RlgPNóTFA m A Levensverzekering Mij, I Gemeentelijk Lyceum. Middelbare school voor meisjes. Personalia. Het sproeien langs de wegen. Behar.de) uw bollen zorgvuldig. De Royaards-schouwburg te Amsterdam. Duinbrandjes. Haarlemsche Reddingsbrigade. Een mooie onderscheiding. Examens Nutskweekschool voor onderwijzeressen, Hazepaterslaan 34 Onbestelbare Stukken. Toepassing wet arisenijbereidkunst. HEEMSTEDE. Telegraphïsch Weerbericht LAATSTE NIEUWS. V/erkhervaUing in de Engehche mijnen. Generaal Gouraud te Londen. Vliegtuig neergestort. Overstroomingen in Yougo- Slavi'è; vele slachtoffers. Mussolini en de middenstand. Óe vlucht van Cobham. Botsingen tusschen Hindoes en M ohammedanen. 0 te NIJMEGEN. Verzekerd kapitaal ruimf 21.309.000, - Wiskundige ressrve 31 December 1925 2.590.923,79 Extra waarborgen280.000,— Voor katholieken, die een Levensverzekering willen sluiten is dit de meest aangewezen maatschappij. SPORT EN WEDSTRIJDEN. LAWNTENNIS. Onderlinge tenniswedstrijden op de banen van huize „Vijverboek'' te Heemstede. DUIVENSPORT. P. V. „'t Centrum" te Haarlem aangesloten bij den H. C. C. GYMNASTIEK. CRICKET. De Brusselsche komt niet, ZWEMMEN. VOETBAL KUNST EN KENNIS. Kunstmatige nevelverdrijving. Ons dagelijksch brood. RECHTSZAKEN. Valschheid in geschrifte Voor plaatsing in de 1ste klasse van liet Gemeentelijk Lyceum komen in aanmerking: Dina F. Ameling, H. A. v. Baasbank, H. Bannink, R. L. Beukenkamp, G. Bierrr.a, J. G. Bisenberger, P. Blad, Harmia G. A. Boon, A. Breebaart, E. Bunte, Bertha v. Buren, G. L. Crietée, J. Dankeiman, J. W. M. Dhont, Jeanne C. E. T, A. M. Doorman, H. Elte, F. "v. Eijkern, Leonora P. Fapée Schaef- fer, Hendrika J. Geyl, Johanna C. Geyl, Catharina Groenendijk, Groeneveld, W. J. de Haan, J. H. V/. Habermehl, Hennëtte Hamel, J. Hartog, H. Flekket, F. van den Heuvel Rijnders, J. N. van der Heyden, A. van 't Hofi, Olga Jongeneel, W. Jorrits- ma, Nellie H. Keyser, J. G. Klimbie, C. H. Koning, J. C. Koning, Korringa, C. E. Kroese, Bernhardina G. Krusemeyer, P. La- tenstein, A. J. Marcus, J. H. Maschha.upt, H. A. Meinsma, Anna H. Merkuur, Mar- garetha H, Molenaar, A. L. C. Moojen, C. Mulder, H. Muller, Maria J. E. Niesten, D. Ochtmann, J. Oosterveld, J. J. Ott de Vries, C, H. v, Oijer, F. J. A. Paesi, Gretba Rig- bers, Elisabeth M. v. Santé, Nelly Savrij, H. Schaap, P. Schaap, Louise A. Scheffer, R. J. Schor, C. Schweinsbergen, Francina Segaar, N. v. d. Sleen, S. M. Snouck Hur- gronje, J. Stapenséa, Petronella J. E. G. Tempelman, J. H. Torley Duwel, Jeanne C. Trappel, Claudie W. Uriot, J. M. Valk, J. Verheus, M. Visser, W. E. v. Vliet, Jcsina H. van de Water, B. v. Weerden, E. M. Woud, Louise Zaaijer, H. van der Zee, Toegelaten tot de 1ste klasse: H. J. A. Barmen 't Loo, J. Bosnak, J. E. M. Budie M. J. B, Drijver, J. van Eek, J. S. Elte, A, Fetzer, G. J, L, Haitsma Muiier, M. van Hemert, A. Hoeflaken, C. E. Holst, M. C. van Hooydonk. L. Jansen, B. J. de Kat, E. C. C. Kop, S. W. J. Koppelman, E over de Linden. Ch. van Looy, J, F. C. Machielse, L, H. Maks, L. A. M. Mensing, M. E. van der Meulen, M. J. G. Meyer, A. C. Miezerus, C. W. Miezerus, A. J. M. Müller, P. van Nievelt, A. Reus, G. W. Selle. H. v. Ser- vellen, E. H. van der Sluijs, B. A. Teschma- cher, A". E. Thierens, C. J. Timmermans, J. v. d Veen, A. J. J. v. d. Weg, M. Wories, A. M. Zaalberg, F. van dre Zeeuwe, H. Zwa nenburg; P. van der Zouwe, H. Zwanenburg; tot de 2de klasse: S. Addicks; tot de 3de klasse: J. Hinloopen; tot de 4de klasse: C. Hinloopen. tot de 5de klasse: P. M. Wellensiek. Tot leeraar aan de R.-K. Handels-avond- school, Ged. Oude Gracht 120, hoofd de heer J, A. Luyten, is benoemd in plaats van den heer Warmerskerken, de heer J. Blom en tot leeraar aan het R. K. Vervolg onderwijs, hoofd de heer J. F. C. v. d. Sluys, is benoemd de heer N. C. Schouten in plaats van den heer Van Dooremaalen. Men heeft ons de vraag gesteld, waarom er zoo weinig gesproeid wordt in de stad. Deze vraag hebben wij voorgelegd aan den directeur van den dienst der gemeentereini- ging, die ons mededeeelde, dat de be sproeiing geschiedt op dezelfde wijze als verleden jaar en met dezelfde middelen, n.l, chloorcalcium. ZINGENDE JEUGD. Ieder kind in een kunstenaar, en iedere kunstenaar is een kind.... Hij heeft weten te bewaren den drang, om levende fanta