Sport- en Wedstrijden. Haverschmidt Klaje. MartiinaalStofvrijmakes sen bonbons Advertentiën ~aankTreksters ZWEMMEN. WATERPOLO. WIELRENNEN. LAWNTENNIS. KRACHTSPORT. Haarl. Krachtsportvereeniging Haarlem. INGEZONDEN. ADVERTENTIËN. Ger. van Egmond Cor Bleijendaal Dierenarts J. FLOHIL Stoomen en Verven vanT apij ten,K arpetten en Loopers Centrale Tandheel kundige Kliniek Kenaupark 26 - Telefoon 12644 ADR. KöHLINGER, Cuisinier Vraag en Aanbod Flinke Dienstbode KEUKENMEISJE R.-K. VRIENDIN Besch. R.-K. Juffrouw DAGMEI S JE VRIENDIN en PLAKSTERS Tulpenpelsters DIENSTMEISJE NET DAGMEISJE PERSVOUWSTER Banketbakkersleerling STRIJKSTERS NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN TE KOOG-ZAANDIJK. DE WISSELSLAG ESTAFETTEPLOEG VAN „DE WATERRATTEN" KLOPT HET „IJ". De Zwemvereeniging „Nereus" te Koog Zaandijk organiseerde Zondag, ter gelegen heid van het 50-jarig jubileum, der Zaan- landsche Bad- en Zweminrichting, nationale zwemwedstrijden. Aan deze wedstrijden werd door de vol gende vereenigingen deelgenomen, „A.D.Z. Amsterdam, „A.Z." dito „Blikkenburg," Zeist, „de Dolfijn" Amsterdam, „De Water ratten" Haarlem, „H. D. Z." Amsterdam, „Neptunus" Zaandam, „Nereus" Zaan dijk, „P.Z.P.C." Purmerend, „K.Z.C." Rot terdam, „Thebis" Zaandijk, „U.Z.C." Utrecht, „Het IJ" Amsterdam en „De Jonge Kampioen" Amsterdam. Het puikje van de zwemmers, was hier dus zeker ver tegenwoordigd. Het eerste nummer TO M. vrije slag adspiranten N.Z.B. werd door P. L. Bannenberg A.Z. gewonnen in 30,2 sec. In het nummer 50 M. vrije slag dames behaalde mej. J. Otto van het „IJ" de eerste prijs in 45.11 sec. Een zeer spannende wed strijd was het nummer 100 M. vrije slag heeren. Aan deze wedstrijd werd o.m. deel genomen door R. Wijss kampioen van Zwit serland en J. G. J. Pronk van „De Dolfijn" kampioen van Nederland. Deze beide heeren met G. Dekker., van Neptunus en H. v. Essen „Het IJ" starte in de eerste serie. Op de eerste baan gaan deze vier heeren gelijk op, spoedig loopt Wijss iets vooruit, welke voorsprong overgenomen en vergroot wordt door H. v. Esser. G. Dekker plaatst zich direct als nummer vier in deze serie, in deze zelfde volgorde komen zij aan den finish, zoodat H. v. Essen in een tijd van 1 min. 7 sec. de kampioen van Zwitserland en Neder land wist te kloppen. Wijss plaatste zich twee in 1 min. 7.3 sec. en J. G. J. Pronk 3 in 1 min. 10 sec. Aan den wedstrijd 4 maal 25 M. wisselslag estafette voor adspiranten werd deelgeno men door een ploeg van de Haarl. zwem- en waterpoloclub „De Waterratten," deze ploeg bestond uit S. Wille (rug) H. Arnold (school), J. Hemsbergen (zij) en H. Jager Jr. (vrije slag), welke zich nummer drie wisten te plaatsen met een tijd van 1 min. 21.4 sec. Zoowaar een mooie prestatie voor deze jonge waterratjes, zij beloven iets voor de toekomst. Nummer één werd in deze wed strijd A.Z. in 1 min. 15.5, met de heeren P. L. Bannenberg, J. H. Jager, A. v. d. Bosch, M. J. Koper, 2 werd „Het IJ" in 1 min. 17 sec. In het nummer 50 M. vrije slag plaatste „De watterrat" C. H. Vrught zich nummer drie in 37.4 sec., had Vrugt evenwel precies op tijd gestart zeer zeker had hij dan de tweede plaats ingenomen. Eén werd in dit nummer L. Korpershoek „R.Z.C." in 36.4 Deze was gister buitengewoon goed in con ditie en 2 werd W. J. Bank „A.Z." in 37 sec. De wedstrijd 5 maal 50 M. vrije slag heeren werd na een spannende strijd gewonnen door de „IJ" ploeg met de heeren Ed. Klophaus, R. Wijss, K. Kohier, H. v. Essen en Ed van Es in 1 min. 7.4 sec. De ploeg, van de Water ratten sloeg in dezen wedstrijd een vrij goed figuur en maakte een tijd van 1 min. 11 sec. Het nummer 50 M. vrije slag juniores heeren, waarvoor niet minder dan 24 deel- dtmers hadden ingeschreven werd gewon nen door W. Schreuder „de Dolfijn" in 32 sec. F. K. v. d. Zee „A. Z." en Ed Klop haus maakte in dezen wedstrijd den tijd van 32.1 sec. Het spannendste nummer van deze wed strijden was wel de wedstrijd 4 maal 25 M. wisselslag heeren, (rug, school, zij, en vrije slag). In de eerste serie van dezen wedstrijd startte „Het IJ" met R. Wijss, H. v. Essen, K. Lelieveld en