HARLEY DAVIDSON J. J. VAN K00TEN, HAARLEM NAAR MARKEN EN HET MUIDERSLOT 98 ESTANTE N STROOHOEDEN Stoom Waschinrichting „ZOOREIN" LOTTGERING Advertentiën [I De Residentiebode AANVANG 4 JULI RESTANTEN OPRUIMING IN LIMONADE VRUCHTEN-ESSENCE flinke Jongen gevraagd c. GEBROEDERS VASEN HAARLEM. Het meest volmaakte Motorrijwiel! daarom heeit de gem. Haarlem na 2x,t jaar practijk besloten tot aanschaffing van een tweede Harley Davidson 7-9 p.k. zijspan-combinatie ten dienste der Haarl. Politie-motorbrigade. Plein 22 Tele!. 12000 Plein 22. r Guill. VelÜ Or. Houtstraat 96 - Telef. lZZtO DROGISTERIJ Fa. P. J. v. GULIK ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Als ge 't waschgoed stuurt naar „ZooRein raakt geen stukje goed ooit zoek, Want bjj „ZooRein" staat üw waschgoed Zeer nauwkeurig steeds te boek ZooRein" geeft U geen slijtage „ZooRein" wascht ook niet te duur Als ge wasschen laat bij „ZooRein'' Krijgt ge üw wasch op het juiste uur. WAT DE RECLASEERIK. DOET. H. B. v. d. S. VOOR STOOMEN EN VERVEN Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 HET GEBEURDE BIJ DE HOLLANDSCHE HANDELSBANK. INGEZONDEN. GEMENGD NIEUWS. Snel recht. H^t afbranden van Duin in den Vogel-broeitijd. De verdwenen Deurwaarder uit Sittard. VRAGENBUS. SPORT EN WEDSTRIJDEN, TENNIS. Het Tournooi te Wimbledon, CRICKET. WIELRENNEN. ATELIERS A. v. d. LAAN Co. Gevraagd: Mantelwerksters Hulpen en Leerlingen. Aanbiedingen voor 12 uur, BARTELJORISSTRAAT. Agent voor HAARLEM en OMSTREKEN met het comfortabel ingericht stoomjacht HAVENSTOOMBOOTDIENST 3 Afvaart dagel. van de Turfmarkt, 8.15 u. v.m. Uitstekend buffet aan boord. Inlicht, bij de N.V. J. A. v. d. Schuyt's Stoom reederij, Turfmarkt 12-14, Haarlem Ver .zopen Adverteeren doet STROOHOEDEN 98 - 129 - 159 enz. STIJVE HOEDEN 350 en hooger SLAPPE HOEDEN 190 - 249 - 290 PETTEN ongevoerd met Strooband heerlijk poreus 69 ets. Verders 69 - 79 - 98 anz. Geen zichtzending Verkoop a Contant Dat smaakt nu wel een heerlijk glas Limonade. Profiteert dus allen van onze Reclame. 1FL. LIMONADE VRUCHTEN-ESSENCE MET CITROENZUUR VOOR 30 CENT DRINKT LIMONADE - DRINKT LIMONADE ANEGANG 17 TELEFOON 12685 VOOR DIRECT een 16--18 jaar als hulparbeider. Drukkerij „De Spaarnestad", afd. Bedrijfskantoor BROUWERSVAART 50-52 25 et. per Kilo- 25 cl per Kilo Men moet onbekend zijn met de vele be slommeringen, die voor een dagbladredac teur den dag moeilijk maken, om 't vreemd te vinden, als er in zijn rubriek eens een artikeltje wordt afgedrukt, dat beter buiten de krant was gebleven. Maar al maakt men er niemand een verwijt van waartoe men ook nog het recht moet hebben! men kan 't toch betreuren in een bepaald géval, dat zooiets heeft plaats gevonden en voelt zich dan gedrongen om te trach ten, den daardoor gewekten verkeerden in druk weg te nemen. Die drang was er bij mij, er werd mij verzocht iets er over te schrijven en de redactie is welwillend ge noeg, om mij even aan het woord te laten. Waarover gaat het nu? In ons Roomsche blad stond, evenals in ile andere plaatselijke bladen, verleden Za terdag een stukje onder het opschrift: ,Jïen nadeel van den Reclasseeringsarbeid." Het had toevallig een gunstige plaats ge kregen en het bondige verweer-artikeltje, door „Een Celbezoeker" enkele dagen na dien ingezonden, zal wel niet zoo de aan dacht hebben getrokken. Om het niet te onderschatten kwaad, dat daaruit kan voortvloeien, zooveel mogelijk tegen te gaan, zal 't goed zijn, over die zaak nog iets le zeggen. De korte inhoud van het eerste artikeltje icas deze: Onder de arbeiders gaat wel eens de gedachte rond, dat het voor een ontslagen gevangene gemakkelijker is, werk