Gemengd Nieuws MARKtNÏËUWS Als men er niet langs kan. De overval in de Boaz- Bank te Bussum. De goudschat in het bosch bij Laufenberg. Aan den dood ontsnapt. Het drama te Nieuwenhagen. !n botsing met een autobus. Door een machine gedood. AMSTERDAMSCH NIEUWS De verloren zoon. Geraffineerde briefver- valsching. Felle brand in een meubelfabriek. Raadselachtige diefstal op een schip. Het invoerverbod van vleesch in Engeland. innen van het kabinet- Poincaré. Het zeebad te Kampen. Brand te Drunen. Een dolle stier. Het doodelijk autobus-ongeluk t onder Wijhe. KUNST EN KENNIS Praktijk-diploma Handels correspondentie. Nederl. Organisten-vereeniging Een Michel Angelo ontdekt. Kerk en Staat in Mexico i iets had gestaan, dat later weer was uitge- wischt. Vermoedelijk was die handteeke- ning aanvankelijk geblauwd, en daarna met inkt overtrokken, warna het blauwsel met ïlakgom was, verwijderd. Hij deed me- dedéeling van zijn otitdekking aan de di rectie der bank en een der directeuren vertrok 's avonds nog naar Rotterdam en presenteerde zich Donderdagmorgen met den brief bij de tirma Mees en Zoon. Daar bleek, dat de brief van a tot z zwendel was, zoowel het papier als de handteeke- ning waren valsch, Intusschen was te Antwerpen de brief met 4c cheque op de Rotterdamsche bank in hoteel Terminus Weggehaald. De firma Mëes waarschuwde de Rotterdamsche po litie en de inspecteur der Centrale recher che, de heer Caspers begaf zich naar Ant werpen, waar hij een uitvoerig onderzoek instelde. De portier van Terminus kon het signgjement opgeven van den man, die den brief heeft afgehaald. Zondagavond is de heer Caspers uit Ant- wetpen teruggekeerd. Vast staat dat de chèque nog niet in omloop is gebracht. Te legrafisch zijn de verschillende banken ge waarschuwd, doch het eigenaardige feit doet zich voor, dat de chèque op de Rotterdam sche bankvereeniging wel degelijk echt is. Komt deze in de derde of vierde hand, doordat zij te goeder trouw wordt opge kocht, dan zal zij ook voldaan moeten wor den. Tevftis is een moeilijkheid, dat de chè.que overal kan worden behandeld en aan geen plaats gebonden is. Te Antwerpen en Brussel wordt nog ijve rig naar den dader gezocht, terwijl ook te Rotterdam het onderzoek naar den schrij ver van deh vervalschten brief wórdt voort gezet. Vrijdagavond kwam een Rus, die onbe hoorlijk veel gedronken had, in de Peli kaanstraat te Rotterdam. Langs de Zalm haven loopt een zeer smal voetpad. Daarop ging hij een wandeling maken, doch weldra geraakte hij tusschen vaten en manden, welke daar door den wijnhandelaar Cohen zijn gedeponeerd en liep vast. Daarom pakte hij maar alles beet wat hij grijpen kon en smeet dit het water in. Jeugdige kijkers, opgetogen over dit spel, vuurden hem aan en met succes, lot er 'n diender kwam, die echter den man niet durfde volgen op het gevaarlijke pad. vermaande hem dus met luider stemme, het geen tot gevolg had; dat de Rus, die zich inmiddels losgewerkt had,- op den politieman toestormde en hem op zijn nek- sprong. Het kostte, naar de Maasbode meldt, heel wat moeite eer men den woesteling den baas was en veilig had opgesloten in een cel. Daar duurde het razen nog lang voort, De man zal zich nu hebben te verantwoorden wegens vernieling en verzet legen de politie. Bussum wapent zich Begrijpelijkerwijze begint men zich op de instellingen te Bussum, die voor een overval in aanmerking komen, ongerust te maken. Op het kantoor der Rijksbelastingen is een ambtenaar met een revolver gewapend en beambten van bankkantoren hebben verlof gevraagd tot het dragen van vuurwapenen. De commissaris van politie te Bussum