St. Michaël en de R. K. Staatspartij Voornaamste Nieuws Verkeersongevallen. Plaatselijk Nieuws. Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste Blad Het elftal van T. H. B., dat Zondag met niet minder dan 71 van Schiedam won en thans promoveert naar de derde klasse N. V. B. De spelers v. 1. n. r. 2e rij: J. Schornagel, C. Keur, P. v. Loon. H. Spier dijk, P. v. d. Werve, J. Veltmeijer, X v. d. Pol. Ie Rij: G. Fennis, C. Kors, F. v. d. Berg. F. Bakker. DE AARDBEIEN- EN GROENTENEXPORT NAAR ENGELAND. Een proef met directe verscheping te IJmuiden. Een bespreking tusschen exporteurs en veilingbesturen. N.V. Spaarbank voor Katholiek Nederland 4 pCt. in dit nummer. De jeugdige R. K. Sportvereeniging B. S. M. te Bennebroek, vierde Zondag haar 3-jarig bestaan. Foto van het gezamenlijk ontbijt na de H. Communie. Het tuinfeest in den „Hartekanip." Het bezoek van Z. K. H. Prins Hendrik. De état-major van den „Pitts burg", wordt voorgesteld aan den Prins. Een menuet op het tuinfeest. HIJ KWAM OP VOOR DE VERDRUKTEN. Wat een klein dorp kost. Koningstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht Aanbesteding. Te Wijk aan Zee en Duin. ijnfc {O j& flÉeak güt flWflfc Advertenliën 35 cenfs per regel i Üj8 i» f« H- If H «§5 J» Per re£el: °p de le Paéina's 75 et 5Uste Jaargang INo. loZ/o 15 ct. bij vooruitbetaling. Dinsdag 15 Juni 1926+ den volgens een vast systeem, waarbij een veelzijdige samenstelling gewaarborgd moet worden. Het bestuur der R.-K. Staatspartij zal de deugdelijkheid dier waarborgen on. derzoeken. Dat is zeker een heele stap vooruit. En o.i. kan een ieder onbevooroordeeld man daarmee genoegen nemen. Practisch is nu ook wel gebleken, dat men iets meer niet eischen kan. Op de vergadering van Zater dag j.l. zijn allerlei pogingen gedaan om die waarborgen zekerder te maken. Maar de voorstellers zelf moeten gevoeld hebben, dat iedere poging om meer zekerheid te verkrij gen een hopelooze daad was. Daarvoor zijn zulke bijeenkomsten als de jongste Bondsvergadering ook zoo goed, dat men eens*de gelegenheid krijgt om in een groote vergadering van niet enkel gelijk den kenden zijn verlangens en wenschen uit te spreken. Het blijkt dan vaak, dat, wat men vaag gevoeld heeft en zich als een ideaal heeft voorgesteld, in de nuchtere practijk niet te verwezenlijken is. Op stuk van zaken gaat hef dan ook niet om den letter, maar om den geest. Wat heeft men aan mooie statuten, wanneer deze in de practijk onuitvoerbaar zijn, of van boven af, of van onder op worden gesaboteerd? Het gaat vooral om den geest van de leiding. En deze heeft wel een zeer klaar bewijs van goedwillendheid en meegaandheid gegeven, door te berusten in den laatsten eisch van St. Michael: dat de nieuwe bepalingen niet in werking treden, alvorens het nieuwe kiesreglement is goedgekeurd, 't Was een zeer ver gaande tegemoetkoming; volgens sommigen ging zij tè ver. Er is zelfs gezegd, dat de partij nu verder met 'n „mes in den buik" bleef rondloopen, totdat het nieuwe kiesreglement aan de orde komt. Met prof. Aengenent en jhr. Ruys meenen wij, dat het verstandig was deze tegemoetkoming te doen. Van St. Michael mag men. nu verwachten, dat het de spreuk zal nakomen: noblesse oblige! Dat het in deze leiding vertrouwen zal hebben. Over de leiding in de Staatspartij een vol genden keer nog een enkel woord. Na de jongste Bondsvergadering, waarin 'het reorganisatierapport werd vastgesteld, is zeker de vraag gewettigd: en hoe staat het nu met „St. Michaël"? Door de veelheid van critiek en amende menten toch, welke op het rapport zijn los gekomen, zou men bijna zijn gaan vergeten dat de reorganisatie enkel en alleen onder nomen werd, doordat het landelijk verbond van St. Michaëlclubs met afscheuring van de oude Staatspartij dreigde. De reorganisatie is er allereerst om bevrediging te wekken; wanneer die niet komt, is het eigen lijke doel niet bereikt. Toen het reorganisatierapport was ver schenen, was er aanvankelijk weinig kans dat „St. Michaël" zou zeggen: „wanneer deze voorstellen