Javerschmidt i Klaje Ziekenfondsieden NIETS VOOR NIETS IXOSTSCiOOL- K3FFEIS. {C.J.Schravendijk StolzsWery School ZIJLWEG 90 Handelsonderwijs Stenografie, Typen. Centrale Tandheelkundige Kliniek Belangrijke onfierhandselie ^STOOMEN-VERVEN WIJKEROOG. VIJFHUIZEN. IJMUIDEN. HILLEGOM. ZILK. S. van Lier Ezn. f KERK EN SCHOOL'. Missionarissen van het H. Hart. LAATSTE NIEUWS. Ernstige brand te Veenend aal. DRIEHUIS. HAARLEMMERMEER. AMSTERDAMSCH NIEUWS. Ontsporing. Een zeldzaam geval. MARKTNIEUWS. SPORT EN WEDSTRIJDEN. R.-K. V. V. Beverwijk. R.-K. V. V. „Zwaluwen" De openingswedstrijden van R. K. V. Z. DUIVENSPORT. „De Ooievaar". GYMNASTIEK. Haarl. R.-K. Gymn. Vereen. „Ursus". HAARL. KEGELBOND. ADVERTENTIËN. Theo Smit Gretha Uijtendaal welke zich van Kunst tanden of Gebitten kliniek voor TANDHEELKUNDE GED. OUDE GRACHT 84. E. DUSTERBECK heeft de praktijk hervat Kenaupark 26, Telefoon 12644 Spreekuren: van 9 tot 11 en t tot 2, Dinsdag- en Vrijdagavond van 6.30 tot 8.30. Zaterdagsmid dags gesn spreekuur.' MAGNETISEUR DE BRUIN ZENUWSTORINGEN. le HYPOTHEEK FLINK MEISJE Flink Dagmeisje KEUKENMEISJE R.-K. Huisnaaister JONGE WERKSTER NET R.-K. MEISJE DIENSTBODE Biedt zich aan hulp in de huishouding NET MEISJE VRIJE GARAGE NET PERSOON Melkrijdersknecht CHAUFFEUR Bakkersbediende AANGEBODEN: KIPPENHOK FIETSEN- BEWAARPLAATS Dousi's Zakenbeurs Te huur gevraagd 2 of 3 ONGEMEUB. KAMERS TE HUUR PENSION MEUBELEN SCHRIJFBUREAU ADVERTENTIËN In de „Nieuwe Haarlemsché Courant" hebben steeds het gewenschte succes. S met en zonder liak, in alle maten voorhanden tegen onderstaande prjj' zen a 8.75 9.75 10 75 Tevens een enormekenze in Toilet- en Werkdoo- zen, Toilet-artikelen f Haarlem, Gr. Houtstr. 51 2 A'dam, Muntplein 2, 4. W. F. C. naar Volendam. Hoewel Zaterdagavond het weer zich slecht liet aan zien, scheen Zondagmorgen het zonnetje heel zachtjes. Kwart over 9 vertrok de boot met volle muziek. Op de Zuiderzee gekomen Zorgde de wind voor de noodige humor, doordat eenigen niet tegen de zeelucht kon den en zich in een klein hoekje moesten terugtrekken. In volendam aangekomen stelden allen tich achter de muziek op en met een forsche marsch werd naar het terrein gemarcheerd Om ruim 2 uur stellen beide ploegen zich op. W. F. C. speelde vóór rust voor den wind waardoor zij voordurend in de .meerderheid -s. Zij voerde den stand tot 2op. W.F.C. onderneemt na de rust een aanval en gaat tegen den wind in, recht door naar het doel en scoort 03. Groote vreugde bij de W. F. C.-suppor- ters (plm. 200). Tot tien minuten voor het einde gaat het spel gelijk op. In dien tijd krijgt Volendam een penalty te nemen, doch deze wordt naastgeschoten doordat de Volen- dammer captain het een te zware straf vond. Dan weet Volendam te doelpunten door een misverstand in de achterhoede en kwam het einde van dezen zeer geanimeerden wedstrijd, die vooral voor de W.F.C.-supporters het aanschouwen overwaard was. Hierdoor heeft W. F. C. aan de verwach ting voldaan en zich gelijk geplaatst met R.K.A.V. I. Wanneer de laatste wedstrijd geen verandering brengt dan komen W.F.C. en R.K.A.V. in den eindstrijd om de elf ouden dasspeldan. De tweede prijs is een ..rcote zilveren lauriertak. Om half 6 werd de terugtoch ondernomen, en begrijpelijk ging het vanaf Volendam tot de pont gezellig toe, zoodat men er eerder was dan men da ht. Vermelding verdient nog, dat de spelers zich allen geheel hebben gegeven en allen hun uitersten best hebben gedaan. Voorts een woord van hulde aan den humorist Piër, vooral voor zijn „W.F.C.