KW4TTAsf^ Hoofdhuid VOLLE-MELK-REEP PUROL Beter dan Goed: DE BESTE WÊÊm I Inzegening en opening van het Concordia-terrein te Hillegom. KERK EN SCHOOL. De daling van den Franschen franc. Het internationaal arbeidsbureau. Mgr. H. van de Wetering naar Chicago. Bij de opening van het nieuwe Concordia-terrein te Hillegom. De WelEerwaarde Heer Schoenmaker richt het woord tot de aanwezigen. Het Concordia-elftal met geestelijk adviseur en bestuursleden. Het verdrag van Mosoel. Gomez da Costa in Lissabon. Diamantvondsten in Zuid-Afrika Het invoerverbod van vleesch in Engeland. De schoolathletiekwedstrijden op het Haarlem terrein. De finale 100 M.-klasse. KUNST EN KENNIS. De gevaren, verbonde.n aan het gebruik van Röntgenstralen. LANDBOUW EN VISSCHERIJ Jubileum Wagenaar. Den kiek uit den wedstrijd StormvogelsM.V.V. te IJmuiden, welke door de thuisclub met 13 werd verloren. Onder de Radio-berichten: De nieuwe daling van den Franschen franc. De maatregelen der regeering. Het verdrag van Mosoel onderteekend. Opwinding in kringen van Fngelsche vleeschhandelaars over het nieu we invoerverbod. Generaal Da Costa in Lissabon. De mijnwerkersstaking in Engeland. Een drama in hooge kringen. Slachtoffer der wetenschap. Mej. Bouwman (rephts), die op de Parijsche tenniskampioenschappen een uitstekend figuur slaat, gekiekt met haar tegenstandster miss Helen Wills. HANDEL EN NIJVERHEID. Schelpkalkfabrikanten. MARKTNIEUWS. De Jan Steen-tentoonstelling te Leiden. ^Voor de Roomsche sport in het algemeen en voor de R.K.V.V. Concordia te Hillegom in het bijzonder, was het gisteren een welge slaagde propaganda-dag. De plechtige inzegening, opening en inge bruikneming van het nieuwe Roomsche sportterrein, gelegen achter de Sint Marti- nus-kerk, had plaats en tot onze groote vreugde bestond daarvoor in alle kringen beduidende belangstelling. V- Des morgens we moeten toch beginnen bij het begin was de feestdag aangevangen met een gezamenlijke Heilige Communie. woord, om zijn vreugde uit te spreken over dezen dag. Hij wees op de beteekenis van de Room sche Sportbeweging en hield de talrijke aan wezigen er was zeker 'n 800 man den plicht voor, om de Roomsche actie ook op dit gebied te steunen. Met een gelukwensch richtte hij zich tot de Concordia-leden, hen vermanende, zich altijd, ook in de sport, als katholieken te gedragen en voor het welzijn van de vereeniging ook van tijd tot tijd eens te bidden. Vervolgens voerde pastoor van Leeuwen het woord. Deze verklaarde de beteekenis der wijdingsplechtigheid en sprak voorts op geestige wijze over zijn taak, om den bal af te trappen. Mede namens pastoor Krook die later persoonlijk nog even kwam huldigde hij den geestelijk adviseur en feli citeerde Concordia met het nieuwe terrein. klaard. dat, wanneer het verbod van iwncr,, blijft, het varkensvleesch vrijwel geheel uit dc Londensche vleescfcwinkels zal verdwij nen, terwijl het voor het publiek ook moei lijk zal worden kalfsvleesch te verkrijgen. Het rapport betreffende den aanvoer van vleesch aan de Londensche markt voor de laatste vijf maanden toont aan, dat 20.658 ton varkensvleesch is aangevoerd, waarvan 95.9 pCt. uit het buitenland kwam. Neder land zond hiervan 14.487 ton. of wel 66.9 pCt. loopen, zonder dal hij zich daardoor evenwel van zijn werk liet terughouden. De stichting Carnegie erkende zijn verdiensten op dit ge bied door hem in 1923 toe te kennen de zil veren medaille van verdienste en 'n som van 5C00 francs. In samenwerking met de heeren Ducretet en Roger heeft de overledene uitgevonden een dispositief, die het door middel van een Morse-toestel mogelijk maakte de teekens der draadlooze telegrafie, die door een kop telefoon werden ontvangen, nauwkeurig te registreeren. Bij de beraadslaging over den financieelen toestand heeft de ministerraad besloten bet plan tot bespreking van den invoer