Missiebhef. 1 SOCIAAL LEVEN. NIEUWE HAARE. COURANT Tweede Blad Dinsdag 24 Augustus I32G Deze foto geeft weer den aan den Kerkweg te Noordijkerhout ver ongelukten melkauto, welke omgekeerd in een bloembollenveld terecht kwam. De vragen van den heer Blomjous. Het texlielconflict te Mierlo en Deurne. Congres voor Kerkmuziek. Naar 't einde van de staking aan den Langendijk? KUNST EN KENNIS. T entoonstellingsberichten. SPORT EN WEDSTRIJDEN N. V. B. De Competitie-indeeling. ATHLETIEK. At hletiek-wedstrijden te Bussum. ATHLETIEK WATERPOLO. DUIVENSPORT. HAARLEMSCHE CONCOURS EN VERZENDINGSBOND. „H. C. C." De heer S. v. d. Hulst, die dezer dagen 40 jaar in dienst was bij de N.V. A. C. v. d. Schoot, te Hillegom. DAMMEN. STOOMVAARTLIJNEN. MARKTNIEUWS. VISSCHERIi Pater P. Groot schrijft ons uit Tuaran Jesselton, N. Borneo: Gelieve dit artikeltje een plaatsje te geven in uw veel gelezen blad. Ik ben van Halfweg, heb 9 maanden vacantic daar doorgebracht en ben een aan velen uwer le zers bekend Priescer-Missionaris van Borneo. Nu ben 5k weer terug op mijn missie in Borneo. Na een voorspoedige reis per s.s. „Prins der Nederlanden" tot Singapore en vandaar per veel kleiner s.s. „Deli" naar Jesselton. Wat was het prettig, na zooveel jaren m den vreemde, verleden jaar in'Augustus, Holland binnen te stoomen. Wat deed hei me goed, mijn bejaarde ouders weer ie zien en de broers en zusters, met hun tranen van blijdschap op het gelaat, weer te mogen om helzen; en wat deed het me goed, zooveel missievrienden en -vriendinnen in Roomscft Holland aan te treffen, vol van ware mis- si^gecst, die met ons mee willen leven en met oprechte en hartelijke belangstelling vroegen naar mijn werk in de Missie, onze levenswijze daar, de koppensnellers, de Da- jakkers, de Doesons, de Chineezen in Bor neo. de orang-oetangs natuurlijk en de veel vuldige slangen en ander ongedierte. War waren die negen maanden verblijf in Hol land gauw om. Ik moest me als het ware met geweld los rukken en het afscheid, ik moet bet beken nen, was een groot en allergevoeligst offei dat O. L. Heer van me vroeg, om voor den tweeden keer weg te gaan. Van vele vrien den had ik gaarne persoonlijk afscheid ge inomen, maar de laatste dagen waren zoo druk bezet, dat het achterwege blijven moest, daarom beste vrienden en vriendin- Ben neem ik hier, als mijnheer de Redacteur mij dat toestaat, de gelegeheid te baat, har telijk afscheid te nemen, u een van harte Gods besten zegen toe te wenschen en toi weerziens toe te roepen; mocht het me niet gegeven zijn bier in het ondermaansche, dan in de Eeuwige Woontenten Gods. Van harte dank ik allen, die toe hebben bijgedragen mijn vacantie zoo aangenaam mogelijk te .jnaken, voor bet altaarlinnen en de verschil lende cadeaux, nuttig hier en ook voor de geldelijke offertjes, die me werden toege stopt; zelfs van de armsten onder u gaven, wat ze zelf zoo noode konden missen. Dit pakte me het meest en stemde me a,m lot meer ijver en met meer vuur de harde taak onder deze heidenen wederom aan te pak ken. Ik werd gefeteerd in Holland onder n, ik mag het gerust zeggen, als een geloofsheld, maar niettegenstaande dat u me verwende, fk vergat mijn arme schaapjes niet en hoe deed het me goed bij mijn terugkomst bier, door mijn eenvoudig volkje met van blijd schap stralende gezichten me tegemoetge komen, om me te verwelkomen „eindelijk bent u weer bij ons" en ik lette niet op die zwarte vieze handen, greep ze vast, als wa ren het kostbare stukken goed. Ze noemen me immers hun vader en zoo hooren ze me graag hen mijn kinderen, noemen. (Jren had den de jongens na een iange reis gestaan op de kade te Jesselton, wachtend, tot de stoomboot zou ankeren en ik hoorde dat ze elkaar toeriepen: „daar staat Father, hij lacht, wat is hij dik geworden" en stormen- derwijze kwamen ze cle loopplank op en vielen in hun Father's armen. Nu gaat ailes