sieën te vergestalten, en de verwondering over de schoone verschijnselen. De zakelijke burger is dien drang en die ver wondering kwijt, en is zoodoende uitermate volwassen en uitermate schoonheidsloos. Het kind is een bron van oorspronkelijke Kriek - zingt nog echt zijn levensverwonde- ring uit en schept levende plastiek met heel t lichaampje meegaand in ieder gevoelen. Wat moet er dan door een kunstenaar, oie zijn zuivere zielsstemming behield niet, gelijk velen, tot kunstvernuft en kunst zakelijkheid verzinkt een heerlijke kinderkunst geschapen kunnen worden! Philip Loots heeft dat gedaan, en toonde zich. vooral ook :n dit fijne genre een meester. Hij schiep zijn kinderliedjes niet voor den handel, maar voor zijn eigen kinderen in eigen huiselijk leven, 't Is alle maal echt en zooals Dora Loots' keurig geschoolde kinderkoor die liedjes uitvoert zingt en dramatiseert is 't heelemaal leven, gewoon kinderleven echter, door fijne^ verzorging en afstemming van ieder detail tot groote bevalligheid, geheven op w-aarachtig kunstpeil, In den Schouwburg Jansweg toonde ons gisteravond t rijzende gordijn een dertig kinderen, in hoefijzer, op kussens op den grond gezeten -echt en intiem, zonder pretentie. Een „klein koor" 'n kind of tien begon met vijf liedjes van Hendr. van Tussenbroek 't bewijs, dat de artistieke^ prestatie van Dora Loots zich niet tot 't oeuvre van haar vader beperkt, al dadelijk een besliste overwinning ■over alien twijfel. De zang was perfect, de dramatiseering keurig. Zonder iets af te willen dingen op de prestaties onzer koren voor volwassenen durven wij zeggen, dat wij, ook in zuiver artistieken zin, in 't afge- loopen seizoen weinig hoorden dat zoo ontroerde. 0, die echtheid! Wanneer keert die terug in de composities voor mannen- en gemengde koren? We hoorden en zagen daarna nog veel liedjes, ook van 't groote koor (leeningen van de Mariaschool, eerst in Januari be gonnen!) en de volle zaal was enthou siast. „Jantje wipt" en „Hoedje" moesten ■wel gebisseerd worden. En wij .voor ons hadden graag nog meer nummers bv. de treurmarsch op 't doode duifje meer malen gehoord. De zanglooze rythmische oefeningen voldeden gelijkelijk. Dit concert was voor eenigszinS intiemen kring maar wij hopen ernstig, dat in 't a. s. seizoen het koor van Dora Loots ook meer officieel het concertpubliek kome verheugen. Wie waarachtig de muziek mint zal er genieten ,en velen zullen er veel leeren. Onze begaafde altzangeres Hermine Poel Schclten gaf ter afw.sseling een groep „Liederen voor kinderen' (iets anders dan kinderliedjes!), volkomen in den stijl, en later nog vier liederen van Loots, waarin evenzeer haar gaven van stem en dictie onverzwakt bleken. Mevrouw Poel moge ons deze kortheid vergeven wij zijn aan de grens van onze ruimte, en willen toch nog besluiten met den wensch, dat 't voor treffelijke werk van Dora Loots in omvang en bekendheid moge bloeien! E. Men verzoekt ons om er eens de aanJacht op te vestigen, dat in den laatsten tijd veel vuldig klachten uit het buitenland worden vernomen over slechte resultaten bij den bloei der bollen, aldus schrijft het Weekblad voor Bloembollencultuur Het is van het grootste belang, dat hier te lande de behandeling der bollen na het rooien zoo zorgvuldig mogelijk geschiedt en in verband hiermede wijzen wij er op dat zooveel als maar eenigszins, mogelijk is, moet worden voorkomen, dat de bollen te lang in gepakt blijven staan, daar dit als gevolg kan hebben dat broei of schimmel ontstaat. Deze wenk, die in het belang van het be houd van den afzet in het buitenland, ter harte moet worden genomen, verzoekt men GOEDKOOPSTE E nt GROOTSTE SORTEERING ORANJESTRAAT* l'Ttl :1262B ons speciaal ter kennis te brengen van de ontvangers van bloembollen, met name de veilingvereenigingen. Als men in het buitenland het niet uitge sloten acht dat tengevolge van minder goede behandeling hier te lande, broei ontstaat en als gevolg daarvan slechte resultaten met ons product verkregen worden, daD is het de plicht van elkeen, die daarvoor in aanmer king komt, om mede te helpen dat de bollen in de beste conditie bij den afnemer aanko men. Het Amsterdamiche Raadsbesluit door Ged. Staten goedgekeurd. Ged. Staten van Noord-Holland hebben het raadsbesluit van Amsterdam, inzake goedkeuring van den bouw