onmid dellijk in werking te stellen. De minister van Binnenlandsche Zaken, Openbare Werken, Handel en Landbouw zullen te dien einde een commissie samen stellen. Briand heeft Zaterdag geruimen tijd den financieelen toestand bestudeerd. Hij confe reerde met den minister van financiën en den gouverneur der Fransche Bank. Des avonds had in de Fransche Bank een verga dering plaats van den Raad van Beheer, die den toestand aan een langdurige bespreking onderwierp. De minister van financiën had vervolgens een onderhoud met de leden van den raad van beheer. Zondagmorgen had in tegenwoordigheid van een talrijke menigte de plechtige ope- ninszitting plaats van het nieuwe gebouw van het internationaal arbeidsbureau. Behalve de afgevaardigden van de 40 op de arbeidersconferentie vertegenwoordigde hij weder te Rotterdam terug. De Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. H. van de Wetering, aanvaardtheden de reis naar Chicago, ter bijwoning van het Eucha ristisch Congres, Mgr. begeeft zich in den namiddag per auto van Utrecht naar Rot terdam, om dan onmiddellijk scheep te gaan. Z.D.FL wordt vergezeld van zijn secretaris, den WelEerw. Heer J. v, d. Burg. Bij aan komst te New York op 17 Juni blijft Mgr. dien nacht aan boord, om den volgenden dag per trein naar Chicago te vertrekken, waar de aartsbisschop den 19en arriveert, een dag vóór den kardinaal-legaat Bonzano, In de stad van het Congres logeert de Aartsbisschop ten huize van den ZeerEerw. Heer Van Meertum, van de orde van Pre- monstreit, den pastoor der eenige parochie van Hollanders aldaar. Mgr. volgt voor 't overige het reisplan, dat door het Comité voor dit Congres is uitge werkt. Op 3 Juli gaat Mgr. te New York weder aan boord voor de thuisreis, en op 12 Alle leden, op 4 na, namen daaraan deel en van deze 4 waren er dan nog 3 door wettige reden verhinderd. Na de H. Mis vereenigde ,men zich aan een gemeenschappelijk ontbijt in het Patronaatsgebouw. Om 1 uur was de eerste wedstrijd, tusschen Lisse 2 en Concordia 2. De Hillegommers mochten niet het genoegen van een over winning smaken. Integendeel, ze kregen er met 40 van langs! Inmiddels had het bestuur zich met de spe lers van het eerste en de Harmonie van Lisse ibij het Patronaatsgebouw verzameld. Wij troffen hier ook den actieven adviseur, kape- jlaan Schoenmaker, den voorzitter van het (District Haarlem, scheidsrechter van Tol e.a. [Tegen drieën arriveerden de spelers van de vMeer met 'n drietal bestuursleden. In op kocht een deel van het dorp doortrekkend, met begeleiding van eenige vroolijke mar- 'schen, bereikte men het terrein. I» Daar nam vóór het traditioneele lint, dat de officieele opening versperde, de voorzitter van Concordia, de heer F. J. van Dan had de hoofdwedstrijd plaats, onder leiding van scheidsrechter van Tol, uit Haarlem. Tegenover Concordia stelde zich een flinke combinatie van de Meer op, dat den toss won. Pastoor van Leeuwen deed den aftrap, waarna de Meer het spel over nam en het Hillegomsche doel gevaarlijk be dreigde. Er waren verscheidene spelers van lagere elftallen, die niettemin uitstekend vol deden. Spoedig nam de Meer de leiding en hoewel Concordia dat ook niet volledig was verschillende pittige aanvallen deed, vergrootten de Amsterdammers den voor sprong geleidelijk. De Hillegommers hadden werkelijk geen geluk. Tweemaal moest een doelpunt van hen wegens buitenspel ongel dig verklaard worden. Met rust was de stand na aantrekkelijk spel dat geregeld snel op en neer ging 4-1 voor de Meer, want tenslotte was Hillegom er in geslaagd een zeer fraai doelpunt te scoren. In de tweede helft was Concordia geruimen tijd in de meerderheid, en wist met een mooien bal den achterstand te verkleinen. Gennep, het woord, om te verklaren, dat het terrein vandaag officieel in gebruik genomen .werd. Hij richtte zich vooral tot de aanwezige 