RENAULT DAAN H0UTK00PER S. J. DE GOEDE GEZ HEINER A. HEEMSTRA V erkeetsongevallen DAMES-CONFECT1E MIJNHARDT's DE SPAARNEBANK Agenda 22 Mei Leerinz Haarlem, uitgifte van f 1.000.000 4K obligatiën tegen 99 pet. Burgemeester en Wethouders van Haar^. !e:n berichten, dat de inschrijving op fl.OOO.GOO 4Yi obligaties, deel uitma kende van een 4V2 obligatieleening 1925 II, Hel Witte Kruis. Een nieuw wandelpark te Bloe- mendaal. R.-K. VROUWENBOND. R.-K. KRING. Serenade. In de Groote Houtstraat. Door een votor aangereden De uitspraak van een scheidsgerecht. Het bestaan van het scheidsgerecht voor den Bloembollenhande! niet in gevaar. Frma D. S. Leeflang. Vergadering Brandstofwerkers. Het nieuwe clubgebouw van „Het Spaarne". Firma J. Muys. Hoofdpijn-Tabletten 60ct Laxeer-TabSetten 6Gct 7enuw-TabIetten 75ct Staal-Tabïeiten SGct Maag-Tabletten 75ct Bij Apotli. en Drogisten N. V. de Haarlemsche Hypotheek bank. Luüak. VOOR DEN POLITIE RECHTER. Maximum snelheid. Baldadighed. Ernstg ongeluk op de werf ..Conrad". Tram vertraging. Wif-Gele/Kruis Bisdom Haarlem. Toediening H, Vormsel. Wisselkoersen én koersen van Bankoapier. Pinkstertreinen. Mgr. Dr. J. E. MiiHer. BURGERLIJKE STAND. Rector C. HiHenaar S. J. De postiljon van Loaiumeau. LAATSTE NIEUWS. Gevecht met een inbreker. TUINSLANG ALLEEN ZIJLSTRAAT Salongramofoons KI. Houtstraat 86 UITSCHUIFTAFEL Adverteert in dit blad EET NU met het Pinksterfeest een fijne Ossen- of Varkensrollade. OSSEN- OF VARKENSROLLADE 75 ct. C. D. WIJKHUIJZEN, firma C. H. Kammeijer GEDEMPTE OUDE GRACHT 80, hoek Botermarkt. 10356 TELEFOON 10356 met 1 of 15 Juli gevraagd. R.K. VERKOOPSTER beleend met dit vale. 'Br, met voll. ïnl. en verl. salaris onder no. 13914 bur. v.d, blad. Sociëteit „St. Bavo". Pcstzegelbeurs 1 uur Vioo:-onderwijs 3 uur Geel-Wit 5 uur Haarlemsche R. K, Athletiek- vereeniglng „Holland" 8 uuf Gewone zittingen 7 uur. St. Jczefsgezellengebouw Jansstraat 59. Geopend van 8 tot 10 uur. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen Spreekuur: Dins dags en Vrijdag van 34 uur Tempeliers- straat 36. Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint Franciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8914 uur R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St Bavo" Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 35 uur. 's avonds van half 8half 9 uut 's Zaterdags alleen van 91412 uur, R.-K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur behalve Zaterdag- avocJ Tel 11671. Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R. K Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309 Ovprveen 'dr C Bosch i R.-K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 7—10 uur be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 7—9 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Martbavcreeniging, Bloemho.straat 1. Zondags en Woensdags van 810 uur n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebbeD Tel. 11671 R.-K. Bevolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Mandag-, Woensdag- en Vrijdag avond St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arrne zieken der S E V Maandags van 23 uur Donderdags van 1 —2 uur. R.-K. Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor nie'-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr Coebergh Ged Oude Gracht 74. D'Hsn-ts van 2 -3 uur R.-K. Reclasseer'ngsvereeniging. afd Haar lem. Eiken Donderdagavond half 9 ver gadering in het gebouw der Sint Vincen- tiusvereeniging, Nieuwe Groenmarkt 22. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN SNELVERPAND, Centrale Post Telef. 