'Backin' KASSIER EN COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN EeaVrychten-TasftsMij.Eii D^Oef-ker's Bakpoeder De Warmte G. F. H PASTOOR - HAARLEM DE SPAARNEBANK Berichten uit onze vorige Oplage HAARLEM. Aanbesteding. De Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten. De drukte op den Zeeweg. Collecte. Veiligheid en derzelver afwezigheid. Een mooi plekje. Intrekking rijbewijs. Mgr. j. M. J. van Rooij. Aanhouding. Kruisverbond. KANTONGERECHT. Kampeeren te IJmuiden. BURGERLIJKE STAND. BEVERWIJK. VELSEN. UMUIDEN. ZANDVOORT. HÏLLEGOM. VELSEROORD. OVERVEEN. een gevaarlijk punt. AALSMEER. LANDBOUW EN ViSSCHÈRIJ Da Roezententoonstelling te 's-Gravenhage. 98 Va 8U4 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. HAARLEMMERMEER. STOOMVAARTLIJNEN. 6 Millioen Mark voor de Duitsche werkloozen. Communistische propaganda documenten ontdekt. Abd el Krim. MARKTNIEUWS. VISSCHÈRIJ. Gisterenmiddag werd dc.or B. en W. van Heemstede, ten raadhuize aldaar, aanbe steed: Het uitbaggeren en verdiepen van een gedeelte van de Leidschevaart over 'n leng te van 1750 meter, 300 nieter ten Zuiden van de Zandvoortschebrug tot aan de grens der gemeente Haarlem. Ingekomen waren 8 biljetten. De inschrij ving luidde als volgt: B. M. Visser, Amsterdam, 24460. W. Stichter, Bergambacht, 24300. G. de Vries, Haarlem, 19750; met 6 w- ken verlenging 18850. Gebr. A. N. E. v. d. Berg, Leiden, 19650; met 6 weken verlenging 18750. N.V. de Groot's Bagger Mij., Hilversum, 'f 18600. H. Baks en H. Steenkist, alhier, 15692. K. Schoonhoven, Voorburg, 14650. M. Konings, Leiden, 11700. (Vervolg.) In de voortgezette vergadering der Mid denstandscentrale op Maandagavond wer den behandeld: Misleidende aankondigingen, oplichterstrucs, enz. Aan de bespreking dezer practijken werd geruimen tiid gewijd. Allereerst werd gewezen op het feit, dat door z.g. „A'uctionairs van buiten de stad komend, voor een paar weken een leeg staande -villa of groot heerenhuis, welke te koop staan, gehuurd worden. Vooral wordt gekeken naar die villa's, waar vroeger een familie met een klinken den naam gewoond heeft. Vervolgens wordt een heele bezending goederen, oud en niéuw, naar dezê villa van buiten de stad aangevoerd en daar mede wordt dan het heele huis van boven tct boneden aangekleed en gemeubeld, zoo dat de indruk gewekt wordt, dat de vorige bewoner het huis in dezen toestand heeft verlaten, aldus bleek uit de verdere "be-" spfekingen. Goederen van de vorige bewoners zijn er evenwel zoo goed ais niet bij. Soms eert paar kleine, onbeduidende stukjes om, des gevraagd, aan een wantrouwende té kun nen zeggen; „Er is ook wel wat ander goed bijgevoegd, doch er zijn zeer zeker meu belen van de vorige familie bij!".... Of het dan voor den vorm een stuk stoel of een stoof is. dat komt er niet op aan.... Wel dra verschijnen nu de grcole advertentiën, niet alleen in de plaatselijke bladen, doch ook in de groote buitensteedsche pers. En met brallende opschriften wordt het pu bliek in den waan gebracht, hier met dé verkooping van den inboedel der vorige be woners te doen te hebben. Dat publiek loopt er in, keer op keer, en geeft dan aan de aanwezige „agenten'' van de ondernemers last tct koopen en zii worden menigmaal tegen prijzen drie- viermaal hooger dan de winkelprijzen, eigenaar en van vierdcrangs- uitdragersgced.Dikwerf wordt aan het slot der advertentie nog bijgevoegd: „Het briten is uit de hand te koop"! Dat is in derdaad zco, want er staat een groot bord met „Te Koop" voor het huis. Doch de uit dragerij, die hier winkeltje drijft, heeft met den verkoop van het huis niets uitstaande. Maar door deze gehce'e inkleeding komt het argtlcoze publiek onder den gewensch- ten indruk! Door een der leden van de Bloemendaal- sche Middenstandsvereeniging werd ter ver gadering medegedeeld, dat men ook in Bloemendaal gezocht had deze trucs uit te halen. Maar daar is. dank zij het aktieve optreden der plaatselijke Middenstandsver eeniging, ieder bezoeker door een gedrukte kaart gewaarschuwd; dat hier niet verkocht werd de inboedel der