Gemengd Nieuws. De Kerkvervolging in Mexico. Na den staatsgreep in Griekenland. De mijnwerkersstaking in Engeland. De werkloosheid in Engeland. De financieele maatregelen in Frankrijk. Voorbereiding der ontwapeningsconferentie. Zuid-Afrika en het Britsche Rijk. Wijzigingen in het hooge leger bestuur in de Sovjet-Unie. De kwestie der Japansche emigratiepolitiek. Het rooverwezen in China. De Katholiekendag te Breslau. Noodlottige twist onder „duivenmelkers". Aujo-bandiet door een politie man gedood. Weer koeien in beslag genomen. Zij, die uit Venlo verdween. Nette pakjesdragers. .Koffiehuishouders contra distillateurs. Haat tegen Oranje. Kermis bij Utrecht. Kinderverlamming te Hannover. Onder leem bedolven. De ramp van den loodsschoener. Een millioen zwemmers. Door een stier aangevallen. Motorrijwiel botst op een auto. Paddestoelvergiftiging. Motorrijwiel over den kop geslagen. Een armband-horloge ontrukt. Van brandstichting verdacht. Gedood door vreesaanjaging. LUCHTVERKEER. Noodlanding van een Duitsch vliegtuig. KERKNIEUWS. MARKTNIEUWS. j ROME, 24 Augustus. De staatssecre taris van den Heiligen Stoel verklaart, dat er geen enkel bericht van het Mexicaan- sche episcopaat ontvangen is over onder handelingen, die door president Calles in geleid zouden zijn en er is door den Hei ligen Stoel aan het episcopaat geen enkele instructie gezonden, die zijn gedragslijn kan doen veranderen. Verklaringen van Fangalos, die naar Aegina verbannen is. Kondoeriotis heelt het presidentschap delinitiei aanvaard. BERLIJN, 24 Augustus. Enkele Griek- sche journalisten hebben toestemming ver kregen om met Pangalos te gaan spreken. De gewezen dictator verklaarde, veront waardigd te zijn over den opstand tegen zijn bewind, omdat met weinige uitzonde ringen alle leiders van den staatsgreep tot zijn beste medewerkers behoorden. Hij kan den nieuwen toestand niet als een aanmer kelijke verandering beschouwen. Hij zeil was ook van plan, verkiezingen voor het parlement uti te schrijven. Hij betreurde het niet, dat hij ten val is gebracht en wenschte zijn vaderland geluk en welvaart toe. Hij heeft van de voorbereidingen tot den staatsgreep in het geheel niets gewe ten. ATHENE, 24 Augustus. Mevrouw Pangalos is buiten het militaire hospitaal uitgejouwd, waar een menigte samen schoolde toen zij een bezoek aan haar man bracht. Pangalos wordt door een sterke gewa pende macht bewaakt en zal vandaag naar het eiland Aegina worden overgebracht, naar men zegt om zijn leven tegen de woe dende Atheners te beschermen. (Een later Reuter-bericht meldt, dat hij vertrokken is Red.). Kondoeriotis heeft definitief besloten net presidentschap te aanvaarden tot aan de nieuwe verkiezingen. De leiders van alle politieke partijen, die gisteravond hebben vergaderd, zouden hebben uitgemaakt, dat de vorming van een coalitiekabinet de eënige oplossing van het politieke vraagstuk is. ATHENE, 24 Augustus. Pangalos zal op Regina gevangen worden gehouden. De volksmenigte was zeer vijandig, toen hij buitenkwam. Pangalos zag er bleek en niet op zijn gemak uit en herstelde zich met moeite. Het bleek weer duidelijk, dat men ner gens meer sympathie met hem gevoelt. Het parlement tegen Maandag bijeen geroepen. Relletjes in Nottinghamshire. Een vredesaanbod van Cook. LONDEN, 24 Augustus. —.Het parlement fs tegen Maandag bijeengeroepen om de bui tengewone bevoegdheden, met het oog op de staking verleend, wederom te continueeren. Men denkt, dat het niet langer dan twee dagen bijeen zal blijven. LONDEN, 24 Augustus. In de mijnen in Nottinghamshire hebben wanordelijkheden plaats gehad. Troepen stakers, gewapend met gummistokken, die zich in de straten in de buurt van de schachten hadden opgesteld, bedreigden de mijnwerkers, die het werk hadden hervat, met geweld. Er worden aan zienlijke versterkingen gezonden. Er worden verschillende botsingen tus- schen politie en stakers gemeld, zoo bijv. in den afgeloopen nacht te Warsop. De politie moest charges uitvoeren op de stakers om het den mijnwerkers mogelijk te maken, naar huis terug te keeren. Niettegenstaande de dreigementen werken er ettelijke duizenden in de mijnen in Not tinghamshire. Cook heeft vandaag in een rede te South Normanton gezegd: Ik ben bereid, den vrede te teekenen op grondslag van een minimum loon van 10 sh. per dag. LONDEN, 24 Augustus. De politie heeft vandaag in Nottinghamshire verschillende lieden gearresteerd wegens het hinderen van