IS! u ANDËRS DAN ANDERE „ST. WHLIBR0RDUS" S Dit nummer bestaat uit 24 bladzijden, waaronder bet geïllustreerd Zondagsblad In acht Matlzpen. Voornaamste Nieuws f125.- f50.- Leekepreeken. Het Internationaal Eucharistisch Congres teChicago. \yrs0s «Mi üi Voor eenlgsztns belangrijke i>e~ dragera a deposito, verstrekken wif desgewenschl onderpand i! mm Zaterdag 19 Juni 1926 50&te Jaargang No. 16279 Ir! ELF MSLLIOEN GULDEN DE AARDBEIEN-EXPORT NAAR ENGELAND. Examens L. O. PASTOOR J. H. M. PEEPERKORN. in dit nummer. J. J. WEBER ZOON Koningstraat 10 Haarlem. De abonnementsprijs bedraagt vooi Per week 0.25 Haarlem en Agentschappen: Per kwartaal3.25 franco per post per kwartaal bij Vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. COURANT Bij contract belangrijke korting AdverlentiëD 35 cent» per regel Advertentiën tusschen den tekst, als ingezonden tnededee'ing, 60 ct per regel; op de le pagina's 75 ct per regel. Vraag- en aanbod- advertentiën, 14 regels 60 ct, per plaatsing, elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling. Alle a bonne's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7KI1 bij een ongeval met fCI bij tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: luvtlU» verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen: w Uw" doodelijken afloop: eei verlies van een hand, een voet of een oog: bij verlies van een duim of wijsvinger: bij 'n breuk van tl fl been of arm: 1*U» bij verlies v. een andere vinger. 143. DE FAAM. Reeds de oude Romeinen wisten het en legïlen de levenswijsheid in een spreekwoord Vast: de faam groeit al gaande van mond tot mond. Deze waarheid is al zoo oüd als de we reld, evenals b.v. deze. dat hoogmoed komt voor den val. Maar zesduizend jaren zijn nog niet voldoende geweest om den mensen Zulke levenslessen te doen leeren en er Practisch nut uit te trekken. Zie maar eens. hoe de faam. nog altijd groeit, hetzij ze boozen laster of overdreven lof op haar kleurige vleugels draagt. De Wenschheid is als de beweeglijke bevolking van een groote stad: een jongen werpt een steen in het water en blijft over de brug leuning hangen. Dadelijk groepen tien- hon derdtallen nieuwsgierigen om hem heen. De een heeft een plons in het water gehoord en zijn buurman zegt, dat het wel een kind zal zijn. dat in het water is gevallen; en de juffrouw daarnaast zegt tot haar buurvrouw, dat „men zegt", dat er een kind verdron ken is en in de tweede rij weet men een paar minuten nadien, dat er werkelijk een drenkeling is. En let op en blijf nog tien minuten staan: in de achterste rij kunt gil hooren hoe oud het kind is, van welk geslacht en uit welke buurt, hoe groot het gezin, waar het uit voortkomt en wanneer het begraven wordt. Zooals de steen een kuiltje maakte in het grachtwater bij zijn Val en het kringetje een tweeden en derden cirkel trekt tot ontelbare wijde kringen om zich heen, zoo heeft de faam zich in weinig tiids verpreid; een loos gerucht groeide tot een deerniswekkend ongeval. Maar meestal is de vruchtbaarheid van de faam minder onschuldig dan de groei van een vallenden steen in het water tot het lijk van een kind dat niet bestaat of het rinkelen van een brandschel tot een vuur zee, die enkel in overspannen verbeeldingen vlamt. De faam is maar al te vaak boos aardig en verwoestend, wanneer dei kiem van den laster groeit tot een wijd gespan nen netwerk, waarvan begin en einde niet meer te ontdekken valt; of wel ze is ge vaarlijk in misleidenden lof. Wie zal de geknakte lévens tellen, die lichamelijk en geestelijk aan de booze faam ten offer vielen? Onder de zenuw-geschok- ten. in de overvolle krankzinnigengestich ten is het percentage groot van hen, die machteloos geworsteld hebben tegen den greep van den laster. Uit