WiSBRÜN LIFFMANN üsversehnidi lisje -Ziekenfondsleden JAPONNEN Zomemitverkoop i Groote Centrale Tandheelkundige Kliniek Voor warme dagen! 2.90 4.90 - 7 90 PEIGNOIRS 2 90 4 90 - 7.90 WOLLEN DEKENS Verbrande Huid MAANDAG 19 JULI Advertentiën GEMENGD NIEUWS. Bij het zwemmen verdronken. De beroovïng van een beschonkene. De lage valuta trekt. Apen vier maal sterker dan menschen. Door zijn valscherm gered. De liefde is vindingrijk. Een vergetenschool juffrouw. De kunst van eieren eten. Het ledigen van een offerbus. Het tragisch vliegtuig-ongeval met de H. N. A. C. C. Het noodlottig tram-ongeluk. Wat Rotteerdam ontvangt: LAATSTE NIEUWS. Een griezelige vondst. Niet fair. De dranksmokkelarij in de V. S. MARKTNIEUWS. BEGINT ONZE ADVERTENTIËN. DEKENS STOOMEN welke zich van Kunst tanden of Gebitten KLINIEK VOOR TANDHEELKUNDE GED. OUDE GRACHT 84. Arts J. LUINïNG afwezig. Dr. J. TH. PETERS te consul teeren Openluchtspelen Castricum. DE PASTOOR VAN NEUVILETTE LUXE AUTO A. P. DE GRAAFF Kenaupark 26, Telefoon 12644 Spreekuren: van 9 tot 11 en 1 tot 2, Dinsdag- en Vrijdagavond van 6.30 tot 8.30. Zaterdagsmid dags geen spreekuur. OCCASIONS. FIRMA BOUVY Voortzetting van onzen waarbij o.a. moderne 7 85 9 75 in mousseline en crêpe WILLEM VAN LIEMT Anegang hoek Warmoesstr. SCHOOL-en KINDER- WERKTUINEN Heden is afgekondigd Vraag en Aanbod NETTE MEISJES NET DAGMEISJE Buitenmeisje, R.-K. R.-K. MEISJE PERSVOUWSTER TWEEDE MEISJE OOK WIJ A. P. DE GRAAFF R.-K. Buitenmeisje Aankomend Meisje Winkeljuffrouwen TE HUUR HUWELIJK. NETTE JONGEN LOOPJONGEN TfËNNISTRAINER TER OVERNAME Dousi's Zakenbeurs f 10.000 eerste Hyp. gevraagd VERLOREN Nieuwe hitte kar HOEING'S CHEMISCHE WASSCHERIJ NOODWONINGEN. TE KOOP DE R00MSCHE BOERIN Uitgave van de N.V. DRUKKERIJ „DE SPAARNESTAD". Haarlem Dinsdagavond is in de Vecht nabij Zwolle tijdens het zwemmen verdronken H. de Haan, 56 jaar oud, gepensionneerd militair en oud portier aan de bioscoop. Het ongeval werd kekend, doordat men gezien had, dat hij zich jitklsedde. Geruimeh tijd later vond een vis- icher zijn kleeren. De marechaussee vond in de kleeren een bedrag van 1600. Het lijk is nog niet gevonden. De man was ongehuwd. De daders volvoeren hun plan tijdens een autotocht. Voor de rechtbank te Arnhem stonden Dinsdag terecht een artiest H. E., die onder den naam van „Max" optreedt, en de han delsreiziger Th. P., verdacht van diefstal van een portefeuille met 500, Tijdens een gezellig autotochtje zouden zij den hoofdgetuige W. v. V., die in beschonken toestand verkeerde, zijn portefeuille met f 500 afhandig gemaakt hebben. Behalve de hoofdgetuige'W. v. V., werden n deze zaak gehoord de chauffeur P. C. V. .lit Arnhem. Deze is op last van zijn patroon laar het café Langeveld in de Nieuwstad ge gaan en kreeg daar een onguur vrachtje, in Jen vorm van drie min of meer beschonken neeren, naar Barpeveld te transporteeren.' Get. W. v. V., vóór wien de auto eigenlijk' bestemd was, daar hij naar Barneveld terug moest en te dronken was om met den trein te gaan, betaalde de reis vooruit. Onderweg stapte het gezelschap even uit. Even voor Lunteren waar weer gestopt werd; merkte de chauffeur pas, dat get. V. met meer in den wagen was. De beide an dere passagiers vertelden hem, dat deze zcoeven uitgestapt was. Zij vonden het r,u ook niet meer n.oodig om na„r Barneveld door te rijden en verzochten den chauffeur om langs een anderen weg naar Arnhem terug te rijden. Als getuige werd gehoord vrouw P. P. C. Zij verklaarde voor de Rechtbank, dat E., met P. thuiskomende, heeft gezegd, dat hij vee! geld in handen had, dat hij van iemand uit Barneveld had gestolen. Voorts heeft zij banknapier in handen van den vérd. P. gc- rien. Deze