Sport- enWedstrijden Derde blad Maandag 14 Juni 1926 ROEIEN. Roeiwedstrijden van ,,De Koninklijke". Zondag. Hi ermee was „de Koninklijke" geëindigd. De Amsterdammers hebben wederom Jienige dagen aan den Amstel het jonge ■dolland aan den gang gezien! CRICKET, HermesHaarlem, C. V. H.Avos. Haarl. Cricket Bond. ATHLETIEK. martin in conditie. De bekende Zwitsersche midden-afstand loopen Martin, die verschillende malen de te genstander van Adje Paulcn was heeft tilde» Een oude kiek. Ter gelegenheid van Röoden Wit's 45-jarig' bestaan publiceeren wij deze foto van 2 R en W.-elftallen, genomen in 1883. In de kleuren der Haarlemsche cricketten zat destijds meer rood en wit dan tegenwoordig. Ongetwijfeld is dit één der eerste foto's, welke van cricket-elftallen zijn vervaardigd. WIELRENNEN. mazairac amateur af. VOETBAL WATERSPORT. Sportv. HiHegersbergH. P. C. 2—0. Haarlemsche Zwem- en Poloclub „De Waterratten." DAMMEN. Groep C. 0 0 6 2— N. Somers DUIVENSPORT. DE TENNISUITSLAGEN. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. Smokkelhandel. Gevecht tusschen een kater er. een roekenpaar. DE „OUDE ACHT" DOOR NJORD GEWONNEN. PIETERSE WINT DE OUDE SHJFF. Vrijdag. Vroolijk scheen de zon over de Amstel, locn voor 't eerst de race-ploegen naar de start gingen. Gedurende dezen wedstrijd was '"et weer nog prachtig, maar onder het twee de nummer barste een onweersbui los. De ploegen, dia voor 't eerst aan de start kwamen, waren de jonge achten van: 1. Njord, 2. De Maas, 3. Laga. Laga leidt onmiddellijk maar ze wordt ge volgd door Maas en Njord. Bij den watertoren begint een spannende race tusschen Laga en Njord, die eindelijk door Njord met 1 Meter gewonnen wordt, le Heat uitslag: 1. Njord, 2. Laga, 3. Maas. In de tweede heat startten; 1. Triton, 2. De Hoop. Deze wtdstrijd wordt makkelijk door Triton gewonnen. Vierriems overnaadsche gieken: 1 Amstel, 2 Argo. Amstel is bij Nereus eenige lengtes voor. De tweede heat werd geroeid door: 1. Die Heythe. 2. Triton. 3. Laga. Uitslag: 1. Triton. 2. Die Heythe. 3 Laga Dc derde haat bracht aan de start; 1. Faseidon. 2. Nereus, Deze wedstrijd verliep eigenaardig, omdat Nereus op 10 Meter de leiding had en bij de eindspurt de Paseidonploeg, die in eens uit geroeid was, nog met 50 M. verschil sloeg. De twee zonder stuurman, werd gewonnen door Nereus, gevolgd door Laga. De le heat van de jonge skiff werd gewon nen door De Maas (Muntz), die goed water werk liet zien. s Avonds werden nog eenige wedstrijden verroeid, n.I.: Oude Vier le heat: Deze wedstrijd werd door die Heythe goed ingezet, maar tenslotte door Triton gewon nen. Nu volgde: •longe Vier: le Heat. Deze sensationeele wedstrijd tusschen 1. de Deutsche Rudtr Verein. 2. Njord en 3. Willem III, werd ge- wonnen door de eerste, terwijl beide anderen gediskwalificeerd werden. 2e Heat in dit nummer werd gewonnen door A. B. S, A. Zaterdag. Beslissing Oude Vier: 1. Triton, 2. Laga, 3. Amstel. Amstel neemt de leiding en na eenige wis selingen passeert Triton als eerste de finisch. De Pers wordt de komst gemeld van Prins Hendrik, welke zich aan boo'd van ,,de Brandaris" van den heer Lucassen begeeft. Het volgende nummer Jonge Vier: De Wageningers nemen di-ect de leiding gevolgd door de Duitschers en A. N. S. A„ welke laatste tenslotte als 2e over de eindstreep komt. Jonge Shiff In dezen wedstrijd vertoont Muntz wee zijn mooie stijl en kan met van Schaik va» Njord doen wat hij wil. Jonge Twee A.: Nereus neemt de leiding, maar bij den wa tertoren loopt Willem Til in, dat tenslotte onbed-eigd wint. Jonge Acht B.: Deze wedstrijd werd door