TE KOOP AAN ONZE LEZERS MARKTNIEÏÏWSZ NET PERSOON J. H. HOGELAND INGEZONDEN. BINNENLANDSCH NIEUWS. Dooden van schadelijke jvogels. VERKEER EN POSTERIJEN. Het autobusbedrijf der Nederl. Spoorwegen en de Firma Van Gend en Loos. v LANDBOUW EN VISSCHERIJ Het Zuiderzee-visscherijbedrijf in 1925. Indien gij over de NIEUWE HAARLEIVI3CHE COURANT tevreden zijt, zegt het anderen. Indien gij In een of ander opzicht niet tevreden zijt, zegt het óns. CRICKET. KUNST EN KENNIS. Inhoud van tijdschriften. ONS LITURGISCH TIJDSCHRIFT. 11e Jg. SPORT EN WEDSTRIJDEN. LAWNTENNIS. De tenniswedstrijd HollandEngeland. De Tour der Lentburg Cricketclub. De laatste Testmatch. DAMMEN. Nederlaagwedstrijden S. D. O. VOETBAL. Kampioenschap van Haarlem. DUIVENSPORT. STOOMVAARTLIJNEN. KAATSTE NIEUWS. Ernstige brand te Berkel. Bond van Smedenpatroons. Dijkverbetering en voorkoming van overstrooming. Jongste Bediende DOOR INRUILING 1 Hansa-Lioyd 2 tons dichte vrachtautomobiel. 1 Ford truck met starter en gesloten carrosserie. 1 Ford truck op Overman banden eri niuewe, open car rosserie. Alle Wagens prima in orde. SPAARNWOUDERSTR. 24. (Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk.) ROOMSCH KATHOLIEKEN Mannen en jongelingen boven de 18 jaar, zooals u weet bestaat er sinds Maart een Mannenzangvereeniging St. Caecilia. Deze vereeniging neemt gestadig toe in leden, donateurs enz., en heeft den vollen mo- reelen en financieelen steun toegezegd ge kregen van de meest vooraanstaande per sonen van Roomsch Haarlem. De toekomst van deze vereeniging is dan ook met Gods hulp hopen wij verzekerd. Maar (Ora et labora) wij kunnen en mogen niet met de handen over elkander gaan zitten. Deze vereeniging groeit niet hard genoeg aan wie de schuld Aan u Roomsche mannen en jongelingen, die wel zanger zijt maar verzuimt u aan te sluiten bij de zangvereeni- ging die zuiver in het Roomsch organi satorisch verband staat. Een ieder Katholiek is zedelijk verplicht consequent Katholiek te Zijn. Dus zangers sluit u aan bij de zang- vereeniging van uw religie. Gij hebt toch wel eens gezongen „Roomscnen dat zijn wij met ziel en met zinnen". Dus ook in zanggenot Komt dan, mannen en jongelingen boven de 18 jaar, onder de vaandels van St. Caecilia en de leiding van onze Moeder de Heilige Kerk. Gij kunt u iederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur opgeven in het Bavo- gebouw Smedestraat. Deze week is er vergadering op Vrijdag 20 Augustus 's avonds 8 uur in 't Bavogebouw. Houdt dus dezen avond vrij en komt ter vergadering, neemt vrienden en kennissen mee en treedt ge- zamelijk als lid tot onze vereeniging toe. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende ruimte EEN PROPAGANDIST. Velseroord, 12 Augustus 1926. Mijnheer de Redacteur, In Uw blad van Woenstdag j.l. trol ik aan: Brieven uit Velsen. Ik las daarin, dat Velseroord van het tooneel gaat verdwijnen en dat die ingewortelde naam niet gauw vergeten zal zijn en dat Velsen on bekend is. Mijnheer de Redacteur, zou de heer Maas niet wat hoog van den toren blazen? Weet hij niet dat Velseroord de hei is geweest en Velsen vermaard en bekend door zijn koemarkten van vroeger en dan nog zegt de heer Maas, nemen de plaatse lijkeleiders een verkeerd standpunt in we gens de Drankbestrijding. Ik zou haast zeggen de heer Maas wil de organisatieleiders de les voorlezen, want hij zegt de Kiesvereeniging is ook lang nog niet klaar, voor zegge 1927, Mijnheer de Redacteur ik zou de heer Maas dit willen zeggen, daar ben ik van overtuigd, laat dit gerust voor de leiders over, vooral van Velseroord. Nogmaals dankend voor de plaatsruimte EEN ABONNé. Haarlem, 13 Augustus 1926. Geachte Redactie! Ondergeteekende is het geheel eens met uwe op- en bemerking inzake de samen stelling van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, doch daar hij voor de éénheid onzer partij nog grooter gevaar ziet in de te éénzijdige samenstelling van. het Bonds- bestuur en nu opgeschrikt door den kies kring Leiden, dit gevaar werkelijkheid ziet worden, nu Vraagt hij of het geen aanbe veling verdient tijdig, dat wil zeggen, nu er volop de gelegenheid voor is, hierop de aanditcht te vestigen, '|a het Bondsbestuur. ónzer .politieke par- !ij dienen evenzeer de diverse stróohiingen lot uiting te komen als in