Sport en Wedstrijden. qmmest-en we%fmaié dsjfuid. Roomsche Sport-Reme. n: v. b. GEMENGD NIEUWS. CRICKET. Programma voor Zondag. Telegraafbeker. CRICKET-OVERZICHT. VOETBAL R.-K. Voetbalvereen. „H. B. C." Heemstede. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". „The Yellow Black Boys" en haar nieuw terrein. R.-K. V. „Zwaluwen". R.-K. V. V. „Beverwijk". Ajax naar Duitschland en Frankrijk. Oefenwedstrijd Ned. Elftal. E. D. O. TENNIS. BILJARTEN. ATHLETIEK. De stations-diefstallen te Roosendaal. Het hoofd verbrijzeld. H. J. LAMP, Barteljorissftraaf 18. Alléénverkoop van de eerste klasse fabrikaten: Echt Delftsch - Josiah Wedgwood - Plateel Z. H. Gouda Koninkl. Kopenhagen - WSchtersbach. Verpakking - ook -voor Indlg - onder Garantie. MJHRWriUAIWWMHWg IIW MWWWBM—BB— Ie Klasse. Ajax V, R. A. V. V. V. - Haarlem H. D. V. S. H. C. C. H. C. C. 2 Hilversum St. C. C. V. 0. C. Dood es Wit - P, W. 2e Klasse A. Haarlem 2 V. R. A. 2 [Zaterdag) R. C. H. A. C. C. Haarlem 2 V. V. V. 2 Albion Rood en Wit 2 Voor de wedstrijden om den Telegraaf- beker hebben ingeschreven H.C.C. I, H.C. C. II, en een combinatie van H.C.C. Ill, IV en V, Rood en Wit I en II, V.R.A., V.V.V., Quick, Albion, A.C.C., Phoenix en Vleer muizen. Zoowel Rood en Wib als Haarlem heb" 'ben hun wedstrijd van Zondag j.l. gewon- Iren. De Spanjaardslaanclub had echter met jde Haagsche reserves, die een prima aan val bleken te bezitten, nog heel wat moeite en ware het niet dat de H.C.C.-staart zoo hopeloos had gefaald, dan had Rood en Wit een niet verwachte nederlaag geleden, Nu wonnen de Haarlemmers met slechts 9 runs. Nemen we echter in aanmerking, dat deze Hagenaars reeds een inningsoverwin ning op V.R.A. behaalden en op den twee den Pinksterdag V.V.V. op eigen terrein bijna eenzelfde lot deden ondergaan, dan blijkt hieruit wel, dat ook H.C.C. II tot één der sterkste elftallen in de eerste klasse gerekend kan worden. Haarlm had in haar eersten thuiswedstrijd met het Leidsche Ajax niet veel moeite. Dank zij Jaski en Schmeink brachten de Schoterwcgmenschen het binnen niet al te langen tijd tot 181 runs. waarna Ajax op den Sterken Haarlemschen aanval maar wei nig had in te brengen. Tweemaal werden de bezoekers naar de wickets gezonden en in beide innings brachten zij het tot 50 en 54 runs. De overwinning van Haarlem laat aan duidelijkheid niets te wenschen over. Met eenzelfde gemiddelde als H.C.C. bezetten Maas c.s. thans de tweede plaats. In de tweede klasse heeft R.C.H. op haar terrein een overwinning behaald op het sterke AlhJon. Bijna gedurende heel den wedstrijd zag het er naar uit. dat de Zaan- kanters met de overwinning zouden gaan strijken, doch deze ontmoeting heeft weer eens bewezen, dat ook bij cricket zoo vaak verrassingen voorkomen. Een verrassing was het zeker, dat R.C.H. kans zag in een goed uur speeltijd ver over de 100 runs. bijeen te slaan, waarmede het Almion-totaal werd ge passeerd, Zoo zagen de R.C.H.-ers hun lang durig verblijf op het veld tenslotte met een overwinning beloond. Zoowel Haarlem II als Rood en Wit II verloren. De wedstrijd Rood en. Wit II A.C.C. was bijzonder spannend en duurde maar eventjes tot over half acht. Tegen het verstrijken van den speeltijd moest nog één Amsterdamsch wicket worden genomen. De batsman hield echter in de laatste over stand en zoo verloor Rood en. Wit II thans met een flink verschil op de eerste innings, waar anders een kleine overwinning haar deel Vas geworden. Het eerste klasse programma voor mor gen vermeldt voor Rood en Wit wederom pen thuiswedstrijd. Het Enschedésche P.W. komt op bezoek en wij gelooven niet, dat de gasten hun verre reis met een overwin ning beloond zullen zien, Eerder veronder stellen wij. dat zij moeite zullen hebben om de inningsnederlaag te ontgaan. P.W, zal echter wel vroeg terug moeten, waardoor wellicht de tijd ontbreekt. Bij de ontmoeting H.C.C.