LOTTGERING HWATTA5^ dWVü\.-REIP - Hoofdpijn HAARLEM. BeteHa^öoedDEBESTE Berichten uit onze vorige Opiage Opsporing verzocht. EEN ZEEWATERKEEREND WATERSCHAP. Gemeentelijk Lyceum. Examens Nutskweckschool voor onderwijzeressen, Hazepaterslaan 34 Middelbare school voor meisjes. De Royaards-schouwburg te Amsterdam. Personalia. Behandel uw bollen zorgvuldig. 1 VOOR 1 I gi» STOOM EN ENll 1 j IP VERVEN /B 1 Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 1«iiiiiii;iiiii)imiiiaiinii!iait«aiiffl!niiBiUBiBiaiiB:iai8aüiini'7iiiiuiiHii!niii,,tii:;:!8aiiüaHitifl^l< Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. BERLIJN 59.21 PARIJS 5.70 BRUSSEL 5.40 WEENEN 35.20 LONDEN 12.101U STOCKHOLM 66. 671/ KOPENHAGEN 65.97^/2 OSLO b 54.60 BAZEL 48.20 NEW-YORK 2,48?/8 ROME 8.40 PRAAG 7 20 WARSCHAU 24.50 - Onbestelbare Stukken. Tentoonstelling Francisca Romana- Liefdewerk. Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. Het sproeien langs de wegen. Na Hilversum is Hoofddorp aan de beurt. Toepassing wet artsenljbereidkunst. HEEMSKERK IJMUIDEN. HEEMSTEDE. IJMUIDEN. VELSEROORD. HILLEGOM. WIJKEROOG. WIJK AAN ZEE. HAARLEMMERLIEDE. BEVERWIJK. G. V. O.-nieuws. AEKDENHOUT. VIJFHUIZEN. Werkhervatting in de Engelsche mijnen. Generaal Gouraud te Londen. Vliegtuig neergestort. Overstroomingen in Yougo- Slavië; vele slachtofiers. De vlucht van Cobham. Botsingen tusschen Hindoes en Mohammedanen. bedaart spotdig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten Buisje 60 ct. De Inspecteur van Politie te Schoten, te vens Commissaris van Rijkspolitie, verzoekt namens de familie, te worden bekend ge maakt met de verblijfplaats van Teunis Reimerink, geboren te Zwolle, 16 November 1878, kantoorbediende, die op Woensdag 7 Juli 1926 de woning van zijn dochter heeft verlaten, en tot heden niet is teruggekeerd. Het rapport van den Hoofdingenieur- Directeur van den Provincialen Waterstaat met betrekking tot het in het leven roepen van een groot zeewaterkeerend waterschap in het zuidelijk deel der Provincie zal nog deze maand bij gedeputeerde Staten worden ingediend. v Voor plaatsing in de 1ste klasse van het Gemeentelijk Lyceum komen in aanmerking: Dina F. Amsling, H. A. v. Baasbank, H. Eannink, R. L. Beukenkamp, G. Bierma, J. G. Bisenberger, P. Blad, Harmia G. A. Boon, A. Breebaart, E. Bunte, Bertha v. Buren, G. L. Crietée, J. Dankelman, J. W. M. Dhont, Jea.nne C. E. T. A. M. Doorman, H. Elte, F. v. Eijkern, Leonora P. Fa?ée Schaef- fer, Hendrika J. Geyl, Johanna (f Geyl, Catharina Groenendijk, M. Groeneveld, W. J. de Haan, J. H. W. HabermehL Henriëtte Hamel, J. Hartog, H. Hekket, F. van den Keuvel Rijr-ders, J. N. van der Heyden, A. van 't Hoff, Olga Jongeneel, W. Jorrits- Ha, Nellie H. Keyser, J. G. Klimbie, C. H. Koning, J. C. Koning, P. Korringa, C. E. Kroese, Bernhcrdina G. Krusemeyer, P, La- tenstein, A. J. Marcus," J. H. Maschhaupt, H. A. Meinsma, Anna H. Merkuur, Mar- garetba H. Molenaar, A. L. C. Moojen, C. Mulder, H. Müller, Maria J. E. Niesten, D. Ochtmann, J. Oosterveld, J. J. Ott de Vries, C. H. v. Oijen, F. J. A. Paesi, Gretha Rig- bers, Elisabeth M. v. Santé, Nelly Savrij, H. Schaap, P. Schaap, Louise A. Scheffer, R. J. Schor, C. Schweinsbergen, Francina Segaar, N. v. d. Sleen, S. M. Snouck Hur- gronje, J. Stapenséa, Petronella J. E. G. Tempelman, J. H. Torley Duwcl, Jeanne C. Trappel, Claudie W. Uriot, J. M. Valk, J. Verheus, M. Visser, W. E. v. Vliet, Josina H. van de Water, B. v. Weerden, E. M. Woud, Louise Zaaijer, H. van der Zee. Bevorderd naar de 2de klasse: Jannie Bos, Annie Cramer, Rie Höck, Frieda Klerks, Maartje Krcrttje, Marie Lansdorp, Ali Nie- '.nr.d, Bets Noordkamp, Francien Stoel, Hen- - nie Stomphorst, Tine de Vries, Elizabeth W estra, Willy de Wilde, Marie Witteveen. Niet bevorderd 3. Bevorde-d naar de derde klasse: Annie Barthel, Suze Beth, Jo Bitterlicht, Truus Asbeek Brusse, Pom Eterman, Tine Honig, rise Ki ige, Martina Kuiper, Anneke van der Lijn 7 ine van der Miesen, Jannie Neder- hoed, Corrie Offenberg, Nettie Postma, Stina Rijken, Hennie Schuitz, Corrie Tesselaar, Jennie Vermeer, Jettie Vermeulen, Jo Vin ger, Ali de Vos, Jo Wildschut, Hennie Wit kamp, Hannie Wijnstroom, Corrie Zuelen, Corrie Bossard, Greta van Til, Gerda vai. Oordt en Hanna Hovy. Niet bevorderd 1. Bevorderd naar de vierde klasse: Jo van Aken, Annie Baak, Agaat ^Boogaard, Marie de Beer. Jo de Bruyn, Corrie, Fris, Adri de