van een schouw burg aan het Kleine Gartman-plantsoen te Amsterdam voor zoover dit besluit aan hun goedkeuring was onderworpen, goedge keurd. Aan reclamanten, die Woensdag j.l. hun bezwaren voor Ged. Staten hebben uiteen gezet, is bericht verzonden, dat Ged. Staten in deze hunne bezwaren geen aanleiding hebben kunnen vinden om hun goedkeuring aan het besluit te onthouden. Gisteren zijn er weer een paar duin brandjes geweest. Om ongeveer 12 uur werd aan de politie kennis gegeven, dat er een duinbrandje was langs de spoorbaan voorbij den Watertoren. De brand was spcedig door burgers gebluscht. Ongeveer 60 M2 is er verbrand. Om 5 uur was er weer een duinbrand bij de spoorbaan. De politie ging er heen. maar de brand was al gebluscht door de heeren Bol en Koper. Ongeveer 100 M2. was daar verbrand. De Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen hield, onder leiding van den heer A. J, Meijerink, haar jaarlijksche al- gemeene vergadering in „Lion d'O.r''. In zijn openingswoord heette de voorzitter allen hartelijk welkom en deed het hem ge noegen, dat er, niettegenstaande het prach tige weer, zoovelen aanwezig zijn. Voorts drukt spr. zijn spijt uit, dat de penning meester, de heer Kingma, wegens ongesteld heid niet op de vergadering aanwezig kan zijn. Verder deelde de voorzitter mede, dai in het afgeloopen tijdvak zich heel weinig waterongevallen hebben voorgedaan. Vervolgens las de secretaresse, mevrouw MeijerinkRijk, het 13de, zeer uitgebreide en keurig afgewerkte jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat het ledental iets is achteruitgegaan. Een dankbaar applaus viel mevr. Meije rink ten deel. De ingekomen stukken bevatten een schrijven van mevrouw F. van Heumen Benit de 2de secretaresse, waarin zij mede deelde, dat zij wegens de drukke werkzaam heden, bedanken moet als bestuurslid. De Voorzitter brengt woorden van dank aan haar, voor het vele werk, dat zij voor de Brigade gedaan heeft en memoreerde hierbij, dat zij een van de grootste steunpilaren is geweest bij de oprichting van de Brigade, Bij monde van den voorzitter werd het versiag van den penningmeester voorgele zen. De ontvangsten bedroegen 1695.52 en de uitgaven 1843.6234, aldus een tekort van 148.10)4. De begrooting voor 1926/27 wordt geraamd op ontvangsten 910, uitgaven 1260, al dus een tekort van 350. Het aantal aanmoedigende leden is thans 209 Vervolgens bracht de heer H. de Wijs namens de kascommissie verslag uit en deelt mede, dat de boeken en bescheiden der Brigade keurig in orde zijn bevonden. Tot leden voor de kascommissie 1926/27 werden benoemd de heeren H. de Wijs, Zwang en Bos. In de vacature ontstaan door het bedan ken van mevr. Heumen Benit, werd gekozen de heer Van Leersum, die nu de functie van secretaris op zich zal nemen. Met bijna alge- meene stemmen werd de heer A. J. Meijerink tot voorzitter herkozen, zoodat het bestuur nu als volgt samengesteld is: A. J. Meijerink, voorzitter, v. Leersum secretaris, Th. Kingma penningmeester, mevr. MeijerinkRijk, mevr. Perry Meijer en de heeren D. N. Haase, J. Zwart, dr. M. Maurits en J, Kemper. De aftredende leden der technische com missie werden herkozen, zoodat deze com- VOORBARIGE ZORGEN. Het is nauwelijks een maand geleden, toen men algemeen kon hooren: „Alles is verloren. Vorst en rpgen hebben alles ver woest. Het graan is aangetast door de „roest". Het hooi verrot, voor het gemaaid kan worden." Inderdaad zag 't er toenmaals niet zoo rooskleurig uit. Het scheen, of de aarde ziek was. Het slechte weer bleef aanhouden. De weerkundigen gaven toe, dat zij er niets meer van begrepen. En bij sommige zwart- galligen kwam zelfs de gedachte op aan 't vergaan der wereld En nu! In de weiden zijn in lange rijen de hooi-oppers opgestapeld; de velden staan prachtig van vol, zwaar graangewas, 'n Paar dagen van zonneschijn hebben dezen plot- selingen ommekeer gebracht en de dreigen de nadeelen van een langdurig, koud voor jaar doen verdwijnen. En het ziet er naar uit, dat 1926 in de rij der goede jaren niet zoo'n slecht figuur zei maken, terwijl het, vergaan der wereld bij de enkele bezorgden voorloo pig is verschoven. Zoo is de mensch! Al te spoedig beducht voor -onheil, dat.... niet over hem komt, f^ij negeert de waarheid van het spreek woord, dat na regen dé zon doorbreekt. Het is, of