Roeien. Het spel van bat en bal De Hollandia-Wedstrijden. Tweede Blad Maandag 31 Mei 1926 Wanneer is de bal „dood". „Buiten zijn grond". De roeikampioen „Pieterse" bij zijn training. CRICKET. H. C. B.-elftalFlamingo's. Haarlem 2V.R. A. 2. R. C. H. 3Haarlem 4. ATHLETIEK. Athl. Club. „Excelsior". ZWEMMEN. Het rooster van de wedstrijden van den Haarlemschen Zwembond. HONKBAL. VOETBAL-UITSLAGEN R. K. V. V. „Zwaluwen". VOETBAL FINALE OLDENBARNEVELD-BEKER. DE KENNEMERS—SCHOTEN 2—3. OostenrijkFrankrijk 41. door INSIDER. We dienen voordat we verder gaan een tweetal storende zetfouten in - ons vorige stukje te rectificeeren. De zin, over het feit, wanneer het wicket „neer" is, gelieve men te lezen als volgt: „Het wicket is „neer" als een der bails afgeworpen wordt, of als de beide bails er reeds af zouden zijn, een der stumps uit den grond wordt geslagen. Waar wij over „run out" begonnen te spreken gelieve men te lezen: Wanneer een speler na een slag runt en de bal is bij het wicket en een der fielders heeft dit „neer" gegooid, voordat de spe ler „in" was, dan is de batsman „run out'. In de in ons vorig artikeltje neergeschre ven regel betreffende run-out" moeten we twee definitie's goed in 't oog houden, nml„wanneer de bal in spel is" en „indien de batsman buiten zijn grond is." Als de bal niet in spel is, dan is hij „dood". Wanneer de bal in handen van den wicket-keeper is gekomen, en daarna wordt teruggeworpen naar den bowler, op dat deze opnieuw kan bowlen, dan is de bal „dood". Zou dus de wicketkeeper den bal wat hard naar den bowler gooien, en deze missen, dan kunnen de batsmen niet run nen. Gooit de wicket-keeper echter hard naar een der wickets, met de bedoeling iemand uit te runnen, en de bal loopt dan door, dan zal wel gerund mogen worden, omdat de wicketkeeper dan beschouwd wordt als een fielder. Als een batsman om een of andere reden uit is, dan is de bal dood. Indien de bal in de kleeding van den batsman blijft hangen, dan is de bal dood, ook wanneer dit geschiedt, nadat de bal met het bat gespeeld is. Een bal is niet dood wegens het afval len van de bails of het neerslaan van het wicket. Wordt iemand „run out" gegooid, dan is de bal dus dood, omdat een speler uit is. Veronderstel b.v. dat een fielder van kort bij een bal hard in 't wicket gooit, om een speler run out te doen zijn. De speler is eerder in, dan warneer de bal het wicket raakt. De bal loopt nog een eind door. De batslieden kunnen dan nogmaals runnen. Onder het blijven hangen in de kleeding van den batsman worden alle verschillende manieren verstaan waarop een bal in of aan de kleeding zal kunnen blijven hangen. De bal wordt niet dood, wegens het aan raken van den scheidsrechter. De bal houdt op „dood" te zijn, zoodra de bowler zijn aanloop begint om een bal te bowlen. Er zijn veel spelers, die de gewoonte hebben, om, wanneer zij aan het doode wicket staan reeds naar voren te loopen, als de bowler zijn aanloop neemt, Dit wordt natuurlijk gedaan, om bij een eventueele slag zoo spoedig mogelijk te kunnen run nen. De bal nu, houdt op dood te zijn, als de bowler zijn aanloop neemt. Ziet de bowler dan, dat de batsman naar voren loopt en buiten zijn grond is, dan kan hij hem „run out" gooien, voordat hij heeft gebowld. 't Wordt echter over 't algemeen voor een onsportieve daad beschouwd een speler aldus uit te runnen. In den regel waar schuwt men den batsman, omdat 't meestal geen opzet is. Helpt waarschuwen niet, dan is men natuurlijk altijd gerechtigd den spe ler „run out" te gooien. Indien een bowler op deze wijze tracht een speler run out te doen gooien, hij mist het wicket, de bal loopt door, en er wor den daardoor runs gemaakt, dan worden deze als „no balls" genoteerd. Een batsman wordt beschouwd buiten zijn grond." Op het oogenblik, dat bij een de hand moet hebben of eenig deel van zijn lichaam op den grond binden der pop- pingcrease is. Men weet dat de popping- crease onbepaald is van lengte. Het is voldoende, dat een deel van den voet van den batsman binnen de streep is. Staat de voet wel op, doch geen deel bin nen de streep, dan is de batsman „buiten zijn grond". Op