wraak, doch meest al uit lichtzinnigheid kwam hun naam in een kwaad gerucht. Zij weiden vermeden, zagen eenmaal bevriende en hartelijke kameraden koud en schuw worden en wanneer de re den van die vervreemding hun bleek, was het meestal te laat. Dan was het niet mo gelijk meer na te sporen, waar het zaad van den laster werd uitgestrooid, het was voort gewoekerd in alle kringen, door heel den tuin der samenleving, waarin zij zich bc-. Wogen. Hun crediet werd geschokt en hun zaken gingen ten gronde; of wel hun nuam was bezoedeld en zii konden een eervolle Positie niet langer blijven bekleeden, of wel hun huwelijksgeluk lag in scherven Maar niet enkel boosaardige of vernie lende kracht, ook bedreigend of verwoestend kan de faam zijn door het steken van de loftrompet. Daar komt een wonderdokter in een stad. De faam is hem reeds vooruitgevlogen; de hera-uten van onren modernen tiid: de an nonces in de dagbladen, de schreeuwende, felkleurige plakkaten op de reclamezuilen, hebben zijn komst en zijn roem vooruitge- bazuind. In de harten van zieken en gebrek- kigen herleeft de hoop op beterschap; wat de knapste geneesheeren niet hebben kun nen bereiken, zal de man doen, die gevlogen kemt op de vleugels van de faam. Van alle kanten worden kreupelen en lammen aan gedragen; komen gebrekkigen aangestrom peld; doovenen stommen hepen genezing te vinden. De faam heeft een geloof en ver trouwen in den onbekende gevéekt 'als in een van den hemel gezondene. De geschiedenis van wonderdokters is al eeuwen oud. Als natuurverschijnselen komen zij telkens terug: duiken plotseling op en verdwijnen weer even snel. In een wereld stad hoort men even hun naam, in een Provinciestad hoort men hem naklinken, in een dorp blijft hij wat langer hangen.. En op zijn zegetocht strijkt de handige reclame maker overal de klinkende rijksdaalders op, suggereert hier en daar een zenüwzwakke om eenige seconden zonder krukken te staan: de roem van den man. die een lamme ge nezen heeft snelt hem in het volgende dorp vooruit, maar het bericht, dat de genezing slechts een zeer tijdelijke was, bereikt me mand meer De telkens weer terugkeerenle geschiede nis van den wonderdokter is een vrij on schuldige; met eenige guldens en een dag teleurstelling heeft men zijn lichtgeloovig- heid betaald. Maar hoeveel bitterder is vaak de ervaring van hen, die als slachtoffers val len van raadgevers en helpers, welke zich listig een naam hebben weten te verwerven als deskundige op eenigerlei gebied. Zoo gemakkelijk een goeden naam lichtzinnig door het slijk is te halen, zoo moeilijk 'ja nog moeilijker valt het dikwijls een onrecht matig verkregen reputatie neer te halen. Met taaie hardnekkigheid houden allerlei financieele, industiieele. politieke en etische kwakzalvers hun valschen roem staande: geen waarschuwingen van beter wetenden, van eerlijke en rechtschapen menschen hel pen, omdat de gewetensvolle man het altijd tegen den schurk moet afleggen. Ontmaske ren is de moeilijkste en ondankbaarste taak. Jaren lang kan een gewetenlooze onder het masker van deskundigheid van onbaatzuch tigheid. zelfs van vroomheid grijnzen en zijn lichtgeloovige slachtoffers uitlachen. Zoolang hij met sluwe behendigheid maar vasthoudt aan het devies, dat de wereld bedrogen wil worden, zal de valsche faam alle aanslagen op zijn vermomming blijven afweren. De valsche faam, ze is hardnekkig. Nog deze week zijn wij er op treffende wijze aan herinnerd bij de herdenking van den drie honderdsten sterfdag van den meest Hol- landschen schilder onder de wereldvermaar de Hollandsche meesters. Jan Steen, hoe weinig leeft zijn naam onder ons volk. Tot Rembrandt den grootmeester, zien allen op; ook de minst ontwikkelde noemt zijn naam met 'ontzag en