Ed. v. Es, „De Waterratten" met A. Liezenberg (rug) C. H. Vruhgt (school) A. H. de Bruijn Jr. (zij) en S. v. d. Meer (vrije slag) A. Z. en Neptunus. Direct neemt het „IJ" in dezen wedstrijd de lei ding, doch in de vierde baan weet S. v. d. Meer deze met een goede start gelijk te maken, en na een spannenden strijd het eerste de finish te bereiken, zoodat de „Wa terratten" zegeviefen in een tijd van 1 min. 4.2. sec. (hulde), „Het IJ" 2 in 1 min. 4.3 en „A. Z." 3 in 1 min. 5.3. sec. Tot slot werd een demonstratie schoon- springen gegeven waarin, ook door de „Wa terratten" veel succes behaald werd. Vooral de heer Veldhoff van de Waterratten, "wiens sprongen af waren oogste veel succes. D.W.R. I—IJ III. Woensdagavond a.s. om 8 uur zal boven genoemde waterpolowedstrijd in de zwem inrichting vriendschappelijk gespeeld wor den. Beide ploegen zullen als volgt uitkomen: D.W.R." V. Visser H. Pieters A. Liezenber S. v. d. Meer G. Boot, A. H. de Bruijn Jr. C. Vrugt. 0 S. Koe, P. J. S. Nicolaas, H. v. Essen W. Spruitenburg, A. Maelenaar, S. Camp- huis R. Koel „Het IJ" NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. 2de KLASSE HEEREN. NEPTUNUS I— H.V.G.B. I 7—2. Zaterdagavond speelde het eerste zevental ran H.V.G.B. een competitiewedstrijd tegen de sterke' tweede klasser Neptunus in Zaan dam. De Zaandammers speelden een uitste kenden wedstrijd vooral het opzwemmen van Gé Dekker was een doorloopend gevaar voor H.V.G.B., door Dekkers toedoen werden dan ook de meeste goals gemaakt, de achterhoede van H.V.G.B. werd uit elkaar getrokken en de Zaansche vcorhcede kreeg dan weer een kans om te doelpunten. Een groote handicap voor de H.V.G.B.'ers was de gladde leeren, vooral Boeree had er last van een tweetal goals was hiervan het gevolg. Om ongeveer kwart vóór achten stellen de partijen zich als volgt op H.V.G.B. I A. Boeree L. Brunt W.P. v.d. Bogaardt. P. van Ommeren H. Hofmeester J.J. Bouwer H. v. Luyken. deze op zijn hoofd het doek in springt. Nu worden de H.V.G.B.'ers langzamerhand ster ker, maar weten niet te doelpunten. Als G. Dekker uit de achterhoede begaat v.. Omme ren binnen de 4 Meter een vertreding. Dekker doelpunt onhoudbaar uit de toegestane straf- worp. Dit is de H.V.G.B.'ers te bar v.d. Bo gaardt zwemt op en weet met een hard schot den achterstand te verkleinen (12). Na de rust raken de H.V.G.B.'ers ver moeid door het geregeld opzwemmen van Dekker Neptunus profiteert hiervan, weet den stand op te voeren tot (61). Dan een op flikkering bij de H.V.G.B.'ers en Bouwer weet met een pracht schot te doelpunten. Neptunus voegt als tegenprestatie nog een doelpunt aan haar totaal toe (72). waarna spoedig het einde aanbreekt. POLOWEDSTRIJD DE ZIJL (Leiden) DE DELFT (Haarlem). Zaterdagmiddag 5.39 vertrok van Haarlem naar Leiden ons adspirantenzevental van de H.Z.V. De Delft, begeleid door eenige be stuursleden. 's Avonds zeven uur zouden zij hun eersten competitiewedstrijd van den N.E.B. spelen. Jammer dat het team niet compleet was. Door ziekte enz. ontbraken vier der beste spelers, zoodat met verschil lende ongeoefende invallers gespeeld moest worden.Hoewel men dus zeer sceptisch tegen over de te bereiken resultaten stond zat er een uitstekende stemming in het kleine ge zelschap. v Aan de badinrichting aangekomen, werden wij door verschillende bestuursleden ont vangen. Er was zelfs heel feestlijk gevlagd. Aangezien het zevental van De Zijl nog niet aanwezig was, waren eenige heeren zoo vriendelijk ons eens overal in de inrichting een kijkje te laten nemen. De inrichting zelf maakt bij het inkomen reeds een erg gezelligen indruk. Alles was er keurig netjes en tot in de puntjes ver zorgd. Ook het polomateriaal was prachtig in orde. Er stroomde inmiddels steeds meer toe schouwers naar binnen, zoodat men, door het aantal geneigd zou zijn te denken, dat er een le klasse wedstrijd gespeeld zou wor den. Even na zeven komen de spelers van De Zijl. Allen jongelui in den leeftijd van circa 20 jaar. In dit opzicht dus weer een tegen- vallertje voor De Delft, aangezien de leef tijden hier varieeren van 1518 jaar. Om zeven uur twintig fluit