Vrees! geen examen! MIJNHARDT's GEMENGD NIEUWS. Een „arme" met meer dan een ton. Een raadslid opgebracht. De Maas 1 meter gewassen. Verduistering van 8000. Inbraak op klaarlichten dag. Bekneld en gedood. Een zwerveling. In den trein beroofd. Auto-ongeval. De oude onvoorzichtigheid. Een goede vangst. Jeneversmokkelaars betrapt. De meegesleurde knaapjes te Scheveningen. Mijnwerker gedood. Een koude douche na de huwelijksreis. Treinderaillement. Vergiftigde bessen. Door den trein doodgereden. Weer twee! Door den bliksem getroffen. Het einde van een nabob. Een ontrouw gemeente ambtenaar. Het geheim van de schuifla. Russische kroon ju weelen. De gevaarlijke gladde weg. Was der rivieren. Wonderlijke geruchten over een Mariabeeld te Waalwijk. Zelfmoord van een schapendief. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Waterpolo. Haarlemsche Zwem- en Waterpoloclub H. V. G. B. HONKBAL. VOETBAL GYMNASTIEK. Gymn. en Schermvereeniging „Concordia" te Haarlem. ZENUWTABLETTEN CRICKET. VRAGENBUS. Bij het gerechterlijk onderzoek omtrent den dood van den 62-jarigen Frederick Jo nes te Londen, die door een paard en wagen overreden werd, bleek, dat de ongelukkige in zeer armoedige omstandigheden geleefd had. In deze armoede verkeerde hij echter uit vrije verkiezing. Hij leidde een ellendig be staan in een kleinê tvoning te Old Ford. Een oude vfouw, die zijn huis schoon hield, ver- telde, dat zijn middagmaal op Zondag be stond uit wat aardappelen en groenten. Zij had moeite om van hem een stuiver los te krijgen voor kachelpotlood. In de week bestond zijn dagelijksch voed sel uit brood en kaas. De man scheen geen bloedverwanten te bezitten, hetgeen in zoo verre jammer was, daar hij een fortuin bezat, dat in Neder- landsche geldwaarde uitgedrukt tusschen de 130.000 en 140.000 gulden bedroeg. Hij was echter te „zuinig" om van zijn geld behoorlijk te profiteeren. Tot tweemaal toe is, naar de Tel. ver neemt, het Roterdamsche gemeenteraadslid L. G. A. CtiPemans, naar het politiebureau gebracht, wegens ordeverstoring. Om half 9 hield hij op den Middensteiger een redevoe ring tot een op ongeveer 150 personen bestaande menigte. Een agent van politie maande hem aan tot doorloopen en toen hij daaraan geen gevolg gaf, werd hij mee genomen naar het bureau Lange Toren straat, waar proces verbaal tegen hem werd opgemaakt wegens ordeverstoring. Hij is daarna in een auto gestapt, waar mede hij zich naar de woning van den bur gemeester, den heer Wytema, aan den West- Zeedijk liet brengen. Hij verlangde een on derhoud met den burgemeester en toen hem dit geweigerd werd, ging hij voor de deur opnieuw een redevoering houden. Er yerza- melde zich weer een oploop en het raadslid Coremans werd toen wederom gearresteerd. Ditmaal werd hij gebracht naar het Politie bureau Witte de Withstraat. Nadat proces verbaal was opgemaakt, kon hij naar huis gaan. De Maas is, naar uit Venlo gemeld wordt, ruim een Meter gewassen. Deze plotselinge Was, veroorzaakt door de vele regens, 'baart veel zorg in verband met het gemaaid lig gende gras in de Uiterwaarden, dat overal met spoed wordt hoogerop gebracht ter voorkoming van afdrijving. De hooioogst is langs de Maasoevers schitterend. Te Maastricht is Dinsdag aangehouden zekere L. D., agent van verschillende maat schappijen, verdacht van verduistering van een bedrag van 8000, ten nadeele van de firma van Berkel „De Papegaai" te Delft. De man is in het Huis van Bewaring op gesloten. In het sanatorium te Heerlen is Maandag midden op den dag ingebroken. Door in- klimming is men gekomen in een kamer van den emeritus pastoor Van Oppen en daar is uit een geldkistje een bedrag van 260 ontvreemd. Daar de sleutel in het kastje stak, was het den inbreker wel gemakkelijk gemaakt. Langs den hollen weg heeft de dader, die vermoedeelijk een grijs ecostuum aan had, weer ht gesticht verleaten. De politie meente hem ope ehet spoor te zijn. den Rijksweg van Roermond naar Swalmen is Dinsdagmorgen door een nood lottig toeval een doodelijk ongeval gebeurd, lerwijl een achttal karren achter elkaar passeerde is, vermoedelijk doordat een paard van een der laatste wagens bleef stilstaan, de voerman van de laatste kar, die dit niet bemerkt schijnt te hebben, bekneld ge raakt tusschen den disselboom der laatste kar en de voorgaande. De disselboom drong den man in het lichaam, ten gevolge waar van de ongelukkige, de 24-jarige G. uit Beesel, zoodanige inwendige kwetsuren be. kwam, dat hij eenige oogenblikken later ♦verleed. In het Loenensche bosch heeft een boschwachter een zwerveling aangetroffen Bij onderzoek bleek, dat men te doen had met een Franschman, die ongeveer 18 maanden geleden uit het Fransche leger in Marokko is