Athletiek. ZEILEN. De Meteor (Regenboogklasse), trotseert de baren op het Kagermeer. De Nationale Kampioenschappen te Groningen. De nieuwe organisatie een groot succes. Zeven records verbeterd. De „Saenden" tijdens den strijd der 6 Meters» J. K. De Kaagweek. De Kaagweek. Vrijdag namen de wedstrijden een aanvang. Onze fotograaf kiekte de start der 6 Meters. HONKBAL. Adje Paulen vestigt te Groningen een nieuw record op de 300 M. De Haar lemmer aan den finish- BOKSEN. VOETBAL be QUICK (Gr) DOOR DEN N.V.B. GEROYEERD Naar de Maandagmorgen verneemt heef'J het N.V.B.-bestuur in zijn vergadering vanf Zaterdag j.l. besloten het Groningsche Be» Quick te royeeren wegens het zich fraudp^| leus onttrekken aan financièele verplic&3 Uingen tegenover den NlViB. Tijdens het zwemfeest van H. G. V. B. speelden H. V. G. B. II en Nereus III een competitie-wedstrijd. De Haarlemmers wonnen met 3-2.- Een aardig1 moment uit den strijd. PAARDENSPORT. WIELRIJDEN. H. S. C.Excelsior. DUIVENSPORT. De N. A. U. kampioenschappen te Groningen. V- d. Berge (geheel rechts) wint de beslissing 1(H) 6ft- Zaterdagavond. Op de Groninger sintelbaan in het keu rige stadspark werd Zaterdagavond aange vangen met de Nationale kampioenschap pen. waartoe slechts de prijswinnaars uit de districts vóórwedstrijden waren toegelaten. De bevorderde een vlot verloop, stem pelde de wedstrijden tot buitengewoon in teressante enmede dank zij de wind stilte en uitstekende temperatuur, ondanks de „losse" regenbuitjes tusschen door, deed dit een groot aantal records sneuvelen. Voor de voorstellers, waartoe ook de H. A, V Haarlem behoorde, is de nieuwe organi satie dus een groot succes gebleken. Allen lof komt de Groningers toe voor de uitste kende organisatie en gastvrije ontvangst, 't Zijn voor onze jongens onvergetelijke da gen geworden. 100 M. series. Alle Haarlemmers bereikten de finale. Jaap Boot nam revanche na Rotterdam en klopte H. de Boer (te Werve) gedecideerd. Hannes loopt te rechtop, kan niet finishen. K. v, d. Berge bleek in uitstekende conditie, schijnt z'n downs achter den rug te hebben sloeg de Groninger Kempkes. Frits Lamp bleef in z'n serie achter den Kampioen H. Broos (B. S. V.) Polsstok-verspringen. Doordat Runia (Zeemacht) met den trein moest vertrekken en niet uitsprong, ontging hem den kampioenstitel die nu aan Fr. Kroe ze (1926) ten deel viel. 3500 M. wandelen. Het wandelen, dat ons maar weinig be koort ook al omdat er minder zuiver gegaan werd, leverde een record-verbetering op door C. Gubbels (P. P.) die na feilen strijd met zijn clubgenoot Bogaert dit bracht op 15 min. 33 sec. Kogelstooten. Bij dezen strijd der reuzen deed de Gro ninger A. Kroeze een uitstekende worp van bijna 12 M. Hij stapte echter vóór uit den ring en werd gedisqualificeerd. J. Selman, A. V. 1923, die nog onvoldoen de van z'n lichaamsgewicht profiteert werd nu kampioen. 200 Meter, Voor de Haarlemmers weer succesvol. F. Lamp en R. v. d. Berge wonnen hun serie's. Gemakkelijk loopend bereikte Rinus hier 23 seconden. 