Havsrschmidt i Klaje, Een belangrijke zaak voor de ontwikkeling van IJmnlden. Verduistering eif oplichting van f 7.000.- Verkeersongevallen. coiffeuse! Examens Hoofdakte. Een Portefeuille met f 1960 vermist. Duinbrand. Wielrijdster aangereden te Noordwijkerhout. CRICKET. UIT DEN OMTREK. VELSEN. VELSEROORD. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WIELRENNEN. HAARLEMMERLIEDE. ZWEMMEN. DUIVENSPORT. CRICKET. Haarlem 4Bloemendaal. AUTOMOBILISME. LAATSTE NIEUWS. Ernstige brand te Blokzijl. Verdronken. ADVERTENTIËN. J- ANNA M. J. VUYLSTEKE- VAN ROOY M. J. M. VUYLSTEKE, ANTON VAN ROOY MARTHA VAN ROOY- LOUIS M. J. VAN ROOY ANNA VAN ROOY- MARIA J. J. DANKELMAN- VAN ROOY JAN DANKELMAN W. C. Haverkamp Mies Jak TENNISBRQcKEN STOOMEN GED. OUDE GRACHT 84 ~Dr. F. C. KUIPERS ~Dr. KERSBERGEN heeft de praktijk hervat Dr. E. S. FRANK afwezig t. 20 Augustus DAGMEISJE Strijksters en aank. Meisjes. MANGELMEISJES Costuumnaaister Kinderjuffrouw DAGMEISJE GEVRAAGD NET MEISJE Meisjes gevraagd Wordt gevraagd H.H. KAPPERS Bekwaam Timmerman LOOPJONGEN Adverteert in dit blad. GEVRAAGD Kosthuis gevraagd uu LEEG TE KOOP Men schrijft ons uit IJmuiden: Vrijdagavond stond in uw blad een klein simpel bericht, met wat ambtelijke aanwij zingen omtrent bet keuren van ingevoerd vleesch in het koelhuis Frigo. Dien dag stond op den lifttoren van dat gebouw de vtag, waarvan niet velen de reden wisten, 't Een zoowel als 't ander scheen zoo eenvoudig dat bkjna niemand er aandacht aan schonk, nog njinder een vermoeden had, dat het hier een zhak betrof met de wijdst mogelijke per spectieven voor de ontwikkeling van IJmui den. We zullen het even -kort verklaren. Toen, 6050 jaren geleden, de monden van het IJ naar hier geawend werden, was het de eenige en uitgesproken bedoeling daarmede de haven van Amsterdam te die nen.. Zaandam, dat nu. eenmaal zoo dicht aan '!het IJ lag, kon er natuurlijk wel van mes profeteeren, daar was nu eenmaal weinig aan te doen. Maar overigens, zoo weinig mogelijk, het kanaal moest toevoerbuis voor Amsterdam zijn. Ten eenenmale was men niet "van zins hier, direct aan de Noordzee, een havenplaats te stichten met een zclf- stanthg bestaan. Daartoe dienden ook aller lei belemmeringen, aan het havenbedrijf hier in den weg gelegd. Wij "noemen daarvan dat er geen lighavens aan den kanaalkant mogen komen en ook b.v. dat hier geen eerste kantoor gevestigd was voor den invoer van verschillende arti kelen, waardoor veemen, enz., hier prac- tfsch niet ontstaan konden. Trcwiwens, zelfs een aan de eischen des tijds voldoende, kolenstation ontbreekt hier nog, hoezeer daaraan ook soms behoefte is. Echter, die 50 jaren van opkomst hebben reeds getoond dat ondanks alle regelingen, de ontwikkeling zich niet laat binden Er kwamen zooveel ,visschersschepen in de bui tenhaven te liggen, dat het voor de ruime vaart noodig was, toch een visschershaven c.a. te maken. Eenige groote fabjicken, met aanvoer onmiddellijk over zee, verrezen, zoodat er koopvaardij onfdand naar de pa pierfabriek en de hoogovens. Om te voorko men dat de Waterweg die vaart zou krijgen hielp Amsterdam zelfs om de hoogovens hfer ie* vestigen. Maar toch, men voelt hoe met dat alles de genoemde opzet begon te wankelen, vooral daar in IJmuiden een kapi taalkrachtige koopmanstand zich vestigde. Doch veemen. enz., waren nog onmogelijk. Echter, die koopmansstand streefde voor waarts en de koelhuizen die hier kwamen en komen zijn berekend als opslagplaatsen bij invoer van aan bederf onderhevige arti kelen. Waarvan echter niet veel terecht kon komen, zoolang IJmuiden geen eerste kan toor was. Zoo geviel het dat de directeur van een dier koelhuizen tevens lid van de gemeente raad van Velsen werd, zelfs wethouder. Na moge, politiek gesproken, de neer Tu- «eniuj als eenling niet de grootste macht ont wikkelen! als leidende figuur ia de hierbij betrokken zakenwereld heeft hij deze be hoefte gepeild en als gemeentebestuurder met faaie volharding daarvoor gewerkt. Het was bij de behandeling der gemeente- begrootSng voor 1925, dat er veel gesproken was over de toekomstmogelijkheden van IJmuiden. Toen mengde zich de heer Tuscnius in het debat met de