Haverschmidt t Klajs. Ziekenfondsleden SPROETEN SPRUT0L DE WARMTE IN AANTOCHT SIMON DE WIT's Wafeltjes Reclame SIMON DE WIT - HAARLEM Laat uwe Zomereostuums Centrale Tandheelkundige Kliniek /Vtarsavon JAAP KOOPMAN Kenaupark 26, Telefoon 12644 HEEMSTEDE. SCHOTEN. VOGELENZANG. IJMUÏDEN. BEVERWIJK. R.-K. S. V. „Beverwijk". BENNEBROEK. HAARLEMMERMEER. HILLEGOM. WIJK AAN ZEE. HEEMSKERK HAARLEM. Hoofden van R.-K. Scholen in het Bisdom Haarlem. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier» VELSEN. LAATSTE NIEUWS, .VRAGENBUS. eerste later koers koers BERLIJN 59.30 PARIJS t 6.36 BRUSSEL. 5.34 WEENEN 35.20 LONDEN 12.1H/ STOCKHOLM 66.80 KOPENHAGEN 66.05 OSLO i 54.65 BAZEL 48.25 NEW-YORK 2,491/ ROME 8.45 PRAAG 7.421/ WARSCHAU 25.- Een woonhuis afgebrand. Warmte in Engeland. Ondeugdelijk ijs. Poolsche steenholen via Duitschland. De Grieksche Kabinetscrisis. Brand in een Verfwaren- magazijn. Muiterij aan boord. STOOMVAARTLIJNEN. ZANDVOORT. VELSEN. VELSEROORD. ADVERTENTIËN. Maria Helena Kemp CHEMISCH REINIGEN DOOR welke zich van Kunst tanden of Gebitten KLINIEK VOOR TANDHEELKUNDE GED. OUDE GRACHT 84. NETTE. JONGEN Spreekuren: van 9 tot 11 en 1 tot 2, Dinsdag- en Vrijdagavond van 6.30 tot 8.30. Zaterdagsmid dags geen spreekuur. Openluchtspelen Velserbeek. HET ZOMERTOONEEL Woensdag 14 Juli, half 8 „JOSEPH IN DOTHAN" Des middags half drie KINDERMATINEE „ROODKAPJE" verdwijnen spoedig dooreen pot CHEM. WASSCHERIJ „HEEMSTEDE" Bleekersvaartweg 29 - Tel. 28061 Ned. Reis-Vereentging, afd. Haarlem NASSAUSTRAAT 7 TELEFOON 15082 DEZE WEEK van 14 tot en met 20 Juli Al onze Biscuits en Wafeltjes zijn steeds heerlijk versch FIJNE LIMONADE SIROPEN IN ALLE SMAKEN 40 ct. per halve fl. - 75 ct. per flesch. GROOTE SORTEERING SMAKELIJKE KAAS Winkels door de geheele stad. Gunning. Door B. en W. is het dempen van sloten, het leggen van rioleering en het ophoogen van wegen ten ruiden van de Zandvoortschelaan over de Houtvaart op gedragen aan de firma Hoornhout Brou wer te ScHoten, voor een bedrag van 46723. Mevr. W. J. Vromans-Rit t* Op 56-ja- tigen leeftijd te Schoten overleden, mevr. W. J. VromansRit, een bekende persoon lijkheid op verschillend maatschappelijk ge bied. Zij was o.a. secretaresse van de afd. Schoten van het Witte Kruis en penning- meesteresse van de afd. Haarlem der Ver- eeniging van Staatsburgeressen. Ook als spreekster op vergaderingen en congressen was zij bekend. Speldjcsdag. Men bericht ons uit Vo gelenzang, alsdat de aldaar gehouden speld- jesdag ten bate van „Herwonnen Levens kracht", heeft opgebracht de somma van 79.78. Voorwaar een mooi succes vooral voor de jonge Dames, die uitstekend hun best hebben gedaan om deze belangrijke som bij elkander te krijgen. Boottocht. Het Christ. Fanfarecorps „Wilhelmina", alhier, is voornemens op Vrijdag, a.s. een boottocht te houden naar Monnikendam, Marken, Volendam en Edam, de plaatsen, rondom de Gouwzee gelegen, die steeds een stroom van touristen tot zich trekken. De schilderachtige kleederdrachten, de antieke gevels en verdere bezienswaar digheden maken den tocht op zich zelf al de moeite waard, terwijl het feit, dat een maal de reis over de Zuiderzee gemaakt wordt, andermaal binnendoor, langs de Hollandsche weiden, met hun aardige stoffeering en voorbij verschillende typische dorpen, ge varen wordt, de liefhebbers van een water tochtje zal doen watertanden. Een welvoor ziene buffet en muziek aan boord zorgen er ▼oor dat de deelnemers zich ook tijdens de reis kunnen vermaken. De prijs is zoo billijk ge steld, dat die voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Kinderen, onder geleide, betalen verminderden prijs terwijl donateurs nog een reductie genieten. Kaarten zijn