den Partijraad, rooral nu die partijraad onder het mom de belangengroepen zooveel mogelijk te weren, het arbeiderselement zoo klein mogelijk heeft gehouden. Het weren van bepaalde stroomingen, met of zonder, opzet zal ach terstelling ten gevolge hebben en de kiem van tweedracht is weder gelegd, welk ge vaar grooter wordt, naarmate de tegen overgestelde strooming(eni) of groep(en) on evenredig sterk zich vertegenwoordigd we ten. Een éénzijdig Bondsbestuur zal de meeste en beste verhoudingen in den Par tijraad weder ongedaan maken. Hiervoor zullen de kieskringen offers hebben te bren gen, omdat zij vertrouwensmannen met een langen staat van dienst moeten laten „wip pen", doch het moet en kan nu eenmaal niet anders, doch te Leiden werd in een vacature iemand gekozen, wiens strooming reeds in te groote mate in het Bondsbestuur vertegenwoordigd wordt. Dat men zich hoede voor den vijand, te groote schroomvalligheid altredenden aan het verstand te bréngen, dat zij „ruimen" moeten voor anderen. EEN BELANGHEBBENDE. De Commissaris der Koningin in Noord- Holland heeft bij de burgemeesters aange drongen op beperking in het verleenen van vergunningen voor het dooden en vangen van schadelijke vogels. Deze vergunningen dienen alleen dan ver leend te worden, indien blijkt, dat inderdaad schade van eenige beteekenis wordt aange bracht, dan wel redelijkerwijs mag worden den aangenomen, dat schade dreigt en deze niet op andere wijze kan worden tegenge gaan. Bovendien is het aan te bevelen, in de vergunningen uitdrukkelijk te vermelden, voor welke vogelsoorten zij geldig zijn en de vergunning slechts te verstrekken voor een zoodanig tijdvak, als noodig is om de schade tegen te gaan. Naar het „Hbld." verneemt, loopt het con tract, dat de firma Van Gend cri Loos met de Nederlandsche Spoorwegen gesloten heeft, op 30 Juni 1928 af. Daar het nieuw», autobusbedrijf der Ned, Spoorwegen o.m. beoogt besteldiensten, zoowel in de steden als op het platteland, te organiseeren, is de mogelijkheid niet uitgesloten dat met de firma v. G. en L. een regéling wordt getrot- fen, waarbij door gedeeltelijke overneming van personeel en materieel de goede gang van zaken in het op te richten bedrijf ver zekerd zal worden. -ïVSl.tl» Aan het jaarverslag over 1925 van de Credietvereefliging voor de Zuiderzee ont- leenen we het volgende'. Na een reeks van ongunstige jaren bracht het "jaar 1925 de zoo lang gewenschté ver betering voor het Zuiderzee-visscherijbe drijf. De gemaakte besommingen, in totaal pl.m. 3.300.000 voor de Kom der Zuider zee, werden slechts zelden overtroffen. Evenals in 1924 was ook voor 1925 op de begrooting 350.000 uitgetrokken voor cre- dietverleening aan Zuiderzeevisschers en voor bestrijding van de kosten van voor- loopige maatregelen, welke beoogen den overgang der Zuiderzeevissohersbevolking naar betrekkingen buiten het visscherijbe- drijf le bevorderen, In 78 gevallen kon de leverantie door vis- schers uit eigen middelen worden betaald tot een bedrag van 11,666.94, zoodat daar geen rijkscrediet voor noodig was. Het fiat voor bestelling diende in deze gevallen slechts als een garantie tegenover den leverancier. Door 121 risschers werd uit eigen bewe ging 19.433.88 afbetaald. Op 31 Dec. 1925 bedroeg het totaal der loopende voorschotten aan visschers 602.491.63. 1000 KORRELS PER 8 AREN! Als een bewijs hoe 'n voortreffelijke rogge dit jaar is geoogst, kan worden medege deeld, dat een 8-tal aren blijkens een zorg vuldige telling ruim 1000 flinke zware kor rels bevatten. No. 5. Dom J. de Vathaire, Maria,Hemel vaart. L. Verwilst, O. P., De Liturgie studie aan onze Katholieke Universiteit. F. H. Maners, De kleur der stool bij zege ningen. J. P., De plechtige H. Communie. Xe Nederlandsche Liturgische Week te Leuven. Over boeken. Mededeelingen. HET PATRONAAT, 22e Jaarg. No. 8: 1. Naaktcultuur en Christendom. II. 2. Voor de maandelijksche conferentie, S. B. 3. Personeele Belasting en patronaats gebouwen. S. B. 4. Jaarrapport Districts hond Bisdom Haarlem. S. B. 5. Persover zicht Juli. G. D. Z. 6. Vergadering Bu reau Intern. Jeugdorganisatie. Jaarvergade ring Reichsbund Oostenrijk. 