de scheids rechter voor den aanvang. In het begin komt De Delft flink opzetten en ziet het eruit alsof wi* buiten verwachting nog iets zullen bereiken. Van Son (D.D.) schiet hard in, doch de bal wordt keurig opgevangen door den kee per van Zijl. Eenige minuten later schiet v. d. Mark (Zijl) vlak over het Delftdoel. Het spel gaat nu ongeveer gelijk op,maar plotseling gaat Kramp (Zijl) en met den bal vandoor en maakt op 7.27 uit korten afstand het eerste doelpunt. Het Leidensche publiek is enthousiast én wakkert de Zijl flink aan. Om 7.29 maakt Kramp weer op dezelfde manier het tweede doelpunt. Nogmaals komt De Delft flink opzetten, maar heeft niet veel geluk, daar een flinke worp van Goedhart (D.D.) juist over inplaats van in het doel gaat. Even later fluit de tijdopnemer, rust. Na de rust valt de Zijl geestdriftig aan en ons clubje heeft het hard te verantwoorden. Twee minuten na aanvang wordt het derde doelpunt gemaakt. Dit doelpunt had wel verhinderd kunnen worden, maar onze keeper Heerkens Tijssen (invaller) was te ijverig en zwom na eerst de bal gestopt te hebben'uit het doel, waardoor het Kramp en Nolders (De Zijl) mogelijk was op gemak kelijke manier het derde doelpunt te fa- briceeren, Bij de Zijl wordt nu het enthousiasme steeds grooter en om 7.38 maakt Kramp op zijn eigen manier de 4e goal. De Delft doet wat mogelijk is doch blijkt niet opgewaassen tegen de goed samenspelende Zijlleden. Het samenspel ontbreekt bij de Delft. Ieder werkt individu eel. Kramp b.v. ligt steeds vrij. Successen blijven dan ook uit, zooals ook het geluk, wat toch ieder eèns moet hebben. Om 7.40 lost Goedhart weer een flink schot. De bal komt hard tegen de lat. Het publiek be toont door flink applaus, dat zij ook de tegen partij iets gunt, wat ook te hooren was uit de diverse aanmoedigende toeroepingen tot de Delftleden, Alles mocht niet baten. Er werden nu nog twee doelpunten gemaakt door de Zijlleden v. d. Mark en Snoeken. Om 7.45 beëindigt de scheidsrechter het spel. De wedstrijd werd van beide zijden fair gespeeld, zoodat de scheidsrechter in dit op zicht niet veel te doen had. Ook het publiek gedroeg, zich, zooals wij reeds bemerkten, echt sportief. Na den wedstrijd werd ons door het be stuur van de Zijl een heerlijk kop heete thee aangeboden en werd dit algemeen zeer op prijs gesteld. Ook werd er door een enthousiast Zijl supporter nog een groepfoto der beide zeven tallen gemaakt. Na een hartelijk tot weerziens op ons Zwemfeest op 11 Juli in Haarlem waar de tweede ZijlDelft gespeeld zal worden, vertrokken wij weer naar Haarlem in de hoop dan op vriendschappelijke manier revanche te kunnen nemen. In de beslissing reden Moeskops, G. Leene, van Nek en Meijer. Moeskops woi z'n drie ritten, doch door een gelijk aantal punten met Leene, moest 'n beslissing verreden wor den, die voor Moeskops fataal was. Wij, die Moeskops in zijn glanstijd tegen de beste sprinters der wereld hebben zien rijden, kunnen met anders zeggen, dat dit niet de Moeskops is van twee jaar geleden, daar was zijn rijden tegen Leene in den beslissenden rit te abnormaal voor. De eerste rit van den wedstrijd met motor- gangmaking over 100 K.M. werd door Snoek op sublieme wijze gewonnen, zonder ook maar een énkele maal aangevallen te zijn. De oude Piet Dickentman overblufte zijn beduidend jongere collega's door hen regel matig te lappen. De resultaten waren als volgt Wedstrijd om het korte afstand kampioen schap van Nederland (sprint) voor professio nals, verreden in 9 ritten, 3 herkansingsritten, 4 halve beslissingen en 6 beslissende ritten, telkens over 800 M. (2 baanronden). De winners der ritten werden in de halve be slissingen geplaatst de 2e aankomenden reden 3 herkansingsritten waarvan de win ners eveneens in de halve beslissingen werden ingedeeld de winners der halve beslissingen reden in 6 ritten, i lste rit 1. KL v. Nek; 2. W. Ooms; 3. A. Kloppenburg. 2de rit1. J. v. Boxtel; 2. G. Bontekoe; 3. F. Emous. 3de rit F. Didier; 2. E. Engelen; 3. C. Bakker. 4de rit: 1. G. v. d. Berg; 2. N. de Bruin; 3 A. v. d. Bogaerd. 5de rit1. J. Willems; 2. P. Leene; 3. G Vreeswijk. 