4Ê SeSeidscHeGomonf O/SSArWEEP De Kleeren maken den man LOTTGERSNG DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE EEN'ROOS ZONDER DGDRNEN) 'SEct Beter dan Goed: DE BESTE DE 8PAARNEBANK Fietstochten F Ja, maar HET DRUKWERK maakt de zaak. ORANJEVEREENIGINfi „ZUID-SCHALKWIJK". Besmettelijke ziekten. Examens Hoofdakte. Examens Lichamelijke Oefening. Programma KANTONGERECHT. Personalia. VOOR STOOfViEN EN VERVEN Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 BURGERLIJKE STAND. Athletiek Wedstrijden van „Vitesse" te Arnhem. CRICKET. Lensbury in ons land. HEEMSTEDE. HAARLEMMERMEER. KUNST EN KENNIS. N.V. Italiaansche Opera. 110.000 ABONNÉ'S 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ "WERFKRACHT" fs voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan- gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTI EN. VRAAGT PROEFEXEMPLAAR Fijnvoelend! ioo"/16 ioo3/4 ioo3/4 l045/8 '045/g 31 441/ 2 46 36 180 2293/4 2263/4 640.1 345 345 l90i5/16 1903/4 154 94l/2 378a/4 380i/2 547/-g 154 1 n0 414 418 312 311 310 161 263 360 360 b U8i/t 119 1567/8 157 46 53/s Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. BEVERWIJK. ZANDVOORT. - 59.28 6.93 6.87 BRUSSEL 6.90 6.82 35.25 35.15 66.70 66.65i/2 66.10 54.60 8.35 8.28 7.4) 7.36 WARSCHAU 25.- 25.- Uitbreiding van den gashouder. IJMUIDEN. AALSMEER. HALFWEG. 3547 4795 13870 15705 1000 5627 f 400. 13037 200. 5451 8733 1144,8 20282 100. LAATSTE NIEUWS. Een oplichtster. Aardschokken op IJsland. Cohham in Australië. Geen herbenoeming van burgemeester Herriot. Moeilijkheden in de Noorsche papier-industrie. St. Helena. Het SpaanschItaliaansch vriendschapsverdrag. MARKTNIEUWS. P H g ti id ll l Hedenmorgen werd op het terrein van den heer Buys aan den Schalkwijkerweg het volksfeest geopend van de Oranjevereeniging „Zuid-Schalkwijk". Op het terrein voor de lakfabriek van den heer H. Savry verzamelde zich de kinderen en in vrcolijken opmarsch trok men naar het terrein, waar reeds diverse kermistoeters wachtten op de komst der kleinen. Wappe rende vlaggen, muzipk en bellengeklingel brachten de gewenschte feeststemming en het duurde dan ock niet lang of onder leiding van bekwame leiders werd in alle opzichten genoten. Be bekende Schalkwijker, de heer H. van Leeuwen heeft zich met zijn draaimolen eveneens op het terre'n opgesteld en de goede kwaliteit draaien voor een beetje geld werkte magnetisch op de kinderen. Een zweefmolen met bijna echte vlieg machines heeft eveneens over belangstelling niet te klagen en menig luchtreisje werd on dernomen. Van af half elf was het ringsteken vcor heeren van 16 jaar en ouder, vvaaraan dcor velen werd deelgenomen. Ondertusschen gingen ook andere kinder spelen door, zooals blokjes loopen, zakloo- pen, paalloopen en gecombineerde looperijen e.a., zoodat er aan gelegenheid voor Vermaak geen gebrek was. Hedenmiddag heeft, zooals is vermeld, ver schillende ringstekerijen door dames plaats, alsook behendigheidswedstxijden voor hee ren. Hoewel het geheele terrein een echte Ko ninginnedag-stemming biedt, meenen wij toch te moeten wijzen op het gevaar dat er ver bonden is aan het gescharrel met paarden midden tusschen al de spelende kinderen en ook gro.oteren. Bij het scel verliezen de kin- de-en de voorzichtigheid uit het oog, terwij! het schrikken van een paard oorzaak kan rijn, dat de stemming van een geheelen dag bedorven wordt. Dit zou èn voor het betreffende persoon- tie èn voor den goed opgezetten dag jammer zijn. Verschenen is het verslag over 1925 van het gemeentelijk Laboratorium voor Patho logische Bacteriologie te Haarlem. Het aan tal onderzoekingen bedroeg in 1925: 5008 (in 1924: 4305], waarvan voor Haarlem 4640 (in 1924: 3836) en -oor de omliggende ge- menteen 668 (in 1924: 469). De cijfers voor Haarlem wijzen dus een v ermeerdering aan, evenals die voor'de om liggende gemeenten. Het aantal ter kennis gekomen gevallen van besmettelijke ziekten is toegenomen welke toename geheel gewe ten moet worden aap diphtherie. Het aantal aangegeven besmettelijke ziek ten bedroeg in 1925; 142 en in 1924: 116. Aangegeven werden 67 gevallen van rood vonk en 25 gevallen van diphterie. 