Gemengd Nieuws. Na den staatsgreep in Griekenland. Een tegenrevolutie? Het mijnwerkersconflict in Engeland. Duitschland en de Volkenbond. De reis van den Koning van Roemenië. De Roemeensche leening. Het Tangerprobleem. Het proces te Angora. Tegenspraak. Mijnongeluk. Doodelijk ongeluk. Rudolf Valentino. Voerman onder zijn wagen geraakt en gedood. De evolutie van het vrouwen haar. Een smokkelaar in angst. Motorrijder ernstig gewond. Inbreker gearresteerd. Twee zwendelaars gevat. Brand in een kelder te Rotterdam. Kranige redding aan het strand van Zouteland. Waarschuwing. Door den stroom meegesleurd. Een raar heer. Een les voor waaghalzen. Dagelijksche Dingen. Hoteïdief. De inbreker in den koffer. KERK EN SCHOOL. Eerste Nationale Bedevaart naar Dohkum. Benoemingen in het Aarts bisdom. Pauselijke onderscheiding. Paters Lazaristen. Een ontoelaatbare vrien delijkheid. LUCHTVERKEER. Pelletier d'Oisy aangekomen. MARKTNIEUWS. VISSCHERIJ. Kondylis heeft een kabinet gevormd. Hif neemt zelf oorlog en marine. Pangalos wordt naar Kreta overgebracht. ATHENE, 26 Aug. Generaal Kondylis jtuit op groote moeilijkheden bij de samen- jtelling van zijn ministerie. Hij wil alleen ap de republikeinsche partijen steunen, ter wijl de politici en de bladen een nationaal kabinet wenschen, waarin ook royalisten zitten. De uiterste rechterzijde eischt de terugroeping van den Koning. ATHENE, 26 Aug. Generaal Kondylis heeft een kabinet gevormd, waarin hij zelf de portefeuille van oorlog en marine neemt. Perikles Argepopoelos wordt minister van buitenlapdsche zaken, Patmezas van bin- nenlandsche zaken, Papas van onderwijs en Trossopoelos van financiën. ATHENE, 26 Aug. In de bijeenkomst van leiders van alle politieke partijen on der voorzitterschap van den president van de republiek, is besloten een kabinet van deskundigen te vormen, hoofdzakelijk be staande uit burgers, onder presidentschap van generaal Kondylis. Deze oplossing is aanvaard als het beste middel om zoo spoedig mogelijk tot parlementaire verkie zingen te komen, die in October zullen worden gehouden. Om elke poging tot ontstnapping te ver hinderen zal Pangalos naar Kreta worden overgebracht en in het fort Izzedin geinter- neerd. BERLUN, 26 Aug. Volgens berichten van de Bulgaarsch-Grieksche grens zou in Noord-Griekenland een tegenrevolutie zijn uitgebroken, die tot nu toe aan den over- winn enden kant heet te zijn. Gedurende den geheelen namiddag tot zeven uur 's avonds was van Seres, Brama en Saloniki uit he vig kanon-en geweervuur te hooren. Men meent dat de vloot van Kondilis Saloniki beschiet, waar de tegen-revolutionairen zich verschanst hebben. Volgens andere be richten is een poging om Pangalos uit de gevangenis te bevrijden op het laatste oogenblik verhinderd. De vroegere com mandant van de vloot en de commandant van de luchtvaart zijn gevangen genomen, omdat zij getracht hebben den officier, die Pangalos bewaakte, te overreden en den dictator met behulp van een vliegtuig naar Italië te laten vluchten. De regeering heeft nu Pangalos naar een gevangenis op het eiland Kreta laten brengen. Men neemt aan, lat het gevaar van vluchten daar geringer Is, aangezien de bevolking Pangalos haat. Onder de aanhangers van Kondilis heerscht groote onrust over den terugkeer van Piastiras, die zich op reis naar Grie kenland bevindt. Men neemt aan, dat de Servische regeering, die hem in Monastir gedwongen had zijn reis te onderbreken, hem thans weer verder heeft laten reizen. De partij van Kondilis vreest dat Piastiras van zijn groot aanzien in Griekenland ge bruik zal maken om Kondilis te verdrin gen om zelf zonder toestemming van het volk dictator te worden. Vandaag wordt de bespreking met de regee- ring gepubliceerd. Pessimisme. Botsingen te Lancashire. LONDEN, 26 Aug. De bespreking tus- schen de afgevaardigden van den mijnwer- kersbond en de regeering heeft meer dan anderhalf uur geduurd. Na afloop is het volgende communiqué uitgegeven: „In Downing straat 10 is vandaag een bijeenkomst gehouden tusschen den kanse lier van de Schatkist, den minister van arbeid en dien van het mijiiwezen, namens de regeering, en vier vrijgestelden, verte genwoordigende den mijnwerkersbond. De gfeheele toestand is besproken en morgen zal er een woordelijk rapport aan de pers worden verstrekt." LONDEN, 26 Augustus. Wegens de onver zettelijke houding van de mijneigenaren en de mijnwerkers, de vorige week, stelt