15151 en verder bij de leden, te kennen aan het zv.art schild met wit kruis aan den huisgevel. REDDINGSBRIGADE voor DRENKELIN GEN. verstikkings- en electriciteitsonge- vallen Telefoon 10231. ROODS KRUIS TRANSPORT COLONNE, Telefoon 12685 (bij geen gehoor 103921. f oot f2.5C0.000 nominaal, in stukken van 1000, waarvan f 1.500.000 nominaal zijn geplaatst, is opengesteld op 27 Mei te Haar lem, bij den gemeente-ontvrnger en voorts bij de kantoren van de Amsterdamsche Bank te Amsterdam en Rotterdam. De koers van inschrijving bedraagt 99 Gisteravond vergaderde in „De Kroon" de afdeeling Haarlem der Noord-Holland scke Vereeniging „Het Witte Kruis." Als eerste punt werd bel andeld de can- didaatstelling voor het hoofdbestuur, in de vacature-P. M. S. van Leeuwen. Dr. A. van Dam, die eerst zijn candidaatstelling wilde intrekken herriep na eenige discussie dit besluit. Candidaten voor het hoofdbestuur zijn dus W. J. Bakker, A. van Dam, P. M. S. vanLeeuwen, ds. O. J. Staal en mevr. W. J. Vromans Rib. Hierna werd behandeld het rapport van de commissie, belast met het instellen van een enderzeek naar de wenschelijkheid van een Wijkverpleging uitgaande van Het Witte Kruis. Deze commissie bestond uit de hee- ren Michels, Westerman, Hclsteyn, Mau- steyn, Mauritz van der Vangst en Westen dorp. De commissie stelde voor met ingang van 1 Juli a.s. een wijkverpleging in te stellen, uitg- gaande van de afdeelingdaartoe op te roe pen een zuster en zoo nocdig een tweede en deze wijkverpleging te deen aansluiten bij de provinciale commissie in Noord-Holland. Verder werd. o. m. voorgesteld aan den ge meenteraad een subsidie van f 600 te vragen per zuster, een enderzeek in te stellen' naaf de mogelijkheid van ket stichten van een centraal wijkgebouw en een commissie te benoemen van vijf leden, welke commissie het bestuur over de wijkverpleging zal vor men. De ontwerp-begrooting wijst een bedrag aan van f 3250 aan inkomsten en uitgaven; voor twee zusters wordt dat f 4400. Voorgesteld werd cok overleg te plegen met de Haarlemsche Vereeniging der T. B. C. omtrent ket te werk stellen der zusters zoo- dra er 2 zijn, als huisbezceksters en de nocdi- ge stappen te deen ter bekoming van het daarvoor geldende Rijkssubsidie. De voorzitter dr. H. van den Berg, wilde den datum van I Juli 1926 veranderd zien in 1 Januari 1927 in verband met de noodige voorbereidingen en eerst af te wachten of de gemeente de subsidie verleent. Eenige leden vonden dit een bezwaar, voornamelijk daar dan misschien velen, die zich thans hebben opgegeven als lid voor de Wijkverpleging, zullen gaan denken, van uit stel komt afstel en weer als lid bedanken. Op voorstel van den heer Modoo werd in dien eersten regel van het voorstel ingelascht zoo' mogelijk, zoodat deze dan luidt„de commissie stelt voor, zoo mogelijk met in gang van Juli een wijkverpleging in te stel len," dit werd gedaan ten einde een zekere elasticiteit mogelijk te maken. Bij het voorstel van de subsidie-aanvraag werd besloten om ten minste een bedrag van f 600 per zuster te vragen. Voor dit jaar zou dan nog de helft, f 300 worden gevraagd. De overige conclusies uit het rapport wer den zonder wijzigingen goedgekeurd. De leden van de commissie van voorbe reiding verklaarden zich bereid, voorloopig de taak van bestuur over de wijkverpleging op zich te nemen. De Voorzitter deed nog mededeeling, dat in verband met het 50-jarig bestaan der ver eeniging in Juli een receptiedag zal worden gehouden, terwijl het in het voornemen ligt in het najaar een feestavond te organiseeren. In den loop der volgende week zal een nieuw wandelpark te Bloemendaal worden geopend voor het publiek. Het park is ge legen tegenover het Wilhelminaduin ('t Kopje). OOK 6 P.K 4-WiELREWliïlEI\i LEIDSCHEVAART WEG TELEFOON 4596 Woensdag 19 Mei had 's avonds te 8 uur in de O.L. Vrouw Rozenkrans Kerk op 't Spaarne een indrukwekkende plechtigheid plaats. Van de Internationale Vrouwenbonden, dezen zomer in congres vereenigd te Rome, was n.l. de wensch uitgegaan, dat alle leden van den T?.K. Vrouwenbond zich plechtig zouden toewijden aan „Maria Onbevlekt Ontvangen". De datum daarvoor was door de Federatie van Nederland bepaald op 25 Maart 1.1. Zeer