door de Bondsvergadering aangenomen zijn, kunt gij ons voortaan on der de trouwe Staatspartijers rekenen". Wel hadden twee voormannen der St. Michaël- actie het rapport onderteekend, maar in de clubs zelf bleek er ras, dat men verre van voldaan was. En dat zal niemand hebben verwonderd. De verwachtingen waren te hoog gespannen geweest; men had zich van de mogelijkheid om zoogenaamde verschil lende denkrichtingen binnen de partij geor Janiseerd tot gelding te doen komen, een vage voorstelling gemaakt, welke practisch onuitvoerbaar was. De Staatspartij kon nooit een partij i n de partij dulden; en wat be teekenden de St. Michaëlclubs, wanneer men daarin niet anders mocht doen dan studee- ren? In het reorganisatierapport werd mede onderteekend door de heeren Veraart en Bon geschreven: „Ook binnen het partijverband kan geen georganiseerde groepsvorming worden ge duld, „Een dusdanige groepsvorming van gelijk gezinde partijleden zou geheel in strijd ko men met de grondgedachte van den doo onze commissie ontworpen opzet, die immers beoogt een instituut te scheppen, waarin door onderling overleg en beraad een redelij kerwijs voor allen aannemelijke oplossing wordt verkregen. In het rapport heeft onze commissie derhalve een verbod opgenomen, tot vorming van georganiseerde groepen in de partij." En iets verder in het rapport werd nog eens gesproken van: „het moet uit zijn met het zelfstandig clubwezen". Hiermede waren de St. Michaëlclubs in nun eigenlijken opzet, n.m. als strijdclubs binnen de partij, zonder eenig voorbehoud veroordeeld. Nu zou de meerderheid der St. Michaël- aanhangers zich hierbij misschien nog wel hebben neergelegd inziende, dat de Staatspartij dezen eisch ter wille der een heid moest stellen wanneer er eenige waarborg kon worden verkregen, dat in den Partijraad en bij de samenstelling van het Politiek Advies voor de Tweede Kamer verkiezingen aan de aanhangers van St. Mi chaël recht zou worden gedaan. Men had zich daarvoor gedacht een evenredig kies recht binnen de partij voor de samenstelling van het stemgerechtigd deel van den Partij raad en een wijziging van het kiesreglement, waarbij de Michaëlisten kans krijgen om hun stemmen over het geheele land samen te brengen en zoo, naar hun getalsterkte, man nen en vrouwen van hun groep, op de candi- datenlijsten voor de Kamer te brengen. Die waarborgen echter ontbraken in het oorspronkelijke rapport niet enkel voor de Michaëlisten, maar voor alle groepen. Wij, hebben daarop in onze eerste besprekingen over het reorganisatierapport dadelijk de aandacht gevestigd. En wat het kiesregle ment betreft, dit zal eerst later gewijzigd worden. Daar wordt momenteel nog aan ge werkt. De teleurstelling der Michaëlisten was dus verklaarbaar. Wij hebben daarop indertijd na het optreden van prof. Veraart te Am sterdam, de aandacht gevestigd. St. Michaël heeft in het laatst van Mei over het reorganisatierapport vergaderd. Daarop is in een deel van onze pers inder tijd aanmerking gemaakt. O.i. ten onrechte. Immers, he, bij he. „pp,,, ove, de zaak een offer te getroosten, hetwelk door veilingen zou worden Gistermiddag had in hotel Ter Burg een bespreking plaats tusschen de gezamen lijke besturen der veilingen te Beverwijk o. en een aantal exporteurs en hande- laten, die belang hebben bij den handel in aardbeien in het a.s. seizoen .Het doel van deze bespreking was de meening der exporteurs te vernemen over het plan van de veilingen, om te trachten twee of drie maal per week een schip te laten meeren in IJmuiden, direct voor Huil. De heer Jac. Nijssen, voorzitter van de R. K. Tuindersvereeniging „Kennemerland" opende de vergadering en gaf in het kort een uiteenzetting van de plannen der vei lingbesturen. Het is de laatste jaren gebruikelijk ge worden. aldus de heer Nijssen, om overleg te plegen met de exporteurs, om gezamen lijk te zoeken naar afzetmogelijkheden van het product. Al verschillende jaren nu werd de nood zakelijkheid gevoeld van een goede en di recte verbinding naar