GEMENGD NIEUWS. Ongeval bij natuurkunde- proeven. Auto te water geraakt. Achtervolging met losse revolverschoten. Onvoorzichtig. Auto in brand geraakt. Groote verteringen en dure auto's. Een fotograaf overboord. Hoog water. Onbewaakte overwegen. Blinde passagiers. Een „Eenman-trein". Motorongeluk. Inbraak te Venlo. Waarschuwing. Gevaarlijke stoeierij. Een trouwe koe. "Bestrijding der Iepziekte. Brug in het water gevallen. Valsche Markbiljetten. Een auto ongeluk dat betrekkelijk goed vafliep. Bedwelmingsgeval te Groningen. SOCIAAL LEVEN. R. K. Werkliedenverbond in Nederland. De loonen in de mijnen. Vereeniging van Raden van Arbeid. KERK EN SCHOOL. De heiligverklaring van den H. Aloysius. Benoemingen. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Het tweede lustrum van den R.-K. Voetbalbond, Aartsbisdom Utrecht. CRICKET. DRIEDAAGSCHE TESTMATCHES TE KORT. LAWNTENNIS. MARKTNIEUWS VISSCHERIJ. J Een scholier ernstig gewond. De 21-jarige onderwijzer A. van L., wo nende te Hillegersberg bij Rotterdam, was Maandag in de Christelijke school aan de Fabriekstraat te Rotterdam, bezig met het nemen van eenige natuurkundige proeven. Plotseling vatte een hoeveelheid spiritus vlam Een der scholieren, de 12-jarige A. van O., wonende aan de Zwaanshals, kreeg ernstige brandwonden aan hals. gelaat en handen. De iongen moest in het ziekenhuis aan den Bergweg ter verpleging worden opgenomen. De inzittenden gered. In den nacht van 7 op 8 Juni. omstreeks twaalf uur is een auto, komende uit de richting Raalte en eigendom van den heer I. Greve uit Amsterdam, bij het passeeren van de brug over de Zandwetering aan lien Raalter Straatweg te water geraakt. De beide inzittenden, een heer en een dame konden zich uit hun netelige positie bevrij den. Een zware ijzeren brugleuning is totaal vernield. Een dief, die nog wat te goed had. Maandag te ongeveer vier uur zagen een paar rechercheurs in de Spuistraat te 's-Hage. iemand loopen, die gesignaleerd stond voor een maand gevangenisstraf, welke hij te Rotterdam nog te goed had. De man. zekere K„ 23 jaar, wonende op het Spui. was in gezelschap van een ken- •is. Toen de rechercheurs hem wilden aan houden, nam K. de vlucht, waarop de po litiemannen eenige schoten in de lucht losten. Op de Geest bleef K. staan en toen kon hij gearresteerd worden. Het vermoe" den van de recheurchgurs dat nieuwe da- meskleeren, welke hii over den arm droeg van diefstal afkomstig waren, bleek later niet juist te zijn. De kennis van den man had met het geval niets te maken. Het eenige kind van den beer Kraut- Fta usen te Kerkrade. dat zich Maandag cir ca vijf uur op zijn rijwiel door de Duitsche tram liet voorttrekken. moest uitwijken voor een auto, doch werd gegrepen en over reden. Een been werd het kind afgereden en aan het hoofd werd het zwaar gewond. Per auto is de gewonde naar het zieken huis vervoerd. De bestuurder gered. Maandagmorgen omstreeks 5 uur reed de heer De Jong, van de Autobusmaatschappij Felix'', te Eindhoven, voor de directie der Karei I-Sigarenfabrieken naar de Belgische grens, om zooals gewoonlijk 's Maandags ge schiedt. het personeel, dat op. genoemde fa briek werkzaam is. af te halen. Te ongeveer kwart vóór 6 bij het plaatsje Kleine Brögel, dat bij het Belgische stadie Beer is gelegen, gekomen, vloog de auto in brand. Het vuur nam dadelijk een grooten omvang aan. zoodat aan blusschen niet te denken viel. De heer De Jong, die alleen in den wagen zat. kon zich redden, door cr haastig uit te springen en den auto in den .atek te laten. Deze liep tegen 'n boerderij. Daar het huis echter ook dreigde in brand ts geraken. ging de bestuurder naar den nog brandenden auto en wist dezen een eind ven de boerderii verwijderd te krijgen. De auto werd totaal vernield, Eu 175 salaris per maand. In 1920 werd de Rotterdamsche poljtie medegedeeld, dat het 20-jarig jongmensch J. v. 't H. in groote restaurants te Rotterdam enorme verteringen maakte Hij gaf dikwijls voor .1 150 a 200 per avond uit. Ook bleek hii in het bezit te zijn van kostbare auto's. Eerst had hii een „Buick", daarna een „Studebaker'' en ten slotte een „Rolls Royce". Bij het onderzoek bleek, dat het jong mensch een bediende was van eén Rotter- damsch filiaal van een Amsterdamsche Sui- kermzatschappij. Hij verdiende 175 per maand. De politie stelde den chef van hel filiaal in kennis van het gedrag van den jeugdigen employé, doch de chef was niet vxerbaasd over hetgeen men hem mede deelde. Het was hem bekend, dat v. 