DIOCESAAN HAARLEMSCHE VOETBALBOND. ZWEMMEN. WATERPOLO, H. V. G. B.'s toer naar het Zuiden. Zwemfeest van de Zwem- en Poloclub „Kinheim". VISSCHEN. Zevende jaarvergadering te Haarlem. Groote belangstelling. CRICKET. Rood en Wit—H. D. V. S. Körnig, Brej/lau, liep de 100 M. in 10.3 s. hetgeen lftO s. beter is dan het wereldrecord. Deze tijd kon evenwel niet erkend worden, daar met sterken wind in den rug werd ge- loopen. De strijd eindigde met een prachtige finish. Bijna gelijktijdig passeerden Körtiig, Dreibbolz, Wege en Houben de eindstreep. DE WEDSTRIJD DUïTSCHLAfflD HOLLAND. Nederland wint. De eerste dag van den zwemwedstrijd DuitscblandNederland is een groot succes geworden voor de Nederlandsche dames, die in verschillende nummers de eerste plaatsen bezetten. In de 4 maal 50 meter estafette boekte de Hollandsche damesploeg een nieuw; re cord door den tijd van 2 min. 17.3 sec. te brengen op 2 min. 15.6. Dit record kan evenwel niet worden gehomoioijeerd daar het niet is gemaakt in Nederland. Ook in het nummer 200 M. schoolslag voor dames werd een nieuw record geves tigd doordat Mej. Baron den afstand af legde m 3 min. 22.8 sec. Ook dit record kan niet worden erkend. In hetzelfde nummer arriveerde mej. Hu- neus, Duitschland, kort na Mej. Baron en maakte met een tijd van 3 min. 26 sec. een nieuw Duitsch record. Deze Duitsche dame, die wereldrecordhoud ster op de 100 meter is, was echter op de eerste 100 meter van het bovengenoemde nummer reeds bij Mej. Baron ruim 1 Meter achter. Hieronder is het verloop van den eer sten wedstrijddag weergegeven: 4 maal 50 meter estafette vrije slag voor dames: 1. Nederland in 2 min. 15.6 sec. 2. Duitschland 3 min. 24.3 sec. De Ned. ploeg bestond uit de dames Den Turk, Braun, Klapwijk en Baron. Mej. Den Turk nam op de eerste baan. een meter voorsprong, mej. Braun ver grootte dezen tot 3 meter en mej. Klapwijk tot een meter of vijf. 200 Meter schoolslag voor dames: 1. Mej. Baron 3 min. 22 4/5 sec.; 2. Mej. G. Huneus Duitschland, 3 min .26 sec.;, nieuw Duitsch record; 3. Clermont, Duitschland, 3 min. 38.9 sec.; 4. Mej. Van Gelder, Ned. 400 meter vrije slag -voor dames: 1. Frl: IË Erkens, Duitschland, 6 min. 35.9 sec.; 2. mej. G. Klapwijk, 6 min. 36 sec.; 3. Mej. M. Kolloffél, 3 min. 3.6 sec. De gemaakte tijd is een nieuw Duitsch record. Het oude stand op 6 min. 51 sec. Het was een spannende wedstrijd. Op de eerste 1000 meter kwamen de eerstaanko- menden gelijk aan. Nadat 200 meter waren gezwommen lag mej. Klapwijk eenigszins achter, maar haalde op de 300 meter weer in. De laatste 100 mete r was een nek-aan- nek-race. waarbij mej. Klapwijk een gewel dige #)>urt inzette. Op de laatste 20 meter spurtte m«j. Erkens. Er was slechts 1/10 sec. verschil bij aankomst. Hierna volgde de weaterpolowedstrijd voot heer en. Het resultaat was, dat Duitschland met 54 won. Op het eind van den eersten dag was de totaalstand Nederland 16 punten, Duitsch land 11 p. Zondag werden de wedstrijden voortgeet. In totaal is de landenwedstrH met 34 36 punten in het voordeel van Holland be slist. De 4 x 100 M. estafette voor dames werd gewonnen door de Nederlandsche ploeg in 5 m. 20 7/10 sec. Duitschland was 2 met 5 m. 24 4/10 sec. Bij het nummer schoonspringen, brachten de Hollandsche deelneemsters het niet min der dan de 3e en 4e plaats, 1 was mei. Simgheo. Mej. Klapwijk was derde met 74.08 p. Het nummer 100 M. vrije slag is gewon nen door mej. Lehman, Duitschland, 1 m- 8 sec. Mej. Baron werd goede tweede 1 m. 18 2'10 sec. 3. mei. Erkens, Duitschland, 1 m. 20 6/10 sec., 4. mej. Vlapwijk, Holland, 1 m. 236/10 sec. In het nummer 100 M. rugzwemmen be haalden de Hollandsche dames mooie suc cessen. 1 Mej. Turk kwam als eerste 1 m. 26 4/10 sec. aan. Tweede werd mej. Braun. Huil, 1 m. 30 sec., 3. mej. Rebaum, Duitschland, 1 m. 30 9/10 sec. De Hollandsche dames waren in den wa- terpolowedstrijd gelukkiger dan haar man nelijke collega's. Zij wisten het Duitsche team gemakkelijk den baas te blijven en wonnen met 80 De Hollandsche heeren moesten het voor den tweeden keer thans in de reiurnmatch tegen de Duitsche polo-spelers afleggen. De wedstrijd werd met 54 in het voor deel van Duitschland beslist. Met deze resultaten in de eerste offi- •tee'e landenontmoeting op zwemgebied tusschen Duitschland en Nederland is een groet succes voor de Hollandsche deelne mers geweest. De wedstrijden hadden over het algemeen "n vlot verloop. Zaterdagmiddag vertrokken een twaalftal H. V. G. B.' ers naar het zuiden van ons land om daar eenige propaganda polo-wedstrijden te spelen. De eerste wedstrijd werd gespeeld in Tilburg bij de Tilburgsche zwemvereeni- ging in bet zoo schitterend gelegen Bakken- Jche ven. De Haarlemmers speelden in dezen Vedstrijd met het volgende zevental: N. Boon, A. C. v. d. Berg, Dr. M. J. Huizinga, L. L. v. Dorp. J. W. C. de Wijs, A. d. Ham, C. Dekker. Na een zeer aardigen wedstrijd wonnen de