Denemarken-Holland 4-1. ZWEMMEN. De 1 K.M. wedstrijd bij H. P. C. SCHIETEN. Stormvogels-Unlon 2-5. WATERPOLO. H. V. G. B.Triton 120. LAWNTENNIS. Suzanne Lenglen kampioene van het Parijsche Tournooi. ATHLETIEK. R. v. d. Berge, Haarlem, 3e op de 100 M. te Hamburg. De voetvaluitslagen. Stedenwedstrijd Haarlem-Amsterdam. VOETBAL VOETBAL Diocesaan Haarlcmsche Voetbalbond. ATHLETIEK. De wedstrijden op de Renbaan Duindigt (Den Haag). Donkere wolken pakten zich Zaterdag middag saam boven „Groenendaal". Nu ja, warm weer, wat wij bij een zwem wedstrijd zoo gaarne zien, zal het niet wor-' den. Vele belangstellenden waren weer naar Groenendaal getogen om getuige te zijn van den strijd, wel een bewijs dat men vanaf de startplaats zoo'n kort overzicht over de baan heeft. Veel meer konden be langstellenden genieten van den strijd op den Molenbrug aan den ingang van Groenen daal bij het Molentje. Vandaar uit na men velen den strijd waar. De heer Schotvanger was zoo welwillend ons in zijn motorbootje mede tc nemen en konden wij den strijd van het begin +ot het einde volgen. De deelname was minder dan het vorig jaar. Eerstens doordat D. W. R. zich uit den Zwembond heeft teruggetrokken en daar door ook hier niet uit mocht komen, maar vooral ook omdat H. V. G. B'. gisteren (Zondag) voor de Polo-competitie tegen Triton moest spelen en daardoor niet voor deze K. M.-wedstrijd uitkwam, waardoor slechts 9 deelnemers voor den K, M.-wed strijd uitkwamen, tegen het vorig jaar 27. Om kwart over 3 heeft de jury, bestaan de uit de heeren B. J. Moolenaar, voorz - starter, P. Mul, Ir. W. A. Duijnstee, L. Gussenhoven in den startboot plaats geno men. Controleur van het keefpunt was de heW'G. A. Groenewoud. Het water is zeer koud wat aan de tijden wel eenigen afbreuk doet. Het eerste nummer is 1 K.M. dames, waaraan deelnamen Mevr. E. Venema, H, P. C. Mej. Jo Ruijsenaars, H P. C. Mevr. A. MoonenMeijer, D. D. en Mej. P C. Metz, D. D. In de bocht neemt Mevr. Venema al de leiding. Rustig en gedurig met school slag, prachtig baanhoudend, bijjit zij aan den kop, vlak achter haar Jo Ruijsenaars, die veel veld verliest door slecht baan te houden. Bij het keerpunt is mevr. Venema slechts een 10-tal meters voor. De overige deelneemsters blijven ver achter. Terug loopt mevr. Venema nog iets op mej. Ruysenaars uit, en komt onder luide toejuichingen No. 1 aan in den tijd van 20 min., 10 sec, daarmede is haar tijd van het vorig jaar met 1 minuut verbeterd. Tijd van mej. Ruysenaars 21 min., 51 sec. 3. Mevr.Moonen-Meyes 23 min., 50 sec. 4. Mej. Metz, tijd 24 min., 21 sec. Voor den Veteranenwedstrijd namen deel een 9-tal heeren, n.m. W. C. Bos, R. v. Deurzen, J. A. Zwang, allen van D. D.; G. Schoorl, H. P. C. en H. Hopsbeek, B.M. De heeren J. v. Bommel, D. D. en J. Heintzbergen, D. -D. en J. Mak D. D., start ten in den volgenden cours, daar zij te laat waren. Schoorl neemt dc leiding, direct ge volgd door v. Deurzen. De overigen blijven bij elkander. Schoorl, die bijna gedurig met zijslag zwemt, houdt slecht baan, wat hem veel tijd kost. Toch is hij aan het keerpunt zeker 40 M. voor de overigen. De eerste baan is in precies 11 min. door Schoorl afgelegd. Bij het keerpunt geeft Zwang op wegens kramp in zijn vingers, ook v. Bommel geeft op. Ook terug blijft Schoorl ver voor. Er wordt echter aanmerkelijk langzamer ge zwommen. v. Bommel en Heintsberger zwemmen in de volgende ploeg, wat o.i. Schoorl de le plaats kost. Immers met zulk een voor sprong behoeft hij zich niet te haasten! Later blijkt dat Heintzbergen den afstand in 23 min., 39 sec. heeft afgelegd, welke daardoor No. 1-^verd. 2. G. Schoorl, 25 min., 52 sec. 3. H. Hornsbeek, 26 min. 17 sec. 4. W. C. Bos, 26 min., 24 sece. 5. R. v. Deurzen, 26 min., 31 sec. 6. J. Mok, 31 min., 22 sec. Groote regendruppels maken het water voor de zwemmers nog ongezelliger. Gelukkig is het maar een korte buit. Om 4.16 de start van den clou van den dag, de 1 K.M. wedstrijd om den H. P. C.- beker. Nu ja, de beker was eigenlijk al het eigendom van H. P. C., want al zouden de 2 H. V. G. B.'ers als 1 en 2 aankomen, dan nog konden zij niet meer dan 19 van de 52 punten halen. Maar wij kregen nu snellere zwemmers. Wie b.v. ziet Guus Braam niet gaarne in actie? Aan den start verscheen: Guus Braam, H. Rozemeyer., J. J. Moolenaar, H. J. Leyenaar, J. Kooyman en J. Boon, allen H. P. C.'ers en J. W. C. de Wijs en J. Schouw, beiden van H, V. G. B. Na het startschot loopt Schouw even uit, maar binnen de 25 M. is Braam aan den kop, en met zijn bekende Spaansche slag schidt hij snel vooruit, op korten afstand gevolgd door J. Koowman, welke laatste schitterend baan houdt. Rozemeyer en Moolenaar gaan zij aan zij, daarachter Leyenaars. In precies 8 min. heeft Braam de helft der baan afgelegd, Rozemeyer zakt iets af, en Leyenaar is vrijwel gelijk-met hem als No. 5. In den terugweg loopt Braam meer en meer uit, maar ook Kooijman doet het prachtig, als No. 2, ook al wil Moolenaar nog iets op bem inloopen. Roozenmeyer stelt teleur, en wordt nog gepasseerd door Schouw en de Wijs. Tusschen de laatste een prach- tigen eindspurt. De Wijs is in de laatste 10 M. zeker één meter voor, doch Schouw zet geweldig op, om tenslotte nog 10 sec. eer aan te komen. Onder luide toejuichingen komt Braam als No. 1 aan, in 16 min., 31 sec., 2 sec. slech ter dan het vorige jaar, wat zeker geweien moet worden aan het koude water. 