te krijgen, dan voor een arbeider met een onbevlekten naam. Voor die meening is reden, want een werkloos varensgezel te Schoten zou op een trawler aangenomen worden, doch moest op het laatste oogen- blik plaats maken voor een protégé van de reclasscering. Het viel mij dadelijk op, dat het sjukje tóó eigenaardig gesteld was. Alleen duide lijk, waar de schrijver aan het vertellen was, zeer onduidelijk, waar bij zijn gedach ten uitsprak. Maar opvallend was de toon, d:e den indruk vestigde, dat de schrijver in weerwil van zijn vergoelijkende ver- klarin^rn het reclasseeringswerk slecht gezind is. Ik heb geen gelegenheid gehad, om te onderzoeken, of zijn klacht in dit geval juist was, en vond dat ook minder "noodig het zou aan de zaak niets meer veran deren. Maar laten we aannemen, dat hij, (die 't ook maar uit de tweede hand heeft) de volle waarheid spreekt, wat hadden we dan van hem mogen verwachtenMis schien, dat hij niet op de eerste plaats zich beeld is sterker, want hij spreekt van „de keerzijde der medaille". Nu heeft een me daille maar twee kanten met andere woorden: volgens dien schrijver doet de reclasseering evenveel kwaad als goed. Hier mogen wij 't niet bij laten. Want in derdaad leeft in wijden kling en niet alleen onder de arbeiders de verkeerde meening, dat een ontslagen gevangene eer der aan een betrekking geholpen wordt dan een fatsoenlijk arbeider, die buiten zijn schuld werkloos is geworden. Heeft die meening beteren grond, dan een loos .praatje of een uitzonderingsgeval? Laten we de zaak eens rustig bekijken. Veronderstel: d is werkgever. Er is een tot de dagbladen wendde, doch dat genoe gen kunnen we hem gunnen. Maar zeker, dat hij, schrijvende, de zaak met de juiste afmetingen had weergegeven. Dat hij dan gewezen had op een fout, door één reclas- scerder of reclasseeringsinstelling gemaakt, tel leering, tot waarschuwing desnoods van tnderen. De schrijver is echter véél verder gegaan Jan éen man, die de kracht van in 't open baar gesproken woorden kent, gaan mag. Eerst trommelt hij de goê gemeente bij el kaar - het sensationeele opschrift: „Een aadcel van den reclasseeringsarbeid". Al ■«•at h" er verder van zegt, vervaagt den indruk niet, dat het liefdewerk der reclas seering voor hem een onbekende en onbe- mirffle is integendeel, hij generaliseert, wekt den schijn alsof dit geval er een uit vele is, dramatiseert sterk (opzettelijk s'erk!) de gevolgen en roept het tenslotte als zijn conclusie uit, dat die dikwijls zoo mooi voorgestelde reclasseering toch maar n leelijke schaduwzijde heeft. Neen, zijn plaats bij u open en er bieden zich liefheb bers daarvoor aan, wat in dezen tijd zeker het geval is. Wat doet u dan? U kiest na tuurlijk dengene, die u het beste lijkt, en hoe hooger en verantwoordclijker de post is, hoe nauwlettender ge uw keuze maakt. Het zal best eens voorkomen, dat een ont slagen gevangene de meest verkieslijke van a.'ie sollicitanten is waarom ook niet? Zoo eerlijk zijn we toch wel, nietwaar, om te erkennen, dat niet ieder, die een tijd in de cel heeft doorgebracht ,ook per sé een mis dadiger is en altijd slechter dan die buiten de gevangenis bleven. Mogelijk ook is hij bekwamer dan zijn concurrenten want el ontmoeten we op celbezoek meer domme clan slechte menschen, we treffen er ook .vel knappe lui aan. Maar in 't algemeen gesproken, zal een werkgever slechts op de laatste plaats een gestrafte kiezen. Hij kent in den regel de genen niet die zich aanbieden, maar van .iien éénen weet hij, dat ie „gezeten" heeft en het wantrouwen jegens zoo'n ontslagene s gewoonlijk zeer sterk, sterk genoeg om hem buiten de werkplaats te