-Quick heeft zich het geval voorge daan. dat Fokker er beslist op stond dat de tijd werd uitgespeeld, hoewel de Nijmege- naars naar huis moesten. Zij moesten na tuurlijk vertrekken en H.C.C. won zoodoende een derde punt reglementair. Wanneer men zich op het cricketveld zoo angstvallig aan de letter der wet gaat vasthouden, kon de ptettige verstandhouding er wel eens onder lijden. Haarlem speelt uit tegen V.V.V., dat drie wedstrijden speelde en er evenveel verloor. Inderdaad schijnt dit Amsterdamsche elftal Van. zijn kracht te hebben ingeboet. Oogen- scbijnlijk zou men dus een gemakkelijke overwinning voor Haarlem voorspellen. Wij zijn er echter van overtuigd, dat V.V.V. zich fuist in deze ontmoeting zal trachten te re- nabiliteeren en verwachten daarom een lang niet gemakkelijken wedstrijd voor de Haar lemmers. Na de bijzonder fraaie overwinnin gen op Rood en Wit en Ajax is Haarlem echter aan haar reputatie verplicht te win nen. Voorloopig houden wij het hier op, al zal het misschien niet zoo gemakkelijk gaan. R.C.H. speelt thuis tegen A.C.C. en waar deze Amsterdammers ons de a.s. kampioenen in de tweede klasse A. schijnen, zullen de Haarlemmers het wel niet tot een overwin ning kunnen brengen. Haarlem II speelt twee wedstrijden, n.l. Zaterdag thuis tegen V.R.A. II en Zondag ook op Schoten tegen de reserves van V.V.V. In beide ontmoetingen achten wij normale overwinningen voor Haarlem het meest waarschijnlijk Rood en Wit II speelt in Zaandam tegen Albion. Willen de Rood en Wit-reserves het hier tot een overwinning brengen, dan zul len zij zeker hun allerbeste spel moeten geven. De Haarlemmers, die aan zoo'n schit terend veld gejvoon zijn, hebben in het min der goede Zaandamsche terrein ooi: reeds een tegenstander. De standen zijn: H.C.C. Haarlem II.D.V.S. H.C.C. 2 R. en W. V.R.A. Ajax Hilversum V.O.C. P.W. Quick St. C.C. V.V.V. 4 2 2 4 4 3 2 3 2 1 'l 3 3 le klasse: 1 1 10 8 5 8 4 1 7 1 6 3 1 1 1 2 0 1 0 1 2 —1 2 —1 2e klasse A: A.C.C. 3 1 2 V.V.V. 2 3 3 Albion 3 1 1 1 R.C.H. 4 1 1 2 R. en W. 2 3 1 2 Haarlem 2 2 1 1 V.V.V. 3 3 1 1 V.R.A. 2 5 1 4 Zondag 30 Mei a.s, speelt H.' B. C. een kampioenswedstrijd tegen Volharding uit Deventer aan den Heerenweg achter het J R. K. Vereenigingsgebouw. Wordt deze wedstrijd gewonnen, dan is de kans om kampioen te worden van de R. K. F. nog niet verloren. Zondag j.l. heeft H. B. C. geprotesteerd tegen toekenning van een penalty. Voor dat de bal aangeschoten werd, stond een P. V. C.-speler buiten spel, voor welk feit een van de neutrale grensrechters apelleer- de en waarop hij den scheidsrechter attent maakte. De andere neutrale grensrechter wees toen de srheidsrerhter hem vroeg wat hij geconstateerd had, op zijn bovenarm. Na den wedstrijd verklaarden beide grens rechters dat de bal was aangeschoten en niet moedwillig hands was gemaakt. Op grond hiervan heeft H. B. C. geprotesteerd. Wordt het protest toegewezen en wint H. B. C. Zondag, dan heeft zij vijf punten uit vier wedstrijden. P. V, C. heeft er nu 3 en slechts dan kan zij er vijf bekomen, wan neer zij 13 Juni van Volharding te Deven ter wint. Volharding heeft nu 1 punt en kan er door van IÏ. B. C. en P. V. C. te winnen ook vijf krijgen. Daar H. B. C. tegen Volharding te Deven ter gelijk speelde, is de kans zoo goed als zeker, dat er te Heemstede Zondag gewon nen wordt. Ook wat-de thuiswedstrijd H, B. C.P. V. C. betreft, fs het laatste woord nog niet ge sproken. P. V, C. n.l. is met een niet-ge- rechtigd speler uitgekomen over welk feit nu correspondentie gevoerd wordt. Kans be staat er nog, dat de wedstrijd H.B.C.P.V. C. opnieuw moet worden gespeeld. Het is te wenschen dat er Zondag veel belangstelling is en de spelers hun beste beentjes voorzetten. Aan het laatste wordt niet getwijfeld. WEDSTRIJD VOOR ZONDAG. H.B.C.—VOLHARDING. Betreffende deze ontmoeting hebben onze lezers reeds in het nummer van gisteren een en ander kunnen lezen. H.B.C. heeft dus in den wedstrijd van j.l. Maandag geprotesteerd tegen het toekennen van een strafschop aan de Utrechtenaren, Na hetgeen wij er van hoorden en lazen, schijnt een protest inderdaad niet ongegrond. Krijgt H.B.C. het protest toegewezen, dan is er nog kans. Echter dient dan morgen van Volharding te worden gewonnen en waar de Devente- naren zelf nog een kansje hebben, kan een bijzonder spanende strijd worden tege moet gezien. In Deventer speelde H.B.C. gelijk. In eigen omgeving kan er gewonnen worden en hier zullen wij het dan maar op houden. Secretaris H. v. Turnhout, Emmaplein 38. Hedenavond van 78 uur contributie be talen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Maandagavond 814 uur precies bestuurs- en feestcommissie-vergadering ten huize van den heer Huijben», Spaarnwouderstraat 54. Voorgesteld