't H. met suikerspecul&ties veel geld had ver diend. zoodat zijn grove verteringen volko men verklaarbaar waren. De politic heeft zich daarop niet verder met de zaak be moeid. Eerst thans is men tot de ontdekking ge komen, dat in den loop van 1920 en 1921 ten nadeele van bedoelde Amsterdamsche Suikermaatschappii duizenden zakken suiker veruisterd zijn. Onmiddellijk viel de verdenking op v. 't H., die dan ook door de politie is verhoord. Bij het onderzoek bleek, dat valschc opgaven »an het hoofdkantoor te Amsterdam werden verstrekt. Het uitgebreid onderzoek, dat op het oogenblik gaande is, wordt zeer bemoeilijkt door het feit, dat de gepleegde verduisterin gen vijf en zes jaren geleden hebben plaats gevonden. Dinsdag had de 42-jarige fotograaf C. K„ tronende aan de Botersloot te Rotterdam, toen hij een foto wilde nemen op het s.s. „Rijnhaven" het ongeluk met toestel en al overboord te slaan. K. werd door eenige ichippers gered, doch het toestel, ter waar de van 400.verdween in de diepte. Eenige uren later is het door een duiker boven gebracht, natuurlijk onbruikbaar. Langs den IJsel bij Deventer dreigt veel jjras verloren te gaan door den voor dit sei zoen abnormaal hoogen waterstand. Dinsdag wees de peilschaal te Deventer 4.04 M., plus A. P. aan. Eenige uitwaarden loopen reeds onder, waarbij veel gras, dat dezer dagen is verpacht. Nabij het dorp Lonneker is bij een weinig Jfebruikten en niet afgesloten overweg van de lijn EnschedeOldenzaal, de voerman van den aannemer Meijerink door den trein aangereden, waarbij de wagen werd verbrij zeld, terwijl de bestuurder er met een ont wrichten schouder afkwam. Het paard bleef ongedeerd. Aan boord van het stoomschip „Modjo- fcerto" van den Rotterdamschen Lloyd is Dinsdagmorgen door de rivier-politie aan gehouden dc 27-jarige matroos E. de G., af komstig uit Amsterdam, die zich te Marseille verstopt had aan boord van het naar Indië varende stoomschip „Tambora". Door den gezagvoerder van dit stoomschip is hij te Port-Saïd aan zijn collega van de „Modjo- kerto" overgegeven en deze heeft hem als werkend passagier mede naar huis genomen. De man was bij het Fransche vreemdelin gen legioen geweest, maar vroeger hier te lande gedeserteerd, weshalve hij als deser teur stond gesignaleerd. Men heeft hem ter beschikking van de militaire politie gesteld. Aan boord van hetzelfde schip zijn nog twee Arabieren aangehouden, die zich te Port Said in de bunkers verstopt hadden. De conducteur had zich verlaat. Wij lezen in de „Schoonhovensche Cou rant" de volgende, niet onvermakelijke ge- schiedënis De spoorlijn GoudaSchoonhoven is er een waarop het zeer gemoedelijk toegaat. Hoe herinneren wij ons nog de dagen, waarin ge wacht werd, omdat een passagier hijgend en blazend aan kwam draven. Zaterdagmiddag stond te Schoonhoven de trein om 2.23 des namiddags tot vertrekken gereed. De locomotief pufte en de machinist hing over de leuning om uit tezien naar den chef. De w.n. chef dacht dat alles in orde was en gaf het signaal tot vertrek. En de locomotief trok aan en snorde in de richting Gouda. Bij Den Hem merkte de machinist wat vreemds. Hij ging de zaak na en bespeurdedat de trein conducteurloos was. Den trein omkee- ren ging niet, dus doorrijden was de bood schap. De machinist laadde fietsen in en verricht te zooveel mogelijk de taak des conducteurs, maar kaartjes afgeven kon hij niet, omdat hij ze niet had. In Bergambacht werd getelefoneerd naar Schoonhoven. Daar wist men van niets, maar men adviseerde den machinist om door te rijden naar Stolwijk, dan' zou men den con ducteur van den trein, die uit Gouda kwam, waarschuwen, dat hij op den trein van Schoon hoven moest overstappen. Zoo werd gedaan en in Stolwijk werd de trein SchoonhovenGouda bemand met een conducteur. Toen ging de trein uit Gouda naar Schoonhoven door zonder conducteur. En konden ook daar geen kaartjes worden afgegeven. In Schoonhoven heeft men den verloren geganen conducteur weer opgepikt,. De passagiers verheugden zich zeer in het geval én vroegen zich af of dit vanwege de bezuiniging kwam. Zouden de eenmanswa- gens op de lijn SchoonhovenGouda in gebruik genomen zijn Maandagavond circa 8 uur had te Borkel en Schaft een treurig motorongeval, plaats. Zekere F. uit Eindhoven, die per motor uit België huiswaarts keerde, kwam aldaar nabij den windmolen te vallen met het ongelukkig, gevolg, dat hij met het hoofd op de straat- steenen terecht kwam. Zwaar gekwetst werd hij bij den molenaar Poos binnengedragen. Onmiddellijk werd geestelijke en geneeskun dige hulp ingeroepen. Dr. Hoynk van