F PUNKE's ROGGEBROOD SIERKAN-ROOM-IJS GEBRs.BCSSE MODERNE LAMPEN: Stadsnieuws. Agenda 11 Juli Agenda 12 Juli DE BIBLIOTHEKEN DER ST. VINCENTIUSVEREENIGING ÏIJN GEDURENDE DE ZOMER MAANDEN GEOPEND: Tentoonstelling van Misgewaden van de Vereeniging der Eeuwigdurende Aanbidding- Personalia, Voor de „Juliaantjes." Kerkconcert Th. Versteegh, Francis Koene, G. Robert. R.-K. Vervoig-onderwijs. Practische reclame. Tentoonstelling School voor Bouwkunde. Douchebaden. Trampersoneel „St. Augustinus". Jubileum. Mgr. J. M. J. van Rooij. Nieuwe zaak. Luxor Theater. PROGRAMMA'S. Gemeentezaken. Tramvertraging en gevolgen. JACHT Goedkoope trein naar de Zuiderzee werken. Rectorfcert op het R.-K. Lyceum. Waarop gewacht wordt? Programma Examens Lager f)nderwijs. „Harmonie-Cresendo". Middelbaar Technische School to Haarlem. - Overgangs-examens. Afdeeling Bouwkunde. Bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar A. Antonysen, Beverwijk B.E van Éennekom, Heemstede F. Drijver, HaarlemTh.W. Hölsken en W. Metz, Haarlem A. Rubenkamp en C.F. Ruyter, Amsterdam J.F. Klein Schiphorst, Haarlem. Herexamen 1 niet bevorderd 2. Bevorderd van het tweede studiejaar naar het practische leerjaar W.A. Couzy, Am sterdam J.B. Geyt, HeemstedeW.Ph. van Harreveld, Haarlem,; C. Hoen, Sloter- dijk W. H. J. Hoosemans, SantpoortE Lohman, Amsterdam J.P. van Nes, Bos koop J. le Poole, LeidenH.L. Klein, Schiphorst, Haarlem J. Sluys, Amsterdam. Herexamen 1, LAATSTE NIEUWS. Voor de slachtoffers hij de Padang-ramp. De overstroomingen in Duitschland. Auto-ongeluk te Berlijn Noodweer boven Uithuizen. Als U het versche eitje en de gemeubi leerde boterhammetjes van het twaalfuurtje heeft gesneden, smaakt U het sneedje ROGGEBROOD nog het lekkerst van al. Het is gezond en voedzaam en verveelt nooit. kunt U bij Uw bakker koopen, het is gemerkt M. FUNK.E, de halve broodjes met de letters M. F. R00M-8JS voor dessert levert „De Sierkan" in spec ale verpakkingen, waarin het Ids, zelfs bij zomerwarmte urenlang hard blijft. Een liter R00!Vi-ijs heeft dezelfde voedingswaard® als DERTIG dieren en kost IVIET de ver pakking slechts f 1.5®. Zoodat SIERKAN-ROOM-IJS als toespijs maar weinig of niets duurder is dan de gewone toetjes. VANILLE-ROOÜ/l-yS in verpakkingen van pl.m. 1 Liter f 1.50, pl.m. 1k Liter f0.85. ROOÜI-ijs in Vanille, IVIocca en Frambozensmaak tezamen pi. m. 1 Liter f 1.60, pl.m. 1 !i Liter fO.S0, pi.m. 1U Liter f0.45. IVIen koopt of bestelt aan den winkel ZULWEG 100-104, Tei. 13777 en aan de SiERKAN-IJSWAGENTJES. Sociëteit „St. Bavo". Tentoonstelling van Misgewaden van de Vereeniging der Eeu wigdurende Aanbidding. Geopend van 12 uur tot 6 uur Entree vrij. St. Jozelsgezellengebouw, Jansstraat 59 Geopend van 12 tot 2 uur en van half 7 tot 10 uur. Verplichte opkomst van 8 uur tot half 10 uur Spaarkas 8 uur. In den Hcnt 2V-.4 uur. Concert door de H. 0. V. Schietbanen Overveen. Kringwedstrijd „Kennemerland-Zuid". Sociëteit „St. Bavo". Hooiden van R. K. Scholen 11 uur Bevolkingsbureau 8 uur Tentoonstelling van Misgewaden van de Vereeniging der Euwigdurende Aanbidding Geopend van half 10 uur tot 6 uur Entree vrii. Sl. Jozeifsgezeilengebouw Jansstraat 59 Repetitie leerlingen „Utile Dulci" 8 uur Repetitie Rederijkers „St. Genesius" 8 uur. Caié Brinkmann Groote Markt 8K uur Middenstandscentrale. Hotel „Dreefzicht" Concert 8 uur. Kleine There:,ia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur: Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers- straat 36. Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint Franciscus Liefdewerk Zoetestraat 11. Eiken Donderdag van 89 lA uur. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo", Smedestr. 23 Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 35 nur, 's avonds van half 8half 9 uur. 's Zaterdags alleen van .9B412 uur. R.K, Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Bloemhofstraat 1. Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond. Tel. 11671. R.K. Bevolkiugsbureau Gebouw „Sint Bavo" Smedestraat 23 Van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. R.K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49. Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends e^ op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 25 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging, Bloèmhofstraat 1. Zondags en Woensdags van 810 uur n.m. gezellig samenzijn voor Holiandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671. St Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49. Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maan dag van 23 uur, Donderdag van 12 uur. R.K. Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, Dinsdags van 23 uur. R.K. Recla3seeringsvereeniging, afd. Haar lem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in het gebouw der Sint Vin- centiusvereeniging, N. Groenmarkt 22. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNELVER3AND, Centrale Post Telef. 15151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huisgevel. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELIN GEN, verstikkingst en electricteitsonge- vallen. Telefoon» 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE. Telefoon 12685 (bij geen gehoor 10392). DE ZONDAGS- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN wordt deze week waarge nomen door de fa. Duym Keur, Keizer straat 6 Tel. 10378 en de fa. Remmers Zn., Kruisstraat 20. Tel. 10354. Nieuwe Groenmarkt 22- Alléén Woensdag avond van 7149 uur. Hagestraat 49: Alléén Vrijdagavond van TH9 uur. Gen. de la Reystraat 17 (Schoten); Gesloten gedurende de maanden Juli en Augustus. muziekinstrumenten; pathéfoons violen, har- r monica's etc. Deze tentoonstelling wordt, zooals wij reeds medegedeeld hebben, morgen en Maandag gehouden in de Guskenszaal van gebouw „St. Bavo." Zij wordt morgenmid dag kwart yyer 12 geopend en blijft ge opend tot 6 uur, terwijl zij Maandag van half 10 v.m. tot 6 uur n.m. geopend is. Evenals andere jaren is ook thans de tentoonstelling een bezoek alleszins waard. De afgewerkte gewaden e.d., op het voordeeligst geëxposeerd, treffen door de keurige en fijne werking en verraden daar door, dat met enthousiasme en geestdrift er aan gearbeid is. Daarvoor staat de ver eeniging trouwens bekend. Er valt een groote verscheidenheid te be wonderen. Onder de vele arme kerken, welke weer een rijk aandeel krijgen in de ondersteuning, zijn o.m. de Liduina-pa- rochie in Schoten, terwijl ook de Anna- Paulownapolder en de Drentsche venen niet vergeten zijn, Nojf eens, de rijke collectie, op fijne wijze gearrangeerd, beloont ruimschoots de moeite vac een bezoek, waarbij men gaarne ook door een klein offertje zijn waardee ring voor de vereeniging zal willen toonen. Aan de Stedelijke Academie te Amster dam is geslaagd voor het Candidaatsexamen Scheikunde, onze stadgenoot de heer W. Mazee. GOEDKOOPSTE E (N GROOTSTE SORTEERIING ORANJESTRAAT -1 "TEL: 12628 De heer L. B. Minnes, alhier, is als ad ministratief ambtenaar bij het Binnenlandsch bestuur benoemd, bestemd voor uitzending naar Ned.-Indië. Het batig saldo der uitvoering van de R. K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thym", ten bate der „Juliaantjes" bedraagt 309.81. Het programma van het concert te geven door bovengenoemde solisten op Dinsdag 13 Juli in de Groote Kerk alhier, vermeldt o.a. liederen van: J. S. Bach, Hugo Wolf en v. Brucken Fock. Francis. Koene zal vioolwerken ten ge- hoore brengen van Bach en Locatelli, terwijl de bekende Haarlemsch organist George Ro- .bert orgelwerken spelen zal van Bach en Honegger. Een programma dus, dat met groote zorg is samengesteld. De regeling is in handen van het Concert bureau A. Vernout, Warmoesstraat 10. Wij vestigen de aandacht op de adver- i tentie in dit nummer, waarin wordt medege deeld, dat de aanmelding van oude en nieu we leerlingen voor den cursus 19261927 van het R.