„The Yellow Black Boys" De opening van het nieuwe terrein H. B. C.Volharding 4—4. VOETBAL-UITSLAGEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Sjedenwedstrijd HaarlemAmsterdam 7- -3. TENNIS. Uitslagen. GYMNASTIEK. WIELRIJDEN. H. S. C. Excelsior. D. H. V. B. DISTRICT HAARLEM. R. K ®V. „Zwaluwen", CRICKET. Haarlem III—R. C. H. III Fenf.cn. Op da 1500 M. waren, hei weer de- zelfden, di :-e vuur zeer na aan de schenen legden en had Jongkind, hoewel geen 1500 I M. looper zijnde, niet geheel onvoorbereid moeten invalalen op het laatste oogenblik. zeker zou ook hier het Haagsche totaal overschreden zijn, ondanks het meelooper. daar van den bekenden looper Palmers. Goede strijd werd ook gegeven bij het hoog springen', waar Inspecteur Berentsen op fraaie wijze de 1.65 M. nam en allen achter zich liet. Uitstekend wren de prestatie's bij het discuswerpen, waar de Hagenaar G. Vrijs, 1 werd met 33.95 M., op den voet ge volgd door de Haarlemmers Kieft en Mohr met resp. 32.10 M. en 29.85 M. De volledige uitslagen lt'den: 100 M. loopen: 1. J. Mulder (d. H.) 12.6 sec. 2. J. de Vreede d. H.I op 1 M. 3. A. Berent sen (H.) 4. P. Bros (H.5. H. Meersma (d. H.) 6. J. Knegt (H.i 400 M. Loopen: 1. A. Palmers (d. H.) 61 sec. 2. J. Muusse (H.) 3. H, Kieft (H.i 4. W. v. Delden (d. H.) 5. W. v. Diesen (d. H.) 6. A. v. Bezooijen (d. H.) 1500 M. Loopen: 1. A. Palmers (d.H.)4 min. 49.8 sec. 2. H. Kieft (H.) op 50 M. 3. J. Muusse (H.) op 25 M. 4, N. Stroet (d. H.) 5. A. v. Rietschoten (d. H.i 6. Jongkind (H.) Estafette 4 X 10O M.: 1. Den Haag 50 sec. 2. Haarlem op 10 M. Speerwerpen: 1. G. Vrijs (d. H.) 37.50 M. 2. A. Berentsen (H.) 36.08 M. 3. Breeman (d. H.) 35.61 M. 4. C. »?chuttenhelem (d. H.I 35.49 M. 5.. L. de Oude (H.) 28.75 M. 6. B. ten Broek (H.) 27.84' M. Kogelstooten: 1. G. Vrijs.(d. H.) 9.37 M. 2. A. v. Eyken (d. H.) 9.14 M. 3. P. Bros (H.I 9.10 M. 4. J. Valkenier (H.) 8.91 M. 5. P. Keur (d. H.) 8.82 M. 6. J. Verbeek (H.) S 25 M. Discuswerpen: 1. G. Vrijs (H.) 33.95 M. 2. H. Kieft (H.) 32.10 M. 3. J. Brilman (d. H.i 31.85 M. 4. H. Mohr (H.) 29.85 M. 5 en 6 G. van Diesen (H.)G. v, d. Hulst (d. H.), beiden 25.50 M. Verspringen met aaploop: 1 en 2 J. de Vreede (d. H,|; J. Mulder (d. H.) beiden 6.01 M. 3. J. Knegt (H.) 5.49 M. 4. H. Meersma fd. H.i 5.14 M. 5. J. Valkenier (H.) 5.03 M. 6. P. Bros (H.i 4.99 M. Hoogspringen met aanloop: 1. A. Berent sen JH.) 1.65 M. 2. J. Mulder (d. H.) 1,60 M. 3 en 4 J. de Vreede (d. H.); J. Wolf (d. H.), beiden 1.50 M. 5 en 6. J. Muusse (H.), J. Knegt beiden 1.45 M. Puntentelling: 1. Den Haag, 10134 punt; 2 Haarlem 72M punt. Beste dagprestatie: G. Vrijs (den Haag) 18 punten. Beste prestatie Haarlemmers: 1. A. Berentsen 15 punten; 2. H. Kieft 14 punten Precies op tijd eindigden de athletiek wedstrijden, vlotte handen ontruimden het speelveld en nadat de Hagenaars het Haar- lemsche Politie-elftal bij tie herdenking van het 6-jarig bestaan hunner sportvereeniging, bloemen hadden aangeboden, nam de voetbalwedstrijd onder leiding van scheids rechter Vrugt een aanvang, 't Was een aar dige strijd. De Haarlemmers, misschien reke nend op een overwinning, spealden wat mat. Indivudueel deden verscheidene spelers goed werk, maar voerden dit te ver op, waar door de Hagenaars zich konden herstellen. Voor doe! werd te weinig geschoten, toen bleek dat de Haagsche keeper niet al te safe was. Meer en meer kon daardoor de Haagsche voorhoede loskomen. Bijna alle aanvallen werden uitstekend geleid door den uitstekend spelenden links buiten van het Haaagsche elftal, op wien Bros en Hoo- genes maar geen vat konden krijgen. Na de rust was dit wel het geval, vooral dank zij het vasthouden van Bros en was het met de productiviteit dier vleugel gedaan, 't Was diezelfde links uiterst die kort na den aanvang uitstekend pp bracht, naar bin nen liep en met een onverwacht links schot den Haarlemschen keeper, die- overigens een goeden middag had, verraste. Hij raakte den bal nog wel, maar onvoldoende eti den Haag leidde met 10. In dezen stand kwam ook na de rust geen verandering, hoewel er tal van kansen geschept werden. Knegt en Muusse den keeper geen moment van rustig weg werken, schonken technisch onjuist schieten, het telkens weer „scheppen" van den bal, waardoor deze meest hoog over of naast het doel deden gaan, was oorzaak, dat de door Haarlem zoo begeerde puntjes uit bleven, hoe goed de half-linie onder aan voering van v. Diesen, die telkens goed op bracht, ook werkte; daardoor werd de taak van de beide backs, die telkens nu konden ingrijpen, belangrijk minder moeilijk. Zij deden hun werk naar behooren, zoodat het na de rust met het Haagsche overwicht was afgeloopen. Scheiedsrechter Vrugt, die de touwtjes 'goed in handen hield, leidde uitstekend. Na afloop reikte de Commissaris Tenckinck met een toepasselijk woord de fraaie prijzen, die alle naar Den Haag ver huisden, uit. Met groot genoegen kan de H.P.S.V. op dezen sportieven, goed .georganiscerden mid dag terugzien. Intesnationale Wedstrijden van Victoria te Goch (Dnitschlano), Schitterende Haarlem-successen. 