CRYSLER six LOTTGERING SOL1ED GEBOUWDE MIDDENSTANDS-WONINGEN DE SPAARNEBANK OAAN HGUTKOOPER LEI DSCHEVAARTWEG TELEFOON 14596 VOOR DEN POLITIE RECHTER. DAMMEN. H. Mis op het R. K. Kerkhof. Aanbesteding. Crediteurenvergadering N.V. D. en M. Grootes gebr. in liquidatie. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. De Elgatva. BLQEMENDAAL. OVERVEEN. 12.10 '1 LAATSTE NIEUWS. VOOR iinij STOOMEN EN ^jS VERVEN Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 BURGERLIJKE STAND. Onze belastingdienst. HEEMSTEDE. 99 Vb 10 (p is INGEZONDEN. De moordenaar van vrouw ■Borghans aangehouden. Minister Waszink. Onder 'n boom verpletterd Aanvaring. De zaak'Muylwijk. R.-K. Universiteit. De werkzaamheden te Genève en Amerika. Het nieuwe Egyptische kabinet. Het Perzische kabinet afgetreden. RECHTZAKEN. De zaak-Verschoor. te koop, bevattende 6 kamers, gang, keuken, 2 W. C.'s 2 balcons, v. en a. tuin, schuur. Billijke prijs, ge legen aan de Timorstr. vlak achter Lidwinakerk, t. o. R.K. School. Te bevr. A. G. SWEERTS, Timorstr. 4 6 Schoten. Röntgen- en Diathermie apparaten der „Sa- nitas Werke". De demonstratie zoowel als de toelichting we-d met belangstelling door de aanwezigen gevolgd. Huldiging Commissieleden. Zaterdagmiddag 2 uur zijn de leden van de Commissie van Uitvoering en die van de Commissie van Advies in de bestuurskamer van het Gem. Concertgebouw gehuldigd. De heer Lasschuit heeft onder het uitspre ken van een hartelijke rede ieder lid afzon derlijk bedankt en nogmaals gewezen op de verdiensten der heeren, terwijl hij elk hunner een bord van Delftsch aardewerk overhandigde als een aandenken aan de goedgeslaagde Elgawa. Op deze borden zijn aangebracht de attributen van gas, water en electriciteit volgens het bekende insigne. De directeuren van het Electriciteits-, Gas- en Waterleidingbedrijf, alsmede de heer Nieuwjaar spraken den heer Lassehuit in waardeerende woorden toe en brachten hem hulde en dank voor alles, wat de heer Lasschuit voor de tot stand koming en het slagen der Elgawa gedaan heeft. De sluitingsavond. Gisteravond heeft dan de officieele sluiting der Elgawa plaats gehad. Van te voren vond echter in de bestuurs kamer een intieme huldiging plaats. De Hoofdcommissie van Uitvoering en de Com missie van Advies vereenigden zich, om en kelen hunner leden te huldigen. Allereerst voerde de heer Nieuwjaar het Woord 1 De heer Nieuwjaar sprak den heer Las schuit toe namens de Hoofdcommissie van Uitvoering, de Commissie van Advies en de afd. Haarlem van den Bond van Patroons in het Loodgieters- en Fittersbedrijf. De waardeerende woorden, gisteren tot den heer Lasschuit gesproken, zijn vastgelegd, wel niet op perkament, maar in een vast bewijs van erkentelijkheid, aldus spr. dat symboliseert de prettige samenwerking, welke, aaar spr. hoopt, vele vruchten zal dragen. Spr. bood den heer Lasschuit een zilveren sigarenkist aan als blijk van erkentelijkheid. De heer Lasschuit dankte zeer ontroerd. Het geschenk was hem een bewijs, dat het werk van spr. gerespecteerd wordt. Spr. beschouwt echter het door hem gedane werk als een uitvloeisel van den hem opgelegden plicht. Spr. wil werken voor het vak en voor alles, waarvoor hij moet werken. Die spontane huldiging is voor spr. een aansporing, op den ingeslagen weg voort te gaan. Het doet hem aangenaam aan, dat ook de Commissie van Advies en de afd. Haarlem van den Bond van Patroons in het Lood gieters- en Fittersbedrijf zich bij de huldi ging hebben aangesloten. Moge die samen werking 'steeds voortduren. Spr. heeft nu nog eetr aangename taak te vervullen, n.l. te huldigen de heerea Van der Vaart en De Bruin. Niets was den heer v.d. Vaart te veel steeds kwam hij in het geweer, wanneer dit noodig was. Gaarne wilde men hem een blijvend aandenken geven. Niettegenstaande hij uit het zakenleven is, heeft hij toch zijn krachten gegeven, om me de te werken aan wat in het belang van ge meente en particulieren is. Namens de medeleden van den heer v. d. Vaart en de Commissie van Advies bood spr. den heer v. d. Vaart een electrischen stof zuiger aan. De heer v. d. Vaart dankte voor het ge schenk, doch zeide, niet algemeen secretaris te hebben willen worden, als hij de energie en 'vriendschap van den heer Lasschuit niet gekend had. Spr. dankte