't Geheele jaar door heerschte de diph therie, al kwamen de meeste gevallen voor in 't voor- en najaar. Gevallen van Febris Typhoidea werden niet aangegeven. Zoo ook gevallen van me ningitis. HAARLEM, 10 Augustus. Geëxamineerd 8 mannelijke* condidaten. Afgewezen 5, J. Visser, Weesp; E. J. J. Potharst, Amster dam en J. H. Wessel, St. Maartensbrug. HAARLEM, 10 Augustus. 11 mannelijke Kandidaten. Afgewezen 8. Geslaagd de hee ren W. Schatens, Amsterdam: A. Schwan- t;es, Rotterdam en P. J. 'Stathouder, Am sterdam. der H. O. V.-muziekuitvoering in den Hout op Donderdag 12 Augustus te acht Uur, on der leiding van Nico Gerharz: L 'I 1. Marche de l'opera „La Reine de Saba Ch. Gounoa Z Ouverture „Raymond" A. Thomas 3. Grande Valse de l'Opera „Faust" Ch. Gounod 4. Fragments du ballet „Coppelia" L. Delibes II. 5. Ballet de l'Opera „La Reine de Saba" Ch. Gounod 6. "Scèns pittoresques, Suit d'orchestre J. Massenei a. Marche. b. Air de ballet. c. Angelus. Fête de Bohèmes. De drank. A. J. B., timmerman te Haarlem, kwam fn den nacht van 16 op 17 Juli, zwaar onder den invloed van sterken drank, thuis. Daar begon hij te schelden en te vloeken; hii pakte zijn vrouw vast, sloeg haar en greep haar bij de keel, onder het uiten van allerlei moorddadige bedreigingen. Verschillende personen, die als getuigen gehoord werden, verklaarden dat zii de vrouw hadden hooren steunen en kreunen. De vrouw zelf verklaar" de dat zii zich niets meer herinnerde; maar als de getuigen zeide, dat haar man haar geslagen had, zou 't wél zoo zijn. B. die ongeveer 'n jaar geleden voor een zelfde feit had terechtgestaan, werd veroor deeld tot een hechtenisstraf van 5 dagen; de Ambtenaar had 2 weken geëischt. Voor het examen M. O. akte M. A. slaagde te 's-Gravenhage mej. M. L. Blorn- sma, alhier. De heer H. E velijn Veere alhier is be stemd als onderwijzer 3de klasse bij het Openbaar Europeesch Lager Onderwijs in Nederl. Indië. Geboren; 9 Aug.; z. van S, Beute-de Rid der; 10 Augustus: z. van J. H. M. A. van Liemt-Noijons. Ondertrouwd; 11 Augustus: C. H. Seijsener en J. E. Molenkamp; T. J. v. Dijk en M. J. M. v. Maris; E. v. Galen en P. H. Erkens; C. Schoon en J. Meijer; M. C. Schniedewind en F. J. Cop; W. Breed en M. Landwerd; S. Kossen en T. Vlaar; H. F. Kwant en H. v. d. Laan de Vries. Getrouwd; 11 Augustus; H. M. Spithoven en A. M. Vester; P. Stam en M. J. Zwart; A. W. Vige en A. C. Verhaagh; J. Wit te en T. Veldmeijer; A. Lestrade en M. J. Klijn. Overleden: 10 Augustus; P. G. Smelik, 71 j., HazepaterslaaA. Aan de wedstrijden van „Vitesse" te Arn hem zal door 34 buitenlanders worden deel genomen, waaronder de Franschen Wiriath en Marchal, de Engelsche Johnston en Broo kes en een groot aantal Duitschers. De keur der Hollandsche athleten zal eveneens vertegenwoordigd zijn. Van de H. A. V. „Haarlem" nemen deel: Paulen, Klaasse, Lamp, Hartman, Hooger- werf, Nooy, Eijsker, v. Welsenes en Verha gen. Paulen zal voor deze ontmoeting per vlieg machine uit Zwitserland komen. Verder vernemen wij nog dat de Haarlem mer hier voorloopig niet meer zaL uitkomen, in verband met een studiereis in Zwitserland. Het Engelscke elftal van „De Bataafsèhe" Lensbury heeft op te Werve het Nederland- sche 2e klasse team een innings-nederlaag toegebracht. De Engelschen scoorden totaal 212 runs, waarvan Wilson 22, Pacey 28, Marshall 19, Trusson 13. Bowlingcijfers van het tweede klasse vijf tiental v. Milligen 3 voor 54, de Jongh 2 voor 