K ASSIgE M etTMM!SSI0NNAIP. IN EFFECTEN DA C0STASTRAAT 46, KAMPERSTRAAT 15 en 0UDEWEG Sport- en Wedstrijden. l1'2 G. F. H. PASTOOR - HAARLEM "trekhond- "bovenwoning /ntetoRobo OM VAN/oaiaND£N DE SPAARNEBANK Aanbestedingen. De familietwist in de Korte Wolstraat Besmettelijke ziekte. Oplichting. Uitvaart Mgr. J. M. J. van Rooy. Broodfabriek J. Smits. BURGERLIJKE STAND. De Taxi-tarieven. Personalia. 'Drama op de Bakenessergracht. ATHLETIEK. LAATSTE NIEUWS. Door een auto overreden en gedood. Sneeuwval in de Alpen. Coolidge en de schuldregeling. Voor de misdeelden. I8OV2 240 461U De Kaagweek. De Belgische athletïekptoeg gekozen. CRICKET. De 4de Testmatch. BLOEMENDAAL. SCHOTEN. Jelgersmastraat 9 en 13 PIANÖ TE KOOP Klein Palchuisje HALVE VILLA TE KOOP oppervlakte 484 M\ waarbij gr. tuin. Prijs f 10.250.Bevat 5 kamers, badkamer (met bad), zolder en groote schuur. Gele gen Rampenlaan 31. Te bevra gen N. J. TROMP, Rampenlaan 9 A, O ver veen. Telef. 14906. TE KOQF Te huur gevraagd T rapnaaimachine GEVRAAGD Rijksstraatweg 82 k DEUREN Gisterenmiddag werd door B. en W. van Heemstede ten raadhuize aanbesteed: Het maken van een brug over de Houtvaart in de gemeente Heemstede, met bijkomende werken. Ingekomen wafen 11 biljetten. De inschrij ving luidt als volgt: W. Heersma en G. Bak ker, Haarlemmerliede, 18.325; J. de Vries, Heemstede, 18.253; fa. A. Schoorl, alhier, 18.092; Gebr. v. d. Putten, Heemstede, 16.790; J. P. A. Nelissen, alhier, 16.784; FT. Bakx en H. Steenkist, alhier, 15.920; Chr. van der Vegte, Epe (Gld.) 15,665; G. J. Smit, Heemstede, 15.399; fa. Hoon- hout en Brouwer, Schoten 14.500; J. Splin ter, Leiden, 13.945; W. de Graaf, alhier, 13.230. Ook had gisteren ten raadhuize van Heem stede de aanbesteding plaats van den bouw van eene aula, wachtlokaal en woning op de algemeene begraafplaats, door B. N. A. Ir. Joseph Cuypers en Pierre Cuypers. Ingekomen waren 19 biljetten. Ingeschre ven werd als volgt: W. Geel's aannemersbedrijf fe Utrecht, 63.990; F. A. Groersma te Haarlerr, 60.300; C. Kuijt te Amsterdam, 67.400; C. Vijdeler te Bergen op Zoom, 64.400; C. Hart te Haarlem, 59.463; J. Amesz te Gouda, 53.759; Gebr. van den Putten te Heemstede, 45.789; Thunnissen en van Sambeek te Heemstede 48.437; Gebr. Oosterom te Warmond, 53,600; Aannemers iMij. Noordholland te Heemskerk, 52.225; A. Kuiper Kzn. te Zaandam, 39.800; G en J Broertjes te Heemstede, 59.723; L. Raaijmakers te Wouw, 62.500; J. Kraaij te Haarlem, 49.500; N. J. Tromp te Over- veen, 55.249; F. Philips te Haarlem, 56.037; F van der Waals te Heemstede 61.510; G. J. Smit te Heemstede, 61.900; Chr. Eskes te Amsterdam, 54.900. Omtrent de gunningen is nog niet beslist. Naar wij vernemen, is de toestand van mej. R.. die bij den familietwist in de Korte Wol straat door bijlslagen aan het hoofd werd verwond, dusdanig, dat zij nog steeds ter ob servatie moet verblijven in het St. Elisabeth's Gasthuis. In de afgeloiopen week is alhier 1 geval van roodvonk voorgevallen. Door de recherche is aangehouden een 23- jarige man uit Nieuw-Vennep, die bij een op- kcoper alhier een koperen bijzi-ielamp te koop had aangeboden en in het bezit was van twee koperen beugels en êen rijwiel. Hij bekende deze voorwerpen bij verschil lende firma's te Amsterdam te hebben opge licht, en aldaar en te Vreeswijk eveneens on derscheidene personen voor geldbedragen te hebben, opgelicht. Hij is aan de Justitie te Amsterdam overgeleverd. Gisterenmorgen te 10 uur werden in de parochiekerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad, aan den Bezuidenhoutschenweg te Den Haag de Lauden gezongen voor den