bij de leden verkrijgbaar. Men profiteere van de gelegenheid, iets van ons Hollandsch schoon te bewonderen, dat, door de droogmaking van de Zuiderzee waarschijnlijk voorbestemd is te verdwijnen. Verloting. Teneinde zich de noodige gelden te verschaffen om de aangekochte nieuwe instrumenten te betalen, hoopt het Christ. Fanfarecorps „Wilhelmina", alhier, behoudens goedkeuring van B. en W. van Velsen, een verloting te organiseeren van fraaie en nuttige voorwerpen. „Herwonn en Levenskracht". De col lecte, welke gisteren alhier ia gehouden voor „Herwonnen Levenskracht" bracht op de som van 142.36. Bovendien bracht, de collecte te Velser- oord 69.24 op. Uitslagen van Zondag 11 Juli. Finale bekerwedstrijd te Limmen: W. F. C. IBeverwijk 2: 23. Beverwijk 3.Z. P. C. I: 53. Beverwijk 5Zwaluwen 5: 60. Beverwijk 6Beverwijk J: 30, Ge hebt het reeds gezien, weer niets dan „Beverwifk"-successen! Het tweede elftal begon den zwaren strijd tegen het sterke W. F. C. I. Maar het was de finale. Wie zou den beker winnen? Met groot enthousiasme wierpen beide elftallen, onder groote belangstelling zich in den strijd. Het was W. F. C., die de lei ding nam, doch v. d, Zon wist er spoedig 11 van te maken. Dat gaf moéd aan de roodbroeken-reserves. Goed en met geest drift werd er van beide kanten verder ge speeld. Snelle aanvallen werden er vaak ondernomen. Het was Braun, die, onder luid gejuich der Beverwijk-supporters, den stand op 21 bracht. W. F. C. spant zich geweldig in, doch ook de roodbroeken-reserves houden zich kranig. Ja zelfs weet hun linksbinnen, Nu- nan, met een prachtigen kopbal den voor sprong te vergrooten: 31. Spoedig is het rusten, druk worden de kansen nu. be sproken. Hoopvol begint Beverwijk II aan de 2de helft. Direct tweer vlug en aantrekkelijk spel. Hoe hard er echter ook van beide kanten gewerkt wordt, doelpunten blijven voorloopig nog uil. Als er nog een tien minuten te spelen zijn, verkleint W. F. C. haar achterstand: 32. Gezwoegd wordt er nu, buitengewoon spannend wordt den strijd. Nog enkele mi nuten, nog één minuut, 'n halve minuut, 2 maal een fluitsignaal en een luid hoera uit de keeltjes! der roodbroeken en haar supporters, bewijst, dat de fraaie beker in het bezit der Beverwijkers is! Bravo 2de! Wat wordt onze kast weer verfraaid, nu, hé Reeds om kwart voor éénen kwam de Amsterdamsche club Z. P. IC. I, vergezeld door talrijke dames en heeren-supporters, in een aardig versierde boot de haven bin nen tuffen. Spoedig verwelkomd door het Beverwijkbestuur en den aanvoerder van t derde elftal. Vroolijk pratend over ditjes en datjes, waren allen spoedig op het Beverwijk-terrein, waar een aantrekkelijke, vlug gespeelden wedstrijd werd vertoond. Vinnig wordt er om de leiding gestreden, doch telkens weten de beide doelmannen schitterend te redden. Toch weet Bever wijk de leiding te veroveren en kort daarna zelfs te vergrooten: 20. Een luid hoera der vele Amstel-supporters zegt ons, dat df grocn-zwartjes er 21 van gemaakt hebben. Rust 21. Na de thee zijn de Amsterdammers voor loopig sterker en we zien Burger 2 maal keurig stoppen. Vlug trekt de roodbroeken- voorhoede dan ten aanval en Tromp maakt er 3-1 van. Spoedig vergroot Bras den voorsprong: 41. Een mooi schot van Z. P. C.'s 'rechtsbinnen, gaat rakelings naast! 