weer zijn gewonen gang; de meeste schooljongens hadden ook maar een jaartje vrijaf genomen en zoo ook de cate chumenen; maar nu komen ze weer, oe vrouwen met bun schreeuwende kindertjes, luisteren naar de geloofswaarheden. Eenigen hebben minder goed opgepast en zijn ver keerde wegen ingeslagen; met beleid en zoete woorden, dat werkt hier nog 't best, moet ik z.e weer helpen op het goede pad. Vand&ag had ik Father Wachies iiier om me een bezoek te brengen. Father Staal is nu wel 700 mijlen bij me vandaan. Father Wachies "komt niet. Want vooral na zoo'n vacantie zoo heel alleen op de Misie. Ik ver lang naar een blanke, en vooral medebroe der-missionaris, om te kunnen praten. Een geduchte tegenvaller. Intusschen beloof ik later wat meer van mij te laten hooren. Ik vraag u mij en mijn werk in uwe gebeden indachtig te zijn. Met hartelijke groeten, Father P. GROOT, Tuaran, via Singapore, Br. N. Borneo. De bonden zullen zich niet zonder méér bij werktijdverlenging neerleggen. Naar aanleiding van de vragen van het Eerste-Kamerlid Blomjous inzake den werktijd in de textielindustrie merkt het Hoog-A.mbacht op, dat de textielarbeiders- bonden in Nederland, ook al zou de mi- niser een verlenging van een uur per dag toesvaan, zvich daarbij niet zonder meer zul len neerleggen, zoodat het gevaar groot zcu zijn, dat daardoor tal van conflicten zouden uitbseken, waarbij onze industrie meer geschaad dan gebaat zou zijn. Hiermee heeft de heer Blomjous bij het stellen zijner vragen geen rekening gehou den, de fabrikant was aan het woord. Wij vertrouwen evenwel, dat de minis ter met deze mogelijkheid wel rekening zal houden en er niet toe zal medewerken, economische conflicten uit te lokken, waar onze industrie juist groote behoefte heeft aan rust. Tweedens zij opgemerkt, dat momenteel de valuta-concurrentie van België en Frankrijk onze industrie meer drukt dan die van Italië. Uit dien hoofde hebben er reeds be- spreningcn plaats gehad, over die valuta- concurrentie. lusschen de werkgevers- en de arbeidersorganisaties om tc trachten daartegen gezamenlijk stelling te nemen. Het.plan der te voeren actie gaat echter in geheel andere richting, 'dan de heer Blomjous blijkbaar gaarne zou willen en xv ij gelcoven niet, dat de heer Blomjous ijiet het stellen zijner vragen deze geza menlijke actie der werkgevers- en arbei dersorganisaties een dienst heeft bewezen. Hij hamert hier op hetzelfde aambeeld, waarop zoovele reactionnaire werkgevers voor hem hebben gehamerd. Vanwege den Ned. R. K. Textielarbei- dersbond „St. Lambertus" had een verga dering plaats met de wevers der firma Swin- kels te Deurne, ter bespreking der tusschen deze firma en genoemde arbeidersorganisa tie gerezen kwestie. Op deze bijeenkomst werd in beginsel tot staking besloten. Komt het ook op deze fabriek tot een strijd, zoo zal de groote fabriek welke de firma te Helmond heeft, wel tot stopzet ting moeten overgaan en zal een groot aan tal arbeiders bij dit conflict betrokken worden. Onderstaande motie werd met op een na algemeene stemmen aangenomen. De arbeiders van de firma W. Swinkels te Deurne in vergadering bijeen op Vrijdag 20 Augustus in het Patronaatsgebouw; kennis genomen hebbende van de mis lukte pogingen door de Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Textielarbeidersbond „St. Lambertus'' aangewend om het tusschen de firma Swinkels en genoemde organisatie ge rezen geschil op een minnelijke wijze tot oplossing te brengen, alsmede van de als gevolg hiervan uitgebroken staking te Mierlo; vertegenwoordigd. Verschillend afbeeldin gen zijn bij dit .artikel opgenomen. Aan het eerste katholieke congres voor kerkmuziek, dat van 12 tot 13 Sept. te Essen gehouden wordt, zullen, naar reeds thans is bekend, een aantal vooraanstaan de vereenigingen en personen, o.a. uit Ne derland, Oostenrijk en België deelnemen. Een aantal koren uit