eer. Maar de groote Leide- naar leeft in den volksmond niet anders dan in desmalende kwalificatie: 't is me daar een huishouden van J*n Steen! Reeds zijn tijdgenooten hebben de kiem voor zijn kwa den paam gelegd. Onbegrepen en door wei nigen gewaardeerd, door niemand tijdens zijn leven ook maar in de verte erkend als den raskunstenaar, die als geen andere schil der zijn tijd en 't karakter zijner tijdgenoo ten heeft begrepen als een weergaloos knap teekenaar en onnavolgbaar colorist, heeft hij onbewust geleden van de kwade faam. Realist, zooals al zijn intens evende tijdgenooten, heeft hij de slordige binnenkamers van onze slecht ge huisveste voorvaders, de kleine, maar ru moerige festijnen der burgers, met meester lijke raakheid weergegeven, zoodat wij ner gens beter dan van zijn doeken het dage- lijksch leven van dien tijd kunnen aflezen. Maar de volksmond vereenzelvigde de af- majer van die huiselijke wanordelijkheid, van de dronkemansgelagen, kijvende en twis tende klein-burgers en achterbuurtvrouwen al spoedig met het persoonlijk leven van den schilder zelf. Wie het zóó goed wist te ver tellen, zou zelf wel niet anders zijn geweest. Dat een man, die ontroerend schoone kin derportretten schilderde zelf een fijn gevoelig mensch moest zijn, dat begreep de massa niet. En de praatjes, welke zich reeds bij zijn leven rondom zijn naam uitsponnen, wer den na zijn dood door lichtzinnige ffcnecdo- ten-schrijvers tot „geschiedenis" gemaakt. Twee eeuwen waren noodig om den eersten Nederlander te doen opstaan, die het waagde een goed woord voor den mensch Jan Steen te spreken, den man, die jaren lang in trouw de dochter van zijn leermeester lief had en werkte voor zijn gezin. En nog een halve eeuw zou het duren eer althans voor de we tenschappelijke wereld aan Jan Steen als mensch was recht geda&n en de historische Zal de Liede- en of de „Slokop"-molen v verdwijnen De vorige week schreven wij, dat het voortbestaan van den Liede- en/of den ,,Slokop"-molen ernstig werd bedreigd. Im mers, onderscheidelijke ingelanden van den Vereenigden Binnenpolder hadden reeds herhaalde malen geklaagd over de onvoldoende afwatering, vooral wat be treft het laagst liggende gedeelte van den polder in Houtrak, bij de Vinkebrug. Het gebeurde meer dan eens, dat bij vele re gens en vooral in den winter ettelijke bun ders weiland dagen en dagen onder water stonden, wat natuurlijk zeer nadeelig is RME RAA BAIMÜ laster was neergehaald. Nu, drie honderd jaren na zijn dood, geeft het Nederlandsche volk eindelijk in zijn geheel den lof, welke aan den tweeden Rembrandt toekomt. En nog zal het jaren duren, eer deze schilde: in de nagedachtenis van zijn volk staat, zoo als daarin een kunstenaar van zijn hoogen rang leven .moet. Ziedaar de hardnekkigheid van de kwade faam. Zou Jan Steen's tragische historie in staat zijn om een nieuw geslacht te brengen tot meer voorzichtigheid bij het vernemen van lasterlijke en neerhalende of bij het hoo ren van sensationeele en hemelhoog verhei- fende geruchten? Ik durf het niet hopen. De mensch gelooft nu eenmaal gaarne kwaad van wien hij kent, snuift den lof van den onbekende .in, ontvangt den vreem deling, wjen de faam vooruit vliegt, met open armen. Wie in een kwaad gerucht staat, schudt den laster niet van zich af; en wie 'eenmaal ■als een profeet gedoodverfd wordt, men ge looft hem, ook ai druipen de leugens uit zijn mond. En eerst dé geschiedenis doet ovei beiden rechtna hun dood. Maar moge de massa al onverbeterlijk zijn, een les, die maant tot voorzichtigheid in het oordeel over zijn naaste, zal toch al licht hier of daar nog een goed oor vinden. Van den enkeling uit moet de beterschap komen! HOMO SAPIENS. voor de landerijen. In de dezer dagen te