LOTTGERING V erkeersongevallen Matiosiale Fioexiexifentoonstelling: te Boskoop RENAULT OPENING DINSDAG 15 JUNI HALF DRIE DE SPAARNEBANK 15 Juni Agenda Aanbesteding. De loonen van losse grond werkers bil de Ned. Spoorwegen. R. K. Krankzinnigengesticht voor Vrouwen te Noordwiik. VOOR DEN POLITIE RECHTER. CONDUCTEUR UIT DEN TREIN GEVALLEN. Uitslag der medaille-prijsvraag. Ned. R. K. Graf. Bond, afd. Haarlem. - ZANDVOORT EN HET SLECHTE WEER. mmmmamsamÊKmmmmmmmmm» ||||i' STOOFDEN EN^H VERVEN 1111 1 Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 BURGERLIJKE STAND. De tuin van de Gemeentelijke Concertzaal. Personalia. RiSwSeldieven aangehouden. Uit het raam gevallen. Oplichting of verduistering. Vechtpartij. MUZIEK. Concert „Polyhymnia." Aanrijding. GEMEENTEZAKEN. Wisselkoersen en koersen van Bankoapier. Gouden Huwelijksfeest. Warschau .28.— 99 Vu rao»/19 Gevonden dieren en voorwerpen. LAATSTE NIEUWS. Een auto overvallen. Ivan de Justh. De koning van Italië en Mussolini Japansch s.s. midden doorgebroken. Brandstichting? Door een revolverschot gedood. Amsterdamsche Veemarkt. Najaarsbeurs te Keulen. Skandinavisck-Baltische Jaarbeurs. Abd-el-Krim naar Madagascar? Vooris 16, 17 en 13 Juni geopend van 's morgens 9 tot 's avonds 11 uur. Bergplaats voor auto's, rijwielen enz. bij het Tentoonstellingsgebouw- Extra autobusdiensten en evontueele stoombootdiensten 's avonds 10 on - - - - - - 11 uur no? naar Leiden en Gouda - - - - - LEIDSCHEVAAHTWEG I TELEFOON Sociëteit „St. Bavo" Rechtskundig Bu reau half 9 uur Bestuur Overheids personeel 8 uur Ledenvergadering Transport 8 uur. St Jozefsgezeilecgebouw, Jansstraat 59 Rederijkers 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelcopcert 23 uur. Hotel „Duin en Daal" Bloeraendaal. Expositie Kees Roovcrs. Hotel „Dreelzicht", Concert, 8 uur. Kleine Tberesia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur: Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers- straat 36. Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint Francisccs Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8914 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo" Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 3—5 uur. 's avonds van half 8hall 9 uur 's Zaterdags alleen van 9'412 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Bloemhofstraat 1. Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur. behalve Zaterdag avond. Tel. 11671. R.-K. Bevolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. R.-K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur. be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St Marthavereeniging, Bloemhoistraat 1. Zondags en Woensdags van 810 uur n.m. gezellig samenzijn voor Hollandscbe meisjes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraal Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maandags van 23 uur. Donderdags van 12 uur. R.-K- Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-teden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74. Dinsdags van 23 uur R.-K. Reclasseeringsvereeniging, aid Haar lem. Elkep Donderdagavond ha': 9 ver gadering in het gebouw der Sin! Vincen- tiusvereeniging, Nieuwe Groenmarkt 22. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNELVERBAND, Centrale Post Telef. 