UIT DE PERS. STADSNIEUWS. LOTTGERING "VALET" 13 u VOLLE MELK-REEP Door Zon Verbrande Huid DE SPAARNEBANK NIEUWE Tweede Blad HAARL. COURANT Maandag 26 Juli 1926 Hoe een blad groot en populair wordt Agenda 27 Juli EEN GEVAARLIJKE AUTORIT DOOR HET LEIDSCHE KWARTIER Een moeizame achtervolging. VOOR DEN POLITIE RECHTER. Drand in een kapokbed. Opgespoord. Past op uw rijwiel! Personalia. Door den Bliksem. De heer F. de Jonge. Een vechtpartij in een café. Beter dan G©ed DE BESTE Examens L. O. Programme Personalia. Diamanten Bruiloftsfeest. Verlenging Werkloozen-Uitkeering. Woningbouwvereeniging „Onze Woning." Zomerfeest Mannenkoor „Caecilia." Prov. afdeeling Nat. Woningraad. irnïïiiniiïïnnroiiiinnMiinnfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiTtnkisinmmimniTtirinTniiiiiiiiiiiiFrfiini^ VOOR STOOIV5EIM EN VERVEN Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 BURGERLIJKER STAND. Een Wandelkaart van Haarlem. Leo van Heemstede. Gouden Huwelijksfeest. Een kwestie tusschen de aannemers en het gemeentebestuur van Haarlem. Aanbestedingen. Een man met een schoon geschoren gezicht dwingt res pect af en doet zijn werk met plezier. V eiligheidsscheermes Gemeentezaken. SCHOTEN. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. ionden 48.22V2 LAATSTE NIEUWS. Een noodlottige trap. M. De terugkeer van H, de Koningin. io 11 U 71 Is 44» U 51 i* Auto-zegening te Roermond, Uit de „Residentiebode": 's-Gravenhage mag zich verheugen in een •groot" blad en dat blad mag zich weer ver- Beugen in een groote populariteit en belang stelling bij het publiek. Dit zegt dit blad niet eiken dag opnieuw van zichzelf, neen, wie maar even de kolom men van dit blad doorloo-oet dit reeds in enkele oogenblikken e Er is geen kwestie, hoc cekenend of flauw ook, door de redactie. rigszins kwa- si-gewichtig aangesneden, of het onderwerp staat onmiddellijk in het brandpunt der be langstelling van het Haagsche publiek. De re dactie wordt dan letterlijk overstroomd met allerlei ingezonden stukken van anonyme da- t, s en heeren, die hun wijsheid in de meest verschillende variaties over de kwestie luchten. Kortom, het is een activiteit eenerzijds en belangstelling anderzijds, waarin geen enkel Nederlandsch blad zich verheugen kan. Alleen hierdoor heeft het blad zich een nationale faam verworven. Het is intusschen jammer voor deze repu tatie, dat de geestige schrijver van de „Kant- .eekeningen in de „Avondpost" ook aan de outsiders eens een tipje van die zeldzame be- .angstelling onthult. In een der Haagsche bladen werd dezer da gen een journalist of schrijver gevraagd voor Jiet schrijven van ingebonden stukken van al lerlei aard, ook voor scherpe critiek. Een man dus, die voor een bepaald blad allerlei anonyme stukken moet schrijven. De schrijver in de „Avondpost" solliciteert daarop in den volgenden open brief: Mijne Heeren. De advertentie geeft ons aanleiding uw aandacht te vestigen op onze Rubriek van In gezonden stukken. Ons bedrijf is geheel ge moderniseerd en naar de eischen des tijds ingericht. Wij hebben gemeend in een groote en dagelijks gevoelde behoefte op ietwat slappe Redactie-bureaux te moeten voorzien en teneinde het den redacties in hun veel om vattende beeigheden makkelijk te maken, hebben wij onze rijk gesorteerde collectie in afdeelingen ondergebracht. Onze machines produceeren enorme voorraden, zoodat wij «an de meest uitvoerige klets-orders onmid dellijk kunnen voldoen. Indien uw zeer ge acht blad uw Rubriek Ingezonden Stukken nog beter opfokken wil dan zulks tot nu toe reeds geschiedde, dan bevelen wij u dringend onze aanbieding aan. Ons tarief is zeer bil lijk. Wij kunnen u leveren; 34 koloms .Ingezonden" van Dames over hondjes a 0.75, Langere stukken gaan per meter, V->\ koloms „Ingezonden" van renteniers over de gevaren op straat (zeer gewild) 0.95 Hééle koloms .Ingezonden" van z.g.n. out siders, over gemeente-politiek 2 Idem (met scherpe critiek) 5. Een drie-kwarts koloms „Ingezonden'' van „de mindere man", aanvangende: „Bij deze neem ik de pen op 0.45 Deze rubriek is zeer in trek en goedkoop. De uitvoerigheid komt een groot blad zeer ten goede. Wij hebben aan