te Haarlem overleden Mgr. J. M. J. van Rooy. De plechtigheid werd verricht door den Zeereerw. heer B. M. J. van Rooy, pastoor te Halfweg, broeder van den overledene, daarbij geassisteerd door de Weleerw, he eren. P. J. M. van den Burg en J. E. Pijn- ackers, kapelaans der parochie als diaken en subdiaken, Cantores waren pastoor Ch. N. J. Meysing en kapelaan A. H. J. van Leipsig te Wassenaar. Ceremoniarius was de Eerw. heer Van der Hoeven, theologant van War mond. Vervolgens droeg pastoor van Rooy de plechtige H, Mis van Requiem op met dezelfde assistentie. De belangstelling was enorm; de kerk was stampvol. Onder de aanwezigen werden o m. opgemerkt Z.Exc, J. M. J. H. Lambooy, minister van Oorlog en Marine a.i, en ir. M. C. E. Bongaerts, oud-minister van Water staat. Het parochiale mannenkoor zong onder leiding van zijn directeur, den heer Willem van Meel, fragmenten uit de 4-stemmige „Missa pro defunctis", van J. M, Asold. De Gregoriaansche gezangen werden afwisse lend gezongen door mannen en knapen. :n het priesterkoor Hadden plaats genomen Mgr. F, Fioretti, chargé d'affaires Van de Pauselijke Internuntiatuur, mgr. de Gruyter, r.'gr. Evers, hoofdaalmoezenier, mgr. dr. A, Hensen, deken H. A, Th. van Dam en plebaan L. A. A. M. Westerwoudt. Aai de zij-altaren werden stille H, H. Mis sen. opgedragen door pater J. J. v. d. Tempel 0. P., en pastoor J. J. G. Hafkenscheidt uit De Kwakel. Na de plechtigheden hield pastoor A. G. v. 1. Berg, van de St. Liduinaparochie de lijk rede, naar aanleiding van den tekst: „De Heer had hem vervuld met den geest der wijsheid en bekleed met het kleed der heer lijkheid". Op het kerkhof was de belangstelling even eens bijzonder groot. Daar waren behalve de deputaties, die in de volgrijtuigen mee kwamen, deputaties van de St. Vincentius- vereeniging (conferentie O. L. Vr. van Goe den Raad), de R. K. Kiesvereeniging, de K, S. A., de dames- en heeren-congregaties, Derde Orde en Studiefonds. De absoute en de beaarding werden ver richt door den HoOgEerw. heer H. A. Th. van Dam, met assistentie van de WelEerw. ka pelaans J. E. Pijnacker en N, Sentenie. Met eenige plechtigheid werd gistermid dag da tweede brood- en banketbakkerij van den heer J. Smit geopend. Om half twee verzamelden zich de ge- noodigden in het nieuwe pand, Wagenweg No. 108. De heer Smit heette in een korte speech de aanwezigen welkom en dankte hen voor hun opkomst. Hij memoreerde in het kort hoe hij voor jaren heel in het klein zijn bakkerij in Haarlem was begonnen. Koe door gestaag werken en onverdroten ijver, de moeilijkheden een voor een overwonnen waren en langzaam de zaken waren uit gebreid, tot het noodig bleek, deze tweede fabriek te bouwen. Met begrijpelijken trots vertelde spr. van de prijzen en onderschei dingen op tentoonstellingen en wedstrijden behaald, zoodat hij nu kon wijzen op acht gouden medailles en drie eereprijzen door hem, zijn zoons en zijn personeel als een rooriaurenöe reclame voor zijn baksel be haald. Spr. hoopte, dat in de toekomst door eendrachtige samenwerking zijn zaken steeds in bloei mochten toenemen. De heer H. Kloet, voorzitter van de Haarl. Bakkerspatroonsvereeniging en te vens lid van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bakkersbond, wenschte den heer Smit in een hartelijke toespraak geluk met de prachtige inrichting, de tweede in Haarlem, die hij opende, Spr, sprak zijn waardeering qit over het werk van den heer Smit, die zich steeds een hulpvaardig en loyaal collega en nooit een enghartig concurrent getoond fleeit, zoodat iedereen van harte met de gelukwenschen kan in stemmen en de