Njord gewon nen door een plotselinge inzinking van Laga In den volgenden wedstrijd Oude Vier Wint Laga doo- dc eindspurt, terwijl Amstel, die in 't eerst wel inloopt op 't eind geen schijn van kans meer heeft. Tweeriemsgieken zonder stuurman, is de beslissing tusschen Njord en Nereus welke laatste direct de leiding neemt en onbe dreigd wint. Amstel slaat in de beslissing Double beull A. R. S. A. glansrijk. Oude Shiff: Klaps van Willem III spurt wel maar wordt door Pieterse spoedig voorbij geloopen. De Hoop 1 seifleur wint gemakkelijk in 6 min. 32.4 sec. Jonge Seiff A. wordt gemakkelijk door Gravesteijn (Nereus) gewonnen, op drie lengten gevolgd door Amstel. In het eerste nummer 's avonds startte In de Jonge Vier de D. R. V, Njord en Maas. Eerst waren de Duitschers voor, doch ten slotte de Maas in de eindspurt. De tweede heat was voor het zich uitste kend roerende Triton. De heats in de Jonge Skiff D. waren voor Driessen (De Hoop) en Gravesteyn (Nereus), waarna de wedstrijden voor dezen dag alge- loopen waren. De roeisport trof het heden wel met het weer, alleen in het laatste nummer kwam Pluvius om het hoekje zien. Door het weer aangemoedigd waren dan ook de Amstel- boorden rijkelijk gevuld met toeschouwers, terwijl de diverse clubhuizen der roeiver- eenigingen een groote menigte herbergden. Ondanks het niet aanwezige zonnetje, een goedgeslaagde dag voor de K. N. Z. R. V. Om 1 uur was het eerste nummer: Siuurmanlooze vier, welke ging tusschen Nereus en Laga. Door goed sturen der Ne- reïden kon een overwinning met twee leng ten worden behaald. De Jonge Skiff A. ging tusschen Grave steyn en Driessen. Een spannende race, wel ke Driessen door te weinig ausdauer ver loor. De finale in het nummer Oude Skiff is na tuurlijk voor Const. E. Pieterse in 6 min. 40 sec., gevolgd op vijf lengten door den Njord- skiffeur Fuin.' In het nummer stijlroeien, dat nu volgde, behaalde in de eerste heat „Het Spaarne," onze kranige sladgenooten, en in de tweede heat, die Leythe het beste resultaat. Franklin won de oude twee al zeer ge makkelijk door terugtrekken van Laga. Een spannend verloop constateerden we in de race: Jonge Vier B,, tusschen Deut sche R. V. en de Maas, welke de eerste wonnen. In het overnaadsche twee nummer sloeg „Het Spaarne" geen al te best figuur. Men was bij den start direct achter, zoodat de strijd ging tusschen de Hoop en Delfsche Sport, welke in het" voordeel der Amster- damsche burgcr-roeivereeniging eindigde. Het oude acht nummer is voor de Sleutel stad. Uiterst spannend is de strijd tusschen Njord en Laga, dat in den eindspurt met een kleine lengte wordt geslagen. Tijd 6.37.8. Jonge Twee B.: Een onbelangrijk verloop ■lemakkelijk gewonnen door Willem III, vóór Triton en de Maas. Verloor Laga de oude acht, de jonge acht daarentegen werd in vlot tempo gewonnen, 'n een tijd van 6.47. De Hoop en Argo volg den, De finales der nummers stijlroeien senio rs en juniores, weren resp. 1. Laak, 2. Ne- 'eus, en 1, Laak, 2. Delftsche Sport. De 'male zege was dus niet voor de Haarlom- sche dames weggelegd. DE TELEGRAAFBEKER. A.s. Woensdagavond heeft op den Amstel de iaarlijksche wedstrijd voor oude achten 't ir'S' 'sar sc^reven 'n: Njord en Laga. Kan een emotioneele kamp worden! De eerste nederlaag. Met slechts 7 invallers" trok Haarlem naar Schiedam en 't was dan ook niet te ver wonderen dat Haarlem weer werd bereikt met een dikke nederlaag. Wa» de regen niet te hulp gekomen, dan zou Hermes ook zeker een derde punt ten deel zijn gevallen. Haarlem bat eerst, 't Is gauw vertelt. Jaski ging onnoodig run out, doordat