Sport- en Wedstrijden. WATERSPORT WATERPOLO. HET SPEL VAN BAT EN BAL Zwemfeest van H. V. G. B. CRICKET. CRICKET. HaarlemV. V. V Rood en Wit Haarlem. Te WerveFlamigo's. R. C. H. I—A. C. C. I. R. C. H. Ill—R. en W. III. LAWNTENNIS. MOTORSPORT. VISSCHEN. VOETBAL D. H. V. B. R. K. V. „Zwaluwen". door INSIDER. In ons Vorig artikeltje spraken we over den umpire. We zullen thans hierover eeni ge nadere bijzonderheden mededeelen. Bij een cricketwedstrijd fungeeren twee scheidsrechters. Als regel, één van iedere partij. De umpires hebben om beurten een andere taak te vervullen. In het reglement staat, dat de umpires een plaats zoeken waarvan zij de handeling het best kunnen volgen. De umpire aan het bowlers-wicket staat recht voor het wicket met dien verstande, dat hij den bowler niet hindert. De andere umpire, dus die aan het wic ket bij den batsman staat op een behoor lijken astand van het wicket aan de leg- side (beenen-zijde) zoo. dat de lijn van wic ket tot wicket en de lijn van den balsman tot den umpire 'n rechthoek vormen. De umpire aan het bowlers-wicket heet de ballen te tellen van de over, die zooals men weet uit zes ballen bestaat. We hebben reeds eerder geschreven, wan neer een bal „dood" is. Een umpire ma niet „over" roepen, alvorens de bal, nadat de zesde bal van de over gegooid is „doodj" is. De umpire aan het bowlers-wicket be slist in alle gevallen behalve voor een ap pèl voor stumped en run-out aan het wic ket van den batsman. Hieromtrent beslist de andere umpire. Na een over dus, zullen de umpires de taak van elkander overnepien. Een scheidsrechter mag een beslissing slecht dan aan den anderen umpire over laten als hii verhinderd is het geval, waar over geapelleerd wordt te zien en het hem dus niet mogelijk is een uitspraak te geven. Als hij twijelt, blijft de stand van' zaken gehandhaafd. De umpire is geen boundary, d.W.z. dat indien een bal onwillekeurig door den um pire wordt gestopt dit niet als een boun dary-hit f4) wordt aangeteekend. Als de bal over of tegen de "boundary komt, geslagen of er door een fielder, over wordt gedragen, zal de umpire „boundary" aangeven. De ficldcr mag echter dfe boun dary aanraken bij bet stoppen of vangen van den bal, en als hij binnen de grens staande en deze aanrakende, den bal bui ten de boundary vangt zal de batsman uit zijn. Als een hindernis op het speelterrein staat, binnen de boundary en de bal stuit er tegen, dan wotMt dit slechts als boun dary beschouwd als de scheidsrechters zulks zijn overeengekomen. Gcmakkelijkheidshal- ve bestaan er signalen, die de umpire geeft aan de scorers. Boundaries, worden aangegeven door met de hand heen en weer te zwaaien. Byes worden aangegeven door de geopende hand in de hoogte te steken. Legbyes worden aangegeven door het been op te tillen en het aan te raken met de hand. Wides worden aangegeven door beide armen horizontaal uit te strekken. No balls worden aangegeven door één arm horizon taal uit te strekken. De beslissing „out" wordt aangegeven door den wijsvinger in de hoogte te steken. De scheidsrechters moeten wachten tot het signaal beantwoord is' door de scorers, al vorens toestemming te verleenen het spel voort te zetten. Het behoort niet tot de. taak der scorers om de scheidsrechters in te lichten. De scheidsrechter geeft den scorer op, wat hij doen moet. De scorers tcekenen eiken bal op in een scoringboek en hierin is het verloop van den wedstrijd geheel na te gaan, 1 ot besluit van onze uiteenzetting over het spel van bat en bal zullen; we in het volgend artikeltje vertellen hoe dat scoren paats vindt. De uitslagen van Zondag zijn Eerste klas. A U.Z.C.—L.Z.C. uitg. LdZ.C.—G.Z.C. 0—3 U.Z.C.Maas 30 G.Z.C.Maas 20 Reserve le klas. U.Z.C. 2—Het IJ 2 4—2 Tweede klas. A Z>P.C.Neptunus 80 Reserve 2e klas. B L.Z.C. 2—Maas 2 3—1 Maas 2—H.Z. en P.C. 2 1—3 Maas 2—L.Z.C. 2. 0—2 Derde klas. A.Z. ep P.C. 3—H.C.Z. 3 7—2 Reserve 3e klas. A H.V.G.B. 2—Nereus 3 3—2 Tweede klas (Dames) O.D.Z.—H.P.C. 4—6 S.V.H.Zignea 22 Promotiewedstrijden. R..C.StZ.C. uig. Vriendschappelijk. Haarlemsch 7-talLeidsche Z.V. 32 H.V. en G.B.—Jong H.V. en G.B. 2—2 H. V, G. B ec H. P C. winnen ieder een kampioenschap van den H. Z. B. H. B. S. (B.) wint den Dr. Merens beker. Gistermiddag werd in de gemeentelijke zweminrichting aan de Kleverlaan het jaar- lijksche zwemfeest van de Haarlemsche Zwem- en Poloclub H. V. G, B. gehouden. Het weer dat zich 's morgens slecht liet aan zien, knapte tegen den middag aardig op en het zwemfeest werd slechts door één flink buitje onderbroken. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op Dr. Mourik Broekman, dr. Spoelder, en de heer Nijk, directeuren der diverse scholen. Om ongeveer 1 ur, wordt met de afwer king van het programma begonnen en de jury, bestaande uit de heeren: Dr. W, E. Merens, J. A. Zwang, S. de Groot, R. Pee reboom en mej. van Ommeren secretaresse der jury kon haar uitgebreide taak aanvan gen, De diverse nummers volgden vlot op elkaar, zoodat om ongeveer vijf uu* het ge- beele programma afgewerkt was. Het eerste nummer 25 M. vrije slag vooi jongens tot 14 jaar, bracht een zestal H. V. G. B,- adspiranten aan den start. Er werd heel aardig gezwommen door deze jongens, waarvan zich Schalekamp en .Huigs de snel- sten betoonden. Bij het nummer 25 M. vrije slag tot 16 jaar, was S. de Boer verreweg de snelste, terwijl W. Holdrinet een goede twee de was. Ook het nummer 50 M. vrije slag dames Was spannen. Mej. Tyne en Bouwer zwom men een keurige crawl. De strijd om den Haarlem's Dagblad be ker over 100 M. vrije slag was buitengewoon spannend. De eerste\25 M. gingen Braam en van Ommeren gelijk op. Buijs, L. Z. C„ bleef iets achter, op de tweede 25 M. liep Braam uit en vergrootte zijn voorsprong op de an dere banen om met een flinken voorsprong tt winnen. In het nummer 25 M. vrije en 25 M. rug slag won Jan Schouw met een goede borst en rugcrawl den eersten prijs met een voor sprong van ongeveer zeven Seconden op den tweeden aanjkomende, C. de Wijs. De competitiewedstrijd voor de reserve derde klasse H. V. G, B. II en Nereus lil bracht een verdiende overwinning aan de H. V, G. B.-reserves. Het figumzwemmen, dat uitgevoerd werd door de dames van de Haarlemsche dames zwem- en poloclub „Zignea," onder leiding van mevr. v. d. Bergv. d. Horst, bracht iets geheel nieuws. Mét twee dames werd het figuur begonnen, terwijl aan elk volgend liguur een dame meer deelnam, zoodat het slotfiguur door acht dames werd uitgevoerd. Ilet was een buitengewoon aardig nummer. Mevr. v. d. Berg had succes van haar werk, bet publiek onthaalde de uitvoerende dames op een hartelijk applaus, In den strijd om den Dr. Mcrens-beker zegevierden de H. B. S. (B.) in den prach- tigen tijd van 60,2 sec. over haar concurren ten. De deelnemers van dezei ploeg J. Schouw, G. Koetsveld, Vermeulen, C. Zee man, verdienen een extra pluim voor hun keurig zwemmen. De andere deelnemende scholen waren ver aphter bij deze schitte rend zwemmende ploeg. In de wisselslag estafette 4 X 50 M. zege vierde L. Z. C. met grooten voorsprong, ter wijl H. P- C. met een meter verschil H. B. G. B. sloeg en het kampioenschap van den Ilaarlemschen Zwembond won. Hel Veteran én-nummer 50 M. vrije slag ging buitengewoon snel, de veteranen waren vele jongeren nog te vlug af; de tijd van den heer P. W. Peereboom, 36,2 is uitstekend te noemen. Ook A. Verweij zwom uitstekend, doch moest zijn meerdere erkennen in P. W. Peereboom en v. Leyden, L. Z. C. De 50 M. vrije slag heeren bracht een overwinning aan Ac H. V. G. B.'ers, P. van Ommeren en J. Schouw, met als derde de L. Z. C.'er v. Leeuwen. In het nummer 4 X 50 M. vrije slag nam de IJ. V. G. B. ploeg revanche en zegevierde over H. P. C. en L. Z. C. en won hiermede tevens het kampioenschap van den Haar- lemschen Zwembond. De 50 M. schoolslag dames was ook zeer spannend, de diverse dames gaven elkaar weinig toe. Over het algemeen werd de schoolslag goed uitgevoerd, votgens de me thode van Dr. Huizinga aangegeven in zijn handleiding voor zwemmen. De polowedstrijd tusschen Jong- en oud H. V. G. B. was een zeer aardige wedstrijd; de oudjes bleken het nog lang niet verleerd en wonnen verdiend met 21 van hun jon gere tegenstanders. De demonstratie schoonspringen door mej. Doemen en de heeren Schouw ea Offenberg gegeven viel zeer in den smaak van het pu bliek. Als slot van het programma werd de wed strijd van een Haarlemsche Zwembond ze venbal tegen L. Z. C. gespeeld. Op het randje af wonnen de Haarlemmers met 32. In den aanvang werden de Haarlemmers overrom peld en bracht L. Z. C. den stand op 20; hierna veranderden de Haarlemmers van op stelling en spoedig scoorde van Ommeren tegen. Rust trad in met 21 voor L. Z. C. Na de rust brachten Moolenaar en Braam den stand op 32 voor het Haarlemsch het zevental. H. Z. B. zevental won alzoo met 32. Na afloop van de wedstrijden reikte Dr. Merens de prijzen uit. Allen die medege werkt hadden om het H. V. G. B. zwemfeest zoo goed te doen