6e ritI. J. Tulleken; 2. J. Bustraan; 3 W. Berkvens. 7de ritJ. Meijer; 2. J. v. d. Berg; 3. P. 1. G. Leene; 2. P. Ikelaar 3. M. Neptunus I J. Maasdam, J. de Vries, J. Dil, 0 G. Dekker. H.J. Visser P.J. Kluiver. M. Dekker. H.V.G.B. I heeft dus een invaller van Dorp, terwijl Neptunus volledig is. Di' 'set na den uitgooi komt Neptunus overwel digend opzetten, doch voorloopig houdt de H.V.B.G. achterhoede stand, tot dat wan- Ceer Boeree een bal mooi uit den bovenhoek voor (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag). De kampioenschappen van Nederland. Moeskops geklopt. G. Leene sprintkampioen. De belangstelling voor de eerste wedstrijd om de Nederlandsche kampioenschappen was groot. Ditmaal stonden op het programma sprint wedstrijden voor professionals en de eerste rit van den wedstrijd met motorgangmaking over 100 K.M. Verscheidene ritten waren het aanzien ten volle waard, doch opmerkelijk was het, dat elke rit door den winner op overtui gende wijze gewonnen werd, waardoor de supreme van het Nederlandsche renners corps in de beslissing kwam. G. Leene maakte een solieden indruk, en toen deze met Jaap Meijer in de beslissende ritten kwam, dacht ieder, dat Meijer stukken zou winnen. Leene won echter roijaal van den kop af Meijer lachte niet meer, zooals hij in den eersten rit zijn tegenstanders openlijk uit lachte. Het publiek lachte hem nu uit en strafte daarmede zijn onhebbelijkheid. De attractie Moeskops-Meijer was toen meteen verloren, vooral toen Meijer ontactisch in de bocht 'manoeuvreerde en een valoartij daarvan het gevole was. Straat. 8ste rit S. Hal. 9de rit 1. P. Kossen; 2. P. Moeskops; 3. v. Bekkering. De herkansingsritten. lste rit 1. P. Leene 2. N. de Bruin. 2de rit 1. G. Bontekoe 2. P. Ikelaar; 3. J. Bustraan. 3de rit1. P. Moeskops; 2. J. C. v. d. Berg; 3. E. Engelen. Halve beslissingen. lste rit 1. KI. van Nek; 2. F. Didier; 3 G. v. d. Berg. Door van Nek van meet af gewonnen. 2de rit 1. J. Meijer; 2. J. Tulleken; 3. P Leene. Meijer die in de tweede positie zat, zette voor de vierde bocht den sprint in en won met eenige lengtes. 3de rit 1. G. Leene; 2. P. Kossen; 3. G. Bontekoe. Leene had de tweede positie en won vrij gemakkelijk. 4de rit 1. P. Moeskops; 2. J. Willems; 3. J. v. Boxtel. De beslissing. (Deze wedstrijd werd ver reden in 6 ritten van 2 rijders met punten telling en wel zoodanig, dat elke rijder zijn 3 tegenstanders om beurten ontmoette) lste rit 1. P. Moeskops; 2. KI. v. Nek, v. Nek nam den kop en in een traag tempo werd de eerste ronde verreden, waarna Moeskops voor de open tribune den sprint inzette en met ruim een lengte won. 2de ritz: 1. G. Leene 2. Jaap Meijer Meijer nam het wiel van Leene, welke laatste bij het uitkomen van de derde bocht den sprint inzette, Jaap Meijer antwoordde eveneens met een spurt, doch kon niet verhinderen, dat Leene een halve lengte voor bleef en met dit verschil over de streep ging. 3 de rit: 1. P. Moeskops; 2. J. Meijer Deze rit was mét spanning tegemoet gezien, doch door de nederlaag van Meijer tegen Leene verloor deze rit veel van zijn attractie. Moeskops liet zijn collega Meijer, oud wereldkampioen der amateurs, een meter of tien voorrijden. Bij het ingaan der tweede ronde ging Meijer de hoogte in, waarop Moeskops binnendoor wilde gaan. Meijer reed toen plotseling naar beneden en slipte, waardoor Moeskops over hem heen sloeg. De rit werd toen afgebeld. Meijer was eenigs- zins geblesseerd. 4de rit: 1. G. Leene; 2. KL v. Nek. Leene nam oudergewoonte den kop en zette den sprint bij de open tribune in en won met een half wiel. 5de rit: 1. KL v. Nek; 2. J. Meijer. Van Nek zette vroeg den sprint in, won met enorm verschil (ongeveer 30 Meter)'. 6de rit, tevens beslissing van den eerste en tweede plaats, omdat Moeskops en Leene een gelijk aantal punten hadden. 