verzoekt ieder, die aanwijzingen kan geven omtrent den persoon, die 22 dezer een aan slag op de Boaz-bank heeft gepleegd, zich tot hem te jenden. Indien de aanwijzingen tot arrestatie van den dader leiden, wordt een beloonirig uitgereikt. Deze oproep kenmerkt het -stadium, waarin deze zaak thans ver keert. De heer Dieckman, 48 jaar oud, werd ech ter ernstig gekwetst achter het stuurrad te voorschijn gehaald. Dr. Leignes Bakhoven uit Deventer, die aanstonds telefonisch ont boden was, verleende de eerste hulp. De heer Dieckman stierf echter spoedig. 160.000 Mark gestolen. In Stolberg, niet ver van de Hollandsche grens, gelegen, wordt druk gepraat over het verdwijnen van een gedeelte van den begra ven goudschat, toebehoorende aan de firma Prym. De kwestie dateert uit den revolutie tijd, wellicht al het goud door de firma reeds eerder verzameld. Om den schat goed te bewaren had de fir ma hem begraven op terreinen der fabriek, doch door een breuk aan het riool werd de bewaarplaats ontdekt, soo'dat naar een an dere en betere plaats moest worden omge zien. Deze vond men in het bosch in de na- bijheid van het goed Laufenberg bij Langer- wehe. De goudschat werd in zinken kistjes gelegd en verzegeld in den grond gestopt. Of bij het begraven de noodige voorzichtig heid is betracht of door misbruik van ver trouwen in de geheime bewaarplaats ook aan anderen is bekend geworden zal nog moeten blijken. Toen de goudschat weer op gegraven werd, werden een aantal zinken kistjes vermist. De firma had aanstonds ver denking tegen de nu gearresteerden, dat zij op een of andere wijze aan het verdwijnen Van het geld hun medewerking hadden ver leend. Gearresteerd zijn de secretaris der direc tie Frings, de pachter van Laufenberg, Bruckmann, de houtvester Schweickert en diens familieleden. Mét uitzondering van de laatsten de houtvester voor levenskang. Frings was meer dan 17 jaren bij de firma en genoot een onbeperkt vertrouwen. De firma William Prym heeft de gearres teerden allen uit haar dienst ontslagen teven zoo is nog een bediende ontslagen, van wien men aanneemt, dat hij in nauwere relatie stond met een der gearresteerden. De firma heeft, om nog iets te kunnen redden, beslag doen leggen op de bezittingen en eigendom men der gedetineerden. Reeds voor maanden poogde de firma op het spoor der daders en in het bezit van het geld te komen. De gestolen goudschat heeft een waarde van 160.000 mark. Langen tijd heeft een particuliere detective gepoogd de zaak tot klaarheid te brengen. Blijkbaar ten gevolge van deze nasporingen hadden de arrestatie plaats op last van de justitie uit Aken, MODERNE KUNST. De kunstminnaar was trotsch op zijn collectie oude meester», van Dijck, Rem brandt, Velazques, Rubens, Jan Steen, enz. Vol trots toonde hij ze aan een jonge kunstenaar, die echter voor die oude meesters niets gevoelde, en meer dweepte met moderne kunst. ,,'t Mooiste dat u in huis hebt." zei eindelijk het jonge mensch pedant, .,is dat prachtigprachtie geconstrueerde portret van uw vrouw in de badkamer." „Wat meent u?" vroeg de gastheer ver wonderd, „er is geen portret in de bad kamer." „Zeker, ik bedoel dat moderne werk tegenover het raam," zei het iongmensch. „O, dat.verwonderde zich de gast heer, dat is.... het schema van de heet waterpijpen." Boven de badplaats Margate te Kent (En" geland) zagen de badgasten, hoe op feroot" hoogte plotseling een vliegtuig verschillende «palen achtereen over den kop sloeg. Eeni- ge oogenblikken later bemerkten zij, dat de vlieger met een parachute uit zijn machine (prong. Met duizelingwekkende vaart viel hij paar beneden, doch op