slagen, zeide hij hartelijk dank. Het strijkje Vopido, dat weer haar medewerking verleende, kreeg nog een extra bedankje voor haar keurige muziek. Dr. Merens stond nog even stil bij een aanhaling in de Zwemkroniek van deze week „In Haar lem schijnt het een broeinest te zijn van clubruzietjes," Hier op het zwemfeest van H. V. G. B„ waarpp alle bij den Haarlem- schen Zwembond aangesloten vereenigingen uitkwamen, werd geen wanklank gehoord, er heerschte een prettige geest op dit zwem feest. Ten duidelijkste blijkt hier dus uit, zei dr. Merens, dat de ruzietjes van één kant komen. Daarna reikte Dr. Merens op de hem eigene wijze de prijzen aan de verschillende winnaars uit. De volledige uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: 25 M. vrije slag jongens tot 14 jaar; 1. K. Schalekamp, 24 sec.; 2. T. Huys, 24.4 sec. 25 M. vrije slag jongens tot 16 jaar: 1. S. de Boer, 16.2 sec.; 2, W. Holdrinet, 17.4 sec. 50 M. vrije slag dames; 1. E. Bouwer, Zignea, 43.4 sec.; 2. T. Tijm, Zignea, 43.6 sec. 100 M. vrije slag heeren: Om den Haar lem's Dagblad-beker {wisselbeker). 1. A. J. Braam, H. P. C., 1 m. 12.2 sec,; 2. P. v. Om meren, H. V. G. B., 1 m. 16.2 sec.. 25 M. vrije- en 25 M. rugslag: 1. J. Schouw, 38,2 sec.; 2. J. W. C. de Wijs, 45.6 sec.; 3. H. C. Hogenbijl 45.8 sec. Competitie-wedstrijd Rts. 3de klasse; H. V. G. B. II—Nereus III 3—2. 4^X 25 M, vrije slag estafette M. O. scho len; Om den Dr. Merens-beker. 1. 2de H. B. S. 5 j.c. 60.2 sec.; 2. Handelsschool 1 m. 12.2 sec. 4 X 50 M. wisselslag estafette (Kamp H. Z. B.) 1. L. Z. c. 2 m. 39.8 sec.; 2. H. P. C„ 2 m. 39.8 sec. 50 M. vrije slag boven 30 jaar: 1. P. W. Peereboom, 36.2 sec.; 2. Van Leyden, L.Z.C., 36.4 sec.; 3. A. Verwey, 38.4 sec. I 50 M. vrije slag; 1, P. v. Ommeren, H. V. G. B,, 31.6 sec.; 2. J. Schouw, H. V. G. B„ j 32 sec.; 3, W, v. Leeuwen, L. Z. C„ 34.8 sec. 4 X 50 M. vrije slag (Kamp H. Z. B.) 1. H. V. G. B„ 2 m. 17.8 sec.; 2. H. P. C„ 2 m. 21.6 sec., 50 M. schoolslag dames; 1. A, Tijm, 49.2 sec.; 2. II. v. Abs, 50.2 sec. II. V. G. B. veteranenJong H. V. G. B. 2—1. IJ. Z. B, zeventalL, Z. C. 32. De onderstaande cricketuitslagen ont- leeuen wij aan de Courant. 1 a Ki assp H. C. C. II—H. D. V. S.' Door H. C. C. II gewonnen met 20 runs (le innings). J-L D. V. S. 133 (Vuijlsteke 41; Fischer 36; Pomes 13 en Engersng 12). Sodderland 3 voor 37 en R. Neuerberg 6 voor 68. H. C. C. II 153 (E. Neuerburg 10; Sodder land T0; Bouwmeester 28; Semmelink 23; V. d. Bosch 11: v. d.'Berg 25 en Kalf 21), Engering 5 voor 77, Scheffers 2 voor 17. AjaxH. C. C. I. Gewonnen door H, C. C. met innings en 82 runs, Ajax 1? innings 83 (Eigeman 21; Meyer 19 Rice 16); M. Jansen 324; De Beus 5 30; Vis 2—8. H.C.C. le innings 250 (voor 4 gesloten), (M. Jansen 129; E. Scliill 37; De Beus 24; P. Feith 20 C. Feith 17); Rice 2—42. Ajax 2e innings 80 (Meyer 34); M. Jansen 6 voor 11; Vis 217. STQuickHilversum. Gewonnen door Quick met innings en 17 runs. Hilversum le innings 78 (v. Booven 27; Titsingh 14), Terwiel 6 voor 22. E. den Har- tog 4 voor 44. Quick le innings 135 (M. den Hartog 31; E, den Hartog 29; Blok 19; Hoekstra 11). Schelfhout 4 voor 46 v. Booven 3 voor 44; Bakker 3 voor 33. Hilversum 2e innings 40 (v. Booven 17; Schelfhout 12 Terwiel 8 voor 3; Rees 2 voor 13. Stichtsche C. C. P.W. Gewonnen door St. C. C. met 197 runs op de le innings. St. C. C. le innings 279 (voor 7 gesloten). J. H. H. Kessler 41; J. Butterworth 50; H. A. J. Kessler 58; F. B. G. Welch 75). H. Wagner 282; B. Hopink 261. P. W. le innings 82 (E. Jannink 24). Mc Cenles 3—12; F.~ B. G. Welch 6—20. 3e klasse. - V. O. C. II—H. D. V. S. II. Gewonnen door V.O.C. met innings en 69 runs. V. O. C. 170. H. D. V. S. 59 en 42. H. C. C. IV—H. C. C. III. Gewonnen door H. C. C. III 127. H.C.C. IV 47. H. D. V. S. Ill—Ajax (L.) II. Door Ajax gewonnen gegeven. U. V. V. Vleermuizen. Gewonnen door Vleermuizen met 3 wickets. U. V. V. 62 en 90. Vleermuizen 100 en 57 voor 7. vo V. V. V. wint met 8 runs. In een niet fraaie, maar tegen het einde nog spannenden wedstrijd is Haarlem er niet in geslaagd van V.V.V. te winnen. Toen de Haarlem-aanvoerder den toss had verloren, trokken Panjer en Grootmeyer naar de wickets, waar op 7 de laatste weer kon teruggaan voor zes, daar Onkenhout, een geboden kans accepteerde. Veel Iraais gaf de V.V.V. innings niet te zien en met 976 werd gelunscht. K. v, d. Lee bleek behalve een go d bowler, ook een goed batsman te zijn en met den jeugdigen Sluyvenberg bracht hij 