7. Mede deelingen. R. K. ZIEKENVERPLEGING, 17e Jg. No. 7. Mededeeling Hoofdbestuur. Adresverande ringen. Afdeeling Den Haag. Voor de Drentsche Venen. Verslag Afd. Utrecht. Verslag vergadering Landelijke R. K, Vrouwenvereeniging. Verpleging van Kan- kerlijderjs, Gewaarwordingen. Waar schuwing. St. Melanie werk. 3-maan- delijksch overzicht Informatiebureau Exa men Ziekenverpleging. Juffrouw Con stance Teichmann. Derde Intern. Congres voor Reddingswezen. Vacante plaatsen. ST. ANTQNIUS, 32e Jg. 8e afl. Schet sen uit het Leven. Iets wat noodig was! Van dit en dat voor ieder wat. San Antonio. Hoe de Heilige hielp. De Franciscaansche Missiebond. Uit onze Missie van Zuid-Chansi. Missie- Kroniek - Missie-Giften. Verkregen en Gevraagde Gunsten. Holland wint met 106. Timmer's overwinning op Austin. De uitslag van dén Holland—Engeland wedstrijd, Maandag .voortgezet; bij een stand 73 in Holland's voordeel, is niet lang du bieus gebleven. De beide heerensingles van Timmer en Bryan resp. tegen Austin en Godfree werden in drie sets gewonnen, zoo- dat de Hollandsche overwinning met negen gewonnen partijen een feit was, Timmer's overwinning op Austin was de belangrijkste prestatie van dezen dag. Na het minder goede spel van Zaterdag en Zondag was een dergelijke opleving ook niet te voorzien. In een vorm spelend, zooals verleden jaar in den Davis Cupwedstrijden tegen Macen ner en Wallenberg, was Timmer een te vast spelend tegenstander van Austin, die vanaf de baseline het spel zelden forceeren kon. Nu had de Engelschman niet een steeds op- loopende speler tegenover zich, welke hem gelegenheid gaf tot het slaan van zijn fraaiste passings. Hoewel Austin meer „hoeken" in zijn slagen had, slagen die meer uit positie brengen, brachten deze hem geen resultaat, daar Timmer zich immer goed opstelde. Van den stand 2—0 in de eerste set, waarbij Vrijdag gestaakt was, maakte Timmer 40, uitsluitend door vast baselinespel en met 62 werd de set gewonnen. In de tweede set versnelden beide spelers hun tempo, de strijd wordt er des te belang wekkender door, bij 22 een kans voor 32 op Austin's service, maar de te korte lob weet Timmer niet te killen en Austin pas seert vlijmscherp (23). Dan heeft Timmer met enkele dropshots indirekt succes en in de lange rallies blijft hij veelal de meerdere. 53) en hoewel het nog 54 wordt, weet Timmer, dan korte slagen naar voren gehaald, de passings op fraaie wijze te onderscheppen (64). De spanning doet zich gevoelen, het tempo mindert iets, vooral Austin ver slapt meer en meer. Timmer krijgt al spoe dig weer zijn tempo te pakken. Men voelt het, Austin kan dit spel niet forceeren, zijn dropshots zijn immer bereikbaar en Zelf aan het net komende, passeert Timmer schitterend. Austin is geslagen speler, na 4—1 biedt hij weinig tegenstand meer. Bryan ondervond, dat Godfree sinds ver leden jaar in enkelspel sterker geworden is. Ettelijke malen werd hij door forehand cross drives gepasseerd. Niettemin zette hij den aanval door, wist ook Godfree fraai te pas- seeren en won met 61, 64, 75. De beide Hollandsche dames werden tege lijkertijd afgemaakt door Mós. Godfree en Miss Sterry. Mej. Boufnan had wegens een enkelverstuiking haar plaats in het enkelspel afgestaan'aan Mevr. Stroink, welke nu Miss Sterry ontmoette. Mej'. Canters had tegen Mrs. Godfree niets in te brengen.Zonder dat de Engelsche kampioene haar netspel behoefde te ontplooien werd Mej. Ganters uitgespeeld. Eenmaal slechts had zij het punt voor de game Mevr. Stroink zocht tevergeefs naar haar vorm van Zondagmiddag, moest zich te vreden stellen met twee games in de tweede set. Diemer Kool kwam dank zij een serie fancy slagèn Van Lester in de derde set op 14 te staan. Een korte periode van extra concentratie en Kool had de voor de over winning benoodigde vijf games bijeen. Het eenige punt voor de Engelschen in de heerennummers behaalde Higgs op van der Feen. Een uitnemend fighter, met een goed ontwikkeld all round spel stelde de Engelsch man in staat het verdedigende spel'van van der Feen te breken na een 62, 36, 1—6 achterstand. Vooral in de finaal set was Higgs' volleeren onweerstaanbaar. Het gaf hem van 12, drie games achtereen en. besliste bij 54 de partij. Rest nog te vermelden, dat het gemengd dubbelspel als wedstrijdpartij niet gespeeld werd. Inplaats hiervan speelden het echtpaar Godfree een exhabition tegen Mej. Bouman en C. Bryan. Tegen, een volmaakt