is in den bewusten nacht voor dag 3n dauw uit haar huis vertrokken. De Officier van Justitie, mr. Lasonder, was zan oordeel, dat het hier een geval van dief stal onder zeer verzwarende omstandigheden aetrof. Mede op grond van het ongunstig verleden van beiden verd. E. is reeds 15 maal, verd. Rouvier Kreeg oen zegen van aen adjudant en trouwde. Het ministerie van Oorlog kreeg échter, na het huwelijk de lucht van de vervalschin- gen. Er werd een onderzoek ingesteld, dat tot de arrestatie leidde van den jonggehuw de, die trouwens meer op zijn kerfstok bleek te hebben. Zoo overwon de liefde wèl een adjudant, maar niet het ministerie. Naar de Msbde. verneemt, is de trek van vacantiereizigers naar België zóó groot, dat alleen te Rotterdam aan de buree'.en van den Burgerlijken Stand per dag ongeveer 250 bewijzen van Nederlanderschap moeten worden afgegeven. Zoo trekt all Holland naar de landen met lagen wisselkoers en ondervindt het eigen hotelbedrijf er de schade van. Maar.... de gelegenheid om voor weini'S geld veel vacantiegenot te smaken is te gunstig, om zc niet met beide handen aan te grijpen. Get. 3. v., opperman te Nijmegen was in de kerk aan 't werk en had gezien, dat ver dachte de diefstal pleegde. Hij was hem ge volgd en had hem aan een agent van politie aangewezen. De Officier van Justitie achtte het bewijs geleverd en vond het feit ernstig en ook was bckl. ervan verdacht een dergeleijk teit in Arnhem te hebben gepleegd. Spr. eischte acht maanden gevangenis straf. De verdediger, Mr. Plock pleitte clemen tie. Uitspraak over 14 dagen. Een Amerikaansch geleerde, de heer John Bauman, heeft in de diergaarde te Balte- more proeven genomen, waaruit blijkt, dat chimpansees en orang-oetangs viermaal sterker zijn dan menschen. Een wijfje-chimpansee- toonde, terwijl ze aan een touw trok, dat aan een dynamo meter was bevestigd, 630 K.G. kracht te be zitten. Een andere aap wist den wijzrr tot 423 K.G. te brengen door met één hand aan 't touw te trekken. Mannen van gemid delde kracht konden 't met één hand niet verder brengen dan tot 105 K.G., met twee Handen tot 245 K.G. Door vergelijkende studie is prof. Bau man tot de slotsom gekomen, dat de kracht van den mensch, vergeleken met zijn ge wicht, grooter is dan die van insecten (ook van mieren). Krachtiger dan de menschen zijn de vleeschetende dieren, de apen ende mol. groote eischte het O, M in vereeniging voor 9 maal veroordeeld iaarem wegens diefst; cricr der verdachten een gevangenisstraf van 1 jaar. Uitspraak over 14 dagen. v-apt. Scholcfield, een der vliegers van ac r .c, che ickersfabrick, bevloog de vorige vyeck een Fransche Dewoitine jager, waarvan Vlickers de bouwrechten heeft, toen het toestel in een vrill raakte. Schole- fielp was niet bij machte de machine weer in de normale ligging te krijgen, waarop hij, op geringe hoogte, met zijn Irving-parachute over boord sprong. Ofschoon hij over de 100 K.G. weegt, kwam de Vickervvlieger aehouden neer op geringen afstand van de plek, waar zijn machina te pletter was ge slagen, Capt. Scjjoleficld, die zich, vanwege den last, aanvankelijk tegen het meenemen van een valscherm had verklaard, is thans de tw.ecde Britsche vlieger in veertien, da gen üjds, die nen de. parachute zijn. leven dankt, In Amerika ontsnapten dé laatste „rie weken, op gelijke wijze, vier vliegers san een zekeren dood. Een onvermurwbaar ministerie. Fenige weken geleden trad ten stadhuize cn in de kathedraal van de Fransche stad Auch de knappe 22-jarige luitenant Etienne- Louis-Frédéric Röuvier van het 34ste regi ment der luchtvaart in het huwelijk met de dochter van een algemeen-geachten oud- adjudant-ondcrofficier. Rouvier had z'n meisje te Toulouse