vorige bewoners, zoo als de indruk in de publicaties gevestigd werd, doch dat het hier alleen ingebracht goed betrof. Deze actie is niet zonder resultaat geble ven, want de verkooping in Bloemendaal is een fiasco geworden. In Bloemendaal zullen ze niet meer ver schijnen, werd er triomfantelijk geroepen, daar hebben ze de i ous op den kop gehad. De vergadering nam met vreugde van dit succesvolle optreden kennis. Een oplichterstruc in optima .forma haalde een familie uit bet Schoterkwartier nit. werd verder in de bespreking aan gestipt. Ook deze moet, in het algemeen gesigna leerd worden. De familie K. telefoneert een comsump- tiezaak in de sttid cm aan haar, wonende in die en die straat bijv.' op no. 17, eeji order te bezorgen. De expeditiebediende komt op no. 17, dcch ziet direct, dat de familie X. niet op no. 17, doch daarnaast op no. 15 woont. Hij belt dus aan. Een klein meisje opent en zegt, dat de familie uit is. Moet dat hier zijn? zco wordt er gevraagd. Ja, dat is in orde, zegt de expeditiebediende, dat is be steld. Later, komt de kwitantie.Maar dan zegt de familie X. Wij hebben niets besteld, wij dachten, dat het een cadeautje voor ons was. Nu hebben we het opgegeten of opge dronken..,. Betalen, ho maar! Ook tegen deze moderne praktijken dient openlijk gewaarschuwd! De vergadering nam van een en ander met groote belangstelling kennis. Men zag. althans in ons land, de onmogelijkheid in, om langs gerechtelijken weg hiertegen met succes op te treden. Het eenige, wat te doen overblijft, is, de publicatie van al deze praktijken en trucs. En zoo besloot men aan het bovenom- schevene ook langs dezen weg volledige publiciteit te verschaffen, ten einde zoo doende koopeps en den Winkelstand te be schermen. De rondvraag leverde niets verder op, ■waarna sluiting der vergadering volgde. Als voorbeeld van de drukte op den Zee weg op een gewonen zomeravond kan die nen, dat Maandagavond door een onzer le zers, zooals hij meldt, van 9 uur tot 9 uur 30 min. door hem zijn geteld in beide rich tingen; 81 automobielen, 50 motorrijwielen en 660 rijwielen. De collecte ten bate van Herwonnen Levenskracht Zondag te Bloemendaal ge houden bracht op de somma van 294.47. Door bemiddeling van den beroemden vliegtuig-constructeur Fokker aldus ver telde de directeur van het Veiligheidsmu seum in het „Nieuws uit het Veiligheids museum" ontvingen wij van Ford een collectie veiligheidsplaten, brochures, onge vallenformulieren enz., welke ter bevorde ring der veiligheid in de fabrieken van Ford gebruikt worden. Een der brochures bevat de volgende merkwaardige mededeeiing, over het re sultaat der veiligheidsbemoeiingen dezer fabriek in 1919. Er had in dat jaar slechts één doodelijk oögeval onder de 50.000 werklieden plaats. Indien alle fabrieken evenveel voor de vei ligheid hadden gedaan als wij, aldus de vei ligheidsinspecteur, die dit rapport heeft op gesteld, dan waren er in de Vereenigde Staten slechts 760 mplaats van 22.000 onge vallen met doodelijken afloop gebeurd. Voor slechts f 1.75 voor direct gebruik gereed Gistpoeder. Backin vervaagt de Gist. Backin ryst liet deeg onder het bakken- 500 gr. tdrwebïoeinf 0.16 1 pakje Dr. Oetkers's Backin 0.07JU 100 gr. boter f 0.28 mare,. 0.12 2 eieren.0.12 l/9 liter melk*-0.02 een tveinig zout 100 gr. suiker 0.05®/a 3 pond Fruit (Klapbessen, Bessen, Kersen of derg.)0-60 r f 1.15 4 Bereiding: Meh bereide het deeg op de gewone wijze, rolle het dik of dun uit al naar gelang men een öf meer goed ingevette bakblikken ermede wil bedekken. Men be* legge de met dit deeg bedekte bakblikken met ontpitte, gesuikerde vruchten Indien hef fruit zeer sappig is, bestrooie men hel rijkelijk met geraspte beschuit of paneermeel en een' weinig suiker. Men lette vooral op Backifi van Dr. Oetker, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E." Ostermarin Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wehdé men zicb direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gratis^ecepten boekje toezenden. De nieuwe openbare lagere school aan de Karolingenstraat wordt mooi