ANDERS DAN ANDERE „ST. WILLIBR0RDUS" 4 é-4 Dit nummer bestaat nit 22 bladzijden, waaronder bet geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. He verkooping van „YieiSenhoef'. Verkeersongevallen Voornaamste Nieuws Leekepreeken. PATENT BAAI Plaatselijk Nieuws. Abonnementen HZHZ ELF MILLIOEN GULDEN ZZZIH V a De E.L.G.A.W.A. Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No 5970. Zaterdag 22 Mei 1926* 50ste Jaargang No. 16256 vf Een politeagent van dén Duala-stam in vol ornaat. Deze negerstam be woont het vroeger Duitsche kameroen in Afrika. Eigenaardig „Overleg." WIJ openen accradltlleven in binnen- en buitenland, verstrekken documen taire credieien en bankgaranties. De Luilakmarkt. Uit het Bollenbedrijf. De waterleiding voor HiUegom, Lisse, Sassenheim en Warmond. Mazelen Epidemie. Brand te Lisse. De degradatie van Haarlem. in dit nummer. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Koningstraat 10 - Haarlem. Verzekering maatschappijen is de Verzekerings-Maatschappij Mn»»—» VERZEKERD KAPITAAL RUIM Zij besteedt een groot deel der Netto-Winst aan Zieke en Zwakke Verzekerden. Thans worden er ZES Patiënten in Sanrtorla ver pleegd. Ons streven is aan dit verplegingswerk de grootst mo gelijke uitbreiding te geven. Door Uwe verzekeringen te sluiten bij „St. Willibrordus" helpt U ons, ons doel bereiken. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Dlreotie» Catharijnesingel 48, Utrecht, en door hare Vertegenwoordigers, ■Ess r A ■m. t" Een nieuw soort buffer werd in de Parijsche motorschool geprobeerd. Zooals onze foto toont, werd een gemetseld muurtje als stootblok ge nomen en finaal versnipperd, terwijl de auto niet de geringste schade bekwam. De abonnementsprijs bedraagt voor Per week 0.25 Haarlem en Agentschappen: Per kwartaal3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Adverlentiën 35 cents per regeL Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusscben den tekst, als ingezonden mededeeling, 60 ct per regel; op de le pagina's 75 ct per regel. Vraag- en aanbod, advertentiën, 14 regels 60 ct per plaatsing, elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling. Alle abonne's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f Qft f| fl tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: 'uvUU»* Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f7GÏ| bij een ongeval met f bij verlies van een hand, f j OC bij verlies van een f CH .bij 'n breuk van f h ft bij verlies v. een i: I f vil» doodelijken afloop: een voet of een oog: duim of wijsvinger: 1 3U»** been of arm: tU> an verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen: andere vinger. PINKSTEREN. De Geest waait, waar Hij wil.... Dit is het groote feit van den Pinksterdag, iet Pinksterwonder: de zichtbare almacht van den H. Geest. Zich zelf had Christus laten hoonen en be spotten, geeseLen en kruisigen; Hij had toe gelaten, dat Zijn Godheid in twijfel werd getrokken en geloochend; op den Calvarie berg hing Hij als eeh machtelooze onder de schimpwoorden der Joden; na Zijn dood en glorievolle verrijzenis werd rond verteld, dat Zijn leerlingen Zijn lichaam gestolen hadden om bet volk bedriegelijk wijs te maken, dat Hij door eigen macht uit den dood was op gestaan. Maar op den Pinksterdag werd alle twijfel Weggenomen, werd allen loochenaars de mond gesnoerd, greep de Geest Gods de zwakk menschen zelf aan en maakte hen tot werk tuigen van de