de omgeving zal een nieuw liturgisch-muzikaal werk, de Kerstmis Puer natus est nobis, van den componist Knüppel opvoeren. Een deel der Essener kerkelijke kunstschatten uit den dom wordt afgstaan voor de tcntoon&tpHing, die in verband met het congres wordt in gericht. verklaren dat zij met. de staking'te Mierlo volkomen sympathiseeren en deze met alle gepaste middelen zullen steunen; besluiten ook in Deurne clen strijd voor de gevraagde verbeteringen te zullen aan binden, daarbij aan het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Textielarbeidersbond het bepalen van den datum overlatende, waarop de staking zal ingaan." De transportarbeiders tc Broek op Lan gendijk besloten in een Zondag gehouden vergadering den arbeid te hervatten op de door de groenienh^ndelaars vastgestelde bepalingen. De werkgevers zullen dus voor taan het recht hebben eigen leiders of wal- knechts aan te stellen, een recht, waarover de strijd in hoofdzaak liep. Tevens zal een aantal transportarbeiders niet meer in diensf worden genomen, zoodat ook ten aanzien van dit feit de werkgevers het pleit hebben gewonnen. Vap een beslissing der afdeelingcn tc Noord-Scharwoude en Warmenhuizen, is nbg niets bekend. Ongetwijfeld zullen deze nu ook wel genoodzaakt zijn, den strijd op te geven. Het besluit der Brocker tran sportarbeiders is genomen, zonder de hoofdbesturen er in te kennen. („Tel,") In de Augustus-aflevering van bovenge noemd maandblad, bet officieele orgaan var- de Nederlandsche Vereeniging voor Ten- toonstellingsbelangen treffen wij, behalve een uitgebreide opgave van in binnen- en buitenland te houden tentoonstellingen en jaarbeurzen in de eerstkomende tijd, o. a. aan; Een mededeeling van het Bestuur om, al vorens zich te verbinden voor een in Am sterdam in voorbereiding zijnde Voedings- tentoonstelling, zich tot het secretariaat der Vereeniging te wenden, terwijl de reeds vroeger geplaatste waarschuwing voorzich tig te zijn met het aanknoopen van relaties met besturen of ondernemers van Drijvende Jaarbeurzen en zich hieromtrent vooraf tot de Vereeniging te wenden, wordt herhaald. Vervolgens vindt men een uiteenzetting v'sm de plannen, welke door een Utrechtsche commissie zijn ontworpen, om tijdens de Olympiade in 1928 te Amsterdam eene ten toonstelling van Sportartikelen te Utrecht te houden. Verder is opgenomen het eerste gedeelte van een verslag van de Nederlandsche af- deeling op de Internationale Tentoonstelling voor Binnenscheepvaart en Gebruikmaking van Waterkracht te Bazel, waar Nederland, zooals bekend is, met een zeer op den voor avond tredende' ccliectieve inzending, staan de onder leiding van de Nederlandsche Ver eeniging voor Tcntoonstellingsbelan<SenL. is In aansluiting op de competitieindeelin- gen, welke wij gisteren reeds publiceerden, ontleenen wij" thans aan de Sportkroniek de volledige indeeling der voor Haarlem en Omstreken belangrijkste afdeelingen; Afdeling I. Ie klasse: Stormvogels, Excelsior, Sparta, Ajax, Blauw-Wit, 't Gooi, D. F. C„ R. C. H„ H, V. V., V. U. C. 2e klasse A: Helder, West Frisia, Hollan- dia, -Alcmaria Victrix, K. F. C„ Bloemen- daal, Schoten, Haarlem, V. V. A„ Zeeburgia. I 2e klasse B: W. F. C„ Z. V. V., D. E. C„ A, F. C., Donar, Velox, Kampong, Hercules, Voorwaarts, H V, C. 3e klasse A: H. R. C„ O. S. C„ D, W. V., T. O. G„ O. D. E., E. D. W., Z. R. C„ Sloter- dijk 3e klasse B: E, V. C„ O. S. V., Purmer- stein, Neerlandié, Hortus, Amstel, D. W. S., Watergraafsmeer. 4e klasse A: W. G. W„ K. V. V., Zaandijk, Zilvermeeuwen, Zaanlandia, Assendelft, 4e klasse B: Kinheim, Aurora, D. I. 0„ E. H. S., Norvicus, Quick Bois. Res. lc klasse; Ajax 2, Blauw-Wit 2, D.E.C. 2, De Spartaan 2, E.D.O. 2, H.F.C. 2, R.C.H. 2, Rapiditas 2, Z.F.C. 2, Hilversum 2. Res. 2e klasse A: Alcm. Victrix 2, FIol- landia 2, Haarlem 2, Stormvogels 2, Blauw- Wit 3, Watergraafsmeer 2, A. F. C. 2, V.V.A. 2. Res. 3e klasse A: Il.R.C. 2, W. F. C. 2, Q.S.C. 2, Amstel 2, D.W.S. 2. Ahvends V. C. 2, S.d:W. 2. Res. 3e klasse B: West-Frisia 2, Z.F.C. 3, Z.V.V. 2, O.D.E. 2, T.O.G. 2, Swift 2, Wa- tersgraafsmeer 3. Afdeeling II. Ie klasse: Feijenoord, V.O.C., E.D.O. H.F.C,, H.B.S., Z.F.C. De Spartaan, A.S.C., U.V.V., Hilversum. 