Engeland, evenals de cencurreerende veilingen te Zwijndrecht e.a. die op Beverwijk dit voor hebben, dat zij ook op Engeland een goede verbinding be zitten- Er is daarom een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van een directe ver scheping van hier naar Engeland. Welis waar is zooiets niet direct het werk der tuinbouworganisatie; daarvoor zijn de ex porteurs zelve aangewezen. Doch de veilin gen weten hoe moeilijk het is om in deze individueel iets te doen en zij fochten dan ook naar een gelegenheid om versche aard beien naar Engeland te versohepen op een even voordeelige manier als dat in Rotter dam kan geschieden. Het was geen gemakkelijke taak. Tallooze bezwaren deden zich voor en men besloot prijs en de veilingen leggen er een toeslag hij, zoodat de reeder aan het volle bedrag komt. Op een vraag uit.de vergadering, of alleen op Huil zou worden aangevaren antwoordde de voorzitter, dat, indien er exporteurs zijn, die op andere plaatsen willen verschepen, de veilingen hun medewerking zullen ver- leenen. - De heer Bakker merkte op. dat het een groot verschil uitmaakt met welke bont de producten worden vervoerd. Spr. vraagt hieromtrent nadere inlichtingen. Als het een tawler is, houdt spr. zijn hart vast. Met slecht weer loopt men dan te veel risico. De voorzitter antwoordde, dat de verschil lende maatschappijen, waarmede in onder handeling is getreden, uit den aard der zaak nog niet kunnen worden genoemd. De boot, waarmede men zelf kan gaan varen is een omgebouwde Duitsche trawler, een snel varend schip, dat 3260 ton kan laden. Ze is niet het type van de gewone Holland- sche trawler en ligt zeer vast; ze meet 15 voet onder water. Er kunnen gemakkelijk 40,000 K.G. aardbeien op het dek geladen worden. Overigens merkte spr. op, dat de maat schappijen, nu zij hooren ,dat men niet een eigen boot kan gaan varen, wel inschikke lijker zullen worden. De heer Docter vroeg zich af, waarom men juist op Huil wil varen. Spr, heeft steeds slechte ervaringen opgedaan en waarschuwt er voor. dat men er gevild van daan komt. De voorzitter meende, dat men de groote begrippen niet uit het oog moet verliezen. De verscheping van versche groenten is van groot belang. De export over Amsterdam en Rotterdam vergt te veel tijd en wij, die zoo vlak bij de Noordzee liggen, moeten toch direct kunnen verschepen. Op een vraag van den heer Nooy, ant woordde de voorzitter, dat ook bessen ver scheept mogen worden. Verder deelde spr. nog mede, dat men het vraagstuk omtrent een aanlegsteiger, hoopt te kunnen oplossen. Hierbij moet in oogenschouw worden ge- nemen dat, wanneer de zaak levensvatbaar heid blijkt te bezitten, de autoriteiten zullen medewerken om een goede laadplaats te verkrijgen. De heer Berghuis merkte op. dat de kwestie au fond nog al eenvoudig is. De veilingen brengen een boot in de vaart; heb ben de exporteurs succes. dan gaat het door. Blijkt echter, dat er geen winst mee te behalen is, dan houdt men er mee op. De heer Docter hoopte, dat de veilingen veel geld in hun kas zullen hebben. Alk maar heeft het twee maanden gedaan en moest 75.000.bijleggen. De voorzitter antwoordde, dat de veilin gen alles reeds hebben begroot. Nog werd de vraag gesteld, wat er ge beurt, wanneer er meer aanvoer is, dan de boot kan vervoeren. De voorzitter antwoordde, dat dit een kwestie van lateren datum is. Wij kunnen de markt niet ineens overstelpen, want dan zon ze in eikaar vallen. Het beteekent allereerst een „voelen" naar de afzet mogelijkheid. De heer Kruythof meende niet te kunnen zeggen, dat het plan door de exporteurs met volle spmpathie is ontvangen .Spr. had gehoopt, dat zij zich voorgenomen zouden hebben om van deze gelegenheid een flink gebruik te maken. De heer Docter constateerde hierna, dat de veilingen eigenlijk niets nieuws hebben bereikt. Wat zij willen, gebeurde vroeger ook al, toen in het Noordzeekanaal onder het varen door werd geladen, terwijl de gewone vrachtprijs werd betaald. De voorzitter wees er op dat men zelf moet kunnen exporteeren. We