DAAN H0UTK00PER Verkeersongevallen RENAULT G. F. H. PASTOOR - HAARLEM ft IDE SPAARNEBANK l6S? De eind-examens op onze Middelbare Schoenl. Eindexamen H. B. S. iA (Handelsschool). N. Z. H. T. M. De Schotensche brandweer. Onderling Ondersteuningsfonds personeel N. Z. H. T. M. De Wijkverpleging van „Het Witte Kruis." Personalia. Haarlemsche Reddingsbrigade. Werkverruiming, Gunning. Het Huis ter Spijt. De toegang van raadsleden tot gemeentebedrijven. KANTONGERECHT. Aanbesteding van bouw eener kerk. Jacht op een Zwijntjesjager. VAN ONZE RECHTBANK. Nedejl. Middenstands-Hyp. Bank. Gemeentezaken, BURGERLIJKE STAND. Gauw achterhaald. Personalia. Expositie Kees Roovers. Dakgoot afgereden. Dorpsche manieren. 9913 l6 ioo3/4 3 33/4 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 6.6.70 66.70 Het Stads Armen- en Ziekenfiuis.^ LAATSTE NIEUWS. Door een losse locomotief gegrepen. 45 H 4688 4ÓC0 5109 5262 5369 54 S4 5679 5838 6120 6392 6673 6812 69-10 7092 7469 759? 76SJ 7842 8076 8449 8885 S962 9126 9388 9564 9713 977? 9945 103-S'J 1056» 1075? 10912 11052 -11355 De eindexamens op onze Middelbare scho len in Haarlem wordden als volgt gehouden Gymnasium 16, 17, 18, 19, 21 en 22 Juni H.B.S. A, Zijlvest, mondeling afgeloopen, schriftelijk op 8, 9, 10, 11, 14, 15 en 16 Juni H.B.S. B, m. 5-j. c., schriftelijk gisteren afge loopen, mondeling 5 tot 10 JuliMiddelbare School voor meisjes met 5-j. c., schriftelijk op 14, 15, 16 en 17 Juni, mondeling op 28, 29 en 30 Juni Kennemer Lyceum (H.B.S.) schriftel. afgeloopen, mondeling 1 en 2 Juli, (gymnasium) mondeling 19, 21 en 22 Juni Christelijk Lyceum (gymnasium) 23, 24 en 25 Juni, (H.B.S.) 14, 15, 16 en 17 Juli. Aan de Eindexaminandi van dit jaar zal een feestavond aangeboden worden op Za terdag 19 Juni a.s. in de beide benedenzalen van het Gem. Concertgebouw. De Feestcom missie, die de leiding van dezen avond op zich genomen heeft, heeft zich geen moeite gespaard om den avond zoo gezellig mogelijk te maken. 6 P.K. 4-WIELREMMEIM LESDSCHEVAARTWEG TELEFOON 14596 trol Company en zal 3 Juli e.k. naar Vene zuela vertrekken. Gedurende de maand Mei 1926 is op de lijn LeidenHeemstede ontvangen 13959 21034). Op de stzdslijnen (Heemstede Blöemendaal inbegrepen 73319 87954). Op de lijn AmsterdamZandvoort (Amster damSloterdijk inbegrepen 146694 155830). De bedragen tusschen haakjes geven aan, wat er in Mei 1925 ontvangen is. Dinsdagavond had onder belangstelling, o.m. van wethouder Wolf, loco-burgemeester en den volledigen staf der brandweer, den heer C.J. v.d. Broek aan 't hoofd, een oefe ning plaats der Schotensche Vrijwillige Brandweer, In tegenwoordigheid van deze heeren werd eerst het nieuwe slangenmateriaal gedemon streerd. De bereikte resultaten, ook wat be treft de lengte en de hoogte der waterstralen, droeg de volle tevredenheid der autoriteiten weg. Tevens werd door den staf der Haarl. brandweer aan de Schotensche brandweer overgedragen de motor-baby spuit. Het is een keurige Harley Davidson met zijspan. In deze zijspan bevindt Zich een motor, wier constructie aan het door haar op te zuigen water, een bijna even gelijke kracht geeft als de waterleiding. Ook deze motor werd gedemonstreerd en na explicatie door den Haarl. Staf, door de Schotensche Vrijwilligers zelve geprobeerd. De bereikte resultaten waren ook thans weer alleszins bevredigend. Al het nieuw benoodigde materiaal is thans aanwezig. De Schotensche brandweer is dus nu eminent uitgerust en zal zich verder be kwamen in het gebruik van 't nieuwe mate riaal. Schoten kan dus gerust zijn. De afdeeling brandweer is in orde. Lang gewacht en stil gezwegen nooit gedacht en toch gekregen. In het verslag over 1925 van het onderling ondersteuningsfonds van het personeel der Noord-Zuid-Hollandsche Tram wordt ver meld, dat het ledental cfc 31 December be droeg 615. Vervolgens bij de verkiezing van de periodiek aftredende bestuursleden de Heeren L. Geers, Sauer, Tates en Visse (Groep I) werden herkozen de heeren L. Geers, Sauer, Visee en voor den heer Tates de heer A. J. van Leeuwen. Uit het finan- cieele gedeelte blijkt, dat aan diverse onder steuning totaal werd uitgekeerd f 6443,51 aan buitengewone ondersteuningen f 1209,08, en een winst gemaakt werd van f 5404,31, welk bedrag wederom in hoofdzaak zal wor den gereserveerd voor uit keering bij over lijden. Daar