leer en kennen, waar zij beiden voor scheikundig ingenieur studeerden. De oud-adjudant wei gerde echter zijn toestemming tot het hu welijk, zoolang de jongeman geen betrek king had. ,,Als je nu maar officier was, schreef het meisje eens aan haar verloofde, dan zouden we wei kunnen trouwen." Rouvier besloot na dien brief, gezwind jfficier te worden. Hij liet een stapel offi- ïiëele^ papieren namaken, waaruit zijn öffi- :iér-zi;n blijken moest, kocht zich een sjieke uniform,^ en begaf zich, daarin gehuld, naar de familie van zijn meisje. Een huwelijksp^r- nissie met de vervalschte handteekenlng van generaal Gouraud had hij niet vergeten* Dezer dagen werd te Groningen op een avond dc aandacht van eenige omwonen den der Kweekschool voor Meisjes aan den Turfsingel getrokken door het hulpgeroep, dat zich van de binnenplaats dier school af, deed hooren. 't Geval liet begrijpelijk di rect denken aan de diverse verhalen van „vergeten schoolkindertjes", 't Was nu ech ter, vertelt „O. N." de schooljuffrouw, die vergeten werd. Na het weggaan der leerlin gen had de „juf" nog eenige bezigheden. Intusschen was de concierge de school gaan sluiten, wat niet door haar bemerkt werd. Toen ook zij huiswaarts wilde keeren, kwam ze tot de onaangename ontdekking dat alles reeds afgesloten was. De concierge, die gewaarschuwd zou worden, bleek niet thuis te zijn, zoodat er voor de schooljuf frouw niet anders overbleef, dan door „ovcrklimming" waarbij de omwonenden haar dc behulpzame hand boden, de „bui tenwereld" te bereiken. Een Amerikaansch blad schijnt het eten van eieren van groot belang te achten en beweert, dat men aan de hand van het eten van eieren zelfs de volkeren kan Onderschei den. De Engelschman wenscht dat zijn eieren precies 3 minuten koken. Dan zet hij het ei in een eierdopje, tikt het boveneinde stuk, haalt met zijn vingers de schaal weg en eet het ei met een lepeltje. Ook de Franschman kookt het ei drie minuten; dan schilt hij het voorzichtig af, doel het in een glas, roert het met zout, peper en boter en stipt brood in het mengsel en n,eetnt op deze wijze het ei tot zich. De Spanjaard laat zijn ei nooit langer dan een minuut koken, slaat het dan stuk en laat den inhoud in een glas loopen waarna hij het opdrinkt. Den Ita liaan smaakt het ei het best, wanneer het in-koud water wordt gelegd en onmiddellijk weep daaruit genomen, zoodra het water be gint te,koken; hij breekt het open, laat het op een bord leegloopen en eet het ei met brood. De Duitscher neemt het ei liefst in vloeibaren toestand tot zich. Voor de Rechtbank te Arnhem stond terecht de 50-jarige kóópman M. S., zonder vaste woonplaats, gedetineerd, wien ten laste was gelegd dat hij op 24 Juni té Nijme gen in de St. Dominicuskerk een offerbus van het R. K. Parochiaal Armbestuur had geledigd. Verdachte bekende het feit en gaf toe, reeds eerder dergelijke diefstallen, die met behulp van lijmstokjes geschiedden, te heb ben gedaan. Uit het verdere verhror bleek, dat verdachte al 14 maal was veroordeeld, waarbij ook voor diefstallen uit offerbussen. Get. H. S„ penningmeester vatfhet R. K. Parochiaal Armbestuur te Nijmegen, ver klaarde, dat de bus waarschijnlijk slechts wat centen bevatte. Een deskundig oordeel. Mist is steeds een onaangenaam verschijn sel bij de luchtvaart en tot de toestellen, welke er aan ten gronde zijn gegaan met als gevolg te betreuren menschenlevens, be hoort de zooveel besproken H-NACC van de F VII-klasse. Over het ongeval heeft het publiek zijn meeningen en een dezer welke we van verschillende kanten verna men is, dat het voorzichtiger ware ge weest boven den mist te blijven vliegen, vooral gezien het feit, dat reeds twee K.L. M.