200 Meter. Dames. Een nummer, dat noodzakelijk als te zwaar moet worden afgevoerd, ondanks het feit, dat Mej. Groos zoo uitstekend loopt. Hoogspringen zonder aanloop. C. Ras uit Friesland werd op fraaie wijze kampioen J.40. Z'n broer A. Ras bereikte de 2e plaats met 1.35 M. 400 Meter Loopen. De beide Haarlemmers wonnen hun se rie's. D. Nooy sloeg wederom de Quickman G. v. d. Windt in 53.3 sec. Ad Paulen ver rukte ieder.De overigen stonden stil bij dat loopen. 49.2 sec. is een prachttijd voor Hol- landsche banen en dat zonder eenige con currentie natuurlijk. Verspringen zonder aanloop. Ook dit nummer was voor C. Ras met 3.02 Meter. 1500 Meter. Dit was een fraai nummer. Ook waren allen rivalen present. Du Hen (D. F. C.) de vechtjas, voerde het tempo op. Hoogerwerf Haarlem, deed, wat van hem verwacht mocht worden. Guus Zeegers spurtte in het laatste stuk naar voren, bleef achter Jan, z'n broer. Uit slag: 1 J. Zeegers (A.V.A.C.) 4 min. 13.8 sec. 2. H. Zeegers (idem), 3. Fau Hen (D.F.C.), 4 H. Rotteveel (te Wewe) en 5. A. Hooger werf (Haarlem). Het verspringen met aanloop, Dames was voor Mej. W. Hamerslag (Hygiëa) met 180 M. Hink-stap-sprong, W. Peters, (P. E. C.) leverde een uitste kende Internationale prestatie door het Ned. Record te brengen op 14.50 M. S. v, Musscher, Haarlem, bereikte de 3e plaats met 13.41 M. Bij het kogelstooten (wat een prachtig nummer is dat toch!) ver beterde de Reus Kamerbeek van P. S. V. zijn één week oude record en bracht het op 44.27 M. 4 100 Meter. In de serie's was deze estafette onbe- dreigd voor Haarlem in 44 sec. en P.S.V. in 46.4 sec., 4 400 Meter. In de serie's verbeterde A. V. 1923 het Ned. Record en bracht het op 3 min. 33,2 sec. Ook Haarlem kwam er onder, doch on danks het schitterend loopen van Paulen konden zij niet onder den tijd van de A. V. 1923 komen. 't Is te begrijpen, dat na den eersten dag de geest onder de Haarlem-ploeg uitstekend was na al die voorloopige successen waar toe niet weinig de uitstekenden hulp van Velocitas' masseur Lucien had begedragen. Elf uur lagen allen onder de wol, krachten te verzamelen voor den volgenden dag. De uitslagen van den 2en dag luiden: Polsstokhoogspringen Kampioen J. Pasma (Vitesse) 3.50 M.; 2. K. Runia (Zeemacht) 3.40 M.; 3. Th. v. Hoo- gen (Rapiditas) 3.30 M. Discuswerpen. Kampioen»J. Selman (1923) 38.05 M., 2. J. Nollen, P. S. V. 35.93 M. 3. H. Kamerbeek P. S. V., 3398 M. Hoogspringen met aanloop. Kampioen H. Thesing (Sparta) 1.80 M. 2 en 3H. Bührman (1923) en W. Peters (P. E. C.) 1.75 M. 100 Meter. Kampioen R. v, d. Berge (Haarlem) 11.6; Met uitzondering van eenige feiten, die wij dadelijk noemen zullen, is het spel van Haarlem geen eerste klasse waard geweest. Misschien dat de tegenpartij wat onderschat was? Een uitblinker was er- in de Haarlem-gele deren dezen keer niet. De Vries, die den vorigen keer tegen A. G. H. C. zoo uitste kend aan slag was, presteerde met het slag hout niets. Ook een mooie v'angkans werd door hem gemist, Kedae raakte de ballen van Drinning ge ducht, doch