere hoogte heeft hij ongetwijfeld gelijk. Groote ge heimen behoeven er tusschen man en vrouw niet te bestaan; maar of hef goed zou zijn dat ze allebei zoo glashelder waren dat ze wederkeerig in geestelijken zin door elkaar heen konden zien? Het is niet zoo moeilijk om de kleine Geheimen van den man te doorgronden Wanneer het meisje hem vraagt of hij nu heusch nooit, nóóit van een ander meisje heeft gehouden, terwijl hij den verlovingsring aan haar vinger steekt, zegt hij altijd „neen" En dan hoopt hij niet alleen, maar hij* gelooft ook dat zij hem voor een net, b-aaf, solied jong- mensch zal aanzien, die aan haar zijde voor het eerst het zalige pad der liefde betreedt; en zij lacht inwendig, omdat zij zijn eerste geheim reeds lang heeft doorgrond Maar hij? Hij is er in zijn ijdelheid vast van overtuigd dat zij 'hem niet met gelijke munt betaalt, en dat nooit, nóóit, zoo lang zij het haar heeft ogpestoken öf heeft laten bobben een ande~e man haar diep in de oogen heeft gekeken dan haar vader, of hoog stens de oogarts als zij een lorgnet draagt. Als zij getrouwd zijn, weet het vrouwtje binnen het half jaar als het niet al veel eer is alles wat zij van het verleden van haar gemaal wenscht te weten. Maar wat weet hij van haar verleden? Hij heeft misschien iets van zijn naïeve geloof van vroeger verloren; maar dat is meer een gevolg van vage intuïtie dan van het feit, dat hij werkelijk veel wijzer is geworden. Dat komt omdat de vrouw de kunst icrstaat haar gedachten te verbergen al praat zij nóg zooveel Het is niet overdreven waneer men beweert dat geen enkele getrouwde -ïun precies weet welke gevoelens zijn vrouw koestert ten aanzien van de menschen waarmede zij omgaat. Zij zou ze zelf hiet eens altijd goed weten te omschrij ven; maar al zou zij dit kunnen, dan vindt zij het toch maar beter om er haar man geen deelgenoot van te maken. „De mannen zijn zoo eenvoudig van harte; zij kunnen er toch niet bij dat er redenen voar kunnen bestaan om vriendelijk om te gaan met menschen die ge eigenlijk liever niet ziet en om anderen te ant- loopen die ge heel graag moogt tijden. Dc mannen houden van vrede bij hun sociaK betrekkingen; de vrouwen hou den van strijd en intrigue. Daaom wor den zij bij de keuze van de menschen waarmee rij omgaan geleid door stra tegische overwegingen. Om ons nu tot meer materieele dingen te bepalen: niet alleen dat de vrouw haar droomen en haar preferenties voor haar man ve-borgen houdt, maar hij weet ook van een deel van haar huishoudgeld niet wat ermee gebeurt! „Nemen wij aan, dat de man zijn vrouw iedere week een bepaald bedrag geeft om er de kosten van het huishouden mee te bestrijden. Weet hij hoe al dat geld besteed wordt? Natuurlijk niet. Alleen stond hij ervan te kijken, als hij wist wat er in werkelijk heid allemaal van wordt betaald Wat er op de onmiddellijke huishoudkosten wordt bespaard komt nog op allerlei onnaspeurlijke. geheimzinnige manieren den man ten goede Ook moet het dik wijs voor een goed deel dienen om een ga te stoppen in h, t een beetje te schralt kieedbudget of cm iets extra s te koopen voor de kirrcren." De vrouw <-' e, als bn erop aankimL veel meer aan haar eenmaal gevestigde opinie Vjsth'.udt dan de man, wo-dt t jrb geach er geen bepaalde meening op na te houdi.n. aiieen omdat de man niet bij de hand genoeg is om erachter te komen wat die meening is. Zii loopt er niet mee te koop, maar houdt ze diep in haar bin nenste verborgen, en al wat zij praat en zegt is veeleer een schild om indringers heiten te houden, dan een scheepsroeper