Sport en Wedstrijden. TAPIJTEN Haverschmidt i Kiaje Albert de vries Lijstje WEGENS VEIT1EK VAN DER LINDEN'S MELKBROOD i KAN DER LINDEN'S BAKKERIJEN ?AN/oe*UNt)m. Gebruikt met deze warme dagen uitsluitend wat neem ik mee op reis Meid. CHABESO CENTRALE Ouders Waakt VOETBAL Jaarvergadering Haarlemsche Voetbalbond. WATERPOLO. 'J. Ill—D. W. R. HAARL. JACHTCLUB. Voor leien M de W. Y.~C. m W°- - genheid bestaan de wedstrijden per boot te GYMNASTIEK. HET CONCOURS DE CARROSSERIE TE ZANDVOORT. DUIVENSPORT. ADVERTENTIËN. t „Blijvend" Motecht maken Smidsleerling GED. OUDE GRACHT 84 VERGADERING Gemeenteraad van Haarlem op WOENSD AG 28 JULI 1926 des namiddags ten l1/^ ure, in de Statenzaal [Prinsenhof]. OOK WIJ A. P. DE GRAAFF HUURKOOP rfw R.-K. Huishoudster NET R.-K. MEISJE Kioosterbalsem WERKSTER DIENSTBODE Hulp in de Huishouding NET MEISJE DIENSTMEISJE Hoofdcassïère. H. H. KAPPERS KAPPERS H.H. COIFFEURS. EEN HUIS /KeeZQGÖOD VAN Hooge voedingswaarde. Lang versch. Prijs: 13x/2 cent per 4 ons. Da Costasiraat 46 - Telefoon 13522 Oude Weg - Telefoon 13446 Kampersfraat 15 Telefoon 15430 Nic. v. d. Laanstraat 2a Haarlem - Telefoon 14901 6 bekl. Tuinstoelen HYPOTHEEK VRIJ HUISJE BOVENHUIS TE HUUR MAKKE HIT Velen hebben 't wellicht opgemerkt, aan velen is 't voorbijgegaan, dat er de laatste jaren aan onze sportieve jeugd veel zorg is besteed en nog besteed wordt. Ongetwijfeld heeft de jeugd van tegenwoordig meer behoef te aan varieerende ontspanning dan vele ou ders in hun tijd. Mag men dat achteruitgang noemen Neen, want waar meer behoefte komt, is ook vooruitgang, anders kon men zich de bevrediging daarvan niet veroorloven, 't Zijn altijd bijkomstigheden, die ons tot bijzondere waakzaamheid dwingen, doch met. de zaak op zich. Ook de Koomsche jeugd vraagt onze zorgen voor hare lichamelijke op voeding. Nu is die opvoeding voor hen, die zich niets van het lot der onsterfelijke ziel aantrekken, tamelijk simpel. Geheel anders wordt de zaak, als we de lichamelijke opvoe ding moeten leiden volgens de wetten en be ginselen, die het geluk en de ongereptheid van de ziel beschermen. De eindbestemming van den mensch vraagt en eischt alles onderge schikt te maken aan en te leiden op den weg naar het eeuwig einddoel. Wanneer deze twee categoriën van menschen gaan samenwerken, volgt noodzakelijk botsing van opvattingen. De een ziet gevaren en met recht, waar de ander geen wolkje aan den hemel bespeurt. De ondervinding heeft geleerd, dat wij met de neutrale opvoeding niet kunnen samen werken. Wij lfennen geen neutraliteit in de opvoeding, ook niet in de lichamelijke op voeding, omdat daar evengoed de wetten der zedelijkheid gelden, dan op welk gebied ook. 't Zijn toch niet de voetbal, cricketbal of wat ook, die we opvoeden, maar de beoefenaars van deze sport, jongelui met ziel en lichaam, tempels van den H. Geest, onderpanden ons door God gegeven om ze later weer Hem te kunnen aanbieden. 't Kan en mag U niet onverschillig zijn, waar en met wie uw zoon of dochter de sport beoefent. Begrijp me goed, 't zit h'm niet in de sport qua salir, maar in het contact met de beoefenaars. Dat kunnen goeïe, brave men schen zijn, maar met een geestelijke-mentali- teit, die niet de onze is. Hun gedrag kan on berispelijk zijn, doch hun opvattingen over geloof en zeden verschillen dikwijls hemels breed van de onze. En hierin schuilt juist het gevaar de intieme omgang met dezulken zal de begrippen van onze sporters vervagen Ze doorzien niet altijd de diepte van hun ge zegde, omdat ze zelf niet voldoende cnder- legd zijn. Op 'n gegeven oogènblik verkon digen ze opinie's, die er zoo fallicant naast Zijn, dat je er van huivert, hoewel ze 't zelf niet eens merken. Daar ze alles druppelsge wijze in zich hebben opgenomen, is 't zoo vast gaan zitten, dat Brugman's spraaktalent erbij te kort schiet. De omgang van uw kind met anderen zal niet straffeloos aan U voor