Levensverzekering PIL JANSEN, HAARLEM Bïj Muggebeten S BEVERWIJK. R.-K. V. V. Beverwijk. HILLEGOM. SANTPOORT. HAARLEMMERLIEDE. HAARLEMMERMEER. AERDENHOUT. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. ZANDVOORT. DRIEHUIS. HALFWEG. Muggebeten De autobusdienst Haarlem- Noordwijk aan Zee. SPORT EN WEDSTRIJDEN. LAWNTENNIS. Holland—Engeland. ATHLETIEK. Roomsche Athletiek- kampioensehappen. CRICKET. VRAGENBUS. te NIJMEGEN. Verzekerd kapitaal ruimf 21.300.000,— Wiskundige reserve 31 December 1925 2.599.923,79 Extra waarborgen280.000,— Voor katholieken, die een Levensverzekering willen sluiten is dit de meest aangewezen maatschappij. UIT ONZE OOST. Dé verhoogde werking van den Batoer. GEMENGD NIEUWS. Onder de oogen der moeder overreden en gedood. De dame met de anjer. Gasoorlog te Coevorden. Poging tot oplichting. Honderd kleinkinderen. Gasmotor uit eikaar gesprongen Auto van een dijk gereden. Inbraak te Leiden. MARKTNIEUWS, LAATSTE NIEUWS. Doodelijk ongeluk in een licht reclame-fabriek. DE EERSTE R.K. MODE ACADEMIE GROOTE HOUTSTRAAT 18rd COUPEUSE EN LEERARES KNIPPATRONEN OP MAAT VERKRIJGBAAR Je Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting Zondag 15 Augustus. "RXLD.A. 1Beverwijk 2 te Amsterdam. Beverwijk 3aP.V.C.B. te half drie. Beverwijk 1nog niet bekend. 't 2de naar Amsterdam om R.O.D.A. I te bestrijden, 't Zal niet meevallen 2de Maar doe je bestZorg vooral dat er fair gespeeld wordt Beverwijk 3a krijgt bezoek van P.V.C.B. uit Amsterdam. Hoe zullen de drieaatjes, als ze tenminste volledig zijn, 't er afbrengen 'k Ben er werkelijk benieuw naar 'k Zal 'ns 'n kijkje nemen. Zondagmiddag, wie gaat er mee De leden, die vóór 1 Augustus 1926 nog geen 16 jaar waren, moeten binnen 8 dagen hun naam, voornamen, geboortedatum en adres, schriftelijk opgeven bij den secretaris Nieuwstraat 12. Men denke er wel om De andere leden moeten voor Maandag 23 Augustus 75 cent bondscontributie be talen, Zelf ge\ea ,dus er wordt niet om ge vraagd men wordt dus niet achterna ge- loopen, neen, men zorgt, dat vóór genoem den datum de 75 cent betaald is, zoo niet, dan wordt men niet opgegeven en is dus van meespelen in de a.s. competitie geen sprake Denk ook om je wekelijksche contributie, enkele leden loopen gevaar Denk om 't geen verleden week gezegd is, 1 September nadert! Broek, shirt en schoenen al in orde Zorg er voor 5 September Volendam I en ook 2 komt naar Beverwijk 1 De laatste nederlaagwed strijd Wat zal Volendam I z'n best doen, daar kun je van op aan Nog meer dan in de vorige wedstrijden en die waren spannend, aantrekkelijk, dat weet iedereen nog well Nu neg wat'k Mag 't nog wel niet vertellen, maar jullie kunt nogal goed zwijgenEr komt op bovengenoemde datum ook nog 'n „buitengewoon" elftal. Elf Volendammers zullen in hun typische kleederdracht 'n wed strijd spelen tegen elf gecostumeerde Bever- wijkers 1 De „Wijdgebroekten" hebben be loofd, dat ze, 't zeer zeker talrijke aanwezige publiek, geducht zullen laten lachen 1 Maar... zeiden ze, dan zal de pas-gelauwerde St. Jozefharmonie uit Beverwijk, bij den ingang van 't terrein ons wel willen opwachten en ons onder 'n ferme marsch naar de kleedlo kalen geleiden! Natuurlijk! Graag hoor 'k te al zeggen Witte bioscoop. Een van de interes santste plekken op deze oude aarde (die zoo veel van haar romantiek verliest) is wel die grens tusschen de Vereenigde Staten van Amerika en Mexico. Men vergeet veelal, da hier niet alleen een levendige smokkelhandel 'bloeit, denk eens aan den heimelijken, uit- gebreiden drank-invoer maar bovenal dat hier twee totaal verschillende rassen elkan der raken. Mexico is op en top Romaansch en komt telkens in conflict met de Angel- Saksische Vereenigde Staten. Van Overheidswege wordt wederzijds zoo veel mogelijk beproefd, om deze vaak zoo bloedige conflicten te vermijden maar grens streken worden maar al te vaak bevolkt door kwade elementen en zoodoende is de taak der autoriteiten zwaar. Zoo zien wij dan in Las Falies, een Mexi- caansch grensplaatsje, de Amerikaansche majoor Thomas en de Mexicaansche majoor Rodrigo, die beiden de handen vol werk heb ben met allerlei moeilijke problemen, welke ieder oogenblik de vrede kunnen verstoren. Bovendien ligt hier de platina-mijn van El Serrano, die hevig lijdt onder de listige dief stallen waarbij het kostbare metaal ont