2e klasse A: Zandvoort, B.M.T., V.I.O.S., Quick,' Concordia, D.H.C., C.V.V., Steeds Hooger, S.V.V., Fortuna. 2e klasse B: Hermes-D.V.S., R. F. C„ Xerxes, Neptunus, O.D.S., Merwede, S.V.W., L.S.V., Unitas, A.D.O 3e klasse A: De Kennemers, V. S. V., T.H.B., Hillinen, Lugdunum, U.V.S., L.F.C., Alphen. Res. Ie klasse: C.V.V. 2, Feijenoord 2, Sparta 2, V.O.C. 2, Xerxes 2, D.F.C. 2, D.H.C. 2, H.B.S. 2, H.V.V. 2, U.V.V. 2: Op het Gemeentelijk Sporttcrein werden Zondag door de sportvereeniging D.W.S. athletiekwedstrijden gehouden voor dames en heeren. De deelnemers(sters) lijst ver meldde ruim 200 namen. Jamnier was het dat de jury absoluut niet voor haar taak be rekend was. Een onhandig samengesteld cronologisch overzicht bemoeilijkte boven dien de vlotte afwerking. Bij de 1500 M. zag C. de Bruin, door een foutieve beslissing der rondentellers, een uitstekende kans ver loren gaan om als tweede te eindigen. De uitslagen waren 100 Meter (heeren): 1. Coesel, Achilles A'dam 12 sec.; 2. D. Bonde, Holland, Haar lem 12.1.sec.; 3. C. Voche, Holland, Haarlem 12.2 sec. 1500 Meter (heeren): 1. Jan Zeegers, Am sterdam; 2. J. Burgman, Achilles, A'dam; 3. W. Bakker, Holland Haarlem; 4. C. de Bruin, Holland Haarlem. 4 x 100 M. estafette (heeren): 1. Holland I, Haarlem 48.9 sec.; 2. Achilles, A'dam 50 sec.; 3. U.D.I., A'dam 50 sec. (na loting). Verspringen (heeren): 1. B. Ronde, Hol land, Haarlem 55.4 M.; 2. J. Nieke, U.D.I., A'dam 5.48 M.; 3. B. Coesel, Achilles, A'dam 4.46 M. Discuswerpen: 1. A. Verheem, Holland, Haarlem 27.95 M.; 2. K. Lindström, Hol land, Haarlem 27.30 M.; 3. Jan de Haas, Victoria, Zaandam 26.87 M. Sveenverpen: 1. J. Klauwers, Achilles, A'dam 37.47% M.; 2. Jan de Haas, Vic toria, Zaandam 35.83 M-; 3. J. Brugman, Achüles, A'dam 34.64 M. Kogelstooten (5 K.G.): 1. K. Lindström, Holland, Haarlem 11.18 M.; 2. P. Koebolt, Victoria, Zaandam 10.96 M.; 3. Ant. Ver heem, Holland, Haarlem 10.45 M. Hoogspringen met aanloop: 1. J. van War merdam, U.D.I., A'dam 1.55 M.; 2. P. Koe- bolt, Victoria, Zaandam 1.50 M.; 3. C. v. d. Wardt, Victoria, Zaandam 1.50 M. (na loting). Polsstokhoog: 1. A. Verheem, Holland. Haarlem; 2. Warmerdam, U.D.I,, A'dam, 80 Meter (jongens): 1- F- Oostermeyer, V.I.C., A'dam 10.9 sec.; 2 M. Stals, Holland, Haarlem 11.1 sec.; 3. H. Vos, W. en V.. Hil versum 11.2 sec. Verspringen (jongens): 1- M. Stals, Holland, Haarlem 5.10 M.; 2. F. Oostermeyer, V.I-C., A'dam 5.05 M.; 3. Louis Kok, Hiüegom 4.54 M. Hoogspringen (jongens): 1. M. Stals, Hol land, Haarlem 1.30 M.; 2. Nie van Leeuwen, Victoria, Zaandam 1.30 M.; 3. Jan van Leeuwen, Victoria, Zaandam 1.25 M. Touwtrekken (heeren): 1. Olympia, Cu- lemborg. Hoogspringen (dames): l. A. van Dijk Wilskr. en Vriend., Hilversum 1.15 M.; 2., M. Tas, Achilles, A'dam 1.10 M. Hoogspringen (meisjes): 1. M. Kippersluis, D.W.S., Bussum 1.05 M.; 2. C. Deen, D.W. S., Bussum 0.95 M. Verspringen (dames): 1. A. de Naai, D.W.S. Bussum 3.92% M. Verspringen (meisjes): 1. G. Bieshaar, W. en V., Hilversum 3.53 M.; 2. M. Fokker, idem idem 3.46 M.; 3. J. Praave, idem idem 3.40 M. 60 M. (meisjes): 1- G. Bieshaar, W. en V., Hilversum 10.1 sec.; 2. T. Bosma, D.W-S-, Bussum 10.2 sec. 3. J. Poort, W. en V., Hil versum 10.2 sec. 80 M. (dames): 1. C. de Vaal, D.W.S., Bussum 12.7 sec.O 2. Kleiberg, D.W.S., Bussum 13.1 sec. Estafette 4 X 80 M. 1. D.W.S. Bussum 55.6; 2. Wilskr. en Vriend., Hilversum 55.8. HOLLANDSCHE ATHLETEN IN T DUITSCHLAND. Een bijzonder fraaie prestatie van Klaasse. Naar de Tel. meldt namen een aantal Hollandsche athleten, o.a. Bolten