bijgaan. Ouders, zoo ge zelf de keuze niet be paalt en leidt. Kijk toch uit met wie zij hun lichamelijke ontspanning genieten, wil die ontspanning niet het geestelijk-debacle van uw kind veroorzaken. Naar gelegenheden be hoeft ge heusch niet te zoeken, er zijn d'r ge noeg. In het jaarboekje voor Katholiek- Haarlem staan zeven R.K. voetbalclubs voor de patronaatvrije jeugd 'n R.K. Gymnas- tiek-vereenigig voor Heeren en Dames 'n RJC. Athletiekvereeniging, of kijk 't zelf eens ia van blz. 61—66. Nou, dat is 'n bloeiend sport-leyen in de stad-Haarlem zult U zeggen Neen hoor 't Kan nog veel beter. De neutrale-vereenigin- gen tellen veel te veel kinderen van R.K, ouders. Het lidmaatschap van een neutrale vereeniging rnoogt gij niet dulden, kunt ge niet accepteeren zonder aan uw ouderlijke plichten tekort te komen. Als uwe kinderen tt voor in aanmerking komen, stel U dan op de hoogte en bepaal zelf de keuze, geef ook hierin leiding. Bezwaar uwe moeilijke ou derplicht niet onnoodig door uwe kinderen buiten Roomsch-verband te houden. Vroeg of laat wreekt het zich toch. Ouders waakt P. F.L. ESSER O.E.S.A. Geestel. Adviseur R.K. Commissie voor Lichamelijke- Opvoeding. VAN DEN DISTRICT HAARLEM e. O. D. II. V. B. Verslag der Jaarvergadering. Ter jaarvergadering van het District Haarlem e. o. van den D. H. V. B., waren 10 vereenigingen aanwezig. Met kennis geving' afwezig V. V. F., zonder kennis geving R. C. O., D. S. S. en .Santpoort. Na cpening der vergadering, deelt de voorzitter, de heer H. N. Smits, mede, dat de bondssecretaris door familieomstandig heden niet aanwezig kan zijn. De notulen der vergadering van 4 Mei worden goedgekeurd. De secretaris, de heer H, W. Turnhout, brengt daarna het jayverslag uit, waaraan het volgende is ontleend: Sinds önze vorige jaarvergadering op 10 Juli 1925, heeft er in het bestuur van het district een groote wijziging plaats gehad. Zooals u allen natuurlijk nog versch in het geheugen ligt, deelde onze voor zitter op die vergadering met groote blijd schap mede, dat Monseigneur Callier in de plaats van kapelaan Postma, den tOen- maligen secretaris van het district pater F. L. Esser O.E.S.A. tot geestelijk adviseur van ons district had benoemd. Reeds bij de installatie getuigde de heer Smits, dat het district door deze benoeming een onschatbaren dienst werd bewezen, en de feiten hebben dat afdoende gestaafd. Wij, bestuurderen, kunnen, door het her haaldelijk in aanraking komen roet onzen adviseur, het best getuigen wat hij voor de Roomsche sport in Haarlem doet en ik ben er dan ook van overtuigd, dat ik namens het geheele district spreek, als ik van deze plaats een hartelijk woord van dank breng aan onzen bescheiden adviseur, hem de verzekering gevende, dat wij steeds naar ons beste vermogen mede zullen werken om Haarlem tot een bolwerk te maken voor onze Roomsche sport. Door deze benoeming was hét noodzake lijk, dat de functie van secretaris-competi tieleider door een ander werd ingenomen. Het besluur besloot, zeër terrecht, deze functie te scheiden en benoemde met in gang- van 10 Juli 1925 ondérgetéekende tot secretaris en den heer P. P. Smit tot coM- petitieleider, .De voorzitterszetel bleef na tuurlijk bezet door den heer H. N. Smits, die binnen niet al te langen tijd zijn kope ren voorzitterschap hoopt te vieren! Het is ook bijna ondenkbaar een ander den voor zittershamer te zien hanteeren, daar hij door zijn bijzondere bespraaktheid en zijn speciale kennis der Bondszaken, een on misbare kracht voor het district is. De func tie van penningmeester werd toevertrouwd aan den heer P. P. Smit, die zich door zijn accuratesse „the right man on the right place" toonde, terwijl de heeren N. van der Linden en Jap. Boot, S. H-ooij en A. van iBlarcum, als commissarissen het bestuur completeerden. Het bestuur vergaderd® dit jaar 5 maal, hierbij dient echter opgemerkt, dat het dagejijksch bestuur meermalen