'niet-leden, welke zich principieel bij Con cordia moeten aansluiten en dankte den ad viseur, het kerkbestuur en de Patronaats commissie voor de betoonde medewerking, i- Door misdienaars, die het kruis droegen, omgeven, betrad nu na de verwijdering van het lint, kapelaan Schoenmaker het terrein, om de inwijding te verrichten, met assisten tie van pastoor van Leeuwen en kapelaan Mors. Tweemaal schreed men, gevolgd door bestuur en spelers, biddend over het terrein, van doel tot doel. Dan nam kapelaan Schoenmaker het De Meer maakte echter aan alle onzekerheid een einde door een vijfde goal te fabri- ceeren. Bovendien bleef het gevaar voortdu rend dreigen, alleen al doordat men het Hil legomsche doel met een heele serie hoek schoppen bekogelde. Het einde bracht een 5-2 overwinning voor de Meer, dat daarmee den beker kreeg. Scheidsrechter van Tol was uitstekend op dreef. Het fraaie geschenk werd door den voorzitter uitgereikt, terwijl de heer van Berkum namens Amsterdam een hartelijk woord sprak. Daarmee was de welgeslaagde dag ten einde. staten, waren ook verscheidene leden van den Volkenbondsraad tegenwoordig. Een twintigtal redevoeringen werd gehouden. Het Mosoelverdrag is Zaterdagmiddag door Lindsay en NourI Pasja Said onderteekend. Men verwacht, dat de tekst heden te An gora zal worden gepubliceerd. De voornaam ste punten van het verdrag zijn: Beide partijen aanvaarden de te Brussel ontworpen grenslijn, met een geringe wijzi ging ten gunste van Turkije in de nabijheid uan Alimoun; een gedemilitariseerde zone van vijfenzeventig K.M. aan beide zijden van de grenslijn blijft gehandhaafd. Een Turksch Iraksche militaire commissie, met een Zwit- serschen voorzitter, zal de grenslijn afbake nen. De bo:woners van het afgestane gebied mogen, indien zij dat wenschen de Turksche nationaliteit behouden. Aan Turkije wordt een tiende deel toegekend van de royalties, welke de regeering van Irak zal ontvangen van alle olie. welke op het gebied van Irak wordt gewonnen; Turkije heeft de bevoegd heid, deze toekenning te kapitaliseeren. Generaal Gomez da Costa is gisteren bm vier uur te Lissabon aangekomen aan het hoofd zijner troepen, die voor de regeering zullen defileeren. De ministers van Landbouw, Financiën en Handel, die geweigerd hebben de portefeuil les te accepteeren, zijn vervangen resp. door generaal Alvez Pedrosa, generaal Sinel Gor des en kolonel Adolfo Pina. De regeering heeft een decreet ondertee kend, waarbij de Kamer en alle parlemen taire commissies worden ontbonden. Het bericht omtrent de rijke diamantvond sten in alluviale gronden in het Lichtenburg- district heeft stroomen diamant-zoekers daar heen doen vloeien. Er zijn reeds meer dan vijfduizend Europeanen en vijftienduizend in böorlingen op den drie mijl langen heuvelrug aan het zoeken, en voortdurend komen er met auto's en allerlei andere vervoermidde len nog nieuwe fortuinzoekers aan. Op het stuk grond, dat de eigenaar van de uitge strekte landerijen, waartoe deze heuvelrug behoort, voor zich heeft behouden, is reeds een groot aantal diamanten gevonden. De vleeschhandelaars op de markt te Smithfield hebben Vrijdag j.l. vergaderd ten einde te spreken over het nieuwe invoerver bod. Een besluit werd niet genomen; de vergadering werd verdaagd. Waarschijnlijk zal de regeering verzocht worden den toe stand opnieuw in overweging te nemen. In de kringen der handelaars meent men, dat het gevolg van het invoerverbod zal zijn een stijging van alle vleeschprijzen, De prij zen van varkens- en kalfsvleesch zijn reeds aanmerkelijk gestegen. (Crt.) Rapport van een commissie uit den Gezondheidsraad, De verslagen en mededeelingen betref fende de volksgezondheid bevatten het rap port, uitgebracht door een commissie uit den Gezondheidsraad over de gevaren, verbonden aan het gebruik van Röntgen- en daarmede gelijk te