als werkend lid, de heer A. Bakker, Brouwersvaart 16a, Haarlem. Morgen heeft de feestelijke opening van ons nieuw terrein aan den Rijksstraatweg te Schoten plaats, en moeite noch kosten zijn gespaard om dezen dag tc maken tot een goede propaganda voor onze Roomsche sport. De dag wordt ingezet met een H. Mis voor onze leden, in de kapel van het Franciscus Liefdewerk aan de Zoetestraat des ochtends te zeven uur. De leden op te wekken deze H. Mis, die opged»agen wordt door'onzen adviseur, pater F. L. Esser O.E.S.A., bij te wonen, lijkt mij overbodig, daar de Geel- Zwarten tot nu toe steeds getoond hebben hun geestelijke belangen niet ten achter te stellen bij hun lichamelijke. Ik reken dan ook weer op de aanwezigheid aller leden. Hierna verzamelen allen zich aan het ge meenschappelijk ontbijt in de R. K. Militaire Vereeniging, waar eerigen tijd gezellig door gebracht zal worden. Om een uur vangen dan dè openingswed strijden aan en komen onze oudste junioren in het veld tegen de oudste junioren van de Meer, Amsterdam. Deze wedstrijd biedt een aardige gelegenheid om te beoordeelen of er veel krachtsverschil bestaat tusschen de Amsterdamsche en de Haarlemsche jnni- oren-afdeeling. Om 2 uur heeft de plechtige inwijding van het kleedhuis door onzen adviseur plaats, waarna dadelijk begonnen wordt met ,,den hoofdschotel van het menu": T.Y.B.B. Ide Meer I. De Amsterdammers komen geheel volle dig uit met de volgende opstelling: C. Holboer, N, v. Kooten, H. Karskens, H. Rijkers, H. Beerlage, F. v. Bloemkolk, P. Steenkist, A. Fenningloo, J. Rijkes, .1. Witterveer, J. Karskens. De Geel-Zwarten stellen daar tegenover: H. Mooren, M. Mulders, C. Henneke, P. Stokman. P. v. Paradijs, G. Snocks, G. Slenders, H. v. Honschoten, G de Poel, H Draijer, E. Boot. De Boys hebben dus invallers voor Bak ker en v. Turnhout. Het belooft een spannende wedstrijd te worden die m.i. wel in het voordeel der Amsterdammers zal eindigen. Zij beschikken over een uitstekende ploeg en bezetten dit seizoen de tweede plaats in den overgang B. der R.K.F. onder H. B. C. De Meer kan er echter op rekenen dat de Boys hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoopen. Om 4 uur tenslotte heeft er nog een wed strijd plaats tusschen een gecombineerd 2e en 3e elftal der Geel-Zwarten en Onze Ge zellen I uit Schoten. De wedstrijden worden opgeluisterd door het R.K. muziekgezelschap „St. Caecilia" te Schoten, dir. de heer Huij- boom, wat op zich zelf al een gang naar den Rijksstraatweg waard is. Uit het bovenstaande ziet men dus dat het bestuur alle mogelijke moeite gedaan heeft het programma zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken. Ook het terrein is door de goede zorgen der leden keurig ingericht en alles is gedaan om de bezoekers zoo uit stekend mogelijk te kunnen ontvangen. Hopen wij nu dat Roomsch Haarlem en Schoten morgen zullen toonen dat zij mee leven met ons streven om Roomsche jonge lieden te vereenigen in Katholiek verband, door in grooten getale naar Schoten te trek ken. Bent gij geen voetballiefhebber welnu komt dan eens luisteren naar het uitsteken de R.K. muziekkorps ,,St. Caecilia" dat ver leden week op het concours in Wassenaar nog lauweren oogstte. De Roomsche sport is op het punt van publieke belangstelling niet verwend geweest. Wij hebben echter de laat ste weken door een grootsche propaganda getracht" de Katholieken die met de Room sche voetbalsport zeer weinig of in het ge heel niet bekend zijn te overreden eens ken nis met haar te komen maken in de overtui ging dat deze kennismaking zeer zeker zal meevallen. Wij rekenen dus op een groote belangstelling en onze verwachtingen zijn hoog gespannen. Zouden wij weder teleurge steld worden?? Leden, die morgen wenschen deel te nemen aan het ontbijt, worden verzocht zich hedenavond hij het contributie-betalen op te geven. HENK. De geelzwarten zijn op het gebied van voetbalterreinen tot op heden nimmer ver wend geweest Wij herinneren ons een veld aan de Zomervaart dat niet deugde, en dat aan de Zandvoortsche laan was ook al verre van fraai. Bij de minsten regen in den winter een formidabele modderpoel, zoodat men zich wel eens afvroeg of de jongelui hierin nu werkelijk wel voor hun genoegen voetbal den. Toch deden zij dit inderdaad, wel weten de, dat hun actief bestuur geen