2. J. Kooijmaan, 18 min., 53 sec. 3. J. J. Moolenaar, 19 min., 43 sec. 4. H. J. Leije- naar, 20 min., 12 sec. 5. J. Schouw, 20 min., 51 sec. 6. J. W. C. de Wijs, 21 min., 0.1 sec. 7. H. Rozemeyer, 21 min., 43 sec. 8. J. Boon, 23 min., 48 sec. Om kwart vóór 5 is deze mooie zwem- demonstratie afgeloopen. De voorzitter dankt de talrijke aanwezigen voor de groote belangstelling, daarbij de belofte doende, te trachten deze 1 K.M.-wed strijd waarvoor in Heemstede zooveel be langstelling blijkt, hier traditioneel te doen -ivorden. Aan de zweminrichting had daarna de uitreiking der prijzen nlaats door den voorzitter, den heer B. J. Moolenaar. In een korte toespraak brengt hij dank aan de jury, voor hunne medewerking, aan de pers voor 'de propaganda, die voor deze wedstrijd stleds van hen uitgaat, en als slot aan de Veteranen, voor hun talrijke opkomst. Moge dit in de toekomst „Exel- sior" gaan. Vervolgens reikte spr. met eenige toe passelijke woorden de prijzen uit. Voor dames bestonden die uit: le pr. verg. zilv. med.; 2e pr. zilv. med.; 3e pr. bronze med.; 4e pr. zilveren flacon. Voor veteranen: le pr. verg. zilv. med.; 2e pr. zilv. med.; 3e pr. 2 zilveren zuur- vorkjes. Hier bracht de voorzitter een extra ■woord van hulde voor den 51-jarigen heer Honsbeek, die getoond heeft ook op rijpe ren leeftijd iets te kunnen presteeren. Voor heeren: Eerstens de beker, die spr. onder eenige toepasselijke woorden aan den aanvoerder van H. P. C. overrijkt en waarmede dit kleinood coor deze 3e over winning in eigendom aan H. P. C. overging. Vervolgens aan den heer Braam een gr. verg, zilv. med. Aan den heer -I. Kooyman een kl. verg. zilv. medaille er aan den heer (als traditie aan e^n familielid) zoo zei den heer Moolenaar aan zijn broer J. J. een zilv. med. Den heer Leyenaars pntving,, als le niet- prijswinnende li P. C. er een fraaien siga rettenkoker. Als slot drukt de voorzitter allen, die hebben bijgedragen tot slagen van dezen middag, in het bijzonder aan de deelnemers, daarbij den wensch uitsprekende dat de deelname een volgend jaar nog grooter moge zijn. H. V. G. B. verplettert Triton. Gistermiddag wérd op het zwemfeest van de gymnastiekVereeniging Concordia, ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan ge organiseerd, de competitiewedstrijd voor de tweede klasse H. V. G. B.Triton ge speeld. Door interne kwesties is van het oude Triton van verleden jaar niet veel meer over, zoodat cr feitelijk van spel geen sprake was, daar de H. V. G, B.'ers door loopend in de meerderheid waren. Dus een oordeel te vellen over het zevental, of lie ver gezegd zestal, daar Triton slechts met zes menschen was verschenen, kan dezen wedstrijd niet dienen. Over a'iie linies do mineerde H. V. G. B. en Boeree zal wel niet spoedig weer een dergelijke rustige middag medemaken. Om ongeveer drie uur stellen de beide zeventallen, feitelijk zestallen, daar H. V. G. B. een speler liet uitvallen, ^ich onder lei ding van den heer Knuijt als volgt op: H. V. G. B. A. Boeree, J, L. van Dorp, W. P. v. d. Boogaardt, J. J. Bouwer, P. van Ommeren, H. v.Luijken. Triton: G. v. Beek, J. Scholte, H. Krats, W. Nijboer, W. Orgers, P. Visser. Bij het halen van den bal ontstaat direct een' gevaarlijk moment voor de H. V. G. B.-goal, doch de achterhoede weet het ge vaar te bezweren. De H. V. G. B.'ers nemen echter na dezen aanval het spel geheel in handen en al spoedig opent op keurige wijze J. Bouwer de score na uitstekend opzwemmen. (10), De smaak van het doel- punten hadden de H. V. G. B.'ers nu'te pakken en al spoedig wist van Ommeren nog- drie doelpunten aan het totaal toe te voegen. Terwijl Bogaards niet onder wil doen en spoedig het negende doelpunt scoort. Bouwer brengt even later den stand op 100. Voor het einde scoren van Ommeren en Bouwer nog eenmaal; wel trachten de Tritonnaren de eer te red den, doch het lukt hen niet. H. V. G. B. won dus zijn eersten wed strijd in de 2de klasse met een groote voorsprong. Nu, H. V. G. B. ers, Zaterdag avond a.s. flink aangepakt tegen Neptunus. Naar dc Courant meldt, sloeg