UIT DE PERS. Sport- en Wedstrijden elck wat wils Vreest geen examen! TREKJES. MIJNH ARDT's Plaatselijk Nieuws. NIEUWE HAARL. COURANT Tweede Blad Zaterdag, 5 Juni 1926. Het NederlandschBelgisch verdrag. CRICKET. CRICKET-OVERZICHT. ;o. 448 TENNIS. N. V. B. R.-K. V. V. „Beverwijk". R. K. Sporlvereeniging „The Yellow Black Boys". R. K. V. V. „Zwaluwen", HAARL. VOETBALBOND. Overzicht. ZENUWTABLETTEN Voorwedstrijden voor het water- polo-tournooit van den Nederl. Zwembond. E, D. O. INGEZONDEN. DRIEHUIS—VELSEN. SANTPOORT. Wisselkoersen en koerser van Bankpapier BENNEBROEK. EERST t LATER KOERS KOERS „Het Huisgezin noemt het een verstandig besluit, dat het verdrag opnieuw in de af- deelingen der Tweede Kamer zal worden onderzocht, mits men niet de bedoeling beeft de zaak op de lange baan te schui ven en daarmee in het buitenland den in druk te vestigen of te versterken, dat wij door uitstel tot afstel hopen te komen. Het blad schrijft dan o. ni.: Men kan ook het verdrag van nu niet losmaken van de Belgische eischen on- middellijk na den oorlog, die wij allen eenparig zonder onderscheid van partij, met verontwaardiging hebben afgewezen. Toen verlangde België een stuk van Nederland, en er zijn Belgen, die het nog verlangen. In de kaart van deze Belgen zou men spelen door thans het verdrag, ongezien mag men niet zeggen, maar toch in een stemming van ontoeschietelijkheid on verbiddelijk van de hand te wijzen. En wat te veel hebben de tegenstan ders van het verdrag de geldelijke offers laten wegen, die het ons vraagt, aldus vooral tegenover het buitenland een zekere krenterigheid gedemonstreerd die1 te meer misstaat na de zee van ellende, du tengevolge van den onmenschelijkei Duitschen inval over België is gekomen. Het was menschelijik en christelijk, niet meer, dat wij voor de Belgische oorlogs slachtoffers mededoogen hadden en tegenover hen gastvrijheid beoefenden; wij kunnen ons daarop niet beroepen om nu stokstijf een regeling "te verwerpen, welke België economisch in een eenigs- zins gunstiger positie brengt en het boven dien zooalswij het zien wat min der vastklinkt aan Frankrijk. Aan internationale poiitiek hebben wij in de laatste eeuw weinig of niet gedaan; onze horizon ging niet ver buiten de landsgrenzen, en wat al te gemakkelijk hebben we minister Van Karnebeek, die een diplomaat van meer dan Nederland- sche maat is, gesmaad om zijn vasthouden aan het verdrag. Het is uiterst gemakkelijk dit verdrag te verwerpen, en na den heer Van Karne- beek zullen we wel een ander minister van Buitenlandsche Zaken krijgen. Maar er moet een oplossing worden ge vonden; de zaak is met de afwijzing van het verdrag niet van de baan. België, Frankrijk en Engeland zullen we tegenover ons zien, en de opvolger van minister Van Karnebeek zal meer dan één mauvais quart d'beure doorbrengen. Zoo ooit, dan zal bij de openbare be handeling van dit wetsontwerp in het Parle. ment van de wijsheid onzer volksvertegen woordigers veel govraagd worden en zal men de beteekenis van dit internationale vraagstuk ten volle mogen beseffen. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. I le klasse. V. O. C.