't Is van 't Hoff, die snel opbrengt en netjes doelpunt alzoo: 51, Toch geven de Amsterdammers zich niet gewonnen en met 'n mooi doelpunt wordt de stand 52. Spoedig daarna zelfs 5—3! Als de goed leidende Hoogerduin „time" blaast, heeft dus het derde weer gewonnen. De geheele week zullen er des avonds nog werkzaamheden verricht worden aan. het terrein. We verwachten hierbij de volle medewerking van alle leden! Wanneer er geoefend wordt, moeten de leden in tenue verschijnen, denkt daar wel om. Het is reeds meermalen medegedeeld! De drukte- Zondag was de drukte hier Zoo groot als in geen jaren was geweest. Autobus achter autobus passeerde den Zeeweg naar ons badplaatsje Wijk aan Zee en konden bijna de menigte niet vervoeren. De politie moest bi; het instappen dikwijls handelend optreden» om erger te voorkomen, wat tot gevolg had, dat sommige reizigers meer als een uur moesten wachten om weg te komen. De autobus van den heer B. kon de drukte zeker niet aan en ging vlak bij het raadhuis in den kant hggen, zonder echter ongelukken te veroorzaken. Zulk kunststukje of koppigheid is met aange naam, vooral niet bij drukl#» Examen Costumière. Gisteren slaagden voor dit examen de. dames M. de Boer, D. J Spruijt en G. Zwart. Zij behaalden prachtige punten en ontvingen hare opleiding in de Peperstraat bij de Eerw. Zusters. De leden der examen-commissie betuigden hare groote tevredenheid en terwijl bij de lee- rares geluk wenschten met het behaald suc ces, spraken zij den wensen uit, dat nog vele leerlingen zich voor nieuwe cursus sen zullen aanbieden. Auto-ongeval. Zaterdagmiddag brak van groote vrachtauto, van de firma Knibbe uit Amsterdam, de achteras bij de wielen af, zoodat de wagen geheel scheef kwam te staan. Het geval liep zonder persoonlijke ongelukken af. Hoewel het ongeval nabij de Bethelhemslaan plaats vond en de straatweg daar zeer smal is, kon het verkeer, juist nog over de tram rails plaats hebben. Burgerlijke Stand. Van 9—12 Juli 1926. Geboren Aafje Maria, d. v. P. Appel man en M.H. Kraakman Hendrik Jacobus,z. v. H. van Hooidonk en L.H. van der Weele Andreas Everard Pieter, z. v. P. Stolk en S. M.W. RootCarel Pieter Gerardus, z. v. C. Markus en N. Luyten Aagje, d. v. B. Dol en F.G. Penne Pieter, z. v. H.W. Michel en P. Joren Pieter, z. v. J. Meijer en J.E.A. van Gameren. Overleden Maartje Graauwelman, 61 j. geh. m. H.J. Boteman Quirinus ^roezen, 4 mnd,, z. v. W. Kroezen en T. Gladpootjes Te Haarlem Petertje Jalink, 38 j. geh. m. J. Spijker. Duivensport „De Zwaluw." Zondag hield de Hillegomsche Postduivenhouders- vereeniging „De Zwaluw" een wedstrijd van af Schaerbeek (België) afstand 164 K.M. De duiven werden te 8 uur in vrijheid gesteld en kwamen als volgt aan 1. Jos. v. Etten 11.4.56 2. P. Seijsener 11.4.34 3. Jos. v. Etten 11.856 4. Th. v.d. Reep 11.9.46 5. Idem 11.9.54 6. 5. Warmerdam 11.10.527. J. Reeuwijk 11.11.30 8. Gebr. Zwaneveld 11.13.14 9. Mart. Koek 11.15.2 10. J. Reeuwijk 11.16.47 11. Jos. v. Etten 11.17.38 12. Gebr. Zwane veld 11.17.52; 13. Jos. v. Etten 11.18.32. De eereprijs werd gewonnen door den heer Jos. v. Etten. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Halle (België), afstand 182 K.M. Voor deze vlucht is wederom een eereprijs beschik baar gesteld en ciok voor de a.s. vluchten van af Soignies en Chimay. „St. Petrus". Gisteravond vergaderde de afdeeling Hillegom en Omstreken van den Ned. R.K. Bond van P.T.T. Personeel „St. Petrus", in fcafé Flora. De voorzitter de heer J. Heemskerk opende met den Chr. Groet en een woord van welkom Vervolgens hield de voorzitter een korte be schouwing over het Orgaan en prees dit voor al om de actueele artikelen van den Redacteur en zeer zeker om die van Pater Abels. Spr. spoorde aan het Orgaan steeds tfouw te lezen. Hierna werden de notulen gelezen en on der dankzegging goedgekeurd. Bij de mededeelingen werd besloten 10.