I Breng een bezoek aan de wondermooie DAAN HOUTKOOPER T.ui.o. CRYSLER six geëxposeerd in de Toonkamers van De beschuldigingen tegen arabte naren te Heemstede. SPAARNEBANK Leidscheva ar t weg DAAN HOUTKOOPER LEIDSCHEVAARTWEG TELEFOON 14596 DE KWESTIE BIJ WONING." .EIGEN Het Diaconessenhuis. Bijtijds gered. Stoompont defect. Eindexamens Kennemer Lyceum. Prof. Lorentz lid van de academie van wetcnschapp ente Krakau. Bloemendaalsch Amateurs Foiografenvereeniging. Wie nn geen visch eet, doet het noöit. Personalia. Bijdragen kosten ziekenhtiis- verpleging. Een opbrengst van 1100.17. Bond van Edelmetaalvereenigingen. Gemeentezaken. 87*ïi 1 Wi BURGERLIJKE STAND. Verduistering. Het autogevaar. Schoolkinderen naar Artis. Het Korthalsfonds. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAl. SCHOTEN. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 12.11»!, LAATSTE NIEUWS, De hooge waterstand* Pater J. C. Alberdingk Thijm S. J. f Zooals reeds gisteren werd medegedeeld, fs fta een gehouden conferentie met eenige v ertegenwoordigers van het Gemeentebe stuur en het thans zittend bestuur met dé commissarissen van de Coöperatieve Wo- n nghcuwvereeniging ..Eigen Woning", be- s oten geworden, een actie te voeren tegen de oud-bcstuurders der woningbouw vereeni ging. Omtrent deze aangelegenheid schrijft men ons nog nader het volgende: In 1924 kwamen er in de gelederen van deze ".voninigbouwvereeniging verschillende strubbelingen voor, doordat de leden onte vreden waren over het werken van bet toen zitting hebbend bestuur, bestaande uit de hoeren C. Tauber. voorziter; A. J. G. de Jong, secretaris en A. Wits, penningmeester. In het bijzonder waren de leden ontevreden over het feit. dat dit bestuur niet voldoende pogmgen in het werk stelde, om te geraken tot huurverlaging, hetwelk voor den huur- prijs der woningen (108 in het Slachthuis kwartier) welke plm. 8.— bedroeg, zeer gowenscht was. Hier kwam voorts nog bij. dat verschillende aan bet bestuur gestelde vragen op financieel gebied, onbeantwoord bleven. Een en ander had tot gevolg, dat er een sterke oppositie ontstond tegen het be-» «tuur voornoemd, en er werd. na eenige h-ftige vergaderingen. een nieuw bestuur gekozen. De eerste taak van dit nieuwe bestuur was het behandelen van het rap port. uitgebracht door dan gemeentelijken controledienst in zake het financieel beheer de- vereeniging. Dit rapport nu was zeer bezwarend vcor het afgetreden bestuur, caar verschillende grove fouten ontdekt waren geworden, terwijl voorts diverse pos ter niet meer te achterhalen waren. Zco was er c.m. van de geïnde contri butie der leden, welke contributie 25 cent per 'id per maand bedraagt, niets in kas, terwijl ook niet de uitgaven van deze gel den verantwoord waren in het kasboek. Welk bedrag er aan contributie, sinds de oprichting der vereeniging ontvangen werd. ken nergens uit geconstateerd worden. Na een landurig onderzoek, waarbij het nieuwe bestuur met verschillende moeilijk beden te kampen bad, doordat er onvol doende boekhouding had plaats gevonden, kwam men ten slotte tot de zekerheid, dat er minstens een bedrag van circa 1000. ontbrak. Bovendien werd ontdekt, dat een tweetal groote uitgaven was gedaan, te zanten bedragende ruim 550. voor welke uitgaven het bestuur geen enkel recht had, daar er in dezen zin geen besluit door een ledenvergadering was genomen geworden. Het thans zittende bestuur zit nog steeds voor de moeilijkheid, om den weg tot ver effening van deze gelden te vinden, maar tot op heden zonder een:g resultaat. Men deelde ons mede. dat nog meerdere groote bedragen, welke uitgegeven waren niet rechtens waren geschied, doch deze waren nog niet voor publicatie geschikt. Ook inzake verschillende persoonlijke uitgaven van de oude bestuursleden zou men niet al te kieskeurig zijn geweest. Voor :en reisje naar Den Haag op één dag door Jen voorzitter, moet nl. ruim 27,als ankosten in rekening zijn gebracht; voor een