mixed- double spel als dat van de Godfrees, een van de sterkste combinaties ter wereld, had den de Hoilandders, niets in te brengen. Mrs. Godfree's volleeren droeg wel het meest bij tot de 61, 62 overwinnine. Onmiddellijk na het bezoek der Free Fo resters is een ander Engelsch cricket elf tal de Noordzee overgestoken en wel de Lensbury Cricket Club, die de geheele vo rige week de gast was van Te Werve en op het fraaie terrein te Rijswijk een drie tal tweedaagsche wedstrijden speelde. De eerste wedstrijd ging tegen een twee de klasse vijftiental, dat reeds direct te gen de Engelschen veel te zwak bleek. Het team was echter samengesteld uit Qcor Te Werve geïnviteerde, spelers, waorbij de sterkte niet altijd was in acht genomen De Jong uit Rood en Wit was als eenige eerste klasse speler van de partij. Bij Lensburg speelde Snow in het elftal, een medium bowler, die we reeds met Te Werve tegen Rood en Wit aan het werk hadden gezien. Op hem en Burgess, een zachten bowler, die in het geheel niet moei lijk te bespelen was, wisten vijftien bats- men niet meer dan 93 runs te maken. Zeer zeker een bewijs, dat het tweede klasse cricket op een vrij laag peil staat. In de tweede innings maakten dj Iïol- landes precies hetzelfde totaal, doch toen maakte Lensbury het den batsmen in het begin wel moeilijker, door den fastbowler Trusson aan te zetten. Zijn lengte v.as echter lang niet onberispelijk, doch de bats- men maakten daarvan weinig gebruik. De eenige, die hem behoorlijk vooruit speelde, was de Jong, die daarmee aantoonde, dat er tusschen eerste en tweede klasse cricket een groot verschil bestaat. Voor deze innings had Lensbur;' gemak kelijk het totaal gepasseerd en maakte een score van 212 runs. Het batten was werke lijk de moeite waard, óm te zien. Speciaal dat van den jeugdigen Ward, die precies een century scoorde, was buitengewoon goed. Zijn verdediging was zoo safe, dat de bowlers geen kans kregen. Ook zijn drive was altijd laag, doch deze miste de kracht, om den bal tot de boundary te brengen. Zijn honderd was langzaam ge speeld, ten deele door zijn, misschien te groote, voorzichtigheid, voor de rest door het goede bowlen van v. Milligen en de Jong, die uitstekend lengte hinden. Een volkomen tegenstelling met Ward was Pacey, een zeer forsche figuur, die van eiken bal een harde drive of square cut maakte. Vooral deze laatste slag dwong bewondering af en hij raakte de balien zoo hard en vol, dat ze onbereikbaar voor de fielders keihard tegen de boundary beland den. Ook de overige batsmen gaven veel ver trouwen en allen zijn in staat, flinke scores te maken. Alleen aan het batten is het dan ook te danken, dat de eerste wedstrijd in een inningsoverwinning voor de. Engelschen eindigde. Des te meer verwondering baarde daarom het volkomen falen in de eerste innings van den tweeden wedstrijd, die te gen een Flamingo-elftal gespeeld werd. Het goede bowlen van Sodderland en Posthuma, die beiden uitstekend op dreef waren, speelde hier echter eén groote rol. Zij namen resp. 628 en 424, waarmee voldoende hun overwicht op de batsmen aangetoond is. Het bleek weer eens, dat Posthuma op batsmen, die hem niet ken nen, altijd succes heeft. Hét fielden der Flamingo's liet wel iets te wenschen over en mogelijk was het to taal bij beter veldwerk nog wel kleiner ge weest. Hoewel bij Lensbury voor dezen wedstrijd haar fast-bowler Palmer van de partij was, slaagden de Flamingo's er toch in, door eenige goede scores, o.a. van Schill en v. Manen, een totaal van 183 te berei ken. Hiermee scheen een inningsoverwin ning mogelijk, doch den volgenden dag lie ten de Engelschen zich weer vein hun goe de zijde zieh en het resultaat werd juist omgekeerd aan dat- van den vorigen dag. Door groote scores van Ollis (98) en Ward (51) bereikten zij nu eén totaal van 279 runs. Sodderland was de eenige bowler, die voortdurend succes had en nam acht wic kets, doch daarvoor werden op hem bijna 100 runs geslagen. In de tweede innings waren het de Flamingo's, die faalden. Hun totaal bleef nog onder de honderd, maar bij het verstrijken van den speeltijd had den zij nog één wicket in handen, waar door het resultaat van de tweede match een draw werd. De dèrde en laatste wedstrijd tegen Te Werve viel helaas gedeeltelijk „in het wa ter." Het