aanwezigheid van vakge- nocten en vrienden niet beschouwd hoeft te worden als een conventioneele plichts vervulling, maar als zuivere belangstelling en medeleven. Ook de heer Roling sprak nog een woord van gelukwensch. Nadat wijn en gebak was rondgediend, bezichtigden de genoodigden onder leiding van den eigenaar en zijn zoons, de nieuwe fabriek. De geheele inrichting, de modern geconstrueerde oven met drie bakruimten, de voormaakt hygiënische kneedmachine, de klutsmachine, die' op drie versnellingen kan worden gesteld, alles voldoet aan de hoogste eischen, terwijl licht en lucht onge hinderd kan toestroomen en de muren en vloeren een spoedige en afdoende reiniging mogelijk maken .In het magazijn, onmiddel lijk grenzend aan de bakkerij, staan de wagens en de nieuwe auto, die de klanten in de buitengemeenten bedient. Voor den verkoop en détail is éen winkel in het nieuwe pand ondergebracht, die door fraaie mozaiekversiering van den vloer, de mooie betegelde muren, de gebrandschil derde ramen, de hygiënische glazen toon bank en vitrines en de schitterende étala ges een alleszins frisschen en aangenamen indruk maken. Aan een der vitrines hangen in een lijst de medailles, die de heer Smit in den loop der jaren veroverd heeft. Behalve de afdeeling Haarlem van de Bakkerspatroonsvereeniging, hadden vele instellingen en particulieren bloemstukken ingezonden, die den winkel en de gang naai de bakkerij geheel vulden. Bij de officieele opening telde men er reeds vier-en-yijftig. Ondertrouwd; 29 Juli; D. Antonisse en E. Groot. L, A. J. E, Pinkers en W. E. M. van Staveren. PI. Veenhuis en M. L. Waller. A. PI. Oliedcm en J. M. West broek. Getrouwd; 29 Juli: J. de Bie en A. van Teunenbroek. S. de Vries en A. Modoo. J. A. Schouten en J. M. de Tello. Geboren: 27 Juli: z. van A. L. M. M. ArensTepe. z. van R. BeylinFried- mann. d. van H. v. KoningshovenMos man. 28 Juli: d. van W. Wichersvan Heeswijk, Overleden: 28 Juli: J. Verbruggen, 88 j Kamperlaan. Zooals wij reeds mededeelden, waren door den Commissaris van Politie de werkgevers in het taxi-bedrijf uitgenoodigd, voorstellen te ontwerpen betreffende de verlaging van de taxi-tarievén. In de gistermiddag gehouden conferentie van de werkgevers in het taxi-bedrijf ten kantore van de Amsterdamsche Rijtuig- Maatschappij werd het antwoord, dat aan den Commissaris van Po"tie zou toegezon den v/orden, vastgesteld. In dit antwoord werd een verlaging der taxi-tarieven voorgesteld, waaraan echter een reeks voorwaarden, verbonden waren. O.m. werd bedongen, dat bij eventueele verlaging van de tarieven, de arbeidsvoor waarden, die thans te Amsterdam gelden, ook te Haarlem zouden worden ingevoerd. Naar de commissaris van politie ons me dedeelde. was de brief zoo onduidelijk ge steld. dat niet kon worden medegedeeld, wat eigenlijk de bedoeling van de werkgevers in het taxi-bedrijf is. Er zou, om de bedoeling fe vatten, eerst een vergelijkende studie omtrent de be- drijfstoestanden in andere gemeenten moe ten gemaakt worden. Voor het examen Handenarbeid (A) slaag den te Amsterdam de heeren C, G. Binsber- gen, E. v. Boerstra, R, v. d. Broek, G. Moen en 0. Timmerman, allen te Haarlem. Op de Bakenessergracht reed een kar, een handkar; onder de kar liep een hond, achter de kar liep een man. Bij de brug vóór de Korte Begijnestraat zette de man zich in postuur en spoorde zijn hond aan, om de helling van de brug te overwinnen. Op dat oogenblik echter moest de man uitwijken; hij week uit, zooals het behoort, doch week te ver. Een plons man en hond en kar lagen in het water. De man, meneer B. uit Schoten, riep om