Pa- pendrecht constateerde hersenschudding. Per auto is de ongelukkige naar Eindhoven vervoerd. Te Venlo werd Maandagavond ingebroketl in de woning van den heer N.B. Opdenhoék in de Goltziusstraat tegenover Bamburger- singel. De dader had zich door overklim- ming en braak toegang tot de woning ver schaft. Ontvreemd werden o.m. waardevolle voorwerpen, een gouden datr.esremontoirhor- loge met langen gouden ketting. Verdacht van deze inbraak wordt een vreemdeling wiens signalement bekend is doch spoorloos nadien verdween. De inbraak geschiedde tijdens de afwezigheid der bewoners. De Commissaris van Politic der afdeeling D, te 's-Gravenhage geeft belanghebbenden in overweging, alvorens in relatie te treden met A. W. B. Lecke, voorheen eigenaar Van de Verkoopcentrale Patria, Heerenstraat 56 te Amsterdam, laatstelijk gewoond hebben de Heerenstraat 13 aldaar, doch sedert eenige dagen gevestigd aan de Prinsengracht 18a (niet te verwarren met no. 18, alwaar een dansinstituut is gevestigd) zich tot het bekomen van inlichtingen te vervoegen aan zijn bureau, Alcxanderplein 16. Een 20-jarig jongmensch te Delfzijl is bij het stoeien met kameraden op zijn hoofd gevallen en plotseling krankzinnig gewor den. Op medisch advies is hij per auto on der politiegeleide naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd, Een landbouwer te Dinxperlo (Geld.) verkocht dezer dagen een koe aan een vee handelaar te Varsseveld, die het beest in zijn weide bracht om het later ter markt te verkoopen, Hoe verbaasd was de landbouwer toen hij den volgenden morgen zijn koe weer bij zijn huis zag staan. Het bleek, dat de koe een wandeling van twee uur gaans naar Dinxperlo had gemaakt om naar haar vroe ger verblijf terug te keeren. Pe heer ir. Straatman heeft proeven geno men, in hoeverre Mangaansulfaat dienen kan ter bestrijding der iepziekte. Hij behandelt de zieke booraen op dc vol gende wijze'. Rondom den stam, en wel op ca. 50 c.M. van den stam, worden ongeveer 8 gaten gegraven, 10 c.M. diep. Over deze 8 gaten verdeelt men Vt K.G. Mangaansul faat, waarna in elk gat langzaam een em mer water gegoten wordt. Daarna worden de galen weer dichtgemaakt. O.a. werd, naar men meedeelt, in de ge meente Koudekerk (Z.-H.) op deze wijze een zeer snel resultaat bereikt. Een boom, die zeer veel oogenschijnlijk dood hout had, zat binnen heel korten tijd in jong, groen blad. Mangaansulfaat is ook een bekend mid del ter bestrijding van de Veenkoloniale Haverziekte, De behandeling zou niet meer kosten dan 20 cent per boom. Woensdagmiddag moest de Eembrug te Baarn, zooais bekend een ophaalbrug; ge opend worden voor het doorlaten van het schip „Fortea", op weg van Rotterdam naar Amersfport. Toen de eene klap, die met de hand be diend wordt door middel van een lier, tot ruim halverwege was opgetrokken, braken de ijzeren bouten van de scharnieren, met het gevolg, dat deze klap in de Eem viel. Maandagavond waren ook reeds twee bou ten gebroken, welke juist door nieuwe wa ren vervangen. Een schipper, die niet ver vandaar bezig was met het lossen van grintzand, wist met de lier van zijn schip de klap weder naar boven te brengen, zoodat de scheepvaart geen vertraging ondervond. Overigens vormt deze brug den eenigen overgang over de Eem op den weg van Baarn naar Bunschoten. In verband hier mede is het verkeer met auto's, melkkarren en wagens tusschen deze beide plaatsen heden geleid over Amersfoort, hetgeen een zeer groot ongerief vormt voor velen, Voet gangers en fietsers worden met een bootje overgezet. Onder leiding van den gemeentearchitect van Baarn. den heer d)e Boois. is men on middellijk met man en macht aan het werk gegaan om de brug te repareeren. Het zal echter wel eenige dagen duren, voor men hiermede gereed zal zijn en het verkeer weer op de gewone wijze kan plaats heb ben. Een geluk bij een ongeluk is nog geweest, dat de andere klap, die door de dochter van den brugwachter werd bediend, hooger stond, dan die, welke gevallen is, anders was deze op de andere gevallen en dan zou het meisje hoogstwaarschijnlijk gedood zijn. Ook werd nog medegedeeld, dat deze brug niet berekend schijnt te zijn voor het verkeer. Wanneer er ten minste een vracht auto met melkbussen overgaat, schudt niet alleen het brugje zelf, maar ook de brug- wachfterswoning, welke er bij staat. Afdoende verbetering van deze brug schijnt inderdaad zeer gewenscht. De laatste weken worden, naar het „Vad." uit Enschede verneemt, bij de politie in het Oosten van het land door winkeliers herhaal delijk