gewone Te Werve-elftal had na tuurlijk tegen de Engelschen niets gedaan en daarom had het zich speciaal met eenige bowlers versterkt. Door den regen hadden de Hollanders meer dan een dag noodig, om hun eerste innings uit te spelen en zij bereikten daarbij het mooie totaal van 202 runs. Het grootste aandeel hierin had Neuerburg, die op de hem eigen manier, 68 runs scoorde. Ook de innings van Schill (39) mag genoemd worden. De Engelschen lieten daarna eveneens een goede partij batten zien en meer door een uitstekende innings van Ward (37) hadden zij een mooie kans, het Te Werve totaal te passeeren. Op dat oogenblik werd de Te Werve bow ler v, Ooy aangezet, welke in andere wed strijden nooit veel moeilijkheden opleverde, doch di'e nu het keerpunt in de innings der Engelschen bracht. Voor een schijntje ruim de hij de resteerende wickets op en boekte daardoor de onverwachts prachtige cijfers van 514. Het Lensbury-t'otaal werd daardoor slechts 190 en, hoewel het resultaat van dezen laatsten wedstrijd weer een draw was, leid de Te Werve met 12 runs op de eerste innings. Het was een week van genoegelijk cricket en Lensbury wordt dan ook het vol gend jaar weer gaarne verwacht. Alleen zou het gewenscht zijn, het elftal eenigszins sterker te maken, willen de Engelschen hutt superioriteit over de Hollander? bewaren. Ook is dit voor ons cricket leerzamer» Het Australische totaal wordt 302. Na het minder succesvolle begin op den eersten dag zijn de Australiërs er toch nog in geslaagd het Engelsche totaal te passee ren, al bedraagt het verschil ook slechts 22 runs. Op het totaal van 280 der Engelschen heeft Australië met 302 geantwoord, een score, welke voornamelijk is te danken aan het uitstekende spel van Gregory en aan voerder Collin, die resp, 73 en 61 runs scoorden. Laat in den middag hebben Hobbs en Lutte- liffe de Engelsche 2e innings geopend. Op een totaal van 49 was de speeltijd van den 2den dag verstreken en hadden Hobbs en Lutteliffe hiervan resp. 28 en 20 runs ge scoord. De volledige score der Australische innings luidt: Wodofuli b. Rhodes 35 Bardsley; c. Strudwick; b. Larwood 2 Macartney; b. Stevens 25 Ponsword run out 2 Andrews; b. Larwood 3 Collins; c. Stevens; b. Larwood 61 Richardson; c. Geary; h. Rhodes16 Gregory; c. Stevens; b. Tate 73 Oldfield not out 33 Grimmett; b. Tate 35 Mailey; c. Strudwick; b. Tate0 Extra's 17 Totaal 302 Bowlings cijfers Engeland: Tate 3 voor 40. Larwood 3 voor 82. Geary 0 voor 43, Stevens 1 voor 43. Rhodes 2 voor 35. Voor deze wedstrijden ontmoetten elkan der in het clubgebouw van S. D. O. aan het Teylerplein de R. K. Beverwijksche Dam club en S. D. O. II. De Beverwijkers won nen met 12—8. West-Frisia I-Watergraafsmeer I 02. Zondag had op het West-Frisia-terrein plaats een ontmoeting tusschen beide bo vengenoemde ehtallen. West-Frisia verschijnt in het veld met ongeveer de helft der spelers als invallers waarvan zelfs enkelen een juist gespeelden wedstrijd tegen Watergraafsmeer II hebben medegemaakt. Wij verwachten dus voor de West-Friezen derhalve geen overwinning. Toch weet West-Frisia zich tot de rust te handhaven met gelijken blanco stand. Na de rust als de thuisclub het voor deel krijgt van den vrij krachtigen wind is het zelfs niet uitgesloten dat de gasten het onderspit zullen delven en het eerste kwar tier na de rust heeft het daar alle schijn van daar het doel der gasten geweldig wordt be stookt en Watergraafsmeer zich met de ge heele club op verdedigen moet toeleggen. Eindelijk weten de gasten zich echter los te werken en nu is het gedaan ook met de Wes Friezen. De fut is er uit en de gasten pro- fiteeren hiervan door tot tweemaal toe op ge makkelijke wijze te scoren. Het wordt de West-Friezen wel wat al te machtig, doch al wordt nog eens alles er op gezet om ten slotte toch de eer te redden, tot doelpunten kan het niet komen en ein digt het spel met dezen stand. Watergraafsmeer II wist van West-Frisia II te winnen met 41. Door Heck's Lunchrooms zijn voor de spelers van het overwinnend elftal in het R. C. H. voetbaltournooi persoonlijke souvi- niers beschikbaar gesteld; nu etaleeren zij momenteel ip een der vitrines der zaak aan den Kruisweg 22. Het ligt in de bedoeling om telken jare aan het overwinnend elftal in de compe titie om het kampioenschap