in. de bloemetjes gezet. Klimopranken accentuec- ren de lijnen voortreffelijk en het plantsoen tje voor de school doet hot ook zeer aar dig. Het is daar in de Slachthuisbuurt een mooi plekje geworden en wij kunnen ons over de zorg aan die openbare school be steed best verheugen, mits de palstaanders voor de openbare school dat ook willen onthouden als zij weer eens klagen willen over h.i. te groote inschikkelijkheid voor dc bijzondere scholen. Bij vonnis van de arrondissemensrecht- bank te Haarlem, d.d. 28 Juni 1926, is aan A. \V. C. van der Does, wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet, dé bevoegd heid motorrijtuigen te besturen ontzegd voor een termijn van twee maanden welke termijn is ingegaan op 1 Juli 1926. Naar wij vernemen, is de toestand van Mgr. J. M. J. van Rooij, pastoor der parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad te s-Gravenhage, langzaam acl^Jeruitgaande. Hier ter stede is aangêhquden A. M., ter zake overtreding van art. 24S bis, Wetb. van Strafrecht. veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Benauwd en Onrustig. Mijnhardt's Zenuwtablétten maken Kalm en geven U een Vêrkwikkenden slaap. Buisje 75 ct. Bij Apöth. en Drogisten. De vergadering van het Kruisverbond, Dinsdagavond in het Militairengebouw ge houden, blonk uit door een goedé opkomst der leden. Dit was Ongetwijfeld voor een deel te danken aan de gelegenheid om de radtc-rede van Pater Ildefonsus over „De veiligheid van het verkee" te aanhooren, Nadat enkele huishoudelijke zaken waren afgehandeld en een nieüw lid was geïnstal leerd, kreeg de luidspreker het woord. Met de meeste aandacht werd geluisterd naar dc rede, die op de bekende nuchtere en dui delijke wijze, waarop Pater Ildefonsus im proviseert, de toename van het verkeer er, de daardoor ontstane onveiligheid op den v/êg belichtte. Met instemming vernam men, hoe de spreker aan motoristen en autobe stuurders den eisch stelde van drankont- hcuding gedurende hun taak aan het stuur en ook van te voren, omdat het algemeen belang dat voorschreef. De geschiedenis van den dag toont maar al te duidelijk aah, dat de alcohol grooteliiks schuld heeft aan vele der ongelukken in het snelverkeer. De voorzitter bracht dank aan dc heeren Drost en Rijbroek, die voor de radio-instal- latic hadden gezorgd en de vergadering be sloot een uiting van waai deering te zen den naar den Z.Eerw. Pater Ildefonsus, In een bespreking van de Dr. Ariënsver- eeniging werd den leden uiteengezet, hoö binnenkort de reddingsbrigade van het Kruisverbond zal komen te staan onder het regime van genoemde vereeniging. Wanneer de „redders" met denzelfden ijver als voor heen zouden werken -aan het herstek ven katholieke drankzuchtigen eti zij ondervon den daarbij steun en medewerking van de charitatieve vereenigingen, dan vertrouwde de voorzitter, dat zij op Hun terrein nog veel goeds zouden kunnen doen. Het bescheiden betoog van den voorzitter der reddingsbrigade, den heer Van der Hoek, die nu zijn tijd van heengaan gekomen acht te, lekte een hoogst waardeerend weder woord uit van den Kruisverbond-voorzitter, den heer H. B. v. d. Sande, hetwelk door de vergadering met applaus- werd onder streept. De heer W. M. Rijbroek bracht een goed verzorgd verslag uit van de jaarvergade ring van het Diocesaan Kruisverbond, waar- Voor hij dank oogstte, evenals de kascom- missie voor haar rapport. Bij de rondvraag deed de heer Drost een beroep op dé leden om meewerking met t Blauwe-Maand-Comité, opdat ook dit jaar de September-actie goed moge slageir. Hierna werd de zeer geanimeerde verga dering met gebed gesloten. Gisteren werd voor den kantonrechter de zaak voortgezet van W., die de vorige week reeds had terechtgestaan, omdat hij in staat van dronkenschap een auto had bestuurd, zoodat hij met zijn wagen op een zandterrein half van een trapje was gereden. De zaak was uitgesteld om een brigadier en twee politieagenten vah Zandvoort als getuigen te hooren. De brigadier verklaarde, dat hij W. naast zijn auto had gevonden. Hij was in staat van dronkenschap, wat duidelijk bleek uit den reuk van sterken drank en de wartaal van verdachte. Insgelijks verklaarden de twee agenten van politie, waarvan de een verdachte op het Stationsplein had gezien, terwijl hij naar het politiebureau werd gebracht; de ander had zelf W. naar het bureau geleid. Ook zij hadden uit alles opgemaakt, dat W, in staat van dronkenschap verkeerde. Als getuigen a decharge werden eenige employé s van pavilloen Riche te Zandvoort gehoord, die allen verklaarden niets abnor maals aan W. te hebben opgemerkt. De kellner, die W. bediend had, vertelde dat deze twee whiskey's soda had gebruikt.