KWATTAsfV HeversGhmidt s Klaje. Theater De Kroon Mis een Malle Annie bonarius TE HUUR TE KOOI» TE KOOI» Beter dan Goed: DE BESTE dokter van jSCHUIJLENBURCH "dankbetuigTn^ Be IOO.OOG Congres van het R. K. Werkliedenverbond Stadsnieuws. VÓLLE-MELK-REEP Uit den Omtrek. Gedenkteeken voor wijlen Dr. W. J. v. Beugen Bik. Personalia. Douchebaden. Ouderavond. Frans Hals Museum. De electrifieatie der spoorlijn AmsterdamRotterdam. Met pensioen. Harmonie Crescendo. Commissie Leerlingwezen. Eerste steenlegging. Jhr. Mr. Dr. A. Roëll. Gemeentezaken. Programma VELSEROQRD. VOGELENZANG. BENNEBROEK. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. Geen concert in den Hout. MARKTN1EUWS. ADVERTENTIËN. Albcrtine Frederika Willemina G. J. Willemse A. M. Bots Adrianus Antonius Doeswijk Fersonia Sophia L-odovica Ferdolage Afwezig Orest D. Emrik Orest D. Emrik N. V. Chem. Wasscherij Ververij Machinale Tapijtreiniging Spreekuur Castricum. K. ACKEMA, WILHELMiNASTRAAT 43. Woensdag 19 Mei, 9V&12 uur en voortaan iederen Woens dag. Adres: Hotel de Rustende Jager. Volgens de bekend ge maakte lage tarieven. Telefoon 10566 Steeds stijgend is het suc ces van ons hoofdnummer van deze week: naar het bekende en veel gelezen boek van PAMELA WYNNE. - Voor Dinsdag avond zijn de Frontioge, Zïj- loge en Frontstoelen UITVERKOCHT. WOENSDAG HALF DRIE MATINEE. metVOLLEDIG Programma ADR. KÖHLINGER Cuisinier PARKLAAN 101 - TEL. 12032. Dejeuners - Diners - Soupers Dag. Diners aan huis bezorgd a 1.25. (Soep, vl., gr. aard. toespijs). Piano- en Muziekleerares. Dipl. Conserv. Amsterdam. Aangifte van leerlingen der Solfège- en Zangklasjes v. jongens en meisjes vanaf 7 j., a.s. Vrijdag van 1 Vj-3Vj uur. Eén uur per wk., 25.p. jaar. HAARLEM - ZOETESTR. 8. NET DAGMEISJE Adverteert in blad. dit R.-K. DIENSTBODE R.-K. DAGMEISJE NET DAGMEISJE NET R.-K. MEISJE DIENSTMEISJE DAGMEISJE GEVRAAGD R.-K. hulp i.d. Huish. HUISHOUDING. FLINKE WERKSTER HUWELIJK. Slagersbediende Een Huisschilder JONGEN KANTOOR MANUFACTUREN. R.-K. Jongeman Burger. Kosthuis TE KOOP TAXES Schitterend gebouwd WINKELHUIS te Hillegom, op prima stand met flink PAKHUIS te huur aangeboden, huurprijs billijk. Het pand is binnen een maand geheel gereed. Brieven aan den Makelaar C. Joh, BAKKER Jz., Hiilegom. Telefoon 2229. Burgerwoonhuis te Hillegom, uitstekend onderhouden en ter stond te aanvaarden. Het pand ligt op prima stand en is voor zien van Gas, Water (ook boven) en Electriciteit. Hypotheek desgewenscht beschikbaar. Brieven aan den Makelaar C. JOH. BAKKER. Jzn., Hillegom, Telefoon 2229. In het centrum der stad groot pand, bestaande uit Winkelhuis, 4 Woonhuizen en Werkplaats. Koopsom [f 26.000. Brieven onder No. 317S5. Bur. van dit blad. RUSTIG TEHUIS TE KOOP TE HUUR Indische witte pakken TE KOOP TE KOOP DE R00MSCHE BOERIN Oitgavs van de N.V. DRUKKERIJ „de SPAARNESTAD". Haarlem. Herdenking der verschijning van de „Rerum Novarum," Prof. Aaiberse over de Sociale Wetgeving. In de groote zaal van het „Park Tivoli", t® Utrecht, werd Zondag door het R.-K. Werkliedenverbond zijn eerste congres ge houden ter gelegenheid van de verschiining, 35 iaar geleden, van de encycliek „Rerum Novarum". De bijeenkomst, die zeer druk bezocht was door 2096 vertegenwoordigers uit 254 plaat sen, werd o. a. bijgewoond door Mgr. Dr. Poels. uit Heerlen; Rector Jansen, uit Am sterdam, Bondsadviseur van het Bisdom Haarlem; Mgr. van-Schaik; het "Tweede Ka merlid Kuiper, enz. Aan Mgr. Nolens werd een telegrafische gclukwensch gezonden met zijn benoeming tot voorzitter der Arbeidsconleientie. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat Mr. Aaiberse, door op dit con gres het woord te voeren, weer zijn plaats 'nncemt in het katholieke sociale leven. Hij dankt hem voor alles, wat hij als minister vocr land en volk heeft verricht. De band tusschen hem en de R.