de heeren directeuren der ge meentebedrijven en de hoofdambtenaren voor de hem betoonde vriendschap, terwijl hij allerhartelijksfen dank bracht aan den heer De Bruin voor diens trouwe hulp, hem betoond. De heer Lasschuit zeide dan, dat niemand beter dan hij kon weten, wat de heer De Bruin gedaan heeft. Reeds jaren kent hij de werkzaamheid van den heer De Bruin en hij heeft hem leeren waardeeren. Spr. bood den heer De Bruin een fraaie klok aan, als symbool, dat men den heer De Bruin op den juisten tijd heeft weten te kiezen en van den vooruitzienden blik, welken hij bezit. De heer De Bruin sprak woorden van dank voor de hem gebrachte hulde en zeide, met genoegen de hem opgelegde taak te hebben vervuld, omdat het de loodgieters betrof en omdat er een aangename samenwer king is ontstaan. Spr. geeft de verzekering, dat de klok hem steeds het uur zal aanwijzen, dat de plicht hem roept en hij brengt ten slotte dank aan de directeuren der bedrijven en de 'hoofd ambtenaren. Nadat ook namens de Pers woorden van dank voor de aangename samenwerking waren gesproken en men nog kor'en tijd ge zellig bijèen gezeten had, begaven allen zich naar de tentoonstellingszaal, waar de officieele sluiting zou plaats vinden. Nadat men zich op het podium vereenigd had, nam allereerst de heer Lasschuit het woord. Nog een korte spanne tijds rest ons, al dus spr., en de El.Ga.Wa. behoort weer tot het verleden. Zal het met haar gaan, als met helaas zoovele ondernemingen, die niettegen staande zij met de beste bedoelingen zijn opgezet, een zoo men dat gelieve te noemen „zachten dood sterven Neen, menschelijker wijs gesproken, zal dat met onze tentoonstelling niet het geval zijn Heeft zij, zooals mij bekend is, reeds vruchten afgeworpen, ongetwijfeld zal zij in de toekomst blijken naar alle zijden een zaad te hebben gestrooid, dat overal weelde rig opschiet, en toont die kiem kracht te be zitten, die wij hebben gemeend, dat het be zitten kon en bezitten zou. Evenals op den dag der opening zie ik mij ook thans weer omringd door mijn mede werkers, door hen, die niets onbeproefd hebben gelaten, deze Tentoonstelling aan haar doel te doen beantwoorden en dat U Edelachtbare Heer Burgemeester onmid dellijk bereid waart ook deze Tentoonstel ling te sluiten, stemt ons niet alleen tot groote dankbaarheid, maar ook tot groote vreugde, daar dit voor ons allen een hernieuwd be wijs van Uw medeleven is. Dat ook vele Leden van het Eere-Comité deze laatste plechtigheid hebben willen bij wonen, is ons een bewijs, dat ook zij met ons medeleven en dit medeleven was en is voor ons een moreelen steun van onschatbare waarde. Spr. bracht dan dank aan «de leden der Hoofdcommissie van Uitvoering, van advies, der Financiëele Commissie|en die van Con trole en orde, voor hun steun en medewer king Ook voor het personeel der drie Gemeente Bedrijven dat onvermoeid heeft gewerkt, ja ik durf te zeggen gesloofd, heb ik niets dan lof. v«rvolede spr. Ov fsa voorbeeldige wijze heeft het zijn Directies bijgestaan en medegewerkt, deze tentoonstelling schitte rend te doen slagen. Gaarne breng ik hun daarvoor hulde en dank. Ook aan de exposanten en bedienend personeel, de dames Juryleden en leidsters van den kookwedst,rijd,de Pers en den heeren Van der Vaart en de Bruin, bracht spr. bijzondere woorden van dank. Ten slotte verzocht spr. den burgemeester, de tentoonstelling te sluite.n. De burgemeester voldeed aan dit verzoek en wees er op, dat de tentoonstelling thans helaas gesloten moest worden, zoodat de Elgawa straks slechts in de herinnering zal voortleven. Spr. was er echter van overtuigd, dat die herinnering tot de hoogst aangename zou behooren, omdat op de tentoonstelling vriendelijke toelichting on de meest toege wijde wijze is verstrekt. Spr. stipte dan het welslagen der demonstraties en kookwedstrij- den aan en merkte op, dat de ijver en toe wijding van den voorzitter en van de leden leiden der verschillende commissies zeker het best beloond zouden zijn, als zij straks zouden kunnen tien dat hun arbeid en moeite voor de Elgawa den omzet hadden doen uit breiden en hun streven aldus gewaardeerd zou worden. Spr. bracht dank aan de directeuren en het pefsoneel van de gemeentebedrijven voor hun ijver en toewijding, aan