^ De Ambtenaar van het Ó.M. achtte het ten laste gelegde bewezen. De verklaringen der politiebeambten luiden eenstemmig. Het ongeluk op den Rijksstraatweg naar Haar lem, waarvoor W. de vorige week veroor deeld is tot 100 boete, wijst ook op dron kenschap. Een ongeluk als toen, kan meer voorkomen, als W. onder invloed van ster ken drank een auto blijft besturen. Spr. eischte daarom een beote van 150; subs. 20 dagen hechtenis, met ontzfgging van de bevoegdheid tct het besturen van een motor rijwiel voor den tijd van 1 jaar. Mr. de Vrieze te Amsterdam, dc verdedi ger, viel de dagvaarding aan. Daarin wordt verd. ten laste gelegd het in gevaar brengen vana de vrijheid en veiligheid van t verkeer. Uit de stand van de auto, toen deze half over het trapje hing, blikt echter dat V/. zeer goed heêft gemanoeuvreerd en onmiddellijk zijn wagen tot stilstand heeft gebracht. Ook de staat van dronkenschap is niet bewezen. Reuk van sterken drank is reeds waarneem baar na één glas, de opgewonden taal van V/. is té ve-kiaren door het feit dat hij een oogenblik tevoren oneenigheid had gehad en daarna zich onder de algemcenc belang stelling van het publiek door de politie zag opgebracht. Waar de pertinente verklarin gen van getuigen a charge en a décharge elkaar opheffen, vroeg pl. den kanton rechter geen vcroordeéling uit te. spreken. Dc kantonrechter achtte het ten laste ge legde, gequalificeerd als de vrijheid en vei ligheid van het Verkeer in gevaar brengen, bewezen en ontzegde verdachte de be voegdheid tot het besturen van een motor rijwiel gedurende 6 maanden en veroordeel de hem tevens tot 1C0 boete subs. 5 da- gen. B. en W. van Velsen hebben bepaald, dat dc kampeerders mogen verblijven op het gedeelte strand, va.naf 10 M. tot 600 M. bezuiden deZuitlpiêr, dat verhuurd is^aan den pachter Bcukfttan onder aanwijzing van de pachster. Ondertrouwd: 13 Juli: M. H. Veldhuijzen en A. A. M. Stevens. 14 Juli: -1. Ritiis en G. Krotje. J. Gieling en Q. ,T. M. Adriaan- se, W. L. de Jong en C. Bakker. -J. W. de Boer en J M G. Alders. J. C. Swaalf. J. W, v. Son, J. Bloemzaad en J. Winkler. Getrouwd: 14 Juli; T. A. Verbaten en P. Ketting. T. D. Hetém en A, Keet. F. J. W. Pennarïs en G. Kuiper. C. J. P. N. Toorcnent en C. J. de Regt. W. F. S&urwalt cn G D. Koopman. A. W. M. Flaat en M. A. W. J. v. Onna. Geboren: 11 Juli: J. M. Zwaan—Scher- melé, d. 12 Juli: H. M. Bom—Bleijswijk, z. 13 Juli: A. W. v. Gofkumde Caes, z, 14 Juli: W. H. A. PbilippoWammis, z. 13 Juli: J. C. Deen—Koster, z. Overleden: 13 Juli: S. C, W, v, Diggelen, 70 jaar, Leidschestraat. 13 Juli: J. Vork, 22 jaar, L. Poellaan. Kappersvakschool. Tot opricjfcng van een kappersvakschool is door de atol Bever wijk van den Ned. Bond van Kappersperso- neel een adres tot den raad gerient met het verzoek een subsidie van 130 per jaar te willen verleenen. scriptie aangeboden, waarmee de directeur ten zeerste was verrast. Diens echtgenoote werd een prachtig bloemstuk aangeboden. Hierna werden door „St, Fidelis n paai nummers ten gchoore gegeven, zijndeHet verplichte nummer „La Vie Champêtreen het vrije nummer „Laure de Noves", welke zij even schitterend als op het concours weergai. Door den voorzitter van ,St. Caecilia' werd de feestvierende vereeniging hartelijk geluk gewenscht en men hoopte van beide zijden dit nog menigmaal te mogen doen. Nadat tfog eenige nummers ten gchoore waren gegeven, werd dc feestelijke bijeen komst gesloten. Een 40-jarige jubileum. Gisteren