ZEILEN. PAARDENSPORT. HONKBAL. HaarlemA. G. H. C. 7—15. De atletiekwedstrijden op het terrein van R. C. H. Een aardig moment van de start der 1500 M. VOETBAL CRICKET. De athletiekwedstrijden van het K.N.G.V. (Gewest, N.-Holland). ge organiseerd door „Concordia", 05 het R.C.H.-terrein. Een fraaie kieK uit het No. Polshoog. Nog een onjuistheid. iet le elftal van de H.C.C. Haarlem, dat gisteren H.C.C. (Den Haag) krachtig partij gaf, doch niettemin het onderspit moest delven. De vóórwedstrijden voor de Nederl kampioenschappen te Amsterdam. ATHLETIEK. Athletiekwedstrijden om de Kampioenschappen van het gewest Noord-Holland van het K.iV. V. G. Ce athletiekwedstrijden op het R. C. H.-terrein. De finale 100 M, hard- loopen, gewonnen door A. Koster. Anna Paulowna. v Van 'deze 'gele'genlïefcl went fevenS geBruilc gemaakt voor het vervaardigen van techni sche opnamen van de beide Haarlemmers A. Paulen en A. Klaasse. Ondanks het feit, dat diverse cracks om verschillende redenen verhinderd waren (zoo miste Haarlem v, d. Berge, Paulen, v. d. Kltekenb'erg, Eysker, Borkent, Reyenga, Hartman, Schenk) werden er uitstekende prestaties geleverd en was er op de Loop nummers voortdurend strijd. Dat er geen records verbeterd werden, was in hoofdzaak te wijten aan den straffen wind en.... de baan, waarvan de toplaag pulverig los, de onderlaag keihard was. Op de 100 M. plaatsten Boot, v. Welsenes, Lamp en Verhagen zich resp, 1, 2, 3, en 4. Boot's tijd, 11 sec. is prachtig voor deze baan. v. Welsenes herstelde zich na een slechten start en klopte onverwacht Lamp. Verhagen was een goede vierde. De 400 Meter voldeed matig. De 800 meter, veel te langzaam ingezet, zoodat het geheele peleton ontactisch bijeen bleef, was voor Bolten; felle strijd tusschen 2, 3 en 4. Op de eindstreep gooit Hoogerwerf (Haarlem) zich naar voren en wordt 2. Guus Zeegers, de taaie, A. V. A. C. wint onbedreigd ten 2e male vóór Bolten; Hooger werf, Haarlem, 3 voor Lijflander, 1923. Zeer onregelmatig geloopen; te snel ingezet. De 5000 meter was voor Klaasse, Haar lem, die geen tegenstanders had. De 110 meter horden was in den goeden tijd van 7 sec. voof Kaan, Haarlem. Kruyer, Haarlem, klopte op den eindstreep Keiler, 1923, en werd 3. Dc 400 M. horden was weinig belangrijk. De 4 X 100 M. estafette was. ondanks ge deeltelijk slecht overgeven, voor Haarlem in 44.6 sec. Op de 4 X 400 M. estafette kon Paulen als laatste man den achterstand niet in halen en zegevierde Bolter. Paulen s mee- loopen, ondanks de vermoeienissen van de Engelsche kampioenschappen op Zaterdag en z'n nachtelijken terugreis, werd algemeen op prijs gesteld. In het algemeen waren de werp- en spring- nummers van minder gehalte; uitzondering daarop maakten de beide Zeemacht-mannen Runia, polsstokverspringen 8.90 M., d, i. 7?4 cM. boven Ned. record en den 43-jarigen A. de Wo)f, kogelstooten 11.30 M., kogel slingeren 28 75 M., klopte hier J. Moole- nrars, Haarlem. De volledige uitslagen luiden; 100 M. Ie serie; 1. A. v. Welsenes, Haar lem 11.4 sec.; 2. F. Bergfeld, 1923 op o. 25 M-; 2e serie; 1. F. Lamp, Haarlem, 11.5 sec.; 2. van 't Zand, 1923, op 2 M.; 3e serie: 1. Jac. Boot, Haarlem, 11.3 sec.; 2. J. Verha gen, Haarlejn, op 2 M,; 4e serie: 1, J. Hoek man, 1923; 2. J. Pieké, A.A.C.; 3. N. van Langendam, Haarlem. Finale; 1. Jac. Boot, Haarlem, 11 sec.; 2 A. v. Welsenes. idem, op 1.50 M,; 3. F. Lamp idem; 4. J. Verhagen,^idem; 5. F. Bergfeld, 1923; 6. J.. Hoekman, idem. 400 M. Ie serie; 1. W. Vaal, 