Suzanne Lenglen Miss Browne in de finale der Pa rijsche kampioenschappen met 61 en 60. De Amerikaansche wist door goed netspcl en dropshots in de eerste set 11 te halen, doch liet later een mooie kans voorbijgaan, om bij de* stand 2—1 voor Suzanne gelijk te maken. De passings der Fransche kampioene werden haar later te machtig, zoodat Miss Browne geen enkele game meer haalde. De winning stroke van Mile Lenglen werd met een schitterende stopvolley benut. In het heeren dubbelspel namen de Ame rikanen, maar in het bijzonder Richards- re vanche door Lacoste en Borotra met 97, 9—11, 3—6, 6—3, 7—5 te slaan. Kinsey en Lacoste traden niet zoo op den voorgrond als de beide andere spelers. In de finalset leidde het Fransche paar met 54 doch de felle drives van Richards brachten den Amerikaan de overwinning. Cochet en Brugnon wonnen met 36, 64, 6—2, 1—6, 64 van Macenauer en Kozeluh. In het damesdubbelspel werden Miss Ryan en Miss Browne met 57, 64, 6—2 door het Engelsche paar Mrs. GodfreeMiss Col- yer geslagen. De finale damts-dubbelspel werd door Mile. Lenglen en Vlasto met 61, 6—1 van Mrs. Godfree en Miss Colyer gewonnen. Het Amerikaansche hecren-double Ri chardsKinsey sloeg in de finanle Brugnon- Cochet met 6—4, 61, 46, 64. LANDSTORMKORPS „KENNEMERLAND" Schietwedstrijden. Woensdagavond hebben de schietwed strijden, welke gehouden worden door bo vengenoemd korps, een aanvang genomen op de banen te Óverveen. Zooals was te voorzien, was de animo, om aan deze wed- strijden deel te nemen, bijzonder groot. Het weder was prachtig en geen wind, zcodft dien avond onder zeer gunstige om standigheden kon worden geschoten. F.r werden dan ook al zeer mooie series ge maakt, zoodat de spanning er al in is. De afdeeling personeel had het bijzonder druk. Hieraan namen dien avond reeds 70 schut ters deel. Ook van de vrije baantvedstrij- den wordt druk gebruik gemaakt. Donderdagavond van 69 uur n.m. en Zaterdagmiddag van 2—6 uur worden de wedstrijden voortgezet, terwijl Zaterdag middag de wedstrijden zullen worden op geluisterd door het bekende muziekgezel schap, directeur den heer v. d. Broek. Nu nog mooi weder, dan zal hjt Zaterdagmid- .dag in het duin zeer zeker verrukkelijk zijn een paar uur te vertoeven. Ieder lid wordt dan ook opgewekt hiervan eens te profi- teeren en een kansje te wagen in Zijn schiet vaardigheid, terwijl hun dames en verdere huisgenooten dan kunnen genieten van dc mooie natuur en muziek. Bij de internationale Atletiekwedstrij den te Hamburg op Zondag j.l., was het resultaat op de 100 M„ 1. Anderson, Oslo, 11.1 sec. 2. Cerbonney, Frankrijk. 3. R. v. d .Berge, Haarlem, Holland. De 200 M. was met 22.8 sec. voor Cerbonney. Frankrijk. De 400 M. werd door den Stetlinér, dr. Peltzer, gewonnen,' in den fraaien tijd van 5C.1 sec. Paulen. die voor studie weer eenigen tijd in dc mijnen doorgebracht had en zich daardoor voor een dergelijk duel niet fit voelde, had zich van te voren terugge trokken. De Engelsche kampioenschappen op Stan ford-Bridge, zullen nu uitmaken, wie snel ler is, onze Haarlemmer of de Stettiner, die momenteel in buitengewone conditie ver keert. I Het Nederlandsche Elftal heeft in Kopen hagen een stevige 41-nederlaag te slikken gekregen. De Denen beschikken over een ploeg, die, behalve een enthousiast, tevens een technisch hoogstaand en tactisch spel vertoonden, eigenschappen, welke onze ploeg maar in heel geringe mate kende.- Over den wedstrijd ontleenen wij aan „Dc Maandagmorgen": Luide worden zij toegejuicht door^ het publiek. De Hollanders zijn ongewijzigd, Quax zal het Oranjedoel beschermen. In de officieele tribunes hebben de Nederlandsche officials en N. V. B.-bestuur ders plaats genomen. Ook verscheidene leden van de Hollandsche kolonie wonen delf wedstrijd bij. Even later fluit scheidsrechter Erik Olsen de spelers in het veld en het blijkt, dat het Deensche elftal een wijziging ondergaan heeft. De beide elftallen stellen zich als volgt op; HOLLAND: Quax, Denis. Van Kol, Van Nus, Andriessen Van Heel, Gielens, Küchlin,, Buitenweg, 1 ap en 'Sigmond. DENEMARKEN: -Larssen, Blicher, Tarp, Joergensen, Bendixen, Laursen, Nilson, Olsen, Rohde Vigo,'Joergensen, Hansen. Men ziet dus dat Petersen die ziek was geworden, vervangen is door den rechts binnen Rohde terwijl op diens plaats Vigo Joergensen gezet is. De wedstrijd. Het begin van den wedstrijd is al zeer gelukkig voor de Oranjemannen, Want aanvoerder Denis wint den toss. De Hollandsche captain verkiest met den straf fen wind, die schuin over het veld staat' mee te spelen en met de zon tegen. He is echter tamelijk bewolkt. Prelies 1.40 uur fluit scheidsrechter Ojscn voor de eerste maal en neeimt de wedstrijd een aanvang. Direct blijkt, dat de Denen sterker zijn