opmerking, dat een der be langrijkste mogelijkheden wel was: de vesti ging te IJmuiden van een eerste kantoor. Het gemeentebestuur nam dien wenk aan, wendde zich tot de regiering en kreeg, 8 maanden later, een weigering. Het had den schijn dat het daarmede voorloopig gedaan zou zijn, doch in den raad sprong weer de heer Tusenius naar voren, om direct opnieuw en met meer kracht aan te dringen. Weer stond de raad achter hem en het verzoek ging weg. Toen de vertegenwoordiger der regeering, op dien herhaalden aandrang hier kwam voor een onderzoek in loco, was de heer Tuse nius middelerwijl wethouder geworden. We gelooven wel dat het dagelijksch bestuur toen met overtuiging dat verzoek iieeft ver dedigd en, met suces. De, hierboven aange haalde bekendmaking was het resultaat en •en der belangrijkste slagboomen voor de ruime ontwikkeling van IJmuiden als haven- plaats is, althans ten deele opgeheven, na tuurlijk om bij voortgaande expansie voor goed te verdwijnen. Wij begrijpen waarom op het koelhuis Vrijdag de vlaggen wap perden; wij wesischen den heer Tusenius geluk met zijn succes en wij zien voor onze woonplaats weer wijdere perspectieven op komen. Op verzoek van de Amsterdamsche Justi tie is gisteren te Zandvoort aangehouden M, C. M., die verdacht wordt van verduiste ring of oplichting van een bedrag van 7000. Hij ia ter beschikking van de Amsterdam sche Justitie gesteld. HAARLEM, 24 Juli. Geëxamineerd 8 mnl. candidaten. Geslaagd de heeren; A. B. Ram- melkamp; J. Molenkamp; G. R. Ulehate; J. P. van Blijdestein, allen te Amsterdam; K. Beergsma, Hoorn. Door een ingezetene van Zandvoort is bij de politie aldaar aangifte gedaan, dat hij uit zijn vest zijn portefeuille met 1960 ver miste. Uitgemaakt kon niet worden, wanneer en waar hij de portefeuille was kwijt ge raakt, want den vorigen dag was hij uit Brussel gekomen en had 's avonds niet nagegaan of hij het geld nog had. Het laatst had hij de portefeuille gebruikt in Brussel, om er een bankbiljet*van 40 uit te halen. Gisterenmiddag is er een duinbrandje uit gebroken langs de Zandvoortschelaan. Onge veer 200 M2 is verbrand. De brand werd door burgers gebluscht. Toen raej. v. D., »p haar rijwiel gezeten, vanuit de Kortenbachstraat kwam gereden, kwam er juist vanuit de richting Dorp een autobus van den dienst KatwijkIJmuiden aan. Door den schrik, kon zij niet vlug genoeg uit den weg komen, terwijl de auto niet genoeg uithaalde. De fiets werd gegre pen en totaal vernield. De juffrouw kwam er zonder letsel af. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. V.V.V. 2—HAARLEM 2, Met elf runs verschil moesten de Haarlem- reservers de meerdere erkennen van de V.V. V.-dito's. Daar Sasburg den toss verliest moest hij eerst naar de wickets, en zijn pu pillen scoorden 126 runs, waarvan van Woer- kom met 35 topscorer was en verder Hout man met 23,_Nagtzaam met 10, Tekelenburg met 10 en W. Maas met 18 er het hunne toe bijdroegen. M. Maas bowlde 544, Koopmans 341. V.V.V. bereikte de 137 waarin Dijkhuyzen en M, Maas met resp. 38 en 33 het grootste aandeel hadden. Hagemans 12, Meyer 11, Krul 12. Sasburg had met 7 voor 39, uitstekende cijfers. Hazes 0—30 Nagtzaam 137, v. d. Lijke 1—15, W—Maas, 1— 9. Geweigerd. Door B. en W. is afwij zend beschikt op een verzoek van het Cen traal Drankweer Comité, om een bord met propagandaspreuk te mogen plaatsen in Velserbeek. Bazar, Ten bate van de gemengde zangvereeniging Polyhymnia, alhier, zal op 14 en 15 Augustus a.s., een bazar plaatsvin den in de concertzaal Tivoli. Concert „Sursum". Waarschijnlijk als ge volg van 't dreigende weer, was er Za terdagavond bij 't concert s^an „Sursum'' in t Bloemendaalsche Bosch, niet zooveel belangstelling als gewoonlijk. Evenwel, er was publiek te over om „Sursum" de over tuiging te geven, dat haar concerten op prijs worden gesteld. En dit toonde 't pu bliek door aandachtig gehoor tijdens de uitvoering der nummers en door luid ap plaus na beëindiging ervan. De muziek ver diende allen lof. 