stellen stralen, en middelen ter voorkoming van die gevaren. De commissie bestond uit de heeren: dr. N. M, Josephus Jitta, dr. L, C. Kersbergen, dr. W. R. H, Kranenburg, dr J. E. Stumpfi en jhr. mr. H. A. M. van Asch van Wijck, leden en de heeren dr. G. W. Boland, direc teur van den Gem. Geneeskundigen Dienst te 's-Gravenhage, dr. W. van Heijningen, arts, radioloog te 's-Gravenhage, dr. H. A A. M. Lammers, arts, radioloog, geneesheer-direc teur van het Rotterdamsch Kadio-Therapeu- tisch Instituut, dr B ,J. van der Plaats, arts, ladioloog te Utrecht als deskundigen. Na breedvoerige toelichting schrijft de commissie volgens haar meening voldoende Ic hebben aangetoond: 1. dat aan het ongeconf-cieerde gebruik van Röntgen- en daarmede gelijk te steller, stralen, gevaren zijn verbonden, die ondei bepaalde omstandigheden, schade voor de gezondheid, zelfs den dood tengevolge kun nen hebben; gevaren welke zich richten in hoofdzaak tegen de in een stralenwerk- plaats aanwezige personen, maar eventueel ook tegen zulke, die zich daarbuiten bevin den; 2.dat, weliswaar, met het oog op de zoo zeer wenschelijke verdieping onzer kennis in de physica der stralen en hun biologische werking, de techniek hunner voortbrenging, proeven en verrichtingen door middel van stralen geoorloofd moeten worden geacht, indien slechts op deskundige wijze reke ning worde gehouden met de sub I genoemde gevaren en indien proeven en verrichtingen worden toegepast op dood materiaal of die ren; 3. dat echter toepassing op den levenden mensch een dusdanige kennis vereischt niet alleen van stralenphysica en techniek ten eeper zijde, maar bovendien van de stralen- biologie, dus uitwerking der stralen op ge zond tn ziek menschelijk weefsel en op het menschelijk organisme in zijn geheel, ter an- derer zijde, dat dusdanige toepassing verbo den dient te worden aan elkeen zonder ge neeskundige bevoegdheid; 4. dat, aangezien door vrij eenvoudige resp. nieuw in te richten werkplaats van dien aard voor welk doel zij ook zal hebben te dienen aan een dergelijke keuring dient te worden onderworpen ais waarborg voor de veiligheid tegen stralen voor zulke personei,, die binnen de plaats werkzaam zijn en van zulke, die in de omgeving zich hebben op te houden: 5. dat het ook overigens dienstig zal zijn door voorschriften en inlichtingen te ver strekken aan het werkzame personeel de overtuiging te vestigen, dat de stralen in t algemeen als gevaarlijk agens moeten wor den beschouwd, waartegen de bestaande veiligheidsmaatregelen op de meest strikte wijze dienen te worden toegepast, daar het van zelf spreekt, dat de beste inrichtingen te dien opzichte hun doel missen, als het nut er van niet in voldoende mate wordt inge zien en hun toepassing dientengevolge wordt verwaarloosd; 6. dat er controle zij, zoowel wat betreft de ventilatie der Röntgenkamers, als de veiligheid der electrische installatie. Ten slotte stelt de Commissie voor der. minister van Arbeid, Handel en Nijverheid in overweging te geven te bevorderen, dat ten opzichte van het gebruik van Röntgen en daarmede gelijk te stellen stralen, rege len worden getroffen naar de beginselen, welke hier volgen. 1. De voorbrenging en toepassing van Röntgenstralen voor welk doel dan ook mag slechts geschieden in inrichtingen aan welke daartoe van Staatswege vergunning is verleend. Aan zoodanige vergunning kun nen voorwaarden worden verbonden. Het aanbrengen van veranderingen in een inrichting als bovenbedoeld zonder nadere vergunning van de Overheid worde ver boden. schilderij „the Broken Eggs," beide in te zenden .door den heer Otto Beit te Londen. Verder zonden uit Engeland in: Lord Craw ford, Lord Swaything, kolonel Stephenson Clarke, Walter Samuel de heer Loyd en de heer G. Agnew. De schilderijen uit Denemarken en Zwlt' seriand zijn reeds aangekomen. De firma K. Wagenaar