het oogenblik, dat hij een sprong noch de voeten van den batsman, noch zijn bat den grond raken is hij even eens „buiten zijn grond." Met het oog op dezen regel zal de bats man goed doen, om bij het runnen, als hij de poppingcrease zal overschrijden met zijn bat, over de mat te schuiven, zoodra zijn bat dan over de streep is, is hij in, wat dus niet het geval is, als hij z n bat eerst nog op den mat moet plaatsen. Im mers is hij in de lucht wel met zijn bat over de streep, doch heeft hij het bat, of eenig lichaamsdeel niet binnen de streep op den grond, dan is hij uit (Van onzen medewerker.) Een van de grootste Hollandsche roei- festijnen ligt weer achter den rug. Ondanks den regen kan toch van een succes worden gesproken, eensdeels om de vele inschrij vingen. anderdeels om de geleverde sport. Ook de publieke belangstelling viel mee, daar de vele roeiliefhebbers zich niet door den regen lieten 'afschrikken. De regeling liet niets te wenschen over en steeds weer werd het groot programma op tijd afgewerkt. Vrijdagmorgen werd begonnen met wed strijden voor jonge vieren, welke behoudens den strijd tusschen Amstel en Deutsche Turn und Ruderverein, weinig belangwekkend waren. In de overnaadsche twee, juniores, ver schijnt Het Spaarne aan den start en levert een spannenden strijd tegen Nereus, die kort voor den finish, door een felle spurt, door de Haarlemmers wordt gewonnen. Tijd 10.15. Een volgend nummer was de eindstrijd in het nummer Jonge Twee A, tusschen Wil lem III en Nereus. Door een schitterende eindspurt wint Willem III met meerdere lergten. Door het winnen der heats in het num mer Jonge SkiffA, komen Gravesteyn en Ooiman in de finale. De eerste heat Oude Vier gaat tusschen Die Leythe en Amstel en wordt door de eerste gewonnen. D, tweede heat is voor I.aga, gevolgd door de Huuze, welke als snelste tweede de finale bereikt. Zaterdag. De tweede dag bracht de zoolang ver wachte zonneschijn, zoodat de oevers al spoedig 'n kleurigen aanblik boden door de feestelijk gepavoiseerde zeilscheepjes en motorbooten. In het geheel hadden 18 races plaats, waar van we terwille van de plaatsruimte alléén de eindstrijden zullen vermelden. De Stuurmanlooze Twee leverde een ge makkelijke zege voor Nereus op, terwijl in het nummer Jonge Vier A Njord met moeite wint van Wilfero III. Het mooiste nummer was wel het duel in Oude Skiff tusschen den Europeeschen kam pioen Constant Pieterse van De Hoop en Eduard Alofs van Willem III. Een zeer snelle start (23 in halve minuut) geeft Pieterse de leiding, in de laatste 300 M. vermindert hij even, waarna Alofs een razende eindspurt inzet en de „Hoop"-man tot op een taf lengte benadert. Het enthousiasme was groot! Tiiden: 7.57.4 en 7.58.2. Het Oude Vier-nummer is natuurlijk weer voor Laga. echter tot op een halve lengte gevolgd door de Huuze. welke ploeg mooi partij gaf. Ook de Jonge Twee B. is voor Laga, op meerdere lengten gevolgd door „de Maas", De Jonge Acht B. bracht een mooie zege aan „de Hoop", vóór Triton, dat op de helft van de baan, boord-aan-boord met de Amsterdammers bleef. In het stijlroeien voor dames-juniores be zette de vier van „Het Spaarne" in de fi nale de tweede plaats achter De Laak. Het puntenverschil was gering. Ook het senio- res-nummer was voor de Laak. Muntz van De Maas wint het nummer Jonge Skiff B. gemakkelijk. Triton heeft in de finale overnaadsche vier juniores met moeite van Die Leythe gewonnen. Tot slot van den dag werd de finale oude acht geroeid, welke door de Delftsche stu denten werd gewonnen, op \Vi andere lengte gevolgd door Njord en op meerdere lengten door Amstel. 