men niet veel hoop in de conferentie van heden. In het aantal mijnwerkers, dat weer aan het werk gaat, wordt een kleine verhooging gemeld. LONDEN, 26 Augustus, Wegens weigering van den eisch der mijnwerkers, dat de veilig heidsmannen uit de mijnen zouden worden teruggetrokken, hebben er wanordelijkheden plaats gehad te' St. Helens (Lancashire). Er hadden botsingen plaats tusschen 3000 mijn werkers en de politie. Er werd overal met steenen gegooid en de politie moest een charge uitvoeren om de menigte uiteen te vensters van het spoorweghotel zijn inge gooid. BERLIJN, 26 Augustus. Von Hoesch, de gezant te Parijs, wordt morgen te Berlijn verwacht. Hij zal hier het vraagstuk van de toetreding tot den Volkenbond bespreken met Rijkskanselier Marx en Stresemann en dan Zaterdag naar Genève gaan om daar deel te nemen aan de besprekingen van de studiecommissie PARIJS, 26 Augustus. De Koning van Roe menië is vanavond uit Parijs naar Zwitser land vertrokken. ROME, 26 Augustus. De bladen bevatten een bericht, dat de leening, door Roemenië in Italië gesloten, vóór alles en grootendeels zou worden besteed aan de dringende noo- den van het Roemeensche leger. Een verklaring van den Spaanschen minister van buitenlandsche zaken, MADRID, 26 Augustus. De minister van buitenlandsche zaken heeft met be trekking tot Tanger verklaard, dat het Spaansche standpunt drie kanten heeft: plaatselijk, territoriaal en maritiem. Een plaatselijke kant immers de on dervinding heeft duidelijk de gebreken van het internationale stelsel aangetoond; een territoriale kant, want Spanje zal nimmer zijn beschavingstaak van internationalen aard, die het in Noord-Afrika verricht, tot het einde toe kunnen vervullen als Tanger een schuilplaats voor rebellen en een open deur voor oorlogscontrabande blijft, en ten slotte een maritieme kant, aangezien het het gezamenlijk belang van alle mogendheden is, de neutraliteit van de zeeëngte te waarborgen. De hierboven gemelde overwegingen maken, dat het voor de volken, die belang hebben bij het regime van Tanger, wen- schelijk is, dat in den algemeenen toestand verschillende onderwerpen, uitgaande van een oprecht verlangen om tot een defini tieve oplossing van dit vraagstuk te ko men. Het natuurlijk verband tusschen dit vraagstuk en dat van de positie van Spanje in den Volkenbond wettigt de activiteit op diplomatiek gebied, die het dezen betoond heeft. ROME, 26 Augustus. De Giornale d'Itlia meent te weten, dat de Spaansche regeering een medeedeling tot de Italaan- sche heeft gericht, waarin zij gedétail- leerde argumenten geeft zoowel voor de inlijving van Tanger bij de Spaansche zone in Marokko als voor de toewijzing van een vasten zetel in den Volkenbondsraad aan Spanje. t Ter doodveroordeelingen. KONSTANTINOPEL, 26 Aug. In het proces te Angora zijn Djavid bei, Nazem bei, Nael bei en Hilmi bei ter dood ver oordeeld. Zij zullen binnen een week te rechtgesteld worden. PARIJS, 26 Aug. Volgens een tele gram uit Konstantinopel aan de Temps is Kessif bei te Angora tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. Alle fondsen van de Jong-Turksche partij zijn geconfis- keerd. ROME, gevechten ontbloot. 26 Aug. De berichten over in Tripoli zijn van allen grond JOHNSTOWN, 26 Aug. 40 mijnwer kers zijn in een mijn opgesloten. Twee lij ken zijn geborgen. i PARIJS, 27 Aug. Te Boulogne-sur- Mer is gisteren bij het begin van den eer sten dag van de automobielrennen de wa gen, die bestuurd werd door den Engelsch- man Howy bij een bocht uitgegleden en met volle vaart tusschen het publiek te recht gekomen. Een toeschouwer werd ge dood, twee ernstig gewond. Mussolini heeft een krans op de baar van Valentino laten neerleggen, waarbij twaalf fascisten in zwarte hemden den doodenwacht houden. Een Amerikaansch dokter beweert, dat de bekende filmspeler gestorven is aan een zenuwaandoening, veroorzaakt door bepaalde stralen van het licht, waarbij drijven. Vele politiemannen zijn gewond. Alle film-opnamen worden gemaakt Nabij Mechelen, Limburg, is Woensdag avond de 67-jarige voerman J. H. uitgegle den en onder zijn vrachwagen gekomen. De paarden reden door, waardoor de ge- heele last van den wagen over het lichaam van den man ging. H. werd dood opgeno men. In het „verloren hoeksken" van Het Laatste Nieuws wordt de volgende „haar- historie" geschreven: De vrouw zegde: Niets is mooier dan lang haar. Het lange haar is het symbool van onze lang