en Sol man van A. V. 1923, Kwakkernaat, van Quick en Klaasse, van Haarlem namen deel aan de wedstrijden van Alemannia te Aken. j Klaase liep op de 5000 M. uitstekend; niet tegenstaande den sterken tegenwind won hij in 15 min. 47,9 sec., niet minder dan 12,4 sec. binnen hot Nederlandsch record van Zeegers. Deze prestatie kan echter, als zijnde in het buitenland gemaakt, niet als nieuw record erkend worden. De voornaamste resultaten waren: 100 M.: 1. Jörissen, Kölner s. c„ 1J.4 sec. 2. Masthof, Kölner s. c. 400 M.: 1. Kister, Düsseldorf, 52.8 sec. 2. Kwakkernaat, Quick N. 3. Gisecke, Köl ner s. c. 1000 M.: 1. Bolton, A. V. 1923, 2 min. 48.3 sec., 2. Wegener, Kölner B. K. 50CO M.: 1. Klaase, Haarlem. 15 min. 47.9 sec. Ned. record 16 min. 0.3 sec. 2. KKilp, Siegburg. 3. Müller, Alemannia, Aken. Hoogspringen: 1. Eisen, Kölner B. K„ 1.76 M. Estafette 4 x 100 M.: 1. Kölner s. c. 44,4 seconde. Olympische estafette: 1. Kölner s. c. 3 m. 50.9 sec. Estafette 4 x 400 M.: 1. Kölner s. c. 3 min. 34.1 sec. 2. Germania Diiren. 3. Quick N. Discuswerpen: 1. Abeler, Kölner s. c. 36.82 M. 2. Selman, A. V. 1923. Kogelstooten: 1. Nieszen, Technische Universiteit, Aken, 11.91 M. 2. Selman, A. V. 1923. HET OUDE A. Z. DEGRADEERT. Door Zondag j.l. van de Leidsche Zwem- club te verliezen is de degradatie van de Arn- sterdamsche Zwemclub een feit geworden. Reeds verscheidene jaren behoorde A. Z. tot de zwakke zusjes van de eerste klasse, maar telken male wist zij zich juist nog haar plaats in de eerste klasse te behouden. Verleden iaar vooral is er zwaar gestreden voor het behoud van het eerste klasseschap, met minder dan vijf wedstrijders werden gespeeld. De strijd ging tusschen Neptunus (Zaandam) S.V.H. (Killegersberg), kampioe nen der 2de klasse, en A. Z.. In de eerste halve competitie behaalden alle vereenigingen het zelfde aantal punten, zoodat opnieuw een competitie werd vastgesteld. In deze nieuwe competitie behaalde A.Z. en Neptunus een gelijk aantal punten een beslissingswed strijd was dus noodzakelijk, die na feilen strijd door A. Z. werd gewonnen Het was was dus wel op het kantje af, dat A.Z. eerste klasser bleef. Het nieuwe seizoen gaf hoop dat A.Z. haar inzinking, wat betreft het polospel, te boven was en zich nu wel zou vrijwaren voor degra datiewedstrijden. Het liep echter anders en in den beslissingswedstrijd werd A. Z. op overtuigende wijze door D.J.K. geklopt en was dus aangewezen om de degradatie wed strijden te spelen. Het ander slachtoffer was de Leidsche Zwemclub, die in de andere af deeling op de andere plaats was terecht ge komen. De afdeelingskaijipioenen van de tweede klasse waren weer Neptunus en S.V. H. Neptunus deed reeds direct goed werk door de Amsterdamsche Zwemclub in een mooi gespeelden wedstrijd te kloppen tegen Xeiden en S.V.H. werd gelijk gespeeld, waar door het eerste klasseschap voor hen een feest was A. Z. stond door den verloren wedstrijd tegen Neptunus minder goed voor beide nog te spelen wedstrijden moesten gewennen worden om het eerste klasseschap te behou den. Deze taak bleek echter voor het A.Z.- zevental te zwaar, want Zondag werd van de Leidsche zwemclub verloren en is de (VJ gradatie een feit geworden, terwijl L.Z.U. haar plaats in de derde klasse heeft behouden. Het aloude A. Z. is dus aangewezen om het volgend jaar in de tweede klasse uit te komen, misschien krijgen we dan weer de ouderwet- sche wedstrijden H.V.G.B.A.Z., die ons weer geheel in den ouden tijd zullen terug brengen. Bovengenoemde Bond hield Zondag 15 Aug. een wedvlucht met oude en jonge dui ven vanaf Roosendaal, afstand 95 K.M., waaraan door de aangesloten Vereeniging „De Snelvlieger", „De Luchtgids", „Colum bia", „De Snelpost", „H.A.H.", „De Ooie vaar", „De Reisduif", „Het Centrum", allen te Haarlem, „Gevleugelde Vrienden te Heemstede en „Pleinis" te Zandvoort, werd deelgenomen met 805 duiven, welke