houden nelaas! met dikwijls zeer droeve gevolgen. De reclasseeringsarbeid is mooi, bijzonder mooi, maar ook bijzonder moeilijk,' En ieder redasseerder ondervindt dit: zijn arbeid zou niet half zoo moeilijk zijn en met veel meer succes bekroond worden, als 't niet bijna- oumogelijk was, voor de ontslagen gestraf ten een passenden werkkring te vinden. Ik verzeker u, dat vele werkloozen niet zoo- c eei moeite doen om weer aan het werk te komen, als een reclasseerder om zijn „cliënt" 'n nederig plaatsje te bezorgen. En moet die ontzettend zware taak nu nóg zwaarder gemaakt worden door het rondbazuinen van praatjes als in genoemd bericht? Vooral de arbeiders en vooral de vakver- cenigingsmannen de schrijver weet wel waarom ik dit zeg moeten op dit punt voorzichtig zijn. Niet alleen hun collega, die nooit met den wereldschen strafrechter in aanraking kwam, is ^ïun makker, maar evenzeer de man, die een wetsovertreding reeft begaan en daarvoor heeft geboet evenzeer de man, die vanuit de gevangenis weer de maatschappij intreedt, bezield met de beste voornemens om niet meer te zon digen tegen goddelijke en menschelijke wet ten evenzeer de arbeider, de stakker (zooals niet allen maar toch velen zijn) die, bevend voor herkenning, een simpel plaatsje in het leven zoekt, hiet iederen dag de kans voor oogen, dat men hem zijn verleden ver- v ijten en tot een voortdurend ongeluk ma ken zal. Ook die menschen zijn de makkers van d"-i fatsoenlijken arbeider en als hij hen wil uitstooten, hun geen plaatsje in de zon <«unt, hun den weg tot voortdurende beterschao belemmert, dan mag hij zijn hart en zijn geweten wel eens onderzoeken! Velen schijnen nog altijd te meenen, dat ten ontslagen gevangene door de reclassee ring aan arbeid geholpen wordt, als een be- looning voor zijn goede voornemens. Dat men dit toch eens beter inzie!'t Gaat er om, voor cien man de gelegenheid te openen, weer ten goed en nuttig lid der samenleving te worden, hem zoo ver mogelijk van de loe rende verleiding te verwijderen. Als de ge wezen celbewoner, zonder een stuk gereed schap in de handen, in de vrije samenleving komt te staan, terwijl hij toch ook een bo terham hebbên moet, dan is 't vrijwel zeker, dat hij diener valt dan te voren. Dan wordt hij door den nood daartoe gedwongen. En t gebeurt nog maar al te dikwijls, dat zoo'n man door zijn mede-arbeiders, uit een ge voel van hooghartigheid waaraan alle adel ontbreekt, wordt veracht, gescholden en acht ruit geduwd, tot hij wel móét wegzin ken in de moreele ellende. Zóó worden re cidivisten gekweekt en hoe verantwoordt men dat tegenover de leer der Christelijke Naastenliefde? Dat artikeltje is niet uit de pen van een katholiek arbeider gevloeid en daar ben :k blij om. Want het zijn in de kern on christelijke gedachten, die tot zóo'n stem ming en zoo'n uiting leiden. Met reden mo gen we verwachten, dat in onze katholieke vakvereenigingen een andere; betere geest heerscht, dat men daar iri dèn reclassee ringsarbeid het groote sociale en ethische belang erkent, dat men daar niet den ge wezen gevangene tot een paria maken wil. Wij, katholieken, hebben dit te erkennen: als wij den biechtstoel verlaten, zijn ook wij ontslagen gevangenen, blij, vergeven te zijn, blij in onze goede voornemens, maar bij lange na niet zeker van een schuldelooze toekomst. En daarom: oordeelt niet! Beschouwt den gestrafte niet als een besmettelijken zieke, dien ge vermijden moet, maar helpt mee om hem op de been te houden. En als er ooit uit een schoon liefdewerk voor een •nkel persoon, die beter verdiend had, na deel mocht voortvloeien, breekt dan om dat eene geval al het goede