DAAN H0UTK00PER KASSIER EN COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN KWATTAS5 '«W-REEP RENAULT v erkeersongevailen. G. F. H. PASTOOR - HAARLEM De grensregeling van Haarlem ct. Beter dan Goed: DE BESTE DE SPAARNEBANK Kgenda 18 Juni HET EUCHARISTISCH TRIDUÜM VOOR ZIEKEN TE BLOEMENDAAL. Een telegram naar Chicago. Personalia. Besmettelijke ziekte. Gemeemeleijke Dienst Lichamelijke Opvoeding. Verduistering. DE KRINGENWET. Een verouderde wetgeving. Gemengd Koor „Polyhymnia/' Bureau voor Arbeidsrecht. Ongevallen in circus Amar. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap." Onder een kist. Explicateur-verkeersagent. Te Bloemendaal. Personalia. De gronden langs den Zeeweg Van een schadevaring. R. K. Middenstandsvereeniging. Dekens voor drenkelingen. Circus Amar. De nachtveiligheidsdienst huisvest zich in het vereenigingsgebouw der Communsten! Jaarvergadering Nederlandsche Aannemersbond. De schadevergoeding. BURGERLIJKE STAND. VAN ONZE RECHTBANK. 301/a 1591/2 1721/4 ,211 543/4 680 325 1-78 l953/4 '631/, '433/4 Vervlogen illusies. LAATSTE NIEUWS. 314 320 174-5 117 1531/3 46 Intern. Voetbalwedstrijd NederlandDuitschland De „Pittsburg" vertrokken. De Koningin en de Prinses naar Duitschland. Een verklaring van graaf Volpi. Koning Christiaan van Denemarken uit IJsland vertrokken. De schipbreuk van de „City of Napels". De Kristianssen's Nickel- company. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. AAN ONZE LEZERS. Indien gij over de NIEUW® HAARLEMSCHE COURANT «e- vreden zijt, zegt het anderen. Indien gij jn ©en of ander op* zicht niet tevreden zijt *00* teet óns. Sociëteit „St. Bavo" Haarlem's Gemengd koor 8 uur Bestuur Vrouwenbond 2 uur Rederijkers 8 uur ,,Ami- cii a" 8 uur Propagandaclub Volks bord S uur Gecombineerde Besturen PiOLr.vva"k'oond half 8 uur. Sb Je ztisgc zeilen-gebouw Jansstraat 59 Conmissarissenvertfadering 8 uur Bestuursraad half 9 uur. Terrein Middenweg Schoten Circus ..Amar" 10 uur v.m.10 uur n.m. Hotel „Duin en Daal" Bloemendaal, Exoositie Kees Roovers. Hotel ..Dreeizlcht". Concert, 8 uur. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur: Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers- sfraat 36 'Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint Franciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8914 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens Sociëteit „St. Bavo" Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 35 uur. s avond4 van half 8half 9 uur 's Zaterdags alleen van 12 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Eioemhofstraat 1. Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v.m. iC-12 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 8-9 uur, behalve Zaterdag avond. Tel. 11671. R.-K. 'Eevolkingsburcau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Ma'ndag-, Woensdag- en Vrijdag avond. R.-K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marfkavereeniging, Bloemhofstraat 1, Zondags eo Woensdags van 810 uur n.ra gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes die hier geen "tehuis hebben Tc! 11671 St. rüisabcin's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maandags van 2—3 uur. Donderdags van 12 uur. R.-K. ^raatrverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor nic'-lenen van de Derde Orde te richten tot Mevr Coehergh. Ged. Oude Gracht 74. Diusdncs van 2—3 uur. R.-K. Rcclassecrngsvereeniging, afd Haar lem. Eiken Donderdagavond ha'! 9 ver gadering in het gebouw der Sin! Vincen- liusvcr cnigiag, Nieuwe Groenmarkt 22. EER3TE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNEL VERB AND, Centrale Post Telef. 