1923, 56 sec.; 2.. A. Rottier, idem. op 7 M-; 2e serie: 1. J. Prins, Blauw-Wit, 56.2 sec.; 2. A, Moonen, 1923, op 2 M. Finale: 1, A. Moonen, 1923, 54 sec.; 2. W. Vaal, idem; 3. J. Prins, Blauw-Wit; 4 A. Rottier, 1923. WEDSTRIJDEN TE DUINDIGT. De belangstelling voor de meeting op Zondag was zeer groot en de geboden sport goed. De uitslagen luiden: Fonteijneprijs: afstand 1800 M., ingeschreven 11, uitgekomen 5, Present H., eig. stal C. (Prins) tijd 2 m. 59 sec., 2 Niagara. Faustprijs, kifstand 2000 M., ingeschre ven 7, uitgekomen 5, 1 oplooper: 1 Stal Duin en Dal (Comey) 3 m. 10 4,5 sec,, 2 Ooststar. Derby Q voor hengsten en merriën ge boren in 1923, ingeschreven 23, uitgekomen 5; 1 Quicklooper, eig. D. Vlieger, 3 min. 521,5, 2 Quittevillesoon, 3 Curcil Patrick D, 4 Jueen H, 5 Quadrat. Concordiaprijs ren op de vlakke baan: 1 Cassard, eig. v. d, Velden (iem) 2 m. 13 1/5 sec., 2 Hanjak. Fidelioprijs, handicap heat le klasse, af stand 1600 M. le heat: 1. Roselli, eig. Stal En Avant (Appel), 2 Minnetonka, 2e heat: 1. Silladar, eig. Schuijl (J. v, d. Berg) 2. Roselle. 3e heat, beslissing 1 Roselle, 2 m. 23 3/5 sec., 2, Silladar. Heerenrijdersprijs, afstand 200 M.: 1. Op looper (Strik), 3 m. 17 1/5 sec., 2, Present H. OM DE GOLD CUP. In de derde race om de Gold Cup startte de ,,De Ruyter" een halve seconde te vroeg, zoodat het jacht teruggeroepen werd en zoo doende een achterstand van 2Vi minuut boekte. Bij het ingaan der tweede ronde evenwel had Carp zijn positie reeds zoodanig verbe terd, dat hij derde kwam te liggen. De „de Ruyter" ging ten slotte vierde door de finish. De uitslag van deze race luidt: 1 Amerika; 2 Zweden; 3 Noorwegen; 4 Nederland; 5 Denemarken; 6 Frankrijk. Maandag heeft de eindstrijd plaats waar aan door Noorwegen, Amerika en Nederland wordt deelgenomen. Crt. A. G. H. C. heeft, zooals we wel dachten, gewonnen, maar de cijfers van den uitslag geven de verhouding niet heelemaal juist weer. De cijfers van de acht innings xi;n A. G. H. C. 1—0—5—2—3—1—0—3=15 Haarlem 1003102—0= 7 Als we dc vijf punten van de derde in ning van A. G. H. C. even buiten rekening laten, zien we dat de twee partijen niet zoo heel veel verschilden. Zoo of zoo iets had de uitslag kunnen zijn, als de scheids rechter niet cenige onjuiste beslissingen had gegeven, 't Is hem niet kwalijk te nemen, want, we hebben het al meer betoogd, een honkbalveld is te groot en èr gebeurd te veel te gelijkertijd, omdat door één man le laten opmerken. Maar Haarlem ondervond er een gevoelig nadeel van. Zonder dat, zou de wedstrijd aardig op die van verleden week hebben geleken. Beide partijen in de eerste inning een punt, beide in de twee inning een nul. Zoo nad het voort kunnen gaan, doch de vijf bedierf in de Haarlem-gelederen een heeleboel. Het spel van de A.G.H.C. bereikte niet het peil dat een vorig jaar we! eens bereikt werd. Een uitzondering moet gemaakt wor den -voor het werpen van Vrij. Niet minder dan tienmaal heeft hij een Haarlemmer uit gemaakt voor drie slag. Smit, de bowler van Haarlem, was ook goed, doch behaalde toch niet het succes van Vrij 't Spreekt vanzelf dat er op zulk een howlen niet veel geslagen werd, waar staan toch het zwakke punt van Haarlem is. Eigenlijk alleen V. dc Vries, zag er kans toe een bal van Vrij flink te raken, waar door er nog wel eens een Haarlemmer bin nenkwam. Doch ook de A. G. H. C.-eVs sloegen niet ver, en een home-run van Vrij is dan ook weggebleven. Dat er meer A. G. H. C.