—H. C. C. II HaarlemV. R A. AjaxRood en Wit. HilversumQuick 2e klasse A. A. C. C.Albion. Rood en Wit II—R. C. H. V. R. A. II—Haarlem II. V. V. V. II—V. V. V. III. Het programma van verleden week is let- lijk in het water gevallen. Hoewel de cricket spelers het over het algemeen niet zoo bij zonder met het weer troffen, was dit toch een dag zooals we er ons uit de laatste jaren geen herinneren. Uitgezonderd den wedstrijd Rood en Wit P.W is ervan het programma dan ook niets terecht gekomen en ware het niet dat de Enschedeeërs zoo'n verre reis ach ter den rug hadden, dan was ongetwijfeld ook deze ontmoeting uitgesteld. Rood en Wit heeft kans gezien haar puntenaantal met twee te vermeerderen. Goed cricket is er natuure lijk in gegeven omstandigheden niet te zien geweest. De bezoekers brachten het tot 70 runs, terwijl Rood en Wit dit aantal bereikte eoor het verlies van 5 wickets, nadat het er aanvankelijk waarlijk nog naar had uitge zien dat het slechte wicket den Haarlemmers te groot e parten zou spelen. Wanneer de voorspelling dat Vrijdagsweer Zondagsweer beteekent nu ook eens in gun- stigen zin uitkomt dan zullen de cricketters het toch Zondag eens treffen. Laten wij het hopen want er staan verschillende aardige Wedstrijden op het programma. Haarlem speelt aan den Schoterweg V.R.A. dat wij als een middelmatige ploeg beschouwen. Verrassingen voorbehouden kunnen wij hier moeilijk anders dan een overwinning voor de thuisclub voorspellen. Een verrassing zou eventueel het bowlen van Rincker kunnen opleveren. Rincker op Zijn best is nog steeds een bijzonder gevaar lijk bowler die het menig goed batsman danig lastig kan maken. Doch zelfs wanneer wij Zondag den Amsterdammer in topvorm Zouden aantreffen gelooven wij niet dat dit Voor Maas c.s. een beletsel zal zijn om zich van de overwinning te verzekeren. Verreweg het meerendeel der Amsterdamsche batsmen is van middelmatige kwaliteit en het uitste kende bowlen van Maas en Schmeink zal hen Wel te machtig blijken. Rood en Wit speelt in Leiden tegen Ajax van wie de Spanjaardslaanmenschenbehooren te winnen. Hoewel het Rood en Wit waar schijnlijk niet zal gelukken de Leidenaars voor zulke lage totalen uit fe gooien als Haa ien dit eenige weken geleden deed moeten de Rood en Wit bats toch in staat zijn het met el te sterke Leidscfee bowlen met voldoende succes te bespelen Bij de twee andere wedstrijden V.O.C. H.C.C. 2 en Hilversum-Quick zal het aan spanning niet ontbreken. Voor de tweede klasse wordt aan de Span jaardslaan de plaatselijke ontmoeting tusschen de Rood en Wit reserves en R.C.H. gespeeld. Hoewel de R.C.H.'ers gedurende den laat- sten tijd vrij goed op dreef zijn, hetgeen van Rood en Wit II nu niet bepaald kan worden gezegd, meenen wij een overwinning voor de oudste tweede klassers te moeten voorspellen. Haarlem 2 bekampt V.R.A. II in Amster dam en evenals verleden week Zaterdag zul len de Haarlem reserves daar wel in staat blij ken het Amsterdamsche elftal een nederlaag toe te brengen Een bitter-zoete rijm Ik ga u vertellen, Aandachtig publiek, Van de bittere Ernst des levens. 't Verhaal zal doen plengen Eén bittere traan En 't harte doen Klepperen tevens. De held van 't verhaal Is Ernst Bitter genaamd En bittere ernst Was hem 't leven. En werd in 't verhaal Geen heldinne gemengd. Dan was 't heel'mdal „Bitter" gebleven. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse. Afdeeling 1. Rotterdam: Anglo Dutch IaT. O. P. 1. Dordrecht: Dordreclht L.T.C. IAnglo Dutch lb Afdeeling 2. Haarlem: Haarlem IaFestina. Amsterdam: D. D, V. IaHet Spiegel Ia. Afdeeling 3. Bussum: Het Spiegel IbStadivo L Hilversum: ISmash I. 3e klasse. T. V. H.Beverwijk. T. C. H—M. V. V. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. Be QuickFeijenoord. StormvogelsM. V. V. Promotie. Helder—Q. S. C. B'aarnD. O. S. Afd. II. Promotie. 