Sport- en Wedstrijden. fc' WATERPOLO. Uitslagen. Groot Nationaal Zwemfeest „De Delft". De Waterratten naar de wedstrijden te Rotterdam. Schoolzwemwedstrijden om het „Dr. Merens" en H. O. Z.- diploma. CRICKET. Rood en Wit Haarlem. R. C. H. I—V. V. V. II. Haarlem IIRood-Wit II. R. C. H. IIBloemendaal. Haarlem IIIRood-Wit III. R. en W. IV—R. C. H. III. C. V. H.Haarlem IV. A. C. B.—H. C. B. DE DERDE TESTMATCH. DE AUSTRALIËRS SCOREN TWEE CENTURIES. ATHLETIEK. Het R. K. Athletiek-comité van den D. H. V. B. Dames. Tweede Klasse. Heemstede» H.P.C.Zignea Rotterdam: O.D.Z.S.Z.C. Hengelo: H.Z.C.De Aa Heeren. Eerste klasse. Amsterdam: A. D.J.K.A.z» Utrecht: B. U.Z.C.—G.Z.C. 2—1 5—1 5—1 1—1 4—3 Tweede klasse. Zaandam: B. Neptunes—A.Z. &P.C. 50 Apeldoorn: C. A.Z.C.B.Z.Z. 05 Zwolle: Z.B.&Z.V.Veustslag 01 Reserve tweede klasse. Zaandam: A Neptunus2-A.Z.&P.C. 2 70 Apeldoorn: C. A.Z.C. II—B.Z.Z. C—3 Derde klasse. Tiel: B. Vahalis—N.Z.C. 5—2 Haarlem: C. De Delft—De Zyl 05 Utrecht: D. U.Z.C. 3—A.Z. &P.C. 3 2-0 Hengelo: H.Z.C.De Aa 00 Hengelo: H.Z.C. 2De Aa 2 60 Buiten de competitie. Rotterdam: R.Z.C.Am. Schwimmclub club (Duisburg). 23 G. Koetsveld kampioen H. L. B. 100 M. rug. P. v. Ommeren kampioen H. H. B. 100 M, schoolslag. Begunstigd door buitengewoon mooi zwemweer hield de Haarlemsche Zwemver- eeniging De Delft haar eerste nationaal zwemfeest in de gemeentelijke zweminrich ting aan de Kleverlaan. Aangelokt doorliet buitengewoon mooie weer was het publiek in groote getale in de zweminrichting aan wezig, Alle nummers waren flink bezet, zoodat de noodige spanning in de verschillende wedstrijden niet ontbrak. De organisatie van het zwemfeest was uitstekend in orde, zoodat de nummers vlot achter elkaar konden afgwerkt worden, vandaar ook dat ondanks het groote programma de wedstrij den om ongeveer vijf uur waren afgeloopen. Om ongeveer twee uur opende de voor zitter van de Delft, de heer J. A. Zwang, het zwemfeest en heette de aanwezigen har telijk welkom en deelde mede, dat de bur gemeester verhinderd was het eere-voorzit- terschap van de jury waar te nemen. Hierna begaven een twaalftal dames zich te water, die onder leiding van mevr. Moo- nen-Megen een keurig nummer figuurzwem- men ten beste gaven. Het blauw met wit (de Delft-kleuren) maakten in het water een aardig effect en droeg veel bij om het geheel aantrekkelijk te maken. Een welver diend applaus viel hen ten deel. Daarna ving de jury, bestaande uit de heeren A. A. Bierlee, voorzitter; G. J. P. Verschoor, A. J. Meijerink, N. M. L. Oos tenBukman, P. Okhuysen, J. A. Zwang, B. J. Molenaar, starter; E. J. v. d. Munt, secretaris, haar uitgebreide taak aan. Be gonnen werd met een nummer voor jongens Delft-adspiranten tot 14 jaar, er werd heel aardig gezwommen, vooral Huize zwom goed. Ookt in het volgend nummer 25 M. vrije slag voor meisjes adsp. van de Delft lot 14 jaar werd aardig gezwommen en de tijd van mej. E. Dekker 20,8 sec. is dan ook heel goed. In de estafette—race 10 x 25 M. om de Delftbeker, zegevierde de H. V. G. B.- ploeg met grooten voorsprong pl.m. 114 baan over haar tegenstanders De Delft en de Waterratten. De H. V. G. B.-ploeg zwom een keurige baan. Alle zwommen een goed afgewerkte crawlslag en vooral hun starten was uitmuntend. Het nummer 100 M. rugslag voor heeren gaf een prachtigen strijd tusschen Bran denburgen Koetsveld, die in de laatste baan ten gunste van eerstgenoemde werd be slist. Koetsveld zwom een keurige rugcrawl en won op mooie wijze het Haarlemsche kampioenschap. In het nummer 4 x 25 M. vrije slag meis jes tot en met 17 jaar, werd met groote voorspiong gewonnen door de ploeg van Zignea met ongeveer een halve baan op haar tegenstanders. Op de 100 M. schoolslag zegevierde na tuurlijk de Mon van U. Z. C. in den mooien tijd van 1 min. 28 sec. Het kampioenschap van den Haarlemschen Zwcmbond werd ge wonnen door P. va.i Ommeren. De mixed estafette 4 x 25 M. vrije slag voci 'eden van De Delft wis een bijzonder aairiig, vooral daar de ploegen zeer wille keurig waren samengesteld en daardoor dus zeer spannende races opleverden. De vijftig meter vrije slag heeren natio naal, bracht weer een overwinning voor H. V. G. B. daar P. van Ommeren en J. Schouw met weinig verschil als eerste en tweede aankwamen. Het nummer 50 M. vrije slag leverde een overwinning op voor mej. Bouwer die weer een keurige baan zwom. In de 4 x 25 M. wisselslag zegevierde de estafetteploeg van de Waterratten na over- starten. In de