Goddelijke almacht. Daar waait een storm door Jeruzalem zoo •wonderbaar als nooit vernomen was en de beangste leerlingen van Christus komen uit hun schuilplaats, veranderd in helden; de ongeletterden en schroomvalligen verheffen zich voor het volk als moedige en welspre kende redenaars; en zij spreken een taal. die allen verstaan, van waar zij ook gekomen zijn, zoodat de duizenden vreemdelingen, die in de wereldstad zijn saamgekomen voor het Hoogfeest en de veel-talige massa, welke zich daar in die stad onder Romeinsche be zetting bevindt, elkaar verbaasd staan aan te kijken: zijn zij allen, die daar spreken geen Gallileeërs? En hoe hooren wij dan ieder hen in onze eigen taal spreken, Pharten en Mediërs en Aelamiten, Phrygiërs, Cretensers, Egyptenaren? En niet enkel Christus' leerlingen gebruikte de Geest om te dienen tot levende trompet ten van Gods stem, maar toen Petrus had uitgesproken en getuigd had voor Christus, zijn verrezen Heiland, toen daalde de H. Geest ook neer op allen, die naar het woord van den eerste onder de Apostelen geluis terd hadden. En de geloovige Joden, die met Petrus gekomen waren, stonden verbaasd, dat ook over de heidenen de H. Geest werd uit gestort; zij hoorden n.m. ook hen in verschil lende talen spreken en God verheerlijken. Ziedaar het Pinksterwonder: de H. Geest daalt neer in vurige tongen, vervormt de harten en zielen, verstand en gemoed van hen, in wie Hij neerdaalt, 't Is de almacht van de genade, die alles in allen werkt, 't Is de vervulling van Christus' belofte: Ik zal u den H. Geest zenden en Hij zal u alle waar heid leeren. Die wondermachtige en alvermogende Geest is na dien eersten Pinksterdag in Gods Kerk blijven leven; 't is de onsterfelijke erfenis, door Christus aan Zijn Kerk nagela ten. De eeuwige Vader schonk Zijn Zoon aan de wereld om haar te verlossen en het ge vallen menschdom vrij te maken. Na het volbrengen van zijn taak wilde Gods Zoon het verloste menschelijk geslacht niet ver weesd achterlaten en zond den H, Geest, de Goddelijke persoonlijkheid, geboren uit de liefde lusschen den Vader en den Zoon, zoodat Gods lieide in de Kerk bleef rusten. En nu al meer dan negentien eeuwen wrocht diezelfde H. Geest onophoudelijk door zijn genaidewonderen. Geen werk wordt door goede christenen begonnen, .voordat zij den H. Geest hebben afge smeekt. Zóó hebben zij het van jongs af ge leerd van hun Moeder de H. Kerk, die geen plechtigheid onderneemt, geen ge- wichtigen stap zet, wanneer niet eerst de jcêen van den Schepper H. Geest is afge roepen. Hij, de rijke God, is de bron der genaden self, die het lavaa. van Zijn bruid, de H. Kerk, onderhoudt. Hem ter eere is het Hoogfeest van Pinksteren ingesteld, waarop jaarlijks met dankbaarheid Zijn eerste ver schijning in vurige tongen wordt herdacht, de nieuwe uitstorting van Zijn zevenvoudige gaven wordt afgesmeekt en duizenden be den opwaarts stij'gen voor de jonge lidma ten der kerk, die rond het Pinksterfeest ge zalfd zijn met,het heilige chrisma en in het leger der Strijdende Kerk zijn opgenomen. Zóó staat de H. Geest in de vereering der kerk als het begin en het einde van alle streven. Gelijk zij het den Gever van alle gaven op het Pinksterfeest toejubelt: „Zon der Uwe leiding kan de mensch niet be staan": zoo begint en eindigt zii ook alle? met en in dien H. Geest. En ziedaar de tegenstelling tussi^ien Gods Kerk en de wereld, tusschen het vertrouwen in de Goddelijke