meestal gingen ze juist fout. Huisman gaf eenmaal een prachtslag, maar de bal was bijzonder snel terug en Huisman kwam niet verder dan het eerste honk. Als eerste honkman faalde Vrugt nog al eens, zoodat er wel eens een bal doorschoot. Maar als looper gaf hij prachtstaaltjes van honkbal. Eenmaal zat hij tusschen het tweede en het derde honk door vijf Blauw- Wit-menschen ingesloten en nog bereikte hij, met een mooie sliding het derde honk en even later het thuishonk. Daar Jetses, de achtervanger niet aanwe zig was, naam Kedde zijn plaats in. Zijn van gen en stoppen, zoowel als zijn aangooien naar het eerste honk, waren al gauw goed, doch in tactiek en kennis van spelregels stond hij bij Jetses ten achter. Toch is de kans groot, dat Haarlem na eenigen tijd een goeden achtervanger aan hem zal hebben. Smit, de werper, boekte niet zooveel succes als andere keeren. Dat was evenwel niet zijn schuld, doch meer de schuld van de on ervarenheid van den achtervanger. Goede momenten voor Haarlem waren: een mooie eenhandsche vang van Vrugt en de twee keeren, dat er twee Blauw Wit-loopers tege lijk werden uitgemaakt. Beide keeren was een looper zoo ontactisch op een hoogen bal te 'gaan loopen. Vrugt en Beets vingen den bal, de loopers moesten terug, maar werden op de honken" uitgemaakt. De eerste klasse-spelbewijzen waren dus wel schaarsch aan den Haarlem kant, en als Haarlem niet van plan is als nummer laatst de competitie te beëindigen, zal dat volgende keeren heel anders moeten zijn. Tijd voor negen innings was er niet, zoo dat er maar zeven gespeeld werden. De uitslag in innings is: Haarlem 0—1—0—1—0—5—2 9. Blauw Wit 1—5—1—2—4—1—3 17. De 6 Meters in actie, Onder begunstiging van echt Hollandsch zeilersweer, hoewel de wind in het begin wat te sterk was voor de kleinere booten komen om bij half tien de zesmeters aan den start, hetwelk een schitterenden aan- nblik bood. Bij het passeeren van de lijn isde Bra- semermeer nummer één, op den voet ge volgd door Kemphaan, terwijl de Hollands Hope en de San-der de rij sluiten. Vooral O. Nathan, 3 Navaho III, 4 Tromp, 5 Auti- gone, 6 Ciss, 7 Prinses Juliana, 8 Saendem, 9 Hollands Hope, 10 Sander. De overige uitslagen zijn: Vrijbuitersklasse: 1. Dirk Duyvel (st. m. J. F. Deensk, Amsterdagm) in 1 u. 52 min. 35 sec. 2. Lumey (st.m, W. Beekhuis. Loos- arecht) ir. 1 uur 52 min. 39 sec. 3. Vrijbui ter (st.m. Pieter Bon, Amsterdam) in 1 uur 55 min. 38 sec. Regenboogklasse. 1. De Rob .st.rn. J. Noo- tcbcom, Rotterdam) in 1 u. 59 min. 53 sec. 2 Duve 1 St. m. F. W. Koeman, Kromne- nie) in 2 uur 3 min. 11 sec. 3. Hollandia (st. m. C. van Staveren, Oude Wetering) in 2 u. 3 min. 43 se. 4. De Laak (st.m. J. van der Zwar, Scheveningen) in 2 u. 5 min. 19 sec. In de klasse der Schelde-jollen was de uitslag: 1. Watergeus (st.m. J. van de Stadt) in 2 u. 17 min. 4 sec. 2. All Right )st.,m. J. W. Glasius, A'dam) in 2 u. 18 min. 50 sec. 3. My Hobby 'st.m. J. D. Stuurman, Koog a. d. Zaan) in 2 u. 21 min. 13 sec. In de klasse der twaalf-voets jollen, da mes, startten slechts drie deelneemsters, waarvan alleen Pam (st.m. mej. Corrie de Hieger, Voorschoten) binnenkwam. Tijd 1 u. 39 min.) 56 sec. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Copelstock (st. m. C. D. Schuddeboom, Zaandam) in 1 u. 39 min. 2 sec.; 2- Walta (st.m. Pieter Bon Czn., Amsterdam) in 1 u. 39 min. 32 sec,; Loes (st.m. P. Molenaar, Zaandam) in 1 43 min .a 19 sec. Treubklasse: Treub VTII (st.m. W. de Vries Lentsch, Nieuwendam) in 1 u. 58 min. 44 sec.; 2. Treub VI (st.m. C. W. de Vis ser, Bloemendaal) in 2 u. 3 minu. 59 sec.; 3. Treub V (st.m. F. J, Bemhard, Amsterdam (in 2 uur 4 min. 6 Meter-klasse middagrace. Zesmeter- kiasse: 1. Kemphaan (st.m. H, J. Pluvgers) in 1 u. 34 min. 18 sec.; 2. De Ruyter (st.m. G. de Vries Lentsch Jr.) in 1 u. 37 min. 25 sec.; 3. Tromp (st. m. J. Smit Fzn.) in 1 u. 38 min. 8 sec.; 4. Navaho II (st. m. Eugène Bloem) in 1 u. 38 min. 27 sec.; 5. Braassc- mermeer; 6. Saenden; 7. Antigon; 8. Hol lands Hope. Ciss en Juliana opgegeven. Handicap-klasse D: 1. Ekenier (st. m. J. Reineke, Hilversum) gezeilde tijd 1 u, 41 min. 40 sec.; 2 (st.m. F. van der Mey, Leiden) gez, tijd 1 u. 58 min. 27 sec,, ber. tijd 1 u. 46 min. 36 sec.; 3. Narmada (st.m. H. H. Tieleman, Leiden) gez. tijd 1 u. 57 min, I sec., ber. tijd 1 u. 51 min. 9 sec. Wildzangwedstrijd (schidyollen) 1. Karra- kiet (st.m. C. Zaal, Rotterdam) in 2 u. 16 min. 10 sec. Twaalfvoetsjollen, klasse O: 1. Bern (st.m. B. Maas, Hilversum) in 1 u, 10 min. 12 sec.; 2. Windekind II (st.m, J. Maas, Hilversum) in 1 u. 10 min. 56 sec.; 3. Troef (st.m. W. A. B. Bakker, Warmond) in 1 u. 11 min. 3 sec.; 4. Mermaid (st.m. K. H. Brouwer, sec.; 4. Mermaid (st.m. K. H. Brouwer, Buik sloot) in 1 u. 11 min. 14 sec.; 5. Wiedewiet (st.m. P. J. J. Huybers, Rotterdam) in 1 u. II min. 32 sec. Twaalfvoetsjollen B.; 1. Karrekiet (st.m. 2. J. Boot (Haarlem); 3. H. Broos (P. S. V.); 4. F. Lamp (Haarlem); 5. H. de Boer (te Werve). 800 Meter. Kampioen W. Bolten (1923) 2 min. 4.4 sec.; 2. du Hen (D. F. C.) 2 min. 5.6 sec.; 3. T. Fransen (Delft), 1500 M. wandelen. Kampioen C. Bubbels (P. P.), 6 min. 26.6 sec.; 2. S. Bogaert (P. P.), 6 min. 32,2 sec.; 3. P. Minnes (1926). 200 M. Kampioen R. v. d. Berge (Haarlem), 24.2 sec.; 2. H. Broos (P, S. V.), 24.3 sec.; 3. F. Lamp, (Haarlem). 100 M. Dames. Kampioen Mej. Mulder. Brunhilde; 2. N. Groos. Hygiëa; 3. T. v. Rossum, idem. De 110 M. en 400 M. horden konden door den sterken wind niet doorgaan, worden gehouden op 29 en 30 Augustus op te Werve. Verspringen met aanloop. Kampioen H. de Boer, te Werve, 6.38 M.; 2. W. Peters, P.E.C., 6.27 M.; 3. J. Knol, A.P.S.V., 5.77 M Speerwerpen Kampioen G Schild, 1923, 47.55 M.; 2. J. Knol. A.P.S.V., 44.07 M,; 3, J: v. d. Ley, Blauw-Wit, 42 M. 5000 M. Kampioen J. Zeegers, A.V.A.C., 16 min. 40 sec.; 2. A. Klaasse, Haarlem, 16 min. 43.5 sec.; 3. A. Wolf, W. en L. 400 Meter. Kampioen A. Paulen, Haarlem, 51.2 sec.; 2. J. Prins, Blauw-wit; 3. G. Kwa]fkernaat, Quick, 4. D. Nooy, Haarlem. Speerwerpen Dames. Kampioen T. v. Rossum, Hygiëa, 19.44 M. 2. W. Hamerslag, idem, 19.37 M.; 3. M, Hei- straten 19.32 M. 4 maal 100 Meier estafette. Kampioen Haarlem, met Jac. Boot, J. "V er- hagen. F. Lamp en R. v. d. Berge in 44.2 sec. 2. 