't Was een goede dag van de H. A.V. Haarlem; terwijl de jongeren te Alkmaar verschillende cracks sloegen, trokken een zestal ouderen naar Duitschland met het niet geringe resultaat 4 eerste priizen, 1 tweede en 1 derde te behalen, 't Weer werkte buitengewoon mee; de meerdere oefening wierp nu haar vruchten, af en ze ker zouden de gemaakte tijden nog belang rijk beter geweest zijn. indien de wind min der sterk, de baan beter en grooter was geweest. De kleine bochten waren bijna- niet door te komen, terwijl de ditloop van de 100 M. te kor was. Behalve de Haarlemmers waren de vol gende Hollanders aanwezig: A.V.A.C. met J. en A. Zeegers, Smith; A.V. 1923 met Bolten; Trekvogels, Den Haag. met Krol, Mulder, De Mick. Moolenaar en Kooyman; Te -Werve met Pctteveel. De resultaten waren: 100 M.: 1. R. v. <J. Berge. Haarlem. 11 sec»; 2. Jac. Boot. Haarlem, op 0.30 M.; 3. Bon- garz, Crefeld. In z'n serie liep Rinus. die momenteel sterk vooruitgaat, 10.9 sec. J.Verhagen kwam dadelijk tegen Schüller. Crefeld en werd ge- elenrineerd, Ten einle zich voor de estafette 4 X 100 M. te sparen, trok Schüller zich tetug voor de finale 100 M. 200 M. (Inviatie): 1. Schüller. Crefeld, 23.8 sec.; 2. v. Rappard, Karlsruhe? 3. F. Lamp, Haarlem. Frits Rep uitsteken, kon echter niet goed de bochrt door komen en eindigde 0.50 M. achter no. 1, 400 M.: 1. A. Paulen. Haarlem, 51.4 sec.; 2. v. Nooy. Goch; 3. Pankuweit, K.B.C. Padüen had geen tegenstand. 800 M. (Invitatie) 3 deelnemers: 1. Klotz, K.B.C.2 mm. 3 sec.; 2. Weideman. Dussel- dotp; 3. W. Bolten, A.V. 1923. 800 M. (open) 2. Mulder, Trekvogels, 2 min. 8 sec. 3000 M.: 1. J. Zeegers. A.V.A.C., 9 min. 19,3 sec. 3 X 1000 M. estafette: Haarlem klopt Prejissen. Crefeld. de club van Houben, met 10 M., dank zij het schitterende overgeven en loopt binnen Ned. recordtijd! 1. Haarlem. 44.1 sec. met J. Boot, J. Ver hagen, F. Lamp en R- v. Berge. 3, Turnu, Dusseldorp. Zweedsche estafette, 400, 300, 200. 100 M 1. Haarlem, met A. Paulen, R. v. d. Berge, F. Lamp en J. Verhagen, in 2 min. 3 sec. De voorsprong, die Padlen. z'n club op de 400 M. gaf. was van dien aard. dat het pleit al beslist was. 2, Kölner Balspiel Club, Zondag 20. Juni 1926. Zoo'terneergeslagen als iedereen drie we ken terug was, toen het T.Y.B.B.-feest ter opening van het nieuwe terrein in het water viel, zoo feestelijk was iedereen thans, nu de zon haar breede stralen, warmen licht, over de Kennemer landouwen spelen liet Vandaag zou de inwijding en officieële opening van het nieuwe terrein van T.Y.B.B. doorgaan en geen droppel1 regèn zou de feestvreugde verstoren. Slechts alleHei goede factoren zouderi meerdere luistert bijzetten aan het feest. Daar was flinke belangstelling van het publiek, dat het nieuwe roomsche sportveld, 2 stappen voorbij het bekende Haarlem-terrein, gemakkelijk zal weten te vinden Daar was hooge belangstelling van Mr. J. B. Bomans, met zijn familie den gan- schen middag present. Daar was het dage- iijksch bestuur van het Haarlemsche-dis trict, en vertegenwoordiger van den D.H.V. B. Daar was de heer F. Duyn van de Haar lemsche R. K. Sportcentrale, kapelaan Son- daal van Schoten (Bavo), vertegenwoordiger van zusterverenigingen, e.a. (Mr. Heerkens Thijssen, verhinderd om te komen, zond een waardeerend schrijven.) Daar was de prijs- bekroonde muziek van Caecelia, "onder de kwieke leiding van den heer Huijboom Nadat het tweede elftal van T.Y.B.B. pittig spelend dit reserve-elftal, dat veel voor de toekomst belooft met 84 had gewonnen van de Meer 3, had de inwij ding plaats. In allen eenvoud. Pater Esser O.E.S.A. verrichtte de plechtigheid, deed het korte wijdingsgebed en zegende 't lokaal. Dan hield de pater een toespraak, eenvou dig en klaar, den nadruk leggend op de die pere beteekenis van de wijdingsformulen deze plaats zoo bidt de kerk geven krachten, gezondheid, zachtmoedigheid, en zuiverheid, hulpvaardigheid en saamhoorig- heid. Dat alles staat ook in het program van de Roomsche jport, maar dat moet dan ook worden uitgeweid. Zwakheden mogen hier ook voor het godsdienstig leven steun vinden bij