hij vergat te runnen. Captain Maas scoorde 46 runs, kansloos en fraai en voor de lunch zal Haarlem aan den kant van 76 runs. Was Sclimeinck in de gelederen geweest, wel licht zou Hermes dit totaal niet overschre den zijn. Er is trouwens beter gebowld dan de cijfers doen vermoeden, want toen Her mes 't Haarlem totaal eenmaal w as gepas seerd, ging 't scoren nog slechts langzaam, dank zij roede, de leg-theorie door Maas met succes toegepast. Op 184 voor 4 werd ge sloten. Haarlem moest nog eens in met een speeltijd van bijna 2 uur voor zich. De regen kwam de pret verstoren en toen werd op gegeven. De volledige scores luiden: lste innings Haarlem: F, C. Jaski run out 15 A. Maas 1. b. w. H. Ofteiman 46 A. G. Bieshaar c. Engering b, H. Offerman 0 P. A. de Ruig b. H. Offerman 1 W. Maas run out 0 W. Amons b. H. Offerman 6 P. Maas c. and, b. H. Offerman 2 D. J. J. Dalhuisen b. J. Engering 3 P. v. d. Bergh b. H, Offerman 0 J. J. Visser c. Lindeman b. J. Engering 0 J. P. Smits not out 0 Extra's 3 Totaal 76 Bowlingcijfers: H, Offerman 622 J. Engering 222 A. Offerman 011 J. P. v. Buyser 012 Val der wickets: 1—59. 2—59, 3—60. 4—60, 5—67, 6— 70, 7—76. 8—76, 9— 76, 10—76. lste innings Hermes: Dr. J, Vuylsteke c. Jaski b. A, Maas 39 K. Pomes b. A. Maas 6 P. Schcffers b. A. Maas 10 A. Offerman not out 52 H, Offerman b. de Ruig 11 J, Engering not out 35 Extra's 31 Totaal 184 voor 4 Va! wickets: 1—1;, 2—43, 3—108, 4—123. Bowrlingcijfers: A. Maas 3—57 P. A. de Ruig 1—87 F. C. Jaski 09 2de Innings Haarlem: W. Maas 1. b. w. H. Offerman 0 Dalhuysen b. Engering 0 W, Amons b, Engering 1 Jaski run out 14 Bieshaar not out 11 A. Maas not out 4 Totaal Bowlingcijfers: H, Offerman Engering A. Offerman 30 1—15 2—11 0—4 HAARLEM II—ALBION, Haarlem bat eerst en scoort 163 runs, waarvan J. Tekelenburg 60, J. Hazes 15, J. Fortgens 36, A. v, Woerkom 10, Hutman 11. Ooms bowlde 452. J v. d. Stadt 454. Albion antwoordde met 74, waarvan H. Tris 11 en E. v. Orden 28, Nagtzaam 126. Sasburg 2—5, Fortgens 1—18 en J. Hazes 5-28. Haarlem II heeft dus gewonnen. C, H. V. wint met 82 runY Door het slechte- weer wordt zeer laat begonnen. Beide ploegen hebben slechts 9 spelers; C. V. H. bovendien nog verschei dene nivallers. Nadat Rocdt Jr. en Koch gauw gebowld .:ijn. zetten Roodt Sr. en Hetem een stand van 60 runs op, waarbij speciaal het goede runnen opvalt. Dan vallen de wickets met regelmaat, behalve dat van Broekmeier. die nog eenige goede slagen laat zien. Op 90 eerst gaat Roodt Sr, lbw. voor een langzame, doch hoogst nuttige 22. Het totaal wordt 104. waarvan C. J. Roodt 22, Th. Hetem 30, P. Broekmeier 15, Extra's achttien. Bowlingcijfers: A, Biemond. 424, K. C. Klerk 131. D. Braukman i 10, Erdtsieck 120, Avos presteert met het bat weer vrijwel niets en op het goede bowlen vooral van Hetem is het een voortdurend komen en gaan, zoodat op 22 allen een beurt hebben gehad. H. C. Klerk met 9 is topscorer. Bowlingcijfers A. J. Roodt 312, Th. Hetem 4—9. R.C.H. II—HAARLEM III. R.C.H. wint met 20 vuns. Aanvankelijk zag 't er niet naar uit, da( deze wedstrijd doorgang zou vinden. Het weder werkt dan ook dezen zomer abso luut niet mede. Eerst om kwart over drie werd aangevangen. Haarlem wint den toss en verkiest batten. Het bowlen en fielden der R.C.H.'ers was, gezien dc omstandig heden, redelijk te noemen Het batten der Haarlemmers viel echter legen Vooral Kops bracht er niet veel van terecht, daar reeds op 7 drie wickets waren gevallen. Alleen A. Blok en J. Stol weten mei resp, 18 en 15 de dubbele cijfers te bereiken. Het to taal werd 57. H. de Jong