15151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huisgevel Reddingsbrigade voor drenkelin gen, verstikkings- en electriciteitsonge- vallen. Telefoon 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE, Telefoon 12685 (bij geen gehoor 10392). Hedenmorgen werd door het bestuur van den Ned. Protestantenbond, afd. Heemste- de-Bennebroek aanbesteed: Het maken van een gebouw met töebehooren op een ter rein aan de Postlaan hoek Lieven de Rev iaan te Heemstede. Ingekomen waren 11 biljetten. De inschrijving luidt als volgt: fa. G. en J. Broertjes, Heemstede, in mas sa 18.540; J. Kraaij, alhier, 19.500; D. v. Kampen .Bloemendaal, met grondwerk 19.230, zonder 16.930; N. V. voorheen B. W. Lindeboom, Amsterdam, 17.624, in massa 19.574; J. Sietses en Zn., alhier, 15.407, in massa 18.207; C. en D. Hel lingman, Haarlem en Amsterdam 19.051, in massa 21.792; Gebr. v. Oostrom, War mond, 16.500, in massa 18.500; J. Bree- voort. alhier, 16.450, in massa 18.900; C. Hart, alhier 1605017, in massa 17790.17; R. Jorritsma, Heemstede, in massa 17.609; F. v. d. Waals en Co., Heemstede, 18.686 ,i nmassa 21.048. Bij de Ned. Spoorwegen kunnen zoo nu en dan werklooze arbeider geplaatst wor den, die dan grondwerk moeten verrichten. Voor dezen arbeid betalen de Spoorwegen 4.04 per dag. Dit is beneden het con- tractueele loon voor de grondwerkers. Over deze aangelegenheid hebben be be sturen van den Centralen Bond van Trans portarbeiders en van den Bouwvakarbei dersbond een vergadering gehouden. Men was algeme envan oordeel, dat het onjuist was, adt beneden de gangbare loonen werd bataald en dat daartgen geprotesteerd moet worden. De arbeidsbeurs behoort. naar.de meening dezer besturen, rekening te houden met de arbeidsvoorwaarden voor de diverse groep geldend en daar beneden geen bemiddeling le verleenen. Door e beide besturen zijn dan ook al reeds verschillende stappen gedaan om te pogen de betrokken arbeiders in den ver volge voor loonsverlaging te vrijwaren. De Vereeniging der Zusters van Liefde te Venray, welke het St. Annagesticht voor R.K. vrouwelijke krankzinnigen te Venray beheert, heeft onder de gemeenten Noord- wijk en Noordwijkerhout, in de nabijheid van het St. Bavogesticht (voor R.K. man nelijke krankzinnigen) een terrein aange kocht, groot rond 30 H.A. zulks met het voornemen daarop een krankzinnigenge sticht voor R.K. vrouwelijke patiënten op te richen. Het ligt in de bedoeling dit ge sticht zoodanig te bouwen en in te richten, dat daarin in totaal ruim 700 patiënten zul len kunnen worden verpleegd. Men wil het gesticht, bestaande uit 8 paviljoenen, in eens aanbesteden, zoodat het in ongeveer 3 jaar geheel voltooid zal zijn en men wil reeds in dit najaar met den bouw aanvan- gen Het bestuur verzoekt het voor den bouw en inrichting benoodigde kapitaal, globaal geraamd op 2 millioen, van/de provincie ter leen te mogen ontvangen. Ged. Staten stellen voor, genoemd be drag onder nader te bepalen voorwaarden, 'er leen te verstrekken. Ruilen met hindernissen. Een 24-iarige koopman in Haarlemmermeer S.S.. ahd een hit. Een zeker? O. had ook een hit. S. en 0. zouden de hitten ruilen, aangezi enechter de hit van S meer waard was dan de hit van O. zou S. er nog f 125 bil krijgen O. wilde de hit van S. vier dagen op proef hebben, voor hij da 125 be taalde. Maar S verzekerde, da^ zijn hit zon" der gebreken was. O. moest het dier koopen zonder oroeftiid: het geld zou over enkele dogen wel betaald worden. Na verloop van dit enkele dagen wilde S. de 125 hebben; O vroeg uitstel. S. kwam na weer enkeh- dagen terug, maar O. betaalde weer niet. S. kwam nogmaals manen. O. betaalde n g steeds niet. Totdat S. op zekeren dag zijn argumenten kracht bijzette met een stuk iirer, waarmede hij het hoofd van den on- willigen O. bewerkte. Een aanklacht volgde en heden had S. zich voor den nolitierechter te verantwoorden. De kwestie: ruilen cl koopen werd achterwege gelaten; mishan deling stond echter vast. De Officier eischte wegens dit delict 30 botte subs. 20 dagen hechtenis, de politie rechter veroordeelde S. tote en boete van 30, subs 15 dagen. Gistermorgen heeft zich op den sneltrein welke 9.17 van IJmuiden naar Haarlem ver trekt, een ongeval voorgedaan, dat nog bui tengewoon goed is afgeloopen. De conducteur