van Haarlem elf kleine bekertjes als persoonlijke herinne ring aan de overwinning te doen uitreiken. VEREENIGING VAN POSTDUIVEN- LIEFHEBBERS „DE LUCHTGIDS", TE HAARLEM. Bóverigenbemde Vereeniging hield Zon dag een wedvlucht van Roosendaal af op een afstand van 95 K.M., waaraan door de leden werd deelgenomen met 240 duiven welke te 11 uur 14 min., werden in vrijheid gestéld De prijzen werden als volgt behaald G. J. Kors le, 2e, 32e, 34e, 38e; H. van Öldenmark 3e, 19e; W. Spoor 4e, 20e, 29ë; J. F. Harmsen 5e; G. Zomerdijk 6e, 36e, 47e; P. M. Kok 7e, 16e, 35e, 42e, 48e; P. J. Leurs Be, 43e; P. Bannink 9e; F. J. Louren- burg 10e, 27e; A, J. Kloek lie; P. J. Ver- putten 12e, 39e, 44e; W. Smit 13e; Adr. Heins 14e, 18e, 22e, 33e, 37e, 45e; B. H. Gort 15e, 31e, 46e; IT. Bannink 17e, 41e; Th. Mens 21e; P. F. Boerjan 23e; J. A. Jon ker 24e; L. v. Bragt 25e, 26e; J. J. B. Kan 28e; F. W. Kuyken 30e, 40. Wegens mistig weder had de loslating niet als gewoonlijk te 8 uur plaats. De eerste duif bereikte haar hok te 12 uur 32 min., met een snelheid van 1227 meters per minuut, laatste prijswinner te 12 uur 45 min. DE OOIEVAAR. Uitslag Roosendaal, afstand 95 K.M. In vrijheid gesteld 11 u. 14 min. De eerste duif bereikte haar hok te 12 uur 33 min. 49 sec. Dé laatste getoonde duif te 12 uur 45 min. 56 sec. le, 9e H. P. v. d. Poll; 2. B. J. Nieuwën- burg; 3 en 4. H. M. Willemse; 5, 7 en 10 J. F. Oudolf; 6 en 8 L. Koper; 11 en 12 B. Roemers. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. AFIENA m.s. 14/8 v. Gravesend n. Ostende. ALIDA, m.s. 13/8 v. Groningen te Bremen. AMSTEL 14/8 v. Trangsund n. Rotterdam. AMSTELSTROOM 14/8 v. Plymouth n. Bristol. ANTJE m.s. 14/8 v. Antw. te Gravesend. ATLANTIC m«s. 14/8 v. Gravesend n. Rumpsf. BATAVIER 15/8 v.m. 10 te Gravesend. BEVERWIJK 14/8 v. St. Thomas n. Rotterd. BETSY, 11/8 v. Londen te Calais. BEURSPLEIN 15/8 v. Rotterd. te Lulea. BOEKELO 15/8 v. Antw. te Lond. CORMORANT, m.s. 11/8 v. Londen te DRIEBERGEN 14/8 v. Hampton Roads te Cardiff. DUBHE 14/8 v. Rotterdam te Quebec. EEM 16/8 Brunsbuttel gep. Rotterd. naar Pillau. GAASTERLAND 15/8 v. Hamburg te Gravesend. GELDERLAND, sleepb., 15/8 v. Havre n. Philadelphia met twee lichters. GEERTRUIDA, m.s., 14/8 v. Kiel te Hol tenau'. HAULERWIJK 16/8 Quessant gep. Ro- sario n. Antwerpen. HAGNO 14/8 v. Rosario te Las Palmas. HILLEGOM 7/8 v. New York n. Mara- caibo. HOOP OP ZEGEN, zs. 13/8 v. Zwijndracht te Hamburg. HORIZON, ms„ 14/8 v. Kiel te Holtenau. HONTJESTROOM 15/3 v. Amst. te Lond. JANTJE, ms,, 13/8 v. Kiel te Holtenau. JOBSHAVEN 15/8 150 m. Z. W. v. Va- lëntia gèsign. Norfolk n. Middlesbro. KRALINGEN 12/8 v. Savannah n. Sagua. LEEUWERIK, m.b. 13/8 v. Gravesend n, Terneuzen. LIMBURG, sleepb., 15/8 v. Londen n. Antw. met twee lichters. LINQUENDA, Z.s. 14/8 v. Delftzijl te Hamburg. MARKEN 15/8 v. Rotterdam te Nuevitis. MIRACH 15/8 Cape Race gep. v. Baltimore n. Queenstown. NECKAR 14/8 Quessant gep. v. Porman n. -'"■Hamburg. NOORD KAAP ms. 14/8 v. Rumpst te Lond. NOORD 14/8 v. Uleaborg n. Rotterdam. OOSTZEE II m.s. 14/8 v. Ostende te Gra vesend. ORA ET LABORA ms. 13/8 v. Frederica te Holtenau. PRINSES JULIANA m.s. 14/3 v. Gravesend n. Calais. PROCYON 14/8 12 u. 's midd. op 300 m. O. v. New Floundland v. Rott. n. Hampton Rds. RIJSWIJK 15/8 Ouessant gep. Passages n. Rotterdam. SASSENHEIM 11/8 v. New York te Lagua- gua. SAN ANTONIO, m.s. 14/8.v. Leixoes n. Hu el va. SEINE, sleepb. 13/8 v. Tor Bay met 2 lichters om de West. SIRRAH 14/8 12 u. 's midd. op 965 m. ten W. v. Scilly, v. Rott. n. Hampton Rds (v.o.). STOLWIJK 15/8 Ouessant gep. Rotterd. n. Bordeaux. STAD ZAANDAM 15/8 Elseneur gep. v. Leith n. Uleaborg. ST. ANNELAND 14/8 Ouessant gep. TROMP m.s. 13/8 v. Gravesend n. Ostende. TRITO 16/8 Lizard, Rotterd. n. Dublin. VLAANDEREN, sleepb., 15/3 Flambro Head gep. met den lichter „Neerlandia", Rotterd. n. Middlesbro. WIERINGEN 14/8 v. Rosario n. San Nico- lcJS» IJSSÊLMONDE 12/8 Tarafa n. New York. IJSSELHAVEN 15/8 v. Antwerpen te Sa vannah. ZES BROEDERS, m.s. 11/8 v. Calais n. Niêuwpoort. ZWARTE ZEE 1467 v. Baltimore te Gravese STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BATOE (thuisr.) 15/8 v. Sabang. CELEBES (thuisr.) 15/8 te Marseille. JAN PIETERSZ. COEN (uitr.) 15/8 v. Co lombo. KAMBANGAN 16/8 v. Amsterd. n. Batavia via Antwerpen. MADOERA (thuisr.) 