't Ware echter te wen- schen, dat er een of andere bezitter was van een groot aantal stoelen of banken, die tegen een matige vergoeding zijn zit plaatsen aan het publiek wilde verhuren, want om daar een paar uren te staan en te slenteren, is van sommigen wel wat te veel gevergd. Verbetering brug. Van gemeentewege is men heden begonnen met herstelling van de Emausbrugi Deze vernieuwing was, met het oog op het drukke verkeer over deze brug, hoog noodig. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Moeskows weer Sprintkampioen. Prijsuitreiking Patronaat.In een feestelijke bijeenkomst had Zondagavond de uitreiking plaats van de prijzen behaald bij het vervolgonderwijs van de beide patronaten en Meisjesbond. De groote zaal van het R. K. Vereenigings- gebouw was voor een groot deel gevuld met ouders en patronaatsleden. Kapelaan Witkamp, directeur van het jongenspatronaat opende de bijeenkomst fnet gebed, waarna hij de aanwezigen en voor al de Zeer Eerw. Heer Pastoor H. A, N. IJzermans, welkom heette Thans hebben wij, zoo zei Z. Eerw. verder, in ons midden 3 groepen, n.m. den meisjes- bond en de beide patronaten. Na eene aan sporing tot de ouders om toch vo%ral mede te werken met directeuren en assistenten, werd overgegaan tot het uitreiken der prij zen, door de Zeer Eerw. Heer Pastoor. De prijzen bestonden uit leerzame boeken en diploma's; Z. Eerw. wenschte de prijwin- ners gelukj en spoorde hen aan dien ijver het volgend jaar weer te toonen. Z. Eerw. bracht dank, aan beide heeren Kapelaans voor hun onvermoeide arbeid voor de jeugd, en, zoo zei Z. Eerw.. stond hier het vorig jaar onze eminente directeur Kapelaan Nieuwenhuis, de groote ijveraar voor onze patronaten, deze heeren hebben zich geplaatst iri het voetspoor van hun voorganger. De dames onderwijzeressen Blom en Lage- weg ontvingen ieder een herinnering voor hun belangelooze medewerking in het geven van herhalingsonderwijs Vervolgens voerden eenige dames van den Meisjesbond op, het blijspelletje „Als tante verwacht wordt," wat geestig vertolkt werd. Kapelaan Heskes, directeur van het meisjes patronaat hield daarna eene propagandarede. Z. Eerw. begint met de mededeeling, iets te willen zeggen over het patronaat in het algemeen, en de ervaringen hier in Heemstede opgedaan, speciaal tot de ouders hij be treurt dat nog zoovele ouders zijn weggeble ven. Z. Eerw. schetst den trots en vreugde der ouders over hunne kinderen, die hun toch het dierbaarste op aarde is. God gaf U die kinderen echter niet om er van te profiteeren maar om ze op te voeden voor God en den Hemel, en dan moet niet hoofdzaak wezen wat ze in de - Maatschappij zullen worden. Die verheven taak is moeilijk. De priesters willen U helpen, opdat er geen enkele verloren gaat. Dit doen zij in de Eatronaten, door de hoogste kerkelijke over- eid ingesteld. Werkt gij dan met hart en ziel mede. Stuur uw kinderen naar het patronaat, zorg dat zij geregeld er en op tijd komen. Na een korte pauze werd door den Meis jesbond nog opgevoerd het' blijspelletje. Onze nicht van buiten", dat eveneens zeer goed vertolkt werd, waarna Kap. Witkamp na een dankwoord en een beroep voor de toekomst den feestavond met den Chr. groet sloot. Feesten „Wilhelmina."Vrijdagavond hield het Volksjaarfeest „Wilhelmina" alhier haar jaarvergadering in het verenigingsge bouw. De Voorzitter, de heer W. P. v. d. Peet, opende te circa 8.30 uur de vergadering, dankte de aanwezige leden voor hun opkomst, maar betreurde het, dat deze vergadering zoo slecht was bezocht. Vervolgens vroeg spreker of, voor zoover zij aanwezig waren, alle leden wenschten mede te werken tot het welslagen van het feest, dat gehouden zal worden op 18 Augustus a.s. op het terrein van den heer A. J. Dijkzeul te Spaarnwoude. De notulen der vorige vergadering konden niet worden voorgelezen wegens onvoor ziene omstandigheden. De penningmeester gaf zijn keurig jaar verslag, dat gecontroleerd werd door de heeren A. J. Buijs en C. Stokman. Alles was keurig in orde. De voorzitter bracht den penningmeester, den heer C. A. Nelis, enkele woorden van dank, waarne hem décharge werd verleend. De aftredende heeren P. Bujjs Thz., A. Dijkzeul, J. Dijkzeul en J. v. Duijnhoven, werden allen herkozen.