werkwilligen. Te Ilkeston zijn zes stakers gearresteerd wegens mishandeling van twee mijnwerkers, van wie zij er een in het kanaal hadden ge worpen. LONDEN, 24 Augustus. Het aantal Werkloozen bedroeg op 16 dezer 1.580.500, hetgeen 13.669 meer is dan de vorige week. PARIJS, 24 Augustus. Bij besluit, geno den op voorstel van Poincaré, is het onder- staatssecretariaat bij het presidentschap van den ministerraad, dat bij de samenstelling van het kabinet-Poincaré al in feite had op gehouden te bestaan, definitief opgeheven en is de post daarvoor op de begrooting 1926 geschrapt. GENEVE, 24 Augustus. De technische militaire subcommissie van de voorberei dingscommissie voor de ontwapeningscon ferentie heeft vandaag de kwestie van de beperking der bewapening in behandeling genomen. Een verklaring van minister Beyers over afscheiding. JOHANNESBURG, 24 Augustus. Minister Beyers heeft op de hem gestelde vraag, hoe het, met het oog op zijn eed als en waardig heid van minister, mogelijk was, dat hij de afscheiding voorstond, geantwoord, dat het recht van decessie al sinds tachtig jaar door eminente Engelsche ministers is erkend. Daaruit volgt, dat iedereen, juist omdat hij Engelsch onderdaan is, volgens de constitu tie van ieder dominion gerechtigd is, propa- ganada te maken voor het in de praktijk brengen van de absolute gelijkheid met het Vereenigd Koninkrijk en zelfs de afscheiding mag voorstaan. De eed van trouw kan niet derogeeren aan de constitutioneele rechten en is daarom niet onvereenigbaar met de uitoefening van die rechten. Hij voegde er echter aan toe, dat er nooit sprake zou kunnen zijn van een absolute afscheiding van het Britsche rijk voordat de twee blanke rassen, het Engelsche en het Hollandsche, het erover eens waren, dat zij uit bet rijks- verbond wenschen te treden. MOSKOU, 24' Augustus. Soff, lid van den revolutionairen krijgsraad en commandant van de zeemacht van de roode vloot is van zijn post ontheven en vervangen door Moekliwitsj, den vroegeren plaatsvervan- genden commandant van de luchtstrijd krachten. Het hooge legerbestuur heeft een wijziging ondergaan en vereenigt thans de opperste legerinspectie, de leiding van de militaire school en de topografische afdee- üng van den legerstaf. In verband hiermede werd Kamenef, lid van den revolutionairen krijgsraad, hoofd van de inspectie van het roode leger. Lebitsjef werd tot plaatsver vanger van Kamenef benoemd. LONDEN, 24 Augustus. Het Japansche ge zantschap heeft geen officieel bericht ont vangen van een wijziging van de Japansche emigratie-politiek, maar gaf wel aan, dat de Japansche politiek sedert eenigen tijd de richting volgde als in berichten van gisteren aangegeven. Het is Japan's doel de wrijving met betrekking tot Australië, Canada en andere landen tot een minimum te herleiden. Er zou niet-gesproken moeten worden van een politieken ommekeer. LONDEN, 24 Augustus. Volgens een tele gram uit China is Moore, de directeur van een afdeeling van de Aziatische petroleupi- maatschappij, door de Chineesche bandieten vrijgelaten. Een rede van dr. Marx. BERLIJN, 24 Augustus. Rijkskanselier dr. Marx heeft heden in Breslau in de ver gadering van de Katholieke Volksvereeni- ging, welker president hij is, zijn gisteren aangekondigde tweede officiëele rede ge houden. Deze Volksvereeniging telde voor den oorlog 800.000 leden en was daarmede de grootste katholieke organisatie ter wereld. Na den oorlog liep ze sterk terug. Thans is het ledental echter weer 500.000. De Duitsch- Nationale-Katholieken hadden in Breslau tijdens deze feesten een brochure verspreid, waarin zij tegen de republikeinsche leiders van het Centrum protesteerden. Deze bro chure gaf dr. Marx aanleiding tot zijn groote rede. Hij zeide herhaaldelijk, door stormach tig applaus onderbroken o.a., dat zij, die in Duitschland de bestaande regeering voort durend critiseeren, maar weigeren zelf de hand aan den ploeg te slaan, alles behalve nationaal handelen, den staat benadeelen en den wederopbouw vaar het staatswezen ver hinderen. De tegenwoordige grondwet is op alleszins wetige wijze tot stand gekomen» Het is niet nationaal haar te bespotten, hoe men ook over'den zakelijken inhoud moge denken. Men moet dankbaar zijn, dat het gelukt is de eenheid van het Duitsche rijk uit de diepte, waarin zij door oorlog en re volutie gezonken was, omhoog te heffen. Het ware ongehoord, indien het Duitse', e volk uit gebrek aan eerbied voor