v.h.J.E.A.KAIIB PAKKISTEN RWATTAs5ci' tJA\A-REEP LOTTGERING I LEVERT 0 beste constructie laagsten prijs Beter dan Qoed: DE BESTE De Rleeren maken den man DE SPAARNEBANK N.V. HOUTHANDEL L. HEERENVEST 114-128 TELEFOON 12208 HAARLEM van de tegen den Noord-Hollandsche Scheeps- verbandbank. Jubileum Boeree. Raad van Toezicht en Discipline der Orde van Advocaten. Rei» „Polyhymnia" en „Zanglust" naar België. Gevonden dieren en voorwerpen. VOOR STOOIVIEN EN VERVEN, Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 BURGERLIJKE STAND. GEMEENTERAAD. de heer L. Peper, Ja, naar HET DRUKWERK maakt de zaak VRAGENBUS. 1027 1027 8 1003/4 1003/4 104 104 175 144 212 85 86 324 203 2023/4 149 98 406 4053/4 1253 8 125 1721/2 172 3l/« 3 300 154 150 2611/, 113 114 152 927 8 43*7 g 5 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. BERLIJN 59.25 59.23 PARIJS 8.22 8.16 BRUSSEL 7.94 8 023/4 WEENEN 35.20 37,17 LONDEN 1 12.101/, 12.103 2G STOCKHOLM' 66.65 66.65 kopenhagen 65.65 OSLO 54.55 53.55 BAZEL 48.20 48.17 2.49 2.493/4 ROME PRAAG 7.38 WARSCHAU 30,— LAATSTE NIEUWS. De Koningin op een wandelrit in de Hoofdstad. De nieuwe bloembollenziekte, z. g. zwartrand. Amsterdamsche veemarkt. De strijd opnieuw ontbrand in Marokko? De cycloon in Britsch-Indiê. De Deensche im- en export. Vliegongelukken. De nieuwe belastingen. Kabinetscrisis. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL LAWNTENNIS. 1772* 70: ATHLETIEK. Schoolathletiekontmoeting Haarlem 1926. PRIJSOPGAVE WORDT GAARNE VERSTREKT Van bovenstaande Bank is het verslag over het boekjaar 1925 verschenen. In de jaarlijksche Algemeene Vergadering, gehouden op 30 Mei, trad de heer N. Leven kamp als Commissaris af doch werd als zoo danig herkozen, welke herbenoeming door hem werd aanvaard. Overschrijving van aandeelen had in het jaar 1925 niet plaats. Aan het verslag is het volgende ontleend Het afgeloopen boekjaar was voor het be drijf onzer Bank zeer noodlottig. Einde 1918, dus juist in den tijd van groo- ten voorspoed opgericht, kon over 1919 een klein dividend worden uitgekeerd daarna kwam echter plotseling een inzinking van het geheele bedrijfsleven, die, althans wat de scheepvaart en visscherij betreft, nog onver minderd voortduurt. De waarde van de on derpanden liep in verband daarmede scherp terug, zoodat, niettegenstaande de meest voorzichtige taxaties en het feit dat ten hoog ste slechts 60° o der getaxeerde waarde als leening onder eerste verband werd toegestaan, eenige onderpanden met meer of miqder be langrijk verlies moesten of zullen moeten wor- der^ geëxecuteerd. Toch zouden wij deze verliezen nog te bo ven kunnen komen, ware het niet, dat een tweetal Duitsche reederijen, aan wie wij op drie zeeschepen leeningen hadden verstrekt, in moeilijkheden was geraakt. Rente en aflos sing werden tot 1925 punctueel betaald, toen tengevolge van den Duitschen noodtoestand het bedrijf dier Maatschappijen eene ongun stige wending nam, en zij in de onmogelijk heid geraakten hunne verplichtingen na te komen. Beide werden onder „Geschaftsauf- sicht" gesteld, doch na eenige maanden volgde faillissement met als gevolg, dat over deze leeningen geen rente meer betaald werd het geen over 1925 alleen een schade van ruim 20 mille veroorzaakte. Van een dezer rederijen lagen de beide sche pen in Zuid ^merika en wel te Rio de Janeiro en te Buenos-Ayres, toen het faillissement de zer reederij werd uitgesproken en de schepen met beslag belegd werden. Verscheidene maanden verliepen alvorens tot executie werd overgegaan en alhoewel de opbrengst ruim schoots voldoende zou geweest zijn om onze vorderingen te dekken, waren de schepen met zulke preferente schulden belast geworden, dat thans niet te bepalen is, welke bedragen eventueel voor ons beschikbaar zullen komen. Intusschen staat nu reeds vast dat dientenge volge zoo mede door de hooge gerechtskosten aldaar, onze verliezen zeer belangrijk zullen zijn. De afrekening heeft nog niet plaats ge had en naar ons gemeld werd kan de rangre geling zelfs nog maanden duren. Het schip van de andere reederij lag te Danzig, toen zij onder „Geschaftsaufsicht" werd geplaatst. Met veel moeite hebben wij het vaartuig naar Rotterdam weten te krijgen, waar het voor eenige weken voor een voor de zen tijd zeer hoogen prijs werd verkocht, doch des ondanks met een voor onze Bank nog belangrijk verlies, hetgeen nog vermeerderd werd door de kosten om het schip naar Rot terdam te krijgen. Hoe groot het totaal der verliezen zal zijn, is niet te zeggen doch volgens onze meening zal dit, inclusief het verlies dat reeds op deze Balans voorkomt, een bedrag van ruim 350.000.