gedeserteerd, en via de Duit- sche grens ons land heeft bereikt. De spoorwegbeambte V., uit Venlo, die in g2zelschap van een collega, via Roosen daalBrussel een pleizierreis zou maken naar Bordaux, kwam nog voor hij te Ant werpen aankwam, tot de ontdekking dat hij van zijn portemonnaie was beroofd. Be halve eenig geld was hij daarmede ook zijn. vrij reisbiljet naar Bordeaux kwijt, zoodat hij de reis niet kon voortzetten. De beide vrienden keerden daarop terug naar Roo sendaal, waar aangifte van het geval werd gedaan aan den stationchef, Intusschen waren door een wegwerker uit Roosendaal langs de spoorlijn aldaar stukken van het verscheurde reisbiljet ge- Vonden, waaruit viel op te maken, dat de zakkenrollers reeds bij het instappen te Roosendaal, of toen de trein nog maar nau welijks in beweging was, hun slachtoffer Geroofd moeten hebben. Maandagavond is op den rijksstraatweg onder Oegstgeest een auto, bestuurd door C. N. uit Wassenaar en waarin nog twee andere personen gezeten waren, tusschen de rails van de stoomtram bekneld geraakt, Waardoor een der wielen van den auto af vloog en de auto in een sloot terecht kwam. De bestuurder en nog een inzittende raak ten beklemd en eerst nadat de kap was stuk gesneden, konden zij er uit getrokken wor den. Overigens liep het ongeval goed af. Manadagavond zes uur is in de Jozef straat te Rotterdam de 7-jarige P. W., wo nende aan de W. Kruiskade, overreden door een met paard bespannen wagen, be stuurd door F. van D. De jongen had reeds herhaaldelijk ge tracht tusschen voor- en achterwiel op den Wagen te klimmen. Op een gegeven moment stapte hij op een remblok, doch gleed uit, met het gevolg ,dat hij met het hoofd voor het rechter-achterwiel viel. De jongen be kwam qen zware hersenschudding, en is per auto van den G. G. D. naar het zieken huis Coolsingel overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn toestand is •ernstig. Den bestuurder treft geen schuld. De marechaussee te Woensdrecht hield a»n en stelde ter beschikking van de poli tie te Maastricht een 5-tal mijnwerkers, be- hoorende tot de families E. en V. Te hun nen huize zijn een tweetal karrevrachten goederen van diefstal afkomstig en waarbij er zijn die reeds voor een jaar gepleegd werden, in beslag genomen. Belgische douanebeambten hebben nabij de grens, onder Baerle-Hertog een auto aangehouden, waarin twee reizigers, die trachtten een hoeveelheid van 500 liter je never uit België naar Holland te smokke len. De auto kwam in het donker in volle vaart uit de richting van Turnhout en daar de bestuurder op de eerste sommatie niet stilhield, sprong een andere beambte, die korter bij de grens had postgevat, plotse ling te voorschijn en dwong den bestuurder met eenige schoten den auto tot staan te brengen. Tegen beide inzittenden Hollanders uit Chaam en Ginneken werd proces verbaal opgemaakt, waarna zij tegen een borgstelling van 20.000 francs op vrije voe ten werden gesteld. Auto en lading werden in beslag genomen. Het lijkje van één hunner opgehaald. Een Ürker visscher heeft uit de Noord zee met zijn vischnet het lijkje opgehaald van een knaapje. Maandagmorgen is het aangebracht bij de politie te Scheveningen, waar het door de familie herkend is als het tweede van de beide zoontjes van Groen, die onlangs bij de zeesluizen bij het Ver- verschingskanaal zijn verdronken. De ondergrondsche mijnwerker G. R. van de Oranje Nassau III" te Heerlerheide is bij het zetten van hout door een zwaren steen getroffen en onmiddellijk gedood. De man was gehuwd. Zaterdagmiddag kwam een auto, waarin een dame en een heer, terugkomende van de huwelijksreis, in de bocht bij paal 18, te Muiden, te slippen en reed pardoes in de vaart. Tot het middel geraakten de inzit tenden in het water. Onder Reusel is Vrijdagavond de stoom tram EindhovenBelgische grens ont spoord, De locomotief viel in een sloot; de eerste passagierswagen reed op de lijn den locomotief voorbij en raakte toen ook bui ten de rails. De machinist was bijtijds van de locomotief gesprongen. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Een kind overleden. In het woonwagenkamp te Sittard zijn 'n drietal kinderen van den woonwagenbewo ner S. onwel geworden, vermoedelijk tenge volge van het eten van vergiftigde bessen. Een der kleinen is gestorven. Zondagavond om plm. 11 uur zag de ma chinist van den laatsten trein Amersfoort Utrecht voorbij den Amerfoortschen Berg' plotseling een donkere figuur vlak voor zijn locomotief de baan oversteken en voor de machine neervallen, meldt het „Volk". On middellijk werd gestopt en een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat een mansper soon aangereden en gedood was. Vermoede lijk kwam de man van den berg afloopen en wilde hij bij den overweg, die daar dichtbij is, oversteken, maar kon hij bij het naderen van den trein zijn vaart niet inhouden. De Ned. Spoorwegen zijn voornemens de beide overwegen, in den weg Enschede Hummelo, gelegen in de gemeente Borculo, voortaan niet meer te doen bewaken. Deze weg wordt, als verbindingsweg met Twente, vrij druk bereden. Bij het hevig onweer van Zondagmiddag werd de kapitale boerderij van den landbou wer J. Schroer in de buurtschap Beltrum (Groenlo) door den bliksem getroffen en brandde geheel af. Het vee en een groot deel van den inboedel kon worden gered. Alles was tegen brand verzekerd. Een petroleumkoning in het armhuis gestorven. Uit een asyl voor dakloozen te Chicago heeft men dezer dagen een bewoner ten grave gedragen, wiens levensloop stof zou kunnen opleveren voor den meest fantastischen dbl- portageroman. De overledene was een zes-en lachtig-jarige grijsaard. John Steele, die eens een der rijkste nabobs was van Amerika, en als de held van talrijke romantische en ex travagante avonturen, die hij bij zijn sprook- jesachtigen rijkdom veroorloven kon, des tijds de verbazing opwekte van de geheele wereld. Deze man, die in de diepste ellende is ge storven, heeft voor ongeveer 50 jaren een in ternationale rol gespeeld. Hij was een tweede koning Midas in wiens handen alles tot goud werd. Zijn ouders waren bescheiden land bouwers in Pennsylvanie en stierven toen John 20 jaar oud was. Zijn erfenis bestond in niet meer dan een stukje grond. Door een toeval ontdekte de jonge Steele, dat zich op zijn land een petroleumbron bevond, en de verkoop daarvan verschafte hem de eerste duizenden dollars, die den grondslag van zijn vermogen zouden vormen. Een koopman, die vertrouwen in hem stelde, associeerde zich met hem tot omvangrijke speculaties. Overal kochten ze in de buurt het land op, en ze hadden geluk op ieder stuk grond, waarop ze de hand hadden gelegd, werd overvloedig petroleum gevonden. Op 26-jarigen leeftijd bezat de vroegere boerenjongen een vermo gen van meer dan vier millioen dollar. En nu begen een fabelachtig omhoogklimmen tot het toppunt van rijkdom. Steele stak zich in zaken van den meest uiteenloopenden aard, en daar hij een onwrikbaar vertrouwen had in zijn geluk, pakte hij zonder bedenken aan, wat concurrenten al te bedenkelijk leek. Het geluk bleef hem trouw. Midas zwom in het goud. Zoo leefde hij er royaal op los, tot hij op een goeden dag bemerkte, dat hij ondanks zijn dure levenswijze, die geen wensch on bevredigd liet, amper een gering deel van zijn inkomsten verteerde. Zijn rijkdom groeide aan als een lawine. Daar hij van nature tot buitensporigheden geneigd was, begon hij van dat oogenblik af een leven van dolzinnige spil zucht, die weldra boven alle verbeelding ging. Zoo droeg hij zijn laarzen slechts één enkelen keer. Geen kleedingstuk zou hij tweemaal aantrekken. Een afzonderlijke kamerdienaar was aangesteld, die niet anders te doen had dan er voor te zorgen dat eiken morgen een nieuw pak voor zijn heer gereed lag. De si garen, die de Nabob rookte, werden expres voor hem gemaakt, en ze kostten vier dollar per stuk. Daar de reuk van zwavelstoffen hem hinderde, stak hij zijn sigaren met tiendollar biljetten aan. Hij had een zwak voor briljanten waarvan hij zich voortdurend een groote me nigte aanschafte. Zijn wandelstok was van massief goud, en het handvat met diamanten bezethij had er 100.000 dollars voor betaald. Steele was de eerste man in de Vereenigde Staten, die op ieder net van verschillende spoorwegmaatschappijen zijn eigen salon wagen onderhield. Het lijkt het thema voor een klucht of een operette, dat Steele eens een heel theater huurde, voor zich alleen. Op een namiddag hoorde de Croesus, dat 's avonds de première zou gaan van een door geheel New-York met grocte spanning verwachte operette. Oogen- blikkelijk stelde hij zich met dfen theater directeur in verbinding en verklaarde hem bondig „ik wil vanavond alleen in het parket zitten; ik koop alle plaatsen op met een cheque van 50.000 dollar." De directeur maakte be denkingen. Het was hem onmogelijk. Hij moest rekening houden met het publiek het zcu hem een genoegen wezen, mijnheer Steele zijn loge te mogen aanbieden. Maar deze had er geen ooren naar. Hij bood 100.000 dollar. De directeur, die een schitterend zaak je in het oog kreeg, hield zich nog immer doof. „Nu, mijnheer, hier hebt u 150.000 dollar en thans geen woord .meer 1" En zoo gebeurde het, dat eenige uren later de eenige gast in het theater was en het zeldzame genoegen smaak te, alleen van de première te mogen genieten. Het aantal van dergelijke geschiedenissen is legio, en de records van spilzucht die