en roenscheli'ke Voorzienigheid Zeker, ook de Kerk kent de waarde van menschelüke wijsheid en wetenschap, van menschelijk talent, van kunst en aardsche goederen. Goed gebruikt zijn het alle ga ven Gods, die weer tot Gods glorie kunnen worden teruggebracht. Maar de Kerk leert ons door haar dageli'ksch voorbeeld op a1 die menscheliike middelen en vergankeliike goederen niet te bouwen als op rotsvasten rfrond. Er is er maar- één, die onfeilbaar is in Zijn macht en kracht, Wiens gaven nimmer te kort schieten, Wiens berekenin gen nimmer falen, 't Is de Geest Gods, de levende Genade, onontbeerlijk bij al onze ondernemingen. Alleen hij, die zich door dien H. Geest laat leiden, zal nimmer bii voofspoed door hoogmoed verblind worden en zijn doel voorbij streven, of bij tegen slag in zwarte wanhoOD ten onder gaan. Bij het licht van den H Geest zal hij Gods leiding in alles erkennen; zijn leven zal zijn als een school, waarin hij dageliiks meer den rijkdom van de goddelijke ganadega- ven leert kennen. Zonder Uw leiding, H. Geest, vermag de mensch niets, maar veilig gaat, wie Uw spoor volgt. Dat is de leus der H. Kerk ge weest door geheel haar bestaan Welk een schitterend voorbeeld van die Goddelijke leiding en trouwe volgzaamheid maken wij de laatste jaren weer mee in de wijze, waarop de thans regeerende opvolger van Petrus te Rome de vereeniging van alle christen-kerken nastreeft. Hoe ver leek menschelijkerwijze die eenheid der Kerk verwijderd. Daar waren millioenen en mil- lioenen christenen in de Oostersche Kerk, door een eeuwenoud schisma van Rome ge scheiden, aan wier temgkeer in de gemeen schap der ééne Katholieke Kerk niemand meer dacht. Eeuwen lang ook leven1 er in de Anglicaansche kerk millioenen christe nen van ons verwijderd en onze blijdschap was al groot, wanneer van tijd tot tijd en kelingen tot de oude Moederkerk bekeer den. Daar zijn de verre Missielanden, waar vele duizenden reeds voor Christus uit het heidendom gewonnen zijn, maar waar nog altijd millioenen in de boeien van het zwar te bijgeloof gekluisterd liggen, een rijke wijngaard, waarin de maaiers ontbreken. Pius XI heeft, verlicht door den Geest, Die Gods Kerk blijft besturen, de verheven taak der vereeniging der kerken opgevat. En wonderbaar snel groeit de beweging en wij staan verbaasd over de vorderingen, welke allerwege gemaakt worden. In de Benedictijner monniken heeft de Paus de organisatie aangewezen, om de ver eeniging van West en Oost voor te berei den. Het Apostolische woord heeft Hot hen geklonken: „Dat zij, overeenkomstig het voorschift van den Apostel, zich vrij ma ken van en van zich af werpen alle voor- oordeelen, partijschappen, vooringenomen heid, rassenafkeer, kortom alles, wat strijdig is met de liefde van Christus en wat de vol keren verdeelt: „Want er is geen heiden meer, noch Jood, noch barbaar, noch Scyth. noch slaaf, noch vrije man, maar de Christus is alles in allen." Dat woord heeft de oude orde van Benedictus bezield en in heiligen ijver, met woord en propaganda, met ge bed en in geschriften wordt de vereeniging van 350 millioen byzantijnen met de latijn- sche kerk voorbereid. En wie herinnert zich niet het Aposto lisch schrijven, onlangs door denzelfden Paus Pius XI over de missiën uitgevaar digd, met den uitdrukkelijken wensch, dat onder de bekeerlingen in de heidensche landen zelf meerderen tot het H, Priester schap zullen worden toegelaten, opdat