't totaal nog op 94. V. d. Lee bleef met 29 not out. Bij Haarlem, dat weer verscheidene in vallers telde, was 't mis, toen captain Maas laaide. Wel dient erkent dat Schmeinck de dupe werd van een foutieve scheidsrechter lijke beslissing. Met 669 was er voor Haarlem nog eeni- ge hoop, vooral daar de Ruig een zeer goede batten te zien gaf. v Op 86 evenwel velde Grootmeyer z n pa len en na 7 voor 86 werd 't 10 voor 86!! Met 2 uur en 10 min. speeltijd voor zich waagde Maas nog een poging, t Begin was vrij goed, en 6 wickets gingen regelmetig neer, maar toen na een uur voor regen gestopt moest worden, werd opgegeven. Haarlem had toen nagenoeg geen kans meer, temeer, waar het totaal, dank zij Kost in middels tot 70 was opgeloopen. Haarlem verloor dus op de eerste innings met 8 runs, wel teleurstellend, na de uitstekende pres tatie tegen de Haagsche 2. De volledige scores luidden; lste innings V.V.V.: H. Panjer bowled A. Maas 3 J. Grootmeyer c. Onkenhout b. Schmeinck 6 Kost b. Schmeinck 1 J, Slag c. de Ruig b, A. Maas 15 W. Grootmtijer c. Jaski b. de Ruig 7 C. Lungen c. Jaski b. Schmeinck 11 C. Alandt l.b.w. A. Maas 0 K. v. d. Lee not out 29 de Waal c. Biesliaar b. 'Schmeinck 4 A. Stuyvenberg b. Schmeinck 13 Extra's 4 Totaal 94 Val der wickets 17; 29; 312; 431; 5—43; .6—45; 8—62; 9—76. Bowlingcijfers: A. Maas 253; J. Schmeinck 5—37; de Ruig 1—0. lste Innings Haarlem: F, Jaski b. K. v. d. Lee 8 A. Maas b. J. Grootmeyer J. Schmeinck c. Allandt b. K. y. d. Lee 10 F. v. d. Lee b. K. v. d. Lee 12 A, Bieshaar b .J. Grootmeyer 8 J. Fortgens l.b.w, J. Grootmeyer 25 P. de Ruig b. J. Grootmeyer 17 J, Dalhuysen b. K. v. d. Lee 4 Langlaar b. J. Grootmeyer 0 W. Onkenhout b. J. Grootmeyer P. v. d. Berg not out 0 Extra's Totaal 86 Val der wickets: 11; 213; 325; 4-3a; 556; 669; 7 - 86; 886; 986; 1086. Bowlingcijfers: J. Grootmeyer 640; K. v. d. Lee 437; Stuyvenberg 07. 2de Innings V.V.V. W. Grootmeyer H. Panjer c. Dalhuysen b. A. Maas 1" Slag c. Bieshaar b. J. Schmeinck Lungen b. J. Smeinck 12 de Waal c. Jaski b. A. Maas 4 J. Grootmeyer c. K. v. d. .Lee b. P. de Ruig 5 K. v. d. Lee not out 15 Kost not out '4 Extra's Totaal 6 voor 73 gesloten. Val der wickets 1—2; 211; 329; 429; 548; 6 49. Op 73 gesloten. Bowlingcijfers: A. Maas 235; .1. Schmeink 318> W. Onkenhout 0—3; P- de Ruig 1—15. (V ri ends cha"ppc lijk.) Voor de derde maal in dit seizoen ontving R. en W. Haarlem oo haar terrein aan de Spanjaardslaan. ditmaal om een friendly oaiPC te spelen. Beide elftallen hadden wat "invallers, zoo waren kopstukken als Schmeinck, v. d. Lee, C. J. en S. Posthumu etc. niet van de partij. Rood en Wit, dat eerst batte, scoorde op de verzwakte Haarlem-aanval, waarin Maas het beste werk verrichtte, 250 runs voor het verlies van 7 wickets. De grondlegger' van dit totaal waren Ir. F,. F. Wackwitz en S Lammerts van Bueren, die na bet verdwij nen van v, Eeghen 'n flinke stand opzetten. Nadat E. 'Wackwitz. die na het begin van 2 innings gemist te zijn geweest met een paar keurige boundcrieszijn totaal op had gebracht, werd hij op een slechte slag aan leg gevangen en vervangen door v. d Bogaardt, die ditmaal vrij onzeker speelde en toonde wel een goede verdediging te bezitten, maar weinig goede slagen liet zien. Van Bueren Het echter al dien tijd uitste kend cricket zien en wist voornamelijk door harde drives en keurige cuts herhaaldelijk' dc boundary te bereiken. Zijn 86 was dan ook zeker de beste innings die wij in dit sei zoen van hem zagen en als batsman verdient hij z'n plaats in het Nederlandsche XI zeker' Intusschen had v. d. Bogaardt door mid del van eenige vieren z'n totaal op 35 ge bracht, waarna hij oo een rechte bal van Maas voor z'n wicket geworpen voor 35 vertreken kon. B. Davidson die hierna in kwam, stond op z'n bekende vrije en aan trekkelijke wijze te spelen en scoorde in betrekelijk korten tijd 56 runs. Hoewel hij soms vrij gelukkig was met plaatsen, liet hij een paar goede harde drives zien en een keurige en een keurige glance op de een keurige glance op den ring. Na den val van zijn wicket sloot van Eeghen de innings, waardoor jhr. Elias met 16 not out bleef. Behalve Maas die door z'n lengte en de afwisseling de gevaarlijkste man in den Haarlem-aanval was, had deze weinig verschrikkingen, zoodat 't hooge totaal geen verwondering baart. Bij Haarlem waren alleen dc innings van Jaski en Fortgens goed te noemen en vooral aan Fortgens, die een krachtige off-drive bezit kan Haarlem nog pleizier