ploegen die aan dit nummer deelnamen, werd keurig gezwommen, voor al de zijslag in De Delft door Koetsveld was uitstekend. Het nummer 75 M. voor employe's van de zweminrichting van Haarlem en omstre ken, bracht slechts twee dames aan de start, daar de heeren zich allen hadden terug ge trokken. Na afloop van deze wedstrijden werd een demonstratie schoonspringen gegeven door de dames Kammeijer, Slijper, Kroon cn Me- fa en de heeren Schouw, Heintzbergen en Boot. Deze demonstralie viel zeer in den smaak van het publiek. De volledige uitslagen zijn als volgt: 25 M. vrije slag jongens tot 14 jaar D.'D. 1. P. A. Hinse 17,6 sec. 2. O. Over de Lin den 18 sec. 24 M. vrije slag meisjes tot 14 jaar D. D. 1. E. Dekker 20.8 sec. 2. A. Blad 22.2 sec. en 10 x 25 M. estafette om den Delftbeker. 1. H. V. G. B. 2 min. 40,8 sec. 2. Da Delft," 3 min. 1,8 sec. 3. D. W. R., 3 mii&S sec. 100 M. rugslag nationaal Heeren. 1. J. Brandenburg D. W. R., 1 min. 37,8 sec. 2. G. J. Koetsveld D. D,, 1 min. 50 sec. (kam pioen H. Z. B.) 4 x 25 M- vrije slag meisjes tot en met 17 jaar. 1. Zignea, 1 min. 20.8 sec. 2. De Delft, 1 min. 26.6 sec. 3. D. W. R., 1 min. 30.6 sec. 100 M. schoolslag nationaal. 1. Th. de Man, U. Z. C., 1 min. 28.6 sec. 2. M. Brandt, D. W. R., 1 min, 34.4 sec.; 3 P. van Om meren H. V. G. B., 1 min. 35,8 sec. (kam pioen II. Z. B.) 4 x 25 M. vrije slag mixed est. D. D 1. de dames A. Blad, M. v. 1 eggelen met de heeren W. C. Bos en IT. Olfenberg in 1 min. 33,4 sec. 2, de dames D. Fortgens en M. Benit met de heeren J. Smink en O. Over de Linden in 1 min. 35 sec. 50 M. vrije slag Heeren nationaal. 1. P. v. Ommeren H. V. G. B., 31,4 sec. 2. J. Schouw H. V. G. B., 31,8 sec. Eerst aankomend Delftlid: F J. v. d. Meulen 41.4 sec. 50 M. vrije slag Dames. 1. E. Bouwer, Zignea, 42.4 sec. 2. T. Slijper, H. P.' C., 44 s. Eerst aankomend Delftlid A. de Koe 46.4 sec. 4 x 25 M. wisselslag jongens tot en met 18 jaar nationaal. 1. D. W. R., 1 min. 11.6 sec. 2. De Delft, 1 min. 13.6 sec. 3. II. V. G. B., 1 min. 19.8 sec. 75 M., waarvan 25 M. borst, 25 M. rug en 25 M. vrije slag voor employé's aan de zweminrichting voor Haarlem en omstreken. 1. Mej. A. Ruijgrok, 1 min. 24 sec. 2. Mej. A. Franssen, 1 min. 27.4 sec. Tusschen de verschillende nummers van het programma werden twee polowedstrij den gespeeld, n.l. de dames-competitie-wed- strijd H. P. C.Zignea en de heerenwed strijd De DelftDe Zijl. Het eerst werd gespeeld de wedstrijd H. P. C.—ZIGNEA, 2—1. Onder leiding van den heer Harts stellen de zeventallen zich als volgt op; H. P. C. I: A. ten Brocke, T. Slijper, T, Schouw, Mevr. Komijt, M, de Boer, M. Doemen, J. Ruysenaars, D. Witkamp, E. Bouwer, L. Janssens, M. Abs, M. v. Ommeren, A. Kruger, S. Zijlstra, Zignea I. De Zignea-dames ondernemen den eer sten aanval, doch de H. P. C.-achterhoede onderbreekt haar en zet de voorhoede aan het werk. De achterhoeden der parlijenzijn echter de voorhoeden den baas, zoodat sco re in den beginne uitblijft. Bij een aanval van H. P. C. schiet mej. den Boer van ver in, het schot verrast mej. Zijlstra en H. P. C. heeft de leiding, 10. De Zignea-dames zetten er nu alles op om gelijk te maken, doch mej. ten Broeke is in goede conditie en verwerkt de op baar geloste schoten. Eindelijk moet zij zwich ten voor een schot van mej. Witkamp, 11. Spoedig hierna is het rust. Na de rust ontwikkelt zich een vlug spel met Zignea iets in de meerderheid, doch het schieten van de Zigneji-daines is nog niet krachtig genoeg, zoodat scoren uit blijft. Bij een PI. P. C.-aanval begaat mej. Witkamp een fout en wordt het water uit gestuurd. De strafschop door mevr. Umigt gewonnen, stopt mej. Zijlstra op keurige wijze. Het is echter slechts uitstel van exe cutie, daar mej. Slijper den niet voldoende weggewerkten bal in het net deponeert, o.i. lag mej. Slijper bij het maken van dit doel punt binnen de twee meterlijn. Spoedig hierna blaast scheidsrechter Haats einde. Voor de demonstratie schoonspringen werd gespeeld de competitie-wedstrijd voor de derde klasse van den Nederl. Zwembond. DE DELFT—DE ZIJL, 0—5. Eveneens onder leiding van den heer Haats werd deze wedstrijd gespeeld. De Zijl-spelers waren over het algemeen veel zwaarder dan de Delftspelers. De Delftia- nen werkten als paarden, doch konden niet verhinderen dat de Zijl-menschen voor rust de score brachten op 30, We dachlen voor rust de Delft een legenpunt te zien maken, doch door zenuwachtigheid werd de bal met twee handen gespeeld, waardoor het doelpunt ongeldig moest verklaard wor den. Na de rust is De Zijl weer in de meer derheid, doch De Delft met Levie aan het hoofd, werkt enorm, doch kan niet verhin deren, dat de Zijl den stand op 5-0 brengt Jammer was het, dat weer een doelpunt van de Delft geannuleerd moest worden, daar uit een corner ineens werd gedoelpunt. Tevens moeten wij nog vermelden, dat de Amateur Jazz-Band „Die Rackse Band" op verdienstelijke wijze dit zwemfeest opluis terde, De prijsuitdeeling had des avonds op het avondfeest van De Delft plaats in een der zalen van het Gem. Concertgebouw. 