onze zwarte en bruine broeders in Christus hun eigen voorgangers hebben, die beter dan de Westerlingen de volksziel verstaan en ge makkelijker de nog dwalende ras- en stam- genooten tot het licht van Christus zullen voeren. Zoo zien wij ook in onze dagen den H Geest nog altijd leidend werken in Gods Kerk. Laat dan vooral op dit Pinksterfeest ons gebed den Apostolischen ijver van Christus' plaatsbekleeder te Rome steunen en laten onze smeekingen zijn in den geest van den Christus op den avond vóór Zijn grooten lijdensdag, dat echt katholieke gebed, voor den vrede en de eenheid aller volken „op dat zij allen één ziin!' HOMO SAPIENS. In verband met den Tweeden Pinksterdag zal de toeslag bij de verkooping van de bui tenplaats „Vredenhoef", te Bennebroek niet plaats vinden Maandag a.s., doch Dinsdag aanstaande. Toen in de Tweede Kamer het voorste! aan de orde kwam om, als eerste termijn een bedrag van f 100.000 te voteeren. voor de verbouwing van het Paviljoen te Haarlem cm dit geschikt te maken tot Provinciale Griffie, kregen de heeren Duys en Kleere- koper, die daarover het woord voerden, dc toezegging, dat de minister niet eerder een definitieve beslissing zen nemen, dan na nog maals overleg te hebben gepleegd met Ged Staten van Noord-Holland en de gemeente Haarlem. Men weet. dat het éing om den bouw van een geheel nieuw gebouw. wzarVoor de ge meente Haarlem een terrein heeft aange boden aan den Kinderhuissingel, ter waarde van 200.000. Het overleg heeft tot op heden nog niet plaats gehad. Ged. Staten hebben nog hee- lemaal niets gehoord ep de gemeente Haar lem heeft een schrijven ontvangen van den Minister, dat wij dezer dagen publiceerden waarvan het slót luidde als volgt: „Vertrou wende dat ook door het gemeentebestuur. RIME Tradities zijn kostbaar en daarom móeten we er zuinig op zijn, des te zuiniger naar mate er meer vrees bestaat,'dat ze verdwij nen. De Luilakmarkt is een traditie, een spe ciaal Haarlemsche. De bloemenmarkt in de bloemenstad tij dens de bloemenmaand. Ondanks al het verdwijnende in de moder- niseerende wereld is het luilakfeest en voor ome stad de luilakmarkt, ongeschonden blij ven bestaan. Ook dit jaar heeft de Luilakmarkt hoogtij gevierd, want ze kon zich in de onverdeelde belangstelling van zeer veie Haarlemmers verheugen. Nietwaar, 't is bijna regel, dat geen recht geaard Haarlemmer Vrijdagavond vóór Pink steren het moede hoofd zonder wroeging ter ruste kan leggen, zonder een kijkje langs de bloemenkraampjes op den Kampersingel en Raamsingel te hebben genomen. Wia geen bloempje op de markt heeft gezien en ge kocht, heeft geen Luilak gevierd. Bloemen waren er bij massa en de prijs was nogal aan dea stevigen kant. Maar voor de luilakmarkt wa» dat eigenlijk wel te verklaren. Dah wordt er van de kooplust geprofi teerd, want niemand die op de markt ge weest is, durft zonder bloempje of plantje thuis te komen. Over bezoek hebben de bloemenverkoo- pers niet te klagen gehad en voor degenen die op Kampervest, Kampereingel, Raamsin- gel en omgeving wonen, was het een gezel lige drukte, die rustig bezien kon worden. Ongeregeldheden vielen niet voor, daar zorg de de politie voor. Al lang had de groote klok der oude St. Bavokerk 12 uur geslagen, voordat het weef stil werd. tn den' zeer vroegen morgen begon de drukte weer opnieuw. v Plotseling een hearing te Washington. Wij lezen in het „Wkbl. voor BI. C.": Door de Commissie voor den