48, Spruit 2 voor 15, v. Ooy 2 voor 42. In de 2e innings maakten de Nederlanders weer 93 runs,' waarvan A. de Jong 20 en Mahler 11 (extra's 20). Een mager totaal voor 15 batsmen. Bowlingcijfers Lensbury: Snow 7 voor 32, Trusson 1 voor 13, Burgers 5 voor 25. De Engelschen wonnen dus met inings en 16 runs. „Nieuw Vredenhoi". Gisteren is door kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk te Heem stede aanbesteed de bouw van de kapel „Nieuw Vredenhof" aan de van Oldebarne- veltlaan. Laagste inschrijfster was de firma M. Joustra, te Haarlem voor 57.593. Vingers afgekneld. Maandag had de arbeider S. aan^ den Lisserweg, alhier het ongeluk uit te glijden en met z'n rechter hand in het rondsel van een dorschmachine bekneld te geraken. Twee vingers werden hem gedeeltelijk afgesneden. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De directie van de Italiaansche Opera be richt ons, dat voor het aanstaande wintersei zoen en als concertmeester en solo-violist is geëngageerd de heer Willem Lohoif. ADVERTEEREN IN DE KATH. ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD 1 INSTITUUT VOOR COMMERC1EELE PROPAGANDA MAURITSKADE? 39, 'S-GRAVENHAGE Onder de talrijke menigte, die Dinsdag j.l. zich bij het graf van den plotseling over leden heer v. d, Evkhof verzameld had, nog onder den indruk van het vreeseliik ongeluk onder zoo tragische omstandigheden, waren er ongetwijfeld ook velen, die, van andere overtuiging en godsdienst dan de omgeko men scriba der Gereformeerde Gemeente, in hun gang naar het kerkhof van hun deel neming wilden getuigen. Ook zii zullen in gestemd hebben met de verschillende spre kers, die het leven van hun geloofsgenoot prezen als het welbesteed leven van ieman^ die met voor'oeeldigen ijver, nauwgezetheid en liefde zich gaf aan de omvangrijke werk" zaambeden, in dienst van kerk en school. Maar hun allen zal het ook pijnlijk getrof fen hebben, toen een der woordvoerders, ds. G. Kuyper, die als predikant vroeger in nauw caritact met den heer v. d, Eykhof had gestaan, het noodig achtte zijn klein- geestigen sectegeest te demonstreeren, door, sprekend over den godsdienstzin van den ovcrledenne een schimpscheut af te vuren over „het bijgeloof van Rome". Ook van niet-katholieke zijde werd ons verzekerd, welken onaangenamen indruk deze absoluut misplaatste, kwetsende tirade gewekt had. Wij zijn overtuigd dat ook vele toehoorders, één van geloof met ds. Kuyper, piinlijk getroffen zijn door de woorden van den predikant winen zelfs de majesteit van den door niet beletten kon zijn onverdraag zaam anti-papisme te uiten, Men heeft eens terecht van alle zijden geprotesteerd tegen een politicus, die een lijkrede misbruikte voor propagandisti sche doeleinden. Gerechtvaardigden nog is hier een woord van scherpe afkeuring tegen een predikant, die niet zoo fijnvoelend was, om aan het pas gedolo graf' van een ge loofsgenoot, zijn sectarisme te bedwingen e zijn mede-christenen beleedigde. 5% Nederland 1919 IOU/4 lOli/, 4 'A Nederl. '1917 10215/16 IÓ215/ 6% Nederland 1923 10013/ 7% N.-l. 1921 A.. 6N.-I. 1923 D.. Oude Vaart dito Gem. Eigend CO 4^. CO «k Mij. „Nederland". 1791/4 Scheepvaart-Unie 1807/g Rotterd. Lloyd l643/„ 643/4 Paketvaart Oude Boot 94i/2 94 Holl. Stoomboot 56 i/a 6391/2 Java Cultuur Jurgens gew.* 161i/2 1601/2 Koloniale Bank Indische Bank 167 1673/4 Cert. Handel Mij. 1541/2 1541/2 154 Phoenix r Geconsolideerde 1771/2 Kon Olie U. Sr Steel 1501/2 Marine comm 77/1« 71 .4 Vorstenlanden i 687/s 169 Actions id 153 Comp. Merc. Arg ll/M Poerwoderjo 4131/2 4163/4 Deli Batavia 4501/2 449 b A'dam Rubber 3111/2 1611/, Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails 1031/, 473/i6 Comm. Maxwel 11 Augustus R.K. Bouwvakarbeiders. Gisteren avond hebben dè R.K. Bouwvakarbeiders een ledenvergadering gehouden in het K. S. A.