hulp, de hond blafte, menschen, die dadelijk uit de huisjes naar de brug holden, schreeuwden, gilden, krijschten, Het rustige Bakenesser- grachtje was het tooneel van een dringen de, onrustige, schreeuwende menigte, zoodat de musschen in de boomen wakker werden en kwaad wegvlogen. Intusschen kwam toevallig een lid der Roode Kruis Transport Colonne voorbij, ook heel toevallig passeerde een lid der Reddingsbrigade. Zij sloegen de handen in een, om te voorkomen dat het ongeluk den omvang van een catastrophe zou aannemen. Geholpen door de omstanders, die er niet toevallig waren, werden bestuurder en hond met een reddingshaak uit het water gevischt. De hond schudde zich eens flink en was klaar; zijn baas zag zich genood zaakt andere maatregelen te treffen, om droog te worden en spoeade zich huiswaarts Tenslotte werd ten koste van veel in spanning ook het karretje uit het water getrokken en weggereden. Aldus geschiedde heden te kwart over twaalf, op de Bakenessergracht, bij de brug voor de Korte Begijnenstraat. DE PRINS HENDRIKBEKER-WEDSTRIJD A.S. ZONDAG OP HET HAARLEM-VELD. Op het laatste o,ogenblik hebben nog inge schreven een 10-tal „Trekvogels" uit den Haag, w.o, de bekende looper Chr. Krol, die de spikes eenige jaren aan de wilgen gehan gen heeft en in 1926 weer serieus traint. De oud-kampioen schijnt zeer ernstige plannen te hebben! In verband met den komenden strijd is het Haarlem-veld nog eens extra geinspecteerd en zal alles in het werk worden gesteld, de terreinsomstandigheden zoo gunstig mogelijk te doen zijn. Het besluit van de T. C. der K. N. A. U., betreffende den komenden strijd Holland- België, waarbij bepaald werd, dat de samen stelling der Nationale Ploeg, w.o. een zeer groot aantal Haarlemmers, als een voorloo- pige aangegeven werd, daar na a.s. Zondag wijzigingen nog mogelijk geacht worden, zal niet nalaten, enkele niet gekozen pretenden ten hun beste beentje voor te zetten, ten einde alsnog een plaatsje in de eereploeg te bemachtigen. Wij behoeven er niet op te wijzen, dat dit de belangrijkheid van den wedstrijd ten goede komt! LEIDEN, 29 Juli, Gisterenmiddag is tc Alphen a.d. Rijn (wijk ter Hoorn) een 7-ja- rig meisje dat de vacantie hier doorbracht, terwijl het de straat wilde oversteken onder een auto geraakt. Kort nadien is het kind overleden. DE GEZONDHEIDSTOESTAND DER KONINGIN. BAARN, 29 Juli. De Koningin heeft den eersten dag van haar verblijf te Soest- dijk het paleis niet verlaten. De gezond heidstoestand van H. ,M. blijft" vooruitgaande en geeft geen reden tot overdreven ge ruchten. WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 29 Juli, In de eerste helft van Juli is het totaal aantal ingeschreven werkloozen van 1,741.172 op 1.718.861 ge daald, aldus met 1.3 proc. DE BIERBELASTING IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 29 Juli. Naar de Voss. Zeit, meldt, is tusschen den Rijksminister van financiën en den commissaris voor de ver bonden inkomsten Mac-Fadycan, gisteren overeenstemming in zake de bierbelasting bereikt. De commissaris heeft zich bereid verklaard, toe te staan, dat de verhooging der bierbelasting tot einde Jan. 1927 uitge steld wordt, terwijl de Rijksminister van financiën zich bereid verklaard heeft, de waarborg te geven, dat de herstelkas dpor deze belastingvermindering geen schade zal lijden. BERLIJN, 29 Juli, In het Noordelijk ge deelte der Alpen is veel sneeuw gevallen. PARIJS, 29 Juli. Wolgens de New-York Herald (Parijsche editie), zou president Coo lidge den Amerikaanschen staatssecretaris van financiën, Mellon, die momenteel in Frankrijk vertoeft, verzocht