vele afdeelingen echter konden, door omstandigheden, dezen datum niet tot de hare maken zoo ook Haarlem, waar besloten werd deze Toewijding in de maand Mei te doen plaats hebben, de maand, als vanzelf daartoe aangewezen. Woensdag 19 Mei nu riep de plechtige klokkestem van de „Rozenkranskerk" alle Roomsche vrouwen öp ter kerke. Maria riep hare kinderen. En de kerk stroomde vol. Daar binnen was het feest, mêt bloemen en licht en zilver 1 Een prachtige mand met bloemen van den Vrouwenbond, voor het Mariabeeld geplaatst lachte en geurde de „Lieve Vrouwe" toe. Een plechtig Lof met assistentie werd gece lebreerd. Het Zangkoor „Cantate Dominus" zong zeer schoon 1 Onder het Lof hield de Z. Eerw. Heer Rector J. Kok, geestelijk adviseur van den Vrouwenbond de Feestrede. Ja, het was feest voor de Roomsche vrou wen, die beantwoord hadden aan den oproep van haar Bestuur vrouwen, die door haar zijn in die kerk, op dat uur getoond hadden de groote machtige Vrouwen Organisatie, door Paus en Bisschoppen gewild, te begrij pen en lief te hebben. De mooie, gloedvolle rede van Rector Kok is niet alleen gehoord, ze zal zeker nawerken in het hart van de vrouwen-kinderen van Maria velen van haar zullen zich nog dikwijls afvragen ben ik den glimlach van Maria nog wel'waardig, dien Rector Kok ons beloofd heeft. Na de predikatie werd de Toewijding der Roomsche Vrouwen aan Maria Onbevlekt ontvangen plechtig vi gesproken door de Presidente van den Vrouwenbond, geknield voor het alataar van Mariawaarna het „Magnificat" door allen gezongen, werd. Ten slotte werden „Regina Coeli" en „Tan tum ergo" nog gezongen na de Benedictie de plechtigheid te sluiten met het .bekende lied „Wees gegroet O Sterre". Moge deze zinrijke godsdienstoefening, juist in onze dagen van zoo dure beteekenis, een grooten indruk achter laten in allen, die ze hebben bijgewoond. Aan den Zeer Eerw. Heer Pastoor van de Rozenkranskerk, die de vrouwen in zijn kerk heeft willen ontvangen, zij de hartelijke dank gebracht van den R.K. Vrouwenbond. De laatste lezing van het seizoen, gisteren avond in den R.-K. Kring gehouden, trok niet zooveel belangstelling als spreker en onderwerp verdienden. Maar hoewel klein was het gehoor vol aandachtige belangstelling voor de bijzondere voordracht van den spreker, den heer L. M. Weterings, hoofdredacteur der Nieuwe Haar lemsche Courant, die een verhandeling gaf over „Das ewig Weibliche" Hij sprak over de hooge plaats der vrouw, in het scheppings plan haar oorspronkelijk gegeven en door den zondeval zoo veranderd en verlaagd. Over de verhouding van den man en de vrouw in onze dagen, bijzonderlijk over de houding die katholieke jongemannen tegenover de vrouw en het meisje behooren aan te nemen. Zelfs in katholieke kringen heeft men ten dezen aanzien reeds zoovele goede vormen uit het oog verloren. Spr. wekte op tot terug keer naar de oude ridderlijkheid van den man tegenover de vrobw. Aan jonge christen- ridders heeft onze tijd behoefte, opdat „das ewig weibliche" de maatschappij zij tot een zegen en niet tot een vloek. Het kleine gehoor toonde zich hartelijk dankbaar, en wat onderwerp en spreker be treft heeft de Kring zijn seizoen op waardige wijze gesloten. Gisteravond bracht, naar aanleiding van het 50-jarig huwelijk van het echtpaar W. Roest-Van Acker, wonende Bakkumstraat 16, de Haarl. Politie Muziekvereeniging door een serenade van 89 uur, onder leiding van den heer R. van 't Hoff. Door de buren was een mooie eerepoort geplaatst. Van de Voldersgracht afgaande werd onder een vroolijke marsch gemarcheerd naar de Bakkumstraat, daar werd een mooi program ma ten gehoore gebracht. Het nummer „Lang zullen zij leven" ontbrak daarbij natuurlijk niet. In de pauze werden de muzikanten ont haald op sigaren en ververschingen. Zoowel familie, vrienden als buren hebben het niet onder zich gelaten het echtpaar te huldigen. Daarvan getuigden