4e klasse. SchiedamT, H. B. Afd. III. Promotie. Robur et VelocitasQuick. Afd. IV. Promotie. N. Z. M— P. S. V. DEMI FINALE BEKER. L. O. N. G. A—S. V. V. terrein D. F. C. Dordrecht. STORMVOGELS M. V. V. Voor dezen wedstrijd beschikken de Stormvogels over het volgend elftal: Thijssen Koster v. d. Velde Jr. Struys Haak Bakker Oldenburg Blinkhoff Houtkamp v.d. Velde Boekelaar. Dit elftal ziet er heel wat anders uit, dan dat, hetwelk in Maastricht een 2-1 neder laag leed. Alleen Bakker, Struys en Boeke laar bezetten hun oude plaatsen, terwijl de twee v. d. Velde's als nieuwelingen zijn op genomen en Snoeks en Visser op nonactivi teit zijn geplaatst. Na het kampioenschap va# Enschedé een maal een feit is, heeft de wedstrijd ongetwij feld veel van zijn aantrekkelijks verloren. Toch gelooven we, dat de kennismaking met de Zuidelijke kampioenen een gailA.naar het Stormvogelsterrein wel zal loone™Het bin- nentrio Lans, Felix en Paffen, de spil Bergen en de rechtsback Seegers zijn heel goede spelers" en ook de overige mogen er zijn. En waar de Stormvogels ongetwijfeld zullen trachten revanche te nemen, verwach ten we, ondanks het feit, dat het kampioen schap niet meer de inzet is, een aardigen wedstrijd. Programma voor 6 Juni, T. Y. B. B. IBeverwijk I, half drie. Beverwijk IINieuwendam I, half drie. Beverwijk IIINieuwendam II, vier uur. T. Y. B, B. IIIfeeverwijk lila, één uur. R. C. O. IBeverwijk IV, half drie. Dem. IIBeverwijk V, één uur. T. Y. B. B. jun.Beverwijk VI, vier uur. Op het Beverwijk-terrein komen dus de kampioenen zich met de momenteel sterke Beverwijk-reserves meten: het publiek, dat juist zoo vaak naar het „eerste" alleen komt zien, heeft nu een mooie gelegenheid voor een heel aardigen wedstrijd onzer reserves, terwijl ieder, die wat voor de rood-witte kleuren voelt, vast en zeker het befaamde De naam der heldinne, Die luidt Suze zoet, Dat doet iets het Bitt're verzachten. Al blijft het verhaal In een bittere sfeer, Ik zal ook de Zoetheid betrachten. 't Geluk, of het noodlot, Heeft het dan gewild, Dat Suze die Ernst Ging ontmoeten, En Suze Zoet mocht Heel veel bittere ernst Van 't leven van Bitter verzoeten. Ernst Bitter kreeg Suus, Suus Zoet kreeg Ernst Bitter, Dies kregen ze Beiden elkander, In liefde, hoe ook Een contrast was Hun naam, Deed d'een vast niet Onder voor d'ander. Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding derde zal zien spelen, dat nu de Nieuwen- dam-reserves het zelfde lot doet ondergaan als in een tijd van twee weken Vitesse, For ward II en de Meeuwen ondergingen. Nog erger dan de held, die in één jaar twee trotsche koninkrijken, tot driemaal toe de trotsche vlag deed strijken! Waar Burger c.s. strijden, zegevieren de roodbroeken! De andere vijf elftallen maken visites. Het eerste zal T. Y. B. B. een goede partij voetbal laten zien. Of 't een overwinning wordt? Ik weet het niet, maar zeker een mooie wedstrijd. Het andere derde elftal (de drie-aatjes!) zal zich zelfs niet door de kampioenen laten stuiten in zijn overwinningenreeks, terwijl 't zesde The Yellow Black Babies bezoekt. Het vierde maakt een groote reis naar Heemstede en zal in het Sportpark in R.C.O zijn meerdere moeten erkennen, terwijl het vijfde de blauw-witte plaatsgenooten be zoekt, wat natuurlijk een kleine overwinning voor de Dem-reserves beteekent. Of den ken de roodbroeken er anders over? Er zijn ongetwijfeld veel leden, die den onvermoeiden werker Thomas Zondag a.s. behulpzaam zullen zijn om orde op het ter rein te houden: op het terrein moet orde zijn, dat is in het belang der leden, denkt daar aan. We moeten leden hebben, die voor hun roode broek alles over hebben, zoo zijn er veel, maar nog niet allen. Komt jongens, maakt „Beverwijk" groot! AAD. Secretaris H. v. Turnhout, Emmaplein 38. Hedenavond van 7 tot 8 uur contributie betalen in het gebouw „St. Bavo", Smede- straat. Maandagavond 8 y2 uur bestuursvergade ring in de R.K. Mil. Vereeniging, Zoete- straat 12. Voorgesteld als werkende leden H. v. Gastel, Frans Halsstraat 20 en L. Schrama, Harmenjansstraat 1. In overleg met onzen geestelijken advi seur is de officieele opening van ons nieuw terrein, welke verleden week zoo leelijk in het water viel, bepaald op Zondag 20 Juni a.s. Het programma voor dien dag luidt T.Y.B.B. 2—de Meer 3, half 1 uur; T.Y. B.B. I—de Meer I, 2y3 uur; T.Y.B.B.