Sport- en Wedstrijden ZEILEN. D. H. V. B. R. K. V. „Zwaluwen". R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". R. K. V. V. „Onze Gezellen". R. C. H. IIHaarlem II 21. Politie Sportvereeniging „Haarlem". PAARDENSPORT. CRICKET. Rood en Wit 4Bl'daal I. R. en W. II—R. C. H. nationale wedstrijden op de Z. I. G. N. E. A, ATHLETIEK. Schoolathletiek ontmoeting Haarlem 1926. HONKBAL. Seriewedstrijden van de Honkbalclub Haarlem. DAMMEN. GYMNASTIEK. Haarl. R.-K. Gymnastiekvereen. „Ursus". KAMPIOENSCHAP R. K. F. R. K. F. V.—KIMBRIA 2—2. De eerste wedstrijd om het R. K. F.- kampioenschap tusschen de beide Zuidelijke le klassers is in een gelijk spel geëindigd. Over het verloop van den strijd schrijft „De Maandagmorgen": De eerste aanval is voor T. V. V. en al dadelijk moet Michon in het T. V.- V.-doel handelend optreden; dan brengen de gas ten een tegenbezoek en komt doelman van Dongen in actie. Over het algemeen wordt er niet doelmatig gespeeld. De bal len worden te laag bij den grond gehouden, terwijl er van open spel op het gladde ter rein noodzakelijk) niet te merken is. Voor al beider voorhoeden knoeien soms erbar melijk. Als ongeveer tien minuten is ge speeld leidt Kimbria een aanval, die door van Dongen uitstekend wordt onderbro ken. Als kort daarop de gasten terugkomen en de voorhoede alleen voor den Tilb. doel man staat, wordt de bal keihard naast ge schoten. Langzamerhand komt R .K. T. V. V. in het offensief; de achterhoede werkt thans soliede, terwijl het achterstel van Kimbria soms hopeloos staat te schutte ren. Aan schotvaardigheid in de rood-wit- blauwe gelederen hapert het echter. Er wordt teveel op den linksbinnen gespeeld, maar deze wordt te goed in de gaten ge houden. Als nog ongeveer 15 minuten zijn te spelen, weet deze speler echter toch aan zijn bewakers te ontsnappen en met een schot, dat Michon zeker had kunnen hou den, geeft hij aan de thuisclub de leiding. 10. Dit doelpunt moedigt de tricolores aan en als na eenige goede aanvallen Musterd den bal goed aan Geboers doorgeeft, aarzelt hij geen oogenblik en met een keurig boog schot dat onhoudbaar was, vergroot hij den voorsprong. 20. Wederom komen de gast- heeren terug, Geboers Jr. zet goed voor, Musterd kopt in, maar Michon werkt het leer corner. Deze levert niets op. Vlak voor de rust komen de Maastrichtenaren stevig opzetten en als ze vlak voor open doel een prachtkans hebben gemist, fluit ,Van Veen rusten. Na de hervatting zijn de bordjes glad verhangen. Kimbria tapt uit een geheel an der vaatje en houdt het spel open. De eerste minuten zijn nog voor R. K. T. V., maar dan is het met rood-wit-blauw ge daan. Slechts sporadisch komen ze op de Kimbria-helft, en vlak voor het einde zou een dezer uitvallen nog succes hebben ge had, indien Michon niet tijdig redde. Ove rigens is 't spel zeer eenzijdig, met de rood- broeken steeds in den aanval. Al spoedig boeken de gasten succes als dc Tilburgsche doelman een bal verkeerd beoordeelt en zonder een voet uit te steken den bal in het net laat rollen. Verschillende corners worden op het Tilb. doel gelost, maar deze gaan den weg op van de meeste hoek schoppen. Na 20 minuten heeft Kimbria opnieuw succes als Van Dongen niet vol doende wegwerkt en de Kimbria rechts binnen den bal in de touwen jaagt. Met alle macht verdedigt» thans de T. V. V. en wonder boven wonder ontkomt hun doel aan doorboring, vooral als tweemaal kei hard tegen paal en lat wordt geschoten. De Tilb.-voorhoede doet nog een enkelen uitval, en als Van Veen einde fluit heeft Kimbria een gelijk spel bevochten. R. K. T. V. V. mag met den uitslag zeer tevre den zijn. Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. OFFICIEEL NIEUWS. Dinsdag a.s. bestuursvergadering te acht u. Woensdag a.s. vergadering der elftalcom missie te acht uur. Beide vergaderingen worden gehouden in de St. Joz. Gez. Ver. Zaterdagmiddag trainen op 't Sportpark. Zondag 13 Juni wordt door het eerste elftal deelgenomen aan de seriewedstrijden van „Teylingen" in Sassenheim. De gehouden loting bracht tot slot, dat wij zullen uitkomen tegen Geel Wit I. Er wordt één uur gespeeld en de winnaar komt direct in de finale van de gelukkige uil den wed strijd Teylingen IQ. C. Y I. De finale wordt ook één uur gespeeld. UITSLAGEN VAN ZONDAG 6 JUNI. B. S. M. IR.K.V.Z. II 3—1 R.K.V.Z. VLisse Junioren 171 Het tweede elftal heeft in 'n forschen wed strijd de beide puntjes in Bennebroek moe ten achter laten. Zwaluwen telt drie inval lers. B. S. M. is compleet. Direct na het begin ontwikkelt zich een vlug spel met R.K.V.Z. in de meerderheid. Diverse goed opgezette aanvallen stranden echter op de goede Bennebroeker achter hoede. Eindelijk heeft van der Wouwer met een ver doch zeer zuiver gericht schot in den hoek, succes, 1-0. Geruimen tijd nog blijft verder scoren uit, totdat wegens freeckik B. S. M. een penalty wordt toegekend, welke in goal wordt omge zet. 1-1. Onmiddellijk hierop breekt rust aan. Na de kogelfleschjes krijgen we in het be gin een goed verdeelde partij voetbal. Diver se B. S. M.