reisje naa- Zandvoort ruim 17. terwijl verschillende onkosten in rekening werden gebracht, die absoluut niet ge maakt behoefden te worden en daarbij tc hoog werden opgegeven. Het nieuwe bestuur, dat op deze wijze de leiding in handen kreeg, heeft dan ook 'met zeer groote moeilijkheden te karripen- g.Vid. alvorens eenigen grondslag voor een behccr'l'.ke basis te hebben, doch door on- verrroeiden ijver is dit ten siotte gelukt en de thans ingekomen rapporten over het f nancieel beheer, waarbij er nu ook zijn van bet gemeentebestuur van Scheten, alwaar dc vereen jing inmiddels ook daar wonin gen heeft' gekregen. zijn' dan ook zeer gunstig. Dit betreft evenwel alleen het fi nancieel beheer over het tijdvak, dat het hans zittend bestuur het beheer heeft, daar dr or het groote tekort, veroorzaakt door het oude bestuur, de financieele toestand der coöperatieve vereeniging niet zoo gun stig is als hij wel kon zijn, waarvan het ge- i o!g is dat verschillende uitgaven, die men noodzakelijk zou moeten doen nu achter wege gelaten moeten worden. Omdat dit niet langer zoo kon voortdu ren, werd reeds verschillende malen ge noegd, de financieele aangelegenheid met iet -oude bestuur aldus te regelen, dat be gonnen werd met aflossing van het ontdekte tekort. Evenwel hebben de diverse pogingen t*>t op heden geen enkel resultaat opgeleveru en zijn de oud-bestuurders nalatig gebleven, met de aflossing een begin te maken. Het gevolg hiervan is, .dat het zittende bestuur voor de vraag staat, op welke wijze het ontbrekende g»ld weer cp de daarvoor be stemde plaats moet komen, n.l. tegen de oud-bestuurders een vordering in te stellen of in verband met de Coöperatie-wet het oedrag ponds-ponds-gewijs te verhalen op de leden en op hen, die er volgens het le denboek in betrokken kunnen worden. Zoo als nu blijkt, is er besloten geworden na de gehouden conferentie met de vertegen woordigers van het gemeentebestuur om tot het eerste over te gaan, doch deze zaak zal naar wij vernomen hebben op een bin nenkort gehouden ledenvergadering nog nader aan de orde gesteld worden. In bet gerestaureerde gedeelte van het Diaconessenhuis, het z.g. ,,Oude Huis, is ten gynaecologische-obstetrische afdeeling ondergebracht. Gisterenmiddag omstreeks half twee, was het 3-jarig zoontje van den heer Verhey- ccb. wonende Brouwersvaart 6E, nabij het viaduct spelenderwijs te water geraakt. Een gebrekkige man, die meende, iets in het water te zien spartelen, maakte den heer W. A. Koelemeyer, die juist bezig was bol len uit zijn schuit te lóssen, hierop opmerk zaam. Deze snelde naar de aangewezen plaats en wist het knaapje nog juist bijtijds van een wissen dood te redden. Zondagmiddag omstreeks 2 uur geraakte de stoompont aan het Zuider Buitenspaarne defeef, doordat de pont tegen den wal bot ste. De schok was zoo hevig, dat twee meisjes kwamen te vallen, doch zich niet e-ns!ig verwondden, het duurde geruimen tijd voor dc pont weder in orde was, zoo dat er een groot aantal passagiers aan weerszijden van bet Spaarne stond te wach ten. Geslaagd voor afdeeling gymnasium, de dames: D. Adam, B. Baddings en I. Heiff. Dc academie van wetenschappen te Krakau, heeft Prof. Lorentz benoemd tot buitenlandsch lid. Naar wij uit goede bron vernemen wordt door het bestuur van bovengenoemde veree niging uitgezien naar een geschikte zaal in het centrum der stad Haarlem om aldaar in het begin der maand October een tentoonstel ling te doen houden, van de verschillende werken doer de leden vervaardigd. Hoe herinneren wij ons nog het tijdperk der distributie toen men om een kleine hoeveel heid visch machtig te worden soms- uren'lang in de rij moest staan, om dan ten slotte nog tot ce ontdekking te komen dat wanneer uw beurt er zou zijn, de visch wel in de velicf- hebbers hun handen verdwenen, zou zijn, en er niets meer voor u zou overschieten. Hoe is die tijd veranderd Een der Haar- lemsche firma's maakt nu aan de inwoners bekend