2e klasse Heeren. Triton I H. V. G. B. I 2—4. Zaterdagavond werd in Weesp de compe titiewedstrijd TritonH. V. G. B. gespeeld. Deze wedstrijd had een heel ander ver loop als de vorige ontmoeting in Haarlem, die met 120 toen door H. V. G. B. ge wonnen werd. Triton is nu aanmerkelijk versterkt, daar weer drie oud-spelers zijn teruggekeerd; alleen Leenheer en v.d. Ley ontbreken, anders was het zevental gelijk aan dat van het vorige jaar. Om ongeveer 8.30 uur wordt, onder lei ding van den heer de Vries begonnen en stellen zich de zeventallen als volgt op; H.V-G.B.I A. Broeree. J. L. v. Dorp. W. P. v. d. Boogaardt P. van Ommeren H. Hofmeester. J. J. Bouwer. H. v. Lugten. J, S. J. de Jongh. J. Scholte. IT, Krap. J. de Jongh. D. de Bruin. G. v. Beek. Triton 1 C. Visser. De Tritonaren zijn het eerst bij den bal, doch de H. G. V. B.-achterhoede onder schept den aanval. De partijen wegen goed tegen elkaar op, beurtelings werden de kee pers onder schot genomen. Bij een aanval van Triton weet Scholte van een fout in dc H.V.G.B.-verdediging te profiteeren om Triton de leiding te geven. 10. Deze voor- sprong is echter van korten duur, want de H.V.G.B.-ers zetten er alles op om gelijk te maken en spoedig weet H. Hofmeester op keurige wijze de gelijkmaker te fabriceeren. 1—1. Dc H.V.G.B. -ers zijn nu sterk in de meerderheid, doch de Bruin c.s. weten doelpunten te voorkomen, zelfs weet Tri ton op gelukkige wijze de leiding te herne men als Boeree een teruggespeelde bal niet ziet: 2—1. Dit is den iffc V. G. B.-ers te bar en direct bij het uitgooien halen zij den bal en trekken de Triton-achterhoede uit elkaar en Bouwer weet met een goed aan gegeven bal van v, Lugten te doelpunten. 2—2. Weer halen de H. V. G. B.-ers den bal; v. Ommeren zwemt door en ziet kans IT. V. G. B. de leiding te geven. 23, Spoe dig hierna is het rusten. Na de rust 7,ijn dc IT. V. G. B.-ers sterk in de meerderheid en het duurt dan ook nit lang of Bouwer weet de H. V. G. B.- voorsprong te vergrooten 24. De Triton- menschen komen nu weer iets in den aan val en wenden alle pogingen aan om den achterstand in te loopen, doch hun pogin gen hebben geen resultaat daar de H. V. G. B.-achterhoe,de uitstekend op dreef is. Langzamerhand komen de IT. V. G. B.-ers weer in den aanval; een schot van v. Lug- len, dat tegen de paal ketste, dient vermel ding. Na nog eenige wederziidsche aanvallen fluit de scheidsrechter inrukken en heeft H. V. G. B. een verdiende overwinning be haald. De wedstrijd had een zeer genoege- 11 jk verloop en werd slechts weinig door overtredingen onderbroken. Zondag organiseerde, de Rotterdamsche Zwcmclub Internationale Zwemwedstrijden in de zweminrichting aan de Kous te Rot terdam. Uitgezocht zomerweer, een talrijk publiek en groote deelname aan de wedstrijden, be gunstigde dit zwemfeest. Doordat de Ama teur Schwimmclub, Duisburg aan deze wed strijden deelnam, droegen deze wedstrijden een internationaal karakter. Voorts dient ook vermeld te worden, dat deze wedstrij den vlot werden afgewerkt. in het eerste nationale nummer van het programma, 100 M. Schoolslag, behaalde C. IT. Vrugt, lid van de Haarl. Zwem- en Polo club „De Waterratten" de tweede prijs in 1 min. 25.4 sec.; L. Korpershoek K. Z. C., be haalde de eerste prijs in 1.25.3. 50 M. vrije slag. 1 H. C. van Suylekom „Maas" 32 sec., 2. J. J. Prins H. Z. en P. C. 32.1 sec.; 3. Ed. Klophaus „IJ. 31.4 sec. 100 M. vrije slag voor seniors 1. R. Wijss 1 min. 10 sec.; 2. na loting.H. v. Essen IJ. 1 min. 13 sec.; 3. B. P. E, v. Es, IJ, 1 min. 13 scc. 50 M. Borstzwemmen, vrij slag, voor damps.. 