bowlde 5 voor 19. W. Klein 0 voor 4 en W. Spoori 3 voor 34. R.C.H. weet hiertegenover te stellen een totaal van 77 runs, waarvan W, Klevn met 45 n.o. begrijpelijk het leeuwenaandeel had. Verdienstelijk stond hij te spelen. Vooral zijn leg slagen, waaronder nog een zes, waren de moeite waard. Hiermede behaalde R C.H. haar derde overwinning met 20 runs, A. Blok bowlde 3 voo 26. Luitingh 3 voor 26, Woerkom 0 voor 7, Teschmachcr 2 voor 7 en Onkenhout 1 voor 4. HAARLEM 1V-R. C. H. III, Het jongste Haarlem-elftal heeft revan che genomen voor de aan den Middenweg geleden nederlaag. R. C. H. bat eerst en scoort 63 runs, waarvan J. de Graaf 25, Kamoen 10 en W. de Vos 19. J, Visser bowlde 621, W. Mis set 18 en B. Healy Jr. 2—14. Haarlem antwoordde met 113 voor 8. Dalhuyzen 11, B. Healy 15, S. Mok 33, W. Vos 20. Bowlingcijfers: Blankenstijn 427, de Graaf 137, Kamoen 16, W. de Vos 113, - - - r l! r Lcv?' sV YV-C „i 9 X' '-V? rtc de Pinksterdagen weer eenigeu itstekende prestaties geleverd. Martin liep tegen Merkel een zgn. exhi- bition-wedstrijd en slaagde er in de 800 M. in den mooien tijd van I min. 53,8 sec. te winnen. Merkel werd tweede in 1 min. 57,8 sec. Naar verluidt zal Martin dit jaar niet meer uitkomen met uitzondering van de intern, uni- versiteits-wedstrijden, die 11 en 12 Juni te Zürich gehouden worden. In het begin van het volgende jaar vertrekt hij naar een kliniek te Berlijn om daar de noodige pracfijk op te doen. Ook in de landen-wedstrijden zal M. ver moedelijk niet starten. CHARLES HOFF KOMT NIET MEER UIT. De man, die heel de athletiekwereld in Amerika verstomd deed staan, door zijn ge weldige sprongen met de polsstok, Charles Hoff, schijnt de weelde der dollars niet te hebben kunnen verdragen. Charles Hoff werd in de Amerikaasche pers niet meer voor amateur aangezien en zag de Commissie voor buitenlandsche aangele genheden zich wel genoodzaakt een onderzoek naar de declaraties van Hoff in te stellen. Hoff verzocht toen om hem vrijstelling te ge ven voor een wedstrijd in Californië, waarvoor hij had ingeschreven, doch de commissie sloeg zijn verzoek zonder meer van de hand. Hoff kwam niet uit met het gevolg dat de A.A.U. hem verbood om aan erkende athle tiek-wedstrijden deel te nemen. ZUID NEDERLAND-PROVINCIE LUIK. Een Z. Nederlandsche overwinning. Onder zeer ongunstige weersomstandighe den had de door ons reeds aangekondigde ont moeting Zuid Nederland-Provincie Luik plaats. De hevige regens hadden het terrein der mate doorweekt, dat vooral in de loopnum mers hiervan veel hinder werd ondervonden Des ondanks werden goede tijden gemaakt en hadden de wedstrijden een zeer geani meerd verloop. Het publiek was, gezien het feit, dat voor en gedurende de wedstrijden steeds regen viel, zeer talrijk opgekomen. De uitslagen zijn als volgt N is Zuid-Nederland, B. is België. 100 M. hardloopeu 1 Broos, N., 11 sec., 2 Brochart, 3 Le Blanc, 4 Schaap. Verspringen 1 Schaap, N., 6.39 M 2 v. Haaren, 3 Zinner, 4 Nols. 400 M. hardloopen 1 H. Broos, N., 51.7 sec., 2 Vereken, 3 Kwakarnaat, 4 Macors. Hoogspringen met aanloop 1 Henault, B„ 1.65 M., 2 Powell, 3 v. Haaren, 4 J Huberts. Speerwerpen 1 Zinner, B„ 42.95 M., 2 Koopal, 3 de Ras, 4 Carlier. 1500 M. hardloopen 1 v. d. Ven, N., 4 min. 43 sec., 2 Vrijhoeven, 4 min, 49 sec., 3 Frenay, 4 Peereboom. Kogelstooten 1 Kamerbeek, N., 11.60 M., 2 Nollen, 11 M., 3 Binner, 4 Carlier. 4 maal 100 M. estafette 1 Provincie Luik 46210 sec., 2 Zuid-Nederland 47 sec. Zuid-Nederl. gediskwalificeerd wegens on behoorlijk overgeven. De Belgische ploeg bestond uit de volgen de deelnemers Brochart, Moelbeek, Le Blanc en Zinner. De Zuid-Nederlandsche uit Broos, Herz- berger, Schoerp, v. Dorst. 