-K. arbeiders is aller minst verbroken. Het feit. dat het 35 jaar geleden is, dat Paus Leo XIII de encycliek uRerum Novarum" deed verschijnen, is voor °ns de moeite waard om dit te herdenken. Spreker wees er vervolgens op, dat deze encycliek reeds veel goeds tot stand heeft gebracht, o. a. de stichting van vakbonden ca het in het leven roepen van een anderen geest onder de arbeiders zoowel als onder He niet-arbeiders. Sociale werken kwamen tot stand, hoewel toch nog het kapitalisme oppermachtig heerscht, zoodat met den bouw van een nieuwe maatschappij en het breken met het kapitalistische stelsel nog begonnen moet borden. Er zal een periode moeten komen, ^"iorin de mensehheid een beter leven zal hunnen hebben en we rekenen daarbij op de kuip van de intellectueelen. Rede prof. Aaiberse. Vervolgens hield prof. mr. P. J. M. Aal- herse een rede over de toekomst der so ciale wetgeving, waarin deze na een over- zicht te hebben gegeven van hetgeen er' reeds tot stand is gekomen, als zijn meening Hitte, dat in de toekomst door uitbouw der sociale organisaties de sociale organen zul- '®n ontstaan, waaraan onder toezicht en control* van de overheid en volgens grond- zegelen door deze te stellen, zoowel arbei dsbescherming als de arbeidersverzeke ring kunnen worden overgedragen, Debat. Twee vakbondleiders, Andriessen de voorzitter van den Bouwvakarbeidersbond en van Welie de secretaris van den Me- faalbewerkersbond, meenden, dat wij, met Hamen wat de bedrijfsorganisatie betreft, verder hadden moeten zijn dan nu. Mr. Aaiberse antwoordde, dat hij dit der- g iaar geleden ook gedacht had; maar het gaat niet zoo vlug als men wel wenscht, nrr'dat in veel gevallen de sociale geest van v®rtrouwen en samenwerking bij werkge- v®rs en arbeiders nog ontbreekt. De volgende stellingen werden aangeno men: Oorspronkelijk was de arbeidswetgeving gericht op het bestrijden van misstauden en e bescherming der ecoriomisch-zwakken. legengaan van den arbeid van kinderen, in korting van den arbeid van jeugdige perso len, vrouwen, inkorting tenslotte van den T'ermatigcn arbeid van volwassen mannen, dit was de ontwikkelingsgang der arbeids wetgeving in engeren zin. Daarbij kwamen Toorschriften tot beveiliging van leven en gezondheid. Daarneven ontstond de wetgeving, welke rechtsbescherming ten doel had: privaat rechtelijke regeling der arbeidsovereen komst, erkenning van recht op schadever goeding bij bedrijfsongevallen. Uit deze kiem ontwikkelde zich een stelsel van sociale ver- Zekering: verzekering tegen de geldelijke gevolgen van ziekte, ongevallen, invaliditeit, Ouderdom en werkloosheid. Dij dit alles trad de Staat regelend op als Wetgever, en zorgde hij voor de uitvoering Cn controle. Hoe verder en dieper dit ingrijpen van Overheidswege ging, des te levendiger werd "ct besef, dat noodgedrongen de Staat Heeds meer ging buiten zijn natuurlijke laak, dat hij deed, wat eigenlijk, en dan °ok veel beter, door de Maatschappij zelve moest worden gedaan. Maar de maatschap pelijke organen, bereid en geschikt om deze laak over te nemen en naar behooren te Volvoeren, ontbraken. Het instellen van deze organen van Staats wege is te ontraden, omdat kunstmatig ge kweekte organen moeten in en uit de Maat schappij zelve groeien, willen zij voldoende kracht bezitten, om de hier bedoelde taak naar behooren te vervullen. Eerst door het optreden en krachtiger wor den der werkgevers- en arbeidersvereenl- gingen werd de bodem geschapen, waarop deze groei kon plaats hebben. De collectie ve arbeidsovereenkomst was de eerste spruit, welke uit dezen grond