1. M. Baron O. D. Z., 34 sec.; 2. M. Braun „O .D. Z.55 34.1 sec,, 3. Fr. Baumeister 0. D. Z., 36.4 sec. Rugzwemmen 50 M. voor Juniores: 1. H. Muschcidt, A. S. D. 40.3 sec.; 2. J. Schilt - man R. Z. C. 40.4 sec. Rugzwemmen 100 M. voor seniors: 1. A. Luzersberg Haarl. Zwem- en Poloclub „De Waterratten 1 min. 25.1 sec., 2. P. F. van Scnus „Maas" 1 min. 23.3 sec. Estafette voor heeren 5X50 M. vrije slag: 1. IJ, in 2 min. 37 sec. 2. „Maas" in 2 min. 47 sec., 3. R. Z. C. I, 2 min. 49 scc.; Esta fette voor Dames 5X50 vrij slag: 1. O. D. Z. II; 2. O. D. Z. Ill 4 min. 11 sec. Wisselslag estafette voor heeren 4X5C M. (ïugslag, -schoolslag, zijslag en vrije r.lag). Bij deze wedstrijd was het voor de ploeg die op de uiterste baan zwom, een reuzen han dicap, dat deze baan niet afgezet was, dit vooral voor den zijslag zwemmer, deze kon niet zien hoe dc baan liep en dus zwom deze eigenlijk op goed geluk. A. IT. de Brui.r, van „De Waterratten" werd hier de du.,e \,n er. heeft itkcr wel haast 15 M. meer gezwommen als dat noodig was. De eerste prijs behaalde in deze wedstrijd het IJ. met de heeren H. v. Essen rugslag, K. Wijss schoolslag, Lelieveld zijslag en ~d. van Essen vrije slag, in 2 min. 23.2 sec.; de twe.de prijs de Haarl. Zwem- cn Poloclub „Dc Waterratten" met de heeren A. Liezen- berg rugslag, C. H. Vrugt schoolslag, A. H. de Bruijn zijslag en S. v. d. Meer vrije slag in 2 min. 29 sec. 3. Maas, 2 min. 31 sec. 4X50 M, wisselslag estafette, voor dames: 1. O. D. Z. I, 2 min. 43 2/5 sec.; 2. R. D. Z. II; 3. O. D. Z. III Schoonspringen voor dames en heeren: Bij het schoonspringen had Jfiet Waterrat ten lid S. v. d. Meer het ongeluk bij zijn eerste sprong een spier te verrekken, zo-o- dat hij van verder meespringen moest af zien. Dames 1. C. Linse; 2. C. van Oort; 3. M. Braun, allen „O. D. Z.'" Heeren 3. P. A. Heistratcn L. Z. C.; 2. Ph. Willebrandts, R. Z. C. 1 W. Bergen, dahl „Amateur Schwimmclub". Tol slot werd een dames en heeren polo wedstrijd gespeeld, waarvan de uitslagen zijn: Dames. O. D. Z.S. Z. G, 61. Heeren R. Z. C.Amateur Schwimclub Duisburg 23. Alzoo kan R. Z. C. op goedgeslaagde zwemwedstrijden terugzien. Groote deelname. Zaterdagmiddag werd in de gemeentelij ke bad- en zweminrichting aan de Hout vaart dc schoolwedstrijden om het „Dr. Meurs en H. O. Z.-diploma gehouden, ge organiseerd door het bestuur van de afdee- ling Haarlem van de Vereeniging van Leer aren en Onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland. Er was dit jaar weer een zeer groote deelname aan deze wedstrijden. Niet min der dan 46 ploegen, te verdeelen in 21 meisjes- en 25 jongenspioegen. De jury, be staande uit mevr. AdmiraalMeyerink, S. de Groot en A. Admiraal, had dan ook een zware taak om het programma een vlot verloop te doen hebben. Aangezien de voorzitter van de afdeeling Haarlem, de heer van 't Lam, wegens ambtsbezigheden verhinderd was, opende de heer Meyerink oni ongeveer 2'A uur het zwemfeest, Spr. heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de hoofden en on derwijzers der diverse scholen, het raads lid W. A. J. v. d. Kamp en bedankte de diverse schenkers van prijzen voor hun milde gave. Verder bracht de heer Meye rink dank aan het personeel, dat onder lei ding van den heer Wapstra het zwemfeest weer een vlot verloop deed hebben. In den loo-p van den middag arriveerde Dr. Merens en de heer van 't Lam en woon den het zwemfeest bij, Dc leden van den Haarlemschen Zwem bond verleende hun welwillende medewer king aan het zwemfeest en door hen werd een demonstratie schoonspringen en een partij polo te zien gegeven. Om ongeveer 4 uur werd met de afwer king van het programma begonnen. Het eerst verschenen de 21 meisjes-ploegen aan de start om elkaar te bekampen voor het H.O.Z.-diploma. Over het algemeen werd een uitstekende sch jolslag gezwom men, vooral de ploeg van school 4 zwom uitstekend en won dan ook verdiend den eersten prijs. Bij de jongenspioegen viel het zwemmen op van de jongens van school 20; allen zwommen een keurige crawl en wonnen dan ook op fraaie wijze den eersten prijs en het „Dr. Merenns-diploma". Ook de an dere ploegen zwommen goed en gaven el kaar weinig toe, zooals ook wel aan den uitslag te bemerken is. Na afloop van de estafette-wedstrijden werd een demonstralie schoonspringen en waterpolo gegeven, die zeer in den smaak van het publiek viel. Daarna reikte Dr. Merens op de hem eigene wijze de prijzen uit. Voor alle deel nemers had hij weer een aardig toespraak je. Dr. Merens memoreerde, dat geen en kele stad in Nederland een dergelijk school zwemfeest, zooals in Haarlem hedenmiddag gehouden werd, kon organiseeren en met recht zijn wij hier trotsch op Dr. Merens bracht een woord van dank aan den In specteur van