Gemengd Nieuws. Hel' tramongeluk bij Gulpen. Aanvaring op de Maas tusschen twee Fransche stoomschepen. Kranige redding bij zware zee. Windhoos te Ede. Overreden en gedood. Jverreden en ernstig gewond. Een gevaarlijke hond. Ongevallen bij vliegdemon- straties te Soesterberg. Tusschen de buffers bekneld en gedood. Door een tram overreden en gedood. Door den bliksem getroffen. Ongeval bij het hooien. Denk aan de regels van den weg! AMSTERDAMSCH NIEUWS. Het lustrum van het brandweer muziekkorps. Het nieuwe stadion en de wielerbaan. Een kuiperij uitgebrand. Verduistering van ongeveer duizend gulden. Ze waren niet bang. Verkeersverbeteringen van het Rok'm. STOOMVAARTLIJNEN. MARKTNIEUWS. UIT HET AND- De minister-crisis in Frankrijk. Oplossing in het Engelsche M ijnconflict? Churchill's antwoord op Amerika's verklaring. Het Spaansche Koriinklijk paar terug. Het Poolsche regeerings- program. De betrekkingen tuschen Finland en Rusland. Nieuwe botsing tusschen Hindoes en Mohammedanen Droevige nasleep. Het ernstige tramongeluk bij Gulpen heelt, naar de „Tel. meldt, een tragisch ge volg gehad. De landbouwersknecht J„ uit Banholdt, die het paard begeleidde, dat door de losgeraakte wagens werd overreden en gedood was, toen hij het ongeluk zag aan komen, gevlucht. Het blijkt nu', dat de jongeman door de dóórgestane emotie, ernstig zenuwziek is geworden. Deze week is hij naar t krank zinnigengesticht te Venray overgebracht. Zondagavond te 11 uur heelt nabij de Vondelingenplaat onder Maassluis op de ri vier de Maas een ernstige aanvaring plaats gehad. Het binnenkomende Fransche stoom-, schip „Mercurius" kwam in aanvaring met het naar zee vertrekkende Fransche stoom schip „Rubeauville", tengevolge waarvan de bakboordsteven van de „Mercurius" geheel werd ingedrukt, zoodat het schip water maakte. De „Rubeauville" is doorgevaren zonder schade. De „Mercurius" is naar Rotterdam door gestoomd, alwaar het schip spoedig gedokt Zal worden. Tengevolge van den schok bij de botsing, viel de loods D., loods op de „Mercurius vanaf een tank op het dek, waarbij hij den linker enkel heeft gebroken. De loods werd in het ziekenhuis aan den Coolsingel ver bonden en daarna naar zijn woning ver voerd. D. stond op een tank om beter uit zicht te hebben. De oorzaak van de aanvaring is gelegen ïn 't verkeerd begrijpen van eikaars seinen. De „Loc." vertelt: Aan de Cheribonsche kust werd de djoeng- koeng (kleine visschersprauw) van den vis- scher Kastia op een afstand ^an circa een halvèn kilometer van de kust door 'n zware golf opgenomen en omgeworpen. De drie inzittenden geraakten daardoor te water. Dit werd gezien door verscheidene visschers die zich op den wal bevonden en reeds eenigen tijd tuurden naar de enkele vis- schersprauwen, die zich nog op zee bevon den en zwaar met de golven en de hooge branding kampten, om aan 't veilige strand te kunnen komen. Nauwelijks hadden de zich op den wal bevindende visschers het ongeluk met de djoèngkoeng gezien of een aan de monding van de Kalibaroe gelegen „koleks" (vis schersprauw) werd onmiddellijk voor uit varen gereed gemaakt. Ook een tweede kolek wa9 dadelijk daar op geieed. Het was een zeer zwaar en levensgevaar lijk kampen, dat de onverschrokken mannen in de beide reddingsprauwen hadden met de zware branding. Ook de drie te water geraakten, die aan de zeezijde van de branding waren, wer den telkenmale teruggegooid als ze de bruisende golven naderden. Toen de redders in de koleks na onge veer een kwartier kampen met de bran ding nog niet het minste resultaat konden boeken eenige vrouwen onder de om standers begonnen reeds. te huilen hoor den de verzamelde kijkers plotseling uit de groep een luiden gil. De gil was geslaakt door de vrouw van een der mede ter redding uitgevaren vis schers bij het zien, dat haar man met een. paar lijnen om het middel gebonden, zich In de branding wierp. Heel diep moet deze moedige gedoken hebben, zoo diep, dat hij onder de branding door kon zwemmen. Op deze wijze kon hij de drie verongelukten naderen en kon hij ze de lijnen overreiken, die de lieden zich ong het middel bonden. Na aan de visschers in de prauwen een teeken te hebben gegeven, doken, de vier mannen. De in de prauwen aanwezigen trokken daarop snel de lijnen naar zich toe- Het waren eenige' minuten van de groot st# spanning, die