45 M2. kruiserklasse: lo. (St. Jaris-beker) „Walia" van P. Bon Czn., in 1 uur 9 min. 45 sec.; 2o. „Coppelstocke" van C. D. Schuddehoorn, in 1 uur 10 min. 5 sec.; 3o. „Ariel" van A. v. d. Goot en M. Kaert, in 1 uur 13 min. 10 sec. Internationale zesmeterklasse: lo. „Kemp haan" van H. J. Pluygers, in 1 uur 9 min. 5 sec.; 2o. „Saenden" van M. de Wit, in 1 uur 10 min. 3 sec.; 3o, „Prinses Juliana", stuurman J. G. Hibma, in 1 uur 10 min, 44 sec. Regenboogklasse: lo. „Jan' van A. Raak- hoofd, in 1 uur 25 min. 48 sec.; 2o. „Dolfijn van H. H, Garbrecht, in 1 uur 26 min. 38 sec.; 3o. „De Lecde" van L. Daedes, in 1 uur 27 min. 32 sec.; 4o. „Maas" van „De Maas", in 1 uur 27 min. 46 sec.; de „Gaai en de „Meteoor" respectievelijk van de heeren Ir. F. Stokhuyzen en F. Duen. Vrijbuiterklasse: lo. „Vrijbuiter" van P. Bon Czn., in 1 uur 41 min. 11 sec.; 2o. „Lumey" van Beekhuis, in 1 uur 42 min. 50 sec. Zondag. Luguber blies de wind de regen over de groole watervlakte van het Braassemer- meer, toen de vereeniging „Hollandia haar jaarlijksche zeilwedstrijden hield. Telkens zag het eruit of het droog wou worden maar tegen den middag zette de regen zoo vast in, dat we de hoop opgaven. Voor de zeilers en toeschouwers was het weer geen bezwaar. Behalve de booten, die we de vorige dag al in Alphen gezien had den, zagen we ook noch enkele booten uit Haarlem er aankomen om van de interes sante wedstrijden te genieten. Wat was het een mooi gezicht, die ranke jachten met die helwitte zeiltjes, die tegen de grijze omge ving afstaken, door het woelige water te zien schieten. De uitslagen waren als volgt: Handicap voor overdekte kiel en midden- zwaardjachten C, niet gestart omdat alleen de „Noordster" had ingeschreven. klasse D. 1. „Narmada", vUn den heer Tieleman in 1 uur, 20 min., 11 sec. 2. „Marijke" van den heer B. J. M. Leis in 1 uur, 22 min., 48 sec. De „Sam Careling," gaf het op. Schouwenklasse O.D. Niet gestart, slechts 1 inschrijving, n.l. de „Waterreus" van Meterkamp, Cappenberg en A. Stokvis. 12 voets jollen: niet gestart, met het oog op het weer. Een mooie Mei-namiddag één van de weinigen benutten we om den „De Hoop Skiffeur, Europeesch kampioen Skiff, gade te slaan bij zijn training. We hopen het, daar juist dezen dag een fonkelnieuwe Skiff, waarin Pieterse in de r a.s. wedstrijden hoopt uit te komen, werd „ingewijd". En op geen halve wijze! Een paar felle starts, een vlot tempo over den geheelen oefenbaan, 3.5 K.M. V.V. op den AmsteL overtuigden ons er van, dat we in „Pieterse" zeer zeker een waardig representant zullen hebben bij de a.s. nuropeesche kampioen schappen te Luzei'n. Hij zal zijn titel verde digen tot het uiterste. Op de motorboot van zijn coach J. J. Blussé, volgden we de hoop „van de Hoop". Als altijd kwamen we onder de bekoring van het Skiff-roeien. De mooiste sport, maarde zwaarste. Doch Pieterse's boddy, geregeld onderzocht door Prof. Snap per, kon tegen een stootje! We constateer den bij den kampioen een langen, rustigen slag, goeden inpik, feilloos waterwerk en een buitengewoon regelmatig gehouden ademhaling. De nieuwe boot van onzen Skiffeur weegt wat oningewijden haast niet zullen gelooven slechts 13.5 K.G. De lengte is 8 M. en de grootste breedte 40 c.M. De dikte van het hout is VA m.M„ zoodat een lichte druk van een hand of been reeds direct een gat doet ontstaan! En zoo'n honne-ponnig bootje, glad als een bikkel en snel als een torpedo draagt een man van 70 K.G. ROOD EN WIT—P. W. R. en W. wint met 5 wickets. Eerst om half drie was het een oogenblikje droog, waarna onmiddellijk besloten werd tot spelen. Hoewel het later op den namiddag weer begon te regenen, heeft men het he melwater zeer moedig getrotseerd, zoodat de Enschedé-ers hun reis tenminste niet voor niets hebben gedaan. P. W, heeft een gunstigen indruk achter gelaten. Veldwerk en aanval is eerste klas, alleen het batten is bepaald zwak. De gasten winnen den toss en gaan na tuurlijk eerst batten. Schnitger en A. Strouck openen op het bowlen van Wack- witz en P. J. Posthuma. De runs komen langzaam en hoofdzakelijk van Schnitger's bat. Stroink, zoowel als E. Jannink sneuve len gauw, terwijl op 32 ook Schnitger kan verdwijnen. Hij had uit dit totaal 29 ge scoord! De grootste tegenstand is nu ge broken, alleen C. ter Kuile scoort nog een 14-tal runs. Doch als de Jong gaat bowlen vallen de wickets nog sneller en op 70 zit ten allen aan den kant. De beste bowlers prestatie leverde Posthuma Sr. (314). Hij bowlde 17 overs, w.o. 9 maidens! In de R. en W. innings vreesden wij een herhaling van de match tegen Haarlem. Het begin was een va-et-vieut van R. en W. batsmen. Op 3—10 waren van Eeghen, van Bueren en Swend gesneuveld. Door voorzichtig spel verbeteren Wackwitz en S. Posthuma de si tuatie. Op 55 en 56 vallen echter weer de wickets van Posthuma en Davidson. Het gaat spannen! Met van den Bogaardt in pas seert Wackwitz met eenige mooie strokes het P. W.