de sterkere broeders. Moge het terrein zoo besloot pater Esser strekken tot nieuwe bloei van T.Y.B.B. Daa«na sprak de heer H. N. Smits namens den D.H.V.B. en het District Haarlem, en ook, op diens verzoek, namens den Bonds voorzitter persoonlijk, die verhinderd was. Hij zei dat T.Y.B.B. weer ondervond, hoe na regen zonneschijn komt. Dit symbool n;oge voor T.Y.B.B.'s toekomst leidend blijven. Wij moeten, ondanks alle tegenslag, volharden en aanhouden. Dan zullen we winnen. De heer P. Slenders sprak een woord van dank tot alle aanwezigen en vooral tot pater Esser voor diens voortdurenden steun. Zijn woordenaldus spr. zullen we navolgen en als Roomschen de sport beoefenen. Spj. riep aller blijvenden steun voor de Roomsche sport en voor T.Y.B.B. in. Alsnu ving de wedstrijd T.Y.B.B.de Meer aan, nadat de fotograaf zijn werk had verricht. T.Y.B.B. miste d« Poel, terwijl de Meer ook een invaller had. T.Y.B.B. Bakker Mulders Henneke Stokman Paradijs G. Snoeks G. Slenders, A. Slenders, Kamer, Draijer, Boot. de Meer Steenkist. J. Kaskens, Witteveen, J. Rijkes, Helder, Nfjman Beerlage H. Rijkers H. Kaskens H. Pas Hoeboer Scheidsrechter Tillemans laat tossen en T.Y.B.B. wint. Natuurlijk kiezen de Haar lemsche tweede klassers den wind mee en pater Esser kan voor de Amsterdamsche Overgangers den aftrap doen. De geelzwarte Haarlemmers hebben spoe dig een beduidend overwicht ovër de rood zwarte Amsterdammers, wier spel vandaag geducht tegenvalt. Kamer, den oude Geel Wit-centerhalf, speelt vandaag pentervoor en doet dat heel aardig. Hoewel we hem liever op de spilplaats zien, kon hij toch met Draijer goed overweg en deze kwieke bin- nenlinks waarvan het D.H.V.B.-elftal mettertijd pleizier kan beleven vormt, met Kamer een voortdurende bedreiging voor het Amsterdamsche doel. De druk is zoo groot, dat een .doelpunt niet kan tuitblijven. Het komt van den voet van Kamer, na 'n mooien aanval (10). Zoowel van Haarlem als van Amsterdam stuiten eenige aanvallen op buitenspel, maar niettemin blijven toch ook Amsterdamsche uitvallen zeer gevaarlijk. Het gevreesde schot van Rijkes suist een paar maal langs het doel en Bakker moet handelend optreden bij verschillende scho ten. Ook langs het Amsterdamsche „heilig dom" vliegen verscheidene schoten en als algemeenen goede noot kan gezegd worden, dat beide voorhoeden flink schotvaardig waren. Het zal een verlies zijn voor de Meer als Rijkes straks naar Indië gaat Het doel van de Meer ontsnapt aan door boring, als de bal tegen den paal van het open doel rolt. Verschillende corners wor den weggewerkt en als de Meer een straf schop veroorzaakt door „freekick", wordt»! bal opzettelij k tegen den keeper geschoten. Twee achtereenvolgende hoek schoppen op het doel van de Meer worden weggewerkt. De Amsterdammers, die er maar niet in kunnen slagen hun gewone goe de samenspel te ontplooien, blijven in de minderheid, zij het dan ook door den steun, die T.Y.B.B. van den wind mede heeft. Met een flink schot weet Draijer de leiding te vergrooten en dan is het rust met 20 voor T.Y.B.B. Onderwijl trilt de door de zon overkhoepelde lucht .van Caecelia's klanken 1 Niettegenstaande Geel-Zwart den wind in de tweede helft tegen heeft, begint-Haar lem opnieuw met het offensief. Draijer doet goed werk, maar Hoeboer stopt de schoten uitstekend. Mulder en Paradijs blij ven zich vooral dapper weren in de verde diging, hetgeen noodig is, daar de Meer ge leidelijk komt opzetten. Bakker toont zich echter bovendien een talentvol doelman, die eenige zekere goals voorkomt. Wederzijdsch wordt aangevallen en naast geschoten. Dan krijgt de Meer een freekick Deze gaat naar rechts en uit een voorzet doelpunt Rij kes onhoudbaar (21). Nu begint het te spannen, vooral daar de Meer sterker wordt. Henneke, Stokman en Snoeks assisteeren echter onversaagd en weten het samenspel in den Amsterdam- schen aanval telkens te breken. Wel maakt de Meer een doelpunt, doch dit wordt on middellijk wegens evident „buitenspel" ge annuleerd. Bakker krijgt intusschen nog een paar pillen van Rijkes te stoppen. T.Y:B.B.'s voorhoede blijft niet werkeloos. De gebr. Slenders vormen rechts een ge vaarlijken vleugel en Boot geeft een paar goede ballen aan. Een Amsterdammer moet dan wegens een blessuur uitvallen en met 4 man in de voorhoede wordt het er voor de Meer niet beter op. Toch wordt er nog fa natiek aangevallen en tweemaal doet Bak ker in het.T.Y.B.B.