-ers dan Haarlemmers binnen kwamen dankt A, G. H. C. voornamelijk aan het onvoldoende aangooien naar de honken Dat liet bij Haarlem nog al eens te wen- schen over. Daardoor schoot nog al eens een looper van A. G. H. C. een honk op en kwam zoodoende ook nog al eens binnr*. Spannend is de oartij niet geworden. IJL de derde inning stond A. G. H. C'. in pun ten voor en Haarlem zag geen kans die voorsprong in te halen. Schitterende staal tjes als bij honkbal wel eens voorkomen zijn in dezen wedstrijd niet voorgekomen. De bowlers waren de slag-menschen vrijwel de baas. Soms ging een bal de hoogte in en werd dan door beide partijen behoorlijk ge vangen. Wegens tijdgebrek werden acht innings gespeeld. Onze mededeeling dat A. G. H. C. in gemiddelde gelijk staat met No. 1, Concor dia, is niet juist. Concordia heeft in vier wedstrijden acht punten gehaald en A, G. H. C. nu in acht wedstrijden veertien pun ten. Gemiddelden dus respectievelijk 2 en 1.75. Het Haarlemsch elftal, dat Zondag 18 Juli den eere-wedstrijd tegen het Utrecht- sche Provinciaal elftal ter gelegenheid van het 25-jarig lustruiji van den Utr. Prov. Voetbalbond zal spelen, is als volgt'samen gesteld. Van der Meulen, H. F. C. Kosten, Stormvogels, Bakker Bloemendaal, Dijk, Haarlem; Dinkla, Edo; Krom, R. C. IL; Oldenburg, Stormv.; Tanis, E.D.O.; Beekum, H.J*C.; Perucal, E.D.O.; Sigmond H.F.C. Een zeer sterk elftal, vooral daar het, medespelen van van der Meulen zeker is. Ook het Utrechtsche elftal zal wel sterk worden, want de spelers van 't Gooi en Hilversum komen nu eveneens in aanmer king, daar Hilversum tot den Utr. Prov. Voetbalbond behoort. R, C, H. II—C. V. H. I. Als resultaat een draw. In een wedstrijd van goed spelgehalte hebben beide partijen Zaterdagmiddag j.l. de punten samen gedeeld en dit is wel de juiste verhouding ook voor deze ploegen. 'tWas een wedstrijd met buitengewoon spannende momenten en vooral de laatste vijf minuten werden door beide partijen on der de meest zenuwachtige spanning ge speeld. C. V. H. aan de eene zijde om R. C. H. onder het door haar reeds gemaakte totaal van 97 aan den kant-te zetten en R. C. H. met reeds de tiende man in met nog 18 runs te moeten scoren om dit totaal te passeeren. Als reeds gemeld, mocht geen van beiden dit genoegen smaken. R. C. H.'s captain H. Scheen mocht 't genoegen sma ken om met 14 not out R. C. H. uit de kou te helpen. Vooral voor hem was 't bijzonder jammer, dat juist, terwijl hij keurig stond te spelen, zijn partner heel gemakkelijk werd uitgevangen, Rest te vermelden dat voor C. V. H. C. Oldenburg een keurige 49 wist te scoren, waaronder 9 vieren waren. Bij R. C. H, scoorde D. Tel 32, J, Maar- sen 17, H. Scheen 14 n.o, Voor R. C. H. bowlde H. de Jong 5 voor 34, W. Spoor 3 voor 39, Voor C. V. H. bowlde Roodt 4 voor 25, Keyzer 2 voor 18, Hetem 3 voor 22, Traan- berg 1 voor 9. V.V.V 3R.C.H, Met egn tweetal invallers voor Krom en Segerius bond R.C.H. den strijd aan de Kruislaan tegen V.V.V. 3 aan. Deze returnmatch was in lange na geen copie van den wedstriid op het R.C.H.-ter- rein, toen door de R.C.H.'ers zoo'n keurige inningsoverwinning werd bevochten. Nu moesten zij in V.V.V. 3 hun meerdere er kennen. Met 33 runs wist V.V.V. op de le innings te winnen.. Hef batten der R.C.H.