Goede, Tilly van Helden, Hannie van Her werden, Emmy Keyser, Ali Klingens, Stientje Koning, Dien Kornmann, Loes Kuitert, Jo Leeners, To Luinenburg, Mien Pot, Greta van Rijnberk, Corrie Roep, Tine Ruytes, Leni Varenkamp, Lizzy van der Velde, Ma rie de Vries, Dora Willemse, Lien Witte, Tony Hagenkamp. Voorwaardelijk: Bertie van Dijken, Corrie Krijgsman, Loes van Rin- gelenstem en Ali Schetzer. Toegelaten tot de eerste klasse: Truus Nienkemper te Haarlem, Frieda- Woudt te Heemstede. Francien Krot te Bloemendaa', Anna Bremmer te Leiden, Christina Mulders te Santpoort, Guurtje Max te Spaarndam, Alize Artz te Heemstede. Tity Thörig te Heemstede en Deetje Kuitert te Haarlem. Tot de tweede klasse, zonder examen toegelaten op grond van verkregen eind diploma M. L. O. of bewijs van overgang naar de derde klasse eener H. B. S.: Joh. Tates te Bloemendaal, Catriena Hoorns te Haarlem, Greta Zwart te Haarlem, Fran cina Vos te Amsterdam en Meta Wijn schenk te Haarlem, Een candidate moet nog examen M. U. L. O. aileggen. Tot de derde klasse toegelaten op grond van verkregen einddlipoma der H. B. S. voor meisjes. Louise Blikslager te Heem- Toegelaten tot de 1ste klasse: H. J. A. Barmen 't Loo, J. Bosnak, J. E. M. Budde, M. J. B. Drijver, J. van Eek. J. S. Elte, A. Fetzer, G. -J. L. Haitsma Muiier, M. van Hemert, A, Hoeflaken, C. E. Holst. M. C. ran Hooyaonk. L. Jansen, B. J. de Kat, E. C. C. Kop, S. W. J. Koppelman, E over de Linden, Ch. van Looy, .1. F. C. Machielse, L, H. Maks, L. A. M. Mensing, M. E. van der Meulen, M. J. G. Meyer, A. C. Miezerus, C. W. Miezerus, A. J. M. Müller, P. van Nievelt, A. Reus, G. W. Selie, H. v. Ser- vellen, E. H. van der Sluijs, B. A. Teschma- cher, A. rE. Thicrens, C. J. Timmermans, J. v. d. Veen. A. J. J. v. d. Weg, M. Wories, A. M. Zaalberg, F. van dre Zeeuwe, H. Zwa nenburg; P. van der Zouwe, H. Zwanenburg; tot de 2de klasse: S. Addicks; tot de 3de klasse: J. Hinloopen; tot de 4de klasse: C. Hinloopen. tot de 5de klasse: P. M. Wellensiek. Het Amsterdamsche Raadsbesluit door Ged. Staten goedgekeurd. Ged. Staten van Noord-Holland hebben het raadsbesluit van Amsterdam, inzake goedkeuring van den bouw van een schouw burg aan het Kleine Gartman-plantsoen te Amsterdam voor zoover dit beeluit aan hun goedkeuring was onderworpen, goedge keurd. Aan reclamanten, die Woensdag j.l. hun bezwaren voor Ged. Staten hebben uiteen gezet, is bericht verzonden, dat Ged. Staten in deze hunne bezwaren geen aanleiding hebben kunnen vinden om hun goedkeuring aan het besluit te onthouden. Tot leeraar aan de R.-K. Handels-avond school, Ged. Oude Gracht 120, hoofd de heer J. A. Luyten, is benoemd in plaats van den heer Warmerskerken, de heer J. Blom en tot leeraar aan het R. K. Vervolg onderwijs, hoofd de heer J. F. C. v. d. Sluys, is benoemd de heer N. C. Schouten in plaats van den heer Van Dooremaalen, Men verzoekt ons om er eens de aandacht op te vestigen, dat in den laatsten tijd veel vuldig klachten uit het buitenland worden vernomen over slechte resultaten bij den bloei der bollen, aldus schrijft het Weekblad y-oor Bloembollencultuur. Het is van het grootste belang, dat hier te lande de behandeling der bollen na het rooien zoo zorgvuldig mogelijk geschiedt en in verband hiermede wijzen wij er op dat zooveel als maar eenigszins, mogelijk is, moét worden voorkomen, dat de hollen te lang in gepakt blijven staan, daar dit als gevolg kan hebben dat broei of schimmel ontstaat. Deze wenk, die in het belang van het be houd van den afzet in het buitenland, ter harte moet worden genomen, verzoekt men ons speciaal ter kennis te brengen van de ontvangers van bloembollen, met name de veilingvereenigingen. Als men in het buitenland het niet uitge sloten acht dat tengevolge van minder goede behandeling hier te lande, broei ontstaat en als gevolg daarvan slechte resultaten met ons product verkregen worden, dan is het de plicht van elkeen, die daarvoor in aanmer king komt, om mede te helpen dat de bollen in de beste conditie bij den afnemer aanko men. 19 JULI EERplt LATERE KOERS KOERS t i i t B 1 1 1 Lijst van onbestelbare brieven en brief-- kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terug ontvangen in de eerste helft der maand Juli. Binnenl. Brieven, Arbeids Inspectie, Haarlem Mej. j. J. v. Asten, Haarlem J. Beers, Haarlem y firma Bisschot, UtrechtBosch van Drakestein, Lage Vuursche G. Bosman, Haarlem R. Deckers, Noordwijk