om rond te bazuinen wat zij denkt. Daarom beweren mannen altijd dat de vrouwen niet meen en wat ze zeggen wat een dwaasheid is. Zij leggen haar bedoelingen ni«J bloot, en dat willen zij dan ook niet Een man kan jaren lang met zijn vrouw over allerlei onderwer pen van gedachten hr-bben gewisseld cn toch nog in het onzekere verkeeren over haar bepaalde opinie aangaande een of ander De verklaring hiervan ligt in 'iet feit dat d beide geslachten nooit geheel en ai openhartig kunnen zijn tegenover elkaar hoezeer ze dai ook zelf zouden willen Een vrouw openbaart meer van haar innerlijk aan een andere vrouw die zij haat. dan aan den man dien zij lief heeft Het is dan ook aan geen twijfel onder hevig, dat vrouwen beter door vrouwen worden begnpen dan door mannen. Juist om deze reden trekt de vrouw den man aan Monog: mie is aiieen mogelijk omdat Jc vi uw zoo veranderlijk, zoo ondoor- gtondeiijl is Een man is met één vrouw getrouwd *en toch ook weer met dui zend versclrllende, en ieder van deze duizend vrouwen is een raadsel op zien- zelf Als eer. man zijn vrouw niet v.tn ganscher harte liefheeft, kan bij mis schien niet begrijpen dat er dingen zijn, die zii hem riet kan vertellen. En wat zij hen. het minst van alles kan laten merken is hoe zij eigenlijk precies over hem denkt Dit is het diepste van alle geheimen die een vrouw voor haar man heeft: De wetenschap dat zij eigenlijk vindt dat alle mannen groote kinderen zijn, die bemoederd moeten worden. Zij kan bewondering voor hem koesteren en zich toch boven hem verheven voélen. Daarom vraagt zij in veel aangelegenhe den ziin meening en hoort die aan met de nederigheid welke de man zoo gaag in zijn vrouw ziet maar zijn adviezen opvolgen doet zij niet. Een gezellig bezit is zoo'n leuk, fantas tisch parasolletje dat niet grooter dan 45 c.M. zijn mag! Het geeft ons een blijde, opgewekte stemming wanneer we er mee uitgaan op heerlijk-zonnige zo merdagen. Maar, ho, zoo ver zijn we gelukkig nog niet. De parasol kunnen wij nog missen De zon is ons nog hartelijk welkom. Hoe meer warmte ze geeft, des te beter! Eigenlijk zijn wij geen menschen meer voor 'n parasol. Wat geven wij om een gebruinde huid! 't Is juist wel modern zoo'n beetje zon-verbrand te zijn, dan kleurt onze gelaatsteint beter bij onze kousen, die toch immers in chair-brulé- tinten het meest modern zijn! Nu ja, een blanke of een bruine teint, een parasolletje te bezitten is aardig. Eentje die bij ons hoedje, bij ons toiletje hoort en bovenal eentje, die bij-ons-zelf hoort. De vorm van de uitgespannen parasol is soms bijna geheel recht en plat, zoo als onze Japansche zusters die dragen. Andere zijn in halven bolvorm en ook wel in kelkvorm. Bedrukte zijde is een zeer gewilde stof voor 't moderne para solletje, maar ik geloof dat lint-materiaST (wat ook zeer „en vogue" is voor hoe den) dit nog overtreft Snoezig zijn ze. die uit ingehaalde zijden linten bestaan in afloopende kleur. De tinten moeten in harmonie zijn met het toilet en vor men daarmede dan een allerbekoorlijkst geheel. Ik zag een beeldig toiletje van citroen gele georgette, waarbij een parasol in deze tint, nuanceerend tot oranje en versierd met guirlandes van gele rozen. Een chique geheel. De effen parasols hebben borduursels van vogels of bloe men, terwijl aan den knop een toef van linten of bloemen prijkt. Wie uwer veel aan handwerken doet en een moderne parasol wel een luxe vindt, met het oog op den flinken prijs, dien zulke dingetjes kosten, zou een een voudige, effen parasol kunnen koopen en deze zelf borduren of