enkele honderden meters boven den grond ontplooide zich ten slotte de parachute, zoodat zijn val ge broken werd. De man kwam in het zand te recht, waar hij bewusteloos bleef liggen. Het bleek dat hij inwendig gekneusd was. Het vliegtuig-zelf sloeg op enkele kilometers af stand te pletter. Het „Limb. Dagblad" meldt Bij het onderzoek, dat met grooten ijver door de maréchaussee van Nieuwenhagen wordt voortgezet, al wordt het begrijpelij kerwijze bemoeilijkt door dén toestand, waarin G. nog zich bevindt, begint het ver haal door dezen G. gedaan inzake een over val door drie Duitschers aan waarschijnlijk heid te verliezen. Op de plaats van het misdrijf is geen spoor van een overval noch van een worsteling noch van voetsporen gevonden. Bij het onderzoek is eveneens komen vast te staan, dat het més, dat naast de vrouw in den grond stond en waarmee het misdrijf moet zijn gebeurd, toebehoort aan den ge wond n man G. Twee personen ernstig gekwetst. Te Aalburg bij Heusden, in een gevaar lijke bocht op den Maasdijk, had Vrijdag avond een aanrijding plaats tusschen een autobus, en een motorrijwiel. De botsing was zóó hevig, dat de motorbestuurder, de heer C. B. uit Heusden, en de duo-rijder, de heer B. K. uit Wijk bij Heusden, beiden een hersenschudding kregen. Eerstgenoemde is naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch vervoerd zijn toestand is ernstig. De heer K. is naar zijn woning gebracht. Vrijdagavond omstreeks elf uur is in de fabriek der firma Jannink aan de Haaksber gerstraat te Enschede de arbeider Lang kamp dood bij een machine gevonden. Hij had een gapende wonde aan het hoofd. De ongelukkige was met de machine in aanraking gekomen en ten gevolge daarvan gedood. Dezer dagen werd te Asten, zoo meldt Het Huisgezin, een vreemd jongetje aangetroffen van ongeveer 7 jaar. Het werd bij den veldwachter gebracht en die kon na veel moeite te weten komen, dat het jongetje Joeb heette, dat hij 7 jaar was, dat hij in de school zat bij juffrouw Truce en dat ze thuis 3 koeien hadden. Waar hij woonde en hoe zijn familienaam was, wist het ventje niet. De veldwachter ging met die gegevens op stap. Eenige burgers meenden dat het jon getje wel uit Deurne afkomstig zou zijn. De klei der steenfabrieken zat nog aan de klompen. Gevraagd bij een alhier wonende dienstbode uit Deurne, meende deze in den jongen een zoontje van Jan Janssen te her kennen. Te meer omdat aldaar een onder wijzeres werkzaam was, genaamd Truce, meende men zeker van de zaak'te zijn. Ten' overvloede vernam men, dat hier een schoon zuster van bedoelde Janssen woonde. De veldwachter met het kind er naar toe. De vrouw herkende in den jongen pertinent een kind van haar zuster. Vol goeden moed toog de veldwachter nu naar Deurne om .den in angst verkeerenden ouders het verdwaalde schaap terug te bezorgen. De menschen woonden nog al achteraf'en zoodoende werd eerst even aangeklopt bij de onderwijzeres, juffrouw Truce. Deze was reeds in bed, doch kwam direct naar beneden om zoo noodig hulp te verkenen. Het was een groote ontgoocheling voor den veldwachter, toen juffrouw Truce hét ventje niet herkende. Hij toog dus naar de ouders. Hier waren alle kinderen reeds lang in bed en werd niemand vermist. Toen kwam men tot de conclusie, dat het jochie wellicht in Liessel of Neerkant zou thuis behooren. Te Liessel werd de veld wachter opgeklopt. Er was voor zoover be kend geen kind vermist. Dus naar Neerkant. De directeur der boterfabriek werd ge klopt. Ook hij kende het knaapje niet. Re sultaat nihil. Toen na?r Meijel. De veld wachter opgeklopt. Deze meende in het pra ten van het kind het