-toestellen vernield zijn, doordat ze on verwacht contact met de aarde kregen. Dé Tel. heeft zich gewend tot Ir. Stephan van de Fokkerfabrieken. wiens oordeel aangaande luchtvaarfaangelegenheden steeds veel waarde heeft. Deze zeide, dat het niet mogelijk is, dat een piloot in den mist voort durend blijft doorvliegen, o.a. omdat hij elk begrip van horizon kwijt raakt en niet meer in staat is zich te oriënteeren. En als de bestuurder voortdurend boven den mist bleef, zou er toch een moment moeten ko men, waarop hij genoodzaakt was te dalen. Hij kan, wanneer hij de mistbank beneden zich ziet, niet weten, of de mist tot op den grond hangt. Is dit het geval, dan bestaat zeer zeker de kans, dat hij ergens tegenop tornt. Nu zal men zeggen, dat de piloot zijn hoogte kan aflezen op den hoogtemeter. In zekeren zin is dat waar. De hoogtemeters zijn nauwkeurig, doch ze bezitten, zooals alle barometers een mechanische traagheid. Een constante hoogte wordt correct aange geven, doch heeft een daling plaats, dan komt de aanwijsnaald steeds wat achteraan. Het gevaar zou bestaan, wanneer de piloot zijn toestel bij mist zou drukken, dat, als de meter b. v. 30 aanwijst, de machine reeds contact met boomert, huizen ol den grond zou krijgen. Bij mist mag hij daarop niet afgaan; te meer niet omdat er natuur lijk hoogteverschillen op aarde bestaan. Vandaar dat de algemeene richtlijn van een vliegtuigbestuurder is, zooveel mogelijk onder de wolken te blijven. Men moet bedenken, dat het eigenaardige weer van den laatslen tijd een uitzondering vormt. Er schijnt ter plaatse van het onge val, waar het terrein hooger dan in Holland en lichtelijk golvend is, een zeer dichte en plotseling opgetreden mistbank gevormd te zijn, die den bestuurder heeft verrast. Niemand kan zeggen, wat toen zijn be doeling is geweest en hoe ten slotte het on geval geschiedde, maar de resultaten van het onderzoek, dat gaande is over de ter plaatse bestaand hebbende weersgesteldheid en de waarnemingen van hen, die het vlieg- tuig gehoord hebben, zullen wellicht nog eenig meerder inzicht kunnen brengen. Aangaande weersgesteldheid komen op de vlieghavens de gewone berichten bin nen, als: helder, mistig, bewolkt, storm, enz. Wanneer het weder zoo ongestadig is, als dit in de laatste paar weken het geval was en er overal storingen voorkomen van min of meer uitgebreid karakter en zeer plotseling en plaatselijk optredend (men denke aan de vele door het weer der laatste weken veroorzaakte rampen), dan kan men de behóefte gevoelen, om cfeti toestand op dc luchttrajecten nog nauwkeuriger en scherper geformuleerd te zien. Hiernaar wordt steeds gestreefd en de verbetering hierin gaat voortdurend verder. De geheele zaak draait om twee vragen: Moet men de regelmatigheid van het lucht verkeer verminderen of moet er een nog betere meteorologische inlichtingendienst komen? Dit laatste beteekent vèrgrooting van de stations en brengt natuurlijk kosten mee. Doch het zal de regelmatigheid en de veiligheid ten goede komen. Hoe staat het met de radio aan boord der vliegtuigen? De H-NACC had dat niet en in de Belgische pers werd er op gewezen, dat het ongeluk niet gebeurd zou zijn, indien de Fokker van een radiotoestel voorzien was geweest, Ir. Stephan antwoordde hierop: Nog vele an de toestellen in Europa hebben het niet. De groote toestellen zijn er mee uitgSbust. Men is op dit gebied nog niet geheel over het experimenteer-stadium heen en gaat ge leidelijk verder met het uitrusten, ook de grootere toestellen van de K. L. M., de F VII-a's, zijn er mede uitgerust. Zoo is het bij alle verkeersmaatschappijen ook in het buitenland. Het zou "echter uitermate vraag ge weekt zijn, of de A.C.C_ zijn