met elkaar confereerde. Er werden -vier ledenver gaderingen gehouden, nl. op 10 Juli, 24 Nov. 1925 en 13 Jan. en 4 Mei 1926. Het aantal vereenigingen in ons district werd in het afgeloopen jaar met één ver meerderd, daar te Schoten was opgericht de R. K. V. V. „Onze Gezellen", die ge durende dit seizoen voldoende levensvat baarheid toonde, en zeer zeker een aan winst voor ons district is. Het aantal ver eenigingen aangesloten bij ons district be draagt nu 14. Er heerschte hier iri Haarlem een vriend- schappelijke -geest tusschcn de diverse clubs, en in dit opzicht kunnen verschei dene andere districten dér aangesloten bonden een voorbeeld aan Haarlem nemen. Zonder overdrijving durf ik gerust te zeggen, dat het Haarlem-district een der beste districten van den D, H. V. B. is. Uit het verslag van 'den penningmeester competitie-leider, den heer P. P. Smit, bleek, dat het kampioenschap in afdeeling A. is behaald door Alliance UI; in B. dloor R.K. V.Z. IV. De kampioensdiploma's werden^ aan de winnende elftallen uitgereikt. Het jaar verslag van den penningmeester was niet ongunstig, hoewel geen gelden voor de zoo noodige propaganda beschikbaar waren. Aan den secretaris én, den penningmeester- ccmpetitie-léider werd dank gebracht on der veel instemming der vergadering en de verslagen werden goedgekeurd. Over het financieel verslag maakte de V heer v. d. Linden een opmerking aangaande de scheidsrechtersdeclaratie. welke z. i. door de clubs moeien' woéden betaald. De secre taris gaf in overweging het entreegeld te~ ver hoog en, Dc voorzitter stelde vast, dat. de- bepling ven het inleggeld geschiedt door het bestuur. Dit zal t.z.t. met de opgewor pen denkbeelden daarbij rekening houden. Nadat de kascommissie, bestaande uit de heeren J, v, d. Maat, H. Nieuwenhuizen en P, van Tetering, de bescheiden had nagezien en in orde bevonden, werd den penning meester officiéél décharge verleend. Daarna had de bestursverkiezing plaats. Allereerst werd de periodiek aftredende voorzitter, de heer H. N. Smits, met alge- meene stemmen herkozen. De aftredende bestuursleden, de heeren H. W. van Turn hout en S. Hooy, werden met op 1 na al- gemeene stemmen herbenoemd, terwijl in de vacature gekozen Werd de heer H. Pij pers, te Hillegom, eveneens met op 1 na algemeene stemmen. Daarna was de agenda voor de Bonds vergadering van 8 Augustus e.k. aan de orde. Allereerst werden de voorstellen, die het district heeft ingediend, besproken en goedgekeurd. Het eerste voorstel luidt: „De promotie- en degradatieregeling worde vastgesteld en gepubliceerd in de maand December. Het twede voorstel is vervat in een motie. Deze motie' luidt als volgt: De vergadering enz., „overwegende, dat nog steeds ver scheidene vereenigingen in strijd met het bestaande reglement, maar niet minder in strijd met de ongeschreven wetten der sportiviteit, spelers van hoogere elf tallen voor lagere elftallen doen uit komen; Joverwegende, dat blijkbaar van de geboden gelegenheid tót dispensatie in dit opzicht, nog wel eens een te ruim gebruik gemaakt wordt; „spreekt als haar meening uit, dat deze dispensaties tot het uiterste moeten wor den beperkt en dat het bondsbureau op het uitkamen van ongerechtigde spelers, een zoo stevig mogelijke controle dient uit te oefenen." De vergadering vereenigde zich eveneens met de voorstellen door het bondsbestuur gedaan. Tot afgevaardigden naar de ver gadering werden benoemd de heeren pater F. L, Esser O.E.S.A, en N, J. v. d. Linden Daarna werden mededeelingen gedaan over de districtswedstrijden op 4, 5 en 12 September e.k. te Haarlem te organiseeren, Besloten wordt, dat de vereenigingen naar vermogen zullen bijdragen in het garantiefonds voor deze wedstrijden. De voorzitter verzocht, na eenige be spreking, vóór 30 Juli opgave van de clubs van de adressen van leden en donateurs, die bereid zijn, van 4 op 5 September een deelnemer aan deze