r inmaak CRYSLER six fcom» 6fK>ARDIlS MIJNHARDT'S Vrijdag 4 Juni 's-namiddags 3 uur Zaterdag 5 Juni 's-namiddags 3 uur H, J. LAMP - BARTELJORISSTR. 18 DE SPAARNEBANK Bezoekt stand in Gem. Concertgebouw Stand Electriciteitswerken (in den tuin) alsmede de speciale lezingen door den WelEd. Heer W. H. DRUKKER op en op betreffende onse machines voor: H.H. Banketbakkers, Ge stichten, groote Inrichtingen, H.H. Kruideniers en H.H. SSagers DAAN HOUTKOOPER LEIDSCHEVAARTWEG TELEFOON 14596 PEKMANENTE EXPOSITIE De ontrouwe bankbediende. Voor den kleinen middenstander. Personalia. De H. O. V. Nuts-Spaarbank te Haarlem. De ~iie in de kleedingindustrie. Scholen L. O. Tuinbouw vereen. „Ons Buiten". Paard en wagen te water. ELGAWA. Veertigjarig Onderwijsjubiietfm G. H. Weustink. (Vervolg Vrijdag a.s.) Hinderwet. Vischseizoen geopend. BERICHT. Het nieuwe politieposthuis aan het Leidscheplein. DE BESTE Lusièr-vepf voor muren, behang,plafonds en buitenmuren. Verkrijgbaar bij drogisten Brochure gratis. 'A en Ikilo pakken Hoofdpij nta bietten werken terstond. BURGERLIJKE STAND. Gevonden dieren en voorwerpen. ATHLETIEK. Haarl. Wandelsportvereen. BLOEMENDAAL. LAATSTE NIEUWS. De hella-donna vergiftiging. Het ongeval te Diemen Veranderde toestand in China. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 1 JUNI EBKSTfc LATERï koers Koers UIT BOEK EN BLAD. 7ulnha7cnnummer van Floralia. ADVERTENTIËN. Altijd Kool en Worielen van meer dan 300 Electr. lichtornamenten niiiiiiJiiiaiiiHniBraiiBnimii.'iiiimiiimniimitiiiiiiiinimiimiiimiiiffliinBHiiiimiiraiiiaiiiiinnniiiiHniiiiniiimnmmiiiiHmHiiramimiiiiiiimnMittnimflijiiiiuiMminniii Steeds nieuwste modellen - - Plaatsing zonder berekening Nader vernemen wij, dat de 18-jarige kan toorbediende, die dezer dagen voor de Haar- lemsche Rechtbank terecht stond wegens diefstal ten nadeele der bankinstelling, waar bij hij in dienst was, niet op aanbeveling van den directeur der Handelsschool bij deze bankinstelling in dienst genomen was. Tweede gift van N. N. Laat een ieder nu eens wat geven, voor dit gezin. Lees het „Trekje" van 22 Mei, en helpt ook mee. Wie volgt dan nu? 0.50 A v. E2.50 Bij het te s-Gravenhage gehouden examen ran de Ver. v. Mode-Vakscholen in Neder land, slaagden voor het Diploma Costumiêre o.a. de dames: R. S. E. Bruin, G, Cam, C. J. de Mun-nik te Haarlem, A. Rol te Velsen, D. Gravenmaker en A. Nukoop te IJrauiden. In gebouw „de Nijverheid" werd gister avond door de Haarlemsche Orkestvereeni- ging een algemeene ledenvergadering ge houden onder het waarnemend voorzitter schap van den heer J. A. J. Sybrandi. De vergadering was niet druk. bezocht, slechts een 12-tal leden was aanwezig. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter het verscheiden van den heer A. Koolhoven. Echter is zijn werk niet te loor gegaan, de H.O.V. bestaai nog. De tegenwoordige voorzitter, de heer S. 