15151 cn verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huisgevel REDDïNGSERlGADE voor DRENKELIN GEN. verstikkings- en electriciteitsonge- vallen Telefoon 10231, ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE, Telefoon 12685 (bij geen gehoor 10392). V oordat de missionaris uit West-Indië Ristermiddag van zijn missielanden den zie^ ken kwam verhalen, deelde pastoor Wil- lenborg mede, dat een telegram met dank betuiging en wederzijdsche goede wen- schen van de zieken op het triduum te Til burg was terugontvangen en als verrassing deelde hij irede, dat nog dienzelfden mid dag een telegram naar Chicago verzonden zou worden, aan mgr. Heijlen, die daar in de de.yan van voorbereiding van het Inter nationaal Eucharistisch Congres vertoeft. In zijn interessante toespraak verhaalde dan de missionaris van den arbeid in zijn missielanden en hij vroeg het gebed en het offer der zieleen opdat het misiewerk goed zou slagen. Dat de zieken daarvoor gaarne hun ve'oed en een offer over hadden, was begrijpelijk. Met evenveel aandacht werden ook de volgende plechtige handelingen, ge volgd en weer was de processie en de ze gen met het Allerheiligste het glanspunt van den dag Enthousiast was een ieder over hét verloop der heerlijke Triduumdagen. Aller sympathie en alleen volle mede werking was daartoe in staat. Het heerlijk slagen dier dagen ia het on- omstootelijk bewijs van het medeleven, dat door allen wordt getoond. Geen, die er alkeerig of zelfs maar onver schillig tegenover kan staan. Ieder, die het Triduum mag beleven, komt onder de beko ring ervan en niemand kan zich aan de ont roering die het wekt onttrekken. Dat hoort men, als men slechta de ge sprekken beluistert, die gevoerd worden na afloop. Ieder is vol bewondering over al het heerlijks dat voor de zieken in de Triduum dagen is bereikt. Vandaag is weer de laatste dag van het Eucharistisch Liefdefeest aangebroken en ofschoon hel den patiënten hard moet val len, dat het Triduum weer ten einde spoedt, zijn allen toch vol vuut Het plechtig sluitingslof zou hedenmiddag de kroon op het heerlijk werk zetten. Benoemd is tot lid en voorzitter van de examencommissie voor de fraaie-handwerken te Amsterdam de heer H. Brants, hoofdin specteur van het L. O. in de vierde Hoofd inspectie te Haarlem. Benoemd is in de examencommissie voor de nuttige handwerken te Amsterdam mej. A. P. van Rijn, leerares aan een bijzon dere kweekschool te Haarlem, wonende te Heemstede. In de afgeloopen week hebben zich alhiei 2 gevallen van diphtheritis en 1 geval van roodvonk voorgedaa®. In het tijdvak 165 Juni zijn in de gem. tweminrichtingen 17085 baden genomen, ver deeld als volgt: OOK 6 P.K. 4-WIELREIV1IVIEN LEIDSCMEVAARTWEG TELEFOON 14596 Klaverlaan: mannen ▼rouwen Abonné's 2475 2210 35 ets. baden - 180 185 ru ets. baden 872 604 Schoolbaden 952 435 Totaal 4479 3434 H ontvaart: mannen vrouwen j'Abonné's 1Z37 739 35 ets. baden 39 47 10 cis. baden 463 231 Schoolbaden 1226 558 Kostclooze baden 2630 2002 Totaal 5595 3577 Door de Apeldoornsche politie is terzake van verduistering van ruim 100 ten na- deele van een firma te Haarlem, aange houden zekere B., die gisteren werd voor geleid voor den officia* "»u justitie *e Zuiphen. Naar aanleiding van de laatste wijziging in de Kringenwet. waarover wij gisteren reeds schreven, hebben wij een onderhoud gehad met den Burgemeester van Haar- Ummerliede en Spaarnwoude, over de be- teekenU van deze wijziging voor dé belang hebbenden in deze gemeente. De Kringenwet is ,kort samengevat, een omschrijving van de verschillende bepalin gen omtrent landerijen, bouwen van huizen en schuren enz., in de nabijheid van forten. In de omgeving van deze versterkingen is het bijv. verboden gebouwen e. d. op te richten, die in tijd van oorlog den aanval lenden vijand tot steunpunten kunnen die nen, Daartce is het terrein verdeeld in drie kringen: de kleine, middelbare en groote kring, Hoe dichter bij het fort. hoe meer beperkingen de verschillende bepalingen opleggen. Zoo is het bijv. voorgekomen, dat een landbouwer verboden werd zijn land aan te plempen, omdat het nieuwe gedeelte van zijn weiland enkele c.M. boven het maaiveld zou uitsteken. Ook tegen