-totaal, waarna onmiddellijk wordt gestopt. (71 f. 5). De Haarlemmers winnen dus met 5 wickets. Höpink met 3-24 had goede cijfers. De scores luiden: le innings P. W.: Schnitger c. v. d. Bogaardt, b. v. Posthuma 29 Stroink c. B. Davidson b. id. E'. Jannink, c. van Eeghen, b. C. J. id. E. ter Heek, bowled id. Ter Kuile, bowled de Jong Wagener id. id. A. Jannink l.b.w. id. Elderink, c. van Bueren, b. id. f Höpink, bowled id. H. Jannink, bowled C. J. Posthuma H. Vanderhorst not out Extra's Totaal 0 1 2 14 0 11 0 10 1 0 2 70 Bowlingcijfers: Wackwitz 0-13, C. J. Post huma 3-14, S. Posthuma 2-15, H. de Jong 5-26. le innings R. en W.: J. van Eeghen, c. A. Jannink, b. Wagener 2 E. Wackwitz not out 35 P. L. van Bueren, bowled Höpink 0 J. J. Swens, id. id. 0 S. Posthuma, l.b.w. id. 17 B. Davidson c. and b. Wagener 1 v. d. Bogaardt not out 7 Extra's 9 Totaal 71 voor 5 Bowlingcijfers: Wagener 2-27, Höpink 3-24, ter Kuile 0-11. Het Haarlemsch elftal heeft zich niet van haar goede zijde laten kennen in de match van j.l. Zaterdag. Met batten faalden vrijwel allenKeyser (16 not out) uit gezonderd op het bowlen van M. Jansen en Tony Kessler. Het H.C.B. totaal werd door de Flamingo's reeds gepasseerd voor een wicket was gevallen. De openingsstand tusschen van Eeghen (R. en W.) en Ruicha- ver (V.O.C.), die resp. 51 en 48 scoorden, was de grondslag voor een hoog totaal. Ook mr. J. R. van der Pot met een snel gescoorde 35 droeg het zijne bij tot de Fla mingo-zege. Van de Haarlemsche bowlers vermelden we speciaal de 566 (waaronder de openingsbats) van H. C. Klerk, uit een totaal van 207, hetgeen een zeer goede pre statie is. Daar Dik niet meer voor den H. C. B. mag uitkomen, had hij van de andere bowlers geen steun. Biemond zoowel als Roodt kunnen we alleen aanraden zich vooral te bekwamen in een goede lengte. Het geheel was een goede oefening voor de Haarlemmers! In de matches tegen den St. C. B. en den A. C. B. meer succes 1 De volledige scores luiden H.C.B. le innings H. Wegerif bowled M. Jansen A. Biemond c. sucst. b M. Jansen J. de Jonge bowled H. A. J. Kessler A. Roodt c Titsingh b. idem H. v. d. Berg bowled idem O. Keyser not out J. Beijk c Swens b Jansen Chr. Klerk run out H. C. Klerk bowled Jansen Th. Hetem c. Kessler b Jansen D. de Vos bowled Jansen 5 1 2 15 6 16 13 0 1 2 0 Extra's 11 Totaal 72 Bowlingcijfers M. Jansen 627, Wack witz 010, H. A. J. Kessler 324. Flamingo's le innings J. van Eeghen bowled H. C. Klerk 51 F. Ruichaver l.b.w. H. C. Klerk 48 Ir. E. F. Wackwitz c Roodt b idem 5 Mr. H. A. J. Kessler bowled Roodt 13 M. Jansen bowled H. C. Klerk 0 J. J. Swens bowled Biemond 5 G. Titsingh bowled Roodt 2 Mr. J. v. d. Pot c J. de Jonge b Roodt 35 A. Stroink c subst. b H. C. Klerk 6 Mr. F. A. Davidson not out 18 Extra's 24 Totaal 207 Bowlingcijfers Biemond 127, Roodt 3—45, Beijk 0—15, Hetem 0—30, H. C. Klerk 5—66. Haarlem 2 benutte den Zaterdagmiddag. Een buitenkansje, daar de Zondag door re gen voor cricket verloren was. V. R. A. scoorde 72 runs, Dolleman 19, Sasburg 427; Nagtzaam 319; Hazes 3—2. To enHaarlem er 76 had voor 't verlies van 7 wickets, werd gesloten. Amons 14, Hazes 15, Fortgens 13, Sasburg 7 not out. Kon R. C. H. 3 verleden jaar geen enkelen wedstrijd winnen tegen de jeugdige Haar lemmers R. en W.'ers, schijnen nu de rollen omgedraaid te zijn. Brachten zij R. en W, 4 14 dagen geleden een nederlaag toe, nu was Haarlem 4 de dupe. Haarlem 4 bat eerst en scoorde 45 runs; Jac. Graaf nam 7 voor 24; J. Blankenstein 1 voor 6; G. Kamoen 1 voor 5; R. de Vries 1 voor 8; R. C. H. 3 brengt hef tot 65. Waarvan R. de Vries, een langzaam doch netjes gescoorde 25 en J. de Graaf 12. Voor Haarlem bowlde Visser 8 voor 28; Misset 214; Van Ekereeu 0 voor 16. R. C. H. 3 wint met 20 mos. Schoolathletiekontmoeting Haarlem 1926. Bovengenoemde ontmoeting, waarvoor 350 inschrijvingen