durige liefde, van ons lang geduld, van onze lankmoedigheid voor uwe vele te kortkomingen. Het lange haar is de band waarin ik mijn gedachten sluit: een krans ia het, om mijn vereering voor u, man. En de man geloofde het. En de vrouw droég het haar lang, tot ze zegdei Niets is mooier dan kort haar. Lang staat plomp en geen enkele hoed is er op gemaakt. Zonder kort haar ben ik niet gekleed. Kort haar is het wijze symbool van ons kort leven; van mijn kort be sluitvan mijn kort en krachtig: „ja" voor u en „neen' voor elk ander; van de kortheid van den tijd als ik met u ben: Er moet minder krullerij van buiten rond om mijn hoofd, omdat ér geen is van bin nen in mijn hart, man. En de man geloofde het. En de vrouw droeg het haar kort. tnt ze zeidet Niets is mooier dan jongenshaar. Mijn kort haar is te lang. Ik verlies mijn tijd bij den kapper die onduleert en mihme- tert. Ik wil mijn haar gelijk het uwe. Met een scheiding. Die scheiding zal ons ver eenigen. Jongenshaar wil ik hebben. Sym bool van durf, van moed, van zuinigheid en vlugheid. Gelijk het zal liggen op mijn hoofd, effen en getemd, zal het beteekenen hoe mijn wil effen is en mijn hart getemd door u, man. En de man geloofde het. ..En de vrouw droeg jongenshaar.... Zoover is zij. Zij is verder. Ik hopr dat zij ergens over den Rijn haar draagt op z'n Hindenburgsch: de pijltjes kaarsrecht omhoog, als een hekel, een hor stel, als een egge, als een stoppelveld, als een egelpels. Ik weet niet hoe zij er voor pleit. Maar zij zal het pleit winnen. De vrouw wint alto09 het pleit.... Ik vind het egelhaar vooruit afschuwelijk.... Maar als de tijd vaardig is, zal ze ko men met een fluweelen snoetje en gepo lijste oogen en vragen: Staat het niet mooi? En er zal wat vrees, wat weemoed in de stem en veel tooverij in de oogen liggen. En ik zal zeggen; Het staat mooi. Lach me maar uit. De 's-Hert, Ct. verneemt uit Cbaam: Een der vele auto's die ons dorp door- tuffen, stond plotseling stil. Chauffeur er uit. Morrelt zenuwachtig in z'n machine, 't Helpt geen zier. Ettelijke menschen inte resseeren zich voor 't geval. Chauffeur klampt den eigenaar aan van een klein Citroëntje, toevallig op de pech- plaats aanwezig. Deze is direct bereid den grooten wagen op sleeptouw te nemen. Een smid verschaft een kitting. Meerdere menschen, waaronder 'n kommies, interesseerden zich voor 't ge val. Chauffeur wordt steeds zenuwachtiger en verdwijnt even later in een straatje om 'n touw te halen. Blijft langer weg dan noodfg is en is nog weg. Vele menschen beginnen zich ook te inte resseeren voor den inhoud van den wagen. Vier vaatjes echte Schiedammer en 'n kistje smakelijke Elixir a Anvers. Kommies gaat vlug zien waar de chauf feur is, maar hij bleef tot dusver weg. Woensdagavond had op den Rijksweg naar Venlo, onder de gemeente Maasniel, een ernstig motor-ongeluk plaats. De heer Nijs, uit Rotterdam, die met zijn motorrij wiel uit de richting Maastricht naar Venlo reed, kwam, doordat een voor hem staande auto terug zette, met deze in botsing. De heer Nijs werd van den motor ge slingerd en bekwam een zeer ernstige hoofdwonde. Men vreest voor zijn leven. Een mede op het motorrijwiel gezeten duo-passagier bekwam geen letsel. In den nacht van 25 op 26 Aug. te on geveer halfdrie bemerkte een dochtertje van den caféhouder v. d. Biggelaar, wo nende aan de Willemstraat te Eindhoven, dat er bij haar tegenover wonenden buur man een manspersoon door een raam naar binnenkwam, waarom zij haar vader waar schuwde. Deze begaf zich naar de aange geven plaats en bemerkte, dat inderdaad in de woning een raam openstond; hij zag tevens, dat een onbekende man in de ka mer aanwezig was. De heer v. d. B. schoof daarop het raam dicht, en verzocht een voorbijganger de politie te waarschuwen. Spoedig was deze ter plaatse, waarna de inbreker in de woning werd aangehouden. Het bleek L. L. te zijn, oud 25 jaar, los- werkman, gedomicileerd te Heerlen. De man werd direct voor den commissa ris van politie geleid, aan wien hij beken de te zijn binnengedrongen met het doel, iets te stelen. Hij werd daarna in arrest gesteld. Verder bleek, dat deze persoon nog veroordeeld is tot vier maanden ge vangenisstraf met een proeftijd, doch dat deze proeftijd nog niet was verstreken. De woning, waarin de inbreker werd aan getroffen, is van den slager Den Ouden aan de Willemstraat, bij wien ongeveer zeven weken geleden eveneens werd in