H. V. G. B.'ers me t20. Voor rust scoor de v. d. Ham eenmaal, terwijl hij dit na de rust herhaalcLe Na afloop van dezen polo-wedstrijd werd nog een 5 X 50 M. estafette vrije slag ge zwommen tegen de Tilburgsche zwemclub, de H. V. G. B. ploeg bestaande uit Dr. M. J. Huizinga, J. W. C. de Wijs, A. Gussenhoven, J Bouwer en P. van Ommeren, klopte hun tegenstanders met ongeveer een halve baan- lengte. Na deze wedstrijden vertrokken de Haar lemmers naar 's-Hertogenbosch, waar Zondag middags aan de wedstrijden in den Doinnfel werd deelgenomen. Als eerste nummer stond op het program ma 800 M. zwemmen in den Dommel. Er be stond hiervoor in 's-Hertogenbosch enorme belangstelling, niet minder dan 8 a 10.100 menschen woonden deze wedstrijden bij. Ook het getal deelnemers was zeer groot en werd gestart in diverse afdeelingen, seniores school- en vrije slag, juniores vrije slag. In de afdeeling vrije slag seniores starten diverse H. V. G. B.'ers, in totaal 21 deelne mers. Direct na de start werd een snel tem po ingezet, en op ongeveer 200 M. was de geheele groep uit elkaar gerukt. In het hoofd- peleton zwommen de H. V. G. B.'ers van Ommeren, Bouwer, Huizinga en de Wijs, eu de BosschenaarZcndervan, die dicht achter van Ommeren als tweede volgde. Na onge veer 400 M. was de volgorde dezelfde geble ven, alleen de onderlinge afstanden waren eenigjzins vergroot, in dezelfde volgorde Wgrdt het eindpunt bereik*. De volledige uitslagen van deze 800 M. wedstrijden zijn als volgt: Schoolslag Seniores: 1. H. Tecklenburg. 13 min. 12.6 sec.; 2. G. J. Boeren, 14 min. 6.4 sec.: 3. J. F. H. Stolzenbach, 14 min. "38 sec.; 4. P. L. Hoek, 14 min. 47 sec. Schoolslag Juniores: J. L. van den Boon, 15 min. 38.6 sec.; J. Rennis, 16 min. 46.2 sec.; A. C. M. van Roosmalen, 17 min. 24.2 sec. Vrijen slag Juniores: A. L. A. Vugt, 16 m;n. 14 sec.: J. W. H. Vogel, 18 min. 26 sec.; ;A. Arens, 19 min. 24 sec. Vrije slag Seniores: 1. P. van Ommeren, H. V. G. B., 12 min. 15 sec.; 2. P. A. Sonder- van, De Dommel, 13 min. 4 sec.; 3. J. J. Bou wer. H. V. G. B., 13 min. 43.2 sec 4. Dr. M. J. Huizinga, H. V. G B„ 14 min. 46.4 sec.; 5. J. W. C. de Wijs, H. V. G. B.. 15 min. 30 sec. Na deze wedstrijden over 800 M. werd een polo-wedstrijdgespeeld tusschen het eerste zevental van de Dommel tegen het volgende H. V. G. B. zevental: N. Boon, R. Peereboom, A. Gussenhovez, J. L. v. Dorp, P. van Ommeren, J. Bouwer, A. v. d. Ham. Bij den uitgooi bemachtigen de Bossche naren het eerst den hal, maar 'ot een be hoorlijken aanval brengen ze het niet. Dc H. V. G. B.'ers nemen nu direct het spel in handen, er wordt uitstekend gecombineerd en al spoedig weet J. Bouwer aan H. V. G. B. de leiding te geven. De H. V. G. B.'ers blijven steeds in de meerderheid, doch voe ren het samenspel te ver door, tengevolge waarvan voor rust H. V. G. B. nog slechts eenmaal door toedoen van v. d. Ham scoort. Na de rust zijn de H. V. G. B.'ers weer doorloopend in den aanval, er wordt ook nu uitstekend gecombineerd, maar nu is het schieten beter en al spoedig brengt v. Om meren de stand op 30. Even later weet Bouwer uit een goed opgezette aanval het vierde doelpunt voor H .V.- G. B, te scoren. Uit een goed doorgegeven bal van Gussen hoven weet van Ommeren even voor tijd het vijfde Haarlemsche doelpunt te scoren. Spoe dig hierna fluit scheidsrechter Brousse!, die uitstekend leidde, tijd en behooren de Dom- mel-wedstrijden weer tot het verleden. La ten we hopen dat de demonstratie polo-wed strijd op het 's-Hertogenbossche publiek een goede uitwerking mag hebben en dat vele het polospel zullen gaan beoefenen. 2de KL. NED. ZWEMBOND. H. P. C.S. Z. C. (dames). Door H. P. C. werd Zondagmorgen be richt ontvangen, dat S. Z. C., geen ge schikt zevental naar Heemstede kan zen den en den wedstrijd gewonnen gal. De Beverwijksche Zwem- en Poloclub „Kinheim", heeft gisteren in de zwemin richting in „De Pijp" een schitterend ge slaagd zwemleest gehouden. Het bestuur van „Kinheim" had zich de medewerking verzekerd van den Haarlemschen Zwem- bond, zoodat tal van leden van „Zignea', „H. V. G. B.'" „H. P. C.", „De Delfts", „P. S. V. H.", aan de wedstrijdnummers deelnamen. Het talrijk opgekomen publiek heeft dan ook genoten van spannende races in de verschillende nummers. De Beverwijksche dames gaven, onder leiding van mevr. v. d. Berg-v. d. Horst, een keurig nummers figuurzwemmen. De dames van „Kinheim" zijn in de zwemkunst zeer vooruitgaan, hetgeen ook gezegd kan worden van de heeren. „Kin heim is op den goeden weg; de leden nemen de lessen van mevr. v. d. Bêrg-v. d. Horst en P. v. Ommen wel ter harte; De demonstratie schoonspringen, door eenige Haarlemsche dames en heeren uit gevoerd, had enorm succes. De pantomine, uitgevoerd door leden van „Kinheim", deed het goed; alles viel na tuurlijk te water. Een aardig gespeelde polomatch door twee Haarlemsche dames-zeventaiien ein digde in een gelijk spel 22. De jury bestond uit mej. M. van Omme ren en de heeren S. de Groot, G. J. P. Ver schoor, J. A. Zwang, J. J. H. Cornelissen (secretaris) «n als starter fungeerde de heer van Dedero. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 33 M. schoolslag voor heeren van Kin heim: 1. J. C. Huisman 31.4' sec.; 2. C Korsman, 33.2 sec.v 3. Ph. Engels, 34.1 sec. 33 M. schoolslag voor dames van Kin heim: 1. M. de Haan, 24 sec.; 2. A. ten Brink, 35 sec.; 3. L. Lijnslager, 35.3 sec.; 4. M. v. d. Groen, 38.4 sec. 100 M. vrije slag voor heeren:' 1. A. J. Braam, H. P. C., 1 m. 13.2 sec.; 2. J. Schouw, H. V. G. B., 1 min. 17 sec.; 3. P. W. Moolenaar, H. P. C., 1 min. 18.2 sec. 66 M. vrije slag voqr dames: 1. E. Bou wer, Zignea, 59.3 sec.; 2. A. Tijm, Zignea, 61 sec. Hinderniszwemmen voor jongens tot 14 jaar 1. 0. over den Linden, De Delft, 44.4 sec.; 2. Benkenkamp, H. V. G. B., 45 sec.; 3. C. A. Hinze, De Delft, 49.1 sec. Hinderniszwemmen voor jongens van 1418 j.: 1. Vettewinkel, H. V. G. B., 34.3 sec.; 2. B. Wolbof, H. P. C., 38.4 sec.; 3. Van Deurzen, De Delft, 40 sec.; 4. v. d. Groen Jr., Kinh'eim, 41.1 sec. 4 X 33 M. vrije slag mixed-estafette; le. ploeg H. V. G. B.Zignea, 1 m. 33.2 s^c.; 2e ploeg H. V. G. B.Zignea, H. V. G. B'.Zignea, 3e ploeg De Delft. 33 M. vrije slag leden van Kinheim; I. v. Splunter, 23 sec.; 2. v. d. Groen, 24 sec.; 3. J. C. Huisman, 26 sec.; 4. Zwart, 26 sec. 66 M. schoolslag voor dames: 1. A. Tijm, Zignea, 1 m. 9 sec.; 2. B. Venema, H. P. C., 1 m. 10.1 sec.; 3. J. Ruyzenaars, H. P. C„ lm. 11 sec.; 4 X 33 M. vrije slag mixed-estafette: le ploeg H. V. G. B.—Zignea, 1 m. 33.2 sec.: 2e ploeg H. V. G. B.—Zignea; 3e ploeg De Delft. 3> M. vrije slag leden van Kinheim: 1. Splunten, 23 sec.; 2. v. d. Groen, 24 sec.: 3. J. C. Huisman, 26 sec.; 4. Zwart, 24 sec. 66 M. schoolslag voor dames: 1. A. Tijm, Zignea, 1 m. 9 sec; 2. B. Venema, H. P. C., 1 m. 10.1 sec.; 3. J. Ruijzenaars, H. P. C. I m. 11 sec.; 4. A. Kruger, Zignea, 1 ra. II sec.; 5. C. Kammeijer, Zignea, 1 m. 13 sec. 100 M. schoolslag voor heeren: 1 J. J. Moolenaar, H. P. C„ 1 m. 27.1 sec.; 2. Vet tewinkel, H. V. G. P., 1 m. 39.2 sec.; 3. H. C. Hogenbijl, H. V. G. B„ 1 m. 43.2 sec. 66 M. rugslag voor heeren: 1. J. J Moo lenaar, H. P. C., 1 m. 5.4 sec.; 2. J. Kooy- man, H. P. C„ 1 m. 62 sec.; 3. 0. Hijizz, De Delft, 1 m. 7.4 sec. DE DAGERAAD. 'Bovengenoemde vischclub hield Zondag morgen in de Ringvaart tusschen Lisse en Hillegom een kaswedstrijd op witvisch. Reeds om 5 dhr werd aangevangen en als om half negen het laatste signaal klinkt zijn de prijzen als volgt gewonnen; 1 M. v. d. Ham, 21 stuks; 2. H. Braak, 17 stuks; 3. D. Rijkens 16 stuks: 4. G. Brouwer, 9 stuks; 5. R. Kramer, 8 stuks; 6. J. Neeskens. 6 stuks; 7. H. Leuven. 5 stuks; 8. H Treffers, 4 stuks Grootste visch R. Kramer, 26 c.M. Des avonds werden in Cafe „Centrum", het, clubcafé, de prijzen bestaande uit luxe voor werpen, uitgereikt, waarna men natf «enige uren doze 1 lig bitcenblaeA In de groote zaal van het gebouw St. Ba- vo werd gisteren de 7e Jaarvergadering van den D. H. V. B. gehouden, onder voorzitter schap van den heer Henri Putter, uit Am sterdam. Deze opende de vergadering met een woord van welkom aan de afgevaardigden van 63 vereenigingen, aan den heer Reusch van het R.-K, Sportpark te Amsterdam, aan pater T. L. Esser O.E.S.A.* adviseur van het district Haarlem en den WelEerw. heer F. Pronk, adviseur van Graaf Willem II. In zijn Openingswoord zeide de voorzitter o.m.: De reorganisatie in de R. K. F. is een der belangrijkste feiten uit het afgeloopen jaar. Geen enkele bond heeft vcor deze reorganisatie zooveel belang stelling aan den dag gelegd als de D. H. V. B. en de clubs hebben er een goed inzicht in gebade In dit licht is ook de uitslag van de technische bestuursverkiezing te bezien. We danken den heer Kruyver voor de diensten, die hij den bond als lid van dat bestuur heeft bewezen en wenschen den heer Goorse, (uit den Haag), die nu door de vereenigingen als technisch bestuurslid voor dit bisdom geko zen is, geluk met het hem geschonken ver trouwen. De achteruitgang van ons ledental is tot staan gekomen. Nieuwe vereenigingen komen zich aanmelden. De districten hebben goed gewerkt en meteen het belang der junioren blijven be seffen. Hier ligt onze toekomst. Wij bevelen de stappen, die het Amsterdamsche district heeft gedaan, ten voorbeeld aan. Wij moeten ook alle aandacht besteden aan de waarde van ons spel voor de lichamelijke opvoeding. De zorg voor de terrein-inrichtingen had dit jaar veel belangstelling. Een belangrijke gebeurtenis in dit opzicht was de tot stand- koming van het nieuwe R.