het bou wen van hokken, schufen. enz,, werd bijna in alle gevallen bezwaar gemaakt. Op 17 November 1922 richtte het gemeen tebestuur van Haarlemmerliede een adres tot den minister van Oorlog, waarin werd uiteengezet, welke b/emmeringen de bewo ners van deze stad bij de uitoefening van hun bedrijf van de Kringenwet ondervonden. Andere belanghebbende gemeenten werden aangezocht, hun instemming met dit adres te betuigen, met het gevolg, dat van vele gemeenten adhaesie-betuigingen werden ontvangen. De minister zegde toe, dat de kwestie in studie zou genomen worden. Eindelijk, na 4 jaar, 9 Juni j.I. kwam het antwoord van den minister, waarbij verwe zen werd naar hel Staatsblad van 28 Mei 1926 bevattende 't Koninklijk Besluit, dat enkele wijzigingen in de Kringenwet aan bracht. Terwijl deze wijziging voor Naarden de algeffeele ontmanteling bracht, werd het voor Halfweg en orostr. een teleurstelling. Alleen het fort aan de Zwet en aan den Spaarndammerdijk bij Halfweg is opgehe ven; de positie aan de Liede bestaande uit verschillende forten, is van de eerste in de tweede klasse gebracht. Belangrijk zijn de faciliteiten,. die de gemeentenaren van Haarlemmerliede door het besluit hebben verkregen, niet. Hedenavond zou de burgemeester in een bijeenkomst mededeeling doen van de be- teekenis der wetswijziging voor Haarlem merliede. 's Lands defensie laat niet toe. dat meer dere wijzigingen plaats vinden, was het ant woord van den minister. Eenigszins vreemd doet dit antwoord wel aan. De wet dateert van 1853. Men hoeft geen ingewijde in de hoogere militaire wetenschap te zijn, om te beseffen, dat deze Kringenwet absoluut uit den tijd is. Alleen reeds de wereldoor log van 1914 heeft zulk een totale omwen teling in de strategie en de taktiek ver oorzaakt, dat het bouwen van eventueele steunpunten voor den vijand in de nabijheid van forten, gevoegelijk kan worden opge heven, of althans radicaal herzien. Vooral als die wet uitermate belemme rend werkt, zooals het in Haarlemmerliede het geval is. Bovengemeld Koor is uitgenoodigd zijne medewerking te verleenen aan het concert, hetwelk door de vereeniging „Zanglusf' te Amsterdam, Zondagavond a.s. zal worden gegeven in den Medelijken Muziektuin te Alkmaar. Het Bestuur van den Haarlemschen Be- stuurdersbond, verzocht aan Prov. Staten van N.-H., eene bijdrage van 400,per jaar ten behoeve van het door dien Bond te Haarlem gevestigde bureau voor arbeids recht. Dit bureau stelt zich ten doel het verleenen van rechtkundige hulp en bijstand aan on- en minvermogenden uit deze pro vincie. Ged. Staten zijn van oordeel, dat deze materie niet valt binnen den kring der pro vinciale bemoeiingen en zij kunnen daarom geene vrijheid vinden tot inwilliging van het verzoek te adviseeren. Ook de Raad van Haarlem, tot wien een verzoek van gelijke strekking werd gericht, meende zich van het geven van steun te moeten onthouden zeggen Ged. St. Ged. St. geven op grond van het boven staande de vergadering in overweging op het adres in afwijzenden zin te beschikken, schikken Gisteravond had mej. A. L. P. uit Amster dam het ongeluk zich te verwonden aan het prikkeldraad, dat gespannen is tot afzetting van het terrein van het circus Amar te Scho ten. Op verzoek der directie is de Haarlem- sche R. K. Tr. Col. bij iedere voorstelling door eenige leden vertegenwoordigd, die bovengenoemde dame de eerste hulp ver leende. Aan het einde der voorstelling wilde een der stalbedienden over een koord springen met het gevolg dat hij met zijn been tusschen de traliën bekneld raakte en schaafwonden benevens een kneuzing van het bovenbeen opliep. Na voorloopig ter plaatse door de leden der R. Kr. Tr. Col. verbonden te zijn, kon hij zich verder onder medische behan deling der heeren Drs. Lindenbergh amgvan Eekelen stellen. De aanwerving van nieuwe leden siopgecet. Naar men ons meldt heelt het bestuur van bovengenoemde Liederfafel de verdere