gebroken en waarbij toen een nog al aan zienlijk bedrag aan geld werd ontvreemd. Opmerkelijk is, dat deze inbreker werd aangetroffen in hetzelfde kamertje, waaruit ook toen het geld werd ontvreemd, waar om hij dan ook van dien diefstal werd ver dacht. Hij ontkende echter positief, zich hieraan te hebben schuldig gemaakt. Hij zal ter beschikking worden gesteld van di.n Officier van Justitie. Eenige maanden geleden werd melding gemaakt van de oplichterspraktijken van twee bekende internationale zwendelaars, zich noemende O'Brien en Williams, dik wijls opereerend ook onder andere namen, die hier een Engelschman, met wien zij in Brussel hadden kennis gemaakt, door de z.g. vertrouwensproef hadden opgelicht voor 800/-, een diamanten ring, een gou den horloge en een gouden potlood, waarna zij met de noorderzon verdwenen, om in het buitenland hun streken voort te zet ten. Een paar jaar geleden hadden zij op diezelfde wijze hier ter stede een anderen Engelschman van een belangrijk bedrag beroofd. Daar zij de tactiek hadden van het eene land naar het andere te trekken, wisten zij steeds aan de politie te ontko men. Ten slotte zijn de heeren toch tegen de lamp geloopen. Naar de Tel. verneemt, zijn beiden de zer dagen te Weenen gearresteerd. Het is gebleken, dat zij dit jaar dezelfde truc als hier, in verschillende wereldsteden reèds tienmaal met succes hadden toegepast. De Haagsche politie heeft zich om nadere in lichtingen met de Weensche in verbinding gesteld. Veel kristalwerk gesprongen. Donderdagmiddag werd brand ontdekt in den kelder onder den winkel van de grossierderij „Kristal-Bohemia" van de' firma Scheinok en Osgeld te Rotterdam, welke zaak gevestigd is bij den Nieuwen Binnenweg 109, De winkeljuffrouw had al geruimen tijd een brandlucht geroken, doch had van den brand niets kunnen ontdekken. Plotseling, toen de vloer boven den kelder was doorgebrand, sloegen de vlammen door de achter den winkel gelegen opkamer heen. De winkeljuffrouw en een loopjongen moes ten zonder iets te kunnen redden een goed heenkomen zoeken. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd en deze tastte met drie stralen op de waterleiding het vuur aan. Door den verstikkenden rook werd het blusschingswerk zeer bemoeilijkt, doch het was van buiten af goed te zien, dat het vuur binnen fel woedde. Vandaar dat ook een stoomspuit werd ontboden. Deze behoefde evenwel geen dienst te doen. Na een klein uur had men den brand onder de knie. Door onbekende corzaak was een enorme partij houtwol, hooi en kisten in brand ge raakt. De vlammen hadden daarin gretig voedsel gevonden. Eerst nadat de vuurhaard onder water was gezet, was het gevaar voor uitbreiding geweken. De schade in den win kel, waar veel kristalwerk was gebroken of gesprongen, bleek niet gering te zijn, doch wordt verzekering gedekt i Te Zoutelande (Zeeland), waren een dame en een heer aan het zwemmen, toen zij door den stroom gegrepen werden. Toe vallig was op het strand aanwezig de heer D. de Vries van Middelburg, lid der red dingsbrigade aldaar. Op het hulpgeschreeuw sprong deze gekleed te water en slaagde er in de beide in nood verkeerende personen aan het strand te brengen. De dame, die flauw viel van den schrik, kwam spoedig weer bij. Het hoofdbestuur van,den Ned. R. K. Tabaksbewerkersbond waarschuwt tegen personen, die onder gebruikmaking van gefingeerde aanbevelingen van het bestuur der organisatie, tegen goeden prijs sigaren van minderwaardigen prijs trachten aan den man te brengen. Vooral geldt die waar schuwing voor H.H. geestelijken, die veelal door geslepen sigarenventers als slachtoffers worden gekozen. Het bestuur verleent aan niemand ooit een aanbeveling voor den ver koop van sigaren. Toen de 16-jarige J. F, Woensdagmiddag in de Schelde bij hoog water aan het baden was, is hij door den stroom meegesiuerd Daar hij niet tfoed zwemmen kon, wist hij zichzelf niet te redden, maar riep om hulp aan eenige zwemmers, die zich op ruim 100 M. afstand bevonden. Voor deze echter bij hem waren, was hij, al in de diepte verdwe nen. Men heeft nog enkele malen naar hem gedoken, maar helaas vergeefs. Des avonds is het lijk aangespoeld. Woensdagavond kwart over acht, toen de personen-trein Eindhoven-Valkenswaard het station Waalre had verlaten, zag de machinist vlak voorden overweg Eind- hovensche weg te Valkenswaard een man languit op de rails liggen. Uit alle macht werd geremd en men