hij met een zeker welbehagen zich overgeeft aan hersenschimmige fanta sieën, die nooit verwezenlijkt worden. Het eenige, wat hij behoort te doen, is te ho pen. Zijn eenige plicht: moed te toonen. De pessimisten hebben altijd ongelijk, zelfs wanneer ze gelijk hebben. Er zijn te vee! menschen, die eiken dag met vrees en angst opstaan voor wat de toekomst zal brengen, maar verzuimen de oogen ten hemel op te slaan en nalaten te gaan zien den oogst, die in 't meest trieste voorjaar in alle stilte wordt voorbereid en in den vollen zomer in last van vruchtbaar heid de velden siert. Een ramp, dio ons bedreigt, kan plaats vinden of niet plaats vinden. Vindt ze niet plaats, waarom ons dan be- vreest te maken; vindt ze wel plaats, dan is voorbarige vrees alleen in staat onze weerkracht te verminderen en daarom, hoe men 't ook beziet, overbodig en dwaas. missie samengesteld is uit de heeren: dr. W. C. Merens, A. J. Meijerink, Th. Pellenburg, Joh. M. Schmidt en G. J. P. Verschoor. Hierna reikte de voorzitter met een aardig speechje de prijzen uit van het zwemfeest van 29 Juni. In het bijzonder deed spr. het genoegen, dat hij den Stads-Editie-beker aan den veteraan N. J. Zwart uit mocht reiken; daar het zeer zeker een keurige prestatie voor hem is. Voorts zal aan het lid Alex van den Bergh een bijzonder getuigschrift met een foto worden toegezonden, als bewijs van sym pathie en als herinnering voor hetgeen hij voor de Brigade heeft gedaan (genoemd lid reist vandaag af naar Zuid-Afrika). Het ge tuigschrift werd door alle aanwezigen ge- teekend. Bij de bespreking der demonstratie op 31 Aug. a.s., deelde de voorzitter mede, dat toestemming is ontvangen van de burge meesters van Schoten en Spaarndam om in het Noorder Spaarnc een demonstratie te houden. Het water is reeds door dr. Konijnenburg goedgekeurd. Het voorloopig programma werd als volgt vastgesteld: 1. Gecostumeerde opmarsch; 2. 100 M. gekleed (zonder jas) snelzwem- men voor politiemannen. 3. 250 M. gekleed, voor dames, 4, 300 M. gekleed, voor heeren; 5. 100 M. geheel ge kleed voor politie. 6. Demonstratie 50 M. gekleed met 25 M. ongekleeden drenkeling; 7. 500 M. gekleed, voor dames; 8. 600 M. gekleed zwemmen voor heeren; 9, Polo-wed strijd door leden van de Haarl. Reddings- Brigade, Voor deze wedstrijden werden reeds prijzen toegezegd. Van de Schotensche winkeiiersvereeni- ging, was een verzoek binnengekomen, ora assistentie te verleenen bij den boottocht, waaraan 250 kinderen deelnemen. Door ver schillende leden werd toegezegd dat zij de zen tocht zullen meemaken. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. Aan den heer D. Zuithof, alhier, die sinds 25 jaar aan het R. K. kerkhof „St. Barbara" zijn beste krachten ais lid van het bestuur van dit kerkhof heeft gewijd, is door Z. H. den Paus het' eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" verleend, welke onderscheiding den heer Zuithof gistermiddag door den Hoogeerw, heer Deken L. A. A. M. Wester- woudt en den Zeereerw, heer pastoor H. J. J. Wentzel overhandigd werd. Het woord werd gevoerd door den Hoog eerw. Heer Deken Westerwoudt, die er op wees dat de dooden zelfs dikwijls vergeten worden door de levenden, ook door de chris tenen en in hartelijke woorden er aan her innerde, dat de heer Zuithof 25 jaar lang door het storten van gebeden en het verzor gen van het kerkhof de dooden indachtig is geweest. Bevorderd naar de 2de klasse: Jannie Bos, Annie Cramer, Rie Höck, Frieda Klerks, Maartje Krottje, Marie Lansdorp, Ali Nie- land, Bets Noordkamp, Francien Stoel, Hen- nie Stomphorst, Tine de Vries, Elizabeth Westra, Willy de Wilde, Marie Witteveen. Niet bevorderd 3. Bevorderd naar de derde klasse: Annie Barthel, Suze Beth, Jo Bitterlicht, Truus Asbeek Brusse, Pom Eterman, Tine Honig, Else Kluge, Martina Kuiper, Anneke van der Lijn Tine van der Miesen, Jannie Neder- hoed, Corrie Offenberg, Nettie Postma, Stina Rijken, Hennie Schultz, Corrie Tesselaar, Jennie Vermeer, Jettie Vermeulen, Jo Vin ger, Ali de Vos, Jo Wildschut, Hennie Wit kamp, Hannie Wijnstroom, Corrie Zuclen, Corrie Bossard, Greta van Til, Gerda va:. Oordt en Hanna Hovy. Niet bevorderd 1. Bevorderd naar de vierde klasse: Jo van Aken, Annie Baak, Agaat Boogaard, Marie de Beer, Jo de Bruyn, Corrie Fris, Adri de Goede, Tilly van Helden, Hannie