beleven. Hél' Haarlem-totaal werd ten slotte 127, zoodat deze wedstrijd, ondanks eenige onderbre kingen door regenbuien, reeds om 6 uur ge ëindigd was. Het grondfielden van R. en W. was zeer slecht, het vangen daarentegen uitstekend en de wijze, waarop G. Elias Jaski aan leg ving, was brillant. Van de bowlers, die R, en W. gebruikte, had de Jong met 422 het meeste succes, terwijl v. Bueren met 2 voor 5 de staart opruimde. De scores luiden: Rood en Wit le innings: Ir. E. F. Wackwitz c. Visser b. Maas 23 J. H. M. van Eeghen. c. Hazes b. 1 P, L. van Bueren c. v. d. Berg b. Tesch macher 86 J. W. v. d. Bogaardt l.b.w. b. Maas 35 B, Davidson c, Fortgens b. Visser 56 P. P. J. Hoomans c. Jaski b Fortgens 11 A. G. de Jong c. and b. Sasburg 2 Jhr. Ch. A. C. Elias not out 16 C. H. v. d. Berg, C. J. Droste en G. O. E. de Vries d.n.b. Extra's 20 De Ruig 056; Maas 365; Hazes 014; Sasburg 134; Jaski 021; Fortgens 13; Teschmacher 117; Visser 110. Haarlem le innings. P. de Ruig b. Droste 0 A. Maas c. jhr. Elias b. Wackwitz 10 F. Jaski c. C. Elias b. Hoomans 26 A. Bieshaar c. C. Elias b. de Vries 7 J. Fortgens c. v. d. Berg b. de Jong 31 Ir. K. Teschmacher c. v. Eeghen b. 6 J. M. Hazes b. dc Jong 1 W. Onkenhout b. v. Bueren X) J. W. Sasburg c. de Vries b. de Jong 2 J Visser not out P. v, d. Berg b. v. Bueren 3 1 Extra's 20 Totaal 127 Wackwitz 1—6; Droste 134; de Vries 124; de Jong 422; Hoomans 16; van Eeghen 012; v. Bueren 25. Het oorspronkelijke elftal van de Fla mingo's, dak een vrienschappelijken wed strijd tegen Te Werve zou spelen, was op het laatste oogenblik nog eenigszins gewij zigd. Zoo speelde in plaats van twee H. C. C.'ers, in het geheel vier V. O. C.-spe- lers, terwijl de rest uit Rood en Wit- menschen bestond. Te Werve, dat den toss won, ging eerst batten. Het bleek, dat over het algemeen de batsmen niet tegen den aanval der Flamingo's, de Rood en Wit- bowlers Posthuma Sr, en de Jong, opgewas sen waren. Het openingspaar begon echter goed en zoowel Denninghof Stelling als Wackwitz lieten goede slagen zien. Vooral de laatste demonstreerde weer zijn harde drives vnaar cover en extra cover, waardoor er in korten tijd een twintigtal runs was. Toen maakte echter Denninghof Stelling op een zeer korten bal een fout en werd gevangen. Dit was het begin van een regel- matigen wickelval, Ook Wackwitz speelde een korten bal foutief en verdween voor goede 22. Met den stand 666 stond heter voor Te Werve niet rooskleurig voor, doch de zaak werd gered door Greiming en Gammon. De eerste speelde, na een onze ker begin, de ballen van slechte lengte uit stekend hard over den grond, terwijl de laatste direct begon te slaan, waardoor het totaal snel steeg. Bij diverse malen changen ving Posthuma Jr. ten slotte Greiming op zijn eigen bowlen. Daarna kwam Posthu ma Sr. geweldig los met de groote off- break, waarop eenige batsmen, die zijn bowlen niet kenden, vergaten hun wicket te dekken en gebowld werden. Het totaal werd ten slotte 153. Bij de fielders waren eenige zwakke plekken, waardoor een aanJ. tal runs cadeau gegeven werden. Het begin van de innings der Flamingo's was niet bemoedigend. Op de eenigszins boog opkomende pitch was het batten niet gemakkelijk. Ruychaver sneuvelde dan ook, zonder gescoord te hebben. Ook de vol gende drie wickets vielen, zonder dat de batsmen een goede score konden maken, hoewel ze geruimen tijd op de mat stonden. Hadden bij Te Werve twee batsmen de zaak gered, bij de Flamingo's was dit eveneens het geval. Hier waren het Posthuma Sr. en v. Eeghen, die samen het totaal om hoog brachten, v. Eeghen speelde zeer voor zichtig, terwijl Posthuma voor de runs zorg de. Vooral zijn slagen naar voren leverden hen vele runs op, hoewel hij daarbij met plaatsèn zeer gelukkig was. Een paar maal werd hij ook van hooge ballen gemist. Hij moest echter in dit geval wel wat riskecren. Toen zij beiden out waren, hadden de Fla mingo's de keus tusschen uit spelen en het totaal passe?ren. Het laatste gebeurde, door dat Börnemann er flink het hout oplegde, waardoor hij er in slaagde, een zestal vie ren te slaan, waarmee het totaal gepas seerd was. De scores luiden; Te Werve lste innings: Denninghof Stelling c. v. Eeghen b. de Jong 7 Wackwitz b. de Jong 22 Ringeling b. Posthuma Sr. 0 Greiming c. and b. Posthuma Jr. 55 v. Miltigen c. Posthuma Jr. b. Stenger 4 v. Ooy c. v. Eeghen b. Posthuma Jr. 3 Evans b. Posthuma Sr. 6 Gammon not out 41 Kerbert b. Posthuma Sr. 11 Scheffer» b. de Jong 0 Becker b. Posthuma Sr. 1 