slaagde erin den trein op 3 meter afstand tot stilstand te brengen. Toen de machinist en de conducteur den trein verlieten om te zien wie er op de rails lag, krabbelde de tot nu toe onbekende man op en verdween in de nabij gelegen bosschen op Geenhoven. (E. D.) De ongeveer 13-jarige zoon van den heer Batist, bij de Wiitebrug te 's-Hage was Woensdagavond langs de haken in den hoo- gen schoorsteen geklauterd, die de heer J, v. d, Lans aan den Houtweg laat bouwen. Bo venaan gekomen, gleed hij echter uit en viel langs al de klimhaken op den grond. Toen men hem bij zijn ouders gebracht had, kon de dokter van den Eersten Hulp dienst slechts den dood constateeren. Auteursrecht, Hij was al jaren lang lid van de Tweede Kamer geweest. Maar nog nooit had hij den moed gehad, het woord te vragen. „Waarom zeg je nooit wat?" had zijn vrouw al eens gevraagd. En de vorige week had zijn oudste zoon, die op het gym. was, hem verteld, dat de jongens hem ermee plaagden, dat zijn va der in de Kamer „stommetje onder den deken" speelde. Hij zou 't dan doen. De Begrooting van Waterstaat kwam in behandeling. Daarin was wel een artikel, waarbij hij iets zou kunnen zeggen. Hij studeerde, studeerde.... Ja, bij dat artikel zou 't wel gaan. Maar heel kort, dan kon hij 't van buiten leeren, Dus zou hij maar zoo beginnen: „Mijnheer de Voorzitterl Daar het niet mijn voornemen was, bij dit artikel het woord te voeren, moet ik thans geheel onvoorbereid spreken. Ik zal daarom kort zijn, enz." De geheele speech werd op schrift ge steld, nog eens overgemaakt, en nog eens in 't net geschreven. Zoo toog hij naar Den Haag. De Begrooting van Waterstaat kwam eerst Woensdag. Hij logeerde met enkele collega's in Paulez. Dinsdagavond ging hij wat vroeger dan gewoonlijk naar zijn kamer. ,,'n Beetje hoofdpijn!" Voor de:, spiegelkast ging h&j nu zijn speech repeteeren: „Mijnheer de Voorzitterl Daar het niet mijn voornemen was, bij dit artikel het woord te voeren, moet ik thans geheel on voorbereid spreken. Ik zal daarom kort zijn, enz," Twee, vier, zes, tien maal achtereen her haalde hij dezelfde speech, 't Ging nu vlot. Zijn papier had hij beelemaal niet meer noodig. Den volgenden morgen nog eens. „Mijnheer de Voorzitter! Daar het niet mijn voornemen was.... enz." Vijf, zes maal iging het goed, hoewel hij zich steeds zenuwachtiger gevoelde. Helaas, hij had er niet op gelet, dat naast zijn kamer een der collega's logeer de, en alles gehoord had. Natuurlijk vertelde deze vóór de zitting in de koffiekamer, dat de zwijgzame col lega vandaag zou spreken. Hij kende de geheele speech van buiten: „Mijnheer de Voorzitter! Daar het niet mijn voornemen was.... er,z." Luid gelach. Sssst! Daar komt hij De electrische schellen tjengelen door het gebouw, de zitting begint. Aan de orde is de Begrooting van Wa terstaat, Tegen vier uur komt 't bewuste artikel aan de orde. Een paar leden spreken er over. Hij zit steeds nerveuzer te kijken. Zou hij 't wel doen? Zij zitten in blijde afwachting, dat hij 't zou doen. „Indien niemand meer het woord ver langt, 'dan is het woord aan den Minister van...." zegt de Voorzitter, „Ik vraag het woord!" Groote verbazing: de zwijger zal spre ken! Groote pret, bij de ingewijden. Hij vangt ietwat bevend aan: „Mijnheer de Voorzitter! Daar het niet mijn voornemen was, bij dit artikel het woord te voeren, moet ik u thans geheel onvoorbereid spreken. Ik zal daarom kort zijn Tóen konden ze 't niet meer uithouden, en een daverend gelach steeg op. De Voorzitter keek boos. Hij wist niet hoe hij 't had. Werd nog zenuwachtiger. Wist niet meer waar hij was gebleven. Hij schraapte zijn keel, en begon weer: „Ik moet thans geheel onvoorbereid spreken...." Het gelach steeg tot gebrul. De Voorzit ter hamerde nijdig. Hij wist geen hemelschen raad. Wist heelemaal niet meer wat volgde, keek hopeloos en hulpeloos rond, 1 en einde raad, knoopt hij zijn jas los, pakt 't papier, en begint opnieuw en nu voor te lezen: „Mijnheer de Voorzitter! Daar het niet mijn voornemen was, bij dit artikel het woord te voeren, moet ik thans geheel onvoorbereid spreken...." Toen kwam aan het gelach geen einde. De voorzitter begreep 't nu ook! Hij lachte mee. In pension Juliana te Domburg heeft een hotelrat zijn slag geslagen. Uit een lade van den eigenar nam hij geld weg, eveneens op de kamer van een der vrouwelijke gasten, waarna hij vertrok zonder zijn logies te be talen en met