niet af er is geen menschenwerk, waaraan geèn fouten kleven! In de „Haagsche Post" wordt het gebeur de bij de Hollandsche Handelsbank bespro ken. Wij ontleenen het volgende aan de ontboezeming van den financieelen redac teur. Het blad schrijft: Het gebeurde bij de Hollandsche Handels bank te Haarlem is zóó verbijsterend, dat het ongelooflijk zou klinken, ware het niet dat het zwart op wii staat in een verslag van ernstige en deskundige mannen. Men heeft hier een directeur die jaren lang on gestoord en ongestraft met de gelden der bank (eigenlijk: met die harer schuldei- schers) heeft gespeculeerd, ten deele onder gefingeerde namen, en die reeds bij de op richting een ongedekte schuld had. Na de zaak dan te hebben uiteengezet, zooals de lezers dia kennen uit de door ons gepubliceerde gegevens, vervolgt de schrij ver: Uit de gegevens blijkt dat de zwendel reeds bij de oprichting dezer bank is be gonnen met een directeur die „bij de op richting der Hollandsche Handelsbank op 1 Nov. 1913 reeds met circa 140.090 on gedekt stond". De toen optredende commis sarissen hebben dus hun plicht schromelijk verzaakt en dit geldt evenzeer van den accountant, terwijl geen andere gevolgtrek king mogelijk is dan dat de balansen voort durend vervalscht zijn geworden. Het zou m.i. ontoelaatbaar zijn wanneer deze zwen del met behulp van wat geld, door „be vriende relaties" bijeengebracht, in den doof pot kon gaan. Het belang der crediteuren mag al- medebrengen, dat zij er het zwijgen toe doen en de exlra-uitkeering uit dit „steunfonds" opstrijken, er is toch óók nog wel zoo iets als het openbaar belang. Het is m.i. dan ook te hopen dat de Officier van Justitie aanleiding zal vindeij in te grijpen en hen, die zich aan strafrechtelijke handelingen hebben schuldig gemaakt, ter verantwoording te roepen. Mocht dit gebeu- re» en zouden de „bevriende relaties" zich hierop terugtrekken, dan kunnen de schuldeischers verhaal zoeken tegen de commissarissen voor de schade, die zij door de nalatigheid dézer heeren hebben geleden. Deze commissarissen zullen zich bezwaar lijk achter den accountant kunnen ver schuilen; zij konden, moesten althans, we ten dat reeds de eerste balans valsch was. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. HET PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAP, Mijnheer de Redacteur. Beide inzenders van gisteren van de inge zonden stukken betreffende het persoonlijk kampioenschap hebben duidelijk laten dóór schemeren, dat zij o zoo graag zouden wil len weten, wie nou eigenlijk D. 'H. W. is, en de grondslag van hun betoog is, waar be moeit D. H. W. zich mee. Ik vraag op mijn beurt als mijn ingezonden stuk juist is, waarom willen zij dan m'n naam weten, en als het niet juist is, waarom heeft men het dan niet gedocumenteerd tegengesproken. Om weder een nietszeggend dupliek tê ontgaan zal ik zelf op deze twee vragen ant woorden, Men wil mijn naam weten om den persoon le kennen die dit zoo maar neer durfde schrijven zonder, ja ik zou haast zeg gen, aan de heeren Districts- en Hoofdbe stuursleden toestemming te vragen, en men heeft het niet gedocumenteerd tegengespro ken omdat men dit doodeenvoudig niet kon. Ik heb gewezen op den onzinnig langen tijd die voor het persoonlijk te verspeien genomen werd, op de idiote bepaling om 15 zetten per half uur te spelen, op wed strijdleiders die zelf aan de wedstrijden deelnemen, b.v. de ljecr Regouw te Rotter dam, die ze leiden moeten. De secretaris van het districtbestuur Jos. O. zegt dat het districtsbestuur aan de gemaakte fouten niet schuldig is, maar waarom vraagt hij dan in art. 3 van z'n manifest, aan mij om