onze zaak zeer bekwame krachten verbonden. Voor uw geacht en ge- eerd blad zouden wij eventueel nog eenige zeer speciale machines uit den meer gegoe den stand aan willen schaffen. Wij getroosten ons deze uitgaaf Omdat wij meenen, daarmede het Vaderland te moeten dienen. Bij abonnement geven wij belangrijke kor tingen. Ook hebben wij aan onze zaak verbonden een afdeeling „Rupliek". Wij lezen alle Ingezonden stukken in de bladen geregeld, waarbij uw geacht blad een bijzondere attractie uitmaakt en zijn bereid ook „antwoorden" te fokken en Redactio- neele onderschriften bij te pennen, zoodat de geheele rubriek Ingezonden Stukken een be langrijke uitbreiding en een goede verzorging ondergaat indien u op deze aanbieding in gaat. Uw lezers dwepen met deze kletsrubriek en gezien het feit, dat wij over het eerste jaar reeds 138 pet. dividend uitkeeren, kunt u van icces verzekerd zijn. Hoogachtend Uw dw. dn. Haagsche Ingezonden Stukken- Fokkerij „De Geit". Een klein staaltje, hoe het „ontwikkelde, gegoede Haagsche publiek", zoioals de lezers van dit „groote" Haagsche blad eiken dag gevleid worden, bij den neus genomen wordt. Echt Haagsch, zal men buiten de Residen tie weer spottend opmerken. Sociëteit „St. Bavo". Herwonnen Levens kracht 8 uur. eBstuur Grafische bond 8 uur Bestuur Oevrheidspersoneel 8 uur Bestuur Veehouders half acht uur Collectanten „St. Jozef" 8 uur Rechtkundig bureau half 9 uur. £t. Jezelfsgezellengebouw Janstraat 59. Zaal gesloten. Zij, die op dezen dag een vergadering hebben belegd of een repe titie zouden houden, kunnen gebruik maken van het Patronaatsgebouw aan den Zijlsingel, yroote- of „St. Ba.vo" kerk. Orgelconcert van 2 tot 3 uur. Hotel „Dreefzicbt" 8 uur Concert, Het was omstreeks 3 uur Zondagmiddag, Ven een agent van politie gewaarschuwd zerd, dat op de Leidschevaart, hoek Rol- tandstraat een auto stond, waarvan de chauffeur in beschonken toestand verkeerde. De agent ging er op af, doch juist toen hij naderbij kwam, zette de auto zich in bewe ging en reed de Rollandstraat in. De wijze, waarop de wagen bestuurd werd, leverde de zekerheid op, dat de chauf feur danig boven zijn „theewater" was, want in steeds grootere snelheid ging 't het Leid- sche kwartier door, zig-zagsgewijs, over trottoirs, rakelings langs de huizen, om scherpe bochten en wie de auto zag kome.n wist niet hoe spoedig zich in veiligheid te brengen: de wagen maaakte allerhande ge heimzinnige capriolen en rende in woeste vaart straat in, straat uit. De agent, vast er van overtuigd, dat er ongelukken van zouden komen, zette den gevaarlijken automobilist na. .Maar eilaas.... al zijn 's menschen bee- nen nog zoo gewillig en nog zoo vlug, tegen een snelrijdende auto moeten ze 't ten slotte toch afleggen. Toch gelukte het den agent, zich tot twee maal toe voor de auto te plaatsen, ten einde den chauffeur te noodzaken te stoppen, maar zonder resultaat. De agent moest ijlings het veege lijf bergen, wilde hij niet door den woesteling overreden worden. Tenslotte bediende de agent zich van zijn vuurwapen en loste twee schoten op de ban den van den wagen. Evenwel bleef alles zen der uitwerking. De agent moest het opgeven en hij verloor de auto uit het oog, gaande in de richting van den Kinderhuissingel, De motorpolitie was nog de eenige, die uit komst zou bieden. Per motor werd de om trek afgezocht en eindelijk trof men in de Weverstraat den chauffeur aanmaar zonder wagen. Het bleek te zijn de 21-jarige J. W. Hij werd naar het bureau overgebracht ter ontnuchtering. Voor den Politierechter diende heden de zaak van D. J. W„ werktuigkundige, te Amsterdam, die door den kantonrechter on langs was veroordeeld wegens twee over tredingen der Motor- en Rijwielwet (het be sturen van een auto in staat van dronken schap) tot twee geldboeten van 100. Vandaag had hij zich te verantwoorden wegens verzet tegen een brigadier van po litie te Zandvoort. Naar aanleiding van een ongeval met de auto van verdachte, was er een vechtpartij ontstaan. Een brigadier van politie bemoeide zich ermede en vond in den beschonken toestand van verdachte aan leiding om hem naar het politiebureau te brengen, W, zeide wel, dat hij mee zou gaan, maar hij ging niet. Hij lag op den grond en scheen niet voornemens op te staan en gaf zelfs den politieman een klap in diens gezicht.'