- niet te boven gaan. Intusschen achten wij het noodzakelijk U voor te stellen ons te machtigen de aandeelen te laten volstorten met dien verstande, dat 50% zal worden gestort vóór 1 Augustus 1926 en eventueele verdere stortingen zullen ge schieden op door de Directie in overleg met Commissarissen nader vast te stellen tijdstip pen, zoodra naar hunne meening daaraan be hoefte bestaat. Op 31 December 1925 was in scheepsver- banden uitgezet 864.616,79. De winst- en verliesrekening sluit met een bedrag van 91.137,64, de balans mei ƒ1.523.421,75. In de op 31 Mei gehouden jaarlijksche Al gemeene Vergadering van Aandeelhouders waren bij den aanvang aanwezig 44 aandeel houders tezamen vertegenwoordigende 436 aandeelen en uitbrengende 302 stemmen. Nadat het jaarverslag door de Directie was uitgebracht werd door haar een zéér uit voerig overzicht gegeven van de oorzaak en omvang der geleden verliezen, die niet aan onvöbrzichtigheid bij het verleenen der scheepsverbanden te wijten waren, doch al leen een gevolg van de voortdurende malaise in scheepvaart, handel en visscherij en van een noodlottigen samenloop van omstandig heden, waardoor het Bestuur het voorstel op de agenda had geplaatst de aandeelen vol te storten waarvan voorloopig 50% werd ge vraagd en het overige indien de noodzakelijk heid daartoe bestaat. Na de uiteenzetting van de Directie kwam het eerst in behandeling een voorstel van een groep aandeelhouders inhoudende de goed keuring der Balans, en Winst- en Verlies rekening te verdagen en een commissie te benoemen, die m opdracht zou hebben, ■oorzaak en omvang van de verliezen te onder- zoeicen, na te gaan ot bijstorting op de aan deelen noodzakelijk was, en of liquidatie te prefereeren was boven voortzetting van het bedrijf. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een langdurige discussie, waarbij deze groep aan deelhouders voortdurend naar voren bracht, dat in de benoeming dezer commissie in geen geval mocht gezien worden een bewijs van wantrouwen tegen Directie en Commis sarissen, terwijl Mr. Dommering als verte genwoordiger der Centrale Trust Compagnie wees op het noodzakelijke van een directe bijstorting ter verhooging van de waarde van het onderpand in het belang van pandbrief- houders. Tenslotte werd het voorstel dezer groep aandeelhouders met 168 tegen 117 stemmen verworpen en 14 blanco. Op voorstel van Mr. C. N. Guépin kwam daarna in behandeling een commissie te be noemen, die in overleg met Commissarissen en Directie zou te onderzoeken hebben of het bedrijf zou worden voortgezet dan wel of liquidatie te prefereeren was. Met dit voorstel verklaarden Commis sarissen en Directie zich volkomen te kunnen vereenigen en dit werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waarbij twee aan deelhouders verklaarden geacht te willen worden te hebben tegengestemd. In deze Commissie werden daarna be noemd de heeren L. Allard G. P. J. Bec- cari B. Hartelust Jhr. G. C. Quarles van Ufford Mr. J. H. Thiel. Hierna werd overgegaan tot behandeling van de punten, voorkomende op de agenda en werden winst- en Verlies-rekening en Balans met algemeene stemmen goedgekeurd, en de heer P. Lugt, aftredend commissaris als zoodanig bij acclamatie herbenoemd, waarna punt 3 der agenda in stemming kwam, inhoudende de Directie te machtigen de aan deelen te laten volstorten, met dien verstande, dat 50 zal worden gestort vóór 1 Augus tus 1926 en eventueele verdere stqrtingen zullen geschieden op door de Directie in overleg met Commissarissen nader vast te stellen tijdstippen, zoodra naar hunne mee ning daaraan behoefte bestaat. Dit voorstel in stemming gebracht, werd aangenomen