-doel weer kranig werk. Weer valt Haarlem een strafschop ten-deel. maar nu schiet Draijer hoog over. Nog een paar vruchtelooze hoekschoppen en dan den ken we T.Y.B.B. te zien winnen. Nog 60 secondenEen leélijke overtreding in het Haarlemsche strafschopgebied 1 Rijkes pro fiteert v. d. kans en knalt onfeilbaar in (2-2. Na den aftrap is het meteen tijd. Er moet nu twee maal 7),'2 minuut verlengd worden, en reeds in dezen eersten suppletoïren speel tijd scoort Draaijer een fraai derde punt. Daar blijft het bij en T.Y.B.B, wint alles zins verdiend met 32. Mr. Bomans is zoo vriendelijk, om de medailles uit te reiken een voor de winners en een voor de verliezers Hij zegt daarbij vriendelijke, aanmoedigende woorden Voor de Roomsche sport is de sport niet het voor naamste. Altijd moet ons doel hooger ge- gericht zijn. Niettemin is de Roomsche sport een van de zaken die ons ook om de sport lief is. Ook de Jacobsladder bestaat uit sporten en dat is de goede lijn Met in spanning, zoo bleek dezen middag kan de Roomsche sport veel bereiken. Laat dat zoo voortgaan, niet alleen in de sport, maar ook in het maatschappelijk leven. Maar streeft ook voor goede sport dan zal de publieke belangstelling der katholieken wel komen De feestdag werd bekroond met een ju nioren wedstrijd. De T.Y.B.B.-jongelui. speelden tegen de jonge Zwaluwtjes.(R.Ke V.Z. IV) die zich in dit vreemde, nieuw2 nest zoo goed thuis voelden, dat ze met 6 wonnen Het was een echt gemoedelijk partijtje voetbal, Zondag aan den Heerenweg. Er was voor beide partijen weinig dan alleen mis schien de eer der overwinning te behalen. Het kampioenschap was voor beide verke ken, zoodat er bij beide partijen weinig animo was, zich op deze mooien Zomer dag bijzonder in te spannen. Daarbij was het gras veel te lang, zoodat er van vlug spel geen sprake kon zijn. Om ruim half 3 laat scheidsrechter Star ren aantreden. H.B.C. mpet het eerst tegen zon en wind in, waardoor Volharding iets gevaarlijker is. Van ernstig overwicht is echter geen sprake. Na eeaige verkenningen maakt Weltschje een zeer fraai doelpunt. 0-1. H.B.C. antwoord met pittig» aanvallen en als v. d. Vlugt een bal hard naar voren plaatst, die nog juist in het gras blijft ste ken, zet Pijpers voor, en wordt door J. War merdam in een doelpunt omgezet 1-1. Na wat heen en weer getrap komt het leder weer voor het H.B.C. doel en uit een hoopje van spelers jaagt Houtmeijer het leder in de touwen 1—2. De «goals schijnen goedkoop, want nau welijks is afgetrapt of H.B.C, gaat op doel af, v. Kordelaar zet voor en als de Volh. back mis kopt en de bal tegen zijn schou der krijgt, komt het leder voor de voeten van A. Mooren, die ineens inkogelt. 2-2. Dan moet Nelis het weer ontgelden, die op 2 meter afstand een schot stopt. Aan de overzij is het de rechtsback die een ze kere goal voorkomt. Elke VMharding aanval geeft gevaar. Eens krijgt G. v.. Noensel het doel op 2 M. afstand onder schot, voor Nelis onhoud baar 2-1-3. Het spel golft op en neer. Zoo n^oet de H. B. C.-keeper zijn talenten too- nen, direct daarna is het Volharding-doel onder schot. 3 Corners leveren niets op. De laatste kopt v. d. Vlugt rakelings naast. Ook v. Kordelaar bewerkt den buitenkant van den paal. Dan een mooi combinatiespel, Pijpers geeft aan v. Kordelaar, welke daar hij gedekt staat, doorgeeft aan Mooren, welke laatste onhoudbaar scoort. 3—3. Dan wordt half time aangekondigd. Na de thee krijgt H. B. C. wiind mee en Volharding* wordt eenigen tijd op haar helft teruggedrongen, v. Kordelaar zendt een hoog schot in, dat de keeper wel stopt maar niet wegwerkt. J. Warmerdam loopt toe en 't is 43. Dan een corner op H. B. C.-doel, v. d. Zwan staat naast het doel, vangt het leder op, welke tegen zijn hand aanspringt. Penalty! v. Noensel plaatst zich achter den bal en geeft Nelis geen kans 44. H. B. -C. krijgt dan nog volop kan zen om te winnen. Zelfs krijgt v. Korde laar eens den bal eenige meters voor doel. Huizenhoog schiet hij óveri Zoo zien wij Juffermans een schot lossen, dat dé keeper wegstompt naar Juffermans, die dan overkopt. H. B. C. heeft pech. A. Mooren maakt nog een goal, doch in offside positie. Memoreeren wij nog 'n enorm hard schot van v. Noensel, op 2 af stand, 'dat Nelis nog corner werkt. De spelers raken zichtbaar vermoeid, en het is een ware opluchting als tijd geflo ten wordt en de laatste wedstrijd van dit seizoen eindigt in een gelijk spel, dat vrij wel de verhouding weergeeft. INTERNATIONALE DISTRICTS WEDSTRIJD. Deventer: Oost Holland West Duitschland 46 Rotterdam: FeijenoordM. V. V. 3—0 i AFDEELING II. Promotie-comp. 4e klasse. Rotterdam: U. D. I.Overmaas 11 Een prachtige voetbalwedstrijd op het R.C.H, terrein. Perucal scoort na de rust driemaal. Op het R.C.H. terrein