-boottocht"-lied- je. Hulde ook aan „St. Caecilia" en aan de meisjes, die de bloempjes aan den man brachten. De boottocht zal nog lang een prettige herinnering blijven. Zelf gevangen. Zondag was onze oud plaatsgenoot de heer W. Meirmans een dagje te gast bij zijn vader alhier. Doch daar Willem behalve brievenbesteller in zijn hart ook visscher is, besloot hij om z'n tijd te dooden in de fortgracht te gaan probeeren Df hij wellicht een baarsje of brasempje kon verschalken. Hij koos dan een goed plaatsje uit op een vlot, dat toevallig daar aan den kant lag. Hij maakte het zich zeer gemakkelijk om op een stoeltje plaats te nemen, en zoo wacht te hij de dingen, pardon de visschen af die komen zouden. Toen hij zoo'n tijdje in deze afwachtende houding gezeten had, toen ge beurde het dat Willem onverwachts van het vlotje kantelde en met een geweldigen plons in de fortgracht terecht kwam. Als geoefend zwemmer was Willem met een paar flinke schoolslagen weer spoedig aan den wal. Gelukkig had niemand dit onvrijwillig zwempartijtje gezien, want anders dan weten we het wel dan komt het nog in de krant ook. Wat nu precies de oorzaak is geweest van deze natte geschiedenis, dat weet niemand, maar booze tongen beweren dat onze vis scher -door het kabbelen van de golfjes een weinigje was ingedut. De Kringenwet. De bepalingen die steeds golden dat men alles moest aanvragen als het bouwen of verbouwen betrof en dat men dan in geen geval nog van steen mocht bouwen rond de zoogenaamde kring aan den Ringdijk nabij fort de Liede, deze zijn daar vervallen. Men begrijpt wel dat de bewoners daar 1 de omgeving hiermede zijn ingenomen. De Noorsche schepen hebben ook niet te veel kolen. Het s.s. „Tronthjemfjord, op reis van Stavanger naar Rotterdam, moest eerst hier binnenkomen om' kolenl bit te laden. Te dtep geladen. Zondagavond wilde bet Amerikaansche stoomschip „The Hu guenot, van hier vertrekken met een lading olie. Deze groote tankboot bleek echter tot een voet boven het diepgangsmerk afge laden te zijn, waarop' de scheepvaartinspec tie het uitvoeren verbood. De Huquenot is daarop naar Amsterdam teruggegaan, om. een deel der lading weer te lossen. Priestergewaden. In het Patronaats gebouw aan de Mariastraat waren Zondag eenige priestergewaden voor de parochianen van de St. Martinuskerk ter bezichtiging ge steld. Van die gelegenheid werd een druk ge bruik gemaakthet was dan ook inderdaad wel de moeite waard. We zagen o.a. 3 ka- suifels, in de kleuren wit, groen en rood. De gewaden wit en groen waren nog niet voor het gebruik bij plechtige H.H. Missen ge reed. Rood echter wel, bestaande uit Koor kap, kasuifel en kleeding voor Diaken en- sub-Diaken. Ook altaarkleed en verdere be- noodigdheden waren mede te bezichtigen. De ZeerEerw. Heer Pastoor Krook vertelde ons, tot aankoop van deze prachtige ge waden in staat te zijn gesteld, door het bij- eensparen van gelden, welke ZEw. van ver schillende parochianen had ontvangen bij gelegenheid van groene, koperen en zilveren huwelijksfeesten. De Pastoor kwam echter nog f 400 te kort. Toen wij zeiden, dat ons dit bedrag niet mee viel, antwoordde de Pastoor ons „Ik heb wel zooveel vertrouwen in mijn parochianen, dat dit geld er ook wel weer Zal komen 1" Inderdaad het is waar Boven dien was hét aanschaffen dezer gewaden geen luxe het was zelfs noodig. Wij twij felen daarom ook niet, of het benoodigde geld zal zeker komen, te meer, omdat wij allen de overtuiging hebben, dat