14/8 v.Cuddalore. PRINSES JULIANA 16/8 v. Batavia te Amsterdam. RADJA 14/8 v. Batavia n. Amsterdam. REMBRANDT (NAWB) 16/8 v. Amsterdam te Kopenhagen. KON. NED. STB. MY. KON. W.I. MAILD ADONIS 14/8 v. Samos n. Algiers. ARIADNE 15/8 v. Amst. n. Chili. BENNEKOM (thuisr.) pass. 16/8 Plymouth. BACCHUS 15/8 v. Olhao te Gibraltar. CERES 15/8 v. Amsterdam n. W. Indië. CRYNSSEN (uitr.) 14/8 n. Dover. ERATO v. Stettin n. Amst., pass. 16/8 Bruns buttel. IRENE 14/8 v. Huelva n. Amst. IRIS 16/8 Hamburg te Amst. JAN VAN NASSAU (uitr.) 14/8 te Barbados. LUNA 13/8 v. New York n. Laguayra. MEDE A 13/8 v. New York n. Kaap Haiti. NERO 14/8 v. Danzig n. Amst. NICKERIE 16/8 v. West-Indië te Amst. ORESTES, v. Lissabon n. Alycen, pass. 14/8 Gibraltar. OBERON 15/8 v. Algecinas te Amst. PERSEUS 16/8 v. Kopenhagen te Amst. SATURNUS (uitr.) 14/8 te Curafao. TELLUS 14/8 v. Venetië te Triest. THESEUS 16/8 v. Amst. te Kopenhagen. VENUS 14/8 v. Catania n. Messina. ZEUS 14/8 v. Alexandrië n. Vathy. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND (thuisr.) 14/8 V. Rio Janeiro. ORANIA (thuisr.) 15/8 v. Las Palmas. FLANDRIA 13/8 v. Amsterdam te Buenes- Ayres. GELRIA (toeristenb.) pass. 15/8 Kopervik, Amsterdam n. de Noordkaap. MAASLAND (uitr.) l.v. Antw. pass. 15 Aug. Vlissingen. MONTFERLAND (uitr.) pass. 13/8 Kaap Verdi Eil. ZAANLAND pass. 16/8 Vlissingen, Ham burg n. Antwerpen. ZEELANDIA (uitr.) 16/8 v. Lissabon. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. DUYMAER VAN TWIST, Rotterd. n. Batavia, 14/8 te Port Said. HOLL AND-AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK 14/8 v. New York n. Rotterdam. BLIJDENDIJK, v. Galveston n. Rotterdam, pass. 16/8 Lizard. BURGERDIJK, v. Rotterd. n. N.-Orleans, pass. 15/8 Ouessant. EEMDIJK, v. de N.-Pacific n. Rotterd. 15/8 te Liverpool. GAASTERDIJK, v. Rotterdam n. New York, pass. 16/8 v.m. 7 u. Scilly. LOCHGOIL, v. Rotterdam, n. de N.- Pacific, 15/8 te Londen. NARENTA, 15/8 te Antwerpen. ROTTERDAM, v. New York n. Rotterdam, 15/8 v. Plymouth. SOMMELSDIJK, v. Rott. n. Boston, pass. 14/8 Lizzard. VËENDAM 14/8 v. Rotterdam te New York. HOLLAND-OOST-AZIE LIJN. ALDEBARAN (thuisr.) 15/8 v. Marseille. OOSTKERK (uitr.) 15/8 v. Singapore. OUDERKERK (uitr.) 15/8 te Genua. HOLLAND-AFRIKA LIJN. RIETFONTEIN (uitr.) 15/8 te Port Soedan. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. AMBON 15/8 v. Amst. te Rott. HOLL. AUSTRALIE-LIJN. ALMKERK (thuisr.) pass. 15/8 Gibraltar. ARENDSKERK (uitr.) pass. 14/8 Quessant. HÖLLAND-BRITSCH-INDIE-LIJN. BALL (thuisr.) 15/8 te Antwerpen. KIELDRECHT 15/8 v. Hamburg te Rott. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJIKARANG 14/8 v. Batavia n. Hongkong. JAVA-NEW YORK LIJN. JACATRA v. Batavia n. New York, pass. 16/8 Point de Galle. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG (uitr.) 14/8 v. Suez. BLITAR (thuisr.) pass. 14/8 Perim. BUITENZORG (thuisr.) 15/8 v.m. 7 u. te én 16/8 v.m. 6 u. v. Marseille. INSULINDE (thuisr.) 15/8 's middagds 12 u. v, Marseille. KEDOE (uitr.) 15/8 te Londen. PALEMBANG (uitr.) 15/8 te Genua. SLAMAT (uitr.) pass. 14/8 Aden. SÖEKABOËMI15/8 v. Rotterd. te Hamburg TAMBORA (uitr.) pass. 15/8 Finisterre. TOSARI 15/8 v. Hamburg te Rott. ROTT.-ZUID-AMERIKA LIJN. ALGENIB (uitr.) 13/8 v. Santos. POELDIJK 16/8 v. B'Aires te Rott. WAALDIJK (uitr.) 14/8 v. Fernando No- ro'nha. STOOMBVAART MIJ. OCEAAN. EURYMEDON v. Amst. n. Batavia, pass. 15/8 Perim. MELAMPUS 14/8 v. Batavia n. Amst. THESEUS v. Japan n. Rott., 15/8 te Lond. EMETCO LIJN. JONGE JACOBUS v. Rott. n. Malaga, pass. 15/8 Bevezoier. JONGE ANTHONY 14/8 v. Barcelona n. Genua. BERKEL (Z.