het districtsbestuur verbeteringen aan de hand te doen. Als het hun schuld niet is waarom vraagt dat bestuur dan verbeteringen aan iemand: „die zich in zaken mengt die hem niet aangaan?" zooals hij schrijft. Wat het commentaar van den .heer Re- gouw (wedstrijdleider-deelnemer) .betreft zou ik hem willen adviseeren verbeteringen te willen vragen aan zijne redacteuren van Dam en Van Hout van Ons Damblad, het orgaan van den Nederl. R. K. Dambond. Deze heeren zijn sedert jaren lid van den neutralen dambond (de heer Van Dam is een der beste propagandisten) en kunnen den heer Regouw wel vertellen hoe bij dien bond een kampioenschap wordt afgewik keld. En ze zullen den heer Regouw ook wel kunnen zeggen dat het bij hun nog den eersten keer gebeuren moet dat den wed strijdleider aan de wedstrijden zelf deel neemt! Misschien bedanken deze heeren wel voor de neutrale dambeweging en willen zich wellicht wat meer intensiever voor de R. K. interesseeren?! Waarom ik jn'n ingezonden stuk niet in het bondsorgaan schreef. Ten eerste omdat mijn doel was, m.ijn aanmerkingen den des- betreffenden personen onder de oogen te brengen. Gezien het resultaat schijnt dit heel goed gelukt. Ten tweede verwijten mijn bei de tegenstanders dat ik mij nergens mee te bemoeien heb, dus vanzelf sprekend ook niet met het damorgaan. Dat is m.i. nogal lo gisch! ,Ik zou mijnheer Opdam haast nog verge ten. Ik kan hem zeggen, dat ik lid ben van den Ned. R. K. Dambond, misschien is hij tevreden en gerustgesteld. D. H. W. roomsche SPORTREVUE, Als antwoord op het lange artikel van den geachten heer H. N. S. één vraag: „Wanneer 'n vereeniging alléén doet, wat haar geestelijke adviseur gebiedt en niet doet, wat haar geestelijk adviseur verbiedt; kan dan zoo'n vereeniging aangesproken worden door de federatie; óf moet de fede ratie of wie dan ook zich dan wenden tot den geestelijk adviseur of in hooger beroep tot den Bisschop." Als deze vraag door den heer H. N. S, bevestigend beantwoord wordt en hij meent, dat 'n Vereeniging strafbaar is, wanneer zij het verbod van haar geestelijk adviseur nakomt; dan is hiermede 't laatste woord door Union geschreven. Indien 't antwoord ontkennend is; dan rest ons te bewijzen, dat onze geestelijk adviseur werkelijk verboden heeft. Welnu geachte heer wendt u dan lot Pater Kooyman (op uw verzoek laat ik titels achterwege) St. Canisius College, Nijmegen. Maar mijnheer H. N. S., wanneer dan blijkt, dat ik geen onwaarheden verteld heb ook inzake kapelaan Aldenhuizen be richt u dan op uw gewone plaats, dat -u verkeerd was ingelicht! Verder geef ik toe, dat 't arrogant klinkt, wanneer men beweert „de voornaamste" te zijn; maar de vereeniging is de voornaamste en niet ik en ze is ,,de'' voornaamste van Nijmegen door onzen eminenten geestelijk adviseur; achter Wien wij allen staan en voor Wie wij uit Federatie en bond gullen treden, als Hem niet 't gepaste en recht vaardige gelijk zou gegeven worden. Union is in zooverre zeker solidair. <t J. F. E. M. v. d. BERG, Secretaris R. K. A. V. Union, St. Canisiussingel 20, Nijmegen. Men kent de restaurants, waar men een geldstukje in een gleuf werpt, om automa tisch de verlangde spijs of drank voorgezet te krijgen? De Amerikanen dwepen met dit systeem en passen het ook op ander gebied toe. Bijvoorbeeld? Bijvoorbeeld op het ge bied van de rechtspraak. Een automobilist, die in Nederland te hard rijdt, wordt soms bekeurd, geda'gvaard, verhoord, veroordeeld. Dat alles kost tijd en tijd is geld. In Amerika gaat het anders. Wanneer een automobilist het naar de mee ning van een agent te Chicago te bont maakt, krijgt hij van dezen een