Lich, Opvoeding en aan de afdeeling Haarlem van Leeraren en Onder wijzers in Lichamelijke Oefening in Ne derland, die zoozeer het zwemmen voor de jeugd propageeren. De volledige uitslagen der wedstrijden zijn als volrft: Meisjes: 3 maal 25 Meter: 1. School 4, f min. 14 sec.; 2. Oranje Nassau 1 min. 20.8 sec.; 3. School 2111, 1 min. 30 sec. 4. School 211, 1 min. 32.4 sec.; 5. School 231, 1 min. 34.6 sec.; 6. School 31, 1 min. 382 sec. Jongens 4 maal 25 Meter: 1. School 20, 1 min. 22.8 sec. 2. School 211, 1 min. 34.8 sec.; 3. Rijksleerschool 1 min. 352 sec, 4. School 2111 1 min. 49.4 sec.; 5. School 8 1 min. 54 sec.; 6. School 2 1 min. 54.6 sec.; 7. School 22 1 min, 56.2 sec. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn QuickH.D.V.S., gew. door H.D.V.S. met 127 runs op de le innings. P.W.St. Cr. CL, gew. door St. Cr.Cl. met 44 runs op de le innings. Eerste klas. Tweede klas B. V.O.C. 2—H.C.C. 4, gew. door V.O.C. 2 met innings en 110 runs. Derde klas A. U.V.V.—Ajax, gew. door Ajax op de le innings mèt 3 runs. Kampong 2—D.V.C., gew. door Kampong 2 met 2 runs op de le innings. Tweede klas Oost. Quick 2—Nijmegen, gew. door Nijmegen met innings en 26 runs. Om den Tel-beker. AlbionA.C.C. gew. door A.C.C. met 140,runs op de le innings. FLAMINGO'S—ANTW. BRITSCH S. C. Gewonnen door de Flamingo's met in nings, 100 runs en nog 5 wickets in handen. De eerste dag van deze tweedaagsche ont moeting scoorde de gasten 96 runs. H. C. C. noteerde toen de tijd was uitgespeeld 180 runs voor een verlies van 2 wickets. Zondag zetten Flamingo's de innings voort en op een totaal van 337 voor 6 werd gesloten. R. Vis maakte 116 runs, A. Schill 45 en Bouwmeester 57, terwijl A. de Beus met 7 en C. de Beus met 13 not out bleven. De weede innings bracht de A. B. S. C. 141 runs op. In de dubbele cijfers kwamen Watson met 17, Spaffond met 18, Bridges met 22, Max Coll met 31 en,Blancks met 16. TELEGRAAF-BEKER. Albion 1A. C.C. 1, gewonnen door A.C.C. met 140 runs. A.C.C. 192, waarvan J. P. Spruijt 12, H. Prins 22, N. Tienstra 28, H. Oliver 36, N. Selles 49, J. Wolters 16, O. Cornelisse 11. Bowlingcijfers P. Kluijver 374, Swijg- huizen 2v33 v. Houten lv9 J. E. v. d. Stadt 3v69, de Jong Ov5. Albion 52, waarvan J. E. v. d. Stadt 10, Cl. v. Orden 14, D. Stapels 13. Bowlingcijfers H. Oliver, 5. C. Spruijt 4v20. V. V. V. —Brussels C. C. Gewonnen door V. V. met 3 runs op de le innings. Brussels C.C. le innings 172 (Bale 77 Shephard 19 Plummer 17 Alpen 14 Varcoce 27 f), J. J- Grootmeyer 661; R. Beuth 222. V. V. V. le innings 175 (E. A. Kost 75 J. C. Grootmeyer 24f; J. J. Grootmeijer 16), Wright 7—76 Bale 2—44. R. en W. neemt revanche. Onder begunstiging van fraai crickelweer vond dezen plaatsclijken strijd plaats. R. en W. speelde een uitnemende partij en nam op goede lijze revanche voor haar in den aanvang van het seizoen gleden nederlaag. Van Eeghen kiest na hef winnen van den toss natuurlijk batten. „Gebraden kwamen de Haarlemmers „na ruim 200 runs fielden" van het veld. De captain en Wackwitz leg den reeds den grondslg voor een behoor lijk totaal door resp. 37 en 27 te scoren. Van Bueren stond keurig te spelen, doch schitterend fielden van'Schotsman deed hem run out gaan. Swens en van den Bogaerdt csoorden ook hun aandeel, terwijl ten slotte een zeer hoog aantal extra's 29 byes niet pleitten voor Haarlem s wicketkeeper. Het einde bracht R. en W. 204 runs. Dc Ruig met 437 had de beste cijfers. De Haarlem-innings beloofden veel. Viel op 2 het wicket van Schotsman, eerst op 82 viel een volgend wicket. Captain Maas speelde een gelukkige innings. Hij scoort 82 runs, voor hij op bowlen van Posthuma Sr. wordt gevangen, waarna den grootsten tegenstand was gebroken. De overigen lalcn vrijwel geheel op Posthunia Sr., welke de cijfers 746 verkreeg. Het einde kwam op 160, zoodat R- en W. met 44 runs won. De volledige scores luiden: R. en W. le innings. Van Eeghen c. A. Maas b. W. Maas 37 Wackwitz c, and b. Jaski 27 Van Bueren run out 12 Swens bowled de Ruig 40 J. Posthuma c. Hazes b. A. Maas 5 v. d. Bogaerdt bowled Schmeink 21 Kruseman c. Arnout b. Hazes 0 B. Davidson bowled de Ruig 14 C. J. Posthuma bowled dc Ruig 0 Hoomans not out 2 de Jong bowled de Ruig 9 Extra's 27 Totaal 204 Bowlingcijfers: A. Maas 150; Schmeink 137; de Ruig 437; Jaski 117; W. Maas 1—2 Hazes 1—24. Haarlem le ityiings: Schotsman c. Hoomans b Wackwitz 2 A. Maas c. Subst b. C. J. Posthuma Schmeink run out Bruun Dik dacht er echter anders over. Met 'n schittcrc>* n langen bal wist hij t laatste wicket vellen, dc V. V V. ers 3 runs onder 't totaal der R. C. H. latende. Het was een spannende, doch tevens een zeer prettig gcspeelden wedstrijd. V. V. V. zag verder al van 't spelen eener 2de inning, zoodat R. C. H. 2 punten rijker is geworden. Nu volgende week nog eens t beste been tje voor tegen Rood en Wit II. Al is een nederlaag niet uitgesloten, laat deze in elk geval zoo klein mogelijk zijn. Volgen de scores: R. C. H.