den staat er zelf ging bijdragen de wederoprichting van het economisch en staatkundig leven te sto ren. Het viel algemeen op, dat van den Katho lieken adel op den eersten dag 150 verte genwoordigers amwezig waren; heden, tij dens de rede, van den Rijkskanselier waren er nog maar een twaalftal overgebleven, terwijl ook de ex-Koning van Saksen zich niet meer vertoonde. Een rede van graal Lerchenield. BERLIJN, 24 Augustus. De Katholieke dagen zijn heden beëindigd. De Duitsche gezant te Weenen, graaf Lerchenfeld hield de laatste redevoering. Hij stelde o.m. vast, dat de Katholieken de fout begaan hebben de sociale vraagstukken te lang op den ach tergrond te stellen ter wille van het liefde werk. Over de quaestie nationalisme en inter nationalisme zeide hij, dat het juist is dat elke natie zich tracht te handhaven, maar de naties moeten zich in haar machtsont wikkeling beperkingen opleggen. Ook het Duitsche volk heeft aan een overspanning der machtsontwikkeling geleden en daardoor bijgedragen tot het onheil dat over de we reld is gekomen. Het onrecht, dat Duitsch land nog steeds als alleen-schuldige gebrand merkt wordt, moet echter goedgemaakt wor den. t In zijn slotrede zeide dr. Horion o.a. het volgende, dat zeer toegejuicht werd: „Als de Katholieken als minderheid hun beginse len willen doorzetten en in het openbare leven niet alleen critiseeren maar ook wat bereiken willen, dan zijn zij genoodzaakt met andersgezinde samen te werken en wel als politieke partij met andere politieke par tijen, als religieuse gemeensojiap met Duitsche medechristenen, die een ander ge loof aanhangen.'' In het Belgische gehucht Melcauwen, ge meente Berlaer, heeft zich Zondagmiddag een droevig drama afgespeeld. Bij een duiven-wedstrijd ontstond er een twist, die zoo hoog liep, dat de kijvenden elkaar te lijf gingen. Eén der twistenden werd door een messteek in de zijde doode- lijk getroffen en was binnen enkele oogen- blikken een lijk- Ook een drietal andere personen liepen kwetsuren door messteken op. Eén hunner, de vader van den ve/moorde, verkeert in een ernstigen toestand Te Parijs constateerde iemand, die een uitvoering in de Opera had bijgewoond, dat zijn auto verdwenen was. Hij rapporteerde zulks aan de politie. Te 2 uur des nachts zag een politieagent een jongeman niet een auto rijden. De agent hield hem aan, doch de jeugdige bestuurder verklaarde dat de auto aan zijn patroon toebehoorde. De politiebeambte, die in den jongeman een bekend auto-bandiet herkende, arres teerde het heerschap en gelaste hem, den auto maar naar het poli iefcureau te rijden. De agent stond daarbij op de treeplank. Terwijl de aangehoudene met groote snel heid reed, poogde hij den. politieman onver hoeds van de treeplank te werpen en sloeg den agent herhaaldelijk op het hoofd. Er ontstond nu een worsteling, waarbij de politiebeambte zijn revolver trok en den bandiet doodschoot. Met den doode aan het stuur reed de auto in de richting van het kanaal. Gelukkig lag er ter plaatse een schip voor anker en de auto botste tegen den wand van het schip aan, terwijl de agent nog steeds op de tree plank stond. De auto werd aan de voorzijde bescha digd, doch viel niet te water. Dinsdagmorgen zijn op de veemarkt te Rotterdam weer 9 koeien en 1 stier in be slag genomen. De dieren waren besmet met mond- en klauwzeer en zijn voor nader onderzoek naar het abattoir gebracht. En de vérstrekkende gevolgen. Per speciale circulaire brengt de Commis saris der Koningin in de provincie Limburg het volgende ter kennis van de gemeente besturen dier provincie meldt de „N. Ver.losche Órf.'' „Ik heb de eer te uwer kennis te brengen, dat de -Directeur van het Centraal. Bureau voor de Statistiek mij bij schrijven d.d, 16 Augustus j.L, No. 815, afdeeling I, heeft medegedeeld, dat hem uit eene nadere, met het gemeentebestuur van Venlo gevoerde briefwisseling over het bevolkingscijfer is gebleken, dat het aantal uit die gemeente vertrokken vrouwen over 1925 nog met 1 dient te worden vermeerderd en alzoo moet worden gebracht op 919. Dientengevolge moet het aantal vrouwen met 1 verminderen en het bevolkingscijfer van Venlo op 31 December 1925 opnieuw worden vastgesteld op 10.843 mannen, 11.336 vrouwen, totaal 22.179. In verband met het voorafgaande behoort het bevolkingscijfer dezer provincie op laatstgemeld tijdstip te worden bepaald op 252.844 mannen, 242.913 vrouwen, totaal 495.757. De poli'it van d«- Noordstatie