-ju- nioren, R.K.V.Z. jun. 4 uur, terwijl om 2 uur de plechtige inwijding van ons kleed huis zal plaats hebben. De R.K. Harmonie „St. Caecillia", dir. de heer Huijboom, heeft zich bereid ver klaard dien dag weer haar welwillende me dewerking te verleenen. Meerdere bijzon derheden worden binnenkort bekend ge maakt. Morgen komt Beverwijk met drie elftal len op bezoek aan den Schoterweg. Om 1 uur speelt een gecombineerd elftal der Boys tegen Beverwijk 3A. Om half 3 de beide eerste elftallen, en ten slotte om 4 uur nog een wedstrijd tus schen T.Y.B.B. 5 en Beverwijk 6. Als het weer eenigszins medewerkt be looft het een gezelfigen middag te worden op het keurig ingerichte veld, of zou Pluvius weer als spelbreker optreden....?? HENK. OPENING NIEUWE TERREIN DER R.K. VOETBAL VEREENIG. CONCORDIA TE HILLEGOM OP ZONDAG 6 JUNI. A.s. Zondag, 6 Juni wordt het nieuwe ter rein van bovengenoemde vereeniging ge opend. 's Morgens wordt in de St. Martinus kerk een H, Mis tot intentie der leden op gedragen door den Eerw. Adviseur der Ver eeniging. Na de H. Mis Generale H. Commu nie, waarna gemeenschappelijk ontbijt in het gebouw der Jozef Gezellen. 's Middags te luur speelt het tweede elf tal, waarna om 3 uur de wedstrijd aanvangt: Concordia I De Meer I (Amsterdam). Voor dezen wedstrijd is een beker beschikbaar gesteld en beide partijen zullen wel hun uiterste best doen deze trophee te bemach tigen. Rekenen we op een fraaien wedstrijd en vooral mooi weer. De wedstrijd zal waar schijnlijk worden opgeluisterd door muziek van de Hillegomsche Harmonie kapel; op het oogenblik van schrijven was dit echter nog niet definitief bekend. Het nieuwe terrein is gelegen achter het kerkhof der St. Martinus parochie en is te bereiken door de Meerstraat. Secretaris J. C. Kruyver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel nieuws. Voorgesteld voor royement wegens wan gedrag en wanbetaling H. van den Bosch Jr., Tweede Vooruitgangstraat 16, Haarlem Geroyeerd wegens wanbetaling: J. de Haas, Lindelaan 22; G, Geers, Binnenweg 91, beiden te Heemstede en J. en W. Dijkers, Dr. Schaapmanstraat 9, te Haarlem. Programma voor Zondag 6 Juni a.s. B. S. M. I—R. K. V. Z. II, half drie. R. K. V. Z. VLisse IV, half twee. Het tweede elftal trekt naar Bennebroek, om daar voor de promotie-competitie te spe len tegen B. S. M. De vorige ontmoeting ein digde in een gelijk spel. Toch zullen de zwartjes flink aan moeten pakken, willen zij morgen weder met één puntje naar Haarlem komen. Enfin, jelui beste beentje voor, mis- chien valt het mee. De Zwaluw-junioren spelen op 't Sport- >ark, tegen de Lisse-adspiranten. Laat het voor jullie een goede oefenwedstrijd zijn en doet allen je best, de puntjes in eigen hóme te houden. Veel succes. JOOP In bittere ernst toog Het paar naar 't stadhuis, Om 'n band voor het Leven te maken, En mocht dra als echtpaar „E. Bitter streep Zoet" De zoetheid Van 't huw'lijk Gaan smaken. Maar of het nu kwam Door de bittere ernst, Waarvan Ernst zich steeds Zag omgeven, De zorgen, zij drukten Heer Bitter terneer, Vermoordden de Zoetheid van 't leven. Zijn vrouw, Suze Zoet, Zag, hoe steeds meer de ernst Haar Ernst in