toe treding van nieuwe werkende leden tijdelijk stopgezet. De toeloop van nieuwe leden is den laatsten tijd zoo groot geweest, dat het koor thans reeds meer dan 200 zangers telt. Bovendien moet het bestuur rekening houden met het feit, dat met het instudee- ren van eenige groote werken reeds dus danige vorderingen zijn gemaakt, dat het voor nieuw-aangekomenen bezwaarlijk wordt zich daar voldoende in te werken. Waar de verhouding der stemmen tevens zeer gelukkig is te noemen, is een verdere uitbreiding niet noodig om een beter en semble te verkrijgen. De verwachting is dan ook voor bet volgend seizoen hoog gespan nen. Ongetwijfeld zal onze oude Liederta fel onder de kunstzinnige leiding van den heer Duvosel haar ouden roem weten te handhaven, zooa! niet te overtreffen. Drie kinderen van den heer H., wonen de Korte Begijnestraat 28, speelden giste ren op een kar voor de fahti»1- van dn firma Gonnerman op de Friesche Varkens- markt. De kar was geladen met drie kisten ijzerwaren. Op een gegeven oogenblik dompte de wagen, doordat twee der kin deren voorop gingen zitten, met het gevolg, dat een der kisten van den wagen gleed. De kist, 200 K.G. zwaar, viel op het derde zoontje, J. II. Nadat een werkman het knaapje bevrijd had, werd het in het kan toor van Gonnerman door een lid van E. H, B. O. verbonden. Daarna werd de jon gen naar het St. Elisabethsgasthuis ver voerd. Zijn toestand was heden naar om standigheden redelijk wel. Aan het politie-posthuis op het Stations plein werd gisterenavond een man ge bracht, die in zoo'n verregaanden staat van dronkenschap verkeerde, dat zelfs de ver keersagent bij den Kruisweg assistentie moest verleenen. Gedurende den tijd dat de agent niet op zijn post was, werd het ver keer geleid door den bekenden explicateur van het theater De Kroon, den heer D. Wessels. Gisteravond 11 uur reed een Ford-auto, komende van den Tetterodeweg tegen de winkelpui van den heer Koelen op den Bloemend, weg. Pui en auto werden lich telijk beschadigd, 't Ongelukje was hier aan te wijten, dat de auto had moeten uit wijken voor een van Bloemendaal komend motorrijwiel. Beide motormenschen scho ven de schuld van zich af. Na lang gerede kavel werd besloten, de politie met het ge val in kennis te stellen en die te laten uitmaken, wie de beschadigde pui en den verbogen slinger op zijn rekening krijgt. Aan de Universiteit van Pennsylvania te Philadelphia werd bevorderd tot „Doctor of Dental Surgery" de heer H. Roozen, tandarts alhier. Men heeft den heer R'oo- zen inmiddels verzocht een assistentsplaats te will enaanvaarden aan de Universiteit van Beyrout (Syrië) doch deze heeft om trent dit Verzoek nog geen definitieve be slissing genomen. De heer J. M. Vorstman, gediplomeerde van de afdeeling Weg- en Waterbouwkunde der Middelbare Technische School te Haar lem, is aangesteld tot betontechnicus bij de Caribbean Petroleum Company ter stand plaats Mene Grande, Hij zal 2 Juli naar Ve nezuela vertrekken. In aansluiting op het reeds gemelde be richt betreffende het vervalldh van de con tracten tusschen de gemeente Bloemendaal en de Erven Van der Vliet omtrent de ex ploitatie van de gronden langs den Bloe- mendaalschen Zeeweg, deelt men ons mede, dat de Èerven Van der Vliet nog steeds in onderhandeling zijn met een derde omtrent de exploitatie dier gronden. Die derde is komen opdagen, nadat de onderhandelingen met de fa. Van Dam afgesprongen waren. Die nieuwe derde heeft nog steeds geen ant woord ingezonden bij de Eerven Van der Vliet, maar daarom mag toch wel gehoopt worden, zoo zeide men ons, dat er nog wel een gunstig antwoord binnenkomt. Zou dit zoo zijn, dan hoopt men verder, dat de ge meente Bloemendaal er in zal bewilligen, dat de contracten verlengd worden, zoodat men dus niet gebonden zou zijn aan den datum van 15 Juni. B. en W. van Haarlem deelden gisteren aan den gemeenteraad mede dat met Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeer polder thans is overeengekomen, dat de ge meente Haarlem en de Haarlemmermeerpol der ieder de helft zullen betalen van de door de N.V. Wm. H. Müller en Co's Alge- meene Scheepvaart Maatschappij geleden schade tengevolge van het aan den grond raken van haar schip, de „Luik 3" in de opening van de brug over de Ringvaart nabij de Fuikvaart, alsmede aan de te dier zake gemaakte kosten. In verband daarmede werd besloten te berusten in de ter zake tegen de gemeente ingestelde rechtsvordering en voor de be taling van de helft der schade met kosten een bedrag van 560 ter beschikking te stellen. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van het bestuur der R. K. Middenstandsvereeni ging, om de leden dier vereeniging op te wekken, morgen in zoo groot mogelijk aan tal de H. Mis bij te wonen, welke om 9 uur aan het Hanze Altaar in de Kathedraal zal worden opgedragen door den Bonds- advjseur rector J. G. Jansen. Door den heer Meyerink van de Reddings brigade was reeds meermalen de aandacht gevestigd op het gemis aan dekens voor het vervoer van geredde drenkelingen. Dezer dagen zijn nu in alle brugwachtershuisjes, op het politiebureau in de Smedestraat en op de politieposthuizen Stationsplein, Am- sterdamsche Poort, Houtbrug en Leidsche NIEUWE GRACHT 57, TELEF. 12066 't Circus Arnar heeft hier te Haarlem aller belangstelling en met recht. De enorme circusruimte was ook gisterenavond weder met een drom van menschen bezet en met uitzondering van enkele in de stalles waren alle plaatsen bezet. Het geen er in Circus Amar wordt vertoond is een dergelijke be langstelling waard. Het overtreft alles hetgeen tot op.heden op dit gebied is gepresteerd. De verschillende nummers liepen ook gisteren weder vlot van stapel en de bezoekers werden van het begin tot het einde bezig gehouden. Jammer echter dat ook gisterenavond de voorstelling weder later begon dan aanvanke lijk was aangekondigd. De ruimte tusschen de verschillende num mers werden door de clowns (Circus Amar heeft er heel wat) op dikwijls geestige wijze gevuld, zoodat eigenlijk van het begin der voorstelling af tot aan het einde, van zelfspre kend met uitzondering van de pauze, geen enkel oogenblik-is waaróp men niet wordt be zig gehouden. Vooral het eerste gedeelte van het pro gramma is vol afwisseling. Zeer moeilijk is het te zeggen wat nu eigenlijk wel het meest ver- meldingswaard is, het eene is in zijn genre nog interessanter en spannerder dan het andere. Zeer bijzondere staaltjes van behendigheid, vlugheid en durf stelde Miss Fillis als trape- ziste ten toon. De bezoeksters van het circus hielden meerdere malen (om de gebruikelijke uitdrukking te bezigen) het hart vast. Miss Fillis viel een warme en welverdiende ovatie ten deel. Het Jockeyrijden door den Heer M. Cour- tault is en blijft, al heeft men dit al meerdere malen gezien, toch altijd een zeer gewaardeerd nummer op een circusprogramma. In het bij zonder wanneer de jockey, zooals dit met den Heer Courtault het geval is, blijkt nog beter op den rug van het paard thuis te zijn dan wij op den grond. De Duivendressuur viel zeer in den smaak. Het is een heel lief nummer en Miss Wool- ford oogstte een welverdiend applaus. Na de pauze komen de wilde dieren in de arena en wordt de avond verder gevuld met voorstellingen van de verschillende dieren, als wolven, hyena's van Afrika, dressuur van leeuwen, tijgers en beeren. Wel angstig is het nummer „De Doods- draad!' waarbij Miss Dagmar Nilson boven de open kooi der leeuwen op een staaldraad heen en weer loopt te kuieren. Een misstap en.... Laten wij hopen dat zulks nooit ge beurd. De temmer (een der heeren Amar zelf, had tijdens deze evolutie zijn beesten ge ducht in bedwang. Ten slotte vermelden wij nog dat het strijk je zeer verdienstelijk werk leverde en bij de verschillende voorstellingen passende nummers ten gehoore bracht. Alles tezamen genomen kunnen wij