her dacht de heer F. Bierenbroodspot^ het feit, dat hij 40 jaar werkzaam was aan de papier fabriek. De jubilaris werd op hgt kantoor ontvangen, waar hij gehuldigd werd door de directie, bij monde van den heer Kruymel. Namens de directie werd hem een gouden horlogeketting met pfenning, aangeboden, alsmede tie gebruikelijke enveipppe. De Mij. van Nijverheid voegde daarbij een getuigschrift. Van zijn collega's ontving de jubilaris nog een paar gouden manchet knoppen ten geschenke. Pas cp je eigendommen. De heer F. K. K., die kampeerde aan het strand, vermistte uizijn tent een zilveren horloge en twee zilveren kettingen. De politie doet onder zoek. Strandroöverij. Dc heer F, N. IC, uit den Heidér, Üie als badgast hier vertoefde, ging zwemmen vanuit een badkoetsje. Toen hij terug kwam, om zich te kleeden, miste hij een zilveren armbandhorloge. Van deze vermissing werd aangiite gedaan. Als de café's 'sluiten. Dinsdagavond, na het sluitingsuur, stond cle korporaal der marine, J. B. voor hei café van S. in de Breesaapstraat, te twisten met eenige bur gers. Er vielen klappen,-wij kregen den in druk; dat B. ..rfemeen genomen" werd. De korporaal heeft daarop een aanklacht, wegens mishandeling, ingediend. Besmettelijke ziekte. In de afgcloopen week is alhiér 1 geval van roodvonk voor gevallen. Naar de Missie. Dc. Eerw. zuster Age nesia van bet Mariagesticht alhier hoopt 1 Aug. naar Indië te vertrekken, ten einde met nog 5 zusters van de orde van O. L. V. in de nieuwgestichte Missie der Paters Car- melieten werkzaam gesteld tc worden. Dit zijn de eerste 6 zusters^ Van deze orde, die naar de Missie vertrekken. Zuster Agüesia is 11 jaar onderwijzeres geweest aan de St. Joseph-Meisjésschool. Wij wënschen haar Gods besten Zegen in haar nieuwen werk kring. Hoe lang nog? Reeds meermalen we zen wc op bet gevaar van de Vossevaart bij het uiteinde der Mariastraat, Ongelukken kunnen daar beslist niet Uitblijven, Gisteren weder had mej. Kcrkhoff een kindje in den wagen en in de poort gezet. Flet kind zat te hobbelen, het wagentje tippelde cn „wa gen met kleine kwam in de vaart terecht. Was de heer F. Muller niet toevallig langs gekomen, dan had een doodelijk ongeluk plaats gehad. Moeten we in deren het spreekwoord van put dempen en kalf^ eerst bewaarheid zien? Zou de gemeente in sa menwerking met den Polder geen hek kun nen plaatsen, al is het daft ook niet langs NIEUWE GRACHT 57, TELEF. 12080 Brandje. Ift het perceel Romerkerk- weg 59, bewoojid door den heer G., brak Dinsdagavond omstreeks 9 uur brand uit, doordat een 4-jarig kind bij afwezigheid der moeder met lucifers gespeeld had en daar door een bed in brand was geraak!. Met eenige emmers water werd het vuur ge- bluscht. Verzekering dekt de schade. Concert. Zondag 18 Juli,t des avonds van 6.30 tot 8 uur, zal de Amsterdamscne Mannen Zangvereniging Euterpe direc teur de heer J. v, d. Rovaart, een concert geven in de gemeentelijke muziektent. GEMEENTERAAD. In de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering van Beverwijk werd over eenkomstig het voorstel van B. en W. afwij zend beschikt op het verzoek van de Bouw- vereeniging „Goed Wonen", oln een voor schot voor den bouw van 72 Woningen te verleenen. Verworpen werd een voorstel van. B. en W., Over te gaan tot den bouw van 27 wo- ftingen aan de Carel Hendrik Moensstraat. De grond zal worden verkocht, ten einde het particulier initiatief gelegenheid te ge ven, om daarop woningen te stichten. Een uitvoerig raadsverslag volgt morgen. Huldiging Harmonicvereeciging „St. Fi delis''. Naar aanleiding van het behaald® succes door de Harmonievereeniging „St. Fi delis'' en 't concours, onlangs gehouden te Sloterdijk, had zich alhier een comité ge vormd, om de leden van bovengenoemde vereeniging een hulde te brengen voor hun mooie prestatie. De prijs, te Sloterdijk behaald, bestond uit een freaien zilveren lauwertak, toege" kenid als len prijs, 3e af deeling Harmonie, met het hoogste aantal punten. Gisterenavond te half acht werd door „St. Fidelis" een opmarsc'n gemaakt naar het station