vreemd wordt. Men stelle zich deze mijn niet voor in den geest der groote mijnwerken in West Europa. Neen, in deze dorre streek, waar meer ge vochten dan gewerkt wordt is het mijnbedrijf maar klein ook al worden er de kostbaarste schatten uit de grond gedolven. In deze streek nu verscheen een geheim zinnig wezen dat begaafd scheen met bijna bovennatuurlijken speurzin, die altijd overal tegelijk scheen tegenwoordig te zijn, om zijn wil voor te schrijven aan ieder en elkeen. Deze mysterieuze persoonlijkheid kwam immer met de snelheid van de bliksem uit den hemel vallen. Plotseling zag men de schaduw van een vliegmachine en een se conde later stond dan de gemaskerde ge daante met een dreigende revolver en beve lende stem. Niemand wist, wie hij was en hoe hij heette. Deze geheimzinnige vreemdeling nu, kwam aanstonds in conflict met de Mexicaansche overheid en deze zette hem hardvochtig achterna. Bovendien kreeg hij het aan de stok met een heele reeks grensroovers en dieven en kon hij dus zijn pret wel op Toen deze mysterieuze luchtvaarder daarbij ook nog liefde opvatte voor een meisje uit El Serrano, werd het geval haast al te ingewik keld en men zal deze film van a tot z moeten bezien, om uit te vinden hoe alles zich tot elks bevrediging ontknoopte. Alleen dient nog vermeld te worden, dat de Robertson- Cole-Filmfabriek, die het alleen-vertoo- tringsrecht voor Nederland afstond, garan deert dat elk der ongelooflijke kunststukken der vliegmachines in deze zeer merkwaardige film echt en onvervalscht zijn. Niet één truc is toegepast en al wat te aanschouwen valt heeft zich werkelijk zoo toegedragen, terwijl het geheel ook inderdaad is opgenomen aan de Mexicaansche grens Vergadering van den L. T. B. De L. T. B., af deeling Beverwijk, hield gisteren avond een ledenvergadering. Bij de opening uitte de voorzitter zijn tevredenheid over de opkomst, wat tegenwoordig een zeldzaam heid is. Naar aanleiding der voorgelezen notulen, werd een bespreking gehouden over den voorgestelden aankoop van kunstmest. Hier voor schijnt weinig animo geweest te zijn, want zeer weinig was besteld, zoodat deze aankoop achterwege is gebleven. Verslag wordt uitgebracht door de con trolecommissie, bij monde van den heer van Wetering. Deze verklaarde dat alles in orde is bevonden. Bij de mededeelingen komt een schrijven ter sprake, waarin de voorzitter den wensch te kennen geeft, te bedanken voor zijn functie. De secretaris verzocht den voorzitter dezen post niet te verlaten. De voor zitter antwoordt dat het zijn bedoeling is te wachten tot de jaarvergadering. De slechte opkomst der leden, is een der grootste oor zaken waar er hij daartoe is overgegaan. De hoop is nu echter gesteld op de toe komst. Het is wel noodig dat in dezen tijd de vergaderingen goed bezocht worden. Als tweede mededeeling wordt de vraag gesteld of een tuinbouw-wintercursus zal worden ge houden, de tijd is daar dat er subsidie moet worden aangevraagd. Het blijkt dat het noo dig is voor het bedrijf. Ook in ander opzicht is de cursus noodig. Vakkennis is een eisch van den ten tegenwoordigen tijd. De subsidie zal gevraagd worden, en de jongelui worden in hun eigen belang aangespoord dezen cur sus te volgen. Ook ouderen kunnen er aan deelnemen, Wat het coöperatief in koopen betreft, wordt medegedeeld, dat de volgende week spinaziezaad van den nieuwen oogst moet ontvangen worden. De oogst Is goed geweest, zoodat er nog een partijtje over is en daarom nog bijbesteld kan worden. De leden worden echter ver zocht, de posten welke nog open staan, van de geleverde kunstmest, zoo spoedig moge lij k te voldoen.Het spinaziezaad, moet bij de ontvangst voldaan worden. Dit is noodig om zoo accuraat mogelijk te werken. Deze mededeelingen brengen nog al besprekingen te weeg welke, echter tot een goed resultaat leiden. Door den secretaris wordt het verzoek gedaan, om a.s. Dinsdag tusschen 4 en 6 uur n.m. het zaad in ontvangst te nemen. Even als vorige jaren, zal men er ook nu weder toe overgaan om gezamelijk brandstoffen in te koopen. Opgaven worden a.s. Zondag aange nomen van 9 tot 10 uur in de K.S.A., Pe perstraat. De brandstoffen zullen ditmaal bij de fa. van Doorn betrokken worden. Het in koopen van kunst meststoffen gaat op denzelfden voet door, als vorig jaar, Le verantie zal dit jaar geschieden door den heer Klaassen