wat door den Pastoor gedaan wordt, geschiedt tot me:rdere Eer en Glorie van God. Receptie. Bij gelegenheid van het Zil veren Professiefeest van Zuster Agneta op 25 dezer, zal er voor degenen, die zulks wen- schen, op Zondag 5 September a.s. gelegen heid zijn, de Eerw. Zuster te feliciteeren. Volksfeesten. De jaarlijksche schooi en volksfeesten te Zilk zijn om bizondere redenen verzet moeten worden en zullen thans plaats hebben Woensdag 6 en Donder dag 7 October. Bij deze gelegenheid zal de van nieuw opgerichte muziek vereeniging St. Sura voor het eerst de medevwerking ver kenen, hetgeen dus voor Zilk een groote voor uitgang beteekent. Op 60-jarigen leeftijd is overleden 'de heer S. van Lier Ezn,. een bekend assura- deur, j De overledene heeft destijds in den Zuid- Afrikaanschen oorlog aan de zijde der Boe- ren meegevochten. Later hij steeds groote belangstelling voer Zmd-Afnka. De 'heer Van Lier was penningmeester van -het comité van Nederlandsche kinde ren in den vreemde en secretaris-penning meester van' de afdeeling Amsterdam van het Alg. Ned. Verbond. In het te Rome in het Generalaat der Missionarissen van het Heilig Hart genou- den Algemeen Kapittel werd de Hoogwaar dige Pater A. N. Broeken (van de Neder landsche Provincie) herkozen als Algemeen Overste der Congregatie. Tot assistenten werden gekozen de Hoogeerw. Paters W. Laumen, Noord- Duitschland; J. Depigny, Frankrijk: M. di Luzio, Italië; H. Bridgwood, Australië, ter wijl de Hoogeerw. Pater A. Kuntz van de Noord-Duitsche Provincie, tot Procurator werd herkozen. VEENENDAAL, 24 Aug. Hedenmorgen te uur brak brand uit in het magazijn de firma Albert Heyn, in de Hooft- Y W5385 per stuit Handel mafïg. 115 stie ren 0.75-0.85 per K.G. Handel matig. 32 paarden 10G200 per stuk. Handel stug. 57 vette kalveren 1.201.35 per KiG. Handel stug. 207 nuchtere kalveren 830 per stuk. Handel matig. 305 vette varkens 0.760.81 per K.G. Handel ma tig. Zouters9 0.680,70 per K.G. Handel matig. 36 magere varkens 26-42 per st. Handel matig. 233 biggen 1624 per st. Handel vlug. 916 schapen 2335 per stuk. Handel matig. 1016 lammeren 13—19 per stuk. Handel matig. Kipeieren 6.257.25 per 100. Eendeie ren 5.75 per 100. 400 zak appelen 13 per zak. Piepkuikens 0.103.75. Coop, Centr. Eierenveiling. Aanvoer: 13810 eendeieren 5.806.10 per 100 st. 38786 kipeieren 5.409.00 per 100 stuks. Te water. Een hengelaar uit Rotterdam had zich Zondag op zijn kanis neergezet, met het doel een vischje uit de poel te verschalken. In een gesprek met II. had hij het ongeluk te water te vallen. H. wist hem spoedig te redden, en onze 'hengelaar ver trok, na van droge kleeren te zijn voor zien naar zijn woonplaats. TER AAR, 21 Aug. 1926. Veilingbericht van de R.K. Tuindersvereeniging „St. Pho- cas". Na aftrek van veilingskosten. 4961 zak Snijboonen I 0.15; idem II 0.07; 244 zakken, idem mooi 0.20; stek 7 cent; 275 zakken Prins.b. z. dr. I 0.97; m. dr. I 0.80; 3 zakken dubb. st. pr. 0.52; enk st, pr. 0.47.per 10 K.G. 12 manden Fijn I 8.005; 14 manden F. B. I 3.60; 44 zakken Bast. I 2.55; 615 manden Grof I 1.35; 138 manden Stippel 00.20; 80 manden K. K. 0.25 per 25 K.G. TER AAR, 23 Aug. Veilingbericht van de R.K. Tuindersvereeniging „God zij met ons".10 Mr. e 0.89; 355 m. 0.63. 792 zakken Snijboonen 1 0.14; 46 zakken II 0.Ö8; 5 zakken stek 0.06; 107 zakken Prinsesseb. z. dr. I 1.02; 11 z. W. Pronkb. 0.15; 8 zakken Spekboonen 0.18 per 10 K.G. 18 manden Bast. I 2.75; 143 m. Grof I 1.35; 22 m. Stippel 0.18; 17 K.K. 0.29. Alles per 25 K.G. R. K. Kerk. De werkzaamheden aan de R.