Velsen, om den verdienden prijs in ontvangst te nemen. Door een der leden van het Huldigings comité werd de zilveren lauwertak aan 't vaandel bevestigd en- na een driewerf hoera gintf men wederom naar het Patronaat. Voorop reed een luxe auto, waarin de directeur van „St. Fidelis", de heer F. Hee- zemans, en diens echtgenoote hadden plaats gencmen. Dan volgde de Harmonievereeni ging „St. Caecilia" van Wijkeroog, die haar medewerking verleende om haar zusterver- eeniging te huldigen en daarachter volgde de feestvierende vereeniging „St. Fidelis' De muziek was tijdens den rondgang door Velseroord's straten niet van de lucht, zoo dat dit aller belangstelling trok, totdat men in het' Patronaatsgebouw aankwam. Hier werden ververschingen rondgediend. De voorzitter vn „St. Fidelis-', de heer Beukers, bracht dank aan de vereeniging „St. Caecilia" voor de kameraadschappelijke wijze, waarop zij getoond heeft mede te leven met het succes, hetwelk „St. Fidelis' heeft behaald. Vervolgens bracht hij dank aan het Hüldigingscomité voor al de moeite, welke het zich getroost heeft, om dezen dag voor het corps onvergetelijk te maken. Ten slotte richtte hij nog een woord van dank tot den directeur, den heer F. Heere mans eft als blijk dat de vereeniging haar directeur waardeert, werd hem een prach tige dirigeerstok met zilver beslag en in- -de geheele vaart? Zoo gaat het op den duur Het gevaarlijke punt Tetterodeweg, hoek 'Bloemendaalscheweg, heeft gisterenavond verschillende slachtoffers veroorzaakt, die per rijwiel van den Zeeweg kwamen, wat in hoofdzaak te wijten was aan de zandbe- -strooiinÉ- Omstreeks tien uur kwamen twee dames per rijwiel in botsing, waarbij mejuffrouw B. van den Verspronckweg, zoo danig kwam te vallen, da( zij bij den rijwiel handelaar Van Maren moest worden bin nengebracht en dobr een wijkzuster moest worden verbonden. Zij bekwam een schaaf wonde aan de knie en ontvelling aan de neus. ZÜ werd later met behulp van de wijkzuster huiswaarts gebracht. Van de fiets waren eenige spaken gebroken. Eenige oogenblikken later kwamen binnen circa vijf minuten drie personen door slippen van hun rijwiel te vallen. Een dame werd ^cor een agent van politie bewusteloos in café „Het Roomhuis" binnengedragen, waar zij werd bijgebracht. Het bleek dat zij alleen door dén schrik bewusteloos was geraakt. Zij klaagde over pijn in de borst, vermoedelijk het gevolg van het feit, dat een wielrijder over haar was komen te vallen. Twee heeren kwamen men den schrik vrij. Naar aanleiding hiervan merkt een onzer lezer het volgende op: De drukte was door bet prachtig weer op dat punt ontzettend groot. Laat nren op rechte wegen, waar dc teer gesmolten is, zand strooien, maar nim mer in bochten van den weg en wooral niet aan den Tetterodeweg, waar het zand door de auto's op hoopen geschoven wordt. Dit is werkelijk voor de gemeente Bloemendaal onverantwoordelijk. De gemeen'te-architect ion, hierover gevraagd, geen nadere oplos- siiW geven. Ook e9n groote booglamp zou hier uitstekend diensten kunnen bewijzen. De verlichting daar ter plaatse laat veel te wenschen over. Van 'f dak gevallen. De schilder G. de M. kwam van een dak, ongeveer ter hobgte van 5 M. te vallen met ladder en verfpotten. Gelukkig kon hij zijn val nog eenigszins breken door zich aan de dakgoot vast *e klemmen. Hij kwam daardoor op zijn becuon terecht, zonder zich noemenswaardig te bi - zeeren. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de vereeniging tot bevordering der Rozenteelt „Nos Jungunt Rosae, wordt op 17 eft 18 Juli in den Dierentuin le 's-Graven hage een Rozententoonstelling gehouden, waaraan verbonden een Rozencorso op 17 Juli. In de verschillende jury s hebben o.m. de volgende personen zitting: Kasrozen: D, Jongkind. Rzn. te Aalsmeer en D. Keessen Czn. te Aalsmeer; nieuwe aanwinsten: C. J. Posthuma, te Aerdenhoui; Bloemwerken J- F' Bekker Jr. en M. J. F. Bolderdijk, beiden te Haarlem. De Regelings-Commissie heeft nu de groote zaal van den Dierentuin niet ter be schikking is gemeend, stands voor aan de culturen verwante artikelen, tot een mini mum te moeten beperken. Om nu reeds in de aanvragen die beperking te verkrijgen, werd het tarief hooger gesteld. Slecnts aan 4 firma's werd een stand-ruimte toegewezen. Zaterdag 17 Juli zal er in den tuin een corso plaats hebben, van automobielen en andere rijtuigen, voor zoover zich daarvoor deelnemers bij de corso-commissie zullen aanmelden. 