van Heemskerk. Voor het bestellen is ook gelegenheid, a.s. Zondag tusschen 9 en 10 uur. Het schijnt dat het goed gaat in den L.T.B. want de rondvraag levert niet veel op. Het bleek dat de secretaris veel werk voor de vereeniging heeft en om waardeering te toonen werd voorgesteld hem een geschenk aan te bieden, wat natuurlijk goed werd ge vonden. Doch het is reeds door het bestuur gedaan door het offreeren van een mooie plant. Hierna sluiting van de zeer geanimeerde vergadering. De leesten op Koninginnedag. Het be stuur der Breestraat-vereeniging deelt ons mede, dat zich voor den reclame-optocht van bedrijfswagens reeds 15 deelnemers hebben aangemeld. Aanmelding kan ge schieden bij den heer D. M. G. Botterop, Breestraat 104. Ook voor den optocht van versierde voer tuigen, rijwielen, enz., welke eveneens door de Breestraat-vereeniging georganiseerd wordt, hebben zich reeds een groot aantal deelnemers opgegeven. Degenen, die nog wenschen deel te nemen, worden beleefd verzocht zich spoedig op te geven bij den heer Botterop, zulks in verband met het feit, dat het bestuur een dezer dagen de prijzen voor dezen optocht moet vaststel len. Voor het deelnemen aan deze optochten zijn geen inleggelden verbonden. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente houdt een openbare vergadering op Vrijdag 20 Augustus 1926, nam. 1.45 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Vaststel ling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. Deze behelzen o. m. het in goede orde zijn van de boeken en kas van den gemeente-ontvanger; aanne ming benoeming fitter J. Burgerhout.te Kat wijk aan Zee bij het Waterleidingbedrijf; beschikking van den Commissaris der Ko ningin waarin aan den burgemeester van 18 Augustus tot 12 September verlof wordt verleend om zich buiten de gemeente op te houden^ missive mededeeling van Ged. Staten, dat het krachtens de wet van 24 Mei 1897 aan de gemeente over het loo- pende jaar uit te keeren bedrag is vast gesteld op f 12792.93; missive van Z.Exc. den Min. v. O., K. en W., waarin het be drag, waarop de gemeente aanspraak heeft wegens Rijksvergoeding over 1924 is vast gesteld op 29896.24; mededeeling van mr. J. B. Sens, gemeente-secretaris, dat hij zijn benoeming tot ambtenaar van den Burg. Stand en tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim aanneemt 3. Vaststelling rooilijnen Haarlemmerstraat en Nieuwe weg. B. en W. stellen den Raad voor de rooilijn voor den Nieuwen weg op 5 M. uit het hart van dien weg. En voor de Haarlemmerstraat op 20 M. van de wes telijke tramrail. 4. Verzoek plaatsing hek J- M. v. d. Weijden voor woonhuis aan de Wilhelminalaan vóór de rooilijn voor den Nieuwen Weg op 5 AL uit het hart van dien weg en voor de Haarlemmerstraat op 20 M. van de westelijke tramrail B. en W. stellen den raad voor afwijking op de door hun college te stellen voor waarden toe te staan. 5. Beschikbaarstelling gelden waterleiding enz., Christ. Burgerschool. Gevraagd wordt J 2000. B. en W. stellen den raad voor de gelden beschikbaar te stellen. 6. Aanbeveling voordracht zetters. B. en W. adviseeren aan den commissaris der Koningin voor te dragen,; a. in de vacature H. A. van Waveren: 1. H. A. van Waveren; 2 F. A. J. Heemskerk; b. in de vacature- G. W. J. Mathot: 1. G. J. W. Mathot, 2. A Leliveld. 7. Reclames schoolgeld. Sport. De R-. K- Sportvereeniging „Sant poort was in jaarvergadering bijeen op Vrij dag 13 Augustus in café „Zomerlust." In zijn openingswoord spreekt de voorzit ter zijn vreugde uit over de goede opkomst en deelt mede dat wij de jaarlijksche herden kingsdag der vereeniging door omstandighe den wat laat zullen vieren op Zondag 29 Augustus. Alsdan wordt ter intentie der leden een H. Mis opgedragen waaronder allen ter LL Tafel zullen naderen, waarna gezamenlijk ontbijt in de Zusterschool. Des middags zullen voor alle elftallen oefenwedstrijden gehouden worden tegen sterke elftallen. De notulen dei vorige vergadering worden goedgekeurd, eveneens het jaarverslag van secretaris en penningmeester. Laatstgenoemd verslag liet een voordeelig saldo zien van 10.76. Bij het verslag van den gehouden boottocht naar Volendam memoreert voorzitter de medewerking van „Soli dei gloria" en „K:m- heim," welke hij nogmaals een woord brengt voor hun belanglooze medewerking. Hierna bestuursverkiezing, voorzitter, pen