Maria-Stichting V erkeer songevallen. G. F. H. PASTOOR - HAARLEM DE SPAARNEBANK UIT HET TAXI-BEDRIJF. De nachtvergadering van chauffeurs. De zaak van Simon de Wit. Gevonden dieren en voorwerpen. Nieuwe zaak. VAN ONZE RECHTBANK. Auto tegen een boom. Rijwiclöief op heeterdaad betrap!. BURGERLIJKE STAND. BLOEMENDAAL. SPORT EN WEDSTRIJDEN. KEGELEN. PAARDENSPORT. HilversumHaarlem. De Vijfde Testmatch. WIELRENNEN. Moeskops geschorst. LAWN-TENNIS. CRICKET. R. en W. comb.H.C.C. comb. Rood en WitV. O. C. DAMMEN. Meclaillewedslnjd HaarlemDelft. SCHIETEN. Landstormkorps Kennemerland KERK EN SCHOOL. Mgr. Dr. M. H. Buckx. LAATSTE NIEUWS. De Christina-hypotheekbank. Spoorwegongeluk. Nog een spoorwegongeluk. Conferentie Internationale Luchtvaar tv erkeer. Watervliegtuig in zee gedaald. Botsing tusschen motorrijwiel en auto. De staking bij de Heemaf uitgebroken. lederen middag van 2 tot 3 uur Polikliniek Een interview met den Finschen minister van buitenl. zaken. De collectieve arbeids overeenkomst in Zweden. ioo3/4 7Va Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. new-york^ Door de afdeeling Haarlem van de Ned. Unie, aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders, werd gisternacht in het gebouw de Centrale een druk bezochte ver gadering gehouden van taxi-cfaauifeurs, welke vergadering stond onder voorzitterschap van den heer A. Mars. Te ruim 1 uur opende de voorzitter de ver gadering, waarbij hij er zijn verheugenis over uitsprak, dat de bijeenkomst zoo druk be zocht was. Hij releveerde nog eens de fei ten, naar aanleiding waarvan het bestuur t et noodzakelijk achtte de vergadering uit te ichrijven, n.l. het verzoek van de werkge vers in het Taxi-bedrijf, om met een tarief verlaging tevens verandering in de arbeids voorwaarden te doen brengen. Hij sprak er rijn ernstige teleurstelling over uit, dat het bestuur der organisatie van werknemers al deze, voor de werknemers van groot belang zijnde punten, steeds maar bij geruchten te hooren moet krijgen en dat zoowel van de zijde der autoriteiten als van de werkgevers niets ter kennis van de werknemers is ge bracht. Het bestuur past er evenwel voor om aanstonds voor een feit geplaatst te worden en daarom werd deze vergadering gehouden ten einde de leden zich te laten uitspreken over de houding, die het bestuur bij de even- ♦ueele onderhandeling kan aannemen. Hierop werden door den heer Lignian de arbeidsvoorwaarden van Amsterdam nader voor de vergadering uiteengezet. Te Am sterdam is het loon, dat gegarandeerd is, per week S 14.dat wordt verkregen uit loon, premie en provisie. Eens in de 14 dagen wordt een vrije dag gegeven. Hierbij moet in oogenschouw genomen worden, dat men nog niet definitief weet, welk tarief men hier wil brengen, al wordt het vermoeden uitge sproken van het z.g. Haagsche tarief. Zou echter het Amsterdamsche tarief worden in gevoerd, dan nog zal Haarlem niet dat bui tengewone vervoer hebben als Amster dam, en gezien het feit, dat het inkomen van de chauffeurs slechts voor een deel uit het loon der werkgevers bestaat en voor een ander deel gevormd moet worden uit de fooien, zal het leenstelsel van Amsterdam hier een ernstige verslechtering geven. Door verschillende aanwezigen werd hieroo aan het bestuur hulde gebracht voor de wijze waarop het tot op heden de belangen der chaufeurs behartigd beeft. Algemeen sprak men met sterke teleurstelling over het drijven van sommige werkgevers naar een conflict, daar er van aanneming van min dere arbeidsvoorwaarden naar het oordeel der vergadering absoluut geen sprake kon zijn. Integendeel droeg men het bestuur op alles in het werk te stellen, dat de arbeids voorwaarden, zooals die het vorig jaar wer den verzocht, thans zullen worden ingevoerd, waarbij o.a. het garantieloon op 20 per weck wordt gebracht. Voorts werd er op aan gedrongen, dat het bestuur alles in het werk blijft stellen, om de voorgestelde reorgani satie van de standplaatsenregeling doorge- voerci te krijgen en tevens op iedere stand plaats een telefoonzuil, aangesloten op het telefoonnet. Nadat verder nog eenige overtredingen der concessievoorwaarden aan het bestuur wa ren bekend gemaakt, o.a. dat de Taxi-cbauf- feurs