Heidensch dialect te herkennen. Men besloot dus als laatste plaats Helden op te zoeken. Na eenig vragen en zoeken vernam men, dat in Beringen een kind werd vermist. Vol goeden moed tufte men naar' Beringen, waar men na eenig zoeken het ouderlijke huis van den jongen vond. De ouders met de buren hadden tot 12 uur alles afgezocht en waren nu in diepe rust. Bewogen vertelden de ouders, dat hun kind blijkbaar voor het ongeluk geboren was. Reeds eenmaal was het bewusteloos uit het kanaal gehaald. Een ander maal was het door maréchaussée uit een brandend huis gered, Ten nadeele van de Rott. Bank is met een chèque van 52.100 een brutale poging tot oplichting ondernomen. Het N. v. d. D. geeft de volgende bij zonderheden over een oplichting gepleegd met een chèque op de Rotterdamsche Bankvereeniging ter waarde van 52.100, welk feit zich te Antwerpen heeft afge speeld. De „Banque Centrale Anversoise" ont ving 1.1. Woensdag een brief van de firma R. Mees en Zn. alhier, waarin werd ver zocht een bedrag van 52.100 uit te be talen aan den heer O. L. Dienzelfden dag kreeg de Banque een brief uit Brussel, ge- teekend O. L. waarin deze mededeelde te legrafisch bericht ontvangen te hebben vaa R. Mees en Zoon te Rotterdam, dat een bedrag van 52.100 bij de Banque Cen trale Anversoise te zijner beschikking was. Hij verzocht dit bedrag per chèque óp de Rotterdamsche bank te Rotterdam aan hem over te maken per gewonen brief en dezen af te geven aan den portier van bet hotel Terminus te Antwedpen, alwaar hij de chèque in ontvangst zou. nemen. Bovendien verzocht hij een „uncrosser" chèque te maken, wat het voordeel had, dat ze niet via een bank doch door hem zelf behandeld kon worden. De Banque Anversoise heeft slipt vol gens zijn opdracht gehandeld èn O. L„ of die zich daarvoor uitgaf, haalde den brief Donderdag af. Echter kreeg een der bedienden van de Banque Centrale Anversoise achterdocht. Wat was n.l. het geval? Hij bemerkte bij nader onderzoek, dat in den brief der firma R. Mees en Zoon onder de handteekening Zondagmiddag om drie uur werd de brandweer van verschillende zijden gewaar schuwd voor een uitslaanden brand in de panden van het Blaauwhoeden- en Vrisse- veem gelegen aan de Nieuwe Vaart nabij de Kattenburgerbrug. Op het zien van rook en vlammen werd zelfs de brandschel van de Marinierskazerne afgetrokken. Daar deze meldingen wezen op een brand van ernstigen omvang, werd uitgerukt met drie motofspuiten, een motorladder en een man, sehappenwagen. Aan de Nieuwe Vaart, een kade die dènzelfden naam draagt als het water waaraan zij gelegen is, bleek de brand te woeden in een hooge meubelfa briek gevestigd op nummer 10, een pand, dat met de machinefabriek van Puinbroek tusschen de groote panden van het Blaauw hoeden- en Vriesseveem gelegen is. De vlammen sloegen reeds fel uit. Met drie stralen werd water gegeven en na twintig minuten was men het vuur meester. Het gebouw bevat vier meubelwerkplaat sen, gelijkstraats die van Bellmer, op de eerste verdieping van De Hond, op de twee de die van Waas en op de derde die van Roeper. De vierde en vijfde verdiepingen waren, zoo bleek later, ledig. De brandweer stond na de blussching voor een moeilijkheid, die grooter was dan het blussch envari den brand. Deze was ont staan, waardoor is nog miet bekend, op de tweede étage. De uitslaande vlammen tast ten een houten luik aan de voorzijde van de derde verdieping aan en toen dit door gebrand was, werden de vlammen als 't ware door de werkplaats op dezen zolder gezogen. Zelfs de vierde verdieping werd aangetast en brandde in den aanvang ern stig. Dit alles was