wedstrijden te logee- ren te hebben. Bij de rondvraag drong de heer Jac. Boot aan op meer samenwerking tusschen de Sportcentrale en het district en na ver schillende besprekingen sprak de adviseur, pater Esser een slotwoord. Zijn Weleerw. merkt op, dat we als het ware op den. Oudejaarsavond staan. We kunnen zeggen, dat het goed gaat. Bij ons is geen „rumor In casa," zooals elders. Komt dit, omdat daar veel jongelui aan hét roer zitten? Feit is, dat de geest bij ons goed is. Spr. dankt de besturen, welke daaraaan alle hebben medegewerkt en hcopt, dat dit nog lang zoo zal blijven. Ten slotte doet spr. een beroep op medewerking van steeds in zedige sportkleeding uit te komen en einde lijk ook het godsdienstig leven ook in door de vereenigingen hoog te houden en te versterken. Daarna sluiting der vergadering. Zaterdagavond lcwaro in een der zalen van Brinkmann de Haarlemsche Voetbalbond bijeen, tot het houden van de jaarlijksche algemeene vergadering. Toen de voorzitter, de heer Dankelman, de vergadering om ruim acht uur opende, was de zaal geheel ge vuld met afgevaardigden en verdere belang stellenden. In zijn openingswoord memoreer de de voorzitter den goeden toestand, waarin de H.V.B. zich bevindt, de verrichtingen van de N.V.B.-elftallen, hierbij een woord van felicitatie uitend tot Stormvogels en T.H.B., die beide kampioen van hun afdeeling wer den, terwijl hij zijn teleurstelling te kennen gaf over het minder succesvolle seizoen van Haarlem, Na met een enkel woord gewezen te hebben op de verschillende fraudes in 't afgeloopen seizoen, waarbij hij de mede werking van de vereenigingsbesturen ifn- roept tot beteugeling dezer jjnsportiviteit, -geeft 'hij het woord aan den secretaris-pen ningmeester tot het voorlezen der notulen van de vorige Alg. Verg, Na een enkele wijziging, voorgesteld door den heer De Nobel, van Stormvojfefs, worden cfe' ïfótu- len gearresteerd. Hierna komt hét jaarverslag in bespre king. Voor .het eerri is hét in druk aan de vereenigingen toegestuurd. De heer Tijsseling' van Haarlem, maakt eenige opmerkingen bij de competitiestanden en geeft eenige wen ken, welke z. i. van nut kunnen zijn bij de volgende door het bestuur te bepalen com- petitie-indeeling, Dc heeren De Nijs en Boe- rée doen eenige opmerkingen betreffende de finaucieele overzichten. Na beantwoording door den voorzitter worden de verslagen algemeen goedgekeurd. Bij punt 5, voorstel de contributie van de gewone leden te bepalen op 1, verzoekt de heer Luttik, van Kinheim, of het niet mogelijk is de contributie te verlagen, voor al in verband met het feit, dat 2 jaar ge leden het bestuur een verlaging voorstelde. De afgevaardigde meent, dat de economi sche toestand op heden van dien aard is, dat wel tot verlaging kan worden overge gaan. De Voorzitter wijst er op, dat het bestuur bij de uitgaven de hoogst mogelijke bezui niging heeft betracht. Mocht de vergadering meenen, dat op de uitgaven bezuinigd moet worden, dan zou tot contributie-verlaging overgegaan kunnen worden. Waar dit even wel onmogelijk is, meent de Voorzitter de vergadering met klem te moeten advisee- ren het bestuurs-vocrstel ongewijzigd aan te nemen. Na deze' uiteenzetting laat de Heer Lattik zijn bezwaren vallen en wordt punt 5 ongewijzigd goedgekeurd. Nadat dan den Secretaris-Penningmees ter décharge is verleend, komt begrooting 19261927 in bespreking. Na een korte bespreking wordt deze begröoting zonder verandering goedgekeurd. Bij punt 7 stelt 't bestuur voor den post voor onderhoud en aankoop van meubilair te laten vervallen en te vervangen door een post „voor eigen gebouw" en dit fonds te bepalen op 250.Na een toelichting van den Voorzitter waarbij deze er de aandacht op vestigt, dat het gebouw Tucht- huisstraat binnenkort niet meer beschik baar zal zijn en het koopen van een per ceel ter vestiging van het Bondsbureau v. d. H. V. B. op geen hoogere kosten zou bren