R. hoorde nabij het station Santpoort een slag op de machine. Hij kon de oorzaak van het geluid niet vaststellen en om deze nader te onderzoeken, boog hij zich voorover uit den bagagewagen, waarin hij verbleef. Waarschijnlijk boog hij zich te ver tjit den wagen, waardoor hij er plotseling uitgeslingerd werd. Hij kwam terecht op de draden van den wissel, werd eenige malen op en neer gewipt en werd vervolgens op de spoorbaan geworpen. De machinist had gelukkig het ongeval bemerkt en liet den trein onmiddellijk stilhouden. R. werd op genomen en met de ontboden ziekenauto! werd hij naar ziin woning vervoerd. Bij het onderzoek bleek hij echter geen ernstige kwetsuren te hebben bekomen. Het onge val heeft dus wel een gunstigen afloop gehad. De Jury vOor de Nationale Prijsvraag voor de Olympische Medaille kwam dezer dagen ter keuring van de ingezonden ont werpen bijeen. Na een zorgvuldige beoordeeling der modellen heeft de Jury tot haar leedwe zen geen der ingezonden ontwerpen kun nen bekronen, wat zii te meer betreurde, daar eenige inzenders blijk van talent ga ven. dat ongetwijfeld een aanmoediging verdiende. Daar echter ook de beste ontwerpen voor een practische uitvoering niet in aan merking konden komen, kon de Jury geen ander oordeel uitspreken. De ontwerpen zullen voor belangstellen den in een der lokalen van het Algemeen Secretariaat van het Comité Olympische Spelen, Weesperzijde 32, Amsterdam, ten toongesteld worden en wel vanaf Maandag 14 Juni a.s. tot en met Zaterdag 3 Juli d.a.v., telkenmale van des v.m. 10 uur tot des n.m. 4 uur, met uitzondering der Zon dagen. Zaterdagmiddag kwam de Afd. Haarlem van den Ned. R.K. Graf. Bond in het Ge bouw „St. Bavo", Smedestraat 23, ih buiten gewone vergadering bijeen. De Voorzitter, de heer Selhorst, opende haar met den Chr. Groet en heette allen welkom. Tevens ver heugde hetspr. dat deze bijeenkomst grooter belangstelling geniet dan de voorgaande ver gaderingen en sprak den wensch uit, dat dit in het vervolg zoo moge blijven. Vervolgens zette hij in het kort uiteen, dc reden waarom deze vergadering is belegd n.l. de beslissing over verlenging van het contract met 1 jaar. en gaf hierna het woord aan den heer Jong uit Amsterdam. Spr. begon met te zeggen, dat hij kort kon zijn, daar de leden de argumenten voor een verlenging van C.A.O. in de laatste nummers van het Orgaan wel_gelezên hebben. Nadat spr. daaraan nog eenige inlichtingen had toegevoegd, werd gelegenheid gegeven tot vragen te stellen. De heer Keesen maakte hiervan gebruik en stelde eenige vragen betreffende het te stichten pensioenfonds, en verder hoe het staat met de herziening van de loonklasse. Door den heer de Jong werden deze vragen naar genoegen beantwoord. De Voorzitter deelde daarna mede dat van het Hoofdbestuur een schrijven was ingeko men, dat met ingaande 1 Juli, de controleeren- de geneesheer was aangesteld en wel dr. v. Schuylenburgh. Deze mededeehng lokte eenige discussie uit. Vervolgens heeft het Hoofdbestuur bepaald, dat de leden van her Ziekenfonds ingaande 1 Ju.li a.s. in plaats van 13 weken 26 volle weken ziekte uitkecring zul len krijgen, waarmede de aanwezigen volko men eens waren. Tenslotte gaf de heer de Jong een korte, maar goede beschouwing over de nieuwe richting, waarin zich thans de kunst op allerlei gebied beweegt. Spr. schets te de vroegere stijlen en richtingen, vanaf de oude Grieksche en Romeinsche, waarbij hij sterk liet uitkomen dat thans gebroken wordt met de overtollige versierselen van vroeger en men thans overal in de architectuur, schilder en beeldhouwkunst, maar ook in de typo graphic de rechte lijn houdt. In verband met een en ander wees spr. op de noodzakeijiijk heid van het leven van vaktijdschriften, voor namelijk van de „Grafische Revue",. De