-innings. J. Segerius run out 15 J. Nieman idem 1 P. Dik l.b.w. b. E. Krooneman 9 D. Tel l.b.w. P. Kuijt bowled 6 R. A. G. Davidson e. Koopmans b. E. Krooneman 21 B. Dik bowled N. v. Dam bowled 0 J. Doets bowled W. Kleijn bowled Koopmans 14 H. de Jong not out Extra's 12 Bbwlingcijfers: F. C. D. Koopmans M. Maas E. Krooneman J. L. Alandt Totaal 88 1 voor 28 0 voor 8 7 voor 33 O voor 7 Score V. V. V. 2. F. C. D. Koopmans bowled H. de. Jong 12 N. G. ten Camp, 1.1.w. b. Davidson 12 W. L. Dijkhuis bowled H. de Jong 0 L. A. S. Hagcman bowled B. Dik 29 E. Krooneman not out 12 J. L .Alandt run out M. Maas bowled B. Dik 0 TI. Sodekamp l.b.w. b. Davidson 3 C. J. v. Dijk run out 0 G. v, Stuijvenberg bowled B Dik Extra's 12 v. d. Lee c. Wackwitz b.l. J. Posthuma W. Maas bowled C. J. Posthuma- Bieshaar c. Davidson b. C. J. Posthuma Jaski not out de Ruig bowled C. J. Posthuma Simons c. Kruseman b. C. J. Posthuma Hazes c. Davidson b. C. J. Posthuma v. d. Bergh st. v. Eeghen b. S. Posthuma Extra's Totaal 160 Bowlingcijfers: Wackwitz 149; C. J. Posthuijia 7 46; Hoomans 014; S. Posthuma 115; de Jonj* 0—18. R. C. H. wint met 3 runs. Volgens ouder gewoonte verliest R. C. H. den toss en moet gaan batten. Ook in dezen wedstrijd was hetgeen wij te zien kregen van de R. C. H.'ers wat het batten betreft lang niet schitterend. Op een enkele uit zondering na werden verschillende spelers weer door onnoodig roekeloos spel gebowld. Davidson en Kleyn waren dc eenigsle welke het tot de dubbele cijfers brachten. P. Dik en H. de Jong wisten nog op vrij goede wijze hun bat op le houden, waardoor het totaal nog 88 werd, Wel niet hoog doch het bleek later juist genoeg te zijn om de overwin ning uit het vuur te sleepen. Krooneman nam liefst 7 wickets voor slechts 33 runs. Met dit totaal zag het er voor R. C. H. wederom niet rooskleurig uit daar 't van algemeene bekendheid is, dat V. V. V. II als battingteam nog wel iets presteeren kan, wat in den beginne van hun innings ook weer tot uiting kwam, daar eerst o(> 25 't eerste wicket viel. Het heeft echter anders mo gen zijn, dank zij het schitterend ïielden der R. C. H.'ers. Vooral een schitterende ingooi uit 't verre veld van W. Kleijn is vermeldenswaardig. Van de sympathieke Amsterdamsche ploeg had hij hier zelfs een applaus voor in ontvangst te nemen. Na dit voorval was de laaste man der V. V. V. ers in en met nog een kans om 9 runs te scoren, zouden zij den wedstrijd voor V. V. V. ge wonnen hebben. De zenuwen speelde beide partijen danig parten. Er werden zelfs 3 mooie kansen ge mist waardoor 't voor de R. C. H.'ers steeds benauwder werd, daar slechts een boundary voldoende was om te verliezen. Totaal 85 3 voor 24 2 voor 30 2 voor 19 Bowlingcijfers: B. Dik R. A. G. Davidson H. de Jong Evenals de strijd tusschen de eersten elftallen is de ontmoeting tusschen de reser- "e-elftallcn van Haarlem en Rood Wit ge ëindigd in een zege voor den Spanjaards- laan bewoners. Sasburg, wint, de traditie getrouw, den toss en kiest eerst batten. 't Haartem totaal werd 95, waarvan als eenigste bijzonderheid is te melden, dat voor het laatste wicket een stand van 40 runs werd opgezet en Nagtzaam met 11, v. Woer- kom met 14, Langeraar 18 en Houtman met 20 not out in de dubbele cijfers kwamen. Bruin bowlde 3—37, Droste 09, Kruijt 633, Davidson 113. In de innings van Rood en Wit waren de eenigste glanspunten 34 van Bultman en 56 van Elias. met de rest, juist genoeg voor de overwinning. Totaal werd 105. Bowlingcijfers: Sasburg 542; Nagtzaam 539; Fortgens 022. Bloemendaal wint op de 2e innings. In een wedstrijd met lage totalen, vooral naar dc zijde der R. C. H. ers heeft Bloemen daal haar ovcrwinningenreeds der laatste weken voortgezet. Vooral aan G. v. Dam en J. Beijk als bowlers cn tevens als batsman, heeft Bloe mendaal dit succes te danken. Het Ïielden was in deze wedstrijd heel goed. R. C. II. verliest den toss en moet eerst fielden. J. Bcijk en G. v. Dam met resp. 14 en 