te Brussel is erin gqslaagd, een drietal jeugdige boef jes te arresteeren, dat er werk van maakte de reizigers op ingenieuze wijze van hun bagage te ontlasten. In de omgeving van dat station boden zij n.l. hun diensten als pakjesdrager aan. in het station liep het boefje zoo vlug mo gelijk vooruit om een wagon met een doorloopenda gang te zoeken. Hij klom naar binnen en terwijl de eigenaar der bagage zich door hetzelfde portier naar binnenwerkte, stapte de* pakjesdrager eenige meters verder «weer uit en ver dween met de bagage, die direct door zijn makkers werd overgenomen. Ten huize der drie dieven is een groot aantal koffers in beslag genomen. Tegen morgen is, meldt het Hbl,, de exe cutoriale verkoop aangekondigd van het kantoormeubilair en den inventaris toebe- hoorende aan den Bond van Distillateurs en Likeurstokers in Nederland te Schie dam. organisatie, welke ten opzichte van gedistilleerd prijsregelend optreedt, heeft in eerste instantie een proces met den Bond van Koffiehuishouders (de organisa tie van den heer Staalman) verloren. De Bond van Distillateurs is in hooger beroep gegaan van dit vonnis, maar intusschen schijnt de Bond van Koffiehufshouders voornemens te zijn, ongeacht de uitspraak in hooger beroep, het faillissement van den Bond van Distillateurs aan te vragen. Naar aanleiding van deze faillissements aanvrage is een vordering tegen den Bond van Distillateurs aanhangig gemaakt door den vroegeren voorzitter den heer S. A. Maas, wien voor vijf jaren honorarium was gegarandeerd en die krachtens deze garan tie thans beslag op de atciva van den Bond heeft laten leggen. De Bond van Koffiehuishouders heeft nog als eisch gesteld, dat de vordering op den Bond bij een bank zal worden gede poneerd, aan welken eisch tot nog toe niet werd voldaan. De vordering van den Bond van Koffie huishouders komt voort uit een wederzijd- sche overeenkomst betreffende organisa tie-verplichtingen, over den uitleg van welke verplichtingen partijen van meening verschillen. Dinsdagavond was de schildersknecht P. G. de R., die blijkbaar een grondigen haat heeft tegen alles wat oranje is, in de Si- monstraat te Rotterdam bezig de versie ringen, welke daar voor Koninginnedag nu reeds worden aangebracht, met spoed af te breken. De straatbewoners waren hier van in het minst niet gediend eui waar schuwden daarom de politie. Spoedig werd de R. gearresteerd. Nadat op het politie bureau proces-verbaal regen hem was op gemaakt, werd hij weggezonden Er werdt. aldus het U D.. den laatsten tijd zooveel propaganda gemaakt voor de wederinvoering van de kermis hier ter ste de, maar weet men wel, dat een paar me ter buiten de grens van de gemeente Utrecht een kermis in vollen gang is? 't Is zuiver toeval, dat de grens tusschen Utrecht en Jutfaas zoo verbazend gek loopt, namelijk langs den Vaartscherijn, zoodat de overkant Jutfaas is, en deze kant Utrecht, want anders.... Het kermisterrein ligt op een weiland aan het water, te bereiken als men de Oosler- kade en de Helling afloopt. Is men het bordje met „Kom Gemeente Utrecht" voorbij, dan stapt men zoo den draaimolen in! 't Is een kermis in optima forma: ca- roussel, zweefmolen, schiettenten, sta-op- en-laat-je-wegen, en veel vrooiijkhcid en.... nattigheid. En 's avonds is het een gejoel en gejuich en gebel dat wijd in den omtrek hoorbaar is. Tal van Utrechtenaren hebben er ,de hobbelige Helling voor .over, om zich er een avond te amuseeren, of ze laten zich raison van een paar centen van den Jutfaascheweg af overzetten naar het feestterrein. Kermis te Jutfaas. Maar de gemeentenaren van Jutfaas zelf hebben er ongeveer niets aan, omdat het terrein dank zij de zoo voor de hand lig gende grensscheiding, ongeveer een klein uur loopens van het dorp ligt. Er doe -ich te Hannover in den laatsten tijd ver: 'ene gevallen voor van verlam ming bij 'eren. Tot dusver zijn reeds 24 gevallen geconstateerd, waarvan vijf met doodelijken afloop. Dinsdagavond is op* de steenfabriek „Helena" te Zevenbergen een vrij ernstig ongeluk gebeurd. Een werkman, zekere C. Snijdejs van Langeweg, die een kar leem aan het laden was, kon, toen een groote massa leem neerstortte, niet tijdig wegko men, met het gevolg, dat hij geheel er onder bedolven werd. Vrij spoedig had men den man uit zijn benarde positie bevrijd, doch hij had een ernstig beenfractuur opgeloo- pen. Zijn. linkerbeen was op drie plaatsen gebroken. Naar de Amigoe di