- ers is de laatste paar weken niet erg best te noemen; het fielden was daarentegen van daag weer subliem. Vooral van Dam deed weer eenlge keurige catches. Doets als wic ketkeeper was als altijd goed, terwijl het bowlen eveneens van g^ede kwaliteit was. Hoewel dit alles bijeengenomen aan R.C.H, toch de overwinning niet bracht, daar het batten der V.V.V.'ers over 't geheel beter was. Voor R.C.H. wordt 't zoo zachtjes aan tijd nu ook weer eens een wedstrijd te win nen, want den laatsten tijd wil 't niet erg boteren. Hier volgen- de scores: R. C. H. le innings. J, Nieman. c. Stuyv venberg, b. Wermeskerken 5: P. Dik c. Wes- sels, b. Wermeskerken 7; R. Davidson b. Wermeskerken 0; H. Kuyt, c. Wermesker ken, b. Jeuken 10; W. Klein, lbw. b. Stuy- venberg 8; J. Doets,"c. Stuyvenberg, b. Wer meskerken 0; N. v. Dam, bowled Wermes kerken 6; B. Dik, not out 20; A. Scheen, c. Wossels, b. Wermeskerken 1; J. de Graaf, b. Wermeskerken 4; H. de Jong. c. Stuyven berg, b. Wermeskerken 1; extra's 18; totaal 80. Vaf der wickets: 112, 2:19, 324, 440, 5—41, 6—42, 7—57, 8:67 9—72, 10—80. Bolwlingcijfers: Wermeskerken 8 voor 32t Stuyvenberg 1 voor 29, Jeuken 1 voor 1, W. V. 3 le innings: J. v. Wermeskerken c. Nieman b. H. de Jong 24 A. van Rietschoten bowled B. Dik '2 H. Jeuken c. van Dam b. idem 5 J. Cohen b. idem 21 M. Wessels c. van Dam b. de Graaf 5 H. Sodekamp c. van Dam b. Davidson 0 A. Stuyvenberg c. Kuyt b. Davidson 28 J. C. v. Dietschoten run out 1 P. M. Wessels c. Davidson b. Dik 4 M. Overbosch b. Dik 0 Extra's 13 Totaal 113 Val der wickets: 18 230 338 455 6—55 6—84 7—89 8—96 9—96 10—113. Bowlingcijfers: R. A. G. Davidson 237 B. Dik 5—35 H. de Jong 115 J. de Graaf 113 R. C. H, 2e innings: A. Kuyt, c. Sodekamp, b. Stuyvenberg 5 B. Dik, c. en b. Wermeskerker 8 A. Scheen, bowled Stuyvenberg 12 R. Davidson, c. P. Wessel, b. Wermes kerken 8 N. v. Dam, c. J. Dietschoten, b. Stuyven berg 13 W. Kleijn, bowled Stuyvenberg 6 J. Nieman, bowled Stuyvenberg 0 J. Doels, bowled Stuyvenberg O P. Dik, c. Stuyvenberg, b. Stuyvenberg 1 H. de Jon.g bowled Stuyvenberg 8 J. de Graaf, not out 0 Extra's 23 Totaal Val der wickets: 1—18 2—34 3—34 4—52 5—61 6—61 7—61 8—74 9—75 10—84. Bowlingcijfers: Wermeskerken 221 Overbosch 014 Stuyvenberg 813 Wessel 0— 1 Bij een stand van 28 voo rO in V, V. V.'s 2e inning, gaf R. C. H. verderen strijd op. Deze wedstrijd met 33 runs op de le innings verliezende. ROOD EN WIT 3—HAARLEM 3. Haarlem 3 scoort 133, waarvan Langeraar 89 en Borghouts 22. Kruyt nam 340, Faber 332, van Baasbank 224, van Aken 1—11. Rood en Wit 3 antwoordt met 143 voor 9 en wint dus met 10 runs. De Jonge 89 not out en Freni 50, Nachtweh nam 340, Langeraar 239, Onkenhout 32. Naar aanleiding van het artikel van den heer H. N. 'S. in ons blad, schrijft „De Sport- illustratie van deze week onder boven staand opschrift: In de Nieuwe Haarlemsche Courant van Dinsdag 22 Juni, welke ons van uit Nij megen wordt toegezonden, antwoordt de heer J. van den Borg, secretaris der R. -K. S. V. Union te Nijmegen, op een artikel van H.N.S. in dat blad over de Union- affaire. Den heer H. N. S. achten wij wel in staat zelf den heer v. d. Borg van antwoord te dienen. Op een feit willen wij echter even de aandacht vestigen! Het is niet fair, een ander gemis aan roomsche eensgezindheid, roomsche solida- riteit en roomsche' gemoedelijkheid te ver- wijten (de heer v. d. Borg verwijt.dit niet alleen H. N. S„ doch ook de roomsche voetbalwereld in liet algemeen) en in het» zelfde artikel anderen te beschuldigen V88 leugens, door mede te deelen, dat telefo nische gesprekken anders warep, dan werd medegedeeld! Wij vragen niet eens, of de heer v. d. Borg voldoende heeft onderzocht, alvorens hij deze zaken durft