ningmeester en commissarissen, welke zich herkiesbaar stellen, terwijl wegens bedanken om gezondheidsredenen van den heer Anto- nioli een vacature zal te vervullen zijn. Al vorens tot stemming over te gaan memoreert ae voorzitter al hetgeen de heer Antonioli in t belang der vereeniging heeft verricht, waar voor hij oprechten dank namens de vereeni ging uitspreekt. De aftredende voorzitter en penningmees ter werden met algemeene stemmen herb<«. noemd, terwijl de commissaris met 26 stem men werd gekozen. In de vacature werd voorzien door den heer C. Molenkamp met 27 stemmen. In de elftalcommissie werden gekozen de heeren N. Arisz, F. Aris en P. J. A. Molen kamp, resp. met 23, 17 en 17 stemmen. Door den Z.Eerw. Heer Pastoor werd nog een kort woord gesproken over de R. K. sportbeweging, waarbij gewezen werd op de noodzakelijkheid steeds het bestuur trouw terzijde te staan, de wedstrijden allen mede te spelen en de financieele verplichtingen trouw tt voldoen. Maar vooral te zorgen dat wij Katholiek blijven ook in de sportbewe- ging- Hierna sluiting der vergadering, die door 32 leden bezocht werd, met den Christelijken groet. Holdigingsazzond. Naar aanleiding van de door de R.-K. Harmonievereeniging „St, Jacobus" behaalde successen op het groote nationale concours te Spaarndam, is besloten a.s. Maandagavond 16 Augustus een huldi gingsavond te geven aan directeur en leden. Omstreeks 8 uur namiddag wordt den Di rigent, de heer Lefeber, afgehaald van zijn woning door een paar heeren, als vertegen woordigers van het corps. Per auto wordt ge reden in de richting Oudenweg en daar wordt hij door het voltallige corps opgewacht ter hoogte van het voormalige Oude Tolhuis bij den Waarderweg. Hierna wordt, voorafgegaan door het corps, naar het Vereenigingsgebouw gereden en zal de muziek al marcheerende haar schoone klanken laten hooren. Aan het gebouw zal het corps met zijn di recteur worden opgewacht en verwelkomd door den WelEerw. heer kapelaan, Kerkbe stuur en R.-K. Raadsfractie. Na binnengekomen te zijn zullen de huldi- gingsspeechen worden uitgesproken en zul len verder alle toehoorders en feestvierenden vergast worden op die nummers muziek, waar het corps de zegenpalmen op het con cours mede behaalde. Uitdrukkelijk dient vermeld te worden, dat er vooral door de parochianen, sympathie wordt betoond, en geen enkele schittere door afwezigheid. Bij deze gelegenheid heeft ieder gratis toegang voor zoover er plaatsruimte beschik baar is. Het belooft schitterend te worden. Diefstal van een rijwiel? - Eenige dagen geleden werd bij den rijwielhandelaar L. te Hoofddorp door een onbekend persoon een rijwiel in bewaring gegeven. De man gaf voor, dat hij de fiets des aVonds weer zou komen halen. Tot heden heeft hij echter niets meer van zich laten hooren, zoodac vermoed wordt, dat het rijwiel ontvreemd of verduisterd is. De politie heeft thans de opsporing van den eigenaar van het inbe- slaggenomen rijwiel verzocht. Hij had nog wat te goed. De Rijks politie alhier- heeft Donderdagavond te Vijfhuizen gearresteerd een ruim 30-jarigen arbeider, afkomstig uit Noord-Brabant, die bij een Landbouwer aldaar werkzaam was. De man stond gesignaleerd in het Alge meen Politieblad en moest nog een gevan genisstraf ondergaaan wegens een in de provincie Drente gepleegden diefstal. Hij is Vrijdag naar Assen overgebracht. Gevonden en verloren voorwerpen. Ter secretarie van deze gemeente is aan gifte gedaan, dat is gevonden: een gouden medaillon, twee groote ijzeren schroefsleu- tels, een waterleidingbuis, een damestasch met inhoud, een terry-zadel, een rijksdaal der, een belastingfilaatje, een motoroliespuit een lederen leidsel, een paar motorpijpen, een lichte regenjas, een schakelarmband, een wandelstok, een lederen portefeuille met inhoud, een horloge met ketting, een stoel, een matras, een fietspomp en een gouden broche. Komen aanvliegen: twee postdui ven. Verloren: twee rijwielbelastingplaat- jes in lederen etui; een rugzak met inhoud, een zwart-gummi regenjas, een zwart lederen zijzeiltje met mica-ruit van een auto, een padvindersmes, een benzinelamp, drie rij- wielbelastingplaatjes, een beige regenjas, een autohoorn, een bril, een reserve-wiel, van een auto met band en stadsnummer, een gouden vulpotlood, een donkerblauwe paar- dedeken, een bruin lederen