klachten ingediend over het ontvan gen van valsche Markbiljetten. Het blijkt dan, dat men den betrokken winkelier voor gekochte waren oude en thans waardelooze markbiljetten in betaling heeft gegeven. Op deze wijze raakt de man niet alleen zijn waren kwijt, maar schenkt hij den bedriegers boven dien een flink bedrag in Nederlandsche va luta, dat hij als „wisselgeld" terug geeft. De militaire politic te Denekamp is er nu in geslaagd een van deze oplichters te arres teeren. Het bleek een Duitscher te zijn, die juist een winkelier in Denekamp had opge licht door hem e,ep oud 10-Markbiljet in be taling te geven. Eenige honderden meters van de grens werd de man gearresteerd en toen bleek, dat hij zijn truc al bij zes andere winke liers had toegepast. Bij een had hij zelfs een waardeloos 50 Markbiljet gewisseld. Zijn oogst van den dag bedroeg niet minder dan ongeveer 30 gulden Hollandsch geld en 50 geldige Duitsche rentemarken. Dinsdagavond omstreeks half twaalf is de heer I. G. vertegenwoordiger van een auto bandenfabriek uit Amsterdam, te Diepen veen (O.) met zijn auto tegen de ijzeren leu ning van 'n brug over de Zandwetering ge reden, met het gevolg, dat een deel van de brugleuning afknapte. De auto sloeg daardoor over den kop en kwam in de wetering terecht, waar dë wagen op zijn kant bleef liggen. De heer G. stiet met het hoofd door de ruit van het zijportier en door deze venster opening konden hij en de inzittende dame, mej. N. uit Groningen, zich redden. Beiden bekwamen lichte verwondingen aan het hoofd. De auto werd zwaar beschadigd. Aan den Oostersingel te Groningen, wer den Dinsdagavond en in den nacht bewoners ernstig verontrust door lichtgas, dat in dé huizen drong. Toen de 81-jarige mejuffrouw Alberts zich ter ruste wilde begeven, gevoelde zij zich zeef onpasselijk en waarschuwde haar man, die reeds te bed lag. Ook deze bleek den invloed van dc gaslucht reeds te onder vinden, hij was nog nauwelijks in staat, zich naar een dokter te begeven. De politie kwam te hulp met een zuurstof- aparaat en bracht mej. Alberts, die op het punt stond, haar bewustzijn te verliezen, weer bij. Gebleken is, dat in al de naburige huizen het gas door den'gootsteen naar bin nen drong. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat bij het opgraven van de straat, aldaar oude gasbuizen, die grootendeels verroest en uitgevreten waren, drie groote lekken had den. Toen de sleuf, die voor'bestratingsdoel einden in de straat was gegraven, later weer werd dichtgewcrpen, zocht het gas uit deze lekken zich een uitweg door de riolen. Zoo is het in de huizen gekomen. Gelukkig is het ongeval tijdig genoeg bemerkt. Nu liep het af zonder persoonlijke ongelukken. Bestuursvergadering. Op Manadag.j.l. vergaderde te Utrecht het bestuur van het R. K. Werkliedenverbond. De voorzitter heette speciaal welkom het nieuwe gekozen bestuurslid den heer An- driessen en sprak de hoop uit, dat deze in zijn nieuwe functie veel zou mogen doen voor de R.-K. Arbeidersbeweging en vol doening vinden in het nieuwe werk. Beslo'.dn werd tol het organiseeren eener retraite voor Hoofdbestuurders en gcsala- riëerden in de laatste helft van October. Besproken werd het conflict in de land bouwstreek van West-Brabant en middelen werden* beraamd om dezen broederstrijd, die in den grond gaat om het recht van or ganisatie, tot een goed einde te brengen. Overwogen werden middelen om den R.-K. Bond van Minder-Marinepersoneel aan een betere financiëelc basis te helpen. Ter kennis van de vergadering werden gebracht inlichtingen uit Indië ontvangen betreffende mishandeling van inlandsche ar beiders. gesloten werd nadere inlichtingen te vragen. Besloten werd; a. tot de Regeering het verzoeksch'rift te richten om spoedig over te gaan tot het wettelijk verplichten der invoering van het 7e leerjaar. Mede om den demoraliseeren den invloed van het werkloos zijn der schoolvrije jeugd; b. eene commissie in 't leven te roepen om te rapporteeren omtrent werking van bet cadeau-stelsel en het aibetalings- systecm in den handel; c. tot den Minister van Arbeid het ver zoek te richten de maatregelen te treffen, welke noodig zijn om de Arbeidswet uit te voeren ten opzichte van het kantoorper- soneel; d. tot het Reservefonds toe te laten oen R.-K, Wcrkmeestersbond; e. aan den R.-K. Vredesbond een subsi die toe te kennen van 25 per jaar. f. met den CenUaal-praeses der St. Jo- sephgezellenvereeniflingen eene bespreking te voeren omtrent de verhouding van deze vereenigingen tot de gecentraliseerde R. K. Arbeidersbeweging. Tot lid van het D. B. in de vacature—van Rijzewijk werd de heer Andriessen gekozen. Goedgekeurd werden: 1. Eén concept-reglenient voor de werk plaatsopleiding, ingezonden door de ver- eeniging - „Ons R.