had Zaterdagavond om zeven uur de vierde ontmoeting plaats tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Haarlem en Amsterdam, welke evenals de drie vorigen, ook nu weer en thans met groote meerderheid door Haarlem werd ge wonnen. Het Haarlemsch elftal vertoonde een spel zooals we dat in langen tijd niet in een competitiewedstrijd hebben gezien, vooral in de eerste helft, toen het voor de Amsterdammers ongenaakbaar was. In de tweede helft, die met een 4—1 voorsprong voor Haarlem aanving, werd aanvankelijk niet zoo goed gespeeld, zoodat, toen de Am sterdammers wat meer los kwamen, doch er inmiddels niet in slaagden de hechte Haar lemsche verdediging te passeeren voordat de voortreffelijk spelende Haarlemsche voor- hoee den stand op 71 had gebracht. Bij de Haarlemmers trad vooral Sigmond op den voorgrond. Doch ook de andere Voorwaartsen hebben keurig werk verricht, terwijl de middenlinie met Dinkla aan, het i&Oflfil <for Amsterdammers verre ïn schaduw stelde. Het achtertrio Stern, Boe- ree» Bakker, dient ook met eera genoemd. Van de spelers der Amsterdamsche com binatie kunnen we niet zooveel goeds zeg gen. Er was compleet geen enkele plaats in het elftal beter aan bij de Haarlemmers, of het zou misschien de keeper geweest moe ten rijn. Daarover is echter moeilijk te oor- deeleü, omdat Oerlemans, die werkelijk heftig speelde, minstens dubbel zooveel werk gehad heeft dan zijn confrater Stern aan de andere zijde. In alle opzichten waren de Haarlemmers de hoofdstelijken de baas en de overwinning, hoe groot deze ook zij, was dan ook volkomen verdiend. Doordat bo venal aan beide zijden fair gespeeld werd, had scheidsrechter Vrugt geen al te lastige taak die hij naar alle tevredenheid vervulde. De wedstrijd die door een vrij talrijk publiek werd bijgewoond, ging tusschen de volgende ploegen: Haarlem: Stern (Haarlem), Boeree (E. D. O.), Bakker (Bloemendaal), Dik (Haarlem), Dinkla (E. D. O,) v. Bee- (R. C. IJ.), Oldenburg (Storrav.), Tanis (E, D. O.) v. Bee- kum (H. F. C.) Perucal (E. D. O.), Sigmond (H. F. C.) Amsterdam: Twelker (A'dam), RulkensWijnkoop (Spar taan), Bemes (V. V. A.), Doorenbosch (Bi. Wit), Lietzen (BI. Wit), Andriessen (Ajax) Hordijk (Ajax) Koeslag (A.F.C.) v. Gil (BI. Wit), Oer- leman (Spartaan). Om ruim zeven uur wordt afgetrapt en di rect zijn de Haarlemmers in actië. In de voorhoede schijnt het juiste verband aanwe zig te zijn en al dadelijk kan Oerlemans too- wat hij waard is. Dat doet bij met succes, want al zijn wel niet alle schoten precies op zijn doel gericht, hij krijgt voldoende werk om te kunnen concludeereri dat hij een kee per van het goede soort is. Bij de Amster dammers vlot het voorloopig niet zco goed. Het juiste verband ontbreekt, de groote schakel in een elftal, de middenlinie, be staat feitelijk niet. Waar al aanstonds blijkt dat ook Koeslag niet veel presteert laat het zich aanzien dat de Haarlemmers wel spoedig de leiding zullen nemen hetgeen dan ook door middel van v. Beekum geschiedt, die uit een worsteling met Oerlemans no. 1 ter wereld brengt. Koit daarop maakt Twelker uit een scherpe voorzet gelijk, welk doelpunt o.i. had kunnen voorkomen. Vanaf dat moment neemt Haarlem het spel volko men in handen en wordt het Amsterdamsche doel vrij regelmatig belegerd. Als dan v. Bee kum een mooie pass geeft aan Tanis scoort deze no. 2 voor Haarlem, terwijl hij kort daarop na keurig werk van Sigmond den stand van Haarlem op 31 brengt, v. Bee kum weert zich geducht in de Haarlemsche voorhoede en het is door zijn toedoen dat .Oldenburg nog voor de rust met een scherp schot hpt vierde doelpunt scoort. De tweede helft begint Amsterdam met groot enthousiasme- en wijl Haarlem de zaken blijkbaar wat kalmer opneemt ziet het er naar uit dat Amsterdam den achterstand wat zal verkleinen. De Haarlem verdediging toont zich nu in haar volle kracht en hoewel de Amsterdamsche voorhoede nu belangrijk heter speelt dan voor rust; Dinkla c.s. geven zoo goed als geen kans tot schieten. De Haar lemsche voorhoede speelt ook al niet zoo sublipm, zood.at de Amsterdamsche achter hoede, waarin Lietzen op de backplaats is verhuisd en Koeslag halfback speelt, het wel wat gemakkelijk heeft. Er komen momenten, dat het spel werkelijk saai is, totdat eindelijk weer een bétere geest vaardig wordt over de Haarlemmers. Luide aangemoedigd, trekken Sigmond c. s. er weer op los eh na een goed gecombineerde aanval scoort Perucal no. 5 Dat brengt weer het gewenschte vuur en bin nen korten tijd h|eft deze E.D.O.