met 166 tegen 102 stemmen. Niets meer te behandelen zijnde, werd de vergadering daarna door den voorzitter ge sloten. De heer Boelee vierde gisteren zijn 25-jarig dienstjubileum als stoffeerder bij de firma Beynes. alhier. Namens de directie werd hij toegesproken en hem een een enveloppe met inhoud overhandigd. Zijn collega's had den hem een prachtig bloemstuk geschon ken. Na den ochtendwerktijd werd de jubila ris in de gelegenheid gesteld het feest in huiselijke kring te vieren. In de gehouden vergadering van de Orde der Advocaten in het Arrondissement Haar lem, is tot lid van den Raad van Toezicht en Discipline ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Mr. P. Tjeenk Willink, gekozen de heer Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink. De Raad heeft tot zijn Secretaris gekozen den heer Mr. A. H. J. Merens. Op de Dinsdagavond in het gebouw Zang en Vriendschap gehouden repetitie van het gemengd koor ..Polyhynmnia" heeft de hul diging plaats gevonden van den heer H. Sti- nis, de hoofdleider van bovenbedoelde reis. Door eene kleine Commissie per auto van hunne woning afgehaald, werd de heer Stinis met zijne echtgenoote, na het zingen van een welkomstlied, door den voorzitter van „Po lyhymnia" welkom geheeten en in een uit voerige rede gehuldigd voor de schitterende organisatie van de reis, waaraan niets heeft gemankeerd. Door deze organisatie toch was het moge lijk, dat aan het groote gezelschap, bestaan de uit ongeveer 220 personen, in een mini mum tijd voor een betrekkelijk gering be drag een maximum genot werd verschaft en dat alles in de hotels zoo keurig was ver zorgd. Geen enkele opmerking is daarom trent vernomen. De deelnemers aan de reis hadden dan ook gemeend als blijk van dankbaarheid voor het vele en groote werk door den heet Stinis zoo belangeloos voor hen verricht, aan dezen een blijvende herinnering te moe ten aanbieden. Door den voorzitter van „Polyhymnia" werd daarom, namens alle deelnemers aan de reis, aan den heer Stinis overhandigd een étui, inhoudende een gouden vulpenhouder en een gouden vulpotlood, beide met de vol gende inscriptie: „Als dankbare herinnering а.d. Belg. reis van Polyhymnia en Zanglust, Mei 1926," terwijl aan diens echtgenoote werd aangeboden een keurige bloemen mand, benevens als meer blijvend aanden ken een zilveren tuil met enkele schitte rende rozen. Nadat nog door den heer J. Moorman, 2e voorzitter van „Zanglust" Amsterdam, die met een groot aantal leden dier vereeniging tegenwoordig was, namens de Amsterdam- sche deelnemers aan de reis het woord ge voerd was, dankte de heer Stinis, mede, na mens zijne echtgenoote, voor de hun ge brachte hulde en sprak daarbij den wensch uit, dat het hem gegeven mag zijn met dc hem geschonken vulpenhouder en het vul potlood, nog vele reizen e.d. voor „Zang lust" en „Polyhymnia" te mogen voorbe reiden en dat deze alsdan met gulden lette ren in de annalen der vereenigingen zullen kunnen worden vermeld. Na het zingen van enkele liederen werd de huldiging omstreeks 11 uur besloten. Politiebureau; Smedestraat, R.K, Gebe denboekje; C. H. Logmans, Leidschevaart 28 1, doode duif; J. J. Noë, Zijlvest 1, etui met inkt; A. Leiting, C. v. Noordestraat 37, glacé dameshandschoenen; 3- yan ^s' Ursulastraat 7, hondenhalsband met pen ning; M. de Vries, Duinlustweg Overveen, (Koningshof), glacé hecrenhandschoen; F. G. Doesburg Lanooy, Kleine Houtstraat 43, kam in étui; A. Slot, Kleine Houstraat 55, grijs poesje, Fauna; G. Jans, de Keystraat gr. wit poesje; v. d. Griendt, Alexander- straat 13, kammetje in étui; H. Broerstra, Oorkondelaan 6, kinderkousje; A. v. Norden, Olycanstraat 11, studentenmuts; B. Buys, Anthoniestraat 51 M, meisjesmuts; J. v. Munnik, Drossestraat 13, motoronderdeel; A. Lootsma, Leiweg 96, Velseroord, dames- portemonnnaie m. i.; A. v, Rossum, Gast huissingel 12, hondenbel. penning; G. Lam- merse, Leidschevaart 38 d, theepot; L, v. d. Peyl, L. Molenstraat 18A rd., portemonnaic m. i.j Politiebureau, Smedestraat, pet; J. A. Wïelaart, Oranjestraat 136, rijwlelbel. merk; B. v. Dijk, Brouwersvaart 42, rijwielbel. merk; Baarnink, Groote Houtstraat 