opschoot. Het streven moet dus zijn, door uitbouw der sociale organisaties de sociale organen te verkrijgen, waaraan, onder toezicht en controle van de overheid, en volgens grond regelen door deze te stellen, geleidelijk zoo wel de arbeidsbescherming als de arbeiders verzekering kunnen worden overgedragen. Rede Laudy. Daarna hield de heer Alph. Laudy, hoofd redacteur van „De Tijd" een gloedvolle rede. Spr. bracht uitbundige hulde aan oud- mir.ister Aaiberse. aan mgr. Nolens en dr. Ariens. Daarna sprak spr. over onze sociale roeping, neergelegd in de „Rerum Nova rum''. De Encycliek Rerum Novarum heeft een einde gemaakt aan de opvatting, dat er twee Evangeliën zijn: een voor de armen en een voor de rijken. De redenaar wees op het tekort der so cialisten bij den rijkdom der katholieken, en hij betoogde dat -wij den duivel van het liberalisme niet kunnen uitdrijven met den Beëlzebub van het socialisme. Den werklieden hield hij voor, hoe zij in het persoonlijk leven de cultuur der ziel hebben te verplegen, hoe zij bij den acht- urendag aan de geestelijke belangen heb ben te denken. Wij mogen niet de sterkste monden hebben ,wij hebben de sterkste be ginselen. Rede pater Borromeus. Na de pauze sprak Pater Borromeus de Greeve over „Ons recht op geluk", een recht, dat wij erkennen en vereenigd heb ben te veroveren voor ons, ons gezin en de maatschappij. Het waarachtig geluk wordt niet nage streefd, als men alleen het materieele zoekt; maar ook de verwaarloozing van het mate rieele brengt geen geluk. Wij willen niet de liefde voor de armoe de verstaan als het gebrek van de massa. Geen lichaam in lompen, geen analphabe- ten; maar een volk, dat bidden moet, maar ook bidden kan: Geef ons heden ons dage- lijksch b»od. Waarin bestaat het geluk? In een ste- vigen boterham met een stevig geweten. De treurige toestand der maatschappij bestaat hierin, dat er een gebrek is aan geweten. Wij willen een revolutie in de harten der menschen: niet alleen met Mars moeten wij verbinding'krijgen, maar met den Hemel. Hoe dikker biceps, hoe dunner geweten, is de ervaring van iederen dag. Verder wekte de redenaar zijn gehoor op tegen het materialisme, tegen het soci alisme en tegen het anti-papisme. Het materialisme: de wereld wordt ge regeerd door het bankbiljet. De triomf van het socialisme is de neder laag van den godsdienst. En spreker was verheugd, dat geen bondgneootschap met het socialisme was tot stand gekomen. Het anti-papisme is een treurig verschijn sel op politiek en sociaal gebied, en spre ker bleef het bejammeren, dat de coalitie verbroken werd. Met de protestanten moéten wij de dij ken versterken, die het christelijk erf moe ten beschermen tegen ongeloof en zedeloos heid. Rede Henri Hermans. Ten slotte sprak de heer Henri Hermans. Spreker betoogde, dat wij op sociaal eco nomisch gebied naar de hoogte van het Christendom moeten door de heidensche barbaarschheid van het kapitalisme. Slecht te spreken was de heer Hermans over de plutocrati#, die door trusts en concerns heerscappij voert en alles uit buit. Pater Pesch zegt dan ook, dat kapitalis me en Christendom thans tegenover elkaar staan als water en vuur. Uitvoerig toonde de heer Hermans aan, dat de wereld verarmt door de voortbren ging en het verbruik van overtollige genot goederen. Met Sobriëtas moet de standsorganisatie hiertegen front maken, terwijl de vakorga nisatie moet streven naar een goede, op" christelijke solidariteitsbeginselen steunende bedrijfsorganisatie. Ten slotte werden de volgende stellingen van den heer Hermans aangenomen. De economie, los gemaakt van de christe lijke moraal, leidt tot ontzieling van den arbeid tot vermaterialiseering van den mensch en mist haar doel: ordelijke voor ziening in redelijke behoeften door mensch- kundige aanwending van geestelijke en licha melijke arbeidskrachten in verbinding met de krachten der natuur. Ordelijke voorziening in redelijke behoef ten wordt al langer zoo minder mogelijk, waar geproduceerd wordt alleen uit winst bejag en derhalve het streven is gericht op steeds toenemende voortbrengst van overbo dige en schadelijke goederen, welke in den regel de ruimste winst opleveren, omdat zij gemakzucht en genotzucht prikkelen. Arbeidskrachten en grondstoffen worden zoodoende meer en meer onttrokken aan de voortbrengst van noodzakelijke en nuttige goederen, waarvan ge- en vcrbruiksmogelijk- heden het peil der volkswelvaart bepalen. Verspilling van arbeidskracht moet leiden tot verlenging van arbeidsduur, en toename van ongezonde behoeften vermindert de koopkracht van het loon ten aanzien van alle goederen, welke bevorderlijk zijn aan een menschwaardig bestaan. Menschkundige samenwending van geeste lijke en lichamelijke arbeidskrachten in ver binding met de krachten der natuur eischt liefde voor den arbeid, plaatst den mensch boven het materiaal en moet leiden tot een bedrijfsorganisatie, op den grondslag der christelijke solidariteit. De tegenwoordige economische moeilijkhe den kunnen slechts oplossing vinden door: a. betere regeling der voortbrengst; b. bestrijding van ongezonde behoeften; c. goede, op christelijke solidariteitsbegin selen steunende bedrijfsorganisatie. Terwijl de vakorganisatie uit alle kracht moet streven naar verwezenlijking van a. en c. moet de standsorganisatie, gesteund door het keurkorps van „Sobriëtas volle aan dacht schenken aan punt b. om door deze gemeenschappelijke „actie het bedrijfsleven op te voeren naast de hoogte van het Chris tendom. Het congres mag geslaagd genoemd wor den; het stond op hoog peil en de sprekers werden met groote aandacht gevolgd. Op de Algemeene Begraafplaats aan dc Kleverlaan is Zaterdagmiddag een gedenk teeken onthuld op het graf van wijlen dr. W. J. van Beugen Bik. Uit oud-patiënten had zich een commis sie gevormd, bestaande uit de heeren Bar,- man, Rcnsen en Vlaskamp, die voor de op richting van het gedenkteeken had geijverd en van vele oud-patiënten medewerking voor dit doel had verkregen. De onthulling werd bijgewoond door me vrouw Van Beugen Bik en verdere familie leden, alsmede door vrij veel belangstel lenden. Namens de Commissie droeg de heer J. Rensen het gedenkteekenover aan inevr. Van Beugen Bik. Spr. herinnerde aan wat dokter Van Beugen Bik voor zijn patiënten geweest was en wees er op, dat dezen nu gaarne, door de stichting van een blijvend aanden ken hun sympathie jegens hun overleden dokter, die voor velen ook een raadsman was, hadden willen toonen. Ten slotte bracht spr. dank aan zijn mede-commissieleden voor de door hen verrichte werkzaamheden, om tot de stich ting van het gedenkteeken te komen. Dan onthulde spr. het gedenkteeken, dat bestaat uit een zwart marmeren steen, waarop het volgend opschrift is aange bracht: „Dr. W. J. van Beugen Bik, Geb. 8 Dec. 1862, overl. 21 November 1925. Zijne dank bare patiënten." Namens de familie dankte de oudste zoon voor de hulde, aldus door dc oud-patiënten aan zijn vader bewezen. Hij herinnerde er aan, dat zijn vader steeds met ziin patiën ten meeleefde en altijd voor hen klaar stond. Uit het brengen dezer hulde aan de nagedachtenis van zijn vader verkreeg spr. de overtuiging, dat de patiënten waardeer den, wat zijn vader voor hen gedaan had. Hierna werden eenige kransen op net graf gelegd, o.m, door mevr. Van Beugen Bik en de Commissie, waarmede de een voudige, doch treffen.fc plechtigheid was geëindigd. N. O. G. HAARLEM. Zaterdagmiddag 29 Mei vergaderde de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap in de Nijverheid. Breedvoerig werden besproken de bezwa ren der ontvangst eener Algemeene Verga- dering.Ten slotte stemde Haarlem toe no. 2 te staan op de voordracht voor de Algemeene Vergadering in 1927. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering te Enschedé (5 en 6 Augustus 1926) werden bij acclamatie gekozen de heeren G. C. van der Haar en E. Geerts. De heeren G. J. Bettink én H. van Leeuwen werden aangewezen als plaatsvervangers. Van den langen Beschrijvingsbrief met 67 punten werden eenige voorstellen te- berde gebracht. In de zaal waren eenige schooluitgaven van de firma van Goor en Zoonen tentoon gesteld, waarvan met warme belangstelling werd kennis genomen. Ter beschikking van den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch Oost-Indie is gesteld de heer S. de Vries om benoemd te worden bij het Europeesch onderwijs. De heer de Vries zal met September vertrekken en dus tegen dien tijd eervol ontslag vragen als onderwijzer aan de Openbare School in de Linschotenstraat. HAARLEMSCHE MACHINEFABRIEK v/h. GEBRS. FIGEE. Aan het verslag der N.V. Haarlemsche Ma chinefabriek v./h. Gebrs. Figee over 1925 is jhet volgende ontleend Evenals het daaraan voorafgaande jaar ken merkte zich 1925 door yveinig aanvragen en zeer scherpe concurrentie, zoodat de bestel lingen die wij mochten boeken, op enkele uit zonderingen na, tegen zeer lage niet loonende prijzen waren te verkrijgen. De hoeveelheid ons opgedragen werk was dan ook niet in verhouding tot de capaciteit onzer werk plaatsen, en moesten wij in den loop van het jaar een aantal vyerklieden ontslaan. Onder deze omstandigheden waren defi- nancieele resultaten, niettegenstaande de in middels ingevoerde bezuinigingen, niet gun stig. Intusschen vertrouwen wij in staat te zullen zijn de zeer scherpe concurrentie het hoofd te bieden, door verder doorgevoerde bezuinigingen, het aanschaffen vap de meest moderne werktuigen, en verbeteringen m de organisatie. Voor het loopende jaar Zijn behalve een electrische sluisinstallatie nog een aantal stoom- en electrische lieren, electrische kra nen en liften, stoomheistellingen en verder aannemersgereedschap in bestelling. Het aantal aanvragen is bovendien belangrijk toe genomen. Van het bruto saldo ad 46.315 (120.167) wordt 44.315 (160.167) voor afschrijving bestemd, en het saldo 2000 overgeschreven op nieuwe rekening. Het vo rige jaar werd een dividend uitgekeerd van 5%. DE KWESTIE VAN „EIGEN WONING." Het bestuur der Coöperatieve Bouwver- eeniging „Eigen Woning heeft de gemeente gedagvaard ten einde vergoeding te verkrijgen voor de schade door haar geleden of nog te lijden, wegens het niet doorgaan harer bouw plannen op de gronden aan de Leidsche Vaart onder deze gemeente. Aangezien de ge meente bezwaarlijk voor die schade aanspra kelijk kan worden gesteld en derhalve ook geen vergoeding schuldig is, stellen B. en W te besluiten, dat de gemeente zich tegen de ingestelde rechtsvordering zal verweren. VEREENIGING FRANS HALS MUSEUM. Dc vereeriiging tot uitbreiding der kunst verzameling in het Frans Hals Museum, hield een ledenvergadering. De rekening en verantwoording van den penningmeester over 1925 werd goedgekeurd. Het aftredende bestuurslid, de heer A. H. Proot werd herkozen. In het Douchebadhuis aan het Leidsche- plein zijn in de afgcloopen week 859 baden genomen, in dat aan het Hofdijkplein 781, in dat aan den Schotersingel 1132 en in dat aan den Koudenhorn 453. In het schoolgebouw Parklaan 108 zal op 7 Juni a.s., 's-avonds 8 uur een ouderavond gehouden worden. De agenda vermeldt o.a. een inleiding over schoolzwemmen door den heer J. Bongertman, gymnastiekleraar. Er