de put Deed verzinken. „Hij gaat" Sprak ze schreiend In bittere klacht „Zich hevig aan bitter Bedrinken Nog één wedstrijd en eindelijk zal het voetbal-seizoen afgeloopen zijn. Kinheim en Haarlem 3 zullen uitmaken, wie zich Kam pioen van den geheelen H. V. B. mag noe men. Eigenlijk moeten hiervoor 2 wedstrij den worden gespeeld, maar in overleg met beide vereenigingen heeft het bestuur van den H. V. B. besloten met één ontmoeting op onzijdig terrein te volstaan. E. D. O. is zoo vriendelijk geweest haar terrein hier voor af te staan, zoodat Zondagmorgen om 10 uur aan de Kleverlaan de beslissing zal plaats vinden. Het is dit jar wel bijzon der laat geworden, ik ben geneigd zelfs te zeggen het is te laat geworden met de of ficieele voetbalwedstrijden. Maar verschil lende omstandigheden hebben daar helaas het hunne toe bijgedragen. Het resultaat van de gespeelde competitie is als volgt; Kinheim, kamp, 1 A; Haarlem 3, kamp. 1 B; Zandvoort 3 en T. H. B. 2 degradeeren naar de 2de klas; Kennemers 2 en Storm- veld. promoveeren naar de eerste klas: V. O. G„ Hillegom 2, Aurora 3 en V. S. V. 3, promoveeren naar de 2de klas en Ripperda, Halfweg 2. T. H. B. 3 en Kennemers 4, de gradeeren naar de derde klas. Van de Zaterdagmiddag-competitie be haalde Ulysses het kampioenschap, zoowel in de 1ste als in de 2de klas. Al zijn de officieele wedstrijden afgeloo pen, toch rolt de voetbal den geheelen zomer door. Vele seriewedstrijden en vriendschappelijke ontmoetingen zijn hier de schuld van. De andere Zomersporten zijn nog niet zoo bij onze jonge mannen ingeburgerd, dat zij het bruine monster voor bepaalden tijd kunnen laten rusten. Voor de serie-wedstrijden van D. I, O. worden morgen de finalen gestreden in afd. 1 en afd. 2. Tot nog toe heeft D. I. O. het niet bijzonder getroffen met het weer en dus ook niet met het bezoek. Regen en wind hebben er voor gezorgd, dat de serieus opgezette wedstrijden niet' aan hun doel hebben beantwoord. Voor'dezen laatslen dag heeft D. I. O. de beschikking gekregen over het E. D. O.-terrein. Wei een bewijs, dat het Bestuur van E. D. O. nog niet den tijd is vergeten, dat rood-zwart ook met financieele zorgen te tobben had. Iets, dat de E. D. O.-bestuursleden tot eer strekt. Voor D. I. O. hoop ik, dat velevoetbal- liefhebbers getuigen zullen zijn van de laatste wedstrijden. Om 2 uur ontmoeten elkaar R. C. H. 2 en Haarlem 2, daarna G. D. S. I en Schoten 2. De entrée-prijs be,draagt 30 cent, zoodat deze geen beletsel zal zijn voor de diverse aanhangers om hun favorieten te komen aanmoedigen. Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten S. V. H. IH. V. G. B. I, 2—0. Gisteravond werd in het „Zwarte Plasje" te Hilligersberg de voorwedstrijd voor het waterpolo-tournooi van den Nederlandschen Zwembond tusschen S. V. H, en H. V. G. B. gespeeld. De H. V. G. B.'ers hadden vier in vallers, Hilligersberg één. Onder leiding van den heer R. van Senus stellen zich de par tijen als volgt op: H. V. G. B. A. Boeree, R. Gussenhoven, L. Brunt, P. van Ommeren, A. v. d. Ham, H. van Luijken, H. Hofmeester, Barends, Mr. Jongencel, Konlnck, Smit, Verhoef, Hellendoorn, S. V. H. I Zeisman. Direct na den uitgooi treedt S. V. H. aan vallend op, doch de achterhoede weet het gevaar te voorkomen. De invallers Brunt en Gussenhoven speelde een heel goede back partij en weten hun tegenstanders flink in bedwang te houden. Jammer is het dat van de voorhoede zoo weinig kracht uitgaat, de zware achterhoede van S. V. H. heeft de voorhoede in bedwang, terwijl de gladde bal bij het schieten hen ook parten speelt, wan neer v. d. Ham en Hofmeester een beetje meer