1926, Groningen 46.4 sec. 3. P. S. V., Ejnd- hoven. 4 100 Meter Dames. Kampioen Hygiëa. 54.2 sec.: 2. Brunhilde 55.5 sec.; 3. Quick (Gouda). 4 maal 400 Meter. Kampioen: Haarlem, met G, Rinkel, A. Hoogerwerf, D. Nooy en A. Paulen in 3 min. 39 sec. 2. A. V. 1923 3 min. 41 sec.; 3. Quick (Nijmegen). A. Paulen, Haarlem, verbeterde het re cord 300 M. en bracht het op 35.3 sec. HAARLEM—BLAUW-WIT 9—17. Zondag werd aan de Kleverlaaa een v ed- strijd gespeeld tusschen de vereenigicgen, die respectievelijk de vijfde en zesde plaats op de ranglijst innemen. Voor de bezetting van de onderste plaats is deze wedstrijd waar schijnlijk van groot belang. Haarlem be schaamde onze goede verwachtingen door met sprekende cijfers te verliezen. Dat voor spelt dus voor Haarlem weinig öoedal de race aan den kop van de Brasemermeer E. R. Zweep, Amsterdam) in I u. S min. 46 en den Kemphaan is interessant, terwij] de Navako II een goede derde blijft. De nieu we Sander is met de Hollands Hope, voor welke laatste het stormweer niet gewenscht is, nummer laatst en kunnen niet meer op halen. Inmiddels hebben de „Vrijbuiters" gestart en hier blijkt de „Jonker Cabeliau" de snelste, gevolgd door nummer 15, de Dirk- Duijvel en Klaas Compaen. De overigen blijven ver achter en geven achtereenvol gens op. Het geluk is echter niet met „Jon ker Cabeliau" en moet deze met een groo- ten voorsprong wegens een defect aan het tuig op sleeptouw genomen worden. Num mer 15 en 4 (Vrijbuiter" blijven nu elkan der bekampen en is het wel zeer toeval lig, dat het noodlot wil, dat beiden tege lijkertijd den fok verliezen, waardoor de Dirk Duyvel gelegenheid vindt den finish met een bootlengte te winnen. Het was wel een mooi staaltje van zeilen wel en wee. Een prachtigen aanblik bood dan het ne men van den eersten boei door de Regen boog klasse, waarbij „Pieterke" uitviel door het raken van den boei. De uitslag van de zesmeters was: 1 Kemphaan, Pluygers, 2 Brasemermeer, sec.; 2. Lef II (st.m. H. F. Baerselman, Hil versum) in 1 u. 9 min. 56 sec.; 3. Karrekiet (st.m. P. E. van Wely, Rotterdam) in 1 u. 11 min. 2 sec.; 4. Marietje (st.m. G. de Vries Lentsch Wijn, Nieuwendam) in 1 u. 11 min. 52 sec.; 5. Plasvogelf st.m. W. R. Fokkinga, Amsterdam) in 1 u. 13 min. 6 sec. Délarge (België) slaat v. 't Hof (Holland) te Rotterdam k. o. Op de wielerbaan te Rotterdam had de organisatie-Boxing, gisterenmiddag boks wedstrijden georganiseerd met als hoofd partij een wedstrijd om het kampioenschap van Europa in het zware middengewicht tus schen Van 't Hof (Ned.) en F. Délarge (Belg.) Over het verloop van den partij v. t. Hof Délarge lezen we in de Maandag-morgen: Deze partij, die, het dient onmiddellijk gezegd, een spannende en forsche strijd op leverde had een buitengewoon sensatievol en voor dc Nederlandsche boksaanhangers te