-schoten krijgt van der Vosse te verwerken, hetgeen hem goed afgaat. Ook de zwartjes laten zich niet onbetuigd en onder nemen diverse aanvallen, echter worden deze steeds gestuit door hel off-side zetten door B. S. M. Uit een snelle doiorbraak weet B. S. M. met een hard schot de leiding te nemen. Niet ontmoedigd trekken de Zwalu wen weder ten aanval en de combinatie is goed, doch het goede schot ontbreekt, eenmaal, uit een misverstand in de zwarte Even voor het einde weet Bennebroek nog achterhoede, te doelpunten. Waarmede einde aanbreekt. Scheidsrechter Smit leidde correct, doch het publiek gedroeg zich minder sympathiek betgeen B. S. M. zeker niet ten goede en ter eere strekt. Zwaluwen 5 is danig uit haar slof geschoten en hebben de groote Lisse junioren met een sprekende 17-1 nederlaag naar huis gezon den. Met rust was de stand 6—1, terwijl na de thee nog 11 goals aan het totaal werden toegevoegd. Alle spelers hebben zich dit keer geheel gegeven en het was zooals ik had .voorspeld, daardoor succesvol. Scheidsrechter Tuyn leidde verdienstelijk. De Boys troffen het ook nu niet bijzonder met het weer. Toch waren er nog een ta melijk aantal belangstellenden naar den Schoterweg getogen om de Geel-Zwarters in actie te zien tegen Beverwijk I. Zij zullen daar geen spijt van gehad heb ben want het was een spannende, uiterst vlug gespeelde wedstrijd, waarin beide par tijen broederlijk de puntjes deelden. De uilslag 22, geeft vrijwel de verhouding weer. alleen was m.i. de voorhoede der roodbroeken een tikje gevaarlijker. Een Geel-Zwarte combinatie, bestaanlde uit spelers van 2, 3 en 4 kon het tegen Beverwijk 3a niet bolwerken en zag haai doel vijf maal doorboord waartegen v. d. [Vaart c.s. slechts twee doelpunten stelden. Tot slot van den middag nog een ont moeting tusschen rood-witte en geel-zwarte liliputters die met den moed der wanhoop streden om hun kleuren te doen zegevoe- ren. Er zitten onder deze .hoop der toe- kost" al rasechte voetballers! De wedstrijden werden door den heer P. Tillemans onberispelijk geleid. Dc Beverwijkers hebben hier een aange- namen indruk achtergelaten, en de wedstrij den werden in de beste harmonie gespeeld. De volgende week wordt er niet gespeeld en alle hoop is nu gevestigd op de offici- eele opening van het terrein, op Zondag 20 Juni 1926, Als moeder natuur ons dan maar vriend- schappelijker gezind is!! HENK. Seer.: J. J. Loerakker, Schotervoetpad 4. Schoten. B. S. M, II—ONZE GEZELLEN II, 2-2. Zondag speelde het 2e elftal voor de Ne derlaag-wedstrijden te Bennebroek tegen B. S. M. II. Hoewel Onze Gezellen onophoude lijk in de meerderheid zijn geweest, hebben zij het dank zij den scheidsrechter, niet ver der kunnen brengen dan een gelijk spel. Tct rust had B. S. M. II de leiding met 10. Wal Onze Gezellen na rust in een 21 voor sprong weten om te zetten. Even voor hel einde, kende de scheidsrechter, waarom weet hij denkelijk zelf niet, doch op appe leeren van eenige B. S. M. spelers, een pe nalty toe, die in een doelpunt wor<U omge zet, waarmede einde komt, 22. Het geheel was een onsmakelijk spel voet bal, waarbij eenige spelers van S. M. zich van een zéér onsymphatieken kant lieten zien. Wij zouden het bestuur wel in overweging willen geven bij volgende wedstrijden niet een scheidsrechter aan te stellen, die tevens speler van B. S. M. is en die niet bij machte bleek te zijn een wedstrijd te leiden. LOERAKKER. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN Z. V. V. „ZANDVOORT." ZANDVOORT—E. D. O. 0-4. Onder de bekwame leiding van scheids rechter Jannes stellen beide elftallen zich op. Het weer is niet aanlokkelijk, wat ver moedelijk wel de oorzaak is van het weinige publiek. Het Edo-elftal ziet er als volgt uit: Meenhorst, K. v. d. Kuijl, Boeree, J. Pe- rukel, Dinkla, C. v. d. Laan, Swart, Tanis, Oomen, J. L. Perukel, en v. d. Water. Ter wijl Zandvoort hiertegenover stelt: V. v. d. Mije, W. v. d. Mije, Jb. Paap, E. Paap, A. Beekhuis, H. Terol, G. Paap, A. Molenaar, A. Keur, D. v. d. Mije en H. Schut, Edo trapt af en heeft het eerst het voor deel van de wind en de fijne motregen in den rug. Er wordt zeer gemoedelijk begonnen en er zweeft ge encompetitiesfeer over het veld. Na eenige verkenning doet Edo het eerst een aanval, de bal wordt goed inge schoten, doch v. d. Mije is op zijn post. Beekhuis welke de midvoorplaats probeert, brengt goed op, geef top het juiste moment over aan zijn linkervleugel en G. Paap lost een schuiver op het doel, doch Meenhoorst wordt niet verrast. Zoo golft het spel een 20 minuten op en neer en dan wordt Edo ster ker. De Zandvoortsche achterhoede krijgt heel wat te