hebben, zijn va cantie te onderbreken ten einde onmiddellijk besprekingen te openen met de Europeesche staatslieden over den financieelen toestand in de landen die door den oorlog geleden hebben. Men schrijft ons: 't Gebeurt wel eens, niet waar, dat wc in ons zelf de overtuiging dragen, dat we weer eens een echt goed werk gedaan hebben, een goed werk, zonder allerlei bijkomstige nevenbedoelinkjes. Als we zulk een overtuiging al eens heb ben, wat is zoo iets dan niet oneindig veel waard. Meer innige voldoening smaken we dan, dan dat wij misschien op één dag groote sommen zouden hebben verdiend. Zou zulk een blijmoedigheid voor geld te koop zijn,? Immers neen. Ze wordt alleen bewerkt door wat in ons is, door onze ware naastenliefde. Och, de beteeker.iis van de ware naasten liefde -wordt zoo dikwijls gebruikt in een verband, waarin ze geheel niet past. De echte ware naastenliefde is onbaatzuchtig, edelmoedig en vrijgevig. Ontelbaar vele zijn haar uitingen en steeds nieuwe voegen zich daarbij. Speciaal echter vragen we hier de aan dacht voor een wel bijzonder sympathiek, charitatief idee. O, zeker, 't is niet nieuw meer en in veler hart Heeft het reeds weerklank ge vonden en er zijn spontane navolgers, maar het idee zelf is van te groote waarde om het onbesproken te laten en vooral om er geen hartelijke aansporing aan te verbinden. Wat dit idee dan wel is? Heeft U nooit eens op een heerlijken warmen zomerdag, zooals we er helaas dit jaar nog niet veel gehad hebben, een lange stoet auto's gezien, waarin heele vrachten kinderen, gezond misschien van inborst, doch gebrekkig van ledematen, de misdeelden dus, die anders wellicht stil en eenzaam in huis zouden moeten achterblijven, maar die nu naar buiten gebracht werden in Gods vrije natuur? Zaagt U toen die verrukte gezichtjes en hoordet gij die uitroepen van echt kinder lijke vreugde? Deed U dat niet goed? Of heeft U nooit de ouden van dagen, die zelf niet met aardsche goederen bedeeld waren, gezien, terwijl zij zaten weggedoken in de groote leeren kussens van een voor name auto, bediend door een chauffeur in keurig livrei? Zaagt U toen, hoe stil genietend de oud jes rondom al het heerlijke konden aan schouwen, konden hooren, waarvan ze an ders binnen de enge muren van hun kamer tje verstoken zouden zijn gebleven? Waaraan al dat heerlijks te danken was? Dat was te danken aan die edelmoedige zielen, die de bëteekenis van het woord naastenliefde zoo juist verstonden, die hun medemenschen ook eens wilden laten ge nieten van ai hetgeen voor die medemen schen onbereikbaar was, voor hen zelf ech ter een alledaagsch genot. Mooi niet waar? Wat zoudt U er van denken, als eens aan U gevraagd werd, uw naastenliefde ook zoo eens op te vatten; uw meden enschen voor een enkele maal ook eens te laten profitee- ren van datgene, waarvan gij dagelijks ge niet? Zoudt ge weigeren? O, neen; daarvoor zijn de Hollanders te edelmoedig. In onze stad werd het voorbeeld reeds ge geven door de Eerste Hulpvereeniging „Snel- verband", die een boottocht organiseerde voor gebrekkige kinderen. Wie volgt er nu? Is zoo iets nu niet een echt goed werk? En zoudt U denken, dat U er armer van werd, door eens voor een dag uw auto af te staan of een sommetje te willen geven opdat een auto gehuurd kan worden? Denkt U ook niet, dat U er anderen een genot rrede bereidend, voor U zelf er ook geen groote voldoening van zult smaken?" groote voldoening van zult smaken? Daarmede is 't eens, nietwaar? Waarom doet U 't dan niet? NIÉUWE GRACHT 57, TELEF. 12066 5% Nederland 1919 4M Nederl. 1917 6% Nederland 1923 7% N.