Gz.. te Broek OP Langendijk, de grootste groenten-exporteurs in deze belangrijke tuinbouwstreek, heeft Donderdag onder groote belangstelling, zoo wel van de zijde van den handel als van die van den tuinbouw, haar 50-jarig bestaan ge vierd. Tal van particuliere personen, be nevens tallooze deputaties van tuinbouw- en handelsvereenigingen, hebben de firma ge huldigd voor de groote diensten, gedurende een halve eeuw aan den tuinbouw en den handel bewezen. Door de groote zorg, aan 2. Voor toepassing der genoemde stralen op den levenden mensch wordt de sub. 1 vermelde vergunning slechts verleend aan inrichtingen, die onder leiding van in Neder land bevoegde geneeskundigen staan. 3. Gebruik van Röntgenstralen voor an dere dan geneeskundige doeleinden kan Verder wordt door de importeurs ver- proefnemingen de veiligheidsinrichtingen schillen plaatselijk moeten regelen en vol gens de voorwaarden, die in ieder district bestaan. Natuurlijk kan dit plan niet worden uitge voerd zonder een voorloopig accoord met de belanghebbenden, d.w.z. de locale federaties van mijnwerkers, daar deze er genoegen mee zullen moeten nemen in dat geval al hun ge schillen te regelen met de eigenaren uit hun district. LONDEN, 7 Juni. De Times meldt uit Lis sabon: de troepen onder commandant van ge neraal Da Costa, de leider der revolutie, die gedurende 3 a 4 dagen in de buitenwijken van de stad waren geconcentreerd, zijn gis ter en heden de stad binnen getrokken en ondergebracht in een kamp. 15000 man, waar opder begrepen de troepen van 't garnizoen Lissabon, namen aan den uittocht deel. eneraal Da Costa arriveerde te 4 uur en 5 uur begon de inspecteur. Hij werd niet geestdriftig door de menigte ontvangen, doch ordeverstoringen hadden niet plaats. Alle strategische punten rondom Lissabon tot op ongeveer 35 mijl afstand zijn door de troe pen bezet. Da Costa heeft verklaard, dat hij de noodige hervormingen zal aanbrengen. Intusschen zal hij 't land voorloopig zonder parlement regeeren en de verkiezing van een president zal tot later worden uitgesteld. De „Sunday Express" meent te weten dat de bond van mijneigenaren een plan heeft ontworpen, dat een einde zal maken aan bet conflict, dat nu zes weken duurt. Het plan behelst niets meer of minder dan de ontbinding van den bond, hetgeen in de toekomst, nationale discussies tusschen de vertegenwoordigers der beide partijen zou vermijden. Beide partijen zullen hun ver- Aan de Petit Parisien" wordt uit Weenen geseind: Een Russisch emigrant prins Ciril Orloff heeft baron Klingen door een schot in den rugverraderlijk gewond. De baron slaag de er echter in door een geweerschot de rechterarm van Orloff te verbrijzelen, waarop deze gearresteerd kon worden. Het onderzoek der X-stralen heeft een nieuw slachtoffer geëischt, dat gevoegd kan worden bij de lijst van ^oovele geleerden, die hun leven gaven voor de lijdende mensch- heid. Abbé Tauleigne, pastoor te Pontigny is namelijk op 56-jarigen leeftijd als slachtoffer gevallen. Pastoor Tauleigne was professor aan het klein seminarie te Joigny en heeft een groot deel van zijn leven gewijd aan het onderzoek der X-stralen en van de radiologie. Reeds meerdere malen heeft pastoor Tau leigne bij dit onderzoek ernstig letsel opge- I Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte aanneemt om er des morgens een weinig doorheen te wrijven slechts worden toegestaan als een welen- schappelijk, resp. practisch-technisch doel aanneembaar kan worden gemaakt. 4. De vergunning kan slechts worden ge geven nadat de inrichting van Staatswege deskundig is onderzocht. 