5000 M. hardloopen 1 Peerboom, B. 17 min. 24 sec., 2 Btoosens, N., 3 Schreurs, 4 Oudy. 4 maal 400 M. estafette 1 Zuid-Nederland 3 min. 46 3 5 sec., 2 Provincie Luik 3 min. 59 1/5 sec. De Zuid-N;derlandsche ploeg bestond uit de volgende deelnemers Herzberger, v. Dorst, v. d, Windt en Kwakernaat, De Belgi sche ploeg uit Vereken, Macors, Nols en Joochim. Pabs 1 Powell, B., 3 M., 2 Nollen, N., 2.85 N., 3 Noël, 4 v. Haaren. In punlenaantal was Zuid-Nederland hoo- ger dan de Provincie Luik, zoodat na afloop van de wedstrijden de beker aan de Zuid-Ne derlandsche ploeg kon worden uitgereikt. Naar verluidt zal de beste Nederlandsche sprinter, die na den overgang van verschillen de amateurs naar de beroepsklasse nog over is, Mazairac, na afloop der wereldkampioen schappen te Milaan beroepsrenner worden. En tevens wordt medegedeeld, dat hij met ingang van 1 Juli a.s. al ontslag uit z'n maat schappelijke positie (gemeente-ambtenaar te Bergen cp Zoom)' genomen heeft. Zijn de berichten juist, dan verliest Hol land één zijner beste zooal niet de beste amateur. Jammer voor de wielersport, doch jammer ook voor dezen sportleven renner zelf. Maar al te vaak gebeurt het dat onze renners zich laten verblinden door schitterende vooruit zichten, terwijl dan later blijkt, dat zij in dat beroep maar nauwelijks aan den kost kunnen komen. Hoewel o.i. de Brabander ook onder de beroepsrenners wel mee zal kunnen komen gelooven wij toch niet dat hij daar een leiden de rol zal spelen. UITSLAGEN VAN VRIENDSCHAPPELIJKE VOETBALWEDSTRIJDEN. V. U, C. Union (Dusseldorl) 11 V. U. C,Union (Duseldorl; 11 B. E, C-Delft 2-1 V. V. V.—De Valk 1—2 DoskoMevo 2—0 ZeelandiaD. E. T. O. 14—1 VlissingenMiddelburg 1—2 H. O. V.Zeelandia, gestaakt 2—0 Victoria (Hilversum)Hilversum 1—14 VriendenschaarH. V. C. 4—1 Vriendenschaar 11H. V. C. 11 1—1 Unitas 11Fluks 5—2 B. O. S. B.Merwede 0—1 Fluks-D. O. S. B. 0—4 MerwedeUnitas 11 4—2 DonarVelox 3—3 H. N. C.Union (Nijmegen) 1—4 AlphenSchoonhoven 7—4 BodegravenUtr. Cob. 9—1 U. V. V.—Gouda 1-2 ZUID -OOST 4—2. Gisteren is te Tilburg de voetbalwed strijd ZuidOost gespeeld. De elftallen waren als volgt Zuid Van Tilburg, De Bruyn, Van Hae- ren, Van Boxtel, Massy, Kaijer, Lommen, Verlegh, Felix, Soons, Van Dijk. Oost v.d. Woerd, Stuwe, Horsten, De Kreek, Derboven, Veltkamp, De Natris, Schlosser, Nijhoff, Landaal, Nagels. Het Zuiden heeft den attrap doch van Til burg in het Zuidelijke doel moet direct ingrij pen. Het spel heeft veel te lijden van het gladde veld. Lammers verknoeit dan een kans door als van de Woerd is uitgeloopen voor te zetten in plaats van te schièten. De Natris heeft het intusschen aan den stok met v. Boxtel. Laatst genoemde schijnt er zich echter niet veel om te bekommeren. Uit een voorzet van de Natris slaat van Tilburg den bal voor de voeten van Landaal, welke aan het Oosten de leiding geeft. Als nog een kans voor het Zuiden ver knoeid wordt fluit van den Dungen na een half uur spelens. Na de rust is de regen iets minder geworden en het Zuiden komt sterk in de meerderheid. Van Boxtel en Massy, doch vooral laatstge noemde spelen uitstekend en de Zuidelijke voorhoede wordt aanhoudend aan het werk gezet.» Als Felix goed doorgeeft aan Soons, brengt laatstgenoemde met een scherp schuin schot de partijen op gelijken voet. Even hier na herhaalt zich hetzelfde spelletje en het Zuiden heeft de leiding. Beide doelpunten ontstonden indirect door subliem spel van Massy. Het Zuiden vindt het blijkbaar nog