allen medemaakten. Op- Ï8S}» zagen echter de op den wal staanden d# vier mannen achter elkander uit het water opduiken aan de kustzijde van de branding. Slechts één woord werd er toen van de personen op den wal gehoord, een jubelkreet: .Slamet". En hiermede was de spanning gebroken en begonnen ze te schreeuwen en te tieren en warqn door het dolle heen. Veel materieële schade, maar geen persoonlijke c'ngelukken. Maandagmorgen te ongeveer half negen, stak er te Ede (Geld.) plotseling een sterke windhoos op, welke gevolgd werd door onweer, een vrij hevigen slagregen en een hagelbui. De hoos richtte nog al groote schade aan. Tal van boomen werden ontworteld; vrij dikke stammen knapten als 't ware als rietjes af. Bij het hötel „Het Hof van Gelderland" verbrijzelde de kruin van een dikke kastan jeboom verscheidene ruiten. Ook op den straatweg naar Arnhem werd door de hoos danig huis gehouden. Eenige ontwortelde boomen versperden geruimen tijd het verkeer aldaar. Tal van huizen moesten het tevens ontgelden, want hier en daar lagen over den weg verscheidene afge waaide dakpannen en stukken zink van de daken. Op den weg naar Otterloo viel een zeer zware boomtak op den auto van den heer A. Rijks, uit Rotterdam, die daar juist pas seerde. Gelukkig kwam de heer R. er zon der verwondingen af. Er zijn nog verschei dene telefoongeleidingen gestoord. Bij enkele boerderijen woeien kippenhokken en hooibergen omver. Overigens zijn voor zoo ver tot heden bekend, geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Er i% wel veel schade aan het te velde staande gewas toegebracht. De richting van de hoos was Z, West-Zuid- """-vst. r Zondag wandelde het dochtertje van den melkslijter C. Kuperus met twee broertjes van acht en vijf Jaar op den Wirdumerdijfc te Leeuwarden. De kinderen wilden deze straat oversteken, juist naderde een auto, bestuurd door mej. A. O. Het achtjarig zoontje werd door den auto gegrepen en tegep den grond gewofpen. In zeer ernstigen toestand is het knaapje bewusteloos een winkel binnengedragen, waar een hersen schudding geconstateerd werd. Het kind is 's avonds nog overleden. De politie heeft dadelijk- de remmen van den auto laten on derzoeken,-welke geheel in orde bleken te zijn. Zondagmiddag kwam de 58-jarige mevxeuw de wed, H. S. uit 's-Gravenhage, Öle per rfjwiel langs den Haagweg in de richiing Leiden reed, even voorbij het café- restaurant De Vink te vallen. Achter haar reed een auto, toebehoorende aan J. M., te Gouda. Het was den bestuurder niet mo gelijk tijdig te stoppen of voldoende uit te wijken, zoodat de vrouw werd overreden. Dr. Driessen van de „Eerste Hulpdienst*' constateerde indrukken der borstkas en een breuk van het enkelbeen. De vrouw werd per ziekenauto naar haar woning in Den Haag vervoerd. Toen de huisvrouw L. G. aan den Zuidsin gel te Venlo, Zaterdagagmorgen ter markt ging, sloot zij hare drie kinderen voorzich tigheidshalve op de binnenplaats op. Op het plaatsje bevond zich ook de hond der familie. Het schijnt, dat de kinderen al spelende het etensbakje van den hond om ver geworpen hebben, waarop deze den 3- jarigen Laurence aanviel en. hem verschil lende beten aan de rechterzijde van het gezicht, aan het oor en aan het achter- hoofdje toebracht. Door het geschreeuw op merkzaam gemaakt klommen de buren over het muurtje, en brachten hulp, juist op tijd om ernstiger onheil te voorkomen. Ernstig gewond is de kleine kleuter naar het hospi taal overgebracht. Men kon gisteren nog niet vaststellen of al dan niet levensgevaar aan wezig is. Tijdens de Maandag te Soesterberg ge houden vliegdemonstraties, bij gelegenheid van het bezoek van een groot aantal bui tenlanders, dat deel nam aan het Interna tionaal Concours Hippique te Hilversum, had, zoo meldt de Tel., een 'ernstig onge val plaats, dat wonder boven wonder zon der persoonlijke ongelukken afliep. Toen n.l. een der quadrillevliegers, sergeant- majoor van der Griend wilde dalen, sprong, naar men vermoedt, doordat het maximum aantal toeren overschreden was, de schroef van de Fokker C 6 uit elkaar. De stukken drongen diep in den grond en wierpen zware kluiten aarde op. Het on geval geschiedde boven het vliegveld op geringen afstand van de toeschouwers. Ge lukkig werd geen van hen door de rond vliegende brokstukken getroffen. Een der gelijk ongeval is in