dat zij bij hem de allerbeste en ook de goedkoopste visch kunnen verkrijgen, natuur lijk voor hun geld, maar,'volgens de aanbie ding ontvangt men waar voor zijn geld. En toch schijnen de klantén niet 'zoo vlug te komen als de firma het wel wenscht waar om zij er dan weer iets nieuws op heeft moe ten verzinnen teneinde de clientele naar haar winkel te trekken. Thans wordt door de firma bekend gemaakt, dat wie aldaar visch kcoot er de bakolie bij cadeau ontvangt, waarvoor men vanzelf de flesch mede moe* brengen. Het is wel een groot verschil bij tien jaar geleden vergeleken. Op het eerste Congres, gehouden door den pas opgerichten Alg. Bond van Technici en Opzichthoudend Personeel welk congres te Utrecht werd gehouden en waar het Hoofdbe stuur moest worden samengesteld, is o.m. als Hoofdbestuuder gekozen, de heer H. Frie- lir.k uit Haarlem, 2 September 1925 werd door de raadsle den Joosten c.s. een voorstel ingediend, waarbij B. en W. uitgenoodigd werden, aan den raad voorstellen té doen tot vaststel ling van een tarief voor verpleging in de ziekenhuizen van personen, die zijn aange sloten bij een fonds, dat de geldelijke risico heeft verzekerd van ziekenhuisverpleging en ten opzichte van die verpleging van zijn verzekerden eer, ov^eenkomst heeft getrof fen met B, en W. B. en W. hebben thans prae-advies uitge bracht op dit voorstel en vragen nu machti ging, oïri tot wederopzeggens met de bestu ren van de te Haarlem werkende zieken fondsen aan ter gaan een overeenkomst, waarbij in ded vorm van verzekering (met premiebetaling) bij de gemeente, geregeld wordt de betölirig der bijdragen in de kosten van ziekenhuisverpleging, verleend vanwege de gemeente, een en ander Uitsluitend ten behoeve van personen, die öp grond van hun lidmaatschap bij die fondsen de verze kering hebben gesloten. Verder stellen zij voor, desnoods zich in verbinding te stellen met de besturen der gemeenten, alwaar leden van te Haarlem werkende ziekenfondsen woonachtig zijn en die bedoelde verzekering hebben gesloten, teneinde met die gemeentebesturen een regeling te treffen, waardoor voornoemde verzekering hunnerzijds voor de bedoelde personen van toepassing wordt verklaard. In het prae-advies zetten B. en W. uiteen, dat na onderzoek gebleken is, dat 60 van het totaal aantal leden der ziekenhuisfond sen zich voor deelneming bereid heeft ver klaard.. Wat aangaat de beginselen der verzeke ring, schept zij weliswaar allereerst niet een recht tot ziekenhuisverpleging voor de verzekerden, daar voorwerp van verzekering is, de geldelijke gevolgen, uit die verpleging voortvloeiend, te regelen, doch niettemin hebben de ziekenfondsen het terrein hun ner werkzaamheden uitgebreid en dit op de voor hen juiste wijze, welke de toetreding fot die fondsen des te aantrekkelijker zal maken, merkt het prae-advies op. Tot dus ver zouden zij daartoe niet de gelegenheid kunnen vinden. Voor de ziekenfondsleden zullen de kosten voor. volledige behandeling eerst gewaarborgd zijn en dit tegen be taling eener geringe weekpremie. En de ge meente ontvangt een totaal-bedrag aan pre- miën, hetwelk niet lager behoeft te zijn, dan het gezamenlijk bedrag, hetwelk zij nu van ziekenfc.ndsleden individueel ontvangt, waarbij nog komt het voordeel, dat het onderzoek naar den financieelen toestand van de betreffende personen vervalt en het inzamelen der gelden geenerlei kosten met zich brengt. In het bedrag der weekpremie zal nameliik begrepen zijn eene. vergoeding voor de ziekenfondsen ter bestrijding van hunne incasso- en administratiekosten. De overeenkomst omvat de verzekering voor verpleging in gewone ziekenhuizen, niet die in krankzinnigengestichten of sana toria en wel voor een yerplegingsduur van ten hoogste acht achtereenvolgende weken. Na dien termijn doet de gemeente, desnoo- dig met tpepassing van de betrekkelijke wetsbepalingen, de bijdrage verhalen en houdt dus de verzekering op van kracht,te zijn. De overeenkomst