binnen kwamen, vindt, dank zij de welwillendheid van het Bestuur der H.F.C. Haarlem op het sportveld van boven genoemde vereeniging aan den Schoterweg plaats a.s. Zaterdagmiddag 5 Juni van 25 uur. Allen deelnemers zijn deze week de „Bepalingen" en het „Chronologisch Over zicht" toegezonden, zoodat dezen zich van te voren de gang van zaken kunnen indenken, wat, gezien het zware programma, dat binnen 3 uur doorwerkt moet zijn, een vlotte afwer king van het geheel, ten zeerste zal bevor deren. De laatste opwekking werkt mee waar en hoe ge kuntHet zij een dag van goede propaganda voor de schoolathletiek!, zal zijn doel niet missen. Bij gunstig weer wordt het een pracht-demonstratie 1 Onderlinge wedstrijden der H. A. V. Haarlem op Zondag 6 Juni. Op bovengenoemden datum vinden op het sportterrein van het Kennemer Lyceum 's morgens van 10.3012.00 en 's middags van 1.304.00 de onderlinge wedstrijden plaats. In afwijking met vorige jaren wordt thans alleen het programma van den zes kamp (100 en 400 M., speer- en discus werpen, ver- en hoogspringen met aanloop) verwerkt, waarbij de deelnemers worden ver deeld in de groepen A B en C naar geoefend heid. In klasse A zijn ondergebracht de cracks de winnaar in deze klasse verwerft het clubkampioenschap 1926 (Zilveren Be ker). De houder van dezen wisselbeker in 1925 is G. Eijsker, die door studie verhinderd is deel te nemen. Wie wordt in 1926 de geluk kige na 1923 (R. Verwers), 1924 (F. Lamp), en 1925 (G. Eijsker) De extra-nummers zijn vervallen. Voor de Juniores wordt een serie avond- (chocolade) wedstrijden gehouden. De eerste vindt plaats op a.s. Dinsdag avond, eveneens op het Lyceumveld. Het programma luidt 80 M., speerwerpen en verspringen groep A tot en met 15, groep B boven 15 jaar. De regeling hiervan is in handen van de H.H. J. v. Balen Blanken en F. Lamp. Na Zondag 6 Juni vinden de oefeningen uitsluitend op het veld der H.F.C. Haarlem plaats en wel Dinsdag- en Donderdagavond na 6.30, Zaterdagmiddag en Zondagmorgen. De stedenwedstrijd Amsterdam Haarlem. Door het slechte weer kon bovengenoemde wedstrijd j.l. Zondag niet doorgaan, wat in verband met de buitengewone belangrijkheid zeer te betreuren is. Binnenkort zal overleg gepleegd worden over het al of niet doorgaan dit jaar. Het zal wel buitengewoon moeilijk zijn straks een geschikten datum vast te stellen. Opgericht 17 Juni 1920. Aangesloten bij de N. A. U. en N. H. A, B. Secretariaat: Zomervaart 14a. Oefenavonden: Dinsdags en Vrijdags van 79 uur. Terrein: R.-K. Lyceum, Zijl weg, zoowel voor senioren als voor junioren. De jaarlijksche tienkamp zal dit jaar be staan uit de navolgende nummers: Hardloppen: 100, 400 en 10.000 M. Werpen: Speerwerpen, Kogelslingeren. Ko- gelsfooten. Springen: Polsstokverspr., Hoogverspr., Hoogspringen m. a„ Verspringen z. a. Op 20 Juni zal te Alkmaar door den N. H. A. B. een wedstrijd worden gehouden, die zal bestaan, uit de volgende nummers: Kampioenschap N. H. A. B. 1500 M., snel wandelen-estafette 4 X 100 M. Open nummers 400 en 1500 M., hardloopen estafette 4 X 400 M. Nieuwelingen: 100 en 1500 M„ hardloopen, polsstokverspr.. kogelstooten. Hieronder volgt het lijvig programma van de competitie-wedstrijden van den Haar lemschen Zwembond voor het a.s. seizoen: Vrijdag 11 Juni 8 uur 1ste klasse H. V. G. B. 3-D. W. R. 3; 7.20 2de klasse D. W. R. 4D. W. R. 5; 7.40 Veteranen P. S. V.— D. W. R. Vrijdag 18 Juni: 8 uur dames D. W. R. De Delft; 8.20 Juniores D. W. R.H. V. G. B.; 8.40 1ste klasse D. W. R. 2—H. P. C. 2. Woensdag 28 Juni: 7.20 1ste klasse H. P. C. 2—D. W. R. 3. Vrijdag 25 Juni: 8 uur dames Zignea 2 De Delft; 8,20 2de klasse H. V. G. B. 4— D. W. R, 4; 8.40 2de klasse H. V. G. B. 5— D. W. R. 5. Woensdag 30 Juni 7.20 1ste klasse H. P. C. 2—H.VrG. B. 3. Donderdag 1 Juli: 7 uur Veteranen De DelftP. S. V. Vrijdag 2 Juli: 8 uur dames De Delft D. W. R.; 8.20 Juniores H. V. G. B.D. W. R.; 8.40 2de klasse D. W. R. 4H. V. G. B. 4. Vrijdag 9 Juli: 8 uur dames Zignea 2 D. W. R.; 8.20 1ste klasse D. W. R. 3— D. W. R. 4; 8.40 2de klasse D. W. R. 5— H V O B 5 Woensdag 14 Juli: 7.20 1ste klasse H. P. C. 2—D. W. R. 2. Vrijdag 16 Juli: 8 uur dames De Delft Zignea 2; 8.20 1ste klasse H. V. G. B. 3 H. P. C. 2; 8.40 2de klasse H. V. G. g. 4— H. V. G. B. 5. Vrijdag 23 Juli: 8 uur dames D. W. R. Zignea 2; 8.20 1ste klasse D. W .R. 2 H. V. G. B. 3; 8.40 2de klasse D. W. R. 4— D. W. R. 5. Woensdag 28 Juli: 8 uur Veteranen D. W. R—De Delft. Vrijdag 30 Juli: 8 uur 1ste klasse D. W. R. 2—D. W. R. 3; 8.20 2de klasse D. W. R. 4—H. V. G. B. 5; 8.40 Veteranen P. S. V.