het vliegkamp nog nooit voorgekomen. Den bekwamen vlieger, die nog groote snelheid had, gelukte het op de uiterste grens van het vliegveld te landen. Een tweede ongeval Op dienzelfden morgen kwam een leer ling-vlieger bij het landen met het toestel S 4 in botsing met een ander vliegtuig, dat even tevoren den grond had bereikt. Een botsing volgde, waarbij beide machines zwaar werden beschadigd. Ook dit onge val liep af zonder slachtoffers te maken, hoewel een vlieger-officier, wien een vleu gel van 't dalende toestel rakeling over het hoofd ging, ternauwernood aan den dood ontsnapte. Op Staatsmijn „Emma", te Hoensbroek, heeft Zondag een doodelijk ongeval plaats gehad. Bij de bovengrondsche verlading was A. L. Geerts uit Genhout-Beek, bezig met het afhaken 'van wagens. Hij geraakte daar bij tusschen de buffers bekneld waardoor hij een ribfractuur en kneuzingen aan de borst bekwam. Onmiddellijk naar het hospi taal te Heerlen vervoerd, overleed hij al daar, enkele uren na aankomst. De overledene was een 53-jarige weduw naar, hij laat een viertal nog kleine kinde ren onverzorgd achter. Een der firmanten van de firma B. en W. grossiers te Dokkum, is door verkeerd uit wijken op zijn fiets, tusschen Murmerwoude en Dokkum onder de hem achterop rijden de stoomtram geraakt en onmiddellijk ge dood. Men meldt aan de „Bossche Crt." uit waspik: Bij een enkelen harden donderslag, het onweer was overigens niet hevig, werd de landbouwerswoning van G. van Dongen, gis terennacht getroffen. Van Dongen, die was opgestaan, sloeg bewusteloos neer en be kwam brandwonden aan arm en borst. Hij moest uit de brandende woning worden ge dragen en werd bij zijn buurman J. Zwaans, die op eenigen afstand woont, binnen gebracht. De overige bewoners kwamen met den schrik vrij. Het woonhuis brandde ge heel af, niets werd gered. De pas nieuw ge bouwde landbouwschuur, die aan het huis vaststond, kon behouden blijven, dank zij het krachtdadig optreden van enkelen, die hét blusschingswerk reeds waren begonnen voor de motorspuit aanwezig was. Twee personen gedood. Men meldt uit Made aan de „Bossche Crt." In den Hoogepolder in den Biesbosch zijn twee. paarden, gespannen voor een wagen beladen met hooi, waarop behalve de voer man twee anderen gezeten waren, op hol ge slagen met het gevolg, dat de wagen omkan telde en allen onder het hooi bedolven wer den. Twee werden dood er onderuit gehaald; de derde verkeert in levensgevaar. Vooral onder Naarden. De politie te Naarden heeft besloten met bijzondere gestrengheid op te treden tegen die weggebruikers, die den gevaarlijken Am- sterdamschen straatweg nog gevaarlijker maken door de verkeersvoorschriften niet na te leven. Zoo werden Zondag reeds en kele processen-verbaal opgemaakt tegen wielrijders, die jzich hieraan bezondigden. Zondagmiddag is het nationaal concours van harmonie- en fanfarecorpsen, dat werd georganiseerd door het Brandweer-Muziek corps, heropend, evenals" verleden Zondag, met een marschwedstrijd in het Vondelpark. Deze wedstrijd was niet de minst belang rijke want een vijftal Amsterdarosche corp sen kwam ditmaal uit. In de 3e afdeeling Harmonie waren het „De Volkstuinen" en „Excelsior" (Gemeenteveren); in de eere- afdeeling kampten Amsterdamsch Fanfare- Orkest en het Amsterdamsche Politiemu- ziekgezelsehap om de eer, terwijl „Excel sior" (Westerspeeltuin) in de eere-afdeeling Harmonie speelde. Het prachtige zomerweer, dat dezen marschwedstrijd begunstigde, had honder den en mg eens honderden muziekliefheb bers naar het Vondelpark gelokt, waaronder natuurlijk tal van trouwe supporters der verschillende hoofdstedelijke corpsen. De jury bestond voor heden uit de hceren Corn. Dopper, A. L. Hazebroek en M. C. van de Rovaart. Onmiddellijk na den marschwedstrijd werd een aanvang gemaakt met den concertwed strijd, welke ook nu weer in „Schinkclha- ven" werd gehouden. De groote tuin was geheel bezet en in de omgeving groepten luisteraars bijeen om nog zooveel mogelijk te genieten van de geboden muziek. De jury kende de volgende prijzen toe: MARSCHWEDSTRIJD. „De Volkstuinen", Amsterdam, 45/1 pt„ 3de prijs; „Excelsior" (Gemeente Veren) Amsterdam, 4714 pt„ 2e prijs; Boekhoven's Fanfare, Utrecht, 4214 pt., 2e prijs; „Cres cendo", Spaarndam', 5414 pt., 1ste prijs; „Winnubst", Helder, 59 pt., 1ste prijs; „Am sterdamsch