redding aan zoo'n apparaat re danken zou kunnen heb ben gehad. Wanneer de piloot zeer laag moet vliegen zou hij zelfs er toe kunnen komen om zijn antenne in te trekken om niet door de uit hangende antenne ongelukken te maken. Daarenboven zou bij zulk een plotseling op tredende mistbank de radio ook geen uit komst bieden. De radiogoniometrie (driehoeksmeting) be rust op het waarnemen van twee pellsta- tions, nadat de piloot een oproep gedaan heeft. Hij zet dan op zijn kaart de richtlijnen die de stations hem opgeven, op welker snij punt hij zich ongeveer bevindt. Het is een systeem van plaatsbepaling, dat echter meer waarde zou hebhen, indien er meer stations waren en dat in dit geval gerust buiten be schouwing kan blijven. Wat -de A.C.C. betreft, dit was een uitste kend toestel; het heeft dit trouwens bewe zen op de Holland-Indiëvlucht. Een officieel rapport. Door den waarn. chef van het vervoer der Limb. Tramwegtnaatschappij, den heer H. v. d. Leeuw, werd een rapport gemaakt betreffende het tramongeluk op de lijn Gul penVaals op Donderdag j.l. Det L. D. ontleent er het volgende aan: Op het emplacement te Lemiers, vanwaar de vier wagens haar vaart begonnen, wefd geconstateerd, dat het sluitblok in de rich ting Gulpen open lag en de wissel in dezelf de richting op het kromme spoor was om- g'tdegd. Daarna werd verder gereden en werden op de plaats der ramp de gebeurtenissen geconstateerd, welke hadden plaats gehad. Uit de verklaringen van den machinist v. d. Berg van den goederentrein en den rem mer Hendrikx blijkt, dat twee losgeraakte wagens van den goederentrein op het kop- spoor geduwd werden. Zij kwamen tegen twee wagens met lijnkoeken aan, die gelost werden. Conducteur Verlinden moet het sluitblok geopend hebben, en daarna heeft hij den wissel omgelegd, waardoor de wagens op da hoofdlijn konden komen. Den machinist riep hij toe, met de machine over de hoofdlijn in de richting Gulpen te rijden. Na daartoe den weg te hebben vrijgemaakt, heeft dc machi nist hieraan voldaan. Zoo hard hij kon zette hij terug met de bedoeling, om de wegrol lende wagens nog in te halen. Conducteur Verlinden stond op den laat- sten der 4 wagens piet de koppeling in de hand om deze aan den achtersten wagen van den trein te koppelen. De wagens rol den echter zoo snel naar beneden, dat de machinist ze niet meer kon inhalen. Ze rol den verder met het bekende gevolg. Op 19 Juni j.L waren de conducteurs bij eeif rondschrijven nog eens extra attent ge maakt'op het gevaar van hellende emplace menten, Het rapport komt tot de conclusie, dat de oorzaak van het treurig ongeval ligt bij oen -verongelukten conducteur Verlinden, di zonder' eenige reden en zonder eenigen vei ligheidsmaatregel te treffen, het sluitblok ogende en den wissel op de hoofdlijn om legde. Uit het vergelijkende overzicht van de verschillende bronnen van inkomsten der gemeente Rotterdam, pVer het eerste half jaar 1926, blijkt, dat ér een stijging op veler lei gebied is waar te nemen. Zoo bedroegen de havengelden voor zee vaartuigen 2.304.392 (vor. jaar 2.055.965) Daar de raming over het jaar 1926 had, be dragen 4.107.000, kan thans verwacht wor den, dat deze raming verre zal worden over schreden. Met de havengelden voor de bin nenvaartuigen is dit in nog grootere mate et geval. Dat bedroeg voor het eerste half- aar 1926 628.267 (vorig jaar 546.431) terwijl dc raming voor het jaar 1926 948.000 bedraagt. De belasting op de bonden bracht op 107.437 (vorig jaar 83.894); de straatbe lasting 928.918 (vorig jaar 740.212); het brug- en sluisgeld 87.673 (v. jaar 79.469). koopen. Op de orders wordt evenwel met kleine letters „Schw. frs." geschreven. Dit staat tiisschen andere woorden