medeneming van een rijwiel, dat hij bij een rijwielhandelaar ter plaatse gehuurd had. De man geeft voor van der Hoeve te heeten. Op een goeden dag verscheen een kleer maker R. met een dame in een hotel van de Rozenthaler Strasse te Berlijn en verzocht, zich voor handelaar in confectieartikelen uit gevend, onder een valschen naam, twee ka mers. In den vorm van twee koffers bracht hij zijn bagage mee, die zoo zwaar was, dat verschillende personen er aan te pas kwa men. In verband met de werkzaamheid van den gast viel het niet op, dat het paar zelf zijn kamers wenschtte schoon te houden. Eenige dagen later wenschten beiden in den vroegen morgen plotseling te vertrekken. Ze moesten naar Parijs en gaven voor, dat ze zich al een trein verlaat hadden. De hotelhouder was vriendelijk en behulp- vardig en zijn bedienden droegen de koffers in den handwagen, die inmiddels voor het hotel was aangekomen. Toen nu, na het vertrek der gasten, de kamers fn orde zouden worden gemaatt, viel het op, dat de sofa midden in een der vertrekken stond. De frame hing echter tot op den vloer af, en rr.cn kreeg nog geen verdenking, maar toen men ze naar haar plaats rolde, bleek het, dat de sofa een groot gat bedekte, dat in den vloer was uitge zaagd. Al spoedig kwam nu aan het licht dat inbrekers door het gat in een onder het hotel gelegen winkel van zijden stoffen wa ren afgedaald en voor een waarde van 15000 mark aan zij hadden buitgemaakt, die waar schijnlijk in de beide koffers werden opge borgen. Men vermoedt dat daarin eerst de inbrekers verborgen zijn geweest, die aldus op hun gemak in de gelegenheid waren hun voorbereidingen te treffen en na hun wel geslaagden arbeid door den winkel zelf ver trokken. De kleermaker en een zijner medeplichti gen zijn reeds door de rechtbank veroor deeld. Protest van Ds. Licgbëek en Gravemeijer. Te Leeuwarden is Maandag tegen den avond van den schitterend geslaagden Na- tionalen Bedevaart naar Dokkum een pro testvergadering belegd, waarin als sprekers optraden de heeren ds. Lingbeek (Kamerlid) en ds. Gravemeijer van Den Haag. Het aangekondigde onderwerp van den eerste was: „Bewaart u van de afgoden"; van den tweede; „Het water des levens om niet''. TL. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft eervol ontslag verleend aan den Wel- eerw. Pater H. van der Hulst S.J. als rector te Nijmegen (H. Jozef) en aan den Weleerw. Pater Th. Appelman als kapelaan te Nijme gen (H. Petrus Canisius) en heeft benoemd tot rector te Nijmegen (H, Jozef) den Wel eerw. Pater Th. Kannegieter S.J. en tot ka pelaans te Nijmegen (H. Petrus Canisius) de Weleerw. Paters Jos, van der Loo S.J. en W. Aewerdonk S.J. Het heeft Z.H. den Paus behaagg den Zeer- Eerw. heer R. Slinger,P astoor te Giesbëek (Gld.), die 15 Augustus j.l. zijn 40-jarig priesterfeest vierde, te verleenen het gou den kruis „Pro Ecclesia en Pontifice". De Generaal-Overste der "Lazaristen heeft benoemd tot Overste van het Missiehuis St. Joseph te Helden-Panningen, den ZeerEerw. heer W. Bervoets, thans Overste van het St. Vincentius' Seminarie te Wernhoutsburg; en tot Overste van het Seminarie te Wern houtsburg den ZeerEerw. heer J. Wam- steker, sinds 1915 professir aan hetzelfde Seminarie. Men schrijft aan het „Hbld,": Dezer dagen werd aan een der kweek scholen in ons land het schriftelijk examen afgenomen, waarbij bet de aandacht trok, dat een der vrouwelijke candidaten buiten gewoon correct schriftelijk werk inleverde. Da examinatoren, leeraren van de candi date meenden, dat zij dat niet zonder hulp of voorlicbting kon hebben volbracht, zoodat ze de candidate opnieuw aan een examen onderwierpen, waarbij ze werk van gelijke moeilijkheid kreeg; het resultaat daarvan was bedroevend en leverde het bewijs voor het reeds geuite vermoeden. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat de inspecteur avn het onderwijs de candidate een vriendendienst bewezen had. Den daarop volgenden dag kon men in e bladen diens ontslagaanvrage lezen. Pelletier d'Oisy heeft zijn snelheidsrond vlucht volbracht. Na Dinsdagmorgen om halfzes te zijn vertrekken, is hij Woensdag avond om 14 min. over elf op Le Bourget geland. Hij heeft tusschenlandingen ge maakt te Rome, Tunis, Casablanca, Hadrid en Bordeaux. AMSTERDAM, 26 Aug. Aardappelen. (Bericht van den makel. Jac. Knoop). Zeeuw- sche bonten f 3.304, id. blauwen f 33.20, id. bl. eigenheimers f 2.502.80, id. eigen heimers f 2.202.50, IJpolder eigenheimers f 2.102.40, id. blauwe eigenheimers f 2.10 2.80, Andijker blauwen f 2.803.50, id bonten f 3.503.75, id. muizen f 4.20, Lan- gedijker muizen f 3.504.20, Noord-Holl. eigenheimers f 2.202.40, id. blauwe eigenh. f 2.402.60, Rijper muizen f 3.50, Beverw' zandaardappelen f 4.204.90, Hillegommer zandaardappelen f 4.20, Flakkeesche eigen heimers f 2.202.50, alles per hl. AMSTERDAM, 26 Aug. (Bericht van De Jonge Koene). Meloenen Ananas f 0,23 0.42, netmelöenen f 0.220.45, karbonkels f 0.50—0.62, suikermeloenen f 0.320.46, perziken extra f 0.160.24, idem I f 0.08 0.14 per stuk. Signuer d'Esperen f 1624, Beurre d'Amalie f 1420, N. H. Suiker peren f 69, dirkjesperen f 58, heeren peren f 57, dr. Cornelius f 1216, Clapp's favorite f 1630, jutteperen f 2438, Beurre de Merode f 610, Keswickappelen f 1216, Yellow Transparant f 3652, transparant de Cronseil f 1622, bloemes zoet f 1916, roode Calville f 1218, druiven, blauw f 5966, wit f 5080, pruimen, Friesche f 1420, dubb. witte f 3242, belle de louvain f 3440, gele pruimen f 2024, reine claudes-f 2236, snijboonen f 1213, enkele spercieboonen f 1215, idem, dubbele f 47, tomaten f 610, augurken fijn f 70 86, idem grof f 5.407.20 per 100 kg. Bloem kool, extra f 1420, idem I f 512, kom kommers, geel I f 4.606, idem II f 3.504 per 100 stuks. Peen f 12—19, selderie f 37, peterselie f 24 per 100 bos. Andijvie f 0.90 1.80, sla f 12.40 per 100 krop. Zandaard appelen f 6.707.20, drielingen f 33.40 per 100 kg. Bloemen. Hadley f 46, Columbia f 3 4.50, Vcrschure f 34, Golden Ophelia f 3 3.50, Pernet f 2.503.50, Ophelia f 34, sunburst f 2.505, keizerin f 23 per 100 stuks. Lelies f 616, Ama. anjers f 47, Gladiolen f 23, Dalias f 14 per 100 stuks. Snij groen f 37 per 100 rank. BEVERWIJK, 26 Aug. 1926. R. K. Coop. Tuindcrsvereeniging „Kennemerland". Tpmaten 814 per K.G. 'Spinazie 2675, Sla 20100, Postelein 1020, Andijvie 30120, alles per kist. Wortelen 8—15, Selderie 23, Rabarber 2—5, per bos. Bloemkool 510 per 100. Roode Kool 3—4 per 100, Tuinboonen 717, Caoucij- ners, Witte 1422, id. Bruine 1628, Ras- pers 2035, Sperc.b, z. dr. 610, id, ra. dr. 5—9, id. dik 3—8, id. tros 11—14, Spijk-- boonen 6754 per K.G. HOOFDDORP, 26 Aug. Nieuwe tarwe 1254—14. Rogge 99.75. ChevallieP gerst 910.Wintergerst 8.509.25, Haver 910. Witte Duivenboonen 13 16. Groene erwten 1318. Karwei 38- 40. Koolzaad 2022, Kanariezaad 14- 15 per 100 K.G. HOOGKARSPEL, 25 Aug. Vereeniging „De Eendracht". Aardappelen: Schotsche 2.25; Due 1.40. TER AAR, 25 Aug, R. K. Tuindersver, „St. Phocas". 2311 zakken Snijboonen 1ste. soort P.20; 515 zakken mooi 0.90; 1201 zakken 2de soort 0.06; id. Stek 5 cent; 175 zakken Prins.b.z.dr, 1ste soort 1,10; id. m. dr. 0.75; 4 zakken dubb. st. pr. 0.49; alles per 10 K.G. Augurken: 66 man' den Fijn 1ste soort 2.05; 10 manden Fijn 2de soort 5.20; 16 manden mooi 1.00; 69 manden F. B. late soort 3.CÖ; 188 man den Bast. 1ste soort 2.00; 3 manden 2de soort 1.05; 828 manden Grof 1ste soort 0.85; 24 manden G. Grof 0.35; 9 man- den Fijn Stippel 0.53; 132 manden K. K, 0.30, per 25 K.G. TER AAR, 25 Aug. R. K. Tuindersver, „God zij met ons". 292 zakken Snijboo nen 1ste soort 11; 4'3 zakken id. 2de soort 0.06; 8 zakken Stek 0.7; 20 zakken Prins,b. z. dr. 1ste soort 1.30; 23 zakken W. Pronkb. 27; 3 zakken Dubb. st. pr. 45; 17 zakken Spekboonen 65; alles per 10 K.G. Augurken; 1 mand Fijn 1ste s. 9.50; 15 manden 2de soort 7.75; 17 manden F. B. 1ste soort 3.55; 62 manden Bast. 1ste soort 2.50; 297 'manden Grot lste soort 0.95; 60 manden Stippel 0.15; 40 K. K. 0.36; alles per 25 K.G, BARNEVELD, 28 Aug. Pluimvee. Tam me eenden f 0.801.25, wilde eenden f 0.75 0.85, jonge hanen f 0.50—1.50, oude hanen f 11.50, jonge hennen f 1.752.50, oude kippen f 11.75, tamme duiven f 0.220.25, tamme konijnen f 11.75, alles per stuk. Handel redelijk. Eieren f 78.10 per 100 stuks. Aanvoer 400.000 stuks. Handel vlug. BOVENKARSPEL (Station), 28 Aug, Aardappelen. Koks f 1.551.70, Ntnety- fold f 1.20, Schotse 1 2.30—2.50, kleine f 1.05 —2.55, blauwe f 1.90, bonte f 1.90, kriel f 0.40—0.55 per baal. Aanvoer 2500 baal. Uien groote gele f 1.30—1.60, drielingen f 1.70—1.90, nep f 3.20—3.50 per baal. Aanvoer 290 baal. Bloemkool le soort f 12.10 —15.80, 2e soort f 3.60—4.70, 3e soort f 0.75 2.50 per 100 stuks. Aanvoer 23.100 stuks. Roode kool f 0.70—1.20, gele kool f 0.70—1.2 1.20 per 100 kg. Aanvoer resp. 6500 en 5000 kg; Slaboonen f 0.50—1.45 per 15 kg. Aan voer 440 z. Augurken f 0.030.42 per kg. Aanvoer 308 kg. ELST (BET.), 25 Aug. Fruit. (Veiling V.V.O.B.) Jutteperen 20—35, heerenperen 3 5, claps favorite 1422, dr. Jules claps favorite 1422, dr. Jules Guyot 5 Yi 12, N.