gen, doet de heer Beekhuis van Zandvoort de opmerking, dat hij de zelfde zienswijze heeft en het bestuur wil 'aanraden deze zaak zoo energiek mogelijk aan te pakken. Na nog enkele opmerkingen wordt punt 7 goedgekeurd. Punt 8 brengt de reglementswijziging in bespreking. Vooral de wijziging van art. 108 brengt de tongen in beweging. Het resul taat is evenwel, dat dit artikel evenals de andere wijzigingen met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Hierna worden dé "medailles die dit keer van een stempel zijn voorzien, aan de kampioenen uitgereikt. De Voorzitter houdt hierbij een speech waarbij hij dé kampioenen huldigt en vooral wijst op de goede verrichtingen van Ulysses in de Zaterdagmiddag-Competitie, De aftredende bestuursleden worden bij enkele candidaatstelling gekozen, zoodat er geen wijziging in het bestuur plaats vindt. Dé kascommissie zal dit jaar bestaan uit 9e heeren Boerée, Traanberg en Jansen. ...De rondvraag brengt niet veel bijzonders zoodat de Voorzitter te c.a. 11 uur met een Woord van dank aan de afgevaardigden de vergadering sluit. OM DEN LANDMANBEKER. CONCORDIA—HILLEGOM 1—1. Om half 3 wordt onder leiding van den scheidsrechter Th, v. d. Horst aangevangen. Hillegom blijkt in het veld iets sterker, maar de voorhoede is niet bij machte, dank zij de- hechte Goncordia.verdedigtng het vóör- loopig tot scoren te brengen. De uitvallen van Concordia zijn zeer ge vaarlijk. Den uitèrstrechts van' Hillegom wordt eenige malen opgelegde kansen gegeven, doch hij is iets te langzaam, zóodat 'véle ballen uitloopen. De eerste helft verstrijkt met een blanco score, dank zij de goede verdedigingen aan fceide zijde. Na de thee eenige fanatieke aanvallen van Concordia, waarna Hillegom den aanval overneemt. Eén vrije trap op het Concordia- doef is de thuisclub noodlottig, wel keert de back een schot, als de keeper is uitgeloöpen, maar Duiser vangt het Ieder op en scoort onhoudbaar, 01. Dan komt er spanning mét wat te forsch spel, dat de scheidsrechter spoedig op door tastende wijze weet te onderdrukken. In de volgende minuten is Hillegom iéts sterker. Eenige schoten vliegen over en de Conc. keeper stompt een kogel retour. Nu een inzinking bij Concordia, maar de verdediging en in hoofdzaak de keeper houdt stand. Weer gaat Concordia' fèn aanval. Wéér wordt op 1 M. voor doel gemist. Vervolgens eenige corners op het Concordia-doel. Een ervan wordt rakelings naast geschoten. Nog 5 min. zijn er te spelen, en algemeen denkt men dat Hillegom winnen zal. Con cordia denkt er anders over. Snel brengt de middenlinie op, de linksbuiten plaatst naar Beelen, die onhoudbaar den gelijkmaker in het doel deponeert. Er komt dan een geweldige spanning. Luide worden de partijen aangemoedigd. Weer valt Hillegom aan én als de Conc.- keeper is uitgekropen, redt een der backs. Dan probeert Concordia het nog eens, maar de Hillegom-keeper redt door uit te loopen. Met een aanval op het Hillegom-doel blaast v. d. Horst tijd, en zijn dè puntjes ten 3de male verdeeld, waarmede Concordia mers getuige van dezen zeer spannenden tevreden mag zijn. Trots de warmte waren vele Hillegom- strijd, die, dank zij de goede leiding, zon der een enkel incident afliep. WATERPOLO (DAMES). 2e kl. Ned. Zwembond. O. D. Z.—H. P. C. 6—4. O. D. Z. heeft Maandagavond revanche ge nomen op de 3-1 nederlaag in Heemstede geleden. Was in Heemstede H. P. C. verre in de meerderheid, wat zijn oorzaak vond in het afwezig zijn van de dames Braun en Baron, nu O. D. Z. volledig is, en H. P. C. een in valler heeft voor mej. Voet, is er van eenig overwicht geen sprake. Dat O. D. Z. tenslotte won, dankt zij aan het snelle spel van mej. Baron, die alle zes goals voor haar rekening nam. Van haar moest het dan ook in hoofdzaak komen, in tegenstelling met het goede samenspel der II. P. C.