Voorzitter dankte den heer de Jong voor het gesprokene, waarna de rondvraag gehouden werd, waarvan door enkelen gebruik gemaakt werd. Medegedeeld werd nog, dat aan de ency cliekmeeting te Amsterdam door een 40-tal 'eden wordt deelgenomen. v Hierna sloot voorzitter deze geanimeerde vergadering met den Christelijken Groet. Men schrijft ons uR Zandvoort: Zandvcort heelt al het mogelijke gedaan cm te trachten den toeloop tot de badplaat» te vergrooten, vooral in het voor-seizoen. De Handelsvereeniging heeft een Winkel week georganiseerd. Vreemdelingenverkeer zal er haar Algemeene Vergadering houden, de verkeerswegen zijn veibeler/t en ziet- daar nu: de eenige factor waar de men- schen niets aan kunnen doen! het weer, werkt niet mede. 's Zondags is het" zeifs nog slechter dan in de week. Reeds nu zitten vele menschen me! de handen in het haar. omdat zij niet weten, hoe zij aan hunne verplichtingen zullen moeen voldoen. Aan de Winkelweek is, alle zorg besteed, maar wie zal het beter weten dan de be langhebbenden zelf. hoeveel moeite en zorg zij zich daarmede op den hais gehaald heb ben Als het mooi weer was kwamen zij el we! mede uit, maar nu komen er geen vreem delingen en degenen, die er nog zijn. ver- •inijden het. zich in den storm en regen naar buiten te begeven. Elel uitvaren met bootjes loont de moeite niet. Zij. die hun bootjes reeds verhuurd hadden, zijn nog het best af. maar nieuwe huurders blijven weg. En de weinigen die er komen, bieden de helft van de prijzen wel ke gevraagd worden. Vooral dit jaar wordt het geveeld, dat Zandvoort een plaats is. die geheel van hel weer afhangt. Is het mooi, dan hebbfen alle zaken in het dorp. groot of klein, iets te doen en gaat het vanzelf. Is het guur, dan komen er bijna geen menschen in zeiis de meest gerieflijke inricihtiiagen. En de tijd gaat tcch maar doer. Hall Augustus is het de laatste jaren reeds gedaan. Nu zijn v/ij reeds bijna op de helft van Juni en de tijd waar Zandvoort het van hebben moat, is toch al zoo kert. Als er niet spoedig ver andering komt. zijn de gevolgen niet te overzien. De kosten kunnen niet worden opgebracht on het zal te bezien slaan, of zeifs, in den langen winter', de allereerste levensbehoeften zullen betaald kunnen werden. Alle hoop 'oehoêft echter nog niet opgegeven te werden. Het, kan nog ver anderen, maar dat wil niét zeggen, dat al reeds niet veel verdiensten gederfd 'zijn. En dat is verlies. Rekent eens een mooien 2den Pinksterdag, dat er misschien een honderd duizend bezoekers komen. Al die bezoekers keepen hier toch licht iets. Zijn zijn er niet geweest en het geld is toch opgegaan. Dit gebeurt ook met de Zondagen. De bioscopen en café's in de steden prcfitecren er van, maar Zandvoort, waar men "het nu toch ook goed kan gebruiken, blijft er van verstoken. Geen vreemdelingen, geen geld en geen mooi weer. lUllUUUUiMiUlUik!!illidil!!iilliliIiSiiri8r..vJUi:;Rili^ll!(ill!iliUUIIli:iilillli!ü!i!>!i!UiiliUlülL'ü;<i^ Geboren: 11 Juni; z. van J. Holthuis-Lop- persum; d. van A. W. Mes-Cubbels; 12 Juni: d. van J. Kluijt-Kuperus; d. van C. Sombroek-Boeree; d. van D. Lomé-v. Zon; d. van M. A, Pot-Hessen; d. van M. C. F. Heemskerk-Disco; 13 Juni; z. van J. Otte- vanger-Steenken; d. van C. A. Vixseboxse- Gunst, d. van M. C. Gilein-Rofckens. Overleden 10 Juni: C. Ooms 85 j., Z.B. Spaar ne. tl Juni; M. E. H. A. DernisonPuts, 30 j„ Antoniestraat; F. Kruijt, 27 j„ Schouw- tjeslaan; E. W. GoukaBogaart, 60 j., Kla verstraat; A. Sabelis, 70 j., Brouwersslr.; P. Greeve, 85 j., Emmastraat 12 Juni: C. A. KuipersZwaan, 67 j., A. L. Dyserinck- straat; A. Riepmade Wit, 26 j., Kamper laan; M. P. C. de Jong, 23 j., Kamperlaan; 13 Jur.i: J. P., 1 mod. z. van L. Beers, Kok straat; M. Kluft, 68 j., Kamperlaan; J. We ver, 65 j„ Turfmarkt. De firma Joh. Enschedé en Zonen wendt zich tot den gemeenteraad, ten einde van d% gemeente in koop te verkrijgen een gedeelte van den tuin, behoorende bij het Concertge bouw aan de Lange Begijnestraat, zulks tegen eenen prijs, door scheidslieden te bepalen na kennisname van de gevoerde onderhande lingen. Bestaat bij B. en W. tegen verkoop aan ge noemde firma geen bezwaar een verkoop waarop de Regeering, die bij deze zaak be langhebbende v/as, reeds eerder heeft aange drongen wel is dit het geval met het voor stel om den prijs te laten bepalen door scheids lieden „na kennisname van de gevoerde on derhandelingen." De gemeente kan op grond van die onder handelingen geen verplichting erkennen om een gedeelte van den tuin tegen een bepaalden prijs te verkoopen, zeker niet aan de firma Enschedé, omdat van een verkoopen aan die firma rechtstreeks geen sprake was. De grond slag waarnaar de scheidslieden derhalve zul len hebben te bepalen zal moeten zijn de waarde, die de grond als bouwterrein voor de Firma Enschedé heeft en de waarde vermindering van het overblijvende gedeelte van het gebouwencomplex aan de Lange Be gijnestraat. Wordt de prijs aldus bepaald dan bestaat bij B. en W. tegen verkoop geen be zwaar. Langs de Concertzaal blijft een straat ter breedte van 7.50 meter onbebouwd en ook blijft een straat open ten oosten van de voor malige sociteitslokalen. De firma Enschedé wil in den. tuin een gebouw zetten voor de postzegelcontróie. DELFT. 14 Juni. Geslaafd voor het ingenieurs-examen voor de mijnen. Jan ten Hage, geb. te Heemstede. BisarlSB DE LIJN. Het gebeurde dezef dagen bij de lunch, toen ik m'n derde sneetje brood „verkaveld" had en argeloos een hoekstukje wegwerkte. „Weet u, dat er tegenwoordig zooveel ge daan wordt voor de lijn Hoewel er geen woord Spaansch bij was ver mocht ik den diepen zin van de vraag niet tc snappen. Weshalve inlichtingen volgden „Wat bedoelt u met „de lijn Hartgrondige verbazing, Ik werd aange staard als' een achterling, die van de groote vraagstukken van den dag totaal onkundig is. Zoo geïmporteerd uit Scxbierum of Stam persgat. „Maar, mijnheer.de lijn, dat is 't, waar tegenwoordig alles om draait, dat de heele vrouwelijke wereld bezig houdt, vwaarvoor je geen offer te groot, geen ontbering te zwaar is. Wordt er over iets meer gedacht, dan over „de lijn V' Ik begon te beseffen, in welke lijn „de lijn" zich bewoog. „De lijn", dat is de slanke vorm, die mét het page-kopje alle gedachte aan 't schoon en de gratie, welke der vrouw zijn, moet bann'en. „En wat moet er dan gebeuren, om „de lijn" te krijgen „De gekste en meest onlogische dingen. Dezer dagen hoorde ik, dat een jong meisje 's morgens niet ontbeet.en op haar nuchtere maag twee citroenen verorberde ter wille van „de lijn" De meest dwaze en ongezonde praktijken worden toegepast om slank te wor den, of te blijven. Het is niet voldoende, dat haren en lippen geverfd worden, om jeugdig te schijnen. De eeuwige jeugd is 't begin en-einde.Niets wordt moeiliiker dan met menschelijke zekerheid een schatting te doen naar den leeftijd. De huidige jeugd-cultus brengt de grootste ver warring. De vijftigjarige kan doorgaan voor twee en twintig. Het gesprek wordt,onderbroken er wordt1 gebeld, De haringvrouw is er met versche, nieuwe haring. Frisch gezicht, 'n figuur, die door niets in haar natuurlijken groei belem merd wordt. „Doet u niets om slank te worden „Ik blijf liever gezond. Trouwens, m'n man zou vragen, of ik gek was geworden." Wij, heeren, zijn zoo beleefd, riet aan de dames te vragen, of ze gek ziin geworden Doör de recherche is alhier aangehouden de 36-jarige C. F., wonende te Amsterdam, als verdacht van diefstal van twee rijwielen te Amsterdam, die hij hier had verkocht. De man heeft bekend. Tevens