in Heemstede arbeidsdagen van 15 uur en meer maken, werd met algemeene stem men besloten in geen geval, in welken vorm dan cok, verslechtering der arbeidsvoor waarden te accepteeren, en werd het be stuur opgedragen pogingen in het werk te stellen, teneinde het loon te doen vaststelier op 20.en één wekelijkschen rustdag, waarvan 24 uur aaneensluitend is. fn perceel Botermarkt 21 heeft de firma Simon de Wit hedenmiddag haar geheel gerestaureerde zaak heropend. Aan weers zijden van den ingang zijn 2 ruime en goed afgewerkte stofvrije étalages aangebracht. De eene étalage is bestemd voor boter, kaas cn vetten, terwijl de andere speciaal voor de uitstalling van zuidvruchten en grutters waren is bestemd. De vloer is van wit marmer De toonbank, alsook de geheele winkel, is aan alle zijden met tegels bekleed. Een moderne vleesch- machir.e prijkt op de van vitrines voorziene toonbank, terwijl voorts een zeer doelma tige verlichting is aangebracht. De winkel is geheel modern en hygiënisch ingericht en heeft een frisch en helder aan zien. Het geheel maakt een aangenamen in druk. C. v. d. Kamp, Jan Steenstraat 44, broche. Politiebureau Smedestraat, broche. J. Jon ker, Paus Lsostraat 7, bril. H. H. Kodde, Eorneostraat 1, Heemstede, werkbroek. O. .4. Eliam, Damiatpstr. 40, bruine hond. P. v. Brugge, Leidschezijstr. 5, armbandhor loge. Politiebureau Smedestraat, dames- loed. Alleman, L. Wijngaardstr. 2, zwarte poes, Kennel Fauna. Waning, Doelstraat 13, grijze poes. Kennel Fauna. De la Mar, Scho- terboschplein 4, grijze poes, Kennel Fauna. L. Trappel, Zijlweg 62, grijze poes, Kennel Fauna. P. Roest, Hier. v. Alpbenstr. 29, kruikje en boterhammenzeiltje. Boom en Wentholt, Warmoesstraat 2, reticule met rozenkrans enz. enz. J. de Graaf, Esschil- derstr. 4'6, damesring. C. v. d. Kamp, Jan Steenstraat 44, Lips sleutel. P. v. Brugge, Leidschezijstraat 5, Lips sleutel. P. Kneyns- berg, Garenkokerskade 26, buigtang. Mej. Jansen, Oranjestraat 172, wekkers. fn het perceel Groote Houtstraat 134, heeft de firma W. v. Zijl, Nieuwe Groen markt, een winkel in Kruidenierswaren, comestibles en koloniale waren geopend, aan welken winkel tevens een koffie- en theeschenkerij verbonden is. In deze schen- kerij, die des middags van 2 tot 6 uur ge opend is, worden uitsluitend de artikelen koffie en thee van de firma van Nelle ge serveerd, welke serveering geschiedt zon der eenige verplichting tot koop. De salon heeft een gezellig interieur en is van den eigenlijken winkel geheel afge scheiden, zoodat men er een rustig zitje heeft. De winkelinstallatie is in helder roo- den kleur gehouden, hetgeen een vroolijken en aangenamen indruk wekt. Verduistering in dienstbetrekking. Heden had zich voor de rechtbank te verantwoorden J. N., beschuldigd dat hij als filiaalhouder van een sigarenwinkel verduis tering had gepleegd tot een bedrag van onge veer 1300. Beklaagde bekende het ten laste gelegde. De verdediger verklaarde, op verzoek van den verdaebte, geen juridische verweermiddelen te gebruiken. Hij verzocht echter clementie. Beklaagde staat algemeen bekend als een werkzaam en oppassend man Door zijn capaciteiten heeft bij na de ver duistering weder een betrekking gekregen die hij natuurlijk bij gevangenis straf zou ver hezen. Verdachte heeft zich zelf bij de poli tie aangegeven, terwijl hij bovendien reeds f 1000 aan de benadeelde firma heeft ge restitueerd. Waar den laatsten tijd veel gesproken wordt over verduistering van 1000.000, ter wijl men van vervolging nog niets gehoord heeft, hoopte pleiter dat de rechtbank in dit geval van benadeeling van 300, termen aanwezig zou achten voor een voorwaarde lijke veroordeeling. Het O. M., waargenomen door mr. Hoyer, noemde het zeer voorbarig van den verdedi ger, de zaak der verduistering van 1000.000 ter sprake te brengen, daar hij uit den aard der zaak, niet weten kan of een vervolging al of niet ingesteld zal worden. De uitspraak der zaak werd bepaald op 2 September. Gistermiddag omstreeks vijf uur reed op onverklaarbare wijze de ijsvrachtauto van den heer Roemers op den Julianaweg tegen een boom. Het voorgedeelte van de auto werd zoodanig beschadigd, dat de firma Limbach er aan te pas moest