zal gelegenheid zijn het werk der kin deren te bezichtigen. De vereeniginp tot uitbreiding der Kunst verzameling vergaderde gistermiddag 2 uur in het Frans Hals Museum. De vergadering was slecht bezocht. Het aftredende bestuurs lid de heer A. H Broos werd herkozen. De rekening over 1925 werd goedgekeurd. Op het spoorwegemplacement te Delft is men thans druk bezig met het plaatsen van de ijzeren masten voor de bevestiging van de geleidingdradxfli. De werkzaamheden zul len de volgende week geiëndigd zijn, waar mede dan langs de geheele li;n tusschen Haarlem en Delft de masten zijn verrezen. Daarna is het traject HaarlemAmsterdam aan dc beurt en ten slotte te DelftRot terdam. Men rekent in het begin van De cember met het plaatsen van de masten langs de geheele spoorbaan Amsterdam Rotterdam gereed te zijn. Naar wij uit goede bron vernemen, zal de heer J. H. W. Habermehl, waarnemend hoofd aan de Rilksleerschool, wegens vol brachten 65-jarigen leef^jd tegen 1 Januari 1927 eervol ontslag aanvragen. Onze stadgenoot, de heer J. B. van Dorp, oud-hoofd eener school en van een ver volgcursus, zal zich om gezondheidsredenen tc Driebexgen vestigen. In verband met het ongunstige weer, moest het ledenconcert van Harmonie Crescendo gisteravond in den tuin van het Bronge bouw, worden afgelast. De commissie tot regeling van het Leer- lingwezen vergadert Woensdag 2 Jurii a.s., des avonds te 8 uur in „Spoorzicht Sta tionsplein, alhier. Zaterdamiddag had de eerste steenleg ging plaats van de nieuwe Gereformeerde Kerk aan den Kloppersingel. De Commissaris der Koningin in Noord- Holland, jhr. mr. dr. A. Roëll, is in Mariën- bad aangekomen. B. en W. bieden ter vaststelling aan het kohier van de zakelijke belasting op het bedrijf over 1926 tot een bedrag van 88.261, B, en W. stellen voor, te bekrachtigen den door B. en W. voor 7.150 gedanen aan koop van perceel Rippcrdastraat 3, terwijl zij daarvoor een crediet van 7.700 aanvragen. voor de Orgelbespeling in de groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 1 Juni 1926, des namiddags van 23 uur, door den Heer Gcorg» Robert. 1. Partita sopra: Jesu, meine Freude 2. Derde Sonate Andante Adagio Vivace 3. Clair de lufia 4. Carillon 5. Adagio uit Sonate IV 6. Psalm XVIII E. V. I. E. H. T. Naar wij vernemen zijn alle plaatsen bezet op bovengenoemde tentoonstelling in het R.-K. Patronaatsge bouw. Volgens de aanvragen is dit groote <!e- bouw nog te klein om aan de verzoeken die nog binnenkomen aangaande plaats ruimte te voldoen. Deze tentoonstelling die van 5 tot 10 Juni geopend zal zijn zal door de muziek en attracties hierbij vertegenwoordigd een be zoek waard zijn. R.K. Volksbond. Jl. Vrijdagavond hield de afdeeling „St. Joris" een ledenvergade ring. De voorzitter opende de vergadering met den christelijken groet. De notulen werden goedgekeurd. De penningmeester bracht 'verslag uit van de prijzen der steen kolen per wagon; besloten werd tot aan koop van twee wagons Belgische anthra- ciet. Enkele leden 1 waren niet aanwezig; zij worden dringend verzocht om zoo spoe dig mogelijk bij het bestuur op te geven hoeveel zij noodig hebben. Besloten werd dat het thuisbezorgen zal gaan als het vo rig jaar. Daarna sluitir*> met chr. groet. R.-K, Volksbond. Naar aanleiding van het Congres van het R.-K. Ned. Werklieden verbond, gehouden te Utrecht, heeft de Volksbond alhier de ingezetenen kunnen ver rassen, om door een radio-toestel, hetwelk belangloos was afgestaan door den heer C. Nieuwenhuis, het congres te volgen. Velen hadden gehoor gegeven aan de uit- noodiging om te komen luisteren. De zaal van het Volksbondccbouw was vooral in den middag goed bezet. De verschillende sprekers waren goed te verstaan. De R.