Extra's 3 Totaal 153 Posthuma S r. 13); 4 24 4 de Jong 15 2 42 3 Posthuma Jr. 10 46 2 Sténger 8 1 38 1 117, 2—17, 3—33, 4—41, 5—54, 6—66, 7—124, 8—151, 9—152, 10—153. Flamingo's Isle innings; Ruychaver c. Kerbert b. v. Milligen 0 Leeman c. Wackwitz b. Ringeling 27 Posthuma Jr. c. Gammon b. Wackwitz 10 v. Everdingen c. Gammon b. v. Ooy 2 v. Eeghen b. Gammon 25 Posthuma Sr. c. Schelfer b. Wackwitz 43 de Jong c. Becker b. Ringeling 6 Börnemann not out 31 Stenger not out 4 v. Renesse did not bat. v. Miihlen did not bat. Extra's 11 Totaal 159 v. Milligen 15 3 35 1 Wackwitz 20 5 52 2 Ringeling 9 24 2 v. Ooy 6 2 11 1 Gammon 6 2 19 1 Stelling 1 7 1_0, 2—19, 3—44, 4—46, 5—110, 6—119, 7—136. Tegen de a.s kampioenen beeft R. C. M. 't lootje moeten leggen, wat hoofdzakelijk weer te wijten is geweest aan, 't zeer slechte batten. Hierin moet werkelijk eens geducht verbetering in komen, daar nu reeds meerdere wedstrijden verloren zijn gegaan, doordat er yeel te weinig aandacht aan dit onderdeel van 't spel wordt ge schonken, De aanval daarentegen was weer heel goed op dreef, daar toch A. C. C. slechts runs bij elkaar konden slaan en het bekend is dat zij een heel goed bat ting-team bezetten. R, C. M. trekt 't eerst naar de wickets en als er nog geen 10 runs gescoord zijn, zitten reeds 4 batslui aan de kant. P. Dik 11, R. Davidson 11 en B. Dik met 18 waar onder 2 zessen zijn de eenige welke er iets van weten te maken. Het totaal sluit dan ook al spoedig op 55 runs. A. C. C.'s begin is vrij wat beter, daar 't eerste wicket pas valt in de 20. En voor het verlies van 3 wickets zijn er reéds 70 runs op de score, 't Zag er dan ook naar uit dat A. C. C. in deze omstandigheden een flink' totaal zou maken. Het is echter anders uitgekomen, daar nu de wickets snel achter elkaar vielen en op 96 hadden allen een beurt gehad, J. Spruyi stond verdienstelijk te spelen, hoewel hij enkele kansen gaf, was zijn score een nuttige 39. N. Selles met 18 en mr. Extra met 13 kwamen eveneens in de dubbele cijfers. R. C. H. tracht nog een poging te wagen op de 2e innings, doch als er 7 wickets neer zijn voor nog geen 60 runs, geeft R. C. M. verderen strijd op. A. C. C. wint dus met 41 runs op de le innings. Score R. C. M. J. Segenius bowled J. P. Spruyt J. Meman bowled H. Oliver 0 N. Kuyt bowled H. Oliver 4 D. Tel bowled H, Oliver 0 P. Dik c. J. P. Spruyt b. J. P. Spruyt 11 R.'A. G. Davidson bowled H. Oliver 11 W, Klein run out 0 N. v. Dam bowled J. Börneman 0 B. Dik c. H. Oliver b. J. Börneman 18 H. de Jong not out a 2 Extra's 7 Totaal 55 Bowlingcijfers; H. Oliver 6 voor 18; Jp. Spruijt 1 voor 15; J. Börneman 2 voor 15. Score A. C. C. J. P. Spruyt c. J. Nieman b. R. David son 39 W. F. Aoma run out 9 N. Selles c. N. v. Dam b. W. Kleijn 18 N. Tienstra bowled W. Kleijn 1 H. Oliver c. H. Kuyt b. R. Davidson 3 Ch. Duson bowled B. Dik 1 H. Mahler bowled B. Dik 5 J. Börneman bowled R. Davidson J. G. Wolters bowled B. Dik 0 N. Nescher bowled R. Davidson 0 E. van Ooy not out 0 Extra's 13 Totaal Bowlingcijfers: R. A. G. Davidson 4 voor 45; B. Dik 3 voor 20; W. Kleijn 2 voor 7. In een prettig gespeelde wedstrijd heeft R. en W. 3 wederom haar puntental ver meerderd. R. C. H. 3 bat eerst en brengt het tot 70, waarvan J. Paape 14 n. o., L. Galis 10, J. de Graaf 10 en J. Blankensteijn 11. J. Kruijt bowlde 5 voor 9, J. Faber 2 voor 23, P. Baasbank 1 voor 14; A. v. d. Togt 2 voor 13. R. en W. 3 bracht het tot 79 voor het verlies van 3 wickets, welke alle werden genomen door J. de Graaf voor 21 runs. R. en W. wint dusmet 9 runs en 7 wickets. ROOD EN WIT II-V.V.V. HL R. en W. bat eerst en scoort 181 runs. J. P, van Baasbank 14; F. van Aken 10; H. v. d. Berg 44; jhr. C. Elias 16; G. A. E. de Vries 27; J. Kruyt 16; Ch. Marchand 27; extra's 20. v. Wermeskerken, 471; Cuypers 445; Wessel 112. V.V.V. scoort dan 63 en 49. Wessel 14, Cohen 16, Daarenbasel 11, Cuy pers 10. J. Kruyt nam 523 en 415; G. J. Droste 4—32 en 2-8; G. A E dc Vries 3—10, R. en W. wint dus met innings en 69 runs DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE NOORDWUK. Be matige belangstelling van het Noord- wijksche toumooi van spelersxijde, heeft een beperkte opkomst op de laatste dagen tot logisch gevolg gehad. Een handjevol toeschouwers volgde de semi-finales en finales. Het spel in aanmerking genomen, hadden de wegblijvers niet altijd ongelijk. Niet altijd schrijven wij, omdat in enkele partijen het icdividueele spel zich op be hoorlijk peil bewoog. Timmcr's spel