neerschrijven, of hij het hoor en wederhoor heeft toegepast! Dit laatste is trouwens het grocte gemis in de heele Union-affaire. Men heeft artikelen geschreven en actie gevoerd zonder vol doende gegevens; wij durven gerust te zeggen, zonder voldoend afschrift zelfs te hebben van de door Union zelf gevoerde correspondentie. Indien men over voldoende en juiste ge gevens beschikte, zou men niet zulke on juistheden verkondigd hebben als van Jnion-zijdc over deze onverkwikkelijke Sistorie zijn medegedeeld. Aan deze onjuistheden wordt trouwens in het gewraakte stukje van den heer v, d. Borg een nieuwe toegevoegd. Hij schrijft; kapelaan Aldenhuijzen echter geeft niet, zooals U beweert, de Federatie, maar ons (Union) gelijkl Dat is onjüist, om geen ander woord te gebruiken! Ongeveer alle bestuursleden der Fede ratie kunnen getuigen, dat kap, Alden huijzen verklaard heeft in deze kwestie geheel te staan aan de zijde der Federatie leiding. Trouwens, als kap. Aldenhuijzen de Federatiebesluiten niet had bekrachtigd, doch daarover zijn veto had uitgesproken, hadden deze nimmer uitgevoerd mogen worden (Zie art. 15 van het huishoudelijk reglement der Federatie). Dat is toch duide lijk genoeg nietwaar? Ons laatste woord over deze zaak! Ook voor de vereeniging Union ligt het dossier over deze kwestie bij ons ter inzage! Uit de gevoerde correspondentie blijkt voldoende, hetgeen telefonisch werd besproken! Union neme eens van de stukken kennis, ook van de brieven door zijn secretaris verzonden. Dan zou het ons tai zeerste verwonderen als Union bij de thans aangenomen houding bleef volharden GOED GESLAAGD. Begunstigd door fraai zomerweer werden Zendag op het keurig ingerichte en hiervoor welwillend afgestane terrein van R.C.H. de eerste maar ook tevens de laatste, zulks in verband met de aangenomen reorganisotie- voorstelLen in het K. N. G. V„ de Athletiek wedstrijden om de kampioenschappen van het Gewest Noord-Holland van het K. N. G. ,V. gehouden... Voor deze wedstrijden bestond zoowel bij dames als bii heeren zeer groote belangstel ling. terwijl het talrijk opgekomen publiek de verschillende praestaties met groote aan dacht valgde. De leiding berustte bij den beer J. Hop, als voorzitter-kamprechter, bij gestaan door een flinke groep deskundige juryleden, terwijl een ijverig wedstrijdsecre tariaat dat kort na het einde van dc wed strijden de uitslagen konden worden bekend gemaakt en de prijsuitdeeling kon plaats hebben, hetwelk geschiedde door den heer J. Hop in zijn kwaliteit van Gewestelijk commissaris. Vooraf werden door den heer A. H. P. Vring, voorzitter van „Concordia", de ver eeniging die ter gelegenheid van haar 40- jarig jubileum deze wedstrijden organiseer de, woorden van' dank gebracht aan den voorzitter-kamprechter, iury, bestuur R.C.H. en aan allen, die hadden meegewerkt tot het welslagen van deze wedstrijden. Hieronder laten ivij de uitslagen volgen. Beslissing 80 M. Dames Kampioenschap; 1. A. Sandberg Conc., Haarlem 11 sec.; 2. L. de Betue, Kr. en VI., Amsterdam 11.1 sec,; 3. IJ. Buisma. Olympia, Aalsmeer 11.4 sec.; 4. C. de Vries, Conc., Haarlem 11.6 sec.; 5. D. Heeremans, Conc., Haarlem. 6. G. Bakker, O. K. K., Den Helder. 