Haarlem gehouden ingelanden-vergadering, waar alleen over deze aangelegenheid werd gesproken, werd uitvoerig van gedachten gewisseld. De vergadering was vpij goed be zet. Het liet zich aanzien, dat er twee stroomingen waren, een vóór en de andere tegen, motorische bemaling. Tenslotte werd het voo-stel van het bestuur om tot moto rische bemaling over te gaan met 67 tegen 28 stemmen aangenomen, zooals wij reeds meldden. Uit de beraadslagingen bleek, dat de mo len „Slokop" nabij Spaamdanr, intact zou blijven, zoodat die geen verandering onder gaat, echter de molen aan Haarlemmerliede zal niet meer als wattrgemala worden ge bruikt. Naast den Liemolen zal dan een gebouwtje i worden geplaatst, waarin een motor zal worden gebezigd. Over de wijze van bemaling werd ook nog beraadslaagd. Algemeen was mén van -oordeel dat elec- triscbe bemaling te duur zou worden, voor een ruwoliemotor voelden de ingelanden 'meer. Besloten werd nog, dat aan den Lie molen niets zal en mag gedaan worden, zonder de ingelanden-vergadering daarover te hebben gehoord. De polderlasten zullen in verband met dit besluit iets worden ver- .hoogd, maar toch niet noemenswaardig. Dë Houtrakkerboeren hebben het er voor over, hetgeen te begrijpen is. Tenslotte kunnen wij nog mededeelen, dat het bestuur uitgej noodigd is met schriftelijke voorstellen te komen omtrent de motorische bemaling, hetgeen nog wel eenigen tijd in beslag zal nemen, zoodat er dit jaar nog wel niets van zal komen, M|i Wmm 1?' Morgen, Zondag 20 Juni, zal te Chicago het 28ste Internationaal Eucharistisch Con gres geopend 'worden. Millioenen harten in heel de Katholieke wereld zullen meekloppen-met de heilige geestdrift, welke de gelukk^e deelnemers in de Amerikaansche groot-stad op den dag van morgen zal bezielen. Aan een feest van godsdienstig geloof en Godsovertuiging kan ieder deelnemen; geen plaats of tijdruimte is daarvoor een beletsel. En zoo zal het Eucharistisch festijn, oetwelk daar over den oceaan gevierd gaat worden, waarlijk een internationaal feest zijn. Wij, Nederlandsche Katholieken, zullen daaraan zeker intens kunnen deelnemen, onder den onuitwischbaren indruk als wij nog zijn van het groote gebeuren, hetwelü de laatste maal in ons eigen land, in de hoofdstad Amsterdam, plaats greep. Voor zoover mogelijk, zullen wij onze lezers door dagelijksche berichtgeving in woord en beeld van het congres te Chicago op de hoogte houden. Hierboven vindt men een afbeelding van het geweldige Stadion, waar straks te Chicago aan den Koning Christus de hulde in Zijn Allerheiligst Sacrament zal wor den gebracht. Op een andere pagina geven wij verder een prachtig, serie foto's betrekking heb bende op het Congres. Hieronder laten wij den tekst volgen van de breve, door Z. H. den Paué eigenhandig onderteekend en gericht tot Kardinaal Mundelein, het schrijven, waarmee het congres,morgen zal geopend worden; Uit in den laatsten tijd door ons ontvan gen officieele brieven zoowel als uit tal van in de pers verschenen berichten, is Ons ge bleken met hoeveel vurigheid en op hoe onbekrompen wijze, de Katholieke wereld zich opmaakt om toebereidselen te treffen voor het in Uwe stad te houden Eucharis tisch Congres. Door den ijver Uwer devotie voor het H. Sacrament en door den geest die Uw volk bezielt, welke thans tot de edelste en grootste hoogten worden opgevoerd, zullen deze gewijde plechtigheden het succes heb ben dat allen er van verwachten. En terecht; want, zooals Gij voor Uzelve weet, geldt het hier de zaak van den vrede- minnenden Koning van allen, menschen zoo wel als staten, die alleen, daar Hij de Schepper en Schenker van alle goeds is, niet slechts den menschen heil en vrede, doch ook voorspoed en zaligheid aan de volken kan