cfeze tentoon stelling gegeven, alsmede aan allen, die tot het succes der zoozeer geslaagde tentoon stelling hadden bijgedragen. Spr. verklaarde dan, hoewel hij het, naar hij zeide, met een bloedend harte moest doen, de tentoonstelling voor gesloten en zijn woorden met een daad besluitende, draaide hij het kraantje dicht, dat de spuitende fon tein afsloot. Beide redevoeringen werden met hartelijk applaus beantwoord door de vele aanwezigen. Kort daarop was het 11 uur, de aanwezigen verlieten de tentoonstelling, de lichten gingen uit en de Elgawa, welke zoo'n heerlijk succes is geworden, was geëindigd. Overtreding Motorwet. Op 27 April reed C. L. te Aalsmeer met een auto, waarvan de verlichting niet aan de wettelijke voorschriften voldeed. Een wachtmeester der marechaussée gaf hem be vel te stoppen, waaraan L. niet voldeed. In plaats daarvan reed hij den wachtmeester 'oijna omver. Die laatste omstandigheid deed den Officier van Justitie een strenge straf eischen, 8 dagen gevangenisstraf. De verdedi ger, Mr. Gerritsen, viel de dagvaarding aan, die z.i. niet juist de feiten omschreef en vroeg dientengevolge ontslag van rechtsver volging. De politierechter achtte het tenlaste gelegde bewezen, doch verleende ontslag van rechtsvervolging, omdat de omschrijving van het strafbare feit niet juist -was. Oplichting. W v. K., kappersbediende te Krommenie, stond terecht wegens oplichting. Hij had bij een winkelierster, die door zijn moeder ge waarschuwd was niets aan hem te leveren, een overhemd, sokken en enkele boorde knoopjes, ter waarde van 6.70, betrokken, onder het voorwendsel, dat zijn moeder van den koiop op de hoogte w'as en dat hij met haar naar Amsterdam moest. De winkelier ster gaf hem de artikelen en schreef het verschuldigde bedrag op de familierekening. Ontdekking bleef natuurlijk niet uit. In Fe bruari j.l. werd v. K. voorwaardelijk veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf, met een proeftijd van twee jaar. De Officier eischte wegens oplichting 1 maand gevange nisstraf. De politierechter veroordeelde hem conform, gelet op de voorwaardelijke ver oordeeling en het feit, dat v. K. zich meer malen aan dergelijke oplichterijen had schul dig gemaakt. MR. SPRINGER NAAR HOLLAND. Naar wij vernemen zal Mr. B. Springer Jr. dit jaar wederom een tour door ons land ma ken. Mr. B. Springer die in Frankrijk ver blijft, is een Hollander en een der sterkste spelers ter wereld. Hij was de eerste die er in slaagde een Poolsche dampartij blind te spelen, wat men tot dusver als 'n onmogelijk heid beschouwde, ofschoon Mr. W. Gard ner, ongeveer 35 jaar veleden in een artikel in La Tribune du Damiste de mogelijkheid er wel van inzag. Het is een bekend feit de wereldberoemde damspeler Philidor, die een der sterkste damspelers van de 18e eeuw was, het nimmer verder kon brengen dan de 20e zet. Engelsch dammen of schaken zonder bord en figuren schijnt niet zoo moeilijk te zijn, daar de Russische grootmeester Aijcchin onlangs te Parijs 30 partijen tegelijk blind- speelde en de wereldkampioen Engelsch dammen Stewart ook meerdere partijen tege lijk zonder bord en schijven kan spelen. De buitengewone moeilijkheid om een Poolsche partij blind te spelen moet in de groottre ai- meting van het bord liggen. Een Engelsch dambord of gewocn schaakbord heeil 64 rut ten, een Poolsch dambord daarentegen 100 en een Canadeesch bord zelfs 144! Behalve deze geelt Springer nog andere oorzaken het groote aantal schijven, en voornamelijk de vele slaanmogelijkheden in het Poolsche spel, waardoor een eenmaal ingenomen stand na een of meerdere slagen geheel verande ren kan. Meester Springer heeft het bord met schijven gedurende het spel voor. den geest, dit kost hem echter zooveel inspan ning dat hij zich na een uur spelen ai ver moeid gevoelt en alle kracht noodig heett om de partij te kunnen beëindigen. Zijn eer ste partij was het resultaat van een opmer king van een zijner vrienden bij een blind- séance van schaakmeester Aljechin, te Mar seille, dat niemand in staat zou zijn een par tij blind op het Poolsche dambord te spelen. Meester Springer heeft nu al 12 openban blindpartijen gespeeld, (o.a. één enkele jaren- geleden te Amsterdam tegen De Boer (V. A. D.) welke in remise eindigde) waarvan hij er 