22 runs komen in de dubbele cijfers. Het totaal werd 53. Mocht R. C. H. gedacht hebben dit totaal gemakkelijk te bereiken, zij hebben buiten den waard, beter gezegd buiten de bowlers gerekend. Hun totaal wer^ slechts 22. Beijk bowlde 6 voor 8 en G. v. Dam 4 voor 7. R. C. H. tracht op dc 2e innings meei succes te 'nebben en dit zag er gezien bet 2e totaal van 39 der Bloemendalers aardig naai uit. Wederom waren het Beijk en v. Dam met resp. lö en 15 welke de dubbele cijfer., bereikten. Klein bowlde 6 voor 8. De 2e innings der R. C. H.'ers was nog grooter débacle als de eerste, het totaal sloot nu op 19. Beijk bowlde 4 voor 10. Van Dam 5 voor 6. Bloemendaal wint dus met 51 runs op de 2e innings. De Rood-Witters hebben wederom van Haarlem gewonnen. Haarlem bat eerst en scoort 107 runs. waarvan P. Mas 21, Ton 41 en Blok 13, Kruijt bowlde 2—37, J. Faber 5—31, J. v. Baasbank 3-7 en Adriaans 0—23. Rood en Wit antwoordt met 115 voor 3, gesloten. De Jonge out scoorde 68 not out. hoewel niet kansloos. R W. soort 91. waarvan v. d. Togt 11, Gabets 16, Snouck 15, Chabot 16, Blanken- steijn 531, de Graaf 431, Papc 1 2. R C. H. antwoordt met.80 en verlisf dus met 11 runs, dc Graaf 12. Blankensteen 13, van Galen21, extras 15. Viehoff van 5—32, van der Togt 5—24. Gewonnen wordt door CA H. met innings en 61 runs. Roodt wint den toss en Haarlem g^i' batten. Al spoedig blijkt, dat de jeugdige Haarlemmers niet tegen den goeden aanval zijn opgewassen en voor 18 zit heel Haar lem dan ook aan den kant. W. Misset was topscorer met 6. a Bowlingcijfers: A. J. Roodt 45; H. A- Traanberg 610. C.V.H., dat dan gaat batten, doet het heel wat beter. A. J. Roodt cn H. A. Traanberg zetten een stand van 40 runs op. waarvan Rcodt m. 32 II zes en 4 vieren) t grootste gedeelte had. Dan komt O. Keyser, die keu rig batten laat zien. De score vliegt om- 'hccg, zoo gaat Visser o, a. in 1 over voor 18. Óndcrtusschen vallen, meerendeels door toedoen van Visser nog eenige wickest, maar op 1206 sluit dc C.V.H.-captain de innings. Keijser blijft met een keurige 57 not out (2 zessen en 7 vieren) Bowlingcijfers: J. J. Visser 4—40: W. J. Misset 1—26; W. van Eektren 0—42 en B. Healv 1—6. Natuurlijk wordt Haarlem nog eens ingestuurd, maar ook nu blijkt zij niet in staat een behoorlijk totaal bijeen te brengen. M. Muhringcr speelde een goede innings en scoorde 17 runs. Het totaal wordt 41, zoo dat Haarlem met innings verliest. Bowling- cijlers: A. J. Roodt 5—18; H. A. Traanberg 5—14. Gewonnen door de H. C. B. met 2 runs op de 2de innings. In een aardige en op het einde zeer span nende ontmoeting is de H. B. C. er in ge slaagd wederom voor een jaar den zilveren bal mee naar Haarlem te nemen. Om 11.10 trekken de Gebr. Roodt naar de wickets. Leuz en v. d. Bosch zijn op de zeer laag blijvende pitch echter doodelijk en de Haarlemsche batsmen collapseeren met groote snelheid. Op 20 hebben allen een beurt gehad, TI. C. Klerk wist hiervan nog 6 runs te scoren. De bowlingcijfers van v. d. Bosch en Leuz waren natuurlük uitstekend, n.l. resp. 48 en 58. De Amsterdammers laten dan ook ntef veel moois aan het bat zien. Vooral Beyk cn Blok bowlen doodelijk, gesteund^ door goed fielden. Op 45 is het gebeurd. Spiers scoorde 10 runs en was de eenige die in de dubbele cijfers kwam. Bowlingcijfers: J. Beyk 518; A. J. Roodt 0—8; A. Blok 4—10; H. C. Klerk 0—4. Met goeden moed wordt door de Haarlem mers aan de 2e innings begonnen. Roodt en Klerk openen en hoewel Klerk gauw uit is, laat Roodt eenige forsche slagen zien. Op 40 wordt Roodt door Reemersma op fine leg gevangen voor een harde 30 (1 zes 4 vieren i. Keyser slaat in snel tempo nog 15 runs. Op 62 komen Blok en Klerk samen. Deze zetten een goeden stand op, die eerst op 99 on derbroken wordt als Klerk een bal verkeerd beoordeeld en zijn off stump ziet duikelen voor 21. Dan is het gauw gebeurd en met een totaal van. 108, hebben de Haarlemmers een voorsprong van 84 runs. A. Roodt 30, O. Keyser 15, H, C. Klerk 21, A. Blok 17. Bowlingcijfers: v. d. Bosch 227, B. Leuz 128, Riemersma 220, de Haan 426. Aanvankelijk liet het zich aanzien of de A. C. B.'crs dit totaal gemakkelijk zouden passeeren, want met een stand van 340, ziet het er voor de Haarlemers lang niet plezierig uit. v. Dam, die dan aangezet wordt het succes als hij met eenige goede ballen 2 wickets neemt. Het is dan 560 en de spanning begint erin te komen. Het vol gende wicket kost weer runs tot eindelijk de aanvoerder Klerk