gemakkelijk te recon- strueerep. Doch de moeilijkheid betrof het trappenhuis tusschen drie en vier hoog. Dit heeft gebrand en in ernstige mate. De beide deuren die de trap van boven en van onder afsloten vertoonden brandschade aan den binnenkant, dus aan de trapzijde, terwijl de kant van de deuren die op de derde en vierde verdieping toegang tot de werkplaat sen gaven, intact was gebleven. Gaten wa ren nergens opgemerkt, zoodat de brand weer niet begreep, hoe het vuur in het trappenhuis ontstaan kon zijn. De beide deuren waren gesloten en de treden waren met asch bedekt. Dit feit woog bij het brandweercommando zoo zwaar, dat het de politie waarschuwde. De Commissaris van bet burea,u Kattenburg, de heer Tinholt, stelde een onderzoek in, doch dit bracht evenmin zekerheid. De brand op de derde en op de vierde verdieping was nagenoeg gebluscht, toen de brand op de afgesloten trap ontdekt werd. Het vuur was daar zoo hevig, dat de brand meester, die de deur open maakte consta teerde, dat de vlammen loeiden. Op de tweede verdieping, in de werk plaats van Waas, was dezen middag ge werkt. De wachtsman, die op de kade stond, verklaarde dat personen even voor den brand uitbrak, 't pand hadden verlaten Dat de uitwerking van 't vuur niet heviger is ge weest, is tè danken aan de brandvrije zol der- en muurbekleedingan. Ofschoon het raadsel van den brand op de trap nog niet is opgelost, schijnt het, dat kwaadwijligheid uitgesloten is. Verze kering dekt de schade. De politie van het bureau Kattenburg heeft sedert eenigen tijd een raadselach tig geval, een scheepsdiefstal betreffende, onderhanden. De directie van de Holland- Oost-Afrikalijn, aldus de Tel., ontving van èen Duitsche dame, die te Bussum woon achtig is, een schrijven, waarin zij mede deelde, dat haar aan boord van het s,s. „Vlieland" tijdens een reis van Oost-Afrika naar Holland, papleren van groote waarde ontstolen waren. De directie stelde een onderzoek in, doch hieruit bleek, dat nie mand iets van het geval wist en dat de dame zich zelf tijdens de reis niet bij den gezagvoerder had beklaagd aangaande een diefstal. De eisch om schadevergoeding, die de dame aan de directie gesteld had, werd dan ook afgewezen De dame wendde zich vervolgens schrif- personen gearresteerd, onder beschuldiging tegen de sociale orde te hebben geageerd, door het verleenen van steun aan den econo- mischen boycot. Op het hoofdbureau der Nationale Liga voor de verdediging der religieuze vrijheden werden 25 personen gearresteerd; dit bureau is thans gesloten. Alle gearresteerden, op drie na, werden naderhand weder op vrije voeten gesteld: dóch daarna werden 15 voor aanstaande leden der Katholieke Liga ge vangen genomen, die een circulaire ver spreid hebben, waarin zij den economischen boycot steunden en waarin een beroep werd gedaan op het boycotten der dagbladen, die niet sympathiek tegenover de Kriholieke bewegingen slaan. De arbeidersconferentie schaart zich aan de zijde der regeering, uit vrees, dat de boycot de arbeidersbelangen zou schaden. Talrijke lieden uit de lagere volksklassen, w.o, veel Indianen uitTiet binnenland, bren gen hun kinderen naar de kathedraal te Mexico, om hen daar te laten doopen of be vestigen, daar de kerken van 1 Augustus af alle religieuze diensien zullen staken. Het departement van Volksgezondheid heeft Vrijdag j.l. agenten aan alle uitgangen van de kathedraal geplaatst, die niemand onin- geënt binnenlaten, onverschillig of de be trokkene reeds vroeger gevaccineerd is of niet. Steeds opnieuw worden dezelfde naal den gebruikt, zonder dat men acht slaat op eventueel besmettingsgevaar. Het