leurstellend einde. De partij was vastgesteld op 15 ronden van 3 minuten. Van den aanvang af, was onze kampioen, die vooral in het lijf aan lijfwerk zeer kundig werk liet zien, in de meerderheid. De oersterke Belg bleek echter wonder baarlijk te kunnen incasseeren, zoodat de slagenregen van Van 't Hof niet veel vat op hem had. Tevens bleek de Belg over een zeer harde punch te beschikken, wat hij toonde in de elfde ronde, toen een harde rechtsche Van 't Hot in gevaar bracht. Deze herstelde zich echter kranig en wist den strijd op dezelfde manier, d.w.z. in zijn eigen voordeel te ver volgen- In de 15e ronde toen de Belg vrijwel uit gewonnen was, kwam het onverwachte einde. De Belg plaatste een zeer harde linksche j kaakstoot, waardoor Van 't Hof down ging. Bij de achtste telling stond onze kampioen i op, om onmiddellijk daarop na eenige narde stooten ontvangen te hebben, in dc touwen i hangende te worden uitgeteld. Het kampioenschap gaat hierdoor over aan Délarge. De partij Steenhor-st (Ned.) en J. Délarge (Belg.) werd door eerstgenoemde na een tien ronden vluggen strijd welverdiend gewonnen op punten De uitslag der amateurpartijen is Vos wint op punten van De Jong. Sanders wint op punten van Wals. ~v -• VV Wij laten het bericht natuurlijk geheel voor rekening van genoemd blad. Na Bredania zouden nu dus de Noordelijke kampioenen op de zwarte lijst komen. Vriendschappelijke wedstrijden. Zwolsche BoysSpartaan 24 RoosendaalR.F.C. 24 N.A.C.—Willem II 5—5 N.A.C.Sparta 53 Verviers F.C. 4—2 Tegelen—V.V.V. 3—3 H.V.C.Vriendenschaar 23 VriendenschaarT.E.C. 21 Velox—D.H.C. 2—5 GaudaAmsterd. Comb. 23 TheoleVoorwaarts 22 West FrisiaKennemers 4—3 A. D. O. E. D. O. 3-0. De temperatuur 's middags deed vermoe den, dat kijken naar een voetbalwedstrijd zelfs een inspanning zou zijn. Doch de hef tige regen 's middags deed de natuur zoo afkoelen, dat het om te voetballen uitste kend weer werd. A.D.O. ontving E.D.O. in het schitterend ingericsht Zuider Sportpark Het E.D.Q. elftal had wegens ziekte en ver hindering een geduchte verzwakking onder gaan wat voor E.D.O. iets bijtzonders is, daar zij bijna altijd ongeveer volledig uit komt. De volgende elftallen stellen zich op: A.D.O, Quax v. Es v. d. Burg G. Tap J. Kloos Philipsen Boheemen Breitmer W. Tap J, v. Loldt v. Dam Breems C. v. d. Hurk Jacobs Tanis J. Perucel Zwart Dinkla J. v. d. Laan Boeré S. v. d. Laan E.D.O. Beets E.D.O. trapt af en A.D.O. neemt den aan val over, welke op niets uitloopt, door het terugspelen op de keeper. Binnen enkele minuten heeft A.D.O. suc ces door W. Tap. De E.D.O. achterhoede moet zich geducht inspannen om stand te houden, door te veel verdedigend spel heeft de voorhoede* welke daardoor weinig gesteund wordt het niet gemakkelijk. De A.D.O. voorhoede brengt er ondanks haar sterker zijn weinig van terecht. Beets weert zich goed in het doel. Na de rust is de stand nog 1-0. E.D.O. heeft zijn opstelling gewijzigd en er wordt veel beter gespeeld, toch kan zij het niet tot scoren brengen. Quax liet zich niet