^eegetrokken door den brigadier, ging W. tenslotte mede; later gaf bij den brigadier nog een klap. De Officier van Justitie eischte een maand gevangenisstraf. De verdediger, Mr. J, de Vrieze, te A'dam, vroeg, met het oog op verdachte s nerveuzen aard, een voorwaar delijke veroordeeling. De Politierechter Mr. H. Haga, oordeelde de houding van verdachte zeer laakwaardig en beneden alle critiek en veroordeelde hem tot 14 dagen gevangenisstraf. A. K. C„ die in dezelfde auto had gezeten, ;n zonder reden den brigadier had belee- digd, werd veroordeeld tot een boete van 100 subs. 20 dagen. De Officier had 8 dagen gevangenis ge- eischt. J, P. J., zonder beroep, wonende te Zand voort, stond eveneens wegens verzet te recht. Hij zat ook in de auto van H. Vol gens de dagvaarding had hij den brigadier toegevoegd: „Je bent een plebejer en een echte proleet"; Verdachte kon zich niet herinneren* de beleedigende woorden te hebben gesproken. Overeenkomstig den eisch van het O. M. veroordeelde de politierechter J. tot 8 da gen gevangenisstraf, met den raad spoedig een werkkring te zoeken, als onfeilbare re medie tegen dergelijke misdragingen, als ais waarvoor hij nu terecht stond. Diefstal van tegels. D. V. stond terecht wegens diefstal van tegels. Hij had aan de Julianaiaan te Over een straattegels genomen en in zijn-actc- tasch, één voör één, naar huis gebracht. Verdachte bekende t ten laste gelegde feit. De Officier achtte het een ernstig misdrijf gezien de maatschappelijke positie van ver dachte, doch wilde geen gevangenisstraf vragen, daar verdachte nog nooit met de Justitie in aanraking was geweest. Eisch 100 boete, subs. 20 d. hechteni. De Politierechter wilde op denzelfden grond geen gevangenisstraf opleggen of schoon hij oorspronkelijk een dergelijk von- WI'"en uitspreken, daar de omstan digheden het misdrijf zeer ernstig maken. Een zware straf hier echter op zijn plaats oordeelende en gebruik makende van de nieuwe desbetreffende bepalingen, veroor deelde de Politierechter V. tot een geld boete van. 1000, subs. 100 dagen hechtenisè Voorbijgangers zagen Zondagmiddag uit het perceel Anjeliersstraat 23, rook komen en vermoedend, dat er brand in het huis was, waarschuwden zij politie en brandweer. Hulp was spoedig aanwezig, maar toen men het huis wilde binnentreden bleek, dat de bewoners niet thuis waren. Daarom klom men door een dakraam naar binnen. Een onderzoek leverde al spóedig tot resultaat, dat een kapokbed in brand stond. Het vuur kon door enkele buren spoedig gebluscht worden- het bed en de dekens waren ge deeltelijk vernield. De brand was vermoedelijk ontstaan, doordat een bewoner een sigaret had ge rookt, waarvan eenig brandend asch op het bed was terecht gekomen. De staf van de brandweer was aanwezig, doch behoefde geen dienst te doen. Door de recherche is in Zuid-Schalkwijk opgespoord en in beslag genomen een rijwiel, hetwelk omstreeks 20 Juli was ont vreemd. De zaak is in handen gegeven van de Heemsteedsche politie, die thans een on derzoek instelt. Steeds maar weer de rijwieldiefstallen. Zaterdagavond kwam weder een persoon op het bureau van politie aangifte doen van diefstal van zijn rijwiel, dat hij geplaatst had voor een café in de Anegang. t Te Amsterdam slaagde voor 't diploma handenarbeid B. de heer M. H. Brock- bernd, alhier. Gedurende een kort onweder dat Zater- dagavond 6 uur o.ru. boven de gemeente Sassenheira woedde, werd een paard in een weide onder die gemeente door het hemelvuur doodgeslagen. De gemeente-ontvanger de heer F. de Jonge, bracht ook hedennacht wederom een goeden nacht door. De toestand is be vredigend. Een agent van politie trof Zaterdagavond omstreeks half 10 op het Spaarne een man aan, die daar liep met een bloedende hoofd wonde boven het linkeroog. De agent nam den man mede naar het St. Elisabeths- gasthuis, waar de wonde gehecht werd. Later verklaarde de verwonde, dat bij in het café-van S. in de Berkerodesteeg twist had gehaü, waarbij iemand hem met een bierglas op 't b»ofd had geslagen. De politie zal nu Meer voedingswaarde dan SS EIER.EN trachten uit vinden, wie de vechtersbaas is geweest, Haarlem, „Da Costa Kweekschool", Nieu we Gracht 98. 