tactiek verkrijgen en iets zwaarder worden, zullen het mettertijd uitstekende krachten worden. Een woord van hulde is op zijn plaats voor het zevental met zoo veel invallers, dat tegen de kampioenen van verleden jaar slechts een 20 nederlaag leed. Langen tijd houdt H .V. G. B. den druk op haar doel vol, maar de ballen, die naar de voorhoede geplaatst worden, komen gere geld terug. Eindelijk moet Boeree dan ook zwichten voor een mooi schot van Barends. Spoedig hierna is het rust. Na de rust komen de H. V. G. B.'ers even in de meerderheid en weten bijna te scoren, doch de gladde bal speelde hier par ten. Langzamerhand komt S. V. H. in de meerderheid, maar Boeree en de rest van de achterhoede is in uitstekende conditie en weten tot even voor tijd alle gevaar te voor komen. Eindelijk wordt Boeree door een boogschot verrast en heeft Hilligersberg een 2—0 voorsprong. Spoedig hierna is het einde. H. V. G. B. kan met voldoening terugzien op dezen wedstrijd, waarbij haar reserves blijk gaven veel voor de toekomst te be- loven. 't Werd bar met Ernst Bitter Hij bitterde sterk, Hoe of ook zijn vrouw 'r Tegen morde. De buren, zij spraken „Mensch, doe er wat aan, Want heusch, 't begint Ernstig te worden 1" En ach, Suze Zoet Sprak met veel bitterheid „Voorheen was mijn Ernstje Mijn leven. Maar thans is mijn leven Slechts bittere ernst, 't Heeft weinig Van 't zoet mij gegeven I" Zij smeekte „Ach, Ernst, Kerel, bitter zoo niet 1" Ernst Bitter liet haar Echter praten. Hij zei ,,'k Ben verbitterd Door't bittere lot, En kan nu het bitt'ren Niet laten STORMVOGELS—M.V.V. De Maastrichtenaren verschijnen met het volgende team: Van Haaren Seegers. Kruintjes Seyen, Berger, v. Wijngaarden Voorjans, Paffen, Felix, Soons, Ronda. A.s, Zondag gaat E.D.O. naar Zandvoort voor het spelen van een nederlagwedstriid tegen de club van dien naam. Reeds speel den ZandvoortR.C.H. 33 en Zandvoort Bloemendaal eveneens 33. Nu E.D.O. nog en Ajax. De E.D.O.-opstelling is als volgt: Meenhorst Kuil Boeré J. Perucel, Dinkla, C. v. d. Laan Swart J. Ooinen, Tanis. Perucel, v. d. Hurk. Op het E.D.O.-terrein speelt 's morgens Haarlem IIIKinheim om het kampioenschap van den H.V.B. En 's middags de finale's van de serie-wedstrijden van D.I.O. o. m. Haar lem IIR.C.H. II om 2 uur. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zicb niet aansprakelijk. R.-K, VOETBALVEREENIGINGEN le en 2e Klassers. We bevinden ons allen op een hellend vlak hoe eerder wij daaraf zijn des te beter. Zondag 30 Mei 1.1. hield de Bossche Bond een bespreking betreffende zijn afsch «Ming van de R. K. F. 't Gevolg van die bespre king was zooals steeds gebeurd, 't benoe men van een commissie Wat zal 't resultaat zijn? Op den ouden voet doorgaan of hier en daar een kleine verandering, zonder bevrediging voor ver schillende vereenigingen, die niet langer de lasten van zoo'n dure Utrechtsche federatie willen dragen, 't Kan heel goed zonder zoo'n federatie-bestuur 't kan zelfs zonder althans geen hooge kosten. Graag had ik, dat vereenigingen mij be richt zonden, als zij zich met onderstaande kunnen vereenigen, om dan gezamenlijk tot een algeheel plan te komen. Ik bedoel dan uitsluitend de le en 2e klassers. Dezer dagen werd mij een brief ter hand gesteld van een R.-K. Voetbalvereeniging, Zuidelijk le klasser, die niet alleen staat, waarvan de inhoud overeenkomt met het streven van Union. Daar de schrijver geen bezwaar maakt te gen publiciteit, zal ik 't een en ander over nemen, waaruit U voldoende ons streven kunt opmaken. Ik schrijf hier ons streven, omdat wij, Union, niet alleen staan. „Eigen competitie-regeling, zoonoodig met en in overleg met den Zuidelijken R.