passeeren, hoewel hij eenige malen ternauwernood vallend kon redden. W. Tap weet nog twee keer Beets te passeeren, waarmee het einde kwam en A.D.O. een verdiende overwinning bracht, hoewel een tegenpunt wel verdiend was. HILLINEN I—P.T.C. (Amsterdam) 4—1 Hillinen heeft een nieuwe opstelling, met een verjongd elftal. De Postmenschen zijn volledig. Hillinen heeft verkeert geraden en trapt af. Direct nemen zij het spel in handen en de Postmannen moeten alle zeilen bij zetten wat hun goed afgaat. Toch nemen de Amsterdammers de leiding als de keeper van Hillinen misgrijpt en de bal' in het net ver dwijnt. Dit vinden de Hillinen jongens te bar en kort hierop maken zij door toedoen van hun mid voor gelijk. 1—1. Met 11 breekt de rust aan. Na een korte rust wordt weer begonnen, en Hillinen heeft nu den wind in den rug en is nu sterker. Met een mooi schot is het wedra 21. Het spel wordt wel wat kort gehouden, maar er wordt toch al aardig samengespeeld. Nu komt de regen als spelbreker en als de geheele achter hoede der Amsterdammers naar het kleed huis vertrokken is, komt Sietsema alleen met den bal aanloopen, en daar de scheidsrechter niet afgefloten had was de stand 31. Na een kwartier kon weer begonnen worden. Met een mooi schot maakt de rechtsbinnen van de thuisclub er 41 van. Met dezen stand komt het einde. CONCOURS OP HOUTRUST. De tweede dag van het 24ste concours van de vereeniging tot bevordering van paarden fokkerij in Nederland, is een groot succes ge worden. Er was veel belangstelling, waar onder een groot aantal officieele personen. De uitslagen luiden Concours voor het beste rijpaard, toebe- hoorende aan leden der Zuid-Hollandsche Jachtvereeniging of aan manéges of verhuur ders van rijpaarden in dit laatse geval moe ten de paarden bona fide de laatste drie maan den als zoodanig gebruikt zijn. Ingeschreven 13, uitgekomen 9 deelnemers I. A. Klebe, R'dam met Tata, 2 zelfde eige naar met Day Dream, 3 Stal Witte Brug, den Haag met Sang Royal, 4 Tattersal manége, Scheveningen met Hassan. Eervolle vermel ding P.J.F. Wiltemakers, Scheveningen met Safety en Tattersal manége, Scheveningen met Champagne., Concours voor Tandems Ingeschreven 5, uitgekomen 4 deelnemers 1 A. Rijks, R'dam met Phyter Lady en Capenor Charety, 2 L.A. G. Deterding, den Haag met Henriette en Dolly, 3 H.F. Bultmann, Haarlemmermeer met King's Cross en Princess Champion. Concours voor het bestgaand rijpaard. Groote zilveren medaille aangeboden door Z.K.H. den Prins der Nederlanden voor den winner. Ingeschreven 22, uitgekomen 11 deelne mers 1 Prinz Fried Siegesmund von Preus- sen, Kolzow met Christoph II, 2 Fdh. von Langen, Parow met Goliath, 3 Lt. C.L. Hol- lert, Amersfoort met Germaan, 4 kapt. K.F. Quarles van Ufford, Tilburg met Oh. No. Eervolle vermelding Tattersall manége, Scheveningen met Hassan en H. Br. v. Voorst tot Voorst, den Haag met Gondler. Concours vierspannen. Ingeschreven 3, uit gekomen 2 deelnemers I H.F. Bultmann, Haarlemmermeer met King's Cross, Princess Champion Capenor Victor