131, rij wiel; A. de Ridder, Botermarkt (Fa. de Gruyter), rijwiel; A. F. Huizinga, Schalk- wijkerweg 37, rijwielbel. merk; A. Spruyt, Wouwermanstraat 93, reticule m. i.; Politie bureau, Smedestraat, rijwiel; G. Malherbe, Zuidpolderstraat 93, rozenkrans in étui; F. Akerslost, Rustenburgerlaan 28, schaar; K. Scholtens, Spaarnwouderstraat 53, meetkun- deschrift; J. Kammeyer, Teslastraat 15, Heemstede, gummischoen; R. Geyl, Konin ginneweg 61, speldje; A. Lagerveen, Schalk- wijkerweg 7, heerenschoen; A. Knap, Ted. v. Berkhoutstraat 2 vulpotlood; J. Ooster ling, Saenredamstraat 29, vulpen; Kantoor Gem. Ontvanger Haarlem, wandelstok. H. Blom, Verspronckweg 133, Armbandje; P. Kabel, M. v. Heemskerkstraat 56rood, armband; C. Schulpzand, Harmenjansstraat 67, beursje; J. Vet, Coltermanstraat 2, boek jes (W. B.j; J. Edelhauser, Merkmanstraat 12, beursje met inhoud; W. Snoeks, Vooruit gangstraat 28, kindercape (A. N. W. B.); Kennel Fauna, Parklaan: gele hond, gebracht door Rinses, Gasthuisvest 49, zwartwitte hond, gebracht door N. v. Elferen, Park laan 92, grijswitte kat, gebracht door A. Leonard, Koudenhorn 40; D. Claus, Frans Halsstraat 46 rood, kinderketting; H. Ken- sen, Zonnesteer 4, lorgnet in etui; Politie bureau, Smedestraat, mat vijgen; J. Drog- trop, Zomerkade 35, pet; P. Eken, Oranjes straat 21, vulpotloodhouder; C. J. Roozen, Gr. Houtstraat 81, portemonnaie; Piët, Zijl straat 73, portemQnnaie; J, Dekker, Brou wersplein 46, rekeningbon; M. Dekker, Zocherstraat 67, rijwielbelastingmerk in étui; J. Rensen, Korte Begijnestraat 13, ring; De Graaf, Zijlweg 66, huissleutel; J. v. d. Hoek, Da Costastraat 41, actetasch; T. Kimmenade, Brouwersvaart 40, taschje met zeep, enz.; Kuipers, Essenstraat 27, wollen vacht; A, Kempi, Koninginneweg 6, zak doekje; J. Pardoen, Eikenstraat 10, Schoten, zwempak met handdoek; W. van Beelen, Oranjestraat 172, zwempak enz. iniiiKiiniiiiüiiiiiiiuM Ondertrouwd: 1 Juni. J. Jansen en P. Diteweg. 2 Juni. H. de Ruiter en A. M. C. v, d. Pol P. L. Randoe en L. Stöekl. J. Kromhout en P. M. Angenent. B. v. Wees en P. A. Zwart. L. H. Stegeman en D. C. Haak. H. Schenken en G. E. Ver boom. H. J. v. Dijk en J Meerburg. Getrouwd: 2 Juni. W. F.' Cival en G. E. Hartog. P. Pan en A. Weldring. J. E, Blankwater en J. C. Hoed. J. M. v. d, Woert en C. C. Verbruggen. H. F. Boden graven en B. v. Honschoten. Geboren: 1 Juni. z. van J. W. Biezeveld Marris. z. van K. PelBosma. Overleden: 1 Juni. M. JansenHaeseker, 70 j., Oost Indiëstraab Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heeren Kuencn. Loosjes en Peper. Goedkeuring balans. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de balans met winst- en verliesrekening over 1925 betreffende het complex 74 woningen van de Haaarlemsche Stichting tot Woning verbetering. Goedgekeurd. Aankoop opstallen. B. en W. stellen voor, de Roei- en Zeil- vereeniging „Het Spaarne" op 1 Januari 1927 te ontslaan uit de huur van een op pervlakte land en water aan de Friesche Varkensmarkt en voor 4000 eenige op stallen over te nemen. De heer KINGMA vraagt, waarom het gebouw der vereeniging aangekocht moet worden. De heer VAN SANTÉ had dezelfde vraag willen stellen! Volgens dg overeenkomst moeten de opstallen door de vereeniging verwijderd worden. Nu komt zij er dus goed af. Spr. vraagt, of het gebouwtje valt in het projectieplan van straten op het Phoenixterrein. Wethouder REINALDA antwoordt, dat omtrent de richting van bedoeld stratenplan eerst in 1933 beslist kan worden. B. en W. willen door aankoop de ver eeniging helpen en verder willen zij de gebouwen aankoopen, om ze aan „Het Jon- gensgilde" te verhuren, opdat deze Jeugd organisatie de plannen, welke bij haar be staan, kan volvoeren. De heer VAN SANTÉ merkt op, dat de kosten van verwijdering nu ook nog voor rekening der gemeente komen. Dat wordt dus een dure geschiedenis voor de gemeente. Wethouder REINALDA merkt op, dat ook in de toekomst de gebouwen noodig kunnen zijn. Daarover moeten we ons dus thans nog niet uitspreken. Het voorstel wordt goedgekeurd. (De zitting duurt voort.) Naar wij vernemen, heeft de heer Peper, die wegens een beenbreuk in het St. Elisa beth's Gasthuis was opgenomen, dit heden verlaten. Vr.: 1. Hoe kan men' wit glacé, waar vet vlekken op,gekomen zijn, schoonmaken en als dit niet gaat, hoe moet ik het dan ver ven? 2. Is er in Stoop's Badhuis gelegenheid om te zwemmen en wat is de prijs hiervan? Wanneer is het geopend? Antw.: 1. Met tetrachloorkoperstof. Vraag uw drogist. Zoo noodig met wat talk of speksteenpoeder nawrijven. 