-I, 1921 A.. 6K-I. 1923 D.. HoIL Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij. „Nederland".. Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V, A Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U, S. Steel Marine comm Vorstenlanden Actions id Comp. Merc. Arg Poerwoderjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Waf Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwel 'O' */l6> 103 IOOV4 10013/16 1043/4 293/4 47V2l 38 1811/ü 169 235 98 59 6231 /2 340 167 190l/2 1631/, 1543/4 .1541/2 9?3/4 174 377i/2 I39V8 7°/l6 168 152 1^4 107 406l/2 402i/2 428 3211/2 3223/4 169 280 357 II8I/2 '533/4 IOII/2 453/is 53/16 fOP/is 103 IOOV4 100l3/ie 1043/4 481/2 38x/2 180 b 183 991/2 622 340 1651/, I891/a 164 1541/2 1541/2 17 83 4 3821 1421/s 167b 152 4091/a 401 430x/2-1 3151/2" 322 168 1 154 De laatste dag. Braassemermeer wint den hoofdprijs. Het 6 M. jankt Braassemermeer heeft be slag gelégd op den hoofdprijs der in alle op zichten schitterend geslaagde Kaagweek, De uitslagen van Dinsdag luiden Zeesmeter klasse 1. Saenden (st. m. M. de Wit) in 1 u. 25 min. 56 sec. 2 Braassemer meer (st. m. O. Nathan) in 1 u. 26 min. 47 sec. 3. Kemphaan (st. m. H.J. Pluijgers) in 1 u. 27 min. 30 sec. 4. Antigon (st. m. F. Carlier in 1 u. 27 min. 35 sec. 5. Tromp, 6. De Ruyter 7. Hollands Hope, 8. Navaho II, 9. Prinses Juliana, 10. Ciss, 11. Sander. Ten slotte Regenboogklasse 1. Pieterke (st. m, G. de Vries Lentsch, Amsterdam) in I u. 37 min. 2. De Leede(st. m. W.F. van der Meij, Leiden) in 1 u. 38 min. 51 sec. 3. De Rob (st. m. J. Nooteboom, Rotterdam) in 1 u 39 min. 1 sec. 4. Duvel (st. m. F. W. Koe man) Krommenie) in 1 u. 42 min. IX sec. Vrijbuiterklasse 1. Lumey (st, m. W Beekhuis, Loosdrecht) in 1 u. 28 min. 34 sec. 2. Dirk Duyvel (st. m, J.F, Deenil Amster dam) in 1 u. 29 min. 19 sec. 3. Vrijbuiter (st. m. P. Bon Cz. Amsterdam) in 1 u, 29 min. 56 sec, Scheidenjollen 1. Stormvogel (st. m. G Hulsebosch, Koog a/d Zaan) in 1 u. 48 m, sec. 2. Watergeus (st. m. J. H. van de Stadt. Zaandam, in 1 u. 48 min. 34 sec. 3. My Hobby (st. m. J.D. Stuurman, Koog a.d. Zaan) in 1 u. 49 min. 47 sec. Twaalf voets jollen 1. Loosje (st, m. mej J. Pluijgers Rotterdam) in 1 u. 5 min. 41 sec. 2. Pam (St. vr. mej. C. de Vlieger, Voorscho ten) in 1 u. 6 min. 44 sec. 3. Beatrijs III (st. vr. mej. Hiske Hin, Haarlem) in 1 u. 7min. 12 sec. 45 M. klasse 1. Walta (st. m. Pieter Ban Czn., Amsterdam) in 1 u. 25 min. 58 sec.2. Coppelstock (st. ra. C.D. Schuddeboom, Zaandam) in 1 26 min. 47 sec. 3. Benati II (st. m. B. Fenenga Beverwijk) in 1 u. 26 min. 55 sec. Doordat een protest van de Ariël tegen de Benati II in de race van gisteren werd toegewezen, werd de Benati II uitgesloten. Derde werd nu Ariël (St. m. M. Koert, Lei den). Zesmeter-klasse 1. De Ruyter (st. in. A. Dokkum) in 1 u. 29 min. 19 sec. 2. Braasse mermeer (st. m. O. Nathan) in 1 u. 30 min. 19 min. 3. Antigon (st. m, F. Carlier) in 1 u. 30 min. 54 sec.4. Kemphaan 5. Tromp 6. Prinses Juliana 7. Navaho 8. Saenden 9 Ciss 10 Sander 11. Hollands Hope, opge geven. De Saenden protesteerde tegen de Kemphaan, waardoor deze werd uitgesloten. Handicapklasse D. 1. Simmerwille (st. m. S.A. Schoenaker, Leiden) gezeilde tijd 1 u, 38 min. 13 sec., berekende tijd 1 u. 25 min) 4 sec. 2. Ekener (st. m. J. Reineke, Hilversum) gez. tijd 1 u. 36 min. 52 sec., ber. tijd 1 u. 27 min, 10 sec.Marijke (st. m. B. J.M. Lets, Alblasserdam), gez. tijd 1 u. 37 min. 29 sec., ber, tijd 1 u. 27 min. 14 sec. Treubklasse 1. Treub I (st. m. J. van Thiel, Haarlem) in 1 u. 38 min. 2. Treub VIII (st. m. W. de Vries Lentsch, Nieuwen dam) in 1 38 min. 33 sec. Wildzang wedstrijd 1. Watergeus (st. nm. J.H. van de Stadt, Zaandam) in 1 u. 48 min. 57 sec. De Belgische athletiekploeg .voor Zondag 8 Aug. is als volgt samengesteld 100 M. Brochart en Zinner. 