brengen. Bevorder derhalve dit groote werk, dat zoo innig verband houdt met het algemeen welzijn. En daar gij zoo vuriglijk wenscht dat de Vader aller Geloovigen tegenwoordig zal zijn bij de viering eener zoo blijde gebeur tenis, hebben wij, ten einde de geestelijke weldaden te vermeerderen, en om de plech tigheid nog schitterender te doen zijn, Onzen geliefden zoon Kardinaal Giovanni Bonzano gezonden, die ons met plechtigen ritus zal vertegenwoordigen, het Congres in Onzen naam zal presidearen en aan zijn ceremo niën _al deelnemen. Ook hebben Wij hem, ten einde nog duidelijker blijken van Onze welwillendheid te geven, geschenken toevertrouwd, die hij U zal overhandigen. Terwijl wij, geliefde zoon, U en Uw mede werker welverdienden lof brengen, bidden wij dat Onze Heer Jezus Christus, de bevor dering van Wiens verheerlijking door U zoo vuriglijk wordt nagestreefd U alle noodige hulp moge verleenen. Moge de Apostolische Zegen dien Wij, ge liefde zoon, U en de Uwen zoo van ganscher harte schenken, de voorbode van deze gaven des Hemels zijn. Verzekering Maatschappijen is de Verzekerings-Maatéchappij f - VERZEKERD KAPITAAL RUIM Zij besteedt een groot deel der Netto-Winst aan Zieke en Zwakke Verzekerden, Thans worden er ZES Patiënten in Sanatoria ver pleegd. Ons streven is aan dit verplegingswerk de grootst mo gelijke uitbreiding te geven. Door Uwe verzekeringen te sluiten bij „St. Vyillibrordus" helpt U ons, ons doel bereiken. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Directie, Catharijnesingel 48, Utrecht, en door hare Vertegenwoordigers De aankomst van den, Kardinaal-Legaat. Donderdagmorgen, om 11 uur is Zijne Eminentie kardinaal Bonzano, de pauselijke legaat naar het hier te houden 28ste inter nationaal Congres, met een groep andere kardinalen en vele hoogwaardigheidsbeklee- ders in den rooden kardinaalstrein op het Centraal stafion te Chicago aangekomen, seint de bijzondere correspondent van de „Mbd." Onder de groote volksmenigte, die in de omgeving van het station was sameng™ stroomd om den hoogen afgezant des Pau sen met zijn gevolg ^eerbiedig te begroeten, heerschte groote geestdrift. Op het pqrron waren ter begroeting van de hooge gasten aanwezig; Z.Em. Kardinaal Mundelein, aartsbisschop van Chicago; de burgemeester der stad en tal van kerkelijke en burgerlijke autoriteiten, waaronder mgr. Eras, de procurator te Rome van het Ne- delandsch Episcopaat; delegaties van reli- gieuse orden en alle pastoors van Chicago. Voorts waren ook vertegenwoordigd de rid ders van Columbus. Muziekkorpsen deden de lucht van hun feestelijke welkomstklanken, trillen, de lo"- comotieven lieten haar stoomfluiten wei'- ken, de zware stemmen der klokken ver kondigden plechtig aan heel Chicago's bur gerij, welk een hooge eer haar stad te beurt viel. Het volk, dat zich in. de buurt van het station had samengedrongen, hief bij de aankomst van den Pauseiijken legaat een enthousiast gejuich aan. Kardinaal Bonzano schreed, na den trein, die hem'hier heengevoerd had, verlaten te hebben, zegenend voorwaarts. Fotografen verdrongen zich om van den Prins der Kerk, cfie als vertegenwoordiger des Pausen, plechtig zijn intrede deed bin nen de stad, waar weldra in allen luister het internationaal congres gaat gehouden worden, de beeltenis vast te leggen. Kardinaal Bonzano en lcardinaal Munde lein namen in een open auto plaats. In plechtigen stoet reden zij naar de ka thedraal, die voor deze gelegenheid schit terend was versierd. Nadat de prachtige stoet in de kathe drale kerk was aangekomen, vingen daar indrukwekkende plechtigheden aan. Kardinaal Mundelein besteeg den kansel om kardinaal Bonzano als afgezant des Pau sen te begroeten. In ontroerende woorden herinnerde hij er aan, hoe de