Invoer ip Amerika is Woensdag 19 Mei een telegram van den heer Van Coenen Torchiana ont vangen, waarin wordt medegedeeld, dat de Fed. Hort. Board een hearing heeft bijeenge roepen op 21 Mei, betreffende de toekom stige bepalingen voor de warm-waterbehan- deling. De heer Van Coenen Torchiana, die op de hearing vertegenwoordigd zal zijn, vroeg om hem telegrafisch eventueele spe ciale voorstellen toe te zenden. In overleg met Prof. Van Slogteren heeft de Commis sie voor den Invoer in Amerika terug getele grafeerd: Vraag s.v.p. om vrije invoer van bollen, die hier in Holland zijn behandeld, waardoor elke risico voor de landbouwbelangen van de Vereenigde Staten uitgeschakeld is, een en ander zooals dit is voorgesteld in uw toe lichting over het Nederlandsche voorstel, ge daan op de hearing van November 1925. Indertijd hebben wij reeds medegedeeld, dat het Rijksbureau voor het keuren van drinkwater adviseerde, ten einde de qiialiteit van het drinkwater der nieuwe waterleiding voor Hillegom Lisse, Sassenheim en-War mond nog beter te maken, openlucht-filters te bouwen. Aan het ingenieursbureau Hederik, te Rotterdam, dat de leiding aanlegde, is thans opdracht gegeven een begrooting te maken voor den bouw van zulk een openlucht-filter Te Hillegom heerscht momenteel een ern stige mazelen-epidemie. In één gezin kwa men reeds 2 sterfgevallen voor. Ook het schoolbezoek liidt ze« deze ziekte. bij nadere overweging, de juistheid van het door het Rijk in te nemen standpunt (ver bouw van het Paviljoen) zal worden inge zien werd, in afwachting van het ten deze van u te ontvangen bericht, opdracht ge geven een aanvang te maken met het op maken der verbouwingsplannen''. De regeering wacht dus nog antwoord var de gemeente, maar geeft alvast opdracht aan de verbouwingsplannen te beginnen. Wanneer men niet beter wist. zou men meenen, dat men in Den Haag nu eens blaakt van ijver om aan het werk te gaan en dat daarom alle spoed achter de zaak ge- zet wordt. Ons dunkt .dat. dit een eigen aardige manier van overleggen is, een eigen aardige manier ook om beloften, aan Ka merleden gedaan, in te lossen. Ons,gemeente- béstuur is terecht ontstemd over het treden van den minister en, zijn wij wel ingelicht, dan zal het op dezen brief ook niet meer antwoorden. Wat zou zoon ant woord geven? De beslissing is blijkbaar torfl al genomen Zoo redeneert ons ge- meentebestur niet niet ten onrechte. Toch zou het mischien geen kwaad kunnen, nog een briefje aan de re geering te schrijven, om haar te wijzen or de eigenaardige manier van overleg plegen en om nog met kracht van argumenten te betoogen dat het plan van het Rijk alles behalve de beste oplossing is, maar dat het bouwen van een nieuwe Griffie de* voorkeur verdient. Wie weet of zelfs een minister niet van idee verandert. Er is nog meer eigenaardigs in die kwes tie De Maatschappij van. Nijverheid heeft een deel van het Paviljoen, van het Rijk gehuurd. Het secretariaat van de Maatschap pij heeft een toezegging van een vorig mi nisterie in zijn bezit, waarin gegarandeerd wordt, dat de Maatschappij nog 6 maanden na de huuropzegging in het Paviljoen zal mogen blijven. Nog steeds heeft het geen bericht ontvangen, dat 't Paviljoen zal moe ten ontruimd worden. Evenmin als de School Voor Kunstnijverheid. Veel haast schijnt het Rijk dus nog niet te hebben met de ver bouwing. Tengevolge van het vlam vatten van een hoeveelheid vlambaar materiaal in