de vele geschen ken en bloemen hun aangeboden. Na afloop werd het korps onder het spelen van een opwekkende marsch weer op de Vol dersgracht ontbonden. De tambour-maitre en 8 tambours achter zich hadden een reuzen succes met het slaan van hun marschen. De politie zorgde voor een ordelijk verloop onder het vele opgekomen publiek. In de Groote Houtstraat bij de Groote Markt werd gisterenmiddag een 2ö-jarige Duitsche dame, v. S„ wonende te Schoten, die daar fietste, door een luxe, auto aange reden. De dame smakte op den grond. In de huurt wonende leden van de Roede Kruis Transport Colonne waren onmiddellijk aan wezig, die de dame in bewtisteloozen toe stand binnendroegen in de Spaarnebank. Dr. Mauritz, inmiddels gewaarschuwd, consta teerde een schedelb euk. Per auto van de firma Mathot werd bet slachtoffer naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd. De chauffeur van de luxe auto reed door. Het nummer is niet bekend. Hedenmorgen was de patiënte nu en dan bij kennis. Gisterenmiddag omstreeks 6 uur werd een voetganger, de 28-jarige L. P., wonen de Leidschestraat 82, alhier, bii de viaduct Kruisweg door een motor aangereden. Hij kwam te vallen, doch stond weer op cn liep verder. Op het Kennemerplein kreeg hij echter pijn in het been, zoodat een agent van politie, hem binnenbracht in perceel Kennemerplein 2. Een lid der R. Kr. Transport Colonne legde een verband waarna de Heer P. per autobus naar IJmuiden ging, waar hij een repetitie moest leiden voor een over 14 dagen te houden concours, ofschoon men hem aanraadde eerst zijn huisarts te raad plegen. Twee bollenhandelaren, beiden lid van de Alg, Vereen, voor Bloembollencultuur te Haarlem, hadden een overeenkomst ge sloten, waarbij o.m. was overeengekomen, dat indien ter zake daarvan tusschen partijen geschil mocht ontstaan, zij dat geschil aan het oordeel van scheidslieden zouden moeten onderwerpen, welke scheidslieden, waar van één door elke partij te benoemen, die echter het recht zouden hebben om een derde te benoemen, naar billijkheid in het hoogste ressort zouden oordeelen. Toen er een geschil tusschen partijen was gerezen, wendde een hunner zich tot het in gevolge de statuten van genoemde vereeni ging ingestelde scheidsgerecht, dat een uit spraak gaf, waarvan thans door de andere partij voor de rechtbank te 's-Gravenhage de nietigverklaring, althans de vernietiging werd verzocht. Tegen deze vordering werd in de eerste plaats tegengeworpen, dat het hierboven vermeld compromissoir beding nie tig zou zijn als instrijd met artikel 34c. der statuten van de vereeniging, welk artikel de leden van de vereeniging verplicht om pch.ten aanzien van geschillen, onder meer voortvloeiend uit overeenkomsten als de onderwerpelijke, in eerste en hoogste ressort te onderwerpen aan een uitspraak van het seheidsgerecht, indien een der geschil heb bende partijen een dergelijke uitspraak ver langt. De rechtbank overwoog, dat die statuten, voor zoover verbintenissen scheppende tus schen de vereeniging en partijen als haar le den in dit geval zonder belang zijn, daar overeenkomsten alleen van kracht zijn tus schen de handelende partijen en de vereeni ging hier geen partij was. Ook al hadden oartijen zich dus tegenover de yereen. aan overtreding der statuten schuldig gemaakt, dan zou zulks hier niet ter zake doen, ter wijl partijen onderling, volkomen vrij waren om gelijk zij hebber, gedaan, van de oorspron kelijke door de statuten ontstane overeen komst af te wijken door het sluiten van een nieuwe overeenkomst. Voorts had de gedaagde nog de nietigheid van het door partijen gemaakte beding op geworpen, voor zoover daarbij was bepaald, dat iedere partij één scheidsman zou be noemen, terwijl de wet scheidslieden in on even getal gebiedend voorschrijft. De rechtbank besliste op dit punt, dat, ook al neemt men, aan, dat dit beding inder daad nietig zou zijn, hierdoor het