5% Nederland 1919 100*/8 103 1007/g 103 6% Nederland 1923 lOOVs 1001 /g i'A rlederl. 1917 7N.-l. 1921 A.. 100is/ie 10013/16 6?? N.-l. 1923 D.. 1015/i6 1°43 /ie 26 b 51 Oude Vaart dito Gcm. Eigend 39V/2 771 /2 Mij. „Nederland".. 17 73 4 Scheepvaart-Unie 176 Rotterd. Lloyd 15S3 /4 Paketvaart 2083/4 2 90 Oude Boot 98 Holl. Stoomboot 6 ei./4 li V, A 6)6 615 Java Cultuur 340 338 Jurgens gew. 1773/4 178 Koloniale Bank l89l/4 189 Indische Bank 1613 /4 161 Cert. Handel Mij. 149^8 149i/2 149 Phoenix -- Geconsolideerde 170 Kon. Olie 3 8 634 385 U. S. Steel 1401/4 142 Marine com® 81/ig Vorstenlanden lö&U'a 165 Actions id. 150 149 Comp. Merc. Arg 813/ij 4 P/jerwoderjo 118 Oude Deli 412 u; 406 Sencmbah 4071/2 405 4263 /4 426 A'danv Rubber 326 323i/2 Serbadjadi 331 328 SiLu 175 175 Wc' Sumatra 286 Dordtsche Petr. 370 Southern Rails 118*/, 119 1567/i6 157 Anaconda 973/4 - Wabash 481/4 48 Comm. Maxwel 5 15 JULI EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN t 59.30 PARIJS 6.321/ BRUSSEL. 5.77 i/ WEENEN i 35.30 LONDEN t 12.105/ STOCKHOLM 66.85 KOPENHAGEN 66.05 OSLO 1 54.60 BAZEL l 48.24 NEW-YORK l 2,49 ROME t t 1 8-42i/a PRAAG 1 7.421/ WARSCHAU 25.— Bouwerij, Gedurende d: eerste hrift. van dit jaar heeft men voor een bedrag van niet minder dan 407.181.50 gebouwd. Be halve verschillende woonhuizen zijn hierit. ook begrepen de brioe- en kweekkassen op de kveekerijen. 't Cijfer spreekt wel van een gun., ligen economischen toestand. Het warme weer. 't Is dadelijk vat: in vloed op de prijzen der veilmgprodu:.ten als het weder zoo warm is, Eerste soort rjzen deden de laatste dagen yiet meer dan ge middeld 10 ct. Blijft de hille aanhouden dan worden de prijzen nog lager. Loting Dienstplicht. Naar wij vernemen zal de loting voor den Dienstplicht voor deze gemeente, lichting 1927 plaats hebben in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp op 111 UUVS. I tl-"-' —MVV. Vrijdag 20 Augustus a-s, NEDERLANDSCHE SCHEPEN. ADELAAR, mb., 13/7 te Londen uitgekl. n. Antw. ANTJE, mb., 13/7 v. Antw. te Londen. ARY SCHEFFER 11/7 v. Rott. te Havre. BATAVIER IV 17/7 v.m. 9 u. 10 v, Rott. te Graves end. BARENDRECHT 13/7 v. N. Orleans te Gibraltar. CATHARINA, mb., 13/7 te Londen uitgekl. n. Amsterdam. DRENTE 3/7 v. Saigon n. Singapore. DOLPHIJN mb., 13/7 te Londen uitgekl. n. Amst. FIILVERSUM 11/7 v. Rott. te Providence. JANTJE, mb., 13/7 te Londen uitgekl. n. Nijmegen. JANTJE, Mculman, 13/7 v. Antw. te Londen JOFIANNA, mb., 13/7 te Londen uitgekl. n. Struer. KEILEHAVEN 13/7 v. Norfolk n. Liver pool. MARGRIETHA, mb., 10/7 v. Bridport n. Grangemouth. NEERLANDIA, mb., 11/7 v. Mo te Rye. NOORDKAAP, mb., 13/7 te Londen uitgekk n. Antwerpen. PENDRECHT 13/7 v. Kovorossisk te San tander, SASSEMHEIM 13/7 v. Norfolk n. St. Jolm (NF). SCHOUWEN 13/7-Gibraltar gep., Milazso n. Rott. THUBAN 14/7 Cape Race gep., Montreal n. Antwerpen. THEANQ 13/7 v. Rott- te Dublin. TYNE 13/7 v. Manchester n. Rott. 11j ZWIJNDRECFIT 12/7 te Cuxhaven v Rott. n. Wibörg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND, GROTIUS (thuisr.) 13/7 v. Algiers. KARIMATA (uitr.) 14/7 v. Suez. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 13/7 v. Algiers. PRINSES JULIANA 14/7 v. Batavia a Amst. RADJA 14/7 v. Amst. te Batavia. KON. NED. S.TB. MIJ. KON. W.-I. MAILD. ALPHA 14/7 v. Amst, te Haihburg. AMSTERDAM 12/7 v. Cristobal n. Cu- cao. AMERSFOORT (uitr.) pass. 13/7 St. Mi- chads* ARES (uitr.) 10/7 te Colon. - BREDA, 14/7 v. Amsterdam te Rott. CERES 13/7 v. Volo te Piraeus. DEUCALION, v. Rott. n. Alexandria, passu 13/7 Dungeness. HEBE 13/7 v. Patras te Venetië. HERMES 13/7 v. Algiers n. Amst. MINERVA 13/7 v. Piraeus n. Salonica. NERO 13/7 v. Amsterdam te Danzig. NEPTUNUS, Tunis n. Amst., pass. 14/7 Gibr. POSEIDON 13/7 v. W.