komen om den auto naar Haarlem te vervoeren. De bestuurder kwam er goed af. Wielrijder tegen auto. In het Kenaupark bij de Manegebrug, reed gisteravond de heer D., wonende Wilhelminapark 1, tegen een auto, die uit de tegenovergestelde richting naderde. De oorzaak was, dat D, in de tramrails slipte en het stuur verloor, In de inrichting van dr. Van Veen werd de gevallene door E. H; B. O, verbonden, waarna hij naar het Diaconessenhuis werd vervoerd. Hij had schaafwonden aan de beenen bekenten en klaagde over pijn in de horst. De auto is in beslag genomen daar de remmen niet voldoende werkten. Botsing. Woensdagmiddag heeft op het Breed te Hoorn een botsing plaats gehad tusschen wielrijder en een auto. Van de Dubbele Buurt kwam de heer Th. v. Riel aafigere- den op de fiets, terwijl een luxe auto van het Breed kwam. Bij den hoek bemerkte v. R. plotseling de auto, doch hoewel auto bestuurder en fietsrijder direct remden, kon een botsing niet voorkomen worden, met het gevolg, dat v R. van de fiets werd ge slingerd. Hel rijwiel werd nagenoeg geheel verbrijzeld, terwijl v. R. er zonder kwets uren afkwam. Woensdagavond omstreeks half zeven, toen de familie Clausing wonende op den Duinlustweg te Overveen, het avondeten gebruikte, bemerkte een 13-jarig meisje een persoon, die met een fiets op zijn rug aan de voorzijde, waar een groentenkelder en tevens een bergplaats is, de woning verliet. Het meisje waarschuwde de dienstbode, wier eigendom de fiets Was en deze snelde den dief achterna, onmiddellijk gevolgd door den tuinbaas. De ietsendief had voor hem pech aangezien de gestolen fiets was voorzien van een klokslot. Het was zijne bedoeling in de duinen dit slot te verbre ken. De dienstbode pakte hem valt, doch hij rukte zich los, waarna hij de vlucht door de duinen nam. De politie werd onmiddel lijk van het gebeurde in kennis gesteld en deze trok er met de motorbrigade op uit. Op den Zeeweg stelden zij zich in verbin ding met twee iachtopzienders, om de dui nen af te zoeken en dezen mocht het ge lukken, den dief te arresteeren. Het was de 23-jar:ge P. J. R. uit Haar lem, die ook van vorige diefstallen ver dacht wordt. Hij werd te Bloemendaal in arrest gesteld en, zal morgen voor den of ficier van Justitie te Haarlem worden ge leid. Ondertrouwd; 18 Aug.: C, M. J. Hulshof en A. H. Hofstra 19 Aug.; R. v. d. Putten en B. Meissen W. J. v. Willigenburg en J. C. Martin B. Kooij en J. de Jong W. H. J. M. v. Eekclen en J. G. Companjen. Getrouwd; 19 Aug.; J. H. Cliteur en C. C. J. HeiliegersJ. Blokker en C. Bloems- ma L. W. v. Beek en C. A. M. v. Zonne veld W. Hart en J. C. de Jong E. Aldersebaës en C. C. Dijkstra W. A. Kampman en W. C. Brouwer. G.eboren; 17 Aug.: M. C. Huijboomv. Biezen, z. 18 Aug.: M. J. SmitVerman de, d. J. D. MeineMeyer, z. 19 Aug.: M. TanisVlieger, d. G. de Wit v. d. Linden, z. Overleden: 18 Aug.: A. SnijderWester ling, 90 j., Prinsen Bolwerk. Een mooi werk tot stand gekomen. Dit mag gezegd worden van de Mollaan, die door de topecabedekking, welke deze week aangebracht is, tot een van de mooi ste wegen in Bloemendaal is geworden. Flinke voetpaden ziin gereserveerd voor den voetganger en de rijweg is royaal en ziet er met zijn nieuwe bedekking uit om door een rmgetie te balen. NATIONAAL KEGELCONCOURS TE HAARLEM. Het groote Nationale Kegelconcours, dat van 1830 Augustus wordt gehouden in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond is gisteravond officieel geopend, door den Haarlemschen wethouder van Onderjvijs en Lich. Opvoeding, Mr. A. Bruch. De voorzitter van den H. K. B., de heer Groenewegen, leidde den avond in, behan delende eenige technische zaken, en bracht dank aan allen die dit kegelfeest hielpen or- ganiseeren. Daarna kreeg Mr. Bruch het woord. Spreker vestigde er de aandacht op, dat hij als wethouder van Onderwijs en Lich. Opvoeding gaarne aan het tot hem gerichtte verzoek om dezen avond te openen, gevolg had gegeven. De kegelsport is al heel oud, aldus spre ker en reeds de Germanen beoefenden dit spel, zij 't misschien ook in een eenigszins anderen vorm. In de 15e eeuw werd het kegelspel hier meer populair en beoefende men het onder alle rangen en standen. Thans is het