beschilderen In de tinten van de versiering kiest ge een mooi lint of een bouquet bloemen hetwelk ge aan den stok bevestigt. Voor het borduren kiest ge een aar dig strijkpatroon, dat ge op elke baan van de parasol, cl.oor middel van een strijkijzer overbrengt. Bedient ge u van schilderwe-k, dan zal een schablone zor gen voor het patroon. TRIX. Veel dames houden van parfum: de eene houdt van violette, de andere van heliotrope, een derde van lavendel of rozen-olie. Er zijn zeer vele soorten parfums, die meest allen kostbaar zijn en waarvan de samenstelling een fa brieksgeheim is, waar wij niet achter zullen komen. Echter een lichte parfum, een geurig toiletwater, hetwelk wij bij het wasschen gebruiken, kunnen wij gerust zelf ma ken. Nu de tijd aankomt, dat al die lieve en heerlijk-geurende bloemen ons zullen omringen, moeten wij bijtijds er op be dacht zijn, daarvan gebruik te maken om voor later, wanneer de flora-kinderen niet meer in natura te bewonderen zijn, tench de herinnering van hun zoete geu ren te hebben overgehouden. Die herinering aan de zoele bloemen geuren hebben wij opgesloten in flacons, waarmede we heerlijk royaal kunnen omspringen, daar we een flinken voor raad hebben voor.... weinig geld. Een heerlijk toilet-water is de rozen olie. In wijnazijn van zeer goede qualiteit doet ge een flinke hoeveelheid rozen blaadjes en voegt hierbij een eetlepel honing. Dit vocht laat men minstens zes weken zoo staan en giet het dan door filtreerpapier om het met behulp van een trechter in kleine en fraaie flacons over te schenken De stoppen der flacons siert ge met een mooi lintje op. Een heerlijk parfum verkrijgt ge op de volgende wijze: Ge plukt een flinke hoeveelheid lavendel-bloempjes, rosma rijn en kruizemunt-blaadjes. Verdolde of aangetaste blaadjes moet ge zorgvul dig verwijderen. Daarna wordt, alles te zamen gehakt, echter niet te klein, daar ge anders de sappen verliest. In een liter alcohol wordt deze samenstelling nu weggezet en zes weken bewaa-d. De eerste twee weken wordt de flesch in de schaduw gezet, de laatste vier zet men deze in het volle zonlicht, daar dan de geheele parfum der bloemen is uit gehaald. Na eveneens gefiltreerd te zijn, wordt deze parfum in fleschjes of stop flacons nog eenigen tijd bewaard. Er zijn bloemen, die slechts na heel langentijd van moeite en geduld onzer zijds, hun geuren aan ons afstaan. Hier onder behoort ook het Maarlsche viool tje. De parfum, hiervan verkregen, is zeer kostbaar en zeldzaam. Meestal wordt onder den naam van dit bloempje, de parfum der iris verkocht, die niet zoo bewerkelijk is en zeer zeker ook ver rukkelijk geurt. Er zijn vrouwen, die wanneer ze eenmaal hun parfum heb ben gekozen, deze 'altijd blijven gebrui ken en niet meer tot een andere over gaan. Er is iets heel eigenaardigs in, dit te doen. De geur die ons omringt, be gint een onafscheidelijk deel van ons zelf te worden, zoodat als-het-ware die parfum ons persoonlijk eigendom wordt. Evengoed als een fabriek een artikel in voert en daarop patent neemt, als bewijs van haar eigendoms-recht! Bestaat er een kookkunst, of bestaat ze niet? Er zijn fijne geesten, en, daar onder een Brillat-Savarin en een Dumas père, die meenen van wel En er zijn ook menschen, die als wijlen heer Kegge roepen: „Allemaal gekheid!", en er bij voegen: „Koken is een vak, een gewoon handwerk als ieder ander. Geeft ons iets goeds te eten, en daarmee basta!" Nu kan men er ongetwijfeld een zeer nuch ter inzicht op na houden, en het toch met het laatstbedoelde slag menschen niet eens zijn. In