2. Wendt u even tot de directie, die te lefonisch te bereiken is. Vr.: Kunt u mij ook zeggen, waar het kantoor is van het Tuindersblad „Floralia"? Antw.: Uitg. N.V. Stoomdrukkerij „Flo ralia", Willem van Gorcum te Assen. Vr.; 1. Ik ontving een aanslagbiljet fo rensenbelasting van de gemeente Schoten, gedateerd 8 Mei 1926, belastingjaar 1923— 1924 (1 Mei 1923—30 April 1924), daar ik toen te Haarlem woonde en te Schoten werkzaam was. Daar ik meende, dat belas ting na 3 jaar verjaard was, moet ik dan dezen aanslag voldoen? Vr. 2. Zoo neen, tot wien moet ik mij wenden om dezen aanslag ingetrokken te krijgen. Antw. 1. U hebt gelijk, dat belasting na drie jaren niet meer nagezonden kan wor den. Indien u echter reclameert, doe dat in 5% Nederland 1919 1017/s 1017/8 6% Nederland 1923 4% Nederl. 1917 9915 tg 9915/, 7% N.-I. 1921 A.. N.-I. 1923 D.. Oude Vaart dito Gem, Eigend. Mij. „Nederland".. 1643/4 Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Jude Boot Hol!. Stoomboot H. V, A, 670l/2 .665.66 Java Cultuur Jurgens gew 164 1631/g Koloniale Bank Indische Bank 163l/4 163 Cert. Handel Mij... 1491 u 149 Reso dito 1483/, Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie Marine comm 913/l6 91/2 Vorstenlanden Actions id. 163 163i/2 Comp. Mere. Arg Poerwoderjo 397l/8 399 Senembah 422 418 389 386 A'dam Rubber 306 3021/a Serbadjadi 2981/ Wai Sumatra DordtSche Petr. Southern Rails 1511/2 Anaconda 921ó/16 V abash 427/g Comm. Maxwel 16 2 JUNI EERSTE KOERS LATERE KOERS - i 1 1 65.571/2 NEW-YORK 1 9.471/2 9.50 1 7.371/3 élk geval, dan zunlt u ten antwoord krijgen |at het kohier opgemaakt was voordat de 3 jaar om waren. 2. Zie daarvoor de ach terzijde van uw aanslagbiljet. U moet zich wenden tot den Inspecteur der Belastingen. Vr. Ik woon in Haarlem en ben werk zaam in Schoten. Mijn salaris bedraagt 2000. 8K> pet. dus 1830. 1. Wat moet ik over het jaar 1923/24 aan foren senbelasting betalen? Voor dit zelfde jaar heb ik te Haarlem aan rijksink. en verd. bel. betaald resp.: 33., 44.55 en 6., dus 83.55. Wat wordt mij dearvan terugbe taald? 2. Wat moet ik van datzelfde salaris over 1924/25 te Haarlem betalen en wat oevr 1925/26? En te Schoten? Antw. Wendt u met een reclame tot de inspectie der belastingen. 2, In Haarlem over 1924/25 een bedrag van 94.10 en over 1925/26 85.10; in Schoten 112.10 AMSTERDAM, 2 Juni. H. M. trok he denmorgen om 9 uur uit om een wandelrit te maken. H. M. zal van het bezoek aan het Hoogovenbedrijf, hedenmiddag, gebruik ma ken om tevens de werken voor de nieuwe sluis aldaar te bezichtigen. LEIDEN, 2 Juni. Er wordt in den laatsten tijd door de bloembollenkweekers ernstig geklaagd over den onruststorenden omvang, die de nieuwe bloembollenziekte het z. g. zwartrand aanneemt, Vooral sinds den zwaren regenval van Zondag j.l. wor den de bollen in groote hoeveelheden aan getast, Het eenige afdoende middel om verdere uitbreiding te voorkomen is, ze te rooien. Bij sommige hyacinthenkweekers beloopt de schade in duizenden guldens. 315 Vette kalveren, le kw. 0.800.90, 2e kw. 0.680.78, 3e kw. 0.550.67 per K.G., levend gewicht; een enkel prima kalf boven noteering; 103 nuehtere kalve ren 16—21 per stuk; 471 varkens Holl. le. kw. 11.02 per K.G.; Overz. en Geld. le kw. 11.02 slachtgewicht; vette varkens 0.961 BERLIJN, 2 Juni. Volgens hier ont vangen berichten uit Parijs, is de strijd in Marokko weer opgelaaid onder opperbevel van den broeder van Abd-el-Krim, zouden sterke troepenmachten der Rifsf een aanval hebben gedaan op Tetoean en de voorste den ingenomen hebben. RANGOON, 2 Juni. Officieel is vast gesteld, dat het aantal slachtoffers van den ccycloon 2800 bedraagt. De meeste slachtof fers verdronken door het overstroomen der rivieren. De schade