-gebouw, onder voorzitterschap van den heer H. van Zütphen. In zijn openingswoord heette de voor zitter den districtsbestuurder, den heer Vollaerts, hartelijk welkom. Hij betreurde de slechte opkomst der leden en spoorde aan tot meer belangstelling in het organi satieleven. Hierna hield de vergadering zich gerui- men tijd bezig met de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de gewestelijke ver gadering, welke op 21 Augustus te Am sterdam zal worden gehouden. Q.m. kwam daarbij de contributie ter sprake. Naar aanleiding van een voorstel der afdeeling Wassenaar, merkte de heer J. v. Zutphen op, dat de contributie nood zakelijk naar beneden moet Zij heeft geen gelijken tred gehouden met den loonstan daard. Weliswaar betoogt het hoofdbestuur dat een verlaging niet mogelijk is, maar in het belang van de propaganda én de aanwer ving van nieuwe leden zal de contributie toch verlaagd moeten worden. De heer Vollaerts antwoordde, dat het Bondsbestuur zeker tot contributieverla ging zou overgaail, wanneer zij de moge lijkheid daarvan kon inzien. Vooralsnog kan het dat niet. Overigens maakt de katholieke Bond nog zoon slecht figuur niet, wanneer men een vergelijking maakt met de andere organi saties. De katholieke Bond heft in zijn hoogste klasse 1.20 per week. Bij ande re organisaties is dit 1.38. Neemt men n incidenteel geval, bijv. Beverwijk, dan blijkt hetzelfde. De leden van St. Joseph betalen hier 98 cent. Bij andere organisa ties eohter 1.09 en 1.22. Daarbij moet in aanmerking worden ge nomen, dat het weerstandsvermogen der organisatie op z'n minst gelijk moet zijn met die der andere organisaties. En uit dien hoofde is een contributieverlaging niet mogelijk. Nog verschillende andere onderwerpen werden, in verband met den beschrijvings brief, breedvoerig behandeld en door den heer Vollaerts toegelicht. Bij de rondvraag herinnerde de heer Vol laerts met voldoening aan het feit, dat de achteruitgang van de afdeeling Beverwijk tot stilstand is gebracht. Spr. vroeg zich af hoe het mogelijk was, dat deze afdeeling van 130 leden kon terugloopen tot een aantal van 30. De menschen, die op deze vraag antwoord kunnen geven, schitteren altijd door afwezigheid, zoodat zij onbeant woord moet blijven. Spr. wees er op, dat de beschrijvings brief, welke vanavond is behandeld, aan toont, dat men de richting uitgaat van een hechte organisatie, zooals die voorheen bestond. In het eerste halfjaar van 1926 keerde onze organisatie ruim 166.000 aan werk- loozcn uit. Hieruit valt 'lC cqnstateeren, dat de organisatie in moeilijke tijden heel wat vreugde voor de arbeiders kan bren gen in de gezinnen. Maar het toont tevens aan, dat de bond zich aardig heeft her steld; hij bezit weer ongeveer 11000 leden. We gaan weer langzaam vooruit, ook in dezen omtrek. Heemskerk kan vooruitgang boeken evenals Wijkeroog. Spr. spoorde aan tot saamhoorigheid met afdeelingsbesturen en districtsbosturen, waardoor aller belangen in elk opzicht goed behartigd worden. De voorzitter onderstreepte deze woor den nog eens, waarna sluiting volgde. R.-K. Harmonie St Jozef, Gisterenavond heeft .de harmonie „St. Jozef" een drukbe- zochté ledenvergadering gehouden in het K. S. A.-gebouw. In deze vergadering is een vaandelcommis sie benoemd, die pogingen zal aanwenden om het corps in het bezit van een vaandel te stellen. Medegedeeld werd, dat op Donderdag 19 Augustus a.s., des avonds om 8 uur een con cert zal worden gegeven in den tuin van het St. Jozefsrustoord. Op 22 Augustus zal de Harmonie concer teeren in de muziektent op het Carel Hendrik Moensplein. Op 15 Augustus zal de Harmonie 2 jaar be staan. In verband hiermede, werd besloten om op 5 September een algemeene H. Communie te houden en dit kerkelijk feest met een ge meenschappelijk