het bij wijze van proef in 1924 ge nomen besluit om ook aan kinderen van leden 70 te vergoeden bij opnamen in gasthuis of Sanatorium, zonder contributie- verhcoging, gebleken is de financieele draag kracht van het fonds niet te boven te gaan, il eerlang tot wijziging van het reglement zorden overgegaan. Wij vernemen verder, dat de heeren Geers, Wildschut, Sauer en Visee destijds als leden van een commissie van on derzoek gekozen om verbeteringen aan te brengen, het bestuur zullen adviseeren, deze wijzigingen aan te brengen. Men schrijft ons Na het besluit der jongste alg. vergadering dezer vereeniging, tot instelling met 1 Juli a.s. van een wijkverpleging hier ter stede, te be ginnen voorloopig met één wijkzuster, is er door 't bestuur en de bekende commissie hard gewerkt om 't gestelde doel op tijd te bereiken en dus een zoo goed mogelijke uit voering van het genomen besluit te bevorde ren. Op de 1 Juni geplaatste oproep hebben zich 26 gegadigden als wijkverpleegster aan gemeld, uit wie binnenkort een keuze zal worden gedaan. De aansluiting dezer onder- afdeeling bij de Provinciale Commissie eischte heel wat werk door 't ontwerpen van regle ment instructie en arbeidscontract, welke stukken de goedkeuring dezer commissie behoeven om t-z.t. aanspraak te kunnen ma ken op een deel van het provinciaal subsidie. Een aanvraag om een gemeentelijke bij drage over dit halfjaar in 1926 zal niet worden gedaan. Wel is een verzoek tot het gemeente bestuur gericht, om voor 1927 een evenredig subsidie als voor de andere betreffende in stellingen op de gemeentebegrocting voó'r dit aar te willen uittrekken. Voor 1927rekent de afdeeling echter reeds een tweede zuster noodig te hebben. In verband met een en ander worden nu aan de pl.m. 1200 nieuwe leden eerstdaags de kwitanties over het 2e halfjaar 1926 uitgereikt en vertrouwt men er op, dat nog steeds nieu we leden zich zullen aanmelden. Als lid van „Het Witte Kruis" heeft men tevens recht op vrij gebruik van verplegingsartikelen uit hef magazijn der afdeeling, dat gevestigd is in de Smedestraat. Met het oog op de uitbreiding van het le dental, zal die magazijnvoorraad worden her zien en aangevuld, terwijl op den duur naar alle waarschijnlijkheid wijkgebouw en maga zijn één zullen zijn, hetgeen tot vele gemakken zal leiden. Met het bestuur der wijkverpleging zal worden belast een aparte commissie. Voor loopig is daartoe aangewezen de commissie, die deze zaak heeft voorbereid onder voor zitterschap van den heer A.W. Michels. Zoo zal dan met 1 Juli eindelijk vervuld worden, hetgeen door vele Witte Kruis-leden reeds jaren is gewenscht en zal onze gemeente naast de uitnemende wijkverplegingen, die hier reeds zijn, die zoo zeer noodige aanvul ling erlangen, zocals die door de vele inwo ners wordt verlangd. Moge ook deze nieuwe tak van werk van „Het Witte Kruis", den zieken ten zegen, zich in een steeds toenemenden bloei ver heugen. De heer W. J. Baars, gediplomeerde van de afdeeling Electrotechniek der Middelbare Technische School, te Haarlem, is bevorderd tot tenhmsrh cmolové bii de Ccribbeau Pe- Dinsdagavond hield de Haarlemsche Red dingsbrigade een algemeene ledenvergadering in „Lion d'Or", Omstreeks 9 uur opende de waarnemend voorzitter, de heer D.N. Haase de vergade ring met een kort openingswoord, waarin hij den voorzitter, den heer Meyerink een spoedig herstel toewenschte. Bij de ingekomen stukken was een uit- noodiging van de Leidsche Reddingsbrigade om daar op Zaterdagmiddag 3 Juli een de monstratie te geven. Door verschillende leden werd toegezegd hieraan deel te zullen nemen. Het voorloopig programma voor de de monstratie op Zondag 27 Juni in de Gem. Zweminrichting aan de Houtvaart werd als volgt vastgesteld I. Afvalwedstrijd voor dames onder de 20 jaar, Haarl. Brigade. II. Afvalwedstrijd voor heeren, onder de 20 jaar, Haarl. Brigade. III. Wisselprijs familie Schreuder, door leden Harl. Brigade, 60 M. gekleed, waarvan 20 M. met drenkeling (ongekl.) IV. Wedstrijd Stads-Editie-beker. Natio naal voor bij den Bond aangesloten brigades 75 M. gekleed, volgens bondseischen, waar van 25 M. met gekleeden drenkeling. V. Onder water zwemmen op afstand en tijd, Haarl. Brigade. VI. Popduiken, dames (misschien nationaal) door niet meer als 3 deelneemsters per briga de. VII. Popduiken door heeren, als vorige nummer. 