— De Delft. Woensdag 4 Aug.: 8 uur Veteranen D. W. R—P. S. V. Vrijdag 6 Aug.: 8 uur 1ste klasse H. V. G. B. 3-D. W. R. 2; 8.20 1ste klasse D. W. R. 3—H. P. C. 2; 8.40 2de klasse H. V. G. B. 4—D. W. R. 5. Vrijdag 13 Aug.: 8 uur 1ste klasse D. W. R, 2—D. W. R. 3; 8.20 2de klasse D. W. R. 4—H. V. G. B. 5; 8.40 Veteranen P. S. V—De Delft. Vrijdag 20 Aug.: 7 uur 2de klasse D. W. R. 5—H. V. G. B. 4; 7.20 2de klasse H. V. G. B. 5—D. W. R. 4. Als het weer nu maar inee werkt, dan kan de competitie op 11 Juni aanvangen en een vlot verloop hebben, want de tijd is wel noodig, het einde van de competitie, 20 Augustus, is al laat genoeg. De wedstrijden op Vrijdag worden alle gespeeld op het oefenuur van den Haar lemschen Zwembond aan de Houtvaart. De wedstrijden op Woensdag zijn meeren- deel in Groenendaal, behalve de wedstrij den in de veteranenafdeeling, die aan de Houtvaart worden gespeeld. De wedstrijden op Donderdag worden gespeeld op het oefenuur van De Delft aan de Kleverlaan. AJAX—HAARLEM 19—12. Door een der leden van de Honkbalclub Haarlem was het voorstel ingediend dit sei zoen uit te komen in de tweede klasse 'van den Nederlandschen Honkbalbond. Dit met het oog op bedanken, maar vooral vertrek van zooveel vooraanstaande spelers. Op een huishoudelijke vergadering was dit voorstel evenwel verworpen. Reeds eenige kceren was uitstel van wed strijden gevraagd, doch Zaterdagmiddag trok Haarlem met 8 man naar Amsterdam, om daar te spelen tegen Ajax. De negende man zou met een lateren trein komen, doch is niet meer verschenen. Waar dit bovendien de man was, die zou achtervangen, weet ieder, dat dit wegblijven voor Haarlem een leelijke handicap was. Ajax, onder aanvoering van Bogaard, had natuurlijk op eigen veld wel negen men- schen, doch volledig was ook de tegenpartij niet. De volgorde aan slag, was bij Haarlem: Beets, de Vries, Smit, Vrugt, Kedde, Ker ker, Schmitz en Kuling. Bij gebrek aan een achtervanger, moest aanvoerder Vrugt, die taak op zich nemen. En na afloop van den wedstrijd moest worden erkend, dat hij de teekenen van die waardigheid met eere had gedragen. Als werper fungeert voor dit seizoen Smit, de ook verleden jaar Horm al wel eens ver ving. Hij wierp uitstekend, en maar weinig ballen waren bepaald onzuiver. Maar de h#nken speelde hij als onervaren bowler nog maar weinig. Ook de andere Haar lemmers deden hun werk goed, sommige zelfs beter dan verwacht werd. Kerker deed een uitstekende vang, Smit nam een looper tusschen derde en thuishonk, Beets, op het eerste honk, ving eenmaal een bal van den achtervanger en speelde zoo haas tig terug op het thuishonk, dat hij vergat zijn eigen honk aan te raken, waardoor natuurlijk de Ajax-looper kon doorloopen. Bogaard van Ajax sloeg een home run, en Vrugt van Haarlem deed het op een halven meter na. De bal was eerder terag dan hij verwachtte en hij sneuvelde een halven meter voor het zoo graag bezochte thuis honk. Eenmaal gaf de scheidsrechter een Ajaxied „in" die eigenlijk de derde „uit was. Dat was voor Haarlem een heele klap want Ajax maakte in die inning nog 7 pun ten voor, hierna is er geen kans op de over winning meer geweest. Toch was er van een Ajax-meerderheid geen sprake, en na wat meerdere oefening van de Haarlemmers, kunnen de cijfers (1912) ook wel andersom zijn. Westerbeek doet eindigen is de stand nog steeds 23. Schoten komt, daar zij reeds eerder den Beker een jaar in haar bezit had, thans in het definitieve eigendom van de cup. Voor dezen wedstrijd speelden de veteranen van beide clubs tegen elkaar. De Schotea- oudjes wonnen met 51. Secretaris: J. C. Kruyver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel nienws. Wiensdag a. s. elftalcommissie