is aangehouden de 35-jarige P. W., wonende te Amsterdam, die in het bezit was van een heerenrijwiel, dat hij te Cas- tricum uit een bollenschuur had Ontvreemd. Hij is in' bewaring gesteld. Zaterdagmiddag omstreeks twee' uur yiel de 24-jarige smid S. Z., wenende Gasthuis laan, 6, uit het zolderraam van de smederij van F. op den Wagenweg 31. Met een bloe dende wonde boven het rechteroog werd hij ter verpleging opgenomen in het Diacones- serihuis, nadat leden van Snelverband de eerste hulp hadden verleend. Bij de politie is aangifte gedaan, dat een zekere v. M. wonende alhier, oplichting of verduistering zcu hebben gepleegd. Hij zou o. m. voor een burger hier ter stede de financiën regelen en wist daarvoor ongeveer f 600 los te krijgen. Van een ander, wien hij voorgaf voor een hypotheek te kunnen zor gen, kreeg hij f 50. v. M. is vertrokken en heeft niets meer van zich laten hooren. De politie stelt een onderzoek in. In den nacht yan Zaterdag op Zondag, omstreeks half een heeft in de Wolstraat een vechtpartij plaats gehad tussehen eenige on bekende personen. De politie heeft de -me nigte uiteen moeten drijven, waarbij iemand door een slag met den sabel een on'oeteeke- nende wende aan den rechterarm opliep. Het was bedoeld als tuinconcert- en de heer Hespe, die een zeer vaardig directeur is, zal daar zijn program naar gekozen, de studie naar gericht hebben. Maar nu hield de regen zangers en publiek binnen de zaal- en veel, dat ons buiten vol daan zou hebben, kwam binnen minder gunstig uit. Wij misten nu de zuiverheid van klank geheel, het» verzorgde, affe, soepele, dat wij na vorige uitvoeringen van Polyhymnia mochten prijzen. De stemmen behielden te veel haar natuurklank, het totaal-volume werd niet homogeen, het bleef allemaal wat grof en zwaar. Het hoofdnummer „Koren" van Alph. Vrancken, heeft behoefte aan nog méér en nog zorgvuldiger repetitie het verdient in voikomen zuiverheid, gepolijst en met expressie, gehoord te worden En dat kan Willem Hespe met dit koor bereiken. Meer voldoening gaf ons het uitstekend geschoolde kinderkoor, dat vooral vóór de pauze rein en beschaafd zorg. De frissche liederen van Oort verdienden tenvolle het krachtig applaus. Het symphonie-orkest „Euterpe" werkte mee, door de gave kleurige uitvoering van een viertal populaire nummers, waaronder de Ouverture Dramatigue, Ciro Urbini, uit blonk. De voorzitter van Polyhymnia dankte het orkest, en hoopte op bestendiging van den vriendschapsbond. E. Hedenmorgen elf uur werd de 71 jarige H. B., wonende Wilhekninapark 10, bij het oversteken der Groote Markt door paard en wagen aangereden. Hij kreeg verwondingen aan achterhoofd, beenen en vingers. In de zaak der firma Vermeulen verleenden leden van de R. K. Transport Colonie en Snelver band de eerste hulp. Per atax«werd de heer B. naar zijn woning vervoerd om zich onder behandeling van zijn huisarts te stellen. Van de benoeming van leeraar aan het Gymnasium, in de Geschiedenis bevelen B. en W. aan den heer Drs. J. S. Bartstra te Heemstede voor leeraar in de Fransche Taal de heer Dr. C. J. C. v. d. Meitien te Amster dam. B. en W. bevelen aan voor de benoeming van leeraar in de Natuurlijke Historie (vac. dr. v. d. Sleen) 1. Dr. H. de Jong, Utrecht2. J. Th. Hart de Ruyter, Enschedé. DE MOTORBRIGADE. Uit een door den Commissaris van politie ingezonden rapport blijkt, dat twee motorrij wielen met zijspan voor den politiedienst niet meer bruikbaar zijn en dat het wenschelijk is, dat nog dit jaar tot aanschaffing van althans één nieuwe machine wordt overgegaan. Een der oude motoren, waarvan de waarde door deskundigen wordt geschat op f 400.a f 450.zal dan worden verkocht. Een bedrag van f 850.1 zou dan door Uwen Raad moe ren worden beschikbaar gesteld. B. en W. merken hierbij op, dat dc Com missaris van politie bij wijze van proef een ander systeem voor de motorbrigade heeft ingevoerd, waardoor minder kilometers wor den gereden. 