- In de vacatures-N» Vink en H. v. Geldorp werden gekozen de heeren M. B. Wempe en Ant. Buijs. Op verzoek der vergadering om voor hét vervolg 2 heeren vooruit te benoemen als controlecommissie, om voor de vergadering de bescheiden van den penningmeester te contröleeren, werden benoemd de heeren A. J. Buijs en C. Stokman,. Op verzoek van den voorzitter gaf de waarnemend secretaris, de heer H. v. Assema, een uiteenzetting omtrent de vermakelijkheden, welke op het terrein aanwezig zullen zijn, o.a. een prachtige groote zweefmolen en allerhande tenten, spellen en kramen. Als hoofdattractie komt het eerst aan de orde het ringrijden met paard en rijtuig. Thans wordt nog door het bestuur in over weging genomen, dm extra prijzen beschik baar te stellen voor het mooist versierde rij tuig. Zoo goed als zeker is, dat er na afloop der feestelijkheden een belangrijk groot vuurwerk zal worden afgestoken. Het programma van het vuurwerk werd door den secretaris geschetst. Het is wel de moeite waard en .het belooft schitterend te worden. Op den feestdag komt een consumptietent op het terrein van buitengewoon groote af meeting, waarschijnlijk 250 M2. Over de wijze van samenstellen van het feestprogramma zal nog nader door het be stuur worden beraadslaagd, doch dit wordt ongeveer een week vóór het feest met een advertentie in dit blad bekend gemaakt. Feestconcert. Morgenavond, circa half 8, zal door het Harmortiecorps „St. Ja cobus" van Haarlemmerliede, een feestcon cert worden gegeven op het feestterrein van „Kunstkring'een attractieavond van het te houden concours. Zaterdag is te Milaan een aanvang gemaakt met hét verrijden der wereldkampioenschap pen voor amateur- en proffessional sprinten. Naar de Crt. meldt had voor den aanvang der wedstrijden een betreurenswaardig inci dent plaats. Bij de voorstellingsronde reden de renners van élk land groepsgewijs, terwijl één der renners van elke groep met de-nationale vlag voor zijn groep uit reed. Voor Nederland droeg Gerard Lcene de banier. Moeskops deed een vuilen handdoek aan een stok en trachtte op'deze wijze de zaak be spottelijk te maken. Toen de heer Hoornberg afgevaardigde en bestuurslid van den N.W.B. hem den stok afhandig wilde maken, diende Moeskops hem een slag toe. De uitslagen van Zaterdag luiden Amateurs le serie 1. Galvaing (België) n.g. Grimm (Hongarije) en Schmidt (Polen). 2e Serie 1. Ozmella (Duitschland) 2. Bo- lochi (Italië) 3. Fuchs (Oostenrijk). 3e Serie 1. Martinetti (Italië) n.g. Jensen (Denemarken) en Lazarsky (Polen). 4e Serie 1. Theaker (Engeland) 2. Engel (Duitschland) 3. Eigner (Hongarije). 5c Serie 1. Habbersfield (Engeland) n.g. Steffes (Duitschland) en Richli, (Zwitserland). 6e Serie 1. Schaffer (Oostenrijk), n.g. Sibbit (Engeland), en Buttner (Oostenrijk). 7e Serie: 1. Mazairac (Nederland), n.g. Jermo (Spanje) en Ortner (Oostenrijk). 8e Serie I. Caselli (Italië), 2. B. Leene (Nederland) 3. Reichl (Oostenrijk). 9e Serie 1. Abegglen (Zwitserland) n.g. Pohl (Luxemburg) en Szymezyk (Polen). 10e Serie 1. Falck Hansen (Denemarken) 2. Garley (P91en). 11e Serie 1. Debunne (België) 2. Zuchet- ti (Italië) 3. Turner (Engeland). 12e Serie 1. O. Riitt (Duitschland) 2 Hansen (Denemarken). De herkansingsritteo werden - gewonnen door Engel (Duitschland) *rB. Leene (Neder land) Boiocchi (Italië) en Zuchetti (Iatalië). Beroepsrenners le Serie 1. Kaufmann (Zwitserland) 2. Otto (België). 2e Serie 1. Del Grosso (Italië) 2. Moes kops (Nederland), banddikte. 3e Serie 1. Mori (Italië) 2. Faucheux (Frankrijk). 4e Serie 1. Moretti (Italië) 2. Ellegaard (Denemarken). 5e» Serie 1. Spears (Australië)2. G Leene (Nederland). 6e Serie 1. Georgetti (Italië) 2. Schilles (Frankrijk) 3. Bailey (Engeland). 7e Serie 1. Michard (Frankrijk) 2. Van Nek (Nederland). Uit de herkansingsritten, waarin Schilles, G. Leene, Bailey, Moeskops, Faucheux, Otto, Van Nek en Ellegaard startten, kwam na 9 ritten Moeskops ais winnaar in de kwartfinale. Zondag werden de wedstrijden voortge zet. In de amateurkampioenschappen bereikte de Hollander Mazaurde de 3e plaats. Moeskops won den titel voor prof. doch de strijd schijnt een niet geheel regelmatig verloop te hebben gehad. Kaufmann werd niet geplaatst, hoewel hij den Italiaan Mo retti overwon. In den eindstrijd kwam Moes kops dus niet tegen den Zwitser doch zag zich Moretti als tegenstander toegewezen. Met den Italiaan had Peter niet veel moeite. De uitslagen van Zondag luiden le kwart finale 1. Moretti2. Spears. 