een bezoek aan Circus Amar ten zeerste aanbeve len. De communisten-afdeeling Haarlem zal haar gebouw aan de Raaks 13 moeten ver laten.. Omdat zij hare financieele verplich tingen niet kan nakomen. D hypotheekhou der liet het gebouw nu verkoopen. Het pand en het daarachter gelegen pand in de Korte Zijlstraat, zijn aangekocht door den Nachtveiügheidsdienst en Contróle, alhier. Gedurende de laatste iaren was dit ge bouw ingericht als geheelonthouderskoffie huis en werden de zalen verhuurd voor hel houden van vergaderingen, waarin o. m, het Plaatselijk Arbeiderssecretariaat altiid zijne vergaderingen belegde. Het zal nu geheel worden gerestaureerd en ingericht voor kantoren en andere 1oca- litciten ten behoeve van voornoemden dients. Tegen Augustus a.s. kan de verplaatsing van de zaak ongeveer worden verwacht. Wat zouden ze in Rusland daarvan zeg gen? De Haarlemsche communisten verdron gen door den vredelievenden en tammen N~- Ktveiliah eédsdi»~vU Plein twee dekens gedeponeerd, waarover men bij het vervoer van drenkelingen zoo noodig kan beschikken. In de brugwachters huisjes zijn de dekens verpakt, terwijl op de politiebureaux men voor dit doel nette houten kistjes heeft laten maken, waarin zelfs de kamferballetjes niet ontbreken. Zitting van Donderdagochtend. Vervolg van pagina 3. eerste blad. De voorstellen. Hedenmorgen te half 10 uur werd de ver gadering voortgezet. Zij was evengoed be zet als die van gisteren. Het eerst werd aan de orde gesteld het; Voorstel Apeldoorn betreffende ophef fing borgstelling. Wordt besloten overeen komstig het besluit in zake het voorstel hoofdbestuur. Voorstel Alkmaar dat artikelen, ingezon den namens een afdeeling en behoorlijk door het dagelijksch bestuur van die afdee ling onderteekend, in de „Aannemer" moe ten worden opgenomen. Het hoofdbestuur ontraadt dit voorstel aan te nemen. Het wordt verworpen met 220 tegen 13 stemnwm. Voorstel Alkmaar tot meer actief optre den tot het verkrijgen van recht voor den aannemer in het algemeen. Alkmaar beschouwt haar voorstel als in getrokken, in verband met het gisteren genomen besluit betreffende de be sluiten en het vervallen der borgstelling. Voorstel Gouda, ter verkrijging van her ziening van de Algemeene Voorschriften van Waterstaat, die veranderd zijn. Het voorstel wordt aangenomen, met de bepaling er bij dat het hoofdbestuur het volgend jaar met voorstellen zal komen om Bin. besluiten geldig te doen verklaren voor alle werken van openbare besturen. Besprekingen. Bespreking omtrent de toepassing der paragrafen 475 en 495d. der Algemeene Voorschriften van Waterstaat. Bespreking van het rapport Dver:* a. Bindend verklaring van collectieve ar beidsovereenkomsten; b. Medezeggingschap; c. Publiekrechterlijke bedrijfsorganisatie, uitgbracht aan het bestuur door een Com missie uit den Bond. Gouda brengt hulde aan de commissie voor de samenstelling van liet rapport. De voorzitter wiist op de belangrijkheid van het rapport en hoeveel arbeid er aan is besteed. Het wordt den leden ter studie ernstig aanbevolen. Verder wordt het rapport niet behandeld. Als plaats waar het volgend iaar de ver gadering zal worden gehouden werd het Gooi aangewezen. De afdeeiingen Hilver sum, Bussum en LarenBlaricum, hadden daartoe een uitnoodiging gezonden. Het laatste punt der agenda was een causerie van den her mr. Ph. J. van Vliet over de arbitrage-clausules in de bestekken. De vergadering volgde met groote aan dacht de technische verhandeling en gaf van haat ingenomenheid er mede blijk door een warm applaus. Nadat de voorzitter zijn dank aan den spreker had betuigd, werd de rondvraag gehouden, waarna de vergadering werd ge sloten. On hall 1 werd geluncht; de lunch was aangeboden door de afdeeling Haarlem. De autotocht. De clou van den dag was ongetwijfeld de groote autotocht, welke in den middag is gehouden en eveneens door de Haarlem sche afdeeling was aangeboden. Gedeeltelijk