compro missoir beding zelf nog niet wordt aangetast, doch slechts de overeengekomen wijze van benoeming der scheidslieden, welke benoe ming dan op andere wettige wijze zou moeten geschieden. De vordering van den eischer wordt der halve toegewezen en de uitspraak van het scheidsgerecht voor den bloembollenhandel nietig en vopr eischer nkt bindend ver klaard. Wellicht zouden sommigen uit bovenstaan de uitspraak van de Haagsche Rechtbank de meening putten, dat het bestaansrecht van het scheidsgerecht voor den Bloembollen- handel door een dergelijke uitspraak be dreigd wordt. Naar de secretaris van het scheidsgerecht, mr. Bakhuizen v. d. Brink ons verzekerde, bestaat daarvoor echter niet de minste vrees, da§r de uitspraak der Haagsche rechtbank hier een speciaal geval betrof, dat slechts zeer sporadisch voorkomt. In het hierboven vermeld geval toch was bij het aangaan van den koop, tusschen beide partijen de afspraak gemaakt, dat niet het scheidsgerecht voor den Bloembollen- handel gehoord zou worden bij eventueele geschillen, doch dat particuliere arbiters zouden worden aangewezen. Waar dit dus vooraf bepaald was en in af wijking van deze bepaling door een der par tijen toch het scheidsgerecht voor den bloembollenhandel was gehoord, werd de bevoegdheid van het scheidsgerecht in dit speciale geval door de Haagsche Rechtbank niet erkend. Intusschen vernemen wij, dat de door de Haagsche Rechtbank in het ongelijk gestelde partij, van de uitspraak der Rechtbank in hooger beroep zal gaan. Hedenmiddag opende de heer D. S. Leef lang een nieuwe zaak in de Lange Veer- straat 17, waarin als specialiteit zijden stoffen en fournituren voor lampekappen zullen wor den verkocht Een smaakvolle etalage met rijke schemerlampen, in ieder model en for maat, noodt tot binnengaan en koopen. In den winkel zelf vindt men een uitgebreide collectie hang- en schemerlampen, kettingen en andere fournituren. Achter de toonbank is een gezellig zitje gearrangeerd, waar man lief zich met een sigaar kan verpoozen, ter wijl zijn echtgenoote keurt en kiest. Er waren veel bloemen. Dé firma Leeflang opende hiermede haar derde zaak. Donderdag werd in het gebouw De Cen trale, vanwege de afdeeling Haarlem van den Centralcn Bond van Transportarbeiders een vergadering gehouden met de brand stofwerkers, onder voorzitterschap van den heer A. Mars. Met algemeene stemmen werd door de vergadering besloten, geen verandering te doen aanbrengen in de éénmaal vastge stelde tariefregeling; integendeel werd door verschillende aanwezigen aangedrongen om nog in steviger mate tot doorvoering te"be- slulten, daar bet algemeen geldend geacht moet worden, dat de arbeidsvoorwaarden der losse arbeiders moeten verschillen met die van de vaste arbeiders, daar de lossé arbeiders van verschillende emolumenten verstoken zijn en ook diverse sociale bepa lingen, zooals een ziekteregeling en de verzekering van den Raad van Arbeid, voor hen geen beteekenis hebben. Reeds hebben wij gemeld dat morgen middag half 4 de ee"ste paal geslagen wordt van het nieuwe clubgebouw der Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne", welk ge bouw komt aan het Zuider-Buitenspaarne. Aan het in den grond slaan van dezen eersten paal worden eenige feestelijkheden verbonden. Vanaf de Friesche Varkensmarkt zullen de leden zich in booten naar het nieuwe te-rein begeven. Uitgenoodigd zijn >o.m. B. en W. van Heemstede en de heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem. Dames-bestuursleden zullen het heiblok la ten vallen. De zaak van de firma J, Muys is met in gang van heden verplaatst naar de Gedempte Oude Gracht 103, tusschen de Frankestraat en Schagchelstraat. Door verbouwing is een ruime en luchtige winkel verkregen, met twee breede étalagekasten ter weerszijden van de deur. Hedenmiddag 3 uur werd de zaak bfficiëel geopend. Zooals bekend is, drijft de heer Muys een winkel in