van Her werden, Emmy Keyser, Ali Klingens, Stientje Koning, Dien Kornmann, Locs Kuitert, Jo Leeners, To Luinenburg, Mien Pot, Greta van Rijnberk, Corrie Roep, Tine Ruytet, Leni Varenkamp, Lizzy van der Velde, Ma rie de Vries, Dora Willemse, Lien Witte, Tony Hagenkamp. Voorwaardelijk: Bertie van Dijken, Corrie Krijgsman, Loes van Rin- gelenstein en Ali Schetzer. Toegelaten tot de eerste klasse: Truus Nienkemper te Haarlem, Frieda Woudt té Heemstede, Francien Krot te Bloemendaai, Anna Bremmer te Leiden, Christina Mulders te Santpoort, Guurtje Max te Spaarndam, Alize Artz te Heemstede, Tity Thörig te Heemstede en Deetje Kuitert te Haarlem. Tot de tweede klasse, zooder examen toegelaten op grond van verkregen eind diploma M, L, O. of bewijs van overgang naar de derde klasse eener H, B. S.: Joh. Tates te Bloemendaai, Catriena Hoorns te Haarlem, Greta Zwart te Haarlem, Fran cina Vos te Amsterdam en Meta Wijn schenk te Haarlem, Een candidate moet nog examen M. U. L. O. afleggen. Tot de derde klasse toegelaten op grond van verkregen einddüpoma der H. B. S. voor meisjes. Louise Blikslager te Heem stede. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terug ontvangen in de eerste helft der maand Juli. Binnenl. Brieven. Arbeids Inspectie, Haarlem Mej. j. J. v. Asten, Haarlem J. Beers, Haarlem firma Bisschot, Utrecht Bosch van Drakestein, Lage Vuursche G. Bosman, Haarlem R. Deckers, Noordwij k Dir. Gem. Belastingen, Den Kaag C. Davidse, O. Souburg M. Eising, O. Pekela Enthoven P. H., Amster dam A. M. de Graaf, Den Haag W. m. Godee Molsbérgen, Den KaagH. W. Grair.ser, Rotterdam P. Halteras, Haarlem Hoyack, Den Haag Inspecteur van Politie, W. m. Immers, Schoten L. v. Kampen, IJmuiden J. Jongejans, Velseroord Melk- poederfabriek, Zoetermeer J. v. Nes, Den Haag A. C. Ross, Amsterdam R. Roeters, Rotterdam G. Ritsche, Voorburg P. v. Ryen Den Haag den Heer Roe., Nieuwen- diep Turroac, Amsterdam T. Timmer mans, Haarlem M. Versteegen, Haarlem Th. Wouterse, Utrecht ;J. v. Zeyl, Rotter dam no. 1, 3, 9, 5, 3. Binnenl. Briefkaarten. A. v. Bentem, Heemstede B. Blumberg, Ymuiden S. Edenaar, Haarlem; den heer Henneveer, Den Haag J. Havermans, De venter A. Hol, Hilversum S. Kramer, Am sterdam A. v. d. Mark, Apeldoorn G. Oud, Helder D. Wille, Den Haag E. Stork, Am sterdam J. Vischer, Amsterdam. Buitenl. Brieven. V. Kampen, Briancon N. Kampman, BrusselS. Levy, Wildungen Mrs. Ru- deout, Londen J. Ramaker, Ostende P. Schneier, Duitschland. Buiten!. Briefkaarten. P. Doschl, Munchen B. Mohring, Duitschland F. Storm, P. Wenzerhofeu, Duitschland briefkaarten zonder adres.- Men wordt verzocht om het adres op de stukken te vermelden opdat deze bij onbe stelbaarheid kunnen worden teruggezonden. Het Pha'maceutisch Weekblad meldt: In de zaak, van Mevr, S. N. K. te Haarlem uit de apotheek van den heer N. alhier, is bij behandeling voor het Kantongerecht op 7 Juli door den ambtenaar wegens het niet onder bevoegd toezicht uitoefenen van de artsenijbereidskunst 200 boete of 20 da gen hechtenis geëischt. De uitspraal; van den Kantonrechter luidde 100 of 5 dagen hechtenis, „Gevleugelde Vrienden". Zondag werd met jonge duiven gevlogen van Schaerbeek. Afstand 158 K.M. in concours 58 duiven. Losgelaten 's morgens 8 uur 35 min. No. 1 kwam aan cm 11 uur 10 min. en de laatste prijswinnaar om 11 uur 23 min. Uitslag als volgt: 1, 2 en 3 A. J. Verdouschot; 4, 8 J. Volle- bregt,1 5 W. v. Huis; 6 N. Leuven; 7 J. G, v. d. Meer; 9 A. v. Zadel; 10, 11 A. Eveleens. Eere-prijs gewonnen door A. J. Verdou schot. Wedvlucht Orleans, met oude duiven. Af stond 534 K.M. In concours 30 duiven. Losgelaten Zondag morgen 6 uur 10 min. No. 1 kwam pas aan Maandagmorgen 10 uur 13 min.; de laatste prijswinnaars 1 uur 40 min. n.m. Uitslag als volgt; 1, 4, 5, 6 H. Vellinga; 2 A. J. Verdouschot; 3 L. Kramer. De wisselprijs met zilv. herinneringsme daille werd gewonnen door H. Vellinga en de Zilv. medaille voor de 2e getoonde duif, door A. J. Verdóuschot, Een R.-K. Winkeiiersvereeniging. Reeds eenige jaren bestaat hier in Heemstede een winkeiiersvereeniging. Op verlangen van Z. D. H. den Bisschop had een voorloopig comité, bestaande uit de heeren J. H. M. Peeperkorn, H. Jansen, C. R. v, Empeien en E. J, v. Lent, de R.-K. winke liers in eene circulaire de noodzakelijkheid van R.