-K, Vervoig-onderwijs kan ge schieden op Donderdag 15 en 22 Juli voor de jongens en op Vrijdag 16 en 23 Juli voor de meisjes. Van de firma Anton de Rooy, kantoor boekhandel, Anegang 14 alhier ontvangen wij een practische reclame, n.l, een kilome terboekje. Dit boekje geeft aan de afstanden in kilo meters van Haarlem naar de meeste plaat sen in het binnenland en de voornaamste steden in het buitenland. Op verzoek van vele belangstellenden, ook uit andere steden, wordt de tentoon stelling van het werk der vijf leerlingen, die het einddiploma behaalden van de afd. Bouwkunde en Decoratieve Kunsten nog opengesteld heden, Zaterdag en Zondag 11 Juli, des morgens van 1012 en verder van 24 en van half 8 "tot half 10 's-avonds in het schoolgebouw aan Ge Dreef. In het douchebadhuis aan het Leidsche- ylein zijn in de afgeloopen week 862 baden genomen, in dat aan den Koudenhorn 447, in flat aan den Schotersingel 1272 en in dat aan het Hofdijkplein zijn 940 baden genomen. A.s. woensdag, 14 Juli, vergaderen onder voorzitterschap van den heer Geers, de R. K. Tramleden van de afd. H. Augustinus, om half 8 in het gebouw „St. Bavo", Smede straat. Te behandelen punten op de a.s. con ferentie met den Directeur der N. Z. H.- Trammaatschappij. Vele leden worden ver wacht en dat ieder een niet- of verkeerd- georganiseerde introduceert. Oorspronkelijk was deze vergadering aangekondigd op Dins dag 13 Juli, doch door omstandigheden moet hierin verandering worden gebracht. Vandaag herdacht de heer C. Th. Uiter- tnark den dag, dat hij 23 jaar in dienst der N. Z. H. T. M. was. Namens de directie werd hij in waardee- rende woorden toegesproken door den heer P. M. Craske, chef van den Uitvoerenden Dienst, die hem de gebruikelijke enveloppe overhandigde. Hedenmiddag zouden de heer Bottelier en Jansen den jubilaris namens het perso neel gaan geluk wenschen en hem een gou den horloge aanbieden. De toestand van Mgr. Van Rooij, pastoor der parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad te 's-Gravenhage, is nog onveranderd. Dezer dagen mocht Mgr. een hernieuwd bezoek ontvangen van J.. Exc. Mgr. Lorenzo Schioppa, Ap. Internuntius te 's-Gra^n- hage. AMERIKA ANSCHE STUDENTEN IN HAARLEM. Gistermiddag hebben 40 Amerikaansche studenten, die in Holland verblijven, een uitstapje gemaakt naar Haarlem, waar zij het Teyler-Museum hebben bezocht. Prof. Lorentz en dr. Crommelin demonstreerden hier de oude physische instrumenten. Ver volgens werd een bezoek gebracht aan het Frans Hals-Museum, waarna de studenten door *het bestuur van V.V.V. te Haarlem «en thee werd aangeboden. De heer W, van Citters heeft op de Ged. Oude Gracht 111 een nieuwe zaak in mu ziekinstrumenten geopend. Daar de heer W. v. Citters in zijn vorige woning in de Zijl atraat geen ruimte genoeg had, heeft hij zijn groot nationaal muziekconcours, hetwelk zaak naar de Ged. Oude Gracht verplaatst, is uitgeschreven door het muziekkorps van Vooral voor reparatie is er nu een flinke, de Amsterdamsche Brandweer, en dat ge ruime en lichte werkplaats verkregen. I houden Wordt te Schinkelhaven, in. de afdee- De winkel is ruim voorzien van allerlei ling uitmuntendheid uitkomen. Het nieuwe programma van Luxor geef als hoofdnummer „Moorsche hartstochten," dramatisch filmspel in 7 acten naar een roman van Pierre Mercourt. De titel ziet er nog al verdacht uit. Maar wees gerustondanks den titel kunnen wij de film met een gerust hart aanbevelen en komt geen enkele aanstootelij ke handeling of situatie in voor. Maar sensationeel is het styik wel in hooge mate 1 De Franschen zijn bezig een spoorweg te leggen ten Zuiden van Marokko en stuiten daarbij op den vreem delingenhaat van een emir,die op eenigen afstand in een moorsche stad een schitterend paleis bewoont. Een Fransche ingenieur met een knappe dochter woont in een tent bij den spoorweg. Het meisje heeft haar hart verpand aan een jong militair van de Fransche bezetting. Maar deze laatste krijgt twee ge vaarlijke mededingers een bankier in Casa blanca, die, wanneer de ingenieur he n de hand van zijn dochter weigert, den emir met wapens gaat steunen en" de emir zelf, die het meisje op verzoek van den bankier, laat vervoeren. Het stuk speelt nu verder den strijd om de jonge vrouw. Fransche troepen vallen het Moorsche kamp aan; de emir tracht den bankier te bedriegen de -verloofde van de gevangen schoone wordt door een Moor se hen overlooper, een geheim vriend van de Franschen, in het paleis gebracht. Schitteren de, woeste woestijntochten en gevechten, stuivende paarden door onmetelijke vlak ten, prachtige paleizen en Ocstersche tuinen vertocnen zich voor den toeschouwer. Het eind brengt natuurlijk na veel spanning de geliefden tot elkaar. Een film, waalin uitmuntend gespeeld wordt en welke bewonderenswaardig van ensceneering is. Het