2e kvéart finale 1. Moeskops ;2, Georgetti. 3e kM*ït finale i 1. Michard 2. Del Gros so. 4e kwart finale 1. Kaufmann 2. Mori. le demi-finale 1. Moeskops 2, Michard. 2e demi-finale 1. Moretti 2. Kaufmann. Moretti liep onverwacht 20 M. weg, doch Kaufmanit haalde hem in en won met 10 c.M. De kamprechter besliste evenwel.dat Moretti gewonnen had In den rit om de 3e en 4e plaats liet Kauf mann Michard winnen. De finale werd met groote meerderheid door Moeskops van Moretti gewonnen, zoo dat de Nederlander voor de vijfde maal het wereldkampioenschap veroverde. De Crt. meldt nog dat de jury van de U.C, I. naar aanleiding van het incident Moes kopsHoornberg besloten had aan den ren ner de grootst mogelijke straf toe te dienen. Daar Moeskops echter openlijk zijn excuses aanbood, verzocht onze afgevaardigde hét incident hiermede voor gesloten te verklaren, welk verzoek door de Ü,C,I, werd ingewil ligd. Het kampioenschap 4x50 M, wisselslag blijft in Haarlem. Gistermiddag organiseerde de Zwemver- eeniging „Het IJ" internationale zwem- en watersport-wedstrijden in het voormalige badhuis „Obelt" over het IJ te Amsterdam. Door Schwimm Klub „Poseidon" Keulen en de Gentsche zwemvereeniging werd als buitenlandsche vereenigingen deelgenomen. Er werden met minder dan 5 Nederland- sché kampioenschappen overwonnen. Alspre- cies om twee uur begonnen wordt met het afwerken van het zeer groote programma, worden eerst eenige wedstrijden verzwom- men voor IJ-leden. Voor het belangrijke nummer 4x50 M. wisselslag waarvan „De Waterratten" het record bezaten waren de ploegen als volgt samengesteld Het „IJ" met de heeren H. v. Essen, R. Wijss, A. J. Lelieveld, Ed. van Es. „Poseidon", M. Fokken, H Ludwig, J. Lambertz en C. Treis. „De Waterratten" A. Liezenbreg, C. H. Vrugt, A. H. de Bruijn Jr., en S. v. d. Meer Direct bij het afgaan wordt door alle drie de rugslag zwemmers gelijk op gezwom men, tot op circa 40 M., dan zwemt M. Fokker (Poseidon)) iets voor, doch van Es sen en en Lizenberg tikken gelijk aan de baan schoolslag werd Klijs op Vrugt een voor sprong te behalen, doch hij had z'ijslag werd de Bruijn, dezen voorsprong op Lelie veld te bekorten, de baan vrije slag echter wist S. v. d. Meer, op de circa laatste 20 M tot v. Es voor te komen, zoodat de „Water ratten" na een spannenden strijd het kam pioenschap hebben behouden.Tijd 2 min. 22 sec. (verleden jaar) 2 min. 25 2/5 sec. „Poseidon" 2 min. 21, 2/5 sec. In den wedstrijd 100 M. rugzwemmen voor dames om het kampioenschap van Ne derland was mej. Willy den Turk, van de Rotterdamsche damcs-zwemclub de -favo riete, zij zwom deze baan nog beneden den record tijd, welke ook op haar naam staat, in 1 min. 25 sec. Marietje Baron was voornemens in den wedstrijd 100 M. schoolslag voor dames het wereld-record te verbeteren, doch deze po ging heeft gefaald, zij werd één in 1 min. 34.1 sec. 100 M. vrije slag internationaal. Deze wedstrijd was zeer spannend er werden goede tijden gemaakt. Erich Treis zwom nu veel beter en mooier als op de laatst gehouden wedstrijden in Gouda en legde de baan in den zelfdeif tijd af als R. Wijss in 1 min. 7.2 sec. Henk van Esser werd twee in 1 min. 8 sec. In den wedstrijd schoonspringen werd de heer F. Mette één, deze sprong de kampioen schoonspringen Lotgering keurig af. Lotge ring werd in dezen wedstrijd tweede. In den wedstrijd 4 X 50 M. wisselslag da mes, om het kampioenschap van Nederland, was het O.D.Z. die in dezen wedstrijd zege vierde in 2 min. 45 sec. Aan den wedstrijd 200 M. schoolslag inter nationaal en om het kampioenschap van Ne derland werd deelgenomen door Louis van Parijs, de bekende Belgische schoolslag- zwemmer. Deze zwom de baan met een goede krachtige schoolslag in 2 min. 55.3 sec. af W. Bank van A.Z. won het kampioenschap van Nederland en zwom evenals L. Korpers- hoek van de R.Z.C., de baan nog beneden Nederlandsche record tijd. Hieronder volgen de gedetaileerde uit slagen. 