1 VIII. Polowedstrijd tusschen twee zeven tallen van den Haarl. Zwembond. IX. Demonstratie schoonspringen. De volgorde van de wedstrijden zal nog gewijzigd worden. Het nieuw ontworpen huishoudelijk regle ment werd na eenige redactioneele wijzi gingen vastgesteld. Vervolgens bracht de heer Zwart verslag uit van de vergadering aan den Ned. Bond tot Redden van drenkelingen en deelde hierin mede, dat de voorstellen der Haarlemsche af gevaardigden aangenomen waren. Bij de rondvraag werd door den, heer De Lugt voorgesteld, om de politie, die op 31 Aug. deelneemt aan den wedstrijd gekleed zwemmen zondei\ uniformjas, mede te laten zwemmen. Dit voorstel werd in overweging genomen. In het Prpv. TJlad van Noord-Holland doen Gvd. Staten mededeeling van,een gezonden circulaire aan de gemeentebesturen in Noord- Holland. betreffende werkverruiming. Daarin wordt o. m. het volgende gezegd: Terwijl tot dusverre de verleende bijdra gen in de kosten van werken, tot bestrijding der werkloosheid ondernomen voornamelijk ten doel hadden de werkverschaffing te be vorderen. meenden wij. dat op den duur ook op de werkverruiming meer de aandacht behoorde te vallen. Krachtige bevordering van normale werken is naar onze meening toe te juichen en ligt in de eerste plaats op den weg van de gemeentebesturen. Indien echter de financi eele toestand eener gemeente haar zou dwingen een dergelijk nuttig of noodig werk, dat zij anders ter Hand zou' kunnen nemen, achterwege te laten, kan er naar onze mee- ning voor de Provincie aanleiding zijn door het verleenen van steun de uitvoering mo gelijk te maken. Toegezien dient te worden, dat de kosten van het Yerk voor een goed deel aan loon worden besteed; aanbesteding dient regel te zijn, opdat voor Téder werk de daarbij behoorende vaiklicden worden aangesteld, die de normale, ter plaatse gel dende. loonen zullen kunnen öenieten. Werkloozen, die in hun eigen vak geen werk zullen kunnen vinden, zullen voor loopig op de werkverschaffing aangewezen bliiven. In afwachting van de goedkeuring der pro vinciale begrooting voor 1926 hebben wij ons tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gewend ten einde de medewerking van het Riik voor het boven staande te verkrijgen. Het kwam ons na melijk gewenscht voor. dat, evenals tot dus verre bii de steunv«rleening ten behoeve van de werkverschaffing door het Rijk en de Provincie werd samengewerkt, pok bij de bevordering van de werkverruiming door beide lichamen eenzelfde gedragslijn zou worden gevolgd, 1 Terwijl bij Koninklijk besluit van 19 Febr. i.l. de begrooting werd goedgekeurd, ant woordde de Minister bii brief van 12 April d.a.v. op dit verzoek het volgende: „Het verleenen van subsidies aan Gemeen ten voor de uitvoering van nuttige,, of zelfs noodzakelijke werken, welke als normale werken zijn te beschouwen, in die gevallen, dat de financieele toestand der Gemeente de uitvoering belet en ter plaatse werkloos heid hcerscht, zouwerden geen maatrege len getroffen, welke aan het werk duidelijk het karakter van werkverschaffing geven er toe kunnen leiden, dat in eenigermate noodlijdende gemeenten, de openbare wer ken die ten laste van de Gemeente behoo- ren te komen, ten deele door Provincie en Rijk zouden worden bekostigd. Het achter wege blijven dier „nuttige, of zelfs noodza kelijke werken" draagt zelve 'bij tot het ont staan of toenemen der werkloosheid. De verlokking wordt dus voor eene Gemeente wel groot, om zulke werken uit te stellen, totdat door dit uitstel werkloosheid ontstaat' welke werkloosheid een motief zou kunnen worden om aanspraak te maken op subsidie bij de te late uitvoering." „Het zal U uit het voorgaande wel geble ken zijn, dat ik zonder meer aan Uw ver zoek, uit een oogpunt van goede werkloo- zenzorg, geen gevolg kan even; echter ben ik steeds gaarne bereid, in bepaalde gevallen overleg te plegen, om tot de meest doelmatige regeling voor dat geval te komen.1' Terwijl Zijne Excellentie derhalve in het algemeen geen toezegging van Rijkssteun kan doen, aldus besluiten Ged. Staten hun cir culaire. blijkt tevens, dat de Minister voor bepaalde gevallen tot overleg bereid is en ons College stelt zich voor. telkens wanneer het daartoe aanleiding vindt, tot dat over leg bet initiatief te nemen. In het algemeen immers zal de Provincie slechts dati