poging oo- gedaan zou laten om voor een betere huis vesting zorg te dragen. Deze is thans verkregen in den vorm van een uitstekend voetbalterrein in de gemeente Schoten aan den Rijksstraatweg, even voorbij het Haarlem-veld. Morgen wordt dit veld officieel geopend en het valt tc begrijpen dat de T. f. B. B aan deze opening een feestelijk karakter hebben gegeven. Elders in dit nummer kunnen onze lezers zien, wat er al zoo te doen is, zoo zij dit niet reeds althans wisten van de affiches, welke* alom in de stad zijn verspreid. Met een enkel woord willen wij de R.K. -oetba'enthousiasten opwekken zich mor gen eens naar den Schoterweg te begeven. De ijverige Geel-Zwarten hebben moeite noch kosten gespaard om een programma samen te stellen dat een ieders waardee- rlng verdient. En van die waardeering kunt gij het best blijk geven door de wedstrijden met uw bezcek te vereeren. Het zal voor het actieve bestuur van T. Y. B. B. een groote voldoening zijn, wan neer het Zondag eenige rijen tosschouwers rond de lijnen ziet geschaard, waarmede de aanwezigen dan te kennen geven, dat zij het werk van T. Y. B. B. voor de Room sche Sport op hoogen prijs stellen. En.... de schatkist van de geel-zwarten zal, mede tengevolge van de uitgaven voor dit feest, ook wel eenige aanvulling behoe ven. Mer^ kan de opmerking maken, dat de tijd niet meer geschikt is voor voetbal en zelfs niet om een wedstrijd te bezoeken Ook wij zijn geen voorstanders van zomer- voetbal, doch thans kan gerust een uitzon dering worden gemaakt. Wanneer morgen Haarlem V. U. C. of iets dergelijks moest worden gespeeld, liep het zeker storm. T. Y. B. B, is met heel wat minder tevre den, doch de bestuurders dezer vereeniging rekenen er thans wel op, dat Katholiek sportminnend Haarlem morgen zonder uit zondering acte de presence zal geven. Het zij zoo. Intusschen maken wij van deze gelegen heid gebruik T. Y, B. B. met haar nieuwe veld veel succes te wenschen. Secretaris J. C. Kruijver Jr., Tweede Zuidpolderstraat 16. OFFICIEEL NIEUWS. Voor royement wegens wanbetaling zijn bij onze vereeniging voorgesteld J.de Haas Lindelaan 22 ert G- Geers Binnenweg 191 beiden te Heemstede J. en W. Dijkers, Dr. Schaepmanstraat 9, te Haarlem. Programma voor Zondag 30 Mei a. s. Vitesse IR.K.V.Z. I terrein Vitesse. Vitesse IIR.K.V.Z. II, terrein Vitesse. Beverwijk V—R.K.V.Z. V, terrein W.F.C. Het eerste en tweede elftal trekt naar Cas- tricum om daar voor de nederlaagwedstrijden te kampen tegen Vitesse. Hoewel Vitesse I niet voor de poes is vertrouw ik dat dc manne tjes van van WeeS op de allereerste plaats alles in 't werk zullen steller, om de over winning zoo groot mogelijk te doen zijn. Evenzoo is het gesteld met van der Kemp c.s Als jullie vooral goed en van 't begin tot het eind volhoudt kan succes niet Oitbüjven. Vertrek half twaalf precies per trein of fiets ingang station. Ook de jongste Zwaluwtjes gaan neder lagen en wel tegen het jongste elftal van Beverwijk. Deze wedstrijd wordt gespeeld op W. F. C. teerrein. Ik vertrouw dat ook jullie je uiterste best zullen doen om de puntjes te veroveren. Vertrek 11.15 uur pre cies per autobus vanaf het Kennemerplein. De spelers van het vijfde elfalt worden er op attent gemaakt, dat tevens aan dezen wed strijd een klein uitstapje wordt verbonden naar Wijk aan Zee, de deelnemers worden verzocht voor inwendige versterkingen zorg te dragen. Voor het ongeslagen kampioenschap van ons 4e elftal heeft de heer C. van der Velden een mooie medaille beschikbaar gesteld, welke tusschen 3 andere vereenigingen en ons vierde verspeeld zal worden. JOOP. Programma voor Zondag 30 Mei. Beverwijk IZwaluwenl, half drie. Beverwijk 2De Meer 2, half één. Beverwijk 3Forward 2, te Limmen. Beverwijk 3aZwaluwen 2 te half drie, W.F.C.-terrein. Beverwijk 5R.K.V.Z. 5, te half één W.F.C.-terrein. De Zwaluwen uit Arristerdam komen We denken oogenblikkelijk aan dien span- nenden, ja uiterst spannenden Competitie wedstrijd, ook tegen de Zwaluwen, toen „Beverwijk" met 10 verloor 't Is 'n sterke 2de klasser en ook nu staat ons§'n enthousiate strijd te wachten, 'n klei ne overwinning der Amsterdammers en ze maken 'n aardigen kans op den zoo begeer den, maar tot nu toe goed verdedigden be ker. Doe je best hoor, 1ste 't Tweede tegen de Meer 2, eveneens 'n nederlaagwedstrijd, 't Derde contra For ward 2. Winnen hoor 3de, dan is de eersten prijs je deel't Zal de drie-aatjes niet mee vallen om van Zwaluwen 2 uit A'dam te winnen. Maar ze zullen er zeker alles op zetten en natuurlijk wordt weer 'n leuke wedstrijd, dat zijn ze gewoon. De babies (hoe la ng nog tegen de Zwaluwtjes uit Haarlem, eveneens op 't belangloos afge stane W.F.C.