de nabij heid van een schoorsteen, brak van morgen omstreeks' 7 uur brand uit in de bakkerij van den heer G. van den Engel te Lisse. De brandweer slaagde er in het woonhuis te behouden, doch de bakkerij brandde geheel uit. De schade wordt door verzekering ge dekt. Auto-ongeluk. Vrijdagmorgen geraakte omstreeks 9 uur de automobiel van den gemeentelijken ónt- smettingsdienst te Haarlem, door eeh ver- keerde handeling ^van den weg. Toen deze de tweede brug te Penningsveer was ge passeerd, geraakte hij van den weg en zat tamelijk vastgereden onder een aldaar langs den weg staand hekwerk. De automobiel was ecnigszins gehavend bij de motorkast. De beide inzittenden kwa men er met den schrik af. Met vereende krachten werd de auto weer op den weg teruggebracht. De beslissing of Haarlem al dan niet voor de eerste klasse behouden zou blijven, is niet op het groene veld, maar achter de groene tafel gevallen. De sportieve beslis sing, die men zoo gaarne zou hebben gezien, is achterwege gebleven en het zeer on regelmatig verloop, dat de promotie- en degradatie-competitie in afdeeling II heeft gehad, wijst na de beslissingen van de Pro testcommissie aan, dat Haarlem degradeert Ware Haarlem's degradatie op regelmatige wijze tot stand gekomen, het was voor de Roodbroeken epn groote teleurstelling ge weest, thans voelt men hel aan als een on recht. Het optreden van en de aanwij zing van de scheidsrechters in de wedstrij den tusschen HaarlemV. U. C. en C. V. V. is dan ook wel zeer treurig geweest. In de aanwijzing der scheidsrechters heeft de heer Mutters nogal wat te zeggen eö het wordt dezen scheidsrechter als een groote fout aangerekend, dat in de wedstrijden HaarlemV. U. 'C., C. V. VV. U, C, en V. U. C.C. V. V. een Hagenaar werd be last met de leiding. De Sportredacteur der Nieuwe Rotterd. Courant wijst in het avond blad van 10 Mei na dén wedstrijd C. V. V. V. U. C. in zijtn overzicht, waarbij hij de liidintf van afkeurt, ook op deze aangelegenheid. Het optreden van mr, Van Bissebck heeft in de gespeelde wedstrijden wel een groote rol gespeeld. Eerst Haarlem—V. U. C. Afgescheiden van het feit, dat Haarlem op dien Zndag minder speelde dan b.v. tegen V. U. C. in Den Haag, kreeg V. U. C. 2 doelpunten present Het eerste doelpunt was buitenspel, bij het tweede was, na de hoekschop op Haarlem's doel, de bal over de achterlijn geweest. De neutrale grens rechter, die voor het eerste doelpunt on middellijk vlagde voor buitenspel, kreeg in de rust van Mr. Van Bisselick een standje, omdat hij zooveel vlagde. Vol gens verklaring van bedoelden grensrechter heeft hij na de rust uit protest in het ge heel niet gevlagd. Voelde Mr, Van Bisse- lick zich niet vrij toen hij in de rust bij een 31-achterstand van Haarlem en met een zeer rustig publiek aan het Haarlem- bestuur vroeg, tegen het einde den uitgang vrij te willen houden? Vervolgens V. U. C. C. V. V. onder lei din van Mutters. Bij den wedstrijd V. U. C.Haarlem verklaarde de aanvoerder van C V. V., dat er voor C. V. V. bij die leiding niet te winnen was. Bij C. C. V.Haarlem de zwakke leiding van Israels, die bij de protestcommissie moest toegeven onjuist te hebben behan deld. V. U. C.Haarlem goede leiding van Boekman- Bij HaarlemC. V. V. eveneens goede lei ding van den oóstelijken arbiter Laarmans. Waarom kwam er dan eindelijk bij den laat- sten wedstrijd eep scheidsrechter die voor beide partijen een onbekende was? Waar- k