6 heeft gewonnen, 5 gelijk en 1 verioren. Ofschoon 'net hem nog niet gelukt is 2 par tijen tegelijk blind te speien, gelooft Sprin ger toch wel dat 't mogelijk kan zijn drie oi vitr partijen simultaan te spelen. Ook eei. Fransch speler Maxune Faget is er in ge slaagd, hoewel niet openbaar, een partij zon der bord en schijf te spelen. Zijn speelwijze is als volgt: De eerste tien zetten verlaat hij zich op z'n uitstekende notatie kennis, na dien brengt hij zich het bord in verschillen de detlen voor den geest, zich vooral goed herinnerend de groepeering der stukken, voegt dan deze deelen aaneen, en heeft het bord dan heider voor zich alsof iemand et met eeu clectrische zaklantaarn de vei schillende deelen van het bord beschijnt. Het resultaat hiervan is dat hij zich niet zoo vermoeid gevoelt tegen het eind. Hol zou wel interessant zijn deze twee methodes eens tegenover elkaar te demonstreeren door een match tusschen Springer en Fayet, Men verzoekt ons mede te deelen, dat de H. Mis op het R.-K. Kerkhof St. Barbara v. elke de vorige week werd uitgesteld, a.s. Donderdag te half 10 zal worden opge dragen. Hedenmorgen werd door Burgemeester en Wethouders ten raadhuize aanbesteed: 1. Het verrichtek van vernieuwingen aan gemeente-woningen. Ingekomen waren 8 biljetten. De inschrij ving luidt als volgi: J. Wevers, alhier 4320; .1. Hetcm, alhier, 4540; G. H. Houtkamp, Santpoort, 3299; A. Vos, alhier, 4297; J. Scholten Sr. en D. J. Buijs, alhier, 5400; H. J, Chr. Huck, alhier, 5435; G. Metselaar cn Zn., alhier, 5139; P. Timmers, alhier 4440. 2. Het verrichten van verfwerken aan deze gemeen te-woningen; ingekomen waren 17 biljetten. De inschrij ving luidt «is volgt: fa. P. H. v. d. Bosch en Zo., Heemstede, 10.685; S. Essenius, al hier, j 11627; Siewerdsen cn v. Raaphorst, Schoten, 14600; C. Tauber, Schoten, 16000; W. J. Bruins, alhier, 10700; G. v d. Schuil, alhier, 12300; J. J. Monnee, al hier 12399; F. R. Voerman en -J. G. Feng- ler, alhier, 11800; fa. H. van Niel, Czn., al hier 120CÖ; G. H. Spruvt. alhier 13044.50; A. de Laat, alhier 12.8C0; J. H. van Hesteren 13500; N. V. „Het Schildersschild", voorheen J. P. Faure, al hier 13990: F. de Vries, alhier f 12470; S Goidsteen alhier 12236; A. J. Sontrop, al hier 15631; C. L. Bohn, Bussum, 8900. In het gerechtsgebouw te Haarlem had Zaterdagmiddag de crediteurenvergadering plaats inzake de aanvrage om surséance van betaling van de N.V. D. en M. Grootes gebr.. cacao- en chocolade fabriek te West- zaan. President der Rechtbank was mr. P. J. G. v. d. Muelen. De N.V. werd vertegenwoor digd door de directeuren, de heeren M. G. Grootes en D. Latenstein van Voorts en den liquidateur den hee rH. Th. van Oort. Aanwezig waren verder mr. J. H. J. Si mons, bewindvoerder en mr. F. v. d. Goot, procureur en gevolmachtigde van 152 cre diteuren. Na afroeping der namen en bedragen der schuldeischers bracht mr. Simons een ver slag uit betreffende den financieelen toe stand der N.V. In dit verslag wordt o.m. gezegd: Na raadpleging van de overgelegde balans welke aan beide zijden sluit met een bedrag van 1.018.698 en onderzoek der boeken en bescheiden der Naam!. Venn., is den bewindvoerder gebleken, dat van een volledige bevrediging van concurrente credi teuren geen quaestie kan zijn, terwijl zelfs, indien de te verleenen surséance geen liqui datie-surséance zou zijn. doch het bedrijf zou zijn voortgezet, toch zoo goed als zeker van een afwikkeling der bestaande obligo s bij wijze van integrale betaling, niets terecht zou komen, wijl de fnancieele basis daarvoor ten eenenmale ontbreekt. Het lijkt geen te gewaagde veronderstel- stelling om aan te nemen, dat de ooraak der déconfiture in casu moet worden ge zocht. zoowel in de onvoldoende en onoor deelkundige leiding der zaak als in den minder gunstigen toestand, waarin dé cacao- en chocolade-industrie de laatste jaren is komen te verkeeren De balans geeft zelfs indien men den liquidatie-toestand builen beschouwing laat, allerminst een beeld van de activa en passiva der vennootschap. Zoo komen daarop voor de fabrieken en gebouwen voor 247,750 en de machine rieën voor 280,968, zoodat op die balans, gesteld ten bedrage van 1,213,376. men komt tot een totale waarde van 4,073,341. Van voormeld bedrag zal