Franfare Orkest", 55K' pt., 1ste prijs; „Amsterdamsch Politie Muziek Gez,", 58'A pt., 1ste prijs; „Stedelijk Muziekkorps", Helder 5514 pt,, 1ste prijs; „Excelsior" (Westerspeeltuin), Amsterdam, 58 pt,, 1ste en eereprijs voor het hoogste aantal punten afd. Harmonie. CONCERTWEDSTRIJD. „De Volkstuinen", Amsterdam, 12114 pt„ 2de prijs; „Excelsior", Vianen a. d. Lek, 13914 pt., 2de prijs; „Excelsior" (Gem. Ve ren), Amsterdam, 15214 pt., 1ste prijs; „Ons Genoegen", Wijdenes, 16814 pt., 1ste prijs; „Boekhoven's Fanfare", Utrdcht, 1161-4 pt., 3de prijs; „Crescendo", Spaarndam, 15714 pt., 1ste prijs; „Winnubst", Helder, 165 pt., lste prijs; „Sonore", Amsterdam, 152 pt., lste prijs; „Amsterdamsch Fanfare Orkest", 161 pt., lste prijs; „Amsterdamsche Politie Muziek Gezelschap", 14814 pt., lste prijs; „Stedelijk Muziekcorps", Helder, 148 pt., lste prijs; „Apollo", Zaandijk, 16614 pt., lste prijs; „Excelsior" (Westerspeeltuin, Amster dam, 15414 pt., lste prijs. UITSLAG EEREWEDSTRIJD. lste prijs „Apollo", Zaandijk, 87 punten; 2de prijs „Trou moet Blijcken", Amsterdam, 82 punten; 3de prijs „Concordia", Culcm- borg, 81 punten; '3de prijs „Excelsior", Wes terspeeltuin, Amsterdam, 81 punten; 3e prijs „Stedelijk Muziekcorps", Helder, 81 punten. Bij de Maandag gehouden onderhandsche aanbesteding door het Nederlandsch Olym pisch Comité voor de grond- fundeering- en betonwerken voor het Stadion en de Wie lerbaan aan den Amstelveenschen weg al hier, was laagste inschrijfster de N.V. Ge wapend Betonbouw ,De Kondor' te Am sterdam, voor een bedrag van 763.845, Omstreeks zes uur gistermiddag merkte iemand van de Kuiperij en fusthandel van de firma C. Riedijk en Bol, gelegen aan den Korten Papaverweg 15 te Amsterdam, aan. de overzijde van het IJ, dat brand was uitgebroken. De meeste rook kwam uit het terzijde gelegen blakerhok, een speciaal ge bouwtje, waarin gebruikte stookolievaten van olie ontdaan worden. De vaten wor den daartoe geblakerd. In dit gedeelte, waar steeds vuur aanwezig is, moet de brand zijn aangekomen. De vlammen von den gretig voedsel in het vette hout .en eenige minuten na de ontdekking sloeg het vuur ver boven het gebouw, dat slechts één verdieping heeft, uit, De brandweer werd gewaarschuwd, doch toen de motor-, spuit van de pont aan de IJ-overzijde aan kwam, had het vuur zich reeds medege deeld aan een vrij groote opslagplaats, waar honderden vaten en groote partijen dui gen en hoepels lagen opgeslagen. Het duur de niet lang of het achterste gedeelte van deze loods stond eveneens jn vollen gloed. Een scherpe rook dreef in een breede ko lom in de richting van de stad. Dit ver schijnsel en eenige brandweerwagens die zich in allerijl naar den Korten Papaver weg begaven, brachten heel wat nieuwsgie rigen op de been. Met vier vijf stralen op een der motor spuiten werkende, ving de brandweer on der bevel van den hoofdbrandmecster Fórch het blusschingswerk aan. De ernstige vuurverschijnselen waren na een half uur voor een groot deel geweken, docli niet het smelten van het vette hout, dat een onaangenamen reuk veroorzaakte. De aan gebrande en smeulende vaten moesten alle verwijderd worden en hiermede ging zeer veel tijd verloren. Om ongeveer 7 uur was de brandweer bet vuur meester. Het bla kerhof is geheel uitgebrand terwijl ook een gedeelte van de opslagplaats, om een toe passelijke uitdrukking te gebruiken, in dui gen is gevallen. De oorzaak is niet met zekerheid vast te stellen. Aannemelijk is, dat in het blakerhok het met olie gedrenkte hout vlam heeft gevat. Toen de werklieden de kuiperij ver lieten werd niets verdacts bespeurd. Verzekering dekt de schade. •Eenigen tijd geleden nam een. groote firma op de Rozengracht een man aan om bedra gen te innen. Deze man was een paar we ken tevoren gefailleerd en werd achtervolgd door schuldeischers. Hij kwam er toe met gelden die hij voor de bewuste firma geïn casseerd had zijn schuldeischers te betalen en stopte zoodoende het eene gat met het andere. Het eind was, dat hij zich zelf bij de politie aanmeldde. Het verduisterde be- 'drag beloopt, volgens de Tel., ongeveer 1000. „Three boys in a boat" In Hamburg waren zij scheep gegaan; drie jongens van ongeveer 16 jaar; niet op een behoorlijk stoomschip, maar in een zeilbootje van drie meters lengte en één meter breedte, zoo'n klein vaartuigje, dat