4e Groep Eindexamen 24 Juli 1926. Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd: de heeren D. P. Rierma, Velsen; J. G. Lig- tenber.g en M. J. F. de Vries, Haarlem; C. Versteeg, Hillegom; J. Vjsser, Schoten. Afgewezen een candidaat. der orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem* op, Dinsdag 27 Juli 1926, des namiddags van 23 uur; door den heer George Robert. 1. Praeludiium e. kl. t„ J. S. Bach; 2. Cinq Pièces, A. Samuel; 3. Choral II, César Franck; 4. Communion, L. Boëllmann; 5a. Cantilene, b. Grand Choeur, Th. Salome, Thans heeft de Minister van Marina a.i. ingesteld de commissie, welke hem advies zal hebben uit te brengen over de vraag of handhaving van de Rijkswerven in tegen- woordigen vorm en omvang in 's Lands be lang is. Tot lid en voorzitter van deze commissie is benoemd: mr, C. H. Guépin, oud-directeur van de Ned. Handel Mij, alhier. Tot lid is o.m. benoemd: dr. G, H. Teschmacher, di recteur van de Haarlemsche Scheepsbouw maatschappij, alhier. Het echtpaar Antonius van Zijp, 86 jaar oud en P. A. Pont, 88 jaar oud, wonende Oude Raamstraat 5, zal 15 Augustus a.s, 60 jaar getrouwd zijn. De bruidsdagen gaan 2 Augustus in. Op het verzoek van het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, gedaan aan den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid om den maximum-uitkeeringsduur voor de werkloozenkas met 2 dagen te ver lengen en dus te brengen van 38 op 40 dagen, is goedgunstig beschikt. Deze verlenging gaat reeds nu in werking, zoodat de maximum-uit- keering op 40 dagen is gesteld voor het jaar 1926. Door het bestuür van bovengenoemde Bouwvereeniging werd gisteravond in het kantoorlokaal der vereentging een goed be zochte vergadering gehouden met de adspi- rant-bewoners, onder voorzitterschap van den heer De Zwart. Na zijn openingswoord werd door den voorzitter medegedeeld om welke reden het bestuur deze vergadering deed uitschrijven, n.l. omdat het nogal eens veelvuldig voor komt dat adspirant-bewoners geen kennis geven van hun eventueele adreswijziging en voprts ook niet als zij een andere woning, het zij van een andere vereeniging of van een par ticulier hebben betrokken. Het gevolg hiervan is, dat het bestuur bij het ledig komen van een woning yfeelvuldig tevergeefs deze adspi rant-bewoners op gaat zoeken, waardoor een woning langer dan noodig is, ledig blijft staan met de hieraan vastzittende huurdelving. Dit geschiedt dan, terwijl er massa liefhebbers voor zoo'n woning zijn, doch het bestuur pre cies de candidatenlijst volgens numtner af werkt, Evenwel zoo als boven reeds gezegd, heeft dit financieel nadeel tot gevolg, wat voorkomen kan worden door medewerking van de adspiranten en voorts door aanneming van een voorstel van het bestuur tot het stor ten van een kleinen waarborg. Dit voorstel van het bestuur werd hierop met algemeene stemmen door de vergadering aanvaard, terwijl voorts alle mogelijke me dewerking van hun zijde werd toegezegd aan het bestuur, waarop te circa 10 uurde verga dering werd gesloten. Doorzitten, Stukloopen, Schrijnen en Smet ten der Huid, verzacht en geneest men met PUROL. Door het mannenkoor „Caecilia" zal len bate van het „P. van Ooy-fonds" een zo merfeest georganiseerd worden in „Groenen- daal" op Donderdag 29 Juli a.s. Muziek- en cabaretnummers zullen den avond vullen, terwijl ook een „vroolijke voetbalmatch" zal worden gehouden. Op een Zaterdagmiddag in een der zalen in „De Kroon" gehouden vergadering van een aantal Bouwvereenigingen, gevestigd in Noord-Holland, die aangesloten zijn bij den Nationalen Woningraad en den Bond van Arbeiders Bouwvereenigingen; is besloten tot oprichting van een Provinciale afdeeling. Na een uiteenzetting van den voorzitter, den heer v. d. Wal uit Amsterdam, hoofdbe stuurder van dén Nationalen Woningraad, werd met algemeene stemmen het besluit genomen en werden in bet voorloopige be stuur gekozen de heeren v. d. Wal, Mr. Moltzer, Mr. Hudig; uit Amsterdam; Torjé uit Zaandam en Le Fèbre uit Schoten. Zoodra bet voorloopige bestuur gereed is met het samenstellen van een concept reglement zal dit in een opnieuw te beleg gen vergadering besproken worden en een definitief bestuur worden gekozen. Getrouwd: 26 Juli, A> Goslinga en J. L. Hüisken. Geboren: 22 Juli, d. van M, Tome-Vuser. z. van G. Schoens-Galshouwer. d. van E. Heiliegérs-Soellaart. d. van A. v, Dansik- Bouwens. 