ontbijt te besluiten. Op 't strand. Een badgaste heeft bij de politie aangifte gedaan, dat ze uit haar por- temonnaie, die in haar taschje geborgen was, een bedrag van 10 aan klein geld vermiste. De politie heeft de zaak in onderzoek. De versiering der St. Agathafcerk. De vorige week meldden we, dat de St. Agatha- kerk binnenkort verrijkt zou worden met eenige fraaie gebrandschilderde ramen. Een dezer glazen, met een afbeelding van de H. Moedermaagd, is thans aangekomen en zal dezer dagen achter een der zij-altaren worden geplaatst. Het gebrandschilderde raam is een geschenk van de leden der meisjes-congrega tie,, die door een wekelijksche bijdrage de aanschaffing van deze versiering hebben be kostigd. Het doorzitten bij Wielrijden en ver branden der Huid door de Zon, alsmede het stukloopen van Huid cfk Voeten, verzacht en geneest men met PUROL. Doos 30, Tube 80 ct. EcKSTt KOERS LAATSTE KOERS 3ERL1JN 59.321/2 PARIJS WEENEN 1 LONDEN - 1 I.II.I/2 12.11 STOCKHOLM KOPENHAGEN 66 O8I/2 OSLO 54.511/2 BAZEL 1 48.20 48.15 NEW-YORK 1 2.491/4 2-491/16 ROME PRAAG 1 Mede in verband met het in de overeen komst met de Hoogovens bepaalde omtrent de beschikbare bergruimte van het gas, is het gewenscht om over te gaan tot de teles- copeering van den nieuwen gashouder van 1500 M3. inhoud op een inhoud van 3000 M3. De kosten hiervan zullen bedragen 12034.voor welk bedrag door de firma August Klonne te Dortmund is ingeschreven. B. en W. stellen den Raad voor tot deze uitbreiding van den gashouder over te gaan. Rioolexplosie. Maandagavond had in de riool, onder de tegeltjesmarkt, een explosie plaats, waardoor de rioolbuis, de aarde daarboven en de straat stukgeslagen werden. Het bleek, dat in de buis een ver stopping was gekomen. Uit die stilstaande rioolstoffen ontwikkelde zich aanhoudend rioolgas, dat ook geen uitweg vond. Steeds vermeerderde de spanning, tot deze sterk genoeg was om allen weerstand te overwin nen waarop de explosie volgde, Makelaar. De heer G. van der Meer, timmerman te Aalsmeer-Oost, is beëedigd als makelaar. Verloren. Een zwerver, die zich even op een trottoir in de Dahliastraat neerge vleid had en door de politie vandaar ver wijderd was, deed in den loop van den dag ten gemeentehuize aangifte dat hij een ta baksdoos, inhoudende een portemonnaie mei 13 verloren was. Een duur middagslaapje voor den man. Burgerl. Stand. Geboren; Jacoba Wil- lemina, d. van1 A. Eveleens en N. Olie Jan Johannes, z. van J. Hilverda en N. Eve leens. Ondertrouwd? Lambertus van Kolfschoten, 28 j. en Everdina Christina van der Sluis,, 20 j. Willem Maarse, 24 j, en Wilbelmina Hendrika Pannekoek, 24 j, Getrouwd: Dirk Eveleens, 25 j. en Trijntje Vreeken, 24 Uit een badstoel wordt door een hier ver toevende gast een kodakiototoestel vermist. Dit voorwerp werd ontvreemd, toen de gast zich even van zijn stoel had verwijderd. Een onderzoek wordt ingesteld. Inval in een nachtcafé. Gisterennacht ongeveer vijf uur heeft de politie een inval gedaan in een woning aan de verlengde Haltestraat. Zij had het vermoeden, dat daar na het sluitingsuur nog personen vertoefden of bijeen kwamen tot het hebben van drink gelagen. Een aantal daar vertoevende personen werd naar het bureau geleid en een hoeveel heid wijn, champagne, wisky en cognac in beslag genomen. Tegen den bewoner van de villa, van R. is procés-verbaal opgemaakt. Verdwaald. Een dertienjarig meisje uit Hillegom, dat verdwaald was en te Zand- voort rond zwierf, is door de goede zorgen van de politie weer naar Hillegom terugge bracht. Van de fiets gevallen. Een meisje uit Amsterdam viel op het Kostverloren van haar rijwiel. Ze liep daarbij een groote wonde op aan haar knie. Nadat ze door de politie verbonden was, kon ze per tram huiswaarts keeren, Voorzichtig! Door zich te ver in zee te wagen zijn te Zandvoort twee baders, en een derde, die te hulp schoot, bijna verdronken. Slechts door het krachtdadig optreden der badmannen werden de drie van den dood gered. Voiksieesten. De volksfeesten zullen dit jaar plaats hebben op Woensdag 25 en Donderdag 26 Augustus a.s. 442e STAATSLOTERIJ. -vj Trekking van Woensdag U Aug.'f 2e klasse 3e lijst, Hooge prijzen; 5634 1500. AMSTERDAM, 11 Aug. Zooals men zich herinneren zal, werd een paar maanden ge leden een oplichtster ontmaskerd, die aan vankelijk bij een notaris in een klein stadje in N.