verwerken, de v. d. Mije(tjes) weren zich geducht, terwijl Paap nog niet in vorm is. Bij een Edo-aanval schiet Perukel hard in de rechterbovenhoek, v. d. Mije stomt de bal nog wel, doch deze verdwijnt in het net. Edo leidt met 10. De druk van Edo wordt geweldig en de Zandvoortsche achterhoede is niet bij mach te eenige opluchting te brengen. Het aantal corners wat nu volgt is legio, doch allemaal zonder succes. Dc Zandvoortsche voorhoede is bijna werkloos, het aangeven van de halfs laat veel te wenschen over. Door zeer goed sa menspel van Edo ontstaat een tweede doel punt. Rust gaat in met 20. In de tweede helft heeft de midvoor van Zandvoort met de spil van plaats verwisselt, een enkele maal wordt cr nu op de rechter vleugel gespeelt, doch niet voldoende om succes te hebben. De aanvallen van Edo eijn steeds even fraai, doch ook voor hun blijti succes uit. Na een 20 minuten spelens, zien wij Zandvoort al weer wijzigen, de vleugels naar binnen en de binnenspelers naar buiten. De Edo achterhoede heeft echter de Zandvoort-voorhoede goed in bedwang en bezorgt (deels door de veranderingen) niet veel moeite. Eindelijk vergroot Edo de voor sprong en terwijl even voor het einde, met een mooie kopbal de vierde bal in het net verdwijnt. Het was een zeer gemoedelijke wedstrijd, de onderlinge vrstandhouding was bijzondr goed. Voor de eerste afdeeling van ae serie wedstrijden van D. I, O. werd de finale ge speeld tusschen bovengenoemde elftallen op het E. D. O.-terrein, en wist R. C. H. II den eersten prijs te behalen, na verlenging. Ter wijl Haarlem II zich met den tweeden prijs tevreden moest stellen. Als scheidsrechter Drilsma beginnen blaast is R. C. H. vol ledig, Haarlem begint met negen man. Dc blauw-zwaren zijn het eerst in den aanval, zij hebben al spoedig succes met een effect- wel schot, wat de Vries te machtig blijkt, 10. Niet lang daarna weet Dankelman de partijen op gelijken voet te brengen, uit een keurige througg-pass van Huisman, 11. Na de thee een spannende strijd om de leiding. Verschillende spelers gaan zich nog al eens te buiten, door te veel enthousiasme, dcoh de scheidsrechter houdt de teugels strak. Als de speeltijd verstreken is, is de stand nog gelijk, zoodat er verlengd moest wor den. In de tweede helft van de verlenging weet de R. C. H. rechtsbinnen de Vries ten tweede male te passeeren, 21, Spoedig daarop is het tijd en kan R. C. H. den len prijs in ontvangst nemen. S. D.'S.—SCHOTEN II, 3—1. De finale voor de tweede afdeeling der D. I. O. seriewedstrijden bracht de Am sterdammers den eersten prijs. Direct naden aftrap bestoken de Schotenaren de S. D. S.- veste, doch door slecht schieten weten zij niet te scoren. De Amsterdammers weten al spoedig de leiding te nemen, 10. Als Schoten even daarna 'n strafschop krijkt te nemen is dc stand gelijk, 11, Toch weet S. D. S. nog voor de rust de leiding te her nemen, 21. Na de theer tracht Schoten gelijk te majeen, maar succes blijft uit. Wel weten de Amsterdammers nog eenmaal te scoren, 31. Waarede het einde komt. P. S. H. JOHEZ 1-4. - Om ruim 7 uur stellen beiden ploegen zich op. P.S.H. speelt in een andere sjirt. n.l. een rood-wit gestreepte, wat een frissche indruk geeft. Direct na den aftrap is P.S.H. in de meerderheid, doch doelpunten blijven uit. Na een kwartier spelen doet Johez een aanval die ten koste van een corner kan worden onderbroken. De hoog voor doel geschoten bal wordt door de Johez' midvoor Scheffer onberispelijk ingeschopt 01. Direct na den aftrap is P.S.H. weder in den aanval, doch het binnentrio waarin de vete raan Mohr een aardige partij speelt, weet van de vele kansen geen gebruik te maken. Rust 0-1. Na de thee pak Johez beter aan en zwer men steeds gevaarlijk voor de P.S.H. veste,) doch de achterhoede blijft voorloopig meester van het terrein. Na 20 minuten spelen is de middenlinie 'te ver op gedrongen, waarvan de Johez aanval dankbaar profiteert en door toedoen van haar rechtsbinnen onhoudbaar doelpunt. Van der Kraft vergat uit te loopen. Hierna weer een P.S.H. overwicht, doch tot doelpunten komt het niet voorloopig. Als er nog een kwartier te spelen is, gelukt het ein delijk den P.S.H, linksbinnen, om de Johez verdediging te passeeren, om dan onhoudbaar te doelpunten. Dit doelpunt brengt vuur in de P.S.H, aan val, het Johez doel wordt belegerd. (Brugman acht het noodig om zijn achterhoede met een speler uit de voorhoede te versterken). Er is echter steeds een been dat doelpunten voorkomt. Vermeld verdient een hard vleu gelschot van Sauer buiten bereik van den doelman in den hoek, doch een achterspeler redt, ten koste van een corner. Hierna eenige goede schoten van Vis en Knegt, doch zonder resultaat. De P. S. H. middenlinie dringt te .ver op, hetgeen noodlottig wordt. Nadat Brugman eenige ko gels heeft ingezonden van verren afstand, doelpunten de