Cur. meldt, hebben de officieren van de Curaijaosche Scheepvaart Mij, onder elkander 2660 bijeengebracht tot ondersteuning van de nagelaten betrek kingen van de slachtoffers van de ramp van den loodsschoener Terschelling 2. In het zwembad voor betalenden in den Rijn te Arnhem, is thans de millioenste be zoeker geboekt. De landbouwerszoon J. Willemsen te Gilze (N.B.) is bij het melken van een koe door een stier aangevallen, die hem zoo danig in de linkerzij stootte, dat de inge wanden er uit kwamen. De laatste H.H. Sa cramenten moesten hem worden toegediend. Bestuurder gedood, duopassagier zwaar gewond. Dinsdagavond had op den Bosscheweg te Tilburg een ernstig motorongeluk plaats Terwijl de heer Von der F. uit Tilburg zijn auto uit de garage reed en links van den weg voor zijn woning plaatste, kwam van den anderen kant met groote snelheid een motorrijwiel met duo-passagier aanrijden, Vermoedelijk had de motorrijder te veel vaart om nog uit te wijken, althans hij vloog met kracht tegen den auto aan. De bestuurder van het motorrijwiel H. werd onmiddellijk gedood, terwijl de duo- zitter B. in zorgwekkenden toestand werd opgenomen. De botsing was zoo geweldig, dat de motor een tiental meters den weg werd opgeslingerd. Reeds vijl slachtoffers. In het kindervacantiehuis te Falkenburg bij Berlijn, zijn een aantal verpleegsters en kinderen ,in totaal 20 personen ziek ge werden, tengevolge van vergiftiging door paddestoelen. Vijf zijn reeds ten gevolge van deze vergiftiging gestorven, terwijl drie zusters zich nog in levensgevaar be vinden. Zes van de zieken zijn weer her stellend. Een duopassagier ernstig gewond. Door het afbreken van de stuurstang, sloeg de heer S. uit Velden (Limb.), met zijn motorrijwiel, waarop een duopassagier had plaats genomen, in volle vaart over den kop. De duorijder kwam onder den motor en werd met een ernstige schedel breuk opgenomen en naar het ziekenhuis alhier vervoerd. De heer 'S. kon, na ver bonden te zijn, huiswaarts keeren. Terwijl de 18-jarige J. S. zich Maandag avond op het terrein van den molen „De Valk" lïSin de Lammerénmarkt te Leiden bevond, waar het Leger des Heils een bijeenkomst hield werd hij aangesproken door twee mannen, ,die hem om öyW vroe gen. Toen hij aan hun verzoek met wilde voldoen .rukte een der mannen hem een armbandhorloge van den pols, waarmede het tweetal zich uit de voeten maakte. Dinsdagmiddag is de reeds door een ander vervangen chef, zekere H., verdacht van brandstichting bij de firma Albert Hein, te Veenendaal, door de politie in arrest ge steld. „Arsenicum", die slechts kalk-was. Een anoniem schrijver, zoo melden bon- densche bladen, heeft aan Scotland *ard een brief gezonden, waarin hij bekent, dat hij 12 jaar geleden een man in een te' Harrogate gedood. door vreesaanjaging hotel heeft Toentertijd was de doodsoorzaak als een natuurlijke aangemerkt, doch de details door den briefschrijver gegeven, doen oc politie veronderstellen, dat de man meer van de zaak afweet dan iemand anders. Bij bet onderzoek, dat indertijd gevoerd werd, was gebleken, dat de doode op den vloer van zijn kamer was gevonden en dat er een hoeveelheid kalk in de maag van het slachtoffer kon worden aangetoond, doch dit had geen verdenking gewekt. De anonieme briefschrijver vertelt thans, dat hij naar het hotel gegaan was, met het doel, den bewusten gast, die een vijand van hem was, den doodsangst op 't lijf te jagen. Hij drong 's mans kamer binnen, richtte een revolver op hem en zeide hem op angst- aanjagenden toon, dat hij moest sterven. De bedreigde beefde van schrik en scheen van angst in zwijm te zullen vallen, toen de indringer hem verklaarde, dat hij hem nog één kans zou laten. Hij haalde twee pakjes uit zijn zak en deed wat witte poeder, dat ^jj bevatten, in twee glazen water, terwijl hij al dien tijd zijn revolver op zijn slachtoffer richtte. „Een der pakjes bevat arsenicum,'' zoo sprak hij. „Doe een keus!" De bedreigde dronk een glas leeg zakte in elkaar van doodsangst en was een lijk. Hij was door schrikaanjaging gestorven, want beide pakjes bevatten slechts kalle- poeder. Na de glazen veilig weggeborgen te heb ben, had de indringer verklaard, dat de hotelgast plotseling onwel geworden en overleden wss. Niemand verdacht hem er van, de oorzaak van het plotseling overlij den te zijn. Een dokter te Harrogate heeft thans verklaard, zich nog enkele details van dit sterfgeval te herinneren. Wel had men toenmaals