'V. de Clercq, is de groote nieuwe stuw kracht gebleken voor de vereeniging. De voorzitter is echter reeds eenigen tijd ongesteld. De heer Sybrandi sprak de hoop uit, dat bij den heer De Clercq een spoedig, grondig herstebzou intreden. Daarna bracht de secretaris het jaarver slag uit. De concerten van het orkest werden steeds beter, de begeleidingen bij de H. O. V. steeds uitgebreider, zoodat er alle reden zijn tot tevredenheid. Onder alle concerten verdienden de jeugdconcerten de meeste belangstelling. Gememoreerd werd ook in het verslag de vele en goede medewerking, die de H. O. V. in het voor de Orkestvereeniging verleden rampspoedige jaar, mocht ondervinden. Spe ciaal de commissie van vijf heeft zich daar bij bijzonder ingespannen. In de critieke oogenbiikken heeft deze commissie eigenlijk de H. O. V. uit de impasse geholpen. Deze commissie, en allen die hun medeleven be tuigden, werden hiervoor van ganscher har te dank gezegd. Ten slotte meende de secretaris in zijn verslag dat een woord van dank aan den dirigent, den heer Gerharz, up zijn plaats was. (Applaus). Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat het nadeelige saldo be droeg 8319.15, welk bedrag echter weer gedekt werd door de opbrengst van de col- lecte-Stinis van 10.040.De winst- en verliesrekening sloot- met een bedrag van 79.658.76. Vervolgens werden de ver schillende collecten gememoreerd. Bij de begrooting werd geconcludeerd, dat het ledental zeer achteruit is p-egaan. Langzamerhand komen de leden echter al veer terug. Gelukkig is er ook reden om jptimistisch gestemd te zijn, er wordt n.L gewerkt om in de hand te werken dat de H.O.V. Rijkssubsidie zal krijgen. Ook wor den pogingen aangewend om van de pro vincie subsidie te erlangen. De heer Alberding, een der aanwezigen, vroeg of het bestuur van de H.O.V. niet zou overwegen om, daar de Leidenaars zich zoo enthousiast betuigen over de con certen van de H.O.V., in die stad een soort sub-afdeeling van de vereeniging te vesti gen; dit zou dan, als er een 400 deelne mers waren, een bedrag kunnen opleveren van 10.000 bruto. Allicht zou er niet meer zoo gebedeld behoeven te worden. Bovendien zou door het geven van open- luehtconcerten wellicht een subsidie der gemeente Leiden kunnen volgen, waarna een j hoogere belooning der musici misschien mo- geleijk zou worden. De Voorzitter antwoordde dat dit punt door het bestuur reeds gewikt en gewogen was, de heer Van Zanten en de secretaris waren zelf reeds eens in Leiden poolshoogte gaan nemen, maar kwamen tot het resultaat dat dit eigenlijk een dood punt was. Ver schillende Leidsche enthousiasten raadden het bestuur van de H.O.V. dit plan sterk af. Nu werd overgegaan tot de behandeling van de nieuwe statuten, die inmiddels reeds 5 jaar in behandeling zijn geweest, en die nu dan ook bijna zonder wijzigingen aanvaard erden. evenals het huishoudelijk regle ment. Daarna sluiting. Vergelijkend overzicht over Mei 1926-1925. Aantal behandelde posten 9820, v. j. 7930; aantal inlagen 7393, v. j. 5694; aantal terug betalingen 2427, v. j. 2236. Ingelesd f 398.452.44'4, v.j. 310.362.87K; terugbetaald f 339.095.92, v.j. 311.008.8914; meer ingelegd 59.356.5234, v. j. minder in gelegd 646.02. Aantal nieuwe boekjes 234, v. j. 146; aan tal afbetaalde boekjes 93. v. j. 95. Spaarbusjes op 31 Mei 1926 in omloop 1615. - Geledigd in Mei 1926; 186 busjes met to taal 3334.33. Aantal boekjes in bewaring op 31 Mei 1926; 366. Maandagavond werd vanwege de samen werkende organisaties in de kleedingindustrie een gecombineerde vergadering gehouden in het gebouw „St. Bavo". Door de heeren Nieuwland en de Jong respectievelijk hoofd bestuurders van den Prot. Chr. en Modernen Bond werd de ta riefregeling zooals deze voor de maat-con- fectie zaken zal gelden, nader uiteen gezet. Bij de hierna volgende gedachtenwisseling