verborgen. De orders worden geschreven in een nog al klein krabbelschrift, in duplo gemaakt en vervolgens door de bestellers geteekend. De factuur, die eenige dagen na aflevering der goederen wordt ontvangen, vermeldt metduidelijke leters „Schw. frs." of „francs suisses". De prijs wordt daardoor ongeveer acht maal die, welken de koopers meenden verschuldigd te zijn. Ook op de prijslijsten en prijscouranten staat ergens in een hoek je gestempeld, dat de prijzen berekend zijn ir. Zwitsersche francs. Daar de goederen be steld en ontvangen zijn is er strafrechtelijk niet veel tegen te doen. De politie is op 't spoor van deze practijken gekomen door de aangifte van een Rolerdamsche firma, die op bovengenoemde wijze voor eenige hon derden guldens is benadeeld. 4 a Gisteravond omstreeks 5 uur, vond de werkman S., te Venlo, bij een wandeling in een der bosschen nabij het Trappistenkloos ter, een lijk liggen. Reeds Maandagmiddag had hij dit zien liggen, doch hij dacht toen, dat de man dronken was, en vervolgde zijn weg. Toen hij hem heden nog zag liggen, geheel bewegenloos, stelde hij de politie er mee in kennis. Len nader onderzoek wordt ingesteld naar de identiteit van den onbe kende. Tevens wordt onderzocht of mis daad of ziekte de oorzaak is. Er bevinden zich- in ons land een paar reizigers van een metaalwarenfabriek, wel ke in Frankrijk, dicht bij de Zwitsersche grens is gelegen. Deze twee reizigers ver kochten metaalwaren, machineonderdeelen en werktuigen voor lagen prijs, de koopers in de waan latende voor Fransche francs te Te Londen is een Amerikaansche delegatie aangekomen ter bespreking van de denk beelden, door de Britsche regeering neerge legd in haar memorandum van 27 Maart 1.1. aan het dept. van buiten!, zaken nopens door dc Britsche autoriteiten te nemen maatregelen ter ondersteuning van de regee ring der.Ver. Staten bij het verhinderen van dranksmokkelarij uit zee. De delegatie bestaat uit: Andrews, onder secretaris van de schatkist; Vallance, assis- te-solicitOr van het dept. van buitenl. za ken; schout-bij-nacht Billard, commandant van de kustwacht en Arthur Henderson, speciaal assistent van den attorney-general. Zij vergadert heden in het dept. van buitenl. zaken met vertegenwoordigers van de Board of Trade, de admiraliteit, het dept. van kolo niën, de douanen en het dept. van buitenl. zaken, In verband met deze bespreking doet m?n opmerken, dat er geen sprake is van het amendeeren der bestaande internationale overeenkomsten nopens de dranksmokke larij. Het eenige doel der conferentie is na te gaan, wat door de Britsche autoriteiten met behulp van bestuursmaatregelen kan wor den verricht om de smokkelarij te bemoei lijken. i O.a. is het denkbeeld opgeworpen, dat aan bepaalde Amerikaansche belastingsche pen vergunning zal worden verleend om on der bepaalde omstandigheden de Britsche territoriale wateren bij de Bahaina-eilanden binnen te varen. Voorts is dc mogelijkheid geopperd om stappen te doen, ten einde het brengen on der de Britsclje vlag van schepen, bestemd voor den smokkelhandel, te bemoeilijken. Een ander Britsch voorstel betreft de mo gelijkheid om het moeilijker te maken val- sche verklaringen af te leggen ten aanzien van de definitieve bestemming der ladingen drank. f Al deze denkbeelden waren neergelegd in het Engclsche rtiomorandum van 27 Maart, waarin den Ver. Staten werd voorgesteld vertegenwoordigers naar Londen te zendeh ten einde van de Britsche autoriteiten in bisonderheden te vernemen wat zij kunnen doen en na te gaan, in hoeverre de Ameri kaansche autoriteiten met haar kunnen sa menwerken door het verstrekken van inlich tingen en op andere wijze. door de Zon Smetten en Stukloopen