-terrein. WEDSJRIJDPFOGRAMMA v. ZONDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. M.V.V.Enschede FeijenoordBe Quick Afd. I. Promotie. D.W.S.—Helder D.O.S.Zeeburgia Afd. III. Promotic. Quick NTubanlia Afd. IV. Promotie. P.S.V.—De Valk Volgende week gaat Ajax naar Frankfort a. M., waar Zaterdag 6 Juni tegen „Ein- tracht" gespeeld wordt. Op Maandag 7 Juni speelt inen daarop tegen Fuss'oallclub „Pforzheim" te Pforzheim. Nadat de Ajax- ieden vervolgens op Woensdag 9 Juni te gen Strassburg F. C. (kampioen van den Elzas) te Straatsburg hebben gespeeld, wordt de toer beëindigd met een 4-daagsch bezoek aan Parijs, alwaar op 12 Juni des Zaterdags tegen de „Red Star" gespeeld wordt. De Middlesex Wanderers kunnen geen voldoende sterk elftal op de been brengen om het Ned. Elftal partij te geven. Toch wordt morgen no<* een oefenwedstrijd gespeeld cn wel te 's-Gravenhagc tegen een Haagsche Elftal. A.s, Zondag speelt E. D. O. een propagan- da-wedstrijd op uitnoodiging van den Leid- schen Voetbalbond, tegen een vertegen woordigend elftal van Leiden in genoemde plaats. De strijd gaat om een wisselbeker. E. D. O. komt met het volgende elftal uit: Meenhorst, Kuil. Boeré, J. Perucel, J. Dinkla, C. v. d. Laan. A. Swart, Tanis, C. v. d Hurk, Perucel, J Water. Programma voor Zondag. Eerste klasse. Afd. 1 Den Haag T.O.P. IDordtsche L.T.C. I. 2 Bussum": Het Spiegel IaHaar lem Ia. Festina ID.D.V. Ia. D.D.V. Ib—Hilver- StadivoHaarlem Ib. SmashHet Spie- Amsterdam 3 Amsterdam sum I. Amsterdam Amsterdam gel Ib. 4 Arnhem Arnhem IWagenmgen. Enschede Enschede IDaisy. 5 Eindhoven Tongo IBossche L.T.C. I. Breda BredaPhilharmonie. Tweede klasse. Afd. 1 Schiedam Game ISchiedamsche L.T.V. I. Den Haag Oranje T. C.Baan XIV. 2 Dordrecht Dordt IITuinst. Houtrust I. 3 Gouda Tiod.Wigwam I. RijswijkClubh. Te Werve I S.H.O.T. 4 Rijswijk RijswijkT.I.O.P. Leiden Leide* IT.O.P. II. 5 Den Haag Wals I Waalsdorp I. Rotterdam Rott. T. C.Sido. 6 Den HaagT.O.P. IIIReady (Haag.). Den Haag Onder Ons ILeiden II 7 Schiedam Schiedam IIOdea. Den Haag Tuinst. Houtrust II Wals II. 8 Den HaagWaalsdorp IIBI. Wit I. Den Haag Ace IS.H.O.T. 9 Amsterdam Groen Wit IFes tina II. Amsterdam D.D.V. IlaHil-ver sum II. 10 Amersfoort Alta ID.D.V. lib. ZeistDomi IStadivoII. 11 Amsterdam Smash IlaGooische T.C. I. Utrecht UtrechtGroen Wit II. 12 Amsterdam Prinses Juliana I Advantage. Bussum Het Spiegel IISegbod. 13 Amsterdam Smash libKoog Zaandijk I. Beverwijk Beverwijk—T.C.H. Zaandam Zaand. T.C.H.T.V „INSULINDE" WINT DEN DIEBEN-BEKER. Na een zeer spannenden strijd, welke tot de laatste partij nog onbeslist was, heeft de B. V. „Insulinde" gisterenavond in café Dieben beslag weten te leggen op den fraaien zilveren Dieben-bekcr. 'talrijke biljartlief hebbers waren getuige van deze aardige ontmoeting. In de eerste partij was Warnink (H. E. T. E. IJ.) direct goed ingespeeld en scoorde reeds in de tweede beurt een fraai ge speelde 42. De scores van zijn partner ble ven zeer laag en bii de 7de beurt wa» de H. E. T. E. jJ'er reeds 68 car. voor. Dan denken we de heer Leger (insulinde) te zien ophalen, doch op 31 miste hij een moeilijke stoot. Na een paar goede beurten van 22 cn 20, maakte Warnink kort daarna de par tij uit. Einde 20099 in 19 beurten. De vol gende match was een getrouwe copie van de eerste. Welsch (Insulinde speelde een goede partij en maakte reeds in de 4 eer ste beurten 54 car. Sporre (H. E. T. E. IJ.; bleef ver beneden zijn kunnen, zoodat de eerste bij de 16de beurt reeds den achter stand zijner club had ingehaald 14647. Kort voor het einde maakte Sporre nog 19 en 17 car., waardoor zijn totaal 99 werd. Uitslag 99200 in 26 beurten. Na 2 partijen stonden beide partijen dus precies gelijk, 'n Merkwaardig geval! Onderwijl was op het andere biljart de partij van de no.'s 3 ge speeld, waar Smit (H. E. T. E. IJ.) goed spel te zien gaf. Zijn partner, Menhe (In sulinde.! was er niet in, zoodat H. E. T. E. IJ. tenslotte zegevierde. Het resultaat werd 200168 car. Aller aandacht was toen gevestigd op de laatste match, tusschen dc heeren Bood (H. E. T. E. IJ.) en Niftrik (Insulinde), wel ke de heer Schulze verving. In het begin ging den strijd gelijk op en beurtelings na men beide speiers de leiding, totdat de heer Niftrik kort na elkaar 22. 