werd door verschillenden uiting gegeven van de vrees dat de naleving der tarieven niet zoo zal zijn als wel gewenscht wordt. Door de hoofdbestuurders werd in antwoord hierop toegezegd dat deze aangelegenheid met de werkgevers nader zal worden besproken, waarna dan in een te houden vergadering verslag zal worden uitgebracht. Verder werd door verschillende der aan- Iezigen aangedrongen op een steviger optre- :n bij de ongeorganiseerde werkgevers, op- iiat ook daar zekerheid zal komen van de na il ving der tarieven, waarna te 10 uur de goed wutnchfe vergadering werd gesloten. B. en W. stellen voor, op te heffen school no. 20, gelegen aan de Prins Hen drikstraat en school no. 30, gelegen aan- de Bakkerstraat. Verder stellen zij voor, met ingang van 24 Augustus 1926 in geruik 'te doen ne men het nieuwe schoolgebouw aan de Ka- .oljpgenstraat, waarin te vestigen; twee scholen voor gewoon lager onderwijs met 7-jarigen leergang, aan te duiden met de benaming „School noa 32" en „School no. 33" en hen uit te noodigen tót het doen van voorstellen oqjtrent ontslag en benoe ming van onderwijzend personeel en hen vorts te machtigen voor zooveel noodig, tot het nemen van maatregelen ter bevor dering van den goeden gang van het on derwijs. Door bovengenoemde vereeniging wordt hedenavond in het vergaderlokaal Heeren singel 97, een vergadering gehuden, waar- vap de agenda o.m. vermeldt; verkiejing definitief bestuur, bespreking excursie raar den Gem. Kweektuin en voorts een inlei ding te houden door den heer v. d. Hart, Land en Tuinbouwkundige. Op de Zomervaart reed gisterenmiddag omstreeks fialftwee een bespannen voer tuig. Het paard schrikte van een vuilnis auto der stadsreiniging, waardoor het op hol sloeg. De bestuurder v. L. sprong van den wagen, terwijl paard en wagen in de Zomervaart terecht kwamen. v. L. bekwam een schaafwcndje aan- het hoofd. Voorbijgangers brachten het paard en den wagen weer op het droge. Ir. Frederik Möller, Generaal Directeur der Vesta Fabrieken te Kopenhagen, be handelde gisteravond op de Elgav.a het onderwerp: De toepassing der Electriciteit in Scandinavië, speciaal op gebied van ver warming, de tarieven, het. gebruik van nachtstroom, dagstroom enz. de aangemende apparaten en toestellen. Voorts de ver warming van gro-otere gebouwen, in 't bij zonder van kerken en de toepassing der electrische verwarmingstechniek in de in dustrie. In verband hiermede werden enkele toe stellen besproken en gedemonstreerd door den vertegenwoordiger voor Nederland en Koloniën der Vesta-Fabrieken, den heer van Inge Jr., die de verschillende toelich tingen in de Hollandsche taal gaf, terv/ijl de heer Möller in het Duitsch sprak. Zeer groote ontwikkeling heeft de elec- triciteitstocpassing verkregen, sedert in Noorwegen en Zweden de groote Water macht Centrales werden gebouwd. De aan leg dezer is belangrijk duurder, dan bij stoomturbines; de bedrijfskosten zijn even wel uiterst gering, zoodat deze Centrales meer dan anderen op een grooten omzet aangewezen zijn. De tarieven zijn geheel op deze gedachte gebaseferd en men komt nu op deze wijze tot een K.W. prijs van 0.6 tot 0.7 cent, zelfs bij voortdurende afname. Bij dergelijke prijzen is het vanzelf spre kend, dat alles eiectrisch gedaan wordt en men er naar streeft, dag en nacht de maxi maal toegestane belasting geheel te benut ten. Dit