is bekend, dat de vleeschprijzen in Engeland, in verband met het vóór eenigen tijd door de regeering, met het oog op besmettingsgevaar met mond- en k'au« - zeer uitgevaardigde invoerverbod voor versch vleesch van het continent, sedert eenigen tijd een sterke stijging vertoonen. De eigenlijke moeilijkheden zullen even wel eerst in September beginnen, de maand, waarin gewoonlijk groote hoeveel heden varkens uit Nederland naar Enge land werden gezonden. In het vorig jaar werden te Smithfield, de groote 'Londen- sche vleeschmsrkt, tusschen September cn het einde van het jaar, 380.000 varkens uit Nederland aangevoerd. een hoeveelheid, die v^or ongeveer 75 de behoeften aan varkenscvleesch van Londen dekt. Dit kwantum zal dit jaar, wanne» rhet invoer verbod niet wordt opgeheven, waarop de kans uiterst gering schijnt te zijn, niet ter Londensche markt komen en de te ver wachten schaarschte aan varkensvleejch zal de prijzen automatisch sterk doen stij gen, terwijl grootere vraag naar andere vleeschsoorten ook de prijzen daarvan een stijgende tendenz zal bezorgen. Ook kalfsvleesch. dat in groote hoeveel heden uit Nederland komt, gaat ontbreken. De kwaliteit van Nederlandsch lams- cn sphapenvleesch, zoo geeft men in Smithfield tóe, is veel beter dap die van het vleesch, dat Schotland levert en ook Iersche var kens staan achter bij de Hollandsche. Reeds thans is de werkloosheid in de Britsche bacon-industrie toenemende en Smithfield voelt dan ook weinig sympathie voor het invoerverbod, waarachter Je meeste handelaren protectie zoeken. De boeren hebben natuurlijk een anderen kijk op de situatie. Indien het embargo, zoo verklaart de Nationale Boerenbond. een jaar gehandhaafd blijft, zullen de Britsche boeren aan het eind van die periode in staat zijn, een grootere hoeveelheid vleesch aan de markt te brengen, dan vóór het invoerverbod mogelijk was. Alleen voor kalveren maakt de boerenbond een uitzon dering, maar kalfsvleesch wordt ook als Iuxe-voedsel beschouwd. Sedert Juli verleden jaar zijn de groot- handelsprijzen voor varkensvleesch per Engelsen pond als volgt gestegen: Te Bir mingham was de prijs in Juli 1925: 52H» t., in Juli 1926 65 cent; te Londen, op dezelfde tijdstippen resp. 54 cent en 67M cent; te Leeds: resp .50 cent en 65 cent: te Man chester: resp. 50 en 65 cent. De verschillen in de kleinhandelprijzen zijn uiteraard nog grooter. De voorgestelde maatregelen zullen Dins dag aan het parlement worden voorgelegd Tezelfdertijd zal dan de regeeringsverkla" ring worden afgelegd. J)e regeer ing zal ver zoeken de discussies over de regeeringsver" klaring zoo snel mogelijk te beëindigen. Gemeld wordt, dat de regeering hoopt, dal «deze discussies vóór 1 Augustus geëindigd zullen ziin. Het nieuwe kabinet heeft gisteren een bij eenkomst van meer dan drie uur gehad. Na afloop der zitting werd officieel medegedeel dat, nadat het kabinet de uiteenzetting be treffende de financleele situatie had aan gehoord, de ministers hun goedkeuring heb" ben gehecht aan de principes van het pro gram voor het financieel herstel. De eerte daad der nieuwe rageering is geweest, dat zij een dringend beroep heeft gedaan ap.. de belastingbetalers, om onmid dellijk zooveel mogelijk van de belastingen over 1926 te willen betalen, zonder te wach" ten op de officieele aanmaningen. Een van Caillaux's onderstaatssecretaris sen aan het ministerie van financiën heeft gistermorgen een schrijven gepubliceerd waarin gezegd wordt, dat geen buitenland- sche credieten door Caillaux verkregen zijn en dat, voorzoover de Vereenigde Staten be treft,v aan Frankrijk geen credieten zullen