1. G. Lee ne 2. P. Moeskops. Ónder algeheele stilte bestegen beide ren ners hun stalen rossen. Na het startschot nam Leene wederom den kop en reden beide ren ners de eerste ronde stapvoets op de vlucht- latten. Bij de open tribune zette Leene den sprint in. Een ieder die verwachtte, dat Moeskops zijn rug zou krommen vergistte zich. Hij ging Leene wel achterna, doch het kenmerkende van hem, dat krachtig aanzet ten der pedalen, dat menigen renner met we reldreputatie een rillling bezorgde, bleef ach terwege en toen voelde je dat Moeskops ver liezen zou. De derde bocht reed Leene op de roode lijn in, waardoor Moeskops gedwon gen was naar boven te gaan en bij het rechte einde voor den finish bleef het verschil van een halve lengte bestaan. Moeskops was ge slagen Na op dezen baan zijn wereldkampioen schap verloren te hebben ontging hem ook hier zijn nationalen titel, die voor menigen renner het beginpunt is voor een internatio nale reputatie. Voor Moeskops is het een zwarte dag geweest Leene, heeft ditmaal zijn vrees overwon nen, en met succes heeft hij om het kampioen schap gestreden. We gunnen het hem van harte Wedstrijd met voorgiftover 800 M. voor profs, in 2 ritten en een beslissing, lste rit: N. de Bruin; 2. F. Emous; 3. C. Bakker; 4. G. Vreeswijk, 5. W. Ooms. 2de rit 1. M. v, Hal, 2. J. Bustraan; 3. J. C. v. d. Berg; 4. P. Straat5. S. Bekkering Beslissing: 1. M. v. Hal; 2. J. Eustraan; 3 J. C. v. d. Berg; 4. P. Straat; 5. P. Straat. lste rit van den Wedstrijd met motor gangmaking om het lange afstandskampioen schap van Nederland voor beroepsrijders over 100 K.M. (250 ronden.) v De beide renners, die naar het oordeel der jury, in dezen wedstrijd de beste prestaties leveren, starten met de beste rijders, die na 2den rit van dezen wedstrijd op a.s. Donder dag 24 Juni hiervoor worden aangewezen, om het kampioenschap op Zondag a.s, Er werd geen vergoeding voor motor- en ma chinedefect gegeven. (Baanrecoid: R. F Gras sin Parijs 1 uur 20 min. 4/5 sec.). Deelnemers P. Dickentman gangmaker Klundert en J. Asberg, gangmaker Verbrug- gen, Storm gangmaker Massicat. De 20 K.M. gingen in 16 min. 41/5 sec. en de 25 K.M. in 20 min. 49 sec. Snoek was z ijn rivalen op dat moment twee ronden voor. Het bliikt. dat Asjberg het tempo niet volgen kon en zoo slaagde Dickentman er in de derde plaats te veroveren en eenige kilo meters latep rgoest Storm zelfs zijn tweede plaats aan Dickentman afstaan, zoodat bij den 40sten K.M. die 33 min. 6.2 sec. aan- ees, de stand Snoek, Dickentman, Storm, Asberg was. Snoek bleef aan den spits en reed in een rustig tempo, juist hard genoeg om zijn te genstanders regelmatig te lappen. Het einde was een overtuigende overwin ning voor Snoek in den tijd van 1 uur 23 min. 48 sec., 2. P. Dickentman; 3. Jac. Storm; 4. Asberg. De competitie. In de tweede afdeeling heeft D. D. V. I A gisteren practisch gesproken het kam pioenschap behaald. Een 52 overwinning op haar stadgenoote Festma, waarin nog sterkere mate de verrasende 52 neder laag van haar concurrente Haarlem I A te gen Het Spiegel, hebben tot het wederom behalen van het afdeelingskampioenschap bijgedragen. Haarlem IA miste in dezen belangrijken wedstrijd den steun van Mevr. Bijleveld, Mej. van Beugen Bik, Jhr. van de Poll, mej. Rrauns en Jkvr. van Riemsdijk heb ben zich echter uitstekend van hun moei lijke taak gekweten. Zij behaalden in dou ble een drie sets overwinning, terwijl Jkvr. van Riemsdijk en Jhr. de Jonge de tweede mixed in de wacht sleepten. Het falen van van der Steur en de Jonge in het enkelspel was de voornaamste oor zaak van den nederlaag. Van Ogtrop, ex-Festinaspeler, sloeg eiken eenigszins bereikbaren ba] terug. Op de onzuiveren baan, bleek zijn kapslag moeilijk te retourneeren. In den beginne wist van der Steur, die trouwens een vol slagen off-day had, met harde slagen de netpositie te forceeren. maar steeds lob- bend was het onmogelijk den aanval door te zetten. Ook de Jonge liet zich door het taaie baselinespel van Alois uit zijn spel brengen. De doorloopende netaanval ont brak ook hier en een nederlaag was on vermijdelijk. In mixeddouble was van der Steur al evenmin op dreef. Niettegenstaande de steun van de uitstekende op dreef zijnde mej. Brauns, werd van Mej. Dennink en van Ogtrop in drie sets verloren. Mej. Dennink was vooral aan het net een on overkomelijke hinderpaal voor de Haarlem- sche combinatie, terwijl het nut van van Ogtrop's kapslag nog sterker aan het licht kwam. Het heeren dubbelspel werd door de Jonge en de Graaf verloren van Buiten man en Alofs. Op een uiterst kritiek mo ment, 45, 3030 p., in de derde set maakte umpire een kardinale fout, het geen den Haarlemmers, die reeds meerdere foutieve beslissingen hadden geaccepteerd, er toe bracht in de volgende ralley de partij vrijwel gewonnen te geveven. De stand is momenteel: Gesp. Gew. Verl. D. D. V. I A 5 24 11 Haarlem IA 5 18.. 