-er er nog twee doelpunten aan toegevoegd (7—1). De Amsterdammers blijven échter onver moeid doorspelen en zien Jiun moeite be loond met een fraai doelpunt van Kulhêns, uit een voorzet van Bernum. Als eenige minuten daarna Bakker een penalty verOorzaaklf benut Hordijk den toe gestane strafschop, waardoor dus de stand op 73 komt. Veel vermeldenswaard passeert er dan niet meer en als tenslotte de heer Vrugt het einde aankondigt, heeft Haarlem, we schreven het reeds, welverdiend gewonnen. SCHIEDAM—T.H.B. 1—1. Met niet minder dan 5 invallers voor Kors, v. Loon, V. d. Berg, J. Spierdijk, Fennis trokken de Boys naar Schiedam, en wisten 1 punt mede te nemen naar Haarlem. De invallers hebben allen hard gewerkt, en ver dienen dan ook een woord van hulde. De stand luidti Scheveningen 4 4 0 0 8 147 2. T.H.B. 6 2 2 2 6 17—13 L— Schiedam 4 1 1 2 3 713 0.75 Celeritas 6 1 1 4 3 1318 0.50 Eerste klasse. Af deeling 1. Rotterdam: Agio Dutch IaT.O.P. I 43 Afdeeling 2. Amsterdam: Festina ID.D.V. Ia 25 Bussum: Het Spiegel IaHaarlem Ia 52 Afdeeling 3. Amsterdam: D.D.V. Ib—Hilversum I 61 Haarlem: Haarlem. IbSmash I 52 Twüfede klasse. Afdeeling 1. Schiedam: Schiedam IQrahje T.C. 25 Schiedam: Baan XIVframe I 61 Afdeeling 2. Rotterdam: Anglo D. IITuinst.w. H. I 52 Afdeeling 3. Den Haag: Shot—T.I.O.D. T 4—3 Afdeeling 4. Rijswijk: RijswijkT.I.O.P. 52 Afdeeling 5. Rotterdam: SidoW.A.L.S. I 1-6 Den Haag: Waalsd. I—Rott. T.C. 1920 3^-4 Afdeeling 6. Leiden: Leiden IIT.O.P. III 61 Afdeeling 7. Den Haag: W.A.L.S. II—Schiedam II 3-4 Rotterdam: ÓdèaTuinst. II 25 Afdeeling 8. Rotterdam: ShotWaatedorp II 43 Afdeeling 9. Amsterdam: Groen Wit IFestina II 61 Afdeeling 10. Amsterdam: D.D.V. libDomi I 52 Amsterdam: Stadivo IIA.L.T.A. I 16 'Afdeeling 11. Amsterdam: Groen W. II—Smash Ha 16 Bussum: Gooische L.T.C. IUtrecht 16 Afdeeling 12. Amsterdam: SegiodPr. Juliana I 34 Utrecfyt: Advantage—Spiegel II 07 Afdeeling 13. Amsterdam: United T.C, ISmash lib 52 Afdeeling 14. Apeldoorn: Daisy IIKampen 1—6 Deventer: Avro—Daisy III 4—3 Afdeeling 15. Wageningen: .Wageningen II-Arnhem II 07 Afdeeling 16. Enschedé: Be QuickAll Ready 43 Enschedé: O.O. II,Enschedé II 07 Afdeeling 19. Eindhoven: T.O.N.G.O. IIHulsbosch 7-0* Afdeeling 21. Breda: ReturnDordt III 43 Derde klasse. Afdeeling 1. Gouda: Be Quick IR.H.B.S. 52 Afdeeling 2. Rotterdam: Toeg. IClubh. te W. II 6—1 Den, Haag: Doelfray lWigwam II 61 Afdeeling 3. Den Haag: Onder Ons IIR.T.C. 7-0* Rotterdam: SlamatAdno 34 Afdeeling 4. Rotterdam: TuindorpersDerkko 07 Gouda: T.I.O.D. IIDoelfray II 61 Afdeeling 5. Rotterdam: OverschotjeOrpa 34 Afdeeling 6. Rotterdam: BlaUw W. IIT.O.E.G. II 61 Den Haag: Ace IIHoek v. Holland 61 Afdeeling 7. Gorcum; Ready II—D.I.K. 61 Culemborg: RapidReady I 25 Afdeeling 9. Amsterdam: Pr. Juliana IITopspin 43 Afdeeling 10. Hilversum: GooilandGooische T.C. II 43 Afdeeling 11. Beverwijk: BeverwijkT.C. II 43 Zaandam: Zaand. T.C.H.T.V. 61 Afdeeling 13. Amsterdam: Swift I—Pr. Juliana III 43 Afdeeling 14. Amsterdam: RallyK.A.T. II 61 *)w. n. o. REORGANISATIE IN HET K.N.G.V.? Zondag 27 Juni komt te Amsterdam hei Kon. Ned. Gymnas. Verbond in buitenge wone vergadering bijeen, ter behandeling der reorganisatie-voorstellen van het Gewest Zuid-Holland, welke wij reeds eerder in dit blad hebben besproken. Thans gijn verschenen de voorstellen van het Bonds-Bestuyr en hieruit blijkt dat de voornaamste denkbeelden uit die rapporten, noch die van Zuid-Holland/noch van de cpmmissie Jung-Hage-Feisser, bij de fonds bestuurders geen genade hebben kunnen vindèn. De enkelvoudige indeeling, vereeniging, kring en verbond, hetwelk het hoofdidee uit beide rapporten is, wordt door het B. B. niet aanvaard, zij wenscht de indeeling in turn kringen en gewesten te handhaveii. De sa menvoeging van turnkringen, welke ons in ziens wel eens noodlottig wezen kon, is hier mede dus voorloopig van de baan. Voorst stelt het B. B. voor het Dagelijksch Bonds- bestuur te doen bestaan uit een voorzitter, secretaris penningmeester en twee geweste lijke voorzitters om beurten te benoemen, terwijl dan de overige gewestelijke voorzit ters met het Dagelijksch Bestuur het Bonds bestuur zullen vormen. Derhalve geen lid van de Bonds-Technische Commissie in het Dagelijksch Bondsbestuur evenmin de re dacteuren van het Turnblad in het Bonds bestuur. Zeer belangrijk is het volgende voorstel De Bonds-Technische Commissie is niet langer meer een commissie van advies, doch h^ar in technische zaken een zelfstandige, verantwoordelijke positie te geven met dien verstande, dat hare vergaderingen plaats hebben met voorkennis aan het B. B. en dat hare besluiten, alvorens te worden