worden verstrekt, zoolang de Fransch-Ame" rikaansche schuldenovereenkomst niet door 't Fransche parlement zal zijn geratificeerd. „Doch het blijft niettemin waar," zoo ver volgt het schrijven, dat wij van Engeland en van Nederland ia het bijzonder de belofte hebben gekregen van onmiddellijke hulp, die een ruim voldoende en volledige wer king van het plan der experts mogelijk zal maken. Men zegt,, dat Poincaré voornemens is. 4 i 5 milliard extra-belastingen te innen, waarvan een deel voor de aflossing van de schulden zal worden aangewend. Het zeebad te Kampen begint naam te halten. Bij gunstig weer trekt het honderden bezoekers uit Kampen en van elders, zoodat op zulke dagen de toegangsweg één lange file van fietsers en wandelaars te aanschouwen geeft. Het flauw glooiend talud van den zee dijk, zich over een breedte van ongeveer 50 Meter voortzettend tot aan zee en be dekt met een welig grastapijt, vormt het meest uitgezochte terrein voor pic-niccen en kampeeren. Voor dergelijken doeleinden wordt er dan ook gretig gebruik van ge maakt. Geheele families, clubs en gezel schappen slaan er hun bivak op. Zij maken het zich gezellig en genoegelijk, terwijl de jeugd in uitgelaten vroolijkheid in het water rondplast zonder eenig gevaar, daar een Kilometer van den oever de diepte nog slechts één meter bedraagt. Te rechter zijde is een zwemgelegenheid voor vrouwen en links een voor mannen. Van beide wordt bij warm weer druk gebruik gemaakt. EEN FABRIEKJE EN TWEE BOERDE- DERIJEN IN DE ASCH GELEGD. In den nacht van 23 op 24 Juli ontstond, door tot nu toe onbekende oorzaak, brand in de aan de Langstraat te Drunen (N. B.) gelegen schoenfabriek van de firma Gebrs. van wezel. Toen de beide brandspuiten ter plaatse kwamen, stond het kleine fabrieks gebouw in lichte laaie. Aan blusschen viel niet meer te denken. De fabriek brandde ge heel uit. Door den wind sloeg het vuur over op twee naast de fabriek gelegen boerderijen. Ook deze brandden geheel af. Van dé inboedels kon zoo goed als niets ge red worden. Het vee werd voor het grootste gedeelte in veiligheid gebracht. Op de fabriek werkten 15 arbeiders. Vrijdagavond holde op den Stationsweg te Roosendaal een stier, aie uit de weide was losgebroken. Met den kop omlaag stormde het dolle dier op een kinderwagen toe, welke omver werd geworpen,tengevolge waarvan het kind op de straat terecht kwam. Geluk kig echter bleef het kind ongedeerd. Vervol gens holde het dier naar het Stationsplein, wgar het publiek een goed heenkomen zocht door in allerijl op en over de hekken van de ipoorbaan te klimmen. Spoedig daarna wist nen het dier te grijpen. Omtrent het ongeluk onder Wijhe, wordt nader gemeld, dat de vrachtauto, waarin plaats is voor 16 personen, als gewoonlijk ar beiders vervoerde van Zwolle naar Deventer. De firma heeft namelijk in Zwolle een groot bouwwerk aangenomen en brengt haar ar beiders per auto van en naar de plaats van het werk. De heer Dieckman chauffeerde zelf, toen op den weg Wiftdesheim-Wijhe liet ongeluk plaats vond. Naast hem zat zijn twintigjarige zoon. Aan den eenen kant van den weg staat daar ter plaatse een hekwerk, aan de andere zijde is een heg aangebracht, daar de helling nogal steil is. Plotseling sprong de linkervoorband, en sloeg de auto door den hcogen heg heen naar beneden. Daarna vloog hij tweemaal over den kop. vóór hij tot stilstand kwam. Het mag een wonder heeten, dat niet meer arbeiders gewond werden. De auto zat zoo vol, dat er-nog twee mannen op de treeplank stonden. Allen kwamen er met eenige lichte verwondingen af, behalve één, die vrij ernstig aan den pols werd