zien het ge- (Nationale Spaarbank) (Direct ingaande), bijkantoor NASSAULAAN 18. Zitdagen: Maandigs, Woensdags, Vrij dags van 69 uur n.m. en Zaterdags van 59K uur en in het St. Joseph- gebouw te Halfweg de 2e Dinsdag van iedere maand, van 5itVi uur. waren kenbaar gemaakt, werd de bespre king over dit onderwerp gesloten. Hierna werden door de exporteurs ver schillende wenschen naar voren gebracht ten opzichte van de behandeling der aard beien door de tuinders. Gewezen werd op de noodzaak van toezicht op de karren, ook na de veiling, terwijl verder den wensch werd geuit, dat aan de tuinders zal worden overgelaten om al of niet met dop te pluk ken. i Hierna werd de bijeenkomst gesloten. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar H. v. Meursv. Rossem, wonende Clercqstraat 140, viert morgen, 15 Juni, zijn vijftigjarig huwelijksfeest. Het huis prijkte de vorige week reeds in een rijke versiering van groen en bloemenmanden. De buren hadden een theekast geschon ken. Behalve enkele kleine gebreken, ver heugt het echtpaar zich nog in een goede gezondheid. De heer v, Meurs is sinds 17. jaar gepensionneerd door de firma Eigée, waarbij 43 jaar werkzaam is geweest als voorwerker en magazijnknecht. Onfrissche toestanden in Amsterdamsqbe bakkerijen. De Culemborgsche zaak. De Algcm. Bond van Christ. Mijnwet* kers omgezet in een R.K. Bond, Openbare overwegen. Wijziging spoor wegwet, locaalspoor en tramwegneL Sterke daling van den Franschen franc; Pérel afgetreden. De graanrechten aangenomen. in Tsecho-Slowaklje Brazilië heeft formeel bet lidmaatq|})*]> van den Volkenbond opgezegd. De Franscb-Spaansche conferentie over fee lot van Abd-el-Krim begonnen. Lord Asquith ongesteld. Hij moet vofaro men rast boaden. Zie verder Laatste Nieuws. w beuren, dat kooplieden uit den Haag hier sla enz. komen koópen, om ze van Rotter dam uit naar Engeland te exporteeren. De heer Docter wilde de plannen der vei lingen niet dwarsboomen. Hij zag echter een ander, z. L betere mogelijkheid, name lijk het gebruik van motorschoeners, die op Engeland varen, en die hier in Beverwijk kunnen komen. De voorzitter antwoordde dat deze veel te langzaam varen. Tenslotte werd nog gewezen op de nood zakelijkheid van een goede controle bij het inladen en werd de raad gegeven, om met groote stoomvaartmaatschappijen te onder handelen. Dan is er minder risico. Nadat aldus de verschillende meeningen voering van een compromis. De Staatspartij had in een onderzoek naar de mogelijkheid van zulk een compromis berust; het was dus Fgisch, dat de St. Michaëlclubs bijeen kwa men, om de concept-overeenkomst te be spreken. Alleen, wanneer zij hun vertrouwensman nen blanco mandaat hadden gegeven, zou zulk een bijeenkomt ongeoorloofd zijn ge weest. Op die boren bedoelde vergadering echter bleek wel. dat men 't met zijn ver trouwensmannen niet eens was en niet zon der meer in het opgestelde rapport wilde be rusten. Omtrent de boven bedoelde waarborgen rijn toen pertinente eischen gesteld en het van St. Michaël-standpunt begrijpelijk be sluit is genomen, dat met geen gewijzigd re glement van de Staatspartij kon worden meegegaan, alvorens de wijzigingen van het kiesreglement bekend waren. Daarop heeft prof. Veraart opnieuw met de reorganisatiecommissie geconfereerd. En de uitslag dier besprekingen is geweest, dat bet Bóndsbestuur voorstelde om het betref fende artikel van het reglement aldus te wij den, dat de afgevaardigden van de Rijks- **MluiuAuiiXaliit iities meeten gekozen wor de gezamenlijke gedragen. Naast de aardbeien bezit Kennemerland tal van andere produqten. waarvoor in Engeland een afzetgebied kan worden ge vonden, zooals b.v. sla, wortelen, bloem kool enz. Waar nu de glascultuur al meer en meer toegepast wordt (en op den duur uitgebreid toegepast zal moeten worden), is het van het grootste belang om een goede verbinding met Engeland te verkrijgen, zoo dat het mogelijk is de groenten en het fruit direct van IJmuiden of Velsen uit, naar den overkanj *e brengen. Naar aanleidng