zelf den bal ter hand neemt. Op 72 valt 't het 6e wicket. Dan is klerk doodelijk en neemt in een over 3 wickets, waardoor de stand ineens 973 is geworden. Het laatste wicket biedt ven wel nog tegenstand, de Haan slaat eenigv runs. Met iedere run, met iedere bal stijgt de spanning. Eindelijk bowlt Klerk de laat ste man en heeft hiervoor een ovatie van zijn medespelers in ontvangst te nemen. Het totaal is dan 81. H. C. Klerk heeft de schit terende cijfers van 57. Chr. Klerk ver richtte mooi werk achter de palen door in 2 innings slechts 5 by's door te laten. Bowlingcijfers: J. Beyk 010, A. Roodt 0—10, A. Blok 3—23, W. Spoor 0—9, G. v. Dam 2—13, H. C. Klerk 5—7. Het elftal der Haarlemmers was als volgt samengesteld: H. C. Klerk, Chr. Klerk, A. Blok, J. Bev«, G. v. Dam, W. Spoor, A. J. Roodt, C. .1. Roodt, O. Kcppers, C. Kwantes, E. J. Kie viet. Zaterdag begon te Leeds de derde cricketwedstrijd tusschen Engeland en Australië. Engeland wint den toss en verkiest fiel den. Bardsley en Woodfull openen voor Australië op het bowlen van Tate en Macanley. Reeds met den eersten bal van den eersten over heeft Tate succes, ais Bardsley in de slips door Sutclilfe wordt gevangen. Macartney gaat nu in en wordt nog m den eersien over gemakkelijk door Carr gemist, hetwelk Engeland heel wat runs kost. daar hij met groote zekerheid verder bat. Zonder verder wicket verlies, wordt nu eerst Honderd en daarna de tweehon derd bereikt. Eerst op 235 komt de scheiding als Marcartncy voor een uitstekende 151 ge vangen wordt door Hendren. Andrews, welke hem opvolgt, verdwijnt spoedig voor 4, maar Richardson en Woodfull, welke intusschen ook zijn hon derd heeft bereikt, spelen den eersten dag zonder verlies verder uit. Woodfull en Richardson blijven resp. met 134 en 70 not out. De volledige scores zijn: Bardsley c. Sutclilfe, b. tate 0 Woodfull not out Andrews l.b.w _Kilner 4 Macartuey c. Hendren, b. Macanley 151 Richardson not out 70 Extra s 7 Totaal voor 3 wickets 366 Kampioenschappen in Frankrijk en Belgie. Naar de Crt. meldt zijn de uitslagen van de Franscbe athletiekkampioenschappen als volgt 110 M. horden 1. Sepme in 15 3/5 sec. 2. Allart. 3000 M. hindernis 1 - Douquesne m 9 min. 53 4 5 sec. 2. Combie 3. Dartigues_. 400 M. hardloopen 1. Galtier in 49 4 5 sec. 2. Dupont. Speerwerpen 1. Degtand 54.25 M. 2. Diringer met 51.90 M.3. Courte- jaire met 50.56 M. 4 x 100 M. estafette 1. Union Athle- tique Intergaazard in 42 3 5 sec. (nieuw Fransch record oud record 43 sec.) 2. Stade Franfais. 200 M. 1. A. Mourlon m 22 4/5 sec Degrelle 3. Cerbonney. Discuswerpen 1. Paoli met 39,53 M. 2. Berrenger met f 38,87 M. 3. Pierre met 36.95. Hoogspringen 1. Menard met 1.85 M. 2. Cherrier met 1.85 M. (na overspringen) j 3. Sabattier 1.83 M. Polshoog 1. Vautier met 3.07 M. 2. Ra- madier 3.60 M. 3. Duthil 3.60 M. 400 M, horden: 1. Adelheim in 56 4 5 sec. 2. Dupont 3. Albert. 1500 M. 1. Pelé in 3 min. 59,8 sec.2. Baraton 3. Berger. 10 K.M. 1. Dolques 31 min. 59,6 sec 2. Chapuis 3. Jatteaux. 10 K.M. snelwandelen 1. Francois 53 min. 54,2 sec., 2. Magné 3. Decrom becque. Kogelslingeren 1. Saintpré 41.37 M. 2. Zaidin 37.67 M. 3. RTeyssere 34.87 M Estafette 4 400 M. 1. Racing Club France 3 min. 25 sec., 2. Stade Francai: 3 min. 25.2 sec 3. Paris IUniversité C'ub. De te Luik gehouden Belgische kampioen schappen hadden de volgende resultaten. 400 Meter horden 1. Migeot, Brussel, 60.3 sec. 2. Despret. Discuswerpen 1. Delaender, Gent, 31.20 M. 2. Carlier. 200 Meter 1. Zinner, Luiik, 22.6 sec. 2. Brochart. Verspringen 1. Delaet, Berchem, 6.35 M. 2. Pauwels. 80O Meter 1. Coenjaerts, Brussel, 2 min. 0.9 sec. 2. Peigneux. 10.000 Meter 1. Degrande, Brussel, 3: min. 3.7 sec. 2. Bastiaenssens (nieuw re cord, het oude record stond op 33 min. 13 sec.) Polshoogspringen 1. Henryean 3 60 M. 2. Powell. 4xzoo M. Estafette: 1. F. C. Liegeois 1 min. 30.4 sec. 2. Gantoise (nieuw Belgisch record: het oude record stond op 1 min. 33.2 sec.) De voorloopige atheiitiek-commissie, wel ke de opdracht had een definitieve commis sie samen te stellen, heeft uitnoodigingen daartoe verzonden naar de R.-K. Sport- districten Den Haag. Rotterdam, Amster dam, Schiedam en Haarlem. Voor Haarlem werden uitgenoodigd om in dat Comité zit ting te nemen de heeren N. de Zwager en W. de Zwager. Laatstgenoemde Keelt zich voorloopig beschikbaar gesteld totdat het definitieve comité zal worden aangewezen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7