tot steun- bereid zijn,- indien ook het Riik het .ver benen eener bijdrage in nilzicht stelt. B. en W. van Haarlem brengen ter open bare kennis dat „het uitbaggeren van de Delft", waarvan de openbare aanbesteding op 10 Mei j.l, heeft plaats gehad, door hen gegund is aan: K. Schoonboom, te Voorburg, in massa voor 23.300. Ten einde den grond aan de Kleverlaan op een gedeelte waarvan de voormalige boerderij „Het Huis - ter Spijt" staat, in exploitatie te kunnen brengen, is het noodig, dat die boerderij wordt gesloopt, schrijven B. en W. den raad. Hiertoe is te meer" reden, omdat onder handelingen over verkoop van dien grond reeds begonnen zijn en het huis in bouw- valligen staat verkeert. B. en \V. vragen daarom machtiging "om de voormalige boerderij „Het Huis ter Spijt" aan de Kleverlaan no. 26 te doen sloopen en de afbraak te doen verkoopen op de door hen vast te stellen 'voorwaarden. De gemeenteraadsleden Joonten, Boes. v. d. Kamp. De Braai. Roodenburg, J. H. Vis ser en Adrian stellen voor te besluiten, dat aan leden var. den gemeenteraad een door loopend toegangsbewijs tot de terreinen en werkplaatsen der gemeentelijke diensten en bedrijven zal worden uitgereikt en B. en W. op te dragen de noodige regelen te stellen, die in acht moeten worden genomen door leden van den raad, bij het bezoeken van diensten of bedrijven. Ir. hun toelichting zeggen de voorstellers o. m.. dat meermalen de beschikbare tijd te kort is, om voor elk afzonderlijk geval aan B. en W. vergunning te vragen betreffende het verleenen van toegang. Om misverstand te voorkomen, achten de voorstellers het gewenscht, dat bedoelde be zoeken aan zekere regelen worden gebon den. Een dezer regelen zou, naar hunne meening zeker zijn, dat het raadslid zich hu zijne kemst direct mel'dt bii het hoofd van den dienst, waar hij op bezoek komt. of bij diens plaatsvervanger of bij dengene, die op dat oogenblik is belast met het algemeen toedicht. Deze regelen te stellen kan ech ter zeer wel aan B. en W. worden over gelaten. B, en W. stellen voor. het voorstel-Joosten ian te nemen, l Zij stellen zich voor, bii de afgifte der be wijzen te bepalen, dat de bestaande regle menten en orde-voorschriften moeten wor den in acht genomen, en dat de houder van het bewijs zich voor het verkrijgen van toe gang zal moeten wenden tot het hoofd van den tak van dienst of diens plaatsvervanger. Doodrijders. Een student en een leeraar in de licha melijke opvoeding reden op 9 Mei op mo torfietsen op de Julianalaan, te Overveen. Zij beschouwden deze laan blijkbaar als een racebaan: althans zij reden daar met een snelheid van 70 K.M.. in ieder geval met een veel te groote snelheid! En juist op dat oogenblik was de baan minder geëigend voor races, omdat op dat tijdstip het open luchtspel, dat achter het Kennemer Lyceum gegeven werd. afgeloopen .was en de be zoekers zich naar buiten begaven: Onge lukken vielen gelukkig niet voor. maar ze zaten toch wel in een klein hoekje. Het O, M. achtte het rijden van dé beide jongelui zoo onverantwoordelijk, dat hij een.geldboete van 150 tegen ieder vroeg en bovendien legen ieder de ontzegging van de bevoegd heid tot bet besturen van motorrijtuigen voor den tijd van één jaar. De kantonrech ter veroordeelde elk van beiden tot een geldboete van 60 subs. 5 dagen hechtenis en ontzegde ze de bevoegdheid tot het be sturen van motorrijtuigen voor den tijd van één jaar. Hij liet zich schercj». Een ingenieur stond terecht terzake dat hij met een auto aan de linkerzijde van den openbaren weg, den Jansweg nabij het via-' duct, had gereden en daardoor een botsing met de tram had veroorzakt. Verdachte reed aan de linkerzijde van den weg. omdat aan die zijde zich een kapperswinkel bevond, waar hii zich wilde laten scheren. Van den anderen kant kwam een tram aan. Nu is de bocht, waar de tram van den Jansweg komt en het Stationsplein oprijdt, nogal smal, zoo dat er daar geen ruimte is om te passeeren tusschen de tramrails en het trottoir. Toen de ingenieur dus aan de linkerzijde van den weg reed. was het voor hem dus zaak niet tegelijk met de tram bij de bocht te zijn. Dat gebeurde echter wel. zoodat de auto da iram aanreed en beschadigde. Een gewoon mensch zou dan zijn auto achteruit gereden hebben en eens poolshoogte van de door hem aangerichte schade hebben genomen. Deze ingenieur