behoort te kunnen wor den opgezegd van de zijde der gemeente, in dien het aantal verzekerde fond«leden der mate daalt beneden 60 van het totaal aantal ingeschreven fondsleden, dat naar het oordeel van B, en W. het doel der verzeke ring ten opzichte der gemeente niet wordt bereikt. De bevoegdheid vanwege de gemeente ïot uitoefening van controle op het afdragen d zcr presniën en op dc verzekerden zaï de overecnkcrr.sï zijn vast te leggen. Uit een kostenberekening, welke B, en W. ten slotte geven, blijkt, dat de ontvangsten geraamd worden op 35.500, waarbij ge voegd moet worden een pro-merr.o'riepost voor bijdragen van verzekerden na afloop van den verpleegtermijn van 8 weken. Be ontvangst aan bijdragen in de verpleging in ziekenhuizen bedroeg gemiddeld over dc laatste 3 jaar 34.234,40, Bloemendag. De zondag i- 1 door de rfdeeling Haarlem van de Vereeniging tot bevordering der ge zondheid in de grafische vakken gehouden bloemendag ten bate van de instandhouding van het sanatorium der Vereeniging „Eer beek" te Eerbeek heeft 1100,17 opgebracht. Een. eigenaardig en zeer zeker zeldzaam jubileum werd dien dag herdacht. Een der vaste bloemenverkoopsters, mej. A. van der Vecht, herdacht nl. het feit, dat zij nu reeds 10 achtereenvolgende jaren voor genoemde Vereeniging bloempjes ten verkoop aanbood. Bij monde van den voorzitter der afdeeling werd zij in een hartelijke toespraak daarmede gefeliciteerd cn als aandenken werd' haar een geschenk aangeboden terwijl daarbij tevens de wensch werd uitgesproken, dat zij ook haar 12 U-jarig jubileum als bloemenverkoop ster zou mogen vieren. Mej. Van der Vecht dankte voor het ge schonken blijk van waardeering. Woensdag 23 Juni a.s. wordt het 6de 'condscongres. gehouden van bovengenoemde vereeniging. Dit heeft plaats in café Restau rant „De Kroon". De algemeene Bondsvergadering w„ rdt .ge houden des morgens half 11, daarna is er beurs. Na de gemeenschappelijke lunch vangt het Bondscongres „an te kwart voor 2. De agenda vermeldt o.m Voordracht van Prof. Dr. B. G. Escher uit Leiden, over het herkennen van gekleurde edelsteencn, voor stel tot opricht'og vrn een Bondsbureau vo -r liet onderzoek wi edelsteencn. en paarlan. De heer C. J. A. Begeer houdt een inleiding over het nieuwe ontwerp „Weeldebelasting." De hee' W. v. Rqssum du Chattel brengt prae-advies uit over ,,De dienst der Waar borg" en de actie tegen schijnzilver. Na het Congres begeven de deelnemers zich naar Groenendaal, waar een thé aange boden wordt door de Haarlemsche collega's. Het bendsdiner heeft om half 7 in Groenen daal plaats. B. en W. stellen voor, goed te keuren de balans met verlies- en winstrekening pér 31 December 1925 van de Woningbouw ver eeniging „De Voorzorg", betreffende het complex van 57 arbeiderswoningen en 5 winkelhuizen. B. eh W. stellen voor, den heer W. A. J. v. d. Kamp opnieuw te benoemen tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. B. en W. stellen voor, goed te keuren de rekening van de vereeniging „Kindér- voeding", in ontvangst en uitgaaf van l 7.718. 86'A. De heer S. de Vries heeft met ingang van 16 September a.s. eervol ontslag gevraagd als onderwijzer aan de openbare school no. 15. Bij de notulen der vorige raadsvergade ring der gemeente Heemstede, welke thans verschenen zijn,, is ook gevoegd het rap port der Commissie, ingesteld tot onder- zeek van de Beschuldigingen,, geuit dopr het raadslid .Jorritsma- tegen den gemeente secretaris en andere ambtenaren. Daaraan ontleenen wij "nog het volgende: De taak aan de Commissie opgleegd, was evenmin gemakkelijk als aangenaam, maar werd door ons aanvaard, odat wij vervul ling van die taak voor de gemeente nood zakelijk achtten. Het gemeentebelang im mers eischt eenerzijds dat de reputatie van de ambtenaren niet zonder grond aange tast wordt, anderzijds, dat geen ambtenaar, van wien blijkt, dat hij zich aan corruptie heeft schuldig gemaakt, het vertrouwen blijft genieten. Daarenboven