-K. Sportpark te Amsterdam. Wij bevelen de belangstelling voor de Sportillustratie, die zoo weinig geld kost, bij de leden zeer aan. Voor de athletiek zal het bestuur krachti ge maatregelen nemen. De propaganda in woord en geschrift werd met kracht gevoerd. De iinancieele basis van den bond kwam zuiverder te staan. Dank brengen wij aan allen, die het bonds- werk steunen, ook aan onzen beschermheer Mgr. Callier. Er zijn maar weinig ingewijden, die weten, hoe Mgr. ons werk nagaat.. Wij zijn een paar maal met het bisdom in nauw contact geweest. Ons verzoek, om de ver bodsbepaling van het spelen tegen neutralen te verzachten, is absoluut afgewezen. Nu de zaak zoo stond, kan over deze zaak geen discussie meer worden toegelaten. Er heerscht wel eens een geest van verzet en van critiek, doch die moeten wij keeren. Wij hebben nu niet te zeggen, dat wij het be ter weten dan de Bisschop. De verantwoor delijkheid van Mgr. kan niemand overnemen. Wij mogen ook niet vergeten, dat het de kracht van onzen bond geweest is, dat de principiëele kwestie van den aanvang af ge steld is. De R.-K. Sport moet nu een voor beeld zijn voor anderen in het volgen van het Bisschoppelijk gezag. Wie anders wil, zal ons op zijn weg vinden. Onze leiders moeten zoo de jeugd vóórgaan, willen zij niet het ver wijt hooren, vèrleiders van de jeugd te zijn! (Applaus en algemeene Instemming). De heer Aben dankt namens den heer Goorse, die in het buitenland vertoeft, voor het genoten vertrouwen. Over de notulen maken de heeren de Vries (Wilskracht) en v. Berkum, (de Meer) eenige opmerkingen ten aanzien van het publiceeren van het verslag der elftalcommissie 1924-'25, wat alsnog zou geschieden, doch niet ge beurd is. De heer de Vries wenscht dat dit alsnog zal geschieden. Aldus besloten, na eenige discussie. Het Jaarverslag van den secretaris-penningmeester vermeldt o.m. het volgende: Donkere wolken pakten zich bij den aan vang van dit verslagjaar aan den hemel van onze voetbalwereld samen. Sombere geruch ten deden onder de aangesloten vereenigin gen van onzen bond de ronde en het leek, of bij meerdere vereenigingen plotseling het Roomsch-Katholjeka beginsel van onderge schikt belang was geworden. Men scheen na 6 jaar van voetbal in de Roomsch-Katholieke organisatie het spoor bijster geraakt te zijn. Toen verscheen den lOden Augustus de pu blicatie van Mgr. Callier, waarin nog eens overduidelijk de noodzakelijkheid der R.-K. sportorganisatie naar voren gebracht, allen Eerw. geestelijken aanbevolen werd deze organisatie te steunen en den Roomsch-Ka- tholieken vereenigingen verboden werd wed strijden tegen neutralen te spelen. Hiermede werd op afdoende wijze het spelen in neu tralen bond veroordeeld en het bestaansrecht van onze organisatie nog eens ten overvloede bevestigd, wij mochten aanvankelijk goede resultaten van deze publicatie constateeren, ofschoon wederom gebleken is, dat er nog velen hoorende doof en ziende blind zijn. Even te voren was reeds een ander stuk werk, het goed recht van opze organisatie bepleitende, verschenen, te weten de brochu re geschreven door onzen vice-voorzitter, den heer H. N. Smits, en tot titel dragend: „Drie avonden debat over Roomsche Sport". De bijval, welke deze brochure reeds bij haar verschijnen mocht genieten, maakt het voor ons overbodig te betoogen, welk een goed werk de heer Smits met het schrijven en het St. Jacob Godshuis met het uitgeven van deze brochure verricht heeft, Op technisch gebied valt te vermelden, dat bij den aanvang van het seizoen, waarover dit verslag gaat, nieuwe spelregels werden ingevoerd. Voor zoover wij konden vaststel len zijn geen ingrijpende veranderingen het gevolg van deze spelrgelwijzigingen geweest. In ons vorig verslag gewaagden wij van het contact met den D. H. G. B. Helaas de D. H. G. B. bleek niet bij machte de verplichtingen welke het met zich bracht, na te komen en het Comité diende in verband daarmede zijn ontslag in. Nadien werd door het ex-Comité getracht een zelfstandige organisatie te vor men, doch een duidelijke uitspraak van Mgr. viel, welke den wensch te kennen gaf, dat ook in deze onze bond de leiding zou nemen en door middel van een neven-organisatie te trachten de Roomsche Athleten tot een on derdeel te vereenigen. In hoeverre de po gingen, door het bondsbestuur in het werk gesteld, resultaat zullen hebben, dient nog te worden afgewacht. Met de opening van het sportpark der ge meente Amsterdam, overgedragen aan de vereeniging „Het R.-K. Sportpark", is wat het terreinwezen in de hoofdstad aangaat, wederom een groote schrede voorwaarts ge daan. Van belang voor onzen hond was de reor ganisatie-plannen, welke bestonden ten aan zien van de R. K. F. Niet in het minst was ook onze bond daaraan debet. De competities hadden dit jaar een nor maal verloop. Aanvankelijk liep de afwerking van het programma goed, maar daarna trad in November een stagnatie in, door de bijzon der slechte weersomstandigheden, welke tot medio Januari aanhielden. Toen trad weder om verbetering in en als gevolg daarvan kon den nagenoeg, ondanks de ondervonden stag natie, bijna alle afdeelingen uitgespeeld ge raken. Tot h«>luit van hei seizoen «joelde ons Ver. Afd. 775 25 2000 50 13 95 4650 80 28 191 5320 99 33 227 ^950 100 32 187 4150 90 28 169 3962 80 26 154 bondselftal zijn tweeden internationalen wedstrijd, wederom tegen het elftal van den Kreis Rhein-Weser van Deutsche Jugend- kraft, thans te Amsterdam op het bovenver melde sportpark, hetwelk dienzelfden dag oficieel geopend werd. Ook ditmaal wisten de onzen de overwinning te behalen. Er moet thans toch wel van een kentering ^esproken worden ten aanzien van de be langstelling voor onze sport, zoo bij beoefe naren als bij belangstellenden. Verleden jaar meenden wij te moeten constateeren, dat al leen R.