-K. Kerk te Zilk vorderen vlug, terwijl het Parochiehuis reeds onder de kap is. Beide werken zijn iets groots voor de Zilk. De kerk zal, als deze klaar is, een sieraad zijn, alwaar het mooie parochiehuis keurig zal bijpassen. Bij de opening van het laatste zal de pas opgerichte tooneelvereeniging een uitvoering geven van het mooie tooneelstuk „Hermine gild'', gevolgd door „Barbier-Brugwachter" Wij twijfelen niet, of een en ander zal een goed verloop hebben, daar de voorbereidende maatregelen uitstekend zijn. Bazar. Dank zij het groote bezoek der parochianen en de goede weergesteldheid is de bazar ten bate van het orgelfonds goed geslaagd. Op dé nos. 95, 291, 11 en, 351 vielen de bekende prijzen der verloting. Het comité kan op een succesvolle ba zar terugzien, Personalia. Tot onderwijzer aan de R.K. St. Josephschool hoofd de heer F. G. Alkemade is benoemd de heer P. J. Koeckhoven, wonende te Hoofddorp. Éen locomotief der Gooische stoomtram, is bij den spooroverweg Linnaeusstraat ont- spoord, doordat de afsluitboom op onge veer 2 meter afstand van den in beweging zijnden locomotief plotseling werd neerge laten. De trein kon niet meer tot stilstand gebracht worden en reed tegen den afsluit boom, welke geheel werd vernield, evenals de beide koplantaarns van de locomotief. Het tramverkeer had hierdoor ongeveer een uur vertraging. straat alhiêr. Het vuur, dat gretig voedsel vond in de in het magazijn opgesloten voor raden spiritus, olie, enz, greep zóó snel om zich heen, dat de bewoners van het belen dende winkelgebouw over 't dak zich in veiligheid moesten stellen. De brandweer tastte het vuur met 2 stralen aan;^ het ma gazijn en de keuken van 't woonhuis brand den geheel ,juit. De huisboel van den win kelchef, die juist heden zou vertrekken, was in T magazijn opgeslagen en verbrand de. De nabijgelegen stoffeerderij van Gebrs. Beek en het hoofdgebouw kregen veel wa terschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt ten deele de schade. Het is een uitgemaakte zaak, dat niet tegenstaande het zeer groote aantal radio- ontvanginstallaties, blikseminslag op ama teur-antennes tot de groote uitzonderingen behooren. Naar men ons mededeelt, had deze week op een amateur-antenne te Eind hoven een ontladingsverschijnsel plaats. Door nalatigheid was de antenne niet ge aard, doch de invoerdraad hing los voor het venster. Tijdens een hevig onweer trad een licht verschijnsel op, gepaard gaande met een hevigeli knal. Er bleek hoegenaamd geen schade te zijn aangericht; slechts het raam kozijn vertoonde een brandvlekje. Vermoedelijk hadden wij hier te doen met z.g. „terugslag", een inductie-verschijnsel. (Ind.) PURMEREND, 24 Aug. Kleine Fabr,- kaas, 13 stuks, 37 per 50 K.G. Met merk 42 per 50 K.G. Kleine Boerenkaas, 60 stuks, met merk 39.50 per 50 K.G. Com missiekaas 5 stuks, 40 per 50 K.G. De handel op de kaasmarkt was stug. Boter. Aanvoer 1192 K.G. Prijs 1.75— 1.85 per K.G. 320 vette koeien 0.751.00 per K.G. Handel matig.205 melk- en kalfkoeien Uitslagen Zondag 22 Augustus. R, K. A. V. 2 Beverwijk 2 14. G. V. O. 1 Proefelftal terrein onbesp. 't Was Pluvius, die ons Zaterdagavond nog eens rijkelijk voorzag van wat men „regenwater" noemt. Het G. V. O.-terrein bleek dan ook niet in staat het overvloedige nat in zich op te nemen, zoodat Zondagmorgen „afberic'it" kwam. Het tweede wist ook uit de 2e ronde zegevierend te voorschijn te komen en sloegen de R. K. A. V.