Dir. Gem. Belastingen, Den Haag C. Davidse, O. Souburg M. Eising, O. Pekela Enthoven P, H., Amster dam A. M. de Graaf, Den Haag W. m. Godee Molsbergen, Den Haag H. W. Gramser, Rotterdam P. Halteras, Haarlem Hoyack, Den Haag Inspecteur van Politie, W. m. Immers, Schoten L. v. Kampen, IJmuiden J. Jongejans, Velseroord Melk- poederfabriek, Zoetermeer J. v. Nes, Den Haag A. C. Ross, Amsterdam R. Roeters, Rotterdam G. Ritsche, Voorburg P. v. Ryen Den Haag den Heer Roe., Nieuwen- diep Turmac, Amsterdam T. Timmer mans, Haarlem M. Versteegen, Haarlem Th. Wouterse, Utrecht ;J. v. Zeyl, Rotter dam no. 1, 3, 9, 5, 3. Binnenl. Briefkaarten. A. v. Bentem, Heemstede B. Blumberg, Ymuiden S. Edenaar, Haarlem den heer Henneveer, Den Haag J. Havermans, De venter A. Hol, Hilversum S. Kramer, Am sterdam A. v. d. Mark, Apeldoorn G. Oud, Helder D. Wille, Den Haag E. Stork, Am sterdam J. Vischer, Amsterdam. Buitenl. Brieven. V. Kampen, Briancon N. Kampman, BrusselS. Levy, Wildungen Mrs. Ru- deout, Londen J. Ramaker, OstendeP. Schneier, D uitschland. Buitenl. Briefkaarten. P. Doschl, MunchenB. Mohring, Duitschland F. Storm, P. Wenzerhofen, Duitschland briefkaarten zonder adres. Men wordt verzocht om het adres op de stukken te vermelden opdat deze bij onbe- stelbaarh eid kunnen worden teruggezonden De tentoonstelling van werk, vervaardigd door kinderen van het Francisca Romana Liefdewerk, welke tentoonstelling Woensdag en Donderdagavond in het patronaatsgebouw aan het Donkere Eegijnhof is gehouden, is uitstekend geslaagd. Er viel van alles te be wonderen. Er was lingeriewerk, bovenklee- deren, werk op het gebied van fröbelonder wijs, kortom er was van alles. De keurige afwerking viel bijzonder op. De stand van het fröbelwerk muntte vooruit uit door fraai heid, ook van expositiekunst. Behalve de kinderen en de leidsters, waren ook aanwezig vele belangstellenden, onder wie de pastoor en de kapelaans der St. Jo- sephparochie. De directeur van het Liefdewerk, de WelEerw. heer kapelaan A. W. J. Lühn, sprak een pittig woordje, wees op de gunsti ge resultaten, welke Eet Liefdewerk had we ten te behalen, bracht dank aan de dames leidsters voor de moeite en zorg, door haar aan de kinderen besteed en merkte op, dat haar werk door velen gewaardeerd wordt. ZijnEerw. deelde ten slotte nog mede, dat nu de vacantie begon, welke tot September duurt. Op het einde van den avond werden de verschillende artikelen der tentoonstelling onder de kinderen uitgereikt. Het was een succesvolle avond! Het bestuur der Haarlemsche afdeeling van de Maatschapapij tot Bevordering der Toonkunst deele mede, dat in het a.s. sei zoen wedet vijf kamermuziekavonden zul- len worden gegeven in den Stadsschouwburg Wilsonsplein. In verband met de algemeene Beethoven- herdenking in 't voorjaar van 1927 is v/eder- om de. medewerking verzekerd van het on overtroffen Capet Kwartet vo.or cenige kwartetten van Beethoven, terwijl kort daarna onze bekende stadgenoot, de pianist Karei de Jong, een avond zal wijden aan ecnige sonaten van den grooten componist. De datums zijn als volgt vastgesteld: Vrijdag 22 October 1926 Poulet Kwartet. Woensdag 24 November 1926 Josef Wolfs- thal, violist. Woensdag 19 Jaanuari 1927 Liesel von Schuch, sopraan. Maandag 28 Februari 1927 Capet Kwartet. Donderdag 17 Maart 1927 Karei de Jong, pianist. Men heeft ons de vraag gesteld, waarom er zoo weinig gesproeid wordt in de stad^ Deze vraag hebben wij voorgelegd aan den directeur van den dienst der gemeentereini ging, die ons mededeeelde, dat de be sproeiing geschiedt op dezelfde wijze als verleden jaar en met dezelfde middelen, n.l. chloorcalcium. De buitenlandsche paarden gearriveerd. Hedenmiddag is een extra-trein met paarden aan 't station Hoofddorp gearri veerd; niet minder dan 65 stuks. Zij komen van Hilversum om deel te nemen aan de internationale wedstri>den op Woensdag en Donderdag le Hoofddorp. Nu de uitslagen van de gehouden kam pioenschappen bekend zijn, gaat de Delang- stelling van alle paardenvrienden mee naar Hoofddorp. Woensdagmorgen om 10 uur wordt de voorkeuring gehouden voor het bestgaande rijpaard; 's middags om 2.15 uur zullen de deelnemers in den ring uitkomen. Zal het beroemde paard „Christophe II" van Prins Sigismund van Pruissen ook hier den eersten prijs verwerven en „Goliath" van Freiherr van Langen den tweede? Het is best mogelijk; maar toch blijft de span ning, want