alle soorten pak- en schrijfpapier, kantoorbehoeften, teeken- en schrijtbenoo- digdheden, etc. Bloemen getuigden van veler belangstelling. Door de N. V. De Haarlemsche Hypo theekbank worden 500.000 aandeden uit gegeven, elk groot 1CO0, waarop te storten 10 pCt. van het nominaal bedrag. Inschrijvin gen worden ingewacht tot 15 Juni a.s. In den loop van den morgen kwamen tal van bloemenschuitjes onze singels en gracn- ten binnen en namen ligplaats langs de Kam-, per-, Gasthuis- en Raamsingels. Het zag er naar uit dat er dit jaar veel belangstelling voor de Luilak komen zóu. Reeds druk wer den er aanstalten gemaakt om Flora's kinde ren in al hun praal langs den waterkant uit te stallen. De genoeglijke Luilak-drukte kon digde zich hedenmiddag al aan. Treurig. Ds Politierechter had heden recht te spreken in de zaak van een moeder, die haar kind tot stelen aanzette. De móeder, de 36-jarige J. D. te Haarlem, ging nu en dan in een winkel, deed kleine inkoopen, terwijl haar dochtertje van 12 jaar weg nam, wat onder haar bereik was en in een tasch stopte, die de moeder droeg. Op 14 April j.l. was zij op dezelfde ma nier te werk gegaan. De winkelierster, w^ar D. toen haar bedrijf had 'uitgeoefend miste na haar bezoek enkele voorwerpen. Zij liep D achterna en vond in haar tasch twee busjes koek, elf theelepeltjes en een assh- bak. Op de vraag van den Politierechter, hoe zij tot deze diefstallen kwam, wist D. geen antwoord ie geven. Voor de politie had zij indertijd echter verklaard, dat haar dochtertje nu en dan met gestolen voorwer pen thuiskwam, en haar moeder aldus op het idee gebracht had, met haar te gaan winkelen, opdat het kind ongemerkt iets kon wegnemen. De man heeft ruime inkomsten, zoodat zijn vrouw niet uit armoede tot diefstal verleid werd. De Officier nam dit in zijn requisitoir in aanmerking. Ofschoon er hier sprake was van herhaaldelijk gepleegden diefstal, achtte hij het misdrijf van de moe der, die haar kind stelen leerde, 't zwaarst. De aard van het ten laste gelegde maakte een gevangenisstraf noodzakelijk. Hij wilde echter, omdat de kinderen hun moeder ge durende den straftijd moeten missen en geen ander baar kan vervangen, fiiet de zwaarste straf eischen en vroeg een ge vangenisstraf van 2 maanden. Op dezelfde overwegingen- veroordeelde de politierechter haar conform den eisch. De politie te Halfweg heelt tegen acht automobilisten proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der verordening op de maximum snelheid in de ko van het dorp. Gezien der werkzaamheden aan de water leiding, die in het dorp worden uitgevoerd, en die meer dan ooit het stipt nakomen vcan de verkeersregeling noodig maken, is dit active optreden der politie slechts te prijzen, Bij de politie te Halfweg is aangifte ge daan dat tusschen Halfweg en Liedebrug steenen werden geworpen naar een passee- -enden trein. Een ruit werd verbrijzeld. De politie stelt een onderzoek in. De 22-jarige J. V., wonende Boerensteeg, raakte op de werf „Conrad" bekneld tus schen een lorrie en een hijschkraan. Be wusteloos werd hij in het kantoor binnen gedragen, waar een noodverband werd ge legd. Per auto werd hij daarna naa' bet Dia- conesseilhuis vervoerd. J. V. is zeer gezien, op de werf, zoodat er onder zijn collega's groote verslagenheid heersfcht. De patiënt klaagde over pijn in den rug; Zijn toestand is evenwel bevredigden, Hedenmorgen hebben eenige trams van de E. S. M. geruimen tijd vertraging onder vonden doordat een deel van het net tus schen Haarlem en Halfweg zonder stroom was. Er was, waarschiinlijk door kortsluiting een transformator verbrand en nu was het gedeelte vanaf Halfweg tot Amsterdam zon der stroom. De tramvertraging bedroeg on geveer een half uur. Vergadering der diocesane federatie. 