17 Festina 5 17 18 Het Spiegel IA 5 11 24 In dezen stand is opgenomen het resul taat van den Zaterdagmiddag beëindigden wedstrijd HaarlemD. D. V. Met een 43 overwinning wist D. D. V. haar kansen op het kampioenschap te vergrooten. Het tweede gemengd dubbelspel van Mej. van Beugen Bik en Max Neill werd gewonnen van Mevr. van Gulick en van Olst. Haarlem I B verraste met een 52 over winning op het AmsterdamscheSmash, Mej. de Josselin de Jong ihon zoowaar van Mevr. Dreyer en in de dubbelspelen waren de Hearlemsche Combinaties in drie van de vier gespeelde partijen de sterkste. Van Smash handhaafde Kuinders zich door een tweetal overwinningen in enkel- en dubbel spel. De uitslagen zijn; Het Spiegel I AHaarlem I A 52. Van Ogtrop si. van der Steur 46, 64 62. Alofs sl. Jhr. de Jonge 64, 64. Mevr. Alofs sl. Jkvr. S. van Riemsdijk 75, 62 Mej. Demminkvan Ogtrop sl. Mej. Braunsvan der Steur 57, 64, 64. Mej. L. BrandsmaMej. Demmink verliezen van Mej. BraunsJkvr. S. van Riemsdijk 64, 2—6, 911. Buisman - Alofs sl. de Graaf en Jhr. de Jonge 6—2, 6—8, 6—4. Haarlem I BSmash 52. Jhr. J. Mollerus verliest van Kuinders 16, 4_6, Jhr. B. van Riemsdijk sl. Saar- berg 61, 75. Mej. de Josselin de Jong sl. Mevr. Dreyer 46, 64, 63. Mej. van Nes van Meerkerk—Jhr. H. Teixeira de Matthos sl. Mej. HeyermansMr. Bieren broodspot 62, 46, 63. Mej. Hartogh HeysJhr. B, van Riemsdijk sl. Mevr. DreyerKuinders 75, 63. Jhr. Mollerus —Jhr. Teixeira de Mathps verliezen van Mr. BierenbroodspotKuinders 16, 64, 46. Mej. de Josselin de Jong—Mej. van Nes van Meerkerk sl. Mevr. Dreyer—Mej. Heyermans 75, 63, Stoop's Tournament. Maandag werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden die gedurende deze week op de Stoop's banen werden gehouden. Door de goede zorgen der Directie verkeerden de banen in uitstekende conditie en waar ook het weer, behoudens een klein regenbuitje, de zoo noodige'medewerking verleende, kon op dezen eersten dag reeds een flink aantal partijen worden afgewerkt. De organisatie van deze wedstrijden die hoofdzakelijk in handen is van d^"beeren J. Maas en D. Nie- man bleek uitstekend te kloppen waardoor het verloop zeer regelamtig was. Reeds nu werd in verschillende partijen Zeer fel gekampt en hoewel de beste wedstrij den natuurlijk nog moeten komen viel er reeds nu veel te genieten. Ook aan spanning ontbrak het niet en in vele gevallen viel de beslissing eerst na drie sets. De beste partijen waren wel in heeren-'enkelspel tusschen J. Maas en Oey Oen Kie (de cijfers geven aan hoe hier gestreden werd) en in dames enkelspel tusschen Mevr. Kooyman en Mej. Hulshof. Voor Oey Oen Kie en Mej. Hulshof, die tot de sterkste spelers moeten worden gerekend, was het lot niet gunstig geweest door reeds zoo spoedig tegen een der sterkste tegenstanders te loten. Het spel van Oey Oen Kie vooral behoorde wel tot het beste wat op dezen eersten dag viel te genieten. De uitslagen van den eersten dag luiden Heeren enkelspel le ronde D. Nieman sl. Wijt 46, 61, 63. E. v. d. Weiden sl. Th. de Crauw 63, 62. Boskamp sl. Dr. Tiessens 61, 63. Stoel sl. Schwetzer 60,»68, 6—3. J. Ma3s sl. Oey Oen Kie 86, 36, 108. P. Roeske sl. Van Andel Jr. 79, 62, 63. Ir. Mollinger sl. Dr. Naessens 61, 63, Dorhout Mees sl. Van der Stadt 6—0, 61. Klinkhamer sl. Deenik 62, 46, 61. 2e ronde.: Ir. Bölgersl. Sturn 62, 64. Marseille sl. Van Son 16, 64, 62. D. Nieman sl. P. Roesk 61, 61. H Dames-enkelspel le ronde Mevr. Kooy man sl. Mej. Sonft 64, 62. Mej. Hulshof sl. Mej. Van Laar 62, 63. Mej. Melsert sl. Mevr. Kappelmeyer 64, 64. 