van deze uiteenzetting, vroeg de heer v. d. Kolk naar de vracht tarieven en den tijdsduur, waarbinnen de schepen, die men wil charteren, naar den overkant varen. De voorzitter antwoordde, dat de tarie ven nog niet positief opgegeven kunnen worden, omdat nog niet besloten is, om het met een eigen boot, dan we] met een schip van een bepaalde maatschappij te doen. Over het algemeen zal de vrachtprijs tusschen' de 53 en 80 shilling per ton be dragen. Spr, herinnerde er aan, dat de prijs van Hoek van Holland af 115 shilling per ton bedraagt. Omtrent den duur van de vaart, had spr. bevredigende inlichtingen- Wat overigens die tarieven betreft, de exporteurs zullen nimmer een Roogeren prijs behoeven te betalen. Zou namelijk blijken, dat de boot geen volle lading krijgt, dan betalen de exporteurs den gewonen vracht- Het gebeurde dezer dagen in de Bagijne- straat te Beverwijk. De een was een groote sterke kerel met een bepaald onvriendschappelijk uiterlijk. Zijn pet staat op „regen of wind" en zijn costuum verzekerd, dat den man elk gevoel van ijdelheid vreemd was. Alleen de punten van zijn behoorlijk ontwikkelde snor staken uitdagend naar beide kanten. De ander was een klein manneke, die in de schaduw van den eersten beschutting zou hebben kunnen vindenhad hij niet de onvoorzichtigheid begaan om de toorn van den reus te doen ontvlammen. Op welke manier is niet gebleken. Mis schien had hij den reus vrijpostig aangeke ken of had zijn simplistisch? figuur alleen reeds diens ergernis opgewekt. In elk geval had deze ontmoeting tot ge volg, dat de reus het manneke aangreep. Hij schudde hem door elkaar, als had hij een stofdoek in zijn handen. Intusschen bedacht het slachtoffer met schrik, wat het resul taat zou wezen dezer kracht experimenten van dien onmenseR, die zijn lichaam als een tapijtklopper scheen te beschouwen. Maar gelukkig zijn er in onze maat. schappij nog mannen, die den strijd durven aan te binden tegen onrechtvaardigheid en verdrukking, die op willen komen voor de zwakke en hulpbehoevenden. Zij bestaan inderdaad nog; óók in Beverwijk. En het toeval wilde, dat een vertegen woordiger van dit fiere gilde zijn weg nam door de Bagijnestraat. Hij had een rijkelijk offer aan Bachus gebracht en zwaaide nu overmoedig van het eene trottoir naar het anderen. Onmiddellijk overzag hij den toestand. En dat niet alléén. De waarschijnlijkheid is namelijk groot, dat hij veel meer zag dan in werkelijkheid gebeurde. En het voerde zijn verontwaardiging ten top. Hij koerste recht op den reus af, zette zich in postuur en bracht den mishandelaar met eenige volzinnen op de hoogte van zijn bedoelingen. „Als je 'n kerel ben, mot je niet tegen zoo'n mannetje, maar tegen mij beginne." En zonder het antwoord op deze uitnoodi- ging af te wachten, begon hij het gelaat van j den reus te opereeren. In minder dan geen tijd vertoonde dit een groot aantal schram- j men, die zich op bet gelaat afteekenden als (rivieren op een landkaart. Na aldus het onrecht te hebben gewroken, zocht hij de richting naar huis met de vol doening van iemand, die zich de beschermer weet van zijn zwakkeren medebroeder! Verschenen is het verslag betreffende het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort over 1925. De balans per 31 December 1925 sluit in eindbedrag met 4.262.340.17. De algemeene exploitatierekening over 1925 sluit in eindbedrag met 1.913.287.59. Aan salarissen van directie en personeel werd in totaal betaald 814.398.1 IJL De voeding vroeg 245.127.78, de kleeding 32.874,76; de wasscherij en strijkinrichting vorderde 55,179.96; aan kleine huishou delijke behoeften ging 7.583.60 heen. Het nadeelig saldo bedraagt over 1925 249.012,67. In het inleidend overzicht wordt met vol- Burometerstand 9 uur v.m.: 756, Vooruit 9 OPTICIENS - FABRIKANTEN J. J. WEBER ZOON Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 9.59. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De BildL Naar waarnemingen in den morgen var 15 Juni. Hoogste Barometers-tand 771.8 m. M. t» Janmayen. Laagste Barometerstand 1746.6 m. M. t« Breslau. Verwachting van den avond van 15 tot den avond van 16 Juni: Matige tot zwakken zuidwestelijke tot westelijken wind, half ot zwaarbewolkt of betrokken, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. doening geconstateerd, dat een zekere rust. phase in de reorganisatie van het zieken huis is ingetreden. De verpleging der patiën ten is er, vergeleken bij vroeger, op vooruit gegaan. Over het bereikte economische re sultaat mag men niet ontevreden zijn. De kostprijs liep van 1500 in 1920 terug tot 1.170 in 1925. Op 1 Januari 1925 bedroeg de bevolking van het Prov. Ziekenhuis 1871, op 31 De cember 1954, Hieronder is ook het uitwonend perso neel begrepen. Het aantal verpleegden wal 1 Januari 1344 en 31 December 1427. „DUINZICHT" IN OPENBARE VEILING. Ten overstaan van notarissen Bertling en Wolzak is gisterenavond in het Algemeen Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht open baar geveild de buitenplaats „Duinzicht," gelegen aan den Vogelenzangschen Weg 77, groot 3.40.50 H.A. Het buiten werd geveild op 80.600, doch voorloopig nog niet gegund. Door den hoofdingenieur bij de voorberei ding van den aaoleg van spoorwegverbindin gen met de havensWest te Amsterdam, zal in diens kantoor aan de Zomerluststraat 24, Maandag 5 Juli worden aanbesteed; het maken van een spoorwegdam tusschen Sloterdijk en de Nieuwe Meer, met eenige kunstwerken en bijkomende werken. Re raming bedraagt 2.235.000. Gistermiddag, omstreeks 5 uur, is een paard, gespannen voor den wagen van den zadelmaker S„ op den Alkmaarschen straat weg op hol geslagen. De wagen botste tegen twee van den tegenovergestelden kant komende rijtuigen, waardoor de bestuurder van den bok werd geslingerd. Hij bekwam ernstige verwondingen aan armen en gelaat. In een nabijzijnde woning werd hem genees kundige hulp verleend. - De wagen was ernstig beschadigd. Het paard, dat spoedig gegrepen werd, bad geen letsel bekomen. Te Nieuw-Vennep. De vrachtrijder G. Schalk, bode van Nieuw-V ennep op Haarlem, kwam gisteren avond met zijn beladen vrachtwagen van de brug over de Vennepersloot. Voor hem reed de koopman H. Duwel, maar zijn paard wil de niet vooruit, zoodat de vrachtrijder met volle vaart op H. D. afkwam. De vrachtrijder wist een aanrijding te voorkomen door rechts uit te wijken. G. S. kwam daardoor in den berm van den weg met zijn wagen en deze kantelde in de Hoofdvaart. De wagen bekwam zeer veel schade alsook de inhoud daarvan. Voor den vrachtrijder een grcole schadepost Auto-ongeval. Zondag had op den Hoofdweg in de Haarlemmermeer 'n botsing ülaats tusschen twee luxe auto's. Bij het passeiren kwamen de spatschermen van de auto's met elkaar in aanraking. Het gevolg hiervan was, dat een der auto's dwars over den weg kwam te staan en daarna met den achterkant tegen een boom terecht kwam. De vier in zittende personen, afkomstig uit Den Haag, bekwamen hoegenaamd geen letsel, doch de wagen werd deerlijk gehavend. De andere auto liep eenige beschadiging op. Afle abonne's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f Q0f)fl -» Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7ubij een ongeval met f 9C(| bij verlies van een hand, f JOC bij verlies van een f*Cf| bij n breuk var. f jj m bij verlies v. een tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: loUUU. verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen: JU."*doodelijken afloop: Hl) J, een voet of een oog: 1 afciw, duim of wijsvinger: been of arm: vUandere vinger. De abonnementsprijs bedraagt voor Per «reek 0.25 Haarlem en Agentschappen: Per kwartaal3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. jjj| M jgTsj j£ jaj^M fSSI jBjf P Dij contract belangrijke korting. B R H 1 pfeaK RAM gafuS Eg Advertentiën tusschen den tekst, i i i 1 i i SS fPfjtB w als ingezonden mededeeling, 60 ct J&P SlV W 0 W W W w per regeL Vraag- en aanbod- advertentiën, 14 regels 60 ct. per plaatsing, elke regel meer

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1