kegelen een vermaak voor oud en jong. Spreker wijst er dan op dat het kegelspel wel degelijk een sport is, hoewel wel eens het tegendeel wordt beweerd. De bezwaren welke men aanvoerd tegen het sportieve en het spel kunnen gemakkelijk worden ont zenuwd, hetgeen Mr. Bruch met verschil lende voorbeelden aantoont. Juist daarom is de kegelsport zoo mooi omdat ook menschen die hun eerste jeugd al lang te boven zijn, er aan kunnen deel nemen." Verder wijst spreker op de vele goede eigenschappen van de mooie kegelsport. Spreker eindigt met er de aanadcht op te vestigen dat zelfs het Ned. Olymp. Comité de kegelsport als zoodanig heeft erkend en spreekt tenslotte den wensch uit dat dit ke- geltournooi een groote propagandistische waarde mag hebben. Hierna voerde nog de heer Dr. Wiertjens, vertegenwoordiger van den Ned, Kegelbond, het woord, die er zijn vreugde over uitsprak dat de Haarlemsche Wethouder bereid was gevonden dit concours te openen. Dan verklaarde de heer Groenewegen het concours voor geopend en gingen de heeren boven een balletje gooien, waarna men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleeL DRAVERIJEN. Gisteren werden op de baan van ,,Het Oude Slot" te Heemstede kortebaandrave- rijen gehouden met afstanden van 300 M. handicap, om prijzen van 3C0.150 50,— en 25.—. Het weer was prachtig, zeer goede ritten, waaraan veelal de spanning zeer groot was. Jury was de heeren Koning, Starter, Vaandrager en Haremaker, kamprechters. Van de 25 ingeschreven paarden verschenen er 11 aan den start, n.m.: Rautenkranz, eig. S. v. d. Oort, berijder K. Bakker, 175 M. Auto, eig. N. C. Hupkes, berijder J. Vergay, 290 M. Laady Chimis, eig. P. H. Veen, berij der L. Ensing, 285 M. Harrold, eig. J. Prinse, berijder J. Prinsen, 270 M. Numas M, eig. J. Hoogendoorn, berijder P. de Boer, 255 M. Pala, eig. Gebr. H. en E. Ruijtenschild, berijder J. v. d. Berg, 260 M. Clemence, eig. D. de Vlieger, berijder eigenaar, 280 M. Castro, eig. H. P. J. v. d. Kroon, berijder L. Ensing, 265 M. Renie de Pres., eig. J. Hoogendoorn, berijder J. v. Leeuwen, 265 M, Freda Crawford, eig. J Kruithof, berijder eigenaar, 280 M. Quicklooper, eig. D. de Vlieger, berijder J. de Vlieger, 255 M. Een kwartier wordt nog gewacht op Nella Schoon en Catrina R, die volgens berichten onderweg waren, maar toch niet verschenen. Rautenkranz en Auto openen de course. Rautenkranz is er in den aanvang even uit, en Auto neemt in de 2e helft de leiding, maar K. Bakker weet zijn paard keurig op te brengen en wint met koplengte. Lady Chimis loopt keurig, met vaste hand bestuurd door L. Ensing en Harrold blijft ver achter. Pal weet in de le rit Numas M, te klop pen. Een schitterende strijd tusschen Clemence en Castro, die met een koplengte door Clemence wordt gewonnen. Freda Crawford is een zeer snel paard, maar springt soms een halve baanlengte. Toch liep zij de le rit keurig en kwam No. 1 aan dé finisets waar Kruithof haar v/at te sterk inhield en over de lijn springt, waardoor zij gedisqualificeerd wordt. Reine des Pres, wordt daardoor No. 1 Quicklooper heeft een vrije baan. In de 2e rit wint Auto zeer gemakkelijk door slecht Ioopen van Rautenkranz. Lady Chimis wint nu gemakkelijk, temeer nog, daar het draven van Harold zoo slecht is, dat hij gedisqualificeerd moet worden. Numas M, is er slecht in, waardoor Pal nu gemakkelijk wint. Clemence heeft ten 2en male een gemak kelijke taak aan Castro, ook al liep Cle mence nu niet zoo fraai. Freda Crouwford is er nu keurig in, en geeft Reine des Pres geen schijn van kans. Er volgen dan 3 kampritten, n.l, Rauten- krausAuto, Numas M. en Pal en Reine des Pres en Freda Crauwford. De 2 eerste paarden worden beiden gedisqualificeerd. In een herkamp plaatst Rautenkrans zich in de volgende ronde, evenals Numas M. en Freda Crauwdorf. De laatste liep schitte rend. In de volgende ronde zijn geplaatst Quicklooper, Rrautenkranz, Lady Chimis, Clemence, Numas M. en Freda Crauwford. Een spannende strijd tusschen Quickloo per en Rautenkrans, die kop aan kop de eindstreep naderen. Quicklooper wordt echter gedisqualificeerd. Numas M. begaat de fout even vóór den finisch te springen, waardoor Lady Chimis met een koplengte