15 en 12 car. scoort, waardoor hij een 30-t»l car. uitloopt. Aangezien het sluitingsuur reeds naderde, moesten de spelers vlug gaan spe len, hetgeen de Insuïinde-speler het best afging. Zijn voorsprong werd steeds groo- ter en het einde kwam met 200114 car. De geheele uitslag is als volgt: No.'s 1 InsulindeH.E.T.E.IJ 99200 car. 2 200-99 3 168—2C0 4 200—116 Totaal 667613 car. Nadat de heer Wickenhagen, 2de secr. Ned. B. B„ met een toepasselijk woordje den beker aan den voorz. van de B. C. „Insulinde" uitgereikt had, nam de heer G. Eoon, voorz. Haarl. B. Bond, het woord en dankte de A'damsche vereenigingen voor hun sportieve medewerking. Vervolgens reikte spr. nog eenige serie-prijzen uit, waaronder een fraaie queue van de Biljart fabriek „Wilhelmina", Circa -12 uur behoor de deze welgeslaagde biljartavond weer tot het verleden. De toezegging van den heer Jansen, voorz. H. E. T. E. IJ., dat de A'damsche 'biljarters nog gaarne tegen dc Haarlemsche clubs uitkomen, bewijst, dat de wedstrijden wel in den smaak van de bezoekers vielen. DE STEDENWEDSTRIJD AMSTERDAM- HAARLEM. De deelnemers aan dezen wedstrijd op a3. Zondag komen in de Hal van het station bijeen s morgens om 11 uur (vertrek trein om 11 uur 9). Voor Haarlem Rebben fn de- Jury zitting gekregen de H.H| Th. van 't Lam, J. v. Ba len Blanken. H. v. d. Mey, J Vreem, J v. d. Schaar en G. Hillebrand. Naar aanleiding van het bericht inzake de diefstallen aan het station te Roosendaal, waarin werd gemeld, dat de Nederlandsche Spoorwegen geen genoegen hebben genomen met de uitspraak van het scheidsgerecht, deelt men aan het „D. v, N. Br." thans mede, dat den betrokkenen verzocht is, om te ver schijnen voor een commissie van advies, dus niet voor een commissie van onderzoek. Mochten de betrokkenen eventueel ontsla gen worden, dan zijn de Nederlandsche Spoorwegen verplicht de betrokkenen „eer vol" te ontslaan met een geldelijke tege moetkoming. Dinsdagavond kwam het 8-jarig zoonty. van den heer E. C. te Staphorst (O.) onder een wagen, die eenige boomen vervoerde. Met verbrijzeld hoofdje werd de kleine opgenomen. Ir. de Roomsche Sportwereld vallen den Aatsten tijd dingen voor, die voldoende tandacht verdienen, om ze hier eens de re vue te laten passeeren. Er zijn verheugende feiten en voorvallen Welke minder aangenaam treffen; andere, die ons zelfs doen vreezen, dat het er met de beweging bedenkelijk uitziet, Maar dit laatste zal bij nadere beschou wing, wel weer meevallen. Er zijn meer Roomsche .acties, die door stormen heen tot Woei kwamen en ook de Roomsche Sport beeft in de gepasseerde tien jaren heel wat Meegemaakt en.... overwonnen. Er zijn dan verschillende blijde feiten, die getuigen voor de groeikracht van de katho lieke sport. Wij willen niet nog eens uitvoe rig spreken over het nieuwe Roomèche Sportpark in Amsterdam, onlangs met veel Plechtigheid en officieel vertoon, onder veel belovende belangstelling en waardcering van geestelijke en wereldlijke autoriteiten, ge- °pend. Wij stellen alleen nog even' vast, dat deze gebeurtenis niet alleen voor Amster dam, maar voor de beweging in het geheele land beteekenis had. Een ander feit van verheuging is voor de Roomsche Sport in het algemeen de laatste, dat wil zeggen de jongste stap die gezet is voor de leiding van de R.K. Athle- liekbeweging in ons Haarlemsche Bisdom. Na het uitvoerige verslag, dat daarover ook in dj-ze courant verschenen is, behoeven wij hier ook niet breed over uit te weiden. Feit js, dat wat men ook van de goede en goed bedoelde pogingen uit het verleden moge peggen, de kansen, dat er een flinke katho lieke athletiekleiding in ons bisdom nu zal komen, nog nooit zoo goed hebben gestaan ®ls thans. En het meest verheugende is nog, r-at het totstandkomen van deze goed» kans feitelijk te danken is aan het ingrijpen van Mgr. den Bisschop, die daardoor weer een keer te meer een krachtig blijk van belang stelling in het streven der R.K. sport gaf. Een de^de reden tot verblijding, speciaal