400 M. Vereken en Berthelot. 800 M. Fourneaux en Post. 5000 M. horden Powel en Noel. Hoogspringen Henault en Noel. Verspringen Delaen en Lefebvre. Polstokhoogspringen Powel enHenrigean Kogelstooten Baudry. Discuswerpen Deleander en Carlier. Speerwerpen Hauman en Etien. 4 x 100 M. estafetten Leflune, Moet- beeck, Zinner en Brochart. In 1925 zaten in dezen ploeg 100 M. Brochart, 2e achter v. d. Berge op 0.60 M. Tijd v, d. Berge 11 sec. 1500 M. Fourneaux, le vóór den 2e Belg, Oostermeijer en J. Zeegers in 4 min 16 sec., Fourneaux is voor de Haarlemmers nog een goede bekende uit 1921, toen hij aan den Schöterweg een schitterende race liep. 5000 M. Degrandé, le voor Klaase in 16 min. 36.4 sec. Degrande is momenteel n uitstekende conditie, „trok" J. Zeegers te Rotterdam binnen Ned. record en liep zelf onder'de 16 min. 110 M. Horden. Powel en Noël de le werd 1 vóór Spel en Kaan, terwijl de 2e ge- disqüalifice;erd werd. Hoogspringen Henault en Noël, resp. 2 en 4 ,met 1.75 M. en 1.65 M. achter Thee- sing en Bührmann. Verspringen. Lefebvre en Delaen, resp. 3 en 4 achter Boot en de Boer met 6.87 M. en 6.28 M,, Lefebvre evenaarde het Belgische record. Polstokhoogspringen. Powel en Henri- gean resp. 1 en 3-4 met 2.50 M. en 3.25 M.e vóór Runia 3.40 M. en v. Wijk 3.25 M. Kogelstooten. Baudry, 3 met 11.34 M. Speerwerpen. Hauman en Etienne, resp. 3 en 4 achter Schild en Knol. 4 x 100 M. estafette. Brochart en Moed- beek, 2 achter Holland (43.4 sec.). Brochart verrekte, toen v. d. Berge als no. 4 vóór kwam, een spier en viel. Dat was een teleur stellend slot te Antwerpen. VERTREK Ir, E. F. WACKWITZ. Ir. E', F. Wackwitz, de bekende Rood en Wit-speler, vertrekt Dinsdag 3 Augustus met het s,s. „Veendam" naar Amerika, waar hij ongeveer een jaar zal verblijven, om daarna, in verband met zijn werkzaamheden, naar In- dië te reizen. Waarschijnlijk komt hij, voor zijn vertrek naar Indië, niet meer in ons land terug. Mocht dit wel het geval zijn, dan zal zijn verblijf hier zoo kort zijn, dat hij nage noeg niet kan spelen, We kunnen dus aanne men, dat hij Zondag a.s. in den Haag tegen n. C, C. zijn laatsten wedstrijd voor Rood en Wit speelt. Het is wel toevallig, dat deze wedstrijd juist tegen de „Groote Haagsche" plaats heeft, dus tusschen de Nrs, één en twee der ranglijst. Rood en Wit is momenteel in goeden vorm en het zou in meer dan één opzicht een gedenkwaardige wedstrijd wor den, wanneer Rood en Wit de Haagsche, we durven het haast niet te zeggen, een neder laag zou toebrengen. Wackwitz kan ook zelf dezen wedstrijd tot een waardig afscheid ma ken; wanneer hij er in mocht slagen, een cen tury te slaan. Tot nu toe wist hij het zoover niet te brengen en hij is toch zeker, door zijn groote capaciteiten als batsman hiertoe in staat. Laten we hopen, dat hij in zijn laatsten wedstrijd zijn eerste century zal slaan. Voor Rood en Wit is zijn vertrek een zware slag, want zij verliest in hem haar besten batsman, die momenteel ook tot één der beste van Nederland gerekend kan worden. Wackwitz zal in het eerste elftal moeilijk te vervangen zijn, want geen der jongere spe lers zal in den eersten tijd die techniek in het batten kunnen ontwikkelen, die hij tot in de perfectie had. We kunnen niets anders doen, dan Ir. Wackwitz bij zijn verblijf in het buitenland het beste toe te wenschen en hopen, dat hij 442e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 29 Juli. le klasse 4e lijst. Hooge prijzen. 