de vroe gere boerenjongen op zijn naam vestigde, heb ben er niet weinig toe bijgedragen, dat in de oude wereld zooveel valsche voorstellingen ontstonden over de levenswijze der zooge naamde dollarkoningen, voorstellingen die men ook nu nog wel hier en daar aantreft. Op deze wijze gaf John Steele dagelijks ge middeld 15.000 dollar uit. En toen nog weer een tiental jaren verloopen was, behoefde hij er zich niet meer over te ergeren, dat hij zijn inkomsten niet tot op den laatsten cent ver teerde. Hij had namelijk in het geheele geen inkomsten meer zijn geweldig vermogen was totaal uitgeput. Gedurende eenigen tijd wist hij het hoofd nog boven water te houden, door zijn waardevol privaat-bezit, zijn palei zen, zijn landerijen, zijn diamanten en an dere voorwerpen van waarde te verkoopen, maar de opbrengst verdween in den bodem- loozen put van zijn spilzucht. Op het eind kon hij niet eens zijn schuldeischers voldoen. Zoo verviel de nabob in korten tijd tot de diepste armoe. Volle 46 jaren lang heeft de man, die tot een bedelaar was vervallen en op de hoeken van Chicago's straten om een aalmoes vroeg, in het armhuis doorgebracht, waar hij thans zijn levensdagen eindigde., Tweemaal gelden verduisterd, Eenige weken geleden werd te Leiden ten kantore van den gemeente-ontvanger een nog jong administratief ambtenaar gearres teerd, verdacht van verduistering tot een bedrag van circa 1200, welk bedrag hij successievelijk had achtergehouden van door hem geïnde schoolgelden. De jongeman be kende. Toen hij reeds in voorarrest zat, is gebleken dat hij ten nadeele van de gemeen te ook nog een cheque van het Rijk tot een bedrag van 3200 verduisterd heeft. Dc geschiedenis van een aangeteekenden brief. Een zeldzaam lot is een aangeteekenden brief beschoren geweest, die acht jaar geleden aan de post werd toevertrouwd en eerst thans in de la van een kast in het Westen van Ber lijn werd teruggevonden. Een Lotharinger, die aldaar bij een kokin woonde, stuurde in 1918 een pakket mét waardepapieren en coupons naar zijn geboor teplaats. Eerst geruimen tijd later kwam het pakket terug met de bemerking „onbestel baar daar de plaats in de vuurlinie ligt".Intus schen was de afzender zelf, na het uitbreken der revolutie naar zijn geboortedorp terugge keerd. Zijn hospita, die meende, dat hij zou terugkeeren, nam liet pakket aan en borg het zorgvuldig weg in een la van haar com mode. Het was voor 1200 mark aangegeven, maar hield voor meer dan 25.000 mark cou pons in van Duitsche en buitenlandsche waar depapieren. De kokin vertelde niemand iets van den schat dien ze onder haar berusting had. De afzender evenwel reclameerde bij de post en vroeg schadevergoeding. De troebelen van den tijd brachten mee, dat het pakket niet kon worden teruggevonden. Het gold als verloren. Na veel schrijven en wrijven werd in het „geval" een beslissing genomen de afzender kreeg een schadevergoeding tot het bedrag der aangegeven waarde. Begin Mei nu van dit jaar stierf de hospita haar man was reeds in 1914 aan het front ge vallen. Haar 17-jarige zoon was haar erfge naam. Hij herinnerde zich niets meer van den Lotharinger, die eens bij zijn moeder in den kost was. Toen hij nu na de begrafenis eens een onderzoek ging instellen onder zijn have, vond hij in de schuifla ook den aangteekenden brief. Hij meende bijna, dat hem het groote lot was ten deel gevallen, want hij vermoedde dat zijn vader, die een vlijtig man was ge weest, de papieren had achtergelaten. Toen nu de jonge man weer huishuur moest voldoen, bood hij zijn huisbaas coupons aan, in de ver onderstelling dat hij daarmee betalen kon. De huisheer echter, wien hij het pakket toon de, en die dus ook de waardepapieren zag, schreef aan de Baeelsche Bank, welke op de waardepapieren vernoemd was, om bericht, hoe het met die papieren stond, waarop hij ten ant,. -ra kreeg dat ze sinds 1918 geblok keerd waren. Daarop wendde hij zich tot de politie, welke de recherche van den postdienst in den arm nam en nu was spoedig uitgemaakt dat men met den sinds acht jaren verdwenen aangeteekenden brief van den Lotharinger te doen had. Intusschen zijn vrijwel alle waardepapieren welke de aangeteekende brief bevatte, zoo goed als waardeloos geworden, en men vraagt zich af of de pest /den afzender het terugge vonden pakket weer ter hand zal stellen en daartegenover de uitbetaalde schadevergoe ding zal terugeischen. Procedure tegen een diamantslijperij. Naar de Tel, verneemt, zal binnenkort te Amsterdam een proces gevoerd worden, in zake de Russische kroonjuweelen. De heer C. R., koopman te Rotterdam, trad in Juli van het vorige jaar in onder handeling met een groote dimantslijperij te Amsterdam. Hij verklaarde zich