te 11 uur 14 min, in vrijheid gesteld, de prijzen werden als volgt behaald G. J. Kors le, 4e, 117e, 128e H. Fikkert jr. 2e, 64e, 123e, 131e, 142e J. H. v. d. Broeke 3e, 18e, 28e, 56e, 68e, 141e M. Wes 5e D. Smit 6e, 148e W. Petrie 7e, 13e, 86e, 97e, 118e, 121e J. Heesemans 8e, 36e C. J. v. Tongeren 9e, 45e, 88e W. Dorsman 10e, 33e W. Keur 11e, 101e, 109e, 116e D.tW. C. Joppe 12e, 94e. 95e H. F. Hos 14e, 15e, 72e, 103e, 104e, 161e IT. D. Claus 16e, 100e H. A. Stappers 17e, 39e, 54e P. Lindeman 19e, 30e, 32e, 34e, 55e, 85e, 99e, 136e, 137e H. v. Olde- mark 20e, 70e H. P. v. d. Pol 21e, 107e A. v. Zadel 22e, 24e, 64e, 67e, 110e, 115e, 140e W. Spoor 23e, 71e 96e W. Sanberg 25e, 42e, 43e, 65eP. Kroon 26e, 31e J. F. Harmsen 27e, 155e J. H. Hart 29e M. Snoeks 35e F. J. Neuman 37e, 102e J. J. Petrie 38e, 61e, 114e, 119e P. Leurs 40e J. Dorsman 41e, 53e C. J. Janus 44e, 127e, 139e F. Bannink 46 B. J. Nieuwen- burg 47e F. J. Lourenberg 48e, 89e L. Gimbrere 49e, 92e, Hóe J. Schaap 50e, 51e, 73e A. J. Kloek 53e W. Smit 57e H. M. Willemse 58e, 59e; B. H. Gort 60e, 112e, 145e, 151e F. v. Honschoten 62e H. Roos dorp 63e H. Bannink 66e, 133 L. Koning 69e Th. Mens 75e C. Hoogendoorn 74e C. Kortekaas 77e P. F. Boerjan 78e W. Draayer 79e, 125e, 157e J. A. Jonker 80e P. J. v. Daalen 81e, 129e, 152e L. v. Bragt 82e, 83e, 149e N. C. Schapa 84e M. Luty- ken 87e E. Paap 90e, 91e E. Koning 93e W. Gerritsen 98e L. Koper 105e, 106e F. W. Kuyken 108e, 132e, 158e J. Zomer dijk llxe; J. Hommers 113e, 144e; P. H. Boerree 120e, 122e, 160e C. Koster 129e H. C. Heesernns 134 en 135 A. Evenleens 138e Th. v. Deuseen 143e W. der Kin deren 147e C. Koster 15i F. v. Kleef 153e H. Landsdorp 154e S. Oudhyizen 156eJ. Stapohorst 159e, Eerste duif te 12 uur 32 min., snelheid 1227 meters per minuut, laatste prijnswinnaaar te 12 uur 43 nmi. Onderling Concours vanaf St. Vincent op 31 Juli. Losgelaten 12 uur middag. le A. H. Lcstrade, Donderdag 5 Aug. 11 uur 49 min.2e J. v. d. Ppol, Donderdag 5 Aug., 12 uur 17 min.; 3e A. v.-Zadel, Zondag 8 Aug. 6 uur 14 min. 4e Jan J. Lasschuit, Dinsdag 10 Aug., 10 uur, 20 min. MEDAILLEWEDSTRIJD „HAARLEMSCHE DAMCLUB"—DELFTSCHE DAMCLUB „D. O. S." Haarlem wint met 3212. Heden maakte de Delftsche Damclub „D. O. S." baar jaarlijksch vacantic-uit- stapje. Was het vorig jaar de reis naar Breda, vanwaar zij met eene flinke over winning op „D. S. V." terugkeerde; dit jaar trokken de Delftenaren naar Haarlem om tegen ae Nationale kampioenen, de „Haar- lemsche Damclub", een medaillewedstrijd te spelen. Te 1014 uur v.m. ving deze wedstrijd in de bovenzalen van café „Roodenburg", Spekstraat, aan. Vóór den aanvang van den wedstrijd ox'erhandigde de Delftenaren een fraai bloemstuk aan de „Haarlemsche Dam club" ter gelegenheid van het behaalde Nederlandsche Clubkampioenschap. De Haarlemmers wisten met 3212 te S. D. O. ü->-D. O. V. I F. v. d. KlugtM .v. d. Voort 11 W. v d. Eijkhoff—H. Andele 2—0 G. MeusJ. v. Kan 20 P. MulTh. v. Kan 20 4(1. BijnsdorpL. Weber 02 A. ScheeringTh. v. d. Voort 02 J. Vogel'Kwant 20 C. MarchandJ. Beukers 02 B. de Ronde—J. v. Vondel en 20 N. N.D. v. Heckeren O2 11—9 S. D. O. I—K. D. O. L A. SchieringL. W. Scholte» 02 P. G. v. EngfelenJ. H. de Hoogh 11 G. RoetW. Visser 20 W. Hopstaken-D. A. Bolle 02 G. RumpW. F. Bolle 20 A. v. d. Haak—W. M. Scholtes 0—2 G. KraakP. M. v. d. Akker 02 J. SwartA. v. Waasdorp 02 H. HamburgJ. F. Barbier 02 J. SmitsC. J. v'. Zwieteren 11 6—14 NEDERLANDSCHE SCHEPEN. AALSUM 22/3 Lizard gep., Hampton Reads n. Dover. ADELAAR, ms., 21/8 te Londen uitgekl. n. Antwerpen. AMELAND 23/8 Lizard gep., Rott. n. Nor folk. ANNA ELISABETH, ms., 22/8 v. Rumpst te Gravesend. BATAVIER V 23/8 v.m. 9 u. 40, Rotterd. te Gravesetid. CATHARINA ms„ 21/8 v. Antw. te Gra vesend. CORMORANT, ms. 21/8 v. Gravesend n. Calais. DONAU 17/8 v. Hamburg te Bender Eregli. EBENHAEZER, Heidema, 19/8 