om moest de Hagenaar Van Bisselick eerst I C, V. V.V. U. C. verknoeien? Niet alleen de aanwezige Haarlemmers hebben zulks ge constateerd. Zie N Rott. Courant van 10 Mei. Wij vernamen dat Haarlem zelfs vanuit Rot terdam brieven ontving, waarin over zulk eene leiding schande werd gesproken. Vol gens geruchten zou Mr. Van Bisselick heb ben aangévraagd C. V. V.V. U. C. te lei den. Wanneer dit waarheid bevat (deze zaak wordt nog onderzocht) werpt het wel een eigenaardig licht op de zaak en gaat de Scheidsrechtercommissie hiet vrij uit door een dergelijk verzoek in te willigen. V. U. C. kreeg ook in die wedstrijd weer een doelpunt cadeau. (2e doelpunt). Aan het slot beging een V. U. C.-speler eene overtreding, maar eerst toen een spe ler van C. V. V, (de doeiverdedigcr) een zelfde overtreding beging werd gestraft. Een lije schop buiten het strafschopgebied. Van V. U. C. is het meer politiek dan sportief geweest om in dit geval een protest in te dienen. V. U. C.-spelers, en de middenvoor Dil verklaarden reeds een week geleden, dat V U. C. dit protest zou winnen want.... Mr. Bisselick had verklaard geen strafschop ie hebben toegekend om fat hij: bang was voor het publiek. Zie hier de ridder van de droeve figuur, hier werden dus de spelre gels opzettelijk verkeerd toegepast En zob iemand heeft het lot van een eerste klas- ser in handen. Wanneer Haarlem zou moe ten degradeeren door een dergelijk optreden (bestaat er alleen voor spelers straf wegens wangedrag?) dan zal het laatste woord ze ker nog niet gesproken zijn over deze kwes tie. Wij vernamen nog dat bet den aanwe zige Haarlemmers gisteravond m den Haag bij de behandeling der protesten zeker niet aangenaam trof, dat Mr. van Bisselick zich alle oogenblikken, dat zijn aanwezigheid in de vergadering niet noodzakelijk was, te mid den der V, U. C.-kringen ophield, die blijk baar reeds goed waren ingelicht want de vlag was reeds bij voorbaat meegebracht. De wetsontwerpen tot wijziging ran de wet tot afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee door de Eerste Kamer aangeno men. H. M. de Koningin heeft de Bioscoopwet bekrachtigd. De nieuwe Britsche gezant Ernstig ongeluk te Scheveningen. Twee knaapjes verdronken. V. U. C. heelt haar protest nlt den wed strijd tegen C. V, V. gewonnen. Haarlem degradeert nu. Lloyd George voornemens als leider der liberale partij in het Lagerhuis af te treden. Mellon, de Amerikaansche staatssecretaris van financiën, over de schuldregeling van Frankrijk. De Italiaansche vakbeweging en het fas cisme. De Engelsche mijneigenaars verwerpen eveneens de regeeringsvoorstellen. Overeenstemming tnsschen de Regeering en de Banque de France inzake beveiliging van den Franschen franc. Zie vérder Laatste Nieuws. Barometerstand 9 uur v.m.; 765. Stilstand. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 9.28, overmorgen om 9.29 en Dinsdag om 9.31. SS OIO goedkoopste en meest gesorteerde adres is H. A. J. MOORS, KONINGSTRAAT 27, HAARLEM. i Kerk-met electris'che schijnwerpers verlicht worden. Op den drukken Luilakavond werden gis- De torenspits verlicht. teren, rond 10 nur, proeven genomen, die Tijdens de Elgawa, die de volgende week veel belangstelling trokken. aanvangt, zal vanwege het Gemeentelijk De helder verlichte toren trok in wijden n£'"v^ PWick"zeer ên^tiö Electricteitsbedrijf de toren van Groote omtrek de aandacht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1