vermoeden, dat er iets niet in orde was, doch het post mortem-onder- zoek leverde geen verdachte aanwijzingen Wegens een defect aan den motor moest het Duitsche vliegtuig D. 513, bestuurd door den heer Neumann uit Dusseldorp Maandag namiddag in den Baardwijkschen Overlaat Bij Drunen, een noodlanding maken. Het vliegtuig werd door twee anderen vergezeld, waarvan er een verscheidene malen even eens probeerde te dalen, wat echter door de groote menigte, die toegestroomd was, niet mogelijk was. Toen het defect hersteld was, moest het prikkeldraad worden weggenomen om weer te kunnen opstijgen. Kort na de opstijging kwam het vliegtuig weer op een grooter terrein neer om den passagier op te menen, waarna de vlucht naar Dusseldorp werd voortgezet. BENOEMINGEN. Z„ D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Rector van dc bijkerk van den H. Ignatius te R'dam den Weleerw. Pater G. Vogels S. J., die kapelaan was te Rot terdam (O. L. V. 0. O.) en voorts benoemd tot Kapelaan de volgende Weleerw. Paters: te R'dam (O. L. V. O. O.) W. Rietra S. J„ te 's-Hage (O. L. V. O. O.) J. W. H. Nys S. J. en te 's-Hage (H. Teresia) C. M. A. Franke S. J. ners witte 10—22 et., idem bruine 14—2^ ct„ Raspers 16—35 ct., Snijiboonen 7—15 Spercieboonen z. dr. 713 ct,, idem ct., idem AMSTERDAM, 24 Aug. (Bericht van het Gem. Veilingsgeb., expl. De Jong Koene). Meloenen Annanas 0.230.42, netmeloenen ƒ0.220.45, karbonkels 0.450.75, suiker meloenen 0.320.38, perziken extra 0.16 0.24, idem le ƒ0.080.14 per stuk. Signeur d'Esperen 1632, Beurre d'Amalis 1418, N.H. suikerperen 69, dirkjesperen 5—8, heerenperen 57, Dr. Cornelis 2430, clapp's favorite 2226, jutteperen 2434, Beurre de Merode 2430, Keswickappelen 1216, Yellow Transparant extra 3652, Transperant de Cronsel 1622, Bloemé zoet 1016, roode Calville 1218, drui ven blauw 6070, wit 5080, pruimen Friesche 1420, dubbele witte 3242, Belle de Louvain 3440, gele pruimen 20 24, reine claudes 2236, snijboonen 712, enkele spercieboonen 1215, dub bele id. 47, tomaten 610, augurken fijn 7086, idem grof 5.407.20 per 100 kg. Bloemkool extra 1423, idem le 812 komkommers geel le 4.604 per 100 stuks. Peen 1219, selderie 37, peterselie 2 4 per 100 bos. Andijvie 0.901.88, sla 1 2.40 per 100 krop. Zandaardappelen 6.70 7.20, drielihgen 33.80 per 100 kg. Bloemen. Hadley 46, Columbia 3 4.50, Verschure 34, Golden OOhelia 3 3.50, Pernet 2.50—3.50, Ophelia 3-4, Sunburst 2.503, keizerin 23 per 100 stuks. Lelies 716, Am. anjers 47, Gla diolen 23, Dahlia's 14 per 100 stuks. Snijgroen 3-^7 per 100 ranken. CULEMBORG, 24 Aug. Fruit. (Veiling Culemborg en omstreken.) Jutteperen le soort 19 25 ct., kulperen le soort 45 ct., Sesselaars le soort 4 ct., Duran deau le s. 13 ct., beurré de mérode le s. 67 ct., diamantperen le s. 4%7 ct.,'heeren peren le s. 5%7 ct., sijsjesperen le s. 4% ct., stoofperen 24 ct., suikerperen le s. 5 ct., bon Cretien Williams 3% ct., Clapps faronte le s. 1017 ct., spiegelperen le s. 2 V ct., Gravensteiners le s. 812 ct., blanke beurré le s. 9 ct., dr. Juliusperen 7)4 ct., dirkjesperen le s. 4 y2 ct., hagelperen 3 Yi ct., sprietperen le s. 3 '44 ct., volhand- peren 3 V» ct., valperen 13 J4 ct., kruilingen 10 ct., callabasperen 4)4 ct., rietperen le s. 5 ct., woudhuizers le s. 5 ct., bloemé le s. 1018 ct., valappelen 1 3/44 ct., peter- selieappelen 18 14 ct., kamjijzoet le s. 10 ct., bloemzoet le s. 10 ct., zoete appelen 2)4 ct., streepzuur le s. 9)4 ct., Codlin Keswich le s. 8)416 ct., zure blooemé 9)4 ct., zure ?ronkers le s. 100 ct., zure appelen le s. 2 ct., Keulsche paradijs le s. 15 ct., glas appel le s. 12 ct., dubbele witte pruimen le s. 16 ct., Reine Victoria 1118 ct., pruimen l5 ct., krozen 812 ct., blauwe pruimen 8 14 ct., alles per kg. GRONINGEN, 24 Aug. Eieren lager. In den groothandel f 5.75 a 6.25 p. 100 St.; in den kleinhandel f 1.40 p. 20 St. 