2e ronde Mevr. Kooyman sl. Mej. Huls hof 6—3, 0—6, 6—3. Dames-double. Mevr. Naessens en Mevr. Vis-Mol sl. Mej. Senft en Mej. Van Laar 6—0, 7—5. Mixed-double Hr. en Mevr. Spronk sl. Hr. en Mevr. Kamerbeek 64, 97. Mej. Veenhoven en Ir. Bölger sl. Mevr. Lodder en Dr. Paesi 63, 63. HET TENNISTOURNOOI TE - WEMBLEDON. In tegenwoordigheid van den koning en koningin is gisteren te Wembledon het jaar- lijksche tennistournooi aangevangen. Wed strijden hadden nog niet plaats. Wel werd een exhibition partij gespeeld tusschen Su zanne Lengler en miss Ryan tegen mrs. Godfree en mej. Bouman. Mej. Bouman heeft weer schitterend ge speeld. Met haar partner won zij de partij met 86. Van te voren waren alle tegenwoordige- en oud-kampioenen aan de koninklijke fa milie voorgesteld. De koningin reikte zelf de herinneringsmedailles uit. Zondag 20 Jur.i werden de nationale wed strijden te Beverwijk voortgezet met 'de lste afdeelingen gewichtheffen. Voor de H.K.V. „Haarlem" kwamen uit in: Vedergewicht, H. M. de Wolf, midden-A gewicht, A. G. Scheffer en J. Dreyer. Er is door onze leden schitterend gewerkt. In de midden-A afdee ling werd de strijd spannend tusschen Zalm uit Den Haag. J. Dreyer en A. G. Scheffer van de H.K.V. „Haarlem". In de oefening tweehandig drukken be haalden alle drie hetzelfde aantal K.G. Met tweehandig trekken wist Scheffer Dreyer 7y, K.G. en Zalm 5 K.G. voor te komen. Met tweehandig stooten raakte Zalm nog verder achter en ging de strijd drm den lsten en tweeden prijs tusschen Scheffer en Dreyer Moest Dreyer met tweehandig trekken het onderspit delven, met tweehandig stooten bewees hij de meerdere 'te zijn maar moest hij toch met 2)i Kg. achterstand den lsten prijs afstaan aan zijn clubgenoot A. G. Scheffer. De verwerkte aantal Kg, zijn Zalm K.D. O. Den Haag, tweehandig drukken 85 Kg. tweehandig trekken 82 Vt K.G. tweehandig stooten 105 K.G. J. Dreyer H.K.V. „Haar lem" tweehandig drukken 85 Kg. tweehan dig trekken 80 K. G. tweehandig stooten 117 Fi K.G. A.G. Scheffer H.K.V. „Haarlem lem", tweehandig drukken 85 K.G. twee handig trekken 87 K.G. tweehandig stoo ten 112'/, K.G. In de afdeeling vedergewicht heeft H. M. de Wolf niettegenstaande zijn gering li chaamsgewicht (53 K.G.) kans gezien een gelijk aantal punten te behalen als zijn veel zwaardere tegenstander en kampioen 1926 N. Compter uit den Haag. Maar om reden Compter met tweehandig drukken meer verwerkt had werd hem volgens reglement den lsten prijs toegekend en Wolf 2den prijs beiden 235 piunten. Doch niet alleen dat hij zich schitterend geplaatst heeft in den wedstrijd zelf, hij heeft ook nog kans gezien het Nederlandsche re cord en het Wereldrecord tweehandigtrek- ken op zijn naam te brengen.'Dat is een pre- statiedie maar weinig hem zullen nadoen. Een geweldig applaus beloonde hein voor Zijn werk. Na de prijsuitreiking werd hem door de" heer Sernee namens de H.K.V. „Haarlem" een prachtige bloemenmand overhandigd voor zijn behaalde records. De verwerkte aantal K.G. zijn Compter K.D.O. den Haag tweehandig drukken 72 V. K.G. tweehandrig trekken 70 K.G., tweehandig stooten 92 1 - K.G. Wolf H.K.V. „Haarlem tweehandig drukken 65 K.G. tweéhandig trekken 72 Y-i. K.G. Ned. record (73 yt K.G. wereldrecord), tweehandig stootten 95 K.G. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. ROOMSCHE SPORT REVUE. In 't nummer van 29 Mei vierde blad, schrijft de heer H. N. S. onder bovenstaan- den titel. Bezield met speciale Roomsche gevoelens uit hij zich over onze verecniging „Union Roomsche eensgezindheid. Roomsche soli dariteit. Roomsche gemoedelijkheid 'n ge mis in zijn geschrijf, n gemis, ook helaas, in de Roomsche voetbalwereld. Geachte heer H. N. S., u is ten le verkeerd ingelichten ten 2e handelt u unfair door ons te bestrijden en neer te halen op 'n terrein en in 'n blad, dat ons helaas als regel niet be reikt. Wij „Union" niet één der voornaam ste clubs uit Nijmegen, maar vér uit „de" voornaamste, kunnen ons zooiets niet laten welgevallen. U hebt kennis genomen van 't ganscbe dos sier van de federatie over onze kwestie; maar mijnheer H. N. S., weet u dan niet, dat juist alle besprekingen niet vastgelegd zijn in dat dossier? De