is geweldig. KOPENHAGEN, 2 Juni. Voor de eerste maal sinds Mei 1925, toont de Deensche buitenlandsche handel in April een surplus van de exporten over de importen aan. De voorloopige cijfers geven aan importen 115 millioen Kronen, aan exporten 137c mil- lioen Kronen met inbegrip van 9 millioen herexporten, zondat het export-surplus is 22 millioen. PARIJS, 2 Juni. Gisteren hebben twee vliegongelukken plaats gehad. Een Fransch postvliegtuig van den dienst Genève Lyon met 4 passagiers moest nabij Clermont wegens een motordefect landen. Het vlieg tuig werd ernstig beschadigd. De inzitten den werden licht gewond. Een vliegtuig ParijsLonden, dat gister middag is vertrokken is niet te Craydon aangekomen. Men heeft niets meer van het vliegtuig vernomen en men vreest, dat het in 't Kanaal neergestort en gezonken is. BRUSSEL, 2 Juni. De nieuwe belasting voorstellen, welke de Belgische regeering heden zaf indienen, bevatten een heffing op de onroerende goederen en verhooging van de douanerechten. De grondbelasting zal niet verhoogd worden, doch vöor de tweede keer worden geheven. Een luxe belasting, waarvan de opbrengst op frs 250 millioen wordt aangenomen, zal eveneens worden geheven. Koffie en petroleum zullen niet belast worden. De totale opbrengst van 1500 millioen francs za! worden gestort in een amortisatiekas ten behoeve van de vlot tende schuld. STOCKHOLM, 2 Juni, De Zweedsche Rijksdag heeft de principes van den werk loosheidssteun besproken en alle burgerlijke partijen, n.l. conservatieven, liberalen, agra riërs en prohibitionisten, besloten tegen de Scciaal-Democraten te stemmen. De Soci aal-Democratische regeering stelde de kabi netskwestie en zal derhalve heden aftreden. De Koning zal vermoedelijk den leider van de prohibitiepartij. C. G. Ekman. verzoeken een nieuw Kabinet te vormen. OEFENWEDSTRIJD. NED. ELFTAL. Zondag a.s. speelt het Ned. Elftal -op het terrein van Sparta te Rotterdam een oefen wedstrijd tegen de Belgische le Wasser „Daring" uit Brussel BLAUW-WIT—SPARTA: 0—1. Sparta heeft zich door een 10-over- winning op Blauw-Wat in de finale geplaatst om den N. V. B.-«Beker. AMERIKAANSCHE TENNISTERS TE PARIJS. De landenwedstrijd tegen Frankrijk. RichardsLacoste. Op de banen, van de Racing Club te Paris heeft de Amerikaansche tennisploeg den eersten wedstrijd gespeeld. Van het lijvige programma, hetwelk ge durende de Europeesche tpur afgewerkt; moet worden. Ook aan de Harde Baan- kampioenschappen van Frankrijk van 2 tot 13 Juni, en het Wimbledon tournement van 20 Juni tot 4 Juli, nemen de Amerikanen deel. Dat hun start in den landenwedstrijd tegen Frnakrijk ietwat „sow" geweest is, valt te begrijpen, Het biijkt uit Richard s nederlaag tegen Féret, welke no. 4 op de Fransche lijst geplaatst is (na Lacoste, Borotra, (Cochet), uit den nederlaag van Richards en Kinsey tegen Lacoste en Brugnon en de moeilijk bevochten twee sets overwinning van Miss Wills op Mme. Matthieu. Ontegenzeggelijk is het voor Richards een nadeel geweest om tegen Féret een best of three sets te moeten spelen, zulks even als alle heerenpartijen in verband met het tekort aan tijd. Daar vrijwel alle partijen op de schitterend gelegen, aan alle zijden door tribunes omgeven centrecQurt werden gespeeld en de regen den eersten dag spel onmogelijk maakte, werd steeds tot donker gespeeld. De partij RichardsFéret «werd afgebroken bij 11 en de finai-set, toen Richards door vermoeidheid van Féret in een „winning mood" was. De Franschman begon den volgenden dag geheel frisch en kon zijn netaanvallen voortzetten, waarbij hij de onvaste returns van Richards steeds wist uit te buiten. De strijd was buiten gewoon en bij momenten speelden beide spelers brillante volleys en smashes. Het publiek bracht Féret bij zijn over winning, 16—14, ovatie op ovatie. Schakelen wij de damesparlijen uit, dan heeft Frankrijk, niettegenstaande de 8—3- nederlaag itn («ie Davas-Cup-partijen (vier singles en een doubie) een 3—2-ovettwin- r.ing behaald. Hieruit blijkt, dat de Amerikaansche dames veel sterker waren, dan de Fransche speelsters, bij wie MIJ. Lenglen, Mme Golding en Mile, Viasto ontbrak. Miss