men ter .waar deering van de vermoedelijke opbrengst bij publieke veiling,, van fabrieksgebouwen en machines minstens 70 pet. moeten aftrek ken. De Twentsche BanK, zijnde de grootste crediteur. zal de voormelde gebouwen en machinerieën, waarop zij hypotheek heeft, publiek veilen en wel op 8, 9 en 10 Juni a.s., terwijl het in het voornemen ligt de roerende goederen als verpakkings arti kelen. vormen, kantoormeubelen, brandstof fen. geproduceerde goederen enz. afzonder lijk ie gelde te maken, gelijk dit voor een Gedeelte reeds is geschied. Wanneer ten slotte de vraag dient te worden beantwoord in hoeverre de con currente crediteuren na verleende sur séance. alzoo bij voortzetting der liquidatie, zullen kunnen worden bevredigd, moet wor den opgemerkt, dat een en ander voor een groot deel afhangt van den uitslag der door de Twentsche Bank ondernomen veiling- Na realisatie zullen de activa der N.V. ongeveer opbrengen totaal 318.610 Hier tegen over staat een passief (crediteuren) totaal 412.500, zoodat wanneer alle kos ten en preferente crediteuren zijn voldaan voor concurrente crediteuren te verdeden zal blijven een bedrag van ongeveer f 106.610 of ongeveer 50% hunner vorde- ring. Geen der crediteuren verklaarde zich te- gen verleening van surséance van betaling, zoodat de surséance mej algemeene stem men werd goedgekeurd. De uitspraak der Rechtbank zal Dinsdag triaats hebben. ft iaiamilllllMlIMilllllli» 7 JUNI Zoo behoort de Elgawa weer tot het ver leden! Met groote voldoening mogen de or ganisators dezer electriciteits-, gas- en wa ter-tentoonstelling op hun werk terugzien. Des te meer valt het succes op, omdat de expositie een vaktentoonsteüing was en te verwachten was dat de belangstelling in hoofdzaak zou uitgaan tot de, laten wij he: zoo eens noemen, vakgenooten. Waar dit niet het geval is geweest, mag het succes dus wel extra aangestipt worden. Die .steeds stijgende belangstelling pleit wel voor de regeling der tentoonstelling. Want velen kwamen meermalen terug of zetten door hun enthousiasme anderen aan, er een bezoek tc brengen. Doch niet alleen de goede samenstelling den expositie en het groot aantal bezoekers zijn een bijzondere vermelding waard, boven al moet verheugen de innige samenwerking tusschen gemeentebedrijven en het particu lier initiatief, bij deze tentoonstelling naar voren getreden. Dit stellige contact en die heerlijke sa menwerking behooren wel mede tot de beste vruchten, welke van deze tentoonstel ling vallen te plukken. Ze zijn onmisbaar voor een goede harmonie tusschen gemeentu en particuliere instellingen. Ongetwijfeld zui len zij ook verder blijvend zijn. Een andera conclusie valt niet te trekken voor wie de wederzijdsche sympathieën dezer dagen en vooral ook weer bij de sluiting gisterenavond heeft weten gade te slaan. Zoo'n goede voortdurende samenwerking kan niet anders dan de gemeenschap ten goede komen en als zij steeds zoo moge blijven, ook dan reeds heer de Elgawa een schitterend resultaat bereikt. Pompslaan. Door B. en W. alhier, is san den heer H. C. Smit, te Haarlem, ver gunning verleend om een pomp op 't strand te slaan. Vermissing. De heer Dijkhuis vermiste dezer dagen een van zijn vele badstoelen. De politie werd hiermede in kennis gesteld en deze vond den verloren geraakten bad stoel tusschen andere stoelen op 't strand. Hotel Vreeburg. Onze bekende dorps genoot, de heer H.L. van Holst uit 't Hotel Vreeburg, gaat deze week de gemeente met terwoon verlaten om zich in Utrecht te vesti gen. 18 Jaar lang heeft hij de zaken in Vree burg met succes gedreven en in die jaren heeft hij zich vele vrienden gemaakt Zijn prettige en gemoedelijke omgang met 't pu bliek zal dan ook door velen gemist worden. Tot troost kunnen we er echter aan toevoegen, dat zijn opvolger, volgens den heer van Holst, „eenzelfde type is als hij zelf. Gaarne wenschen we den heer Van Holst toe, dat 't hem in zijn nieuwe woonplaats en in zijn nieuwe werkkring goed moge gaan. Spramexbewerking. Niemand zal durven beweren, dat de bewerking onzer we gen met spramex niet in vele opzichten zeer voldoet. Aan deze bewerking was echter nog een klein gebrek verbonden. Waren de wegen voor de bewerking niet volkomen stofvrij ge maakt, dan liet de spramexlaag later los en kon men hier en daar korsten spramex ge makkelijk verwijderen. Om dit te voorko men, worden de wegen thans eerst bestreken met een petroieumachtig teer of een teerach- tig petroleumproduct. Dit maakt den weg to taal stofvrij en de spramexlaag verbindt zich hier innig mee, zoodat afschilferen buiten gesloten is. tcRslc KOERS LATEK KOERS BERLIJN 59.271 /2 59 24 PARIJS 7.75 7.63 BRUSSEL 7 90 7 72 WEENEN 35.20 35,221/ LONDEN 12.101/p STOCKHOLM 67.70 66.60 KOPENHAGEN 65.90 65 80 OSLO 54.95 55.