allicht bestaat de jury in Hoofd dorp uit andere personen dan die in Hil versum en bovendien laat zich een paard op het eene oogenblik wel eens beter zien dan het andere. Ook de landenwedstrijd, welke om 5 uur begint kan, hoogst interesant zijn. De Fransche ruiters waren in Hilversum niet gelukkig en onze luitenant Colenbran- der had veel pech, doordat zijn singel brak; was dit niet het geval geweest, dan was hij misschien wel nummer één geworden. Dit staat wel vast, dat het groote springcon cours op Woensdagmiddag in Hoofddorp ook buitengewoon spannend zal worden. Donderdag komt o.m. de wedstrijd tus- schen de verschillende naties met het schoonste rijpaard en wordt de springwed- strijd herhaalt zonder dat te behalen pun ten meetellen voor den landenwedstrijd. Aan dezen wedstrijd mogen van ieder land ten hoogste vier paarden deelnemen; de fouten 'der drie beste paarden worden tel kens in rekening gebracht. Wanneer twee of drie landen een gelijk aantal fouten, hebben, beslist de som der gemaakte tijden, DE SPELDJESDAG VAN „HERWONNEN LEVENSKRACHT'. De groote dag van „Herwonnen Levens kracht is gisteren begunstigd door mooi zomerweer, gehouden. Reeds vroeg in den morgen waren reeds vele „Engelen van liefde", in actie; om de speldjes aan den man te brengen, opdat de opbrengst daarvan ten goede zou kunnen komen aan de verple ging der tuberculose-lijiders. De animo voor dezen speldjesdag was niet zoo bijzonder groot, zoodat het bestuur j.l. Zaterdagmorgen, eenigszins teleurgesteld was, over het gering aantal verkoopsters. De noodkreet van „Herwonnen Levens kracht", en niet minder het trekje van G. N gaven' echter moed, en het resultaat daar van was, dat bijna 300 verkoopsters in actie waren, om haar offervaardigheid in dienst te stellen van het fonds „Herwonnen Le venskracht", Honderden speldjes, blinkend in het zon licht, doch desondanks waren er toch nog velen, die niet getooid waren met het speldje. Het kranig dames-corps werkte^ onver moeid den geheelen morgen, en blijde ge zichten kon men constateerea, als de ver koop naar wensch ging. Omstreeks 12 uur, toen wij een kijkje gin gen nemen, in het Hoofdgebouw, hecrschte daar een algemeene drukte. Reeds kwamen enkele verkoopsters binnen; en de inhoud van haar busje werd met belangstelling in ontvangst genomen. Ook bij de Parochie-Comité's heeTsehte een opgewekte stemming, en de parochie- leiders waren tevreden, hoewel zij de op brengst niet zoo hoog durfden te schatten. Ongeveer 2 uur eindigden reeds vele ver koopsters haar arbeid en spoedig daarop was het offervaardige werk weer gedaan. Toen de parochie-comité's hun opgave van de collecte bekend hadden gemaakt, bleek de opbrengst te zijn een bedrag van ruim 2200. Het bestuur was, in verband met de omstandigheden, voldaan, en allen die medegewerkt hadden, werd een woord van dank toegesproken. Als een bijzonder heid vermelden we nog, dat een trouwe ver koopster, die verhuist was naar Egrnond aan Zee, en de noodkreet vernam van „H. L.", zich terstond naar Haarlem begaf en haar krachten disponibel stelde voor den speldjesdag. Inderdaad een mooi voorbeeld! Indien er meerdere verkoopsters waren geweest, zou zeer zeker de opbrengst groo- ter kunnen zijn, deelt- men pns mede. Deze is ruim 200 minder als het vorige jaar. Het Pharmaceutisch Weekblad meldt: In de zaak van Mevr. S. N. K. te Haarlem uit de apotheek van den heer N. alhier, is bij behandeling voor het Kantongerecht op 7 Juli door den ambtenaar wegens het niet onder bevoegd toezicht uitoefenen van de artsenijbereidskunst 200 boete of 20 da gen hechtenis geëischt. Dc uitspraak van den Kantonrechter luidde 100 of 5 dagen hechtenis. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jacob Vrugt van Hilelgom en Johanna Elisabeth Winter. Geboren: Maria Wilhelmina, dochter van C. A. van Zanten en G. Apel; Elisabeth Teresia, dochter van M. de Ruijter en C. Bleeker; Johannes Laurentius, zoon van H. Scheerman en M. Kaandorp; Johan nes Hendricus, zoon van W. van Tunen en Th. A. de Wildt; CorneFa, Anne, dichter van J, Schellekens en A. Nicolaas, zoon van J. Ei-. .n -• erherr- man, »»-"• Overleden: Gerardus Johannes Kuijl, oud 11 weken; Eva Groeneveldgeb. van Egmcnd, oud 46 jaar; Maria Clanisa Beetjes, oud 13 n^anden; Gretha Tere- sia Steeman, oud 6 weken. Deensche kotter overstroomd. Za terdagmorgen was alhier de Stoomtrawler Eveline IJM. 15 Directeur I.S. Groen aan