kan winnen. Vóór den strijd tusschen Clemence en Freda Crawford. Beide paarden loopen schitterend. Dank zij den vasten hand van J. de Vlieger passeert Clemence als no. 1 de finisch. In de volgende zit Quicklooper er keurig in, en weet op het kantje af Rautenkrans voor te blijven. Weer i3 Lady Chimis zonder een fout, en wint vrij gemakkelijk Van Numas M. Freda Crawford maakt er nu niets van. Springen als een circuspaard. Clemence wint onbedreigd. Een kamprit tusschen Quicklooper en Rautenkrans is voor de eerste, als Rau tenkrans even een fout maakt, en terrein verliest. Voor de 4e prijs komen nog in aanmerking Rautenskrans, Numas M en Fredera Craw ford. Rautenkpans, eerstaankomend, wordt ge disqualificeerd wegens over de streep sprin gen. Ook in de 2e rit wint Numas M. Freda Crawford springt beide ritten tegen Numas M, en wordt gedisqualificeerd, zoo dat Numas M beslag legt op den 4den Pr- Om de 3 eerste prijzen gaat de strijd tusschen Lady Chimis, Clemence Quickloo per. De eerste strijd gaat tusschen Lady wedstrijd. Het Kotterdamsche V, O. C, komt daarvoor naar de Spanjaardslaan. De lange free-hitter East heeft dikwijls tegen Rood en Wit aantrekkelijk batten te zien gegeven en wanneer hij Zondag op dreef is, kan men een zeer aardigen wedstrijd verwachten. Rood en Wit komt, op Davidson na, geheel volledig uit. De wedstrijd tegen Haarlem, waarvan eerst sprake was, gaat dus niet door. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat Haarlem en Rood en Wit elkaar voor de vierde en laatste maal van dit seizoen, a.s. Zondag zouden ontmoeten op 't terrein aan de Spanjaardslaan. Rood en Wit is inmiddels verhinderd door ean wedstrijd tegen V.O.C. Haarlem zal nu haar seizoen besluiten in nilversum tegen van Boven c.s. Op Schoten is de pitch al opgeruimd en worden reeds maatregelen getroffen om Koning Voetbal te ontvangen. Engeland wint met 289 runs. De groote strijd heeft een vrij plotseling einde gehad. Nadat de Engelschen in de 2e innings een totaal score van 436 runs hadden bijeenge bracht, is het Australische team voor slechts 125 runs aan den kant gezet. Met inbegrip van de 22 runs voprsprong op de eerste In nings, bleven de Australiërs met een verschil van 289 runs in de minderheid. Woensdagmiddag half vier viel het laatste Engelsche wicket en ongeveer 2'A uur daar na had heel Australië een beurt gehad. Niemand van de Australische spelers be handelde het Engelsche bowlen met eenig vertrouwen en het werd dan ook een gere geld komen en gaan. Oldfield met 23, Macartney met 16, Pons ford 12, Bardsley 21 en Andrews 15 kwamen in de dubbele cijfers en zorgde hoofdzakelijk voor het schamele totaal. Het spreekt vanzelf, dat het enthousiasme na afloop van de ontmoeting geen grenzen kende. Na jarenlangen strijd is Engeland er eindelijk in geslaagd de Ashes te heroveren. Australië, 2e innings: Ponsford c. Larwood b. Rhodes 12 Wocdfull c. Geary b. Larwood 0 Macartney c. Geary b. Larwood 16 Bardsley c. Woiolley b. Rhodes 21 Collins c. Woolley b, Rhodes' 4 Andrews c. Tate b. Larwood 15 Gregory c. Sutcliffe b. Tate9 Richardson b. Rhodes 4 Oldfield b. Stevens 23 Maily b.Geary 6 Grirnmett not out 8 Extra's 7 Totaal 125 Australische bowlingscijfers 2e innings En geland: Gregory 2 voor 58. Grimmett 3>voor 108. Matley 3 voor 128. Macartney 0 voor 24. Richardson 2 voor 81. Engelsche bowlingcijfers 2e innings Austra lië: T.arwood 3 voor 34. Tate 1 voor 12. Rhodes 4 voor 44. Geary 1 voor 15. Steven» 1 voor 13. Eindresultaat: Engeland 280 en 436 wint met 289 runs van Australië 302 cn 125. Moeskops is, in verband met het gebeurde tijdens de Wereldkampioenschappen te Mi laan door den N. W! B. geschorst voor don tijd van één maand. Moeskops heeft tegen deze beslissing ge protesteerd. DE M. E. T. S.