heel wat kan presteeren, als het goed wordt bediend. Nu, aan diri laatste ontbrak het niet! De jongens waren zoo van hun kennen over tuigd, dat zij de Elbe afzakten, het zeegat uitstevenden en tusschen de Wadden door van de Noordzee de Zuiderzee invoeren. En dat allemaal zonder dat kaarten of een kompas aan boord waren. Het gebrek aan nautische middelen is schitterend overwonnen; de knapen hebben zonder ongelukken het IJ bereikt en land den dezer dagen in de hoofdstad. Maar nu begonnen pas de moeilijkheden; op zee gevoelden de knapen rich heer en meester, in de vreemde stad stonden zij hulpeloos. Doch de brutalen hebben de halve wereld en de jongens klopten aan bij den sluismeester van de Oosterdoksluis. De sluismeester had schik in de moedige jon gens en bleek tot hulp bereid; de levens- middelenvoorraad werd wat aangevuld, het vaartuigje, waarin de knapen onder een zeil overnachten, kreeg een behoorlijke lig plaats. Maar het was de jongens niet om slapen en eten te doen; zij wilden, nu zij eenmaal in Nederland waren, ook wat van het iage land aan de Noordzee zien. De sluismeester legde het geval uit aan de firma Varenkamp, die bereid was de jeugdige avonturiers op een harer motor booten mee te nemen naar Rotterdam en Delft. Thans zijn de knapen, met hun zcïlvaar- tuigje, aan boord van zoon motorboot. Zij zullen Zondag naar het Kagermccr worden gebracht en de zeilvcreeniging zal de heer Varenkamp heeft er voor gezorgd de knapen ontvangen. Daarna komen de jonge reizigers naar Amsterdam terug om dan nogmaals den tocht over de Noordzee te wagen. Het Amsterdamsche Raadslid Mr. Dr. G. van den Bergh heeft den Raad een nota doen toekomen naar aanleiding van het kort ge leden uitgebracht prae-advies van B. en W. op zijn voorstel tot het opnieuw uitschrijven van een Rokin-prijsvraag. Genoemd Raads lid geeft in deze.nota zijn gedachte te kennen met behoud van het water van het Rolrin een breeden verkeersweg tot stand te brengen. Hij stelt zich de indeeling ais volgt voor a. een trottoir van 4 Metey breedte. b. een rijweg voor een-sichtingsverkeer van een breedte van 6'/jM. c. een trambaan voor dubbelspoor, breed 4% M. d. een trottoirtje, breed 1 M. langs het water. e. een gracht, 13% M. breed. f. een trottoir langs het water, breed 1.25 M. g. een rijweg voor een-richtingsverkeer, breed 6% M. h. een trottoir, breed 2.75 M. Hij is van oordeel, dat door deze indeeling een zeer goede oplossing van het Rokin- vraagstuk is verkregen. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. BARENDRECHT 17/7 v. Baton Rouge te Barcelona. BELLATRIX 18/7 v. Rotterdam te Hamp ton Roads. BEVERWIJK 18/7 v. Las Palmas n. Havana. BRUNSWIJK 18/7 Wight gep. Amsterdam n. Liverpool. BUSSUM 18/7 Dungeness gep., La Goulette n. Rotterdam. GROENLO 19/7 Brunsbuttelkoop gep. Rott. n. Trangsund. HILLEGOM 13/7 v. Cuba n. New-York. KATENDRECHT 19/7 40 m. v. Quessant, Batoum n. Londen. KRALINGEN 18/7 v. New York n. San Do mingo. LEONORA 18/7 v. Rouaan n. Caen. MAAS 18/7 Brunsbuttel gep. Christinestad n. Rott. MAIN 15/-7 v.'Bourgas, v. Hamb. n. MARKEN 18/7 Brunsbuttel gep. Malmö n. Rott. NEUTRAAL 18/7 Quessant gep., Antwer pen n. ODER 17/7 Gibraltar gep., Constantza n. Rott. PEURSEUM 17/7 (nam. 7 u. 27) 10 m. W. v. Land's End gesign. Antw. n. Charlestlon. ROODE ZEE, sleepb. 16/7 v. Barbados, Rott. n. Curasao. ROTTERDAM 17/7 (v.m. 2 u. 22) op 570 m. W. v. Valentia gesign. N. Orleans n. Amst. SCHOUWEN 17/7 (nam. 2 u. 54) op 160 m. W. v. Niton gesign. Milazzo n. Hamburg PROCYON 17/7 (v.m. 11 u. 25) op 250 m. N.W. v. Malin Head gesign., Montreal n. Bremen. ST. ANN AL AND 16/7 v. Immingham te Hamburg. TEXEL 17/7 te Belawan, Rott. n. Batavia. WASSENAAR 14/7 v. Newport News n. Cornerbrook. WIELDRECHT 17/7 Bermuda gep. Rott. n. Baton Rouge. IJSSEL 19/7 Holtenau gep. Rotterdam n. Koningsbergen. ZUID-HOLLAND 17/7 v. Kopenhagen te Hamb. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MY. NEDERLAND. BOETON (uitr.) 16/7 v. Singapore. GROTIUS 19/7 v. Batavia te Amst. JOHAN DE WITT (uitr.) 18/7 v. Colombo. PRINSES JULIANA (thuisr.) 16/7 v. Sin gapore. RIOUW (thuisr.) 