-K. Volksbond mag met vol doening terugzien op dezen mooien midaag. Burgerlijke Stand. Geboren C.J* Cool-van Kregten, d. R. Mol-Coster, z. L.M. Damen-Nijssen, d. J.J. Vlekke-Har- tel, z. GetrouwdH. Aalbersberg en M.S. Scholts. Overleden S. Koolbergen, 4 j. J.M. Prakke, 91 j. J.H. Roeper, wonende te Haarlem. J. G. Walthcr J. S. Bac'n (1685—1750) S. KargElert S. de Lange M. Gulbins Marcello. Bloemend. Rcdd. Brigade. Door B. en W. van Haarlem is goed gevonden, dat aan de leden van de B.R.B. een abonnement op de Haarl. zweminrichtingen wordt ver strekt tegen het tarief van het gezinsabon nement. Deze abonnementen zijn verkrijg baar bij de Centrale Incassodienst, Jacobijne- straat 24rd„ dagelijks van 104 uur. (Za terdags alleen van 1012 uur) op vertoon van een lidmaatschapsdiploma. Deze diploma's zijn weer verkrijgbaar bij den heer J. Linde man, Bleekerspad Bloemendaal. Volgens den thans samengestelden strand- dienstrooster zijn voor den dienst aan het strand op Zondag 30 Mei aangewezen de heeren M. v. Nugteren, F. Kroone, Hen driks en E. de Graaf. Moest de B.R.B. zich tot dusver behelpen met een vervallen houten tentje, hetwelk een alles behalve aangenaam verblijf bood aan de dienstdoende brigadeleden, daarin is thaijjj verandering gekomen, doordat de gemeen.e dezer dagen een flinken en hechten strand wagen heeft laten plaatsen, een omgebouw- den tapissière, ingericht als magazijn en wachtlokaal. Badhuis. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 25 tot en met 29 Mei, genomen: 312 douchebaden, 27 kuipba den. Aan 35 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt. Gelegenheid voor kostelooze schoolbaden beslaat op Woensdagmiddag. Doo het zeer ongunstige weder is gister middag het Concert in de Stadstent in der. Hout door de Haarlemsche Orkestvereeni- ging niet doorgegaan. AMSTERDAM, 31 Mei 1926. 543 vette Koeien 1.08—1.20; 90—1.16; 74—88; min dere soorten 6472; 90 melk- en kalfkoeien 325475; 77 vette kalveren 2e kwal. 80—92; 3e kwal. 65—77: 151 nuchtere kalveren 12— 18; 99 schapen 36—42; 285 lammeren 16—22; Overz. en Geld. 1.031.04; 92 paarden 200— 350- vette varkens 981.02. GEBOREN: Dochter van P. C. OOSTERHOORN en H. J. J. OOSTERHOORN— van Amstel Heemstede, 29 Mei 1926. Raadhuisstraat 6. n Hen 12den Juni hopen onze geliefde Ouders en fl®n dag te herdenken, dat zij 25 jaar In den Echt zijn verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen 's de wensch van hun Dankbare Kinderen, Kleinkin deren en Verloofden. Den 18den Juni 1926 hopen onze ge- "efde Ouders en ?en dag te herdenken, dat zij voor 25 ar in den echt zijn. verbonden. ^at God hen nog lang moge sparen ,'s e Wensch van hun dankbare kinderen DORA en Verloofde JO en Verloofde ANNIE JAN ANTOON KEES JAANTJE ROOS FRÊEK DORUS RIE icuw-Vennep. Venneperweg 77. Dr wordt waargenomen door: ■RUINING, Dr. MULLER, Dr. VAN WAVEREN, Dr. WOLTERSON. Voor de talrijke bewijzen van deel neming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefde Man, den Heer betuig ik mijn hartelijken dank. Wed. O. D. EMRIK-WARMER Haarlem, 31 Mei 1926, Van Eedenstraat 6. Voor de talrijke bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlij den van onzen besten Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, den Heer betuigen wij onzen oprechten dank. •Haarlem: HERMAN D. EMRIK E. J. EMRIIC-LEHMANS Voorburg: C. E. COHEN-EMRIK Dr. W. D. COHEN Haarlem: E. EMRIK Hartelijken dank aan allen en in het bijzonder aan Religieuzen en schoolkinderen, voor de hartelijke belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen jongsten lieve ling. Namens de familie: TH. VAN BAKEL, Echtgenoote en Kinderen Heemstede, 29 Mei 1926. VLUGGE AFLEVERING NETTE AFWERKING