in staat, door zijn bemiddeling te bevorderen, dat de Russische regeering de kroonjuweelen in consignatie zou geven en zoo noodig in fa bricage aan bedoelde diamantslijperij. De directie der maatschappij ging op het voor stel van den heer R. in. Met een vertegen woordiger der diamantslijperij vertrok laatstgenoemde naar Sovjet-Rusland en op 14 December van bet vorige jaar werd overeenstemming verkregen met de valttta- afdeeling van het ministerie van Financiën te Moskou. De diamantslijperij zou de kroonjuweelen in consignatie krijgen en ge durende drie jaar zuo de Russische regee ring met geen andere gegadigden in relatie treden. Op 25 Januari van dit jaar is de zaak echter afgesprongen. Aanvanklijk had de dimantslijperij zich de financieele deelne ming weten te verzekeren van een bank te Amsterdam, doch zoodra uitlekte, dat de Russische kroonjuweelen naar Nederland zouden komen, werd het gerucht verspreid, dat onmiddellijk na aankomst door schuld eischers van Nederland beslag zou worden gelegd op deze juweelen. Deze geruchten werden door de diamantslijperij niet tegen gesproken, zoodat de betrokken bank van verdere deelneming afzag. De diamantslij perij heeft daarop de met den heer R. aan- gggane overeenkomst, ontbonden. De heer R. zou voor zijn bemiddeling bij ensignatie 2000 per vijl millioen der ge taxeerde waard en bij realisatie 6000 per vijf millioen ontvangen. En daar de waarde der kroonjuweelen op 20 millioen wordt geschat, zo achtte de bemiddelaar zich be nadeeld voor -f 24.000. Dit bedrag wordt thans door mr. G. C. A. Oskam namens den heer R. van de diamantslijperij geëischt. Het zeer ernstige auto-ongeval op den Bus- summergrintweg op Vrijdagavond, waarbij vier slachtoffers vielen, waarvan een doode, heeft weer eens de aandacht gevestigd op den gevaarlijken toestand van dezen weg, vooral op het 'Hilversumsche gedeelte. Enkele jaren geleden heeft de gemeente Hilversum dezen weg grondig verbeterd. Het asfalt-procédé, hetwelk daarbij werd toege past, heeft echter een spiegelglad wegdek op geleverd en vooral bij vochtig weer is het ver keer levensgevaarlijk. In de laatste drie weken zijn op dezen weg reeds vier auto's veronge lukt, alle op dezelfde wijze als jl. Vrijdag. De wielen slipten en de auto maakte finaal rechts omkeert om dan tegen den kant te botsen. Men heeft, naar de Tel. verneemt, al getracht de gladheid te weren, door zand te strooien, doch dit helpt niet voldoende, omdat het zand onmiddellijk aan de kanten wordt gere den. Het gladde wegdek heeft bovendien nog het nadeel, dat het de verlichting 's avonds terug kaatst, waardoor het uitzicht voor bestuurders zeer wordt bemoeilijkt. De gemeente Hilversum zal er natuurlijk niet veel voor voelen dit', dure wegdek, dat indertijd 80.000 heêft 'gekost, weer af te breken, doch een afdoende bestrijding van de gladheid blijft met dat al noodzakelijk. Door de hevige regens der laatste dagen zijn de beken in Limburg dermate gezwollen, dat zij hier en daar buiten de oevers getreden Zijn. De stand van de Maas, nog normaal, toon de Maandagmorgen te Maastricht aan 43.05 meter met 42 c.M. was in de laatste 24 uur. Uit Waalwijk schrijft men aan de „Tijd": Enkele weken geleden werd ons mede gedeeld door een serieus, geloofwaardig persoon, dat zij het beeld van O. L. Vrouw van Lourdes, staande ter linkerzijde van de kerk van Sint Jan Baptist, dicht aan den ingang, de oogen op en neer had zien slaan. .Natuurlijk hechtten wij aan deze woorden geen beteekenis. Donderdagmiddag echter verspreidde zich het gerucht, dat meerderen hetzelle hadden bemerkt en weldra zagen wij h«e een stroom van nieuwsgierigen zich naar de kerk begaven, zoo erg, dat de kerk stampvol geraakte en het plein zwart van volk. Wij gingen eveneens het beeld zien, een eenvoudig wit beeld, roet de alom bekende voorstelling van O. L. Vrouw, zagen echter niet het ver schijnsel, doch spraken meerdere betrouw bare personen, die bij hoog en laag zwoeren zeer duidelijk het b?»ld de oogen op en neer te hebben zien slaan. Ook uit de omliggende plaatsen was de belangstelling overweldigend zoo erg, dat de hulp der politie ter verkrijging eener regeling, werd ingeroepen. Wij stellen ons, en wellicht.terecht, de vraag, of hier geen gezichtsbedrog in het spel zal zijn of auto-suggestie. Begrijpelijkerwijze kan de kerkelijke over heid hierin geen positieve verklaring geven en zal het verdere verloop moeten worden afgewacht. Te Barsingerhorn werd uit een weide dezer dagen een vijftal schapen gestolen. Het gelukte de politie den dader, zekeren P. B. op te sporen en tot, bekentenis te brengen. Opgesloten in het arrestantenlo kaal te Schagen, beroofde hij zich door ophanging van het leven. De heer