niet genoeg en uit een voorzet van rechts stopt van de Woerd onvoldoende erf het is wederom Soons die den stand op 31 brengt. Het Zuiden verslapt dan eenigszins en het Oosten wordt dan weer aanvallend. Een hard schot van de Kreek kan van'Tilburg niet verwerken en Nagels is er als de kippen bij om de achter stand te verkleinen. Het is intusschen droog geworden en er wordt besloten den te kort ge speelden tijd van voor de rust alsnog te spelen. In het laatste kwartier is wederom het Zuiden aan het woord, en Soons het blijkbaar niet voldoende vindende, .brengt den stand uit een scrimmage voor doel op 42, waarmede ook het einde komt. LONGA WINT DEN N. V. B.BEKER. De kranige Zuidelijke 2e klasser Longa is er in geslaagd den N. V. B.-Beker te win nen. In den .eindstrijd te Utrecht werd Spartaan met niet minder dan 52 ge klopt. Beide ploegen waren volledig en Spartaan is het eerst aanvallend en iets in de meerderheid. Die meerderheid duurt maar kort, want de tweede klasser doet eenige tactische aanvallen. Bij een dezer werkt de Amsterdamsche achterhoede het leder met de hand weg. Penalty! Onhoud baar! 10. Er dreigt nu om beurten ge vaar voor de doeleji, totdat de Tilburgcrs op fraaie wijze er 20 van maken .Heel Spartaan verdedigt znder succes, want nog voor rust is het 30. De tweede helft be gint met een meerderheid der Amsterdam mers, doch het verre opdringen wordt nood lottig, want dc vlugge Tilburgsche voor hoede krijgt het leder vrij, en voor men goed weel, wat er gebeurt, is het 40, en spoedig zelis 50. Longa speelt een gewonnen wedstrijd en spant zich niet meer in. Spartaan kan in deze periode twee doelpunten maken, zoo dat met 52 het einde komt. 's Avonds is Longa in Tilburg gehuldigd voor het fraaie succes. GROOT NATIONAAL ZWEMFEEST VAN DE HAARL. DAMES ZWEM- EN POLO CLUB „Z.I.G.N.E.A." Zooals we reeds mededeelden heeft het bestuur van Zignea een groot nationaal zwemfeest georganiseerd op Zondagmiddag a.s. in de Gemeentel. Zweminrichting aan de Kleverlaan. Di tzwemfeest belooit iets bij zonders te worden, gezien de vele en uit muntende zwemsters die reeds inteekenden. De Onderlinge Dameszwemclub uit Rot terdam komt met haar snelste zwemsters naar Haarlem, o.w. mej. Baron, de kam pioen en recordhoudster 100 M. vrije slag van Nederland. Eén van haar laatste tij den ver de 100 M. was 1 min. 16 sec., zoo dat ze tegen de heeren opzwemt, H. P. C. trok Zondag met 1 invaller naar Rotterdam om den strijd aan te binden tegen een der sterkste clubs, nl. Hilligers- berg. Onder de uitstekeude leiding van mej. Klapwijk, lid van de Polocommissie, werd om ruim 2 uur aangevangen. Molenaar, die den toss wint, kiest eerst windvoordeel. De zon was natuurlijk afwezig. De partijen wegen goed tegen elkander op, het spel is zeer sneb waardoor het veld vaak uiteen raakt Als Korink van Hilligersberg eens een bal keurig aangegeven krijgt, scoort hij on houdbaar voor Moolenaar. via den paal: 10. Wel zet H. P. C. er alles op om gelijk te maken, maar door den zeer gladden bal kunnen zij hun spel-capaciteilen niet ont plooien. Rust: 10. Na de hervatting eenzelfde spel, met beide verdedigingen zegevierend over den aanval. Toch is de H. P. C.-aanval meer gevaarlijk maar gladheid van den bal en liet uitstekende werk van den Hilligersberg- keeper is oorzaak, dat de gelijkmaker uit blijft. Bij een snellen uitval der gastheeren scoort Korink ten slotte voor de tweede maal: 20. Dan gaat Braam naar voren, maar Gok nu blijft succes uit en als mei. Klapwijk tijd fluit, heeft H. P. C. onverdiend beide puntjes in Rotterdam moeien laten. Het water was zeer koud en de bal veel te glad, wat voor H. P. C. een handicap was. De partijen waren volkomen aan elkaar ge waagd en een gelijk spel had meer de ver houding weergegeven. Trots dezen eersten nederlaag zijn de H. P. C.