-WEDSTRIJDEN. Öp den tweeden dag der M. E. T. S-wed- strljden werd door den regen een gering aantal partijen gespeeld. Bovendien had wedstrijdleider Scheurleer nog tegenslagen, dank zij afschrijvingen van enkele sterke speelsters en spelers. Reeds in den morgen seinde Mej. L. Loest, die haar enkel ver stuikte, af. Aly Lanters trok zich uit het enkelspel terug en tenslotte deed Dlemer Kool zijn belofte om mede te spelen niet gestand- Van de buitenlandsche spelers kwamen Higgs en Wetzel aan slag. In het enkelspel TELEFOON 12066 - NIEUWE GRACHT 57 EFFECTEN - PROLONGATIES - COUPONS INCASSO'S - VREEMD GELD - ASSURANTIËN Chimis en Quicklooper. Laday Chimis liep keurig, en de liefhebbers van draven heb ben volop kunnen genieten. Na een langdu- rigen start gaan beiden ér goed vandoor, en kop aan kop naderen zij de linisch met Lady iets voor. Quicklooper wordt gedis- qualifiseerd voor over den streep springen. In de 2e rit wint Lady onbedreigd. Dan moet Lady Chimis om den len prijs kampen tegen Clemence en zij doét dit naar behooren. In beide ritten bleef zij overwinnares en veroverde den lsten prijs. Om den 2den en 3den prijs moeten dan nog kampen Clemence en Quicklooper. Hiervoor was weinig interesse, ook al omdat D. de Vlieger zich de kalmte in eigen persoon toonde en minuten noodig had om aan den start te verschijnen, waardoor velen reeds het terrein verlieten. In beide ritten wist Clemence te winnen, de eerste rit mei een klein verschil. Pas om kwart vóór 6 is de strijd geëin digd. De uitslag was: 1. Lady Chimis; 2. Clemence; 3. Quick looper; 4. Numas M. Een Rood en Wit-combinatiespeelde Woensdag een wedstrijd tegen een elftul der Hliagsche. Bij H. C. C. speelde de oude v. Manen mee, die toonde, het cricket nog zeer goed te verstaan, dotor van het totaal van 192 runs er 84 te maken. Verder scoorde A. v. Manen 19, Klatte 22, Neuerburg 12, ter wijl er 32 extra's waren, Kruyt bowlde 135, Droste 144, Adriaans 120, Cleveringa 442 en Jhr. v. Lennep 10. Rood en Wit beantwoordde het totaal met 152 runs, waarvan v. Bueren 11, Bultman 28, v, d. Bogaardt 13, v. Baasbank 21, Jhr. v. Lennep 32, Kruyt 18 not out en extra's 11 Groeneveld 023, Kalf 557, v. Manen 4 41 en Neuerburg 120. De Hagenaars bleven dus met 40 runs in de meerderheid. Rood en Wit heeft Zondag voor het laatst in dit seizoen de beschikking over haar ter rein en heeft, doordat V. V. V. wegens een competitie-match niet voor den beker kan spelen, gezorgd voor een vriendschaopelijken hadden zij het niet moeilijk. Higgs verloor met Mej. Zoethout de mixed van het echt paar Wetzelaar, van wien vooral Mevr. Wetselaar buitengewoon op dreef was. Van der Steur kon zich niettegenstaande een set en 51 voorsprong niet handhaven tegen R. van Lennep, eertijds double-kam- pioen van Nederland. Op het bovengenoem de moment begon het te regenen, weifelend speelde men verder, steeds koppend op de vochtige Laan, wist van Lennep 55 te for- ceeren en toen het begon te stortregenen, was de rust voor van der Steur fataal. Met 68 ging de set verloren en in de derde set speelde van Lennep onweerstaanbaar, als in zijn besten tijd. Wetselaar ontmoet waarschijnlijk heden Leembruggen en zal dan het bewijs kunnen geven dat hij een van Holland's sterkste „seconde serie" spelers is. De uitslagen zijn: Heerensingle: Eerste ronde: Steffelaar Diemer Kool w.o. Marinkelle sl. Polis 36, 61, .60; Wetzel sl. Ir. A. Broese van Gronau 61, 63. Tweede ronde: Ir. Nauta sl. B. Adam, 63, 63; „van der Hummes" sl. W. Broe se v. Gronau 62, 75; Jhr. R. van Len nep sl. van der Steur 36, 86, 62; Jhr. C. van Lennep sl. Mr. Po!vliet 63, 61; Wetselaar sl. Rooseboom 6:2, 60; Lüt- jens sl. Mr. Kroner 46, 75, 75. Damessingle: Eerste ronde: Mej. Koene sl. Mej. Timmerman 61, 61; Mej. L. Po- lans sl. Mej. Canters w.o. Mej. Dusseldorp sl. Mej. L'hoest w.o. Heerendoubles: Natita-Higgs w.o., Mac NeillMr. Polvliet sl. W. Broese van Gro nau en van Wulflten Palthe 64, 36, 75; RooseboomPolis w.o. Damesdouble: Mevr. Overeijuder-Mej Giel w.o. Mixed doubies: Eerste ronde: Tweede ronde: Mej. Rollin. Congragu en Ir. Nauta sl. Mej. de Jong en Bartelds 61, 61: Heer en Mevr. Wetselaar sl. Mej. Zoethout en Higgs_ 62, 63. Zondag a.s. zal te Haarlem een medaille wedstrijd plaats vinden tusschen 20 spelers van de - Haarlemsche Damclub" tesen een gelijk aantal spelers van de Damvereem'ging „.D.O.S." uit Delft (spelende in de Zuide lijke Hoofdklasse). Deze wedstrijd vangt te half 11 uur v.m. aan in de bovenzalen van Café Roodenberg, Spekstraat te Haarlem. Door de „Haarlemsche Damclub" is voor het winnende team een medaille beschikbaar gesteld, ONDERLINGE