— BAZEL 48.221/o 48 18 iNEW-YORK 2 49 2 48"/ ROME 9.421/2 8.40 PRAAG 7-421/, 7.38 WARSCHAU 23 lijk te doen slagen. Het spreekt van zelf, dat het bestuur, vertrouwt op een krachligè medewerking. Van wie? Op de allereerste plaats van de comité-leden, die het bes.ttiur ieder jaar zoo trouw bijstaan, maar boven dien verwacht het bestuur nu ook eens medewerking van degenen, die met „Her wonnen Levenskracht" sympathiseeren. Wie van de leden uit de vakorganisaties zou r.u eens het bestuur een handje willen helpen! Het heeft dit jaar, om zijn grootsche plannen tc doen slagen, steun noodig. Daarom een beroep op dc leden der vakorganisaties, om de voorbereidende vergadering te doen slagen. Zal deze comité-vergadering slagen, dan zal hét succes van den speldjesdag groot zijn. J. TH. ELLIGENS, secretaris.' Geboren: 2 Juni: G, de SmidtMolenaar, d.: 4 Juni: A. LeenZweets, d.; 5 Juni: J. KnijnenburgSmits, z.; A. KwastVeer, z.; J. v. VeenMunsterman, z.; C. Sta- ritskySevenhuijsen. d.; 6 Juni: J. Vlaming v. d. Kuil, d.; J. M. SlingerlandPeperi z.; S. M. BotmanBrookman, z.; H. Wijnal- daSieraad, z. Overleden: 3 Juni, J. H. Staalmnn-Dietz, 66 j., v. Zompelstraat; 6 Juni, M. Lotterman- Hogewind, 83 j., Schermerstraat; 5 Juni, A de Vriend-Samson, 39 j., Marnixstraat; 6 Juni, M. Vonk-Thorbrögger, 59 j. Lau rens Costerstraat; 6 Juni, A. Paël-Rubens, 69 j., Kenaupark; 6 Juni, H, E. J. Marcus, 75 j., Kleverparkw.; 6 Juni, E. S. Appeldoorn- Wagner, 86 j., Barendsestraat; 6 Juni, J. M v. d. Klugt-Engele, 74 j., Teijlerplein; 5 Juni, C. V. Serodino, 58 j., Kromme Elleboogsteeg. Een bewoner van de Doclstraat ontving op 13 Maart een belastingbiljet van de Per- soneele Belasting en 16 Maart daarop be taalde hij dit biljet geheel af. Thans, Za terdag 5 Juni, ontving hij een boetebriefje van 25 cent voor het biljet, dat reeds was afbetaald. Badhuis. In het badhuis aan de Post kan werden in de week van 31 Mei5 Juni genomen 362 douchebaden en 31 kuipbaden. Aan 43 kinderen erd een gratis schoolbad verstrekt. 5% Nederland 1919 102 102 6% Nederlanc. 1923 10278 1027/g i'A Neder] 1917 997 8 7% N.-I. 1921 A.. 100'l8 N.-l. 1923 D.. 1043/ 1(i 1043/16 Holl. Lloyd 33 Oude Vaart 43 !/2 dito Gem Eigend. Mij. „Nederland".. I6U/4 161 Scheepvaart-Unie 171 Rotterd. Lloyd 143 143 212 212 Oude Boot 86i/t 861/, Holl. Stoomboot H. V. A 668 668.72 Java Cultuur 324 323 Jurgens gew 165 l64i/2 Koloniale Bank 2023/4 202 Indische Bank' 162 1621/, Cerl. Handel Jlij... 148 1491/2 Phoenix 98 Geconsolideerde 4073/4 408 U. S. Stee! 1271/4 128 Marine comm 9 8 Vorstenlanden 1713/4 170 Actions id. 161 160 Comp. Mere. Arg 2 3 Poerwoderjo 107Ï/4 - Oude Deli 402 408-10 486 382!/2 3781 381 A'dam Rubber 301 2971/2 300 286 Silau 153 150 Wei Sumatra 254 Dordtsche Pctr. 3871/8 Southern Rails 114 I5115/l6 1511/4 931/3 Wabash 431/2 431/2 Comm. Maxwel 5 Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. ZAL ZIJ SLAGEN? Zooals reeds deze week vermeld is gewor den, zal a.s. Woensdagavond te 8 uur in het gebouw ,,St. Bavo", een comité-vergadering plaats hebben, om den a.s. speldjesdag van „Herwonnen Levenskracht" zoo goed moge-1 MAASTRICHT, 7 Juni. De moordenaar der 26-jarige vrouw Borghans te Spekholzer- heide is heden door de Rijkspolitie te Val burg in Gelderland aangehouden. Hij wordt ter confrontatie naar de plaats der misdaad overgebracht en vervolgens naar het huis van Bewaring te Maastricht. De minister van O. K. en W. heeft, naar wij vernemen, zijn werkzaamheden op het departement hervat. DEN BOSCH, 7 Juni. Heden is aan t station hier een zekere van Roosmalen uit Orthen bij het lossen van boonven onder een der hoornen geraakt en verpletterd. De ongelukkige is gehuwd en vader van 4 kin deren. Het Italiaansche s.s. „Anfitrite" is te» Hoek van Holland