14 JUNI ritïKSTt LATER KOERS KOERS BERLIJN 59.30 PARIJS 7.15 BRUSSEL 7.30 WEENEN 35,20 LONDEN 12.11.5/8 STOCKHOLM 66.65 KOPENHAGEN 66,05 OSLO 55.50 BAZF.L 48.221/3 NEW-YORK 2.49V4 ROME 9.— PRAAG Y 7.421/2 BERICHT. Wegens telefonische storing Is de latere koers niet ontvangen. Het echtpaar H.v. Meursv. Rossom, de halve enkele kleine gebreken, geniet het Clercqstrnat HO, viert morgen, 15 Juli, zijn gouden huwelijksfeest. De vorige Wéék prijkte het huis reeds in een rijke versie ring van groen en bloemenmanden. De bu ren hadden een thcekast geschonken. Be- en magazijnknecht. echtpaar nog een goede gezondheid. De heer v. Meurs geniet sinds 12 jaar pensioen van de firma Figee, waar hij 43 jaar werkzaam is geweest als voorwerker 5% Nederland 1919 1015/g 101 &/8 6% Nederland 1923 103 103 i'A Nederl. 1917 997 1% N.-I. 1921 A. 100W/16 6% 'N.-I. 1923 D.. 1041/4 '041/4 Holl. Lloyd 27 Oude Vaart 41 dito Gem. Eigend. 30 Mij. „Nederland".. 162 1 Scheepvaart-Unie 1693/4 170 Rotterd. Lloyd 140i/4 141 212 85 TJolI. Stoomboot 53 -ar H. V. A .668 668 Java Cultuur 322i/4 Jurgens gew 164 165 Koloniale Bank 192 1913 4 Indische Bank 16^/4 '621/4 Cert. Handel Mij.. 142 431/a 1491/,' 99 Geconsolideerde 1811 4031 4 40312 U. S. Steel 1323/4 138 Marine comm «13/h 8 Vorstenlanden »713/4 1713 ,j Actions id 159 159i/j Comp, Merc. Arg 31/, 4 Poerwoderjo 1057 40; 411 3 7 51 s 390 390 T/ j ■397 A'dam Rubber 300 3031/.,, Serbadjadi 302 305 SilaU 155' 159 Wai Sumatra 257 D.ordtsche Petr. 'l'4i Southern Rails 114 117 152"/ 153: 931/ 4413 457/8 Comm. Maxwel 43/ W. Hékket, Nieuwekerksplein 8, bal Politiebureau Smedestraat, ballen, broche Kaasenbrood, Soutmanstraat 20, bril Leunk Tuipenstraat 25 zw., broche F. v. d. V/alle, Linschotenstraat 79, fluitje R. Hofsmia, Oosterstraat 31, Schoten, handschoenen E. Smit, KL Houtstraat 49 a, lorgnet H. Plant, Adr. Loosjesstraat 38, Knipmes De Vries, Prinsen Bolwerk 16, Danies- parapluie H. v. d. Aartweg, Linschoten straat 87 zw., Kinderportemonnaie T. Rads- ma, Rozenprieelstraat 65, RijwielbelaStihg- merk in étui A. de Vries, Leidschevazrt 38 f, regenjas Wed. Grootendorst, Jans straat 71,rood, rozenkrans G. Jansen, le Hoogerwoerddw.str. 30, Rijwielbelasting- merk in étui S. Buis, Saer.rednmstraat 37, rijwielbelastingmerk in étui L. Heynen, KI.Houtstraat 45, bruin taschje; G. Wille, Anslynstraat 57, bruin taschje m. portem, enz. W. L. Pielaar, Julianastraat 12, beurs, m. i"Schoorl, Hasselaersplein 17, zilverbon W. Verwey, Oranjeboomstraat 135 c, bal C. Stacheihausen, Coleriscstr. 9 rood, re genjasceintuur J. v. Riel, Begijnhof 1, cape 3. v. Breu kelen, Botermarkt 7 zw., dames- ceintuur H. Walbnnk, Leidscheplein 29, geldstuk; J. Lucas, Sienredamstraat 8< handschoen G. Tasselaar, Duiniustweg, 46, Overveen, herdershond W. Treffers, Harmenjansstr. 71, foxhond J. H. Stiens, Gierstraat 35, grijze poes, Fauna R. v. Dijk, L. Heerenstr. 9, zw. witte poes, „Fauna W. Rietman, Harmenjansstr. 63, medaillon rnet foto's A. Mennis, Gasthuissingel 10, kinderportemonnaie W. v. d. Hoeff, Ko ningstraat 35, portemonnaie m. postz. Siemers, Anthoniestraat 52, idem m. i. H. Hessels, Zijlstraat 41, portemonnaie m. i. F. Hakier, Gierstraat, 87, idem m. i. A. Michielse, Kerkstraat 4, idem m. i. W. J. Dirks, Gen. Joubertstraat 60, rijwiel- bel. mer W. Möhring, 2e Vooruitgangstr. 42, rozenkrans,M. Drenth, Fr. Varkens- markt 20, idem H. Kleise, Leidschestraat 10, schroevendraaier B. v. Andel, Rozeriprieel- str. 57, sigarenpijpje in étui W. Oling, Harmenjansstr. 