de vischmarkt hetgeen niets bijzonders was, doch later op den dag vernamen wij hetgeen de op varenden op zee hebben medegemaakt. De Eveline was den 7en Juli uitgevaren en toen men in het begin van de reis visschende was (ongeveer 9 Juli) en men zich 180 mijl van hier bevond had men veel last van mist, geregeld werden er op de stoomfluit signalen gegeven. Toen het ongeluk gebeurde bevonden zich de stuurman op de brug en een matroos als uitkijk, juist had men weer gefloten, toen een schip vooruit zichtbaar werd. Direct werd naar de machinekamer gete legrafeerd Volle kracht achteruit hetgeen ge schiedde doch het was te laat, eenDeensch visschersvaartuig werd overstoomd' en ver dween in de diepte. Spoedig begon het red dingswerk en men had het genoegen de vier opvarenden te redden. Nadat deze een halven dag aan boord van de Eveline waren geweest zijn ze overgegaan aan een Deensche visscher, zoodat deze men- schen direct naar hun haven zijn vervoerd. Daarop is de Eveline weer gaan visschen om Zaterdagochtend j.l. bij haar binnen komst dit te rapporteeren. J IJmuidens Bloei. Op Donderdag 22 Juli a.s. zal et in het Hotel No Een een ver gadering uitgeschreven worden door IJmui dens Bloei. Ter herdenking van het vijftigja rig bestaan van IJmuiden. Alle belanghebben den worden uitgenocdigd, ook de vereeni- gingen, althans de besturen worden ver wacht. De steenlossers te Velsen. Betreffende de staking der steenlossers in de gemeente Velsen werd ons het volgende medegedeeld Vielen er tot heden toe geen ongeregeldhe den voor, Zaterdag j.l. werd de hulp van de Politie ingeroepen. Wat toch was het geval Zaterdag waren te IJmuiden weer eenige patroons bezig een schip met steenen te los sen, dat ligplaats had aan den steiger nabij de Oude sluizen. Het transport van de steenen geschiedde door de voerlieden van de Gebroeders Boorf, die de steenen daar ter plaatse brachten waar de aannemers ze wenschten. Spoedig verzamelden zich de stakende steenlossers en al heel gauw werd er gerede neerd en gescholden tegen de voerlieden, tot dat het voor hen, wilde men erger voor komen, onmogelijk was door te werken, en de voer lieden het voorgevallene hun patroon me dedeelde. De Gebr. Boen hebben vier zoons, die allen in het bedrijf werkzaam zijn, zoodat zeer spoedig deze het werk van de voerlieden over namen. Toen nu een wagen met steenen weggere den werd, kwamen de stakers, ongeveer hon derd man en begonnen hem weer gedeeltelijk af te laden, en ten slotte den weg zoo te ver sperren, dat ook voor hert het onmogelijk bleek de steenen te vervoeren, waarop de hulp der politie werd ingeroepen. Deze nu sommeerde kalm te blijven het geen niet zoo spoedig ging, zoodat het werk kon doorgaan. Nader vernamen wij nog dat de stakers ter vergadering zijn gegaan, en dat men zal trachten over het een en ander met de patroons te confereeren, opdat spoedig over eenstemming wordt bereikt. „Gevleugelde Vrienden". Zondag werd met jonge duiven gevlogen van Schaerbcek. Afstand 168 K.M. In concours 58 duiven. Losgelaten 's morgens 8 uur 35 min. No, 1 kwam aan om 11 uur 10 min. en. de laatste prijswinnaar om 11 uur 23 min. Uitslag als volgt: 1, 2 en 3 A. J. Verdouschot; 4, 8 J. Volle- bregt,' 5 W. v. Huis; 6 N, Leuven; 7 J. G. v. d. Meer; 9 A. v. Zadel; 10, 11 A. Eveleens. Eere-prijs gewonnen door A. J. Vcrdou- schot. Wedvlucht Orleans, met-oude duiven. Af stond 534 K.M. In concours 30 duiven. Losgelaten Zondag morgen 6 uur 10 min. No. 1 kwam pas aan Maandagmorgen 10 uur 13 min.; de laatste prijswinnaars 1 uur 40 min. n.m. Uitslag als vólgt: 1, 4, 5, 6 H. Vellinga; 2 A. J. Verdouschot; 3 L. Kramer. De wisselprijs met zil-V. herinneringsme daille werd gewonnen door H. Vellinga en de Zilv. medaille voor de 2e getoonde duif, door A. J. V erdouschot. Een R.-K, Winkeliersvereeniging. Reeds eenige jaren bestaat hier in Heemstede een winkeliersvereeniging. Op verlangen van Z. D. H. den Bisschop had een voorloopig comité, bestaande ^jit de heeren J. H. M. Peeperkorn, H, Jansen, C. R. v. E'mpelen en E. J. v. Lent, de R.-K. winke liers in eene circulaire de noodzakelijkheid van R.-K. georganiseerd zijn, vooral op ver langen van Mgr. den Bisschop, uiteengezet, hen tevens uitfloodigend tot eene bespre king om tot oprichting te kom"5n. Deze bij eenkomst had Woensdagavond plaats in het R.-IC vereenigingsgebouw. Behalve een 4-tal leden van het bestuur der afd. Heemstede van de R.