23 Juli, d, van A. S. Meijers-v. Hoof. d. van D. A. v. Eeden-Burgering. d. van M. Cr. B. Swinkels-Heerens. d. van G. Boon-Boterblom. 24 Juli, d. van M. G. v, Heerden-Schaap. 25 Juli, d. van D. C. G. Spoor-Arendse. d. van M. C. Meulen- broek-Lensen z. van A. M. Lasthuis-v. d. Velden. Overleden: 23 Juli, J. M. F., 2 j., z. v. A. M. Buschman, - Berckheijdestraat. J. H. Ranke, 82 j„ Saenredamstraat. J. M. Zwaan-Schermelé, 26 j„ Tetterodestraat. 24 Juli, J. M. J. v. Rooij, 58 j„ Koninginne weg. T. Molenaar, 62 i„ Schagchelstraat. Wij ontvingen van de firma H. D. Tjeen^ Willink en Zoon, Haarlem, een fraai uitge voerde en zeer duidelijke wandelkaart van Haarlem en omstreken, bewerkt door W. Kloeke op schaal van 1 op 25000. Het is de vierde druk. Wel een bewijs dat het kaartje zeer gewild is. De kaart omvat een wandelvlakte van Wijk aan Zee tot beneden Bennebroek en van de Noordzee tot voorbij Hoofddorp. De kaart is niet alleen duidelijk, maar ook voor zoover te beoordeelen, tot dezen dag bijgewerkt. Voor wandelaars en ook voor anderen kan deze kaart goede diensien bewijzen. Er zijn aparte kaartjes van Duin en Daal en den Haa~lemmcriiout. Men schrijft aan de „Msb." Zaterdag vierde de bekende Duitsch- schrijvende katholieke dichter Leo Tepe, meer bekend onder zijn pseudoniem Leo van Heemstede, zijn 84sten verjaardag. Hoewel zijn gezondheid veel te wenschen overlaat, is hij nog steeds opgewekt en maakt hij nog iederen dag verscheidene gedichten. Zijn onderwerpen zijn doorgaans van godsdiensti- gen aard en hij schrijft meestal in den vorm van een sonnet, voor welken dichtvorm hij steeds een buitengewonen aanleg schijnt te gebben gehad. Binnen afzienbaren tijd hoopt hij tot de uit gave van deze verzen te kunnen overgaan. Heden herdacht het echtpaar D. BosA. L. Vork, Bakkumstraat 12, zijn vijftigjarige echtverbintenis. Zaterdagavond is het feest gevierd in een der zalen der firma Kwek- keboom, terwijl vandaag in huiselijken kring het heugelijke feit werd herdacht. Door de uuren was de ingang van het huisje met een eerepoort van groen en lampions versierd. Tevens had onder de buurtbewoners een lijst, gecirculeerd, waarvan de opbrengst den jubilarissen in een enveloppe werd aange boden. Hedenmorgen werd door B. en W. van Haarlem ten Raadhuize aanbesteed het verbouwen en uitbreiden van perceel Twijnderslaan 49F te Haarlem tot School no. 2 voor buitengewoon lager onderwijs. Deze aanbesteding was door B. en W. partieel uitgeschreven, nl, in 3 perceelen. Perceel 1 bevatte het verbouwen en uit breiden van perceel_ Twijnderslaan 49F; perceel 2: het verrichten van lood- en zinkwerk ten behoeve van dat perceel; perceel 3: het verrichten van glas- en verf- werken ten behoeve van genoemd perceel. Met een dergelijke wijze van aanbeste den kunnen de Haarlemsche aannemers zich niet vereenigen, waarom zij hedenmorgen in gebouw „de Nijverheid" een vergadering belegden van de afdeeling Haarlem Van den Nederl. Aannemersbond en van de afd. Haarlem van den Nederl, R.K. Bond van Bouwpatroons, waarin verschillende be steksbepalingen werden besproken. In deze vergadering werd unaniem beslo ten bij de betreffende aanbesteding en ook in den vervolge niet partieel, doch alleen in massa in te schrijven, daar de aannemers van oordeel waren, dat partieele aanbe steding niet in het belang van het aan te besteden werk, noch van den aannemer, noch van de gemeente is. Zij achtten bet niet bevorderlijk voor een goeden gang van zaken, wanneer bij een uit te voeren werk, twee, drie of meerdere personen evenveel zeggingsmacht hebben. Te kwart voor twaalf was een groot aan tal aannemers bij de openbare aanbesteding tegenwoordig. Voordat wethouders M. A. Reinalda overging tot dc openbare