- uit de kas te trekken, tot het verleenen van steun aan 2 in nood verkeerende bondsvrien- den. Vervolgens werd door de heeren Flons en van Bemmel een keurig verslag uitge bracht van het j.l. gehouden congres. Namens de commissie van verificateurs bracht de heer van der Loo verslag uit mede- deelende dat de boeken en bescheiden zeer keurig in orde waren, zoodat hij voorstelde den penningmeester den heer van Bëmmel onder dankzegging te dechargeeren. (Ap plaus). Tot candidaat voor den Bondsraad werd met algemeene stemmen gesteld de heer van Lierop. Een circulaire ter aanbeveling van deze candidatuur zal aan de zuster afdcclingen worden gezonden. Voor den beschrijvingsbrief zullen een 3- tal puntjes worden ingezonden n.l. Over Uni form, bestellampjes en examens cmt. Bij de rondvraag sprak de heer van Lierop over ver lof voor Retraite, spreker zou gaarne willen, dat hiervoor zoo ruim mogelijk de gelegen heid wordt gegeven. Hierna sluiting met den Chr. Groet. Personalia. Voor het onderwijzeres examen slaagde aan de R. K. Meisjeskweek school te Amersfoort, mej. K, B, M. Lubbe, alhier. Ontsnapte krankzinnige. Zondagmorgen is door de gemeente-politic een vrouw op het strand aangehouden, die uit 'het krank zinnigengesticht te Castricum was ontsnapt. Zondag 11 Juli mag de eerste goede Zondag genoemd worden van dit seizoen TJren lang trok een bijna onafgebroken rij menschen door de Zwaanstraat en Zwaanweg naar het strand. De autobussen konden de vertrekkende menschen-massa niet vlug ge noeg transport'-eren. Enkele fietsenstallingen hadden ruimte te kort. Het weer was mori eu de zon niet te scherp. Personalia. Dezer dagen werd het diplo ma der R.-'v Mulo Scholen ui gere:kt aan G. Snijders, ariicr. Personalia. Zaterdag 10 Juli j.l. slaag den te Amsterdam voor het M.U.L.O.-diplo ma, E. Henneman en Jac, Klocs, beiden alhier. Gister werd in gebouw „St. Bavo" de 105e algemeene vergadering gehouden der Ver- eeniging van Hoofden van R. K scholen in het Bisdom Haarlem. In de kathedrale kerk „St. Bavo" werd vanmorgen 10 uur door den eere-voorzitter der vereeniging, den Hoogeerw. Heer Mgr. M. P. J- Mfjlimann, een stille H. Mis opge dragen voor de leden der vereeniging, welke door een groot aantal leden werd bijge woond. Ruim 11 uur werd de vergadering mei den Christelijken groet door den vice-voor- zitter, den heer W. Wittenberg, die wegens ongesteldheid van den voorzitter de verga dering leidde. Mgr. Möllmann woonde de vergadering bij. Besloten werd, de notulen in de pauze ter visie te leggen. De voorzitter herinnerde dan aan het overlijden van het bestuurslid, den heer L. P. Middendorp. Spr. roemde hem als een goed bestuurslid, die vooral een uitstekend penningmeester is geweest. Ook voor den inkoop van pensioei^n en voor de totstand koming der levensverzekering heeft hij veel gedaan. Veel goeds heelt hij tijdens zijn le ven verricht. Verder herdacht spr. den heer De Pater, hoofd eener school te Amsterdam en lid dei vereeniging, die eveneens overleden is. Spr. hoopt, dat beiden reeds het eeuwig loon genieten. Spr. richtte dan waardeerende woorden tot den heer P. C. A. Hendriksen, aftredend bestuurslid, die niet herkiesbaar was, Spr. wees er op, dat het scheidende be stuurslid steeds met een jong hart en opge ruimd van geest zijn taak vervuld heeft (applaus.) Een commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren Bertels, secretaris, Vaii Dam en Graven, die de financieele bescheiden zal nazien, nagelaten door wijlen den beer Mid dendorp. In de vacature-Middendorp werd tot be sluurslfd gekozen de heer van Breukelen, uit Woerden. Het aftredend bestuurslid, de heer Th. P. Badoux, uit 's-Gravenhage, werd herkozen, terwijl in de vacature-Hendriksen gekozen werd de heer Fluitman, uit Enkhuizen. I Bij zitten en opstaan werd verworpen eer. bestuursvoorstel, om de zomer-vergadering voortaan te houden op den derden Pink sterdag, waarna met algemeene stemmen aangenomen werd een