dan de Oranjemannen. Snel gaan zij op de Hollandsche veste af en slechts met moeite kunnen Denis en Van Kol de Oranieveste voor een doorboring behoeden. Het combineeren der Denen is opvallend Van Nus en Andriessen, die zwak debu- teeren, scheppen tal van gevaarlijke momen ten voor de Hollandsche veste. Onze achter hoede is echter op dreef, redt vele malen subliem. De eerste fraaie Hollandsche aanval volgt na 10 minuten spelens. Gielens schiet echter hard naast, aldus een goede kans ver knoeiend. De Denen blijven sterker. Snelle tactisch-- eanvallen volgen. Hun spel is een lust voor de oogen. Een kogel van Rohde springt van de lat in het veld terug Buitenweg vangt den bal op, rent naa, voren. Hij lost een schot, dat door den Deen- schen doelman slefcht gestopt wordt. De bal rolt terug en dc toesnellende Tap krijgt een prachtkans om te scoren. Hij mist echter jammerlijk. Een kort overwicht der Hollanders volgt nu. Buitenweg schiet eens rakelings over. Na 17 minuten moet Olsen wegens een beenwond vervangen worden door Paul Joergensen, die weldra met Rohde van plaats verwisselt. Voortdurend volgen goed opgezette Deen sche aanvallen. Andriessen wordt geleide lijk beter. Rohde en Vigo Joergensen lossen schot op schot.'Aangezien zij steeds uit moeilijke positie schieten gaan hun schoten meeren- deels naast. Als er 33 minuten gespeeld zijn, kent de scheidsrechter, die uitermate streng optrad, tegen ongeoorloofd aanvallen van Van Kol aan de Denen een vrijen schop toe, juist op den rand van het strafschopgebied Blicher plaatst zich achter den bal en kogelt het leder door de Jieenen yan de verdedigende Hollanders in het Oranje-doel, Een luid gejuich bewijst, dat de Denen de leiding genomen hebben. Dit doelpunt was onhoudbaar. Als de Hollanders weer afgetrapt hebben volgt een snelle aanval. Sigmond geeft voor aan Buitenweg, die een prachtkans om ge lijk fc maken, onbenut laat. De Denen ontplooien een schitterend spel peil. Zij missen echter door» te snel schie ten, enkele goede kansen. Sporadisch volgen enkele onbeduidende Hollandsche tegenaanvallen. Als nog een minuut voor rust gespeeld moet worden, verlaat Hansen, wegens een knieblessure het veld. Hij wordt vervangen door Larssen. Op hetzelfde oogenblik volgt een snelle Deensche aanval. Een pracht- voorzet komt van den linkervleugel en Vigo Joergensen kopt den bal op fraaie en on houdbare wijze in het Hollandsche net 2—0. Na de hervatting gaan de Denen weer on middellijk tot den aanval over. Een schot van Nilsson van dichtbij gaat over. De De nen buiten nu het voordeel van den wind uit en aanval op aanval volgt. De Hollanders spelen lusteloos verder, in de voorhoede hapert het en bovendien steunt de middenlinie onze voorwaartsèn allertreu rigst- Tap in de voorhoede knoeit erbarmelijk. Hij probeert alles op eigen houtje te doen; doch individucel is zijn spel beneden peil. De* Denen zijn ons verre de baas over alle linies. Gelukkig is onze achterhoede keurig op dreef. Van Heel, Van Kol, Denis, maar vooral Quax weren zich wanhopig. Zij kunnen ech ter een derde Deensche doelpunt niet voor komen. Als er 12 minuten gespeeld zijn, volgt uit een Deensche aanval een prachtvoorzet van den linkervleugel. Vigo Joergensen snelt toe en kopt den bal in de Oranjeveste. 3—0. Een sensationeel doelpunt volgt. Buiten weg trapt den bal nu weer af en geeft di rect door aan Gielens, Deze rent naar vo ren en zet voor naar Buitenweg, die den bal in eens opvangend in de Deensche tou wen schiet. Een phennomenaal doelpunt. 31. Dit Hollandsche doelpunt geeft weer wat moed. Een korte opleving volgt, maar helaas duurt het slechts enkele minuten. Gielens en Kuchlin verwisselen van plaats, maar het helpt niet. Een algemcene verslapping volgt. Alleen onze achterhoede is goed, en menig gevaar lijk Deens'ch schot wordt door Quax terug gezonden. De Denen achten de overwinning thans wel in veilige haven en zij gaan over tot een exhibitie-spel, waardoor tal van kansen ge mist worden. 38 minuten na de hervatting volgt weer een der Deensche aanvallen. Weer komt een prachtvoorzet van links en Vigo Joer gensen bewijst opnieuw zijn bedrevenheid in het koppen door den bal onhoudbaar in te koppen. 