-reservcs maar liefst met 41! Keeper Veen moet 't „roodbroeken"- doel keurig verdedigd hebben. De wed strijd moet op vrij hoog peil gestaan heb ben. Dat er Dinsdagavond 24 Aug. al- gemeene ledenvergadering is, weten de leden reeds. Dus vanavond half negen al len in het K.S.A.-gebouw. Secretaris; J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. (Officieel). Dinsdag 24 Augustus a.s. gecomb. Be- stuurs- en Reiscommissievergadering. Woensdag 25 Augustus a.s. vergadering der Elftalcommissie. Beide vergaderingen worden gehouden in de St. Jos. Gez. Ver., aanvang 8 uur. UITSLAGEN VAN 22 AUGUSTUS, R. K. V. Z. I—D. E. M. I 3—4. R. K. V. Z. II—D. E. M. II 4—3. Op waardige wijze hebben de Zwaluwen het seizoen geopend met twee juweelen van wedstrijden; jammer echter, dat de recht over het veld staanden wind nogal afbreuk deed aan het spel. Om half 3 laat scheidsrechter Tillemans tossen voor den wedstrijd van beide reserve teams van R. K. V. Z. en D. E. M. De zwartjes wiqjien den toss en verkie zen voor rust wind tegen. Het spel blijft langen tijd verdeeld, doch gesteund door den wind bereiken de Be- verwijkers gemakkelijk de Zwaluwenvesie en daardoor ontstaan vele gevaarlijke mo menten. Na 20 minuten spelen is het dan ook D. E. M„ welke de score opent (01). Thans komen de zwartjes goed opzetten, doch balcontrole is uiterst moeilijk; totdat 10 minuten voor rust Goedemans kans ziet den Wijker-keeper te verschalken. Rust 11. Na de thee zijn de goaltjes gocdkooper, want reeds spoedig weet Dirk Veenings met een welgericht schot aan de zwartjes de leiding te geven. De D.E.M.'ers echter geven den moed niet op, doch kunnen tegen den wind voorloopig niet voldoende opdringen en de R. K. V. Z.-backs zijn ook beide op hun post. Kort achter elkaar maken Piet Steynman en Goedemans twee goals en na verloop van eenigen tijd gaat de wind min der sterk te keer. Voor het einde echter we ten de Beverwijkers ook nog tweemaal te doelpunten, waarna R. K. V. Z. II op ver diende wijze de puntjes had veroverd. De wedstrijd van het eerste elftal herin nerde ons aan de degradatie-promotie-com petitie van 1924—1925, waarin de beide ver- eenigingen eikaar bekampten en de zwartjes op fraaie wijze zegevierend uit den strijd kwamen. Thans echter heeft D.E.M. ge toond kracht te bezitten en bracht Zwalu wen met de oneven goal van zeven een ne derlaag toe. Met rust was de stand 31 in t voordeel van de Wijkers, hetgeen niet vreemd is aan den sterken wind, dien zij in den rug had den. Na rust ging het wel gemakkelijker en wist van dër Wouwen nog twee goals aan het totaal der Zwaluwen toe te voegen, ter wijl D. E. M. nog éénmaal kans zag te doel- In aanmerking genomen, dat R. K. V. Z. 1 met drie invallers speelde, kunnen zij met een gerust hart de competitie ingaan van 19261927' terwijl het 2e zeker geen slecht figuur zal slaan met het elftal als waarmede zij Zondag is uitgekomen. Bovengenoemde vereeniging hield 22 Aug. een wedvlucht van Lier (België). Af stand 138 K.M. In vrijheid gesteld 8 u. 15 m." De eerste duif bereikte haar hok te 10 u. 30 m. 32 sec. De laatste prijs-winnen- de duif te 10 u. 51 m. 20 sec, 1, 9 H. A. v. d. Domhof; 2, 4, 11 H. J. Petter; 3, 12 H. M, Willemse; 5, 6, 8 L. Koper; 7, C. F. v. Duffelen; 10 R. P. Balm. POSTDUIVENVEREENIGING „DE REIS DUIF", TE SCHOTEN. Uitslag gehouden wedvlucht van Lier, afstand pl.m. 140 K.M. Los 8.15 v.m. J, F. Scheef, le prijs; H. D. Claus 2e, 6e, 17e, 18e pr.; P. C. de Wilde 3e pr.; J. J. Roeland 4e, 5e, 15e, 21e pr.; W. Wal- gien, 7e pr.; D. Dollée 8e, 10e, 13e, 20e pr.; J. Libbinga 9e, 12e, 14e pr.; B. Zon neveld lie pr.; H. Boogaard 16e pr.; K. v. Midlum 19e pr.; W. Jansen 22e pr".; P. Kroon 23e pr. Eerstgetoonde duif 10.34.26. Snelheid 1013 M. per minuut. Laatste prijswinnende duif 10.58.43. Secr.: W. L. de Zwager, Vooruitgangstr. 