stelt enorme eischen aan de apparaten, zoowel aan de houdbaarheid, als aan de verbruik» mogelijkheden. Uitvoerig werd besproken de bouw en het gebruik van accumuleerende kookappa- raten, welke uitsluitend met nachtstroom gevoed worden. Ook de warmwatervoorziening, gevoed met nachtstroom werd uiteengezet. Dit systeem komt overeen met de kortelings in Den Haag ingevoerde warmwaterlevering der Gemeente Electriciteitsbedrijven. Vervolgens werd besproken, welke toe stellen in een gewone huishouding toege past worden. Als 2e punt werd behandeld de verwarming van groote gebouwen. Meer speciaal voor kerken. Ten slotte werd in het kort de indus- trieele verwarming besproken. Tusschen het eerste en tweede deel wer den door den heer van Inge Jr. enkele der meest gebruikelijke appa-raten getoond en verklaard, o.m,: bakovens voor huishoude lijk gebruik, kook- en warmkasten, open ccmforen, welke niet alleen eer. zeer hoog rendement hebben, doch zeer eenvoudig te reinigen en uiteen te nemen zijn, terwijl zij bestand zijn tegen morsen, overkoken en wat dies meer zij. Verder; een Straalkachel, welke men tevens als theestoof, broodroos ter en comfoor gebruiken- kan. Voorts: Snel kokers. welke bestand zijn tegen droogko- ken, d.w.z., zonder inhoud gedurende vele uren afgesloten kunnen blijven; eer.ige van de mooiste en nieuwste strijkijzers met 25 jaar garantie en tal van constructie model len; voetverwarmingsbankjes voor automo bielen.. welke na 20 minuten aangesloten te zijn geweest 7 uur aangename warmte blij ven afgeven, enz. enz. Het zou te ver voeren, alle apparaten, welke werden getoond, te bespreken of zelfs te noemen, doch verschillende dezer waren nieuw, cf zeer verbeterd, zoodat een en ander wel belangwekkend was te noemen. De heer Lasschuit leidde de beide sprekers in en dankte hen ook aan het eind hunner lezing en demonstraties. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkelen gebruik gemaakt. De heer G. H. Weustink, inspecteur L. O, herdacht heden den dag, dat hij vóór veertig jaar zijn loopbaan bij het onderwijs begon. Tal van gelukwenschen, schriftelijk, per soonlijk en telegrafisch bereikten den jubi laris en een weelde van bloemstukken, waaronder verscheidene uit Amsterdam, o, m. van oud-leerlingen, versierde de sa lon. Onder dc gelukwenschen bevond zich ook een telegram van den Bisschop van Haarlem, mgr. A. J. Callier. Hedenmorgen werd door den HoogEerw. heer Deken Westerwoudt in de rijk versier de Sacramentskapel een H. Mis opgedra gen voor den jubilaris. i oen moesten zes lakeien snel, te voet naar Haarlem draven om 't slot nog tijdig te voorzien van Franken's goede gaven. Die wedloop was als straf bedoe'd die zij gelaten droegen Franken's Beschuit toont U die ren Gij draaft hem met genoegen Ingekomen is het verzoekschrift met de bijlagen van de firma J. Peper Zonen, om vergunning fot oprichtsng van een steenhouwerij op een terrein aan den Har- menjansweg no. 21. B. en W. maken bekend, dat van heden op aile werkdagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur, (des Zaterdags tot des n.m. 1 uur), tot 14 Juni e.k. 