-K. honden over verminderde belang stelling te klagen hadden, doch het is geble ken, dat zulcs ook in het neutrale kamp het geval is. Een goede zijde heeft deze vermin dering en wel deze, dat een meer gematigde beoefening, welke altijd door onze R.-K. bon den is voorgestaan, in de hand gewerkt is. Dit feit en die, welke wij in den aanhef van ons verslag vermeldden, in aanmerking genomen, mogen wij bij beschouwing van de cijfers van dit jaar niet ontevreden zijn. Toch blijft er nog veel verloren terrein te herwin- nen en vooral in het zuiden van ons bisdom zal er nog heel wat moeien gebeuren voor wij ons oud peil bereikt hebben. Wanneer zullen onze leden eens de handen ineenslaan en eigen belang begrijpend, alles in het werk stellen om onzen bond grooter te maken dan ooit? Hiertoe is in de eerste plaats noodig belangstelling voor de organisatie. Van be langstelling komt ongetwijfeld toewijding en wanneer men zoover is, zal men niet langer „kankeren" over gebreken, welke onze zaak aankleven, maar gaqrne zijn krachten geven en medewerken om deze gebreken te verbe teren. Dan zullen wij spoedig de kleine acSi- teruitgang, welke dit jaar nog valt te ver melden, te niet gedaan hebben. De cijfers luiden; LedenAangesl.Comp.Elft. Bondsjaar 191920 Bonds jaar 192021 Bondsjaar 192122 Bondsjaar 192223 Bondsjaar 192324 Bondsjaar 192425 Bondsjaar 192526 Moge er tenminste .het komende 6eizoen eenige stabiliteit in onze cijfers komen. Waar door de R. K. F. juist voor den aan vang van dit verslagjaar het contract met den N. V. B. wes opgezegd en deze laatste orga nisatie vooralsnog niet bereid was tot een nieuw contract over te gaan, stonden wij dit jiar geheel vrij tegenover den N. V. B. en zijn erkende honden. Een gevolg hiervan was, dat het gedurende het seizoen overiaopen van neutrale naar R.-K. en van R.-K. naar neutrale vereenigingen mogelijk werd. Voor onzen bond beteekende het vervallen van het contract geen noemenswaardige ver slechtering, temeer daar wij vroeger nog al- eens te klagen hadden over niet behoorlijke naleving der contractueele bepalingen aan den anderen kant. Bij de districtsgewijze, voor-behandeling van het reorganisatie-rapport is wederom gebleken van hoeveel nut onze districts-in- deeling is. Meerdere districten ontplooiden gedurende het afgelcopen seizoen wederom groote activiteit en in enkele districten be ginnen de junioren-competities een. zeer be vredigenden omvang aan te nemen. In andere districten bleken nog onoverkomenlijke' be zwaren te bestaan, doch 'het is een feit, dat overal de besturen diligent zijn om waar mo gelijk, aan onze junior-competities uitbreiding te geven» In meerdere gevallen verleenden de dis- trictsbesturen wederom hunne tusschenkomst bij het onderzoeken van kwesties, het ver strekken van adviezen aan het bondsbureau eft van voorlichting aan hen, die inlichtingen omtrent den bond wenschten, Moesten wij het vorig jaar melding maken van een verlies, dit jaar zijn gelukkig de re sultaten heel wat heter te noemen. Ongetwij feld hebben daartoe medegewerkt vérstrek kende bezuinigingsmaatregelen door ons ge troffen, somtijds met gevolg grootere per soonlijke opofferingen. De wijze waarop wij dit verslag publiceeren, is reeds een bewijs van onze bezuinigingsmaatregelen. Bijzondere inkomsten vielen dit jaar niet te vermelden. Des te meer verheugend is het, dat een beduidend saldo dit jaar overbleef. Een ander feit echter geeft minder reden tot tevredenheid. Er vielen sinds het vorig jaar weder eenige verliezen aan vereenigingen te vermelden en het valt niet te ontkennen dat deze verliezen gepaard gingen met finan- cieele verliezen voor den bond. In verband hiermede wees hoofd „Vereenigingen" een zeer geflatteerd bedrag aan vorderingen aan, waardoor de positie van den bond gunstiger leek dan deze in werkelijkheid was. Het be stuur heeft gemeend hieraan een einde te moeten maken en die bedragen, welke naar zijn meening oninbaar waren af te schrijven. Wel gaat hierdoor het gunstig saldo van dit jaar verloren, waar daartegenover staat, dat de balans den financieelen toestand van den hond zuiver afspiegelt. Mede hierdoor geleerd heeft het bestuur thans besloten, de teugels jn dit opzicht ook strak aan te halen en met name aan de nieuwe competities