41. De wedstrijd gaat als een nachtkaars uit, Nabetrachting. De Hollanders mogen het klinkt wel wat eigenaardig meer dan tevreden zijn met dezen uitslag. Indien het 61 geweest zou zijn, zou ons dit niet verwonderd heb ben. De scheidsrechter was goed. hoewel een beetje te streng. Van onze voorhoede dient niets dan. slechts gelegd. Zij was in haar geheel slecht en van combineeren was niets te merken. Tao deed slechts afbrekend werk, Erkend dient te worden, dat dc middenlinic onze voorwaartsèn niet heelt gesteund. Daardoor is het falen der voorhoede wellicht te ver klaren. Andriessen, die zwak begon, had later v/el betere spelmomenten, doch over het al gemeen was hij niet meer dan matig. In de achterhoede deed Denis weer knap werk zonder brillant te ziin. Van Kol speel de een eminente partij. Van Quax niets dan goed!!! Ondanks de vier doelpunten die onhoud baar waren, heeft Quax een prachtpartij gespeeld. Hij heeft v, d. .Meulen minstens geëvenaard en zijn falen in de vorige partijen wordt hierdoor des te onverklaarbaarder. Het Deensche elftal heeft een goeden wedstrijd achter den rug. Het combineeren was af. Joergensen heeft phenomenaal gespeeld. Niet minder dan drie doelpunten staan op zijn naam. De Deensche spil verdeelde het spel be wonderenswaardig, De verdedigers en voor al Tarp waren opvallend handig. De doel man Larsen was niet zeer klemvast. doch hij., had niet veel le doen. Over het algemeen was de wedstrijd niet interessant. Het spel was al te eenzijdig. De Hollandsche officials roemen het spel van Quax en van Van Heel. De rest was matig en zwak, maar voorallusteloos. LANDENWEDSTRIJD. Kopenhagen: Denemerken-Nederland 41 DISTRICTWEDSTRIJD. Tilburg: Zuidelijk XIOostelijk XI 42 AFDEELING I. Promotie Comp. 3e klasse. Amsterdam: D.W.SHelder 11 Utrecht: D.O.S.Zeeburgia 31 AFDEELING II. 2e klasse. 'B Rotterdam: R.F.C.Xerxes I—1 Promotie Comp. 4e klasse. Haarlem: T.H.B.Schiedam 71 Gouda: O.N.A.U.D.I 0 AFDEELING III. Promotie Comp. 4e klasse. Deventer: D.A.V.O.Simson 3—1 4e klasse. C Tiel: VeenendaalT.E.C. Vecnei<laal niet opgekomen. AFDEELING IV. Promotie Comp. 3e klasse. Zaft-Bommel: Z. Bommel-Waubach 20 OM DEN N. V. B.-BEKEP Finale. Utrecht: SpartaanL.O.N.G.A, 25 Internationale wedstrijd. Den Haag: V.U.C.Union Duitschl. 11 Al zijn deze cijfers wel wat geflatteerd, 't is ontegenzeglijk waar, dat Union de over winning dubbel en dwars verdiende. De Duitschers speelden technisch stukken be ter dan d eStormvogels. Hun spel verplaat ste zich veel sneller, en hun elftal sloot als een bus, Lücke toomde zich een pracht- speler met een doodelijk schot. Hij nam 4 doelpunten voor zijn rekening. Stormvogels had op de midvoorplaats van Pel uit Stormveld. Hij voldeed hier verre van slecht en scoorde ö.a. de twee Stormvogel-doelpunten, Verder vielen Boe kelaar, Oldenburg en Haak het meest op. Alleen waren Boekelaars voorzetten te scherp. De elftallen zagen er als volgt uit: Schuiten, Haake, Sieberg, Westkamper, Bell, Gilberg, Hempcl, Liickè, Wenig, Seipp, Hussels. Boekelaar, Houtkamp, v. Pel, Blinkhoff, Oldenburg, Bakker, Snoeks, Struys, y. d. Velde, Haak, Thijssen. Beide elftallen worden door hun volks liederen verwelkomd, waarna Wenig voor Union mag aftra'ppen. Ver brengt Lhiion het niet, want v, d. Velde ontneemt Lücke het leder. Via Snoeks komt het leder bij .Houtkamp, die Boekelaar aan het werk zet. Diens voorzet schiet Houtkamp keihard en buiten bereik van Schuiten rakelings be zijden den paal. Vrij kalm wordt het spel voortgezet. Vooral de Duitschers nemen de zaken kalm op, hoewel zij met dit kalme spel vrij veel bereiken. Haak's spel is hun echter vorals- nog te machtig. Alleen Lücke krijgt eens een prachtkans, maar hij schiet meters Bij de Stormvogels doet de linkerwinghet beste werk. Houtkamp geeft steeds lange centers aan Boekelaar, die Westkamper nog al eens te vlug af is. Jammer is t echter, dat zijn voorzetten steeds tc scherp zijn, zoodat. de 'toesnellende binnenspelers cr niets aan hebben. 01c(enburg krijgt niet veel tc doen, maar krijgt hij het leder,oan dreigt er ook steeds gevaar voor de Duit- schers. Langzamerhand gaan de Duitschers meer druk uitoefenen. Bell plaatst eenige mooie centers langs Snoeks, uit een waarvan Seipp rakelings naast den paal schiet, ten slotte heeft Lucke succes met een zeer hard schot, maar juist tevoren had de Heer Westerbeek buitenspel geconstateerd. Vrijwel gelijk blijft het spel op en neer- daan. Van Pel aan den eenen en Wenig aan den anderen kant stellen met y1". schoten dc resp. keepers op den proef, die evenwel niet thuis geven. Toch gaat "u meer en meer blijken, dat het Duitschc binnen-trio gevaarlijker is. Wel weert H?ak zich geducht, maar ook hij kan niet ^er- hinderen» dat Lücke zijn club de leiding geelt, 0—1. Bijna direct hierna krlJp Stormvogels een mooie kans om gelijk c maken, als Haake hands maakt, Struys neemt de vrije trap, maar zijn schot suist over den bovenhoek. Ook Boekelaar krijg» van Van Pel een kans tot gelijkma ken, doch hij schiet in 't zijnet. Dan komen de Union-monschen ^eer opzetten, meestal onder leiding van Lücke Twee hoogc voorzetten kpnjert deze ineens ;n welke schoten Thijssen meesterlijk stópt. Tenslotte is het Seipp, die den voor sprong vergroot, 0—2, Ondanks dezen achterstand