uitge voerd, ter kennis worden gebracht van het Dagelijksch Bondsbestuur, dat haar even- tueele bezwaren ter kennis van de Bpnds T. C. brengt, welke dan beslist of de inge brachte bezwaren al of niet van invloed zijn op de herziening van hare besluiten. Deze Bonds-T. C. zal bestaan uit 5 leden te kie zen door de Bondsvergadering uit de Kon. goedgekeurde vereenigingen, (dus stemge rechtigde). Van belang is ook het voorstel der afvaar diging. De Turnkringvergadering bestaat uit afgevaardigden der stemgerechtigde ver eenigingen. De Gewestelijke vergadering uit afgevaardigden gekozen uit de turnkring, afgevaardigden, (dus niet meer uit de ver eenigingen). De Bondsvergadering uit af gevaardigden gekozen uit de Gewestelijke vergadering, Voorts stelt het B. B. voor, geen wijziging te brengen in de inning dèr Bondscontributie en ook geen verandering in de samenstelling van het Bondsbureau (secretariaat). Het blijkt dus dat de beide reorganisatie- rapporten zeer weinig instemming bij het Bondsbestuur hebben kunnen vinden en dat college het initiatief nam tot een aantal in grijpende voorstellen die naar onze meening het Kon. Ned. Gymn. Verbond ten goede zullen ko'men. Of deze voorstellen aangenomen zullen worden, is natuurlijk nog een open vraag, in alle gevallen is het 't Bondsbestuur gelukt, met voorstellen te' komen die de bedreigde samenwerking (conflicten Bondsbestuur en Bonds T. C.) kunnen herstellen en de on rust in het K. N. G. V. kunnen weg nepten. Worden zij aangenomen, dan zal deze Bonds vergadering moeten kiezen ten eerste 5 le den van het Dagelijksch Bondsbestuur en ten tweede 5 leden der Bondsch-Technische Commissie. ADSPIRANTENDAG KENNEMER TURNKRING. Onder leiding van den heer P. Dijkstra, bijgestaan door eentgroote staf van juryleden, werden Zondag op het Gemmeentelijk speelterrein aan de Van Oosten de Brijnstraat, de vaardigheidsproeven afgenomen voor ad- spiranten van den Kennemer Turnkring, aan welke proeven tevens wedstrijden verbonden waren. Hoewel de opkomst vrij groot was, waren niet alle die zich opgegeven hadden, opgekomen. Bij de jongste meisjes hadden zich opge geven 190 deelneemsters, en kwamen er 1489 op, bij de oudste meisjes 131 opgegeven, waarvan er 105 opkwamen. Voor meisjes werden de proeven des morgens afgenomen, er bestonden uit een vrije oefening op- en van de plaats, een oefening aan paard en brug, een boksprong, hoog- en verspringen, bal- werpen, benevens 60 M. hardloopen. Voor al .deze onderdeelen was een zekere eisch vastgesteld. De proeven voor de jongens werden 's mid dags gehouden en bestonden uit een bok sprong, hoog- en verspringen, -80 M. hard loopen, balwerpen, behevens een vrije oefe ning en een oefening aan paard, brug en laagrek. Ook kondén zij op een diploma een aanteekening verkrijgen voor speerwer pen en zwemmen. Deze zwemproef zal de volgende week afgenomen worden. Van de jongste jongens hadden zich 160 opgegeven en kwamen er 118 op, van de oudste jongens ingeschreven 75 en opgekomen 53. Later zal worden bekend gerpaakt wie ge slaagd zijn en wie voor een prijs in aanmer- king^komen, daar dit door het groote-aantal deelnemende niet dadelijk bekend gemaakt kon worden. Zondag hield Excelsior haar eersten wed strijd voor de vijf afstanden competitie.- De eerste wedstrijd ging over 300 meter (spnrtrace). De flitslag was als Volgt: le serie: 1. G. H. Stouten, 2. G. Makkelie, 3. F. de Nijs. 2e serie: 1. J. Westbrock, 2. J. Kipshagen, 3. C. van Veen. 3e serie. 1. C, de Nijs, 2. W, Sleutel, 3. N.N. 4e serie. 1. Eggink, 2. P. Passant, 3. J. van Tol. i le Demi-finale: 1. Stouten, 2. Westbroek, 3, Kipshagen. 2e Demi-finale: 1. Errink, 2. Makkelie, 3 C. de Nijs. Finale van de eerst-aankomenden: 1 Stou ten, 2 Eggink. Finale van 2e en 3e aankomende in de de mi-finales: 1 Westbroek, 2 C. de Nijs, 3 Kips hagen, 4 Makkelie. Totale uitslag: 1 G. H. Stouten, 5 punten; 2 Eggink, 4 punten; 3 J. Weitbroek, 3 pun ten; 4 C. de Nijs, 2 punten, 5 J. Kipshagen', 1 punt. Zondag a.s. trainingsrit naar de Germaan- baan, vertrek 9)4 uur Amsterdamsche poori- Junioren Competitie seizoen 19251926. Eindstanden. Afdeeling A. Alliance 3 12 9 2 1 20 36—18 1.66 Concordia 3 12 8 3 1 19 31—13 1.60 D.S.S. 3 12 7 0 5 14 27—26 1.16 Victrix 3 12 5 3 4 13 21—16 1.08 V.V.F. I 10 1 4 5 6 13—20 0.60 T.Y.B.B. 4 12 2 3 7 7 25—33 0.58 H.B^C. 4 10 0 1 9 1-14—41 0.10 Afdeeling B. R.K.V.Z. 4 12 11 1 0 23 80—8 1.92 Santpoort 4 11 9 1 1 19 6715 1.73 Alliance 4 10 5 0 5 10 19—33 1.— T.Y.B.B. 5 10 3 2 5 8 16—38 0.80 H.B.C. 5 6 1 1 4 3 13—31 0.50 V.V.F. 2 7 1 0 6 2 6—23 0.28 Onze Gezel. 