-Holland als hulp in de huishouding in betrekking was. Na den dood van den no taris bleef mej. M. F. in betrekking bij de dochter van den notaris. Zij" ging met haar naar Amsterdam en later naar Hilversum. Thans heeft zij zich voor de Rechtbank te verantwoorden gehad. Haar werden slechts eenige jeiten van een geheele reeks ten laste gelegd. Zoo stond zij terecht, dat zij in Oc tober 1925 eeriige gouden sieraden had weg genomen; dat zij zich in Maart 1926 aan verduistering had schuldig gemaakt door on der valsche voorspieglingen van de nota risdochter een gouden heerenhorloge te krij gen, Zij vertelde verloofd ie zijn met eèn rijken jongen man, die inmiddels was over leden, Van hem hid zij z'n horloge gekre gen; dat horloge was beleend, maar nu wilde de vader het horloge zien. Zij vroeg daarom het horloge van wijlen den notaris ter leen. ok had zij op ongeveer dezelfde manier haar een aantal zilveren lepels en vorken afhan dig gemaakt, die een kennis ter leen noodig had. De zaak werd op verzoek van den verdediger met gesloten deuren behandeld Door het O. M. werd een gevangenisstraf geëischt van 6 maanden met aftrek van een maand voorarrest. Uitspraak over 14 dagen. KOPENHAGEN, 11 Aug. Gemeld wordt, dat verscheidene aardschokken op IJsland gevoeld zijn. Zondag werden 50 schokken opgeteekend. SYDNEY, 11 Aug. Cobham is hier aangekomen. LYON, 11 Aug. De bestuurscommissie der socialistische federatie van het Rhöne- departement, heeft een'resolutie aange nomen, waarin verklaard wordt, dat het niet gewenscht is, dat Herriot, die een minister-portefeuille heelt aanv?""l n fee kabinet-Poincaré, burgemeester blijit in een gemeenteraad met een socialistische meer derheid. De commissie noodigt de fractie dringend uit een socialistischen burge meester te krijgen. O'SLO, 11 Aug. Op verzoek van de werkgevers in de- papier-industrie, zal de bemiddelaar de 2 partijen bijeenroepen ten einde een conflict te vermijden. Ingeval z'n poging mislukt, zullen 12.000 arbeiders Zaterdagavond in staking gaan. LONDEN, 11 Aug, Het jaarverslag over St. Helena meldt, dat de mclaatsch- heid geheel verdwenen is en dat het ge- stic'ht voor melaatschen is gesloten. PARIJS, 11 Sept. De „Temps" schrijvende over het Spaansch-Italiaansch vriendschaps verdrag, verklaart, dat het duidelijk is, dot Spanje wil toegeven aan het verlangen der volken om engere banden te vormen. Prijzen van ƒ30. 15 76 99 100 116 117 137 144 158 166 204 259 267 279 296 406 420 468 502 549 632 66S 712 774 7S4 817 842 877 924 825 951 970 987 1046 1078 1082 1244 1265 1436 1466 1516 1523 1578 1636 1873 1875 18S4 1904 1917 1964 2000 2061 2137 2409 2780 2887 2894 2991 3020 3041 3056 3161 3191 3202 3288 3356 3361 3368' 3376 3424 3462 3475 3494 3518 3576 3577 3644 3671 3704 3796 3814 3820 3825 3846 3963 4229 4236 4350 4365 4407 4408 4416 4447 4523 4608 4610 4687 4714 4716 4797 4800 4818 4819 4850 4909 4977 5012 5080 5097 5126 5130 5147 5155 5222 5253 5291 5341 54,70 5434 5495 5532 5583 5677 5742 5785 5795 5810 5835 5870 5882 5895 5896 5916 5963 6025 6064 6085 6108 6112 6186 6190 6201 6261 6267 6291 631.9 6331 6412 6438 6443 6504 6518 6545 6575 6588 6655 6660 6700 6787 6802 6852 6885 6965 6968 6981 6983 7000 7035 7127 7169 7211 7219 7237 7265 7274 