-ers vol goeden moed voor de toe komst- Het Nationaal Zwemfeest van „De Wa terratten" is, in overleg met het Bestuur van den N. Z. B. nader vastgesteld op Zondag 18 Juli. Tevens zijn cr plannen voor het houden van een groot Volkszwemfeest; binnenkort zal hier nader op terug gekomen worden wat betreft nummers en openstelling van deelname. Men bericht ons, dat ..De Waterratten" als vereeniging bedankt heeft voor het lidmaat schap van den Haarl. Zwembond. Zondag 20 Juni zal een fietstocht worden georganiseerd naar „Nerèus". Koog-Zaandiik ter gelegenheid van het zwemfeest aldaar. Inlichtingen bij het Bestuur. GROEPENWEDSTRIJDEN ,,ONS GENOEGEN." De stand der groepenwedstrijden is als volgt Groep A. 1 P.G.v. Engelen 5 3 2 0 8 1.60 2 C. Stijnman 5 3 1 1 7 1.40 3 Th. A. Kok 3 2 0 1 4 1.33 4 A. Schiering 3 1113 1. 5 P. H. Meure 4 1 1 2 3 0.75 6 W. B. v. G-steie 5 1 1 3 3 0.60 7 N. R. v. d. Berg 3 0 0 3 0 0.— - Groep B 1. 1 J. v. Veenendaal 4 4 0 0 8 2. 2 Th. A. Brandsma 4 3 1 0 7 1.40 3 P. Beelen 3 2 0 1 4 1.33 4 C. Spanjaard 5 2 2 1 6 1.20 5 H. v. Gastel 4 2 0 2 4 1.— 6 J. Fictoor 3 1 1 13 1. 7 G. Beelen 4 0 13 1 0.25 8 J. Smits 6 0 15 1 0.17 Groep B 2. 1 C. Kok 3 '3 2 A. Mastehng 5 3 3 W. Kolman 3 2 0 4 P. Hollenberg 4 2 0 5 M. v. Veenendaal 4 2 0 6 J. Kok 5 0 1 7 J. Zwart 2 0 0 1 1 1.40 1 4 1.33 4 1— 4 1 1 0.20 0 0— 1 5 4 1 0 9 1.80 2 Homburg 4 3 0 1 6 1.50 3 P. Mul 6 4' 0 2 8 1.33 4 W. Erbrink 6 3 1 2 7 1.17 5 A. Kok 5 2 0 3 4 0.80 6 Meier 5 1 0 4 2 0.40 7 R. Meure 5 0 0 5 0 0.— POSTDUIVENVEREENIGING „DE REISDUIF Uitslag wedvlucht op 6 Juni 1926 van Orleans. Afstand 534.7 K.M. Los 11 u v.m. le en 3é prijs C. Honing; 2e D. Dollée; 4e J. Verver; 5e J. J. Persoon; 6e J. C. v. Vuc- ren; 7e J. Th. Bakker. Ecrstgetoonde duif Maandag 10.36.35 v.m. Uitslag Pont St. Maccnse op 6 Juni 1926. Afstand 370.8 K.M. Los 11 u. v.m 1, 14 D. Dollée; 2, 7 P. Kroon; 3 J. J. Per soon; 5 C. Koning; 4, 15. 16 J. P. Vergers; 6. 8, 17 J. Libbinga; 9 H. Boogaard; 10 P. C. dc Wilde; 11, 12 C. Hirs; 13 P. A. Blom- maert. Eerstgctoonde duif Zondag 7.42.16 n.m. le klasse. Afdceling I. Den Haag: T. O. P.Dordt L. T. C. 70 Afdeeling II. Haarlem: Haarlem-- D. D. V. la 22 wordt nader uitgespeeld. Afdeeling III. Haarlem: Haarlem lb—Smash 70 Bussum: Het SpiegelD. D. V. lb. 07 3e klasse. Zaandam: Zaand L. T. C.Beverwijk 25 Haarlem; F. C. H.H. T. V. 70 Wegens niet opkomen. DE MALVERSATIES TE WEHL. Voor de rechtbank te Arnhem, is Dinsdag behandeld de zaak tegen K.J.C.T., gewezen ambtenaar, ter secretarie der gemeente Wehl, wegens gepleegde malversaties in dienstbe trekking. Verdachte heeft, terwijl hij noga mb- tenaar was van de secretarie, twee feiten van verduistering gepleegd. Het eerste geval be trof het innen van geld op een mandaat, dat de waarnemend gemeentegeneesheer dr. van D. hem geteekend had meegegeven en waarop bekl. geld had geïnd, zonder dit aan den be trokkene af te dragen. IJet tweede geval be treft een verduistering ten nadeele van den pastoor, die eveneens geld van de gemeente te vorderen had, dat door verdachte is geïn casseerd en niet afgedragen. Als getuigen werden gehoord de dochter van den gemeente-ontvanger, de burgemees ter van Wehl, de gemeente-secretaris en de pastoor. De president wijst verdachte erop, dat hij meer verduisteringen heeft gepleegd. Spr. zal niet al die verduisteringen meer nagaan doch