-K. georganiseerd zijn, vooral op ver langen van Mgr. den Bisschop, uiteengezet, hen tevens uitnoodigend tot eene bespre king om tot oprichting te komen. Deze bij eenkomst had Woensdagavond plaats in het R.-K. vereenigingsgebouw. Behalve een 4-tal leden van het bestuur der afd. Heemstede van de R.-K. Hanze had den een 19-tal winkeliers aan.de uitnoodiging gevolg gegeven. De heer J. Vooges, 'nee-voorzitter der afd, van de Hanze opende otn half 9 met den Chr, groet, waarna hij de aanwezigen en vooral den heer Chr. Jansen, directeur van het Na tionaal Hanzebureau welkom heette, en met een enkel woord uiteenzette de bedoeling de zer bijeenkomst. De heer Chr. Jansen, daarna het woord verkrijgende, zette op zijn zoo bekende wijze uiteen het „Waarom ook de winkeliers R.-K, georganiseerd". Uitvoerig zette spr. uiteen de noodzake lijkheid van georganiseerd zijn, en bewees dit met verschillende reeds behaalde successen, en vervolgens het waarom R.-K. georgani seerd zijn. Daartegenover moeten wij ons principieel erganiseeren, teimeer nog, zei spr., omdat het de wensch is van onzen Bisschop, Uitvoerige besprekingen volgden. Algemeen waren de aanwezigen vóór een R.-K. orga nisatie, die dan in nauwe samenwerking met de bestaande neutrale, de belangen der win keliers zal behartigen. 19 leden traden toe, waaruit een comité werd gekozen tot voorbereidende werkzaam heden, waarna zoo spoedig mogelijk een ver gadering zal volgen, waar aan de vereeniging een vasteren vorm zal worden gegeven en een definitief bestuur zal worden gekozen. Deze vereeniging zal dan worden eene anderafdeeling van de Hanze. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 17 Juli 1926. Hoogste barometerstand 766.9 m.M., te Yarmouth. Laagste barometerstand 747.7 m.M., te Seyaisfjord. Verwachting van den avond van 17 tot den avond van 18 Juli; Aanvankelijk, zwakke, veranderlijke wind; later uit zuidelijke richtingen; licht tot half bewolkt; droog weer; later iets warmer. LONDEN, 17 Juli, Een aantal mijnwerkers heeft het werk hervat, In het mijngebied van Canoketrasc zijn 650, arbeiders in vier mijnen aan het werk gegaan. LONDEN, 17 Juli, Generaal Gouraud is te Londen aangekomen. Hij werd ontvangen door talrijke militaire persoonlijkheden. LONDEN, 17 Juli, Een vliegtuig is neerge stort te Cranwell (Lincolnshire). De piloot werd gedood. BERLIJN, 17 Juli, Uit Belgrado wordt aan de Berlijnsche bladen gemeld; Vele deeien van Yougo-Slavië hebben opnieuw van groote overstroomingen te lijdefi. Er kan van een ramp gesproken worden. Een wolkbreuk, ge paard gaande met een vreeselijken hagelslag, heeft het dorp Rugovo in Montenegro geteis terd. Veertig personen werden gedood en twintig ernstig gewond. Duizenden stuks vee zijn verdronken. ROME, 17 JULI. Mussolini heeft een com missie ingesteld, bestaande uit vooraanstaan de bankiers, industriëele politici en econo men, om te onderzoeken'op welke wijze de tussch^tthandel kan worden uitgeschakeld en de levensbehoeften voor de arbeiders tegen den laagst mogelijken prijs kunnen worden verstrekt. Mussolini heeft de commissie ver zocht vóór 25 Juli a.s. rapport te willen uit brengen. In een vergadering der commissie, welke gisteren in tegenwoordigheid van Mus solini werd gehouden, werd besloten in de induslriéelc^ districten, winkels te openen, waar do arbeiders goedkoop levensmiddelen en kleechng zullen kunnen krijgen. LONDEN, 17 Juli, Cobham, die op weg is naar Australië, wordt door een storm te Bender Abbas opgehouden. CALCUTTA, 17 Juli, De toestand in Cal cutta is thans weer normaal. Honderd zes en twintig personen moesten naar het hospitaal worden overgebracht, van wie veertien zijn overleden. Gewapende politie handhaafde de orde, Samenscholingen van meer dan vijf per sonen zijn verboden, LUK Dank zij het goede weer konden de diver se partijen vlot afgewerkt worden, zoodat morgen, Zondag, de finales zullen gespeeld worden. Op 't oogenblik is nog niet met ze kerheid te zeggen, wie in de finale heeren single zullen komen, maar wij vermoeden, dat de strijd zal gaan tusschen C. Borgerding en Mr. J. Francken. De uitslagen van den 4en, 5en en 6en dag luiden a, v.: Heerensingle; le ronde. W, van Mannekus slaat G. W. Vaags 6-2, 64; A. J. P. Bies slaat G. W. Cramer 60, 6—1. 