voorstuk geeft onder meer een comisch Amerikaansch nummer en een zeer aantrek kelijke weekrevue. Door dc muziekvereeniging „Laurens' Janszoon Coster,'' directeur de heer JT A. Meng, zal op Zaterdag 10 Juli a.s., van 810 uur, een concert worden gegeven in het Bloemendaalsche Bosch. Het programma luidt: 1. Laurens Janszoon Coster-marsch, J. A. Meng. Philemon et Bauèsis (Ch. Gounod) G. Parés. Ouverture de la „Flüte Enchantée, W. Mozart. La Reine de Saba, Gounod. Pauze. Sempere Fidelis, marsch, Sousa. Ouverture Raymond, Ambroise, Thomas. Carman Sylva Walzer, Yvanvici. Fantaisie Baliet, L. P. de Schepper. Finale. Met deze nummers zal „Laurens Coster op Zondag 11 Juli op het 2.* 3* 4. 5. 6. 7. 8. 9. Jansz. M. Houtkooper vraagt met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag als leeraar in de lichaamsoefeningen aan de H.B.S. B. met 5-jarigen cursus. B. en W. stellen voor, het bedrag van het voorschot en het garant stellen van de gemeente voor eventueele bij derden' op te nemen gelden voor den bouw van 46 arbei derswoningen door de Woningbouwver- eeniging „Bloemenhof" te verhoogen met f 3.300 en te brengen op f 143.300. In verband met het feit, dat de Coöp. Wcningvereeniging voor Gemeentepersoneel zich omgezet heeft in de Woningstichting „Het Oosten," stellen B. en W. voor, de noodige wijzigingen aan te brengen in de besluiten betreffende het verleenen van voor schot en het geven van grond in erfpacht aan die stichting. B. en W. stellen voor, te bepalen, dat grond voor een ontwerpen straat voldoet aan de vereischten voor openbaren weg. Zij stellen tevens voor, de ontworpen straat te noemen Van Dorpstraat, ontleend aan de Dotper- of Van Dorpslaan, zooals oudtijds de Twijnderslaan genoemd was, naar Pieter van Dorp, die daar ter plaatse in de 17e eeuw eigendommen bezat. Op deze wijze zou de historische, in onbruik geraakte naam, weder voortleven in de omgeving, waar hij thuis hoort. Op de Langehfug heeft gisterenavond ongeveer zeven uur een ongeval plaats ge had, dat nogal eenige vertraging in den dienst der E. S. M. heeft veroorzaakt. Een tram, die voor de Lange Brug had moeten wachten, zette, bij het weder inschakelen, te sterk aan, waardoor de voedingsdraad op de brug doorbrandde. Met een waren vonkenregen en groote vlammen viel de draad op den tramwagen en de brug; de kortsluiting zette zich langs de lichtleiding in alle volgwagens voort. Terwijl het ijlings ontboden personeel de draad herstelde, hoopten zich aan beide zij den van de brug de voertuigen op. Van de zijde van het publiek was veel belangstel ling. Na anderhalf uur was de geleiding in zooverre hersteld, dat de dienst eenigszins hervat kon worden. O mnegen uur was de vertraging geheel opgeheven. Ondertusschen had bij Halfweg, als gevolg van de stagnatie op de Lange Brug, nog een tramongeval plaats. Tijdens de werkzaam heden aan de voedingsdraad op de Lieve Vrouwe Gracht, was het traject Haarlem- Halfweg stroomloos gemaakt. Een trein, ko mende uit Amsterdam, kon daardoor bij de R.K. kerk te Halfweg, geen gebruik maken van de electrische rem. Het gevolg Was, dat de bestuurder een botsing met een voor hem stilstaande tram niet kon vermijden, waardoor de koppeling van deze tram brak. Perjoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gedurende den tijd, dat de lijn Haarlem— Halfweg zonder stroom was, was de Rijks straatweg aan beide zijden op regelmatige afstanden gestoffeerd met treinen, die door de stroomafsluiting overvallen waren. De Burgemeester v&n Haarlem brengt ter openbare kennis, dat de Minister van Bin nenlandsch Zaken en Landbouw heeft be paald: le. dat de jacht op de wildsoorten, hierna genoemd, zal zijn geopend in alle Provin ciën, behalve Groningen en Friesland, ge durende het tijdvak achter de namen der wildsoorten aangegeven: Grof wild: Edelheren en damherten van 1 November 1926 tot 30 Januari 1927; Hinden van 3 Januari 1927 tot 30 Januari 1927; Ree bokken van 15 Juli 1926 tot 15 Augustus 1926; Reegeiten en reebokke'n van 11 Oc tober 1926 tot 14 November 1926. Klein wild; Houtsnippen van 30 Augustus 1926 tot 27 Februari 1927; Korhennen van 13 September 1926 tot 28 November 1926; Korhanen van 13 September 1926 tot 1 Ja nuari 1927; Fazantenhenneiï