-ers. Pas in de laatste minuten kwam de beslissing. Onder de keurige leiding van mej. Klapwijk wordt aangevangen. Er ontwikkelt zich direct een vlug, gelijk opgaand spek waarbij de H. P. C.-verdediging en voioral mej. ten Broeke keurig werk levert Goed samenspelend weet de H. P, C.-aanval vaak gevaarlijk aan te vallen, doch zonder succes. Uit een der vele aanvallen van O. D. Z., die bijna gedurig door mej. baron worden ondernomen, moet mej, ten Broeke visschen. 1-0. Als de bal ingegooid wordt, volgt weer een snelle aan val van mej. Baron, en de stand is 2-0. Dit ontmoedigt de H. P. C.-ers geenszins. Goed samenspelend bestormen zij het O. D. Z.-doel en kort achter elkaar scoren mej. de Boer en mevr. Knuvt. 2-2. - Dit is het sein vo,or O. D. Z om er een schepje op te gooien en nog voor rust scoort ifiej. Baron' 2 maal. Rust 4-2. Na rust zijn de H. P. C.ers eenigen tijd overwegend sterker, en werkelijk gelukt het mevr. Knuyt en mej. de Boer op fraaie wijze gelijk te maken. Dan komt er spanning. Er wordt veel van de verdedigingen geëischt. Weer is het mej. Baron die de leiding her neemt en hoe de H, P. C.-ers ook aanvallen, 'succes vcor den gelijkmaker blijft uit, zelfs gelukt het mej. Baron even voor het einde aan de onzekerheid een einde te maken, door no. 6 in het doel te deponeeren. Dan fluit mej. Klapwijk tijd, en heeft H. P. C., hoewel onverdiend, een nederlaag te pakken. Hedenavond zal bovengenoemde polo- wedstrijd ia de zweminrichting „Obelt" te Amsterdam gespeeld worden. D. W, R. zal het volgende zevental in 't veld brengen: W. Voerman, A. H. de Bruijn, C. H. Vrugt, F. Visser, H. Pie ter, A. Liezénbérg, G. Boot. De Haarlemsche Yaéhtcïub. heeft van bet isyndicaat „Seevanck" éen fraaie beker ten geschenke gekregen, teneinde deze telken jare, het eene jaar in Holland, het andere in België, te doen verzeilen tusschen een groep van 3 Belgische en een groep van 3 Hollandsche zes-meter-jachten. Het spreekt vanzelf dat de H. Y. C. deze beker in dank heeft aanvaard. De wedstrijden zullen worden gehouden op Woensdag 28 en. Donderdag 29 Juli a.s. Voor België zullen uitkomen de „Ciss" van den heer Becker, de „Antigon" van den heer Carlier en de „Navaho II" van den heer Freedman, De Hollandsche ploeg is, in verband roet - de wedstrijden van de Goldcup te Oslo, waaraan de heer Carp deelnam, nog niet definitief samengesteld, doch zal vermoedelijk bestaan uit de „M, A. de Ruyter", stuurman de heer Mr. Carp, de „M. H. Tromp", va» den heer Smit en de „Kemphaan" van den heer Pluygers. bezoeken. BUITENGEWONE VERGADERING KENNEMER TURNKRING. Ter bespreking van de crisis in het Kon. Ned. Gymn. Verbond hield de Kennemer Turnkring, mede naar aanleiding van een verzoek van één der aangesloten vereenigin gen, Maandagavond in Gebouw Olympia t? Haarlem, eene druk bezochte buitengewo ne vergadering. Alle bij den K.T.K. aange sloten Bonds vereenigingen benevens de Kringproefleden waren door afgevaardigden vertegenwoordigd. Na een zeer uitvoerige uiteenzetting van alles wat tot de conflicten en de crisis in het K.N.G.V. heeft geleid, door den Turnkring- voorzitter, den heer J. Hop, hetwelk hij deed aan de hand van diverse rapporten en versla gen volgde een zeer breedvoerige bespreking waaraan werd deelgenomen door de heeren A.W. Driessen (T.V.J.) J. Honing (Turnlust) W. Versteeg (Bató) F. Jansen (Concordia en B.j. Wieland-Los (Eere-lid). Met algemeene stemmen werd daarna de volgende motie aangenomen, welke ter ken nis zal gebracht worden van de Pers in het Bondsbestuur. „De buitengewone algemeene vergadering van den Kennemer Turnkring gehoord a« uiteenzetting van het ontstane conflict met de daarop 'gevolgde besprekingen kant zich tegen elke actie, die gericht is op het bijeen roepen van een buitengewone Bondsvergade ring van het K.N.G.V. en wel, omdat dé A.T. B. geen enkel nieuw gezichtspunt naar voren brengt en de toestand van het K.N.G.V. eischt, dat in ieder geval tot de Bondsvergade ring van Maart a.s. een tijdperk van rust