la Tip Top, 2 H. Th. Kohier, den Haag met 4 zwarten. Landen wedstrijd springconcours, Deelne mende landen Frankrijk, Duitschland en Holland. Voor Duitschland sprongen.Prince Frecf Siegesmund van Preussen en Trh. von Lan gen. Voor Frankrijk Lt. Ct. de la Poix de Tremmerville, Capt. Montergon en Lt. Clave. Holland werd vertegenwoordigd door Lt. van de Voort van Zijp, Lt. Colenbrander en Ritm. de la Bouchère. Duitschland werd eerste, Frankrijk tweede* en Holland voor wat de verrichtingen hier ta Den Haag betreft derde. De resultaten vormen met de verrichtingen te Hilversum en Hoofddorp een geheel en lui den Duitschland 44 punten, Frankrijk 76 punten. Frankrijk 76 punten en Holland 79 puhten. Sprinconcours open voor alle deel nemers. Geen handicap. 1 Vrijheer van Langen met Falkner 0 fou», ten, 2 Rup. Montargon (Fr.) met Vermouth 4 fouten, 3 dezelfde met Bannes 6 fouten, 4 Vrijheer van Langen met Goliath 8 fouten, tijd 1 m. 50 sec., 5 Tattenhall Manége Sche veningen met Baron 8 fouten, 1 n. 58 sec. De landenwedstrijd tusschen Frankrijk, Nederland en Duitschland eindigde in een welverdiende overwinning voor de Duitsche deelnemers Prinze Fried Siegismund von Freussen en Frh. van Langen. Frankrijk werd tweede en Holland bezette de derde plaats. Een bijzonder aantrekkelijk nummer was het groot springconcours open voor alle klas sen. Deelnemers aan den landenwedstrijd waren hiervan vrijgesteld.De behaalde resultaten van. den landenwedstrijd telden voor dit spring concours. Zondag hield de H.S.C. Excelsior een wedstrijd over 5 ronden op de Germaan te Amsterdam. De uitslag was als volgt le serie le Egging, 2e J. Westbroek, 2e serie: le De Wit, 2e H. de Haas. 3e serie le W. Scheffer, 2e B. Piet. 4e serie: le C. de Nijs, 2e G. Makkelie. 5e serie: le W. v. Dok, 2e Herwig. 6e serie: le W. Sleutel, 2e P. Paassant. le Demi-finale: le Eggink, 2e de Wit. 3e demi-finale: le de Nijs, 2e Scheffer. 3e demifinale: le. W. v. Dok, 2e Sleutel. Finale: 1. Eggink, 2e C. de Nijs, 3e, v. Dok, 4e de Wit. VEREENIGING VAN POSTDUIVEN- LIEFHEBBERS „DE LUCHTGIDS" TE HAARLEM. Bovengenoemde Vereeniging hield gisteren een wedvlucht vanaf Soignies België, afstand 204 K. M., waaraan door de leden werd deelgenomen met 189 duiven, welke te 8 uur 15 min werden in vrijheid gesteld De prijzen werden als volgt behaald J. W. Radsma le M. Burger 2e, 28e j G. Zomerdijk 3e J. J. Kan. Kan 4e G. J. Kors 5e P. Leurs 6e, 14e L. v. Bragt 7e P. Bannink 8e, 15e, 18e, 32e, 36e F. W. Kuy- ken 9e H. ,v. Oldenmark 10e, 20e Joh. v. d. Pol 11e, 37r, 38e A. J. Kloek 12e; W. Spoor 13, 273, 33e R. N. Heiloo 16e, 26e; J. G. N. Leurs 17e, 30e Ed. v. Bree 19e, 24e K. Wits 21e J. Lasschuit 22 2, J. F. Harmse 23e G. ten Bosch 25e F. J. Lourenvurg 29e Jac. Lasschuit 31e J. Hartel 32e P. J. Verputten 35e. Eerste duif bereikte haar hok te 10 uur 52 min, met een snelheid van 1292 Meters per minuut, laatste prijswinner te 11 uur 4 ma ]\A V»o1 Artnan rifln TT A \T a# /4a La1*amAa

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8