rechtsbinnen en midvoor on houdbaar, kort achter elkaar uit een door braak, waarbij de middenlinie en links back, zoek waren. Spoedig hierna is het tijd en heeft Johez wel geflatteerd, doch verdiend gewonnen. Het was een genoeglijke wedstrijd, die in de beste verstandhouding werd gespeeld. De scheidsrechter leidde correct. OPGEPAST. Men zij gewaarschuwd, niet te gaan hen gelen in de mooie Nel, gelegen in den Waarderpolder. Men wordt onherroepelijk verwijderd. De oorzaak moet gezocht wor den in het feit dat de landbouwer veel overlast ondervindt door het openlaten der hekken en het vernielen van het riet. DENEMARKEN—HOLLAND. Nu vast is komen te staan dat v. d. Meu- len de reis naar Kopenhagen niet zal meemaken, moet een plaatsvervanger wor den aangewezen. Djt is nog niet geschied. Wij vermoeden dat de keus tusschen v. Tilburg (N. O. A. D.) en v. d. Berge (Excelsior) zal gaan. COURSES TE HILVERSUM. Door het slechte weer in den ochtend bleef de belangstelling beneden de ver wachting. ij De uitslagen zijn: 1. Zeistprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1000 Meter. Belasting voor iedere gewonnen 200, 10 meter ontheffing: Paar den, die nog geen len prijs wonnen 25 M-, die noch een len noch een 2en prijs won nen, 35 M., die niets wonnen 50 M. Prijzen 250 en 50. Ingeschreven 14 paarden. Uitgekomen dertien. 1. Revolt, eigenaar en berijder luitenant rijder J. Ensing, 3 min. 26.8 sec. 2000 M. 2. Nevada, eigenaar S. Smit te Bcets, rijder J Vergaai 3 min. 27.6 sec. 2000 meter. Niet geplaatst: Quize, Prince Moko St. Lancier, Pretty Polly, Pcllidor. Postduifje G, Nellie Ru, Northern Mann B., Orion, Nia gara, Neerlandia, Minnedosa. 2. Bussum prijs. Ren op vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder ,toebe- hoorende aan en gereden door actief die nende officieren van het Ned. of Nederl.- Ind.ische leger. Voor deze ren zijn toegelaten: Geregis treerd vol- en halfbloeds. M. C. paarden en Rijkswedstrijdpaardep. Afstand 1200 M. Gewicht 15 K.G. boven de schaal. Ont heffing berijders die neg geen len prijs gewonnen hebben. 3. K. G. Prijzen: 225, 50 en 25. Ingeschreven en opgekomen 4 paarden. 1. Revolt, eigenaar enberijder luitenant jhr. S. M. S. de Marees van Swindercn tc Amersfoort 75K.G, 2 mjn. 25 ces. 2. Tan it Zerga Rp. Eigen bereider luitenant A. C. G. van der Kroon te Breda 7414 K.G. Niet geplaatst: Nitro, Little Gem. 3- Larcnprijs: Heatprijzendravcrij 2e en 3e klasse. Afstand 1600 Meter. Paarden, welke 300 of minder gewon nen hebben, gaan van de start. Belasting', voor iedere meerdere gewonnen 800, 15 Meter en voor iederen gewonnen len prijs boven 3 eerste prijzen 5 Meter. Ingeschreven voor deze heat zijn 12 paar den. Elf daarvan zijn aanwezig, zoodat be sloten wordt een Engelsche heat te rijden in drie series. De le heat rijden: Oselha, Midi Brook, Minnie en Markies. Otelka start zeer goed en weet ze heftige bedreiging vn Minnie M., steeds een voor sprong te behouden. In het laatste rechte eind komt Minnie M wel iets inloopen. doch Otelka wint met 2 'A lengte in den tijd van 2 min. 24.2 seconden. Niet geplaatst Minnie Brook, Minnie M, Markies. De 2e heat hebben geloot Nevada en Oscar, Nobel en Ooststar. Hier zijn Ne vada en Ooststar de twee prijzendingers. Beide paarden locpen regelmatig als een uurwerk en slechts met bijna onzichtbare afstanden loopt Ooststar in, gemend door J. G. de Boer, Op 20 meter afstand van de finish, spoort de Boer nog eens goed aan, met neuslengte wint hij in den fraaien tijd van 2 min. 28.6 sec., een prachttiid voor deze baan. Niet geplaatst: Oscar, Nobert. De 3e heat starten ten slotte Osa Setzer B met C. F. Ockhorst, Maggy Henry met B ten Hagen en Norbert G met W. H. Geursen. In de eerste ronde draaft Maggy Henry zoo onregelmaig dat het den strijd opgeeft. Tus schen 4 en 11 spant het nog, doch Osa Setzer B wint ten slcte me 2 lengten voor Norbert G. in 2 min. en 32 sec. Niet geplaatst: Maggy, Henry, Norbert G. De beslissende heat gaat tusschen de win naars Otelka, Ooststar, Osa Setzer B en de .twee snelste tweeden Nevada en Nor bert G. 1. Ooststar, eig, L. J. Eikhuizen te 's-Gra- venhage. rijder J. G. de Boer, 2 min. 29.8 s. 1635 meter. 2. Oso Setzer B, eig. en rijder C. F. Ockhorst te 's-Gravenhage, 2 min. 31.6 sec. 1610 meter. Baarnprijs. Ren op de vlakkebaan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door heerijders en actief dienende officieren van het Ned. of Ned.-Ind. leger. Afstand 2000 M. Gewicht 15 K.G, boven de schaal. Be lasting: voor iederen in 1926 gewonnen ren 3 K.G. Ontheffing.- Berijders, die nog geen len prijs gewonnen hebben 3 K.G. Prijzen 225, 50 en 25, Ingeschreven 5 paarden, opgekomen 4. 1 Kingson Hill. Eig. de heer H. Perny te Den Haag, berijder Kahn 71 'A K.G. in 2 min. 21 sec. 2 Tarqui, eig. de beer J. Th. v. Lier, berijder P. v. Lier 70 K.G. met 3 lengten. 