van 27 Septem ber 1926 tot 1 Januari 1927; Faazntenhancn van 27 September 1926 tot 30 Januari 1927. Waterwild: Zwanen van 26 Juli 1926 tot 27 Februari 1927; Ganzen en watersnippen van 26 Juli 1926 tot 17 April 1927; Eenden en duikeenden, behalve wilde eenden (anas boschas, anas boschas boschas, anas plty- rhyncha platrhincha) bergeenden en eider eenden van 26 Juli 1926 tot <6 Maart 1927; Wilde eenden sanas boschas, anas bo schas boschas, anas platyrhincha platyrhin- cha van 26 Juli 1926 tot 30 Januari 1927; gcudplevierem van 26 Juli 1926 tot 3 April 1927; 2e. dat de jacht op patrijzen en hazen niet zal worden geopend, voor zooveel de provincie Gelderland betreft, in de gemeen ten Appeltern. Batenburg, Bergharen, Beu- ningen, Dreumel, Druten, Ewijk, Heerewaar den, Horssen, Overasselt, Wamel en Wij eken, en voor zooveel de Provincie Noord- Brabant betreft, in de gemeenten Beers, Cuijk c.z. Haps, Linden en Oeffeit, en in het gedeelte der. gemeente Beugen c.a. gelegen ter» Oosten van den spoorweg Venlo,Nijme gen en. in het gedeelte der gemeente Escha- ren, gelegen ten Oosten van de rivier De Raam; 3e. dat de jacht op patrijzen en hazen, met uitzondering van de in sub 2e. genoem de gebieden zal zijn geopend: a. op patrijzen in 11e Provinciën, behalve in Groningen ^en Friesland, van 30 Augustus 1926 tot 1 Ja nuari 1927 en in Groningen en Friesland van 13 September 1926 tot 1 Januari 1927; b op hazen in alle Provinciën van 4 October *1926 tot 1 Januari 1927; 4e. dat het vangen van de hieronder ge noemde waterwildsoorten door middel van eendenkooien en netten, waarvan het ge bruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan in alle Provinciën, behalve Groningen en Friesland, gedurende het tijdvak achter de namen der wildsoorten aangegeven; Zwanen van 26 Juli 1926 tot 27 Februari 1927; Gan zen en watersnippen, van 26 Juli 1927 tot 17 April 1927; Eenden en duikeenden, be halve wilde eenden, (anas boschas, anas bo schas boschas, anas platyrhincha platrhincha) bergeenden en eidereenden van 26 Juli 1926 tot 10 April 1927; Wilde eenden (anas bo schas, anas boschas boschas, anas plat- rhyncha platyrhincha van 26 Juli 1926 tot Maart 1927; Goudplevieren van 26 Juli 1926 tot 3 April 1927; 5e. dat in het geheele Rijk de jacht niet zal worden geopend op hertenkalveren, reekal veren, bergeenden en eidereenden, alsmede op het verdere wild, waaromtrent in de be schikking van den Minister geene bepalin gen zijn getroffen, Op Zondag 18 Juli zal een goedkoope frein loopen naar de Zuiderzeewerken, en wel van Den Haag tot- en met Enkhuizen, via Amsterdam—Alkmaar. (Men zie adv. in 5iit bladït Er zal een kapel gebouwd worden. Het jaarlijks terugkeerende Rectorsfeest, :'dat gisteren op het R.-K. Lyceum plaaj;s I had, heeft en dat konden we ongetwijfeld constateeren de vorige feesten van dien aard verre overtroffen, wat betreft den grootschen opzet van het geheel. De dag werd ingezet met een plechtige H. Mis, gecelebreerd door den ZeeEerw. Pater Dr. N. Th. Vlaar, in de versierde kapel, die geheel met docenten en leerlingen gevuld was. Tijdens de H. Mis naderden velen tot de H. Tafel. Omstreeks tien uur verzamelden leeraren en leerlingen zich in de ruime gym nastiekzaal, alwaar de heer M. v. d. Weiden namens het leerarencorps in hartelijke be woordingen Zijn Eerw. toesprak, om ver volgens over te gaan tot het aanbieden van een bloemstuk. Hierna was het woord aan den heer B. Krieger, die Zijn Eerw, namens de leerlin gen in 'n zinrijke toespraak gelukwenschte met z'n feest, hetgeen hij eveneens verge zeld deed gaan van een keurig bleomstuk. Geroerd door de sympathieke hulde, nam Zijne Eerw. zelf het woord en richtte zich in een kernachtige rede tot docenten en leerlingen. Met zeer groote voldoening con stateerde sp.. de goede verstandhouding en den blijden Roomschen geest, die het Ly ceum beheerschen. Vervolgens wendde spr. zich tot de leerlingen in het bijzonder, hen wijzende op de noodzakelijkheid van plichts betrachting en gehoorzaamheid jegens hun overheid, daar er immers gezag moet zijn in het Roomsche leven en alle gezag van God komt. Tevens spoorde spr. allen aan het zoo goed ingeslagen pad steeds met volharding te blijven bewandelen. Een daverend applaus getuigde van algemeene instemming met het gesprokene. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de athletiekwedstrijden, die door de energieke leiding van den heer S. Hoov en zijn helpers prachtig van stapel liepen. Hierop .vereenig- den zich Rector, leeraren en andere genoodig- den aan een feestmaaltijd, waarna een auto rit werd gemaakt door Haarlem's omstreken. Ondertusschen hadden op het sportveld de tenniswedstrijden een aanvang genomen, die zeer geanimeerd verliepen. Des avond om acht uur kwam men in feestelijke vergade ring bijeen in den schouwburg, alwaar een zeer mooi programma werd afgewerkt. De clou van den avond vormde het blijspel „de Landbouw", dat een buitengewonen bijval oogstte. Een bijzondere vermelding verdient wel het spel van J. Boot, die zich hier ter stede een zekere bekendheid heeft verworven, vanwege z'n zuiver aangevoeld en ongedwongen acteeren. De heer J. Vandervelden kan met vol doening terugzien op»de prestaties van deze nog jeugdige acteurs, die zich onder zijn er varen leiding keurig van hun taak hebben gekweten. Ook het orkest was dezen keer in bijzonder goede conditie..^Geen wonder dan ook, dan den heer Jansen en zijn wakker clubje na ieder nummer een hartelijk applaus ten deel viel. Aan het slot van den uitstekend geslaag den feestavond richtte de Eerw. Pater Rector het woord tot de aanwezigen. Spr. wenschte een hartelijk woord van dank te brengen aan allen, die .tot het slagen van dezen feestdag hadden medegewerkt en in de eerste plaats aan zijn confrater den ZeerEerw. Pater Esser, conrector van het Lyceum, dien spr. zijn rechterhand noemde, wien tevens een groot deel van de eer van dezen dag voor z'n onvermoeiden arbeid toekomt (Applaus). Vervolgens richtte spr. zich tot de too- neelisten en bracht hun zijn dank, medé namens allen, in het bijzonder den on vermoeiden regisseur, den heer J. Vander velden. (Applaus.) Daarna richtte spr. zich tot de orkestleden. Met genoegen constateerde spr. bijna dagelijksche vorderingen. Spr. memoreerde de joyèuse entrée van dit orkest in de Resi dentie j.l. en huldigde dén heer Jansen in sympathieke bewoordingen voor z'n kundige leiding (Daverend applaus). Hierop richtte Spr. zich tot de aanwezigen in een gloedvolle redevoering. „Hetgeen," aldus Spr., „mij, op dezen dag wel het meest heeft verheugd, is het feit, dat ik de toestemming verkregen heb voor het bouwen van een kapel bij ons Lyceum 1" (Langdurig enthousiast applaus). Na eenige belangrijke mededeelingen van meer huishoudelijken aard, verklaarde spr. de bijeenkomst gesloten. Vermeld zij nog, dat de schouwburg zeer goed bezet was. Men schrijft ons; Nog één week. en dan zal de groote dag van „Herwonnen Levenskracht" gehouden worden. Op dien dag zullen alle Haarlem mers getooitl zijn, met een speldje van Her wonnen Levenskracht. Op dien dag van 18 Juli wordt gewacht. Doch waarop nog meer gewacht wordt, is op dc medewerking van de verkoopsters. Kom! kom! denk toch eens aan dit heerlijk liefdewerk, denkt eens aan de velen die u toeroepen, met gestrekte armen: „Ach, helpt onst och, levensredders!" Als iemand in nood verkeert, zullen wij hem of haar helpen, en alles wordt in het werk gesteld, om ze te redden uit den nood! Honderden, ja duizenden verkeeren thans nog in nood. „Redding" roepen zij met smeekende stem. Redding! voor vaders en moeders, voor allen, die aangetast zijn dooi de verraderlijke baccil. Redding wil het fonds „Herwonnen Le venskracht" brengen, doch er wordt ge wacht op honderden medewerksters. Kom, talmt niet langer, en werkt op dién ééner» dag in het jaar mede, om den Speldjesdag tt doen slagen. Dan kunnen wij menschenle- vens redden, Aanmelding kan geschieden bij een der heeren Parochieleiders als volgt: Parochieleiders der Kathedraal „St. Bavo" is: S. A. v. d. Landen, Kolkstraat 15, Paro chieleider Johannes de Dooper, J. Reinc- rie, Teylerplein 25. Parochieleider O. L. Vr. Rozenkrans, D. Ruygrok, Damiatestraat 8. Parochielcider H. Hart, J. Vreenegoor, Frans Halsstraat 30 rood. Parochieleider St. Jozet, D. Wassenaar, Baljuwslaan 7. Parochieleidei St. Antonius, LI. P. Zegwaart, Sophiastraat 33. Parochieleider H. H. Elisabeth en Bar bara en H, Liduina. F. Stiphout, Goetzee- straat 28. Verder aan het gebouw „St. Bavo" en bij de heeren bestuurs- en comiteleden. Namens het bestuur, W. MOLENKAMP, Voorz. J. Th. ELLIGENS, Sech. Muziekuitvoering in den Hout op Zondag 11 Juli, te halt 3, onder leiding van Willem Knikker. 