19 Mei j.l. vergaderde te Haarlem de Dio cesane Federatie van het Wit-Gele Kruis in het Bisdom Haarlem. De waarnemend voorzitter wijdde waar- deerende woorden aan den scheidenden voorzitter, dr. Canov, die gedurende de moeilijke jaren de Federatie heeft geleid. Dr Canoy werd met algemeene stemmen be noemd to! cere-lid der Federatie. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental is gestegen tot 6874, ondergebracht in 28 afdeelingen. Het batig saldo bedraagt 249. Llitvoerig werd be sproken de plaats van vergadering meer naar het Zuiden te verplaatsen, of wel twee jaarvergaderingen te houden, èèn in Noord en èèn in Zuid-Holland, Het bestuur werd opgedragen deze aangelegenheid te over wegen. Tot voorzitter in de vacature dr. Canoy werd met algemeene stemmen gekozen J. L. B. Gribling. arts te Delft. De heer P. H. J. L. Lommen werd met algemeene stemmen her kozen tot secretaris-penningmeester. De leden werden ter vergadering ingelicht over de wijze van oprichting van een maga zijn en de kosten daaraan verbonden. De T B. C. - bestriiding werd uitvoerig besproken; er kwamen klachten in van ach terstelling van R.K. Vereenigingen bij ander: vereenigingen, inzake subsidie. Het bestuur zal een nauwgezet onderzoek instellen. Hierna sluiting. Zc-oals wij reeds melden, heeft Z. D. H. de Bisschop van Haarlem Zondag j.l. aan ongeveer 900 personen het H. Vormsel toe gediend in de Kathedraal „St Bavo", al hier. Dit aantal is als volgt verdeeld: Volwassenen: 8 mannen, 33 vrouwen; St, Franciscus Liefdewerk: 31 j., H. Bavo: 44 j„ 62 m.; H. Jozef: 23 j., 64 m.; O. L. Vr. Roz.: 49 j., 34 ra.; H. H. Elisabeth en Barbara; 50 j., 55 m.; H. Antonius: 36 j., 41 ml; H. Hare: 4 j., 9 m.; H. Liduina: 26 27 m.; H, Joannes de Dooper: 48 j., 45 m Aerdenhout H. Antonius: 25 j., 25 m.: Heemstede H. Bavo: 63 61 m. Totaal 863 personen. 5% Nederland 1919 '021/8 1021/g 6% Nederlanc. 1923 103 103 414 Nederl 1917 99i5/16 9915 /j 7% N.-l 1921 A.. 101i/2 l011/2 N.-I. 1923 D.. 104?-*/ 3 1041/a 40 b Oude Vaart 45l/2 dito Gem Eigend. 36 Mij. „Nederland".. 173 174 Scheepvaart-Unie )Y43/4 1741/2 Rotterd Lloyd l41i/2 143 2023 /4 203 Jude Boot 88i/2 88I/2 Holl Stoomboot 54 b H. V A. 664l/2 668I/2 Java Cultuur 350 350 Jurgens gew 1581/, 158 Koloniale Bank 2001 !s 2001/a Indische Bank 1627g 163 Cert. Handel Mij... 1451/,b 1451/2 146b 96 Geconsolideerde 1821/2 3973/4 395 120 b 1211/2 Marine comm 95/ie 9 Vorstenlanden 171 1705/8 Actions id 162 162 Comp. Merc. Arg 33/4 Poerwoderjó 1061/4 Oude Deli 380 384 429 4371/2 396 395 A'dam Rubber 343 Serbadjadi 335 330 Sil au 1631/2 1601/2 W?i Sumatra 279 Dordtsche Petr. 378 Southern Rails IJ l3/4 108 1491/4 1491/a 92l/2 'X abash 3915/16 41 Comm. Maxwel 5^4 21 MEI cnKsll *OERS LATERE KOERS BERLIJN B 59 221/a 59.23 PARIJS 1 7 40 7.70 BRUSSEL 7.47 8 05 WEENEN 31 80 35.10 LONDEN 1 12 091/2 12.10i/8 STOCKHOLM 66.30 66.60 KOPENHAGEN 65.30 65.30 OSLO i 53.90 53.95 BAZEL 1 48.14 48 15 NEW-YORK 8 i 2.483/4 2.483/4 ROME B 9.70 9.90 PRAAG 1 7.42l/a 7.37 vVARSCHAU 't 30 Op de beide Pinksterdagen zullen bij gun stig weder naar en van Zandvoort-Bad ex tra-treinen rijden en wel van Amsterdam om 9.42; 11.14 en 1.19; terug van Zandvoort 4.57; 6.46; 8.37; 9.48 en 11.20. Op deze treinen, die alle drie de klassen zullen bevatten, zijn buurtverkeerkaarten geldig. Mgr. Dr. Johannes Erik Miiller, Aposto lisch Vicaris van Zweden, zal van 2630 Mei a.s. een verzoek aan ons land brengen. Z. 1D. H. zal de Missie-avonden bijwonen te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, georganiseerd door R.-K. Duifsch spreken de meisjes. Eveneens zal Z. D. H. een be zoek brengen bij Mgr. A. J. Callier, alhier. Getrouwd: 21 Mei; G. N. v. Harte en I. L L. R. Gabriels. Geboren: 19 Mei: d. van M. van Dijk Steenhoek. 