250 M. Dames: 1. F. v. Halst, Conc.. Haar lem 40.8; 2. L. Butter, Hebe, N. Niedorp 40 9. Hoogspringen met aanloop Dames; 1. IJ. Buisma. Olympia, Aalsmeer 140; 2. G. Bak ker, O. K. K.. Helder 125; 3, J. v, d. Ge- nugten. O. D. I. N., Amstelveen 125; 4. N. Smit, Pro Patria. Helder 120. Speerwerpen Dames Kampioenschap: 1. F. v. Halst, Conc., H'lem 23.16 M.; 2. D. Heeze- maps, Conc., H'lem 21.79 M.; 3. A. Esser, Olympia, Zaandam 16.91 M.;' 4. J. v, d. Genugten, Odin, Amstelveen 15.74 M. Verspringen zonder aanloop: 1. C. de Vries, Conc.. H'lem 2.03; 2. G, Vermeer, B. G. V., Bl'daal 2.01; 3. L. v. Beem, B. G. V., Bl'daal 1.97. ,Duitsche driesprong Dames: 1, F. v. Halst, Conc., Haarlem 9.31 .M.; 2. C. de Vries. Conc., Haarlem 8.91 M.; 3. L. de Betue, Kr. en VI, A"dam 8.81 M.; 4. G. C. v. Huijzen, Conc., Haarlem 7.97 M. Dames verspringen met aanloop Kam pioenschap: 1. G. Bakker, O. K. K., Den Helder 46614; 2. IJ. Buisma, Olympia, Aals meer 4.62; 3. A. Sandberg. Conc., H'lem 43314; 4. L. de Betue, Kr. en VI., A'dam 4.23. Kogelstooten Dames: 1. A. Sandberg 7.16 M. Conc., Haarlem: 2. S. de Bruin 6.21 M., Conc., Haarlem; 3. B. Botti 6.18 M.; 4. M. Cassee, 6.08 M., B. G. V., Bloemendaal. Grensbal verwerpen: 1. M. v. Zurk, Conc., H'lem 21.52; 2. B. Botti, Conc., Haarlem 18.69; 3. M. Moorman, Pro Pra, Helder 18, 4. G. C. v. Huijzen, Canc., Haarlem 16.91. Driekamp A Dames. 80 M.speerwerpen hoogspringen: 1. D. Heesemans. ConcHaar lem 29.76 2/3 p.; 2. A. Esser, Olympia, Zaan dam 20.41 p.; 3. G. Witziers, Lijnden, Haar lemmermeer 19.67 p. Driekamp B Dames. 80 M. Kogelstooten ver met: 1, A. Sandberg. Conc., Haarlem 38.29 p. Dame» 4 maal 100 M. estafette Kam pioenschap: 1. Conc. I Haarlem 57.2 sec.; 2. Conc. II, Haarlem 61 sec.; 3. Kr. en VI., Amsterdam 61 sec. P. Heezemans, P v. Hulst, C. de Vries, A. Sandberg. Turnkring Estafette: 1. N. H. Zuiderkwar tier 1 m. 40.7; 2. K. T. K. 1 m. 40.8; 3. Pur- merend en Omstr. 1 m. 466; 4. A, 1B. 1 m. 46.9; 5. Zaansche Turnkring 1 m. 47.5. Beslissing 100 M. heeren: 1. A. Koster D.O.K.E.V., Anna Paulowna 11.7; 2. D. van Daalen, Concordia, Haarlem 11.9; 3. H. H. Her.nink, Olympia. Zaandam 12.4. N. Roeg. gracht en Vlugh., Amsterdam 12.4; 5. M. Pruim, Pretoria, Amsterdam geen tijd; 6. G. S. Eijsker, Concordia, Haarlem geen tijd. Op den sintelbaan te Amsterdam vonden Zondag bovengenoemde wedstrijden plaats, georganiseerd door den Noord-Hollandschen en den Amsterdamschen Athletiek-Bond. Van 's morgens 10 uur tot 's middags 4 uur werd rustig het uigebreide programma ver werkt, zonder dat zich daarbij eenige moei lijkheid of onaangenaamheid voordeed. Vanaf een hooge, speciaal gebouwde stel lage maakte de heer Mol uit Bloemendaal de eerste opnamen in Nederland met het lang zaam werkend filmapparaat van diverse fi nishen, welke als proefnemingen golden voor de a,s. Olympiade in 1928. Beslissing 2Ó0 M. heeren: 1. H. H. Hen- nink, Olympia, Zaandam 25 sec.; 2. A. v. d. Paler, Concordia. Haarlem 26.3 ses.; 4. H. v. Ótem, B. G. V. Bloemendaal 27.9 sec. Beslissing 400 M. heeren: 1. S. Veen, Pro Patria. Den Helder 55.2. J. Plas, .Jahn, Eciarn 55.8; 3. H. A. v. d. Hor Liinden, Haar lemmermeer 56.8; 4. J. Brandenburg, Olym pia, Zaandam 1.9.2. 1500 M. heeren: 1. S. Bleienburg. 4 m. 37.4 sec., Oivmpia, Zaandam; 2. J, Pennekamp, 4 m. 44.2 sec.. D.O.K.E.V., Anna Paulowna; 3. H. Koster Hzn., 4 m. 50.2 sec.; Olympia, Wicringerwaard; 4. 'K. Mok, 4 m. 51.6 sec., Concordia, Haarlem. 5000 M. heeren: 1*. S. Bleienburg. Olym pia. Zaandam, 17 min. 17.8; 2. J. Pennekamp, D.O.K.E.V., Anna Paulowna. 17 min. 17.8; 3 H. v. d. Ploeg, Sparta, Uithoorn, 18 min. 43.2; 4, C. v. Millingen, Lijnden, Haarlem mermeer, 18 min. 45.2 sec. Discuswerpen heeren; 1. B. de Boer, Jahn, Edam, 32,52; 2. A. v. d. Zee, Concordia, Haarlem, 32,08 3. A. Tates, Concordia, Haarlem, 30.11; 4. A. v. Zadel, B.G.V., Bloe mendaal, 28.92. Kogelstooten heeren: 1. B. de Boer, Jahn, F.dam, 10.90; 2. J. Daalder. D.O.K.E.V., Anna Paulowna. 