3 Jamarain. eig, de heer A. C. Beer te Rotterdam, berijder H. Schaap 72 K.G. Niet geplaatst: Trondeur. V. Kortebaandraverij, handicap open voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Ingeschreven 20 paarden, opgekomen 18 paarden. Gereden wordt in 4 seris t-'W, twee van 5 en twee van 4 paarden. 1 rit: 1 Nobel, eig. G. v. d. Oord te Rijk, rijder Tj. Witteveen, 1 min. 11 sec. 735 meter. Niet geplaatst: Martinus S, Meteor, Min nedosa, Neerlandia. 2e rit: 1. Itelka, eig. J. Plevier te Alkmaar, render J, Witteveen 1 min. 8.8 sec. 720 M. ■Niet geplaatst: Nevada, Ooststar, Vitaliy, Senator Bkbond. 3de rit: 1. Malie B., eigen rijder C. F. Ockhorst te Dén Haag 765 meter, 1 m. 10 sec. 4de rit; 1, Rautenkranz, eig, S. y. d. Oord te Rijk, reder K. Bakker 765 M, in 1 min. 10 sec. Niet geplaatst: Nelli Ru; Frederike B; Rubezahl. Finale I, Malie B, eig, en rijder C. F. Ockhorst, 765 M. in 1 min. 85 sec., 2 Otlha; 3. Rautenkranz en 4. Nobel. Niet geplaatst: Pall, Ringer, Leitstern, UITSLAGEN VAN ZONDAG, H. C. C, IIV. O. C. Gewonnen door H, C. C. II met 86 runs op de le innings. H. C. C. II le innings 202 voor 4 (gesloten), (E. Neuerburg 58); L. Sodderland 59; Bouw meester 33, Jhr. v. d. Bosch 20; Dubui 1 voor 22; R, v. Everdingen 1 voor 49. V, O. C. le innings 116 (F. v. Herwaarden 27; F. Leeman 16; G. A, Stsnger 13; Ruy- chaver 11; R. v. Everdingen 11),' L. Borel 3 voor 22; L. Sodderland 2 voor 28; F. v. d. Loo 2 voor 5; W. v. d. Bosch 1 voor 6. HilversumQuick. Draw, Quick le in nings 130 voor 9 (E. den Hartog 35; N. Blok 33, M. den Hartog 29) H, v. Booven 4 voor 44; P. H. Cremers 3 voor 36. Hilversum le innings 83 voor 6 (tijd). (G H. Titsingh 35; P. H. Cremers 10; H. v. d. Boo ven 13), Terwiel 4 voor 32. 2de klasse. V. R. A. IIHaarlem II. Gewonnen door V. R. A. II met 10 runs op de le in. nings. Haa/lem II 74. V. R. A. II 84. A C. C. Albion. Gewonnen door A.C C. met 153 runs op dc le innings. A. C. C. 245 (voor 8 gesloten), Albion 92 en 42 (voor 3) gestaakt. V. V, V, II—V. V. V. III. Gewonnen door V. V. V. met 79 runs op de le innings. V. V. V, III 94, V.V.V, II 173, 3de klasse. AjaxN. V. V. Gewonnen door Ajax met 41 runs op de le infiings. Ajax 112, U. V, V. 71. fhocnix IIH. D. V. S. III. Gewonnen door H. D. V, S. met 23 runs op de le in nings. H. D. V. S. Ill 100. Phoenix 77. Kampong IIVleermuizen. Gewonnen door Vleermuizen met 17 runs op dc le in nings. C, V. PI. wint met 132 runs. R. C. H. wint den toss en kiest fielden. In den beginne botert het niet erg bij C. V. H. en met een stand van 660 ziet het er donkór uit. In deze periode had vooral Blankestein veel succes. Roodt en Traan- berg doen de kans keeren en terwijl Traan- berg zijn wicket ophoudt zorgt Roodt voor de noodige runs. Op 150 wordt Roodt door de Vries gebowld voor 81 (2 zessen 8 vie ren). Dan slaat Kwantes ng even in een snel tempo 16 runs (1 zes 2 vieren) waar na op 182 voor 8 de inning gesloten wordt. Traanberg blijft met een verdienstelijke 21 not out. A. Roodt 81, C. J. Roest 12, C. Kwantes 16, H. A Traanberg 21 n. o. Ex tra's 28, Bowlingcijfers: G. Kamoen 016, J. Blan kestein 640, J. de Graaf 058, R. de Vries 135. R. C. H. laat niet veel moois zien. De Vries en de Vos zorgen voor een openings stand van 42 runs, maar de rest collapseert hopeloos, zoodat op 50 allen een beurt heb ben gehad, W. de Vos 19, Extra's 13. Bowlingcijfers: A. Roodt 514, Keijser 07, Hetem 03, A, Kroon 01, H„ A. Traanberg 57. C. V. H. waagt nog een pgoing op het derde punt maar met een stand van. 243 wordt opgegeven. Hiérvan had G. Kos nog 15 runs, A. J. Roodt 19, H. A. Traanberg 8—4, Cv Oldenburg 25. Bloemcndaal scoort 60, waarvan Beijk 20, van Dam 10. R. en W. scoort 82, waarvan Bultman 17„ Viehoff 13, Chabot 25. Bloemendaal probeert het nogmaals en scoort 84 voor 7 (gesloten); J. Cassee 10, Strik 27, Nieman 16 not out. R. en W. 2e innings 362 (opgegeven dodr Bloemendaal), Bowlingcijfers R, en W. Niehoff 2—23, 337. Kruyt 413; van de Togt 319 en 224. Chabot 02 en Hagenaar 116, Bloemendaal: J. Beyk 724, 214. Van Dam 2—40, 06; Strik 1—14 en 06. Rood en Wit wint met 22 runs. R. en W. II wint deze match met innings. De Spanjaardslaanmenschen scoren 244 voor 5 (gesloten), waarvan G. J. Droste 100 not out. R. C. H. brengt het tot 81 en in de foliow on tot 46 voor 3, waarna het den strijd op geeft. WESTEINDER PLAS. Zaterdag en Zondag zijn op de Westeinder- PldÊ nationale zeilwedstrijden gehouden. Het nieuwe jacht van Mr. Carp (de Ruy- ter) oogstte veel succes. Dit jacht werd offi cieel aangewezen om de Nederlandsche kleu ren te verdedigen te Oslo en de wedstrijden om den Gold Cup. De uitslagen zijn 1. De Ruyter (Mr. Carp) 2. Pr. Juliana (Doedes, 25 sec. achter) 3. Holland-Hope (B.C. Kiewit) 4. Kemphaan (Pluygers) 5. Saenden (Schouten) 6. Braassemermeer (Nathans). De aanhoudende regen