v. Hamburg n. EEM 21/8 v. Pillau n. Haukiqudas. FENNA, ms., 21/8 v. Antw. te Gravesend. FRIDIUS ms., 22/8 v. Gravesend n. Antw. HOLLANDIA, ms., 20/8 in de Duins ge ankerd. JOHANNA, Poppelmeijer, 19/8 v. Frederica te Hamburg. LEEUWERIK, ms., 21/8 te Londen uitgekl. n. Gorinchem. MAIN 19/8 te Piraeus v. d. Zwarte Zee n. Hamb. MARGINA, m.s., 20/8 te Cuxhaven. MERWEDE 20/8 v. Brugge te Gravesend. NECKAR 21/8 v. Cuxhaven n. NEUTRAAL 21/8 v. Nantes te Bordeaux. OOSTERLAND 21/8 v. Hamburg/t. Kopen- OOSTZEE II, ms., 20/8 v. Gravesend n. Calais (in de Duins geankerd). PRINSES JULIANA, ns., 21/8 v. Nieuw- poort te Gravesend. RIJN 22/8 v. Rotterd. te Stockholm. RIJNDIJK 22/3 v. Las Palmas, Rosario n. Swansea. RIJSWIJK 22/8 Quessant gep., Rotterdam n. SCHïE 22/8 Brunsbuttel gep. Rotterd. n. Rafsö. SCHIELAND 19/8 v. Hamburg n. Cork. SCHOUWEN 22/8 op 160 m. v. Valentia gep., Rotterd. n. N. Amerika. ST. PHIL1PSLAND 20/8 v. Kopenhagen te Holtenau. TANGER 22/8 Dover gep., v. Huelva n. Hamb. THEA, ms., 21/8 te Londen uitgekl. n. Ter- neuzen. VECHT 22/8 Holtenau gep., Kotxa n. Rotterdam. VITA, ms., 22/8 v. Gravesend n. Nieuw- WM.°V. DR1EL Sr. 21/8 Lizard gep. Gar- ston n. Hamburg. ZUIDERZEE, sleepb. 23/8 v. Gibraltar, v. Vizagapatam n. Rott., met een lichter. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. jan PIETERSZ. COEN (uitr.) 21/8 v. Singapore. JAVA 22/8 v. Batavia te Amsterdam. KARIMOEN 22/8 v. Amsterd. n. Hamburg. MADOERA '(thuisr.) 20/8 v. Colombo. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) pass. 23/8 Gibraltar. REMBRANDT (A.N.W.B.) 21/8 te Odda. SINGKEP (uitr.) 21 8 te Colombo. VONDEL (thuisr.) 22 8 voorm. 10 u. te Genua, zette 4 u. nam. de reis voort. KON. NED. STB. MIJ. KON. W.-I. MAILL. ACHILLES 22/8 v. Liverno te Civita Vec- chia. ALKMAAR 20/8 v. Balboa n. Guayaquil. BACCHUS 21/8 v. Gibraltar n. Barcelona. CALYPSO 21/8 v. Malta n. Alexandrie. CLIO 18/8 te Romana. EUTERPE 21/8 v. Stettin n. Amsterdam. GANYMEDES 22/8 v. Nuevitas n. Europa. HEBE 22/8 v. Algeciras te Malaga. IRIS 23 8 v. Hamburg te IJmuiden. JAARSTROOM 21 8 v. Rotterd. n. Malaga. ORANJE NASSAU 23/8 v. Hamburg ta Amsterdam. NEREUS 23/8 v. Oporto te Amsterdam. OBERON 21/8 v. Hamburg n. Bremen. ORION 21/8 v. Lissabon n. Cadix. ORPHEUS 22 8 v. Bonanza te Lissabon. STELLA 21 '8 v. Amsterdam te Rotterdam, STRABO 21 8 v. La Pallice n. Amsterdam. TELLUS 21/8 v. Bari n. Patras. THESEUS, v. Kopenhagen n. Amsterdam, 21/8 v. Brunsbuttel. VENEZUELA (thuisr.) 23/8 te Plymouth verwacht. VENUS, v. Palermo n. Amsterdam, pass. 21/8 Gibraltar. VULCANUS 22 8 v. Amsterdam te Bremen. ZEUS 21/8 v. Samos te Smirna. HALCYON LIJN. AGNETAPARK, v. Hamburg n. Salonica, 22/8 te Malta. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BATJAN 21/8 v. Mozambique n. Port Amelia. BLOMMERSDIJK (thuisr.) 22/8 v. Port Said n. Genua. HEEMSKERK (uitr.) pass. 21 8 Quessant. NIJKERK 20 8 v. Rotterdam te Hamburg. SPRINGFONTEIN 21 3 v. Hamburg n. Amsterdam. SALABANGKA 21 8 v. Hamburg n. Ant werpen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BINNENDIJK 21/8 v. Rotterdam te N. Orleans. BILDERDIJK 19 8 v. Baltimore n. Rotterd. BORCKDIJK 22 8 v. Hampton Roads te New-Castle. BREEDIJK 21 8 v. Rotterdam n. Newyork. LEERDAM 22 8 v. N. Orleans te Rotterdam. LOCHMONAR, v. Rott. md. N. Pacific- kust', 20'8 te Colon. MAASDAM v. N. Orleans n. Rotterd. 20/8 v. Vera Cruz. NARENTA 22 8 v. A-itw. n./d. N. Pacific. NESSIAN 20/8 v. Philadelphia te Norfolk. VEENDAM 21 '8 v. Newyork n. Rotterdam, HOLL. AUSTRALIË LIJN. ARENDSKERK (uitr.) 21/8 v. Genua. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. ANDIJK (thuisr.) 22/8 te Suez. BALI 22/8i v. Cal utta te Rotterd. BOVENKERK 21 8 v. Calcutta n. Rotterdam KIELDRECHT (uitr.) pass. 22/8 Quessant. KOUDENKERK 21/8 v. Rotterd. te Ham burg. MED AN (thuisr.) v. Antwerpen 21 3 te Huil. HOLLAND-OOST-AZIE LIJN. ZOSMA (thuisr.) 