1 Marche hongroiseH. Berlioz 2 Ouverture „Ofceron" C. M. v. Weber 3 Neues Leben, Walzer C. Ziehrer. 4 Ballet „Le Reine de Saba" Ch. Gounod 5 Fantasia „La Boheme" C. Puccim 6 Balletto „La Gioconda", C. Puccini. 7 Ouverture „Guillaume Teil" Rossini. HAARLEM, 9 Juli. (Rijkskweeksch.). Geëx. 7 candidates Geslaagd H. J. Eg- bers, A, Groenendijk, P. H. J. Hoede- maeker, G. J. v. d. Maal, B. W. E. Veur- man, H. Jonkers, allen Haarlem, W. M. N. Schouten, Hillegom. Bovengenoemde vereeniging geeft a.s. Zaterdagavond 8 uur haar 3de volksconcert in den tuin van het Brongebouw, onder lei ding van den heer H. -W. Hofmeester, met j medewerking van Gemengd koor „Polyhym- 7 1. 2. 3. nfa" met kinderkoor, onder leiding van den heer W. Hespe. Bij goede weersgesteldheid wordt op een druk bezoek gerkend. Het programma luidt als volgt: Flyind Eagle, Marsch, H. L. Blankenburg. Si j'Eiais Roi, Ouverture, A. Adam. La gid, Ballet, J. Massenet. 1. Lent, 2. Aragonaise. 3. Aubade. 4. Madriléne. 5. l'Aragonaise. 4a. Spinnewieltje (kinderkoor) H.C, v. Oiort. 4b. Echo (kinderkoor) H. C. v. Oort. 4c. W'iegenliedje (kinderkoor)- R. Hol. 4d. Holland is een heerlijk land (kinderk.) Willem Hespë. 4. Dansliedje (kinderkoor) Cath. v. Rennes. Pauze. 5a. Zondagmorgen- (koor) C. Dopper 5b Pomine Salvam fac (koor) A. Giesen. 6 Maritana, Ouverture, W. V. Wallace. 7. Largo, Melodie Religieuse, G. F. Handel, 8. Suite, Ballet, - Fr. Piopy, 1, Mazurka. 2. Pizzicati. 3. Valse. Lente. 4. Largo. 5. Final Galop. Bevorderd van het practische leerjaar naar het laatste studiejaar F Flameling, Bloemen- daal H. van 't Hag, Almelo J.H. Helms en Th. Op der Heyde, Bloemendaal H.N. Hol lander, Amsterdam A.A. Jagt, Rijk, Haar lemmermeer H.G. de Langen, Leiden C.P. Langendijk, Beverwijk Tj. Molenaar, Am sterdam H. Sanders, Haarlem J. Versteeg, Amsterdam, Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde. Bevorderd van het eerste naar het tweede stpdiejaar M.K. Fehres, Haarlem P. dï Hen, Vlaardingen G.W. Morssink, Rotter dam J.P. Stokfleth, Amsterdam J.G. Tie- meyer, Schoten. Herexamen 1 niet bevorderd 3. Bevorderd van het tweede studiejaar naar het practische leerjaar: W. van den Burg, Amsterdam J.W.A, Coppée, Ruurlo A.A. C. Janssen, Velsen C.J. Krug, Schoten J. Poen, Heemstede D.C.F. Schuit, Leiden P.H. Smit, Haarlem A.Tj. van Veen, Sneek. Bevorderd van het practische leerjaar naar het laatste studiejaar M.D. van Binshergen Schoten M.M. Dijkman, Haarlem J.G. Gouda, Amsterdam J.A. van Heerde, Gro ningen W. Molenaar, ZandvoortK. Pluis en C. Visser, Leiden. Afdeeling Werktuigbouwkunde. Bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar H: Bakker, Heiloo P.A.J, van den Bergh en A.A.G.J. Borst, Haarlem F. J.J. Feirabend, N.O.I. J.H. Franken, Re- nesse M.F.B. van Geuns, 's-Gravenhage C.L. Gosen, ZandvoortC. Heman,.Schoorl P.E. Hutte, HeemstedeW.A. Baron Van Ittersum, BeverwijkB.W.F.R. Jonker, 'SantpoortN.A. Kaldenbach, Haarlem E. Ch. Lantzius, Heemstede J.W.A. Pieters, Aerdenhout;|P.C. Rus, J. O. Swaving Dijkstra Haarlem G. Terwogt, 's-Gravenhage, Herexamen 4, niet bevorderd 9. Geplaatst van het practische leerjaar in het tweede studiejaar G.J, Hamer, 's-Graven hage W. Klaasen, Arnhem. Bevorderd van het. tweede studiejaar naar het practische leerjaar P. Baars, Leiderdorp W.A. Brandt, Overveen E.N.C. Brafitjes, Haarlem D.C.J. Bruinshorst, 's-Gravenha- ge P. Bru.vn, Abbekerk H.W. Clasener, 's-Gravenhage H.J. Cornelisse, Haarlem A. Crama, Leiden J.C. Gackstatter, Wijk aan Zee B.H. Gimberg, H.I^.A. Gimberg, 's Gravenhage G. Höltkamp, 's Gravenhage; C. Houttuin, ArnhemN.J. Kerkhoven, Haarlem G.J. Koet, Leiden J.J. Kotte, HeemstedeP. Kwantes, HaarlemA. Swagerman, L.W. Tazelaar, 's Gravenhage F.W. Versterre, Haarlem H.J. van Waveren, Hillegom C.J.J. van Wijk, Haarlem. Herexamen 5 niet bevorderd 4. Bevorderd van het tweede studiejaar naar het laatste studiejaar N.G. Benink, Am sterdam E.E. van Dijk, Alkmaar K.J.M. Philippeau, Hengelo (O) J.H. Seiler, Lei