de eerste plaats: staan het handwerk en de kunst inderdaad zoo ver van elkaar af? Die onzer zou hel wagen om leden der Parijsche hautc-cou- ture als Worth, Poiret of Patou fout court: kleermakers te noemen, hen daar mede inlijvend bij een klasse van wille keurige ridders van de naald, die onze kostelijke stoffen wel eens versnijden? Niemand. Welnu, wat voor de mode-scheppers geldt, geldt ook voor de koks. Het zijn ongetwijfeld lang niet allen koks (en kooksters) in den meest edelen zin des woords, die lange mes sen dragen, maar er zijn er genoeg onder heen die het vak „koken" beoefenen als een persoonlijke kunst, welke helaas met hen ten grave zal dalen. Want, alle kookboeken met tot-op-grammen-nauw keurig aangegeven hoeveelheden ten spijt, zijn er nog altijd van die menschen, die ,op de gis en den tast", maar pre cies, weten hoevee! zout en peper er in de soep of het vleesch moet. Hun „snuf je kerry" zal ons later geen t-anen in de oogen brengen, hun „scheutje azijn" trekt ons wangvleesch niet samen: zij meten hun maten niet af, nant ze voelen ze! Vraag nu aan een huisvrouw,* beroemd om haar sausen: „Hoeveel sago en hoe veel bouillon doe jij er in?" Ze zal het niet precies kunnen zeggen, ze „doet het maar zoo'n beetje op het gevoel!" En als ge bij de beroemdste flensjesbak ster der familie informeert boe lang ze de koekjes nu 'op den kop af in de pan laat, om ze zoo bros en croquant-bruin te krijgen, dan zal ze u verlegen aansta ren en bekennen dat ze het heusch niet weet. Bij het koken gaat het als bij alle an dere kunsten, met groote of kleine K: La critique est aisée, T'art est difficile. Nie mand staat aan zoovele onvriendelijke opmerkingen bloot als de kokende huis vrouw. Maar weinigen ook worden in wijden familiekring zoo gewaardeerd als de vrouwelijke familieleden van wie de roep uitgaat van een voortreffelijk kook ster te ziin. in iedere familie komt wel een slechtgehumeurde tante van zeer onbestemden leeftijd voor, die het aller uiterste placht te vergen van het geduld onzer jeugdjaren. Maar zie, tante kon een gans braden als niemand ter wereld en, in vergelijking met een Jan-in-den- zak van haar hand, waren alle andere Jannen-in-den-zak ter wereld maar boe renbedrog of kinderspel. Hoeveel hebben wij tante niet vergeven, omderwille van die gans en dien Jan-in-den-zak! En hoevele jeugdige, aangetrouwde nichtjes I van deze en dergelijke tantes hebben Ofschoon men babygoed zeer wel kant en klaar in een of anderen winkel kan koopen, zijn er toch altijd veel moeders die er de voorkeur aan geven zelf van allerlei te vervaardigen: en dit niet al leen omdat het misschien iets goedkoo- per is, maar ook om de charme van het werk zelf. De goede moeder gaat niet op.in dansen en ande~e vermaken bui tenshuis maar zoekt als van oudsher het geluk in den kring der haren. Zoo zal het haar een genot zijn stil te arbeiden aan het handwerkje onzer plaat: een niet uit de volheid haars harten ge- wenscht dat ze haar Albert of haar Theodoor soortgelijke spijzen konden voorzetten, spijzen, die den stempel harer persoonlijke begaafdheid droegen en die niet kwamen op de creditzijde van een of ander ingenieuzen in- of uit- heemschen blikjesfabrikant. Er zijn cogenblikken, zelfs in het leven der mo derne vrouw, waarin zij tot de gulle er kenning komt: wij zijn knap en sportief geworden, dragen korte haren, jurken zonder mouwen, we rooken sigaretten, we roeien meer dan een half uur aan een stuk stroomopwaarts, maar we weten van de kookkunst niets meer af. In zulke oogenblikken benijdt me- vrouwtje-1926 