-H. suikerperen 4 Yt5, beurre de merode 6—7%, beurré d'amandis 9% 10, souvenir de congres 1019, bonChre- tien William 8%—13, calabasse de Tirle- mont 914, the queen 1622, div. zoete appels 8 Yi17, Fransche paradijs 11'—13- Zigeunerinnen 4547, Keswick Kedlin 11 16, transparant de Croncel 16—22, Eng. kronen 8 12, dubb. witte pruimen 21— 42, zoete abrikoospruimen 222o, wijn pruimen 21—33, helle de Louvain 20—23, reine Victoria 15—26 ct. per Kg. HOORN, 26 Aug. Kaas. Aangevoerd 12 stapels fabriekskaas f 39, 29 st. boerenkaas f 39, 1 st. fabric kscommissie f 40, 6 st. boe- rencommissie f 41, totaal 47 stapels, wegen de 31.811 Kg. Handel matig. WIJK BIJ DUURSTDEE, 25 Augustus. Fruit. Heerenperen 710, Dirkjesperen 68, clappe favorite 17—23, 2e soort 8 12, jutteperen 2227, sijsjes 79, beurre de merode 8—12, rnuskesperen 7—11, N.H. suikerperen 5—7, zoete bloemee 12 —19, evaappelen 11—16, honingzoet 10— 16, the queen 15—22, wijnzuur 8—15, wijn peren 8—10, Williams 10—13, Juhanape- ren 1417, bonne Louise 10*2, ~eurfe hardy 10—16, Keulsche paradijs 15—18, diamantperen 2e soort 4-6, keswick 12 16, varkenspruimen 610, reine Victoria 2327, dubb. witte pruimen 4250, abri koospruimen 1822 ct. per Kg. TER AAR, 24 Aug. Veilingbericht van R.-K. Tuindersvereeniging „St. Phocas^. 3855 Zakken Snijboonen I 0.09; 410 zak* ken mooi 0.65; Snijboonen stek 0.04; 17 zakken Prins.b.z.dr. I 1.10; 19 zakken Prins.b.m.dr. 1 7 0.84; w. pronkb 0.11; dubb. st. pr. 0.61; 175 zakken Spekboonen 0.52 Alles per 10 K. G. 62 manden Fijn I 8.35; 1 mand Fijn II f 5.15; 10 manden mooi f 9.35; 72 manden F. B. I 3.65; 179 manden Bast. I 2.70; 1155 manden Grof l 1.30; 13 manden G. Grof 0.30; 329 manden Stippel 0.20; 184 manden K. K. 0.55. Alles per 25 K.G. TER AAR, 24 Aug. 1926 Veilingbe- richt van de R.-K. Tuindcrsvereeniging „God zii met Ons". 9 Mr. e f 0.90; 391 Mr. m 0.62; 756 zakken Snijboonen I 0.90j 89 zakken Snijboonen II 0.08; 21 zakken Snijboonen stek f 0.06; 49 zakken Prins- se-sseb .b.dr. I 1.32; 53 zakken Spekboo nen 0.59.A!!es per 10 K. G.; 2 manden Fijn I 11; 14 manden Fijn II 9.55; 16 manden F, B, I f 3.55; 78 manden Bast. 1 f 2.80; 369 manden Grof I 1.25; 67 man den Stippel 0.26; 39 manden K. K. 0.55. Alles per 25 K. G. PURMEREND, 25 Aug. „Afslagvereem- ging Beemster, Purmcrend en Omstreken Aardappelen 3596 ct per zak van 25 k.g,, slaboonen 0.54—2.30', snijboonen 0.20— 2.85, per zak van 15 k.g.; perziken 3—9, komkommers 1—2.50, per 100, tomaten 8 13 ct. per k.g., 24906 manden augurken middel 33—37 ct., basterd 50—54 ct., grof fijn 1.60, stek 3—6 ct., bommen 11—14 ct., per mand van 6 k g.; roode kool 5.10 per 100, spinazie 15—80 ct. per mand van 5 k-g., postelein 6 ct, per k,g„ sla 1.902,70, an dijvie 1.501.80, per 100 krop; selderij 1,304, wortelen f 7.7010, per 100 bos; bieten 3.50—12 per 1000, uien 1.10—1.35 per 25 kg.; appels; Codlin Ceswick 512 ct., roode' Tulpappel 8—19 ct„ per k.g.; pe ren; Beurré d'Amanlis 67 ct„ Beurré d« Mirode 57 ct., Calabasse de Tirlemont 14 ct,, Clapp's Favorite 4—15 ct., Durandeau S—6 ct., Juttepeer 754 ct,, Seigneur d'Esperen 624' ct,, Triomph de Vienne 1416 ct„ per k.g.Suikerpeer 8.20 10 40 per 100 k.g. UITHOORN, 26 Aug. Op de kaas markt waren aangevoerd 94 partijen. Goudsche kaas R. M. 4549, 2de 39 43, zwaardere 50, zonder R. K. 3441. Handel kalm. MEDEMBLIK, 26 Aug. R. K. Marktver. „St. Jozef". Aardappelen: Groote Mui zen 1.902.70; Kleine Muizen 1.50 2,25; Groote Ronde 1.451.60; alles per halve H.L. Aanvoer 1500 manden of zal' ken. Kool: Bloemkool 1.50—11.50 p. 100 IJMUIDEN, 26 Aug. Aan de Rijksvisch- afslag waren 8 stoomtreilers. Prijzen wa ren Tarbot f 21.20, tongen f 3.501.80, per kg; griet f 6531, gr. schol f 50, md. schol f 51—47, zetschol f 3729, kl. schol f 25—21, f 15—2.80, scharren f 12.50—1.50 per 50 kg; roggen f 2216.50 p. hoop; vleet f 1.801.33 p. stuk; makreel f 24, pieterman en poon f 276, gr. schelvisch f 3326, md. schelvisch f 3121, k. md. schelvisch f 21— 14, kl. schelvisch f 1610, 147 p. 50 kg; kabeljauw f 51 p. 125 kg; gr. gullen f 2512, kl. gullen f 6.—2.90, wijting f 5—2.12 p. 50 ka.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6