's-voor- middags ten 11 Yt ure, ter gemeente-secr; tarie (7e Afd.) ter inzage is nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bij lagen van Dr. L. C. Kersbergen, Genees heer-Directeur van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, om vergunning tot oprich ting van een nieuwe - installatie voor cen trale verwarming en stoom, waarbij zullen worden gebezigd electromotoren, turbines, 2 stoomketels, elk 49 M2,- verwarmend op pervlak 3 atm. en 2 warmwaterketels elk 56 M2 verwarmend oppervlak in een kelder onder een gebouw, gelegen aan de Gast- huisvest no. 47, Het vischseizoen is weder geopend. Lief hebbers van de edele hengelsport kunnen dus weer hun hart ophalen. Als het weer medewerkt en de- vischjes willen bijten, kunnen de hengelaars van heden af weer hun vrije dagen aan den oever van het water doorbrengen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. De Ioterijlijst werd heden niet door ons oni rangen. Hedenmorgen is het nieuwe politieposthuis aan hel Leidscheplein in gebruik genomen. Het is geheel gehouden in den stijl van de omgeving van het gebouwtje en heeft een landelijk aanzien. Daartoe dragen vooral bij het „terras" voor het huisje, met bloemen versierd, de overstekking, welke 80 c.M. breed is, waardoor de muren droog gehouden 5% Nederland 1919 101?/8 OO F» O 6% Nederland 1923 103 103 434 Nederl. 1917 6915 16 9915/ 7% N.-I. 1921 A.. 1007/8 1007/„ N.-I. 1923 D.. 104 104 36 Oude Vaart dito Gem. Eigend. 33 Mij. „Nederland".. 1643/4 Scheepvaart-Unie 176 Rotterd. Lloyd 1453/4 Paketvaart 210 2101/2 Dude Boot 84 87 Ho!!. Stoomboot 54 H. V. A 674 673 Java Cultuur 3181/2 318 Jurgens gew 1641/2 Koloniale Bank 2031/2 2031/2 Indische Bank 1631/2 163 Cert. Handel Mij... 1483/„ 1481/a '473/4 '481/2 Phoenix 981 /2 Geconsolideerde 181 Kon. Olie 407 408 U. S. Steel 1253/s 1251/4 Marine comm 93/4 Vorstenlanden 1731 /4 173 Actions id 163 163 Comp. Merc. Arg 31/2 31/2 Poerwoderjo 108 403 3991/2 422 417 391 390 A'dam Rubber 3061/2 307 Serbadjadi 300 300 Silau 156 155 Wai Sumatra 264 Dordtsche Pctr. 387 Southern Rails 114 114 1511/4 15l!/2 9215/13 433/8 433/4 Comm. Maxwcl 5 16 worden en de vriendelijke kleuren, waarin het is geschilderd. De Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck, hield bij de in gebruikneming een korte speech, waarin hij er op wees, dat het nieuwe posthuis reeds lang noodig was, doch dat men gewacht had, tot de dure jaren voor- Bij waren. Nadat de raad de benoodigde gel den had toegestaan, Werd overleg gepleegd 'met Openbare Werken en speciaal met den heer Smits, die de teekeningen ontwierp en aldus kwam men tot de stichting van het „landhuisje". De heer Munsterman belastte zich met de voltrekking van den bouw. Spr. roemde de medewerking van O. W. en de inrichting van het posthuis, dat hij een sieraad noemde voor de omgeving. De heer Smits dankte voor de waardee- rende woorden, gesproken jegens Openbare Werken en den heer Munsterman en spr. persoonlijk. Dan gat spr. een beschrijving van het ge bouwtje. dat 434 bij 534 M, meet en. 2.75 M. hoog is. De wachtkamer is een ruim ver trek. gebaseerd op uitbreiding van perso neel, in verband met de uitbreiding van het kwartier, o. m. met de buurtschap nabij de Piilslaan, De v'rtr is gemaakt van Ameri- kaansch cschc'oornhout. waarv.n de in leng te verse': 'Jende planken rondom met groef en wassing zijn verbonden en verdekt zijn gespijkerd. Daaronder rust de betonvloer. Deze soort vloeren ziin zoo goed als on verslijtbaar. Er is gasverwarming. Het posthuis heeft verder drie ingangen en bevat nog een riiwielbergplaafs, een W. C. Glazen