Robert Pecreboora, is gisteravond op de bestuursvergadering van H. V. G. B. als voorzitter geïnstalleerd door H. V. G.B'.'s ecre-voorzitter, Dr. W. E. Merens. Tevens kunnen vrij mededeelen, dat H. V. G. B. 25 Juli een zwemfeest zal geven. HAARLEMSCHE DAMES ZWEM- EN POLOCLUB „ZIGNEA." Het zwemfeest van de Haarlemsche Dames Zwem- en Poloclub „Zignea" belooft buitengewoon interessant te .worden, Mej. M. Bacon, de kampioen en recordhoudster van v Nederland, zal uitkomen tegen mej. Truus Klapwijk en M. Braun, zoodat men in deze nummers, de drie snelste zwemsters van Europa tegen elkaar zal zien uitkomen, hun tijden zullen weinig boven den wereld recordtijd zijn. Voor de schoolwedstrijden bestaat groote belangstelling, vele L. O.-scholen en de M. O.-scholen schreven in; heftig zal er dus gekampt worden, Zondagmiddag a.s. in de gemeenteelijke zweminrichting aan de Kleverlaan. Ook het springnummer is uitstekend ver zorgd. Mej. Klapwijk, M. Bacon en Braun, zullen hierin demonstreeren. NEREUS III—H. V. G. B. II. Morgenavond spelen de H. V. G. r •-■-•'■r- ves hun tweeden uitwedstrijd tegm „s. in Zaandijk. NEDERLANDSCH IX-TAL-PITTSBURG 2—8. De wedstrijd van het Nederlandsche ne gental tegen een negental uit de Pittsburg bemanning zou gespeeld worden op Woens dagavond 9 Juni. Door slechten toestand van het terrein werd de wedstrijd uitgesteld tot Vrijdagavond 11 Juni. Toen verschenen echter de Amerikanen niet. Tegelijkertijd was echter reeds een wed strijd vastgesteld voor Zondag 13 Juni. En deze is doorgegaan, bijgewoond door heel wat publiek. De Amerikanen hebben (natuurlijk!! ge wonnen. Toch waren zij niet zoo op dreef als andere jaren. Driemaal haalden zij in een inning twee punten en tweemaal een punt, zoodat er nog vier innings met nul eindigden. Bovendien was het Nederlandsche negen tal sterker dan andere jaren. Dat kwam voornamelijk door de opname van den Con- cordia-bowler van den Heuvel. Die heeft verscheidene Amerikanen, die toch meesters met het hout zijn, op drie slag weten uit te krijgen. Zijn clubgenoot Loevenstein moet als achtervanger zijn deel in dit succes heb ben. Die heeft eveneens schitterend staan spelen. De twee Hollandsche punten werden reeds in de eerste Inning behaald. Vrij slaagde erin op eigen slag op bet eerste honk te komen, waarna hif door een verren slag van Bakker thuis kon komen. Bakker bereikte met dien slag het derdë honk en Martens hielp hem binnen. Vrupt bereikte ook eenmaal het eerste honk, waagde echter teveel tusschen eerste en tweede honk en werd uitgetikt. Jammer dat een bal van hem, die in de tribune belandde, eventjes fout ging. Dat hpt spel een vlot verloop had, bewijst wel het feit dat de negen innings in onge veer 114 uur waren uitgespeeld. Slechts één Amerikaan en geen Hollander was er in dien tijd ingeslaagd een home-run te loopen. Op Dinsdagavond ten 7 ure wordt op ver zoek der Amerikanen nogipaals een wed strijd gespeeld, weer op het Ajax-terrem. HET TWEEDE LUSTRUM VAN DEN R.K. VOETBALBOND AARTSBISDOM UTRECHT. Betreffende de feestelijke herdenking van het tienjarig bestaan van den R.K. Voetbal bond in het Aartsdiocees op Zondag 27 Juni a.s. te Utrecht kunnen wij nog volgende bij zonderheden mededeelen. Des morgens om 11 uur gezongen H. Mis in de kapel van St. Joannes de Deo, Maria- plaats, Utrecht. Behalve voor de officieele genoodigden zijn er nog plaatsen in de kapel beschikbaar voor vertegenwoordigers van de bij den Bond aangesloten Vereenigingen. Elke vereeniging kan vijf personen afvaardigen naar deze H. Mis, die wordt opgedragen tot intentie van den Bond. De receptie heeft plaats in een der zalen van Hotel Noord Brabant van 121 uur. De voetbalwedstrijd wordt gespeeld te 2 uur op het terrein van P.V.C. aan de Croese- laan. Een vertegenwoordigend Westelijk elf tal en een Oostelijk elftal uit het Aartsbis dom zullen elkaar dan bekampen. De samen stelling dezer elftallen is reeds gepubliceerd. Teneinde wachten aan den ingang van het terrein te voorkomen, wordt men ver zocht reeds toegangskaarten te koopen, welke verkrijgbaar zijn bij heeren secretarissen van alle R.K. Vereenigingen te Utrecht. Voor Hilversum bij den secretaris E.M.M. Voor Amersfoort bij den secretaris L.I.M. V.I.O. Voor Baarn bij den secretaris Eemland. Voor Montfoort bij den secretaris Mont- foort. Voor Culemborg bij den secretaris For- titudo. Voor Zeist bij den secretaris Saestum. Meerdere kaarten zijn op aanvrage ver krijgbaar Minrebroederstraat 2, tel. 14365. H.H. Secretarissen worden beleefd verzocht gelden opbrengst kaartenverkoop zoo spoedig mogelijk in te zenden Secretariaat Feest commissie Minrebroederstraat 2, Postgiro No. 3526. De algemeene vergadering wordt gehouden in Hotel Noord-Brabant, des middags 4 uur, en zal een eenigszins feestelijk karakter dra gen. Het gezamenlijk diner heeft plaats te 6 uur. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen, kun nen zich opgeven bij den secretaris van het feestcomité, den heer M. Versteeg, Minre broederstraat 2, Utrecht." De prijs bedraagt 3.75 per couvert, welk bedrag vóór 25 Juni 1926 moet zijn ingezonden. Nog kunnen wij mededeelen, dat tot het Eere-Comité zijn toegetreden Mgr. B.. de Wit, Deken van Utrecht. Prof. Mr. P.J.M. Aalberse, Oud-Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid te 's Hage. C.J. Kuiper, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Utrecht. Dr. J.P. Fockema Andreae, Burgemeester der Gemeente Utrecht. A.J. van Schaikj Wethouder der Gemeente Utrecht. A.H. Smulders, Wethouder der Gemeente Utrecht. D. Schuitemaker, Hoofdcommissaris van Politie te Utrecht. Prof. Dr. F. Roels, Hoogleeraar, Utrecht. J.H. Scholten, Deken van het Dekenaat Oldenzaal. W.A. Rademaker, pastoor te 'r Heerenberg. H. Aldenhuysen, Geestelijk Adviseur der Federatie van R.K. Voetbalbonden in Ne derland, te 's-Hertogenbosch. A. H. Kockelmans, Vice-Voorzitter der Federatie van R.K. Voetbalbonden in Ne derland, te Meerssen (L.) Tot slot een verzoek aan de clubs van den R.K.V.B. te Utrecht Behandel de vertrouwe lijke circulaire, U deze week door het feest comité toegezonden, ten spoedigste, en zorg, dat het comité uiterlijk Maandag a.s. in het bezit van Uw antwoord is. Wederom heeft bovengenoemde vereeni ging op schitterende wijze een onderdeel van haar feestprogramma ter viering van haar 40-jarig bestaan afgewerkt. Zondag werd in de Gemeentelijke Bad- en Zweminrichting aan de Kleverlaan onder linge zwemwedstrijden voor leden en ads- piranileden gehouden en hebben ook deze wedstrijden bewezen dat ook het zwemmen door de leden van Concordia goed beoefend wordt. Een talrijk publiek was opgekomen, welke met groote belangstelling de verschil lende verrichtingen gadesloeg en hebben vooral om het nummer gecostumeerd tobbe varen geducht gelachen. Ook werd met groote belangstelling de polowedstrijd tusschen H. V. G. B. uit Haarlem en „Triton" uit Weesp welke op dit feest was ingelascht door de aanwezigen gevolgd. Deze strijd eindigde met 120 in het voordeel der Haarlemmers. De leiding berustte bij den heer T. Dekker. Als juryleden fungeerden de heeren J. Bon- gertsman, P. A. Kok, J. Hop, W. H. Ver- kes cn 't Rooslèot met den heer A.H.J. Knol als wedstrijdsecretaris. De uitslagen der diverse wedstrijden lui den als volgt Hardloopen jongens in het ondiepe bad I. H. Poen, 2. J. de Zwart, 3. P. Bakker 4. P. Eekhout, 5. H. Buter, 6. Chr. Walewijn. Hardloopen meisjes in .het ondiepe bad 1. G. Ostertbün, 2. N. Klein, 3. M. van Straaten. 50 M. zwemmen heeren 1. A. v. d. Zee, 49,1 sec 2. J. Kammeyer, 51,1 sec.3. G Meijer, 53,2 sec. 25 M. borstslag adspiranten a. jongens 111213 jaar 1. H. de Mon in 31,8 sec 2. J. Verkes, 32 sec3. N. Bronkhorst 32,2 sec.b. meisjes 111213^ jaar 1. J. Bos in 30,2 sec 2. G. ter Horst 34,5 sec c. jon gens 141516 jaar 1. P. de Lijster in 23,5 sec2. F. v. d. Booren in 24,5 sec. 3. A. Hop 24,7 d. meisjes 141516 jaar 1. M. Kooyman 26,2 2. L. Huijkman 26,7. 50 M. zwemmen dames 1. A. Sanberg in 50 sec 2. S. de Vries in 54,4 sec 3. J. Bijrij 1 min. 5,2 sec. Polowedstrijd H.V.G.B. (HaarlemTri ton (Weesp) 120. Rust 50. Hinderniszwemmen adspiranten. a. jongens: I. F. v. d. Booren 26,6 sec 2. P. den Lijster 29-1 3. B. v. Dijken 30,3 b. meisjes Want er is een middel dat U kalm maakt en l.a!m houdt, terwijl Uw geest heider blijft behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct Bij Apoth. en Drogisten 1. J. Bos, 37,9 sec 2. M. Kooyman 32,6 sec. Gekost tobbevaren aantal B. 1. Mej. A. Sanberg 2. Mej. A. Wielart. Gem. estafette 4 x25 M. Ploeg A. Sanberg, J. Rus, G. Meyer en Ince in 1 min. 35.8 sc. DE EERSTE TESTMATCH VERREGENT. De eerste Testmatch waarvoor geweldig veel belangstelling bestaat is leelijk aan het verregenen. Zaterdag toen de wedstrijd moest worden gestaakt was Engeland aan 't bat en de stand was 32 voor 0. Maandag is tengevolge van den aanhou dende regen in het geheel niet gespeeld en zelfs indien vandaag het weder goed zou zijn kan zeer waarschijnlijk toch geen be slissing meer worden verkregen. Vr.: Ik heb een huis op contract gehuurd van 1 Jan. 1925 tot 1 Mei 1926 voor 6.50 per week. Door omstandigheden ben ik er 15 Maart uit vertrokken, maar ik hield het sleutelbezit aan mij tot 1 Mei. De huurder heeft 3 April den sleutel bij mij gehaald en het huis verhuurd per 15 April, zonder mij in kennis te stellen. Moet ik nu de huur tot 3 April of tot 15 April betalen? Antw.: Waar de huiseigenaar