WEDSTRIJD. Maandagavond a.s. vangt in het Club lokaal der „Haarlemsche Damclub", boven zaal „Central", Groote Houtstraat 176, de tweede ronde van den Onderlingen Wedstrijd 1926—1927 aan. Schietwedstrijd. De uitslag van den gehouden schietwed strijd op de banen te Overveen, voor de vrij willigers van het Landstorm korps Kenne merland, te Haarlem, Schoten en Bloemen daal, luidt als volgt.: Maximum te behalen punten 100. Henneman 92, van Rijn 91, Koelemey 90, Blauwhof 90, Boerssee 88, Strijbosch 87, van Alphen 87, Kok 85, v, d. Linden 85, de Korte 84, van Riet 84, Gulschbosch 82, den Baas 81, Pool 81, Bakker 81, Elfrink 80, Bergman 80, van Maren 80, Busé 79, Slot 78, de Leeuw 77, Hos 77, van der Kamp 76, Fran sen 75, Kooy 75, Blom 74, Hoogeboom 73, van der Helm, 72, Reyer 72, Verzijl- bergen 71, van Roon 70, Leeflang 69, Groot 69, Stol 61, Blauw 46, Spoor 42. De prijzen bestaande uit luxe voorwerpen, zullen op nader bekend te maken plaats en tijd worden uitgereikt. Mgr. dr. M. H. Buckx is thans bij zijn fa milie in zijn geboorteplaats Bom (L.) gear riveerd. AMSTERDAM, 19 Aug. Naar wij vernemen is de Christiana-Hypotheekbank in hooger beroep gekomen van het vonnis der Amster damsche Rechtbank, waarbij zij veroordeeld is tot betaling van haar lossingen en coupons in Nederlandsch courant. De zaak dient in Sept. voor het Gerechtshof te Amsterdam. Gevolg van een aanslag. LERTHE, 19 Aug. (V.D.) De D. trein No. 8 van Berlijn naar Keulen, is hedennacht omstreeks 2 uur op het vrije baanvak tusschen Iscnbtitel en Lehrse ont spoord. De locomotief en 7 wagons geraak ten uit de rails. De schade is zeer belangrijk en de voorweg is versperd; 1 persoon werd gedood, het aantal gewonden staat nog niet vast. Hulpbrigades zijn naar de plaats des onheils vertrokken. Het spoorwegverkeer wordt in stand gehouden daar ter plaatse de passagiers in andere treinen te doen over stappen. De D-treinen worden over Brons wijk geleid. De treinramp is zeer waar schijnlijk veroorzaakt door een aanslag. LERTHE, 19 Aug. Het ongeval met den D, tein No 8 van Berlijn naar Keulen heeft plaats gehad tusschen de dorpen Leiferde en Meimerzen; 2 wagons zijn geheel in el- haar gedrukt en onder de puinhoopen zul len zich waarschijnlijk nog dooden en ge wonden bevinden. Hel reddingswerk is zeer moeilijk Van de 7 ontspoorde wagons zijn er eenige van de 114 M. hoogen spoordijk afgevallen. Reddingsbrigades uit Lebrse en Hannover zijn heden morgen op de plaats des onheils aangekomen. Vele artsen en hospitaal-perso neel zijn eveneens op weg naar de plaats van de ramp Tot van morgen 9'A uur wa ren 8 dooden gevonden, hieronder behoort de machinist van den verongelukten trein. Vast staat, dat deze ramp het gevolg is van een aanslag Op de plaats des onheils waren de ver bindingsstukken tusschen de rails verwij derd. De Justitie is ter plaatse aangekomen. Ook de politie is aanwezig. Met speurhon den wordt de omgeving van het terrein afge zocht om de daders op te sporen. LEHRTE, 19 Aug, Het opruimingswerk op de plaats der spoorwegramp heeft den hee- len nacht en ochtend voortgeduurd. Tegen den middag was de spoorweg weer vrij. De D-trein no. 8 reed in groote snelheid toen de passagiers plotseling opgeschrikt werden door een geweldigen slag. Eerst was de locomotief ontspoord en van de rest van den trein losgeraakt. De locomotiel bleef naast de rails staan. De machinist werd ge wond. Van de 7 wagons die nog verder ont spoorden schoven eenige in elkaar, terwijl andere van dén spoordijk rolden. De bagage wagen kwam aan den anderen kant van den spoorweg terecht. De reizigers in hun slaap wagen werden in hun rust gestoord, doordat de slaapwagen omhoog ging staan. Van de in de andere wagons gezeten hebbende rei zigers, moesten verscheidenen uitgezaagd worden. Direct na de ontsporing volgde een geweldig geschreeuw vkn gewonden en van personen die niet wisten wat er gebeurd was en van angst begonnen te schreeuwen. Onder de slachtoffers zijn geen Nederlan ders. PARIJS, 19 Aug. Gisternamiddag is nabij Andilly een personentrein ontspoord. Een 14-jarig meisje werd gedood, 8 personen werden gewond van wie enkele zeer ernstig. De conferentie voor het