kardinaal-legaat 'n oud-vriend was van het diocees Chicago en van de Vereen. Staten en hoe 'nij indertijd tegen woordig was bij de Requiem-mis van den vorigen aartsbisschop van Chicago. De kardinaal-legaat bracht aan kardinaal Mundelein namens den Paus het pallium en hij wijdde het groot-seminarie in. De geschiedenis van het Katholiek Chica go, aldus kardinaal Mundelein, kon niet ge schreven wprden, zonder dat de naam van van kardinaal Bonzano daarin een eere plaats innam. In aansluiting aan hetgeen wij Donderdag meldden, kunnen we thans mededeelen, dat de veilingbesturen te Beverwijk een over eenkomst hebben gesloten met de Engel- sche Scheepvaartmaatschappij L. M. S., welke booten op Amsterdam varen. De schepen zullen bij hun uitreis, in de haven van het Hoogovenbédrijf meren, om aardbeien te laden en wel op Dinsdag en Zaterdag. Hoogstwaarschijnlijk zal, wanneer de aan voer van aardbeien voldoende is, op 29 Juni a.s. worden begonnen. BEVERWIJK, 10 Juni. (Bisschoppelijke Kweekschool). Geslaagd; W. Overtoom, W. Rupert, A. Twisk, Th. Termeer, J. Vroom- hof, H. Verbeek. Dinsdag herdenkt de Zeer Eerw. Heer J, H. M. Peeperkorn, Pastoor te Limmen, zijn Zilveren Herdersfeest. Als kapelaan te Zaandam werd Zijn Eerw. den 22 Juni 1901 benoemd tot Pastoor der parochie van den H. Joannes te Schoorl. ,Na ruim 7 jaar in genoemde parochie te Schoorl te hebben gearbeid aan het zie- lenhëil, werd pastoor Peeperkorn den 27 November 1908 benoemd als pastoor te Limmen, als opvolger van wijlen den Zeer Eerw. Heer V. J. J. M. Leesberg, weke onze parochie verliet als pastoor yan Poel- dijk. Ruim 17 jaar heeft dus Pastoor Peeper korn hier in deze parochie gewerkt, en steeds met de grootste zorg gewaakt voor de geestelijke belangen van zijn parochia- "eSpoedig na zijn vestiging werden door den nieuwen herder plannen gemaakt om te ko men tot het stichten van het R. K. Onder wijs in deze parochie. Den 5 October 1909 werd in publieke verkooping aangekocht; een stuk grond voor de familie Groen, waarop later ïou verrijzen het overal gun stig bekende gesticht „St. Maria-Oord Eenige jaren later kon tot den bouw wor den overgegaan en reeds in November 1913 was in onze parochie het Katholieke On derwijs een feit geworden. Gedurende dit pastoraat is onze schoone parochiekerk, dank zij mede de offervaar- Schadevergocdiög aan de Naardensche kweekers. Snelle treinverbinding voor het vervoer van groenten en fruit naar Duitschland. Propaganda-comité voor wegenverbetering Briand slaagt er niet in een kabinet te vormen, Herriot heeft thans de opdracht aanvaard. Een samenzwering tegen Moestafa Kema) verijdeld. De zaak-Lessing op vreedzame wijze op* gelost. Nieuwe revolutionnaire woelingen in Por- tugaL Zie verder Laatste Nieuws. digheid der Katholieken talrijke malen ver rijkt met kostbare kunstschatten. Was het in den aanvang den wensch van onzen jubileerden Herder dezen dag onge merkt te doen voorbijgaan, de parochianen hebben daar echter anders over gedacht. Ongetwijfeld zal het dan ook Dinsdag onzen pastoor niet aan belangstelling ontbreken. CIRCUS AMAR. Gisteravond gaf het Circus Amar zijn af- scheidsvoorstelling. Het programma, dat uitermate vlot werd afgewerkt, was achter stevoren gedraaid, zoodat in den pauze de groote kooi reeds kon worden opgeruimd en ingepakt. Toen we na afloop buiten kwamen, er voeren we, dat inmiddels de tent >ok reeds half onttakeld was en gedurende den nacht heeft de algemeele verhuizing plaats ge vonden. De aangekondigde voorstelling van he denavond zal dus niet plaats hebben. Barometerstand 9 uur v.m.; 764. Vooruit. OPTICIENS - FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 9.54 en overmorgen om 9.54.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1