CONCURREERENDE PRIJZEN HAARLEM. In een net burgergezin met kinderen te Ovdtveen wordt een gevraagd, niet beneden 16 jaar, van 's morgens 9 tot 12 uur. Te bevragen aan het Advertentiebureau van M. KOKKELKOREN, Overveen. Gevraagd een voor dag of dag en nacht, bij Mej R. ASSENDELFT, Laan 11, Benne- brock. Gevraagd een net boven 16 jaar. PEEPERKORN— PREIJDE. Z.a.t.m. na 7 u. Spaarnzicht- laan 35, Heemstede. Gevraagd in klein gezin een van half 9 tot 3 uur. Zondags vrij en 14 dagen verlof met behoud van loon. Adres mevr. DELFOS, Ged. Volders- gracht 17. Voor direct gevraagd v. d. en r.. niet ben. 16 jaar. Adres G.v.HULSEN —PREIJDE, Heerenstraat 30, Rijs wijk (Z.H.) Gevraagd voor direct een flink Tegen hoog loon. Adres: Mevr. v. d. MEER, Spaarnelaan 2, Haarl.Hout park. rfevraagd. Adres: KINDERHUISVEST No. 47. een net TWEEDE MEISJE, van goede getuigen voorzien. Mevr. H. LAMP BRINKMANN, Barteljorisstraat 18. gevr. v. d. en n., kl. gez. voor 10 of 15 Juni. Aanm. KRÖGER, Karei du Jar- dinstraat 47, Amsterdam, Biedt zich aan tegen 1 Juli of later een net R.-K. Burgermeisje, 31 jaar, eenvoudig kunnende koken en netjes werken, v.g.'g.v. Liefst in klein gezin met huiselijk verkeer. Er zal meer op goede behandeling dan op hoog salaris worden gelet. Brieven onder No. 4053 Bureau van dit blad. GEVRAAGD een voor Vrijdag cn Zaterdag, van 9-2 uur. v, DIJK, Ridderstraat 10. Nette R.-K. wed., zonder kinderen, middelb. leeft., wenscht langs dezen weg in kennis te komen m»( net R.K. persoon, met vaste positie. (Woning en inventaris is reeds aanw.). Br. on der No. 31798 Bur. van dit blad. Flinke aankomende gevraagd. Gebr. AKKERMANS, Zand- voortschelaan 24. zoekt een Patroon, die zelf vakman is. Onverschillig waar, Br. onder No. 4059 bur. v. d. blad. Terstond gevraagd op kantoor te Heemstede een flinke aankomende Eenige routine op de schrijfmachine gewensebt. Br. met opgave van ver langd salaris, onder no. 4060, bur. v. d. blad. Op een handelskantoor ter dezer stede wordt voor directe indiensttre ding gevraagd een nette R.-K. Jong ste bediende (goede hand schrijvende). Br. onder No. 31790 Bur. v.d. blad. BIEDT ZICH AAN ruim 5V: jaar in 't vak, met étaleeren bekend. V. g. g. v. In- of Extern. Brieven franco onder No 31732, Bureau van dit blad. aangeboden met vr. slaapkamer, 10 gld per week. Centrum stad. Adres te ver nemen onder No. 4064 Bur. van dit bl. Fijne volvette Goudsche Graskaas, bij heele of halve kaasjes, a 2 pond. 60 cent per pond. Adres: N. M. SMIT, Veehouder. Zomervaart C 75, bij Haarlem. 7-9 cent per Kilometer. TELEFOON 11101. GARAGE L. MOLENSTRAAT 10, bij den Kruisweg. FRANS v. d. PEIJL. Vrijdag j. 1. gevallen op No. 2492 werd weder dezelfde dag uitbetaald door 't Obligatiekaatoor van J. F. v. HALEM, Schoterweg 3. Tel. 133/0 aangeboden voor een vrouw van mid delbaren leeftijd, R.-K., om bejaarde weduwvrouw behulpzaam tc zijn, uit boeren- of arbeidersstand. Salaris na der overeen te komen. Brieven onder No. 16 aan Boekh. VAN PUTTEN en OORTMEIJER, Alkmaar. Huis, Schuur en Erf, aan de Hoofd straat te Bakkum aan Zee, gemeente Castricum. Direct te aanvaarden. Te bevragen bij PIET ME1JNE, Bakkum. mooi gelegen weningen te Heemstede. Huurprijs vanaf 8.per week. Br. onder No. 31687 Bur. van dit blad. te koon gevraagd. Per briefkaart te ontbieden BARREVOETESTRAAT 21. Ook per telefoon 15015. Koolplanten bij gr. en kl. hoeveel heden. B. WAR MED AM, Leidesche- straat 84, Hillegom. een motorfiets, merk Wanderer. Loopt schitterend, voor 75. Te zien: Oude Gracht 112, tusschen 6 en 7.uur. VERSCHENEN en overat verkrijgbaar: door drie belangstellenden, meteen voorwoord van Pater DAMASUS PRIJS 35 CENT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3