's-HERTOGENBOSCH, 24 Aug. Boter. (Bericht v/d. Coöp. Roomboterfabr.) Aan gevoerd 28.375 kg. Hoogste prijs f 1.78, laagste f 1.60, middel prijs f 1.74. HOOGEVEEN, 24 Aug. Eieren. Aanvoer 390.000 stuks. Prijzen f 67 per 100 stuks Handel kalm. ROOSENEiAAL, 23 Aug. Botermijn. Aanvoer 34.125 Kg. Prijzen hoogste f 1.76 midden- f 1.75, laagste f 1.69. VEENENDAAL, 24 Aug. (Weekmarkt) Eieren f 6.507.25 per 100 stuks. Aanvoer 230.000 stuks. Handel trager. Biggen f 14 22 per stuk. Aanvoer 360 stuks. Handel trager. HULST, 23 Aug. Granen. Op de markt was de aanvoer ruim. Tarwe f 13.50, rogge f 10, gerst f 10 erwten f 15 en lijnzaad f 15. PURMEREND, 24 Aug. Kaas. Aanvoer 18 stapels fabrieks- f 37, met merk f 42, 60 stapels boeren- f 29, met merk f 39.50, 6 stapels Goudsche met merk f 40. Boter. Aanvoer 1192 Kg. f 1.751.35 per Kilogram. Vee. Aanvoer 640 runderen w.o. 320 vette koeien f 0.751 per Kg.melk- en gelde koeien f 125385; 57 vette kalveren f 1.20 1.35 per Kg.; 207 nuchtere kalveren f 10 30; 115 stieren, 32 paarden f 100200; 916 schapen f 23—35, 1016 lammeren f 13 19; 305 vette varkens, slachtvarkens f 0.76 0.81; zouters f0.680.70 per Kg.; 36 magere varkens f2642; 233 biggen f 16 24; 26 geiten en bokken. Handel in run deren, varkens en schapen matig, vette kal veren stug, alles prijshoudend. Eieren. Kippen- f 6.257.25; eenden- f f 5.75. PURMEREND, 24 Aug. Eieren. Aan de veilingen waren aangevoerd 60.000 kippen eieren f 5.409 en 20.000 eendeneieren f 5.90—6.10. ROERMOND, 23 Aug. Eieren. Aanvoer 2.400.000 stuks. Hoogste prijs f 7.50, mid- delprijs f 7.30, laagste f 6.70. Kleine eieren f 5.706.60. Eendeneieren f 78.10. SNEEK, 24 Aug. Vee. Ter markt war,en 172 melk- en kalf koeien f 200370, 23 vet te koeien, f 200360, 9 vette kalveren, f 35 80, 52 nuchtere kalveren f 712, 365 graskalveren f 3695, 120 schapen f 20 32, 55 lammeren f 1522, 681 varkens f 50 —120, 177 biggen f 12—14. De handel in melkvee, vette koeien en wolvee was kalm. Vette kalveren waren duur. De handel in graskalveren was traag, in nuchteren kalveren; varkens en biggen prijshoudend. VENLO, 23 Aug. Eieren. (Eierenveiling van de Coöperatieve Veilingvereeniging) Aangevoerd 545.000 eieren. Kipeieren f ?.20 7.80, kleine id. f 67, eendeieren f 6.50 —8.70. WIJK BIJ DUURSTEDE, 23 Augustus. Fruit. Ter veiling besteedde men voor hee- repeeren 68, keswick 1520, clappe fa vorite 9)413, reine Victoria 1822, dubb, witte pruimen 3033, jutteperen 2228 suikerperen 57)4, gele clappe favorite 18 22, zure krullingen 6)4witte kozijnen 3)'8, stoofperen 46, beurré de Mérode 7)49, Keulsche paradijs 15—18, diamant peren 913, handperen 36, appels 12 18, zoete kruilingen 1113, zoete appels 79, bloemee 1518, zomervijgen 5)4 6V2, muskusperen 912, frambozenappe- len 1115, bergamotten 6)49, Williams 2e soort 3)46, wijnzuur 3)410, beurré hardy 79, sijsjes 5)47 cent per Kg. BEVERWIJK, 23 Aug. R.K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerlarid". Aardbeien 0.55—0.70; Frambozen 0.500.60 per K.G.; Perziken 38 ct. per stuk; Tomaten 1016 ct. per K.G.; Spinazie 0.450.60, Sla 0.25—1.—, Postelein ;f 0,10—0.25, Andijvie 0.300.50 per kist; Wortelen 1018 ct., Uien 35 ct., Rabarber 35 ct., ■- per bos; Bloemkool 812, Komkommers j 26 per 100 stuks; Roode kool 35 per .100 st.; Tuinboonen 718 ct.. Capucii-J m. dr. 6—10 ct., idem dik 39 ct., tros 1316 ct., Spekboonen 69 ct. per Kg, PURMEREND, 24 Aug. Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken. Aard appelen 0.47—0.88 per 25 K.G.; Slaboo- nen 0.53—1.85, Snijboonen 0.30—1.70 per 15 K.G.; Perziken 4—5 per 100; Prui men 0.20—0.26 per K.G.; Komkommers f 2 404 per 100; Tomaten 611 ct. per K.G.; Blomkool 3.80-12.60 per 100; Pos telein 0.10 per mand; Sla 0.80—0.90, Andijvie0.70—0.90 per 100 krop; Rabar ber 3.90 per 100 bos; Bieten 9 per 1000; Wortelen 5.40—6.90 per 100 bos; Uien 1.10—1.30 per 25 K.G. Appels: Codlin Keswick 14—16 ct., Tulpappel, roode 1013 ct. per K.G. Peren: Beurré d'Aman- lis 7_15 ct.,' Beurré de Mirode 8 ct., Com- tesse de Paris 7—12 ct., Juttepeer 20-22 ct., Seigneur d'Esperen 1120 ct. per Kg, Suikerpeer 7.108 per 100 K.G. MONNIKENDAM, 23 Aug. Gem. Visch-; bedrijf. In de afgeloopen week is aange voerd 1463 pond fuikaal, prijs 24—70 ct.; 134 pond lijnaal, prijs 49—70 ct., 47 pond kuilaal, prijs 25—51 ct.; 76 pond zijden nettenbot, prijs 3035 ct.;-168 pond sleep- bot, prijs 38—43 ct. per pond. VOLENDAM, 23 Aug. Visscherij. Men besteedde in de afgeloopen week aan den vischafslag voor kwakaal 4555 ct., voor bot 3543 ct. per pond, voor garnalen 2 3 per lit. De garnalenvangst was flink, doch handel matig. MEDDEMBLIK, 24 Aug. R.K. Marktver« eeniging „St. Jozef". Aardappelen: Groote Muizen 1.70—2.30; Kleine Muizen 1.50 —2.20; Groote Wit 1.35—1.60 per halve H.K. Aanvoer 2000 manden of zakken, Bloemkool f 29.50 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 24 Aug. Kaas- en Var-i kensmarkt. Kaas. Aanvoer 470 partijen, waaronder 442 Rijksmerk, 21.106 stuks, wc, gende pl.m. 168.848 K.G. Prijs: Gudsche