internationaal luchtverkeer zal op 27 Aug. te Berlijn bijeenkomen. Volgens het Berl. Tageblatt zal de conferentie beraadslagen' over de oprichting eener internat, luchtvaartverze kering en over de unificatie van het lucht verkeer in Europa. HARLINGEN, 19 Aug. Hedenmiddag vlogen boven de stad 3 watervliegtuigen, .de W 55, 64 en 67. Van de W. 67 raakte de motor defect en daalde ten N van de ha ven in zee. De W. 64 bleef in haar nabij heid en daalde eveneens. De W. 55 heeft de reis naar de Mok voortgezet. Door de motor-reddingsboot is de W 67 in.de haven gesleept^ De W 64 is weer naar de Mok vertrokken. Morgen zal men trachten de W 67 te herstellen. Woensdagmiddag is op het Kruispunt Poeldijk-Nieuwe Weg. nabij Delft, de heer A. C. Nieuwkerk met z'n motorrijwiel tegen de auto van den heer Dr, J. Langeveld aan gereden. De heer N. werd ernstig gewond en is in zorgwekkenden toestand naar 't Ziekenhuis vervoerd. HENGELO, 19 Aug. De gisterenavond door de arbeidersorganisaties bii de „Heem- a''f tegen hedenmorgen geproclameerde sta king is hedenmorgen begonnen. Ongeveer 750 arbeiders en arbeidsters zijn hedenmor gen niet meer in de fabriek teruggekeerd. Door den secretaris van den Algemeensn Metaalbewerkersbond wordt ons omtrent de staking het volgende medegedeeld; Bij de „Heemaf" is het personeel ongeveer 900 man groot, waarvan 150 employes, 150 vrou wen, 100 personen beneden 18 jaar en 500 volwassenen. In staking zijn gegaan hel vrouwenpersoneel, de personen beneden 18 jaar en alle volwassen arbeiders. 20 a 30 personen zijn hedenmorgen in de fabriek aan den arbeid gegaan. Voor het grootste ge deelte zijn dit echter bazen en personen beneden 18 jaar. Van de 500 volwassen ar beiders zijn georganiseerd bij den Alg, Ned. Metaalbewerkersbond 270, bij den R.-K- Metaalbewerkersbond ongeveer 120, bij den Chr. Metaalbewerkersbond 35 en bii de Fe deratie van Metaalbewerkers ongeveer 10. Volgens van andere zijde ontvangen in lichtingen hebben 60 arbeiders der fabriek hedenmorgen het werk niet neergelegd. Aan den ingang der fabriek werd hedenmorgen gepost, STOCKHOLM, 19 Aug. De Zweedsche bladen publiceerden gisteren een interview met den Finschen minister van buitenland sche zaken prof. Setelae over de betrekkin gen met Skandinavië. De minister legde den nadruk op het feit dat de Finsche cultuur West-Europeesch is en vooral Skandina- visch. Met betrekking tot den Volkenbond hechtte hij z'n volledige goedkeuring aan de jongste verklaring van den Zweedschen mi nister-president in een interview, dat de neutrale groep in den Volkenbond een neu trale politiek moet blijven voeren, welke slechts de zuivere lijnen van het Recht volgt geheel los van de belangen der groote mo gendheden. STOCKHOLM, 19 Aug. Ongeveer 190.000 arbeiders vallen onder de collectieve ar beidsovereenkomsten die omstreeks Nieuw jaar afloopen. 67000 van hen behooren tot de ijzer- en metaal-industrie, 49000 tot de houtindustrie; 30.000 tot de kleeding-in dustrie. 5% Nederland 1919 l016/8 lOls/a AA Nederl. 1917 1031/16 '03i/w 6% Nederland 1923 1003/4 7% N.-l. 1921 A.. 100 IOQI3/18 6% N-I. 1923-D.. 1045/i6 l043/„ 301/2 Oude Vaart 471/, 48 dito Gem. Eigend 373/4 38 Mij. „iJederland" 1801 Scheepvaart-Unie 18Q3/4 Rotterd. Lloyd 1621/2 163 2251/, 226 Oude Boot 95 96 HolL Stoomboot 53 H. V, A 663 663-5 Java Cultuur 355 '355 Jurgens gew. 1673/4 167 Koloniale Bank 2031 /4 2041/2 Indische Bank 1721/ 172 Ccrt. Handel Mij,.. 155 1551/2 i551/2 1551/2 Phoenix 947/f. Geconsolideerde 170 Kon. Olie 3833/ 3861/2 '537/8 1541/, Marine comm. 7u/ie Vorstenlanden 1731/2 1741/2 Actions id 165 164 Comp. Merc. Arg )x/8 Poerwoderjo !l63/4 4151U 416 420 419-20 Deli Batavia 452l/? 4521/a A'dam Rubber 323 328 b 330 330 1681 Wai Sumatra 275 275 Dordtsche Petr. 3693/4 Southern Rails ll8i/2 120 157i/4 1591/2 103 1031 /4 Wabash 461/8 Comm. Maxwel 19 Augustus EdKSTt LAATSTE KOERS KOERS BERLIJN 59.38 59.361/ PARIJS 7.12 7.18 BRUSSEL 6.90 6.95 WEENEN 35.25 35.25 LONDEN 12.117/P 12.12 STOCKHOLM 66.75 66.75 KOPENHAGEN 66.25 66.271 OSLO 54.70 54.721/ f BAZEL 1 48.17 48.18 2-491 /16 2.49 3/ ROM*i 8.25 8.22 PRAAG 7.421 2 7.39 WARSCHAU 25.— 25.-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2