verwond. De correctie van het schriftelijk werk, dat candidaten was opgegeven ter verkrijging van het Praktijk-Diploma Fransche, Duit sche of Engelsche Handelscorrespondentie, afgenomen door de R. K, Vereeniging van Leeraren, was opgedragen aan de vólgende heeren: C. van Straaten, Directeur R. K. School- veriëeniging en Direèteur eener Handels avondschool te Amsterdam, Drs. C. A. Wil- lemse, Directeur eener 4-jarige Handels school te Zwolle, Drs. II. M. S. Bernsen, Docent R. K. Leergangen, leeraar aan een econ. litt. H. B, S. te Hilversum en den heer Brands, chef-de-bureau bij B. E. K. A. te Tilburg. Van het aantal candidaten voor Engelsch slaagde ca. 45 van dat voor Fransch en Duitsch ca. zestig De 37ste jaarlijksche algemeene vergade ring der Nederlandsche Organisten-Vereeni- ging zal 28 Juli a.s. la Arnhem worden ge houden. Dan zal beslist worden over een al of niet toetreden tot de groote „Federatie van Nederlandsche Toonkunstenaars-V ereeni- gingen". Na de bijeenkomst volgt een concert in de Groote Kerk te geven door den orga nist, het lid C. de Wolf hoofdleeraar aan het Amsterdamsch Conservatorium van Toonkunst, met medewerking van mej. Nanda Gerretsen (sopraan te Nijirege'n). De dag wordt besloten met eene bespe ling op den Eusebiustoren door de leden klokkenisten Meyll (Nijkerk) en Timmer mans (Rotterdam) hiertoe uitgenoodigd door de Arnhemsche afdfeling der Ned. Klokken- spel-vereeniging. Volgens den correspondent van het Berli ner Tageblatt te Rojne, zou er door een toe val een schilderij van Michel Angelo zijn ontdekt, dat zich te IJologna in particulier bezit bevindt. Het werk, een schilderij op hout, is 8H centimeer lang en 59 centimeter hoog. Het stelt den Heiligen Antonius voor. Naar verluidt, zal de regtering het land vragen, zich de inspanning te getroosten, welke onvermijdelijk is, wanneer het zich zelf wil redden. Zij zou nietiwe inkomsten verlangen tot een bedrag van vier a vijf milliard, met name door verhooging van de sucessierechten en door herziening der ver schillende belastingen. Zij zal elke inflatie, kapitaalheffing, consolidatie en elk morato rium beslist vermijden en onverwijld van het financieel herstel tot stabilisatie van den franc overgaan. Wat voorts de intergeallieerde schulden betreft, Frankrijk zal zich houden aan de ge sloten overeenkomsten, maar, al kan het Fransch-Britsche accoord bevredigend wor den geacht, anders staat het met de conven tie van Washington, welke noch een „clause de transfert," noch een „clause de sauve- garde" bevat. De Kamer heeft onmiskenbaar het voornemen te kennen gegeven, deze overeenkomst niet zonder meer te ratificee- ren. In laatste instantie zal het parlement hierover moeten beslissen. Na het voorlezen der ministrièele verkla ring zal Poincaré de voorstellen met betrek king tot het financieel herstel indienen, wel ke voor een onverwijld onderzoek naar de commissie voor de financiën zullen worden verwezen. Poincaré zal de Kamer verzoeken, de be sprekingen over de interpellatie met betrek king over de financieele politiek uit te stel len tot het debat over de ontwerpen zelve. Hij zal de kwestie van vertrouwen stellen ten einde een verdaging van het debat te verkrijgen. Naar alle waarschijnlijkheid zal het parle ment in de tweede helft van Augustus, na het goedkeuren der maatregelen tot herstel der financiën, uiteen kunnen gaan Nu de eerste Augustus nadert, de dag waarop de nieuwe leekenwetten in Mexico in werking treden, wordt de situatie te Mexico-City voortdurend ernstiger. Eind der vorige week heeft de politie 40

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3