in treedt." Verder besloot de vergadering, zich be treffende deze zaak per circulaire tot alle Bondsvereenigingen te richten. GYMN. VERG. „BATO". Zondag a.s. onderneemt Bato een fietstocht naar Leiden. Het vertrek is vastgesteld om 7 uur vanaf de Groote Markt. Deze tocht staat onder leiding van den heer C.Th. Smal en is bestemd voor leden en donateurs en intjo- ducé's. Badcostuums moeten medegenomen worden. Door het succes van den laatstei tocht voor aspiranten, zal in Augustus een tweede uitstapje georganiseerd wórden waar schijnlijk naar Baarn. De inschrijvingen voor het Concours de Carrosserie, hetwelk Zaterdagmiddag 7. Aug. op de terreinen van het Oranje-Hotel ge organiseerd wordt door „Sport in Beeld", beginnen allengs binnen te komen. Wij no- teeren al de merken F. N., Wills St. Claire, Itala, Nash, De Dion Bouton, terwijl even eens betreffende Alfa-Romeo, Dodge, Sara, Moon-Diana, Overland, Chenard-Walcker, Chrysler, Willys-Knight, Minerva, Ricken- backer, Steyr e. a. toezeggingen zijn gedaan.. Wij meenen goed te doen er op te wijzen, dat te Zandvoort niet alleen gekeurd zal worden de deugdelijke afwerking en ver siering van het inwendig koetswerk, doch dat al evenzeer bij de beoórdeelmg rekening Zal worden gehouden met de élégance der carrosserie. De inschrijving shiit 1 Aug. a.s. Deze moet gericht worden aan den heer Leo Lauer te Zandvoort, die eveneens gaarne eventu eels verzoeken om inlichting beantwoordt, P.V. 't CENTRUM, TE HAARLEM, aangesloten bij den H. C. C. en Verzen- dingsbond. Bovengenoemde vereeniging van postdui- venliefhebbers hield j.l. Zondag 18 Juli eèn wedvlucht vanaf Hal (België); afstand 185 K.M. Eerste duif 11 uur, 11 min. De prijzen werden als volgt behaald: 1 10 en 18 H. C. Heesemans; 2 en 20 L. v. Breugel; 3, 4 en 13 C. Hoogendoorn; 5, 11 en 15 H. J. Handgraaf; 6, 7, 8, 17 en 19 H. Hólsken; 9 12 en 14 M, Mes; 16 L. Mut- sears. Aan deze vlucht was een derby-vlucht verbonden; de prijzen, werden behaald door Joh. Steenman met eerst getoonde en dopr H. C. Heesemans met tweede getoonde duif De wedvlucht Orleans op Zondag 11 Juli jj. Was als volgt L. Mutsaers le prijs; M. Mes 2e en 3e prijs en Joh. Steenman 4c prijs. Aan deze vlucht was een kasvlucht verbonden. Heb bet nitstekendste aan te bieden, dat iemand wenschen kan, boe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert. JOHN. P. ROCKEFELLER, Heden overleed, zacht en kalm, voorzien van de laatste H. H. Sacramenten, onze innig geliefde Echtgeno,ote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw MATHILDA CORNELIA JOHANNA BECCARL geb. Van der Linden, in den ouderdom van 63 jaren. Bloemendaal: G. P. J. BECCARI Haarlem: P. v. MEEUWEN-Beccari H. v. MEEUWEN en kinderen TH. BECCARI J. BECCARI-Kerstiens Bloemendaal: P. BECCARI S. BE'CCARI-Poole en kinderen Martinez (Californië): F. JURRISSEN-Beccari A. JURRISSEN en, kind Dedenjsvaart: A, TRIP-Beccari G. TRIP Bloemendaal, 20 Juli 1926. Iepenlaan 9 b. STOOMEN—VERVEN MACHINAAL STOFVRIJMAKEN Eenige en algemeene kennisgeving. Héden overleed onverwacht, na een langdurig en geduldig lij den, mijn innig geliefde Echtge- noote en der kinderen zorgzame Moeder CORNELIA MARIA STRAATHOF in den leeftijd van 36 jaar. A. C. SUIDGEEST ANNIE HARRY RIEK JAPIE BERTUS Nieuw-Vennep, 20 Juli 1926. gevraagd. Adres: SPAARNWOU- DERSTRAAT 42. [OOP KUNSTTANDEN en GEBITTEN vervoege men zieh aan de KLINIEK voor TANDHEELKUNDE, zoo wel voor Ziekenfondsen e.'d. Spreekuur 9—11 en Maandags en Donderdags des avonds v. 7—9 u VAN DEN LEVEREN U ELK GEWENSCHT MERK RIJWIEL OP TERMIJN BETALING. KONINGINNEWEG 48. HAARLEM. SPAAKNWOliDhKSl RAAT 128 TEIBfOON 15426 HAARIt.M Er biedt zich aan een nette oud 30 jaar, van goede getuigen voor zien, liefst bij een alleenwonend per soon of klein gezin. Brieven offutr No; 5079 Bur. van dit blad. 36 jaar, biedt zich aan als 2e werk meisje of hulp in de huish.t van goede get. voorzien. Brieven ondér No. 5078 Bureau van dit blad. een stuk een pot n Kam Zeep Tandenborstel want die is op reis eveneens onmisbaar en komt te pas bij alle reisongevallen, als doorloopen, zonne brand, schrammen, Stijve spieren, te veel om op te noemen. Een pot kost 60 cent.' Gevraagd een voor halve dagen. HEERÈNWEG 100, Heemstede. ui i - Gevraagd een nette voor dén dag, niet ben. 18 jaar. Zich aan te melden BUITENRUSTLAAN 25, bij den Kl. Houtweg, Te' Overveen burgermeisje als gevraagd e«n R.