7313 7329 7347 7378 7386 7541 7611 7624 7633 7637 7659 7682 7771 7852 8102 8107 8218 827 8294 8316 8331 8342 8356 8360 8361 8424 8516 8646 S670 8766 8776 .8781 8811 8814 8819 8864 8865 9054 9064 9087 9123 91'26 9142 9144 9175 9194 9250 9326 9359 9371 9393 9422 9484 9493 9535 9567 9581 9695 9698 9744 9824 9920 9953 10097 10123 .10154 10255 10276 10298 10343 10441 10491 10501 10575 10580 10631 10716 10772 10774 10794 10831 10834 10847 10906 10981 10999 11034 11035 11046 11096 11167 11169 11198 11225 11334 11391 11411 11481 11569 11729 11734 11769 11800 11806 11818 11830 11858 11971 1-2041 12042 12094 12111 12218 12339 12387 12391 12473 12496 12518 12558 12568 12624 12725 12786 12918 12922 12945 13018 13098 13106 13108 13144 13197 13284 13391 13415 13499 13500 13614 13616 13627 13694 13738 13763 13778 13841 13941 14009 14012 14085 14104 14112 14217 14256 14267 14336 14396 14412 14434 14441 14535 14577 14606 14623 14631 14639 14669 14705 14710 14733 14742 14767. 14791 14827 14886' 14905 14942 14973 15000 15021 15093 15107 15133 15300 15322. 15344 15380 15385 15529 1.5541 15563 15658 15700 15723 15807 15820 15914 15967 16041 16068 16087 16202 16205 16220 16288 16315 16337 16411 16420 16460: 16462 16477 16491 16578 16653 16665 16694 16697 16715 16719 16726 16769 16873 16926 16970 17101 17191 17226 17302 17337 17351 17388 17406 17407 17466 17505 17532 17654 17662 17669 17674 17691 17773. 17876 18013 18121) 18147 18198 18203 18225 18230 18261 18382 18421 18432 18610 18771 18806 18824 18841 18859 18861 18896 18907 18938 18961 19010 19076 ,19098 19115 19303 19345 19348 19454 19486 19493 19534 19538 19670 19763 19820 19821- 19874 19938 19939 19943 19969 20062 20064 20098 20101 20115 20180 20190 20201 20250 20253 20276 20290 20293 20323 20350 20408 20426 20434 20513 20595 20608 20822 20921 20925 20958 20964 20996 WOERDEN, 11 Aug. 1926 Kaas. Aange voerd 464 p.; Eerste kwaliteit f 4248; tweede kwalieteit 3740; zwaardere Rijksmerk 45—51; met rijksmerk 40— 44; Zware 54. Handel matig. AMSTERDAM, Veemarkt. 319 vette kal- veien 901; 7090; 5870. 48 nuchtere kal veren 813; 500 varkens Holl. 9899; 96 98; enkele bovennoteering vette varkens 90—96. AMSTERDAM, 10 Aug. (Noteering v/h. Veilinggebouw De Jong Koene.) Meloenen ananas f 0.300.50. Netmeloenen f 0.25 0.48, Karbonkels f 0.500.80, Suikerme loenen f 0.360.64, N. suikerperen f 710, Dirkjesperen f 712, Heerenperen f 812, Ooms kinderen f 1830, Prolefic bessen f 0.44- 0.62, Trosbessen f 0.260.36, Druiven blauwe f 0.901.10, Druiven witte f 0.50 0.70, Kruisbessen geel rijp f 0,120.18, rood rijp f 0.140.26, groen rijp f 0.080.10 per kg. Perziken extra f 0.18—0.24, idem I f 0.080.14 per stuk Eld. pruimen f 0.24 0.34 per kg. Snijboonen f 1822, enkele spercieboonen f 1828, dubb. spercieboonen f 1013, Tomaten f 2028, Tuinboonen f 1.802.10, Augurken fijn f 2225, idem grof f 5.407.20 per 100 kg., bloemkool extra f 2024, idem I f 1419, idem II f 7.2012.50, komkommers geel I f 6.40 7.20, idem II f 4.20—5.90 per 100 stuks peen f 1219, selderie f 35, peterselie f 24 per 100 bos, andijvie f 12.30, sla f 0.902 per 100 krop, nieuwe aardappelen gr. f 6.607.20, drielingen f 33.80 per 100 kg. Bloemen. Hadley f 46, Colurnbi f 34.50, Verschure f 34. Golden Ophelia f 2—4, Pernet f 2.5Q2.50, Ophelia f 3—4,50, Sunburst f %.504, Keizerin f 23.50 per 100 stuks. Kelken Lelies f 814, Am. Anjers f 47, Lathyrus f 601, Gladiolen f 13.50 per 100 stuks. Snijgroen f 37 per 100 rank. BARNEVELD, 10 Aug. Paarden. Ter markt waren aangevoerd 150 stuks. Weelde- paarden golden f 4505050, werkpaarden f 250450, jonge paarden f 175325, veu lens f 70120, hitten f 100300. Hande' iets vlugger. PURMEREND, 10 Aug. Kaas. Aanvoer 18 stapels fabrieks- f 42.50, met merk f 45, 60 stapels boeren- f 37.50, met merk f 44, 3 sta pels