eischt de eer van den Gemeenteraad, dat in zijn verga deringen geen beschuldigingen geuit wor den, zonder dat een onderzoek volgt, zoo als ook de eer van het College meebrengt, dat tegen het uitbrengen van beschuldigin gen die niet berusten op bewijsbare feiten, gewaakt wordt. De werkzaamheden van onze Commissie zouden dus in ieder geval iets onaangenaams tot resultaat hebben, want öf de opmerkingen zouden gegrond blijken en dan zouden dus corruptie en andere misstanden aan net licht worden ge bracht öf de onmogelijkheid om de be schuldigingen waar te maken zou worden aangetoond' en dan zou openlijk moeten worden bekend gemaakt, dat een raadslid zich op ontoelaatba-e wijze is te buiten ge- gaan. Tot ons genoegen verklaarde de heer Jorritsma aan het einde van het eerste on derhoud zich te verheugen over de samen stelling der Commissie en vertrouwen te stellen in de onpartijdigheid van de drie leden. Het eerste punt van onderzoek betrof de opmerking van den heer Jorritsma naar aanleiding van een boer in den Haarlem mermeer, die Heemsteedsche werkloozen wil en kan gebruiken: ,,'t Gerucht gaat, dat die boerderij ge huurd wordt door de N, V. Boerderij „Bron- stee", waarin aandeelen hebben enkele personen, aan deze tafel gezeten". De heer Jorritsma verklaarde, dat men hem heeft meegedeeld, dat de heeren Dr. Droog en Swolfs aandeelhouders zijn. Na onderzoek is gebleken, dat geen van beide personen aandeelhouders zijn, noch ooit geweest zijn, zoodat eenig verband tusschen deze personen en den boer in den Haar lemmermeer in geen 'enkel opzicht aanne melijk is gemaakt. Het tweede punt van onderzoek betrof de opmerking van den heer Jorritsma. „dat het hem bekend is, dat een ambte naar van Openbare Werken misbruik .naakt van zijn positie en probeert aan particulie ren grond te verkoopen onder belofte wel zorg te zullen dragen, dat de teekeningen dan worden goedgekeurd". In antwoord op onze vraag welken amb tenaar hij bedoelde, heeft de heer Jor ritsma den heer Schelling genoemd, als zou deze financieel geïnteresseerd zijn geweest 5% Nederland 1919 dOl U/l6 6% Nederland 1923 I033/j6 103®/ 4K> Neder! 1917 993/4 993/4 7% N -1 1921 A. I0013/le 10013 16 6?' N.-l. 1923 D. 104 104 27 - Oude Vuarl 42 o'ito Gem. Èigend 3|l/2 Mij „Nederland". 163 163 Scheepvaart-Unie 164 1651,'2 Rotterd Lloyd 142 142 2011/2 Oude Boot Ho!!. Stoomboot 55 11. V.. A 681 .6.82 Java Cultuur 3221/2 Jurgens gew 178 178 Koloniale Bank I983/4 200 Indische Bank 1671/., 168 Cert. Handel Mij... 146'/, 146'/., Reso dito 1451/j 146 95 Geconsolideerde 1811. 397l/? 400 U. S Steel r. 1373/4 Marine comm 83/t6 Vorstenlanden 159 l59l/„ Actions id 145 145 Comp. Merc. Arg 3^2 Poerwoderjo 1061/4 - Oude Dcli 416 419 386 389 Deli Batavia 404 406 A'dam Rubber 3221/2 3263/, Serbadjadi 331 332 Sil _u '781/ 177 Wa: Sumatra 285 Dordtsche Petr. 3811 Southern Rails 114 117 1541/s 155 96i/2 499/i6 497/s Comm Maxwel 81/16 bij den grondaankoop voor een gebouw van den Protestantenbond. Inzake deze aangelegenheid hebben wij onder meer gehoord de heeren Elffers, Schelling en Sloof; daarbij is ons het vol gende gebleken. De bewering als zegsman waarvan de lieer Jorritsma den heer Sloof, bestuurslid van den Protestantenbond noemde als zou dc heer Schelling gezegd hebben, dat als hij of de heer Lobel de teekening zou mogen maken, hij (Schelling) wel zou zor gen, dat deze werd goedgekeurd, qualifi- ceerde de heer Sloof als beslist onwaar. De heer Schelling heeft, volgens dc uit drukkelijke verklaring van den heer Sloof, zich slechts in dien geest uitgelaten, dat hij, onverschillig welken grond gekocht werd, gaarne zijn krachten als goed en be langstellend lid van den Protestantenbond ter beschikking zou stellen door het ma ken van een schetsje, wanneer daarop een beroep mocht worden 'gedaan- err voorzoo- ver Burgemeester en Wethouders daartoe verlof zouden verleenen. (W ardt vervolgd.) Geboren: 20 Juni: A, G, SchildBrugman 7..; J. C