portefeuille met inhoud, een cape, een portemonnaie met in houd, een bankbiljet van 25, een bruin le deren damestaschje met inhoud, een tafel mesje, een bankbiljet van 10 en een bruine reticule met inhoud. Afhalen poststukken. Met ingang van 15 dezer is de tijd voor het kosteloos afhalen van correspondentie op Zondag voor het wijkkantoor Aerdenhout nader vastgesteld op 99.30 v.m. Burgerlijke Stand. Geboren: Dominicus Theodorus, z. van F, Veldman en J. P. van Velzen. Cornelia Hilda, d. van J. Mulder en M. M. Roos. Maria Bernardina, tl. van Th. S. Wempe én M. A. Dekker. Johannes Wilhelmus, z. van J. M. van der Tol en A. M. Goossen. Getrouwd: J. Beijer 22 j. en H. J. J. de Graaf 19 j, Wederom een inval. Gisternacht heeft de politie wederom een inval gedaan, thans in een hotel-restaurant aan de Zeestraat, in verband met overtreding van de drankwet en de logementsverordening. De caféhou der C. P. werd in bewaring gesteld en zal voor den Officier van Justitie té Haarlem worden geleid. Bazar. Zondag 15 Augustus wordt te 3 uur de bazar geopend ten bate van het orgelfonds der R.K kerk alhier. De op luistering geschiedt door het R.K. kerk koor. Maxium snelheid. Door de politie zijn opgemaakt 9 processen-verbaal, tegen auto mobilisten, wegens overtreding van den maximum snelheid in de kom van het dorp. Eensgezindheid. De muziekvereeniging „Eensgezindheid" neemt a.s. Zondag deel aan het groot nationaal muziekconcours te Krommenie. Zij komt uit in de eere-afdee- ling. Personalia. De heer C. van Santvoort; stations-assistent is op verzoek als zoodanig overgeplaatst naar Breda. Géén pijn, géén jeuk, géén bulten, als gij direct Akker's Kloosterbalsem erop doet, het ideale mid del tegen muggebeten. Wrijf wat op Uw huid, dan laten de insecten U dadelijk met rust. De ondernemer van den autobusdienst HaarlemNoordwijk aan Zee „de Zilker- spoor" deelt ons mede, dat zijn dienst niet is overgenomen door de Ned. Brockway Maatschappij. De eerste dag verregend. Was de ongeluksdatum (13 Augustus) de reden waarom de HollandEngelandwed- strijd zoo slecht heeft ingezet. Nauwelijks vijf minuten was er in een tweetal partijen ge speeld, toen een stroomende regen het spel onderbrak en de banen onder water zette. Reeds spoedig bleek van doorspelen tgeen sprake te zijn. De aanvoerders Godfric (Eng.) en Brolde van Grorian confereerden over het van morgen en volgende dagen vast te stellen programma met het volgende resultaat: Het enkele spel van Mej. Bouman tegen Mrs. Godfree wordt heden gespeeld. Voor morgenmiddag 2 uur zijn vastgesteld; Diemer Koolvan Lennep tegen Godfree Higgs en AustinLester tegen Timmer Bryan gevolgd door Mevr. StoinkMej. Bou man tegen Mrs. GodfreeMiss Sterry, ge volgd door mej. Bouman—Timmer of Diemer Kool tegen Mrs. Godfree en Godfree, gevolgd door Mevr. Stroinck en Bryand tegen Miss Sterry en Lester. De bij een stand 20 voor Holand afge broken single tusschen Timmer en Austin wordt Maandag voortgezet. Het zal de Engelschen zwaar vallen op het winderige Noordwijk hun beste spel te spe len, vooral nu zij ingespeeld zijn op het zoo veel langzamer gras. Mrs. Godfree zal al haar concentratie en technisch kunnen noodig hebben om zich tegen Mej. Bouman voldoen de te kunnen verdedigen; ook al ligt de aan val Van de Engelsche kampioene meer in de netpositie. Echter, nimmer speelt Mr. God free sterker, dan in een verliezende positie. De cijfers bewijzen het: 0—6, 64, 61 te gen Miss Ryan. In het gemengd dubbelspel is het vraagstuk over Mej. Bouinan's partner nog steeds niet opgelost. Velen achten Diemer Kool sterker. Is het wel verstandig Mej, Bouman te laten combineeren met een speler, met wien zij sinds Augustus 1925 niet samen speelde. DE LANDENWEDSTRIJD WEST-DUITSCHLAND—NEDERLAND UITGESTELD. Naar verluidt is de landenwedstrijd West- DuitschlandNederland, welke te Keulen zou woren gehouden op 22 Augustus a-.s„ uitgesteld tot 12 September d.a.v WEDSTRIJDEN TE OSLO. De deze week gehouden intern, atle tiekwedstrijden te Oslo hadden tot resul taat dat Fatham, Engeland de 800 M. won in den niet bijzonder fraaien tijd van 2 min. 0.3 sec.; Rose, Nieuw Zeeland, de 5000 M. in 16 min. 58.2 sec, In den fraaien tijd van 15 sec. klopte Trosbach den Duitschen kam pioen, lord Burghley, op den 110 M. hor denloop. Askild, Noorwegen, wierp den discus 43.16 M. De eerste