was oorzaak, dat de wedstrijden Zondag niet zoo veel belangstel ling hadden. Er woei slechts een matige wind tot tops koelte. De uitslagen van Zondag waren 'Zesmeter-klasse :2e race, aanvang 10 uur) I. De Ruyter (Carp) 2. Juliana (Doedes, iy2 min. achter); 3. Kemphaan (Pluygers); 4. Saenden (Schouten) 5. Braassemermeer (Nathans). De Hollands Hope gaf na aan varing den strijd op. 3e race, aanvang 4 uur 1. Juliana (v. Hooi- werf) 2. De Ruyter (Carp. op 10 sec. 3. Saenden (Schouten) 4. Kemphaan (Pluy gers) 5. Braassemermeer (Nathans). Totaal klassement 1. De Ruyter, 19 p. 2. Pr. Juliana. Voor de 3e plaats moet nog de be slissing van een protest worden afgewacht. Dames twaalfvoetsjollen 1. >,Freki", ge zeild door mej. O. Borgerhof-Mulder. Twaalfvoetsjollen 1. „Troef", stuurman W.A.B. Bakker 2. „Nr.<H", stuurman C.W. de Visser 3. „Onrust", stuurman F. Struyck 4. „Mermaid", stuurman K.H. Brouwer. 45 kwadraatmeterklasse 1. „Walta", stuurman P. Bon Czn, 2. „Coppelstock", stuurman C. Schuddeboom 3. „Benati II", stuurman B. Fenenga. Regenboog klasse 1. „De Leede", stuur man Doedes 2. „Typhon", stuurman A. Hu her 3. „Meteor", stuurman F. Duerr. gg 16 kwadraatmeterklasse 1. „Treub 1", stuurman J. van Thicl 2. „Treub V", stuur man F.J. Bernhard. Vrijbuitersklasse 1. Paul Jones", stuur man A.J. Markx Jr.2. „Lumey", stuurman W. Beekhuis 3. „Sonoy", stuurman P. Reineke. Handicapklasse D „Meeuw", stuurman J. Hoppe 2. „Edelweisz", stuurman I. Lun- ding. Dc Haarlemsche dames Zwem- en Polo club „Zignea" zal op 20 Juni a.s, haar natio naal zwemfeest houden in de Gem. Bad- en Zweminrichting aan de Kleverlaan, Het voorloopig programma luidt als volgt: 25 M. vrije slag tót 13 jaar, (alleen Zignea adspiranten), 50 M. rugslag. 50 M. Vrij slag tot en met 16 jaar (alleen voor adsp. van vereenigingen bij den H. Z. B. aangesloten. 50 M. vrije slag Nationaal. 4 X 25 M. Estafette vrije slag Lagere scholen. 4 X 50 M. Estafette vrije slag Nationaal kamp H. Z, B. Schoonspringen demonstratie. Polowedstrijd Zignea IS. V. H. I. compe titie. 4 X 50 M. Estafette wisselslag Nationaal kamp H, Z. B, Gecostumeerd Tobbevaren. M. O. schoolwe4strijden 4 X 25 M. vrije slag Estafette. Polo-wedstrijd Heeren zal nog nader be kend gemaakt worden. Reeds schreven in H. D. Z., R. D. Z. en S. D. Z., zoodat het puikje der Hollandsche zwemsters vertegenwoordigd zal zijn. Het beloven dan ook mooie wedstrijden te zullen worden. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN DER H. A. V. HAARLEM. Frits Lamp wint voor de 2e maal den Wisselbeker. Gezien de moeilijkheid van vorige jaren, de onderlinge wedstrijden aan het eind van seizoen te verwerken, had het Haarlem-be stuur besloten ze in 1926 te verplaatsen naar het vóórseizoen. We meenen, dat de proef geslaagd mag heeten, nu het Bestuur opnieuw weer inzicht gekregen heeft in de prestaties harer leden, wat met het oog op den komenden, belangrijken Prins Hendrik bekerwedstrijd van groot gewicht is. Dat die prestaties voor sommige nummers ge ringer zijn dan in 1925, vindt dan ook hoofd zakelijk zijn oorsprong in de verplaatsing naar het vóórseizoen en daarbij liet ongun stige weer met het snelle tempo, waarin daardoor het geheele programma verwerkt moest worden. Een belangstellend publiek volgde den zwaren strijd. Jammer, dat de bekerhouder G. Eepken om studieredenen niet kon deelnemen. Zijn puntenaantal van 1925 n.l. 3400, werd niet benaderd; met on geveer 3000 punten werd Frits Lamp nu voor de 2e maal (1924) dc gelukkige, op den voet gevolgd door A. Welsenes met 2800 punten, die bij het speerwerpen zijn nuttige voorsprong te niet zag gaan. Beter dan vorig jaar waren de prestaties bij de 100 M., F. Lamp 11.5 sec, en 400 M. M. Menso, 56 sec., bevredigend die bij het Hoogspringen, 1.60 M., v. Duijn, A. van Welsenes, J. Reizenga en P. v. d. Klinken berg, en het verspringen F. Lamp 6.44 M., bepaald slecht die bij het Speerwerpen, 37,75 M. en bedroevend bij Discusweren, 26.73 M. Bij de schoolathletiek-ontmoeting op j.l .Zaterdagmiddag wierpen 3 schooljon gens den discus tegen de 30 M.I Het resultaat van dezen toch wel genoeg lijken middag was: Klasse A. 1. F. Lamp, bekerhouder 1926; 2. A. v .Welsenes; 3. G, Borkent; 4. G. Rinkel; 5. S. v. Musscher; 6. K. Verwers, bekerhouder 1923; 7, J. Reijenga, 8 P. v. d. Klinkenberg; 9. S. v Duijn Klasse B 1. A. Hoogerwerf, 2200 punten, 2. W. Hoppe. Klasse C. 1. A. Hoppe, 1700 punten. Opvallend is het naar voren komen van G. Borkent en G. Rinkel; v. Musscher, Reijenga en v, d. Klinkenberg kunnen beter; vrijwel ongetraind bereikte de bekerhouder 1923 de 6e plaats; v. Duijn gaf als cap tain z'n mannen het juiste voorbeeld en toonde wat vechtlust vermag, waar pres taties minder waren. A. Hoogerwerf toonde behalve 1500 M. loopen ook behoorlijk all-round-athleet te zijn. De jeugdige A, Hoppe had eën