22/8 v. Vladiwostoci* HOLL. WEST-AFRIKA-LIJN. AMBON 21 8 v. Amsterdam n. W. Afrika. DJOEJA (uitr.) pass. 22 8 Finisterre. HELDER 21/8 v. W. Afrika te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG (uitr). 22 8 v. Djibouti. BUITENZORG (thuisr.) pass. 22/8 Ques sant. DJAMBI (thuisr.) 22/8 van Port Said. INSULINDE 22 8 v. Batavia te Rotterd. KEDOE (uitr.) pass. 22 8 Kaap Carvoeiro. TAB AN AN (thuisr.) 22/8 te Suez. TAMBORA (uitr.) pass. 22/8 Kaap del Armi. TOSARI (uitr.) pass. 21/8 Quessant. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ALCINOUS 21/8 v. Liverp. te Batavia. CYCLOPS, v. Japan n. Rott., 23/8 te Sin gapore. NÈLEUS 22/8 v. Batavia n. Amsterdam, via Singapore. PHONTIS, v. Batavia n. Amsterdam, pass. 19/8 Gibraltar. PTOMETHEUS 23/8 v. Bremen te IJmuid. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS 21/8 v. Rotterd. t| Malaga. ALPHEN A. D. RIJN. N.V. Tuinbouw veiling „Alphen aan den Rijn". Veiling van 23 Augustus. Spinazie 7; Heerenbooneu 617; Snijboonen 611.20; Postelein 4.60—6.10; Augurken fijn 50; baster.d 3146; Peren jutte 27: heeren 6.10 8.20; diamant 10.70; suiker 10.20 per 100 K.G. Rabarber 56; Peen 8 8.50; Andijvia 2.50—2.60 per 100 bos. Kropsla I 22.50; Komkommers I 2— —3.30; idem II 1.30—1.40; Bloemkool I 10.60—14.60; Meloenen 15—39_ per 100 stuks. PURMEREND, 21 Aug .Afskgvereeniging Beemster. Purmerend en Omstreken. Aan voer 19170 mand Augurken. Middel 038 —0.46; Basterd 0.450.53; Grof Fijn 1.55; Bommen 0.13—0.20 per 6 K.G. Geen aanvoer van stek. PURMEREND, 23 Aug. „Afslagvereem- ging Beemster. Purmerend en Omstreken". Aardappelen 0.53-1.01, kleine id. 33 ct„ per zak v. 25 k.g.; slaboouen 0.492.20, snijboonen 0.20—3.30, per zak v. 15 k.g., perziken 410, komkommers 0.90 2.20, per 100; pruimen 1033 ct., tomaten 613 ct., per k.g.; bloemkool 2.6012.10 per 100, postelein 7 ct. per k.g., sla 3, andijvie 1.502.20, per 100 krop; selderij 1.60 per 100 bos; bieten 10.5012.50 per 1000, uien 1.151.30 per 25 k.g.; Appels: Codlin Keswick 6—14 ct.. Trans parante de Cronsels 812 ct., roode Tulp appels 720 ct.; peren: Beurré de Mirode 9 ct., Clapp's Favorite 717 ct„ Durandeau 56 ct., EHtchess Williams 810 ct., Juttc- peer 2034 ct., Seigneur d'Esperen 921 ct.. Soldat Laboureur 6—8 ct„ Triomphe de Viennc 12 ct„ Diamant 512 ct„ alles per k.g.; suikerpeer 4.50—9.10, Dirkjesperen 7.90—10.50, per 100 k.g. OUDEWATER, 23 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 140 wagens. 6300 stuks, we gende 31500 k.g. !e soort 41—47, 2e soort 3640, ongestempelde 3440. Handel matig. KROMMENIE, 23 Aug. Aardappelen. Schotsche 2.30; Due 1.151.20; kleine aardappelen 1.90. IJMUIDEN, 23 Aug. Heden kwamet. van de treilvisscherij Kier aan den afslag de stoomtreilers IJM. 272 (Derika XV) met 2697 IJM. 418 (Derika V) met 4020 IJM. 405 (Derika II) met 2184 IJM. 175 (Trio) met 1565 IJM. 129 (Shamrock) met 2579 IJM. 165 (Martha) met 2235 IJM. 327 (Victoria) met 1658 IJM. 331 (Holland V) met 1598 IJM. 189 (Mary) met 2281 IJM. 109 (John Brown) met 1787 IJM. 184 (Plutos) met 1937 ;I 193 (De Hoop) met 2014 IJM. 103 (Dol fijn) met 1887 IJM. 90 (Stormvogel) met f 1480 IJM. 238 (Johanna Maria) met 1519; IJM. 323 (Walvisch) met 1498 IJM. 32 (Zeeleeuw) nmet 1739 IJM. 192 (Pelikaan) met t 1526 en IJM. 38 (Jenny Elsa) me' 3026 aan besomming. Aan den Rijksvischafslag waren 21 stóom-' treilers. Prijzen waren Tarbot 1.801.50, tongen 4—1.90 per kg griet 72—22, gr. schol 5943, md. schol 4130, zetschol 39—25, kl. schol 26—11, 10—3.90, scharren 1410 per 50 kg roggen/17.50 15 p. hoop vleet 21.10 p. stuk makreel 2510, pieterman en poon 24—5.50, gr. schelvisch 3022.50, md. schelvisch 19 11, k.m.d. schelvisch 11.507.50, kl. schel visch 7—4.70, 10—2.90 p. 50 kg. kabel jauw 4025 p. 125 kg gr. gullen 7.104; kl. gullen 2.70—1.35, wijting 3.401.8* p. 50 kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5