bestuursvoorstel, om die vergadering in den vervolge te honden op den derden Maandag in Juni. De voorzitter wijdde dan nog waardee rende woorden aan het overleden lid, dei. heer Van Veen, te Beverwijk, waarna de heer P. H. Snijders, uit Leiden,' een voor dracht hield over „Taalstudie en Taalon derwijs. Na een korte inleiding zette spr. uiteen, dat men kan onderscheiden de begrippen taal en de zaaktaai. De eerste behoort tot de groote woordfamilie en is beperkt, de laatste is de vaktaal en is min of meer onbe perkt. Ook kan men spreken van lexicolo- gische en encyclopaedische woorden. Noodig is de sociale taal en niet dé indi- vidueele taal. Noodig is de gebruikstaal en niet de kunst om de kunst. Spr. besprak dan de verschuiving der let ters, waar Grimm en Schlegel de aandacht op gevestigd hebben. Die woordstudie is 50 jaar geleden door Rudolf Hildebrand in Duitschland voor het eerst toegepast. Getracht moet worden, op school den woordinhoud en de beteekenis te pakken te krijgen, al kan men er niet te diep op in gaan. In verband met de woordstudie wees spr. op het groote nut van het in het oog hou den van het verband der woorden van de zelfde klankvorming in verschillende talen en gaf daarvan aardige en interessante voor beelden. Spr. vond hierin tevens aanleiding om te wijzen op de groote eenheid in veel vormigheid. Aan bet einde van het eerste deel dezer lezing viel spr. hartelijk applaus ten deel. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze zefte de heer Snijders zijn voordracht over „Taalstudie en Taalonder wijs" voort. Ook thans gaf spr. weer een aantal interessante voorbeelden over de verwantschap der talen. Aan de hand hier van spoorde spr. aan, den leerlingen de woorden, te verklaren. Ten slotte gaf spr. een aantal nuttige raadgevingen ten gebruike'bij het taalon derwijs. Ook nu weer oogstte spr. luiden bijval, terwijl de voorzitter hem woorden van dank bracht. De contributie over 1926 werd bepaald op 7.50. Dan nam de eere-voorzitter, Mgr. Möll mann, het woord, die er zijn voldoening over uitte, dat zoovelen de H. Mis hadden bijgewoond. Dat was de Mis ter eere van den H. Joannes Gualbertus, die bijzonder uitmuntte door zijn liefde voor den naaste. Eens ontmoette hij op Goeden Vrijdag den moordenaar van zijn broeder Uco. Doch die moordenaar viel op zijn knieën en smeekte om vergeving, terwijl hij met zijne armen een kruis vormde. En Joannes vergat hem. Eenige oogenblikken later kwam Joannes in een kerk en bemerkte een goedkeuren de neiging van Christus. Hij werd klooster ling en zijn laatste woorden tot zijn^ kloos terlingen waren: „Bemint elkander. De H. Hieronymus zegt, dat hij niet kan be grijpen, dat iemand niet kan beminnen. Die naastenliefde hebben zij, die aan het onderwijs verbonden zijn, vooral noodig, wat spr. nader uitlegde. Het zal wel eens moeilijk vallen, zijn drift en gramschap te bedwingen, maar laat men dan een blik op het Kruis werpen, zooals de H. Joannes Gualbertus deed. En door het bedwingen van zijn drift zal men zich verdiensten vergaren voor hiernamaals, om eens aan te zitten aan het fiemelsch Gastmaal. Dit eenvoudige, doch heerlijke, uit het hart komende woord, werd hartelijk toe gejuicht en de voorzitter onderschreef dit nog met een welgemeend dankwoord. Na het houden van een korte rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Tijdens de vergadering exposeerde de fa. J. P. L. Niesten, uit Nijmegen, schoolbc- noodigdheden. 