in auto's en gedeeltelijk in bussen, werd de verrukkelijke tocht ge maakt. Jammer dat het weer zoo „heiig" was. In drie ploegen van 100 personen werd het „Kopje" beklommen. Met een grooten omweg langs de Ruïne van Bredcrode, dcor Haarlem ging het naar Groer.endaal, waar men weder uitstapte en de thee gebruikt werd. Over Vogelenzang reed men naar Zandvoort terug. Congre* werd besloten met een ge meenschappelijk diner ip het Kurhaus, ge volgd door diverse attracties. De talrijke congresgangers zullen onge twijfeld een zeer aangename herinnering aan hun verblijf in Zandvoort bewaren, waartoe de onbekrompen gastvrijheid van de afdeeling Haarlem veel heeft bijgedra- gen. Om dan ook met de Regelmgs-Commissie te spreken herhalen wij haar slotwoorden; EN OP IS DE „PEER", SMAAKT ZIJ NAAR MEER?" Ged. Staten van Noord-Holland zullen ter voldoening aan het verzoek van den Minis ter den gemeentebesturen van Haarlem en Heemstede om advies toezenden een door hen ontworpen bepaling betreffende de schadeloosstelling door Haarlem aan Heem stede te betalen. Ondertrouwd: 17 Juni: J, H. Kuijken en J. C. Vessies; J. F. M. J. Verdonk en J. Willebrands; R. C. Huge en H. Krelt; A, Swaall en A. A. M. Snoijink; B. J. Man en J. Heijboer, Getrouwd 17 Juni: A. Hazevoet en S. Storm; H. J. van Dijk en J.Meerburg; H, M. Hartman en F. W. Bippes; - H. M. Sanders en J. C. Boersma; J. Fortgens en C. E. Lindeman Geboren: 14 Juni: C. W. Dekkerv. d. Bent d. 15 Juni: W. H. P. M. v. Waard Koeleveld d. M. C. M. KnabFanter z. M. JacobsGast d. 17 Juni A. v. DuinAdvocaat d. Overleden 16 Juni: P. W., 12 d., z. v, C. J. Willemse, Oost Indiëstraat. Kindermoord. Mej. D. D. uit Krommenie moest heden morgen terecht staan voor het plegen van kindermoord, op haar eigen pasgeboren kind. De Officier van Justitie eischte tegen de verdachte die niet gehuwd was 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Bloembollendiefstal. De gebroeders v. S. hadden op een schoo- nen Meimorgen in de omgeving van Benne- broek een» paar duivenbloemen afgesneden en meegenomen, een en ander ter waarde van 50,—. In Amsterdam had men de flo ra-producten verkocht. Als reden gaven zij werkeloosheid op. Daar beide verdachten recidivisten waren vroeg de' officier voor ieder hunner 6 maanden gevangenisstraf. Mr. v. Dam pleitte clementie. Over 14 dagen uitspraak. Verduistering J. D., wonende te Haarlemmermeer stond terecht terzake dat hij als kommies der Rijksbelasting in December 1925 en Maart 1926 respectievelijk bedragen van 26.en 30 die' bij had geïnd in zijn huishouden heeft verbruikt, daar de ziekte van zijn vrouw groote onkosten met zich mede bracht. Verdachte droeg het geïnde geld steeds af aan een commies, die de kwitan ties ook moest teekenen. De verdachte had echter zelf de kwitanties geteëkend. Na tüurlijk was de verdachte thatis zijn be trekking kwijt geraakt. De Officier van Justitie meende dat een ernstig misdrijf gepleegd was, vooral ook omdat er meerdere van deze diefstallen door verdachte gepleegd zijn en eischte maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. T. A. M. A. van Löben Seis viel vooreerst de dagvaarding aan en meende dat op de uitgebrachte dagvaarding geen veroordeeling kon vol gen. Niettemin pleitte de verdediger ten slotte voor clementie en wees op de afwijkingen in verdachtes geestvermogen, en zou gaarne gezien hebben, dat er een rapport van de reclasseertnt? over hem was uitgebracht. Verder meende spr. dat verdachte reeds ge noegzaam gestaft was door zijn ontslag, en vroeg vrijspraak. Re- en depliek volgden. Uitspraak over 14 dagen. 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 iïi Nederl. 1917 7% N.-I. 1921 A.. N.-I. 1923 D.. Holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend Mij. „Nederland".. Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A Java Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij... Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id Comp. Merc. Arg Poerwoderjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi SiLu Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails limon Anaconda Wabash Comm. Maxwel I0113/ie 1031/16 99x/8 100"/16 10 4-1 4 27 411/< 1411/, 85*/, 1511/, 98*/, 1811. 4021/2 1371/4 91/4 1731/, 163.50 6 l05l/2b 418 3851/2 412 3173/4 323 172 276 3841/j 114 '53 'L 953/4 45l3/16 5 I01*3/i6 '031/i6 991 u 10013116 1041/4 - 172 Wie van een luxe badplaats Bloemendaai heeft gedroomd en van een kostelijke allés naar het strand, moge nu deze illusies* laten varen, want voorloopig zal van die pilannen wel niets komen. Onze courant bracht gisteren het bericht dat de Erven v. d. Vliet niet zijn ingegaan op de door de gemeenteBloemendaal voorgestelde overeenkomst en daarmede is de leans om langs den Zeeweg te bouwen en aan den kop daarvan eenkroon van luxe hotels te vestigen voorloopig van de baan. Men kan dat betreuren omdat de in uitzicht gestelde plannen een werkelijk fantastieste toekomst voor Bloemendaal en voor deze heele streek beloofden,'maar anderen, natuur liefhebbers, zullen het prijzen dat de Zeeweg als ongerept stukje natuur behouden blijft- De Zeeweg is de mooiste weg van Europa ge noemd. Dat zal- wel overdreven zijn, maar ongetwijfeld' is hij schoon. Of het bezit niet erg kostbaar is, is een andere vraag. Elke week kost die weg als we ons niet vergissen aan de gemeente Bloemendaal rente, aflos sing en onderhoud medegerekend een 200, waartegen geen inkomsten gebóekt worden. In Bloemendaal vindt men dat bezit te luxueus en 't is de vraag of dat mooie stuk je natuur dus op den duur behouden kan blijven. Het gemeentebestuur voelt er niet voor en ook de Erven v. Vliet niet. Zoodra de kans schoon is, zal het terrein langs den Zee weg productief worden gemaakt. Dat het nu nog niet gebeurde ligt vermoedelijk alleen hieraan dat de gemeente Bloemendaal te veel wilde plukken. Dat convenieerde de exploi tanten niet en deze zullen nu vermoedelijk een gunstiger tijd afwachten. Er schijnt nog een kleine kans te zijn dat er een kooper voor de gronden op daagt, maar die kans is wel heel gering. AMSTERDAM, 17 Juni. Naar wij verne men is de internationale voetbalwedstrijd NederlandDuitschland, welke in het Sta dion te Amsterdam gespeeld zal worden, op 31 Oct. a.s. vastgesteld. AMSTERDAM, 17 Juni De Amerl- kaansche kruiser „Pittsburg" is hedenmor gen uit de haven alhier vertrokken. APELDOORN, 17 Juni. H. M, de Ko ningin en de Prinses zullen Zaterdagavond a.s. te kwart voor acht van 't Loo naar Arnhem vertrokken om te 9.23 per trein de reis naar Duitschland voort te zetten. ROME, 17 Juni. Graaf Volpi heeft irt zijn antwoord op een interpellatie ontkend, dat de regeering millioenen lire heeft ge bruikt, om den wisselkoers te redden- H'l verklaarde dat het totaalbedrag dat op dc markt was geworpen om de lire te sta- biliseeren, 3 millioen dollar bedroeg. KOPENHAGEN, 17 Juni, Koning Christiaan en Koningin Alexandrine van Denemarken hebben hun verblijf in de hoofdstad van IJsland, Reikjavik gisteroch tend beëedigd en zijn aan boord van den kruiser Niels-Juel naar Akureyii vertrok ken. TOKIO, 17 Juni. Gemeld wordt, thans de heele bemanning van den veron gelukten stoomer „City of Napels gered is- OSLO, 17 Juni. Een nieuwe nikkel maatschappij zal gevormd worden om de zaken verder te voeren van de Kristians- sen's Nickel Company. De nieuwe 'maat schappij zal een nieuw kapitaal van 1.400.000 kronen hebben. 17 JUNI 211 86 ÉERSTE KOERS LATER KOERS 681.2 BERLIJN 1 59.30 59.28 325 PARIJS - J.12 7.10 196 BRUSSEL 7.22 7.25 164 1441/2 WEENEN*, 35,20 35,— 144i/2 LONDEN R 12.12 12.1 l3/i STOCKHOLM 66.70 66.70/ 397 KOPENHAGEN 66.10 66.- I391/, 55.35 93/g OSLO 55.45 !723/4 BAZEL I 48.21 48.25 162 2.49*/i6 6 NEW-YORK 9 2,491/g ROME f 1 9.05 "9.10 415 7.40 376 PRAAG 7.421/2 408 WARSCHAU 25.— 28.- 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2