blijven Stormvogels volhouden. Oldenburg krijg jammer genoeg weinig te doen Boekelaar meer. Zijn voorzetten zijn en blijven een ter te scherp. Kort voor de rust passeert Van Pel Bell cn Haake en geeft °°k Schuiten het nakijken. Rust 12. Na dé rust toone'n de Duitschers al spoe dig, dat zij met den 12 voorsprong niet tevreden zijn. Wenig zet stevig door, doch schiet naast. Wanneer Schuiten den bal buiten het strafschopgebied kwijt raakt, kopt hij, als t leder wordt ingetrapt, weg. De Stormvogels doen alle moeite gelijk te maken. De Duitsch ebacks toonen zich zeer trapvast, zoodat Schuiten er niet-aan behoeft te pas te komen. Ook de Duit schers gaan er nog een scnepje opgooien en hebben zoowaar al spoedig door Lücke succes, 13. Er was aan dezen goal een buitenpelluchtje. Van den aftrap af neemt Houtkamp den bal mee: Hij passeert de geheele D^itsche verdediging om dan tegen de lat te schieten. Ook Snoeks waagt een schot, dat .Schuiten niet dan met veel moeite stopt. Union komt nu geducht in de meerder heid. Dc S t.middenlinie wordt keer op keer gepasseerd. Haak staat echter nog steeds keurig te backen, maar tenslotte is een schijnbeweging van Lücke en Thijssen te machtig, 14. Thans schijnt Stormvogels een geslagen elftal te zijn. Aanval op aan val volgt en het 'duurt dan ook- niet lang, of het is wederom Lücke, die de,n Duit- schen voorsprong vergroot, 15. De Union-menschen gaan dan wat kalmer spelen, waardoor Stormvogels in den aan val komt. De Duitschers krijgen het zwaar té verantwoorden. Blinkhoff krijgt een schitterend e kans, maar schiet te zacht. Van Pel, Houtkamp en Oldenburg lossen ferme schoten, maar ze hebben weinig ge luk. Pas kort voor 't einde verkleint van Pel den achterstand, 25. OUDE GARDE—STORMVOGELS II, 1—4. De Oude Garde, die het zonder Oldenburg en Reuzenaar moest stellen, speelde Zater dag tegen Stormvogels II. Met de rust was de stand 20 door Visser en de Jonge. Na de thee scoorde Stormvogels II nog twee 4oals door de Jonge en Broek, Van He- mert scoorde voor de Oude Gardp tegen, 1—4.' Voor den wedstrijd tusschen de verte genwoordigende ploegen yan Haarlem cn Amsterdam, zijn door- de elftal-commissie de volgende Haarlcmsche spelers uitgenoo- digd: Van der Meulen (H. F. C.), Koster (Storm vogels), Boeré (E. D. O.), Dik (Haarlem), Dinkla (E. D. O.), Krom (R. C. H-), Olden burg (Stormvogels), Tanis (E. D. O.-), \an Beckum H. F. C.)i, Perucal (E. D. O.), Sig mond (H. F, C.). Een zeer sterk elftal dus, dat in deze opstelling uitkomend, de stad Flaarlem op zeer waardige wijze zal vertegenwoordigen. Of v. d. Meulen echter meespelen zal is nog niet zeker. Zooals bekend is kwam hij voor het Nederlandsche elftal de laatste wedstrijden wegens ziekte niet uit en heeft hij gisterfen in Kopenhagen het Hollandsche doel ook niet verdedigd. Men zegt, dat dit echter voornamelijk het gevolg is van zijn studie, welke hem niet veroorlooft eenige dagen vacantie te nemen. Als dat werkelijk het geval is, bestaat er dus wel eenige kans dat hij de Haarlem-sche kleuren zal verde-' digen. Dat hij door het publick op enthou siaste wijze zal ontvangen worden na zijn ziekte, behoeft geen betoog. De wedstrijd wordt a.s. Zaterdag op het R. C. H.-terrein gespeeld en zal aanvan gen om 7 uur. Reeds 3 maal ontmoetten beide elftallen elkaar, eerst tc Haarlem, waar wij né een prachtig gespeclden wed strijd er in slaagden met 3—0 te winnen cn de twee andere keeren in het Amsterdam sche Stadion, alwaar wij ook dc sterksten bleken en met 52 en 31 in de meerder heid bleven. Of het dit keer echter ook zoo makkelijk zal gaan valt te betwijfelen. Amsterdam is van plan met een sterk elftal te komen. De correspondent van den Sport kroniek meltfde, dat veteranen als Hordijk, van Dort en Mazurel niet meer in aanmer king komen en zullen vervangen worden door jongere en natuurlijk betere krachten, want het gaat er 'om-, het sterkste -elftal in het veld tc brengen. Al is bijv. Horaijn nog een subliem speler,'het ontbreekt hem ech ter aan het Uithoudingsvermogen, dat noodig is, een geheelen wedstrijd inspannend te spelen. Genoemde Amsterdamsche corres pondent schrijft verder dat het aanbeveling verdient, dat men van Haarlcmsche zijde hetzelfde standpunt inneemt. Waarvoor hij dit fiver Haarlem schrijft en wat hij cr pre cies mee bedoelt, is mij een raadsel. Wel weet ik, dat de commissie zich één doel voor oogen heeft gehouden en dat is: het sterkste elftal te kiezen, iets waarin ze, m i. is geslaagd. T.H.B.