br. in de semifinale tegen de Bruyn Kops en in de finale tegen van Rijn was sterker, dan wij het de laatste maanden van hem zagen. Ongetwijfeld had Timmer de gemakkelijkste helft. In de kwartfinale ondervond hij van Van der Steur geringen tegenstand De Haarlemmer kon niet den juisten „touch" op den bal krijgen, noodig om tegen een speler met regelmatige slagen als Timmer direct hetzij indirect te scoren. De Bruyn Kops zag evenmin kans deze vaste baseline-verdediging te doorboren. In de tweede en derde set kwam Timmer ook weer naar voren en zelden kwam de vooruitgang, welke zijn smash dit jaar maakte duidelijker aan het licht. Van Rijn wisselde tegen „de Beer" uit stekend aanvai en verdediging. Aan het net kon „de Beer" den Amerikaan nimmer passeeren en op dc diepste lobs had Van Rijn een smash. De hoogopkomende ser vice van den Hollander, waren een kolfje naar Van Rijn's hand. Timmer was in de finish in ongenaak- baren vorm. Zijn spel wekte herinneringen op aan de Davis Cuppartijen tegen Mace- nauer en Wallenberg .Prachtig manoeu vreerde vanaf de baseline, de korte slagen om den tegenstander naar het net te halen en dan scherp langs de lijnen de passings. Deze passings benamen Van Rijn het zelf vertrouwen, oodig voor den netaanval. Ge dachtig aan het „always chagne the losing game, bleef de Amerikaan meer achterin, cmop nog sprekender wijze geslagen te worden! De backhandslagen langs de lijn, waarmee van Rijn in de semifinale veel succes had geboekt, lukten niet en de weinige keeren, dat hij niet een onbereik bare slag scoorde, wogen bij lange na niet op leger, de te talrijke missers, welke hij sloeg in zijn poging om bet spel te forcce- ren. De cijfers 6—1, 6—2, 6—2, waren wel het minst geflatteerd en doen het beste hopen van Timmer en zijn partijen tegen Diemer Kool en Va nLennep ter gelegen heid van de opening van de M. t. 1. D. 31 Juli en 1 Augustus). In het dubbelspel bereikten 1 immer .,de Beer" en van Riyn von Bissing de finale zonder, dat beide combinaties stevigen te genstand hadden gehad. Timmer en „de Beer" wonnep in vier sets door beter com binatiespel. Zij leidden in de eerste set met 51, verloren door nonchalant spel de set met 75. Van Rijn's service game was èn door de service èn door von Bissing netspel zeer sterk. De Duitsch-Amerikaansche combinatie had in het midden echter groote openingen en hiervan wist vooral Timmer uitnemend te profitecren. Von Bissing's snelheid liet af en toe te wenschen over, een gevolg van te weinig oefening en de meerdere ambitie voor het golf spel. Het damesenkelspel werd gewonnen door Frl. Kallmeyer, de uit Breslau afkomstige Duitsche speelster, behoorend tot de eerste tien. Mevr. Strövink heeft het de winnares in de finale niet gemakkelijk gemaakt. Met 51 stond de Hollandsche speelster voor in de eerste set, een vijftal winning strokes kreeg rij, maar «nimmer had zij de veine noodig om de set te maken. Bij 65, 40 15 werd haar de kans op de eet ontnomen door een foutieve beslissing van den scheidsrechter en op dc tweede winning- stroke sloeg Frl. Kallmeyer een netbal, ver buiten Mevr. Strovmk's bereik. Ongetwij feld was het een fout van de Hollandsche speelster om het aanvallende netspel met uitstekende volleys en mixshet te laten varen. Zij gaf Frl. Kallmeyer gelegenheid in haar spel te komen en toen de eerste set verloren was gegaan, kwam de nederlaag in de tweede set des te sneller. Als de Duitsche dames in de finale da» mes-double even goed gespeeld hadden, als zij praatten, voorwaar de partij was interes santer geweest dan de eindelooze rallies waarin geen van de vier speelsters een drive had om te killen, waarin vrijwel iede re slag door missers gemaakt werd. Het gemengddubbelspel bracht een ge makkelijke zege in de finale van Mevr. Strovinck en „de Beer", welke in een der vorige ronden op het nippertje Frau von Diergardt en Pennink geslagen hadden. Pennink was weer eens ouderwetsch op dreef en bestreek bijkans het geheele net. Het zwakke spel van zijn partner, die de backhand met twee handen speelde, was oorzaak, dat de 54 voorsprong in de finiv set niet de set kon geven. De uitslagen zijn: Heerensingle. Kwart-finale: Timmer sl. van, dey Steur 61, 61; de Bruin Kops sl. Marinkelle 62, 36, 64; van Rijn sl. Jordaan 61, 6—2. Timmer sl. de Bruyn Kops 61, 62, 51 set; van Rijn sl. „de Beer" 61, 86, 2—6, 6—2. Finale; Timmer sl. van Rijn 61, 6—2, 6—2. Finale; Timmer sl. van Rijn 61, 62, 6—2. Heeren-double. Kwartfinale; Timmer„de