Buisje 60ci Bij Apoth.en Drogisten. voor het politiepersoneel en een cel. Achter het gebouwtje is een urinoir aan gebracht. De bestaande op het Leidsche plein zal daar nu worden verwijderd er. naar de Algemeene Begraafplaats worde:, overgebracht. De brandspuiten, vroeger bij het oude po litieposthuis ondergebracht, zijn thans gebor gen in de scholen 25 en 26, Geboren: 27 Mei: M. ZwaanswijkBo- vens, d. 28 Mei; Al. A. v. Herwijnen Böhtlingk, z. 30 Mei; M. W. v. Dooren Lanfermeijer, z. J. M. Bakkerv. Rijs wijk, z. 31 Mei: C. der Kinderenv. d. Raadt, z. 1 Juni; J. ElfersElizen, d. M. J. v. Impelenv. Straten, z. Overleden; 1 Juni S. de Vriesde Maan, Kampervest 27. J. A. Wilard, Oranjestraat 136, Dames- beursje Politiebureau, Smedestraat, hon denhalsband hondenpenning koralen hals ketting B. v. Berloo, Oranjestraat 61, beenen hangertje Roosma, Spijkermanslaan 17, hoed W. Kapteyn, A.L. Dyserinckstraat 81, DameshorlogeDoorgangshuis, Cruquius- straat 12, koralen balskettingJ. Keizer, Doelstraat 9, paar kinderkousen Mevr. de Jong, Leidschevaart 64, kettinkje met han gertje G.J. Driessen, Anthoniestraat 4rd., damesparapluie G. Schuitemaker, Rozen- hageplein 14 portemonnaie; J. Godyn, Kerks- plein 24rood, pantalon L. Cornet, L. La kenstraat 14a., jongenspetD. Philippo, Jansstraat 11, rijwielbelastingmerk Rohles, Anegang 17, ringetje J. Miedema, Heeren singel 145rd., rijwielbelastingmerk B. Kors, Gen. de Wetstraat 10, kinderschoentie Poli tiebureau, Smedestraat, Tennisschoen A. Zandstra, Kolkstraat 19rood, damestaschje A. Mok, Gr. Houtstraat 53, kaartjes wol. Opgericht is de Haarlemsche Wandelsport- vereeniging. Op Zondag 6 Jun a. s. zal een wandeltocht worden gehouden van 30 K.M. Gestart wordt op het Houtplein. Zij, die den tocht wenschen mede te maken, kunnen zich opgeven aan de onderstaande adressen: v. d. Wetering, Olycanstraat 50; J. Koop man, secretaris, Delftstraat 29; P. Wesseling, Oorschotstraat 6. Aan hen die den tocht volbrengen, zal een herinnering worden uitgereikt. Personalia. Geslaagd voor het examen Ned. Handelscorrespondentie mej. v. Vuren te Bloemendaal, leerlinge van de erkende Pontschool, alhier. Piet Brakkée veroordeeld, AMiSIERDAM, 1 Juni. Het Gerechts hof alhier deed heden uitspraak in de zaak tegen Piet Brakkée, die in hooger beroep terecht had gestaan- ter zake, dat hij in vereeniging met enkelen en anderen, die deswege reeds veroordeeld zijn, in den nacht van 23 op 24 Mei 1919 een bedrag van j 400 zou hebben gestolen in een per ceel aan de Lutmastraat ten nadeele van zekeren H., die te voren was vergiftigd met bella-donna, welk vergift hem, opgelost in een wijngrok werd toegediend. De behande ling van deze zaak is langdurig vertraagd, omdat Brakkée kort na zijin arrestatie naar een krankzinnigengesticht was overgebracht Nadat hij door de Zesde Kamer der Rechtbank men nam aan, dat Brakkee niet krankzinnig was tot een gevangenis straf van 4 jaar was veroordeeld, gingen zoowel de beklaagde als de Officier van Justitie in hooger berdep. Het Gerechtshof had, arrest wijzende, verworpen het beroep van den verdediger op vernietiging vn de dagvaarding en wees af het verzoek van den psychiater prof. Winkler. Het Hot had niet de overtuiging, dat bÓJ klaagde door psychiatrische storingen niet toerekenbaar voor het misdrijf te achten is, vernietigde het vonnis der Rechtbank e11 