13 JULI dagsschool, welke gehouden wordt fn het i gebouw in de Kalverstraat. Een zekere D. v. d. L. kwam hard loopend uit het gebouw, doch tegelijkertijd naderde er een auto, zoodat zonder dat velen het besperden, v. d. L. onder de auto terecht kwam. De chauffeur, die uit alle macht remde, kon toch niet voorkomen, dat het linkervoorwiel over een der beenen ging, waarna de auto stil stond. Overigens liep het goed af. Brandstoffen voor de gemeente. Door het gemeentebestuur zijn, ten behoeve van de verwarming van verschillende gemeen tegebouwen, opgedragen de volgende leve ringen: 20.000 stuks turven, aan M. de Weers te Velseroord, voor 12.90 per 1000 stuks; 60.000 K.G. Belgische anthraciet, aan de Vereenigde Steenkolen Handel voor 26 per 1000 K.G.; 300.000 K.G. gietcokes aan de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken voor 18 per 1000 K.G. Alles franco berg plaats. Vr.: Kunt u mij ook eenige adressen op geven om voor R.-K. Kraamverpleegster le leeren? Antw.: Wendt u tot den heer H. v. d. Berg, Arts, Spaarne 6, Haarlem. Vr.: Welke is de kortste weg van Haar lem naar Utrecht en hoeveel K.M. is dat? Antw.: Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, Kudelstaart. de Kwakel, Uithoorn Mijdrecht, Wilnis Oudhuizen, Ruwiel, Breu kelen, Maarsen, Utrecht. Afstand 53.9 K.M. Vr.: Welke is de kortste fietsweg naar Oudewater vanuit Haarlem en hoeveel K.M is dat? Antw.: Haarlem, Heemstede. Hoofddorp, Aalsmeer, Kudelstaart. de Kwakel, Uithoorn Mijdrecht, Wilnis, Oudhuizen, Oudendarr, Kamerik, Woerden, Papekop, Oudewater. Afstand 55.5 K.M. Vr.: Mijn kuikens van 14 dagen oud heb ben plotseling verlamming in de pooten ge kregen. Zoudt u ook weten, wat hieraan te1 doen is? Antw.: Oorzaak van verlamming in de pooten der kuikens is dikwijls ondoelmatige I voeding. Zorg dus, dat die te orde it. OoS het loopen op een planken vloer kan os oorzaak zijn. Laat de kuikens op aarde loopen. Penseel de pooten met jodium tinc tuur. Met de kuur ophouden als vervel ling optreedt. Vr.: Ik ben voor dag en nacht in betrek king. Ik ben ziek geworden en nit eigsn beweging naar mijn familie gegaan. In hoe verre is mijn mevrouw nn verplicht: 1. Mijn loon, dat ik per 3 maanden ont vang, te betalen? 2. Dokters- en apolhekerskosten voor haai rekening te nemen? 3. Heeft mevrouw nog andere verplichtin gen, b.v. kostgeld of iets anders? Antw.: Bij ziekte gaat het loon geduren de korten tijd door, b.v. 8 of 14 dagen. Dok ters- en apothekersrekening zijn voor reke ning van mevrouw als daar b.v. op andere wijze niet in voorzien wordt zooals door een ziekenfonds. De verplichting houdt na de eerste 4 weken op. Wij begrijpen uit uw rraag, dat u vrijheid had om bij mevrouw te worden verpleegd. In dit geval ,nu' u nit eigen beweging zijt heengegaan, is mevrouw niet verplicht kostgeld te betalen. 1 1 i V 1 1 t V BAARN, 13 Juli. Te Soestdijk brandde hedenmorgen het woonhuis van Jan van Breukelen aan de Veenhuizerstraat totaal af. De inboedel was laag verzekerd, doch is ge deeltelijk gered. LONDEN, 13 Juli. Het was gisteren zeer warm in Engeland. De temperatuur was de hoogste van 't geheele jaar. Te Leeds wees de thermometer 85° aan. LONDEN, 13 Juli. Twee honderd a 300 personen te Poplar en" Stepney zijn onge steld geworden door het eten van ijs, dat ge kocht was bij een gewonen straatventer. Geheele families werden ziek. WARSCHAU, 13 Juli. Duitschland had de Poolsche regeering beloofd dagelijks twee a vier treinen met Poolsche steenkolen te zul len laten passeeren via Hamburg en via Stettin. Gisteren is zulks aangevangen. ATHENE, 13 Juli. Pangulos heeft gisteren een telegram gestuurd aan den president van het hof van appel, Zelemon, waarin hij dezen verzocht, een niet'-politiek kabinet te vormen. Aldus heeft de dictator toege geven aan de wenschen van alle partijej). De verkiezingen zullen waarschijnlijk in het be gin van September of eerder plaats hebben. Pangulos heeft medegedeeld, dat zijn