van de Huid. Gebruik PUROL. Doos 30, Tube 80 ct BEVERWIJK, 14 Juli. Coöp. Huindcrs- vereeniging „Kennemerland". Prijsnotee- ring van 41 Juli. Aardbeien per K.G. 3595; Bessen per K.G. 30; Kruisbessen 15 25; Frambozen 5C75 per K.G.; Sla 30 1.per kist; Postelein 720 per kist; An dijvie 2550 per kist; Asperge D- W. 60 70 per bos; id. D. B. 3040 per bos; id. W. 1323 per bos; Selderie 26 per bos; Rabarber 814 per bos; Bloemkool 618 per 100; Komkommers 39; Tuin- boonen 3—5 per K. G.; Doppers 1826 per K.G.; Bruine Capusijners 2025; Rasper» 2430; Groentjes 1220, alles per K.G. Eierreiliag. Aangevoerd werden 320.000 eendeneieren voor 4.15 a 4.35 en 5000 kipeieren voor 5.60. HOOGKARSPEL. 14 Juli. Vereeniging „De Eendracht"'. Aardappelen: Schotsche 1.38 —1.55; Kok, Due, Ninitvfold 0.60—0.80; kleine aardappelen f 1.301.35. AMSTERDAM. 14 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 292 vette kalveren, le kw. 7080 ct., 2e kw. 6068 ct., 3e kw. 5058 ct., per Kg. levend ge wicht; een enkel kalf boven noteering; 99 nuchtere kalveren f 813; 480 varkens, Holl. le kw. vleeschvarkens 9091 ct., Over zeesche en GelSersche le kw. 90-91 ct., vette varkens 8488 ct. per Kg. slachtge- wicht. AMSTERDAM, 14 Juli. Aardappelen. (Bericht v/d. mak. Jac. Kncop) IJpolder Eigenheimers f 3.50—4.20, id. blauwe Eigen heimers f 3.504.20, Westl. muizen f 3.50 4,20, id. kleine muizen f 3.50, id. kl. ron de f 2.80. Andijker blauwen f 3.504.20, id. muizen f4.20, id. kl. muizen f2.803.50, Langedijker muizen f 4.90, alles per HL ELST (Bet.) 13 Juli. (Fruitveiling V.V.O. B.) Aardbeien le soort 2540, 2e soort 14 20, roode bessen 1631, zwarte bessen 75 80, kruisbessen 818, morellen 3341, Meikersen 3346, Volgers 3550, rood 722, zwarfe kersen 33—37, wijnkersen 4654, frambozen 29—57, Rouanen 24 40, Janbaas peren 1115 ct. per Kg. GELDERMALSEN, 13 Juli. Fruit. Ter veiltngsvereeniging „Geldermalsen en Om streken," besteedde men heden voor Mei kersen 4446 ct., rood 1720 ct., volgers extra 64 ct., dito rijp 4652, ct., id. iood 1718 ct., zwarte kersen (groote) 4547 ct. rood van zwart 2023 ct., kleine zwarte 3537 Ct., id. rood 20 ct., roode bessen 20 21 ct., kruisbessen 10 J J16 J i ct., aard appelen 67 ct., Janbazen 9%12% ct., id. 2e 4445% ct., permagneperen 1012 11ct., aardbeien 3540 ct. alles per Kg. perziken. 6% ct. per stuk, jellow transparant 41 ct. per Kg. GELDERMALSEN, 14 Juli. Fruit. Ter veilingsvereeniging „Geldermalsen en Om- streken"besteedde nu heden voor meikersen 4143 ctvolgers extra 6372 ct dito rijp 4953 ct dito rood 14%16% ct 1 groote zwarte kersen 3845 ct kleine zwarte ker sen 3233 ctdito rood 18%20 ctroode bessen 2628 ctkruisbessen 10%15% ctjanbazen le srt. 6%9% ct 2e srt. 3 4% ct permagne peren 7%—8%. ct., alles per kilogram jellow transparant 4 ct. per stuk. Zomer-Uitverkoop v IN ALLE AFDEELINGÉN De groote dag (Speldjesdag) vee „Herwonnen Levenskracht" wordt ZONDAG 18 JULI villen voorzien, kunnen zich volgens rwieven, door de Ziekenfondsen vast gesteld, laten behandelen. Waarnemers de Drs.: ANHOLT VAN EEKELEN TJEBBO FRANKEN, LE1H, LINDE NBERGH, MUI DER VAN SCHUYLENBURCH. ZIEKENHUIS, MAR1A-STICHTING HAARLEM is vanaf heden wederom (Eiken werkdag van 23 uur, behalve Woensdag en Zaterdag), Artistiek Leider: VINCENT BERGHEGGE. Opvoering van: van ZATERDAG 17 JULI, dagelijks behalve Vrijdags. Aanvang 2.30 uur, einde 5 uur. Prijzen: le rang 2.