-K. Voetbalbond (hier wordt natuurlijk bedoeld 's Bosch. Breda en Roermond), dus een Zui delijken Bond afgescheiden van de R. K. F" 's Bosch wilde zich 1.1. Zondag niet scheiden waardoor de vereenigingen worden ge noodzaakt. zelf te trachten datgene te krij gen wat in 't belang is der vereenigingen gunstiger financieele toestanden wat de propaganda ten goede komt. In 't bovenaangehaalde schrijven wordt zelfs gesproken van „kunstmatig wordt hier de R.K.F.band vastgehouden". Wel een be wijs dat 't noodzakelijk is zich los te ma ken. We krijgen dus.... Een Zuidelijke Sport- Unie op Katholieken grondslag, die zoowel athletiek, Cricket. Gymnastiek en Voetbal omvat. Deze R.-K. Sport-Unie heeft dan voor iedere categorie zijn eigen commissie, met gezamenlijk een eigen officieel orgaan ,,'t Zuiden wordt in zijne expansie belem merd" zoo werd mij geschreven. De men taliteit van de Zuidelijke bewoners is heel anders dan die der Noordelijke. Wanneer wij nu voor 't Zuiden (3 Bis dommen) een competitie hadden voor onze le en 2e klassers (voorheen R.K.F.), dan was 't veel goedkooper. omdat het zooveel werk niet is. daar dat best voor een zeer geringe vergoeding zou kunnen worden ge daan door een der diocesane competitie leiders. Ieder diocees kiest of handhaaft haar eigen bestuur, waarvan de drie voorzitters 't hoofdbestur vormen der Zuidelijke Unie. Mocht 't Noorden ook dien weg opgaan, dan kunnen de voorzitters (vijf dus) geza menlijk de leiding nemen van 't geheele land, zij kunnen de eventueele landskampioen schappen of missiewedstrijden etc. regelen en voor alles de principieele zaken behandelen. Ziehier een gedachte van een nieuwe or ganisatie. Kort samengevat komt 't hierop neer: Laten wij ons los maken van de huidige R. K. F. Laten wij een eigen competitie organisee- ren, waardoor wij allen financieel krachtiger komen te staan dan ooit. Zij, die voor bovenstaande plannen iets gevoelen, gelieven hieromtrent bericht te zenden aan onderstaand adres: C. FIGGENHUIZEN, Sumatraplein 2. Nijmegen. het R.-K. Volksbonagebouw. aanvang 8 uur. De agenda luidt: I. Opening. 2. Notulen. 3 Jaarverslag secretaris. 4. Jaarverslag pen ningmeester. 5. Ingekomen stukken. 6. Be grooting 19261927. 7. Bestuursverkiezing. 8. Verkiezing kascommissie. 9. Bespreking vaandelcommissie. 10. Bespreking jaarfeest. 11. Rondvraag en sluiting. Het bestuur vertrouwt dat alle leden ter vergadering aanwezig zullen zijn. BLOEMENDAAL. ZONDAG begin der Novene voor het wel slagen van het Triduum voor zieken de H.H. Missen om 7 en 9 uur; half 11 de Hoog, mis 4 uur Ziekenlof.Men denke aan boekjes de medicijnen en verbandmiddelen plaatse men vóór het Lof op het altaar. MAANDAG half 8 Lof met Noveneoef. DINSDAG half 8 Lof met Noveneoef. WOENSDAG half 8 Lof met Noveneoef. DONDERDAG 4 uur biechtgelegenheid voor de kinderen half 8 Lof met Noveneoe fening van 68 gelegenheid om te biech ten 9 uur H. Uur. VRIJDAG feest van het Godd. Hartal- gemeene H. Communie onder de H. Mis van half 8 half 8 plechtig Lof met preek. ZATERDAG half 8 Lof met Rozenhoedje van 5 uur tot half 10 gelegenheid om te biech ten. De deelname aan het Triduum voor zieken is zoo groot, dat er twee Tridia gegeven zullen worden. Het eerste 15,16,17 Juni, het tweede 22,23,24 Juni, juist in de dagen van het Euch. Congres te Chicago. Aan de zieken zal worden medegedeeld aan welk van beide tridia ze kunnen deelno men. Schieten. Bloemendaalsche Burgerwacht. Vrijdagavond had in Hotel Roosendaal, te Ovcrveen, de prijsuitreiking plaats van den competitie- en cartonwedstrijd. De commandant, luitenant