4x50 M. Wisselslag estafette, om het kampioenschap van Nederland 1. „Poseidon", Keulen 2 min. 22 2/5 sec. 2. de Waterratten (A. Liezenberg, C. H. Vrugt, A. H. de Bruyn Jr en S. v. d, Meer) 2.221/5 tevens Kampioén van Nederland 100 M. rugslag voor dames om het kam pioenschap van Nederland 1. Willy den Turk 1 min. 25 sec. tevens kampioene van Nederland 2. To de Jel, O.D.Z., 1 min. 35,3 sec. 3. N. Slag A.D.Z., 1 min. 38,2 sec. 100 M. Schoolslag voor dames 1. M. Baron 1 min. 34,1 sec. 2 M. Martens, Het IJ 1 min. 40,2 sec.; 3. L. Sligting „H.D.Z.' 1 min. 40,3 sec. 100 M. Vrije slag heeren Internationaal 1. Erich Treis „Poseidon" 1 min. 7.2 sec. 2. R. Wijss „Het IJ" 1 min. 7.2 sec 2. H. van Essen 1 min. 8 sec. Schoonspringen Dames 1. Mj. C> v. d. Burgt „Het IJ", 104.6 pnt. Schoonspringen Heeren1. F. Mette, 146.4 pnt. 2. H. Lotgering 137 punten. 200 M. Schoolslagzwemmen 1. L. van Parijs (Gentsche Zwemvereeniging) 2 min 55.3 sec. 2. W. Bank tevens kampioen van Nederland 3 min. 7.2 sec. 3. L. Korpers- hoek „K.Z.C." 3 min. 8.3 sec. 4X50 M. Wisselslag dames om het kam pioenschap van Nederland 1. „O.D.Z." 2 min. 45 sec. tevens kampioene van Neder land 3. „A.D.Z." 3 min. 2/5 sec, 4x 25 M. Wisselslag estafette (jongens) 1. De Waterratten (K. Poortman, A. Arnoldt, J. Hetnsbergen en H. Jager) 1 min* 19.2 sec. 2. H. Y. 1 1 min. 21.1 sec. 4x 25 M. wisselslag estafette voor meisjes: 1. A.D.Z. 1 min. 26.3 sec. 2. Het IJ. Zweedsche estafette (50 M. 100 M. 200 M. 100 M. 50 M.) 1. Poseidon 6 min. 5 sec 2. Het IJ 6 min. 14 sec. 200 M. Vrije slag voor dames 1. M. Braun O.D.Z. tevens kampioene van Neder land 2 min. 58 sec.2. M. Baron O.D.Z. 3 min. 10.2 sec. 5x50 M. Vrije slag: 1. Poseidon 2.36 (gedis) 2. Het IJ 2 min. 39.3 sec.3, Het IJ 2 2 min. 45.2 sec. IJ 3Nereus 2 31 Het IJ Poseidon 72 HAARLEMSCHE CONCOURS VER ZENDING SBOND („H. C. C.") Bovengenoemde Bond organiseerde Zon dag 18 Juli een wedvlucht vanaf Hall België. Afstand 185 K.M. waaraan door de aangeslo ten Vereenigingen „De Snelvlieg", „De Lucht gids", „Columbia", „De Snelpost", „H.A;K." „De Ooievaar", „Het Centrum", allen te Haarlem, „De Reisduif" Schoten, „Gevleug. Vrienden" Heemstede en „Pleinis" te Zand voort, werd deelgenomen met 914 punten, welke te 8 uur 10 min. werden losgelaten. De eerste 100 prijzen wérden als volgt behaald J. Keysper le C. Hirs 2e, He, 39e, 42e, 43e J, Steenman 3e L. Koning 4e F. Nelissen 5e J, Vollebregt 6e A. de Boer 7e H.C. Heesemans 8e A. Verdonschot 9e J. Klum- per 10e, 37e, J. de Vries 12e, 79e, 88e, 99e K. Wits 13e, 35e, 85e L. v. Breugel 14e, 15e C. Hoogendoorn 16e H. Landsdorp 17e Th. v. Deursen 18e R.N. Heiloo 19e Joh. v. Berloo 20e A. Schuiten 21e, 52e W. Sanberg 23e Jac. Lasschuit 24e B.C. v.d. Meer 25e Joh. v. Berloo 26e H.J. Hand- graaf 27e, 31e, 60e H.A, Willemse 28e B.H. Gort 29e, 48e P. Martens 30e, 36e, 41e J.F. Harmse 32e, 33e, 34e P.J.M. v. Tetering 38e Joh. v.d. Pol 40e, 61e, 74e, 78e Ed. v. Bree 44e, 46e, 91e 92e P.H. Boeree 45e S. Heit- lager 47e H. Bannink 49e P. v. Konings- bruggen 50e W. Spoor 51e A.J. Kloek 53e, 59e H.D. Claus 54e, 96e H. Boersma 55e J. Vollebregt 56e M.C. Fehres 57e N. Petoom 58e, 94e J.J. Doeglas 62e J.J. Wijkhuizen 63e, 98e H. Kinjet 64e R. Brakel 65e H. v. Oldenmark 66e J.H. v.d. Broek 67e H. Cramer 68e J.J. v.d. Meyden 69e J. Broekhof 70e G. Koning 71e W. Sanberg 73e G.H. Stouten 75e, 81e J. Stap horst 76e W. v. Huis 77e H.J. Philippo 80e, 97e R.N. Heiloo 82e P. Bannink 83e, 84e^ H. Boersma 86e J.J. Petrie 87e G. Zomer dijk 89e P. Lindeman 90e A. de Boer 93e E. Koning 95e P.M. Kok 100e prijs. Eerste duif bereikte haar hok te 11 uur 8 min. met een snelheid van 1032 meters per minuut, laatste prijswinner 183e te 11 uur 30 min. De Bloemend&al-aanval bleek te sterk voor 't uiterst zwakke battingteam van de Haarlemmers. Bovendien miste Haarlem zijn beide matchbowlers, wat zeker een groote handicap was. Haarlem bat eerst en scoort slechts 42 runs. Alleen J. Bolte met 13 kwam boven de 10. J. Beyk was blijkbaar voor den Schoterweg- bewoners onbespeelbaar. Zijn cijfers waren 711; v. Dam 327. Bloemendaal antwoordt met 134; v. Dam 50; H. Beyk 27 not out; v. Eekeren 449; Healy 457; Beyk 219. Een poging voor een derde punt werd bij een stand van 113 na drie kwartier op gegeven. .CONCOURS DE CARROSSERIE (D' ELEGANCE) ZANDVOORT. Waar het den organ sators van het „Con cours de Carrosserie" te Zandvoort is geble ken, dat men in de kringen der automobilis ten eveneens gaarne een „Concours d' Elé- gance" zou meemaken,'daar hebben zij beslo ten, aan het Zandvoortsch gebeuren een der gelijk evenement te verbinden. Dit „Concours d'Elégance" zal terstond na het „Concours de Carrosserie" (dus zelfden dag, nl. 7 Augs.) op de terreinen van het Oranje-Hotel plaats vinden. „Het Concours d'Elégance" wordt ver deeld in 6 klassen, n.l. 1. Wagens tot den prijs van 5000.