slechts die vereenigingen toe te laten, welke aan hunne financieele verplichtingen in alle opzichten hebben voldaan. Langen tijd vleiden wij ons met de hoiop, dat zulks voor onzen bond niet noodig zou zijn, maar al meer en meer blijkt, dat er vereenigingen zijn, die er op uit schij nen te wezen, te profiteeren van de opoffe ringen van anderen. Bij de bespreking van dit verslag, spoort de heer Beijer (Zwaluwen) het bestuur aan om krachtig op te treden tegen die vereeni gingen, welke nalatig zijn in betalen. Dc heer Aben vindt de opbrengst van de serie-wedstrijden 29) zeer laag. De heer Kruijver antwoordt, dat deze op brengst in 1922 174 was, in 1923 121, in 1924 73 en in 1925 29. Dat is geen be wijs dat er minder „geseried" wordt, maar wel dat de clubs het reglement ontduiken, Het bestuur zal maatregelen nemen om dit te voorkomen. Het verslag van de kas-commissie geeft aanleiding tot eenige discussie over de be- voegdneden van deze commissie, die ver- zocht heelt, haar taak uit te breiden. De voorzitter zegt, dat daaraan nog niet Je behoefte is gevoeld. De Heeren Nijssen (Santpoort), Beijer, v. d, Horst (H. B. C.), Haverkorn (Leiden) en Schama (Lisse) spreken over de werkwijze van de protestcommissie. De voorzitter erkent, dat er moeilijkheden zijn geweest in het afgeloopen jaar. Daar mede zal rekening gehouden worden. Aan Santpoort zullen dc gelden voor een zoekge raakt protest worden gerestitueerd. De verslagen worden goedgekeurd onder dankzegging aan den heer Kruijver, die dooi de vergadering hartelijk gehuldigd wordt. De heer Kruijver spreekt een woord van dank, wijzend op de mooie taak der Room sche sport en reikt daarna de kampioens diploma's uit. De heer Putter wordt bij acclamatie als voorzitter herkozen, en de heeren F. J. van Veen en J. Luijckx met resp. 104 en 92 stem men als commissarissen, terwijl 26 stemmen waren uitgebracht op den heer Haverkorn. De heer Aben brengt hulde aan den bonds- voorziter. Sport en drankbestrijding. Op uitnoodiging van het bestuur hield de heer H. B. v. d. Saade, voorzitter van het Kruisverbond, een korte inleiding over de drankbestrijding. De voorzitter leidt den spr. in. zegt, dat R.k. soort am JL drank*.iSar&b bestrijding denzelfden weg gaan. Beide willen een gezonde ziel in een gezond lichaam. Drankbestrijding is een belang voor de sport, want een sportman moet maiig zijn, zoo mo gelijk geheel-onthouder. Zij moeten ons hel pen de drankellende te bestrijden. Wij bei den willen verbetering van het individu en van de maatschappij in katholieken geest. Laten wij samenwerken, waar dat kan. Toont gij, sportmenschen, meer waardeering en be langstelling voor ons werk; en steunt ons zoo mogelijk door uw lidmaatschap. De voorzitter dankt den heer v.d. Sande en vertrouwt dat samenwerking in de toekomst mogelijk zal zijn. Daarna wordt gepauseerd en gezamen lijk koffie gedronken- Na de pauze zijn eenige bestuursvoor stellen aan de orde, 1. toe te voegen aan art. 82 H. R. sub 7: „en uiterlijk 2 maal 24 uur voor iederen wedstrijddag het volledig programma van dien dag." Toelichting; Het is voor den bondsse- cretaris thans niet mogelijk na te gaan, of alle formulieren op een bepaalde serie be trekking hebbend, worden ingeleverd. Dit wordt aangenomen. 2. toe te voegen aan Art. 92 sub 4 (waardoor dit wordt sub 4A) „onder niet spelen door schuld wordt ook verstaan het niet doorgaan van een wedstrijd om kerke lijke redenen, wanneer niet 10 dagen van te voren om uitstel verzocht is en de re denen op dat tijdstip wel bekend geacht mochten worden. In dergelijke gevallen wordt 1.boete opgelegd voor iederen dag van verzuim, alsmede vergoeding aan de tegenpartij van eventueel gemaakte on kosten; dit ter beoordeeeling aan het bondsbestuur." Toelichting; pe gevallen, waarin de ver eenigingen blijk gaven zich niet voldoehde #p de hoogte te stellen van de kerkelijke feesten in de parochie namen buitengewoon toe. Niet alleen veroorzaakte zulks veel on genoegen, maar ook voor den bond kosten, welke reglementair niet verhaalbaar waren op dergelijke vereenigingen. Ook dit wordt goedgekeurd na eenige discussie. 3. toe te voegen aan Art, 40 H. R. „T el- kenmale wanneer een vereeniging een af schrift van de rekening-courant ontvangt, is zij gehouden, het saldo dezer rekening courant te vereffenen binnen 14 dagen. Het poststempel der enveloppe, waarin de re kening-courant is verzonden, geldt als maatstaf. Voor elke week verzuim wordt de in All. 1 genoemde boete toegepast. Aangenomen. 