te 8 ut?r in de St. Joz. Gez. Ver. Zaterdagmiddag training op 't Sportpark. Uitslagen van Zondag 30 Mei j.l. Vitesse I—R. K. V. Z. 1: 2—2. Vitesse II—R. K. V. Z. II: 6-0. Beverwijk VR. K. V. Z. V: afgelast. Voor de nederlaagwedstrijden van Vitesse trokken twee Zwaluwelftallen naar Castri- cum. Het slecht inderhouden V'itesse- terrein (het leek wel hooiland) was zeer glad en zoodoende bijna niet te bespelen. Het eerste, hoewel met 5 invallers wist nog gelijk te spelen. Nadat R. K. V. Z. de leding had genomen weet Vitesse met een wel hiud'baar schot gelijk te maken. Na d* rust nemen de zwartjes eerst de leiding en even voor het einde zorgt Vitesse voor den gelijkmaker: einde 22. Het tweede, bijna uitsluitend bestaand» uit spelers van Zwaluwen III leed een ge voelige nederlaag. Hoewel de uitslag zeel geflatteerd is, verdienden de Castricummerr de overwinning wel. De scheidsrechter, di beide partijen floot, leidde verdienstelijk. JOOP. NEDERLANDSCH XI-TAL- XI-TAL 5—4. -HAAGSCH KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Maastricht: M, V. V.Enschede 13 Rotterdam: FeijenoordBe Quick 42 AFDEELING I. Beslissing promotie Res. 1ste klasse. A'dam: Hilverum II-Alc. Victric II 21 AFDEELING II. Promotie-competitie 3de klasse. Rotterdam: TransvaliaFortuna 1—5 Beslissingswedstrijd. Delft: GoudaMerwede 02 Promotie-competitie Res. 2de klasse. Utrecht: U. V. V. IIH. D. V. S, II 40 AFDEELING II. Promotie-competitie 2de klasse. Nijmegen: QuickTubantia Promotie-competitie 3de klasse. Enschede: TubantersBe Quick Promotie-competitie 4e klasse. Doetinchem: D. L. O.Lochem Promotie competitie Res. 2de klasse. Arnhem: Vitese IIRob. et Vel. II 2—0 5—0 1—5 3—3 AFDEELING IV. Promotie-competitie 2de klasse. Eindhoven: P. S. V.De Valk90 Promotie-competitie Res. 2de klasse. Valkenswaard: De Valk II-Bredania II 51 AFDEELING V. Promotie-competitie 3de klasse. Hoogezand: HoogezandAppingedam 21 BUITEN DE COMPETITIE. Amersfoort: H. V. C.Apeldoorn 13 Enkhuizen: West FrisiaF. V. C. 63 Delft: SiodConcurrent 91 Drachten: Friesche V.B.Gron. V.B. 25 Culemborg: VriendenschaarV.V.A. 51 Amsterdam: E. D. W.A. K. V. B. XI 54 Tilburg: V. S. C.Willem II 21 Kaatsheuvel: KaatsheuvelLonga 13 Utrecht: HerculesA. D. 065 Meppel: AlcidesL. S. C20 Wijhe: WijheHattem 11 Coevorden: GermanicusAchilles 24 HILLINEN IIIV.O.G. I 0—9. Gistermorgen is de beslissingswedstrijd gespeeld tusschen bovengenoemde vereeni- gingen. De uitslag heeft wel bewezen dat V.O.G. in de tweede klasse thuis behoort want ondanks een neutraal terrein was V.O.G. over alle liniën sterker en heeft haar tweede klasseschap op waardige wijze veroverd. We zijn er van overtuigd gezien de spor tiviteit waarmee V.O.G. speelt dat zij in de tweede klas een goed figuur zal maken, waar voor ook hun spel kennis een waarborg is. De gasten verschijnen geheel volledig, de Kennemers, die het wind-voordeel hebben, zijn zonder Honig. Het spel golft over en weer. De thuisclub komt gelukkig aan de leiding, als Naberman een hoog schot lost, dat een der backs in eigen doel kopt. De Kennemers zijn over het geheel iets sterker, doch vinden de Schoten-defense in goeden vorm. De Schotenaren zitten ook niet stil en na 35 minuten maakt de midden voor gelijk. Nadat Naberman een schitterende kans gemist heeft, is het rusten. 11. Direct na de hervatting kopt Schoten tegen de paal, het blijkt echter uitstel van executie, want bij een volgenden aanval bezorgt de rechtsbinnen zijn club de leiding. Fanatiek valt de thuisclub aan en midhalf Kluft slaagt er direct in de partijen weer op gelijken voet te brengen. Het wordt thans een spannend spel om de leiding. Zeven minuten voor tijd, weder bij een scrimmage, doelpunt de rechts binnen de winnende goal. Wel vallen de Ken nemers heftig aan, doch als scheidsrechter Op Houtrust speelde gisteren het Neder- landsch elftal een oefenwedstrijd tegen een Haags-he combinatie. Het Nederlandsch elltal dat vijf invallers telde zag er als volgt uit: Van den Bergen doel; Wamsteker en Van Kol, achter; Van Nus, Calame, Sandberg, midden; Elfering, Küchlin, Freeze, Tap en Sigmond, voor. Het Haagsche elftal zag er