13386 1000. Prijzen van 20. 97 276 327 523 1216 1630 2099 2165 2646 2708 2979 4155 4339 4345 4864 5165 5173 5466 5639 6051 64S8 6733 6771 6976 6979 7212 7216 7223 7599 7724 8166 8432 8440 8692 8929 9167 9209 9692 9702 9723 -7980 10069 10124 10197 10243 10448 11054 11295 11928 11986 12012 12507 12606 12796 13147 13251 13382 13458 13744 13843 13879 14097 14257 14282 14409 14442 15047 15106 15361 15558 15931 16069 16080 16279 16339 16422 16773 16798 16997 17225 17290 17345 17716 18160 18461 18523 18847 19169 19609 19614 19SS3 20054 20069 20351 20425 20446 20581 20892 20930 binnen afzienbaren tijd zal terugkeeren, om in het Nederlandsche cricket weer eea groote plaats in te nemen. Wederom een draw. Engeland scoort 305 voor 5. Ook de 4de testmatch is thans onbeslist geëindigd. Het resultaat is ditmaal van dien aard dat beide partijen. er mede tevreden unnen zijn. In antwoord op de 335 runs der Australiërs scoorde Engeland een fraaie 305 voor het verlies van slechts 5 wickets. Men zou het dus een draw in Engeland's voordeel kunnen noemen. Waren het bij Australië slechts enkele spe lers die voor het behoorlijke totaal zorgden, bij de Engelschen faalde niemand al werden dan ook geen centuries gescoord. Hobbs en Sutclife maakten 58 voor het eerste Engelsche wicket op welk totaal Sutcliffe (20) door een legbreak van Marley gebowld werd. Hobbs en Tyldesley speelden daarna een uur magnifiek samen tot Hobbs met 74 achter zijn naam van een verren slag ge vangen werd. Tyldesley scheen zeker van zijn 8ste opvolgende honderd, zoo rustig en zeker speelde hij maar op 81 werd hij ge bowld. Een draw was toen al zeker en Wool- ley (58) en Stevens (24) speelden aanvallend spel om het Autralisch totaal tenminste te passeeren. Op 274 sneuvelden beiden en Hendren (32) en Killner (9) speelden den resteerenden tijd uit. Met 7 extra's werd het totaal 305 voor 5. Marley nam 3 wickets voor 87. Grimmeth 1 voor 85 en Macartney 1 voor 7. Geslaagd, Mej. Th. Biallosterski en de heer W. Grüner, slaagden Dinsdag voor het te Amsterdam gehouden examen Mulo diplo ma A, Beide zijn leerlingen der gem. Mulo. school, De woningbouwvereeniging „St. Bavo". Door bet bestuur der woningbouwvereeni ging „St. Bavo" zijn thans aan de tweed» en laatste ploeg de sleutels der 33 voor deze vereeniging gebouwde woningen uitge reikt, waarmede het gedeelte gemeentewo ningen voor „St, Bavo" bestemd, thans ge heel bezet is. KLEVERPARK, Te koop, 6 kamers, enz. Geen erfpacht. Koopsom JQOO: Bevr. op het werk en Soendapléih 16. Studiepiano, BéfSGarctt, bij 'Él PO LAND, te Akersloot. te huur gevrgjagdl'Brieven met prij» onder Nfw9T§4 Bur. van dit blad. een goed beklante 0b entenwijk met kar en hond. Brieven onder No, 5184 Bur. van dit blad. een huis, voor klein gezin, 5 a 6 p, w,, in Haarlem of Schoten. Brieven onder No. 5170 Bur. van dit blad. prima werkend, te koop, 19.50, we»; gens opheffing der naaikrans. Te zien: Postzegelhandël Jansstraat 30 zwart. Te koop een beste jtrekhond, keuze uit twee, bij-JOH. RUTTE,'Molijnstraat 36, door 2 personen ZJT-SLAAPKAMER met of zonder pension. Omtrek Heem stede, Brieven met opgave van prijs onder No. 5191 Bur. van dit blad. te huur. RIJKSSTRAATWEG 67 A, hoek Fuhrhopstraat, Schoten, Leeg te koop a 8500, modern inge richt, 8 kamers, ënz. Bevr, SOENDA- PLEIN 16 en KRELAGESTRAAT 1. Kamer-, Kast-, Stolp-, Keuken-, Aan recht-, Schuif- dl Voordeuren. Eiken Stofdorpelsi- JAN DE BRAIJSTRAAT 6 en SOENDAPLEIN 16. V. D. LINDEN'S MELKBR00D ei. per 4 ons wjgxm

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2