10.28; 3. J. Plas, Jahn. Edam, 9.45; 4. J. Brandenburg. Olympia, Zaandam. 8 65. Hoogspringen heeren: K. Eveleens, Olym pia, Aalsmeer 1.65; K. Schenk, Olympia, Wicringerwaard, 1.60; A. Klomp, Hoofd dorp, Hoofddorp, 1.60; Z. J. Jansen, O.K.K., Den Helder. 1.60; G. Meyer, Concordia, Haarlem, 1.55, Polstokhoogspringen heeren: 1. W. Kap- tein, O.O., Schagerbrug, 3.20; 2. A. N. Hart man, Jahn, Westrum, 3.15; 3. P. Slijkema, O.O., Schagerbrug, 3.10. èrspringen met aanloop: 1, D, v. Dalen, Concordia, Haarlem, 6.40; 2. K. Schenk, Olympia, Wicringerwaard, 6.18; 3. W, Wol- fesen. O.K.K., Den Helder, 6.06; 4. J. Kam- meyer, Concordia, Haarlem 5.88; 5. A. Stop pelman, Olympia. Amsterdam 5.80; 6. L. J. Jai.sen, O.K.K., Den Helder 5.76. Speerwerpen heeren: 1. A, N. Hartman, Jahn, Westzaan 40.60; 2. J. Brandenburg, Olympia, Zaandam 37.48; 3. H. Kodde, Con cordia, Haarlem 33.64; 4. C. Boeree, Con cordia, Haarlem 33.09, Driekamp D. heeren: 1, W. van Wolferen, 0.K.K., Helder 1455.97; 2, J. Kammeijer, Concordia, Haarlem 1169.98; 3. L. J. H. Stie- ne. Pro Patria, Amsterdam, 1139.75. Driekanm C. heeren: 1. A, C, J. Grooten- beer, Concordia. Haarlem, 1131.7 p.; 2. G. Meijer. Concordia, Haarlem 1000.75 p.; 3. J. W. Stieneker, Olympia, Amsterdam, 981.475 punten. Estafette heeren: 1, Concordia I, Haarlem 48.4; 2. Pro Patria, Helder 49.3. Pretoria, Amsterdam 49,3; 4. Kracht en Vlugheid, Amsterdam 49.4; 5. Concordia II, Haarlem 50.2. 10 X 100 M. Turnkringest: 1. K.F.K., 2 ra. 10.2; 2. A.T.B., 2 m. 11.—; 3. N.H.N., 2 m 12,1. 200 M. le Serie. 1. J. Pieké, A. A. C., 23.6; 2. G. Rinkel, Haarlem, op 3 M.; 3. J. Schutte, Blauw-Wit. 2e Serie; 1. Lamp Haarlem, 24.8 sec.; 2. D. Nooy, idem, op 5 M.; 3. F. Bergfeld 1923. Finale: 1. F. Lamp, Haarlem, 23.1 sec.; 2. F. Bergfeld, 1923, op 2 M.; 3, J. Pieké, A. A, C.; 4. D. Nooy, Haarlem; 5. G. Rinkel, idem. v 800 M. 1. W. Bolten, 1923, 2 min. 9,2 sec.; 2. A. Hoogerwerf, Haarlem; 3. G. Lijflander. 1923; 4. R. Smith, A. V. A. C. 1500 M. Loopen./1, Aug. Zeegers, A. V. A. C., 4 min. 17.8 sec.; 2. W. Bolten, 1923. op 3 M.; 3. A, Hoogerwerf, Haarlem; 4, R. Smith, A. V. A. C. 5000 M. l.A. Klaasse, Haarlem, 16 min. 37 sec.; 2. P. Gerbrands, A- V. A. C.; 3. A. Alofs, 1923; 4. F. Kramer, A. A. C. 4 maal 100 M. Estafette. 1. Haarlem I, 44.6 sec.; 2. A. V. 1923, op 6 M.; 3. Blauw- Wit; 4. Haarlem H. 4 maal 400 M. Estafette. 1. A. V. 1923 1, 3 min. 35.3 sec.; 2. Haarlem op 6 M.; 3. A. V. 1923 II. 1500 M. Wandelen. 1. P. v. Breemen, A. V. A. C-, 7 min. 5.8 sec. 2. H. Verling, Blauw Wit. 3. E. Wijburg A. C. A. 3500. M. wandelen. 1. P, v. Doesburg, Blauw Wit, 17 min. 52 sec. 2. P. v. Bree men. A. V. A. C. 3. E. Wijburg. A. C. A. 110 M. Horden. 1. A. Kaan, Haarlem, 17 sec. 2. J. Dabrock 1923, op 5 M. 3. H. Kruijer, Haarlem. 400 M. Horden. 1. C. Weber 1923, 63.2 sec. 2. J. Dabrock 1923. Verspringen zonder aanloop. 1. A. Ras, A. A. C., 2.92 M. 2. W. v. d. Kuyp, Blauw- Wit, 2.78 M. 3 en 4. C. Scipperijen. IL A. C,. 2.76 M. J. Walters, Haarlem, 2.75 M. Verspringen met aanloop: 1. J. Knol, A. P. S. V., 6.20 M.; 2. S. v. Musscher, Haarlem. 6,17 M.; 3. Nielsen. 1923, 6.11 M. Polsstokvèrspringen: 1. K. Kunia. Zee macht, 8,90 M.; 2. A. Ras, A. A. C., 8.17 M.; 3, H. v. Keiler, 1923, 8.14. Hoogspringen zonder aanloop: 1. W, v. d. Kuyp, Blauw-Wit. 1,35 M.; 2. A, Ras, A. A, C,, 1.34 M.; 3 en 4 S. v. Duijn, Haarlem en Eckhardt, A. C. A., 1.33 M. Hoogspringen met aanloop: 1. F. Bühr- man 1923. 