haar grootmoeders, die door de overgrootmama's zoo onbarm hartig gedrild werden voor het groote keukenfornuis en die de magische in vloeden van laurierblaadjes of foelie zoo uitnemend verstonden Grootmoeder wandelde in haar jongemeisjes-jaren met een mandje op het hoofd door de kamer om haar maintien te bewaren en was geen lid van diverse sportclubs. Maar, in plaats daarvan kon ze koken. Langzaam maar zeker is gelukkig de absoluut-onjuiste stelling, dat met de aanvaarding van het ambt van kookster het verstand ook meteen wel komt, aan het verdwijnen. De moderne jonge meis jes gaan zich nu weer, meer dan een tiental ja-en terug, toeleggen op het met vaardigheid hanteeren van den potlepel. Want het besef dringt door, dat men een dftmuntend vertolkster van Grieg kan zijn, doch tevens daarnaast kan weten hoe parelgortsoep gekookt behoort te worden Bovendien zal de vrouw van smaak zich er ook altijd op toeleggen om de goed-gekookte spijs zoo sierlijk mogelijk op te dienen, want het oog wil ook wel iets. Intusschen overdrijve men dat laatste nooit. Kruidige toevoeg- inkjes, kleurige sausjes, tomaten-en-ei- garneeringen zijn heel aardig als finis hing touch, maar ze mogen nooit hoofd zaak worden. Van den beroemden Fran- schen kok Vatel vertelde men dat hij eens, toen het om een weddenschap ging, een paar oude, versleten schoen- zplen, na een wekenlange bewe-king, zoo heeft weten te bereiden', dat allen, die er van proefden, geloofden met een ede len vleeschschotel te doen te hebben! Dergelijke bravour-stukjes zijn echter gelukkig aan de doorsneê-kookster niet vergund. Haar taak is, om haar werk in de keuken in allen eenvoud te per- fectionneeren tot een kunst, die ook economisch onaantastbaar moet zijn. Het spreekt vanzelf dat alle technische hulp middelen en alle nieuwe snufjes daarbij met vreugde begroet worden. Met den degelijken oud-vaderlandschen pot als basis en wat moderne verfijningen uit de Fransche school als toevoeging brengt dey verstandige kookster het reeds zeer ver; en daarbij overdrijve zij het aantal der maaltijden niet. Want, met alle waardeering voor de culinaire kunst; Nog steeds is honger de beste saus! Van oude vilhoeden, die uit model zijn geraakt of verschoten zijn, kan men keu rige pantoffeltjes maken, die heel sterk zijn. Het is niet moeilijk, als ge uw oude pantoflels tot model neemt. Ook kunt ge van het vilt alleen de zolen nemen en het overige van satinet of laken. Wie bedreven is in haken, kan van twee kleuren wel het zichtbare ge deelte haken. De bovenkant wordt van een elastiek voorzien, zoodat het pan toffeltje goed aansluit. muts met bijbehoorend jurkje. Beiden zijn versierd met gebrodeèrde tulle. Het open borduursel (bovenste teekening) kan in eenige herhalingen op de kruin der muts geplaatst worden terwijl daar omheen komt een kring van boogjes, be staand uit open punten. Het zelfde mo tief plaatst men op het borststuk van het jurkje. De meander van knoopstukken gar neert het voorstuk der muts. Men kieze voor de uitvoering witte, rose, lila of lichtblauwe materialen. SARDINE-BROODJES. 1 blikje sardines, 2 eieren, fijngehakt ui, wat moste-d, zout, cayenne-peper, iets kuidenazijn, olie van de sardines. Bereiding: De sardines van de graten ontdoen en fijn wrijven met de hard ge kookte eidooiers, de ui, de kruiderijen, azijn en zooveel van de olie tot men een goed smeerbaar mengsel heeft ge kregen. Met dit mengsel nette stukjes geroosterd brood bestijken en ze schik ken op een schaaltje, met een vinger doekje belegd en versierd met takjes krulpeterselie. AARDAPPEL-CROQUETTEN. 