-K. voor dag en nacht, of dag alleen. Br. met opgave van verlangd salaris on der No. 5074 Bur. van dit blad. gevraagd, pl.m. 15 jaar. Loon 2.50 per week. Lichte bezigh, L. TE WEL- SCHIER, Heerenweg 335, kd. Wagén- wëg. Gevraagd riet 17 a 18 jaar, voor dag en nacht. Brie ven onder No. 5072 Bur,' van dit blad. biedt Dame met spoed haar keurig on derhouden en weinig gébruikten ludi- schen inboedel ter overname aan, waarbij mooie Eetkamer: eiken Buffet, Dressoir, Theekast, Uitschuiftafel, 5 Crapauds en 4 Stoelen met moquette, Spiegel, Servies, electr. Hanglamp, zwaar Karpet, enz.; alles ook afzonder lijk; benevens magnifique Salon: Ches terfields en Stoelen met velours, Talei, Spiegel, Pendule, Schilderijen, Por tieres, Tafelkleed, eiken Queen Anne Dressoir, ronde eiken Tafel, Rooktafel, enz.; alsmede volledige gezellige Woonkamer, bestaande uit" 2 zware moquette Fauteuils en 4 dito Stoelen, prachtige Tafel en fraai Axminsier Vloerkleed, alles tezamen voor 95.-; modern Thee Buffet 35.-Divan met chic Divankleed en hetzelfde Tafel kleed, samen 45.—; stevig Huiskamer Karpet 15.moquette Tafelkleed 10.6 bekleede Stoelen 25 ook per stuk; Eiken Spiegelkast 50.; zwaar groot 16-els Vloerkleed 20 tevens verschillende Schilderijen, eiken spiegel, Wandkleeden, divers Oos- tersch Koperwerk; Japansche Vazen, eenige Gang- en Trapkopers, enz. Een en ander is slechts vier maanden ge bruikt en bevindt zich in eerste con ditie. Alles is afzonderlijk over te nemen hedenavond van 58 uur en Donder dag en Vrijdag den geheelen dag- RAAMVEST 57. Wordt gevraagd een nette R.-K. Juf frouw, als hoofdcassière. Aanbied, met opgaaf van leeftijd, re ferentiën onder No, 34098 Bur. van dit blad. Spoedig gevraagd 2e bed. of vergev. leerling. JOH. DE LAAT, Berkenrode- straat 50. Bediende gevraagd, voor spoedige in diensttreding, goed kunnende werken. Tevens kan ter opleiding een nette 'leerling geplaatst worden. Rijksstraatweg 13, Schoten. Een bediende gevraagd, die uitste llend kan scheren en haarsnijden, in tern, tegen 15 Augustus, te Haarlem. Br, ond. No. 5071 Bur. van dit blad. Ter overname a'angeb. van een Coöp. Bouwvereeniging, Adr. A. L. DYSER1NCKSTR. 87. PH alcoholvrije drank, waarin dé afwezig- wriHyLOW heid van alcohol in 't geheel geen gemis is. nU ARFQO drinkt men voor den maaltijd inplaats van .OW p0rt of sherry en van wijn of bier. bij den maaltijd inplaats dorstles- C* !M A R F" O *s cetlust~°Pwekkend, in hooge mate k/nMDE.OL/ schend en heerlijk v?n smaak. Ofschoon CHABESO een zeer fijne drank is, kost CHA- BESO toch niet meer dan gewone kogelfleschjes-limonade te koop, z.g.a.n., per st. 3.00. 1 hall- bankje met leer 15.00. 4 schilderijen met gouden lijsten 5.50 en 1 antieke staartklok, best L. 25.00. Pracht gr. eiken spiegel, 'mast 180-80 c.M. ƒ25. FLORESSTRAAT 29, Schoten. Gevraagd een 1ste hypotheek 25.000 tegfen matige rente, op solied pand. Ruime overwaarde. Van particu lier, Geen bank of tusschcn persoon. Br. ond. No. 5073 Bnr. van dit blad. te koop, netjes onderhouden. Centrum stad. Koopsom 1800. Te bevragen: WOUWERMANSTRAAT 18. te huur, Te bevragen: KADE 57. BROUWERS. Bovenhuis, centrum oude stad, 275 per jaar. Brieven onder No. 5083 Bur. van dit blad. Wegens aansch. v. auto te koop, besfe, tuig en vierw. pl. wagen, voor billijken prijs (Ook afz.) Br. onder No. 5675 Bu reau van dit blad. -■

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3