4. toe te voegen aan Art. 104 sub. 3; „mits voor den wedstrijd een schriftelijke verklaring door beide aanvoerders wordt opgemaakt, waarin de keuze bevestigd wordt." Toelichting: In vele gevallen was het voor het bestuur niet uit te maken, of al dan niet de bedoeling 'voorgezeten had voor de competitie te spelen, wanneer de aange wezen scheidsrechter niet opgekomen en onder leiding van een lid van een. der par tijen gespeeld was. De hierboven voorge stelde toevoeging voorkomt alle moeilijkhe den, wanneer tenminste de clubbesturen hunne aanvoerders hiervan voldoende cp de hoogte brengen. Aangenomen. SPELEN TEGEN NEUTRALEN, De vereeniging Wilskracht stelt voor, dat nooit toestemming wordt verleend aan een speler om tegelijk voor een katholieke en een neutrale vereeniging uit te komen. De voorzitter zegt, dat deze bepaling al in het reglement staat, maar het voorstel slaat meer op andere bonden. Daarom zal het bij de Federatie worden ingediend. Kapelaan Frank vraagt of een speler ook niet eens in. een kantonelftal mag uitkomen. De heer Saraber, Delft, meent, dat we nu consequent moeten zijn en de bepaling niet moeten verdringen. Pater Esser zegt dat zijn schoolelftal in een plaatselijke schooicompetitie speelt. De voorzitter vindt dat de Bisschoppelijke bepalingen voor alles gelden. De heer Smit waarschuwt tegen transl- geeren met kanton-elftallen e. d. Het „be roeps-voetbal" neemt meer en meer toe en houdt een. nieuw gevaar in voor onze actie. De heer Bergsma waarschuwt tegen neu trale schoolwedstrijden. De voorzitter zegt, dat de bondsadviseur Rector Braakman nu een verklaring zal doen, mede in verband met een voorstel van Wilskracht om bij Mgr. een verzoek te doen; de bepaling op te heffen of te ver- zachten. Rector Braakman geeft een uiteenzetting van het ontstaan van bisschoppelijke com- municanda, Spr. zelf heeft in Noordwijk moeilijkheden gehad. Men meende voor de exploitatie van het nieuwe sportpark daar neutrale wedstrijden noodig te hebben, maar het mocht niet en men is er tenslotte toch gekomen. Spr, is blij, dat nu zooveel sym pathie met de bisschoppelijke bepalingen blijkt, We moeten nu de consequenties vast houden. Hat verloop der zaak nagaan de zegt spr., dat het besluit van. den Bis schop afdoende is. Geen gemeenschap met de neutralen. Nu is het waar, dat er nog veel anti pathie bij Katholieken bestaat en weinig sympathie bij de geestelijken, maar dat moet veranderen, en dat zal veranderen, als de clubs de besluiten van Mgr. gewillig aan nemen. De Bisschop erkent onze moeilijk heden, maar het gaat hier om pHncipesen op den duur zullen we winnen. We hebben meer sympathie en medewerking van de geestelijkheid en van de katholieken en dit verbetert al. Jeugdcommissies, patronaten, gezellen-presidenten e. a., leggen grooter belangstelling voor de R.K. Sport aan den dag, het Juvenaat werkt mede; zoo zullen en moeten we er komen. (Applaus). De heer de Vries vraagt om de bepaling dan ook in andere bisdommen te doen gel- den. Kapelaan Pronk onderschrijft dit en be toogt, dat hij inzake kanton-voetbal ver keerd begrepen wordt. D. H. L. vraagt, wat het bestuur doet tegen clubs, die het verbod overtreden. De voorzitter zegt, dat het bestuur in deze nog geen directe taak heeft, omdat het verbod vervat is in een gebod aan de adviseurs. Het bestuur stelt tenslotte de volgende motie voor, die bij acclamatie aangenomen wordt. De vergadering van dén D. H. V. B., gehou den op Zondag 8 Augustus 1926 in het ge- gebouw St. Bavo te Haarlem; gehoord de besprekingen; van meening dat het in ons bisdom uitge vaardigd verbod van spelen tegen neutralen dato 10 Aug. 1925 (volgt Latijnsche tekst) de consequentie van ons streven is; overwegende dat het een groot belang is voor de Nederlandsche Katholieke Sport- beweging dat het in het geheele land één gedragslijn worde gevolgd ten aanzien van haar principiëele, grondslagen; draagt het bondsbestuur op, het Door luchtig Episcopaat eerbiedig te verzoeken deze bepalingen ook in de andere bisdommen voor te schrijven." Daarna wordt aangenomen het voorstel- Haarlem, om de promotie- en degradatie regeling vast te stellen in de maand Decem ber en de motie-Haarlem inzake scherpe con trole op ongerechtigde spelers. De begrooting voor 19261927 wordt aan genomen op een bedrag van 3500. In de kas-commissie worden benoemd de heeren ier«. Schram# ®a Rgdenrjjs, Als plaats voor de volgende vergaderinj wordt Leiden aangewezen. Na eenige geanimeerde besprekingen in d< rondvraag wordt de uitstekend geslaagd* vergadering om half 6 gesloten door der voorzitter, nadat Rector Braakman den goe. den geest in a'en bond met blijdschap heef.' gememoreerd, UITSLAGEN VAN GISTEREN. le klasse. V.R.A.H.C.C. I. Gewonnen dooi V.R.A. met 4 runs op de le innings. V.R.A. le innings 139 (Mr. G. Hamburger 71, J. Rincker 12, J. Eilers 14, J. Stroeve 11« Extra's 21). Mr. J. Koeleman 5 voor 47 Ch. de Beus 4 voor 24. H.C.C. 1de innings 135. (Mr. H. v. Manen 45, R. Vis 15, Mr. J. Koeleman 17, P. Jansen 10 Extra's 20), J. Rincker 3 voor 53 J. v.d- Gilijs 7 voor 58. H.C.C. IIV.O.C. Gewonnen door H, C.C. II met itjnings en 65 runs. V.O.C. le innings 141 (Brans 38, I. Gibb. 16, Extra's 27) Sodderland 6 voor 29, R. Neuerburg 2 voor 50, v.d. Bosch 1 voor 7. H.C.C. II le innings 267 voor 9 (gesloten). (G. Bouwmeester 136 W. v.d. Bosch, 43. E. Neuerburg 16, Kalff 16, Extra's 27), J. Gibb 2 voor 16, P.G. East 2 voor 31. V.O.C. 2e innings 61 (T. Gibb 17, v. Her waarden 16). R. Neuerburg 6 voor 25, L. Sodderland 3 voor 23, W. v.d. Bosch 1 voor 1. V.O.C. II Kampong. Gewonnen docr V.O.C. II met innings en 36 runs. Kampong le innings 39, R. Strenger 4 voor 16, A. de Jong 5 voor 10* V.O.C. II le innings 182 (P. v.d. Wolf 54, A.J. Stenger 24.). Kampong 2e innings 107 (Collaard 37, Lub bers 39), Stenger 4 voor 36, Ingelse 4 voor 34, Beyer 1 voor 7. V.V.V. IIIHaarlem II. Gewonnen gegeven door Haarlem II. Van V.V.V.