okaas met Rijksmerk le soort 46—50, 2e soort 3744, zwaardere tot 54, zonder Rüksmcrk 35—44. Handel flauw. Varkens: Aanvoer 75 stuks. Prijs: Magere 3055, Biggen 1522. GRONINGEN, 24 Aug. Granen. De laagste en hoogste prijzen waren als volgt: 17 Aug. 1<L50-13'.50 10.50-13.50 7.50- 8.90 8.00- 9.00 8.00- 9.40 8.00- 8.75 8.50- 9.40 8.00- 9.00 7.75- 8.75 10.50-18.00 10.00-16.75 ,25.00-40.00 16.00-21.50 10.00-14.00 24 Aug. Zomertarwe f Roode tarwe 11.00-13.00 Muitte tarwe 11.00-13.00 Inl. rogge 8.00- 9.50 Wintergerst 8.00- 9.10 Zwanenh. gerst 8.C0- 9.75 Zomergerst 8.00- 9.25 Witte haver 8.50- 9.35 Gele haver Zwarte haver BI. peulvruchten Gr. erwten Schokkers Paardeboonen Wierbconen Waalsche boon. Karwijzaad 25.00-40.00 Koolzaad 16.00-20.00 Geel mosterdz. 10.00-30.00 Kanariezaad 10.00-14.00 Lijnz. blauwbl. Idem witbl. Blauw maanzaad De korting en bijbetaling bedraagt thans voor tarwe natuurgewicht 7 ct., rogge, boek weit, kanariezaad, inlandsche gerst, allf haversoorten 10 ct. per kg. AMSTERDAM, 24 Aug. Aardappelen. (Bericht van den makel. Jac. Knoop). Zeeuw- sche bonten f 3.504, id. blauwen f 33.20, id. bl. Eigenheimers f 2,302.!"7, 'id. Eigen heimers f 2—2.20, id. Eigenheimer poters f 1.802, IJpolder Eigenheimers f 1.802.10 id. blauwe Eigenheimers f 1.902.20, An dijker blauwen f 2.502.380, id. bonten f 3.25—3.50, id. muizen f 2.80—3.50, Lange- dij kei* muizen f 3.504.20, Noord-Holl. Eigenheimers f 1.90—2.10, id. blauwe Eigen heimers f 1.902.20, Rijper muizen f 2.80 3.50, Beverw. zandaardappelen f 4.204.90, Hillegommer zandaardappelen f 4—4.20. Flakkeesche Eigenheimers f 2.012.30, id, bl. Eigenheimers f 2.402.60 per hl. BODEGRAVEN, 24 Aug. Kaas. Ter mark waren 470 wagens. Prijzen f 3544, rijks merk le soort f 4630, 2e soort f 3744, Zware f 54. Handel flauw. GRONINGEN, 24 Aug.. Vee. Kalf- en melkkoeien le soort f 350390, 2e f 275— 300, 3e f 175, vareköeien le s. f 100325, 2e s. f 250270; stieren le s. f 0.760.78, 2e s. f 0.600.73, slachtvee f 200; vroeg- melkkoeien le s. f :525375, 2e s. f 250— 300; kalfvaarzen le s. f 300320, 2e s, f 175—200; le s. f 0.92—0.94, 2e s. f 0.86— 0.88 p. kg slachtgewicht; melkschapen f 40— 50; vette schapen le s. f 3539, 2e s. f 28 32, weideschapen le s. f 3338, 2e s. f 25— 28, weidelammeren f 1014; vette kalveren le s. f 0.95—1, 2e s. f 0.80—0.85; vette lammeren f 1821; loopvarkens f 1720, vette varkens f 0.760.78, 2e s. f 0.700.74, Londensche varkens zouters le s. f 0.67 0.69, biggen f 1015, f 1.502 per week. Aanvoer 148 vette koeien, 326 kalveren, 280 melk- en kalf koeien, 61 stieren, 1171 schapen, lammeren, 512 vette en Londen sche varkens, 581 magere varkens en biggen. Kalf- en melkvee, stieren, vette en nuch tere kalveren prijshoudend. Slachtvee bij grooten aanvoer minder vlug verhandeld en nauwelijks prijshoudend. De wolveehandel had eveneens een nauwelijks prijshoudend verloop. Vooral voor de vette lammeren waren de prijzen der vorige week met moeite te bedingen. Vette varkens met vluggen handel tot hoogere prijzen. Zouters niet ge heel prijshoudend. ROTTERDAM, 24 Aug. Vee. Ter markt waren aangevoerd 258 paarden, 117 veulens, 598 magere runderen, 995 vette runderen, 761 vette en graskalveren, 387 nuchtere kalveren, 178 schapen of lammeren, 22 varkens, 190 biggen. De prijzen waren als volgt koeien le qual. 110117)4 c., 2e qual. 10090 c. 3e qual. 80—70 c„ osse le qual. 100—sl05 c., 2e qual. 90—80 c., 3e qual. 70—60 c., tie ren le qual. 9095 c., 2e qual 8070 c., 3e qual. 6050 c. per kg., vette kalveren le qual. 145165 c., 2e qual. 120100 c., 3e qual. 8065 c., melkkoeien f 200385, kalfkoeien f 210395, stieren f 180385, pinken f 150—165, vaarzen f 160180, werkpaarden f 100300, slachtpaarden f 90 150, hitten f 95175, veulens f gras kalveren f 5085, nuchtere kalveren f 916, fokkalveren Tl 728, biggen f 1525, over- loopers f 2540. Vet vee en vette kalveren van le qual. met redelijken handel en iets vastere prijzen, 2e en 3e qual. matig verhandeld tot afwijkende prijzen. Melk- en kalfkoeien bij redelijken aanvoer en handel, goede soorten tot ie tl vastere prijzen verhandeld. Nuchtere kalve ren en paarden matig verhandeld. Prijzen ea overloopers met redelijken handel. Eieren. (Rott. veiling.) Aanvoer 115.00u stuks. Prijzen kippen- f 5.858.15 eende f 6.30—7.10. (Rott. cons, veiling.) Aanvoer 75.000 stuks. Prijzen kippen- f 6.507.75 eenden f 6.90 kalkoen- f 8IC. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6