5. De goedkeuring behoort te worden ge bonden aan door de Overheid nader vast te stellen bepalingen. De vergunning behoort te kunnen worden ingetrokken als niet wordt voldaan aan de sub 1 bedoelde voorwaarden. De commissie heeft nog overwogen in boe verre zij de door haar bedoelde regeling zou kunnen onderbrengen in bestaande wettelijke voorzieningen. Zij kwam daarbij tot de slot som, dat voor zoover zij kon oordeelen de kans daarop gering moest worden geacht. In dit verband zouden wellicht de Hinderwet en de Veiligheidswet in aanmerking kunnen ko men. Maar het systeem van eerstgenoemde wet berust op vergunningen van de plaatse lijke overheid, deze wet schijnt daarom in het onderhavig geval niet geschikt voor het beoogde doel. Met de Veiligheidswet zou men wel hei personeel, dat met de gevaarlijke stralen moet werken, kunnen beschermen, maar voor bescherming van de buitenwereld zou den nog andere maatregelen noodig zijn. Van te hulp roepen van de Veiligheids wet zal dus naar de meening der com missie ook wel moeten worden afgezien Onder die omstandigheden blijft vermoe delijk alleen speciale regeling over. De com missie meent zich echter te mogen onthou- 1 den van het uitspreken van een bepaalde meening over dit punt; zij acht zich daar toe niet voldoende bevoegd en het komt haar voor, dat zij kan volstaan met deze zijde van het onderwerp zeer kort te hebben aan geroerd. sorteering en verpakking besteed, is het do firma Wagenaar gelukt, de Langendiikef groenten een schitterende reputatie te doen genieten op vele markten in Duitsch- land, België, Scandinavië, Frankrijk O® Tsjech o-SIowakije, Te Leiden is een vergadering gehouden v. schelpkalkfabrikanten in Noord- en Zui®- Holland, aangesloten bij de N.V. „Schelp kalk", die hun contract met die vennoot schap tegen eind April 1926 hebben opg®' zegd. De vergadering werd geleid door de® directeur der N.V. „Schelpkalk", den heef H. C. M. Dolk, die in zijn openingswoord uiteen zette, dat het noodzakelijk is om organisatie te blijven vormen. De heer Wernink, uit Leiden, zag in de vrije concurrentie de eenige redding, als e®® middel om den omzet van schelpkalk te ver- hoogen. Met algemeene stemmen werd beslot®® het verband met de N.V. „Schelpkalk" voor loopig tot het einde van 1927 te verlengen, evenals dit in het noorden van het land Is geschied. AMSTERDAM, 7 Juni. 288 vette koei®® 1.08—1.20, 90—1.06; 74—88: mindere soorte® 6074; 101 melk- en kalfkoeien 350550, 73 vette kalveren 7080; 6070; 79 nUC®l tere kalveren 15; 62 schapen 3545; 25 lammeren 1724; 520 varkens Holl. 1K" 981.00; enkele bovennotcering. 89 paard®® 1253C0; vette varkens 9698. TER AAR, 5 Juni. Veilingsberichl va® d® R. K. Tuindersvereeniging „God zij mc Ons". 155 zakken peulen jong 3,13 P®r 10 k.g. TER AAR, 5 Juni. Veilingsbericht va® de R. K. Tuindersvereeniging „St. Phocas na aftrek van veilingskosten. 675 zakke peulen jong 2.94, 3 zakken doperwte® 3.67, per 10 k.g. ALPHEN AAN DEN RIJN, 4 Juni 1926; N.V. Tuinbouwveiling „Alphen a. d. H'I®' Spinazie 1521. Peulen 2534 Dop De belangrijkheid der a.s. Jan Steen-ten- toonstelling is nog vergroot door eenige zeer bijzondere toezeggingen uit Engelsch en par ticulier bezit, die dezer dagen zijn ingekomen, dank zij o.d. de bemoeiingen van onzen En- gelschen gezant, Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen, waardoor de bezoekers der ten toonstelling thans ook zullen kunnen genie ten van de beroemde „Bruiloft van Kana", vroeger in de Hope-collection, en dat het K.G. Radijs 12.10. Rabarber 30-—3 Peen 1521. Alles per 100 bos Kropsl® 1.302.60. Komkommers, I 1718, >®- 11. Bloemkool I 2535, idem II IjTZ 16. Alles per 100 stuks. Aardbeieu, p®r pond, 88. Eierenveiling. 12160 stuks, Kip®i®re_ 4.50ƒ6.10. Eendeieren 55.40. Pe 100 stuks. Weiboter 85 per 100 po® ..j Eierenveiling. Gedurende de eerste v1'^ maanden van 1926, werden op de ciere® veiling alhier aangevoerd 238626 tegen 159941 in dezelfde periode van 19 en 87042 in de maanden Januari tlm. M van 1924. Ook in dezen tak van handel flinke vooruitgang dus.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8