telefonische gesprekken waren anders en vooral anders van de zijde der federatie. Maar al te uitvoerig zou ik worden, indien ik de heele kwestie nogmaals ging behande len. Kapelaan Aldenhuyzen echter geeft niet, zooals u beweert, de Federatie, maar ons gelijk. Onze geestelijke adviseur, de ZeerEerw. Jezuïetenpater H. Kooyman, heeft geen ver lof gegeven voor 'n wedstrijd te spelen in 'n plaats die do>or de watersnood-toestanden slecht te bereiken was, wanneer onze, zeer jeugdige spelers vóór 9 uur vertrokken, dus ongeveer half 9 van huis moesten en te voren de H. Mis bijgewoond moesten hebben en 's avonds heel laat terugkwamen. Deze wedstrijden konden eenigen tijd later nog gespeeld worden, wanneer de spelers om circa 12 uur Nijmegen verlieten. Roomsche toegevendheid. Roomsche ge moedelijkheid. Roomsche leiding; wanneer dan tegen zoo'n besluit, zoo'n verbod van 'n geestelijk adviseur in, de vereeniging beboet wordt en winstpunten in mindering ge bracht krijgt. Aan Union is 't gelijk. Union met zijn vooraanstaande geestelijke leiders. Aan onze zijde zullen allen wèldenkenden komen te staan. Wij verwijzen naar de opinies, neerge schreven in de Maasbode, Morgen, Gelder landers, Limburger Koerier, Centrum, enz. Of voor inlichtingen naar onzen Bescherm heer, de ZeerEerw. Zeergel. Pater Esser S.J., rector van het Canisius-college; onzen Eere- voorzitler, de ZeerEerw. Pater Levelt S.J.; onze steunders, de ZeerEerw, Zeergel. Wel- Edelgestr. Pater Mr. Dr. Bcuns en de Zeer Eerw. Zeergeleerde Dr. Beukers; of naar onzen rechtskundigen adviseur, Mr. R. Fed- dema. En wat Union nu wil? Naar den N. V. B. gaan? Zoo mogelijk nooit! Ik verwijs daarvoor naar 't artikel van onzen penningmeester, den WelEd.geborcn heer C. Eggenhuizen, dat geplaatst 5s in „De Morgen" van 15 Juni. De secretaris der R.K.S.V. Union J. F. G. M. VAN DER BORG St. Canisiussingel 20, Nijmegen Op den 27en Juni a.s. hopen en hun gouden huwelijksfeest te vieren. Dat God hun nog lang moge sparen is de wensch van de buren. Heemskerk, Juni 1926. Voor de deelneming, betoiond bij bet overlijden van onzen besten Man en Vader PETER JAN BÜCKMANN Arts. betuigen wij onzen hartelijken dank S. BÜCKMANN—HÜBNER J. H. W. BÜCKMANN. C. M. C. P. BÜCKMANN. Haarlem, 22 Juni 1926. WOENSDAG en DONDERDAG geen spreekuren. SPREEKUREN, van 9 tot 11 en 1 tot 2, Dindag- en Vrijdagavond vu 6.30 tot 8.30. Zaterdagmiddegs geen spreekuur DEIKêrsen op UCirsch Park aan 101 Telef. 12032 Dejeuners - Diners - Soupers Dagelijks uitzenden van Diners a f 1.25. Soep - Vleesch - Qroenten - Aardappelen - Toespijs - 4 regels p. plaatsing f 0.60 Elke regel meer f 0.15 8IJ VOORUITBETALING gevr. v. d. en n. in kl. gez., goed loon. NYHUIS, van Oldenbarneveldtlaan 9,. Heemstede. Gevr. voor direct in dienst te treden zellst. voorzien van goede getuigen. Brieven onder No. 4571 aan het Bur. v. d. blad. gevraagd, leeftijd 28 jaar. Brieven on der No. 4587 Bureau van dit blad. biedt zich aan voor alle huish. bezigh. Genegen een kl. huish. geh. op zien te nemen. In- of extern. Zondags vrij. Br. onder No. 4581 Bur. van dit blad. gevraagd, van 9 tot 4 uur. Adres; VAN DER VINNESTRAAT 19rood. Net R.-K. Meisje vraagt een R.-K. Vriendin. Leeftijd 18-20 jaar. Brieven onder No. 4584 Bur. van dit blad. gevraagd. Stoom Wasch- en Strijk-in- riebting J. BEELEN en Zn., Bleekers- vaartweg 13, Heemstede. gevraagd, bij F. A. ROOZEN, Laan 89, Bennebroek. Gevr. voor direct of 1 Juli een net Hoog loon, wasch vrij, Br. of pers. aan melding, Tramweg 11 bij de le halte Electrische Tram, Aerdenhout. gevraagd, van 's morgens 9 uur tot 's avonds 7 uur. Zondags tot s morgens 10 uur. ZIJLSTRAAT 71. ua -ipsEyft -uioo}g -jg voor'h. J. PEEPERKORN Zoon vraagt een bekwaam Zich aan te melden Bleekersvaartweg 39, Heemstede. Brood- en Banketbakkerij MER- CURIUS, Kleine Houtweg No. 12, vraagt een Gevraagd; AANKOMENDE en LEERLING eenige NETTE MEISJES voor een voudige werkzaamheden en LEER LING EXPEDITRICE-WINKEUUF- FROUW. Zich aan te melden voor half zes bij HAVERSCHMIDT KLAJE. Brou wersvaart 74.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3