-K. Nijverheidsonderwijs 2. Een propaganda-rapport van de vak groep „Hoofdarbeiders" van het Verbond. Vastgesteld werd het standpunt door net Verbond in te nemen in de op 22 dezer te houden vergadering van de K. S.A. De Ned. Mijnwerkersbond heeft, naar de Tel. verneemt, een adres aan den minister van Waterstaat gezonden, waarin diens be middeling wordt ingeroepen voor nakominfij van cfe collectieve overeenkomst in zake de conbetaling. in het adres wordt gezegd, dat voorname lijk bij de Oranje-Nassau mijnen de over eenkomst in zake de loonbetaling niet zou worden nageleefd. Aan gehuwde arbeiders wordt van 12 tot 15 gulden per week uitbe taald, ofschoon men volgens de getrouen overeenkomst aan deze arbeiders ten min ste 20 tot 25 gulden en meer zou moeten uitbetalen. Een schrijven, dato 27 Maart aan de con tract-commissie over deze aangelegenheid verzonden, is nog niet behandeld of beant woord. De bond verzoekt den minister bemidde lend op te treden en het daarheen te leiden, dat een wettelijke regeling van de contract commissie wordt getroffen, ten einde moei lijkheden in de toekomst te voorkomen. In de algemeene vergadering der Vereeni- ging van Raden van Arbeid werd de aftre dende voorzitter, de heer Wittert van Hoog land, met algemeene stemmen herkozen. Deze dankte voor het hernieuwde in hem gestelde vertrouwen, maar deelde mee, dat hij om gezondheidsredenen zich genoopt ziet verschillende functies neer te leggen en daarom de herbenoeming niet kan aanvaar den. De beer Wittert van Hoogland zal echter tot het najaar in functie blijven. Intusschen zal men naar een nieuwen voorzitter uitzien. Z, D. H. Mgr. L. J, A. H Schrijnen, Bis schop van Roermond, heeft dc navolgende bepalingen gegevep voor de feestviering van het 2e Euwleest der~ heiligverklaring vau den H. Aloysius; 1. Vooreerst zal 'in alle scholen eens per dag van 21 Juni 1926 tot 21 Juni 1927 het volgende gebedje gebeden worden, liefst 's morgens voor het begin der lesuren: V. H. Aloysius, gij waart een engel van onschuld en reinheid. A. Gij waart eveneens een voorbeeld van boetvaardigheid en versterving. V. Uwe kracht zocht gij bij Jezus in het Allerheiligste Sacrament en bij uwe lieve Moeder Maria. A. Het Brood der Engelen gaf U kracht tot een engelachtig leven. V. Bid voor ons, H. Aloysius. A. Opdat wij steeds rein mogen zijn van harte. Laten wij bidden H. Aloysius, die door de reinheid van uw leven een lieveling waart van God en een apostel onder de jeugd, verkrijg ons de genade, dat ook wij steeds de reinheid des harten mogen be waren en apostelen mogen zijn voor het rijk van Jezus Christus, Amen. Z. D. H. heeft aan dii gebed een aflaat verleend van 50 dagen telkens. 2. Dringend wordt aangeraden het houden der zes Zondagen van den II. Aloysius. 3. Eveneens wordt ten zeerste aanbevo len, dat in alle parochies een Triduum zal worden gegeven aan aile jeudige personen, die de school verlaten hebben tot den leeftijd van circa 20 jaar. Als leidraad bij het geven van dit tri duum is voor de hecren Geestelijken aan te bevelen ren boekje eveneens van Regtor van den Hengel „Kritieke jaren. Zes' Aloy- sius-Zondagen." Het verdient aanbeveling deze Aloysius- Zondagen zooveel mogelijk gelijktijdig te doen houden in internaten, congregaties, patronaten enz. en dan aan het einde er van het bedoelde Triduum te laten vol gen. Den laatsten dag van deze driedaag- sche oefening wordt een algemeene H. Com munie gehouden en tot besluit heeft dan plaats een opdracht, door Z. D. H. goedge keurd, In het Aartsbisdom Utrecht. Z. D. H. dc Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Haaksber gen den WelEerw. heer W. A. Mer.tink; tot kapelaan te Compascuum den WelEerw. heer G ,W. Bauland en tot kapelaan te Vreeswijk den WelEerw. heer J. F. M. Ver heuvel. Zooals reeds eeder is medegedeeld wordt Zondag 27 Juni te Utrecht het tienjarig be stsan van den R.