—SCHIEDAM 7—1. T.H.B. promoveert naar de 3e klasse. T.y.B. heeft gisteren .de Schiedammers een gevoelige nederlaag toegebracht, hoewel de uitslag wel iets geflatteerd is, is de over winning volkomen verdiend. Aan het spel van Schiedam was echter geen oogenblik te zien, dat#zij hun kans om in de 3e klasse te blijven goed verdedigde, want daar was hun spel veel te peuterig voor. Toch kon de begin opstelling van de Boys ons ook niet bekoren, echter in de laatste 10 min. toen de stand 31 'was, werd de voorhoede in zijn goede formatie geplaatst, rpet als gevolg 4 doelpunten. Onder leiding van scheids rechter v. d. Berg trapt Schiedam af. Na eenig terrein verkennen komt T.H.B. het eerst in den aanval. Spierdijk opent de score. Veltpieijer weet er voor rust 20 van te maken. Na rust eenzelfde vertooning. Spier dijk zorgt voor no. 3, waarna Schiedam uit een fout van v. Loon er 31 van maakt. De voorhoede der Boys wordt nu gewijzigd. Nadat de keeper van Schiedam door een blessure het veld heeft verlaten en vervan gen wordt door een reserve, weet Veltmeijer en v. d. Werve ieder nog 2 maal te scoren, zoodat het einde komt met een sprekende overwinning der Boys. De leiding van den scheidsrechter was correct. Door deze overwinning promoveeren de Boys naar de 3e klasse en is Haarlem ar het verdwijnen van H.S.V. weder een 3en klasse rijk. De stand luidt als volgt Scheveningen 4 4 0 0 8 147 2. T.H.B. 5 2 115 1612 1- Schiedam 3 1 0 2 2 612 0.66 Celeritas 6 1 1 4 3 1318 0.50 Het bestuur van den D. H. V. B. vergader de voltallig te Amsterdam. Alleen de bonds- adviseur was verhinderd. Als datum der zevende vergadering werd vastgesteld Zondag 8 Augustus. De vergade ring wordt te Haarlem gehouden en heeft, in verband met verschillende omstandigheden, enkele weken later dan gewoonlijk plaats. Agenda cn beschrijvingsbrief werden vast gesteld en enkèle voorstellen besproken. In verband met de bestuursverkiezing, we gens periodieke aftreding, herhaalde de heer Leendcrts, uit Schiedam, zijn Vroeger geuit voornemen om zijn mandaat ter beschikking te stellen, ook* als voorzitter van het district Rotterdam, in verband met de onmogelijke toestanden, die in dit district heerschen, door het practisch uitblijven van de oplos sing van wat men de Leonidaszaak kon noe men, In verband met deze mededeeling wer den door het bestuur uitvoerige besprekingen over den stand van zaken in Rotterdam ge voerd en verschillende middelen ter berei king alsnog^an een gunstige verandering daar ter plaatse werden besproken. In al- wachting van het resultaat dezer nieuwe po gingen werd het definitief ontsag van den heer Leendcrts opgeschorst. De bestuurs voorstellen, welke zijn ontworpen, betreffen enkele, door de practiik wenschelijk" geble- Ken aanvulling van het wedstrijdreglement en scherper controle op de seriewedstrijden. In de commissie voor de athletiek werden benoemd de heeren G. Kruijver, Zaandam; N. de Zwager, Haarlem en C. Koelewijn, Delft, de commissie zal de athletiekregeling, onder toezicht van het Bondsbestuur voorberei den ingevolge het bekende bisschoppel^ke schrijven. Nog werden verschillende wedstrijd kwesties behandeld en besprekingen ge voerd over de propaganda. Besloten werd voorts de verkiezing van het lid in het tech nisch bestuur der R. K. F. zooveel mogelijk te bespoedigen. A. Paulen wint den 200 M.; Dick Nooij 3e; J. Zeegers le op de 30 OOM. Steeple Chase: Arie Klaase 3e. Van onzen eigen medewerker. Ter propageering had de Haagsche Athle- tiekkring gelegenheid gekregen tusschen de races enkele athletieknummers te verwer ken, daartoe in staat gesteld door een serie kostbare prijzen, geschonken door enkele staleigenaars. Een groot aantal bekende ath- leten was naar Den Haag gekomen, om el kaar op egn paar vrijwel onbekende num mers, n.l. de 200 M. rechte baan en de 3000 M. steeple-chase strijd te geven. Het le nummer was daarom van zooveel gewicht nu juist tijdens het laatste Olym pisch Congres van Amerikaansche zijde het zeer dringend verzoek gekomen was, de in richting van het nieuwe Amsterdamsche Sta dion zoodanig te doen zijn, dat de 200 M., als in het Dollarland, in één rechten baan geloopen kan worden. De 3000 M. steeple- chase is een Olympisch nummer, dat in ons land vrijwel niet beoefend wordt en dat door z'n langen afstand, gepaard gaand met het nemen van heggen met sloot en hekken zeer bijzondere eischen stelt aan den athleet. On bekendheid met een en ander bezorgde den eenigen Hollandschen deelnemer in 1924 te Parijs zeer bijzondere onaangenaamheden. Voor de 200 M„ waar door rappe handen de baan vlot gelegd^ werd, waren 30 deel nemers verschenen, die elkaar in 5 serie s bekampter- De Haarlemmers, Paulen, Menso en Nooij zetten goed in, overleefden hun serie's. le serie. 1. D. Nooy, Haarlem, 25.2 sec.; 2. M. Menso, Haarlem. 5e serie. 1. A. Paulen, Haarlem, 25,2 sec-, 2. Vermeer, V. en L. 26 sec. De demi-finales gingen belangrijk sneller; V. Bergfeld, A. V. 1923 maakte hier den koristen tijd, n.l. 23.9 sec. M. Menso kreeg ten gevolge van te korte oefening nog een inzinking en werd geillimineerd. le Demi-finale. 