Athletiek-dag van „Holland", Inschrijvingen uit Amsterdam, Hillegom, Bennebroek, Limmen, enz. Een span nende strijd wordt verwacht tus schen „Achilles", Amsterdam en „Holland". Aan bijna alle nummers is het Diocesaan kampioenschap verbonden. Op het fraaie Lyceum-terrein aan den Zijlweg wordt morgen de eerste Athletiek- dag van „Holland" gehouden. Het aantal inschrijvingen is belangrijk groot er dan het vorig jaar, maar toch niet bevredigend te noemen. Immers van A, C. E., Wilskracht, Graaf Willem en eenige andere vereeni- gingen, welke bij de K. N. A. U. zijn aange sloten, werd totaal niets vernomen. Om deze menschén, die ook bij ons thuis hoo ren, tot deelname aan de Dioc. wedstrijden aan te sporen, will enwij verwijzen naar hét verslag van de jaarvergadering van den D. H. V. B. (N. H. Crt. van Maandag) en de „Roomsche Sport-Revue" van H. N. S., welke in de krant van Woensdag werd opgenomen. Voor de verschillende nummers, welke morgén zullen worden verwerkt, bestaat zeer groote belangstelling. De strijd om de eere-plaats zal vermoedelijk wel gevoerd worden tusschen Achilles en U. D. I. uit Amsterdam en „Holland" Haarlem. Verder zijn we benieuwd naar het debuut van de Roomsche turners uit Hillegom, welke met 23 man naar Haarlem komen. De B. S. M.- ers, die reeds eerder den vuurdoop onder gingen, zullen natuurlijk niet stil gezeten hebben, zoodat van hen ook goede presta ties verwacht worden. Op de 100 M. zal om den eeré-titel door een drietal gegadigden een feilen strijd gevoerd worden. Op papier heeft Coesel van Achiles de beste kans, terwijl de twee „Holland"-ers Oetheem en Ronde zullen trachten het eerste kampioenschap in Haar lem te houden. Voor de 1500 M. zullen 15 deelnemers starten .Wellicht zal dit het mooiste num mer van den middag worden. Wij her inneren ons de Trial-meet Achilles—i-U.D.I. Holland, waarin de 1500 M. na zwaren strijd gewonnen werd door Burgman. De „oranjebroeken" hebben echter in C. de Bruin een uitstekend vertegenwoordiger, die wel eens voor een verrassing kan zor gen. De sympathieke, taaie Victrix-man Mulders zal met de overige „Holland" deelnemers wel een hartig woordje mee spreken. De 4 maal 400 M zal wel weer gaan tusschen Achilles en Holland. Ver leden jaar ging de kampioensmedaille met zeer gering verschil naar Haarlem. De „Oranjebroeken" dienen er ook nu voor te zorgen, dat de titel in de Spaarnestad blijft. Een nieuw record op dit nummer is niet buitengesloten. Verspringen met aanloop bréng tl9 lief hebbers aan den bak. De kampioen van 1925, Jan de Haas uit Zaandam, komt jammer genoeg niet uit. De eer zal nu wel door Corsel, B. Ronde en N. de Zwager worden betwist. Gaat het vveei over oe 6 Meter?? Bij het hoogspringen, zonder aanloop, zal de kampioenstitel wel door Warmerdam van U. D, Z. worden meegenomen. „Hol land" zal op dit nummer met vijf vertegen woordigers, geen slecht figuur maken. Een voorspelling te doen over het kogel- stcoten, lijkt erg gewaagd. De oranjekleuren worden hier veel te best verdedigd door Ant. Verheem en K. Lindström, die dit jaar best op dreef zijn. Voor polsstokhoog staan een achttal namen vermeld. Dit, voor turners zoo uit stekende nummer, heeft niet die belang stelling, welke het verdient. Zal het de Haarlemsche „bobbie" Siemers gelukken, het record over de 3 Meter te brengen? Waartoe Adrichem momenteel in staat is, weten wij niet. Het programma werd verder aangevuld door de nummers discuswerpen (links en rechts); 25 M. hardloopen junioren en de Hcllandsche estafette. De leiding van dezen wedstrijd is natuur lijk bij den heer S. Hooy in goede handen. Ten slotte nog dit: een uitverkocht huis zullen wij niet krijgen, maar van een flink aantal belangstellenden is er plaats genoeg. Komt dus de „oranjeklanten" aanmoe digen!! CRICKETPROGRAMMA VOOR ZONDAG. Ie klasse. V.O.C.—Ajax. P.W.—V.V.V. Quick—H.C.C. H.D.V.SV.R.A. 2e klasse. R.W. IIAlbion. V.V.V. II—A.C.C. TELEGRAAFBEKER. Phoenix—Rood en Wit. Vr.1 Kunt u mij ook een adres opgeven van een R.