stapte echter kalm uit, liet zijn wagen rustig tegen de kapotte tram staan en begaf zich zonder blikken of blo zen naar den kapperswinkel.Toen de wagen voerder van de tram daar kwam om hem te verzoeken zijn wagen alsnog achteruit te zetten om ruimte te maken, wilde de inge nieur dit niet doen. omdat hij juist inge zeept was. Een politieagent kwam den wa genvoerder echter te hulp. haalde den inge nieur uit den winkel eii dwong hem. ruimte te maken. Met dat al waren echter reeds zeven minuten verloopen en al dien tijd had de ingenieur het verkeer op dat drukke punt volkomen vastgezet, omdat hij zich moest laten scheren. TELEFOON 12066 - NIEUWE GRACHT 57 EFFECTEN - PROLONGATIEN - COUPONS INCASSO'S - VREEMD GELD - ASSURANTIËN Bij de gehouden aanbesteding voor het bouweh van een nieuwe en het amouveeren der oude kerk voor rekening van het kerk bestuur der parochie van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen te B'esoyen (N.Br.), was laagste inschrijfster de fa. Venhoven en Evers, te Heemstede, voor 74.987. Gisterenmiddag werd de omtrek van de Spaarnwouderstraat in rep en roer ge- bacht door de achtervolging van een zwijn tjesjager, Eenige voorbijgangers in de Spaarnwouderstraat hadden gezien, dat iemand voor een winkel van de firma de B. in deze straat een fiets meenam. Men ging hem onmiddellijk achterna. Op den Burgwal werd hij door zijn vervolgers gegrepen en aan een passeerenden agent van politie overgeleverd. De man vertelde met een onbewogen gezicht, dat hij de fiets niet ge stolen had. maar gehuurd bij de firma de B. in de Spaarnwouderstraat. In optocht ging men daarheen. De man behoefde ech ter zijn verhaaltje niet opnieuw te vertellen, want in den winkel wachtten énkele agen ten hem op, die reeds alles yan den dief stal gehoord hadden. Volgens de regelen der kunst, werd proces-verbaal opgemaakt en de zwijntjesjager in bewaring gesteld. Dat de ambtenaar van het O. M. de hou ding van den ingenieur scherp laakte, is begrijpelijk; hij eischte een geldboete van 25, de hoogste straf voor deze overtre ding, De kantonrechter veroordeelde den egoïstischen ingenieur overeenkomstig den eisch. Belastingzaken. Voor de Haarlemsche Rechtbank werd heden een groot aantal z.g. belastingzaken behandeld, zooals overtreding van de ta bakswet, ontduiking van de belasting op speelkaarten, ontduiking van invoerreoh ten enz. De. boeten, welke door den Rijksadvo caat werden gevorderd, beliepen ieder on geveer 100. Enkele zaken werden tot nader onder zoek aangehouden. BÊGtiêms EEN SALOMO OP DEN AM- STERDAMSCHEN STRAATWEG Het gebeurde op den straatweg van Am sterdam naar Haarlem. In de verte nadert een wielrijder in volle vaart, een lange streep van stof achter zich latend. „Weer zoo'n malle kerel!" zei een langs den weg wonenden boer. die zijn kippen gelegenheid gaf de gestorte haver op te pik ken, die gevallen yas uit de zakken, welke in het naburige pakhuis waren gabracht De man komt dichter en dichter bij. De kippen bij het zien van dit aansuizend ge vaar. stuiven uit elkander. De haan. in een dwaze paradezucht of misschien niet over tuigd van de noodzaak om te vluchten, wordt overreden. Morsdood. De wielrijder maakt een buiteling, staat weer op, slaat de stof van zijn klecren en wendde zich daar op tot den boer. die met zijn riek op den schouder hem afwachtte. „Dat loopt niet zoo erg goed af." zegt hij tot den boer. ,.Ik heb uw haan overreden en zal u de schade vergoeden. Wat kost die haan?" „Het was .mijn mooiste haan," zuchtte de boer. „en. „Hier zijn twee gulden. De haan is voor u. Maak er een lekkere soep van voor mor- gen. „Twee gulden! Voor mijn mooisten haan! Dat moet minstens vier gulden zijn. En dan mag u den haan hebben." „Ik kan niets met het dier beginnen. Hier hebt u twee gulden en daarmee basta. „Daarmee basta.... nog lang geen basta. Wat denkt u eigenlijk wel. Neen, neen, waarde heer. vier gulden en geen cent min der. Probeer niet, om zonder betalen weg te rijden, want ik ben in staat om met m n riek uw banden door te steken. „Twee gulden wil ik betalen en dan kunt u den haan houden." Elk bleef op zijn standpunt staan, tot besloten werd den veldwachter als scheids rechter te doen optreden. Deze woonde niet ver af en was gelukkig thuis. De veldwachter liet eerst dén boer spre ken en daarna den wielrijder, streek plecht