blijkbaar het contract verbroken heeft, door u niet tot 1 Mei 1926 in het genot van het huis te laten, moest u maar beginnen met alleen huur te betalen tot 3 April, Vr.: Hoe kan men kippenveeren kleuren zooals bij kinderwindmolenjes? Antw,. Wendt u daarvoor tot een goeden drogist. Vr.: Ik heb een koerduif, die al een paar dagen stil op haar stokje blijft zitten met haar oogen dicht en water loopt uit haar bek. Zij eet niets. Is er een middel om dit tegen te gaan? Antw.: Geef haar éénmaal daags een half theelepeltje lauwe sla-olie in en herhaal dit twee dagen. Vr.: Welke is de kortste weg per fiets van Drunen naar Langeraar gem. Ter Aar en hoeveel K.M. is dat? Antw.: Drunen. Heusden, Aalburg. Wijk, Spijk, Veen, Op Andei, Neer Andel, Gies- sen, Rijswijk, Woudrichem, Gorinchem. Gou- driaan. Schoonhoven, Vlist. Haastrecht. Gou da. Bodegraven. Zwammerdam. Langeraar. Afstand 76.5 K.M. Vr.: Is er ook een snelheidsmaximum voor de Rijwielwet in de gemeente Velsen of geldt dit alleen voor de Motorwet? Antw.: Snelheidsbepalingen gelden in het algemeen ook voor wielrijders, dus waar schijnlijk is dit ook het geval met de betref fend bepalingen in de gemeente Velsen. Vr.: Wat is de kortste weg van Heem stede naar Naarden en hoeveel K.M. is dat?, Antw.: Heemstede, Hoofddorp. Aalsmeer, Amstelveen, Ouderkerk. Abcoude. Neder- horst den Berg. Ankeveen. Bussum, Naar den. Afstand 57.9 K.M. Vr.: Bevat de Haarlemsche Politieveror dening een artikel, waarbij hert verboden is een auto voor eigen pand onbeheerd te laten staan? Antw.: Artikel 113 der Haarlemsche Po litieverordening verbiedt alle soorten voor tuigen. onbewaakt ol niet behoorlijk be schermd tegen diefstal, op den openbaren weg te laten staan. Vr.: Hoe kan men zwarte schminkvlekken uit een lila crêpe de chine japon verwijde ren? Antw.: Doop een stuk ammoniakzeep in water en wrijf de vL er heel voorzichtig mee in en spons de zeep met ruim koud water uit. Zorg vooral dat de spons goed schoon is en schoon blijft, anders worden de vlek ken grooter. Zoo noodig roet benzine na- wrijven. Vr.: Hoe kan men theevlekken uit een gabardine regenjas verwijderen? Antw.: Bevochtigen met een mengsel van gelijke deelen glycerine en eierdooier en uitwassen met warm water. Niet te heet opstrijken op den verkeerden kant. Nawrii- ver. roet benzine, Vr.: Mijn huisbaas heeft mijn woning, waarvan ik trouw de huur betaal, zonder mij daarvan kennis te geven, aan een ander verhuurd en mij de huur opgezegd. Mag mijn huisbaas mij nu het huis uitzetten, voordat ik een ander huis heb? Antw.: Uw huisbaas heeft alleen den wet- telijken opzegtermijn in acht te nemen. Heeft hij dat gedaan, dan moet u het huis verla ten. Zelf kan hij u het huis niet uitzetten, maar hij kan daartoe wel de hulp inroepen van den rechter. Vr.: I. Kunt u mij ook de adressen van onderstaande Stoomvaart-Maatschappijen opgeven: Holland-Amerika lijn; Java-China- Japan lijn; Stoomvaart-Mij. Oceaan? II. Waar moet men zich vervoegen om een bewijs van Nederlanderschap of eea pas? Zijn er nog kosten aan verbonden? Antw.: I. Holland-Amerika lijn,, Wilhel- minakade, Rotterdam; Java-China-Japan lijn Het Scheepvaarthuis. Prins Hendrikkade. Amsterdam; Stoomvaart-Mij. „Ocaan". Prins Hendrikkade 145. Amsterdam II. Wendt u daarvoor tot dc afdeeling passen ter gemeente-secretarie, alhier. Vr.: Zeker iemand komt in de maand Februari bij mi) en vertelt mij. dat hij een handel kan koopen, welke 270 zou moe ten kosten, maar daar hij geen geld had, kon ik deel krijgen voor de helft, indien ik het geld gaf. Ik gaf het geld en de handel werd gekocht en bij hem in huls genomen. Nu verkocht hij een gedeelte voor 120 en droeg dit geld in mindering van de hoofd som, 270, af. zoodat er nog voor 150 overbleef aan goederen. Nu komt hij mil vertellen, dat er weer een gedeelte is ver kocht. n.l. voor 45. welk bedrag hii mij weer zou ofdragen in mindering van de hoofdsom, hetgeen hij echter tot heden niet heeft gedaan, terwijl voor de rest een koo- per zou zijn, maar ik zie er echter niets van« terwijl hij nu plotseling is verhuisd naar Amsterdam. Nu wordt door mij vermoed, dat hij het geld, zijnde nog een inkoopwaarde van 150, ten eigen bate heeft gebruikt. Kunt u mij ook zeggen, of dit verduistering is en in hoeverre dit een strafbaar feit is? Waar moet ik mij nu vervoegen om mijn recht en mijn geld terug te krijgen? Antw.: Het is moeilijk uit te maken of er al reeds verduistering is gepleegd. Wij raden u aan. de politie met de zaak in kennis te stellen. leb hei nltstekendate aan te Meden dat iemand wenschen kan, boe tel ie wereld het weten, indien niet adverteert JOHN. P. ROCKEFELLER,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 9