-K. Zangclub (Vrouwenbond uit gesloten) of een goed gemengd koor? Antw.: Ons niet bekend. Vr. Welke is de kortste weg van Boyen-v^ E.R.K. kerk naar Helder, hoeveel K. M. is deze afstand? Antw.; Bovenkerk, Amsterdam, Zaandam, Koog a.d. Zaan, Zaandijk, Wormerveer, Knol lendam, Marken-Binnen, de Hoorne, Alkmaar, Koedijk, Schoorldam, Tol bij Stolpen, 't Zann, de Kooi, Nieuwediep, Helder. Afstand 84.7 K.M. Vr. Kunt u mij ook zeggen waar burge meester Maarschalk woont? Antw. Kleine Houtweg 109, Haarlem. Vr.: Heeft iemand het recht om één per cent provisie te eischen, omdat ik door zijn bemiddeling een huis verkocht heb? Er was van te voren niets afgesproken. Ook had ik hem geen opdracht gegeven. Antw.: Als er geen afspraak is gemaakt, bestaan er uwerzijds geen verplichtingen. De lava heeft een hoogte van 8 M. bereikt. De verhoogde werking van den Batoer duurt, naar Aneta meldt, voort. Hevige ont ploffingen worden waargenomen. Veel asch komt uit den bovensten krater. Lava vloeit constant uit in Zuidwaarsche richting en bereikt een. hoogte van acht meter. Hevige schoten weerklonken, ten gevolge waarvan de grond tot drie kilometer in den omtrek dreunt. De bevolking is rustig en tevreden met de geboden eerste hulp. Een vulcano- loog en de controlur beklommen den top van den nieuwen krater. Over de gesmolten lava kan men niet loopen. Wellicht is dat alleen met ski's mogelijk, hetgeen echter den toeristen, die zulks zouden willen be proeven, ten zeerste wordt afgeraden. Op den Rijswijkschen weg, nabij DeH Haag is Vrijdagmiddag een 8-jarig meisje uit Vocr- burg door een zwaar beladen vrachtauto overreden en op slag gedood. Het kind zat achter op het rijwiel van haar moeder. Deze raakte haar stuur kwijt en kwam vlak voor den auto te vallen met het noodlottig ge volg, dat de kleine ender de wielen geraakte. In den sneltrein EgerKarlsbad heeft men op origineele wijze een gepenstennierd ambtenaar zijn geld en zijn spaarbankboekje ontfutseld. Met een gracieus gebaar reikte een dame, die in gezelschap was van twee heeren, den ambtenaar een anjer over, en toen bij wat verwonderd opkeek, wellicht niet gewoon aan dergelijke attenties van on bekende dames stak zij den bloem zelt in het knoopsgat van den hevig bedankenden heer. Maar spoedig voelde deze zich wat slaperig worden en n.a eenige minuten was hij stevig onder zeil. Toen hij wakker werd, waren dame, medereizigers, .maar ook 's mans geld en spaarbankboekje verdwenen. Het bleek, dat de anjer in het een of ander bedwelmend vocht gedrenkt was. De politie van Karlsbaa spoort de dieven op en heeft het reizend pu bliek gewaarschuwd tegen de dame met de anjer. De raad van Coevorden heeft den gas- concessionaris, die heeft geweigerd aan de gemeente een recognitie van 3000 te be talen voor het hebben van gasbuizen in den gemeentegrond, medegedeeld dat hij geen recht meer heeft om den grond van de gemeente te gebruiken. Thans hebben B. en W. naar het Hbld. meldt, den con cessionaris belet een lek in een gasbuis in de Sallandschestraat te herstellen en de arbeiders die reeds bezig waren de straat op te breken, doen verbaliseeren. De in woners van genoemde straat zullen thans aan den raad verzoeken maatregelen te nemen dat zij in het rustig genot van gas zullen worden en blijven gesteld. Door de politie te Groningen is gear resteerd de makelaar in huizen H. H., we gens poging tot oplichting van een cliënt tot een bedrag van 1400. De 81-jarige A. v. Schayk te Geldrop, heeft ten gemeentehuize aldaar de ge boorte van zijn honderdste kleinkind aan gegeven. In de fabriek van den heer B. aan den Oostsingel te Delft, sprong gisteren een gasmotor uit elkaar, gelukkig zonder per soonlijke ongelukken te veroorzaken. De materieele schade was echter vrij aanzien lijk. Door de kracht van de ontploffing vielen ongeveer 50 glasruiten in scherven. Een doode. Te Kedlchem is Vrijdagavond een vracht auto van de stoomzuivelfabriek „De Lin- ge" te Arkel van den Lingedijk gereden. In den auto zaten behalve de chaufleur twee jongens. Een van hen, de 16-jarige zoon van den rijksveldwachter D. te Ar kel, was onmiddellijk dood. De andere jon gen bekwam geen letsel. De chauffeur kreeg een onbeduidende beenwond. De oorzaak van het ongeval is onbekend. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ft ingebroken in den winkel van den vischhan- delaar J. van Wijk in de Jan. Vossensteeg te Leiden. Een bedrag van ,200 werd ont vreemd. In verband met deze inbraak heeft de politie een drietal personen aangehouden, die nog in het bezit waren van een gedeelte van het gestolene. De daders zullen ter be-, schikking van de justitie worden gesteld. HOOGKARSPEL, 13 Aug. Vereerfiisfttg „D Eendracht''. Aardappelen; Schotsche 2.10 2.20; Due f 1.55—1.60; kleine aardappe len f 1.80—1.85. LEEUWARDEN, 13 Aug. Vee. Aan gevoerd 211 stieren 140480; 17 ossenj 294 vette koeien ƒ130380, per Kg. 0.80 1.00; 303 melk- en kalfkoeien 160^370; 76 vette kalveren 3080; 18 pinken 60 120; 724 graskalveren f 3095; 167 nuch tere kalveren 613; 165 vette schapen 2034; 130 weideschapen 1627; 83 lammeren f 10—16; 1319 vette varkens 35—165, per Kg. 0.68—0.77; 125 magere varkens 2555; 312 kleine biggen 9 17; 17 paarden; 31 bokken. De handel in gebruiksvee was minder; in vette koeien prijshoudend; in stieren iets beter; graskalveren voor de slacht vlug, overigens kalm; vette kalveren duurder; nuchtere kalveren matig verhandeld; wol vee beter; varkens vlugger; zouters 0.70 0,74 per Kg. Eieren. Aanvoer 270000 kippen- 6 8.50; 600 eenden- 6—7. Boter. Aanvoer 34/3 en 94/6 v. Mijn hoog ste prijs 1.81, middenprijs 1.80, midden- prijs i.47. Veiling hoogste prijs 1.64, laagste 1.47. Noteering van de commissi® 1.82. Commissie, Bond van Coöp. Zuivel- fabr. 1.35. Kaas. Sleutelkaas 0.270.50; Nagel- kaas f 0.230.30; Goudsche 0.300.60; Edammer f 0.240.68, Aanvoer 75.924 Kg. BOVENKARSPEL (Station), 12 Aug, Aardappelen Koks 1.501.60; Due 1.45 1.75; Ninetyfold 1.251.55; Schotsche 22.40; Kleine 1.20—2.25 per baal, aan gevoerd 7985 baal. Blauwe 1.651.75f Bonte 2.20; Kriel 3560 per baal, aan gevoerd 9180 baal. Uien Groote Gele 2—1 2.50; id. Nep 3.60 per baal, aangevoerd 45 baal. Ie Bloemkool f 9.2017.50; 2e id, 4.80—10, 3e id. 1.10—3.70 per 100 st., aangevoerd 20.800 stuks. Roode Kool 10 1.60 per 100 K.G., aangevoerd 39.200 K.G. Gele Kool 1—2.40 per 100 K.G. aangevoerd 10.200 K.G. Slaboonen 1— 1.20 per K.G,, aangevoerd 2000 K.G. Sla boonen 11.80, Snijboonen 1.60 per 15 K.G,, aangevoerd 143 zakken. ENKHUIZEN, 12 Aug. Aardappelen. Blanke ronde 1.65, ideaal 1.60, blauwe. 1.20, Ninetyfold 1.55 per baal, LEIDEN, 13 Aug. Vee. Aangevoerd 79 stieren 95460, 104 kalf- en melkkoeien 165500, 144 varekoeien 140240, 153 vette ossen en koeien 190540, 5688 ct. per K.G. schoon, 52 vette kalveren 35 85, 0.822.15 per K.G. schoon, 49 nuch tere kalveren 613, 82 vette schapen 28-36, 507 weide schapen 2428, 1014 magere varkens levend gewicht voor fok kerij 23—60, 921 biggen 10—15. Kaas. Aanvoer 147 partijen. Prijzen Goud sche le s. 4548, 2e s. 3844, Leid- sche le s. 4751, 2e s. 3845. Handel matig. ZWOLLE, 13 Aug. Boter. Aangevoerd 80/8 v., 15/6 en 380 stukken, samen 1940 k.g. Prijzen per 1/8 v. 38. per k.g. 1,90— 2.io. Vee, Aangevoerd 473 runderen, 106 gras kalveren, 79 nuchtere kalveren, 41 schapen, lammeren, 237 varkens en 1002 biggen. Men besteedde voor vette koeien 0.70 1.02; idem kalveren 0.90—1.35; idem var kens 0.680.70 per k.g. schapen 1632. De handel in neurende koeien, verschge- kalfde koeien en vaarzen was flauw tot prij zen van de vorige week; handel in vet vee en kalveren iets beter; stieren prijshoudend, schapen met lage prijzen, redelijke handel. ALKMAAR, 13 Aug. Kaas. Ter markt wa ren 167 stapels, wegende 177.0010 K.G. Fa- briekskaas, kleine 43, commissie 42.50, middelbare boerenkaas, kleine 42, commissie 43, middelbare Handel stug. AMSTERDAM, 14 Aug. Hedenmorgen heeft in een werkplaats van een licht reclame-fabriek aan den Admiraal de Ruy- terweg een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij de eigenaar van de fabriek, de heer de Jong, om het leven is gekomen. In de werkplaats was een z.g. looplamp, die bevestigd was aan een stopcontact in het plafond van de werkplaats. Daar het lampje defect was, wilde de heer de Jong er een nieuwe lamp inzetten. Hij hield de fitting met de linkerhand vast en greep het koper van de defecte lamp aan om het lampje er uit te draaien. Er bleek echter stroom op te staan, die den beer de Jong trof, ten gevolge waarvan hij dood neerviel. Bij een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het lampje niet was volgens het model dat voor soortgelijke looplampen gebruikt wordt. GRATIS PROEFLES HAARLEM, EN INSCHRIJVINGEN VAN LEERLINGEN OP MAAN DAG 16 AUGUSTUS a.s., N.M. VAN 2—4 UUR. geeft Maandag van 2-4 uur GRATIS PROEFLES. Tevens gelegenheid zich op te geven voor den cursus Sept. a.s. voor tevens een cursus voor eigen gebruik volgens de ge makkelijkste en nieuwste methode. i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2