voor lezing der inschrijvmgensbiljetten, vroeg dc voorzitter van dc afd. Haarlem van den Ned. Aann. Bond, de heer S. P. Rijnierse het woord om het standpunt der aannemers uiteen te zetten. Wethouder Reinalda gaf toestemming aan den heer Rijnierse om het woord te voeren, echter na de voorlezing der1 biljetten. Bij opening der biljetten bleek, dat 19 aannemers hadden ingeschreven, allen in massa. Na de voorlezing nam de heer Rijnierse het woord en deelde mede, dat de aanne mers besloten hadden niet meer partieel in te schrijven, daar zij een partieele inschrij ving funest achten. De wethouder antwoordde, dat dit besluit van de aannemers reeds gebleken was uil het resultaat der inschrijving. Hiermede was bet incident gesloten. Wij spraken enkele aannemers, die er bun verwondering over uitten, dat de inschrij vingsbiljetten waren voorgelezen, daar vol gens hun meening toch de biljetten, die in schrijvingen in massa bevatten, ongeldig waren, en ongeldige biljetten bi; een opdn- bare aanbesteding niet worden voorgelezen. Wij informeerden bij weihouder Reinal da, hoe hij zich de oplossing van de kwestie voorstelde. Deze deelde ons mede, dat de zaak in bel college van B. en W. zal worden gebracht Voorts deelde de wethouder ons mede, dat het verfwerk reeds vroeger partieel werd aanbesteed. Thans is het gemeentebestuur er ook toe 'overgegaan het loodgieterswerk partieel aan te besteden, omdat door de organisatie van Loodgieterspatroons aan B. en W. verzocht was het loodgieterswerk par tieel aan te besteden, zoodat dus hier geen oneenigheid bestaat tusschen B. en W. en de aannemers, maar tusschen de organisaties van Loodgieterspatroons en aannemers. B. en W, volgen, zooals vanzelf spreekt, aldus deelde de wethouder ons mede, met belangstelling de ontwikkeling der organi- satis en voegen zich naar de wenschen die in de organisaties naar voren komen. Hedenmorgen werd ten raadhuize door B. en W. aanbesteed: Perc. I. Het maken van een bad- en zwem inrichting aan dc Houtvaart, gem. Bloemen- daal—Heemstede. Perc. 11. Het verrichten van glas- en verf werk ten behoeve van de in perceel I be doelde bad- en zweminrichting. Ingekomen waren 21 biljetten. Ingeschre ven werd als volgt: I.. J. Winnebsi, 43779; Amersfoortsche Beion Mij., Amersfoort, 47780; G. P. Hetem, alhier, 39100; T. Merkes, Nieuwerkerk a. d. IJssel 49100, Fa. Marcelis en Heemskerk, Leiden 46975; I-. Broker Utrecht, 48100; S. Kuyt, Amster- dam, J 44700; Fa. Boon en Mooy, Benne broek 47546; voor perc. II werd als volgt ingeschreven: Fa. P. H. v. d. Bosch en Zn. Heemstede 2750,- P. Essenius, alhier, ƒ2334; A. de Laat, alhier, 3100; Voerman en Teng- ler, alhier ƒ3800 W. J. Bruins, alhier, 2720: A. Hulshof alhier, 2446; S. Scholtsteen, al hier, 2297; H. Meyers, Den Haag, 2500, C. Roelófs, Amsterdam, 2450; H. Tauber, Schoten, 2650; N.V. Rjpperda, alhier, 2184, J. P. Faiize, alhier, 2400; De gun ning wordt later bekend gemaakt. Hierna werd aanbesteed: Perc. I. Het verbouwen en uitbreiden van perceel Twijnderslaan 49 F, te Haarlem tot School no. 2 voor buitengewoon lager onderwijs; Perc. II. Hel verrichten van lood- en zink werken e.d. ten behoeve van de in per ceel 1 bedoelde verbouwing en uitbreiding; Perc. III. Het verrichten van glas I; zuil altijd een goed geschoren gezicht hebben, wanneer U een Va'et Veiligheids- scheermes koopt, en dat iederen morgen slechts vijf minuten gebruikt ImportuunF». B. «EINDERS»» - DEN HAAG. verfwerken ten behoeve van de in perceel 1 bedoelde verbouwing en uitbreiding. De inschrijving luidt als volgt: Fa. M. Joustra, alhier in massa 71600; F. Philips, alhier, in massa, 61737; J. Klerk, alhier, in massa, 71232; G. P. Hetem, alhier, in massa, 63200; D. Bruijns, alhier, in massa, 71580; Fa. Boon en Mooij, Bennebroek, in mas sa, 53800; M. Cobelens en Zn., Schoten, m massa 79666; J. B. Kroon van Diest, in massa, 65700; G. Metselaar, alhier in massa, 64400; Martens en Zn., alhier 73200; J. Breevoort, alhier, in massa, 60200; N.V. Mij. tot het aannemen van werken voorheen B. Hagen, alhier, in massa 74100; G. H. Houtkamp, Santpoort, in massa 80500; N.V. Aasemersbedrijf F. Broersma, in massa 65600; N. J. Tromp, 0verveen, in massa 59997; H. Bakker, alhier, in massa 82880; J. B. Weijers, alhier, in massa 71900; W. Sacijs, alhier, in massa, 71422; J. Sietses, alhier, in massa 67855; W. J. v. Buuren, Bloemendaal, in massa 81000; Voor perceel II van dit werk werd in geschreven door: A. M. Prent en W. H. Poedel, 3612* Gebr. Nieuwjaar, alhier, 3349; G. Brugman, alhier, 2393; A. de Heus en A. H. Bress, 3744: E. J. Goosen en J. A. Schiering. 