-Indië te Nèw York. STRABO, v. L, Pallice n. Amst., pass. 13/7 Lydd. STELLA 13/7 v. Constanza n. Constanti- nopel. KON. HOLL. LLOYD. GAASTERLAND 12/7 v. B. Aires te Val paraiso. GELRIA (thuisr.) 13/7 van Lissabon. MAASLAND (thuisreis) 12/7 te Las Palmas ORAN1A (Uitr.)- pass. 13/7 Fernando No- ronha. WAALWIJK 14/7 v. Bremen te Hamburg. ZEELANDIA (thuisr.) 13/7 v. Rio Janeiro. HOLLAND-AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN 14/7 v. Kaapstad l.v. Amst. te Rott. HALCYON LIJN. EMMAPARK v. Antw. naar Saloniki, 10/7 te Piraeus. STAD ZAANDAM 11/7 v. Genua n. Tunis. STAD AMSTERDAM 9/7 van Hamburg te Rosario. VALKENBURG 13/7 v. Vlaardingen te Malta. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BLIJDENDIJK 12/7 v. Boston tc Phüadel- phia. EEMDIJK 13/7 v. Rott. te Los Angelos. KINDERDIJK Rott. n.d. Pacifickust, 12/7 te Cristobal. NIEUW-AMSTERDAM 14/7 v. R'dam n. New York, was 6 u. 50 min. v.m. in zee. VOLENDAM, Rott. n. New York, pass. 14/ 7 v.m. 10 u. Cape Race. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. REGGESTROOM 13/7 v. Hamburg naar ArnsterdanT. HOLLAND AUSTRALIE-LIJN. AAGTEKERK (uitr.) 13/7 te Antwerpen, HOLLAND OOST-AZIE LIJN. ALDEBARAN (thuisr.) 12/7 v. Singapore, JAVA NEW YORK-LIJN. SOEMBA, v. Batavia naar New York, 13/7 v. Belawan. JAVA BENGALEN LIJN. KERTOSONO 13/7 v. Java te Calcutta. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DELFLAND 13/7 v. Rott. n. Z.-Amerika. GORONTALO (uitr.) pass. 13/7 Bevezier. TABANAN (uitr.) 14/7 v. Sabang. TERNATE (uitr.) 13/7 v. Djeddah. ROTT.r-ZUID-AMERIKA LIJN. ALWAKI 14/7 v. Hamburg n. Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. LAERTES 14/7 v. Batavia te Amsterdam, EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS 13/7 v. Genua n. Tunis BERLIJN, 14 Juli. De Landesbank te München heeft uit haar middelen 6 mil lioen Mark ter beschikking, gesteld van. de werkloozen. ROME, 14 Juli. Talrijke communisti sche prcpaganda-documenten zijn ontdekt in het huis van Innamcrati, secretarjs der communistische partij te Rooie. Itmamorati en twee collega's zijn ge arresteerd. PARIJS 14 Juli, ,1'Oeuvre'' meent te we ten, dat het verblijf vin Abd cl Krim op het eiland Reunion slechts voorbijgaande is en dat Abd el Krim naar een minder ver' wijderd gelegen Fransche bezitting overge bracht zal worden. PURMEREND, Dinsdag 13 Juli 1026. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerënd en Omstreken", Aardappelen 0.941.43 per zak van 25 K.G.; kl. Aardappelen 0.64 —1.02 per zak van 25 K, G,; Slaboonen 7.55—10.20 per zak van 15 K.G.; Tuin- boonen 0.34—0.38 per zak van 15 K.G.; Peulen 3.00—8.00 per zak van 50 K.G-; Doperwten 6.50—10.00 per 50 K.G.; Roo;de Aalbessen 0.210.51 per K.G.; Zwarte Bessen 0.58 per K.G.; Klapbessen 4.50—23.00 per 100 K.G.; Aardbeziën f 0.320.56 per K.G.; Bloemkool 3.30 19.80 per 100; Postelijn 0.30—0.70 per K.G.; Sal 0.30—2.70 per 100 krop; Rabar ber 10.90 per 100 bos; Wortelen 5.20— 13.60 per 100 bos; Blauwschok 2.67 per 15 K.'G.; Blauwe Eigenheimers 1.15 1.21 per 25 K.G. ALPHEN, 14 Juli 1926. N. V. Tuinbouw veiling „Alphen aan den Rijn.". Tuin- boonen 24; Peulen 512; Doperwten f 11—17; Heerenboonen 4455; Snij- boon»n 60—61; Postelein f 511; alles per 100 K.G.; Rabarber 1840; Peen 12 13 Andijvie 1,702.80, alles per 100 bosc; Kropsla I 1.101,60; Komkommers I 9—12; id. II 5; Bloemkool I 1017; id. II 3—7, alles per 100 stuks; Aard beien 2628; Zwarte» bessen 38, Der 100 pond. IJMUIDEN, 14 Juli. Heden waren aan de. markt de vangsten van 15 stoomtreilers. De prijzen waren ais volgt tarbot 1.30 0.90, tongen 3—1.20 per kg griet f 50—. 21, gr. schol 6027, md. schol 39 30, zetschol 3817, kl. schol 17—11 10— 2.90, scharren 106.50 p. 50 kg roggen li8 per hoop vleet/2.051*15 per stuk; pieterman en poon 71, gr. schelcvisch 2925, md. schelvisch/ 20—13, k.md. schelvisch 116, kl. schelvisch 73.30, kabeljauw 5137, gr. gullen 14.507.50, kl. gullen 4.40—1.90, wijting 5.50—2.40 per 50 kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2