Wills spaarde zich voor den grooten wedstrijd tegen Suzanne. Mme. Matthieu wist haar in de tweede set drie games achtereen volkomen uit te spelen vanaf de baseline. Prachtige driver, iederen keer scherper op Miss Wills back hand gespeeld, gaven punt na punt en de Amerikaansche mocht van geluk spreken aan een 4—0-achterstand te ontkomen. Ver moeidheid nopdzaakte de Francaise haar tempo te verminderen, zoodat Miss Wills zich kon herstellen en met 6—3, 6—4 won. De partij van Richards tegen Lacoste, gaf ongetwijfeld het beste spel van den wedstrijd te zien. Richards heeft zich door zijn overwinning geheel gerehabiliteerd. Zijn returns waren scherp en hadden de vastheid om een geboren baseldner als Lacoste te evenaren. De strijd droeg echter niet het karakter van het baseline-spel, want vooral in de eerste set was bet Lacoste en in de final-set Richards, welke aan het net kwam. Richards wist bij 4—5 Lacoste vele malen te passeeren, toen deze op te korte drives naar voren kwam, zoodat hij met 7 5 de set in de wacht sleepte. Met 4—3 in.de tweede scheen net einde nabij, maar de bevlieging van Lacoste, deed de situatie geheel veranderen. Zes gaines achtereen van fenomenaal spel van den Franschman gaven 64 en 30 in de final-set. Richards was feitelijk reeds ge slagen, ook blijkens zijn spel en die laatste games. De te verwachten reactie bij Lacoste bleef niet uit. Hoewel er bij 3—1 kansen te over waren van 41 en bij 42, dat twee maal de slag van 5—2, kwam' de game aan Richards. Hoewel Lacoste den nu schitte renden volleerden Richards door lobs achter uit trachtte te dringen, werd het 44. Dan maakt Lacoste een lovegame, 54, maar t}é volgende game is van Richards eveneens qp love en van 66 af zet de Amerikaan zijn fameuzen eindpunt in, welke de match zou brengen. Iederen als passing bedoelden bal, iedere lob, wist hij aan het net te onderscheppen, met 86 het einde 44(e STArtt oi UI EKf.I. Trekking van Woensdag 2 Jua» 5e Klasse 11e Lijst. Hooge oiüzen: 5299 f 25.000. 17155 15.000. 1300 3020 9641 13539 16904 1000. 5149 12292 ƒ400. 3930 4387 200. 4158 5936 6301 9249 11366 16575 17394 18490 100. Priized van 18 139 385 527 636 675 892 913 977 1020 1030 1100 1231 1289 1326 1527 1548 1552 1704 1719 1S05 1833 1875 1948 2065 2314 2331 2334 2497 2633 2890 2964 2968 3224 3384 3490 3555 355(7 3598 3708 3831 4063 4264 4340 4460 4573 4592 4601 4607 4931 4960 5082 5120 5204 5231 5284 5289 5332 5343 5439 5460 5556 5566 5628 5642 5700 5869 6079 6104 6122 6263 6774 6787 6902 6930 6983 7016 7018 7058 7108 7126 7175 7200 7533 7711 7881 7916 7963 8018 8051 8093 8187 8195 8376 8412 8419 8474 8547 8586 8895 890U 8927 9065 9242 9253 9278 9292 9453 9654 9785 9846 990, 9972 10040 10045 10180 10807 10858 10902 11051 11174 J1885 11969 11978 12056 12081 12203 12408 12430 12460 12783 12822 13098 13293 13334 13363 13387 13450 13470 13531 13656 13676 13728 13747 13898 13992 14024 14071 14112 14193 14198 14254 14296 14322 14360 14503 14522 14624 14627 14629 14635 14708 14785 14823 15052 15165 15169 15191 15400 15420 15445 15511 15643 15723 15748 16075 16223 16440 16454 16490 16834 16916 16933 17053 17076 17139 17311 17486 17660 17843 18000 18028 18041 18376 18483 18505 18583 18631 18635 18865 18889 19039 19119 19187 19216 19390 19450 19457 19505 19609 19713 19888 20090 20115 20230 20300 20403 20482 20561 20629 20833 20875 20935 20995 71* 1197) 1650 2052 2733 3550 4225 4642! 5237 54911 6038 6822: 7095 7S54 SI 13 8484' 9099, 9667 10054, 11285 1186? 12394 13156 13487 13954 14226' 146011 147S6 154011 15S25 16865 17429 18098 18820 19340 19795 20426 20951 19 264 466 721 993 1118 1271 1367 20 299 480 750 1026 1132 1279 1396 161 9 1647 1817 1837 1981 2190 2377 2694 2917 3033 3358 3496 3695 3849 4001 4265 4359 4551 4634 4733 4850 5042 5342 5434 5722 5859 6054 6216 6394 6797 7020 7205 7583 7808 8061 8256 8423 8625 8787 9024 9211 9509 9741 9865 9960 2033 2202 2431 2793 2923 3058 3368 3548 3715 3858 4033 4268 4407 4557 4645 4779 4856 5069 5363 5463 5728 5910 6091 6260 6492 6811 7032 7228 7586 7884 8102 8259 8437 8652 8807 9028 9248 9531 9763 9878 9984 NIETEN: 57 109 119 177 229 .300 304 366 411 