als volgt uit: Quax, doel; Hendriks en Vermetten achter; Graailand. Heiligers, v. Thiel, midden; Lash, N„ Dill, P. Hendriks, en de Gelder, voor. Scheidsrechter was de heer Katoen. Dill brengt om even na vieren den bal aan het rollen. De eerste aanval is voor het Ne 'erlandsch elftal doch Kuchlin schiet uit een aanval van links naast. Dan een aanval van de Haagsche voor hoede en de Gelder lost een tam schot dat Van den Bergen goed stopt. Hij werkt ech ter slecht weg en als Wamsteker dan faalt jaagt P. Hendriks den bal in de touwen 01. Dit schot had Van den Bergen wel kunnen houden. Binnen 10 minuten is het reeds 02, als P. Hendriks een ver schot lost dat Van den Bergen verkeerd beoordeelt. Wel valt hij uit, doch het leder verdwijnt in den lin kerhoek. Steeds zijn de Hagenaars in den aanval terwijl de sporadische bezoeken van de voorhoede vaa het Nederlandsch elftal bo vendien zeer onbenullig zijn en weinig I moeite aan Vermetten c.s. opleveren. Nog voor er een kwartier gespeeld is, lost P. Hendriks een onverwacht schot. Wamsteker beneemt Van den Bergen het uitzicht en de bal verdwijnt andermaal in den linkerbenedenhoek. 0—3. Bij egn aanval van de Groen Witten krijgt Elfering het leder goed toegespeeld. Ziin voorzet belandt bij Kuchlin, die te lang talmt alvorens hij schiet, zoodat Quax zich herstellen kan en het schot corner werkt De hoekschop levert niets op. 1 Na enkele vergeefsche aanvallen van de nationalen krijgt v. Dill het leder te pak ken en maakt 'n mooi doelpunt. Katoen kende deze goal terecht wegens buitenspel niet toe. Bij een aanval van de Oranjehemden trant Tap huizenhoog over. Even daarna weer een aanval der natio nalen en Elfering lost een boogschot van de zijlijn af dat Quax onserieus behandelt en over zijn hand verdwijnt het leder in den rechterbovenhoek 13. Binnen de minuut hebben de vertegen woordigers van het Nederlandsche voetbal andermaal succes en Kuchlin maakt er 23 van. Dit geeft hun moed en de volgende aanval brengt den gelijkmaker als Kuchlin een goed doorgezette bal van Tap in een doelpunt omzet. 33. Weldra is het rusten. In de tweede helft is Heiligers die ge kwetst werd bij de Hagenaars vervangen door Pierhagen uit het 2e elftal van H.B.S. Weldra hebben de Hagenaars succes als bij een aanval de bal van de rechterwing wordt overgezet naar links, P. Hendriks vangt den bal op en zet onhoudbaar in. 3—4. Dan even een stuk overwicht van de Ne derlandsch elftal-spelers waarbij Quax on- noodig uitloopt en mist; Calame lost een hard schot Jat Hendriks van de doellijn trapt. Aan den anderen kant lost de Gelder een scherpen schuiver welke v. d. Bergen val lende stopt. Hendriks loopt toe doch de keeper gooit den bal corner. De hoekschop brengt geen resultaat. Bii een aanval der Groen Witten lost Sandberg 'n harden schuiver die juist naast gaat. Snelle aanval der Nederlanders en Kuchlin lost een vliegend schot dat doel treft 44. Bij een aanval der Oranjeploeg heeft Tap den bal goed vrij gemaakt. Hii rent om den linksback heen en zendt een hard schot in dat Quax wegstompt. De bal komt dan bij Freeze, die geen fout maakt en voor de eer-, ste maal hebben de nationale vertegen woordigers de leiding met 54. N.N. lost een hard schot dat Van den Ber gen vallende stopt. Een der Hagenaars heeft kans den keeper met den bal en al in de touwen te deponeeren. doch maakt geen ge bruik van de gelegenheid. Aldus komt het einde van deze vrij on belangrijke ontmoeting. De Blauw Zwarten speelden over het al gemeen beter samen en onder een veel beter geheel. In tegenwoordigheid van ongeveer 15000 toeschouwers is te Weenen de wedstrijd OostenrijkFrankrijk gespeeld. Naar de Courant meldt waren de Oosten rijkers gedurende den geheelen wedstrijd sterker, maar de Fransche doelman Colte- net bleek een bijna onoverkomelijk strui kelblok. Nadat Frankrijk in de elfde minuut door Crut had gescoord, maakten de Oos tenrijkers al spoedig gelijk door Hanel. De rust kwam met 11. In de tweede helft doelpuntten de Oosten, rijkers nog driemaal, zoodat 't einde een Oostenrijksche overwinning met 41 bracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5