16/7 v. Marseille. RONDO 17/7 v. Batavia n. Amst. SlNGKEP (uitr.) 18/7 te Gravesend. KON. NED. STB. MY KON. W.I. MAILD. ADONIS, Rott. n. Smyrna, pass. 19/7 Gi braltar. ALKMAAR, Hamburg n. Antw. pass. 18/7 Vlissingen. ALMELO 16/7 v. Callao n. Tambo de Mora. AMSTERDAM 17/7 v. Curasao n. Rott. ARES (uitr.) 16/7 v. Guayaquil. AURORA 17/9 v. Alexandrië te Momphou Bay. BENNEKOM 16/7 v. Valparaiso n. Balboa. BERENICE 17/7 v. Gibraltar n. Oran. BREDA 17/7 v. Rott. te Hamburg. CALYPSO 18/7 v. Messina te Palermo. CARNA 16/7 V New York n. La Guayra. CERES 18/7 v. Nauplia n. Calcutta. CERES 18/7 v. Calamata n. Algiers. CLÏO (uitr/) 17/7 te Madera. ERATO 19/7 v. Amst. te Hamburg. HEBE 17/7 v. Fiume n. Bari. IRIS 18/7 v. Hamburg te Amst. LUNA 16/7 v. New York n. Cap Haitien. MEROPE' Algiers n. Lissabon pass. 18/7 Gibraltar. MINERVZA 17/7 v. Smyrna n. Conatarti- nopel. NEREUS, Amst. n. Kopenhagen 18/7 v. Holtenau. NEROf7/7 v. Danzig n. Amst. PERSEUS 18/7 v. Kopenhagen te Amst. PLU TE 17/7 v. Barcelona te Ttrragona. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 17/7 te Curasao. RHEA (uitr.) pass. 19/7 Scilly. SATURNUS (uitr.) 18/7 v.m. 10 u. op 30 m. Z.W. v. Niton gesign. STUYVESANT (uitr.) 17/7 v. Dover n. Barbados. THESEUS, Amst. n. Stettin, 19/7 v. Hol tenau. VAN RENSSELAER 18/7 v. Amst. te Ham burg. KON. PAKETVAART MIJ. SPEELMAN, Rott. n. Batavia, 18/7 v. Suez. KON. HOLL. LLOYD. MAASLAND (thuisr.) pass. 17/7 Finisterre. WAALDIJK 18/7 v. Hamburg te Amst. ZAANLZwD 18/7 v. Buenos-Ayres, 1. v. Londen, te Amst. ZEELANDIA (thuisr.( pass. 18/7 Fernando NoronhL HOLLAND-AFRIKA LIJN. JAGERSFONTEIN (uitr.) pass. 17/7 Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK v. Montreal n. Rott., 18/7 v.m. 12 u. 33 op 480 m. W. v. Scilly gesign. CARDIGARSHIRE, Rott. n. Vancouver, 13/7 v. San Francisco. DRECHTDIJK 16/7 v. Tacoma te Portland (O.). NESSIAN 18/7 v. Philadelphia te Rott. NOORDERDIJK, Rott. n/d Noord-Pacific- kust, 18/7 te Londen. RIJNDAM, v. New York n. Rott., wordt 20/7 v.m. te Plymouth verwacht. VEENDAM 17/7 v. New York n. Rott. VOLENDAM 18/7 v. Rott. te New HOLLAND-BKIiSCH-INDIE-LIJN. I KOUDEKERK (thuisr.) 17/7 te Suez. MEERKERK (uitr.) 17/7 v. Genua. RIDDERKERK 18/7 v. Dundee te Antwer- j pen. STREEFKERK (uitr.) 18/7 v. Amtwerpen. IJSELDIJK 18 7 v. Hamburg n. Antw. HOLLAND-OOST-AZIELIJN. OOSTKERK (uitr.) 18/7 te Genua. ZOSMA (uitr.) 18/7 v. Singapore. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. RIJNLAND (uitr.), 17/7 v. Las Palmas. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJISONDARI17/7 v. Batavia n. Hong Kong JAVA—NEW YORK LIJN. SAMARINA, Java n. Newyork, 17/7 v. Port-Slid. STADSDIJK Newyork n. Java, pass". 18/7 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG 18/7 v. Rott. te Newcastle. BUITENZORG (thuisr.) 18/7 v. Padang. DJEMBER (uitr.) pass. 18/7 Point de Galle. GORONTALO (uitr.) pass. 18/7 Gibraltar. KAWI (uitr. pass. 18/7 Finiasterre. KEDOE (thuisr.) 18/7 te Suez. MERAUKE (thuisr.) 18/7 te Marseille. MODJOKERTO (uitr.) te Genua. PATRIA (uitr.) pass. 18/7 Perim. TAPANOELI (18/7 v. Brcmeh te Rotterdam. SIANTAR (uitr.) 16/7 te.Belawan. TABANAN (uitr.) 16/7 v. Singapore. TAMBORA (thuisr.) 17/7 v.m. 11 u. te Mar seille zette nam. 4 u. de reis voort. ROTT.—Z. AMERIKA LIJN. ALWAKI 18/7 v. Antwerpen te Rott. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ALGINOUS 17/7 v. Liverp. n. Batavia. GLAUCL^J, v. Japan n. Kotterd. 17/7 te Londen. LAERTES 18./7 v. Amsterdam te Gravesend. MEMNON, v. Batavia n. Amsterd., 17/7 te Suez. TANTALUS, v. Amsterdam n. Batavia, pass. 19/7 Perim. EMZETOO LIJN. JONGE JACOBUS, Valencia n. Londen Rott., gepass. 19/7 Quessant. ROTTERDAM, 19 Juli. Eieren. Zeeuw- sche en Overmaasche f f 5.50—6.50. Aardappelen. Westl. poters 34 c., Westl. klei 46 c., Westl. zand 710 c., Duke of York 58 c., Blauwpitten 58 c., Eigen heimers 3 6 c., Geld. Schoolmeesters 3 4 c. per kg. Fijne zaden. Lijnzaad voer f idem zaa f mosterdzaad geel f blauw maanzaad f karwijzaad f 2224, koolzaad f 2325, kanariezaad f Lijnolie vliegend f 43 3/4, Aug. f 40 1/4, Sept. f 40 Sept. /Dec. f 40 3/4, Jan./April f 41. Buitenl. Granen vast. Zuid Russ. disp. f 12.50, Western aangek, f 12.60, 73 kg. La Plata, stmd. f 11.70 72/73 kg. Duitsche- Poolsche aangek, f 10.25. Gerst 38 pd. mal ting disp. f 203, spoedig verwacht f 200, ladend/geladen f 193192. Canada 3 deze 65 kg. Donau stmd. f 200. Haver Canada 2 disp. f 11.50, id. disp. f 10.80, stmd. f 10.30, 38 pd. clipped disp. f 9.90, Feed disp. f 10.50, stmd. f 10.20. Maïs Do- nau/Galfox disp. f 170, stmd. f 170, gele La Plata disp. f 185, stmd. f 178, aangek, f 177, witte platte Zuid-Afrik. 