voor de voetbalbeweging, is de aanneming, bij nadere stemming door referendum van de reorganisatie der R. K. F. Die thans aangenomen reorganisatie brengt lang niet wat de ingestelde studiecommissie had gewenscht, maar niettemin worden toch beduidende verbeteringen bereikt. Deze ver beteringen komen in hoofdzaak hierop neer. dat thans de splitsing in de behandeling der zuiver-technische zaken en de speciale club belangen der Federa'tievereenigïngen naast de algemeene Federatiezaken en bondsbe- langen, reglementair is vastgelegd. Het Fe deratiebestuur op de wiize als vroeger ge kozen (2 vertegenwoordigers uit elk bonds- bestuur) behoudt de geheele leiding en ver antwoordelijkheid. Het leidt in het bijzon der de algemeene, we zouden zeggen de ethische taak der Federatie, als centraal lichaam der gezamenlijke vier bonden, en vertegenwoordigd in en buiten het land de belangen der katholieke voetbalbeweging. Voor de technische zaken en clubbelangen der vereenigingen, welke in de Federatieve competitie spelen, is de Technische Sectie ingesteld. Deze heeft een eigen bestuur, dat uit 5 leden bestaat, n.l. een voorzitter, ge kozen door en uit het Federatiebestuur en 4 leden, gekozen door en uit de vertegen- wcordigers der Federatieclubs. Deze kieze- gezamenlijk per diocees een lid. De algemeene vergadering der Federatie si nu niet meer toegankelijk voor de clubs. Zi bestaat uitsluitend uit het bestuur en de bestuursleden der aangesloten bonden, die 1 stem uitbrengen per 500 leden. De Tech nische Sectie houdt een algemeene vergade ring, waar alleen clubafgevaardigden stem gerechtigd zijn. Intusschen blijft tpn allen litde als dat neodig mocht zijn het laatste woord aan het algemeen Federatiebestuur, maar de clubs hebben toch een beduidende mate van medezeggenschap bereikt, welke op tacti sche wijze in het règlcment is vastgelegd. Alle bepalingen, de Technische Sectie betref fende, zijn opgenomen in een afzonderlijk hoofdstuk, dat een geheel vormt in het re glement. Uit den aard der zaak is slechts de algemeene vergadering der Fede ratie gerechtigd, om wijzigingen in het re glement aan te brengen, doch waar deze wijzigingen het technische hoofdstuk betref fen, mogen ze slechts met goedvinden van twee derde der technische vergadering wor den. aangebracht. De R. K. F. krijgt thans volop werk, om de aangenomen reorganisatie-voorstellen uit te voeren, want daar komt het tenslotte op aan! Bestuursverkiezing, vaststelling van in structies en reglementen voor commissies, benoeming van leden daarvan enz. enz. het vraagt allemaal veel arbeid, die onmid dellijk dient aan te vangen na de afkondi ging van de reglementswijzigingen. Deze af kondiging een week waarna de wijzigin gen in werking treden kan, naar wij ver nemen volgende of daaropvolgende week worden tegemoetgezicn. Voor de toekomst van de R. K. F. in het bijzonder, en He Roomsche Sport in het algemeen, zal de doorgevoerde reorganisatie veel beloften voor nieuwen groei en bloc' inhouden, tenminste Tenminste als men in de- R. K. F. niet den weg opgaat, dien de Bossche Bond de beweging uit sturen wil. Deze Bond en nu komen we aan minder prettige feiten doel niets meer of minder dan morgen in 's Hertogenbosch een buitengewone alge meene vergadering houden, ter bheande- ling vaneen voorstel, om met ingang van 1 Juni voor het lidmaatschap der R. K, F, te bedanken. Excusez du peul Dit voorste! is gedaan door de afdeeling (hier zouden we zeggen: district) Nijmegen en nu is het eigenaardig, dat juist den laatsten tijd een ernstig conflict heeft plaats gehad tusschen een der vooraanstaande vereenigingen uit Nijmegen, n.l. Keizer Ka rei, zooals de aloude vereeniging Union voor de vroegere N. V. B.