geoden dag. Met een opwekking tot naarstig oefe nen ten einde Haarlem dit jaar in het de finitief bezit van den Prins Hendrik-beker te stellen, reikte de voorzitter v. Balen Blanken de prijzen uit. DE STEDENWEDSTRIJD AMSTERDAM HAARLEM. Vastgesteld op a.s. Zondag 13 Juni. Zonder Paulen vertrekken de Haarlem mers a.s. Zondag naar Amsterdam, ten ein de te trachten voor dit jaar de v. EUinck- huijzenbeker te bemachtigen. WEDSTRIJDEN VAN O. D. I. TE ROTTERDAM. De uitslagen van de Zondag te Rotterdam gehouden atletiekwedstrijden zijn: 100 M. hardloopen om het kampioenschap van den Zuid-Hollandschen Athletiekbond: (Ned .record H. Broos met 10.7 sec.) 1. M. van den Berge, Haarlem, in 11.6 sec.; 2. G. van der Drecht, V. E. L., Den Haag in 11.7 sec,; 3. J. Haakman, A. V. 1923 Amsterdam, 4. F. J. J. IJ. Bergveld, A. V. 1923, A'dam. Kogelstpoten (Ncd record J. Selman met 12.55 M.) 1. J. Selman, A. V. 1923, Amster dam M 10.90; 2 C. Vermeer, Pro Patria, Rotterdam M 10.16; 3 Plumer, A. V. 1923, Amsterdam M 10.03; 4 A. Th. A. Bohl, O. D. I., I., Rotterdam M 9.86. 1500 M. hardloopen om het kampioenschap van den Zuid-Hollandschen Athletiekbond: (Ned, record A. Paulen in 4 min. 13 sec.) 1 W. Bolten, A. V. 1923, Amsterdam in 4 min. .20 sec., 2 H. Rotteveel, ten Werve, Rijswijk, in 4 min. 21.4 sec., 3 F, C. du Hen, D F. C., Dordrecht, 4 Ch. Krol, Trekvogels, Den Haag. 800 M. hardloopen voor nieuwelingen (Ned. record in 1 min. 58.6 sec, A. Paulen): 1 P. Blom van Graaf Willem II, Den Haag in 3 min? 13-16 sec,, 2 P, Visser, A. V. 1923, Amsterdam in 2 min. 16 sec., 3 C. Hartog, A, .V, 1923, Amsterdam, 4 J; Keldermans, Zwaluwen, Den Haag, 5 W. van Geluk, Pro Patria, Rotterdam. Hoogspringen met aanloop voor nieuwe lingen: (Ned, record W. C. Best M, 1.80 1. T, van der Most, Pro Patria, Rotterdam M. 1.65; 2. A. van Leeuwen Jr., Pro Pa tria, Rotterdam M. 1.55, Op het keurig ingerichte, vroolijk gepa- voiseerde sportveld van de H. F. C. Haar lem aan den Schoterweg, vond Zaterdag middag onder begunstiging van prachtig athletiekweer de eerste school-athletiek- ontmoeting te Haarlem plaats. E envrij tal rijk publiek, w..o de heeren M, Graafland en H. Warnier, resp. Rijks- en Gemeente lijk Inspecteur der Lich. Opvoeding, G. H. G. H. Wuesting, Inspecteur van het L. O., Ph. v. d. Ley, oud-Directeur der Rijkskweek school, Ir. H. v. Mourik Broekman, Rector van „het Gemeentelijk Lvceuin, Dr. Bakker, Directeur der R. H. B. S. Velsen, W. v. d. Kamp en G. Boes, Gemeenteraadsleden, Dr, M. Mauritz, Drs, A, Keesing, secretaris van de Amsterdamsche Commissie voor School athletiek volgden mei groote aandacht de verrichtingen der jeugdige athleten. Geleid door een groote schare, voor hun meilijke taak berekende Juryleden, ver liep alles zoo vlot, dat op den vastgestelden tijd de uitslag kon worden bekend gemaakt. De geest onder de deelnemers was uitste- 'kend, zonder eenigen naijver waardecrend eikaars prestaties. Er waren dan ook bui tengewoon goede! Men raadplege onder staande maximum prestaties: Greop A 14-15 jaar, 80 M. 10.2 sec. Speerwerpen, lichte, 31.06 M. Kogelstooten, 3 K.G., 11.75 M. Discuswerpen, 1 K.G., 28.82 M. Verspringen 530 M. Hoogspringen 1.55 M. Estafette 4 x 80 M. 40^9 sec. Groep B 1617 jaar, 100 M.r 11.8 sec. Speerwerpen, model, 35.95 M. Kogelstooten, 5 K.G., 9.30 M. Discuswerpen, 154 K.G., 30.25 M. Verspringen 5148 M, Hoogspringen 1.6!? M. Hinkstapsprong 10.95 M. Estafette 4 x 100 M. 49.3 sec. Groep C, 18 jaar en ouder, 100 M. 12.2 sec. Speerwerpen, model, 29.30 M. Kogel stooten, TA K.G., 7.75 M. Discuswerpen, 2 K.G., 29.63 M, Verspringen 5.94 M. Hink stapsprong 10.46 >2 M. Polsstokhoogspringen 2.80 M. Estafette 4 x 100 M. 50.7 sec. Opmerkelijk is, dat de prestaties van de jongnes van 16 en 17 jaar opmerkelijk be ter zijn dan die van 18 jaar en ouder. Met een woord van dank aan de gast- vrouwe, de H. F. C. Haarlem en aan de organisatoren, deelde Dr. Mauritz de uit slagen mede, de jongens opwekkend tot nog grootere deelname in 1927. Het was een in alle opzichten zeer ge slaagde middag. BELANGRIJKE DATA VOOR HAARLEM 11 Juli le deel P, H. Beker—Enschede. 1 Augustus (gewijzigd) 2e deel P, H. Be kerHaarlem. 8 Augustus. Holland-BelgiëHaarlem, 22 Augustus (gewijzigd) W. Duitschland-^ Holland te Dusseldorp. FRANKRIJK WINT DEN'ATHLETIEK- WEDSTRIJD TE LUIK. De uitslagen van den gisteren te Luik ge houden athletiekwedstrijd BelgiëFrank rijk luiden 100 M. hardloopen 1. Degrelle (Frankrijk) in 10.9 sec. 2. Syvestre (Frank rijk) op 1 M. 200 M. 1. Degrelle (Frankrijk) in 23 sec. 2. Gavois (Frankrijk) 400 M. 1. Vereken (België) 2. Feger (Frankrijk). De Franschman Galbier kwam eerste aan, doch werd gediskwalificeerd. 800 M. 1. Boi- tard (Frankrijk) in 2 min. 2510 sec.2. Pelé (Frankrijk) op 4 Meter. 1500 M. l.Pelé (Frankrijk in 4 min. 7 sec. 2. Four- neau (België). 