1.70 M.: 2. W. v. d, Kuyp, Blauw- Wit, 1.70 M.: 3. P. Korver. 1923, 1.60 M.; 4. S. v. Duyn, Haarlem, 1.55 M. Polsstokhoogspringen: 1. 2 en 3. K. Runia, Zeemacht, J. Kooyman, A. P. S. V., en J. Haitsma. 1923, allen 3.10 M. 4. S. v. Duyn, Haarlem, 3 M. Hinkstapsprong: 1. S. v. Musscher, Haar lem, 13.24 M.; 2. Nielsen. 1923, 13.12 M-; 3, Plemper v. Balen. 1923. 11.71 M. Speerwerpen: 1. J. v, d. Ley, Blauw-Wit, 47.02 M.; 2. G. Schild 1,923, 45.62 M.; 3. G. v. Gelderen, A. A. C., 42,40 M. Kogelstooten: 1, A. de Wolf, Zeemacht, 11.30 M.; 2. D. Versteegh, idem, 10.39 M 3. A. Ras, A. A. C.. 10.3 OM. Discuswerpen; 1. G. Postma, A. P. S. V., 34.11 M.; 2. W. v. d. Kuyp, Blauw-Wit, 33.10 M.; 3. F. Niezen, J. O. S., 30.70 M. Hamerslingeren: 1. A. de Wolf, Zeemacht, 28.75 M.; 2. J. Moolenaar. Haarlem, 27.70 M.; 3. G, Nordt, A. A. C., 21.52 M. RECORDVERBETERING HINKSTAP SPRONG. Bij de Oostelijke voorwedstrijden van de Ned. Athletiekkampioenschappen te Amers foort slaagde Peters (P. E. C.) er in het Ned, Record voor den Hink-Stap-Sprong met 25 c.M. te verbeteren en te brengen op 14.46 Meter. v HET INTERN. ATHLETIEK-TQURNOOI IN ENGELAND. Dr. Peltzer verbeterd het ree. Halve Mijl in 1 min. 51 3 5 sec, Paul heeft geen succes. Adje Paulen heeft in Engeland op de 440 Yards geen succes kunnen boeken. Hij zag zoowel Lord Burgkley (Engeland) als Peltzer (Duitschland) voor zich over den eindstreep gaan. Peltzer is er bovendien in geslaagd het wereldrecord op den halven mijl op zijn naam te brengen. De uitslagen luiden: Halve mijl: 1. Dr. Peltzer, (Duitschland) in 1 min. 51 3/5 sêc„ event, nieuw wereld record; het record staat op naam van Me redith, die in Mei 1916 den afstand liep in 1 min. 52 1/5 sec.; 2. Lowe (Eng.); 3. Grif fiths (Eng.) Kogel^ngeren; 1. Nokes (Engeland) 159 v. 2 i.; 2. Mc. Hohn (NieuWZeeland) 138 v 4 i.; 3. Poggioli (Italië) 137 v: Kogelstooten: 1. Salisbury (Engeland) 44 v. 11 i.2. Daranyi .(Hongarije) 44 v. 8 i.; 3. Johnsen (Noorwegen) 43 v. 73 4/10 i. Discuswerpen: 1. Birmingham (lierand) 142 v., 4 i. 2. Askildt (Noorwegen) 139 v. 3 i.; 3. Hoffmeister (Duitschland) 135 v. 614 i. 120 Yards hordenloop: 1, Caby (Engeland) 15 1,10 sec.; 2. Weightman (Engeland); 3. Lord Burghley (Engeland). Vier mijl: 1. Webster (Engeland) 19 min. 49 3 5 sec.; 2. Johnston (Engeland) 3. Webb- (Engeland.) Speerwerpen: 1. Sude (Noorwegen) 201 voet, 3 inches; 2. Szeper (Hongarije) 168 v, 8 i.; 3. Sutherland (Engeland) 176 v. 8 i. Verspringen: 1. Honner (Australië) 23 v. 8 i. 2. Buspoki-Tibor (Hongarije) 22 v. 7 i. 3 Tomassi Vigilio (Italië) 22 v. 6 i. Polsstokhoogspringen: 1. Kelly (Engeland) 12 v. 2 i. (nieuw Eng- ree. het wereldrecord van Ch. Hoff is 13 ,v. 9 3/4 i.); 2. Karlovits (Hongarije) 11 v. 6 i. 220 Yards; 1. Anderson (Noorwegén) 21. 9/10 sec.. 2. Bucher (Duitschland); 3. Por- ritt (N. Zeeland.) 440 Yards hordenloop: 1. Lord Burghley (Engeland) 55 sec., 2. Livingston (Eng.); 3. Kostrewski (Polen). Eén mijl: 1. Baraton (Frankrijk) 4 min. 17 2/5 sec. 2. Bdcher (Duitschland); 3 Rid- dell (Engeland.) 'Twee mijl steeple: 1. Webster (Engeland) 10 min. 34 1/5 sec, (nieuw Engelsch record) 2. Contstable (Engeland); 3. Smith (Eng.) 440 yards: 1. Rinkel (Engeland) 49 4/5 sec.; 2. Dr. O. Peltzer (Duitschland); 3. Paulen (Nederland.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8