statig over zijn puntbaard, nam den haan in de hand, betastte hem van voren en van achteren en sprak eindelijk: „U wilt den boer twee gulden beta'en voor ziin haan. Geef hem die. De boer wil vier gulden heb ben, die zal hij hebben. Ik zal zelf de ont brekende twee gulden bijpassen on dan houd ik natuurlijk den haan. Kunnen par tijen zich daarlnee vereenigen?" De wielrijder knikte toestemmend en ook de boer scheen tevreden/Het meest in zijn schik iotusschen was de veldwachter dié zoo onverwachts en goedkoop een liaan had gekregen. In een der zalen van het café „De Unie" te Groningen, werd een vergadering gehou den, bijeengeroepen door eenige aandeelhou ders der Nederiandsche Middenstands Hy potheekbank, tegenwoordig gevestigd te Haarlem. De vergadering werd door notaris F.R.M.F Gouverne gepresideerd. Spr. behandelde de balans en winst- en verliesrekening 1925.' Er zijn zeer eigenaard? e cijfers vpor den dag gekomen. In het ge- eele jaar is 1 hypothecaire post ad 100.000 afgesloten. Op zichzelf eischt dit alleen reeds een nadere uitlegging, omdat dit wel zeer eigenaardig lijkt. Er is verder een post du bieuse debiteuren af 86000. Op de vorige balans kwam deze post niet voor, wel was er toen een credietpe-st koers 19000, die nu ver tdvvenen is. Voor uitstaande hypotheken wordt opgegeven/ 585.000 (v.j. dus ƒ485.000). Nu wil de directie een reserve maken van 86.000 dat is rond 20 pet. op alle uitstaande hypothe caire leeningen. Aan een dergelijke directie kunnen aandeelhouders hun vertrouwen niet meer schenken. Het comité heeft zich tot den minister van Justitie gewend en Z.E. verzocht niet te be willigen in de gevraagde goedkeuring van de besluiten, genomen in deze z.i. onwettige vergadering. Besloten werd het voorloopig comité bestaande uit de heeren F.R.M.T. Gouverne (voorzitter), J.B. Scholten, J. Bronda, G. Plaat, G. Tammes, J.A. Wreesman en Jorrit de Jong als definitief comité aan te wijzén met het recht zich meer leden uit verschillen de deelen des lands te assumeeren. Hiervoor werden uit de vergadering genoemd eenige namen, als die der heeren Joh. W. ten Harden, te Den Haag, Pelletier te Leeuwarden, G.H.J, Bakker, accountant te Nijmegen en R. Hou wing, secretaris der Kamer van Koophandel te Meppel. De vergadering besloot verder bij accla matie 5 per aandeel te storten voor de actie. De aanwezigen teekenden een schrijven aan de directie der bank met den eisch tot het binnen 4 weken uitschrijven van een vergadering. B. en W. stellen voor met de N.V. „De Spaawiestad een ruiling van grond aan te gaan, waarvoor de gemeente '414 M2 grond van „De Spaarnestad" ontvangt. B. en W. stellen voor'.goed te keuren de rekening en verantwoording van de Stads-Apothcck over liet jaar J925. B. en \V. vragen een crediet- aan van 6900, voor het uitvoeren van verbeterin gen en het aankoopen van nieuwe leermid delen. Ondertrouwd: 10 Juni: H. Broers en C. J. Deen N. H. P. Dieben en M, M. Loer akker N. v. Deenen en M. A. M. v. Blok land. Geboren-7 Juni: d. v; E, P. v. Herwaarde-— Herben 9 -Juni: di' 'v: G. H. M. Jafisen Overbeek 10 Juni: z. v. J. Span'ebobm v. Straaten. Bij de politie is aangifte gedaan, dat men in den nacht van Dinsdag op Woensdag een ruitje van een winkelraam op den hoek GasthuisvestGroot Heiligland heeft stuk geslagen en uit de etalage Vier hondenhals banden en twee hondenborstels heeft weg genomen. De dief werd gestoord doordat de be woonster gerinkel van glas hoorde en hel raam openschoof om te zien wat er gaande was. De politie stelt een onderzoek in. Later in den nacht is, als verdacht van deze inbraak, op den KL Houtweg, door de recherche; aangehouden de ólriarige J. F. pit Den Haag, die in het bezit was van de hals banden en de borstels. De man is in verzekerde bewaring gesteld. In de gehouden vergadering van de Maat schappij voor Letterkunde werd -tot lid be noemd mej. E. M. Rogge, alhier. De Parijsche kunstschilder Kees jRoovgrs, die onlangs met-zeer groot succes te Rot terdam exposeerde, zal van 15 Juni- tot Juli a.s. eene tentoonstelling van schil derijen, teekeningén en iconen houden in de groote zaal van hotel „Duin en Daal" te Tloemendaal. Er heeft zich een comité gevormd, waarin zitting genomen hebben de heeren Mr. Dr. J. Luden, E. W. A. van Nederhas- selt, A. J. Prinsenberg, C. W, de Visser en mr, Th. J.