Aukesv. Niel, z.; 21 Juni: M. E. BeênThesing, z.; 22 Juni: M. S. Hoen derdosv. d. Wateren, z. Overleden: 20 Juni: J. J. Gijselaar, 82 j„ Duvenvoordestraat; M. Wortel—Lugtig, 82 j„ Ripperdapark; 21 Juni: P. Sonnegav. d. Werff, 86 j., Verwulft; H, Vonhof, 30 j„ Wilhelmirapark; 22 Juni: C. A. Kuipers, 35 j„ Amsterdamstraat. Door de recherche is aangehouden G, S. alhier, wegens verduistering van 767, ten nadeele van een vereeniging. Op liet Kennemerplein is gisteren J. B. uit Sassenheim aangehouden en naar het politiebureau in de Smedestraat overge bracht. De man verkeerde onder invloed van sterken drank en reed zoodanig met zijn auto, dat hij de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht. De jaarlijksche tocht van de Haarlemsche schoolkinderen uit de hoogste klasse naar Artis zal 13 Juli a.s. plaats hebben. De St. Josephschöol doet, er ook aan mee en verder de openbare Stadsscholen 5 tot 16; 25 tot 30 en de beide Doopsgezinde Scholen. Te Amsterdam gekomen, wordt gezamen lijk door dë stad naar Artis gewandeld, waar men omstreeks half tien aankomt. In de eet zaal wordt daar een maaltijd verstrekt, waar na naar keuze der geleiders de verschillen de bezienswaardigheden worden opgezocht Precies hall een volgt een tweede ontbijt in dé eetzaal, waarna weer bezoek aan den tuin wordt gebracht. Om kwart voor drie is het weer verzamelen in dc eetzaal, tot af scheid nog een verfrissching en dan weer naar het Centraal Station. Dit fonds, dat flinke, welwillende school kinderen te hulp wil komen, heeft weer eenige gelden beschikbaar gesteld voor de schoolkinderen, die met'loffelijk ontslag heen gaan. Elke school heeft een vast bedrag ter be schikking en kan een of twee leerlingen daar voor aanwijzen, maar mag ook een jaar over slaan, Het bedrag blijft dan staan. De „ver eering' aan het kind geldt als bijdrage van schoolgeld of aankoop leermiddelen voor Ver der bekwaming. Datum waarop en de plaats waar de prijzen zullen worden uitgereikt, zullen later wor den bekend gemaakt. BRUG OVER DE HOUTVAART. Volgens voorwaarde, 20 van de voorloopige akte betreffende het bouwplan ten Zuiden van de Zandvoortschelaan in de omgeving van de Houtvaart behoorende bij raadsbesluit van 25 Maart 1926, no. 26, zal zooveel moge lijk worden zorg gedragen, dat vóór 1 Janu ari 1927 gereed is gekomen een brug over de Houtvaart, tegenover weg no. 505. De nieuwe brug is ontworpen met bak- steenen landhoofden, vieugelmuren en leu- ninfen, terwijl het brugdek is gedacht van gewapend beton afgedekt met asphaltbloks. De bouwkosten van de brug worden ge raamd op rond f 18000.In deze kosten wordt voor een bedrag van f 7500.bijge dragen door de heeren G. van den Aard weg te Eleemstede en G. J. Stekelenburg Jr, te Schoten, volgens de voorwaarden van bovenaangehaalde voorloopige akte. Aan gezien door deze brug een goede verbinding van verschillende wegen zal tot stand komen, is het niet twijfelachtig, of de aldaar gelegen terreinen der gemeente zelf zullen in waarde stijgen, waarmede bij verkoop rekening zal kunnen worden gehouden, schrijven B. en W. den raad. Door het Grondbedrijf zou naar onze meening zonder bezwaar eene bij drage van deze brug kunnen worden ver leend eti alsdan zou een bedrag van f 4500. uitsluitend komen ten laste van de gemeente kas. Het algemeen belang rechtvaardigt on getwijfeld een dergelijk bedrag voor het maken van deze brug. B. en W. stellen nu voor, hun het be- noodigde crediet te verleenen voor de uit voering van dit werk. EEN WELSTANDSBEPALING. B. en W. stellen voor de bouw- en woning- verordening voor de gemeente Heemstede, als volgt aan te vullen Aan artikel 2 wordt toegevoegd een derde lid luidende „Onder stoepen, schuttingen, hekken, muren, of andere afsluitingen langs de stra ten zijn begrepen die afsluitingen, welke zich bevinden tusschen straat en vijf Meter achter de rooilijn gerekend van af de straat." Artikel 15 bis* wordt gelezen als volgt Het uiterlijk van een nieuw te maken ge bouw met al wat daartoe behoort, van nieuw te maken, te vernieuwen of te veranderen stoepen, schuttingen, hekken muren of an dere afsluitingen langs de straten, als bedoeld bij artikel 2 moet zoodanig zijn, dat het naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders noch op zich zelf noch in verband met de omgeving uit een oogpunt van welstand aanstoot zal geven. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd te dien aanzien bepaalde eischen te stellen en het advies van ter zake deskundigen in te winnen. Badhuis. In het badhuis aan de Post- lean werden in de week va-n 1419 Juni genomen 361 douchebaden en 24 kuipbaden. Aan 44 kinderen werd een gratis scbool- bad verstrekt. Gelegenheid voor kostelooze schoolbaden bestaat op Woensdagmiddag. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donder dag 24 Juni 1926. des avonds om 8 uur. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling no tulen vergadering van 20 Mei 1926. 2, In gekomen stukken. 3, Voorstel tot bouw van een badmeesterswoning aan den Glipperweg. 4. Voorstel tot het maken van een brug over de Houtvaart. 5. Voorstel tot aanvulling der Bouw- en Woningverordening. 6. Aankoop terrein vöór transfórmatorstation op „Leeuw en Hóóft". 7, Voorstel tot huur van een ter rein in bet Noorden dezer gemeente be stemd voor speelterrein. 8. Verhuur tuintjes aan de Pijlslaan. 9. Aanvaarding strook grond aan de Manpadslaan 10. Ontheffing vcor waarden bouwplan „Leeuw en Hooft" voor bouw van een garage aan de Pieter Aertsz- laan. tt. Aanbieding Herziening XLVI van bet Uitbreidingsplan Noordelijk van de Mo- lenwerfslaan. 12, Aanbieding Herziening XLV1I van het Uitbreidingsplan Zuidelijk van de Molenwerfslaan. 13, Comptabiliteits- besluiten 14. Kohieren Plaatselijke Inkom stenbelasting. 15. Ontheffingen Schoolgeld. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor, het vermenigvuldigingscijfer der plaat selijke inkomstenbelasting voor 19261927 wederom op 1 te bepalen. Gemeentezaken. B. en W vragen een credict van 6.750 aan voor dc stichting van een woning met bergplaats aan den Glipper weg nabij de zwemvijvers, bestemd voor een badmeester B. en W. stellen voor, voor 300 aan te koopen een strook grond van de N.V. „Leeuw en Hooft", gelegen aan de Pieter de Hoöghstraat. B, en W. vragen machtiging van M. A Jansen van 25 Juni 1926 tot en met 31 De cember 1928 te huren twee perceelen wei land als speelterrein, gelegen ten Westfen van de Curiestraat, t. zamen groot 11.285 M2, B. en W. stellen voor, aan de N.V. Mij. lot Exploitatie van Oproerende Goederen „Leeuw en Hooft" ontheffing te verleenen van de bepaling betreffende de breedte van een te bouwen garage aan de Pieter Aertsz- laan. B, en W. vragen machtiging van de p V. Bloeménbollenmij. voorheen H. de Graaff en Zonen, 30 M2. grond, gelegen aan de Manpadslaan, gratis over te nemen. B. en W vragen machtiging aan de eienaars»van een aantal perceelen in de Pijls laan een strook grond, gelegen voor hun woning, te verhuren tegen 1 per jaar. Concert, De R.K. Harmonie Vereeni ging „Euphonia", van Overveen, directeur de heer J. W. Leféber, zal Vrijdag 25 Juni 's avonds 8.15 uur in de Bloemendaalscbe Muziektent een concert geven, uitgaande van de Vereeniging Bloemendaal's Bloei. Het programma vermeldt: 1. Homme Contre, Marsch, J. Knegtel; 2. La Vivandiërc, Overture, G, Belfort; 3a. Menuet Poudré, Fernand Andriur; 3b. Grazi- osa Scbottisch, Jos Bouwens; 4, Solidaritc Vantaisie, Jaqus Martin; 5. Ocman Pacha, March, Steenebergen, Pauze. 