79. In vervolg op het stukje van gisteren, kan thans definitief worden medegedeeld, dat het afscheid van den heer van Dooren- malen, op Vrijdagavond 9 uur gehouden zal worden, in de groote zaal van het Zander- Instituut. Komen de dames en heeren, geen enkele uitgezonderd, dien avond naar den Kleine Houtweg. Hedenavond te half negen vergadert het Bestuur en de T. C. ten huize van den voorzitter, Korte Begijnestraat 7. Komen dc betrokken leden allen? De stand was Zondagavond 22 Aug. If uur als volgt Korps wedstrijd. De Rollebollers, Delft 319 p. Anti-poedel II, Delft 303 Houdt de plank in de gaten II, Delft 299 Aanhouder wint, Amsterdam 290 Nooit gedacht, Amsterdam 288 Anti-poedel I, Delft 280 Jas Uit I, Amsterdam 275 Negentienelf, Amsterdam 272 De Burg, Alkmaar 269 Houdt de plank in de gaten I, Delft 268 't Spaarne, Haarlem 267 Het zal wel gaan, Amsterdam 267 De Vriendschap, Amsterdam 260 't Regement, Amsterdam 254 12.02, Leiden 244 De Burg II, Alkmaar 223 2 Vijftallen. Anti-póedel, Delft 583 p. Houdt de plank in de gaten, Delft 564 De Burg, Alkmaar Personeel. Widdershoven, Heerlen H. Frantzen, Haarlem G. Schouten^ Haarlem G. Benraadt, Amsterdam W. Scheepmaker, Alkmaar Th. Grupping, Amsterdam Serie personeel. Widdershoven, Heerlen H. Frantzen, Haarlem G. Benraadt, Amsterdam Brante, Amsterdam G. Eykelboom, Apeldoorn Vrije baan gewone telling. A. Koekoek, Heemstede K. Nieuwendijk, Amsterdam Widdershoven, Heerlen H. Frantzen, Haarlem G. Stouten, Haarlem E. G. Martens, Haarlem L. Giebels, Haarlem J. de Paus, Haarlem H. Loman, Haarlem P. Re its ma, Haarlem 4 Vrije baan Hamb. telling. Ch. Clifford, Amsterdam J. Muller, Bussum D. P. Joustra, Haarlem 492 47 p, 47 46 45 45 44 127 p. 125 124 120 119 45 p. 45 44 43 42 42 42 41 41 41 120 p. 114 104 104 102 102 101 101 K. Grupping, Amsterdam C. O. Spull, Leiden E. Stoecken, Haarlem C. Berries, Amsterdam F. Grupping, Amsterdam Vaste baan gew. telling. P. Kuipers, Haarlem 43 p. J. Paulen, Haarlem 42 E. Stoecken, Haarlem 42 H. Smolenaars, Haarlem 42 Muller, Bussum 41 Vaste baan Hamb. telling. L. Giebels, Haarlem 120 p. H. Das Jr., Haarlem 116 Th. Trencken, Haarlem 114 E. Kimman, Haarlem 114 Bierman, Amsterdam 114 Muller, Bussum 110 Vrije baan gew. telling (Dames). Mevr. Meijer, Amsterdam 37 p Mevr. Denkers, Zandvoort 36 Mevr. Schouten, Haarlem 36 Mevr. So vit jes, Amsterdam 33 Vrije baan Hamb. telling (Dames). Mevr. v. Maasdam, Haarlem 84 p. Mevr. v. Orden, Zandvoort 71 Mevr. Eijkelboom, Apeldoorn 67 Mevr. Strackenbroek^ Haarlem 67 Paren wedstrijd. Mej. Emer en den heer P. Kuipers, Haar lem 42 p Mevr. Schouten en den heer C. v. Maren, Haarlem Mej. W. Groenewegen en den heer Wid dershoven, Heerlen 41 Mevr. Widdershoven en den heer Wid dershoven, Heerlen 40 n Mevr. Schouten en den heer J. A. v. Kessel, Haarlem 40 Mevr. Schouten en den heer Schouten Haarlem 39 Mevr. Stackenbroek en den heer Stacken- broek, Haarlem 39 Mevr. J. v. Leen en den heer v. Leen, Zandvoort 39 Heden overleed plotseling, tot onze groote droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stei venden, mijn innig geliefde Echtgenoot, onze lieve 'Vader,. Behuwd- en Grootvader, de WelEd. Geboren Heer