-K. Hanze had den een 19-tal winkeliers aan de uitnoodiging gevolg gegeven. De heer J. Vooges, vice-voorzitter der afd. van de Hanze opende o'm half 9 met den Chr. groet, waarna hij de aanwezigen en vooral den heer Chr. Jansen, directeur van het Na tionaal Hanzebureau welkom heette, en met een enkel woord uiteenzette de bedoeling de zer bijeenkomst. De heer Chr, Jansen, daarna het woord verkrijgende, zette op zijn zoo bekende wijze uiteen het „Waarom ook de winkeliers R.-K. georganiseerd". Uitvoerig zette spr. uiteen de noodzake lijkheid van georganiseerd zijn, en bewees dit met verschillende reeds behaalde successen, en vervolgens het waarom R.-K. georgani seerd rijn. Daartegenover moeten wij ons principieel organiseeren, temeer nog, zei spr,, omdat het de wensch is van onzen Bisschop. Uitvoerige besprekingen volgden. Algemeen v/aren de aanwezigen vóór een R.-K. orga nisatie. die dan in nauwe samenwerking met de bestaande neutrale, de belangen der win keliers zal behartigen. 19 leden traden toe, waaruit een comité werd gekozen tot voorbereidende werkzaam heden, waarna zoo spofedig mogelijk een ver gadering zal volgen, waar aan de verecniging een vasteren vorm zal worden gegeven en een definitief bestuur zal worden gekozen. Deze vereeniging zal dan worden eene onderafdeeling van de Hanze, Aanvaring. De Raad voor Scheepvaart -eft uitspraak gedaan inzake de aanvaring -'hen de stoomvischersvaartuigcn „Per- IJm. en „Liesbeth Betty" IJm. 193 in e /icschershaven te IJmuiden, De Raad is van oordeel, dat deze aanva ring geheel is te wijten aan het onjuiste ma noeuvreeren van de „Liesbeth Betty." De schipper is ongeduldig geworcien en heeft roekeloos gehandeld door achteruit- stoomende het vaarwater te versperren, zonder zich ervan te overtuigen, of het wel vrij was. Mitsdien strafte hij den schipper van de „Liesbeth Betty' IJm. 183 door .hem de be voegdheid te ontnemen om als schipper te varen op een schip, als in art. 2 der Sche penwet bedoeld, voor den tijd van 14 dagen. Pas op het vuur. Gisteravond, om streeks half acht, was op een afgesloten ter rein, nabij het zwarte pad naar de barak, een duinbrandje ontstaan. Niet onmogelijk de ge volgen van een onvoorzichtigheid. Het vuur laaide al aardig op en zou zeker een grooter omvang aangenomen hebben, zoo niet een man met een paar jóngens waren toegesneld en het vuur met zand hadden gebluscht. De regeling aan den kant, Vrijdag "had de commissie voor de uitvoering van de los- regeling vergaderd over den thans te vol gen weg, vooral om te onderzoeken of de regeling niet te. handhaven is. Men was alge meen overtuigd, dat in die vergadering de beslissing moest vallen en dus verwonderde bet ons zeer, toen de secretaris der commis sie ons mededeelde, dat er niets van te zeg gen was. Van andere zijde, die eveneens volkomen op de hoogte van den stand van zaken is, vernamen- wij echer meer. De voorstellen, tot behoud van de regeling gedaan, zijn nog niet in het stadium, dat de commissie kan optreden. Met gemeen over leg besloot zij daarom voorhands de rege ling te laten functioneeren, zooals zij deed. De besturen der vakorganisaties zullen dan spoedig bijeenkomen, om een gemeenschap pelijke basis te rónden, waarop dc cömmiséie kan optreden. In elk geval blijkt men niet van zins de regeling zoo te laten loopen. Onbestelbare stukken. Lijst van onbe stelbare brieven en Briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de lsle helft d^r maand Juli 1926. Einnenlandsche brieven: J. v, Batum, Schiedam; Th, Nïemèyer, Groningen; Nieuwe Haarlemsche Courant, Haarlem; Joh. Nolte, Maassluis. Binnenlandsche briefkaarten: T. v. d. Kanman, Egmond-Zee; G. v. Kessel, Den Haag; R. Rieuwers, Dmuiden. Buitenlandsche briefkaarten: J. Bourlard, Seraing; August Dalier,' Emden; Döriern, Maanriheim; Kaaine Nuis Aronavier, Bivo- lari; Oekmanis, Dortmund; Wagner, Mann heim. Buitenlandsche brieven: Liselolte Römer, Lübech. Een Zondag aan het strand. Wij heb ben rce.ds eenige weken telkens geschre ven over den stroom van vreemdelingen,, vooral Amsterdammers, die des ZoAdags, als het mooi weer is, hier heen komen. Zoo als trouwens a!s het mooi weer was, wel in de lijn lag, werd alles wat geweest is, giste ren nog overtroffen. Het was een lange file van auto's en fietsen, die achter de Visschershaven om, naar het strand trok. Anderen weer stalden hun karretjes ijg de plaats en lieten zich dan