424 431 516 535 633 658 775 799 915 930 1036 1070 1088 1091 1162 1165 T221 1260 1299 1309 1333 1348 1403 1441 1448 1463 1654 1697 1700 1749 1871 1901 1058 1062 2061 2073 2124 2181 2212 2231 2288 2302 2445 2568 2592 2615 2799 2830 2865 2986 2934 2936 2956 2967 3229 3234 3271 3314 3401 3430 3455 3463 3558 3568 3627 3059 3738 3771 3783 3818 3863 3870 4898 3910 .4034 4044 4101 4149 4276 4277 4290 4291 4411 4465 4483 4519 4558 4591 4596 4597 4647 4658 4656 4691 4780 4789 4812 4825 4861 4949 4951 5019 5083 5122 5165 5196 5366 5372 5385 5387 5476 5483 5496 5633 5744 5750 5765 5801 5928 5951 5983 6041 6112 6137 6177 6181 6309 6336 6343 6475 6527 6618 6661 6680 6896 6909 6916 6920 7073 7106 7130 7136 7283 7327 7371 7428 709 988 1114 1265 1354 1579 1755 1971 2186 2344 2677 2907. 2976 3334 3495; 3684, 3848, 3911 4248 4293; 4541' 4620; 4718 4829 5022 5209. 5410 5649 5831 6051 6185 6383 6771, 6942 7199 7510 7704 8050 8234' 8414 8583 8753 9003 9194 9466 9725 9864 9929 10229 10259 10434 10444 10601 10670 10926 11027 11176 11217 11460 11476 11627 11643 11752 11778 11967 11998 12142 12157 12344 12505 12666 12678 12834 12847 13032 13035 13202 13218 13338 13345 13556 13671 13982 14000 14225 15244 14475 14495 14834 14851 15059 15060 15310 15314 15542 15594 15677 15697 15916 15966 16116 16130 16228 16246 16445 16524 16716 16817 16999 17013 17180 17208 17407 17408 17579 17665 17811 17839 18119 18180 18433 18434 18603 18657 18820 18907 19046 19051 19275 19277 19536 19647 19898 19931 20161 20325 20532 20543 20762 20766 20907 20926 7622 7639 7669 7689 7891 7935 7983 8030 8153 8163 8196 8233 8261 8271 8325 8382 8444 8485 8508 8536 8661 8723 8734 8752 8859 8872 8879 8999 9096 9145 9181 9187 9256 9269 9375 9402 9560 9598 9653 9714 9802 9818 9838 9839 9890 9895 9901 9917 10000 10026 10115 10185 10199 10276 10286 10296 10300 10310' 10473 10503 10519 10534 10564 10692 10700 10722 10818 10830 11035 11056 11067 11161 11173 11258 11270 11281 11321 11454; 11510 11532 11539 11540 11565) 11668 11674 11691 11712 11737 11856 11870 11917 11934 11954 12048 12078 12086 12096 12105 12169 12172 12180 12238 12264 12540 12554 12613 12627 12663 12709 12722 12723 12725 12727; 12878 12994 12997 13009 33014j 13043 13086 13131 13144 13161: 13232 13272 13281 13284 1.3316 13365 13372 13434 13435 13440 13725 13751 13804 13890 13913 14012 14042 14133 14148 14151 15274 14353 14358 14385 14473, 14509 14680 ,14713 14821 14831 14898 14903 14927 14928 14953 15134 15157 15185 15265 15275 15332 15351 15417 15498 15509 15598 15607 15641 15667 15668 15701 15737 15770 15792 15824 15988 16025 16030 16037 16069 16132 16192 16199 16209 16226 16259 16279 16340 16341 16361 16526 16554 16573 166S4 16700 16869 16870 16912 16925 16931 17037 17070 17079 17103 17140 17247 17329 17357 17367 17378 17458 17552 17560 17573 17677 17710 17711 17730 17951 17986 18090 18115 18195 18221 18238 18327 18386 18458 18466 18547 18563 18593 18661 18667 18728 18737 18776 18909 18910 18974 18994 19019 19067 19087 19100 19207 19248 19314 19364 19435 19488 19492 19668 19708 19780 19838 19867 19944 19966 20006 20057 20081 20360 20463 20448 20516 20524 20630 20643 20655 20677 20751 20778 20804 20826 20830 20885 20927 20936 2093» v 17431 17668 17875 Dank zij de medewerking der H. F. C. Haarlem, wordt met groote zorg het terrein voor bovengenoemde ontmoeting in gereed heid gebracht, opdat alles een ordelijk en vlot verloop kan hebben. Het aantal inschrijvingen op de diverse nummers bedraagt: 80 M. 48; 100 M. 61; 400 M. 3; Speerwerpen 66, Kogelstooten 23, Discus werpen 24, Verspringen 64, Hoogspringen 37, Hinkstapsprong 4, Polsstokhoog 8, Esta- fete 4 maal 80 M. 7 ploegen, Estafette 4 m. 100 M. 10 ploegen, totaal 355 inschrijvingen. Binnen 3 uur moet het geheele programma verwerkt zijn, waartoe een staf van gym nastiekleraren en officials hun medewer king verleenen. In onderwijs- en sportkringen, ook buiten Haarlem, bestaat groote belangstelling voor deze ontmoeting. Dat Haarlem straks den toets met Dordrecht, Rotterdam, Den Haag, Amster dam, 't Gooi en Utrecht glansrijk uiog» doorstaan!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2