ABRIAAN JOSEPHUS MARIA TONINO (Lid van de 3e Orde van St., Franciseus) in den ouderdom van ruim 67 jaren. Hilversum; Mevr, de Wed. G. M. C. TONINO-Buscii TOOS M. T. TONINO Haarlem: FRANS J. M, TONINO A. TONINO-Trautwein Santpoort: Mr. JAN J. P. TONINO C. TONINO-Tonella en kind Utrecht: CAREL P. P. TONINO Hilversum: Mr. HUUB. J. M. TONINO ANS C. M. TONINO en Verloofde. Hilversum, 23 Aug, 1926. Oude Enghweg 9. De plechtige H. Mis van Re quiem zal plaats hebben op Don derdag 26 Aug. a.s., des morgens te 10 uur in de parochiekerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen, Naarderstraat, waarna de begra fenis van uit de kerk op de 'R.-K. begraafplaats aan de Boschdrift. Verzoeke geen rouwbeklag en geen bloemen. GETROUWD: en die, mede namens wederzijdsche fa milie, hartelijk dankzeggen voor de blijken van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden, N. DE MIINNIK OPGER. JAN. 1914 ib.d. Zljlbrug. willen voorzien, kunnen zich volgens tarieven, door de Ziekenfondsen vast gesteld, laten behandelen. ARTS NIEUWE KERKSPLEIN 3. Spreekuren, Maandag, Woensdag en Vrijdag 2—5, 7—8. SPECIAAL gevraagd, groot 5000.op solied woonhuis en schuur. Brieven onder Nu. 5694 Bur. van dit blad. Gevraagd een voor de namiddaguren, bij DE BRA BANDER, Stationsweg 4, Hillegom. gevraagd, vati 8 tot 3 uur, boven 15 jaar. Aanmelden 's avonds na 7 uur. AELBERTSBÉRGSTRAAT 91. Tegen 15 Sept. a.s. wordt gevraagd een bekwaam genegen eenig huiswerk te verrichten. Brieven met inlichtingen en verlangd salaris onder No. 5692 Bur. van dit bl. Biedt zich aan bekend met naaien van onder- en bo vengoed. Brieven onder No. 5697 Bur. van dit blad. Biedt zich aan een Vrijdag bezet. Brieven onder No. 5690 Bureau van dit blad. Biedt zich aan 1 Oct. goed kunnende werken, naaien en stoppen, in een net klein burger gezin. Liefst in HTaarlem of omgeving, v.g.g.v. Desgewenscht ook mondeling. Brieven onder letter H. aan B. v. d. LANS, agent van dit blad te Hillegom. Gevraagd, 1 Sept. een eenv. Adres: Mevr. GEHRFLS, Btnnenpad 1, Overveen. eenv. juffrouw, als Huishoudster, in kl. burger gezin, g.k. koken en met alle werkzaamh. bekend. Brieven onder No. 5706 Bur. van dit blad. Met Sept. z.z.g. gepl. een nette R.K. goed koken, V. d. dag. Zondags vrij. Uitst. inform. Brieven onder No. 5705 Bureau van dit blad. Tegen 15 Sept. a.s. gevraagd een zeer van pl.m. 16 jaar, voor lichte bezighe den, van 84 uur. Aanbiedingen onder No. 5693 Bur. van dit blad. (box) met onderhoud aangeboden. Cen trum stad. 5 min. v. h. station. Brie ven onder No, 35345 Bur. van dit. blad. v.g.g.v. b.z.a. voor melkinr. of Zuivël- fabr. Reeds als zoodanig werkz. gew. Liefst daar waar later gelegenheid tot deeln. bestaat. Brieven onder No. 5709 Bureau van dit blad. Er biedt zich aan een goed kunnende melken. Ook genegen bij sleperij of iets anders geplaatst te worden. -Omtrek Amsterdam of Haar lem. Brieven onder No. 5680 Bur. van dit blad. Biedt zich aan oud 29 jaar. Goed bekend in Haarlem en omstreken. Ook genegen voor an deren werkzaamheden, voor enkele öf halve dagen. Van goede get. voorz. Br. onder No. 5699 Bur, van dit blad. R.-K. Bakkersbediende zag zich gaarne geplaatst in de Banketbakkerij of gemengd bedrijf. Brieven aan Joh. Dirkson p.a. den heer J. Dirkson, 216 Egmond-Binnen. een zeer goed gem. suite op 1 en stand. Tel. en bad aanw. Geen beroeps. Br. onder No. 5704 Bur. van dit blad. te koop. Nieuwe kippenhokken vanaf 14.