binnengekomen met een groot gat aan stuurboordsboeg. Volgens den gezag voerder is het s.s. Zaterdagmorgen half drie op de Noordzee in aanvaring geweest met dc viermast motorschoener Laanamaa. DEN HAAG, 7 Juni. De Advocaat- Generaal bij den Hoogen Raad Mr. Lede- bocr, nam .heden conclusie in de zaak van het cassatie-beroep van Marcelis Muylwijk te Amsterdam, die in eerste instamtie door de rechtbank aldaar werd veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek van acht maanden voorloopige hechtenis en in hoo- ger beroep door het gerechtshof aldaar tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van zes maanden preventieve hechtenis, beide kee- ren wegens mishandeling, den dood tenge volge hebbende en diefstal. De conclusie van den Adv.-Gen. strekte tot vernietiging van het bestreden arrest en verwijzing der zaak naar het aangren zend gerechtshof, teneinde het bestaande hooger beroep opnieuw worde berecht en afgedaan, met instandhouding evenwel van de bij het arrest gegeven vrijspraak. NIJMEGEN, 7 Juni. Aan de R. K. Uni versiteit is geslaagd voor het doctoraal examen in de Germaansche taal- en letter kunde (Engelsch): de heer Fr. Th. Visser, geboren te Enschede en de Weleerw. Pa ter Balduinus de Goede O. F, M., geboren tc Zijpe (N.-H.). De laatste slaagde cum laude. PARIJS, 7 Juni. De New-York. Herald bevat een telegram uit Genève, waarin melding wordt gemaakt van den ongunstigen indruk, dien de werkzaamheden van de voorbereidende ontwapeningscommissie in Amerikaansche kringen hebben gemaakt. De corrspondent meldt, dat hij van Ameri kaansche zijde de verzekering heeft ge kregen, dat de Amerikaansche delegatie niet van haar standpunt zal afgaan cn wan neer de naties onder leiding van Fsenkrijk aan het begrip ontwapening vasthouden, zou Amerika aan Europa overlaten, alles té verstaan onder bewapening, wat men er onder verstaan wil. Volgens de houding van Frankrijk en Italië tegen de Vereenigdé Staten en vooral tegen Duitschland gericht, wanneer het Fransch-ïtaliaansche standpunt overwint, zou zelfs de Duitsche politie als onwettig bewapend moeten worden be schouwd. CAïRO, 7 Juni, Het nieuwe kabinet zal waarschijnlijk als volgt worden samenge steld: premier en minister van Binnenl. Zaken Adly-pasja; Buitenl. zaken Abd-el- Shalek-pasja en minister van Justitie Zaki- pasja. 1203 1212 1515 1588 22IR 2283 2899 2946 3319 3592 3881 3905 4321 4334 4800 4816 5187 5416 5785 5822 6214 6450 6952 7131 7493 7548 7869 8036 8393 !87 8925 8959 9446 9473 9883 9893 *4le STAATSLCTER! Trekking van Maandag 7 5e Klasse 13e Liist. Hotsge oriiacn: 270 2507 18497 1000. 10130 11224 17638 19903 400. 15763 17083 18440 19428 f200. 6918 9157 9570 10264 11744 13236 13976 15280 15893 100. Priizen vin f 7(1: 224 269 375 500 536 1093 1141 1160 1295 1352 1460 1861 1925 19S8 2761 2877 2892 3! 00 3232 3280 3758 3780 3852 4075 4086 4201- 4482 4672 4778 5057 5119 5121 5543 5616 5752 6133 6189 6212 6757 6782 6810 7170 7212 7223 7617 7725 7862 8212 8297 832 8730 8762 8906 9237 9290 9330 9791 9813 9828 10281 10387 10489 1055(1 10627 10674 10703 10737 10761 10790 10869 10874 11008 11125 11327 11507 11576 11582 1159(1 11640 11717 11727 11767 11825 11S84 1234S 12368 12381 12441 12467 12546 12670 12686 12694 12777 12823 12840 12873 12938 12993 13485 13490 13505 13569 13572 13835 13881 13943 14018 14131 14261 14309 14488 14493 14554 15256 15313 15428 15466 15797 15834 15972 15080 16003 16011 16095 16492 16667 16728 16758 16856 16973 16991 17003 17030 17057 17232 17345 17353 17417 17435 17567 17699 18049 18104 18129 18364 18397 18768 19138 19243 19320 19359 19757 19856 19873 20198 20425 20612 206S4 20859 HElfN: 71 73 115 181 321 361 413 429 605 614 620 682 742 794 816 832 985 1029 1060 1211 1278 1360 1383 1432 1593 1594 1620 1711 1841 1899 1949 1960 2111 2167 2177 2178 2252 2265 2308 2322 2436 2488 2506 2554 2686 2701 2721 2760 2839 2866 2882 2953 3074 3122 3124 3151 3238 3250 3258 3261 3362 3379 3389 3.396 3579 3593 3594 3603 3661 3699 3706 3727 3842 3844 3850 3856 3919 3948 4011 4041 4137 4173 4201 4260 433.3 4375 4390 4428 4488 45CS 4523 4569 4628 4667 4706 4714 4760 4762 4773 4777 4910 4930 5025 5080 5286 5352 5440 5443 5617 5667 5686 5694 5830 5848 5898 5945 6030 6105 6244 6248 6324 6330 6351 