-K. Voetbalbond in het Aartsdiocees feestelijk herdacht. Wij herinneren er aan. dat het progrum als volgt is samengesteld: Des morgens om 11 uur gezongen H. Mis in de kapel van St. Joannes de Deo. Maria" plaats Utrecht. Behalve voor de oiüciëele genoodigdem zijn cr nog enkele plaatsen in dc kapel beschikbaar voor vertegenwoor digers van clubs buiten Utrecht, die wel licht gaarne te Utrecht ter kerke willen gaan, en deze H. Mis, die wordt opgedra gen tot intentie van den bond. willen bij wonen. Zij gelieven biervan vóer 20 Juni a.s. mededeeling te doen aan den secretaris Van het Feestcomité, den heer M. Versteeg, Minrcbroederstraat 2. Utrecht. De receptie heelt plaats in een der zalen van Hotel Noord-Brabant van 121 uur. De voetbalwedstrijd wordt gespeeld te 2 uur op het terrein van P. V. C. aan de Croeselaan. Een vertegenwoordigend Wes telijk en Oostelijk elftal uit het Aartsbis dom zullen elkaar dan bekampen. De sa menstelling dezer elftallen is als volgt: WESTELIJK ELFTAL. Doel: v. Velzen (E.M.M.) Rechtsachter: Vermeulen )Fortidudo(. Linksachter: Post (S.D.O.) Rechtsmidden: v. d. Weert (P.V.C.) Spil: v. Ingen (P.V.C.) Linksmidden: de Groot (Vooruit) Rechtsbuiten: de Groot (P.V.C.) Rechtsbinnen: Ehlhart (Vooruit) Middenvoor: Fijen (P.V.C.) Linksbinnen: N.N. Linksbuiten: Vcenendaal (P.V.C.) Reserve: Doel: Jongerius (Utrechtenaren). Achter: Koppel (E.M.M.) Midden: Wittevcen (Eemland). Voor: Ros (E.M.M.) en Sehnetkamp (Vooruit). OOSTELIJK ELFTAL. Doel: Thijssen (N.E.O.) Rechtsachter: Wiggers (E.M.O.S.) Linksachter: Asbreuk (P.H.) Rechtsmidden: Roozendaal (Victoria) Spil: Puthaar (Volharding) Linksmidden: Vos (E.M.O.S.) Rechtsbuiten: Wanroy (N.E.O.) Rechtsbinnen: Eusterbroek (P.H.) Middenvoor: Vloedbeld (P.H.) Linksbinnen: Vollenbroek (A.B.O.N.) Linksbuiten: Hevnians (gataveul Reserves: Polman: (Sevenaer). Brakink (P.H.) Wassink ('s-Heerenberg). Geurts (Sevenaer). De algemeene vergadering wordt gehou den in Hotel Noord-Brabant, des middags 4 uur, en zal een eenigszins feestelijk ka rakter dragen. Het gezamenlijk diner heeft plaats te 6 uur. Zij. die hieraan wenschen deel te ne men, kunnen zich opgeven bij den secre taris van bet feestcomité den beeaM. Ver steeg, Minrebroederstraat 2 te Utrecht. Dc priis bedraagt 3.75 per couvert. I hans zijn ook een drietal commissies ge formeerd. nl, een voor ontvangst: een voor de regeling op het terrein en e6n voor pers en propaganda. Deze commissie zim samengesteld als volgt: Commis^je van ontvangst: F. Broekman, A. Engelman en W. Zijlstra, allen te Utrecht, Tcrreincommissie: G. Rentinck. J. Ruys en A. Vcenendaal Sr., allen te Utrecht. Pers- en Propaganda-commissic: A- A. Franssen, te Hengelo (O.). M. Verstegen en E. van Wegén, te Utrecht. Verschillende vooraanstaande personen hebben zich reeds bereid verklaard in het Eerc-comité zitting te nemen. Spoedig zal van de samenstelling daarvan mededeeling worden gedaan. HULDIGING „STORMVOGELS" AI is het succes in de wedstrijden oro het kampioenschap van Nederland, maar heel mager geweest, de IJmuidenaren zijn er de menschen niet naar om hun blauw-witte favorieten niet te huldigen. Reeds weken en weken lang is de feest commissie aan het voorbereiden en dank zij de medewerking van velen is zij er in ge slaagd een huldiging op touw te zetten, die „op poolen" staat. Beginnen we bij het begin. Allereerst is een feestcourant verschenen, waarin nie mand minder dan onze burgemeester een aardig artikeltje schrijft, waarin hij o. a- den Stormvogels mededeeling doet van zijn medeleven in hun successen en ze aanspoort te blijven volhouden en te streven naar het Steeds hooger". Dan is het gelukt op dezen dag een buitengewoon interessanten wedstrijd te organiseeren, nl. Stormvogels IUnion I uit Duitschland. die kampioen is van een der Duitsche eerste klas-aideelingen. Vóór dezen wedstrijd. die om vier uur begint, spelen de ^.oudjes" der Stormvogels tegen het tweede elftal. Beide wedstrijden worden opgeluisterd docr muziek van „Con cordia". directeur Sam Vlessing. De huldiging van het eerste elftal vindt des avonds 8 uur in .Thalia" plaats. Den Duitschen gasten, die Vrijdag arri- veeron, zal het zoo aangenaam mogelijk worden "gemaakt. Hun wordt een autotocht aangeboden, een lunch in ..Vclserbeek" en een diner in „Augusta". Tevens zullen de havenwerken en de vischhal worden be zocht. Wij gelooven niet, dat wij te bout spre ken, ais wij beweren, dal het een feestdag belooft te worden, die klinkt als een klok. Australië wil wedstrijden van vier dagen. Op een vergadering van de „Imperial Cricket Conference", welke j.l. Maandag op Lord's is gehouden waren naar de Tel. meldt vertegenwoordigers aanwezig van Engeland, Australië, Zuid-Afrika, Wesf-Indië, Engelsch Indië en Nieuw Zeeland. De volgende tour nees werden vastgesteld 1928 Zuid-Afrika naar Engeland, 1928—'29 Engeland naar Australië, 1930 Australië haar Engeland. Verder wordt nog onderhandeld over het bezoek van een Engelsche