-H.), 17 Aug, Alhier is in den. afcgeloopen nacht het woonhuis met de daaraan grenzende rietdekkerij van den heer W. B. tot den grond toe afgebrand. Ook de inboedel ging verloren. De heer B. en zijn gezin zijn met vacantie. Wel is er tot laat in de rietdekkerij gewerkt, maar niemand kon iets omtrent de oorzaak van den brand meedeelen. De plaatselijke brand weer die met een uitstekende motorspuit werkte, hield de belendende gebouwen nat, zoodat deze gespaard bleven. De Bond van Smedenpatroons in Neder land houdt een algemeene vergadering op 24 en 25 Augustus a.s. te Groningen in t café de Unie, Groote Markt aldaar. Het comité tot verkrijging van Regee- ringsbemoeienis in zake dijkverbetering en voorkoming van overstrooming vergaderde dezer dagen te Nijmegen. Besloten werd een groote algemeene vergadering te be- leggen. Behalve tal van burgmeesters uit Gelderland was ook het Tweede Kamerlid Bultus tegenwToordig. PURMEREND, 17 Aug. Kleine Fabrieks- kaas, aanvoer 214 stapels 36 per 50 Kg., met merk 42; Kleine Boerenkaas 54 st., 36 per 50 Kg., met merk 40; Goudsche kaas 4 st. 43 per 50 Kg. Boter 1141 K.G., 1.751.885 per Kg. Runderen, waaronder 330 vette 00.75—1.00 per kilo, matig; 209 melk- en geldekoeien 1253885 per stuk, matig; Stieren 54 st. ƒ0.800.90 per kilo, vlug; Paarden 28 st., 100200 per stuk. stug; Vette Kalveren 80 st. 1.101.25 per kilo, stug; Nuchtere Kalveren 208 st., 830 per stuk, stug; Vette Varkens 454 st.( 0.72—0.80 per kilo, matig; Zouters 0.700.73 per kilo; Magere Varkens 132 st., 2646 per stuk, stug; Biggen 264 st., 1624 per stuk, stug; Schapen 796 st., 2335 per stuk, matig; Lammeren 843 st., 1318 per stuk, tpatig; Kipeieren 6.50—7.50, Eendeieeren 6 per 100 st., Peren 350 zak 13.50 per zak; Piepkui kens 0.100—2.80. Coöp. Centrale Eierenveiling 14321 eend eieren 6.306.40; 40330 kipeieren 6.40 9.30 per 100 stuks. ALPHEN AAN DEN RIJN. Veiling van de N.V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn" van 13 Augustus 1926. Heerenboonen 8.20 18.20. Snijboonen 7.2010.80. Spekboo- nen 7.30. Postelein 6.506.90. Aardap pelen 34. Augurken fijn 4041. Id. Basterd 2931.. Peren, Dirkjes 4.20— 7.20. Id. Suiker, 5.20'10.50. Id. Omskin- deren 22.30—23.90, alles per 100 K.G. Ra barber 1417. Peen 8.159.30, per 100 bos. Andijvie 2.103 per 100 struik. Krop sla I 12.10. Komkommers I 6.106.50. Id. II, 3.50—3.90.Meloenen 15—65. Per ziken 6, ales per 100 stuks. Eierenveiling van 12 Aug. 1926. Kipeieren 6.508.10. Eendeieren 6.50 per 100 st. Weiboter 86 per 100 pond. ALPHEN AAN DEN RIJN. Veüing van de N.V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn" van 16 Aug. 1926. Spinazie 7.808. Heerenboonen 8.8020.20. Snijboonen 10.4014.20. Postelein 78, Augurken fijn 4043. Id. basterd 2627. Peren. Suiker, 7.809.60, alles per 100 K.G. Rabarber 67. Peen 8.509, per 100 bos. Kropsla I, 1.202.70. Komkommer» J, 4.10—5.20. ld. II, ƒ.1.50—3, alles, per 100 stuks. Roode kool 89.30. Meloenen 12 48, per 100 «luks. MONNIKENDAM. In de aigeloopen week is aangevoerd 2073 pond fuik- en lijnaai, prijs 2988 ct., 468 pond zijdennetten- ee sleepbot, prijs 2137 ct. VOLENDAM, 16 Aug. Men besteedde in de afgeloopen week aan den vischafslag voor garnalen 1.503.50 per lit, voor bot 33 40 ct. voor aal 4555 ct. per pond. De gai- nalenvangst was bevredigend,-doch de han del matig. TER HAAR, 14 Augustus. Veilingbericht van de R. K. Tuindersvtreen. „God zij met Ons". 1650 K.G. Suijboonen I 0.66 per_ 10 K.G.; 40 K.G. snijboonen stek 0.14; 43 K.G. Prinsesseboonen z. dr. I 129 per 10 K.G.; 9 manden Fijn II 6.60 per 25 K.G.; 6 man den F. B. I 3.95: 51 manden Bast. I 3.40; 270 manden grof I 2.05; 60 manden Stip pel 0.35; 50 manden K. G. 1.05 per 25 KG BEVERWIJK, 16 Aug. R.K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland Bessen 4560 ct., Frambozen 60808 ct. p. K.G.; Perziken 2—5 ct. per stuk; Tomaten 16 28 ct. per K.G.; Spinazie 0.751.10, Sia 0.40—1.20; Postelein 0.10—0.25, Andij vie 0.30-0,60 per kist; Wortelen 0.10 —0.20 per bos; Selderie 24 ct., Rabarber 24 ct., per bos; Bloemkool 412, Kom kommers 37 per 100 stuks; Tuinboo- nen 714 ct., Dopers 1624 ct., Capu- cijners witte 1522 ct., id. bruine 20—30 ct., Raspers 2434 ct., Snijboonen 714 ct. Spercieboonen z. dr. 813 ct., met dr. 8 11 ct., Idem dik 510 ct., id. tros 1416 ct. per K.G. HOOGKARSPEL, 16 Aug. 1926. Vereen. „De Eendracht". Schotsche Aardappeler f 2.102.15; Due 1.40; Kleine Aardappe len 1.95—2. MEDEMBLIK, 16 Aug. 1926. R.K. Markt vereeniging „St. Jozef". Groote Muizci 1.752.20; Kleine Muizen 1.452 30 Groote 1.501.65 per halve H.L. Aan voer 1500 manden of zakken. gevraagd, op kantoor te Haarlem. Leef tijd 15 jaar. Eigenhandig geschreven brieven onder No. 35183 Bur. van dit blad. v.g.g.v. biedt zich aan voor meikin richting of zuivelfabriek. Eenigen tijc als zoodanig werkzaam geweest. Br. No. ft»1**. nit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3