den W.J. Sijgers, Almèlo Herexamen 1. Bevorderd van het practische leerjaar naar het laatsje studiejaar J.P. Alberding, Haar lem A.C. Arends, N.O.I. J.C. Benschop, 's-GravenhageH. Blok, Zwolle G. van Dommelen, Schoten C.C.W. de Hart, Su riname A. Hill, J. van Hooidonk, Leiden Clir. Hulsebosch, Haarlem M.J. Kingma, L. Kouwenhóven, 's Gravenhage P.J. Maartense, Castricum A.G. Meesters, IJ- muidenL.A. Noordhoorn, N.O.I. Toolman, 's-GravenhageH. van 't Santj Amsterdam D.S. Slop, Castricum P. Voei ten, Hoofddorp H. de Wit, B^emster J( van der Woude, Dieren C. Wijdooge, Haar* lem. Nog onbeslist 1. v Afdeeling Electrotechaiek. Bevorderd van het eerste naar het tweeda studiejaar C.L. Baljé, IJ muidenA.G. Berger, Hengelo (O) C.L. van Berkel, Sant poort C. Bier, Haarlem H. Broekhoff, N» 0.1.Th. G. Brouwer, 's-Gravenhage A.J. Lodeweegs, BloemendaalN. Lofvers, J.K. van Meerem, Haarlem L.W. van den Muy< zenberg, SoestH.J.W. Oudewaal, Voor burg Th.A. Ruys, N.O.I. A.P. Sipman, Bergen (N.H.) G.H. van Spankeren, Heem stede G.M.A. Swüste, 's-Gravenhage J. Timmerman Zwaag (N.H.) W.R.V. Weyers, BrammenP.J. de Wit, HeemstedeA. Worisek, 's Gravenhage. Herexamen 3 niet bevorderd 5. Geplaatst van het practische leerjaar in het tweede studiejaar J. van Buuren, Haarlem. Bevorderd van het tweede studiejaar naaf het practische leerjaar A.F. Bogaert, Haar- lemmerliede, ?.a. F. Brandt, Overveen J C.L. Emmeriks, Haarlem J. de Haas, 's- Gravenhage J. Hagenaar, Heemstede J.C. Hoeke, N.O.I.; N. Hoelandt, 's-Gravenhage f A.G. de Jager, AerdenhoutH.J. Jesse, Lei den P. Jonges, Schoten J.C. Jüncker, 's- Gravenhage Th. Kumpe, Haarlem N.W< C. J. Nooder, Twello C. J. Prins, IJmui* den G.C. Reitsma, Haarlem P.C. de Rooy( Leiden N.H. Schenk, Haarlem J.Ph. Vo gel, Hilversum Herexamen 2, niet bevorderd 1. Bevorderd van het tweede studiejaar naai het laatste studiejaar J. Bakker, Hengelo (O)» Bevorders van het practische leerjaar naar het laatste studiejaar J.L. Baartman, 's-Gra venhage G.J. van Es, Uitgeest L. van Gel deren, Leiden J.S. de Groot, Haarlem M, A. Haas, Rhenen D. Hogan, Nijmegen T. de Jong, 's-Gravenhage S.T. Kiewied, Haar lem P. Krabbendam, Hoofddorp J.A.G» Leyerzapf en C.A.J. de Mare, 's-Gravenhage W. Marsman, Haarlem J.D.G. Monten- berg, 's-Gravenhage H.C.P.J.J. van Noort, Leiden H.W.H. Post, Heerde B. Swets, Haarlem W. Verkroost, Bergen (N.H^ Afdeeling Scheepsbouwkunde. Bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar C.H. Meeuwisse, 's-Gravenhage H. Sanders, Amsterdam. Niet bevorderd 2. Bevorderd van het tweede studiejaar naai het practische leerjaar H.J. Schepman.- Kampen. Bevorderd van het tweede studiejaar naar het laatste studiejaar H. van der Esch, Am sterdam J.J. Visser, Haarlem. Bevorderd van het practische leerjaar naaf het laatste studiejaar H. 't Hart, W.H. Kei zer, Haarlem J.J. Meyst, Amsterdam P, Overgaauw, Haarlem H.D. de Rooy, Zaan dam. Aan het Smeroe fonds te Batavia wordt heden overgemaakt een bedrag van 50,009. Dit is de eerste remise Voor de slachtoficr van de Padang-ramp. BERLIJN, 10 Juli, De Pruisische min, van binnenlandsche zaken, heeft nog 2 mil- lioen beschikbaar gesteld voor de slachtof fers der overstrooming. BERLIJN, 10 Juli, Tijdens het traineï op de renbaan te Berlijn voor de Zondaj aanvangende auto-rennen, zijn twee auto'l tegen elkander gebotst. De bestuurder van den Italiaanschen wagen werd zwaar ge wond, Zijn metgezel werd gedood en de be< stuurder van den Duitschen wagen Ijcht ge wond. GRONINGEN, 10 Juli. Over de gemeente Uithuizen woedt een ontzettend onweer, dat in den vroegen morgen 6 uur op zijn hevigst was. 'n Geweldige watervloed, vergezeld van dikke hagelsteenen, stortte zich boven de stad uit. De te veld staande gewassen, hebben zeer geleden en het koren op dc verschillende plaatsen ligt plat tegen den grond, zoodat dè oogst van sommige land bouwers grootendeels is vernield. Twee woningen, de eerste bewoond door den eige naar Bultenaar, de tweede door Holman, zijn door het onweder getroffen, de daken zijn vernield en de muren op verscheidens plaatsen gescheurd, zoodat het water kafl binnenstroomen. Tot hedenmorgen half twaalf duurde hef onweer voort, mam»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2