ploeg in den a.s. winter aan Zuid-Afrika en over een tour van West-Indië in Engeland in 1927 (of in 1929). West-Indië zou daarbij niet meer dan drie testmatches vastgesteld wenschen te zien. Nieuw Zeeland, dat in 1927 of 1929 eveneens Engeland wil bezoeken, verzoekt op dien tour in 't geheel geen testmatches vast te stel len. In verband met het feit dat in Australië, zooals men weet, de „over" van 8 ballen is in gevoerd, werd met algemeene stemmen het volgende belangrijke besluit genomen „Aan de Australische Board of Control zal worden verzocht nogmaals in overweging te nemen het reeds eerder door Engeland gedane voor stel om, ter wille van de uniformiteit op cric- ketgebied in het geheele Britsche keizerrijk en de dominions, de „over" uit zes en niet uit acht ballen te doen bestaan in testmatches." De vertegenwoordigers van Australië dron gen er vervolgens bij de Engelsche cricket autoriteiten op aan te overwegen om den voor de testmatches bepaalden tijdsduur (3 dagen) te verlengen. De Australiërs waren van mee ning, dat testwedstrijden minstens tot vier dagen dienden te worden uitgebreid. De M. C.C. vertegenwoordigers deden de toezegging deze aangelegenheid onder de oogen te zien en de Engelsche counties daarin te raadplegen. Stappen worden gedaan om de spelregle- menten in dier voege te wijzigen dat de cap- taines van twee partijen na gemeenschappelijk overleg kunnen beslissen of het terrein en het licht al dan niet geschikt zijn om te spelen. Bij een zoodanige beslissing heeft de umpire zich neer te leggen, zoodat deze dan ook van de verantwoordelijkheid in dezen zou wor den ontheven. Op 28 Juli a.s. wordt op den Oval nog maals vergaderd. ROOD EN WIT BESTAAT 45 JAAR. Een match Rood en Wit IRood en Wit- Veteranen. Ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan heeft het R. en W.-bestuur de goede gedachte gehad tot het organiseeren van een match tusschen Rood en Wit I en een team Rood en Wit veteranen. We zijn in staat de teams mee te deelen, welke elkaar a.s. Zondag zullen bestrijden Rood en Wit Vet. C. J. Posthuma (captain), M. Pleyte d' Ailly, J. J. Swens, W. H. R. van Manen, W. van Wavere n, H. Krusemsn, Mr. F. A. David son, Jhr. C. L. van Lennep, F. van Aken, G. J. Droste, Jhr. C. Elias. Rood en Wit verschijnt met J. H. M. van Eeghen, Ir. E. F. Wackwitz, P. A. L. van Bueren, A. G. de Jong, B. Davidson, J. W. van den Boogaardt, P. P. J. Hoomans, S. Posthuma, Jhr. B. Th. Elias, J. Börnemann, M. Bruin. Er bestaat veel kans, dat ook Mr. A. A. Diemer Kool één van de beste batsmen, welke Rood en Wit ooit gehad heeft voor de veteranen zal uitkomen. Zoo dit het ge val is, zullen beide partijen met twaalf spe lers uitkomen, en wordt Rood en Wit aan gevuld met G. A. E. L. de Vries. Een fraaie strijd zal men a.s. Zondag kunnen aanschouwen, en we kunnen de cricketliefhebbers niet genoeg aanraden deze match bij te wonen. HET ENGELSCHE CRICKETTE \M VOOR DE TESTMATCHES. Het Engelsche elftal voor de a.s. test match, welke Zaterdag a.s. aanvangt, is als volgt samengesteld: A. W. Carr, captain, Notts; A. P. F. Chapman, Kent; Hobbs, Surrey; Strudwick Surrey; Wcolley, Kent; Hearne, Middlesex; Hendren, Middlesex; R. Kilner, Yorkshire; Tate, Sussex; Root, Worcester; Surcliffe, Yorkshire, Wanneer laatstgenoemde-niet^ in staat is te spelen, valt Holmes. Yorkshire, voor hem in. Als twaalfde man is Sandnam, Surrey, gekozeu- i MEJ. BOUMAN DOOR MISS BROWNE GESLAGEN. Mej. Bouman heeft de demi-finale tegen de Amerikaansche miss Browne verloren met 86 en 62. Miss Browne is na Helen Wills, de sterk ste Amerikaansche speelster. AMSTERDAM, 9 Juni. Vee. l'er vee markt waren heden aangevoerd 254 vette kalveren le gual. 894 c., 2e qual. 7080 c., 3e qual. 6070 c. per kg. levend gewicht 80 nuchtere kalveren f 512 per stuk 620 varkens. Holl. le qual. 100101 c., 2e qual. 99100, vette varkens 9698 c. per kg. slachtgewicht. AMSTERDAM, 9 Juni. Aardappelen. (Bericht v/d, mak. J ac. Knoop.) Zeeuwsche Bonten f 45, id. Blauwen f 45 p. hl., Westl. Muizen f-1213, idem kleine Mui zen f 911, zomer Malta f 1920, per 100 kg., Andijker Blauwen f 2 p. hl., id. Muizen f 1213; id. kleine Muizen f 910, Lange- dijker Muizen f 1415 p. 100 kg., Friesch Roodstar f 3.504, id. Roodbonten f 3.75 4 p. hl. ASSEN, 9 Juni. Eieren. Op de heden ge houden eierenmarkt van de V. P. N. waren aangevoerd 187.000 stuks. Prijs f 57 per 100 stuks. BOVENKARSPEL (Station), 8 Juni. Aard appelen. Schotsche f 5.106, kleine f 2.10 2.80 p. baal, aangevoerd 5380 baal le bloemkool f 15—17.40, id. 2de f 10.90— 12.30, id. 3de f 4.104.60 per 100 st., aan gevoerd 1120 st. GRONINGEN, 8 Juni. Eieren. In den groothandel f 44.37 yt per 100, in den klein handel f 1.10 per 20 st. MEDEMBLIK, 8 Juni 1926. Ansjovis 0.420,44 per K.G., hoogste 347, laagste 52 K.G. Vaartuigen 87. Aanvoer 12856 K.G, TER AAR, 7 Juni 1926. Na aftrek van veilingskosten. 