3 10 0 1 9 1 11—57 0.10 Da nog te spelen wedstrijden hebben, zooals uit bovenstaande standen blijkt geen invloed meer op het kampioenschap, zoodat Alliance 3 kampioen is van de afdeeling A, op de voet gevolgd, door de Copcordianen Junioren welke siechts met 1 punt minder, de tweede plaats bezetten, de nummers 3, 4, 5 en 6, blijken ongeveer van dezelfde krachten te zijn geweest, terwijl H.B.C. 4 eervol de ^fdeeling sluit, ik zeg eervol, want lof komt hen toe, voor 't kranig volhouden. Zij waren werkelijk te veel Junior, dat zegt genoeg. Wat de afdeeling B betreft, daar kunnen ook de nog te spelen wedstrijden, (en dat zijn d'r nog vele helaas), geen verandering meer in het kampioenschap brengen, zoodat R.K.V.Z. 4 na een nek and nek rusch met Santpoort 4, eervol de eerste plaats»bezet, terwijl Santpoort 4, stevig de twééde plaats bezet. Wat beide l.g. elftallen betreft is dui delijk gedemonstreerd, dat beide te sterk waren, voor hun afdeeling doch dat kan men in 't begin niet constateeren. Wat de'overige betreft liepen hun krachten niet ver uit el kaar en Zouden de nog te spelen wedstrijden nog vele veranderingen kunnen brengen. Na bovenstaand, is 't wel veroorloofd om van deze plaats, alvast de kampioenen van onze Junioren competitie van harte geluk te wenschen, met de door hun behaalde resul taten, tevens de hoop uitspreken dat Zij steeds no. 1 mogen zijn in 't strijden voor de Roomsche zaak, de Roomsche sport in 't bijzonder. 't Behoeft zeker niet vermeld te worden dat geen één, der nog te spelen wedstrijden zal worden vastgesteld, 't seizoen is nu ge sloten. We hopen begin September elkander weder te ontmoeten, op 't groene tapijt. De heeren scheidsrechters der Junioren wedstrijden, worden bij deze hartelijk be dankt voor hun steeds gewaardeerde mede werking, ook dit seizoen weder betoont. Financien. Zij, die iets te vorderen of te betalen heb ben gelieve zulks ten spoedigste aan te zui veren. De Penn.-Competitieleider P. P. SMIT, i Atjehstraat 22, Schoten. Secretaris; J. C. Krui)ver Jr., 2de Zuidpolderstr. 16. (Officieel). Deze week geen bestuursvergadering. Woensdag, 23 Juni a.s. elftalcommissie, 8 uur, Gezellenhuis. Allen opkomst drin gend noodzakelijk ook de captains der di verse' elftallen. De leden, welke voetbalmateriaal noo dig hebben om te trainen op ons terrein, worden eraan herinnerd dit zelf te komen afhalen bij C. van der Velden, Binnenweg 128, Heemstede. Uitslag van Zondag, 20 Juni 1926. T. Y. B. B. IV—R. K. V. Z. IV 2-^6 Het is de kampioenen mogen gelukken, in een goede wedstrijd het hooger ingedeelde Geel-Zwart te verslaan en zij hebben hier door tevens de mooie medaille in de wacht gesleept. Reeds spoedig na het begin heeft Zwalu wen de leiding, welke, B. Geels mooi 'uit een corner van J. Geels weet te veroveren voor de zwartjes. R.K.V.Z. is voor de rust aanhoudend* in de meerderheid. Henk van Rooden weet uit een corner van Ben van Rooden met een vliegend schot den T. Y. B. B.-doelman te passeeren. Onmiddellijk hierop weet Ben Geels uit een goed aange geven bal no, 3 te fabriceeren. Het over wicht houdt aan en als Henk van Rooden alleen door de verdediging gaat, geeft hij den keeper geen kans 4O, terwijl h'ij even voor rust uit een weggewerkte bal no. 5 onverwachts inschiet, 50. Rust 50. Na de thee heeft R.K.V.Z. de hinderlijke zon net in 't gezicht en zij verschijnen thans met e^n gewijzigde opstelling. Onmid dellijk ohderneemt Geel-Zwart een aanya! de keeper wil onderscheppen en de ba' ligt reeds in 't verlaten doel, 51. Hel spel blijft thans verdeelt én de T. Y. B. B.'ers lat enzich ook niet onbetuigd en stellen Zoon op de proef, echter ponder succes. Een uiterst snelle aanval van R.K.V.Z. besluit P. Steynman met 'n welgericht hard schot, dat doeltreft, 61. Geruimen tijd later belandt uit een schermutseling de bal in de Zwaluwengoal 62, waarmee einde aanbreekt. De wedstrijd werd gespeeld in de beste verstandhouding en heeft zeker bijgedragen tot het openingssucces van T. Y. B. B. Volgende week B. S. M. IR. K, V. Z. en B. S; M. II—R. K. V. Z. III JOOP,: Haarlem 3 héefi van de jeugdige R. C. H;" ers een gevoelig lesje gehad, in een wedstrijd waarin het spelpeil laag was. R. C. H. bat eerst en scoort 77 runs waér- van Kamoen 10, Rlankenstein 17 en Kos Luitingh bowlde 627, Blok 334 Haarlem bracht het daarna met veel moeite tot 64, waarvan Blok 17. Schenk 11 en Wesselingh 15 not out. De bowlingcijfers van R. C, H.< dat dus met 13 runs won, waren Blanken- stein 121, Kamoen 628, de Graaff 18 en de .Vries 20.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6