2e Ronde. W. van Mannekus slaat S, van Duin 57, 63, 64; P. B. ter Laag slaat Dr. J. H, van Beers 64, 86; „Cross' slaat A. J. P. Bies 6—3, 6—4. 3e Ronde, R. A. O. van Lierop slaat R, D. Jongeneel 61, 63; C. Borgerding slaat A. Katte 63, 75; Mr. J. Francken slaat „Cross" 36, 6—1 6—1. Heeren-double: le ronde. Mr. J. Francken en Dr. J. H. van Beers slaan „Cross" en „Line" 63, 6—1. 3e Ronde. A. G. Aukes en C. J. J. H, van Kempen slaan A. J. P. Bies en J. Westerman 61, 64; C. Borgerding en W. Nederkoorn slaan Mr. J. Francken en Dr. J. H. van Beers 75, 6—3. Demi-finale R. D. Jongeneel en P. B ter Laag slaan R. A, O. van Lierop en J, Veldhuysen 46, 6—3, 7—5. Dames-double, Mevr, SteggerwentzStroinck en Mej. C. Bies slaan Mej. H. Koopman en Mej. van Breemen 64, 60. Mevr. van Lierop en Mevr. Veldhuysen slaan Mej. Bos en Mevr. FranckenHuyssen 6—1, 6—1. In de finale komen Mevr. Steggerwentz Stroïnck en Mej. C. Bies tegen Mevr. van Lierop en Mevr. Veldhuysen. Dames-single: le ronde. Mej. R, Mensing slaat Mej. C. Borgerding, 7—9, 6—3, 63; Mevr. Steggerwentz— Stroink slaat Mevr. Francken—Huyssen, 6—3, 6—0. Demi-finale. Mevr. SteggerwentzStroinck slaat Mej. C. Bies 64, 61. In de liqale komt Mevr. Steggerwentz te gen Mevr. van Lierop. Mixed-doubie: le ronde. C. Denys en Mej. G. Reyenga slaan G. Cramer en Mej. N. Specman 6—2, 8—6. Bovengenoemde vereeniging van postdui- venliefhebbers hield j.l. Zondag een wed vlucht met jonge duiven vanaf Schaerbeek (België), afstand 164 K.M. Deze vlucht had een normaal verloop. Eerste duif bereikten haar bok 11 uur 14 min. De prijzen werden als volgt behaald: L. v. Breugel le, 6e 9e en 10e prijs; H, J. Handgraaf 2e, 12e, 13e, 17e, 18e en 20e prijs; C. Hoogendoorn 3e prijs; M. Mes 4e, 14e en 19e prijs; H. C. Heeseman 5e, 7e en 8e prijs; Joh. Steenman 11e prijs; L. Mutsears 15e en 16e prijs. VEREENIGING VAN POSTDUIVEN- LIEFHEBBERS „DE LUCHTGIDS" TE HAARLEM. Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven broed 1926 vanaf Schaerbeek bij Brussel afstand 168 K. M., waaraan door de leden werd deelgeno men met 244 duiven, welke te 8 uur 35 wer den in vrijheid gesteld. De prijzen werden als volgt behaald C.C. ten Bosch le J.G.N. Leurs 2e, 14e, 15e, I8e, 19e Jac. Samson 3e, 9e, 23e P. Bannink 4e, 29e, 38e, 39e, 42e A. Joh. Kloek 5e, 28e, 31e K. Wits 6e, 32e, 40e J.J. Vrugt 7e, 33e M. Burger 8e Joh. v. Berloo 10e, 43e Th. Mens 11e, 45e Ed. v. Bree 12e, 46e J.J.B. Kan 13e, 41e PJ. Verputte 16e, 24e G.J. Kors 17e Jac. Lasschuit 20e H. v. Oldenmark 21e J.W. Radsma 22e R.N. Heiloo 25e F.W. Kuyken 26e B.H. Gort 27e, 37e, 44e H. de Lugt 30e H. Bannink 34e, 35e, 36e P. Kobes 47e L. v. Bragt 48e, Jan. J. Lasschuit 49e. Eerste duif 11 uur 7 min. met een snelheid van 1102 meter per minuut. Laatste prijswin- ner te 11 uur 22 min. BUITENGEWONE VERGADERING IC. T. K. Gezien de onrust, welke op het oogenblik in het K.N.G.V. heerscht, komt het het Da- gelijksch Bestuur van den Kennemer Turn kring gewenscht voor, mede met het oog op de actie van dsn A.T.B. de vereenigingen volledig in te lichten over het ontstaan en de gevolgen van de conflicten, die tot zoo'n groo te beroering in het Verbond hebben geleid. De vereenigingen bij den K.T.K. aange sloten zijn daarom opgeroepen tot bijwoning eener buitengewone Kringvergadering op Maandag 19 Juli a.s. in Olympia. te Haarlem. De Kringvoorzitter, de heer J. Hop, zal over het conflict een inleiding houden, waarna ge legenheid zal bestaan tot verdere bespreking. Tevens kunnen dan op die vergadering de gevolgen van de opheffing der gewesten en de daarna gepaard gaande mogelijke veran dering der turnkringgrenzen ondervde o:gen worden gezien. Op 14 en 15 Augustus a.s. zou de Brus selsche cricketclub een tweeda.agschen wedstrijd spelen tegen „Haarlem" aan den- 5choteuveg. De Brusselsche Cricket Club beeit even wel bericht gezonden, dat in verband met het feit, dat op 15 Augustus de wedstrijd België—Frankrijk wordt gespeeld, en de Brusselsche voor het Belgische team de meeste spelers levert, van een wedstrijd op dien datum niets kan komen. Een anderen datum is het veld niet meer beschikbaar, zoodat we van een wedstrijd tegen dit buitenlandsch team vooralsnog gespeend blijven. H. P. C. Behalve de H. P. C.'ers, die zijn aange wezen om uit te komen in het Haarlemsch zevental, zullen nog deelnemen aan het zwemfeest van de Leidsche Zwemclub op morgen, mej. M. Doemen en de heer A. J. Braam. Mej. Doemen zal 50 M. vrije slag zwem men en deelnemen aan het schoonspringen. Braam zal trachten een prijs te behalen op de .400 Meter vrije slag om het kampioen schap van Nederland. Hoewel hij veel concurrentie heeft, ge- looven wij toch, dat hij een zeer goede kans maakt, getuige het succes van jl. Zon dag te Bussum op de 200 Meter. Mevrouw Venema, die, behalve aan een schoolslagbaan ook aan schoonspringen zou deelnemen, is verhinderd om uit te komen, wegens een opgeloopen blessure, hetgeen intusschen zeer valt te betreuren, aangezien Mevr. Venema een zeer goede kans had. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN S. D. O. Zondag a.s. speelt S. D. O. voor de door haar uitgeschreven wedstrijden tegen St. Canisius I en II uit Wilnis in haar clubge bouw aan het Teylerplein. Aanvang 12 uur namiddag. OPRICHTING VOETBALVEREENIGING. In de gisteravond in café Van Trigt ge houden vergadering is besloten tot oprich ting van eem neutrale voetbalvereeniging, welke den naam zal dragen van (Heemsteed sche S(port) V(ereeniging). Heeren voetbaliers, die zich hierbij willen aansluiten, gelieven zich te wenden tot J. Vester, Drieheerenlaan 16 of Jac. v. d. Eem, Lcmbokstraat 29, beide te Heemstede, De vereeniging zal a.s. seizoen uitkomen in den H.V.B. Waar in een kamer de vrije, dus niet in oen metaicn buis opgesloten electrische lichtleidingen langs den isoleerenden porce- leinen knop loopen, ontstaat op den witten muur een donkere streep vuil. Ook de lei ding zelf wordt steeds vuiler, Dat kotnt omdat de electriciteit de stofdeeltjes aan trekt en vasthoudt. Nevel bestaat uit talrijke fijne water blaasjes, die elk een stofdeeltje omsluiten. Zonder stof geen nevel. Op dit feit baseer de reeds voor jaren de bekende electro- technicus Oliver Lodge een methode tot verdrijving van den nevel. Thans heeft men in Amerika auto's ver vaardigd met stroomopwekkers, die door de motoren in werking worden gebracht. Boven op den auto staat op een stellage een vliegtuigmotor, die een schroef in be- weging brengt. De door den stroomopwek- ker geleverden stroom gaat eerst door een aantal'voor dat doel gemaakte inrichtingen en komt ten slotte in een groot aan het achterste deel van den auto geplaatst toe stel. Dit bestaat uit vier groote rechthoe kige ramen, bespannen met fijn metalgaas, met kleine mazen. De dicht achter de ramen geplaatste schroef zuigt lucht op en drukt die door het gaas. De lucht neemt daar electrische lading op en stroomt door het laatste raam de ruimte in. Wanneer er nu nevel verdreven moet worden rijdt de auto eenvoudig de plaats rond, die men wil zuiveren, Stroomopwek- ker en schroef gaan aan het werk. In kor ten tijd is de nevel weg. Bij deze wijze van verdrijving heeft men in de eerste plaats aan vliegvelden gedacht, waar de landing bij nevel heel moeilijk is. In enkele minuten heeft men daar met dit toestel reeds een pad van 700 M. breed en 300 M. hoog gekregen. Natuurlijk hoeft men zich echter bij deze nevelverdrijving niet tot vliegvelden te beperken. Misschien zal men er al spoedig toe overgaan ook de plaatsen waar spoorwegsignalen worden, gegeven, den toegang tot stations en havens en de straten van groote steden van nevel te bevrijden. De Gezondheidsraad schrijft ons: In bet Broodbesluit is o.m. bepaald, dat de bereiding, verpakking, bewaring behan deling en het vervoer van brood uitslui tend mogen geschieden op zindelijke wijze, mogen niet plaats hebben door personen» die lijden aan zweren, etterende wonden of huidziekten aan het hoofd, aan de handen en (of) armen, voor zoover deze met deeg of brood in aanraking komen. Bij vervoer van brood op den openbaren weg moet het brood op deugdelijke wijze beveiligd zijn tegen stof, vuil en insecten. De 30-jarige J. C„ kantoorbediende, in dienst bij den aannemer Knols te Maas tricht, is door de politie aangehouden als verdacht van valschheid in geschrifte, door op de rekening van de arbeiders meerdere wagens zand aan le teekenen, dan door die arbeiders was aangevoerd, waardoor zij meer kregen uitgekeerd dan waarop zij vecht hadden. De firma K, werd door die handel wijze voor pl.m. 2000 benadeeld. Gistermorgen is de verdachte voor den Officier van Justitie geleid.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2