3307; Fa. G. Recourt, Heemstede, 3970; W, Sumon. alhier, 3550; P. G. Handgraaf en J. Lindeman, BI.'daal, 3270; J. Touw, Amsterdam,- 3730; Fa. J. Worp en Rusbach, alhier, 4208: H. C. Vernout, alhier, 3130/ F. J, de Landmeter, alhier, 2890; Fa. H. Koning en Zn., alhier, 3598.50; J. J. Bonarius, alhier, 3600; A. J. Möhringer, alhier, 3499; L, W, Surendonk, alhier, 3463; D. J. Surendonk, alhier, 3423. Voor perceel 111 werd ingeschreven door: Voerman en Fengler, alhier, 4800; P. Essenius, alhier, 2657; A. de Laat, alhier, 3700; Fa, v. d. Bosch en Zn., Heemstede. 3596; A, Tauler, alhier 3200-, A. Hulshof!, alhier, 3900; G. J. H. Spruijt, alhier, 3110; F. W. Sinneker, alhier, 4174; W. J. Bruins, alhier 3550; S. Scholtsteen, alhier, 3467; H. Meijers, Den Haag, 3000. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de balans met verlies- en winstrekening over 1925, betreffende het complex van 144 arbeiderswoningen, 5 winkelhuizen en 1 kantoortje van 3e Woningstichting „Ons Huis". B. en W. vragen een crediet van 33.500 aan voor het aanbrengen van cen trale verwarming in het gemeentelijk Ly ceum aan de Zijlvest. Ter vervulling van de vacature van leer- aar in het Fransch aan het stedelijk gym nasium en aan de klassieke afdeeling van het gemeentelijk Lyceum is de volgende voordracht opgemaakt: 1. dr. Ch. J. C. v. d. Meulen, 2. drs. A. H. v. d. Weel. Voor de benoeming van tijdelijk leeraar in de lichamelijke oefening voor het tijd vak van 1 September 1926 tot en met 31 Augustus 1927, is de volgende voordracht opgemaakt: 1. R. Verwers, 2. J. Oostergo, beiden te Amsterdam. Het gerestaureerde Bondsgebouw. We gens overvloed van copie moet het verslag van de opening van het gerestaureerde Bondsgebouw tot morgen blijven liggen. 442e STAATSLOTERIJ. - Trekking van Maandag 26 JulL 'le klasse le Hist. -1 Hooge prijzen. 5018 5000. 14743 1500. 1340 8965 14379 ƒ1000. 4300 400. 9987 200. 5596 11175 12274 ƒ100. Prijzen van 28. 153 247 251 521 536 804 869 1427 14S5 1720 1814 2132 2226 2370 2446 2615 2670 3117 3246 3372 3393 3513 3626 4135 4147 4367 4381 4591 4614 4881 4903 5227 5233 5499 5507 5776 5881 6209 6257 6397 6415 6675 6703 7017 7137 7527 7529 7696 7747 8057 8089 8292 8.304 8715 8734 9004 9015 9282 9328 9710 9712 9810 9932 10326 10328 6 486 762 1375 1599 2040 2325 2602 3028 3307 3492 3887 4288 4478 4761 5175 5365 5642 6138 6352 6612 6908 7321 7677 7931 8261 8679 8919 9135 9509 9763 10050 10447 10703 11072 11529 11713 11952 12264 12555 12680 12910 13302 71 488 802 1393 1621 2097 2338 2609 3114 3325 3502 4027 4336 4548 4876 5211 5440 5716 6160 6359 6669 6960 7394 7679 7989 8273 8691 8948 9168 9629 9800 10107 10468 10730 11087 11532 11728 12029 12351 12575 12706 12936 13314 10497 10499 10816 10829 11305 11322 11607 11617 11738 11787 13618 13667 13967 14106 14308 14427 14864 15089 15255 1550S 15675 15948 16064 16376 16732 17259 17530 17704 18039 18265 14311 14607 12077 12362 12595 12736 12997 13330 13688 14114 14358 14720 14894 14910 151.37 15150 15271 15528 15698 15975 16074 16414 16757 12137 124.37 12636 12784 13135 13374 13724 14130 14378 14736 14956 15152 15408 15592 547 996 1528 1S58 22S2 2464 2760 3289 3409 3677 4192 4402 4675 4924 5240 5558 5884 6299 6435 6785 7163 7630 780.3 8120 8321 8745 9032 9.365 9722 o#,3 10379 10594 10945 11474 11671 11791 12154 12461 12649 12828 13178 259 617 1033 1561 1949 2284 2548 2898 3427 3835 4234 4430 4711 4982 5267 5594 5988 6326 6523 6794 7233 7634 7851 ■8194 5.325 8858 9071 9390 9724 9991 10384 10429 10696 10646 10968 10994 11487 11493 11702 11710 11820 11528 12200 12213 448 690 1224 1564 2014 2235 25S5 2924 3460 3872 4269 4440 4740 4995 5328 5599 5993 6333 6581 6817 7290 7893 8246 8487 