250 gr. koude aardappelen, 2 hard ge kookte eidooiers, wat fijngehakte ui, pe terselie, selderij, 30 gr. boter, iets melk, peper, zout, noot. .Bereiding; De aard appelen fijn malen en vermengen met de fijngewreven eidooiers, de fijngehak te kruiden, zout, peper en noot, de ge smolten boter en zooveel melk tot men ten goed samenhangend geheel heeft vei kregen. Hiervan langwerpige rolle tjes vormen, deze door los geklopt eiwit en paneermeel halen en ze in heel warm frituurvet goudbruin en knappend bak ken. BEGREPEN. Lucie „Ach, Elise, wat is de wereld toch wonderschoon 1" rElise „Zoo. En hoe heet „hij" V OOK 'N MANIER. De beschroomde jonge boer zat op een bank naast de boerendochter en hij achtte het oogenblik gekomen, om het beslissende woord te spreken. „M.... Mina, begon hij, je weet dat ik binnenkort een aardige boerderij krijg, waar Entwee paarden en tien koeienen zes varkens.... en drie geitenen vijftig kippen.... en een paar eenden Op dit oogenblik klonk de stem van Mina's moeder uit de boerderij „Mina, is te Teunis d'r nog niet?" „Hij is op komst, moeder z'n vee is d'r al" antwoordde Mina. En meteen was de zaak in orde. 1.00 per stuk. Kindermaten tot 12 jaar 0.75. Papieren patronen op maat gemaakt, kunnen onder toezending van het be drag besteld worden aan Paper Pattern Service, Parkstraat 79, Den Haag. De maten op te geven volgens onder staande teekening. No 397 Een marine blauw costuum staat altijd ook in den zomer uiterst correct, ter wij! het niet zoo gauw als iets anders elk vuiltje laat zien Ons model bestaat uit een rok met witte blouse en bolero De rok is van voren voorzien van een aantal stolpplooien, terwijl de achterkant recht is De blouse wordt in den rcfk gedragen: zij heeft van voren in de midden een sluiting met een g'oot aantal knoopjes en ter weerszij den daarvan groepen platte plooien: een halfstaand rond kraagje met blauwe strik maakt de halsopening af De bolero hangt naast den hals recht naar onder af zoodat een strook van de blouse te zien blijft; hij is gegarneerd met een zwart zijden ripslint langs voor panden en neklijn. Een ceintuur om -de taille en vlak daaronder aan weerskan ten een zakie welks ingantf men met ripslint omboordt, evenals de einden der mouwen Hoed van gekleurd vilt, kou sen rose en schoenen zwart No 398. Een lichte mantel voor den zomer waarvoor men een bois de rose kasha als stof kan kiezen Van onder heeft de mantel in het rechter-voorpand één stolpplooi en in het linker twee, waarvan de binnenste juist samen valt met den overslag van het andere pand De stolpplooien wor den omboord tnet bijpassend tres, dat we eveneens zien toegepast langs revers en k-aag en als garneering der mouwen De tres der revers loopt door langs den zoom van het overslaande voorpand met inbegrip van het vierkante uitsteeksel der sluiting Knoopen van bijpassend galalith. Hoed in donkerder tint der man tel. kousen rose en schoenen beige. WARME PUDDING. 100 gr. bloem, 100 gr. boter, 50 gr. suiker, 2 eieren, 3 eetlepels abrikozen jam, iets bakpoeder. Bereiding: De bo ter tot room roeren, dan de suiker, de eieren en de bloem met gistpoeder toe voegen en dan de jam door de massa roeren. Overdoen in een met boter en paneermeel geprepareerden pudding- j vorm en pl.m. 2 uur au bain marie laten koken. Den pudding presenteeren met een jamsaus. Hiervoor neemt men 3 lepels jam, verdunt deze met 2 d.L. water, voegt wat citroensap toe en bindt de saus met aangemaakte aardapoelsago.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6