veroordeelde Brakkee opnieuw tot 4 jareni gevangenisstraf. De Advocaat-Generaal Mr. Baron valt Harinxma thoe Slooten had bevestiging vaó het vonnis in eerste instantie gevraag! Een clemente straf. r AMSTERDAM, 1 Juni. De Vierde Kamer der rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den overwegwachter te Diemen aan wiens schuld te wijten zou zijn de dood van den bestuurder^ van een wagen met paard bespannen, welke op 11 September den overweg van dóh spoorweg bij Diemen nabij blokpost C wilde oversteken, toen hij door trein No. 131, die juist passeerde ge grepen werd. Het O. M. had 14 dagen voor waardelijke gevangenisstraf geëischt met een proeftijd van 3 jaar. De rechtbank vond tertnen aanwezig, niet. tegenstaande het vergrijp zeer ernstig was, hier geen hechtenisstraf maar een geldboete op te leggep, aangezien beklaagde zich het ongeval zee'r had aangetrokken en thans gepensionneerd is na talrijke jaren zijn be- trekking zeer gunstig waargenomen te heb ben. De rechtbank veroordeelde hem tot 50 gulden boete subs. 25 dagen hechtenis. Groote successen van Generaal Feng. BERLIJN, 1 Juni. Volgens de „Cbi< cago Tribune" zijn de troepen van Gene« raai Feng met succes tot een offensief over» gegaan tegen dc troepen van Wu Pef Fu en Tsang Tso Lin. Zij zouden reeds gro-ot succes behaald hebben ten noorden van Peking. ^BERLIJN e 59.25 56.21 PARIJS 7.98 B.W BRUSSEL 1 7.70 7.82 WEENEN 1 37.20 35.12 lt LONDEN 12.107/g to 0 M STOCKHOLM 66.621 /2 66.55 KOPENHAGEN 65.50 65.50 OSLO 54.20 54.50 BAZEL 1 48.20 48.1T NEW-YORK 9 t 2-487/ie 2.40 ROME f 9.45 0.42 PRAAG 7.421/2 *L36 WARSCHAU 30.— Van alle vaklieden op tuinbouwgebied vormen de tuinbazen een zeer belangrijk# categorie, want terwijl een kweeker zicS specialiseert op dat artikel, dat de groot, ste winst oplevert, moet de tuinbaas vai| alles en nog wat kweeken, dus zoowel op de hoogte zijn van het kweeken van bloe men en planten, fruit en groenten, als van aanleg, onderhoud en bestiering van allet wat op éen buitenplaats voorhanden is. Het zijn wat inen noemt, alzijdig ontwikkelde vakmenschen. Welnu, deze tuinbazen deelen in die belangrijke nummer van Floralia mee van hun buitengewoon rijke ondervinding en engroote kennis, waarmede duizenden hun voordeel knnnen dogn. Een prachtige plaats in drie kleurendruk van „Huize de Br,eul siert het nummer, naast de talrijke afbeeldingen in zwart. Het geïllustreerd Weekblad „Floralia"'» hoofdredacteur J. F, Ch. Dix, wordt uitgei geven te Assen. □□□□□□□□□□□□□□o n a a O Of is een afwisseling op Uw q winlerdisch U welkom? j-j n Maakt dan reeds thans Uw p G D D O D C n a a a plannen om tijdig niet Sterixi- q seeren te kunnen beginnen! KNV-" Wij leveren uit voor raad sedert jaren: 1 sterke Steriliscerketel met houder en 6 Veeren, 1 Ther mometer met Huls, 12 In- maakflesscben 1 Liter (Merk „LUCULLUS") sedert jaren volkomen betrouwbaar, 12 Prima Gummi ringen, alsmede Houten Stamper en Recepten boek voor SUF" f 10.64. Dit is onze gewone verkoops prijs. „LUCULLUS" D Inmaakflesschen worden steeds meer gevraagd omdat ze goed q q en goedkoop zijn. p P P n o O Q D D IOOQDQDOGDOOOQOQC1COQQOQC' p 0 Sedert ^Mrrert 6e£end adres n n uooaaQcnoaoonDDaaacGocaao n. q Mag. geop. v, 812 en q n 114-8. Zaterd. tot 's av. 9 uur. n p Tel. 13926. (2 lijnen). ROBARTBERKEL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2