—registratie in middels moest heeten en de technische leiding van de R. K. F, Dit conflict is ge ëindigd met een wederrechtelijke daad van Keizer Karei, dat zich met beide elftallen uit de competitie der Federatie terugtrok. Omdat dit conflict eenige algemeeite kan ten heeft en zooal niet de oorzaak dan toch in elk geval mede aanleiding is tot de indiening thans van het bruuske Nij- meegschc cfscheuringsvoorste], daarom willen wij allereerst over deze Keizer Ka- rel-kwestie iets zeggen. Wij hebben n.l, kennis genomen van de beschuldigingen, die aan het adres der technische Federa- tlelciding door Nijmegen gericht zijn en ta melijk algemeen verspreid werden. Daar na hebben wij ook kennis genomen van het verweer der R. K, F,, en de secretaris heeft ons het geheele dossier inzake deze geschiedenis getoond. Daaruit is onom- stootelijk komen vast te staan, dat ver schillende beschuldigingen cn zeker de voornaamste in deze affaire gelanceerd tegen de R. K. F., onjuist zijn. \^'i> hebben de feiten, numen, data, enz., persoonlijk geconstateerd. Uit het onderzoek is ons gebleken, dat de handelwijze van K. K. niet te verdedigen is. Alles komt voort uit het niet opkomen op 10 Januari van K. K. II tegen Bataven, in Tiet en op 7 Februari van K, K. I tegen O. S. S. Moeilijkheden ontstonden in verband met dc door den watersnood ontstane verkeershelemmerin- gen. Er werd tusschen K. K, en de R. K. F. herhaaldelijk schriftelijk en telefonisch overlegd,maar in beide gevallen eindigde dit overleg met handhaving der "wedstrij den, waarbij van K. K. niets onmogelijks werd gevergd. K. K. bleek trouwens be reidvaardig. Maar na het overleg werd bei de keeren in Nijmegen, eigenmachtig en onorganisatorisch, anders beslist en heide wedstrijden gingen niet door omdat K. K. niet opkwam. De R. K. F. strafte reglementair, hetgeen niet naar den zin van K. K. was. Men be gon toen achteraf uit te spelen, dat de gees telijk adviseur verboden had te gaan, en tenslotte, na een ultimatum, weigerde men verder uit te komen, hetgeen de schorsing van K K. tot gevolg had. Van belang is vooral de adviseurskwestie. Het staat bijv. ernstig te bezien, of het wel aangaat dat een clubadviseur het spelen van een reglementair vastgestelden wedstrijd ver biedt! (Gevallen van overmacht schake len wij natuurlijk rit). Deze daar gela ten, gaat het zeker niet aan, dat «en advi seur door zulk ingrijpen een regelmatig af werken van de competitie onmogelijk maakt. Heeft een adviseur bezwaren, dan moet hij die tijdig bekend maken, en dan wordt daar rekening mede gehouden, zoo noodig gehoord 'den Federatie-adviseur. In deze gevallen was echter te voren niets over bezwaren van den adviseur medegedeeld. Dus kon de Federatie daar geen rekening mede houden. Bovendien zijn, na ernstig onderzoek, de reglementaire straffen van K. K. gehandhaafd, mèt sanctie van den Federatie-adviseur. Dit zegt voldoende, hoe men dt houding van Keizer Karei beoordeelen moet! Aan deze affaire kunnen dus nooit motieven voo» losschehring van de R. K. F. ontleend wor den, want de fout zit niet alleree-st bij de technische leiding in Utrecht, maar -bij Kei zer Karei in Nijmegen. En in het algemeen mag wel eens gezegd worden, dat men voor zichtig moet zijn met het trekken van con clusies in kwesties van technisch beleid. De Federatieleiding doet wat zij kan! Zij vindt ons meermalen tegenover zich, als zij fouten maakt, maar wij zullen haar steeds verdedi gen. als ze zooals ook al gebeurt wordt verdacht -emaakt en onrechtvaaNlig behan- deltl Het is dan ook gelukkig in zooverre niet waar, dat de actie, om den Bosschen Bond los te scheuren van de Federatie, in de Unionkwestie wortelen zou. Maar zij wor telt wel in Nijmegen. Meer nog in de Nij- meegsche mentaliteit, om alles zelf en alleen te willen doen, dan in de verder aangevoer de motieven, dat de huidige gang van zaken veel te omslachtig en te kostbaar is. Ove» dc juistheid daarvan valt te praten cn te onderzoeken. Maar voorop moet staan, dat de technische eenheid der bonden noodzake lijkheid is en dat in het licht van die noodzakelijkheid de gelden daarvoor moe ten worden opgebracht, naar redelijkheid en draagkracht, welke noodig zijn. Misschien is dat minder, dan wat nu wordt gevraagd. Laat men dan krachtige voorstellen doen tot bezuiniging, maar geen voorstel tot afscheu ring, dat funest zal zijn voer de geheele Roomsche sportactie. Bovendien kar. de Nijmeegsche actie niet vooral tegen de Federatie gaan, maar meer tegen den gang van zaken in den Bosschen bond zelf. Die laat nog veel te wensebtn over en daarin allereerst moet gezocht wor den de oorzaak, dat het in den Bosschen Bond niet rooskleurig gaat. Gelukkig zien velen in den Bosschen Bond dat in en daa'omhebben wij tenslotte goed vertrouwen, dat de Bossche Bond morgen van onberaden stappen zal worden terug gehouden! H. N. S.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 15