overzien. IJmuidenaren, die een nichtje of een schoonmoeder, zelfs soms nog andere fa milie in de stad of elders hebben „onen, konden vrij zeker rekenen op logé's. Bui tengewoon groote aantallen passagiers wer den aangevoerd met booten. Om kwart over tien, kwam gistermorgen de „Prins Hendrik" aan, geheel aÊgeladen, Op| 11 uur de „Alkmaar", eveneens stampvol. Dat is dus met die 2 eerste booten van de Alkmaal Packet alleen reeds ongeveer 3500 mensehen. Daartusschen iri w-aren. nog 4 andere booten mét :pass'agiêrs aangék'ötueHr een enkele met een muziekkorps aan boord. Dan is het- voor het IJmuider pu bliek steeds, een aardigheid om te zien, hoe die duizenden zich allen naar het strand begeven of soms, de plaats ingaan, De veren kunnen alles bij lange na niet vlug genoegverwerken, hoewel 7 motor booten heen en weer varen. De koetsier van een oud, rammelend huurrijtuig met een houten (pardon, oude) knol er voor tracht de menschen te overreden naar het strand te rijden, Koopüoden met haring of met ijs trachten hun waar aan den man 01 vrouw te brengen. Kortom, het is dan op dan kant zèer levendig .Deze drukte duur de gisteren vrjfwel den geheelen dag, daar niet alleen de booten in den morgen, maar zelfs nog die van 4 uur in den middag ge heel vol passagiers aankwamen. ■Natuurlijk komen er soms ook ooneelen voor van menschen, die niet weten, dat aan het drukke strand niet alle dingen oorbaar zijn, doch zoowel de strandexpioitanten als de politie treden daar met de meeste gestrengheid teg enop, zoodat ons strand, ock voor dc kinderen, te genieten blijft. Een grap blijft ook de tijd van het ver trek. Nog erger dan bij den trein, moeten de menschen juist op het nippertje komen. Dan als de boot al gefloten heeft komen ze aanhollen, soms nog met losse kapsels, soms met kinderwagens. Doch het perso neel der boot is behulpzaam en welwillend en, om 9 uur, war enallen weer weg. Een goed begin. Een lid van den Ned. Aannemersbond, wonende in deze gemeen te, heeft aan het Comité voor het verkrijgen van een muziektent te Velseroord de toe zegging gedaan van 4000 steenen voor den opbouw. Het is een goed begin, wie volgt? Burgerlijke Stand.Ondertrouwd A. Gv van Wonderen én J. Biesheuvel M. Kruiffen en J. M. Brüssee. Geboren d. van'M. J. Prins-Hopman d. van M. C. Schrama-Van der Pijl d. van C. C. Staphorst-Paes d. van J. Walraven- De Jong d. van H. Alders-Haamke z. van G. Bakker-Bontd. van E. A. Schtama-Wal- raven d. van A. M.Berkhout-de Waard. Geslaagd.— Voor het examen van cos- tumiëre slaagden te Den Haag de dames A. Wensel, M. v. Lierop, L, Vermeeren en D. Bakker, allen leerlingen van Mej, A. M. Veen boer alhier. Straatverfraaiing.— De Meerstraat is een tweetal mooie winkels rijker geworden. De panden bewoond door de heeren Wester en van der Mey, zijn door den aannemer K. Vermey keurig verbouwd en gemoderniseerd. Ze maken een zeër goeden indruk, terwijl de drukke Meerstraat er mooier door geworden is. Aanbesteding.— Vrijdagavond werd door het bestuur van de school met den Bijbel aan besteed A. het vernieuwen van de asphaltdak bedekking, B. het aanleggen van een water- ding met sanitairè werken, C. het vernieu wen van de gangvloeren en tegelbedekking in gang en W. O.'s en urinoirs der school aan de Van den Endelaan. De uitslag was als volgt L. G. Bakker A. f 695 B. f 615 Firma Inthorn J. Zn C. f 675. C. Meijer A. 687; B. f 595 Fa. Ailkema A. f 690 B. f 575 D. Langeberg Zn A. f 695 B. f 589 Fa. V. d. Wilden C. f 590.— De gunning is aangehouden. Verduistering. De heer A. F. W., uit Amsterdam, deed bij de. politie alhier, aan gifte dat M, K. bij hem in dienstbetrekking, een bedrag aan geld heeft verduisterd. Een onderzoek wordt ingesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Adri an u8 Petrus, zoon van J. J. de Wit en C. M. Lim- men; Theodorus, zoon van G. Zuiderduin en W. Duin; Cornelia, dochter van G. W. Gertenbach en R. C. van Vuure. „Koningin Wilhelmina". Vrijdagavond a.s, zal de Vereeniging van het Volksjaar- fcest „Koningin Wilhelmina een vergadering houden in het R, K. Vereenigingsgebouw aldaar des namiddags 8 uur. Op deze vergadering zullen besproken, wordert de. feestelijkheden voor den vastge- stelden datum, n.l, 18 Augustus a.s. Concert R. K. Harmonie St. Jozeoh. Zondag 25 Juli a.s. zal de R. K. Harmonie „St. Joseph" een verplicht concert geven, en wel te Penningsveer. Dit concert begint des avonds omstreeks 