1386 zakken Peulen I 2.32; 15 zakken Peulen II 2.03; 6 zakken Dop erwten I 3.39. TER AAR. 8 Juni 1926. Na aftrek van veilingskosten. 10 zakken Peulen jong 3.24; 2070 zakken Peulen I 1.52; 51 Doperwtea I 2.39; 4 zakken capdoppers 2.32; Snij. boonen 1 12.70 per 10 kilo; TER AAR. 8 Juni 1926. 636 zakken Jeu» len I 1.56; 4 zakken Doperwten I f 2.60, ENKHUIZEN, 9 Juni. Zadnen en Peulvruchten. Bruine boonen 1422 per H.L"; bruin mosterdzaad 3137.25 per 70 K.G.; Karweizaad 12; Maanzaad 30— 31. beide per 50 K.G. HOORN, 9 Juni. Varkens, Vette varkens 8286; zouters 8285. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 32.857 kippen-, witte 4.4Ö6, bruine 5.40—6.30; 3634 eenden- 4.304.40; kalkoeo- 7.10. HULST. 8 Juni. Granen. Ter markt werd betaald voor: Tarwe 13.5015-50; rogge 9.7510; haver 10.5011; lijnzaad 14 lot 15. MAASTRICHT, 9 Juni. Botermijn. Prijzen hoogste 1.94. midden 1.88. laagste 1.70. Aanvoer 168.075 K. G. TIEL, 9 Juni Fruit. Tielsche Veilings- vereeniging. Aardbeien 5070 et-, kruis bessen 1114 et., Aardappelen 1218)4 ct^ alles per K.G. Veiling van Tiel en Omstreken Aardbeien 5072 ct.. Duitsche kersen 88 et. per K. G. VOLENDAM, 9 Juni. Eieren. Aan de veiling war«i aangevoerd 470.000 eenden eieren, 4.554.65 en 5500 kippeneieren 5.70. ALPHEN AAN DEN RIJN, 9 Juni 1936. Spinazie f 815; Peulen 19; Postelein 9—12; Peen 15—20; Kropsla I 1.00— I.80; Komkommer I 1617; Bloemkool I 18—21; Bloemkool II 9—12; Aardbeien 48—51. COÖP. TUINIERSVEREEN1GING GOUDA EN OMSTREKEN. Eierenveiling van 10 Juni. Kipeieren 4.506.10 per 100. Idem kiein 3.904.— per 100. GOUDA, 10 Juni 1926. Veemarkt Aangevoerd in totaal 2264 stuks, waarvan 79 vette varkens, 0.400.42 per X K.G. 668 magere varkens 4060 per stnk. 1336 biggen 20—28 p. st. 13 runderen 300 —350 p. stuk* 68 nuchtere kalveren 8—13 p. stuk. '83 lammeren 1525 p. stuk. II paarden 150—200 p. stuk. Bokken en geiten 10-^-15 p. stuk. Handel v. varkens vlug. w. varkens vlug, biggen matig, runderen matig, paarden matig, nuchtere kalveren matig, bokken en geiten vlug, lammeren vlug. De algemeene markt. 353 partijen eieren, kipeieren 4.75—5.00 p. 100; eendeieren 5.00 p. 10Ó. Handel matig. 1554 ponden boter, goeboter 0.850.90 per X K.G., handel matig. 323 partijen kaas, le. kw. met R.m. 5258, 2e. kw. met R.m. 45—50. le. kw. zonder R.m. 50—54, 2e, kw. zonder R.m. 4548. Zware 58; handel flauw. BEVERWIJK. Prijsnoleering ven de R. K. Cö6p. Tuindcrsvereeninging „Kennemer- land" van 9 Juni. Aardbeien per slof 1.25 2. Spinazie per kist 0.951.80. Sla per kist 0.55—1.50. Postelein per kist 4095 ct. Andijvie per kist 510.50. Asperge DAV. 50—65. ct. Id? D. B. 20—35 ct. Id. D.W. 17—33 ct. pr bos. Selderie 6—8 -ct per bos. Pieterselie 46 ct. per bos. Ra barber 1018 ct. per bos. Bloemkool 8— 14 per 100 stuks. Komkommers 712 ct per stuk. Peulen 4244 ct. per K.G. Snij- boonen 1 per K.G. PURMEREND. Veiling van de „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken" van Woensdag 9 Juni. Aardappe len per zak van 25 K.G. 2.403.55. kl. Aardappelen per 25 K.G. 1,922.95. Sla- boonen 12.30 per 15 K.G. Snijboonen ƒ0.701.Ó3 per K.G. Doperwten 16.50— 23.50 pe- 50 K.G. Aardbeziën 0.450.76 per K.G. Bloemkool 720 per 100 stnks. Spinazie 4648 ct. per 5 K.G. Postelein 1.101.30 per 10 K.G. Sla 0.501.80 per 100 krop. Radijs 0.500.70 per 100 bos. Peterselie 4,70 per 100 bos. Selderij 55.10 per 100 bos. Rabarber 10.10— 13.10 per 100 bos. Wortelen 13—24 per 100 bos. Prei 170 per 100 bos. IJMUIDEN, 9 Juni. De lading zoutevisch, welke gisteren hier werd aangevoerd door den IJslandvaarder I.M. 34 (Anna), werd heden geveild met een opbrengst van 4227. De totaal-besomming met de reeds eerder verkochte versche visch bedroeg 5798. IJMUIDEN, 9 uni. Heden kwamen van d® treilvisscherij hier aan den afslag de stoom- treilers: IJ. M. 9 (Nelly) met 2307: IJ.M. 203 (Derika XVI) met f 1609; IJ.M. 179 (Holland III) met 1963; IJ.M 331 (Hol land V) met 2098; I.M. 365 (Holland VI) met f 1528; IJ.M. 20 (Olga) met f 1533; IJ.M.'27 (Zwarte Zee) met 1794; IJ.M. 144 (Pieter) met 895: I.M. 1,55 (Albert Groen) met 1366; IJ.M. 323 (Walvisch met)[ 2138 aan besomming.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7