6445 6537 6576 6582 6591 6700 6744 6805 6823 6973 7017 7074 7098 723.3 7257 7281 732.3 7419 7434 7500 7513 7641 7747 7776 7780 7S57 7903 7948 7961 81.37 8204 8225 8246 8308 8407 8441 8447 8560 S5S4 8602 8607 8647 86S0 8688 8713 8916 8966 9046 9067 9285 9.30.3 9340 9415 9514 9536 9597 96.37 9758 9788 9882 9908 10071 10101 10109 10153 I. .Tuni. 12399 13213 560 1236 1710 2715 2987 3636 3959 4396 4889 5459 5968 6468 7134 7604 S!43 8710 8994 9753 10027 10653 10833 U.,339 11647 12046 12487 12810 13107 13630 14161 14645 15828 16158 16876 17111 17464 18133 19247 20075 852 1247 1754 3046 3751 4073 4437 4891 5478 6103 6748 7612 8178 8726 9250 9776 10184 10665 10846 11494 11666 12087 12511 12815 1,3114 13730 14245 15207 15332 16239 16952 17201 17502 18275 19271 20079 54 294 587 724 898 1258 1489 1836 2087 2250 2398 2632 2826 .3000 3198 3331 3517 3656 3789 3897 4122 4324 448(1 4595 4757 4870 5228 5599 5806 6011 6315 6508 6658 6945 7219 7412 7588 7837 S020 8303 8542 8636 8848 9272 9468 9739 10068 10189 10272 10401 10545 1074.2 10998 11112 11251 11477 11758 119S2 12196 12305 12512 12605 12740 12991 13241 13434 13708 13944 14159 14272 14453 14675 14833 15046 15.354 15534 15686 15838 16174 163.39 16522 16756 16905 17095 17270 17587 17806 18006 18151 18361 18619 18856 19008 19260 19,391 19557 19789 20049 20200 20414 20600 20813 10274 10435 10553 10755 11010 11122 11268 11500 11796 12118 12228 12309 12524 12607 12842 13053 13275 13442 1.3717 13993 14181 14294 14489 14676 14835 15075 15366 15556 15731 15844 16188 16382 16548 16757 16906 17123 17.351 17590 17849 18025 18154 18370 1863.3 18857 19033 19265 19446 19576 19808 20066 20201 20459 20621 20853 10320 10438 10560 10775 11023 11165 11269 11506 11801 12127 12233 12322 12533 12611 12846 13085 13329 13452 13719 1-4029 14208 14305 14492 14718 14940 15088 15376 15557 1575! 15865 16210 16434 16589 16786 16962 17175 17376 17622 17882 18053 18157 18371 18691 18916 19048 19309 19472 19579 19842 20104 20223 20513 20625 20857 10357 10457 10583 10811 11029 11187 11318 11548 11810 12134 12256 12342 12543 12638 12894 13109 13.362 13504 13766 14095 14236 14317 14570 14736 14965 15119 15388 15566 15760 15902 1622! 16438 16609 16829 16987 17224 17520 17670 17900 18064 18242 18428 18703 18950 19108 19331 19473 19625 19895 201.06 20325 20550 20692 20967 10358 10458 10623 10820 11039 11?u0 11388 11585 11908 12159 12274 12351 12568 12639 12931 13190 13368 13594 13795 14097 14249 14354 14599 14795 14966 15121 15396 15581 15776 16016 16277 16456 16646 16832 17056 17225 17524 17732 17936 18078 18294 18470 18742 18952 19110 19369 19476 19658 19967 20134 20341 20554 20694 20972 187 459 693 838 1228 1454 1723 1964 2198 2,381 2569 2778 2989 3156 3263 3423 3611 3766 3872 4056 4295 4434 4580 4753 4830 5091 5582 570S 5949 6262 6456 6605 6855 7177 7394 7522 7812 7970 8264 8482 8628 8740 9177 9445 9677 9977 10166 10365 10494 10657 10824 11045 11204 11404 11611 11929 12166 12288 12362 12571 12696 12954 13209 13410 13666 13858 14101 14250 14.372 14658 14802 14991 15137 15422 15650 15783 16131 16281 16479 16737 16836 17068 17260 17570 17768 17976 18111 18323 18513 18785 18967 19147 19371 19522 19667 19982 20170 20347 20570 20713 20989 208 574 704 861 1243 1467 1759 2017 2214 2397 25°S 2813 2990 3197 3306 3472 3632 .3779 3SS3 4070 4323 4451 45S8 4756 4853 5195 5595. 5770 5998 6269 6488 6638 6856 7187 7410 7542 7815 8004 8299 8515 S634 8754 9231 9465 9719 10052 10186 10386 10525 10738 10877 11089 11240 11443 11693 11961 12189 12300 12365 12575 12732 12967 13221 13431 13693 13938 14108 14263 14394 14671 14824 1504.3 15340 15524 15655 15814 16164 16329 1650a 16738 16844 17094 17265 17577 17794 17988 1S14! 18325 18535 18810 18989 19249 1937." 19551 19742 2004-: 20190 20403 20589 20727 TEHERAN, 7 Juni. Het Perzische kabinet is afgetreden, Malak heeft opdracht tot vorming van een nieuw kabinet gekregen. De voorloopige hechtenis verlengd. In de zaak tegen Verschoor, die in voor arrest vertoeft, in verband met de verduis teringen, die hij zou hebben gepleegd ten nadeele van het Comité ter behartiging va4 de belangen der noodlijdenden in de Drep»- sche venen, is dé termijn der voorloopige hechtenis met vier weken verlengd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2