formuliertje. Daarop staan de verschillende misdrijven, waaraan men zich bij het besturen van een auto schuldig kan maken. De agent „haalt door, wat niet verlangd wordt", en vult tevens het bedrag der boete in. De zondaar tuft dan naar het centraal-bu- reau gaat in de queue staan, betaalt zijn boete waarbij de ambtenaar even naslaat of „beklaagde" nog meer op zijn kerfstok heeft, eventueel op grond zijner bevinding de boete verandert, en de zaak is berecht. In hoogstens vijf minuten. De afdeeling Texel van de Ned, Vereeni ging tot Bescherming van dieren vergaderde dezer dagen. Op de vergadering werdo mee gedeeld dat men nabij Kooy (op Texel) een plek in de duinen had afgebrand met het oog op de bebossching. Dit geschiedde in den vogelbroeitijd met het gevolg, dat tal van jonge vogels verbrandden; ook joHge haasjes en konijnen kwamen in de vlammen om. Besloten werd zich tot de autoriteiten te wenden met het verzoek iets dergelijks niet meer op dien tijd toe te staan. Omtrent den verdwenen deurwaarder Houben uit Sittard is nog steeds niets be kend. Zondag j 1. ontving de recherche be richt, dat men hem meende gezien te hebben in Haarlen. Een onderzoekheeft echter niet het min ste resultaat opgeleverd. Intüsschen is de heer Houben door B. en W. van Sittard in zijn functie geschorst. Vr. Kent u mij ook zeggen, hoe of men vocht welke op een kast gekomen is, weer kan verwijderen en de kast glanzend kan krijgen? Antw. Als u ons zegt wat voor soort kast het is, of ze gepolitoerd, gebeitst is of in de vernis staat, zullen wij trachten u te helpen. Vr, Welk is het juiste adres van mijnheer v, Laer, secretaris der Koninklijke Neder- landsche Schaatsenrijders Bond? Antw. Secretaris van den Kon. Nederl. Schaatsenrijders Bond 'is dr. J. A. Schut ter, Groningen, Heerestraat 16 A. Het adres van den heer G. W. A. v. Laer is, Amster dam, Singel 194. Vr. Kunt u mij ook zeggen, hoe of men elastieke kousen, welke vuil geworden zijn, weer schoon kan krijgen? Antw. Men neemt lauw water waarin 2 deelen soda en 1 deel geest van salmoniak is opgelost. Hier laat men de kousen eeni- gen tijd in sta?n. Vraag: Iemand, die op 38-jarigen leeftijd zijn baas-zijn aflegt en knecht wordt, moet dien plakken (resp. laten plakken) of valt hij niet onder die termen? Zoo.ja; waar moet hij zich vervoegen om een rentekaart en boekje machtig te wor den? Antwoord: Sedert 1 Juli 1922 kunnen arbeiders, die den leeftijd van 35 jaar hebben bereikt, niet meer in de verplichte verzekering ingevolge de Invaliditeitswet worden opgenomen. Vr, Hoe hoog zijn de kosten van trouwen, als men toestemming vraagt van den kan tonrechter, omdat men geen toestemming van zijn ouders kan krijgen? Antw.: Aan het vragen en verkrijgen van die toestemming 'zijn geen kosten ver bonden. Vr.: Omtrent loten. Antw.: Geen uitgeloot. Weerbaarheid en Paleis voor Volksvlijt lóten nog uit. Vr. I. Kunt u mij ook zeggen, hoe men een witi-n vilten hoed schoon kan krijgen? II, Welk is de kortste weg per fiets van Haarlem naar Utrecht en hoeveel K.M, is dat? Antw. I.: Bestrooien met speksteenpoeder of talkpoeder en met een zacht borsteltje afwrijven, II. Haarlem, Heemstede. Hoofddorp, Aals meer, Kudelstaart, de Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Oudhuizen, Ruwiel. Breu- kelen, Maarsen, Utrecht. Afst. 53.9 K.M. Vr.: Kunt u mij een middel opgeven om een olievlek uit een mantel te verwijderen? De kleur is paars. Ik heb het al geprobeerd met terpentijn, maar nu zit er een kring in en heb het overgedaan met lauw regenwater ook dat hielp niets. Het is gekomen met fietsen. Antw.: Doop een schoon* witte doek in tetrachloosstof en wrijf daarmede de vlek ken goed af. Niet te nat. Borotra wint kef beeren-enkeifpel. Van Lennep en von Kehrling geslagen. Op den voorlaatsten dag van de Wimfcle- don-kampioenschappen heeft Borotra zijn tegenstander Kingsev in drie sets geklopt. De uitslag luidde 86, 61 en 63. Miss Ryan en miss Brown, het Ameri- kaansche damespaar heeft den eindstrijd tegen mrs. Godfree en miss Colver (Enge land) met 61. 