-zijde zullen pogingen in hel werk gesteld worden deze ontmoeting alsnog (op een Zaterdag) vastgesteld te zien krijgen. PhoenixH.D.V.S. II. Gewonneg door Phoenix met innings. Phoenix 153 runs waarvan Mulder 28, W. v. Dael 21, Grijnv mering 19, Gammon 18, Wunder 12. Hermes 63 en 90. Een onverwachte nederlaag der Haar- 11 lemmers. Na de zoo fraaie overwinning op de Haag- sche zou H.D.V.S. aan R. en W.'s zegekar worden, gebonden. Doch een vrijwel volle dig falen der Haarlemsche batsmen heeft Vul» steke c.s. aan de punten geholpen. Rood en Wit bat eerst en start ongeluk kig, want een catch a'chter het wicket doet van Eeghen sneuvelen. Noch van Bueren, noch van den Bogaardt houden lang stand, want reeds op 19 zijn er drie wickets ge vallen. Swens, die een schitterend seizoen achter den rug heeft, besneeit het bowlen aijeen lastig van Engering met vertrouwen en ontvangt steun van Posthuma Jr. en Da vidson. Een slipcatch van Vuylsteke op het fastbowlen van Engering, doet hem voor 'n kiachtige 34 retireeren. De staart scoort niet zoodat voor 107 allen een beurt hebben gehad. Voorspoediger kon 't voor R. en W. niet gaan, toen Visscher op d.e Jong's bowlen achter het wicket werd gevangen vóór een run was gescoord. Offerman scroorde snel 20 runs, waarmede Vuylsteke en Kappelhof op de mat waren en het bowl ender Haar lemmers op zoo'n voorzichtige wijze be speelden^ dat Vuylsteke over zijn 12 run» twee uur deed. De batsmen lepelden de ballen telkens juist over de fielders, ston den op zoo'n gelukkig wi}ze te spelen, dat het voor het publiek tot een klucht werd. Een off-brake van Posthuma Sr bleek Kap pelhof tenslotte te machtig. Een langzame 34 stond achter zijn naam. Als achtste man stond Engering op een geweidie wijze te ranselen. In freehitters stijl waren zijn 51 toch nog te hoog te noemen. Het einde v/as 178 runs voor Schiedam, zoodal de H.D. V.S. met 71 runs won. Posthuma Sr. met 438 had goede cijfers. Het Haarlemsche fielden was voor verbetering vatbaar. De scores luiden: Rood en Wit le innings: J.v. Eeghen c. Lindeman b. H. Offerman J. v. d. Bogaardt c. Lindeman b. Engering 1" P. v. Bueren, c. Vuylsteke c. Engering 1 J. Swens c. Vuylsteke b. Engering 38 S. Posthumus bowled II. Offerman 10 B. Davidson bowled H. Offerman 17 Jhr. Elias c. Lindeman b. Engering 3 C. J. Posthuma c. Lindeman b Engering 17 A. G. de Jong c. Pomes b. Engering 5 P. Hoomans l.b.w. H. Offerman 2 J. Kruit not out o Extra's 1 107 H. Offerman nam 339, Engering 658, A. Offerman 1A van Bruysen 05. H.D.V.S. le innings: Dr. J. Vuylsteke b C J Poéthuma - 12 C. Visscher v. van Eeghen b. dc ong 0 A. Offerman c. v. Eeghen b. S. Posthuma 20 P. Kappelhoff bowled C. J. Posthuma 34 P. Scheffer c. Hoomans b. C. J. Posthuma 17 K. Pomes bowled C. J. Posthuma 2 H Offerman bowled de Jong 12 J. Engering bowled Hoomans 51 F. v. Buysen c. v. Eeghen b. Kruyt 4 F. Lindeman not out 10 J. Beukers c. Swens b. Hoomans 8 Extra's 8 Totaal 178 C. J. Posthuma nam 4—33, dc Jong 276, S Posthuma 124; Hoomans 26; Kruyt 1—31. Si. C. C—HAARLEM. Ook de laatste competitiewedstrijd Is door Haarlem verloren. Al verwondert het ons niet dat Maas c.s. in Bilthoven tegen een Kessler-Free-Foresters combinatie een nederlaag leden, heeft Haarlem, na esn zoo uitstekend begin het seizoen niet bijster fraai beëindigd. De oorzaak hiervan is ongetwijfeld een gebrek aan bruikbare reserves, want Dal- huysen e.a. rijn tooh nog op lange na geen le klassecricketters. Haarlem zal goed doen om hieraan eens de noodige aan- dact te besteden. Mr, Kessler verkoos eerst batten, en waar de Haarlem-aanval danig was verzwakt door de onverwachte afwezigheid van De Ruig en Maas reeds twee dagen cricket achter den rug had wat blijkens z'n cijfers 2110 wel van invloed schijnt te zijn ge weest, déden voornamelijk de. EngeUche heeren met den Haarlem-aanval wat ze wil den en toen het laatste wicket viel, wees de telegraaf 277. De nederlaag was toen al een feit. 't To, taal van Haarlem werd 132, waarvan Maas, Schmeink en Bieshaar en Mr, Extra alleen in de dubbele cijfers kwamen. De volledige scores lulden: lste, innings St. C. C.: Mr. J. H. H. Kessler c. sub, b. Schmeink 4h J. Butterworth c, and b. id. 10 M. H. A. J. Kessler stumped, b, J, Sohmeink 39

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6