-M. A- Wësterwoudt. Gisteravond omstreeks 9 uur kwam de vrachtauto van de fa. ter W., die naar de Bloemenveiling te Aalsmeer geweest was, de Korte Poollaan uitrijden en wilde de Lange Poellaan ingaan. Hij nam de bocht te klein en reed van het hoekhuis een pl.m. 4 M. lange dakgoot naar beneden. Ook enkele dakpannen vielen als slachtoffer van dit on geval, wat verder zonder persoonlijke onge lukken afliep, Men meldt ons'uit Haarlemmermeer: Dinsdagavond kregen twee jonge mannen op' den weg oneepigheid met elkaar, die on der een grooten toeloop van nieuwsgierigen Irngzamerhand een ernstig karakter begon te dragen. Eindelijk besloot men naar den Geniediik te gaan, aldaar'verder met elkaar af te rekenen en.de kwestie uit te vechten. Weldra lagen de vechtlüstigèn op den giond te rollen en werden er gevoelige klappert uitgedeeld'. Méér dan honderd belangstellenden' woonden' deze knokpartij bij; zelfs dému ziek, die In-middels in -den vormvan mond harmonicaspelers kwam opdagen, ontbra'k- er niet aan. 5% Nederland 1919 102 102 6% Nederland 1923 103 103 4Vs Neder], 1917 9943/16 7% N.-l. 1921 A.. I003/,, i N.-l. 1923 D.. 1043/le 1043/18 Holl. Lloyd 31 Oude Vaart dito Gem, Eigend 354/4 - - Mij. „Nederland".. 1614/4 Scheepvaart-Unie 1714/2 170 Rotterd. Lloyd 142 •-— Paketvaart 213»/4 214 Oude Boot .i 85 85' Hol!. Stoomboot 54 H. V. A. 668 668.9 Java Cultuur 323 Jurgens gew 168l/4 l673/4 Koloniale Bank 1891/2. 1901/2 Indische Bank 1601,2 160 Cert. Handel Mij... 149 1491/2 149 Phoenix TP CO co CTJ Geconsolideerde Kon. Olie 406i/4 4061/2 U. S, Steel V 133 1331/2 Marine comm. 815/l5 9 Vorstenlanden 169 169 Actions id 160 159 Comp. Merc. Arg Poerwoderjo I061/2 Oude Deli 411 410 Senembah 3731/2 379 Deli Batavia 381 3891/2 A'dam Rubber 302 299 303 3011/2 154 156 Wai Sumatra 257 Dordtsche Petr. 387 Southern Rails 114 15.21/2 Anaconda 93 451/4 445/s3/4 Comm. Maxwel 54/8 10 JUNI EERSTE LATER KOERS KOERS BERLIJN e 59.56 59.28 PARIJS 7.45 7.41 BRUSSEL 7.58 7 48 WEENEN 35.20 35,18 LONDEN 12.11 - 12.107 ./.g. STOCKHOLM KOPENHAGEN 65.95 65.95 OSLO 1 54.30 53.25 BAZEL 48.20 48 20 NEW-YORK 2,49 2 487/8 ROME 9.15 905 PRAAG 7.421/2 7.38 WARSCHAU 23.— Het Stads Armen- en Ziekenhuis aan dett Schotersingel ondergaat thans aan den bui tenkant een grondige verbetering, welke het gebouw een geheel ander aanzien geeft. -De muren worden opnieuw gevoegd en daarna met cement gedicht. Het gelukkige gevolg hiervan is, dat de oorspronkelijke natuurlijke steenkleur weer te voorschijn komt en de leelijke doodsche witte kleur der' muren verdwijnt. Als de werkzaam heden afgeloopen zijn en het gebouw geheel gereed is, zal de goede verbetering duidelijk blijken". OLDENZAAL, 10 Juni. Gistermiddag werd op den onbewaakten overwg in den omtrek alhier de auto van den heer Leefsma, uit Groningen, door een losse locomotief gegre pen.; de auto werd eenige meters wegge slingerd en totaal vernield; de heer L. 'werd met gebroken enkel opgenomen, terwijl z n roede-reiziger ongedeerd bleef. De heer L. is in 't ziekenhuis opgenomen. 441e STAATSLOTERIJ. i Trekking van Donderdag 10 JunL 5e Klasse 16e Lijst. Hooge oriiztn: 7511 1000 met premie van 30.000. 2914 12482 20581 1000. 1465 1487 5132 7118 7499 8534 16206 19073 ƒ400. 3248 7389 8030 10528 11485 16796 ƒ200. 2289 4478 5365 7930 9017 9452 17519 18770 20239 100. Dvh'VAH i .SM *7/4 310 752 1430 2107 2844 3071 3855 4649 5184 6211 6786 7413 8117 8936 p47S 9949 10325 10364 10368 10397 10398 10408 10446 10454 10577 10632 10710 10788 10859 10870 10894 10929 11011 11022 11099 11145 11147 11236 11267 11324 11357 11542 11572 11703 11738 11788 11819 11855 11920 11992 12214 12241' 12255 12278 12515 12665 12671 12760 13123 13142 13249 13334 13390 13463 13474 13544 13548 13733 13781 13S26 14005 14147 14183 14364 14378 14401 14473 14476 14583 14584 1.4784 14810 14836 14838 14852 14975 15197 15506 15637 15703 15778 16045 16133 16254 16420 16580 16661 16842 16855 16910 169?2 16959 16978 17130 .17165 17171 17188 17210 17441 17450 17583 17681 17715 17731 17734 17797 17891 17957 18075 18206 18334 18342 18362 18520 18838 18861 18908 18946 18919 18979 18986 19114 19145 19151 19200 192'? 