1, V. Bergfeld, A. V. 1923, 23.9 sec.; 2. D. Nooij, Haarlem, 24.3 sec.; 3. v. Drecht, V. en L. 24.4 sec. Met groote spanning werd de finale feÉe* moet gezien; het weer, dat zich vrij goed gehouden had, betrok; de wind stak op, dc eerste druppels vielen. Eerst een valsche start voor Bergfeld; toen vertrokken allen, Paulen en Bergfeld het best. De 1923'er leid de de eerste 100 M.; Ad liep a son aise, zette aan, kwam naast Bergfeld, passeerde en won zooals hij wilde; een schitterende oefe- ning voor onzen 400 M.-looper! Dick Nooy, kalm ook begonnen, bezette op 100 M. de zesde plaats nog, gooide er toen een schepje op en eindigde fraai als derde. Volgende keer op de 400 M. Dick! De jefigdige V. en L. er Drecht, ondekt op de Schoolathletiek. ont moeting DeifcHaag 1926, bezette de 4e plaats, werd, na het kampioenschap Z. H. A. B. 100 M. vorige week in Roterdam, genomen te hebben, nu ook kampioen Z. H. A. B. 200 M. Uitslag: 1. A, Paulen, Haarlem 24.6 sec. (zilveren beker); 2. V. Bergfeld, A. V. 1923, op 1 M.; 3. D. Nooy, Haarlem, op 3 M. (sche merlamp), 4- Drecht, V. 'en L. (Kampioen Z. H. A. B,.): 5. Kopyman, Trekvogels; 6. Pris", Graaf Willem II Aan den start voor den Steeple.Chas® (plm. 3000 M., 5 ronden, elk te nemen m®1 1 Hek met sloot, bovendién 5 hindernissen, in totaal dus 30 moeilijkheden) verschenen 51 lappers. Het vertrek reeds was zeer interes sant, het nemen der hindernissen zeer ver schillend, Onbekendheid en ongeoefendheid met dit soort loopen deden 12 athleten stranden. Ook Héogerwerf, Haarlem, gaf na 3 ronden op, ofschoon hij een uitstekende plaats in het leidend peleton bezette en nog volkomen fier was. 't Wordt tijd, dat deze veelbelovende athleet meer wedstrijden loopt, om meer routine te krijgen. 2 ronden lang leidde de Hagenaar Rotteveel voor Zee. gers, Klaasse, Dullaart en Overdam. Toen passeerde Zeegers, verliet Rotteveel de baan gaf op. Toen de stand: 1. J. Zeegers, 2. Dul laart, 3 A. Klaase, 4 Overdam. Dullaart zakte af, Klaase en Overdam be zetten nu de 2e en 3e plaats. In de laatste 200 M. komt Overdam naar voren, passeert Klaase, die bij het nemen van een der hinder nissen z'n enkel verstuitte en eindigt als 2e achter J. Zeegers. Uitslag: 1. J. Zeegers, A. V. A. C., 8 mio- 34.9 sec.; 2. Overdam, 8 min. 42.8 sec.; 3. A. Klaase, Haarlem, 8 min. 47.8 sec.; 4. Dullaart Pro Patria; 5. A. Zeegers A, V. A. C.; 6 Waar denburg, Pro Patria; 7. Blaak, Zwaluwen; W. Bolten A. V. 1923; 9 Antenne, Zwaluwen; 10. P. de Boer, Trekvogels. A. v. A, C. won den clubprijs znet J. en A. Zeegers, Smith en P. Gerbrands. De H, A. K. en in 't bijzonder haar secre taris, de heer W. Mulder, kan met genoegen op dezen dag terugzien; 't was er een van uitstekende propaganda voor de steeds meer veld winnende athletiek. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN N. H. A. TE ALKMAAR. De deelneming der H. A, V. Haarlem- Ondanks het feit, dat een aantal craeks te G»ch (Duitschland) starten, gaat een flink plóegje oudere en jongere athleten Noord- Holland in, t. w. 100 M. Nieuwelingen: W, Langendam, A- Hoppe. 400 M.: A, Hoogerwerf, D. Nooy, 1500 M. K. Schenk. 5000 M, A. Klaase. 4X400 M. estafette - 1 ploeg. 4 X 400 M. esctafette - 1 ploeg. Hink-stap.sprong (Kampioenschap N. U- A. B.) S. v, Musscher, P, v. d. Klinkenberg- K. Schenk, D. Nooy. WEDSTRIJD ASPIRANTEN H. A. V. HAARLEM. A.s. Dinsdagavond wordt op het „Haarlem veld de 2e „ohocolade"-avond g"ehouden ten einde de beschikking te krijgen over de ge geven voor een keuze'van den ploeg, die a-s' Zaterdagavond om 7 uur de H.A.V. Haarlem zal vertegenwoordigen in den Trial-Mee H. A. V. Haarlem, A. V. 1923 (Amsterdamj en Kennemer Lyceum op het sportveld van laatstgenoemde school. Voor Dinsdagavond luidt het Programma- 250 M„ kogelstooten. Hoogspringnen met aan- loop. Dé jongens worden weer in 2 groepen g splitst, A tot en met 15 jaar, B, daar boven. DE POLITIE-STEDENWEDSTRIJD A.S. ZATERDAG OP HET R.C.H.-VELD- Als prijzerj zijn voor dezen strijd beschik baar gesteld: een beker voor de plaats, dje als overwinnaar uit het athletisch gedeelte 'E voorschijn komt door de Haarlemsche Politic Sportvereeniging; een medaille voor den ath leet, die de beste totale prestatie levert doof den Commissaris van politie, den Weiede gestrengen heer Tenckink; een Iauwer5an voor het overwinnend voetbal-team door oen Edelachlb, heer Burgemeester van Haaf'eI^' voor ieder speler van dat elftal een draas- medaille. »-.rh De wedstrijden vangen, wat het athletisc gedeelte betreft, aan te half 3; het voetbaIle l om kwart over 4.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6