Goudsche met merk f 43. Boter. Aanvoer 1242 kg. f 1.701.85 p. kg. Vee. Aanvoer 628 runderen als 320 vette koeien f 0.751 per kg.melk- en gelde- koeien f 125385 84 vette kalveren ff,20 1.35 per kg. 225 nuchtere kalveren f 8 33 68 stieren, 40 paarden f 100200, 788 schapen f 2336, 728 lammeren f 1217, 390 vette varkens, slachtvarkens f 0.780.84, zouters f 0.680,72 per kg., 95 magere var kens f 26—42, 226 biggen f 1624 en 32 gei ten en bokken. Handel in runderen en scha pen matig, vette kalveren en vette varkens vlug. Eieren. Kippen- f 6.757.75, eenden- f 5.75. SNEEK, 10 Aug. Vee. Ter markt waren 117 melk- en kalfkoeien f 210375, 29 vette koeien, f 200365, 15 vette kalveren, f 35 85, 99 nuchtere kalveren f 611, 366 gras kalveren f 3595, 98 schapen f 2035, 55 lammeren f 1520, 897 varkens f 50120, 139 biggen f 1215. Men besteedde voor vette runderen 4045 ct., idem kalveren 4560 ct., id. varkens 3236 ct., zouters 3336 ct. per kg. De handel in melkvee was kalm, stemming lager vette runderen stilvette kalveren duur handel in gras kalveren langzaam nuchtere kalveren en varkens prijshoudend, laatsten hooger wolvee traag zouters duur der biggen kalm. VENLO, 9 Aug. Eieren. (Coöp. Veiling ver.) Aanvoer 583.500 stuks, kippen- f 7.20— 8, kleine f 8.507, eenden- f 6.907.10. WIJK BIJ DUURSTEDE, 9 Aug. Fruit. Ter veiling besteedde men voor kruideniers peren 3538 Vï c-> 2e s. 1726 c., dirkjes peren 69 c., 2e s. 35 c., zure kruilin- gen 1720 c., 2e s. 915 c., dirkjes peren extra 9y215 c., clapps favorite 2027 c., beurré de Mérode 2028 c., N. H. suiker peren 5 Yt7 c., 2e s. 24 kruideniers extra 3840 c., zwaanhalzen 67 y3 c., 2e s 45 c., Eng. krozen 28—32 c., polmansperer 3 y26 c., heereperen 810 c., 2e s. 56 M c., per kg.perziken 5 y26 c., 2e s. 3 1/2—4 c. per stuk. ROTTERDAM, 10 Aug. Vee. Ter markt markt waren aangevoerd 227 paarden, 83 veulens, 722 magere runderen, 832 vette runderen, 484 vette en gras kalveren, 343 nuchtere kalveren, 145 schapen of lammeren 70 varkens, 177 biggen. De prijzen waren als volgt; koeien le kw. Ii0112y2 ct., 2e kw. 10090 ct., 3e kw. 8070 ct., ossen le kw. 100105 ct., 2e kw. 9080 ct., 3e kw. 7060 ct., stieren le kw. 8595 ct.' 2e kw. 75—65 ct., 3e kw. 55 ct. per Kg. vet te kalveren le kw. 140155 ct., 2e kw. 120 100 ct., 3e kw. 8060 ct., melkkoeien f 200—385, kalfkoeien f 210400, stieren f 185385 pinken f 150165, vaarzen f 160 185, werkpaarden f 100300, slachtpaar- den f 90150, hitten f 95165, veulens f nuchtere kalveren f 1320, fokkalverenf 19 28, biggen f 1525, overloopers f .20—34 Vet vee en vette kalveren in le soort met redelijken handel, overigens handel matig. Melk- en kalfkoeien met redelijken handel, goede soorten prijshoudend. Nuchtere kal veren natig verhandeld. Biggen en overloo pers iets williger verhandeld dan vorige week. Paarden met matigen handel. Eieren. (Rott. Veiling) Aanvoer 105.000 stuks. Prijzen. Kippen- f 5.858.15, een- de»- f5.70—6.95. PURMEREND, 10 Aug. Eieren, Aan de veilingen waren heden aangevoerd" 20.000 eenden- f 5.906.80 en 56.000 kippen- f 5.60—8.50. - ROERMOND, 9 Aug. Eieren. Aanvoer 2.300.000 stuks. Hoogste prijs f 8.10, midden- prijs f 7.45, laagste f 6.80. Kleine eieren f 5.90 —6.80. Eenden-eieren f 6,807.20. Mi item lord felsi llaat itral Sal ters! burg wort twijf hun goud de z ming vroe fvaai herd van gaan plaa zen moe maa heef nutt roch H mos: der op i dooi moe drac Ik v en f som bem mee de tot moe de geki rijk piaE Bijz dezi toen een een: De scb< staa die H Ove All. kra pen ziel win ziel tod nisE dat den gro zen I Bu o vi lev de 19: Cij: vo pri ar! tei sti ee bu of m( va Oc ec to ba oo 19 aa ty< im 19 lei zo V/I oc ta bc 15 o\ 19 V£ er b* m zi c" Yi ta l< di la ja st ui In s! ,T v e b e L e P V F. n ja ja ic ld

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2