76, rolletje stof G. v. Mierlo, idem 41, sleutel J. H. Prins, Emmakade 11, tangen C. Faure, Tulpepstraat 24, taschje, C. v. Zomeren, Amsterd. vaart 12, (Haark liede), zakje met vischsnoer. ATHENE, 14 Juni. Een auto, welke 15 millioen drachmen bevatte, voor de nationale Grieksche Bank bestemd, is door roovers op den Prevcza-Janninaweg aangevallen. Zeven personen zijn gedood. De bandieten ontsnapten met hun buit. BOEDAPEST, 14 Juni. De Regeering heeft besloten van de Zwitsersche regeering de uitlevering van de Justh te eischen. ROME, 14 Juni. De eeuwen vari tra ditie zijn gisteren verbroken toen, nadat Koning met Mussolini dc koninklijke i delboerderij te Castelporziani bezocht'! eerstgenemde plaats nam naast Mussofir de auto en een tocht van een half maakte naar zee en terug. De premie- stuurde zijn wagen en Z. M. zat aan linkerzijde. De Koning was zeer ingenor. met Mussolini's chauffeurscapaciteitcn en schonk hem 2 groote bouquetten. HOEK VAN HOLLAND, 13 Juni. Het Japansche s.s. Alpam-Maru, op reis van Ant werpen naar Jokohama. geladen met 11000 ton stukgofedcren, is in den afgeloopen nacht op de Schelde bij boei 70 aan d.cn grond 'te- loopen en midscheeps 4oorgebrok«n. Een sleepboot kwam langs zij om de bemanning in veiligheid te brengen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. WINTERSWIJK, 14 Juni. Hedenmorgen te 7 uur brak brand uit in een woning van de Volkshuis, ersting aan den Vredenscheii weg. De brand onstond dtoordat zekere B., die een ring onder het bed had laten va'; len, met een brandende petroleumlamp g'n8 zoeken, waardoor de matras in brand ge raakte. De buren wisten den brand spoedig te blusschen. De buren arresteerden B. onder verden king van brandstichting, omdat -bleek dat dc matras naar petroleum rook. ENSCHEDE, 14 Juni. In dc Volksbuurt De Krim alhier, hadden den laatstcn ijd ge regeld relletjes plaats, wplke gericht waren tdgen enkele personen. De vechtpartijtjes concentreerden zich dan bij de woning van zekeren S. in de Lin delaan. Gister hadden opnieuw vechtpar tijen plaats. Van uit de woning van S. werd met een revolver geschoten, waardoor zekere Lankkamp geroffen werd. L. liep nog enkele passen en viel toen dood neer. Verschil, lende personen zijn in verhand hiermede gearresteerd. AMSTERDAM, 14 Juni 1926. 364 vette l oeien 1.16—-1.26; 94—1.12; 80—92; mindere soorten 70-78; 110 melk- en kalfkocien 350 —500; 124 vete kalveren 7078; 6070; 90 nuchtere kalveren 817; 20 schapen 30--- 57; 165 lammeren 1419; 649 varkens Holl- 11.12; Overz. en Geld. 11.02; 30 paai den 150—300. KEULEN, 14 Jan Dc Najaarsbeurs -tc Keulen zal van 1215 Sept. a.s. worde" gehouden. STOCKHOLM, 14 Juni. De tweede Skan- dinav-sche-Baltischc Jaarbeurs is hier heden geopend; de deelname is groot; 600 expo santen uit Zweddl, Noorwegen, Denemarkc" en dc Baltische landen zijn vertegenwoor digd. De beurs is tot 20 Juni geopend. PARIJS, 14 Juni. Heden beginnen de on derhandelingen tussehen Frankrijk en Span je in zake Marokko. Volgens de Pelit Parisien zou besloten worden, Abd-el-Krim met e'n familie, die- totaal uit ongeveer 40 personen bestaat, naar een Fransche kolonie, waarschijnlijk Madagascar, over te brengen. De overige, ongeveer 160 personen zullen op verschil lende plaatsen in Frankrijk cn Spanje wor den gehuisvest. Van een uitlevering van Abd- el-Krim aan Spanje zal geen sprake zijn. He Petit Journal is van meening, dat de voor naamste taak der conferentie zal zijn, e4"1 regeling te treffen van bet verkeer tussehen j de Fransche en Spaansche zóne van Marok ko. Aan de besprekingen zullen yertegod- woordigers van de ministers van buit-emand- sche zaken en militaire autoriteiten deelne men. Hedenmorgen hebben reeds voorloo- pige besprekingen op de Quai d'Orsay-plas. s gevonden. De eerste officieelq zitting word hedenmiddag te 4)4 uur gehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2