2 disp. f 183. Maïs. In veiling werden verkocht 5 a 600 ton Gal- fox maïs B.S. ad f 139 159%. Vee. Ter markt waren aangevoerd 342 vette runderen, 289 vette en gras kal veren. nuch tere kalveren, 405 schapen of lammeren. 502 J varkens. De prijzen waren als volgt koeiefl le qual. f 1.05—1.10, 2e qual. f 0.95—0.85, 3e qual. f 0.750.65 ossen le qual. f 1.00— 1.05, 2e qual. f 0.90—0.80, 3e qual. f 1.05— 0.85, 3e qual. f 0.700.60 schapen le qual, f 0.900.95, 2e qual. f 0.800.70, 3e qual. f 0.600.50 lammeren f 0.951.05 var kens le qual. f 0.720.76, 2e qual. f 0.70 0.67, 3e qual. f 0.650.62, zouters f 0.66 0.70, exportvarkens Vette koeien en ossen met redéTijken hjftt del in le qualiteit2e en 3e soorten laget wegens aanvoer van Belgisch vee. Schaper en lammeren bij matigen aanvoer traag ver handeld. Varkens met weinig vraag. AMSTERDAM, 19 Juli. (Bericht v/d. mak Jac. Knoop). Zeeuwsche BI. Eigenheimers 2.252.80, id. Eigenheimers 22.50, IJ- polder Eigenheimers 2.252.80, id. blau we Eigenheimers 2.703.50, id. muizen 1.902.10, Andijker muizen 2.102.35, Langedijker muizen 2.803.50, Noord- Holl. Eigenheimers 2.452.80, id. blauwe Eigenh. 2.803.50, Rijper muizen 2.10 2.80 p. 70 kg. AMSTERDAM, 19 J71i. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 451 vette koeien, waarvan de prijzen waren als volgt le qual. 1.101.15, 2e qual. O.o921.-, 3e qualiteit 0.740.88 per kg slachtgewicht, mindere soorten tot lagere prijzen 110 melk en kalf koeien 225450 151 vette kalveren 2e qual. 0.680.74, 3e qual. 0.600.67 per kg. levend gewicht 99 nuchtere kalveren 813 38 schapen 3432 74 lammeren 1624 64R varkens, Holl. le qualiteit 0.900.92, overz. en Geldersche le qual. 0.90-r—0.92, vette varkens 0.870.88 per kg slachtgewicht 63 paarden 200350. ALKMAAR, 19 Juli. Varkens Aangevoerd 482 varkens. Vette 0.700.74, zouters p.68 0.70 p. kg. APELDOORN, 19 Juli. Eieren. Aanvoer 75.000 stuks, prijs 5-256.75, middelprijs 6.25. Handel gewoon. AXEL, 17 Juli. Granen. Ter markt werd heden genoteerd voor tarwe ƒ16, rogge 9.50, gerst 10.50, haver 11.50, erwten f 14. BOVENKARSPEL (Station), 17 Juli. Aardappelen Koks en Due 1.201.55, Schotsche 1.652, kleine 11.80, ronde 1.65—1.70, blauwe 1.65—1.90, bonte 1.75 1.80 per baal, aangevoerd 10.390 baal. le bloemkool 6.1011.30, 2e id. 46.70, 31 id. 2.20—4.30 per 100 stuks, aangevoerd 38.925 stuks. TRoode kool 3.705.90 per 100 kg., aangevoerd 29.000 kg. Witte kool 1.603.00 per 100 kg, aangevoerd 400 kg. PURMEREND, 17 Juli. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken Aard appelen 0.671.16; kleine idem 0.53- 0.77; blauwe Eigenh. 0.650.90 per 25 Kg.? slaboonen 7.057.85; snijboonen 5^5— 7.05; tuinboonen 0.160.19 per 15 Kg.; peulen 2; doperwten 3.50—8 per 50 Kg.; roode aalbessen 0.130.22; zwarte bessen 0.46 per Kg.; klapbessen 222.50 per 100 Kg.; frambozen 0.520.70; aard beziën 0.570.66 per Kg.; augurken 0.56 0.60 per mand 6 Kg.; bloemkool 2.50 8.80 per 100; sla 2.10 per 100 krop; ra barber 4.707.60 per 100 bos; nep 4 per 25 Kg. HOOGKARSPEL, 19 Juli. Vereeniging „De Eendracht". Schotsche aardappelen 1.85 1.95, Due 1.501.55, kleine aardappelen 1.30—1.45. MEDEMBLIK, 19 Juli. R. K. Marktveree- niging „St. Jozef". Groote muizen 1.75—» 2.10, kleine muizen 1.501.85, groote witte 1.40, per halve H.L. Aanvoer 3000 manden of zakken. ALPHEN, 19 Juli. N. V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn". Tuinboonen 2—3 heerenboonen 3647, snijboonen f 51, postelein 89, aardappelen 5.50-—5.60, per 100 k.g.; rabarber 12, peen 1016, per 100 bos; komkommer» I 69, id. II 45, bloemkool I 1319, id. II 57, per 100 stuks; aardbeien 3031, frambo zen 3lf per 100 pond. Herriot heeft zich den steun verzekerd van een zeker aantal medewerkers. Het ministe rie zal worden gelormeerd. Herriot bezocht gisterenavond 7 uur Dou- mergue en verklaarde, dat hij er op rekende gisterenavond een kabinet gereed te hebben. Hij zou tegen gisterenavond 10 uur op het Elysée terugkeeren. De draadlooze dienst zegt, dat men niet verwachtte, dat het gisteren plaats gehad hebbend# onderhoud tusschen den eerste- minister en de „Industrial Christian Fellow- schip" tot een oplossing van het conflict in de mijnen zou leiden. Toch hechtten de bla den groote