dic tatorschap zal vervallen op den dag dal het nieuwe kabinet den eed aflegt. Hij zal de oude grondwet herstellen en de buitenge wone bevoegdheden, die hij thans heeft laten vervallen. De leden van het nieuwe kabinet zullen geen candidaten zijn bij de a.s. verkiezingen. De zoon van Pangulos zal zoo mogelijk een portefeuille krijgen in het nieuwe kabinet. Pangulos heeft verklaard, dat Zelemon niet kan weigeren een kabinet te vormen nu hij in civielen dienst is. AMSTERDAM, 13 Juli. Om kwart over zes werd hedenmorgen door voorbij gangers brand ontdekt in een magazijn van verfwaren van den Gemeentelijken woning- dienst aart de SchinkelhavensLaat 27. Het vuur was ontstaan door zelfontbranding in de van vet doortrokken poetsdoeken. Of schoon de brand zich aanvankelijk ernstig li.et aanzien, werden de uitslaande vlammen reeds bij den eersten aanval door de brandweer gedoofd. Een gedeelte van het magazijn leed ernstige schade. PARIJS, 13 Juli. Havas meldt onder voorbehoud uit Lissabon: Er zijn geruchten in cmloop, dat op den kruiser, aan boord waarvan zien generaal Gomez da Costa bevond, muiterij uitgebroken zou zijn. Generaal Da Costa zou te Oporto ont scheept zijn. Vijf divisies uit het Noorden zouden zich vóór generaal Gomez da Costa verklaard hebben. Een spoedige scheiding. Het kioskje van den heer Groen aan den strandweg werd bij aankoop bestemd voor posthuis van po litie en van de Z. R- B. 't Heeft niet lang geduurd. Hoorden we in het begin al dadelijk van een minder goede verstandhouding. Thans wordt ens medegedeeld, dat de post van de Z.R.B. zich daaruit heeft teruggetrokken, 't Is nu dus alleen politiepost. Bloempjesdag R.K. Ziekenverpleging. - De bloempjesdag ten bate van de R.K, Ver eeniging voor Ziekenverpleging heeft opge bracht 450.35, Een mooi succes, waarvoor weer heel wat hulp en steun verleend kan worden aan hen, die in leed verkeeren door ziekte of ongeval. Bekroning. De RK' Harmonie „St. Caeclia" te Velsen behaalde op het muziek concours te Zaandam in de tweede, afdee ling Harmonie den 2en prijs. Uit de woning gezet. Gisteren werd alhier op het Haneland uit een gemeente lijke noodwoning het gezin Z. gerechtelijk op straat gezet. Onvoorzichtig. Gisteren had alhier een ongeluk plaats dat nog goed is afgeloopeii. Te half twaalf verlieten de jongens de Zon- STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CELEBES (thuisr.) 9/7 v. Colombo. GROTIUS (thuisr.) 11/7 11 u. 6 v.m. te Genua en vertrok 4 nam. RIOUW (thuisr.) 11/7 v. Pt. Said. ROEPAT (uitr.) 12/7 Ouessant gep. KON. NF.D. MIJ. KON. W.-I. MAILD. ADONIS 10/7 v. Amsterdam te Rotterd. BREDA 12/7 v. Chili, l.v. Antw. te A'dam, CALYPSO 11/7 v. Genua te Livorno. CERES 10/u v. Constantinopel n. Volo. DIDO 12/7 v. Gothenburg te Amsterdam. EUTERPE 10/7 v. Santander te Oporto. HEBE 10/7 v. Patras n. Venetië. IRIS 12/7 v. Hamburg te Amsterdam. MEROPE 10/7 v. Cephalonia n. Malta. NEPTUNUS 9/7 v. Tunis n. Amsterdam. NERO, Amst. n. Danzig, 12/7 v. Koltenau. NEREUS 12/7 v. Kopenhagen te Amster dam. ORPHEUS 10/7 v. Malaga n. Cadix, pass. 11/7 Gibraltar. PERSEUS, Amst. n. Kopenhagen 11/7 v. Holtenau. PLUTO, Musel n. Carthagena, pass. 10/7 Gibraltar. SATURNUS 12/7 v. Hamburg te A'dam. STUYVESANT 12/7 v. Hamburg te Amsterdam. TELLUS 12/7 v. Hamburg te Amsterdam VENUS 11/7 v. d. Levant te Amsterdam. Kon. Holl. Lloyd. DRECHTERLAND (uitr.) 10/7 v. Rio Grande. WAALDIJK 11/7 Rott. te Bremen. Hollafad-Afrika lijn. RANDFONTEIN 11/7 v. O. Afrika, 1. v. Antw. te Amsterdam. Holland-Amerika Lijn. EDAM 11/7 v. Tampico te Rotterdam. ROTTERDAM, New-York n. Rott., 12/7 v.m. 12 u. 45 v. Plymouth. RIJNDAM 10/7 v. New-York n. Rotter dam. VEENDAM 10/7 v. Rott. te New-York. Holland West-Afrika Lijn. RIJNLAND (uitr.) pass. 10/7 Lydd. Holl. Australië Lijn. GAROET 10/7 v. Brisbane n. Sydney. Holl. Br. Indie Lijn. KOUDEKERK (thuisr.) pass. 11/7 Pernn Java-New York Lijn. VECHTDIJK, Java n. New-York, 10/7 v. Port Said. Kotterdamsche Lloyd. DJEMBER (uitr.) pass. 11/7 Perim. INDRAPOERA (thuisr.! 