Beer" sl. Eschauzier en des Tombes 62, 61; van der HeideWijbrandts sl. B^rtelds cn Schoorl 36, 6—2, 61; de Bruyn Kops en Sarkics sl. Wijnbergen van Rijk 6—2, 62 von Bissing en van Rijn sl. Jordaan en Borgerhoff Mulder 62, 75. Semi-finale: Timmer en „de Beer" sl. Van der Heide en Wijt 6—3, 61, 61, von Bissing en an Rijn sl. Sarkics en de Bruyn Kops 6—1, 6-3. Finale: Timmer en „de Beer" sl. von Bissing en Van Rijn 57, 63, 63, 63. Damessijigle: Kwartfinale: Mevr. Stronick sl. mej. L. Alsbach 12, 62; Frau von Diergardt sl. mej. H. Swane 6-0, 4—6, 6—3; Frl. Kall meyer sl. mej. J. Alsbach 61, 61; mej. Vriesendorp sl. Frau Loh 6—2, 75. Semi-finale: Mevr. Stronick si. Frau von Diergardt 6—1, 63; Frl. Kallmeyer sl. mej. Vriesendorp 63, 61. Finale: Frl. Kallmeyer sl, mevr. Stronick 9—7, 6—3. Damesdouble: Semifinale: Mevr. StronickFrl. Kallmeyer sloeg mevr. de Bruyn Kops en mej. Alsbach 61, 64; mej. Vriesendorp en Frau von Dier gardt 64, 62. Finale; mevr. Stronick en Frl. Kallmeyer sl. mej. Vriesendorp en Frau von Diergardt 7—5, 6—1. Mixed double: kwart-finale: mevr. Bruyn Kops en de Bruyn Kops sl. mej. van Reu gen Bik en jhr. de Jonge 75, 86. Semi-finale: mevr. Stronick en „de Beer" sl. mej. Riesendorp en von Bissing 86, 75; Frl. Kallmeyer en Timmer sl. mevr. de Bruvn Kops en de Bruyn Kcps 63, 6—1. Finale: mevr. Stronick en „de Beer" sl. FrL Kallmeyer en Timmer 61, CZ MOTORRENNEN. WEDSTRIJDEN TE DORDRECHT. Onder groote belangstelling zijn gisteren te Dordrecht raotorsnelheidswedstrijden ge houden op de grasbaan m het sportpark Reeweg. De uitslagen luiden; Klasse A. amateurs juniors, motoren tot 350 e.M.3, 5 baanronden 4226.j M.: 1, J. A. Schwaanhuijsen, den Haag A. J. C., tijd 4.12 m. 2. H, v. d. Veen, Drachten, Sheffield Hen derson, 4.22.2. Wedstrijd B .amateurs seniores. Motor tol 350 c.M.3, 5 baanronden 4226.5 M.: 1, J. J. v. Kooten, Haarlem, H. D. 3.51.2 m. 2. K, J. Staverman, Amsterdam, A. J. S., 3.54.4 m. Klasse C. amateurs juniores, motoren tot* 500 c.M.3. 5 baanronden 4226.5 M.: 1. J. J. Abeln Emmen op Douglas, 4.10.2 m.m.. 2. J. E. A. van Vilsteren, Scheveningen, op F. N. 3. C. J. A. Juffermans, den Haag, op Norton. Klasse D. amateurs seniores, motor tot 500 c.M.3, 5 baanronden, 4226.5 M.: Beslissing; 1. J. A. Achttien, Den Haag, Indian, 3 min. 37,3 sec. 2. K. J. Staverman, Amsterdam op A, J. S. 3. J. J. v. Kooten, Haarlem op H.D. Wedstrijd voor professionals, over 5 baan ronden in drie klassementen: 1. v. d. Veld. 2. Herculijns. Klasse D. amateurs seniores, motoren tot 500 c.M.3., over 15 baanronden 12679.5 M. 1. J. Achttien, Den Haag, op Indian, 11 min, 39 sec.; 2. J. C. Göllner, Den Haag op Douglas. 3. N, Lans, Den Haag op H. D. Klasse B. amateurs seniores, motoren tot 350 c.M.3, 15 ronden 1279.5 M.: 1. K. J. Sta verman, Amsterdam, op A. J. S., 11 min. 15.2 sec. 2. J. v. Riessen, Den Haag, op F. N. 3, J. Moos, Den Haag, op B. S. A. 4. A. J. v. Weel, yeenendaal, op Royal Enfield, 5. K W. Beverdam, Hengelo, op B. S. A HAARLEMSCHE HENGELAARSBOND. Door bovengenoemden bond werd giste ren de eerste kaswedstrijd gehouden, op witvisch, in de Ringvaart, Vijfhuizen Nieuwenbrug, pachtwatcr van den Haarl. Hengelaarsbond en Waterpachtcommissie „Eensgezindheid". Hoewei het weer niet gunstig was, was de vangst naar genoegen. Zeer fraaie prijzen waren beschikbar ge steld, welke gewonnen werden door de volgende heeren: 1. P. Breeuwer Jr., met de grootste; 2. IJzerman, 3. A. F. Reijbroek Sr., 4. A. Reij- broek Jr., 5. Hesseling, 6. W. Out; 7. A. Russ, 8. B. van Luik Sr., 9. B. van Werf, 10. N. Venema, 11. Van der Erf. 12. A. Gjesberts; 13. B. Phoenis, 14. W. Giesberts, 15. G. Timmermans, 16. A. G. van Servelle, 17. C. Venema, 18. A. Klumper, 19 Looman, 20. De Graaf, 21. Smit Jongbloedt, 22. G. Loevesijn, 23. W. Bakker, 24. A. Berlelee, 25. Van Luik Jr., 26. Builsmit, A. Eichhorn, 28. J. IJven, 29. P. Breeuwer Sr., 30 Huls hof, 31. Van Woerkom, 32 Hillebrand, 33. v. d. Pol, 34 Wensvéen, 35. Feijer, 36. Eik hof. Tevens waren er nog 3 extra-prijzen voor de controleurs. In het Clubgebouw aan de Lange Begijne straat, van den heer L. J. G. Engwerda, werden de prijzen door den voorzitter, den heer A. Russ., met een toepasselijk woord uitgereikt. Secretaris; J. C. KRUIJVER Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. OFFICIEEL NIEUWS. Deze week geen bestuursvergadering en geen elftalcommissie, wegens het gcslotcr zijn der St. Joz. Gez. Vereeniging.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7