6. Am sterdam, Marsch, H. Z. Blankenburg; 7. Mo- saique Sur l'opera Stradella, M. J. H K®'" seis; 8. Le Regiment qui Passe, Gabriel Al- lier; 9. Suspinul Valse raumanze, J. Ivanovi- ci; 10 Radio, March, W. v. Heeren. Diefstal van rijwielbanden. Gisteren werd door de politie aangehouden den chauffeur S wonende te Schoten, die ten nadeele van zijn patrcon alhier een tweetal rijwielbanden had ontvreemd. Hij werd te Bloemenöaal in arrest gesteld om hedenmorgen voor den Officier van Justitie te Haarlem worden geleid. Ned. R.K. Volksbond. Zondagavond 20 Juni hield de afd. Schoten van bovenge- noemden Bond een vergadering ter herden king der Encycliek „Rerum Novarum". Te acht uur opende de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze en heette de leden, die maar matig opgekomen waren, welkom, inzonderheid den spreker voor dien avond, het Tweede Kamerlid Ch. v.d. Bilt, en 't Mannenkwartet „Kinheim". De voor zitter wilde niet als altijd klagen over de ge ringe opkomsthij hoopte dat het welslagen van dezen avond zal medewerken tot den groei en bloei van de afdeeling Schoten en Omstre ken van den Ned. R.K. Volksbond. Hierna werd het Bondslied gezongen. Het Mannen- kwartet „Kinheim" gaf twee mooie zang nummers ten gehoore. Na deze liederen die een dankbaar applaus oogstten, gaf de voor zitter het woord aan den spreker. De heer v.d. Bilt dankte den voorzitter voor de vriendeJij ke woorden. Hij zegt daarna, dat het onmogelijk is dat de opkomst tegenvalt, omdat de heer Smits aanvankelijk deze spreekbeurt zou vervuld hebben, maar deze door omstandig heden niet kon komen en hij daarvoor nu de aangewezen persoon is. Spreker vond het prettig weer eens met zijn Bondsbroeders samen te zijn «n voor een poosje de politiek eens opzij te zetten. Voor spreker zijn rede begon meende hij eerste een woord tot de le den te moeten richten over het werk van de afd. Schoten en de vele werkzaamheden van het bestuur. Hij zegt dat de leden toch vooral dit werk moeten waardeeren en het bestuur zooveel mogelijk moeten steunen, opdat al léén door samenwerking meer nog dan tot nu, is tot stand te brengen. Dan begint spreker zijn rede en schetst het machtige werk van Z.H. Paus Leo XIII „Encycliek „Rerum Novarum". Dat de heer v.d. Bilt een aandachtig gehoor had, bleek wel bij het eind van zijn rede, toen, na de aansporing aan .allen, om zich aan te sluiten bij de Standsorganisatie, een daveren- applaus den spreker dankte voor zijn mooie leerzame rede. Het „Mannenkwartet „Kinheim" trad hierna nog twee maal op en ook de heer Nico Arisz van Santpoort liet de aanwezigen ge nieten van zijn mooie volle stem. Bij het slot dankte de voorzitter allen voor hun opkomst, de geestelijkheid voor hun belangstellende aanwezigheid, den heer van der Bilt voor zijn leerzame rede en het Mannenkwartet „Kin" heim" voor hun belangelooze medewerking.. Na nog.een opwekkend woord tot de leden gericht te hebben, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering met den chnste- lijken groet. 22 JUNI Personalha. bet moderamen vereeniging van noemd de heer hier. Tot vice-voorzitter van uit het hoofdbestuur der Chr. onderwijzers is be- J. Th, R, Schreuder, al- Protestvergadering. De anti-annexatie- Vereemging heeft het voornemen alle meer derjarige ingezetenen op te roepen tot het houden van een vergadering, ten einde op nieuw te protesteeren tegen de voorgeno men annexatie van een deel dezer gemeente Deze vergadering zal waarschijnlijk plaats vinden op den 30sten dezer maand a.s in het R.-K. Vereenigingslokaal. EERSTE KOERS LATER KOERS BERpJN 1 59,29 59.28 PARIJS 7.05 6 95 BRUSSEL 1 7.10 7 02 VEENEN 1 35.20 35,20 LONDEN 12.115/g STOCKHOLM 0 66.85 66.85 KOPENHAGEN 66.05 66.49 OSLO ,ib m 55.10 55.05 BAZEL 48.251/, 48.25 NEW-YORK 1 2.491/g 2.49 ROME 9.— 8.951/e PRAAG I 7.421/ 7.79 WARSCHAU 1 25.- 25.- ZALT-BOMMEL, 22 Juni De stand d«r rivier was van morj^pn 4,75 M. De laagst gelegen landerijen zijn ondergeloopcn. Dc schade is groot. GRAVE. 22 Juni. Hedenmorgen is in „Ma- riëndal', alhier, overleden de ZeerEerw. Pater J, C. Alberdingk Thijm S- J., oudste zoon van professor Dr. Jos. Alberdingk Thijm. den bekenden grooten katholieken emancipator. Pater Alberdingk Thijm werd in 1847 te Amsterdam geboren. Hij werkte verscheidene jaren in de Hoofdstad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2