61 gewonnen. Van Lennep en von Kehrling hebben Cochet en Brugnon, 't sterke Fransche paar, denig partij gegeven. Niettemin verloren zij met 97, 6—4 en 6—2. De uitslagen zijn: Dames dubbelspel: Miss Rvan en miss Browne (Amerika) slaan mrs. Godfree en miss Colyer (Engeland) 61, 61. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd'. Godfree en mrs. Godfree winnen met 7—"5, 6—4 van Richards en miss Ryan. Heeren-dubbelspel, halve eindstrijfe: Co chet en Brugnon slaan Van Lennep en Von Kehrling 9—7, 6—4. 6—2. Heeren-enkelspel, eindstrijd: Borotra slaat Kinsey 8—6, 61, 63. Borotra (Frankrijk) en Kinsey (Amerika) in de iinaie heeren-single. In de voorgezette wedstrijden te Wimble don slaagde Boroka er in Cochet in 5 sets te kloppen, terwijl Kingsey in evenveel sets den Franschman Brugnon versloeg. Borotra en Kinsey komen dus in d« finale. De uitslagen van Woensdag luiden: Heeren-enkelspel semi final: Borotra— Cochet 26, 75, 2—6, 63, 75. Kinsey —Brugnon 64, 46, 6—3, 3—6, 9 7. Gemengd dubbel: Gilbert en Miss Harvey —Cochet en MUe Vlasto 63, 57, 6—4 Kinsey en Miss BrowneVon Kehrling er. Sen, de Alvarez 68, 64, 62, Godfree en Mrs. GodfreeAeschllman en Miss Petchell 61, 6—3 Von Kehrling en Sen, de Alvarez Lester en Miss Sterry 62, 62, Hughes en Miss ValentineWheathley en Mrs. Lambert Chambers 64, 1—6, 86. Heeren-dubbelspel: Austin en Lycett- Latchford en Price Jones 62, 62, 63. Dames-dubbelspel: Miss Jackton en Mis' WilchMiss Joan Fry en Mrs. Hazell 63. 64. Mrs Beamish en Miss ClarkeMku Tyrell en Miss Colegate 86, 63. DE ELAMINGO'S IN ENGELAND. Een draw tegen de Gentlemen of Worcestenhire. De Flamingo's zijn er bij hun vierden wed strijd in Engeland in geslaagd een drau te forceeren. De Engelschen scoorden in de eerste innings 294 runs, welk totaal door de Fla mingo's met een flinke 298 werd beant woord. De Gentlemen of Worcestenhire sloten de 2de innings met 202 voor 5. In den restee- renden speeltijd brachten de Hollanders he, tot 70 voor het verlies van 2 wickets. Toen was de tijd verstreken en het resul taat dus een draw. DE TOUR DE FRANCE. Trantz wint de ,7de etappe. De Luxemburger Trangz is als eerste ge ëindigd op het traject BrestLes Salie» 412 K.M. De totaal uitslag, luidt: 1. Trantz, Luxeniburg: 2. Benoit, België; 3. Dossche, België; 4. Bidot, Frankrijk; 5. Bellenger, Frankrijk. Verder kwamen aan Bottecchia, Italië; Colle, Zwitserland; Oeier Huysse, Van Dam, Hardy, Pé, Parmentifer, Dejongbe, Van de Casteele, Van Slembroeck, Tailleu, allen Beigen. Het geheele peloton noteerde den zelfden tijd: 16 uur-20 min. 54 sec. Van Slembroeck heeft met 106 uur 50 min. 33 sec. de liedlng in het totael-klasse- ment behouden. DE TOUR DE FRANCE. De 6de Etappe weer roer een Belg. De 6e etappe (CherbourgBrest 405 K.M.) is gewonnen door den Belg van Dam in 16 uur 12 min. en 49 sec. Ruim 50 renners kwamen tegelijk aan, doch v. Dam zegevierde in da sprint. De Belg v. Slembroeck behoudt de ïet- ding. Zijn totaal tijd is 90 uur 29 min. 39 sec. bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, aleook voor Scheveningen, het Westland enz. plaatst men het best In Nobelstraat 2 en 2a 's-G RAVE NH AGE ZIJLSTRAAT 84 TELEFOON 10542. ff

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3