beteekenis aan de bijeenkomst. Gezien het antwoord van Baldwin aan den bisschop vaan Lichfield op diens voorstellen, is het», duidelijk, dat de regeering het plan om tot. een oplossing te komen door nieuwe subsidie zal afwijzen. Het feit, dat het bestuur der Mijnwerkers- Federatie zelf voorstellen heeft gedaan, wordt beschouwd als een vooruitgang en ofschoon zij niet" zullen worden aanvaard, wordt het waarschijnlijk geacht, dat zij de basis zullen vormen voor nieuwe onderhan delingen. Gehoopt wordt, dat de onderhan delingen spoedig zullen worden hervat, In het Lagerhuis sprekende over de rede van Mellon, waarin deze zou hebben gezegd: „een aanzienlijk gedeelte van de Britsche leeningen in de Ver. Staten zou zijn bestemd voor zuiver commercieele doeleinden, buiten de oorlogsdoeleinden," verklaarde Churchill, dit misverstand van zoo ernstigen aard te achten, dat hij twijfelde aan de authentici teit van deze passage. Alle leeningen aan de geallieerden werden goedgekeurd door het Congres met de speciale bepaling, dat zij dienden ter voortzetting van den oorlog! Churchill voegde er bij: Er bestaat vrijwat ontstemming in verband met deze schuld en deze behoeft door misverstanden niet no^ te worden vergroot. Het koninklijk paar en Primo de Rivera zijn gisterenmorgen te Madrid teruggekeerd. Zij werden aan het station ontvangen door den infant Ferdinand, eenige ministers, den nuntius, talrijke autoriteiten, enz. De koning werd langdurig toegejuicht. De president verklaarde zeer voldaan te zijn over de hartelijke ontvangst, die hij overal had ondervonden. De minister van buitenlandsche zaken Yanguas deelde mede, dat de ministers gisterenmiddag een ministerraad zullen houden. Minister-president Bartel hield gisteren in. de Sejm een rede, waarin hij zijn regeerings- program uiteenzette. Na er op te hebben gewezen, dat het moeilijk is, de taak der Poolsche regeering met die der regeeringen van andere landen te vergelijken, zeide de minister-president o.a.: Het is ons voorloopig gelukt de zloty te stabiliseeren tegen den koers van ca. 10 zloty per dollar. De regeering heeft den strijd met de duurte aangebonden. Het is haar op velerlei gebied gelukt de prijzen te doen dalen. Wat de buitenlandeche politiek betreft, beschouwt de regeering bet als haar voor naamste taak het vertrouwen van het buiten land in Polen, te bevestigen. Zij hecht bijzon dere waarde aan de economische samenwer king met Europa. De regeering is geen par- tijregeering. De rede werd af en toe door interrupties van de oppositiebanken onderbroken. Zooals uit Moskou aan de „Vossische Ztg." wordt gemeld, is de quaestie van het w&arborgpact met de Baltische landen in een nieuw stadium 'getreden. De Sovjet-Russische gezant te Helsing- fors heeft aan de Finsche regeering een nota overhandigd, waarin de Russische re geering zich bereid verklaart mondelinge onderhandelingen over het waarborgverdrag te openen. Uit deze nota blijkt verder, dat de Fin sche gezant te Moskou vooraf mededeeling had gedaan van de bereidwilligheid zijner regeering tot verdere onderhandelingen en thans vooraf alleen de modus van deze on derhandelingen schriftelijk vastgesteld wenschte te zien. De mondelinge onderhandelingen zullen behalve de quaestie van het waarborgver drag ook de quaestie van een scheidsge rechtverdrag, alsmede de regeling van het Aaland-probleem omvatten, Zooals men weet, had de Sovjet-regeering tot dusver de beslissing van den Volkenbond nopens de Aalandseilanden, waarbij de eilanden aan Finland werden toegewezen, nog niet erkend en de Finsche regeering maakt thans van de gelegenheid gebruik om ook naar deze zijde de quaestie definitief te regelen. Voor de tweede maal binnen veertien da gen tijds is hedenmiddag op 10 km afstands van Calcutta, ter gelegenheid van een Hin- doesch feest, een ernstige botsing ontstaan tusschen Hindoes en Mohammedanen. De stoet trok zonder incidenten langs de Mos kee waar op 11 Juli Mohammedanen een aanval deden op Hindoes maar even verder ontmoette de stoet een reusachtige menigte Mohammedanen, die met steenen en leege flesschen wierpen. De toestand werd drei gend en de politie was verplicht te schieten. Totdusver zijn zeven personen naar het zie kenhuis gebracht met schotwonden. De rel- leties duren voort.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7