19328 19355 19427 19548 19686 19720 197^5 19S40 19925 19998 20281 20402 20572 20582 20796 20851 2087C 20961 Prijzen van 70: 26 29 35 149 272 308 451 505 673 674 692 719 817 1076 1225 1248 1253 1291 1610 1707 1725 1829 1974 2102 21.09 2340 2356 2558 2695 2705 2847 2909 2912 2945 3021 3039 3222 3268 3428 3443 3516 3735 3967 4031 4t)58 4151 4504 4599 4713 4791 4886 5059 5073 5135 5218 5303 5665 5782 5885 6060 6258 6293 6411 6493 6622 6764 6798 6884 6951 7046 7067 7107 7569 7693 7732 7829 7871 8058 8223 8320 8321 8439 8557 8931 8969 8984 9207 9319 9364 9429 9529 9553 9576 9628 9736 9746 10091 10107 10151 10182 10213 10257 36 258 445 632 .765 896 1040 1152 1344 1532 1S24 70 276 449 638 781 899 1049 1161 1377 1537 1881 NIETEN 140 167 298 462 642 791 970 1059 1183 1418 1544 315 464 710 792 987 1071 1230 1420 1606 2067 2131 2358 235.9 5 2'4S7 2515 2714 2730 283T 2845 3152 3193 3399 3416 3006 3512 3710 3732 3880 3944 4154 4156 4273 4289 4540 4547 4690 4695 4925 4946 5144 5151 5283 5309 5393 5401 -5495 5504 5693 5720 5855 5960 6125 6193 6402 6417 6704 6706 68.59 6865 6948 7150 7519 7598 7687 7933 8079 8486 8911 8978 9142 9430 9609 9720 9784 6985 722-5 1528 7599 ff02 7973 8209 1892 "1951 2245 2246 2365 '239? 2517' 2562 .2754 2759 2846 2997 3240 3305 3527 3547 3637 3669 3743 3744 4083 4100 4165 4169 4337 4426 4566 4570 4698 4820 4973 5006 5156 5)60 5312 5354 5411 5449 5507 5557 5725 5772 5974 6040 6206 6245 6451 6476 6784 6789 6872 6875 7005 7011 7239 7287 7551 7570 76Q3 7619 7712 7777 7993 8026 8222 8335 8516 8572 8676 8913 8,934 8943 8982 8998 9051 9295 9313 9348 9441 9486 9492 9619 9623' 9660 9722 9724 9749 9807 9845 9847 10047 16132 10236 10260 10391 10417 10463 10506 10585 10587 10590 10647 10771 10778 .10801 10857. 10920 10922 10934 11014 11087 11119 11158 11160 11290 11349 11395 11416 11569 11578 11676 11746 11876 11984 11992 12018 12101 12116 12123 12153 12339' 12440 12478 12579 12643 12648 12674 12753 12831 12886 12962 13002 13137 13167 13242 13253 13377 13417 13418 13420 13549 13583 13620 13651 13706 13742 13870 13871. 14001 14004 14014 14044 14091 14694 14110 14153 14196 14259 14269' 14281 14413 14451 14452 14544 14622 14630 14758 14774 14907 14908 14929 14949 15040 15100 15101 15122 15160 15167 15184 15192 15263 15285 15291 15301 15413 15485 15500 15543 15627 15653 15679 15684 15956 15973 15997 16008 16104 16138 16161 16200 16416 16417 16423 16429 16569 16598 16602 16640 16694 16727 16734 16752 16851 16917 16954 16979 17071 17073 17081 17109 17185 17229 17295 17383 17509 17559 17565 17717 17844 17930 17954 17979 18073 18081 18103 18266 18346 18403 18418 18435 18550 18560 18564 18570 18643 18666 18684 18697 18805. 18892 18917 18921 19040 19064 19071 19103 19188: 19218 19279 19337 19439- 19451 19482 19485 19586 19589 19722 19751 19792 19819 19827 19844 19947. 19981 20078 20126 20206 20222 20267 20311 20531 -2-0556 ,20599 20645 20.903 20915 20947--20956 5e klasse 15e Uisï: 2946 met 70. 204 333 555 711 802 989 1142 1246 1433 -1670 2006 2286- 242,) 2618 2762 3080 3312 3582 3671 3763 4115 4219 4441 4636 4882 5030 5183 5356 5469 5581 5807 6050 6285 6579 6829 6917 7044 7306 7575 7638 7796 8052 8347 8684 8956 9076 9362 9499 9673 9757 9877 10326 10511 10684 10875 11030 11195 11433 11749 12035 12205 12608 12754 13034 13354 13439 13661 13889 14056 14157 14326 14575 14777 14953 15127 15215- 15328 15577 15709 16033 16233 t6499 16660 16759 17043 17138 17385 17743 17982 18277 18448 18589 18713 18969 19122 19347 19523 19756 19853. 20147 20372 20790 24? 405 577 75? S7S I.01? II.47 1292 1474 1812 2043 J3S3 2.4$" 2S20 .3.149 338? 3586 36,73 244 37 2 570 729 824 1001 1143 1270 1456 1716 2037 - 2345- 2437. 2637 2765 3138, 3342 3583 3672 3845 4134 4235 4495 4668 4887 5046 5220 5364 5472 5624 5810 6106 6337 6635 6831 6922 7050 7375 7595 7657 7802 8062 8418 8871 S958 9094 9370 9555 9683 9760 9944 10332 10533 11)691 I-0885 II-063 11248 11537 11750 12072 12222. 12620 12782 13084 13373 13506 13683 13900 14063 14171 14328 14597. 14826 15023 15130 15216 15374 15584 15712 16070 16235 16533 16663 16802 17060 17147 17432 17816 17990 18309 18467 18599 18757 18981 19161 19419 19537 19778 19886 20169 20466 20869 t 29it .4150 4242 11546 11S41 12092 12250 1262-4 128.07 13.124 13374 13543 13693 13920 14075 14l«5 14384 14593 14853 15026 15150 1-5242 15384 15640 15846 16094 16264 16543 16666 17064 17458 17494 17834 17992 -18337 1854» I860» 18985 49174 19424 .19569 19785 19896 20205 2052? 208?4 met ƒ70 in.Z'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2