12/7 v. Sabang. MERAUKE (thuisri) 12/7 ,v. Port Said. PALEMBANG 11/7 v. Rott. te Liverpool. PATRIA (uitr.) 9/7 v. Marseille. SIANTAR (uitr.) pass. 11/7 Point de Galle. TOSARI, Londen n. Hamburg, pass. 10/7 Gravesend. TOBA (thuisr.l 10;7 v. Colombo. Voor uwe deelneming, ons betoond bij het overlijden van mijne geliefde Moeder en onze dierbare zuster, be huwdzuster en tante Weduwe van Cornells Franciscus Barel zeggen wij U hartelijk dank. Uit aller naam: JOHANNA BAREL. Haarlem, Juli 1926, Hiermede brengen wij onzen innigen en hartelijken dank voor de over- groote belangstelling en hulde bij ons zilveren huwelijksfeest ondervonden. H. DE WE1JER, Echtgenoote en kinderen. willen voorzien, kunnen zich volgens tarieven, door de Ziekenfondsen vast gesteld, laten behandelen. Voor direct gevraagd een v.g.g.V, bij A. J. ZUURBIER, kruide nier, Overveen. Leider: Ko van Dijk. (wettig. GtaCPOKEERO) H A ARWASCH MIDDEL REUKLOOS TEER ZEEP PR EPARAAT VERKRUFMAR inFLESSCHEN n VArl VER5C*J"LLENDE' groottê. r AFDOEND MIDDEL TEGEN ROOS. TARSAVON COMPANY - HAARLEM één enkele opvoering van Treurspel in 5 bedrijven van JOOST VAN DEN VONDEL Regie: Ben Groeneveld. Mede spelenden: Ko van Dijk, Carel Rijken, Co Balfoort, J. Stern- heim, B. Groeneveld, Ezerman, Mevr. J. van Dijk-Riecken. Prijzen: 2.50, 1.50, 0.75, alle rechten inbegrepen. Op veelvuldig verzoek: Openluchtvoorstelling van het kindersprookje Nieuwe bewerking naar het be kende verhaal van „Moeder de Gans". Regie: Ben Groeneveld. Mede spelenden: Stine v. d. Gaag, Hes je Rijken-van Rijk, Marie Hamel, Henriëtte Cremer, Co Balfoort, Ezerman en Ben Groeneveld. Entree kinderen 30 en 55 ets. Geleiders 50 en 75 ets. Alle rechten inbegrepen. Stalling voor rijwielen en auto's. Ui Bij Alle Drogisten Goede behandeling en keurige afle vering waarborgt U de Ververij en Herhaling voorstelling „FILMMANIAKKEN" van H. Bakker door „CREMER" op „Kraantjelek.", Vrijdag 16 Juli, 71/, uur. Bal champêtre na. Kaarten voor leden en introducéés van „Cremer" h f 0.40 bij de Firma Baart, Groote Houtstraat 7. en N. R. V. Met het oqg op de a.k. hittegolf, bericht ik U dat al mijn Wijnen en Bieren op ijs staan, zoo dat u steeds mijn koele dranken thuis bezorgt kunt krijgen. Zoo juist weder ontvangen mijn bekende VÏNH0 TINTO (2UiDruiwnwTn)8Che Denkt U om mijn KRUIKJESBIER? "W ITALIAANSCHE WIJNHANDEL „GUISEPPO" (Heeft U onze Wijn-Bodega al eens bezocht? waar al onze Wijnen te^en kostende prijs worden geschonken). Het is tevens een heerlijk koel zitje IJswaf eitjes Frou Frou. 27 ct. p. V, pond j Mocca wafeltjes 29 ct p. V pond 29. V, Bitterkoekjes Macroontjes Banket allerhande. 13 ct. p. ons 14 16 Reuze sorteering biscuits de Beukelaer vanaf 7 ct. p. ons Zandmopjes 9 Reclame sprits 10 Fijne drups Gevulde drups. Versche pindas. IJspastilles. Gevulde IJspast. 9-10 ct. p. ons 12 ti ft 19 ct. p. pond 12 ct. p. ons 14 r, Leverpastei Hartog per groot blik 23 ct. Vruchtenkoekjes 13 ct. p. ons Bruidsuikers 10 Bonbons-- 16-18 Dessert bonbons. 22 Vruchtenpudding met heele vruchten 13 ct. per ons 5 pakjes heerlijke pudding voor een kwartje 5 heerlijke Oötbijtkoekjes voor een kwartje Edammers, 105 180 ct. p. st. I Leidsche kaas, eerste soort Edammers 35,40, 60,75,90 pd. 58 ct. p. pond Goudakaas.27, 32, 40, 50, 55, 62 j Leidsche kaas, belegen en 80- ct. p. pond 40 ct. p. pond

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3