21 Mei: d, van M. Fris Elherts. z. van C. van BruggenKrijns. Overleden: 20 Mei: G. G. de Herder 56 i„ Hazepaterslaan. J. G. Bontenbal, 20 j„ Kamperlaan. B, C. Broms, 82 i„ Staten- bolwerk. J. Schraverus, 82 j.. Jansstraat. —21 Mei: R. J. Koper, 15 j„ Kamperlaan. De Rector der St. Jozefs-kapel te Am sterdam, de Welperw. Pater C. Hillenaar S. J., is opgenomen in de Maria-Stichting te Haarlem, De opvoeding hier ter stede van de opera* comique: De postiljon van Lonjumeau, op Tweeden Pinksterdag kan (in strijd met de mededeeling in de advertentie) niet door gaan wegens ziekte van Louis Morrisson en is uitgesteld tot Zondag 30 Mei. De reeds genomen plaatsen blijven voor die opvoering geldig. TILBURG, 21 Men Gisteravond hoorde de caféhouder Adams te Ti,burg gestommel op de boven de gelagkamer gelegen slaap kamer. Hij ging naar boven en verrastte daar een inbreker, die hem een handvol peper in het gelaat wüerp. De kastelein wist den inbreker echter te grijpen en kon hem met behulp van een bediende over meesteren. Het bleek te zijn een zekeren A. H., uit Keulen. Op ham werd een ploertendooder gevonden. Met 2 medeplichtigen was hij uit Du'tsch- land gekomen. Een dezer hield den kastelein aan de oraat; de andere wachtte buiten. Intusschen kl'nm A. H., langs een laddertje naar^ boven. Tijdens de worsteling vluchtte H.'s met gezellen; ze zijn nog niet opgespoord. DE STFTJD IN MAROKKO. RAGAIA, 21 Mei'. Het in brand steken van dorpen duurt voort. Men kon giste-en- middag de vlammen zien opstijgen. Sinds 7ondag ziin 12 dorpen in vlammen opgegaan. Talrijke vluchtelingen komen in de Fran- sche en Spaansche kampen. De Riffs hebben een nieuw wapen, zelfge maakte handgranaten, GEARRESTEERD WEGENS ZEDEN- MISDRIJF. AMSTERDAM, 21 Mei. Naar wij verne men, is gisteren een te Vlissingen wonend kassier ter beschikking der Amste'damsche Justitie gesteld, verdacht van een zedenmis drijf. De man blijkt relaties te hebben aan geknoopt met jonge personen, niet alleen te Amsterdam, maar ook in Rotterdam en Bergen op Zoo. Een inspecteur de' afdee ling zedenpolitie, van de Centrale Recher che te Amsterdam, die verschillende klach ten omtrent den verdachte ontving, heeft iè verband daarmee den verdachte te Vlissin gen doen ar-esteeren. met spiraal 0.55 per meter. - Blanke Stalen spaden 1,20 - Kippengaas v.a. 4 ct. p. M. - Prima aspha t 2.— n. rol - 1ste Kwaliteit grasscharen 0.13 - Haken met steel 0.75 - Spijkers per pak (5 Kilo) 0.79 - ENZ - ENZ. - ENZ. BIJ DE BRUG. tégenover bakkerij Carels. (Geen filialen) Telefoon 13039 VOORHEEN Dames- en Meisjeshoeden in zeer voordeelige prijzen. Groote keuze in hoeden voor Dames op leeftijd. Let s.v.p. op het juiste adres: tusschen GED. OUDE GRACHT en KL HOUTBRHG. 115 c.M. hg. nieuwste con structie met 10 No's vanaf f 65.klein mod. v.a. f 45. IDYLLOPHONE-WERKEN. PREVINAIRESTR, 6. Tel. 13468, Haarlem. groote maat, geschikt voor café. BERKHEIJDESTR, 5. i Karbonade 0.70 Haaskarbonade 0.8C Magere Lappen 0.8C Fricandeau 0.90 Dik Vet Spek 0.50 5 p. Vet Spek 2.25 Mager Spek 0.60 5 pond Mager Spek 2.75 Gesmolten reuzel0.50 5 pond gesmolten Reuzel 2.00 5 pond eigen gesmolten Vet 2.50 Half Ossen- en Varkens gehakt 0 50 3 pond Kluiven 0.5C Ham of knieschijf0.50 Onze welbekende fijne rook worst, nog steeds 0.60 Gelardeerde lever per ons 0.15 Zeer fijne lever- ên bloedworst 0.10 Vette Lappen 0,4f 3 pond Vette Lappen1.2C Doorregen Varkenslappen t.. 0.60 N B. Thuisbezorgen zonder priisverhoeg'ng. ZIET HEDEN ONZE REUZENVOORRAAD VAN UITSLUITEND EERSTE KWALITEIT HOLLANDSCH RUND-, KALFS-, VARKENS EN LAMSVLEESCH. 3 pond doorregen Varke lappen 1.70 Runderlappen (Hollandsch) 0.60 Gemalen Ossenvet 0.50 ^ijne Rib- of Lendelappen 0.80 Braadstukjes of Klaprib 0.80 Rosbief, Lenden, Ribstuk0,90 Biefstuk 1.20 Ossenhaas 1-40 Zeer fijne kalfslappen en karb. 0.80 Fricandeau, Nierstuk, Rollades 1.00 Oesters en Vinken 1.50 Kalfstongen, per stuk 1.00 Kalfspooten per stuk 0.25 KalfsleVer, per 5 ons 0.80 Lamslappen en Lamsvet 0.45 Magere Lamslappen 0.60 Lams karbonade 0.60 r amsbout 0.60 Lamsbout, z. b. 0.80 amscoteletten, r r stuk 0.30

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2