C. Eldermans, heette allen welkom en sprak zijn tevreden heid uit over de behaalde resultaten. Spr. vond het voor enkele schutters onpleizierig, dat zij in zes maanden tijd hier niet aan hadden kunnen voldoen. De prijzen, voor de competitie behaald, bestonden uit kunstvoorwerpen en voor den cartonwedstrijd en pistool uit medailles, en werden behaald als volgt: Comp. Buks. le klas: 1. .J Lindeman 1947 p.; 2. W. Hoogestein 1933 p.; 3. P. Langen- donk 1927 p.; 4. G. Mooyekind 1925 p. Ccmp. Buks, 2e klas: 1. H. Prins 1859 p.; 2. Han Bos 1830 p.; 3. C. Eldermans 1823 p.; 4. A.' v. d. Ploeg 1808 p.; 5. A. Schipper 1800 p. Competitie Pistool: 1. W. Faase 515 p.; 2. A. J. Hekker 497 p. Carton Buks. le klas: 1. J. Lindeman 98 cartons steun 9693; 2. P. Langendonk 96 c, steun 9593; 3. H. J. van Tongeren 96 c., steun 9081. CcTton Buks. 2e klas: 1. Han Bos 84 c„ steun 82; 2. H. Prins 78 c.. steun 57; 3. P. Laan 68 c„ steun 52. Carton Pistool: 1. C. Eldermans 93 c.; 2. C. J. Lindeman 88 c. Met een aanmoediging van den comman dant voor volgende wedstrijden was de prijs uitreiking afgeloopen en bleef men nog ge- ruimen tijd gezellig bij elkaar onder spel ei van biljartspel. OVERVEEN. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en te 10 uur de Hoogmis. Euchar. Dag aanbidding tot 3 uur 's Avonds te half 8 Lof met predikatie en voorgeschreven gebed. DINSDAG-avond Maria-Congregatie. ZATERDAG van 3 tot 4 gelegenheid om te biechten voor de schoolgaande meisjes daarna tot half 9 voor de overige parochianen. Te half 8 Lof ter eere van Maria. Sacramentsprocessie. Als de weergestelo. heid het toelaat zal er, evenals vorige jaren, weer processie gehouden worden in den tuin der pastorie. Deze processie heeft dan plaats op Zondag 6 Juni. De R.K. Harmonie- vereeniging „Soli deo Gloria" zal de gezan gen begeleiden. Aanbesteding. Alhier werd aanbesteed het verbouwen van twee perceelen voor re kening van den heer P. Keers. De inschrij vingen waren als volgt: J. J. van Wort 6645, P. de Boer ff 6470, A. de Graaf 6380, L. H. Rings 6090, allen te Sant poort en H. van Wageningen te Aerdem hout 4887. 5 JUNI As gebreken. Donderdagmorgen is van een auto van den Katwijkschen Vischhandel, een vooras gebroken. De wagen is om- gekeuteld. Zonder persoonlijke ongelukken is het ongeval afgeloopen. De auto is later door de firma Boon naar Leiden vervoerd- R.-K, Sportvereeniging B.S.M.O.B.K. Op Dinsdag 8 Juni houdt de R.-K. Sportver eeniging B.S.M.O.B.K. haar jaarvergade ring. welke wordt gehouden in de zaal van „Ach, Ernst" sprak toen Suze „Is 't wezenlijk ernst? Ben jij zoo verslaafd Aan de bitter ,,'t Is bittere ernst", Sprak Ernst Bitter Met ernst Suus Bitter streep Zoet Weende bitter. En om nu 't verhaal Van de bittere ernst Des bittere levens Te sluiten, Moet ik nog verhalen Het bittere eind Van Ernst Veel liever liet 'k 't Er buiten. Ernst Bitter Hij bitterde Veel jaren door, Was blijkbaar nog Heel wat voornemens. Maar toen hij inwendig „Verbitteren" ging, BERLIJN 59.29 PARIJS 7.65 BRUSSEL 7.75 WEENEN 35 20 LONDEN 12 11 STOCKHOLM 66 80 KOPENHAGEN 66.— OSLO .li. 54.90 BAZEL t 48.25 NEW-YORK 2,49 ROME i i i 9.40 PRAAG 7.45 WARSCHAU 23.— Stierf hij aan Delirium tremens. De weduwe Bitter streep Zoet Is na 'n jaar Hertrouwd met eep Deeg'lijke fitter. Haar bleef toen dr Zoet-bitt're Herinnering Aan 'r dubbel „Verbitterde" Eitter. De moraal van dit lied Neem 't leven maar nooit Van de Allerbitterste zijde. Het zou U vergaan Als Ernst Bitter, De man, die zich Door de bitter liet leiden. G.N. Naar een oude kalender-anecdote-i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5