—, 2e rang 1.25, 3e rang 0.75, vermeerderd met auteursrechten. Ingang Zeeweg. Ingang Zeeweg. Geregelde autobusverbinding met station, enz. TE HUUR, 15 Ct. PER KILOMETER. KONINGINNEWEG 48. GARAGE; KGOR5TRAAT 1. Telefoon 10768. DIXI, Conduite, 4/5 pers» SPYKER Landaulette, 6 pers. Beide wagens prima in orde, alsook in lak en banden, zeer voordeelig ter overname. AUTO CENTRALE Fiat Automobielen. BINNENWEG 79 HEEMSTEDE. Telefoon 2S058. in toile de soie, shantung, mousseline, enz. in prima mousseline, ook in dk. dessins en groote maten: NIEUWSTE MODELLEN in dezen Uitverkoop zijn ook opgenomen verschillende, nóg onlangs, nagekomen zendingen. ZATERDAG 17 JULI 3 UUR namiddag, prijsuitdeeling aan de leer lingen, gepaard met eenige feestelijkheid. ALGEMEENE UITNOODIGING tot bezoek en bezichtiging van den Kinderwprkfuin aan de Marnixstraat, naast den Stadskweektuin. HET BESTUUR. de VERORDENING krachtens artikel 35, 2e lid, der DRANKWET, regelende de nadere eïschen, waaraan VER LOFSLOK A'LITEITEN in de gemeente HAARLEM moeten voldoen, welke verordening in werking treedt op 16 Juli 1926. Haarlem, 15 Juli 1926. 4 regels p. plaatsing f O 60 Elke regel meer f 0.15 B!J VOORUITBETALING N.V. Stoom Wasch- en Strijkinrich- ting, v.h. J. PEEPERKORN Zoon, vraagt Zich aan te melden; BLEEKERS- VAARTWEG 39, Heemstede. Mevrouw PROOT, Wilsonsplein 19, vraagt tegen half Augustus, een Leeftijd ongeveer 15 jaar. Er biedt zich aan een 22 jaar, met hujselijk verkeer. Brieven onder No. 4999 Bur. van dit blad. Gevraagd, liefst terstond een net niet beneden de 25 jaar. Genegen om r.clfstandig een eenvoudig pension te beheeren. Brieven ortdér No. 50ÖÖ Bur, van dit blad. N.V. Stoom Wasch- en Strijkinrich- ting, v.h. J. PEEPERKORN Zoon, vraagt een Zich aan te melden: BLEEKERS VAARTWEG 39, Heemstede. Gevraagd net R.-K. voor den dag. Niet beneden 18 jaar, v.g.g.v. F. SEIGNETTE, Vondellaan 33, Beverwijk. LEVEREN U ELK GEWENSCHT MERK RIJWIEL OP TERMIJN BETALING. KONINGINNEWEG 48. HAARLEM. Gevraagd met Augustus of eerder een net leeftijd 16-18 jaar, v.g.g.v., dóór N. KUENEN, Houtvaart 18, Overveen. Delicatessenhandel A. J. KOL, Over veen, vraagt vo,or licht kantoorwerk een Loon 5.per week. P. DE GRUYTER Zn., vraagt eenige flinke, nette niet beneden 18 jaar. Persoonlijke aam melding Vrijdag 16 Juli, tusschcn 6 en 8 uur n.m., in winkel BARTELJORIS- STRAAT, Haarlem. Ruim bovenhuis a.d. Kleverparkweg, 50.per maand. Te bevr. Woningb. H. TH. FIBBE, Nassaustraat 1^ Alleenwonend persoon, 49 jaar, .zijn bezigh. buiten huis hehb. (landarbei der), zoekt kennismaking met een R.K. meisje, om een huwelijk aan te gaan. Geheimhouding verzekerd. Brieven on der No. 33868 Bur. van dit blad. Gevraagd een liefst niet beneden 15 jaar, bij L. J. FAASE, Kl. Houtstraat 73. Gevraagd een nette beneden 16 jaar. KRUISSTRAAT 20. biedt zich aan, ook voor beginnenden en kinderen. Brieven onder No. 5007 Bureau van dit blad. AANGEBODEN een Delicatessenzaak, levens verkoop Boter, Kaas, Eieren, enz. Pracht stand Schoten. Lage huur. Lief woonhuis. Adres: ANEGANG 38—40 - TEL. 14719. op hloembolfengrond, met groole over waarde. Brieven onder No. 5006 Bur. van dit blad. een datnestasch, inhoud: eeri goud rin getje en eenlg geld, tusschen de Naald Heemstede en Haarlem. Terug té l^e- zorgen bij den agent van dit blad t« Hiilegom, B. v. d. LANS. te koop, zeer geschikt voor melkhan del of iets dergelijks. BROUWER. STRAAT 53. worden in mooi VOL, WIT en ZACHT. De Directeur van Gemeentewerken Schoten, verzoekt, vrijblijvend, vóór cl op VRIJDAG 23 JULI a.s. schriftelijke prijsaanbieding voor 24in goeden slaat vfcrkeerende houten noodwoningen, staande op het Pretoriaplein te Scho ten. Inlichtingen worden verstrekt iede- ren werkdag des v.m. 11-12 uur op het Bureau, Schoterweg 92-94. 20 jonge hennen, van 214 tot 314 mnd HEERENWEG 121, Heemstede. VERSCHENEN en overêl verkrijgbaar: door drie belangstellenden, meteen voorwoord van Pater DAMASU5 PRIJS 35 CENT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3