- (open), 2. Wagens tot 5000.- (dicht), 3. Wagens van 5001.- tot 10.000 (open), 5. Wagens van 5001.- tot 10.000 (dicht, 5. Wagens boven 10.000 (open), 6. Wagens boven 10.000 (dicht). Zij, die aan het „Concours de Carrosserie" deelnemen,^kunnen tevens in het „Concpurs d'Elégance" uitkomen, zonder hiervoor in- leggeld te storten. Inlichtingen in te winnen bij en inschrij vingen te richten aan Leo Lauerje Zand voort. BLOKZIJL, 26 Juli. De inwoners van Blokzijl, zijn in den afgeloopen nacht in hun rust gestoord door een feilen brand., die in het dorp heeft gewoed. Omstreeks 2 uur in den nacht ontdekte een zoontje van den heer Michel in de Kerkstraat dat er brand was uitgebroken in het mattenmagazijn van den heer S. Koopman welk perceel met de voorzijde aan de Brinkstraat is gele gen. Aangewakkerd door een stevigen wind, greep het vuur dat gretig voedsel vond in het licht brandbare materiaal, snel om zich heen. Het duurde niet lang, of nog 2 perceelen staande in de Kerkstraat waren door het vuur aangetast. De meeste inwo ners van Blokzijl, gealarmeerd door het brandgeroep, snelden naar de plaats des onheils met de Motor- en brandspuit, die Blokzijl bezit. Er was tegen de geweldige vuurzee echter weinig uit te richten. Men stond vrijwel machteloos en de burgemees ter van Blokzijl, de heer Bulten achtte het raadzaam telefonisch de hulp in te roepen van Zwartsluis en Vollen hove. De brand bleef zich steeds uitbreiden. Te gen 5 uur waren nog S huizen ondanks alle pogingen om deze tegen het vuur te beschermen in brand geraakt. De inwoners van Blokzijl, die als spuitgasten de beide spuiten bedienden stelden alle pogingen in 't werk om verder onheil te voorkomen. Zi? hielden toen de in brand geraakte huizen niet meer te behouden waren, de omlig gende woningen nat. Ongetwijfeld zouden nog meer huizen zijn afgebrand, als tegen 6 uur de wind niet was gaan leggen; 9 huizen die ernstig gevaar van verwoesting hadden, geloopen bleven daardoor gespaard. Slechts kregen zij vrij ernstige brand- en water* schade. Toen tegen 6 uur de brandweer uit Zwart* sluis en Vollenhove verscheen, was er geen gevaar voor uitbreiding meer aanwezig en behoefde geen hulp meer te worden ver leend. Het magazijn van den heer Koop man en diens woning onder één dak ge bouwd en 5 huizen zijn totaal afgebrand» Van de inboedels werd zoo goed als niets gered. De bewoners der huizen waren op één na allen, zij het laag, verzekerd. De families die in de afgebrande huizen woon den, worden bij families of kennissen, on der dak gebracht. Een familie vertrok he den morgen naar Steenwijk. De oorzaak van den brand, die het anders zoo rustige dorpje heden nacht in opschud ding heeft gebracht is nog niet bekend, 1 OLDEBOORN (Fr.), 26 Juli. Gisteren is alhier in een sloot het lijk gevondefi*van den ongehuwden 38-jarigen F. Nijdam. De man is vermoedelijk door een windvlaag t» water geraakt. Heb het uitstekendste aan te bieden, dat iemand wenschen kan, hoe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert. JOHN. P. ROCKEFELLER. Ten huize van zijn familie te Haarlem overleed kalm en ge laten, geheel overgegeven aan God, voorzien van de H, H. Sa cramenten der Stervenden, in den ouderdom van ruim 58 jaren onze geliefde Broeder, Behuwd- broeder, Oom en Oudoom, de HoOgEerwaarde' Heer Monseigneur JOANNES MARIA JOSEPHUS VAN ROOY Pastoor van de Ptrochie van O. L. Vr. van Goeden Raad te 's-Gravenhage. Geheim Kamerheer van Z. H. Paus Pius XI. Begiftigd met hei Kruis P. E. E, P. Rotterdam: kinderen en kleinkinderen. Muenchen: SCHMID Voorburg: JOS. H. M. VAN ROOY ELISABETH VAN ROOY- HELLEBREKER en kinderen 's-Gravenhage: HELLEBREKERS kinderen enx kleinkind Haarlem: kinderen en kleinkinderen Halfweg: Pastoor-B: M. J. VAN ROOY Amsterdam: Prof. Dr. A. H. M. J. VAN ROOY EMMA VAN ROOY- CANOY en kind Frankfurt a,M.: ALPHONS M. J. VAN ROOY Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. 