7 uur. Als het goed weer is, belooft dit een suc ces voor hen te worden, in verband met het drukke verkeer daar ter plaatse. Burg. stand. Geboren: d. van M, War- menhoven-de Graaff. z. van M. M. A. Staring-van den Bos. z. van H. J. van der Winden-Conneman. z. van A. Mooij-Sie- kerman. d. van E, A. M. Dirijn-Riinders, z. van B. M. Rekveld-Visser. z. van C, Sneekes-van Luijt. d. van G. Singeling- Peereboom. d. van C. F. van Geest-Lie- verst. Ondertrouwd: K. Kee en T, F. Kroder. Getrouwd: R. G. van Nieuwkuyk en S, Neijt, F. Geissler en P, J. Vermairen. D. Schmidt en H. Joostén. Overleden: Duifje Mello, 49 j., ongeh. A. van der Steen, 2 j., overl. te Haarlem. Zondag speelden 2 proefelftallen een wed strijd. Uit de prestatie in deze wedstrijden geleverd zal de Elftalcommissie concludee- ren welke spelers voor het tweede elftal in aanmerking komen. Proefelftal A speelde tegen Beverwijk III en moest met een 12 nederlaag tevreden, zijn, Deze uitslag geeft niet de juiste ver houding weer, gelijk spel zou juister ge weest zijn. Eerst een, ondanks de hitte, vlug gelijk opgaand spel. Bij een verwoede aan val weet Beverwijk de leiding te nemen. Rust. Hierna komt G. V. O. in de meerderheid en wordt Bev, ingesloten. Met een goed schot zorgt de rechtshauf voor den gelijkma ker. Bij een doorbraak weet Bev. de leiding te hernemen. Ofschoon G. V. O. in de meer derheid blijft en legio kansen krijgt weet zij die niet te benutten en komt met ongewij- zigden stand bet einde. Proefelftal B. had het tegen het jonge Be verwijk V nog lang niet gemakkelijk, daar die kleine jongens heel aardig samenspeel den. Met rust hadden de baby's zelfs de lei ding met 0—1. Daarna krijgt de keurig spe lende links-back een bevlieging passeert alles, 11. De spil zorgt met een effectbal voor het winnende goaltje. De rechtsbinnen neemt er nog twee voor zijn rekening, zon der dat Beverwijk hier iets tegenover stelt. Zoodat het einde komt met 41 overwin ning voor de rood-bemclcn op de rood-broe- ken. - Wij- wenschen de Elftalcommissie veel succes bij hun definitieve samenstelling. Of •schoon hun dit nietgemakkelijk gemaakt wordt, daar ook onder de jonge spelers vele goede krachten zitten. Bekroond. Bij gelegenheid van het 35- jarig bestaan der vereeniging „Nos -Jungunt Rosae" was te 's-Gravenhage een rozenlen- toonstelling georganiseerd, In de afdeeling voor vaklieden behaalde de heer C, J. Post- huma, alhier met zijn inzending afgesneden rozen (kascultuur) een groote gouden me daille. Tevens werd hem toegekend de groote zilveren eere-medaille van H. M. de Konin- OngevaL Zaterdagavond had de heer P. v, Ophen Jz„ het ongeluk, terwijl hij aan het zwemmen was in de Ringvaart, in een scherp voorwerp te trappen, waardoor hij een gapende wonde aan zijn voet opliep. Na voorloopig te zijn verbonden door de wijk zuster, is hij naar Haarlem vervoerd om verder behanded te worden door een ge neesheer. Kar omgeslagen. Zaterdagavond had het knechtje van Jb, S. aan den Vijfhuizer- dijk melk gehaald, Toen hij wat moest uit halen, kwam hij met z'n karretje te ver in den schuinen kant met het gevolg, dat het heele boeltje omsloeg. Zeer begrijpelijk was er niet veel meer van zijn melk over. LONDEN, 17 Juli, Een aantal mijnwerkers heeft het werk hervat. In het mijngebied van Canoketrase zijn 650 arbeiders in vier mijnen aan het werk gegaan. LONDEN, 17»Juli. Generaal Gouraud is te Londen aangekomen. Hij werd ontvangen door talrijke militaire persoonlijkheden. LOWDEN, 17 Juli. Een vliegtuig is neerge stort te Cranwell (Lincolnshire). De piloot werd gedood. BERLIJN, 17 Juli. Uit Belgrado wórdt aan de Berlijnsche bladen gemeld: Vele deelen van Yougo-Slavië hebben opnieuw van groote overstroomingen te lijdem Er kan van een ramp gesproken worden. Een wolkbreuk, ge paard gaande met een vreeselijken hagelslag, heeft het dorp Rugovo in Montenegro geteis terd, Veertig personen werden gedood en twintig ernstig gewond. Duizenden stuks vee zijn' verdronken. LONDEN, 17 Juli. Cobham, die op weg is naar Australië, wordt door een storm te Bender Abbas opgehouden. CALCUTTA, 17 Juli. De toestand in Cal cutta is thans weer normaal: Honderd zes en twintig personen moesten naar het hospitaal worden overgebracht, van wie veertien zijn overleden. Gewapende politie handhaafde de orde. Samenscholingen van meer dan vijf per sonen zijn verboden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2