8881 9073 9395 9756 10033 15816 15824 16044 16045 16239 16274 16498 16531 16971 17041 17283 17323 12477 12192 12651 12658 12547 1.2862 13252 13270 1.3399 13488 13745 13900 13901' 14160 14171 14233 14389 14400 14407 14772 14845 14558 14983 15031 15052 15226 152.39 15251 15437 15438 15455 15612 15646 15892 15940 16058 16062 16300 16341 16541 17129 17453 15601 17652 17659 17864 17954 18194 18431 18737 19040 19229 19466 19623 18197 16581 17149 17509 17703 17986 18227 15327 15581 15805 16015 16166 16419 16960 17266 17280 17557 17600 17605 17810 17819 17861 18060 18153 18181 18349 18356 18371 18693 18695 18721 18730 18956 1S978 19033 19034 19083 19201 19208 19226 19386 19392 19411 19439 19522 19544 19550 19595 19819 19823 19838 19909 19954 M 20044 20056 20072 20150 20217 20376 20399 20433 20462 20492 20542 20567 20578 20584 20650 20651 20663 20693 20746 20749 20829 20877 20884 20897 1S624 18690 18760 18953 19065 19079 19259 19274 19484 19509 19697 19707 19999 20003 26 JULI EcKSTE KOERS LATERE KÖERS BERLIJN t 59.30 59.25 PARIJS 6.35 6.35 BRUSSEL 6 471 6.48 WEENEN 35 20 35.15 12.103 /8 12.101/ STOCKHOLM 66.65 66.60 KOPENHAGEN 65.95 65.90 OSLO 54.70 54.65 BAZEL 48.17 NEW-YORK 2.49 to oo -j ROME 8.30 8.35 PRAAG 7.40 7.37 WARSCHAU 24.- 25.— DELFT, 26 Juli, Zaterdagavond gaf zekere van der H. uit Den Haag te Hon- selersdijk den zoon vim den bode v. d. Ende een klap in 't gezicht, omdat deze met z n fiets tegen hem aanreed. De vader van den jongen, die zich er mee bemoeide, kreeg van v, d. H. een trap in de buik. Gisteravond is v. d. E. aan de gevolgen hiervan overleden. De dader die een goede bekende der Justitie is, is aangehouden. sGRAVENHAGE, 26 Juli. Naar wij ver nemen, wordt H.M. de Koningin morgen te gen den middag per extra-trein van Zeve naar te Soestdijk terug verwacht. Zij zal vergezeld zijn door dr. C. L. de Jong. uit Den Haag. die daartoe naar Sankt Beaten- berg is gegaan. Hij heeft er geen bezwaar tegen, dat H. M. naar Nederland terugkeert, doch heeft haar in het belang vhn een alge- en I heel herstel aangeraden, zich vooralsnog te 5% Nederland 1919 Wt Nederl. 1917 103 103 6% Nederland 1923 1001/8 1001/8 7% N.-L 1921 A.. 1 OO1» /16 1001. 6% N.-L 1923 D.. 104» /4 1043/4 HolL Lloyd 30 Oude Vaart 45 dito Gem. Eigend. 351!i Mij. „Nederland".. 178 180 Scheepvaart-Unie 178 Rotterd. Lloyd 163'/4 164 b 218l/a t 94 95 I Holl. Stoomboot 57 H. V. A 622 626 Java Cultuur 3393/4 340 Jurgens gew. i68l/g 1681/j Koloniale Bank 189 191./4 Indische Bank 162 162 Cert. Handel Mij !50'/4 151 Reso dito »51i/8 151 98 Geconsolideerde 177 178l/t 376»/4 376.71/4 U. S. Steel >39'/i6 l38i/4 Marine comm 7 Vorstenlanden 165 165 b Actions id. 152 1531 Comp, Merc. Arg 0 mt Poerwoderjo 1051/8 Oude Deli 4141 4101/, 402 401 424 4281/, A'dam Rubber 3213 /4 322 Ser badjaoi 324 325 170!/a 170 Wai Sumatra 285 Dordtsche Petr. 357l/2 358 b Southern Rails 1181/2 1181/, 153»/s 154 100i/4 1021/2 Wabash 446/8*/4 Comm. Max wel Bij gelegenheid van het feest van den R. Cbristoffel, patroon der stad, had te Roer mond Zondag j.l., een plechtige inzege ning plaats van auto's, motorfietsen en vrachtauto's. In navolging van Frankrijk en België, was dit vermoedelijk de eerKte wij ding van de tegenwoordig met zooveel ge vaar rijdende automobielen in Nederland. Ter voorkoming van een bescherming te gen de verkeersongevallen werd een me daille van St. Christophorus hierbij ver strekt, ter vervanging der materieele ge wrochten als Swastika's, hoefijzers of ge- lukspopjeg. In de kathedrale kerk werd vooraf een plechtige Hoogmis opgedragen en hadden de inschrijvingen plaats in de broederschap van bovengenoemden heilige. Op het Marktplein hadden zich honderden auto's waaronder v*n allerlei afmetingen en zelfs uit de heele omgeving in goede orde opgesteld. De Deken der stad Mgr. L. Lebron de exela verrichtte de zegening, die begrijpe lijkerwijs zeer veel belangstelling trok. Op vallend was het zoo geringe aantal auto bussen, waarmee feitelijk de meeste onge vallen gebeuren en waarin het meerendeel der bevolking in hun onderlinge verbin ding moeten plaats nemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5