—. Adres; N. GELDELOOZE- PAD 24 (zijstraat van Jordenstr.) ter pvername aangeboden, met repara tie-inrichting. Goed burgerbestaan. Adres: ANEGANG 38-40 - TEL. 14719. met recht van koöp, een brood- en be schuitbakkerij. Omzet 10 a 12 baaltjes. Br. ond. No. 5703 Bur. van dit blad. te huur, In kl. R.-K. gezin, gas, water, electr. licht en W. C. aanwezig. Ruim uitzicht. Goede stand. Omtrek Hout plein. Direct beschikbaar, Aanb. onder No. 5698 Bus. van dit bUd. van alle meubilaire goederen, aanwe zig in het perceel Raamvest Nr. 57 te Haarlem, te houden op Woensdag 25 Augustus en 2 volgende dagen, telkens van 108 uur, tegen contant geld zon der Opcenten. Deze inboedels omvat ten o.a. eenige fraaie Salon-, Eet- en Woonkamer-ameublementen, w.o. 2 Crapauds en 4 Stoel, met Tuschinsky- moquette, Tafel en groot Dressoir, to taal voor 190.2 prachtige Glub- Crapauds en 4 eiken. Stoelen 100. 2 Moquette Fauteuils en 4 Stoel.,'teza men 50.2 geheel veerende Kus- sen-Crapauds en 4 Stoel, met Velours, 125.2 raam chique Overgordij nen 30,eenige Gang- en traploio- pers 15en 20.Divan met di vankleed en hetzelfde tafelkleed 45. Huiskamer-Karpet 15.prachtig eiken Buffet 65.zwaar Vloer kleed, groote maat 20.2 zware Fautehils en 4 Stoelen met bruin leder 65.mooi Thee Buffet 45. complete Huiskamer, bestaande uit 2 moquette Fauteuils en 4 Stoelen, Tafel, Theekast en Karpet, tezamen 100. prachtvol eiken Dressoir 40. voorts eenige ronde tafels, Uitschuff- tafel, Queen Anne Dressoir, Q. A. Theekast, im, Deventer Karpet, Tafel- kleeden, diverse groote en kleine Vloerkleeden en Tapijten, Servies, dik ke Overgordijnen, Portières, Rooktafel, eiken Spiegels, Bedspreien, Matrassen, Keuken- en andere matten, Schilder stukken, Aquarellen en etsen, Pendu les, staande Schemerlampen met zij den kap, electr. Tafel- en Hanglampen, eenige antieke meubelen, Indisch Ko perwerk, Japansche Vazen, uitheem- sche Wand- en Sierkleeden, Kapstok met kleed, prachtvolle eiken Spiegel kast, eenige oud-Holl. Hallmeubelen, en hetgeen verder ten verkoop zal wor den gebracht. Alle goederen zijn slechts korten tijd gebruikt en bevinden zich in eerste conditie. Kijk- en Koopdagen: Woensdag, Donderdag en Vrijdag: Raamvest 57. DE DIRECTIE. MOOI HEERENHUIS, a.d. Schoter singel. Bevat 7 kamers, gr. zolder, serre, tuin enz. Huurprijs 750.per jaar. Direct te aanvaarden. Te bevr. WONINGBUREAU H. TH. FIBBE. Nassaustraat IA 1. VAN VACANTIE TERUG? LAAT DAN FLUKS UW KLEEDING CHEM. REINIGEN in HOEING s CHEM. WASSCHERIJ. Telefoon 10382—10873. 2, 500 MILLIOEN GULDEN SCHADE wordt er jaarlijks veroorzaakt volgens Prof. MERKBACH, door de MOTEen practische huisvrouw laat dus haar kostelijke GARDEROBE, TAPIJTEN, GORDIJNEN, BONTSTELLEN en MANTELS,tegen deze veelvraat PREPAREE- REN(EULANISEEREN). De in HOEING's EULANISEER-IN- RICHTING geprepareerde goederen BLIJVEN STEEDS MOTVRIJ „GEEN KAMFER, NAFTHALINE of z.g.n. MOTTENZAKKEN. Deze zijn NIET AFDOENDE 1". VRAAGT INLICHTINGEN aangeb. op len stand, aan 2 of 3 vrienden, R.-K., met huis. verkeer. Tel. en bad aanw.' Prijs per maand 70. Geen beroeps. Brieven onder No. 5700 Bur. van dit blad. Vertrek naar Indiël Orgel (modem), huiskam. am. Jacobienst., 2 slaapkm., loiopers, zeil, vaste wascht., linnenk., enz. HAARLEM, TIMORSTRAAT 12 Mooi eikenhout billijk ter overname aangeboden. KLEVERPARKWEG 226. lnAdt het spreekwoord Ook adverteeren kost geld. Niet adverteeren komt u achter nog duurder 70 75 80 11.75 12.75 13.75 85 90 94 c.M. ENZ. ENZ. t OPGERICHT 1882. Abonneert op U dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3