5000 M. 1. Norland (Frank rijk) in 16 min. 35 sec. 2. Chapuis (Frank rijk) 110 M. hordenloop 1. Bernard (Frank rijk) in 16 4/5 sec.; 2. Marchand (Frankrijk) Hoogspringen 1. Lewden (Frankrijk) met 1.85 M.2. Sabatier (Frankrijk) met 1.80. Verspringen 1. Arnaud (Frankrijk) met 6.65 M. Delaet (België). Polshoog 1. Po well (België) met 3.65 M. 2. Duthil (Frank rijk) met 3.50 M. Kbgelstooten 1. Duhour (Frankrijk) met 13.06 M. 2. Courtejaire (Frankrijk) Discuswerpen 1. Dubour (Frankrijk) met 37.09 M. 2. Courtejaire (Frankrijk) met 36.82 M. Het totaal-klassement luidt Frankrijk 74 pnt„ België 45 pnt. De 4 X 200 M. es- tafette, die buiten het wedstrijdverband stond, was voor Frankrijk in 1 min. 31.4 sec. 2. België in 1 min. 33 sec. (nieuw Belgisch re cord. (Courant). Zondag 6 Juni organiseerde de Honkbal club Haarlem seriewedstrijden voor tweede klassers om den zilveren honkbal, 't Regende vrijwel den heelen dag, som zelfs goot het, en op 't laatst werd bet veld aan de Klever laan wel wat drassig. Ingeschreven hadden: Ajax II, Concordia II, V. V. G. A, Quick II en I. R. C., alle uit Amsterdam. Volgens loting zouden gespeeld worden: Quick IIZ. R. C. en Ajax IIV. V. G. V. Daar Z. R. C. echter niet opkwam werd de eerste wedstrijd niet gespeeld, waardoor Quick II al dadelijk in den eindstrijd raakte. Om elf uur,/toen het wat minder hard regende, bonden Ajax II en V. V. G. A. den strijd aan. Het weer zoowel als het veld werkten niet mee om eerste klas-honkbal le leveren, 't Slot was dat V. V. G. A. na een uur (drie innings) won met 175. Na een half uur rust moet V. V. G. A. opnieuw het veld in, nu om Concordia II te bekampen. In dit uur werden vijf inning5 gespeeld, V. V. G. A. was wat vermoeid en de Concordianen waren bijzonder op slag. V.V.G.A. maakte achtereenvolgens 1,3,0,0,2 punten, waartegenover Concordia 0, 4, 4, 9, 7 punten stelde, zoodat het einde kwam met een overwinning v'oor Concordia II, 246. Hierna kwam de eindstrijd. Quick II, dal' zoo gemakkelijk in den eindstrijd gekomen was, verscheen in het veld met 6 man. Con cordia liet een man uitvallen, zoodat voor Quick nu niet .drie, maar twee automatische nullen telden. Ook deze handicap was ech ter nog te groot. Quick speelde vijf innings en maakte achtereenvolgens 2, 0, 3, 1, 0 punten. Con cordia speelde vier innings en haalde respec tievelijk 0, 4, 3 en 10 man binnen. Concor dia won dus met 176 en speelde een inning minder. Als bijzonderheid kan nog vermeld wor den, dat voor Quick gebowld werd door een jongen van een jaar of zestien, die echter een groot deel van zijn leven in Amerika heeft doorgebracht, en dan ook werkelijk een beetje Amerikaansche honkbal-allures vertoonde. Zijn werpen, zijn vangen en zijn kalmte waren opmerkelijk. Na afloop reikte de voorzitter van Haar lem, de heer Kuling, in de kleedkamer met eenige 'hartelijke woorden den bal over aan Concordia. Hij dankte allereerst den Neder- landschen Honkbalbond en de heeren die als scheidsrechter gefungeerd hadden, voior hun medewerking en spoorde vervolgens Con cordia aan den bal een volgend jaar nog eens te winnen. De leider van Concordia, de heer Smies, dankte met eenige woorden en ein digde met een driewerf hoera voor de Hoak- balclub Haarlem. Woensdagavond speelt te Amsterdam het Nederlandsche honkbalnegental een wed strijd tegen een Pillsburgh team. In het Nederlandsche negental zal ook de bekende Haarlemsche eerste-honkman Vrugt uitko men, HAARL. DAMCLUB BEHAALT HET NED. CLUBKAMPIOENSCHAP. De Haarl, Damclub speelde gisteren te Arnhem 'tegen de Oostelijke kampioenen W. Z. D. V. om het Ned. clubkampioen schap. De Haarlemmers wonnen met 128 en legden hierdoor beslag op den titel. Een bijzonder fraai succes voor de Haar lemmers. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 1926. Op de vergadering van het Districtsbe- stuur van den Ned. R. K. Dambond, alhier, is Vrijdag vastgesteld dat de wedstrijden voor het Persoonlijk Kampioenschap zul len worden gespeeld op Woensdag en Vrij dag resp. van 754 tot 10 en van 714 tot 11 uur. Aan deze wedstrijden kunnen deelnemen alle leden van den Haarlemschen Districts- bond en de inschrijving hiervoor moet ge schieden vóór 15 Juni bij den secretaris Jos. Opdam, Kruistochtstraat 43, Haarlem- Bij inschrijving moet 0.50 voor inschrijf geld en 1.voor cautie worden vol daan. Verdere inlichtingen worden door do besturen der bij het District aangesloten clubs verstrekt. Sec.: W. L. de Zwager, Vooruitgangstraat '9. De oefenstof voor de Bondswedstrijden» welke in Gouda zullen gehouden worden is aangekomen. De Heerenafdeeling is Vrijda8* avond reeds daarvoor aan den gang gegaan, terwijl de Damesafdeeling hedenavond me de voorbereiding zal beginnen. Meer dan o°' moet er hard gewerkt worden, wil er feI1 minste succes geboekt worden,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6