in het geheel beloopen zij een bedrag van pl.m. 1200. Verleden jaar is tegen ver dachte ook procesverbaal opgemaakt, waaraan toen geen gevolg is gegeven, om verdachte nog te sparen. De officier van justitie mr. Lazonder, wijst erop, dat verdachte eenige verontschuldiging zou kunnen aanvoeren door den eigenaardi- gen toestand, welke op de secretarie van de gemeente Wehl bestond, waar meermalen niet geteekende mandaten tevoren ambtena ren werden uitbetaald. Toch meent spr. dat verdachte niet veel recht op clementie heeft en eischt tegen - hem wegens verduisterng, tweemaal gepleegd, een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. De verdediger, mr. Banning uit Nijmegen, wees op het feit, dat verdachte's toekomst vrijwel verloren is en dat daarin reeds vol doende straf gelegen is. Spr. hoopt dat de rechtbank ook op grond daarvan nog een voorwaardelijke straf zal willen opleggen, zoo wel in het belang van verdachte als van de maatschappij. Subsidiair vroeg spr. een cle mente uitspraak. Uitspraak 21 dezer; ZE ZULLEN POSITIEVER GAAN OPTREDEN. Een heel regiment niet-steramers en stem- sters heeft zich voor den kantonrechter te Utrecht te verantwoorden gehad. Een der mannen vérkiaarde: ,.lk heb niet gestemd, omdat de wet mii er niet toe verplicht. De wet zegt alleen, dat ik in het stembureau moet verschijnen. En ik ben daar niet verschenen, omdat ik dan blanco had moeten stemmen. En het aannemen van een blanco houding had voor mij gewetensbezwaar. En, ziet u, ik zal ook voorlaan nooit in een stembureau verschij nen." Kantonrechter: ..Het slaat nu eenmaal in dc wet, dat u daar komen moet. tenzij gij geldige redenen van excuus hebt."' Beklaagde: „Dan zullen wij van onzen kant andere maatregelen moeten gaan ne men, als de wet ons zóóveel dwang oplegt." Ambtenaar O M.: Wie bedoelt u met wij? Wie zijn die: wij?" Beklaagde; „Dat kan ik u*zoo direct niet zeggen. Die wij dat zijn de menschen, cie zich niet Legeeren te laten dwdngen door de wet. En die menschen zullen in de toekomst positiever gaan optreden." Ambtenaar O. M.: „Wat verstaat u dan onder positiever optreden." Beklaagde: „Dat zullen wij nog wel eens zien.'' Vonnis I boete of 1 dag hechtenis. Tc Kloster-Dünebrock. vlak aan Belling- wolde (Gr.), is Donderdagnacht even over dc grens een groole partij biggen, uit Ne derland ingevoerd, door de Dui'.sche grens beambten in beslag genomen. De smokke laars lieten alles in den steek. Dinsdag had er aan .der, voet van een bcoió in Sydenham (Londenl 'n hardnekkig gevecht plaats tusschen 'n Perzischen kater en een roekenpaar. De roeken hadden hun nest ir, den boom en de kat had blijkbaar getracht zich van de iongen meester te maken. Tegenover het woedende ouderpaar kon hij het niet bolwerken en voor de har de snavels, de scherpe nagels en de drei gende vleugelslagen nam hij smadelijk de vlucht. Dc Londenscne dierentuin heeft herhaal delijk aiweermaatrcgelen tegen de katlen- plaag te treffen, en een geweerschot ia den avond is veelal een teeken dat men weer een van de vijanden van het kleine wild in den dierentuin heeft neergelegd. Een enkele kat doodde in een nacht tien zeld zame jonge fazanten. Den volgenden nacht werd gewaakt en kon men den roover di oden. Hoe rooflustig de kat echter ook is, voor een moedervogel heeft hij gespeet en hii zal niet gemakkelijk de iongen aanvallen, zoo lang de moeder in de buurt is. Heb b«l uitstekends!» aan te bieden dat Iemand wenschcn kan, lioe zal ie wereld bet weten, indien gij niet adverteert. JOHN, P. ROCKEFELLER,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 9