's -Gravenhage, 24 Juli 1926. Bezuidenhout 155. De plechtige Metten zullgn ge zongen worden in de Parochie kerk te 's-Gravenhage Dinsdag avond 27 Juli, om half acht uur. De IHUmeridiensten zullen ge houden worden den 28sten Juli om bVi, TA en 8)4 uur cn om 10 uur de Lauden en om 10)4 uur de plechtige Requiem, waarna bijzetting van het stoffelijk over schot in het Priestergraf op het R.-K. Kerkhof te 's-Gravenhage I I M 'Uil llll—lllBl»IBlIIIHilB'IH Voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, over leed heden, tot onze diepe droefheid, na een korte onge steldheid, onze innig geliefde Moeder en Behuwdmoeder HENDRICA MARIA VAN DER WEIDEN Weduwe van ANTHONIUS REINIERSE in den ouderdom van 67 jaar. Heemstede, 24 Juli 1926. B'leekersvaartweg 4. Heemstede: H. J. H. REINIERSE. A. M. E. REINIERSE- DE BRUIJN. H. J. REINIERSE. C. REINIER SE-TROMP. J. Q. REINIERSE. W. H. M. REINIERSE en Verloofde. Ecaige en algemeene kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kun nen niet worden afgewacht. De H.H. Uitvaartdiensten wor den gehouden Dinsdag 27 Juli a.s,, in de parochiekerk v. d. H. Bavo te Heemstede. De H.H. Missen te 8 uur en 8)4 uur plechtige H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. In plaatsf van kaarten. VERLOOFD: en ARTS Geen ontvangdag. /Apeldoorn, 21 Juli 1926. •Regentesselaan -22. Mariannelaan 19. oor KUNSTTANDEN en GEBITTEN vervoege men zich aan de KLINIEK voor TANDHEELKUNDE, zoo wel voor Ziekenfondsen e.d. Spreekuur 9—11 en Maandags en Donderdags des avonds v. 79 u IS TOT 16 AUGUSTUS afwezig. D'e praktijk wordt waargenomen door: Dr. L. C. KERSBERGEN, Ko ninginneweg 1; Dr. N, J. M. FACéE SCHAEFFER, Plein 10 en Dr. J. LEIJH Kleine Houtweg 35, Praktijk waargenotnen door Dr. HAL- BERTSMA en Dr. JONKER. Gevraagd, net van 8-5 uur. DUVENVOORDESTR. 90. G. RHEE, Stoom Wasch- en Strijk- inrichting, Bleekersvaartweg 55, Heem stede, vraagt gevraagd. Stoom Waschinrichting „ZOOREIN", Brouwersvaart 50-52. vraagt werk aan huis. Werkt vlug, billijk en net. Br. letter Z. Boekh. Mej. C. A. ZOMER, Gen. Cronjéstr. 99. Biedt zich aan voor tegen Sept. of Oct. besch. R.-K. Bur germeisje, leeftijd 22 jaar. Goed kunn. bord., verst., st. en jn. Brieven®onder No. 5138 Bur. van dit blad. Gevraagd net van 8-8 uur. Liefst boven de 18 jaar. P. J. v. d, HEUVEL, Leidschestraat 25 een meisje, R.-K., voor d« huishouding (kl. gezin), en zoo noodig in winkel te assisteeren (kruiden.) ZondaS» vrij. Wasch buitensh. Brieven onder No. 5150 Bur. van dit blad. biedt zich aan als huishoudster in R.-K» klein werkmansgezin. Voor direct. Br. onder No. 5149 Bur. van dit blad. Op de afdeeling Cartonnage bij de Fa. RUYGROK Co., Ged. O. Gracht 138, kunnen nette meisjes geplaatst worden, leeftijd 14-15 jaar. op een kleine buitenplaats te Bcnne- broek tegen 1 September een KEU KENMEISJE en een 2de MEISJE, bei den van goede getuigen voorzien. Brie ven onder No, 5141 Bur. van dit blad. Nette bediende gevraagd, uitst. kun nende scheren en haarsnijden. Br. met inl, en cond. Tevens gevr. flinke leer ling ter opleiding. Br. No. 34266 Bur. van dit blad. Zoo spoedig mogelijk gevraagd be kwame COIFFEUSE. Brieven onder No. 34265 Bur. van dit blad. b.z.a. voor alle voork. timmerwerken. Goede referentiën. A. LINDHOUT, Soendastraat 39, Schoten. gevraagd voor broodbezorging, per fiets, van 10 tot 1 uur. Leeftijd 16-18 j. FRANKEN'S BROODFABRIEK. door juffr. op leeftijd een kamer met kook- en slaapgelegenheid. Liefst pa rochie Groenmarkt. Een huur van 3 per week niet te boven gaande. Brie ven onder No. 5148 Bur. van dit blad. door een tuinman, R.-K, Brieven met opgave van kostgeld onder No. 5136 Bureau van dit blad. rt of te huur vrij huis met tuin Te be vragen Schoterveenstraat 23, bij den K woaktuin.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2